adcov.com

percentyl bmi

BMI Normy dla Dzieci

BMI Normy dla Dzieci


Body Mass Index (BMI) jest pomiar wykorzystane do oceny czy dana osoba jest otyła, nadwaga, średniej wielkości lub niedowagę. BMI jest liczbą, która jest obliczana na podstawie wzrostu i masy ciała danej osoby. U dzieci, normy BMI oparte są na wielkości i wzrostu stawek przeciętnego dziecka i często są określane jako BMI dla wieku, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Mężczyźni od 2 do 20 lat

Według CDC, 2-letni mężczyzna jest w 50 percentyla z BMI około 16.6. W wieku od 2 do 6, oczekuje się nieznacznie obniżyć BMI do każdego miesiąca o niskiej temperaturze około 15,4. Około 6 lat, oczekuje się, że wskaźnik BMI, aby rozpocząć rośnie stopniowo aż do wieku 20 lat, gdy BMI młodego mężczyzny z 23 jest w 50-percentyla.

Kobiety od 2 do 20 lat

BMI A 2-letnia samica jest w 50 percentyla z BMI 16,4. Numer ten, jak u mężczyzn, ma zmniejszyć aż o wieku 6. Po młoda dziewczyna osiągnie ten wiek, 50. percentyla BMI wynosi około 15,1 i zaczyna wzrastać. W wieku pomiędzy 8 a 12, jest wzrost prawie w dwóch punktach, co prowadzi do tego stopnia, BMI mężczyzn i kobiet ma największą różnicę. Przez 20 lat, BMI samica jest w 50. percentyla na 21,7.

Dotyczy wszystkich dzieci

U dzieci, BMI jest stosowana jako narzędzie do badań przesiewowych otyłości i innych zaburzeń wagowych. Należy go stosować w połączeniu z oceną lekarza, ponieważ nie jest jedynym wskaźnikiem nadwagą u dzieci z powodu zmian wzrostu u dzieci. CDC i American Academy of Pediatrics (AAP) zaleca się stosowanie zarówno BMI do ekranu dla nadwagi i otyłości u dzieci począwszy od 2 lat. Stosowane są inne oceny fałdu skórnego pomiary grubości i oceny aktywności fizycznej, diety i historii rodziny otyłości.

Jak czytać wykresy wzrostowe

Jak czytać wykresy wzrostowe


Wykresy wzrostu używać centylowych rankingach porównać niemowlęcia, dziecka lub nastolatka na wzrost do wieku i masy ciała do wieku z innymi w tym samym wieku i płci. Standardowe wykresy wzrostu dla lat te 2 do 20 lat i wadze wysokości działki osobno, w wyniku dwóch rankingach percentyla. Dzieci od urodzenia do 36 miesięcy mają określoną długość wykres, który porównuje do wieku, wagi dla wieku i wagi do długości z dziećmi w tym samym wieku i płci. Wykres wzrostu BMI porównuje pojedynczy wynik indeksu masy ciała, który jest obliczany na podstawie pomiarów wysokości i masy ciała dziecka lub nastolatka. Lekarze często używają statystyki BMI jako środków dziecka lub nastolatka tkanki tłuszczowej.

Instrukcje

Średnia Wykres Wzrostu

1 zważyć swoje dziecko w funtach lub kilogramach na dokładnej skali łazienka. Jeśli masz dziecko, ważyć się sam, a następnie zważyć się trzyma swoje dziecko. Odjąć mniejszą liczbę od większej ilości, aby uzyskać wagę dziecka. Zapisz numer.

2 Zmierz wysokość swojego dziecka, lub wzrost, w calach lub centymetrach poprzez mu stać boso plecami o ścianę. Lekko zaznaczyć ścianę z ołówkiem na czubku głowy. Jeśli masz dziecko, położyć ją na dużym arkuszu papieru lub innej powierzchni, które można delikatnie zaznaczyć. Zrób znak ołówkiem na czubku głowy i na pięcie jednego delikatnie, w pełni wyprostowanej nogi. Użyj mierzącej kasety, aby uzyskać wysokość dziecka lub długość dziecka. Zapisz numer.

3 Zlokalizuj wykres dla Twojego dziecka płci i wieku. Chłopcy i dziewczęta w każdym wieku mają oddzielne wykresy. Każdy wykres zawiera jeden obszar znakowania wysokość dla wieku dziecka i innym, aby zaznaczyć jego wagę dla wieku. Dla dzieci, trzy obszary są długości do wieku, wagi do wieku i wagi do długości.

4 Działka ciężar dziecka na części tabeli oznaczonej na wadze śledząc palcem w górę z jego życia na dole wykresu do jego wagi, wymienionych na stronie wykresu. Tabela przedstawia zarówno kg i funtach, więc upewnij się, że działki na jednostkę miary użytego podczas ważenia dziecko.

5 Wykreślić wysokości dzieci na części tabeli oznaczonej wysokości śledząc palcem od jego wieku, w dolnej części wykresu do jego wysokości, wymienionych na stronie wykresu. Obie cale i centymetry są wymienione, więc ponownie, upewnić się, że działki w jednostce miary wziąłeś.

6 Interpretacja wykresu. Na przykład, jeśli masz 7-letniego syna, który ma 51 cm wysokości i waży 55 kilogramów, a jego wysokość będzie wykreślono między 90. i 95. centyla, a jego waga będzie wykreślane tuż powyżej 50 percentyla. Oznacza to, że na wysokości, twój syn jest tak wysoki jak lub wyższy niż 90 procent chłopców w jego wieku, podczas gdy 10 procent chłopców w jego wieku są wyższe. Na wadze 50 procent chłopców jego wieku ważą same lub mniej, podczas gdy 50 procent ważyć.

Wykres BMI Centyl

7 Pomiar wysokości dziecka w calach i swoją wagę w funtach. Rejestrować dane.

8 Oblicz swoją ocenę BMI, dzieląc swoją wagę w kg przez jego wysokość w cm do kwadratu. Wynik należy pomnożyć przez współczynnik konwersji 703. Na przykład, jeśli twój syn ma 51 cm wysokości i waży 55 kilogramów, w wyniku obliczeń (55 / (51 x 51)) x 703, jego wynik byłby BMI 14,9.

9 Użyj listy z wiekiem wzrostu BMI odpowiadające płci dziecka, aby znaleźć jego percentyla. 7-letni chłopiec z BMI 14,9 byłyby nieco powyżej 25. percentyla dla swojej grupy wiekowej.

10 Interpretacja wynik BMI. W przypadku dziecka, 25 procent chłopców w jego wieku mają taką samą lub mniej tkanki tłuszczowej niż on, a 75 procent ma więcej. Percentyla BMI są dodatkowo podzielone: ​​punktacji poniżej 5 centyla jest uważany niedowagę, punktacji między 5 a 85-gie percentyla jest uważany zdrowej masy ciała, podczas gdy zabicie pomiędzy 85. i percentyla 95-ty jest za nadwagę. Punktacja powyżej 95. percentyla znajduje się w kategorii otyłych.

Wskazówki

 • Istnieje pewne podobieństwo między wykresów --- jeśli dziecko jest między 2 i 3 lat, można użyć niemowlęcia lub wykres wzrostu dziecka / nastolatka. Niemowlęta mają dodatkowy wykres pomiaru wzrostu głowy w stosunku do wieku i płci. Sposób odczytu niemowląt wykres wzrostu głowica jest taki sam jak innych Wykresy wzrostu. Wykresy BMI są tylko dla dzieci i młodzieży.

Jak znaleźć średnia waga jak na swój wiek i wysokość

Jak znaleźć średnia waga jak na swój wiek i wysokość


Możesz porównać swoją wagę do średniej populacji dla wagi i wzrostu poprzez przekształcenie średni wskaźnik masy ciała (BMI) na swój wiek do odpowiedniego ciężaru do średniej. Należy zauważyć, że wykresy BMI oferta w percentyli, który jest określenie, jak dużo populacji ma pomiaru poniżej pewnego poziomu. Na przykład 50. percentyl jest punkt, w którym połowa ludności ma wyższy pomiar i połowa z nich niższy pomiar. Więc "średnia" oznacza tu 50-percentyla.

Instrukcje

1 Spójrz 50. percentyla BMI na wykresie BMI lub wykresu. Zapoznaj się z BMI dla wieku na miejscu Halls w odnośnikach. Znajdź wykres dla płci. Następnie należy odszukać swój wiek na osi pionowej. Następnie znaleźć co BMI 50. percentyla krzywej odczytuje w tym wieku.

Na przykład, jeśli twój wiek to 40 i jesteś mężczyzna, 50 percentyl BMI w Stanach Zjednoczonych jest 27.

2 powrotem wzrost z figury BMI że oderwać w etapie 1. Należy zauważyć, że BMI jest zdefiniowany jako stosunek masy w kilogramach podzielona przez wysokość w metrach kwadratowych. Wzór ten jest bardziej złożony w funtach i cali. Do tyłu swój wzrost z pomnożenie BMI przez wzrost w metrach (lub cale) do kwadratu.

Kontynuując powyższy przykład, załóżmy, że jest 6 metrów wysokości. To jest 72 cali. Kwadratu, że aby dostać 5184. Następnie pomnożyć go przez BMI. 27 x 5184 = 140000.

3 Dzielenie przez 704,5 jeśli używasz centymetrów i kilogramów. Jeśli używany metrów i ważyć się w kilogramach, a następnie wynik kroku 2 wyprodukował już swój wynik, 50. percentyl masy dla swojego wieku i wzrostu.

Kontynuując powyższy przykład, 140,000 dzielą się od 704,5 do 199 kg. To 50. percentyla dla masy ciała mężczyzny, który w USA jest 40 lat i 6 metrów wysokości.

Statystyki Dzieci rozwoju cukrzycy w Ameryce

Statystyki Dzieci rozwoju cukrzycy w Ameryce


Centers for Disease Control zgłosić, że cukrzyca jest klasyfikowana jako jeden z wiodących chorób przewlekłych dla młodszych dzieci i młodzieży. Około sto pięćdziesiąt jeden tysiąc dzieci i młodzież w wieku 20 lat i młodsze mają choroby. Zwykle, gdy dzieci się cukrzycę, jest typu 1, zwana również cukrzycą młodzieńczą. Jednak w ciągu ostatnich 20 lat, to się zmienia. Cukrzyca typu 2 cukrzyca, tradycyjnie zwane dorosłych początek, jest zwiększenie częstości występowania w Stanach Zjednoczonych. Badania przeprowadzone w Europie wskazują na wzrost ilości cukrzycy typu 1, zwłaszcza w młodszych dzieci. W tym momencie, że nie wiadomo, czy cukrzyca typu 1 jest również rośnie w amerykańskiej młodzieży.

SZUKAJ Study

Szukaj badania Diabetes od 2002 do 2003 stwierdzono, że młodzież amerykańska 15000 aż do wieku 20 lat co roku diagnozuje się cukrzycę młodocianych-początek. Innym 3.700 cukrzycę dorosłych, początek po raz pierwszy. Cukrzyca typu 2 jest zazwyczaj rzadko poniżej 10 lat dla wszystkich ras i grup etnicznych.

Narodowy Program Edukacji Cukrzycy

Cukrzyca Narodowy Program Edukacji stwierdza, że ​​częstość występowania cukrzycy typu 2 rośnie jak liczba amerykańskich dzieci i nastolatków zmniejszyć swoje ćwiczenia stają się bardziej nadwagę lub otyłość ma wpływ. Cukrzyca typu 2 występuje częściej u Indian amerykańskich Murzynów, Latynosów i niektóre, Azji i wysp Pacyfiku. Wzrost w cukrzycy dorosłych postacią choroby w młodości jest znaczącym znakiem obaw otyłości u młodych ludzi i coraz większej opieki zdrowotnej kwestii. Otyłe dzieci są na rosnące ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 podczas dorastania i dorosłych.

Studium receptę

Badanie przeprowadzone przez Cox i kolegów, w artykule "Pediatrics" 2008 przeanalizował recept ponad 3 mln ubezpieczonych dzieci w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że stosowanie leków przeciwcukrzycowych typu 2 podwoiła się w ciągu trzech lat studiów. Ten znaczny wzrost użycia leków na cukrzycę dorosłych, początek o amerykańskiej młodzieży jest bardzo niepokojąca.

Studium BMI

W roku 2005 na 2006 National Health and Nutrition Examination Survey przeprowadzonego porównywanie wysokości i wagi dzieci okazało się, że około 16 do 17 procent tych lat 2 do 19 lat miały wskaźnik masy ciała (BMI), który umieścił je równe lub powyżej 95. percentyla BMI zarówno na wiek i wykresów płciowych. To jest około dwukrotnie wyższa niż 20 lat temu. Pracownicy służby zdrowia stosowane pomiary wysokości i masy w celu określenia fizycznego rozwoju dziecka w stosunku do innych osób w tym samym wieku do lat; teraz pomocą BMI, który ocenia kwota tłuszczu, Porównuje dzieci, jak ich BMI dotyczy innych w ich wieku. W oparciu o te badania, ilość tłuszczu wzrosła o około dwa razy w ciągu dwóch dziesięcioleci.

US Hospitalizacja Trendy

Badanie zostało przeprowadzone przez Joyce Lee i kolegów na American Diabetes Association w 2007 roku w związku z wpływem cukrzycy na zwiększoną częstość hospitalizacji. Odkryli, liczba młodych ludzi, którzy zostali hospitalizowani z cukrzycą w Untied członkowskich, również wzrosła znacząco od roku 1997. Autorzy uważają, że tendencje w otyłości wśród amerykańskich dzieci mogą "wzmacniać" dla przyszłych hospitalizacji cukrzycy amerykańskich dzieci i młodych dorosłych.

Jak wykres BMI na wykresie Wiek Percentyl Wzrostu

BMI wykres wzrostu wiek percentyla jest używany przez lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych i innych pracowników służby zdrowia, aby ustalić, czy dziecko lub nastolatek w wieku od 2 do 20 ma nadwagę, otyłość lub niedowagę. Wykres BMI wiek percentyla informuje lekarzy i rodziców, jeśli dziecko zyskuje zbyt wiele lub zbyt mało wagi do jego wzrostu i wieku, a jeśli dziecko ma ryzyka klinicznego dla hiperlipidemia, nadciśnienie tętnicze lub wysoki poziom insuliny.

Instrukcje

1 Zmierz swoją wagę ze skali i swój wzrost z centymetrem. Oblicz swoją wagę w funtach i swój wzrost w calach.

2 Znajdź wartość BMI, stosując następujące równanie: BMI = (masa / (wysokość x wysokość)) x 703. Na przykład, jeśli dziecko, które ma 13 lat, waży 80 kg. i ma 60 cm wysokości, a jego BMI byłby obliczany w ten sposób: (80 / (60 x 60)) x 703. BMI jest około 15.62.

3 Zaznacz wartość BMI na skali BMI (patrz źródła). Zlokalizować wartość BMI na stronach prawym i lewym wykresie wzrostu, i połączyć dwa znaki z linii poziomej przechodzącej wykresie.

4 Runda Twój wiek do najbliższej kwartał. Zrobić znak na rok na dole wykresu, i narysować pionową linię przez wykres.

5 Znajdź punkt przecięcia linii poziomych i pionowych. Cross Point reprezentuje BMI pod względem wieku. BMI powinien pokazać wykres krzywych "J", aby tożsamość percentyla 10, 25, 50., i tak dalej. Jeśli Twoje BMI mieści się pomiędzy dwiema krzywymi, Twój centyla BMI będzie pomiędzy dwoma numerami. Na przykład, jeśli 19-latek ma BMI 22, jego BMI dla percentyla wieku spadnie pomiędzy 50. i 75-ga percentyla.

Wskazówki

 • Ponieważ wykres BMI czynniki płci na wykresie wzrostu percentyla, upewnij się, że używasz prawidłowego wykres dla Twojego dziecka.

Zdrowy BMI dla dzieci

Zdrowy BMI dla dzieci


Wskaźnik Masy Ciała (BMI) oblicza się biorąc pod uwagę wysokość i ciężar dziecka. BMI jest używany do określenia przybliżonej tłuszcz; to zależy od wieku i płci. Często BMI jest wykreślane na wykresie BMI dla wieku, który zapewnia centylowych rankingach porównujących dziecko do innych jego samej płci i wieku. Wykres będzie także wskazywać, czy nie jest waga dziecka jest uważane za zdrowe. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby lekarze obliczyć BMI dziecka początek w wieku 2. Zdrowe zakresy wagowe zmieniać po każdym miesiącu życia dziecka.

BMI Formuła

Wzór na obliczanie BMI to waga (kg) / wzrost (w) do kwadratu x 703. Kalkulator on-line jest dostępna z Centrum Kontroli Chorób (patrz źródła).

BMI Wykresy

Wykresy wzrostu BMI uwzględnienia wielu czynników, takich jak ciężar, długość, wzrostu i obwodu głowy. Mogą też zostać uzyskane z CDC (patrz źródła).

Zakresy BMI

BMI dzieci zazwyczaj mieści się w zakresie od 12 do 34. Zdrowe BMI zależą dokładnie od wieku dziecka i wysokości w dowolnym danym momencie. Tak więc, można powiedzieć dokładnie zdrowych BMI.

Określa, co BMI

BMI jest wskaźnikiem tego, jak dużo tłuszczu w ciele i można je stosować do określenia, czy dziecko ma niedowagę, z nadwagą lub otyłych.

BMI Kategorie

Percentyla zestawienia są stosowane w celu określenia, czy dziecko jest w prawidłowym BMI i wagi. Jeśli centyla BMI jest poniżej 5 procent, dziecko jest niedowaga. Jeśli jest to w czasie od 5 do 85 procent, dziecko jest uważane za zdrowe. Jeśli centyla BMI wynosi od 85 do 95 procent, dziecko jest za nadwagę, a wszystko powyżej 95 percentyla jest za otyłe.

Inne badania w celu określenia Body Fat

Podczas obliczenia BMI są stosowane jako narzędzie do badań przesiewowych, inne testy są często potrzebne do określania zawartości tłuszczu w organizmie. Biorąc pomiar fałdu skórnego jest jednym ze sposobów, w którym lekarz może ocenić tkanki tłuszczowej. Ponadto, absorpcjometrii podwójnej energii promieniowania X i wodą ważenia może być stosowany do pomiaru tkanki tłuszczowej.

Testy dla dzieci BMI

Testy dla dzieci BMI


Wskaźnik masy ciała (BMI) opisuje ilość tkanki tłuszczowej osoba ma obliczając pomiary wysokości i masy ciała w specyficzny sposób. Podczas zapoznania się z samą podstawową sposób dzieci i dorosłych, wieku i płci odgrywają znacznie większą rolę w rozszyfrowaniu dziecka wyników BMI, ponieważ są one nadal rośnie. Znalezienie dziecka BMI pozwala określić, czy masz nadwagę, w dobrym zdrowiu, niedowagę lub otyłość.

Obliczanie BMI dziecka

Przed pomiaru dziecka BMI, uzyskać dokładny pomiar zarówno jego wzrostu i wagi. Formuła ustalania BMI wagi (w kg) podzielona przez wzrost (w calach), kwadrat. Ten wynik pomnożyć przez 703, aby uzyskać wyniki BMI. Obok numeru, napisz wiek dziecka i płeć. Jeśli nie jesteś zainteresowany w tym matematyki siebie, spróbuj kalkulator BMI online dla dzieci.

Rozszyfrowania ogłoszeń

Ponieważ dzieci są wciąż rośnie, a młodzi chłopcy i dziewczęta są tak różne, uzyskana liczba BMI mogą być identyczne, ale na myśli zupełnie różne rzeczy dla każdego dziecka. Na przykład, jeśli 13-letnia córka jest BMI wynosi 20, ona jest zdrowa dziewczynka. Jednakże, jeśli ona jest tylko sześć z BMI 20, oznacza to, obesity.If użyłeś dla dzieci kalkulator BMI, które zawarte opcje wieku i płci, wyniki należy dokładnie stosować się do wieku dziecka i płci. Zamiast zadanej liczby BMI, BMI kategorie wagowe dzieci śledzić skuteczność, na podstawie BMI innych dzieci ich wieku. Dzieci w 5 centyla lub niższy niedowagę. Tych w piątej do 85th percentyla są uważane za zdrowe, a te pomiędzy 85. i 95. centyla nadwagę. Wreszcie, dzieci z BMI równe lub większe niż 95. percentyla generalnie otyłość.

Znaczenie

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, lekarz pediatra rozpoczyna testowanie i śledzenie BMI już dwa lata. , Podczas gdy BMI nie jest najpewniejszy sposób oznaczania kategorii masy ciała dziecka, to dobrym wskaźnikiem zdrowia w większości przypadków. W ciągu życia dziecka, okresowe wyniki BMI mogą być wykorzystane do śledzenia zmian w zdrowiu dotyczących ciężaru. Wiedząc, gdzie dziecko jest w stosunku do tego, co jest uważane za zdrowe też daje Tobie i Twojemu dziecku jasnego pojęcia, gdzie on jest w porównaniu z którym powinien być.

Rozważania

, Podczas gdy BMI jest zwykle dokładne w większości przypadków, pewne czynniki mogą prowadzić do różnych wyników, które osłabiają dokładności A Ilość BMI. Ponieważ BMI mierzy ciężar ogólnie zamiast określania masy mięśniowej w stosunku do ciężaru tłuszczu, wyniki mogą być pochyłe. 12 letni chłopiec może być w optymalny stan zdrowia, ale mają BMI mówi, że jest otyły, czy ma więcej masy mięśniowej niż większość dzieci w jego wieku. Jeśli podejrzewasz, że twojego dziecka Wyniki BMI są wyłączone, zapytaj swojego lekarza do przeprowadzenia pomiarów grubości fałdu skóry i inne badania, aby dokładnie określić, czy on jest z nadwagą.

Jak obliczyć wskaźnik BMI dla chłopców

Znaczna liczba dzieci w Stanach Zjednoczonych ma nadwagę z powodu niezdrowych nawyków żywieniowych i brak ruchu. Dla wielu dzieci, gry wideo, zajęć komputerowych i telewizji zająć miejsce biegać i grać. Nadwaga może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych w dzieciństwie i późniejszym życiu. Wskaźnik masy ciała (BMI) jest pomiar tłuszczu i można go dostarczyć zdrowego zakresu mas dla dziecka. W celu figury BMI chłopca, wykonać kilka obliczeń i użyć percentyla wykres dla porównania.

Instrukcje

Zastanawianie BMI chłopca

1 pomiar wzrostu i masy ciała chłopca.

2 Kwadrat wysokość chłopca w calach. Jeśli chłopiec stoi 60 cm wysokości, kwadrat figura będzie 3600.

3 Pomnóż wagę chłopca przez 703. Jeżeli suma wynosi 110 funtów, postać będzie 77.330.

4 Podziel odpowiedź od kroku 3 w odpowiedzi z kroku 2. W związku z tym, 77330 podzielone przez 360 wynosi 21,48. BMI chłopca jest 21.48.

5 Porównaj tę liczbę do percentyla na wykresie BMI, ze względu na wiek chłopca. Skonsultować oś poziomą dla wieku, na osi pionowej dla pomiarów BMI. Punkt, w którym te dwie linie przecinają zapewnia percentyla że chłopak wpada. W tym przykładzie zakłada się, że chłopiec w wieku 14 lat. Mogłoby to spowodować umieszczenie go wokół 30. percentyla, zgodnie z tabelą. (Patrz Zasoby).

6 Jeśli chłopak jest w piątym centyla lub poniżej, jest on uważany za niedowagę. Normalny zakres waga jest między szóstym a 84. centyla percentyla. Chłopiec za nadwagę, jeśli jego BMI mieści się pomiędzy 85. i 94. centyla percentyla. Otyłość jest usytuowany powyżej 94. percentyla.

Jak obliczyć wskaźnik BMI w 3 roku życia

Body Mass Index (BMI) jest standardem stosowanym przez Światową Organizację Zdrowia do sklasyfikowania dorosłych i dzieci jako niedowagę, nadwagę i otyłość. (Nr ref. 2.) BMI jest używany do identyfikacji problemów z nadwagą w wieku od dwóch do 19. Dla dzieci i młodzieży, BMI i wiekiem seks jest specyficzne i nazywa BMI dla wieku, który różni się od wskaźnika BMI dla dorosłych. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), wiek i płeć są uznawane, ponieważ ilość zmian tkanki tłuszczowej wraz z wiekiem i ilością tkanki tłuszczowej zależy od chłopców i dziewcząt. (Nr ref. 1.)

Instrukcje

1 Pomiar wysokości dziecka. Mieć dziecko stanąć prosto o ścianę bez buty. Zmierz od stóp do głów, z dokładnością do 1/8 cala.

2 zważyć dziecko do najbliższej 1/4 funta. Ważne jest, aby zmierzyć wysokość i ciężar tego samego dnia, dzieci szybko rośnie.

3 Oblicz trzy-letniego jest BMI za pomocą strony internetowej CDC. Wpisz datę urodzin dziecka. Wprowadź datę pomiaru. Wybierz płeć dziecka. Wpisz swój dokładną wysokość w stopach i calach. Wprowadź swoją wagę w funtach. Kliknij przycisk "Oblicz". Numer ten jest dziecka BMI. (Res. 1.)

4 Spójrz na wykres wzrostu dziecka. To określenie BMI do wieku percentyla dziecka, które jest jak BMI dla dzieci i młodzieży jest interpretowany. Są wzrostu wykresy na stronie internetowej CDC wyświetlające BMI do wieku percentyla oddzielnie dla chłopców i dziewcząt.

5 Określić kategorię stanu waga dziecka. Zastanów się, co następuje:

• Mniej niż 5 centyla ma niedowagę.
• 5. percentyla poniżej 85th percentyla jest zdrowy.
• 85th poniżej 95-szy percentyla ma nadwagę.
• Równa lub większa od 95. percentyla jest otyłych. (Nr ref. 1.)

Na przykład, jeśli spojrzeć na wykres wzrostu dla chłopców w wieku dwóch do 20, widać, że trzy-letni chłopiec z BMI 16 jest na 50. centyla, więc jest w zdrowej wagi.

Wskazówki

 • BMI jest używany do poszukiwania otyłości dla dzieci w wieku od dwóch do 19, ale nie jest stosowany do diagnozy. Ciężkie dziecko może mieć wysoką BMI jego wieku, ale potrzebne dalsze badania w celu określenia, czy dziecko ma zbyt dużo tłuszczu. (Nr ref. 1.)

Jak zmierzyć BMI dla dzieci

Wskaźnik masy ciała (BMI) jest używana do obliczenia matematyczne dla dzieci ekran problemy zdrowotne związane z nadwagą poprzez oszacowanie ich procent tkanki tłuszczowej i porównanie ich pomiarów wysokości i masy z tym z innymi dziećmi w tym samym wieku i płci. BMI dziecko uwzględniać różne wzorce wzrostu u mężczyzn i kobiet, ponieważ różnią się wraz z wiekiem. BMI dzieci są interpretowane w percentyla na Centrum Kontroli Chorób i BMI dla wieku wykresów wzrostu zapobiegania za. Mniej niż 5 percentyla jest sklasyfikowany jako niedowagi, zdrowej wagi jest 5th do 85-szy, nadwaga jest 85th 94th i 95th percentyl jest otyłych i powyżej.

Instrukcje

1 uzyskać dokładny wzrost i wagę dla dziecka.

2 Użyj wzoru BMI, lub kalkulatora BMI (patrz źródła poniżej), aby określić wskaźnik BMI. Aby ręcznie obliczyć BMI, pomnożyć wysokość w calach przez wysokość w calach. Podzielić masę w funtach liczbą osiągnięty mnożąc wysokość. Pomnożyć tę liczbę przez 703.

3 działki na wykresie BMI BMI (patrz źródła poniżej), aby ustalić, czy BMI jest sklasyfikowany w niedowagi, zdrowej wagi, z nadwagą lub otyłością percentyla.

4 Porozmawiaj z lekarzem, to masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego dziecka BMI. Tylko lekarz może dokładnie powiedzieć, czy należy obawiać się o masy ciała dziecka i co można zrobić, aby upewnić się, że dziecko jest zdrowe.

Wskazówki

 • Wysoki BMI nie wskazuje automatycznie na problemy z wagą. Poszczególne warianty, takie jak grubość skóry, masy mięśni i nawyków żywieniowych muszą być brane pod uwagę.
 • Dla celów czytania BMI, dziecko jest uważane za każdy w wieku od 2 do 19 lat.
 • Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, BMI dla wieku obliczenia należy przeprowadzić na wszystkich rutynowych badań lekarskich; staną się częścią stałej karty zdrowia dziecka.
 • Dzieci i dorośli BMI zmieniać i odpowiednie wykresy nie mogą być stosowane zamiennie. Wykresy dorosłych BMI nie rozróżnia płci i wieku.
 • BMI nie są stosowane do diagnozowania otyłości. Dzieci przechodzą przez stadium szybkiego wzrostu, zwłaszcza w okresie dojrzewania. W tym czasie, ich BMI może skok do góry, ale nie oznacza nadwagą.

Jak obliczyć wskaźnik BMI w kg dla wieku i płci?

Jak obliczyć wskaźnik BMI w kg dla wieku i płci?


Your Body Mass Index (BMI) jest badanie przesiewowe, które ma na celu zidentyfikować problemy z wagą u dorosłych i dzieci. To może być obliczona przez lekarza, czy można łatwo zabrać własne pomiary w domu. Dlatego, że nie ma bezpośredniego pomiaru ilości tkanki tłuszczowej, istnieją inne czynniki, które należy rozważyć, takie jak masy mięśniowej, gdy patrząc na BMI. Jest jednak prosty sposób, aby oszacować, co się zdrowa masa ciała powinna być i omówić potencjalne zmniejszenie masy ciała z lekarzem.

Instrukcje

1 zważyć się bez butów lub nadmiar odzieży. Czy to pierwszą rzeczą, w godzinach porannych przed zjedzeniem śniadania. Jeśli skala nie mierzy się w kilogramach, trzeba konwertować pomiar z funtów na kilogramy. Zapisz swoją wagę w funtach na notatnik. Korzystanie z kalkulatora, zamienić masę w kilogramach przez pomnożenie masy ciała w kg przez 0,45359237. Na przykład, jeśli twoja waga wynosi 120 kg, należy pomnożyć 120 przez 0,45359237. Twoja waga wynosi 54,4310 zamienione. Zapisz swoją wagę w kilogramach.

2 Dla większej dokładności, poproś kogoś, aby zmierzyć swój wzrost. Stać w skarpetkach z wyprostowanym kręgosłupem. Napisz do tego pomiaru w dół. Jeśli pomiar w calach, zamienić wysokość do metra przez pomnożenie przez 0,0254. Jeśli pomiar wysokości za pomocą centymetrów, dzieli swój wzrost o 100 do konwersji metrów. Nagraj swoją ostateczną pomiar wysokości na notatnik.

3 Pomnóż swój wzrost w metrach przez wzrost w metrach (wysokość x wysokość). To daje swój wzrost do kwadratu.

4 podzielić masę ciała w kilogramach przez wzrost w metrach do kwadratu. Wynik ten jest BMI. Napisz swój BMI.

5 Jeśli masz poniżej 20, znajdź odpowiednie BMI do wieku percentyla dla płci. Znajdź swój wiek na dole tabeli i BMI wzdłuż boku. Znajdź miejsce na wykresie, gdzie przecinają się dwa punkty. To jest Twój centyla BMI w zależności od wieku i płci.

6 Jeśli są 20 lub starszych, porównać wyniki swoich obliczeń do standardowych kategoriach stanu waga związanych z BMI. Normy dla dorosłych są takie same dla obu płci.

Wskazówki

 • Porozmawiaj ze swoim lekarzem po obliczeniu BMI, aby omówić wyniki i skonsultować temat odchudzania, jeśli to konieczne.
 • Nie każdy z wysokim BMI będzie miał wysoki poziom tłuszczu w organizmie. Jest to szczególnie prawdziwe dla sportowców, które są w większym ciężarze ze względu na masę mięśni.
 • BMI między 25,0 a 29,9 uważa się za nadwagę, podczas gdy BMI 30 i powyżej jest uważany za otyłego.

Wskaźnik BMI dla dzieci

Wskaźnik BMI dla dzieci


Wskaźnik masy ciała danej osoby, środek porównanie wzrostu i masy ciała, jest jednym ze sposobów, aby ocenić, czy on jest w zdrowej wagi. Jednak u dzieci, BMI nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym, jeśli dziecko jest w zdrowej wagi. Jego BMI odsetek musi być obliczona na bardziej dokładne zdjęcia.

Wiek i płeć

Wzór do obliczenia BMI u dzieci i młodzieży jest dla tych w wieku od 2 do 19. Są też dwa różne wykresy BMI, jeden dla chłopców i jeden dla dziewcząt, które można użyć w celu określenia BMI percentyla dziecko jest w jej grupie wiekowej .

Pomiar

Aby obliczyć BMI, pomiar wzrostu i masy ciała dziecka i wprowadź te numery w następującym wzorem:

BMI = [masa / (wysokość x wysokość)] x 703

Wykres BMI

Po tym, jak obliczyć BMI dziecka, porównać tę liczbę do wieku Twojego dziecka w prawidłowym BMI percentyla wykres dla jej płci.

Wyniki

Idealny percentyla dla dziecka BMI jest między 5 i 85th percentyla. Dziecko jest uważane za niedowagę, jeśli spadnie poniżej 5 centyla. Dzieci, które wchodzą w 85. do 95-cie percentyla są narażone na ryzyko nadwagi w przyszłości. Dziecko jest za nadwagę, jeśli się powyżej 95. centyla.

Inne narzędzia

BMI nie powinna być tylko narzędziem używanym w celu określenia wagi wahać dziecko jest. Należy skonsultować się z pediatrą dziecka na więcej sposobów, aby obliczyć jej wagę i ogólny stan zdrowia.

BMI chłopców z nadwagą

BMI chłopców z nadwagą


Otyłość jest poważnym problemem zdrowotnym dla amerykańskich dzieci; w momencie publikacji, jeden z trzech dzieci w Stanach Zjednoczonych jest albo nadwagę lub otyłość według American Heart Association. Wskaźnik masy ciała jest miarą, która szacuje, tkanki tłuszczowej. BMI mogą być wykorzystane do określenia, czy ch nadwagę, że musi być dokładnie interpretować u dzieci, ponieważ ich korpusy są nadal się rozwija.

Body Mass Index Obliczanie

Aby obliczyć wskaźnik masy ciała dziecka, trzeba dokładnych pomiarów zarówno jego masy w funtach i jego wysokość w calach. Wzór na BMI wynosi: 703 x (waga w kg) / (36 x 36). Tak więc, jeśli twój chłopak waży 50 kg i ma wysokość 36 cm, jego BMI będzie 703 x 50 / (36 x 36) lub 27,1.

Klasyfikowania Body Mass Index

Dla chłopca, rzeczywista liczba BMI nie jest tak ważne jak chłopiec porównuje się do innych chłopców w jego wieku. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, istnieją cztery różne kategorie BMI chłopca mogą być wprowadzane do. Jeśli BMI chłopca jest między piątym i 85-sza percentyla jego samego wieku rówieśników, że jest uważany za w zdrowej wagi. Chłopców pomiędzy 85. i 95. percentyla są za nadwagę, a powyżej 95. chłopiec percentyla jest otyłych. Dzieci poniżej piątego percentyla są klasyfikowane jako niedowagę.

Leczenie

Dla chłopców z nadwagą, tracąc trochę nadmiar masy ciała jest jednym z najważniejszych rzeczy, które mogą zrobić dla ich zdrowia. Nadwaga lub otyłość zwiększa ryzyko wysokiego ciśnienia krwi, cukrzyca i wysoki poziom cholesterolu. Jednak oddanie chłopca na ścisłej diecie może być szkodliwe dla jego rozwoju. Dla chłopców w wieku do lat 10, celem powinno być utrzymywanie masy ciała dziecka, nie schudnąć, jak z upływem czasu będzie "rozwijać się" jego ciężarem. Chłopców w wieku poniżej 10 mogą korzystać z łagodnym utraty wagi, ale pediatra powinien być zawsze konsultowane przed rozpoczęciem dziecka na program odchudzania.

Podejścia

Istnieje wiele sposobów, aby pomóc nadwagą chłopiec schudnąć. Podkreślając, świeże owoce i warzywa jest jeden sposób, aby promować zdrowe nawyki żywieniowe w dzieciństwie. Rodzice powinni również ograniczyć spożycie słodkich napojów, w tym napoje gazowane, a nawet czystego soku owocowego. Wspieranie aktywności fizycznej w ciągu dnia chłopcy mogą również pomóc spalić kalorie. Pierwsze całą rodzinę na pokładzie z zdrowszego stylu życia jest również klucz, jak to ułatwi nadwagą chłopca do przyjęcia zdrowszego stylu życia, jeśli jego rodzice są rodzeństwem są także zaciągnięcie zobowiązania.

Informacje BMI

BMI (wskaźnik masy ciała lub) jest narzędziem służącym do wskazywania kategorię wagi i korelację czynników ryzyka. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób i Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby dzieci pokazywany za pomocą wskaźnika BMI w wieku od 2 do 19. Jest to przydatne narzędzie dla wszystkich, zarówno dla dzieci i dorosłych, aby pomóc uniknąć problemów zdrowotnych związanych z nadwagą.

Fakty

Twoje BMI jest bezpośrednio związany z poziomem tkanki tłuszczowej. Jednakże, istnieje kilka czynników, które należy uwzględnić przy ocenie poszczególnych BMI, jak wskazano przez CDC. Od tej liczby oblicza się wyłącznie na podstawie wzrostu i wagi sportowcy, mogą mieć wyższy wskaźnik BMI z powodu zwiększonej masy mięśniowej. Jeśli kobieta i mężczyzna mają ten sam wskaźnik BMI, kobieta najprawdopodobniej będą mieli więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyzna. Jeśli osoba starsza i młodsza osoba, mają ten sam wskaźnik BMI, starsza osoba najprawdopodobniej będą mieli więcej tkanki tłuszczowej niż młodsze osoby.

Obliczanie

Aby obliczyć swój wskaźnik BMI, skorzystać z następującego wzoru: Podziel swoją wagę (w kg) przez wzrost (w calach) do kwadratu i pomnożyć przez 703.

Na przykład, jeśli ważysz 125 funtów i jest 5 stóp i 2 cale, należy użyć następującego obliczenia: 125 podzielone przez (62) ² i pomnożyć przez 703. BMI wynosi 22,8.

Interpretacja wskaźnika BMI dla dorosłych

Dla tych wieku 20 lat i starszych, BMI można interpretować za pomocą standardowego zestawu kategorii:
Niedowagę: BMI niższe niż 18,5
Normalny: BMI od 18,5 do 24,9
Nadwaga: ktoś z BMI od 25 do 29,9
Otyłość: BMI wyższe niż 30

BMI u dzieci i młodzieży

Obliczanie BMI w nastolatków i dzieci odbywa się za pomocą tego samego wzoru. Jednak interpretacja wskaźnika jest specyficzny dla obu płci i wieku. CDC stworzył wykresy wzrostu BMI w zależności od wieku i płci dziecka. Wykreślenie dziecka BMI na wykresie daje percentyla, który porównuje swoje dziecko do innych dzieci w tym samym wieku i płci. Kategorie percentyla są następujące:
Jeśli Twoje dziecko ma poniżej 5 centyla, jest on uważany za niedowagę.
Jeśli Twoje dziecko jest między 5 a +85-cia percentyla, jest ona uważana za w zakresie zdrowego.
Jeśli Twoje dziecko jest między 85. i 95. centyla, jest on uważany za nadwagę.
Wszystkie dzieci w 95. percentyla lub wyższej uważa się za otyłych.

Ryzyko wysokiego BMI

Osób otyłych i nadwaga są na większe ryzyko rozwoju chorób, takich jak cukrzyca typu 2, wysoki poziom cholesterolu, choroby serca, nadciśnienie, bezdech senny, choroby pęcherzyka żółciowego, choroby zwyrodnieniowej stawów, udar, niektórych nowotworów (takich jak jelita grubego, piersi i raka trzonu macicy) i problemy z oddychaniem.

Redukcja BMI

Aby zmniejszyć BMI ma poświęcenia, zobowiązanie do utraty wagi i zdrowego stylu życia. Aktywności fizycznej przez co najmniej 30 minut dziennie. Zastępca białe pieczywo i rafinowany cukier z pełnego ziarna i zdrowszych wyborów; będziesz już czuć się pełnym i ostatecznie ograniczyć dzienne spożycie kalorii. Zwiększenie świeże warzywa, które można jeść codziennie będzie zmniejszyć spożycie węglowodanów i kalorii, podczas gdy zwiększenie spożycia witamin i minerałów.

Jak obliczyć wskaźnik BMI dla młodzieży

Jak obliczyć wskaźnik BMI dla młodzieży


BMI, body mass index lub środki, ile tłuszczu osoba w oparciu o jego wzrostu i wagi. W zależności od liczby, BMI może pomóc lekarzom i lekarze zidentyfikować tych, którzy są narażeni na problemy zdrowotne wynikające z otyłości, według KidsHealth.org. Ważne jest to płeć i wiek przy obliczaniu BMI nastolatka, ponieważ, jak Centrum Kontroli Chorób mówi, "ilość zmian tkanki tłuszczowej wraz z wiekiem, a różni się od chłopców i dziewcząt." Kalkulatory BMI są powszechnie dostępne w Internecie.

Instrukcje

1 Zapisz płeć i wiek nastolatka.

2 Zmierz wysokość tego nastolatka w calach oraz zapisywania wyników.

3 Pomiar masy nastolatek i nagrać go z datą waga została podjęta.

4 podzielić ciężar nastolatka przez jej wzrost do kwadratu. Wynik należy pomnożyć przez 703. To jest BMI.

5 Działka numer BMI na "BMI dla wieku" wykresach wzrostu CDC. Zobacz sekcję Resource gdzie uzyskać wykres. Istnieją różne wykresy dla chłopców i dziewcząt. Wykres daje ranking percentyla, że ​​cię powiedzieć "względną pozycję numer dziecka BMI wśród dzieci tej samej płci i wieku," zgodnie z CDC. Wykres będzie również umieścić nastolatka w jednej z czterech kategorii: niedowagi, zdrowej wagi, z nadwagą lub otyłością.

Wskazówki:

 • KidsHealth.org radzi rodzicom i młodzieży, że BMI nie jest doskonały: Nastolatki często szybko przybierają na wadze w okresie dojrzewania, co może sprawić, BMI idą w górę. Możliwe jest na przykład, aby ktoś dużo mięśni, co skutkuje wysokim BMI, chociaż osoba jest bardzo aktywne i zdrowe.

Jak obliczyć BMI niemowląt

Jak obliczyć BMI niemowląt


Według harvardscience.harvard.edu, "szybki przyrost masy ciała w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia dziecko może umieścić na ryzyko otyłości w wieku 3." Oceniając, czy waga Twojego niemowlęcia jest zdrowe w odniesieniu do jego wysokości i długości mogą być wykonywane poprzez pomiar wskaźnika masy ciała niemowlęcia. Według kidsdirect.net, BMI Twoje dziecko nie powinno być powyżej 20. Narodowe Centrum profilaktyki chorób przewlekłych i Promocji Zdrowia zapewnia wzór do obliczania wskaźnika masy ciała niemowlęcia.

Instrukcje

1 zważyć swoje dziecko, przy użyciu skali dziecka, w funtach.

2 Zmierz swoje dziecko od stóp do głów za pomocą taśmy mierniczej. Długość zapisu dziecka w calach.

3 podzielić ciężar twojego niemowlęcia w funtach przez jej wysokość w calach.

4 Podziel iloraz z poprzedniego równania przez wysokość twojego niemowlęcia w calach ponownie.

5 pomnożyć iloraz z poprzedniego etapu przez 703. Wynik tego równania zapewni Ci BMI twojego niemowlęcia.

Oto przykład:

Jeśli niemowlę waży 10 kg. i mierzy 22 centymetrów od stóp do głów, to następujące równanie oblicza wskaźnik masy ciała niemowlęcia.

10 ÷ 22 ÷ 22 x 703 = 14,5

Wskazówki

 • Nawet niemowlę ma zdrowe BMI, nie pominąć żadnych regularne sprawdzanie jest z pediatrą.

Jak obliczyć swoje BMI w centymetrach

Jak obliczyć swoje BMI w centymetrach

Wskaźnik masy ciała (BMI) określa tłuszczowa ciała, która jest obliczana na podstawie wzrostu i wagi jednostki. Chociaż nie jest to bezpośredni pomiar ilości tkanki tłuszczowej, jest najbardziej wiarygodnym badanie przesiewowe do określania otłuszczenia ciała. Można obliczyć BMI zaczynając swój wzrost w centymetrach.

Instrukcje

1 Zmierz swój wzrost w centymetrach (cm).

2 Konwersja centymetrów w metrach (m), dzieląc przez 100. centymetrów Na przykład, jeśli wysokość wynosi 170 cm, wysokość 1,7 twój m (170/100 = 1,7).

3 Pomiar masy ciała w kilogramach (kg).

4 Oblicz BMI. Podzielić masę ciała w kilogramach przez wzrost podniesiony do kwadratu. Na przykład, jeśli ważysz 70 kg i jest 1,7 m wysokości, BMI wynosi 24,22 (70 kg / 1,7 * 1,7 = 24,22).

Wskazówki

 • Interpretacja Body Mass Index (BMI):
 • BMI poniżej 18,5 jest uznawany za niedowagę
 • BMI pomiędzy 18,5 i 24,9 jest normalne
 • BMI między 25 a 29,9 to nadwaga
 • BMI powyżej 30 to otyłość

Jak zmniejszyć wskaźnik BMI

Jak zmniejszyć wskaźnik BMI


BMI lub wskaźnik masy ciała, jest sposób określenia, jak blisko jest do zdrowej wagi. Podczas gdy wskaźnik BMI nie działa dla wszystkich ludzi, takich jak sportowcy z istotnej masie mięśniowej i kobiet w ciąży, to użyteczne narzędzie dla większości. BMI miarą 18,5 do 24,6 jest uznawany za zdrowego z czymś większym niż 31 oznaczonym otyłych. Oto jak to zrobić, aby zmniejszyć wskaźnik BMI.

Instrukcje

1 wyeliminować spożycie nabiału i używać wersji o obniżonej zawartości tłuszczu. Picie skim lub 1 procent mleka zamiast mleka pełnego obniży liczbę kalorii, z niewielkimi zmianami w stylu życia.

2 Jedz chude mięso. Jeśli nie jeść tłustych mięs, takich jak mielona wołowina, należy przemyć je po brązowienia wyciąć niektóre z tłuszczu. Trzymać się bez skóry z kurczaka i ryb. Lub wybierz, aby przejść wegetariańskie kilka dni w tygodniu w celu zmniejszenia zawartości tłuszczu.

3 Ćwicz regularnie. Chociaż ćwiczenia mogą zwiększyć ogólną masę jeśli wystąpią dużo masy mięśniowej, to pomoże Ci spalić tłuszcz szybciej, dając impuls twój metabolizm.

4 Wyciąć napoje i inne napoje z kalorii. Trzymać się z wody w miarę możliwości.

5 Jedz produkty pełnoziarniste. Te ziarna - pszenica, owies i jęczmień - są doskonałe do dostarczając błonnika, który pomaga w trawieniu i utrata masy ciała, a są one smaczne. Rozpocząć zastępując jeden jedzenie w czasie, takich jak pieczywo pełnoziarniste na białym chlebem, dopóki nie jeść pełnoziarniste tak często, jak to możliwe.

Wskazówki

 • Zmień jeden niezdrowy nawyk tygodniu, aby pomóc sobie trzymać się planu.

Hvordan beregne BMI for barn

BMI (body mass index) er en vekt standard som forsøker å beregne kroppsfett prosenter ved å ta hensyn til både høyde og vekt. BMI kan være nyttig for å bidra til å avgjøre om et barn har en sunn kroppsvekt i forhold til barnets høyde. Å vite hvordan man skal beregne BMI for barn kan være et nyttig helse måling for å forstå.

Instruksjoner

1 Vei barnet ditt bruker badet skala. Registrere antall. Sikre den registrerte vekt er nøyaktig ved å fjerne tunge klesplagg og sko før veiing barnet ditt.

2 Mål barnets høyde ved hjelp av linjal. Registrere antall i inches. Kontroller at høyden er nøyaktig ved å måle barnet ditt i morgen.

3. Fordel vekten av barnet ditt ved squared høyden på barnet ditt.

4 Multipliser produktet av ligningen i trinn 3 med 703. Den resulterende tallet er ditt barns kroppsmasseindeks (BMI).

Hint

 • Hvis barnet ditt er mindre enn den femte persentil eller større enn den 85. persentilen, er barnet ditt undervektig eller overvektig, henholdsvis. En sunn BMI for barn er mellom den femte og 85. persentilen.
 • Rådfør deg med barnets barnelege hvis du er bekymret for vekten av barnet ditt.

Hva er en normal BMI for barn?

Den kroppsmasseindeks, eller BMI, er et tall avledet fra en sammenligning av vekt og høyde. Ved vurdering av BMI for barn og ungdom (inntil 20 år), er langt mer presise målinger vurderes enn på voksne skala, og kjønn er også inkludert som en variabel. BMI sammen målinger tatt av et enkelt barn, sammenligner dem mot gjennomsnitt og deretter plasserer barnet i en undervektig, sunn vekt, overvekt eller fedme kategori. Selv om variasjon finnes på tvers av alle personer, og du bør jobbe med en medisinsk faglig for å bestemme sunn vekt for barnet ditt, kan BMI brukes generelt som et barometer for helse og kan hjelpe familier gjør ernæring og mosjon beslutninger samt forutsi risiko.

Historie

Ifølge en artikkel av G. Eknoyan ble BMI utviklet av Adolphe Quetelet i 1832 (det ble kalt Quetelet kraft før 1972). Målingen blir oppnådd ved den følgende formel (i imperial-enheter): (vekt i pounds x 703) / høyde i inches kvadrat. Tall innhentet for voksne er generelt omtalt i form av under 18,5 som undervektig, mellom 18,5 og 25 som sunn vekt, mellom 25 og 30 overvektige, over 30 overvektige og 40 og over å være sykelig overvektige.
Som er å forvente, tall for barn skew lavere, men fordi BMI for barn tar mer presise målinger og vurderer alder og kjønn, prosentiler er vanligvis diskutert: ifølge CDC, barn i femte persentilen og under er undervektige, barn mellom 5. og 85. persentilen har en sunn vekt, barn mellom 85th og 95th er overvektig og barn er overvektige over 95-persentilen.

Funksjon

BMI bidrar til å klassifisere alle personer mot én standard for helse i forhold til vekt og høyde. Spesielt er BMI måling for barn (ofte kalt BMI for alder) kalibrert for å gjenspeile de mange endringene likene av barn av begge kjønn gjennomgå som de alder; BMI vil endres med et barns alder selv om ingen endring i vaner oppstår. Det er en sammenheng mellom helserisiko for eksempel hjerte-og karsykdommer og folk som har BMI faller utenfor BMI sunn standard. Imidlertid kan BMI ikke benyttes som et forutsigende verktøy og generelt ikke skjelne helse informasjon om individer i sin sunne parametre.

Fordeler

Foreldre og omsorgspersoner til barn med BMI utenfor sunne percentiles kan bruke denne informasjonen til å iverksette tiltak for å få under og overvektige barna tilbake hos friske parametere. BMI er ikke en catch-all måling og ikke forutsi spesifikke helserisiko, men det er en rask måling som kan fremheve muligheten for problemer. Fordi BMI varierer med kjønn og alder, kan ingen standard nummer brukes for sunn BMI hos barn; i stedet, CDC tilbyr en BMI for alder kalkulator, der må du skrive inn barnets fødselsdato, dato målingen er tatt, barnets kjønn, høyde avrundet til nærmeste millimeter og vekt til nærmeste brøkdel av en halvkilo. Deretter kan dette kontrolleres mot listene for barns BMI prosentiler funnet i Resources.

Forebygging / løsning

For å hindre vektøkning, er det viktig å spise en diett i samsvar med nivå av fysisk aktivitet, for å oppmuntre sunne mengder trening og for å begrense aktivitet (for eksempel, ser på fjernsyn). Hvis barnet ditt er under-eller overvektig, for å arbeide med en ernæringsfysiolog og hennes barnelege tilbake til en sunn vekt nivå for ditt barns kjønn og alder.

Betraktninger

Den BMI er begrenset som en måling, fordi det ikke er et mål på graden av kroppsfett g muskelmasse. En test av fedme (mengden av kroppsfett) vil gi bedre informasjon om helsen til et barn, og BMI kan gi et misvisende perspektiv på helsen veldig atletisk barn.