adcov.com

para z osobowość borderline

Jak wyjaśnić Osobowość borderline do ukochanej

Osobowość borderline to zaburzenie bio-społeczny, który wpływa na rozwój emocjonalny człowieka. Charakteryzuje się emocjonalnego deregulacji, i tych, którzy cierpią z BPD często wykazują słabe umiejętności interpersonalne, słabe poznanie emocjonalne i zachowania samookaleczające.

Wyjaśniając to zaburzenia w bliskiej osoby, ważne jest, aby podkreślić, że może on być sterowany i że osoby mogą prowadzić normalne życie Poruszając choroby. Tak więc sygnał i przebieg wyjaśnienia stają się bardzo ważne zarówno dla chorego i jego rodziny i przyjaciół.

Instrukcje

Podejście oznacza wszystko

1 Podejście członkom rodzin osób cierpiących na Osobowość borderline delikatnie. Istnieje wiele błędnych przekonań na temat zdolności funkcjonalnej chorych, które sugerują, że nie ma nadziei na normalne życie. To jest zdecydowanie nieprawdziwe, które powinny zostać ustalone na samym początku.

2 Oferta podstawowe podsumowanie tego, co zaburzenia osobowości i jak wpływają one na osobę. Wyjaśnienie to powinno również zawierać rzetelną prezentację na temat objawów BPD, które obejmuje skłonność do złych relacji międzyludzkich, zachowań niezgodnych, zachowania własnej szkody i niestabilnym obrazem siebie. Wyjaśnij, że te akty i zachowań impulsywnych może prowadzić do depresji, drażliwości i niepokoju u pacjenta.

3. Wyjaśnij, jak wspierać tych, którzy cierpią z BPD. Stres zachęcając osoby unikanie określonych zachowań, a także sprawdzanie i obiecujący lek. Wyjaśnienia leków może również pomóc bliskich zarówno zrozumieć chorobę i mieć wsparcie dla cierpiącego.

4 Zachęcaj swoich bliskich, aby szukać grup wsparcia dla tych, którzy żyją z pacjentami i skieruj je ku zasobów internetowych na temat choroby. Przypomnij im, że im więcej kształcić się, tym bardziej mogą zrozumieć i być pomocne w ich ukochanej.

5 Bądź pozytywny w dokonaniu wyjaśnień. Z właściwego leczenia i leków, w połączeniu z terapią i rodzinnego wsparcia, większość osób cierpiących z BPD może żyć życiem w pełni funkcjonalne. Ważne jest, aby swoich bliskich, że choroba jest regulowane.

Wskazówki:

 • Choć powinno być pozytywne, ważne jest również, aby wyjaśnić do bliskich, że jeśli już leczone BPD może prowadzić do samobójstwa, i że choroba musi być traktowana poważnie. Jest to również dobry czas, aby przypomnieć bliskich o tym, jak ważna jest ich pomoc może być jednym, który żyje z tą chorobą.

Jak określić granice z osoba, która Osobowość borderline

Jak określić granice z osoba, która Osobowość borderline


Jeśli masz związek z osobą, która cierpi z Borderline Personality Disorder, to pewnie będzie miał do czynienia z zagadnieniem ustawiania granic. Granice ustalić podstawowy szacunek między stronami i pomocy, aby przypomnieć cierpiących, gdy ich zachowanie jest niedopuszczalne.

Instrukcje

1 Odwiedź sesję terapeutyczną ze swoim partnerem. Terapia zapewnia bezpieczną atmosferę, w której są zachęcani dyskusje o problemach. Terapeuta może również działać jako świadek swoich prób ustawiania granic.

2 Wyjaśnij sytuację spokojnie zarówno terapeuty i Osobowość borderline cierpiącego. Być obiektywne, mówiąc o swoich potrzebach i pragnieniach.

3 Opisz, jak sytuacja się czujesz. Nie odrzucaj winy lub być zbyt emocjonalne. Wystarczy szczegółowo twoja reakcja na sytuację, nie powodując nadmiernego stresu lub tworzenia pasz dla niepotrzebnych reakcji.

4 Sprawdź, proste, jasne deklaracje o swoich oczekiwaniach. Te oczekiwania są osobiste granice. Bądź asertywny bez dogmatycznej. Podać swoje granice.

5 Powtórz swoje granice, aż Osobowość borderline poszkodowany rozumie, o co prosicie o nim. Poproś o pomoc terapeutę, jeśli wydają się być na straconej pozycji.

6 Użyj odpowiedniego języka ciała. Kontakt wzrokowy, mają prostą postawę i używać czystej, nawet ton głosu. Jeśli jesteś w stanie, stoisko podczas ustawiania swoich granic. Stały pomaga daje pewne postrzeganej władzę.

7 Przygotuj się niepożądanych reakcji. Postawić na swoim. Czy to, co trzeba zrobić, aby upewnić się, że Twoje potrzeby są spełnione i osobiste granice są przestrzegane.

Wskazówki:

 • Nie poddawaj się i dramatycznych wybuchów szaleje.

Osobowość borderline

Osobowość borderline to stan psychiczny, który zaburza zdolności osoby do interakcji z innymi ludźmi wokół niej. Cechy choroby to poważnie zniekształcony obraz siebie, nieprawidłowe kontrolę emocji i niską samoocenę. BPD jest diagnozowana u 2 procent dorosłej populacji, choć ze względu na wszechobecność próby samobójstwa i inne niekorzystne zachowania, osoby z pogranicza stanowią ponad 20 procent pacjentów hospitalizowanych z przyczyn psychiatrycznych. BPD jest bardziej widoczne u kobiet niż u mężczyzn i jest najczęściej traktowane z psychoterapii.

Objawy

Decydujące objawy BPD są epizody skrajnej złości, impulsywności, uzależnienia lub samookaleczenia, które trwają tylko kilka godzin. Te gwałtowne nagłosy nastroju mogą obejmować zwiększone aktywności seksualnej lub rozwiązłość, głodu lub niepohamowany apetyt braku własnej wartości i poczucie utraty, znudzony lub w stanie kryzysu tożsamości. Rezultatem takiej burzliwej emocjonalne jest znacznie zakłócone relacje rodzinne, trudności w utrzymaniu pracy i niezdolność do utrzymania romantyczny partner. Jak na ironię, epizody pacjentów BPD potęguje poczucie odrzucenia, jest ostracyzmu lub poczuciu opuszczony przez bliskich.

Historia

Wczesne założenia dotyczące stanu porównał go do schizofrenii i wielu uwierzyło, że jest prekursorem schizofrenii lub złagodzić jej wersja. Jedną z pierwszych osób, które identyfikują BPD było IC Rosse, amerykański psychiatra, który w 1890 roku, o którym mowa w stan psychicznego zwanego pogranicza szaleństwa, w którym pacjent miał gwałtowne epizody gniewu, depresji i niepokoju z rzędu w ciągu jednego dnia. W pierwszej połowie 20 wieku, na granicy termin został luźno używany do opisania podobne objawy jak odniesienie do bytu pacjenta na pograniczu nerwicy i psychozy. Jednak to nie był until1980 że standardowe kryteria zostały ustanowione i zaburzenia został oficjalnie nazwany, a zawarte w Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders.

Przyczyna

Przyczyną BPD nie są całkowicie znane. Jednakże, nie ma spekulacji wśród społeczności psychologicznej, że poziom hormonów, historii genetycznej i wykorzystywania seksualnego mogą przyczynić się do rozwoju choroby. Jednym z dowodów, aby wesprzeć te założenia jest fakt, że kobiety mają skłonność do przeżywania epizody Borderline podczas hormonalnej nasycony przedmiesiączkowego okres miesiąca. Podobnie, od 40 procent i 70 procent pacjentów Borderline były seksualnie zaatakował przed wieku 13, na ogół przez zakaz bliskiego członka rodziny. Spekuluje się, że dzieci, które mają Borderline rodziców, zwłaszcza matki, borderline są bardziej narażone na rozwój stanu niż osób bez historii rodziny. Jednak psychologowie są pewni, czy to z powodu dziedzicznej cechy genetyczne lub fakt, że rodzice mają problemy graniczne odpowiednio z ich klejowe dzieci. Gdy tak się stanie, to stawia ich na ryzyko wystąpienia podobnych kompleksów niższości i bezwartościowości, jak ich rodziców.

Leczenie

Podstawą wszystkich leczenia BPD jest psychoterapia. Pacjenci korzystają z sesji jeden na jeden z terapeutów, jak i terapii grupowej. Oba środowiska terapii spróbować zbadać motywujące emocji stojących za destrukcyjne i destrukcyjnego zachowania BPD pacjentów doświadczenia, a także kroki, które można podjąć, aby zachęcić kontroli impulsów. Nie istnieje lek, który leczy wszystkie aspekty BPD. Jednak niektórzy psychiatrzy może przepisać leki, które są kierowane do konkretnych objawów, takich jak leki przeciwdepresyjne lub leki anty-lękowe. U niektórych pacjentów, którzy wykazują samookaleczające zachowanie może przejść przez sesji terapeutycznych w żywych w oczyszczalni, gdzie mogą być monitorowane. Z kontynuowania leczenia, pacjenci BPD mają możliwość przezwyciężenia ich zaburzenia i prowadzić normalne życie.

Inne Ryzyka

Osoby borderline są statystycznie większe ryzyko bycia ofiarą przemocy domowej lub seksualnej, jak dorosłych niż osób bez BPD. Wynika to z kombinacji czynników, w tym ich impulsów wobec lekkomyślne zachowanie i niebezpiecznej rozwiązłości - wraz z ich emocjonalnych potrzeb homologacji i opuszczenie. Ich niekontrolowane zachowania również umieścić je na większe ryzyko nabywania HIV / AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Jak zakończyć związek z Osobowość borderline poszkodowanemu

Jak zakończyć związek z Osobowość borderline poszkodowanemu


Zakończenie relacji z osobą, która cierpi z Borderline Personality Disorder szczególnym wyzwaniem, które nie mogą się spotkać z ludźmi, którzy nie cierpią z powodu tej choroby. Musisz być przygotowany do bezpiecznej i całkowite wyjście, gdy wychodzili z Osobowość borderline chorego.

Instrukcje

1 Poświęć trochę czasu z dala od swojego związku. Idź do miejsca, do myślenia w sposób obiektywny o tym. Jeśli dojdziesz do decyzji opuszczenia swój związek, ślub, aby utrzymać tę decyzję. Upewnij się, że jesteś w odpowiednim stanie umysłu, aby poddać się zmianom.

2 Zaplanuj szczegółowe wyjście cicho i szybko. Borderline Personality obawiają się porzucenia cierpiących; jeśli czują, że masz zamiar odejść, będą robić wszystko, aby go zatrzymać. Podobnie, aby plan niezawodne. Nie popełnia błędów; zaplanować na każdy możliwy scenariusz, który może powstać w wyniku twojego odejścia.

3 Nagraj nadużywania swojego partnera, czy istnieje. Może trzeba mieć tego rodzaju dokumentacji, jeśli Osobowość borderline poszkodowany sprawia, fałszywe oskarżenia, gdy dowiaduje się, że masz w lewo na dobre. Dodać dokumentacji możliwie opisowa. Uwaga dat, godzin i rodzaje przemocy, które przetrwały.

4 pokryć wszystkie podstawy prawne. Skonsultować się z prawnikiem. Poinformuj prawnika swojego zamiaru opuszczenia. Może on być w stanie doradzić w odpowiednich czynności prawnych, jeśli są małżeństwem. Prawnicy mogą również pomóc, jeśli szukasz nakaz.

5 wypożyczalnia przeprowadzki pomogą Ci poruszać. Przeboje może pomóc Ci wszystkie swoje rzeczy osobiste z udostępnionego przestrzeni życiowej na raz. Przeboje może również działać w charakterze świadków, jeśli twój partner zachowuje się, gdy opuszczasz.

6 Poinformuj swojego szefa i policję o swoim zamiarze, aby przenieść. Borderline Personality może spróbować Chorzy na kalać swoją reputację lub nazwę kiedy już je opuścił. Policjanci mogą również działać jako eskorta, jeśli im powiedzieć, że padłeś ofiarą nadużyć w związku i opuszczają swojego partnera.

7 Zostaw szybko. Sprawdź swoje plany i fizycznego wyjścia pochopne. Przewlekły może spowodować więcej obraźliwy zachowanie.

8 Pobierz terapii. Znajdź terapeutę, który zna Borderline Personality Disorder. Rozmowa na decyzję z wyszkolonymi pomaga radzić sobie ze swoim związku i swojej decyzji, aby go opuścić.

Wskazówki:

 • Możesz powiedzieć terapeuta partnera, że ​​wyjeździe. Terapeuta może być przygotowany do reakcji partnera i musi podczas urlopu.
 • Pozbądź się bronią palną w twoim domu przed wyjazdem.
 • Nie informują Borderline Personality Suffer o swoich planach odchodzących i dać mu nowe informacje kontaktowe.

Jak radzić sobie z Osobowość borderline Rodziców

Jak radzić sobie z Osobowość borderline Rodziców


Osobowość borderline jest brak równowagi chemicznej, która może zmienić zdrowia psychicznego danej osoby. To stresujące do czynienia z chorobą, ale można podjąć kroki, aby pomóc rodzic nauczyć się radzić sobie z nim. Mówiąc o lekarzy, doradców, przyjaciół, rodziny, a nawet swoim kościele, można nauczyć się żyć na nowo nieco normalne życie. Zaburzenie może być mylące, ale z odpowiednich badań i zrozumienia, można dowiedzieć się, aby pomóc uporać się z rodzicem choroby. Poniżej możesz przeczytać o pewne sposoby radzenia sobie z Borderline Personality Disorder.

Instrukcje

1 Badania zaburzenie, aby uzyskać jak najwięcej informacji, jak możesz. Idź z jej rodziców do wizyt lekarza, aby można było zadawać pytania, które mogą mieć. Próba zrozumienia zaburzeń osobowości Borderline i co może zrobić, to pierwszy krok do radzenia sobie z nim.

2 Szukajcie żadnych dodatkowych porad, które mogą być potrzebne siebie. Radzenie sobie z Borderline Personality często może być jak jazda kolejką górską, a czasami może dodać stres w swoim życiu. Porozmawiaj z doradcą na temat wszelkich uczuć, które mogą mieć do czynienia z.

3 Rozumiem, że to, co rodzic przeżywa nie jest twoja wina. Oni mówią rzeczy, które nie znaczą lub mają nagłe Moodswings.

4 Być jak wsparcie, jak można do rodzica. On może być doświadcza uczucia i Moodswings, że nie może nawet zrozumieć siebie. Uważnie na jego recept i pobyt w bliskim kontakcie z lekarzem. Porozmawiaj z lekarzem o zwiększenie lub zmniejszenie żadnych leków, że czujesz może być pomocne dla rodzica.

5 Znajdź czas się dla siebie. Musisz wyjść i ponownie naładować się do łagodzenia naprężeń, że masz do czynienia z. To nie jest łatwe do czynienia z tą chorobą, ale może być do opanowania. Jeśli czujesz się na krawędzi, trochę czasu, aby wyjść i pójść gdzieś cicho lub miejsce na stres.

6 Zebrane pomocy od przyjaciół, członków rodziny lub kościele. Nie pchać innym hotelu. Każda dodatkowa pomoc, która może pojawić się w opiece nad rodzicem, dodatkowych zajęciach, lub po prostu małych zadań będzie ulga dla Ciebie.

Jak Self-Zarządzaj Osobowość borderline

Jeśli mają trudności z objawami zaburzeń osobowości borderline może być stratą, jak sobie pomóc. Ból, pustka, problemy w związku i myśli samookaleczenia mogą czuć się przytłaczająca. Istnieją jednak możliwości i zasobów - i nadzieja.

Instrukcje

Edukacja i wsparcie

1 Zapoznaj się osobowości z pogranicza. Jednym ze sposobów na to jest, aby zapoznać się z podręcznikiem diagnostycznym i statystycznego (DSM-IV TR) i poszukaj w "zaburzeń osobowości." Możesz znaleźć tę objętość w bibliotece, w księgarniach lub w Internecie. Istnieje również kilka książek, które mogą pomóc; jednym z przykładów jest "Do not Let Twoje Emocje Run Life" Scott Spradlin.

2 Szukajcie wsparcia. Konieczne jest, aby pomoc i zachętę ze strony tych, którzy rozumieją i mogą Cię. Zadzwoń do lokalnego oddziału Narodowego Sojuszu dla psychicznie chorych, albo wspólnotowe centrum zdrowia psychicznego.

3 Szukajcie terapii. Interwencje psychoterapeutyczne, jak dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), okazały się bardzo skuteczne w nauczaniu zarządzania objawów i emocji.

4 Szukajcie interwencji medycznej. Leki takie jak leki przeciwdepresyjne lub leczeniu lęku może być bardzo pomocne, zwłaszcza w połączeniu z terapią.

Radzenie sobie

5 Praktyki głębokie oddychanie. Oddychanie jest ważną częścią relaks. Oddychaj głęboko przez nos i przez usta.

Praktyka uważności 6. Bądź świadomy tego co jest uczucie. Nie próbuj zaprzeczać lub zatrzymać go; po prostu zaakceptować.

7 Zadzwoń do znajomego. Nie musisz być sam. Jeśli nie wiesz, do kogo zadzwonić, są gorące linie, takie jak National Suicide Hotline (800) 273-Talk. Istnieją również lokalne infolinie wymienione w sekcji "Społeczność Serwis" większości książek telefonicznych.

8 Módlcie się i medytować. Jeśli masz wiarę, to może być bardzo pocieszające, aby się modlić. Jeśli nie, medytacja może być pomocne.

9 Czy coś mogli zrelaksować się. Może to obejmować biorąc gorącą kąpiel, pijąc gorącą czekoladę lub na spacer.

10 Przyjdź z własnej listy radzenia sobie. Kiedy jesteś niespokojny lub uczucie pusta lub w panikę, wyjąć listy i staram się robić co najmniej jeden, jeśli nie więcej, z pozycji na nim.

Wskazówki:

 • Jeśli próbowałeś wszystko i nadal jesteś zdesperowany, to jest czas, aby dążyć do interwencji w nagłych wypadkach. Może to być w formie osoby wspierającej, który może Cię do wizyty w gabinecie awaryjnego. Może to być przyjaciel, który może zabrać cię do szpitala. Celem jest, aby zachować bezpieczeństwo; jeśli nie są bezpieczne i nie wiem co robić, usługi kontakt w sytuacjach awaryjnych w Twojej okolicy. To może być najtrudniejszy działania można podjąć, ale może uratować życie.

Jak rozpoznać Osobowość borderline

Jak rozpoznać Osobowość borderline


Diagnozowanie (zaburzenia osobowości borderline BPD) jest skomplikowane. Wiele objawów jest wspólna dla innych chorób i wszyscy ich wykazywać w pewnym momencie. Ale może być wyniszczające, jeśli objawy są intensywne i trwały przez długi czas. Zastanów kroki, zanim uzyska profesjonalną opinię o ukochanej.

Instrukcje

1 Należy wziąć pod uwagę nastroje. Ludzie z pogranicznym zaburzeniem osobowości mają tendencję do szybkiego przejścia z uczuciem malejąco iz powrotem. W przeciwieństwie do choroby afektywnej dwubiegunowej, te nastroje trwać tylko kilka godzin lub co najwyżej jeden dzień.

2. Sędzia, czy twój partner jest impulsywny, jeśli chodzi o pieniądze, seks lub uzależnień. Reckless jazdy i jedzenia binges może też sygnalizować BPD.

3 Pomyśl o tym, jak twój partner widzi siebie. Borderline cierpiących osobowości mają zniekształcony obraz siebie, że może skakać z niegodności wiktymizacji. Oni często zmieniają pracę, domy, partnerów, przyjaciół, cele i wartości.

4 Zdecyduj, czy twój ukochany cierpi "podziału". Jedna chwila poszkodowany BPD będzie hołdować i podziwiam cię, ale jej uczucia może nagle zmienić się w gniew i brak szacunku. Ona widzi tylko czarno-biały świat.

5 Wskaźnik poziomu gniewu swojego partnera podczas drobnych incydentów. Ludzie z pogranicznym zaburzeniem osobowości często się intensywnie zły w sytuacjach, które nie uzasadniają. Mogą nawet emocjonalnie, werbalnie i fizycznie obraźliwych, więc chronić siebie i swoje dzieci, gdy jest to konieczne.

6. Zwróć uwagę jak twój partner reaguje, gdy idziesz na wycieczkę bez niej. Ludzie z pogranicznym zaburzeniem osobowości złość lub depresję, gdy ktoś przywiązanie do liści, nawet na krótki czas. Zmiana planów może również rzucić cierpiącego BPD off.

Alarm 7 Pobyt dla samookaleczenia w swojej ukochanej. Powtarzające się groźby samobójcze, zwłaszcza gdy trzeba zostawić go w spokoju lub zawieść jego oczekiwań, może sygnalizować zaburzenia osobowości borderline.

Wskazówki:

 • Borderline zaburzenia osobowości zazwyczaj występuje z innymi problemami, takimi jak lęk, uzależnienia i problemy behawioralne.
 • Nie decyduje ktoś zaburzenia na podstawie jednego lub dwóch objawów. Pięć lub więcej, może być jednak powodem do niepokoju.

Profil Osobowość borderline pacjenta

Profil Osobowość borderline pacjenta


Ludzie, którzy działają przez rzucanie napady złości, upijanie się przez cały czas lub często mówią o próbie samobójstwa lub może być o więcej niż zły dzień. Mogą być one cierpią z pogranicznym zaburzeniem osobowości. To zaburzenie psychiczne najczęściej występuje u młodych osób dorosłych, chociaż może uderzyć w każdym wieku. Zaburzenia mogą być skutecznie leczone, gdy nie jest to uznawane.

Porzucenie Zagadnienia

Osoby z zaburzeniami osobowości borderline mają często bardzo obawia się porzucenia. Mogą wykazywać ten strach, stając bardzo codependent i przywiązani do innych. Ten strach jest często irracjonalne i nie mają podstaw w rzeczywistości.

Relacje

Niestabilne relacje osobiste są innego przeznaczyć na ludzi z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Być może ironicznie, że przypadkowo zniszczyć te właśnie relacje Boją stracą. Osoby cierpiące na zaburzenia może kochać każdego jednego dnia, a następnego pogardzi im. Mogą również stać się podejrzane lub w paranoję, że inni się do nich dostać.

Samookaleczenie

Myśli lub próby samobójcze są kolejnym objawem zaburzeń osobowości borderline. Samookaleczenie jest inny. Osoby cierpiące na zaburzenia osobowości borderline często wyciąć lub wypalić się, powodując głębokie zmiany i blizny na całym ciele. Mogą również uszkodzić się poprzez nieprzemyślane czyny, takie jak niepohamowany apetyt, używania narkotyków lub alkoholu, sprees wydatków, prędkości lub niebezpieczną jazdę.

Wahania nastroju

Silne wahania nastroju i wybuchy emocjonalne są kolejnym znakiem pogranicznym zaburzeniem osobowości. Depresja, lęk, drażliwość i gniew są podwyższony niektóre z typowych nastrojów. Osoby cierpiące na zaburzenia osobowości borderline może również rozpocząć walki, mają napady złości lub wybuchnął gniewem. Wahania nastroju zwykle trwa kilka godzin, a następnie ustępują, chociaż niektóre mogą trwać jeden dzień lub więcej. Niska samoocena i poczucie pusty mogą być trwałe, leżących u podstaw problemów.

Leczenie

Podobnie jak wielu zaburzeń psychicznych, zaburzenia osobowości borderline może być skutecznie leczone kombinacją terapii i leków. Obie grupy i psychoterapia indywidualna były skuteczne w wielu przypadkach. Zaprojektowany specjalnie do leczenia zaburzeń osobowości borderline, zwany dialektyczna terapia behawioralna, jest również skuteczna.
Preparaty mogą zawierać środki przeciwdepresyjne, środki stabilizujące nastrój lub leków przeciwpsychotycznych, w zależności od specyficznych symptomów osobnika.

Jak do interakcji z ukochaną osobą Kto ma Osobowość borderline

W zdrowia psychicznego społeczeństwa, diagnoza zaburzeń osobowości borderline w kliencie może spowodować specjalistów dowiedzieć się szybko, jak przenieść jednostkę do kogoś innego "bardziej wykwalifikowanego ,." Praca z kimś z BPD wymaga cierpliwości, empatii i wyraźną możliwość ustawienia i utrzymania granic wiążące. Jeśli jest to trudne dla wyszkolonego specjalistę, wyraźnie będzie wyzwaniem dla członków rodziny i bliskich do czynienia z tą osobą.

Instrukcje

\

1 Pierwszym krokiem jest, aby kształcić się na pogranicznym zaburzeniem osobowości. Choroba ta charakteryzuje się wysiłków, aby uniknąć porzucone, oświadczenia i samobójcze gesty, niestabilne poczucie siebie, czarno-białe myślenie, kwestie zarządzania gniewu, chroniczne uczucie pustki i impulsywności. Aby uzyskać pełną listę objawów, należy zapoznać się z podręcznikiem diagnostycznym i statystycznego (DSM-IV TR) w ramach zaburzeń osobowości. Możesz go znaleźć w bibliotece lub księgarni internetowych.

2 Po ocenie ukochanej i postanowił mogą naprawdę pasuje do tego profilu, trzeba szukać wsparcia. Rodziny osób z BPD może zostać rozszarpany przez zachowanie jednostki. Konieczne jest, aby pomoc i zachętę ze strony tych, którzy rozumieją i mogą Cię. Zadzwoń do lokalnego oddziału Narodowego Sojuszu dla osób chorych psychicznie lub wspólnoty centrum zdrowia psychicznego.

3 Niech osoba z BPD znać swoje uczucia na temat zachowań (za szczególne) i zastanowić się do nich swoje uczucia. Jeśli spróbujesz je uspokoić i naprawić swój problem, gdy są w emocjonalnej burzy, nie uda i grozi poparzeniem się i udział w niepotrzebne i nieskuteczne dramatu. Osoba BPD będzie przejść do następnego wydania, ale może potrwać znacznie dłużej, aby odzyskać.

4 Ustaw limity i zachować je. Na przykład, jeśli są ustnie obraźliwych i ostrzegł ich, że nie będzie rozmawiać z nimi w tych warunkach, trzeba dotrzymasz słowa.

5 Jak ustawić limity i zachować je, trzeba także uspokoić ukochanej, że nadal tam będzie. Na przykład można powiedzieć coś w stylu "nie będę z tobą rozmawiać, gdy jesteś krzyczą, wyjeżdżam, ale będziemy mówić później". Od osób boryka się z BPD faktycznych i postrzeganych kwestii zaniechanie uprawy oraz czarno-białe myślenie, potrzebują stałego pewność, że będzie w dalszym ciągu być stała i obecne.

6 Nie należy skupić się na uczuciach danej osoby; Zamiast dyskutować zachowanie. Obserwuj swoje działania i efekty na ciebie i poprosić ich, aby zmienić cokolwiek to jest, że jest uciążliwy dla Ciebie. Daj im konkretne i wymierne propozycje, ale nie próbuj zmienić, jak czują się o tym. Będzie to obrócić się przeciwko tobie. Więcej faktem i betonu jesteś, tym bardziej sukces masz z cierpiącego BPD.

Wskazówki:

 • Istnieją pewne doskonała literatura BPD w druku i online. Więcej kształcić się, większe masz szanse na ochronę się z bólu, że indywidualne BPD czuje i / lub zadaje.
 • Osoby z BPD może naprawdę spowodować chaos i wraku w każdym związku lub domu. Jeśli uważasz, że ktoś w swoim życiu zmaga się z tym problemem, proszę nie próbować leczyć na własną rękę. Użyj powyższe kroki, aby chronić siebie, ale niech profesjonalny kontrakt z emocji, zaburzeń nastroju i sytuacji kryzysowych, z ukochaną osobą. Musisz także być w stanie ocenić, czy związek ten jest na tyle ważne, aby was do pracy, trzeba będzie zrobić, aby utrzymać je w bezpiecznym miejscu. Jeśli nie jest, to należy jak najszybciej i możliwie konkretne końca to. Im bardziej go przedłużyć, bardziej brudny i trudno będzie dla osoby, która walczy z BPD.

Jak leczyć Osobowość borderline

Borderline zaburzenia osobowości jest kwestia zdrowia psychicznego, które często jest frustrująca trudne do leczenia. Jej objawy to czarno-białe myślenie, odporność na sugestie, częste w nagłych wypadkach, i poczucie krzywdy lub zachowań samobójczych. Objawy te są trudne, ale są leki, które okazały się mieć pewną skuteczność.

Instrukcje

Psychologa i zabiegi

1 Prowadzenie dialektycznej terapii behawioralnej (DBT). Terapia ta skupia się na zarządzaniu emocjami, stabilizacji relacji i radzenia sobie ze stresem. Dobre dla klienta skoroszytu do korzystania nazywa się "Nie pozwól, aby emocje Run Life" Scott Spradlin. Można go zamówić w Amazon.com lub księgarni internetowej.

2 Jeśli są wygodne ten sposób próbować używać schematu koncentruje terapii. Terapia ta stara się patrzeć na życie klienta i negować fałszywe przekonania stworzone przez wcześniejszych wydarzeń.

3 Praktyka przeniesienie ukierunkowana terapia. Terapia ta wykorzystuje relacje między klientem a terapeutą jako symbol wszystkich innych interakcji z doświadczeń klienta.

4 Ustaw wyraźne granice i granice z klientem przez cały czas. Klient będzie walczyć te limity, ale musi im czuć się bezpiecznie. Limity te będą również pomóc terapeucie nie zostać spalony.

Interwencja medyczna

5 Zapoznaj się z klienta do usług lekarskich, czy jest Towarzyszący problem nastroju lub lęk.

6 zachęcać klienta do utrzymania właściwego zarządzania leków. Niektóre z leków przepisanych klienta może być to leki przeciwdepresyjne, leki anty-lękowe i leki przeciwpsychotyczne. Bądź świadomy możliwych skutków ubocznych, aby lepiej zachęcać i pomagać klientowi schematu leków.

7 Jeśli klient staje się niestabilny do tego stopnia, że zagrożenie dla siebie lub innych, zasięgnąć hospitalizacji. Pamiętaj, aby udokumentować i jasno określić zagrożenia, aby zwiększyć szanse na dopuszczenie, zwłaszcza w przypadku odpornego klienta.

Wskazówki:

 • Borderline zaburzenia osobowości jest wyzwaniem do pracy, ale może być satysfakcjonujące. Absolutnie konieczne jest jednak, że lekarz zatrudnić właściwych technik self-care i pozostają odłączone tyle, aby nie stać spalone.

Jak rozróżnić Osobowość borderline Od dwubiegunowa

Borderline zaburzenia osobowości i zaburzenia dwubiegunowe są choroby psychiczne, które wpływają na wiele osób, w tym tacy, którzy nawet nie zdaje sobie sprawy. Środowisko medyczne od dawna próbuje odróżnić różnicę między dwoma diagnostyki zaburzeń, ponieważ są one łatwo pomylić. Przebieg leczenia jest różna dla każdego, dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo zdiagnozować pacjenta.

Instrukcje

1 Poświęć chwilę, aby porównać kryteria diagnostyczne dla każdej choroby. Chociaż można zauważyć, że wiele wskazuje na to, te same, dwubiegunowe ludzie zazwyczaj nie mają przemożny strach przed porzuceniem lub przewlekłe uczucie pustki natomiast z pogranicznym zaburzeniem osobowości zrobić. Borderline są również podatne na idealizacji i dewaluacji, bardziej niż te z dwubiegunowej.

2 Rozumiem, że wiele borderline odcina się. Celem jest to, aby pomóc złagodzić ból emocjonalny poprzez zadawanie bólu fizycznego, głównie w postaci cięcia. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy granica jest w stanie kryzysu emocjonalnego i działających irracjonalnie; Tak więc, ryzyko samobójstwa jest wysoka granica. Wiele osób powodowania samookaleczenia, choć, więc czynnik ten nie wyklucza się wzajemnie.

3 Zbadaj historię kogoś, kogo podejrzewać, ma jeden z tych zaburzeń, a konkretnie ich ścieżki kariery. Bipolar chorzy mają tendencję do zwolniony za brak zbyt wiele dni w pracy, podczas gdy w epizodu depresyjnego lub wyrażania gigantyczne pomysły do ​​swoich szefów w fazie maniakalnej. Borderline mają tendencję do siebie za to, że zły opalanych wybuchy lub jest mściwy, ponieważ nie wie, jak regulować swoje impulsy około innymi bardzo dobrze. Są one bardziej czułe w ogóle.

4 Analizuj stosunki międzyosobowe osoby jesteś oceniającego. Borderline mają zazwyczaj burzliwe relacje, na przemian skrajnej radości i wszystkich-out krzykiem mecze. Dzieje się tak dlatego, borderline zobaczyć rzeczy w kategoriach czerni i bieli; nie ma odcieni szarości dla nich. To "wszystko albo nic" pogląd jest powszechny na całym ich relacji, a także innych aspektów życia.

5 krok wstecz i zastanowić się, jak dobrze radzi sobie z różnymi osoba stresorów i sytuacji. Borderline radykalnych w wielu przypadkach; może się wydawać, jakby ktoś nacisnął przycisk i osoba zmienia się w kogoś innego. Bipolars, z drugiej strony, reaguje w zależności od aktualnych cykli (manii lub depresji).

Wskazówki:

 • W rzeczywistości, ktoś może odkryć, że bardzo dobrze, zaburzenia osobowości borderline należy do podzbioru choroby afektywnej dwubiegunowej jeszcze ustalona. Jury jest jeszcze obecnie, czy te dwie choroby korelują więcej niż nam się wydaje. Na razie lekarze traktują je jako dwa odrębne warunki, że czasem współistnieją.
 • Nie można skutecznie leczyć zaburzenia osobowości borderline z lekami; Psychoterapia jest zwykle metodą leczenia. Można jednak, w leczeniu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych z różnych leków, w tym litu, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne oraz przeciwdrgawkowe.

Jak jest Osobowość borderline zdiagnozowano?

Definicja

Borderline Personality Disorder (BPD) jest chorobą psychiczną, w której osoba ma zniekształcony obraz siebie, niestabilne nastroje i problemy z utrzymaniem zdrowych i stabilnych relacji z innymi.

Objawy

Podczas diagnozowania pacjenta z BPD, psycholog szuka objawów zgodnych z DSM-IV. Należą do nich: autodestrukcyjne, impulsywne zachowanie się w co najmniej dwóch różnych obszarach (nadmierne wydatki, rozwiązłość, niepohamowany apetyt, uzależnienie chemiczne i nadużywanie); Wzorzec niestabilnych związkach o różnej intensywności; niestabilne poczucie własnej; chroniczne uczucie pustki lub zaniechania; zachowania samobójcze i samookaleczenia; problemy z zarządzania gniewu; paranoja lub dysocjacji.

Wywiady

Kiedy terapeuta szuka diagnozy BPD, on wywiady pacjenta na odległość, biorąc pod uwagę wyżej wymienionych objawów w przeszłości i teraźniejszości. Może on poprosić pacjenta, aby wypełnić specjalną ankietę lub o zgodę na wywiad bliskich przyjaciół i rodziny, aby uzyskać lepszy wgląd. Niektóre potencjalne przyczyny BPD może zawierać czynniki środowiskowe, takie jak nadużycia i zaniedbania, co czyni te wywiady ważne.

Inne choroby

BPD może występować jednocześnie z innymi chorobami, takimi jak zaburzenia dwubiegunowe, zaburzenia lękowe, depresja lub uzależnienia chemicznego. Niektóre objawy BPD przypominać inne choroby. Przeszkoleni w zakresie zdrowia psychicznego zawodowe będą w stanie odróżnić.

Jak adres zachowania borderline

Jak adres zachowania borderline


Życie z osobą, która ma zaburzenia osobowości borderline mogą zakwestionować nawet najbardziej pacjenta rodziców. Kluczem do pokojowego gospodarstwa domowego zależy od tego, jak dobrze rozumiem, jak on lub ona kleszcze. Zgodnie z podręcznikiem diagnostycznym i statystycznym zaburzeń psychicznych, a osoba z pogranicznym zaburzeniem osobowości ma niestabilne poczucie siebie i swoich relacji z innymi. Prawdziwe czy wyimaginowane porzucenie grozi mu do tego stopnia, że ​​staje się zły lub paniki. Problemy zaniechania rozszerzenia do znaczącej osoby w jego życiu, nie zgadzając się z niego i pytając więcej niż osoby z niż on lub ona może obsłużyć.

Instrukcje

Trzymaj osoby odpowiedzialnej

1 Ignoruj ​​złości w miarę możliwości. Działa ona z rozpaczy i staje się przestraszony, kiedy wymyka się spod kontroli. Niech wie, że rozumiesz jej problem i może pomóc, jak tylko uspokaja się.

2 Rozpoznaj jej manipulacji, aby uzyskać to, co chce i nazywać ją na nim. Ona nie chce widzieć siebie w złym świetle, więc prosimy, aby pomóc jej wrócić na tor.

3 Wzmocnienie uwzględnienie potrzeb innych. Choć wie, inni mają potrzeby, jego zawsze wydają się bardziej pilne do niego. Nie bierz na łatwiznę i zawsze mają tendencję do jego potrzeb pierwsza tak, aby uniknąć zamieszania.

4 Spodziewaj się luz, kiedy nie dostaje jego drogę. Jego frustracja i strach doprowadzić go do tego złośliwe rzeczy postrzeganej złoczyńcy. Ścisłego przestrzegania reguły nie przemocy i wprowadzenie obowiązku, że szanować własność innych.

5 Popyt zapłaci za szkody nie ponosi albo monetarily lub poprzez to do osoby, której nieruchomość nie naruszone.

Przejmij kontrolę, ale nie nadużywać

6 Zasada z silną ręką, ale zawsze atakują zachowanie zamiast niego osobiście. On musi wiedzieć, że go kochasz bezwarunkowo, ale zwrócić uwagę na różnicę między miłością na niego i dezaprobaty jego działań.

7 Usuń jej cele, gdy patrzy na kogoś zaatakować. Mają inni opuścić pokój i powiedzieć jej, będziesz z nią rozmawiać grzecznie, kiedy się uspokoi. Jeśli nie, usunąć się w celu wykazania, że ​​nie zaakceptuje jej nadużywania.

8 Należy pamiętać, że z osobą, która ma osobowość borderline sobie wyobrazić rezygnację lub odrzucenie może dokonać jej histeryczny. Mimo to, należy regularnie wzmacniać, że inni ludzie są wyceniane i nie zasługują na nadużycia.

9 Odciąć komunikacji z nią, dopóki nie chętnie mówi z szacunkiem. To sprawi, że jej temperament wyrównania, ale w końcu ona się pomysł, że ona nie może nadużywać innych.

Docelowo chce cię w swoim kącie, ona po prostu musi przestrzegać swoich zasad.

Wskazówki

 • Nigdy nie oddalił zagrożenie samobójstwo jako chwyt na uwagi, nawet jeśli uznają je jako takie. Osoba, która ma zaburzenia borderline może interpretować swój brak zainteresowania jako porzucenie i złośliwie przejść z zagrożenia. Mów jego blef dzwoniąc władze lub udając się do najbliższego szpitala, zdrowia psychicznego. Doświadczenie powinno uczynić go dwa razy pomyśleć przed użyciem go następnym razem.

Jak rozpoznać oznaki Borderline Personality

Osobowość borderline to poważna choroba psychiczna, która zwykle przejawia się w okresie wczesnej dorosłości. Choroba charakteryzuje się trudności w kontrolowaniu emocji i szybkimi zmianami nastroju. Borderline osobowość jest często wynikiem urazów z dzieciństwa lub dysfunkcją mózgu. Dowiedz się, jak rozpoznać objawy borderline osobowości w celu uzyskania ty lub twój ukochany potrzebna pomoc w leczeniu tej choroby.

Instrukcje

1 Przestrzegać osobę, którą podejrzewają o posiadanie osobowości borderline. Należy pamiętać, szybkich wahania nastroju i krótkich, ale intensywnych epizodów gniewu, depresji i lęku. Natomiast cierpiących na depresję i zaburzenia bipolarne mogą mieć podobne wahania nastroju, zazwyczaj trwać tydzień w czasie. Osoby z osobowością borderline cierpią intensywne wahania nastroju, które trwają od kilku godzin do co najwyżej jeden dzień.

2 Bądź na poszukiwania impulsywnych zachowań, takie jak niepohamowany apetyt, nadmierne wydatki, rozwiązłość seksualną, nadużywanie narkotyków i alkoholu, hazardu, samookaleczające i niebezpieczną jazdę. Wszystkie te objawy zaburzeń osobowości borderline.

3 Sprawdzić oznaki niepewności i złej obraz siebie. Ludzie z osobowością borderline często są niezabezpieczone i mają niską samoocenę, co często może prowadzić do niestabilności miejsc pracy, relacji i celów, takich jak często zmianę miejsca pracy lub skoków i ze stosunków szybko.

4 Należy pamiętać o niestabilności w relacjach osobistych. Ludzie z osobowością borderline mają tendencję do miłości i nienawiści relacje z rodziną, przyjaciółmi i kolegami. Mogą one stanowić natychmiastowe załączników i idealizować nowego przyjaciela lub kochanka, tylko całkowicie odrzucić, jeśli niektóre osoby w razie konfliktu. Ich intensywny strach przed porzuceniem powoduje zachowania, które szybko zamienia z przylegający do prawie brutalne. Osoby cierpiące z osobowością borderline intensywnie wpływa separacji, czy to wakacje lub szybka zmiana planów.

5 Sprawdzić myśli samobójcze, zagrożeń i zachowań. Ponieważ granicznym niestabilności emocjonalnej osobowości, braku bezpieczeństwa i strachu przed samotnością, tych, którzy cierpią z niego częściej zagrażają lub próby samobójcze. Podjęcia wszelkich zagrożeń samobójczych lub uwagi poważnie i prosić o pomoc z zewnątrz.

Wskazówki:

 • Proszę skontaktować się z gorąca linia samobójstwa lub służb ratunkowych, jeśli ktoś podejrzenia posiadania osobowości borderline zagraża lub prób samobójczych i przyznaje, że myśli samobójcze lub zachowania.
 • Tylko doświadczony praktyk może w pełni zdiagnozować zaburzenia psychiczne, takie jak osobowość borderline. Przed zastosowaniem każdego leku lub rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z ekspertem.

Przyczyny Borderline Personality Disorder

Borderline zaburzenia osobowości jest stanem, w którym pacjenci mają trudności obsługi swoich emocji, co prowadzi do silnego stresu w kontaktach z relacji interpersonalnych, obrazu siebie i reakcji emocjonalnych.

Osobowość borderline Przegląd

Pacjent z pogranicznym zaburzeniem osobowości ma tendencję do wygięcia obrazu zarówno siebie i świata wokół nich. Często pacjenci idealizować inną osobę tylko być mocno rozczarowani, gdy ich bohater ostatecznie im się nie powiedzie; ten scenariusz może powodować poważne konflikty i ostatecznie depresji wewnątrz pacjenta.

Przyczyny środowiskowe

Pacjenci z zaburzeniami osobowości borderline doświadczyłem jakiś uraz z dzieciństwa, w tym, lecz nie ograniczając się do seksualnego lub przemocy fizycznej, przemocy emocjonalnej i / lub zaniedbania, lub separacji z opiekunem w młodym wieku.

Genetyczne przyczyny

Borderline zaburzenia osobowości ma tendencję do uruchomienia w rodzinach. Badania wykazały, że u pacjentów z zaburzeniami osobowości borderline mają predyspozycje genetyczne, które tworzy równowagi serotoniny w mózgu.

Przyczyny biologiczne

Badania pokazują również, że mózg pacjenta osobowości borderline jest strukturalnie i funkcjonalnie inne niż normalnych mózgów. Różnica ta może przyczynić się do zaburzeń równowagi doświadczanych przez pacjentów.

Final Thoughts

Borderline zaburzenie osobowości to poważna choroba psychiczna i nie powinien zostać odwołany. Osoby doświadczające objawów należy natychmiast szukać profesjonalnej pomocy.

Bipolar vs. Borderline Personality

Choroba afektywna dwubiegunowa jest zaburzeniem nastroju. Ludzie z doświadczeniem zaburzenia depresji dwubiegunowej (smutny i płaczliwym) i manii (szczęśliwa wysoka) w sposób ciągły. Osobowość borderline to zaburzenie osobowości. Ludzie z osobowością borderline doświadczamy wielu relacji miłość-nienawiść.

Funkcje

Oprócz zmiany nastroju, ludzie z chorobą dwubiegunową są powszechnie niezorganizowany w domu iw pracy. Osoby z osobowością borderline dostrzec spory jak odrzucenie lub zaniechania. Aby odzyskać kontrolę nad ich postrzeganej atakującego, angażują się w samookaleczenia przez przecięcie się lub groźby samobójstwa.

Zabiegi

Zaburzenie dwubiegunowe potraktowano mood stabilizujące i leki przeciwdepresyjne, oprócz terapii. Borderline Personality traktuje się terapii.

Znaczenie

Według APA, "Choroba afektywna dwubiegunowa występuje jednakowo u mężczyzn i kobiet. Borderline Personality jest głównie rozpoznano u (około 75%) kobiet."

Rozważania

Choroba afektywna dwubiegunowa nie jest uleczalna. Borderline Personality można wyleczyć; Jednakże, nie występuje zazwyczaj aż pacjenci w wieku 40.

Historia

Patty Duke Austin jest dwubiegunowe.

Ostrzeżenie

Ryzyko samobójstwa jest wysoki dla osób z chorobą afektywną dwubiegunową i zaburzenia osobowości borderline.

Kompulsywne Kłamca zaburzenia osobowości

Kompulsywne Kłamca zaburzenia osobowości


DSM-IV-TR, najbardziej popularne narzędzie diagnostyczne stosowane są nowoczesne psychologów, nie rozpoznaje konkretną diagnozę nazwie "Nałogowy kłamca zaburzenia osobowości." Jednakże, istnieje kilka zaburzeń osobowości, które obejmują kompulsywne leżenia.

Osobowość borderline

Zaburzenie osobowości borderline charakteryzują się niestabilnością w relacjach interpersonalnych, obrazu siebie, wpływają i impulsywność. Zawarte w zachowaniu pacjentów borderline jest tendencja do kompulsywnie kłamstwo.

Antyspołeczne zaburzenia osobowości

Antyspołeczne zaburzenie osobowości charakteryzuje się brakiem odniesieniu do innych. Cechą diagnostyczną antyspołecznym zaburzeniem osobowości jest zawodności. Spośród wszystkich zaburzeń osobowości, antyspołeczne zaburzenie osobowości to najprawdopodobniej charakteryzuje się tendencją do leżą.

Histrionic zaburzenia osobowości

Histrioniczne zaburzenie osobowości charakteryzuje się potrzebą bycia w centrum uwagi. Mogą to upiększanie opowieści i wręcz kłamstwa.

Narcystyczne zaburzenia osobowości

Osoby z narcystycznego zaburzenia osobowości również dążyć uwagę, jednak w przeciwieństwie do udawania, tych z narcystycznych skłonności nie obchodzi mnie co inni myślą o nich, ponieważ uważają się za lepsze. Pokazują one, trochę szacunku dla innych i mogą być podatne na leżącego.

Zaburzenia zachowania

Zaburzenia zachowania nie jest zaburzenie osobowości, ale raczej zaburzenie dzieciństwa często postrzegany jako prekursor zaburzenia osobowości antyspołecznej dorosłych. Zaburzenia zachowania ma takie same cechy jak ogólne antyspołecznej osobowości, w tym oszustwo jako symptom.

Prognoza Borderline Personality Disorder

Osobowość borderline pozostaje enigmatyczna, szczególnie niszcząca choroba psychiczna. Zaburzenie dotyka głównie kobiety, a kluczowym elementem stanie jest niestabilność - we wszystkim od osobistego stosunku do nastrojów. Ale jest nadzieja. Badania wskazują, że dobra prognoza dla zmniejszenia właściwości związane z BPD dopóki cierpiących na nim trzymać zróżnicowanym przebiegu leczenia.

Objawy

BPD objawia się intensywnym niedostatku, często gwałtowne wahania nastroju i impulsywności, w wyniku wystąpienia myśli samobójczych, samookaleczenia i niestabilności w relacjach. Dotyka ona więcej kobiet niż mężczyzn, i, choć nie tak dobrze znany jako dwubiegunowy lub schizofrenii, to uważa się, że tak powszechne.

Leczenie

Opieka dla osób z BPD zmieniła się dramatycznie w ciągu ostatnich kilku lat. Wcześniej, terapeuta byłby w centrum, ale te z BPD mają poważne problemy z zaufaniem, przez co trudno jest znaleźć terapeutę czują się na tyle dobrze, aby trzymać się. Jeden-na-jeden terapia została połączona z wsparcia grupowego, hospitalizacji i leczenia.

Perspektywy

Zmiana leczenia jest zachęcanie naukowców i organizacji, takich jak National Alliance na chorobą psychiczną (NAMI). Rokowania dla zmniejszenia nasilenia objawów, jeśli to nie jest w pełni rozwinięty odzysku wzrosła w miarę upływu czasu. Ale objawy BPD, zwłaszcza brak perspektywy, które towarzyszą tej chorobie, sprawiają, że trudna do pokonania. Dostępność leczenia do przyjęcia na bardzo szczególne cechy BPD pozostaje problemem (patrz źródła).

Zagrożenia

Rokowanie zależy również od stopnia zmiany nastroju, lęku i depresji. BPD rzadko stoi na własnych - często towarzyszą jej poważne choroby, a to sprawia, że ​​stres to wierzył objawy gorzej.

Wiek

Objawy ustępują BPD może w jednym wieku, z najcięższe objawy zwykle występują u młodych dorosłych.

Jak radzić sobie z gniewem w Borderline Personality Disorder

Jak radzić sobie z gniewem w Borderline Personality Disorder


Radzenie sobie z gniewem w Borderline Personality Disorder chorego nie jest w przeciwieństwie do radzenia sobie z gniewem innej osoby. Pewne korekty muszą być jednak wykonane podczas interakcji z Osobowość borderline cierpiącego. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby spróbować łatwość i poradzić sobie z ich niesławnego gniewu.

Instrukcje

1 Sobie sprawę, że wyraz gniewu u osoby z Borderline Personality Disorder jest często konsekwencją nie jest w stanie skutecznie wyrażać inne, stłumiony emocje.

2 Rozumiem, że Osobowość borderline poszkodowany uważa, że wściekły wybuch to uzasadniona reakcja na ich postrzeganie sytuacji.

3 Wiem, że ludzie, którzy cierpią z Borderline Personality Disorder są bardzo wrażliwe na ich środowisk i innych. Gniewne reakcje są zwykle związane z negatywnych doświadczeń z przeszłości Borderline Personality Disorder cierpiącego.

4 Przypomnij Osobowość borderline chorego pełnej gamy emocji, które istnieją. Borderline Personality Disorder często cierpiących zobaczyć sytuacje w czerni i bieli. Przypomnij cierpiącego z zawiłości.

5 Staraj się nie robić Osobowość borderline poszkodowany czuje atakowany lub porzucone. Niektórzy chorzy Disorder Borderline Personality może czuć się w ten sposób bez prawdziwe monitowania. Nie igraj z emocjami cierpiącego na; niektórzy chorzy są wyjątkowo wrażliwe na zmiany w swoich stanów emocjonalnych.

6 Pomoc Osobowość borderline poszkodowany nauczyć się, jak rozpoznawać i wyrażać uczucia. Dla Osobowość borderline cierpiącego, to może wydawać się niemożliwe wyczyny. Jednak z pomocą doświadczonego terapeuty i wsparcie, znaczący postęp może nastąpić szybciej niż myślisz.

Jak zrozumieć różnicę między Borderline i Bipolar

Jak zrozumieć różnicę między Borderline i Bipolar


Jeśli chodzi o nawigację do systemu ochrony zdrowia psychicznego, jest tak wiele, tak wiele terminologia i nakładające się na siebie objawy, które mogą być trudne do zrozumienia, co jest czym. Jest to szczególnie w przypadku zaburzeń osobowości borderline i choroby afektywnej dwubiegunowej (dawniej maniakalno-depresyjnym). W tym artykule zajmę się różnice i podobieństwa między pogranicznym zaburzeniem osobowości i zaburzenia dwubiegunowego, z podobnymi objawami do różnych objawów do różnic w traktowaniu. Mam nadzieję, że będziesz w stanie je zrozumieć trochę lepiej!

Instrukcje

1 Jednym z podstawowych powodów, Borderline Personality jest powszechnie mylone z chorobą dwubiegunową to dlatego, że obie kwestie zdrowia psychicznego mają podobne objawy. Jednym z objawów zarówno zaburzenia ma to niestabilne poczucie siebie. Gdy człowiek ma niestabilną poczucie siebie, że brakuje solidnych, spójnych widok na to, co jest jak jako osoby. W każdej chwili, osoba może zobaczyć siebie albo jako "dobre" lub "złe". Może to znacznie więcej warte od tego, co inni myślą o niej niż jej widok.

Intensywny gniew, drażliwość, i niepokój są wszystkie typowe objawy obu chorób. Wielu pacjentów borderline i dwubiegunowe cierpi również inne problemy ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza problemy lękowe, takie jak niepokój społeczny.

Impulsywność jest kolejnym wspólnym ustąpienia objawów takich impulsywność mogą obejmować seks, nadużywanie substancji, lub samookaleczenia. To jest powszechne przekonanie, że samookaleczenie jest tylko objawem zaburzeń osobowości borderline, ale to nie jest prawda.

Osoby z dwubiegunowej i pogranicza są znacznie bardziej prawdopodobne niż w populacji ogólnej idealizować samobójstwo, a także, aby go próbować.

Jedna inna wspólnota między nimi jest to, że "afektywnej niestabilności": pacjenci borderline i dwubiegunowe mogą wystąpić błędne i niewłaściwe reakcje na codziennych doświadczeniach. Mogą one być bardzo wrażliwe na krytykę.

2 Główna różnica pomiędzy granicy i dwubiegunowej jest szybkość, z jaką nastroje zmiany pacjenta. W kimś z pogranicza, zmiany nastroju mogą być bardzo szybko. Mogą mieć zły emocjonalnym wybuchu jedną minutę, a kilka chwil później być bardzo radosne. W kogoś z dwubiegunowej, te emocjonalne zmiany mogą trwać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy.

Druga zasadnicza różnica między pogranicznym zaburzeniem osobowości i choroby afektywnej dwubiegunowej jest to, że osobowość borderline częściej obarczona poczuciem samotności, pustki i lęku przed porzuceniem. Bipolar ludzie mają tendencję do nie mają tych uczuć, lub nie w takim samym stopniu, jak granica.

Bipolar ludzi, z drugiej strony, są bardziej narażeni na psychozy, zwłaszcza paranoidalne psychozy lub złudzenia wielkości. Tak więc, gdy obydwa są dopuszczone do szpitali psychiatrycznych, przyczyny albo mogą być dopuszczone do są różne. Pacjentów bipolarne są bardziej narażone na bardziej ekstremalne psychozy, a tym samym są bardziej prawdopodobne, aby być dopuszczone do tego. Pacjentów borderline są bardziej prawdopodobne, aby być "dopuszczone do wybuchów wściekłości i gniewu.

3 Główna różnica pomiędzy granicznymi i leczenia jest to, że dwubiegunowy dwubiegunowej Leczenie jest przede wszystkim leki, natomiast osobowość borderline traktowane przede wszystkim z psychoterapii. Borderline mogą czasami być leczeni psychoterapii. W dwubiegunowej, sama terapia jest prawie nie używany, chyba że pacjent odmawia leczenia.

Bipolar disorder tendencję do pacjentów najlepszym rozwiązaniem w przypadku tradycyjnych metod leczenia, takich jak Cognitive Behavioral Therapy lub psychoanalizy. Borderline ma jednak szczególny rodzaj terapii, który działa dobrze: dialektyczna terapia behawioralna (DBT).

Wskazówki:

 • Tylko lekarz może zdiagnozować was.
 • Mimo, że może pojawić się jeden diagnozy z jednego lekarza, inny lekarz może zdiagnozować Ci coś innego! (To kolejny powód, dla zrozumienia dwa może być tak trudne!)
 • Należy pamiętać, że ten artykuł ma na celu jedynie daje bardzo ogólne pojęcie o niektórych różnic między granica i dwubiegunowej, a bynajmniej nie jest przeznaczona do wyczerpującego porównania / kontrast!