adcov.com

para aminobenzoesan potasu

Alternatywnych metod leczenia w przypadku choroby Peyroniego

Choroba Peyroniego jest mężczyzna zaburzenia seksualne, które ma wpływ na penisa. Tworzy blizny pod skórą wzdłuż penisa. Blizny nazywa się tablica i może spowodować penis zginać boleśnie. Może to powodować zaburzenia erekcji, a nawet impotencję. Nie istnieją szczególne przyczyny tego stanu i nie ma specyficznego leczenia. Alternatywne terapie mają czasami skuteczne, ale są jeszcze prób i błędów rozwiązanie.

Enzymy

Kombinacje enzymy są stosowane w leczeniu choroby Peyroniego tym papainą, rutyna i nattokinase. Jednak wpływa i sukces jest ograniczona. Enzymy te są butelkowane i dostępne w niektórych aptekach i sklepach najbardziej naturalnych. Neprinol jest dostępny w butelce 300 tabletek, podczas gdy Nattokinase jest w butelkach 100.

Acetylo-L-karnityna

Dodatek wykonany z aminokwasów acetylo-L-karnityny pomaga przywrócić męskich narządów płciowych i ma efekt podobny do testosteronu, pokazujący poprawę u pacjentów z chorobą Peyroniego. Dodatek acetylo-L-karnityny, zwany również "mózgiem tabletki" jest w dawce 300 mg i jest dostępna online lub sklepach ze zdrową dodatek.

Dimetylosulfotlenek [DMSO]

DMSO oznacza produkt przezskórnego, który może wejść do skóry wpływ na tkankę spodu. DMSO stosuje się u pacjentów z chorobę Peyroniego, a jego właściwości przeciwzapalnych zmniejsza ból, a także zmniejszenia wielkości tkanki blizny przez jej zmiękczanie. DMSO jest zazwyczaj dostępne w postaci aerozolu lub kremu i można kupić online lub na aptekę. Jednak sprayu kupił powinien zawierać 60 proc DMSO, jak zwiększenie intensywności może powodować wysypki i podrażnienia skóry.

Terapia ciepła

Pacjenci z chorobą Peyroniego widzieli sukces podawany w cyklach terapii cieplnej w ciągu trzech do sześciu miesięcy. Doświadczają redukcję blizn i zwiększenie erekcji prącia.

Witamina E

Witamina E doustnie w zwiększonych dawkach 500 mg dziennie pomógł pacjentom z chorobą Peyroniego. Może być również stosowane miejscowo na szybsze efekty.

Medycyna ziołowa

Korzystanie z Gotu Kola (Centella asiatica) pomaga rozwinąć normalną tkankę łączną i pomaga pacjentom z chorobą Peyroniego. Zastosowanie gotU kola powinno być kontynuowane przez co najmniej sześć tygodni i może być w połączeniu z innymi lekami.

Para-aminobenzoesan

Substancja, która jest częścią B-kompleks cząsteczki rodziny, p-aminobenzoesanu wydaje pomóc pacjentom choroby Peyroniego przy podawaniu doustnym. Paraaminobenzoate potasu należy 4 x 3 g / dobę przez okres 12 miesięcy. Zdecydowany spadek w płytce z blizny będą widoczne.

Naturalne leki na chorobę Peyroniego

Chorobę Peyroniego, czasami konsekwencją cukrzycy lub urazu, jest bolesną zaburzenie powodowane przez nagromadzenie blaszki na górnych i dolnych bokach w tkance prącia erekcji. Tkanka pierwszy staje się gorące, a później bliznami. Tablica ta i bliznowacenie zmniejsza elastyczność i narządu powoduje bolesny stosunek płciowy. Czasami tablica i blizny są tak poważne, że powodują one penis zgiąć w łuk podczas erekcji. Płytka, która gromadzi się w górnej części szybu, najbardziej powszechnej postaci, może prowadzić do zgięcia penis w górę, podczas gdy płytki występujących na spodzie powoduje penis wyginać do dołu. Mężczyzn, którzy cierpią z powodu tej choroby, 30 procent ma również inną formę zwłóknienia lub utwardzonych komórek, takich jak przykurczu Dupuytrena ręki. Chociaż nie ma jeszcze lekarstwa na choroby, niektóre leki pomóc w bólu, a operacja może być korzystne w pewnych przypadkach. Oczywiście, są tacy, którzy szukają naturalnych lekarstw na choroby. Chociaż niektórzy mogą twierdzić, że one ulgę w specjalnych ziół i żywności, nie musi być akceptowana dokumenty potwierdzające żadnych naturalnych lekarstw na choroby Peyroniego.

Zabiegi witaminowe

Było kilka badań, w którym naukowcy badali wpływ witamin na ludzi dotkniętych Peyroniego. Witamina E został przetestowany w leczeniu małych badań, a naukowcy donoszą, że niektórzy pacjenci nie otrzymują ulgę. Niestety, nie ma żadnych kontrolowanych badań nad wpływem witaminy E na chorobę Peyroniego.
Para-aminobenzoesan, substancja podobna do witamin B-kompleks witamin, badano także w leczeniu Peyroniego, ale wyniki były niejednoznaczne. Witamina C także badane, ale nie okazały się skuteczne, a athough Niektórzy ludzie uważają, że witaminy E i C, jak również witaminy z grupy B zmniejszyć objawy, żaden z nich nie okazał się skuteczny.

Przeciwutleniacze

Acetylo-L-karnityna, silnym antyoksydantem, wykazano być pomocne w łagodzeniu objawów, ale znowu nie ma dowodów naukowych, że jest to naprawdę skuteczny. Ci, którzy chcą spróbować tej metody należy używać mniej niż 300 mg, ponieważ większe dawki mogą powodować bezsenność.

Potas Para-aminobenzoesan (POTABA)

Naukowcy przeprowadzili badania prób z wykorzystaniem potasu para-aminobenzoesan. Wyniki wykazały, że chociaż nie leczy choroby, okazało się, aby zapobiec dalszemu prącia krzywizny.

Peyroniego Leczenie Pills

Istnieje kilka obrotu "leczy" dla Peyronie, ale do tej pory nie zawierają żadnych substancji rozpuszczające fibrynę, a zatem nie może leczyć chorobę.

Masaż

Podczas gdy niektóre promotory próbę obrotu ich wzbogacony w witaminy kremy i oleje miały być wmasować w skórę penisa "leczyć" choroby Peyroniego, żaden z nich nie okazał się skuteczny.

Bezpieczeństwo Bactrim DS

Bezpieczeństwo Bactrim DS


Bactrim DS sulfonamid i składa się z sulfametoksazol i trimetoprim. Jest ona powszechnie stosowana w leczeniu zakażeń dróg moczowych, infekcje uszu u dzieci i przewlekłe zapalenie oskrzeli u dorosłych. Jak w przypadku każdego leku, Bactrim DS należy stosować z ostrożnością.

Nazwy marek

Bactrim DS jest również znany pod następującymi nazwami: Bactrim, Septra, Septra DS, DS SMZ-TMP i Sulfatrim pediatrycznych.

Ostrzeżenia

Nie należy używać Bactrim DS, jeśli jesteś w ciąży lub karmi piersią, jeśli masz anemię z powodu niedoboru kwasu foliowego lub jeśli jesteś uczulony na sulfametoksazol i trimetoprim. Należy poinformować lekarza, jeśli masz AIDS, choroby nerek lub wątroby, astmę, poważne alergie lub jeśli jest niedożywionych.

Skutki uboczne i reakcje alergiczne

Najczęstsze działania niepożądane Bactrim DS obejmują: nudności, wymioty, brak apetytu, bóle głowy, bóle stawów i duszność. Reakcja alergiczna jest wskazany przez świąd, pokrzywka, obrzęk rąk lub twarzy, mrowienie w ustach lub gardle, ucisk w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu.

Interakcje

Dziewięć głównych leki oddziałują negatywnie z Bactrim DS. Są to warfarynę, cyklosporyna, metotreksat, anisindione, dicumarol, Fusilev, dicumarol, aminobenzoesan potasu i dofetilid.

Informacje kontaktowe

Drugs.com zaleca skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady lekarskiej. Działania niepożądane powinny być zgłaszane do Food and Drug Administration w www.fda.gov/medwatch lub 1-800-FDA-1088.

Jak leczyć choroba Peyroniego

Choroba Peyroniego jest stosunkowo rzadką chorobą, która obejmuje narządów męskiego członka, powodując wygięcie lub krzywa podczas stosunków intymnych. Pisany był stan w 1743 roku i około pochodzi od francuskiego chirurga Franciszek de la Peyroniego.
Podczas gdy nie jest to warunek krytyczny, a czasami utwardza ​​się, to nie powoduje cierpiących na nim bardzo silny ból spowodowany przez tkanki bliznowatej, która stanowi najczęściej od spodu, lecz może mieć wpływ na więcej niż jednej stronie wypukłego wału.
Często stan jest przyczyną zaburzenia erekcji u mężczyzn i jest najczęściej spowodowane przez uraz, leki lub nieprawidłowościami kolagenowych. Dowiedz się, jak w leczeniu choroby Peyroniego, przynosi ulgę nie tylko z objawów fizycznych, ale także problemy psychiczne, że wielu mężczyzn doświadczenie w połączeniu z warunkiem.

Instrukcje

1 Odwiedź lekarza, jeśli czujesz, że coś jest nie tak. W wielu przypadkach choroba Peyroniego nie może trwać długo, a w przypadkach, które nie trwają dłużej niż sześć miesięcy, różne możliwości leczenia mogą być sugerowane. Lekarz musi ocenić, co może być przyczyną tego stanu, w pierwszej kolejności.

2 Spróbuj wspólnych środków po omówieniu takie opcje z lekarzem. Wielu mężczyzn wykorzystują zabiegi witaminy E, które były używane od 1940 roku. Uważane przeciwutleniacz, witaminę E stosuje się w leczeniu różnych schorzeń skóry, w tym blizny. Inne typowe zabiegi obejmują Potoba, który jest również znany jako para benzoesanu potasu aminowej.

3 Zapytaj swojego lekarza o kolchicyny, która jest od dawna stosowany w leczeniu dny moczanowej. Kolchicyna jest znanym zakłócenie procesów produkcyjnych tkanki bliznowatej w organizmie.

4 Rozważmy operację w ostateczności. Rozważania dotyczące operacji mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nasilenia i znanych sposobach leczenia. W większości przypadków, lekarze sugerują, czeka co najmniej 12 miesięcy przed rozważa operację.

Wskazówki:

  • W większości przypadków objawy choroby Peyroniego odejść sami. Choć trudno o cierpliwość o takim stanie, czas pokaże, czy stan będzie się rozwiązać.
  • Choroba Peyroniego tworzy ogromny wpływ w większości mężczyzn cierpiących na choroby. Zasięgnąć porady lekarza i doradztwa, aby zapobiec problemy, takie jak brak pewności siebie, trudności w relacjach i rozpaczy psychicznej.

Cure Peyroniego

Kiedy zdiagnozowano chorobę Peyroniego, oznacza to, że blizna jest utworzone w penisa, powodując wygięcie lub krzywej pod kątem w stanie erekcji. Uraz uważa się za główną przyczynę tego stanu. Inne przyczyny to choroba autoimmunologiczna, dziedziczność lub reakcji na leki. Mężczyźni z tą chorobą mają bolesne erekcje.

Nie Leczenie

Ponieważ stan często sama środki, lekarze powszechnie zalecane mężczyznom leczeniu choroby Peyroniego opóźnienia przez okres do 12 miesięcy. W tym czasie lekarz monitoruje stan podczas okresowych badań kontrolnych. Jeśli blizny pogarsza, krzywizna staje się bardziej wyraźny lub ból staje się bardziej intensywny, możliwości leczenia są uznawane.

Leki

Pierwsza linia leczenia choroby Peyroniego jest zazwyczaj leki. Kolchicyna jest często stosowane. Inne leczenie jest seria zastrzyków zawierających bloker kanału wapniowego, kolagenazę lub interferonem. Te leki albo zatrzymać gromadzenie się kolagenu lub rozpadają żadnej blizny w obrębie penisa. Może to zmniejszyć krzywizny i zmniejszyć ból.

Istnieje również pewne oznaki, że witamina E i aminobenzoesan potasu może być skuteczne w leczeniu

Postępowanie chirurgiczne

Jeśli wymagana jest operacja, mężczyźni z chorobą Peyroniego są trzy opcje. Pierwszy jest o liniowych cięć w blizny, które mogą umożliwić penisa wyprostować. Drugą jest skrócenie "normalnej" tkanki, aby dopasować to, co jest bliznami, które zazwyczaj prostuje penisa. Trzeci wszczepiania urządzenia do pomocy w montażu, co również przyczynia się prostowanie penisa.

O niski poziom potasu

O niski poziom potasu


Potas jest niezbędny dla życia; ułatwia działanie błon komórkowych, impulsów nerwowych i mięśni - włącznie z sercem. Niski poziom potasu lub niedobór potasu we krwi, powoduje szereg objawów, w ciężkich przypadkach jest zagrażające życiu. Chociaż potasu otrzymuje się z diety o niskiej potasu rzadko wywołanej niedoborami dietetycznymi. Większość ludzi się znacznie więcej potasu w diecie niż bezwzględnie konieczne; nadmiar jest wydalany z moczem.

Identyfikacja

Niski poziom potasu są diagnozowane przez wykonanie badania stężenia potasu w surowicy. Jest to badanie krwi wykonywane w lekarza biuro, szpital lub laboratorium medycznego. Fiolkę krwi żylnej uwagę i poziom potasu jest mierzona przez personel laboratorium. Ponieważ wiele leków może wpływać na dokładność tego testu, ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych leków. Badanie to przeprowadza się zazwyczaj tylko wtedy, gdy istnieje podejrzenie hipokaliemia oparte na swoich czynników ryzyka i objawów.

Znaczenie

Większość przypadków niskiego poziomu potasu jest wynikiem dużych strat płynów, takich jak ciężka biegunka lub wymioty, pocenie się bardzo ciężki. Utrata potasu jest również efektem ubocznym niektórych leków, zwłaszcza leków moczopędnych. Od czasu do czasu, punkty hipokaliemia do zaburzeń, takich jak bazowego ciężkiej cukrzycy nierozpoznanej, guza nadnerczy lub rzadką chorobę dziedziczną.

Efekty

Nieznacznie niski poziom potasu rzadko powodują objawy, chociaż ciśnienie krwi może być lekko podwyższona. Cięższych przypadkach przyczyną problemów, takich jak mięśni osłabienie, skurcze, bóle, paraliż i mimowolne skurcze mięśni. Czynność serca może być zaburzona przez umiarkowaną lub ciężką hipokaliemią, które mogą powodować zaburzenia elektrokardiogramu lub EKG, wyniki badań, zaburzenia rytmu serca i zatrzymanie akcji serca.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zabiegi dla niskich stężeń potasu skupić się na dwóch obszarach - działanie na przyczynę utraty potasu i zastępowania utraconego potas. Leczenie przyczyny hipokaliemii jest różna w zależności od tego, czy lek, poważnej choroby lub zaburzenia, które jest zawinione. Zamienniki potasu może być wykonane w domu lub w szpitalu, w zależności od nasilenia hipokaliemii. W łagodne do umiarkowanych przypadków, wymiana potasu ustnej jest zwykle przepisywany; zwykle jest biała ciecz, którą miesza się w soku lub innego napoju zamaskowania smaku. Dożylne potasu konieczne ciężkiego hipokalemii, i zabieg ten jest zawsze podawany w szpitalu podczas pracy serca pacjenta jest monitorowana w sposób ciągły przez zaburzenia.

Ostrzeżenie

Niski poziom potasu mogą być śmiertelne. Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, cukrzycy źle kontrolowanej lub przyjmowania leków, które mogą powodować utratę potasu, ważne jest, aby regularnie wykonywać badania krwi w celu monitorowania stężenia potasu w surowicy. Lekarz może również chcą sprawdzić swój poziom potasu jeśli niedawno wystąpiły silne wymioty lub biegunka, lub jeśli masz zaburzenia jedzenia. Warunki te mogą czasem prowadzić do zagrażającego życiu hipokaliemii.

Objawy braku potasu

Objawy braku potasu

Skurcze ramion i nóg

Najczęstszym objawem niskiej potasu jest ramię lub noga skurcz. Ponieważ organizm potrzebuje potasu do umowy ma sens, że bez niego organizm może kurcze się. Jeśli zauważysz, że twoje ramiona i nogi są skurcze więcej niż zwykle lub są skurcze bez wyraźnego powodu (że nie podnieść coś ciężkiego) to prawdopodobnie cierpi na niski poziom potasu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby to, aby uzyskać więcej potasu w organizmie. Jedzenie banan lub melon każdego dnia może pomóc rozwiązać ten problem.

Wymioty

W ciężkich przypadkach niskich poziomów potasu mogą wystąpić wymioty. W mniej poważnych przypadkach pacjent może po prostu czuje mdłości. Jest tak dlatego, potasu ważną częścią zachowania zdrowia i mające układ pokarmowy prawidłowo. Jest tak wiele chorób lub stanów, które są związane z nudnościami i wymiotami, że ważne jest, aby zasięgnąć porady lekarza, aby określić przyczynę. W międzyczasie nie zaszkodzi jeść potasu wzbogacony żywności, takich jak pomidory i cyklopi.

Zbyt zmęczony lub słaby

Za każdym razem, twoje ciało jest brak witamin lub minerałów potrzebuje, aby zachować zdrowie, że będzie się zmęczony i słaby. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby osoby wziąć multiwitaminowy i regularnie ćwiczyć. Pacjenci, którzy cierpią z powodu niskiego poziomu potasu będzie czuć się zmęczony i będzie również bardziej słaby. Jeśli niskie potasu przyczyną tego może być wyraźnie widoczna na badanie krwi. Jeśli czujesz się słaby i zmęczony, to może być kilka rzeczy, więc badanie krwi trzeba będzie podjąć, aby potwierdzić niedobór potasu.

Palpitacje serca

Twoje serce wykorzystuje potas pokonać drogę jest przypuszczać, aby. Potas pomaga regulować ciśnienie krwi. Gdy stężenie potasu jest niski można zacząć doświadczać palpitacje serca. Mogą one pokazać się na EEG, które trzeba do lekarza, aby zamówić dla Ciebie. Możesz również je zrobić w szpitalu, jeśli czujesz, że masz poważny atak. Lekarze mogą ocenić wyniki i polecamy najlepszy sposób na zdobycie stężenie potasu z powrotem do miejsca, gdzie powinny być.

Skurcze brzucha

Ponownie, organizm wykorzystuje potas do umowy. Kiedy twoje ciało jest utrzymywane z umów, jak to jest przypuszczać, aby można go skurcze się. Kolejna część ciała, które mogą wystąpić skurcze jest brzuch. Skurcze te mogą być poważne lub drobne zależności od stopnia niedoboru potasu. Skonsultować się z lekarzem, by mogła stwierdzić, czy należy przyjmować suplement potasu lub jeśli potrzebujesz więcej środków nadzwyczajnych, takich jak kroplówki IV potasu.

Jakie są przyczyny duże stężenie potasu?

Jakie są przyczyny duże stężenie potasu?

Przegląd

Problem hiperkaliemii

Potas to pierwiastek, który ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania żywych komórek. Poza tym pomaga regulować tkanki mięśniowej, potas bierze udział w trawieniu. Jest również zaangażowany w metabolizm i zachowanie równowagi między procesami homeostazy organizmu), elektrycznych (chemicznych i. Jednakże, mając zbyt dużo potasu we krwi, stan znany jako hiperkaliemii, jest problemem, który wymaga rozwiązania. Wysoki poziom potasu może powodować skurcze mięśni, nudności, częste oddawanie moczu, biegunka, odwodnienie, drażliwość, dezorientacja, paraliż i innych dolegliwości bólowych.

Uszkodzenie nerek i cukrzycy

Ponieważ nerki są odpowiedzialne za usuwanie nadmiaru potasu, hiperkaliemia jest głównie ze względu na problemy z nerkami, gdy nerki nie są w stanie wykonywać swoją pracę wydalanie potasu. Choroby nerek, takie jak toczeń, odrzucenie przeszczepu i przewlekłej niewydolności nerek, może prowadzić do uszkodzenia nerek, co powoduje wysoki poziom potasu. Gdy zabiegi dializacyjne są skrócone lub pominięte, poziom potasu może zbudować do niebezpiecznego poziomu, co prowadzi do problemów z sercem, a nawet śmierci. Ponieważ diabetyków osłabiły zdolność nerek, cukrzyca typu 1 może uczynić je podatne na wysokie stężenia potasu. Przy tym problemem jest zmieszany z brakiem insuliny, zarówno ciecz i potas może dostać się do krwiobiegu, co powoduje wysokie potasu.

Dysfunkcja nadnerczy

Dysfunkcja nadnerczy jest kolejnym powodem, dla wysokiej potasu. Położony obok nerki, nadnercza wydzielają aldosteron, hormon powoduje nerki do wydalania potasu z moczem. Dlatego też wadliwego działania nadnerczy może prowadzić do problemów z wysoką potasu. Choroba Addisona jest typowe choroby powodując zaburzenia czynności nadnerczy.

Trauma

Uraz sama nie wystarcza, aby spowodować problemy z dużą potasu. Jednakże, gdy uraz jest połączony z innym problemem medycznym, może prowadzić do nadmiernego potasu. Uraz tkanki może prowadzić do uwalniania komórek potasu. Chirurdzy, oparzenia, krwawienia z przewodu pokarmowego, nowotwory, Comas, urazy i hemolityczne warunkach, w których krwinki przedarł są przykłady urazów, które mogą prowadzić do wysokiego stężenia potasu. Gdy czerwone krwinki śmierć, uwalniając potasu do krwiobiegu. Zwykle, nadmierne potasu emitowane przez nerki. Jednak, gdy nerki nie są w stanie poprawnie działać, może to spowodować nadmiar potasu we krwi.

Substance Abuse

Nadużywanie alkoholu i narkotyków może powodować włókien mięśniowych rozbić, powodując zwolnieniu potasu we krwi, co powoduje stan znany jako rabdomiolizy. Warunek ten obejmuje rozpad tkanki mięśni szkieletowych, co prowadzi do zerwania zniszczonych komórek mięśniowych w krwiobiegu. W niektórych przypadkach, może ulec uszkodzeniu nerek, nawet w wyniku niewydolności nerek.

Leki

Różne leki mogą zwiększać stężenie potasu we krwi. ACE-inhibitorów leki krwi są dobrym przykładem. Inne leki, które powodują zbyt dużo potasu mogą zawierać niesteroidowe środki przeciwzapalne, lit, leki rozrzedzające krew i blokery kanału wapniowego.

Jak jeść, aby niższe poziomy potasu

Jak jeść, aby niższe poziomy potasu


Organizm potrzebuje potasu. Ten zasadniczy wpływ składników odżywczych funkcji nerwów i mięśni. Jednakże, mając wysoki poziom potasu może również powodować wiele problemów zdrowotnych, takich jak zmęczenie, słaby puls, uczucie mrowienia i nudności. Tak więc, jest to niezbędne do utrzymania zdrowego poziomu potasu i, jeśli to konieczne, zmienić swoją dietę, aby obniżyć poziom i poprawić funkcję nerwów i mięśni.

Instrukcje

1 Jedz pokarmy niskiego potasu. Żywność wysokiej potasu może podnieść poziom potasu. Aby obniżyć poziom, wybierz niskie potasu, owoce (jabłka, jagody, brzoskwinie i arbuzy) i warzywa (fasola szparagowa, cukinia, pieczarki i papryka).

2 Ogranicz spożycie produktów mlecznych. Produkty mleczne, takie jak poziom mleka, ser i jogurt podbicie potasu. Wybierz zakaz mlecznych substytutów.

3 Zwróć uwagę na etykietach żywności. Niektóre konserwowane lub przetworzone pokarmy zawierają składnik chlorek potasu, który może zwiększyć poziom potasu. Czytaj uważnie etykiety żywności i wybierać produkty bez tego składnika.

4 Weź suplementów czosnku. Czosnek może stabilizować poziom potasu. Jeść 1 ząbek czosnku dziennie lub wziąć kapsułki czosnku obniżyć poziom potasu.

5 Wyeliminować przypraw spożywczych. Potas występuje w wielu przypraw do żywności, w tym soli-substytutów. Wyeliminować lub ograniczyć stosowanie przypraw w utrzymaniu zdrowego poziomu potasu.

Wskazówki

  • Dietetyk może pomóc stworzyć plan posiłków, aby utrzymać niski poziom potasu.

Niebezpieczeństwa wysoki poziom potasu we krwi

Niebezpieczeństwa wysoki poziom potasu we krwi


Wysoki poziom potasu we krwi powoduje stan zwany hiperkaliemia. W wielu przypadkach przyczyną wysokich poziomów potasu z powodu nieprawidłowej czynności nerek. Gdy są one normalnie funkcjonować, one usunąć nadmiar potasu z organizmu. Inne przyczyny hiperkaliemii może być spożywanie zbyt dużej ilości potasu lub niektóre leki. Poważne i zagrażające życiu, mogą wystąpić problemy z zbyt dużo potasu.

Niebezpieczeństwa hiperkaliemii

Warunki, które mogą wynikać z wysokiego poziomu potasu to osłabienie, słaby lub powolne tętno, nieregularne bicie serca, nudności, trudności w oddychaniu i paraliż. Inne powikłania to zaburzenia rytmu serca, problemy z kontroli nerwowo-mięśniowej lub zatrzymanie akcji serca.

Żywność o wysokiej zawartości potasu

Spożycie zbyt dużej ilości pokarmu wysokie poziomy potasu, może powodować, że są zbyt wysokie. Owoce wysokiej potasu należą awokado, banany, nektarynki i pomarańczy. Warzywa wysokiej potasu obejmują pomidory, słodkie ziemniaki, pasternak i szpinak. Inne pokarmy wysokiej potasu są produkty pełnoziarniste, małże, dorsz, halibut, melasa, jogurt i orzechy.

Zaburzenia nerek

Zaburzenia nerek, które mogą spowodować wyższe stężenie potasu to przewlekła lub ostra niewydolność nerek, zapalenie nerek toczeń (zapalenie nerek w przebiegu tocznia), uropatii zaporowej (niedrożność moczu), odrzucenia przeszczepu nerek lub zapalenie kłębuszków nerkowych (zapalenie małych naczyń krwionośnych w nerkach).

Leki

Niektóre leki mogą powodować wysoki poziom potasu, ze względu na ich wpływ na czynności nerek, takie jak leki moczopędne, które zawierają amiloryd, triamteren lub spironolakton. Inne obejmują angiotensyny (ACE) konwertującego angiotensynę. Suplementy potasu może powodować hiperkaliemię.

Zapobieganie hiperkaliemii

, Podczas gdy potas jest ważnym minerałem, który pomaga utrzymać regularne bicie serca i utrzymuje mięśnie pracują prawidłowo, ważne jest również, aby utrzymać go na bezpiecznym poziomie, szczególnie, jeśli masz chorobę nerek. Możesz omówić z lekarzem wszelkie ograniczenia należy dokonać na jedzenie wysokie owoce potasu i warzyw. Należy również mieć rutynowe badania krwi, aby sprawdzić poziom potasu jako część rocznego fizycznej.

Ostrzeżenie: Wysokie stężenie potasu we krwi Niebezpieczeństwa

Awaryjnego leczenie jest konieczne, jeśli wystąpią objawy zmian w oddychaniu, nudności, osłabienie, słabej lub braku serca lub utraty przytomności.

Jakie są przyczyny niskiego stężenia potasu?

Hipokaliemia jest stan, w którym poziom potasu we krwi spada niska. Może to stanowić problem, ponieważ potasu rzeczywiście pracuje jako elektrolit, więc kiedy poziom spada, ciało doświadcza równowagi, które mogą mieć wpływ na serce człowieka, mięśnie szkieletowe i inne narządy w ciele. Dla większości ludzi, niski potas nie jest wielkim problemem, ale są pewne czynniki, które mogą spowodować, poziom potasu, by stać się niebezpieczne.

Leki moczopędne i przeczyszczające

Niektóre z głównych winowajców powodujących poziom potasu danej osoby do spadku są zarówno leki moczopędne i przeczyszczające. Powodem tego jest to, że te rodzaje produktów przekształcić ilość wytwarzanego moczu i stolca. Kiedy ktoś "chemicznie" zwiększa produkcję moczu i stolca, jeden z produktów ubocznych, w tym ewakuacji będzie wydalanie wody. Z tego przenikania wody, indywidualnie traci sodu, glukoza i potas. Normalnie, to nie wystarczy, aby zrobić żadnych szkód, ale długotrwałe stosowanie tych produktów może spowodować spadek stężenia potasu bardzo niska, ponieważ organizm nie jest wystarczająco dużo czasu, aby przywrócić naturalną równowagę.

Biegunka i wymioty

Inne częste przyczyny niskiego potasu są biegunka i wymioty. Dla większości ludzi, biegunka i wymioty nie stanowią większego zagrożenia. To dlatego, że większość ataki tych warunkach nie trwają długo. Jednakże, podobnie jak leki moczopędne, środki przeczyszczające i dłuższe odcinki albo biegunki lub wymiotów, jak byłoby to widoczne w pewnych schorzeń lub chorób, można spowodować, który odwadnia się przez utratę wody. Już osoba biegunkę więcej wody jest emitowany. Więcej wody emitowane, więcej potasu jest stracone.

Ćwiczenie

Jest również całkowicie możliwe cierpią z powodu niskiej potasu po dość rygorystycznych okresach ćwiczeń, głównie podczas długich sesji treningowych, maratonów i innych sportów, które skłaniają kogoś się pocić nadmiernie. Podobnie jak w kale i moczu, wymioty, potasu wydzielane w ciągu potu człowieka. Gdy nie jest prawidłowo uzupełnione, może spowodować kogoś doświadczyć spadku potasu.

Zaburzenia odżywiania

Istnieje również możliwość osoba doświadczyć niskie potasu, gdy cierpi z powodu zaburzeń odżywiania, zwłaszcza w przypadku bulimii. Ponownie, to nie ma wiele wspólnego z emisją wody. Gdy ktoś używa środków przeczyszczających lub przedmuchać, aby schudnąć, jest pozbawienie jego ciało nie tylko jedzenie, ale wody. Jak wspomniano wcześniej, więcej wody jest usuwany z ciała, bardziej utraty potasu. To samo może się zdarzyć z głodu, ale proces będzie nieco inny, ponieważ organizm sam wychodzi z równowagi.

Nerki

Dla niektórych osób, że ma wpływ na stan zdrowia i funkcji nerek, jak cukrzyca, nadciśnienie lub choroby nerek, może znacznie obniżyć ilość potasu we krwi. Jedną z głównych funkcji nerek jest działać jako swego rodzaju filtr dla ciała, ale niektóre warunki mogą powodować nerki, aby przejść do "hiper-drive", eliminacji toksyn i odpadów z krwi. Kiedy te toksyny i odpady są usuwane, potasu jest stracone, jak również.

Leczenie

Bez względu na to, co spowodowało potasu danej osoby do spadku tak niskie, leczenie jest naprawdę proste. Częściej niż nie, człowiek musi podjąć tylko dodatek, dodać do diety (banany, kantalupa, awokado, kapusta, szpinak, tuńczyk, fasola lima i papai, by wymienić tylko kilka) lub wymienić przez płynu (napoje elektrolitowe), aby potasu w kopii zapasowej. Oczywiście, niektóre osoby mogą należy hospitalizować jeśli potasu staje się zbyt niska. W tym przypadku, IV będzie stosowany w celu zwiększenia potasu we krwi.

Objawy niedoboru potasu

Niedobór potasu może być poważnym problemem. Jednakże, na ogół łatwo usunięta, o ile błąd niedobór jest znaczna i jest ignorowane przez długi okres czasu. Potas, takie jak wiele innych minerałów, wymagane przez organizm w celu utrzymania homeostazy. Niedobory potasu występują z różnych powodów i objawy mogą być łagodne lub bardzo poważne.

Dlaczego potas jest potrzebna?

Potasu mineralnej, co jest potrzebne w organizmie w celu kontrolowania równowagi płynów i elektrolitów w obrębie komórki ciała. Bilans ten jest niezbędny do utrzymania prawidłowej funkcji mięśni i komórek nerwowych. Zgodnie z Mayo Clinic, osoby powinny mieć około 3.6-4.8 mEq / l potasu w organizmie. Osoby z poziomem potasu, które są 2,5 mEq / l lub mniej potrzebują natychmiastowej opieki medycznej, jak tych niskich poziomach może być śmiertelne.

Przyczyny niedoboru potasu

Niskie stężenie potasu (hipokalemię) może być spowodowana przez zastosowanie diuretyków lub środków przeczyszczających. Może to być również spowodowane ciężkimi wymioty, biegunka, przewlekłe choroby nerek, nadmierne hormonu aldosteronu i zaburzeń, które prowadzą do niewystarczającego spożycia jedzenia potasu. Ponadto, kobiety w ciąży mogą wystąpić niskie potasu z powodu zwiększonej objętości krwi w czasie ciąży. Wiele ciąży kobieta będzie doświadczenie skurcze nóg, gdy poziom potasu spadnie zbyt nisko.

Objawy niskiego stężenia potasu

Osoby z niskim poziomem potasu na ogół czują się słaby i zmęczony. Ponadto, mogą wystąpić skurcze mięśni i zaparcia. Niektóre osoby z bardzo niskim poziomem potasu może mieć zaburzenia rytmu serca. W ciężkich przypadkach znacząco niski poziom potasu mogą powodować rabdomiolizę, który jest schorzeniem charakteryzującym się dzielenie się włókien mięśniowych. Również ciężkie hipokalemię może doprowadzić do paraliżu.

Leczenie niskiego stężenia potasu

Lekarze na ogół starają się ustalić, co przyczyna mogą przyczyniać się do niskiego stężenia potasu. Kiedy przyczyną jest zidentyfikowany, jest poddawane odpowiedniej obróbce. Dodatkowo, osoby mogą wymagać wzięcia suplementów potasu lub może muszą dokonać świadomego wysiłku, aby zawierać więcej potasu w diecie. Ponadto, jeśli występują diuretyki być przyczyną może być konieczne, aby przełączyć się środek moczopędny, że nie spowoduje to nadmierne wydalanie potasu.

Pokarmy bogate w potas

Osoby o niskim potasem może próbować podnieść poziom potasu poprzez spożywanie żywności o wysokiej zawartości potasu. Każdy powinien spożywać co najmniej 2000 mg potasu dziennie. Pokarmy bogate w potas to banany, awokado, kiwi, pomarańcze, arbuz, kantalupa, brzoskwinie, sok z suszonych śliwek, rodzynki, pomidory, brukselka ", Lima Fasola, groch, ziemniaki, fasola, otręby, muesli, masło orzechowe i mleko.

Objawy niedoboru potasu w People

Objawy niedoboru potasu w People


Niedobór potasu nazywa hipokaliemia. Objawy niedoboru potasu mogą być łagodne, co powoduje żadnych objawów. Ciężka hipokaliemia może prowadzić do zatrzymania akcji serca z zaburzeniami rytmu serca. Potas jest wydalany przez nerki. Ludzie z chorobą nerek są podatne na wysokie stężenia potasu. Potasu jeden z elektrolitów występujących w komórkach organizmu. Niedobór potasu u ludzi mogą być związane ze przyczyna medycznej.

Funkcja

Potas jest ważnym elektrolitem, który reguluje pracę nerwów i mięśni oraz wspomaga proces trawienia. Niedobór potasu u ludzi może powodować osłabienie i zakłócić przewodzenie sygnałów elektrycznych w sercu. Bilans potasu jest zależna od innych elektrolitów w komórkach, które muszą być również w Balance - magnezu i sodu. Każda zły elektrolitów w organizmie może doprowadzić niedobór potasu lub hipokalemii wewnątrz komórek. Potasu jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania nerek.

Efekty

Skutki hipokaliemii lub niedoboru potasu, powoduje osłabienie mięśni, zaburzenia rytmu serca, brak energii i skurcze mięśni. Niestrawność jest również związane z niedoborem potasu. Hipokaliemia może powodować nieznaczne podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi.

Przyczyny niedoboru potasu

Słabe spożycie pokarmów zawierających potas może powodować hipokaliemię. Inne powody obejmują niedobór potasu wirusowych lub bakteryjnych, chorób, które powodują utratę płynu z wymiotami i biegunką. Leki, takie jak leki moczopędne (tabletki płynów), mogą powodować niedobór potasu w ludzi. Zaburzenia jelitowe, które zapobiegają absorpcji składników odżywczych może powodować hipokaliemię, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna.

Identyfikacja

Identyfikacja niedoboru potasu może zostać pobrane poprzez proste badanie krwi. Normalny poziom potasu powinno wynosić między 3,5 a 5,0. Jeśli masz niedobór potasu, przyczyna powinna zostać skorygowana.

Leczenie niedoboru potasu

Suplementy potasu, otrzymane przez recept lub dożylnie w szpitalu, może skorygować niedobór potasu. Utrata potasu z biorąc pigułki codziennie płynu może wymagać suplementów potasu. Zwykle korekta przyczyna niedoboru potasu wyeliminuje problemu. Uporczywe objawy hipokaliemii należy zbadać w celu ustalenia przyczyny.

Ostrzeżenie

Nigdy nie należy przyjmować suplementów potasu bez twojego lekarza wskazówek.

Cytrynian potasu, co jest?

Cytrynian potasu, co jest?


Cytrynian potasu (nazwa generyczna Urocit-K oraz Twin-K) jest lekiem, który należy do dróg klasy alkalinizer narkotyków, i jest stosowany głównie jako niedrażniącą moczopędny. Jest to uważane za moczu modyfikator pH, który działa w celu zmniejszenia ilości kwasu w moczu. Cytrynian potasu jest skuteczny w leczeniu i zarządzania różnych schorzeń medycznych, w tym kamicy układu moczowego (kamienie nerkowe), kamienie nerkowe, cystyna kwasicy kanalików nerkowych, dny moczanowej i hipokaliemią. Poza tym, że przewidziane dla pacjentów, którzy muszą ograniczyć swój pobór potasu i sodu, to jest stosowane w celu zmniejszenia niebezpieczeństwa kryształków podczas terapii sulfonamidowego i zwiększają skuteczność niektórych antybiotyków.

Cechy

Cytrynian potasu szybko zostaje absorbowany przez organizm, w przypadku podawania doustnego i jest wydalana w postaci węglanowej soli. Działa również jako środek moczopędny, pomagając regularnie mocz ciała. W rezultacie, objawy wynikające z konieczności nadmiernego ilość kwasu w moczu, takich jak ból, dyskomfort i częstość oddawania moczu, są zmniejszone. Ponieważ cytrynian potasu działa jako środek alkalizujących, to jest w stanie zmodyfikować wartość pH moczu (działanie kwasowości), opuszczania i zobojętnienie całkowitą ilość kwasu w moczu.

Funkcja

Nerki są odpowiedzialne za wydaniem kwasów i zasad z moczem i nadzorowanie zdrowy kwas to Base stosunek, istotną część ogólnej zdolności organizmu do utrzymania stabilnego poziomu pH. Mocz staje się coraz bardziej kwaśny, ponieważ są zbudowane Nadmiar sodu i kwas nie wydzielane z ciała.

Efekty

Cytrynian potasu działa w celu przeciwdziałania nerki i zmniejszenie stężenia kwasu moczowego, a zatem hamując różne stany, które mogą powstać w wyniku jej nadmiar kwasu. Gdy organizm nie eliminuje kwas moczowy, człowiek ryzykuje napotykają kryształów w moczu, kamienie nerkowe, kwasicy kanalików nerkowych, dny moczanowej i innych powiązanych powikłań nerkowych.

Identyfikacja

Cytrynian potasu podawany jest w postaci tabletki, a dawka zazwyczaj wynosić w zależności od konkretnej osoby i spowodowania, że ​​jest używany w leczeniu. Zazwyczaj, tabletki są przyjmowane trzy do czterech razy w ciągu dnia, z wystarczającą ilością cieczy do płaszcza żołądka. A na leki, pacjenci są na ogół zadawane iść do okresowych nakładów pracy krwi i EKG w celu ustalenia dawki i czasu trwania terapii cytrynian potasu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Osoby z wcześniej istniejących stanów chorobowych, takich jak choroba serca, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, choroby nerek, przewlekłe biegunki i niedrożności jelit, może być odradzane leku.
Dodatkowo, cytrynian potasu ma potencjał ujemny wpływ różnych leków na recepty i na receptę. Przed podjęciem leczenia należy lekarz jest świadomy swojej historii medycznej, leków i alergii na lek lub jego składników.

Ostrzeżenie

Potencjalne skutki uboczne związane z potasem to biegunka, nudności, zaburzenia żołądkowe, wymioty i uczucie mrowienia w rękach i nogach. Stała wymioty, dezorientacja lub pobudzenie wzrosła, nieregularne bicie serca, usta drętwienie, osłabienie mięśni, silny ból brzucha, i trudności w oddychaniu i / lub połykaniu oznaki poważnego działania niepożądanego i medycznej należy zwrócić uwagę natychmiast.

Jaki jest normalny poziom potasu?

Jaki jest normalny poziom potasu?


Potasu mineralnych jest niezbędna chemii ludzkiego ciała. Stężenie potasu we krwi są ściśle regulowane, z normalnym poziomie między 3,5 a 5,0 mEq na litr dla dorosłych (wartości referencyjne mogą się nieco różnić między laboratoriami). Poziomy te są testowane w ramach rutynowego badania krwi i są ściśle monitorowane w chorych na serce i nerki.

Potasu w komórkach

Potasu dominującym kationem (jon dodatni) w komórkach organizmu. Ilość w komórkach więcej niż 36 razy większa niż na zewnątrz komórek, co powoduje różnice w ładunku lub potencjału elektrycznego, przez błonę komórkową. Potasu, sodu i wapnia, wraz z innymi minerałami istnieją w równowadze na przeciwnych stronach membrany, a ich przepływ przez nią wytwarza energię dla bicia serca i szkieletowych, skurcz mięśni gładkich, i innych procesów komórkowych.

Potasu i pH Ciało

Wodór jest głównym kationem równowagi kwasowo-zasadowej, z pH jest pomiar stężenia wodoru. Gdy we krwi jest zbyt kwaśny (zwiększone stężenie kationu, znany jako mleczanowej), przenoszenia wodoru do komórek, zmuszając potasu do krwi. Gdy krew staje się zbyt zasadowe kationy (nie na tyle, znanych jako zasadowica), naprzeciwko zmiana nastąpi. Nerki mogą wydalać lub zatrzymywania potasu w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Każda choroba, która zaburza wydzielanie, lub powoduje nagłe straty minerałów poprzez wymioty lub biegunka, mogą zakłócić tę równowagę.

Serce i potasu

Potasu jest istotne dla ruchu mięśnia sercowego. Po potasu w surowicy jest wyższe lub niższe niż w normalnym zakresie, skurczów serca się nieefektywne i występują zaburzenia rytmu. Niski poziom potasu wpływa na działanie naparstnicy oraz zwiększać potencjał reakcji na ten lek. Poziom potasu powinny być regularnie monitorowane w anyone przy naparstnicy lub leczonych objawów sercowych.

Potasu i nerki

Nerki wydalają potas, a poziom tego minerału są regulowane poprzez swoje działania. Jeżeli poziom w surowicy są zbyt wysokie, więcej potasu będą wydalane; jeśli zbyt niska, bardziej będzie zachowana. W przypadkach niewydolności nerek, wydalanie potasu i zmniejsza wyników hiperkaliemii. Leki moczopędne mogą powodować nadmierną utratę potasu przez nerki. Diuretyki oszczędzające potas, z drugiej strony zachowanie potasu zmuszając wydalanie sodu, jeden z jego kationów równoważenia. Chorych nerek i każdy przyjmujący leki moczopędne powinny być regularnie monitorowane stężenie potasu.

Potas w żywności

Ponieważ stężenie potasu we krwi są tak ściśle regulowane, brak minerałów w diecie może mieć tragiczne konsekwencje. Banany są najbardziej znanym źródłem potasu w diecie. Inne źródła to ziemniaki, awokado, ciemnozielone warzywa liściaste i strączkowe. Osób przyjmujących leki moczopędne oszczędzające potas powinien skonsultować się z dietetykiem na temat regulacji spożycia potasu.

Leczenie poziom potasu

Leczenie poziom potasu


Jeśli cierpisz na niedobór potasu lub obfitość potasu w komórkach, mogą być narażeni na ryzyko wystąpienia chorób serca i krwi, depresja, osłabienie mięśni lub drżenie lub uszkodzenia nerek. Śledzenie spożycie potasu jest istotnym elementem utrzymania zdrowego stylu życia, więc jeśli uważasz, że możesz być narażony na niedobór potasu lub obfitości, porozmawiaj z lekarzem o uzyskanie badanie krwi w celu monitorowania stężenia potasu.

Znaczenie potasu

Około jedna na pięć osób hospitalizowanych w Stanach Zjednoczonych stwierdzono, że brak w stężenia potasu (współistniejącej hipokaliemii). Jest powszechne, że choroba jest odpowiedzialny za wiele objawów, takich jak nerki, serca i zaburzeń mięśniowych i uszkodzeniem. Mięśnie potrzebują potasu do umowy. Hypokalemics cierpi na osłabienie mięśni, a procesy komórkowe zostać osłabiona poprzez zbyt mało mineralnych potasu w komórkach. Bez wystarczającej ilości potasu, mięsień serca nie może działać efektywnie, a ciśnienie krwi nie może regulować sobie.

Leczenie za niski poziom potasu

Unikaj długich i męczących czynności, które powodują, aby potem, które może wyczerpywać organizmu potasu. Unikaj wody i niektórych tabletek suplementów lub środków przeczyszczających, które zmniejszają poziom wody w organizmie. Przyjmować suplement potasu przepisanej przez lekarza. Płynne formy potasu są korzystne do postaci tabletek, ponieważ są one łatwiej wchłaniane do krwioobiegu. Jeśli stężenie potasu są bardzo niskie, może być konieczne, aby otrzymać leczenie potasu IV w lokalnej izbie przyjęć, gdzie wchłanianie potasu może być monitorowany przez pielęgniarkę. Zabieg będzie trzeba powtarzać co kilka godzin, aż stężenie powróciło do normy, a ty jesteś z niebezpieczeństwem poniesienia serca arytmia lub atak serca z powodu niewydolności.

Leczenie za duże stężenie potasu

Jeśli cierpi z wysokim poziomem potasu, lekarz będzie chciał zaradzić sytuacji, tak szybko, jak to możliwe, ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo ataku serca. W leczeniu wysokiego stężenia potasu w nagłych sytuacjach, otrzymasz dożylnie (iv) kroplówkę wapnia, który leczenia stanu, do jednej godziny. Musisz śledzić bezpośrednio z innymi lekami, w tym zdjęcia z glukozy i insuliny do żyły, wodorowęglan sodu, aby wymusić potas z powrotem do komórek lub pigułki wody, aby zwiększyć oddawanie moczu, oczyszczanie organizmu z nadmiaru potasu. Gdy zawiodły inne sposoby leczenia, dializę, wraz z niskim potasu diety, mogą być stosowane w celu zmniejszenia ilości potasu w organizmie.

Niskie potasu Dieta

Ogranicz mięs, warzyw, owoców, produktów mlecznych i orzechów, jeśli chcesz, aby zmniejszyć stężenie potasu w diecie. Ogranicz spożycie owoców i warzyw do czterech pół porcji filiżanki dziennie i spożycia produktów mlecznych do pół filiżanki dziennie. Przeciętny człowiek powinien dostać 4000 mg potasu w jej codziennej diecie, ale jeśli jesteś na diecie low-potasu, powinieneś otrzymać tylko około połowy tej kwoty, czyli w latach 2000 do 4000 mg dziennie. Trzymaj się z dala od substytuty soli, które często łączą w sód i potas. Pamiętaj, aby przeczytać drobnym drukiem na etykietach przypraw, jak również wiele przyprawy zawierają potas.

Niskie stężenie potasu Objawy

Potas jest minerałem, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego serca, mięśni i nerwów. Najczęstsze przyczyny niskiego potasu (hipokaliemia) są wymioty, nadmierne stosowanie środków przeczyszczających, biegunki i stosowania leków moczopędnych.

Objawy

Objawy niskiego stężenia potasu może wahać się od łagodnego do ciężkiego i to zmęczenie, osłabienie lub skurcze w mięśniach ramion lub nóg, mrowienie lub drętwienie, nudności lub wymioty, zaparcia, skurcze brzucha lub wzdęcia, nieregularne bicie serca, nadmierne pragnienie, częste oddawanie moczu, omdlenia, depresja, splątanie, majaczenie, omamy i psychozy.

Leczenie

Należy unikać leki moczopędne i przeczyszczające. Męczący wysiłek fizyczny może również nasilać niski potas. W zależności od nasilenia objawów, lekarz może przepisać potas w formie tabletek lub podawany przez IV.

Znaczenie

Jedna z pięciu osób w szpitalu mają niskie potasu, i do 14 procent pacjentów obserwowanych w gabinetach lekarskich mają stosunkowo niskie stężenie potasu.

Diagnoza

Poziomy potasu określono w teście krwi. Niskie stężenie potasu jest zdefiniowany jak poniżej 3,5 mEq / litr.

Ostrzeżenie

Zgodnie z Mayo Clinic, poziom potasu poniżej 2,5 mEq / L może być groźne dla życia i wymaga leczenia w nagłych wypadkach.

Wysoka Diagnoza potasu

Zgodnie z Mayo Clinic, hiperkaliemia (wysoki poziom potasu) jest najczęściej wynikiem zaburzeń czynności nerek (jak przewlekłej lub ostrej niewydolności nerek). Stan jest poważny stan metaboliczny z potencjałem do tworzenia powikłań zagrażających życiu.

Objawy

Objawy hiperkaliemii może zawierać paraliż, osłabienie, nudności, zmęczenie mięśni i zaburzenia rytmu serca (zaburzenia rytmu serca). Istnieją również konkretne zmiany elektrokardiograf, które wskazują stan.

Przyczyny

Dodatkowe przyczyny wysokiego potasu zawierają leki (takie jak inhibitory konwertazy angiotensyny), niedobory hormonalne, alchoholism ciężkie używania narkotyków i rozległe uszkodzenia krwinek czerwonych (od poparzenia lub ciężkich obrażeń).

Czego się spodziewać w gabinecie lekarskim

Lekarz będzie musiał sprawdzić historię medyczną wraz z pełną listą leków, które biorą, przeprowadzić badanie lekarskie i uruchomić testy laboratoryjne.

Diagnoza

Lekarz oceni czynność nerek, zmiany w zapisie EKG, stężenie potasu i kwasicę, aby ustalić najlepszy przebieg leczenia, aby zarządzać swoją kondycję i uniknąć powikłań, takich jak śmiertelnej arytmii.

Leczenie

Leki stosowane w leczeniu ostrej hiperkaliemii obejmują glukonian wapnia, insuliny, albuterol, Lasix i polistyren sodowy. Każdy lek ma unikalne wzajemne oddziaływania i efektów ubocznych.

Długotrwałe leczenie

Długotrwałego leczenia powinny koncentrować się na przyczynę choroby. Pacjenci powinni stosować dietę o niskiej zawartości potasu, należy przerwać wszelkie leki, które mogą przyczynić się do tego stanu i potencjalnie użyć moczopędne leki.

Czy Nadmanganian potasu zabójstw Giardia?

Giardiasis jest infekcja jelit wywołane przez pasożyta Giardia. Ten pasożyt występuje w zanieczyszczoną wodą pitną i powoduje objawy takie jak biegunka i wzdęcia. Objawy te mogą trwać przez kilka tygodni bez leczenia. Jeśli objawy nie są na tyle poważne, lekarz przepisze antybiotyki, aby zwalczyć infekcję.

Pasożyt

Giardia pasożyta mogą występować w dwóch formach: aktywnej i nieaktywnej. Aktywna postać opisuje kolonię pasożytów wewnątrz jelita ludzkiego lub zwierzęcego. Forma nieaktywne występuje w postaci nieaktywnego torbieli, i jest w stanie przetrwać bez gospodarza miesięcy. Jeśli spożywamy nieaktywną torbiel, proces trawienia rozpuszcza torbiel i uwalnia aktywne pasożytów. Pasożyty te przylegają do ścianek jelit, gdzie rośliny się i zaczynają się trawieniu żadnej otaczającej materiał organiczny. Rozmnażają się przez miliony w krótkim okresie czasu; pasożyt jest już obecny w śluzówce jelitowej więcej doszło już do jelit i przewodu pokarmowego.

Zapobieganie giardiasis

Jedynym sposobem zapobiegania lamblii to uniknąć spożywania pasożyta w pierwszym miejscu. Może to być wykonane przez gotowanie wody pitnej przez 10 minut. Poczekać, aż woda ostygnie, a następnie pić; wszystkie pasożyty zostaną zabite przez ciepło. Możesz także użyć filtra wody - jeden z rozmiarów porów 1 mikron lub mniej - w celu usunięcia szkodliwych substancji.

Nadmanganian potasu

Nadmanganian potasu jest solą, której główną funkcją jest jako środek utleniający. Własna 1659 niemieckiego chemika JR glauberskiej, nieorganiczny związek chemiczny może być stosowany jako łagodny środek odkażający dla wody. Może usunąć niesmaczne zapachy od stojącej wody i można je znaleźć w sklepach basen. Nadmanganian potasu jest również kilka celów medycznych. Można go leczeniu zakażeń grzybiczych kończyn, jak również zapalenie skóry (zapalenie skóry) i kandydozę (rodzaj grzybicy). Historycznie soli związku stosowano jako traktowania gonorrhoeae.

Nadmanganian potasu i Giardia

Związek ten jest przydatny w tworzeniu wody pitnej nieco bezpieczniej, ale nie jest cudotwórcą. Nadmanganian potasu wyłącza niewielką liczbę bakterii i wirusów, a jednocześnie usunięcie żelaza i manganu z wody pitnej. Jednakże związek nie jest bezpieczny środek dezynfekujący; wiele bakterii i pasożytów mogą przetrwać w wodzie, co zostało potraktowano nadmanganianu potasu. Nadmanganian potasu nie zabija lamblie.

Co to jest wysoki poziom potasu Reading?

Potas jest elektrolit w organizmie, która pomaga utrzymać równowagę. Gdy jej poziom we krwi jest zbyt wysoki, mogą wystąpić problemy. Zgodnie z Medline Plus, wysoki poziom potasu we krwi (hiperkaliemii) jest coś powyżej 5,2 mEq / L.

Badanie potasu

Test potasu występuje podczas ogólnego testu dla poziomu elektrolitów. Obejmuje ona rysunek krwi i jej analizy.

Normalny zakres

Normalny poziom potasu we krwi wynosi od 3,7 do 5,2 mEq / L. Nic poza tym zakresem jest traktowana jako anormalna.

Hiperkaliemia

Hiperkaliemia, lub wysokie stężenie potasu we krwi, jest wtedy, gdy poziom potasu wynosi powyżej odczyt 5.2 mEq / L.

Znaczenie

Wysoki poziom potasu może oznaczać kilka rzeczy. Medline Plus wskazuje, że choroba Addisona, transfuzja krwi, kruszone uszkodzenia tkanek i niewydolność nerek może powodować wysoki poziom potasu.

Komplikacje

Problemy związane z hiperkaliemii należą słabość mięśni, mrowienie w kończynach i czasowego paraliżu. Zaburzenia rytmu serca mogą wystąpić także z wysokim poziomem potasu.