adcov.com

PANENDOSKOPIA(EGD)

Jak zrobić test EGD

Jak zrobić test EGD


Panendoskopia (EGD) Test - znany również jako górnej endoskopii i gastroskopii Według Narodowego Instytutu Zdrowia na stronie internetowej Medline Plus - korzysta z elastycznego endoskopu z małym aparatem, aby zobaczyć wewnętrzną wyściółkę przełyku, żołądka i jelit górnych , Jako takie, należy pozwolić tylko wykwalifikowanym lekarzem, aby wykonać procedurę.

Instrukcje

1 Stop przyjmowanie aspiryny i wszelkie leki rozrzedzenie krwi przez pewien czas przed zabiegiem, jak każe lekarz. Szybko dla sześciu do 12 godzin przed testem EGD. Podpisać formularz informujący o ryzyku związanym dając zgodę.

2 Wyjąć protezy i położyć się na lewym boku, w razie potrzeby. Personel medyczny powinien dać straży usta i wstawić linię dożylną do ramienia.

3 Poczekaj na środki uspokajające, aby odniosły skutek. Otrzymasz zarówno środek przeciwbólowy i uspokajający. Znieczulenie może być rozpylany w ustach tak, że w trakcie procedury Panendoskopia nie kaszlu lub gag na endoskopu.

4 Unikaj płynów lub pokarmów po teście EGD, co może potrwać pięć do 20 minut w zależności od tego, co inne procedury lekarz wykonuje. Możesz jeść i pić po znieczulający zmniejszyło a gag refluks powrócił.

Wskazówki:

  • Można poczuć się jak zadławienia lub mogą wystąpić wzdęcia i gazy. To mijać krótko i nie będziesz miał pamięci rzeczywistej procedury.
  • Ryzyko prób EGD to perforację błony śluzowej jelit, krwawienie w miejscu biopsji i działań niepożądanych znieczulenia lub sedacji. Ogólne ryzyko związane z Panendoskopia testu jest mniejsza niż jeden na 1000, zgodnie z NIH.
  • Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi przedłużone trudności w połykaniu, krew w wymiocinach, czarne stolce, gorączka lub ból.

Native-amerykańskich zadośćuczynienie za wrzody

Wrzody na skórze lub w żołądku może być bardzo bolesne i mogą wymagać leków na receptę lub naturalne alternatywy, aby w pełni je leczyć. To jest zawsze ciekawe patrzeć, jak inne kultury mają do czynienia z takimi warunkami. Rdzenni Amerykanie używane różnych preparatów ziołowych w leczeniu wrzodów skóry i żołądka w sposób bardziej holistyczny niż tradycyjnej medycyny.

Historia

W kulturze Native-American, stosowanie ziołowych służy zarówno do celów religijnych i leczniczych. Zbieranie ziół jest częścią rytuału z udziałem specjalnych ziół i gromadzenie ich w określonych porach dnia, aby uczcić ziemię. Rdzenni Amerykanie określona zastosowań ziół metodą prób i błędów i okazało się właściwości wielu ziół, które albo korzystają dzisiaj lub też zostały zsyntetyzowane w leków. Używają tych ziół dla umysłu, ciała, ducha, a także tworzenia barwników, odzieży i innych materiałów z roślin i ziół, wokół nich. Przesadzania i uzupełnianie zioła są zbierane są również bardzo ważne.

Objawy

Wrzody są nadżerek błony śluzowej, które mogą wystąpić na całym ciele, chociaż najbardziej znane są wrzody, które mogą tworzyć się w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Owrzodzenia skóry są nieciągłe ślady na skórze, które mogą być żółtawe lub w kolorze białym, który może doprowadzić do trwałego uszkodzenia naskórka w tej dziedzinie. Wrzody trawienne mogą powodować bóle brzucha, wzdęcia pobliżu Posiłków i pełności, nudności, wymioty z krwią, i utrata apetytu lub utrata masy ciała. Mogą być pewne połączenie między zgaga, refluks żołądkowo-przełykowy (GERD), choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, które nieleczone może powodować krwawienie z przewodu pokarmowego, perforacja żołądka i wrzody penetracja do innych części ciała.

Tradycyjne leczenie

Pacjenci są diagnozowane za pomocą Panendoskopia (EGD), gdy wrzód trawienny jest podejrzany lub obecność bakterii Helicobacter pylori przyczynowego można zidentyfikować przez niektórych testów oddechowych i we krwi. Młodsi pacjenci mogą mieć leki zobojętniające sok żołądkowy lub antagonistów H2, aby sprawdzić, czy objawy są ograniczone. Jeśli obecny jest Helicobacter pylori i zaostrza wrzód, antybiotyki, takie jak amoksycylina może być przepisany z inhibitorem pompy protonowej. Jeśli wrzód dostaje się do punktu, gdzie przebija, niż wymagana jest operacja awaryjnego. Skonsultować się z lekarzem więcej pytań na temat tradycyjnego leczenia.

Leczenie ziołowe

Pau d'Arco jest tradycyjny ziołowy, który był używany przez Indian Ameryki Południowej do leczenia różnego rodzaju chorób, w tym zapaleniem prostaty, astmę, infekcje grzybicze i wrzody żołądka. Jedynym skutecznym sposobem na podjęcie tego zioła jest w postaci sproszkowanej kory w tabletce z dawkach około 300 miligramów trzy razy dziennie. Pokeroot (dalej pocon przez rdzennych Amerykanów) może być stosowany jako środka czyszczącego, o ziołowe uśmierzania objawów zapalenia stawów, a także jako lek na wrzody żołądka i skóry. Użyj go jako nalewki dla wrzodów żołądka i używać go w postaci płynu do wrzodów zewnętrznych. Goldenseal był używany przez Indian do leczenia ran strzałek i owrzodzenia skóry z jego naturalnych właściwości antybiotycznych. Użyj go w balsam lub myjni do leczenia tych stanów.

Ostrzeżenia

Jeśli występują objawy choroby wrzodowej, należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub zielarza zamiast samoleczenia. Objawy wrzód może być związany z rakiem żołądka --- tak, że konieczne jest badane od razu. Niektóre leki ziołowe mogą powodować reakcje alergiczne lub wchodzić w interakcje z lekami; ważne jest, aby skonsultować się z licencjonowanym zielarza przed rozpoczęciem się schematu ziołowy.

Odchudzanie z chorobą wrzodową

Wrzód jest przerwa w warstwach skóry w organizmie. Chociaż owrzodzenia mogą wystąpić w wielu miejscach, w tym oka lub nogi, wrzody słowo często sprawia, że ​​myślisz o chorobie wrzodowej. Wrzody trawienne są przerwy w błony śluzowej żołądka. Można też spowodować szereg komplikacji, włącznie z utratą wagi.

Wrzody trawienne

Wrzody trawienne (znane także jako wrzody żołądka) są małe otwory w swoim przewodzie pokarmowym. Występują one, gdy wyściółka jelit jest uszkodzony lub został pogorszeniu. Kwas solny, który normalnie występuje w celu ułatwienia trawienia może pochłonąć wyściółki jelita i powodować te wrzody. Czynniki ryzyka obejmują psychologiczny stres, uwarunkowania genetyczne i palenia papierosów.

Odchudzanie

Utrata masy ciała może być spowodowany przez objawów choroby wrzodowej. Wrzody mogą powodować utratę apetytu z powodu bólu w swojej górnej części jelit i ogólne złe samopoczucie, które zwykle towarzyszy im. Oni również mogą powodować nudności i wymioty, gdy jem. Nierozpoznane, wrzody żołądka może spowodować gwałtowny spadek masy ciała w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Nawet jeśli jesteś otyły, utraty wagi zbyt szybko może być niebezpieczne dla zdrowia.

Diagnoza

Jeśli występują bóle brzucha i utratę wagi, powinieneś zobaczyć się z lekarzem dla profesjonalnej diagnozy. Prawdopodobnie będzie wykonywać procedury zwanej Panendoskopia (EGD), który jest procedura endoskopowa. Zostaniesz poinformowany, aby nie jeść przez około sześć godzin przed zabiegiem. Służby zdrowia będą używać spray lidokainy do znieczulenia gardła. Wtedy on wstawić endoskop do przełyku i do żołądka, gdzie można spojrzeć na monitorze i / lub robić zdjęcia do późniejszego rozpoznania.

Leczenie

Jeśli Twój dostawca opieki zdrowotnej określa się, że utrata wagi była spowodowana wrzody żołądka, będzie traktować ten problem traktując wrzody. Ona może przepisać lek w celu zmniejszenia wydzielania kwasu w żołądku jesteś produkcją, takie jak inhibitory pompy protonowej. W łagodnych przypadkach, istnieje również ponad-the-counter leków, które mogą zrobić to samo. Twój lekarz również zaleci zmienić swoją dietę, aby uniknąć kwaśnych pokarmów, napojów gazowanych i leki, takie jak ibuprofen. Po twoje wrzody żołądka są leczone, apetyt powinien wrócić do normy, a utrata wagi zatrzyma.

Zapobieganie

Aby uniknąć w przyszłości utratę wagi od wrzodów, nie pozwól im pogorszyć w pierwszej kolejności. Należy unikać napojów gazowanych i alkoholu. Tłuszczowych i pikantne żywności należy usunąć z diety, zbyt. Dodaj dużo błonnika w diecie, która będzie promować wydzielanie śluzu w żołądku i ochrony błony śluzowej. Również powinny unikać palenia papierosów, gdyż pogarszają nawet drobne owrzodzenia.

Zespół Stevensa-Johnsona Testowanie i diagnostyka

Zespół Stevensa-Johnsona jest rzadkie, poważne reakcje alergiczne na leki lub infekcji. Zespół zwykle rozpoczyna się objawy grypopodobne, następuje z bolesną wysypką czerwona lub fioletowo, że rozprzestrzenia się i pęcherze, a ostatecznie powoduje najbardziej zewnętrzną warstwę skóry na śmierć i złuszczeniu. Po rozpoznaniu, jest poważnym stanem zagrożenia życia, które często wymaga hospitalizacji. Trudno jest rozpoznać, ponieważ objawy są podobne do tych z innych zaburzeń.

Testy laboratoryjne

Badania laboratoryjne mogą pomóc zdiagnozować zespół Stevensa-Johnsona. Badanie krwi będzie kazał sprawdzić białych krwinek do infekcji, a następnie zostanie podjęta kultury zarówno krwi i moczu. Inne testy, takie jak bronchoskopia, Panendoskopia (EGD) i kolonoskopii, można zamówić w celu wykluczenia innych chorób.

Biopsja skóry

Tylko test, który będzie ostatecznie potwierdzić zespół Stevensa-Johnsona jest biopsja skóry, gdzie lekarz weźmie próbkę tkanki skóry i zbadać pod mikroskopem. Próbka potwierdzi przyczyn pęcherzy i pokazać, czy są jakieś oznaki nekrozy (śmierć komórki). Większość oddziałów ratunkowych nie prowadzą biopsji skóry w ramach standardowych procedur.

Diagnostyka różnicowa

Największym powodem, zespół Stevensa-Johnsona jest tak trudna do zdiagnozowania, ponieważ jest wysypka i pęcherze są objawami wielu innych chorób, w tym oparzeń chemicznych, rumień wielopostaciowy, złuszczające zapalenie skóry, oparzenia oczu, gronkowcowe zespół sparzyć skóry, oparzenia termiczne, toksycznej naskórka naskórka i zespół wstrząsu toksycznego. Zwykle te zespoły są wykluczone zanim zespół Stevensa-Johnsona może być potwierdzona.

Objawy

Objawy zespołu to gorączka, ból gardła, kaszel, pieczenie oczu, twarzy i / lub język obrzęk, pokrzywka, ból skóry, czerwone lub purpurowe wysypka, która szybko rozprzestrzenia się w godzinach lub dniach, pęcherzami skóry, pęcherze w jamie ustnej, nosa lub oczu i złuszczania skóry. Jeśli wystąpi nagły ból skóry, pęcherze na skórze, rozprzestrzenia bolesną wysypkę lub rozlania na skórze, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Zespół Stevensa-Johnsona wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, i mogą być śmiertelne, jeśli nie traktuje się jak najszybciej.

Przyczyny

Zespół często jest reakcja alergiczna na leki lub infekcji, ale czasami lekarze nie mogą określić przyczynę. Leki, które są zwykle wiązane z chorobą obejmują leki przeciw dnie moczanowej, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), sulfonamidy, penicyliny i środki przeciwdrgawkowe. Opryszczka, grypa, HIV, błonicy, durowi brzusznemu i wirusowemu zapaleniu wątroby typu są wszystkie infekcje, które mogą powodować zespół Stevensa-Johnsona, jak również. W nielicznych przypadkach, radioterapia i światło ultrafioletowe być przyczyną.

Co to jest endoskopia?

Co to jest endoskopia?


Lekarz będzie używać endoskopię wizualnie sprawdzić górną układu pokarmowego do problemów, takich jak polipy, guzy, obcych przedmiotów lub przyczyny niektórych objawów. Postępowanie polega lekarza przy użyciu aparatu minut zamontowany na końcu długiej i giętkiej rury, który następnie przesyła się do gardła pacjenta i w przełyku, żołądku, i rozpoczęcia w jelicie cienkim. Endoskopia lub EGD, można zrobić w szpitalu w warunkach ambulatoryjnych lub w gabinecie lekarskim.

Identyfikacja

Endoscopies może pomóc w identyfikacji problemów żołądkowo-jelitowe, takie jak krwawienia i co za takie problemy, jak stałej wymioty, nudności i bóle brzucha. Podczas endoskopii, lekarz ma możliwość zrobić biopsję każdej tkanki, które jest uznane za podejrzane i polipy mogą być usunięte, a pozostałe warunki leczenia. Wszystko, co stało się zatrzymany w górnym odcinku przewodu pokarmowego mogą być usunięte podczas badania endoskopowego. Są one również stosowane w dalszych narzędzie do sprawdzania powodzenia innych operacji i procedur.

Ramy czasowe

Przed mającą endoskopii, nie będzie mógł jeść ani pić przez 6 do 8 godzin, co jest zrobione tak, że twój żołądek będzie pusty i pozwalają lekarzowi dobre spojrzenie na rzeczy. Zażycie niektórych leków, być może trzeba będzie powstrzymać się od tego, zwłaszcza, jeśli są leki rozrzedzające krew. Diabetycy są zawsze podane instrukcje na temat tego, co mogą zrobić w sprawie zastrzyków z insuliny. Tuż przed endoskopii, będziesz mieć działanie uspokajające, aby się zrelaksować, a także leków przeciwbólowych. Niektórzy lekarze będą rozpylać gardła pacjenta środkiem paraliżujący. Wiele osób rzeczywiście spać przez całą procedurę. Endoskopia zwykle nie dłużej niż 20 minut trwa. Potem ktoś będzie musiał pojechać do domu, i zaleca się, że ktoś spędzić resztę dnia z tobą w razie jakichkolwiek komplikacji.

Funkcja

Podczas endoskopii, pacjent leży na stole chirurgicznym na jego lewej stronie. Często nie są monitory podłączone że będą oglądać jego oddech, tętno i ciśnienie krwi. On może mieć IV w ramię dostarczającej środek uspokajający. Osłona z tworzywa sztucznego w ustach będą stosowane do ochrony endoskopu i zęby pacjenta. Zakres zostanie wstawiony do gardła, a lekarz poinformuje pacjenta do przełknięcia jak idzie w dół. Jest to bezbolesne, ale pacjent nie będzie w stanie mówić, jak to nastąpi. Czasami powietrze łagodnie pompuje się do przełyku rozszerzenie przewodu pokarmowego. Lekarz będzie oglądać monitor wideo, aparat na końcu zakresu jest wysyłanie zdjęć do, patrząc na nic niezwykłego. Lekarz będzie wykonywać żadnych procedur, takich jak biopsja, jeśli to konieczne, a następnie usunąć zakres, po którym pacjent leży w obszarze odzyskiwania aż uspokojenie starła.

Efekty

W zależności od tego, co zostało przeprowadzone przez endoskopię, pacjent może otrzymać wyniki razu. Jeśli próbka tkanki została usunięta, to pacjent będzie musiał czekać na wyniki, aby wrócić z laboratorium. Niektóre działania niepożądane mogą obejmować w endoskopii wzdęcia i więcej gazu niż zwykle, ale to powinno przejść w dzień lub dwa. Pacjent może mieć trochę krwi w jego ślinie i gardła może być bolesne, ale to również szybko poprawić.

Ostrzeżenie

Procedura nie jest pozbawione ryzyka, a endoskopia nie jest wyjątkiem. Zawsze jest niewielka szansa, nadmiernego krwawienia, jeśli kawałek tkanki usuwa się na biopsję. Infekcje są słabe możliwości, a jeśli w jakiś sposób tworzy endoskop do przełyku łzę lub żołądka obszarze, to może wymagać operacji, aby naprawić. Lekarz będzie ostrzegać oglądać do takich objawów jak krew w stolcu, wysokie gorączki, duszności i bólu brzucha, który może oznaczać nastąpiły pewne komplikacje.

Diagnoza raka żołądka

Podczas gdy nowotwory żołądka są na spadku, nadal istnieją tysiące zgonów każdego roku. Mężczyźni są siedem razy bardziej narażone na raka żołądka umowy niż kobiety. Diagnoza jest najczęściej w wieku pomiędzy 40-70. Choć jest to bardzo trudne do zdiagnozowania raka żołądka poprzez badania fizyczne, czujności i świadomości swojego ciała z pewnością pomóc we wczesnym wykrywaniu i może leczenie bardziej skuteczne.

Czynniki ryzyka

Rak żołądka jest najczęściej związane z innymi dolegliwościami żołądka, które często mają
dziedziczna przyczyna. Przewlekłe zanikowe zapalenie żołądka, zapalenie żołądka, metaplazja, infekcja Helicobacter pylori,
Dziedziczny rak jelita grubego i niepolipowatego Rodzinna polipowatość gruczolakowata są wszystkie silne wskaźniki predyspozycję do nowotworów żołądka. Dodatkowo, wybór stylu życia, takich jak wysokie spożycie alkoholu, wysokie spożycie wędzonych, solonych lub marynowanych żywności, niskie spożycie owoców i warzyw, i tytoniu są związane z rakiem żołądka.

Zmiany fizyczne i Diagnostyka

Wiele osób ma niewiele, jeśli w ogóle, objawów w początkowych etapach raka żołądka, powodując wczesne wykrycie jest trudne. Objawy fizyczne, które mogą być obecne są powiększony brzuch, wyczuwalne masy lub powiększenie wątroby. Jeśli którykolwiek z tych objawów są obecne, zwłaszcza w połączeniu z wyżej ryzyka, w badaniu fizykalnym i konieczne są dalsze badania. Utrata masy ciała, bóle brzucha, nudności i wymioty, objawy trawienne i wrzód może wszystko być objawy raka żołądka i późnym etapie należy zbadać jak najszybciej.

Testy diagnostyczne

Istnieją liczne procedury diagnostyczne dostępne; Jednakże, lekarz może zamówić baru połknąć najpierw jako ten test jest nieinwazyjny i stosunkowo niedrogie. Są one dość dokładne ustalenie, czy dalsze badanie jest właściwe. Najczęstszą metodą diagnostyczną w raku żołądka jest Esaphagogastroduodenoscopy lub EGD. EGD jest bardzo dokładny w diagnozowaniu raka żołądka w zakres procedury pozwala na biopsje, które należy podjąć w celu oceny. Pozwala to również bezpośrednią wizualizację przez lekarza przewodu żołądkowego. Jeśli nowotwór znajduje się następna próba będzie endoskopowa ultrasonografia. Procedura ta służy do inscenizacji guz (y), który określa, jak daleko choroba zaatakowała brzuch. Istnieją cztery etapy wzrostu nowotworowych, z zera, co wskazuje na brak obecności nowotworowych narośli i stadium 4 wskazujących inwazji raka do innych narządów.

Leczenie

Istnieje wiele możliwości leczenia dostępne, często używane w połączeniu dla maksymalnego efektu. Radioterapia, chemioterapia i operacja może być w całości wykorzystane, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty. Radioterapia jest zabieg, w którym promieniowanie jest podawany, gdy masa nowotworowa znajduje. Miejscowe leczenie raka żołądka wykazała umiarkowany sukces. Chemioterapia jest leczenie dożylne, gdzie podawane są silne leki, które atakują komórki nowotworowe. Operacja jest opcją leczenia trzeci; Jednak istnieją pewne sytuacje, w których operacja nie jest rozwiązaniem. Czynnikami decydującymi o tej metody będzie lokalizację i wzoru wzrostu komórek nowotworowych.

Zapobieganie

Większość nowotworów są dziedziczne, co oznacza, że ​​rak przebiega w rodzinie. Bardzo ważne jest, aby badania i wiedzieć, historię swojej rodziny, aby lepiej przygotować się na przyszłość. Pobyt na szczycie swojego zdrowia i utrzymanie życia odżywczych z witamin, minerałów i suplementów pomoże ciała budować obronę potrzebne w celu ochrony przed chorobami.

Choroby żołądka wrzód trawienny

US National Library of Medicine definiuje żołądka wrzód trawienny jako erozji błony śluzowej żołądka. Ten podział występuje, gdy powłoka śluz, który chroni wyściółkę z kwasu żołądkowego przestaje działać prawidłowo. Zgodnie z Mayo Clinic, najbardziej wrzody trawienne są spowodowane przez infekcje bakteryjne lub leków, diety i poziomu stresu nie osoby.

Przyczyny

Istnieje kilka przyczyn choroby wrzodowej żołądka. Bakterią Helicobactor pylori żyje w warstwie śluzu, który chroni błonę śluzową żołądka. Bakteria ta może powodować zapalenie błony śluzowej żołądka, co prowadzi się wrzód. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, mogą powodować podrażnienia błony śluzowej żołądka. Palenia zwiększa produkcję kwasu, co również zwiększa ryzyko wystąpienia wrzodów. Picie alkoholu zwiększa produkcję kwasu i niszczy warstwę śluzu z błony śluzowej żołądka.

Objawy

Mayo Clinic, że najczęstszym objawem choroby wrzodowej żołądka jest ból spowodowany przez palenie podejmowania kontaktu kwasu z owrzodzeń żołądka powierzchni błony śluzowej. Ten ból może być gorzej w nocy lub gdy żołądek jest pusty. Leki na zgagę i niestrawność może zapewnić tymczasową ulgę. Osoba z żołądka wrzód trawienny może czuć zmęczenie i nudności, a także może wystąpić wymioty i utrata masy ciała. Krew może być obecny w kale człowieka.

Diagnoza

Badania krwi sprawdzi niedokrwistości i przeciwciał przeciwko bakteriom. Próbka kału może test na obecność krwi i bakterii. Lekarz może również zlecić wykonanie górnej serii GI. Ten test wymaga pacjenta pić do baru rozwiązanie płaszcz przewodu pokarmowego i zaznacz wrzody. Promienie rentgenowskie są podejmowane. Górna endoskopii (EGD) może być także wykonana. Rurki z aparatu jest włożona do gardła w żołądku, podczas gdy pacjent sedacji. EGD można również pobierać próbki błony śluzowej żołądka.

Leczenie

Leczenie wrzodów żołądka, wrzodów obejmuje niszczenia bakterii w żołądku i zmniejszając produkcję kwasu. Połączenie antybiotyków jest zwykle stosowane w leczeniu infekcji Helicobactor pylori. Blokery kwasu zmniejsza produkcję kwasu w żołądku i wspomagania gojenia i leki zobojętniające kwas żołądkowy i neutralizowania mogą przynieść ulgę w bólu. Lekarz może przepisać inhibitor pompy protonowej, aby zatrzymać działanie komórek wydzielających kwas w żołądku. Środki cytoochronne można także stosować do powlekania wyściółki żołądka.

Powikłania

Nieleczone wrzody trawienne żołądka może prowadzić do dalszych problemów medycznych. Owrzodzenia może stać się źródłem wewnętrznego krwawienia, co prowadzi do anemii. Ponadto, wrzód może przenikać przez ścianę żołądka, powodując infekcję w obrębie jamy brzusznej. Operacja jest wymagany do naprawy perforacji. Blizny mogą również rozwijać wewnątrz żołądka. W zależności od obszaru, może to spowodować niedrożność przejścia żywności przez przewód pokarmowy, co może prowadzić do wymiotów i utraty wagi.