adcov.com

palenie atropiny

Palenie papierosów i choroby tarczy szyjki macicy

Palenie papierosów i choroby tarczy szyjki macicy


Jeśli występują bóle szyi i ramion, czy drży jak szyi i ramienia są zasypianiem, można mieć szyjki macicy choroby dyskowej. Palenie papierosów może przyczynić się do tego i komplikować swoje wyzdrowienie.

Choroby dyskowej szyjnego

Szyjki macicy choroba występuje, gdy dysk wystąpić uszkodzenia płyt, które zamortyzować kręgi szyjne. Dyski mogą pękać lub wybrzuszać i wysiedlonych część tarczy może wywrzeć nacisk na rdzeń kręgowy i innych nerwów.

Przyczyny

Szyjki macicy choroby, gdy dysk jest spowodowana degenerują twoje dyski międzykręgowe. Te płyty są mniejsze i mniej elastyczne, co zwiększa ich skłonność do pękania.

Czynniki ryzyka

Palenie papierosów jest czynnikiem ryzyka choroby dyskowej szyjnego wraz z procesem starzenia się i powtarzające się ruchy.

Leczenie

Leczenie szyjki dyskopatii obejmuje leki przeciwzapalne i operację usunięcia części lub wszystkich uszkodzonej płyty.

Rozważania

Palenie papierosów może także skomplikować odzyskiwanie z chirurgii w leczeniu choroby dyskowej szyjnego. To może spowodować, że postęp jest wolniejszy lub twój gojenie się mniej pełne.

Jak rzucić palenie powodzeniem

Jak rzucić palenie powodzeniem


Palenia okazał się być szkodliwe dla zdrowia. Może to prowadzić do chorób płuc. Może on także inne choroby gorsze. Jeśli jesteś zainteresowany zdrowe, a następnie będziemy chcieli, aby rzucić palenie. Należy pamiętać, że podróż będzie trudna. Wiele próbował, a nie powiodła się. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rzucić palenie, który zaprowadzi Cię do sukcesu.

Instrukcje

1 nabywać lub wezwać systemu wsparcia przed zakończeniem. Będziesz potrzebował kogoś do rozmowy, gdy pojawi się chęć zapalenia papierosa. Jeśli nie ma żadnych członków rodziny lub przyjaciół, które będą gotowe do podjęcia w tej roli, można zapisać się do przynależności do grupy rzucić palenie. Istnieją nawet grupy anonimowych wzorowane Anonimowych Alkoholików, aby pomóc przewlekłych palaczy, którzy chcą rzucić palenie. Zadzwoń do lokalnego szpitala, aby dowiedzieć się o tym. Itmay ma program dla Ciebie.

2 Pozbądź się swoich papierosów. Wyrzucić je w śmietniku, tak że, kiedy wrócisz do domu, nie można wykopać ich z własnego kosza. Wyrzucać wszystkie swoje papierosy to świetny sposób, aby powiedzieć: "Rzuciłem dziś."

3 Rozpocznij program ćwiczeń. Wykonując ma wiele zalet. Jednym z nich jest to, że emituje pewne hormony, które pomogą stępić z głodu nikotyny. Spróbuj znaleźć program ćwiczeń, który trwa co najmniej trzydzieści minut dziennie.

4 Idź do łóżka wcześnie. Sen jest dobry dla organizmu. Mniej czasu budzą te pierwsze kilka tygodni, tym lepiej. Kiedy nie ma już silne łaknienie nikotyny, można wrócić do normalnego harmonogramu snu.

5 Wypij zalecanych 8 szklanek wody dziennie. To wypłukać systemu i pomóc pozbyć się wszystkich trucizn, które zostały umieszczone na swoim ciele, kiedy palił. Szybciej odmłodzić swoje ciało, tym szybciej będzie można pozbyć się pragnienia.

6 Wymień papierosy z czegoś zdrowszego. Kupić trochę cukru cukierki i gumę. Wtedy za każdym razem użyć do przed papierosa, pop cukierka lub gumy w ustach. Jest to o wiele bardziej skuteczne niż nie wprowadza niczego w ustach.

Wskazówki

  • Prowadzić rejestr swoich postępów w dzienniku. W ten sposób, możesz wrócić i zobaczyć, co pracuje. Trzymać. Jest również bezpieczny sposób odpowietrzyć któregokolwiek z uczuć może być o.
  • Umieścić pieniądze zostały wydatki na papierosy w słoiku i iść na miły urlop.
  • Użyj patcha tylko nikotyny gumy jeśli musisz. Produkty te nadal mają w nich nikotyny. Że będzie Cię chciał nikotyny.

Dlaczego moje stopy Palenie?

Pieczenie stóp to powszechny problem, zwłaszcza wśród osób powyżej 50. zwanego także palenie stóp zespołu, to jest powszechne wśród chorych na cukrzycę. Twoje stopy czują się jak w ogniu i jesteś w okropnym bólu.

Objawy

Objawy zespół piekących stóp są zwykle pieczenie i palenie stóp. Czasami pacjenci również wystąpić zaczerwienienie i obrzęki stóp.

Przyczyny

Nagrywanie zespół stopy mogą być spowodowane przez choroby krwi, uszkodzenia nerwów, niewydolność nerek, niedoczynność tarczycy, grzybica, alkoholizmu i neuropatii cukrzycowej.

Leczenie

Zabiegi obejmują kremy i maści, które zawierają składniki chłodzące i leki przeciwbólowe. Terapia magnes jest skuteczne u niektórych pacjentów.

Leczenie w domu

Leczenia zespołu palenie w domu wiąże się stopy stóp kąpiel w chłodnej wodzie. Stopy powinny być podwyższone, wypoczęty i wszelkie buty noszone powinny być wygodne.

Lekarz

Jeśli palenie w nogach przyszedł na nagle, że jest to dobry pomysł, aby udać się do lekarza stóp. Należy również odwiedzić lekarza, jeśli spalanie jest spowodowane przez otwartą ranę nogi, które mogą być zakażone.

Palenie Podwyższone WBC

Palenie Podwyższone WBC


Palaczy może wystąpić zwiększone leukocytów do różnych powodów. Palenie może powodować i / lub nasilenia wielu problemów zdrowotnych, takich jak serca, układu oddechowego i chorobami zębów. Dym papierosowy jest rakotwórczy i główną przyczyną wielu różnych nowotworów. Pacjenci cierpiący na tych i innych chorób, których dotyczy palenia może stanowić o dużej liczby białych ciałek krwi.

Co to jest podwyższone WBC?

Podwyższona liczba białych krwinek lub krwinek białych, występuje wtedy, gdy białe krwinki, zwane leukocyty, próba zwalczania infekcji w organizmie. Po wykryciu zakażenia ciało więcej leukocytów są wytwarzane w zwalczaniu tego problemu. Wysoka leukocytów mogą być również spowodowane przez pewne leki, naprężenia i uszkodzenia tkanki lub zapalenia. Palenia sam może także zwiększać poziom leukocytów w odpowiedzi na osobie składników dymu papierosowego. Zwykłe WBC Wartości laboratoryjne w zakresie od 4500 do 10000 komórek / ml.

Choroby serca

Palenia jest jednym z głównych przyczyn chorób układu sercowo-naczyniowego w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z American Heart Association, palacze są na zwiększone ryzyko rozwoju miażdżycy tętnic, co może doprowadzić do ataku serca, choroby niedokrwiennej serca i udaru. Atherosclerosis, nagromadzenie substancji tłuszczowych w tętnicach następuje wskutek zmian w ścianach naczyń krwionośnych wywołane przez chemicznych znajdujących się w papierosach. Palacze cierpiących na miażdżycę będzie mieć podwyższoną WBC w badaniu ze względu na stany zapalne występujące w ścianach naczyń krwionośnych.

Infekcje i zapalenia

Oczekuje się, że podwyższone WBC, gdy występuje zakażenia lub zapalenia w organizmie. Palacze są podatne na częste infekcje dróg oddechowych, zapalenie zatok, przewlekłe obturacyjnej choroby płuc, rozedmę płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli. Dym papierosowy pogarsza również pewne warunki, takie jak astma. Dodatkowo do palenia może prowadzić do problemów dentystycznych takich jak próchnica, choroby dziąseł, ropnie i owrzodzenia jamy ustnej, z których wszystkie mogą spowodować zwiększone WBC wtórnego do jednej infekcji lub obrzęk.

Rak

Palacze są narażeni na zwiększone ryzyko zachorowania na raka. Znaleziono w sprawie czynników rakotwórczych dymu papierosowego są znane przyczyny płuc, jamy ustnej i raka gardła. Palacze są również podatne na rozwój trzustki, przełyku, pęcherza i rak nerki. Stan zapalny spowodowany paleniem uważa się za jeden z czynników w rozwoju tych raków, a zatem powinien być oceniony, kiedy pacjent palenia przedstawiono w podwyższonej WBC.

Badanie przeprowadzone przez T. Erlinger, P. Muntner i K. Helzlsouer opublikowane w "The Journal of Cancer Epidemiology, biomarkerów i Profilaktyki" w 2004 roku hipotezę, że zapalenie & ndash; co odzwierciedla podwyższone WBC & ndash; będą związane ze zwiększonym ryzykiem śmiertelności raka w próby krajowej dorosłych Amerykanów. Badania wykazały, dowody łączące zapalenie (czy spowodowane przez palenie lub innego czynnika zapalnego) do zwiększonego ryzyka raka. Badanie stwierdzono również, że dym tytoniowy, "dobrze znanym czynnikiem rakotwórczym zwiększa kilku markerów zapalnych, w tym leukocytów. Podczas palenia może mieć bezpośredni wpływ rakotwórczych, jest również możliwe, że ogólna reakcja zapalna wywołana przez palenie może zwiększać ryzyko wystąpienia raka. "

Rzeczy do rozważenia

Czy podwyższone WBC została już wykryta u pacjenta palenia, nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie. Według American Cancer Society, rzucić przed 50 roku życia obniża ryzyko śmierci w ciągu najbliższych 15 lat w połowie. Byłych palaczy również cierpią z powodu mniejszej liczby chorób, takich jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc i zwykle cieszą się lepszą jakością życia niż palaczy. Palacze doświadczają podwyższone WBC powinny być oceniane przez lekarza w celu ustalenia przyczyny i niezbędnego leczenia.

Fakty na temat palenie przez nieletnich

Fakty na temat palenie przez nieletnich


Według American Lung Association, prawie pół miliona palaczy umiera rocznie z powodu chorób związanych z paleniem tytoniu. Pomimo tych statystyk, nieletni palenia pozostaje poważnym problemem w Stanach Zjednoczonych.

Statystyki

Według American Lung Association, każdego dnia ponad 4000 osób w wieku poniżej 18 spróbuj pierwsze papierosy. Przemysł tytoniowy wskazano działania marketingowe wobec dzieci w celu zastąpienia tych, którzy umierają co roku z powodu raka płuc i innych chorób spowodowanych paleniem.

Znaczenie

Organizacja Family First Aid twierdzi, że liczne powody istnieją palenie nieletnich, w tym o rodzica, który pali, presji i niską samoocenę. Według Nestor Lopez-Duran, Ph.D., asystent profesora psychologii na University of Michigan, nastolatki, które oglądać filmy, w których gwiazdy są widoczne palenia, są w grupie zwiększonego ryzyka do rozwoju nałogu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Organizacje takie jak Teens Against Tobacco użytkowania, serwis American Lung Association z rozdziałów w całym kraju, są pomocne w edukacji małoletnich w sprawie zagrożeń związanych z paleniem. US Food and Drug Administration również jest kierowana problem nieletnich palenia z niedawnego rozporządzenia zakazującego smaku tytoniu. Donosi, że tego rodzaju tytoń jest bardziej prawdopodobne, aby zachęcić nieletnich do rozpoczęcia palenia.

Strategii zapobiegania Nastoletni Palenie

Strategii zapobiegania Nastoletni Palenie


Palenia jest znane z powodować szereg problemów zdrowotnych, w tym uszkodzeniem płuc, raka i chorób układu oddechowego. Może ona nawet prowadzić do śmierci. Nie na darmo nie Surgeon General w Stanach Zjednoczonych problem drukowanych ostrzeżeń na produktach tytoniowych. Zacznij jak najszybciej ze swoimi młodzieży, aby pomóc im zrozumieć, dlaczego palenie jest zły wybór. Należy zwrócić uwagę na nich i stać wykształconych na ten temat, a będziesz miał większą szansę na dokonanie zmian.

Bądź pozytywny przykład

To będzie trudne dla nastolatek, aby cię poważnie, jeśli palisz i starają się go nie przekonać. Jeśli jesteś palaczem, porozmawiać z lekarzem na temat opcji, które mogą pomóc zerwać z nałogiem. Nie palić w samochodzie, w domu lub w dowolnym miejscu, że nastolatek może cię aż można zamknąć się. Ważne jest, aby zachować wszystkie wyroby tytoniowe od nastolatków, jak również. Nic dobrego może pochodzić z pokusą. Porozmawiaj z nastolatków, jeśli jesteś palaczem, jak to sprawia, że ​​jesteś niezadowolony palić i jak trudno jest rzucić nałóg.

Skupić się na Vanity

Wygląd jest bardzo ważny dla młodzieży, i mogą spędzić sporo czasu i pieniędzy w sposób, aby poprawić ich wygląd. Porozmawiaj z nastolatka, jak palenie może uszkodzić jej wygląd. Wspomnieć czynniki, takie jak żółte zęby, ubrań, że zapach dymu, kaszel, plucie stałej oraz fakt, że nie będą mogli mieć energię i siły układu oddechowego na bieżąco z zajęć sportowych. Pokaż jej przykłady, które pokazują, jak paskudne i brudne palenia i może być. Wyjaśnij, że nie ma nic efektowne o zwyczaju.

Zrozumieć i się kształcić

Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwach palenia się tak, że nie natknąć się jako niewykształcony, kiedy mówi do młodzieży. Nastolatki musisz być twarda i silna. Patrzą na ciebie wskazówki. Wytłumacz im, że aktorzy w filmach często są wypłacane przez firmy tytoniowe do palenia w filmach. Wyjaśnić, że firmy tytoniowe sztuczek używają, takich jak płacenie sklepów umieścić znaki i wyrobów tytoniowych w miejscach, gdzie dzieci mogą je zobaczyć. Spróbuj zrozumieć, dlaczego nastolatki palić, prosząc ich, czy mają znajomych, którzy palą i dlaczego, że te nastolatki palić. Tworzenie rozmowy, jak to pomoże złagodzić wszelkie napięcia podczas mówienia do nastolatków.

Szkodliwy wpływ na płód od matki, palenie papierosów

Szkodliwy wpływ na płód od matki, palenie papierosów


, Podczas gdy szkodliwe skutki palenia są powszechnie dyskutowane w społeczeństwie amerykańskim, nie wydaje się być mniej dostępne informacje dotyczące potencjalnie szkodliwych skutków, że używanie tytoniu matki może mieć na jej nienarodzonego dziecka.

Znaczenie

Według raportu chirurg Generalnego 2004 w sprawie skutków palenia tytoniu w czasie ciąży, palenie tytoniu matki zwiększa ryzyko powikłań ciąży, zespół martwych urodzeń i śmierci niemowląt (SIDS), nagły.

Nikotyna

Raport chirurga Generalnego informuje, że nikotyna w papierosach może powodować ograniczenia w naczyniach krwionośnych pępowiny i macicy, co prowadzi do obniżenia dostaw tlenu do płodu.

Teorie / Spekulacje

W marcu 2005 roku "Journal of American Medical Association" (JAMA) opublikował wyniki badania wstępnego, który hiszpańskiej stwierdzono, że palenie matki mogą być związane z niestabilnością chromosomalne, co może prowadzić do zwiększonego ryzyka wystąpienia nowotworów złośliwych u dzieci.

Niskiej wadze niemowląt

Raport z 2004 roku Surgeon General informuje, że dzieci urodzone przez matki, które palą, mają niższe masa urodzeniowa. Są główną przyczyną śmierci niemowląt.

Rozważania

Inne szkodliwe skutki palenie matki obejmują wprowadzenie nikotyny do mleka matki i potencjalne ograniczenie czynności płuc dziecka.

Jakie są najczęstsze choroby wywołane przez palenie?

Według American Lung Association, palenie papierosów jest jedną z najczęstszych przyczyn chorób i zapobiec chorobie i przedwczesnej śmierci na całym świecie. Szacuje się, że 438 tysięcy Amerykanów umiera na choroby związane z paleniem co roku, w tym z narażeniem bierne. W 2004 roku, palenie kosztować Stany Zjednoczone ponad 193 miliardów dolarów straty w wydajności i kosztów opieki zdrowotnej. Począwszy od 2006 roku, 23,6 procent mężczyzn i 17,8 procent kobiet byli palaczami. Dodatkowo, od 2007 roku, 20 procent uczniów szkół średnich byli palaczami, a ponad 6 procent gimnazjalistów byli palaczami.

Papierosy i choroby

Dym z papierosów ma co najmniej 4,800 chemikaliów, wiele z nich dodaje się podczas procesu wytwarzania. Z tych środków chemicznych, co najmniej 69 są znane substancje rakotwórcze. Palenia jest bezpośrednio związana z około 90 procent zgonów z powodu raka płuc i 80 do 90 procent przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) zgonów. Istnieją co najmniej 8,6 mln osób w Stanach Zjednoczonych, z co najmniej jednym poważnej choroby związane z paleniem. I chociaż palenie jest najbardziej związane z chorobami układu oddechowego i układu krążenia, palenie wpływa na wszystkie systemy organizmu.

Rak

Według American Cancer Society, palenie papierosów jest odpowiedzialny za co najmniej 87 procent zgonów na raka płuc i 30 procent zgonów z wszystkich form raka. Palenia jest znana przyczyna raka płuc jak i jamy ustnej, gardła, przełyku i raka pęcherza moczowego. Jest również związany z nowotworów trzustki, szyjki macicy, nerki i żołądka. Rak płuc stanowi główną przyczynę zgonów zarówno dla mężczyzn jak i kobiet i jest jedną z najbardziej trudnych form do leczenia raka.

POChP

COPD jest chorobą postępującą, płuc charakteryzuje trudności z oddychaniem. Istnieją dwa główne rodzaje POChP: rozedma płuc, gdzie płuca nie są w stanie przenosić tlenu i dwutlenku węgla, a właściwie oskrzeli, gdzie w drogach oddechowych dochodzi do stanu zapalnego. Obie choroby są związane z paleniem, a większość ludzi z dymem POChP lub używane do palenia. Według statystyk American Lung Association, w 73 procent chorób związanych z paleniem, w obecnych palaczy, są przewlekłe choroby płuc. Nawet w byłych palaczy, przewlekła choroba płuc stanowi 50 procent chorób związanych z paleniem.

Sercowo-naczyniowych (CV) Choroba

Zgodnie z American Heart Association, palenie papierosów jest najważniejszym czynnikiem ryzyka choroby wieńcowej serca. Kobiety, które palą papierosy i używają antykoncepcyjne są również bardziej narażone na choroby niedokrwiennej serca i udaru mózgu niż ich odpowiedniki dla niepalących. Palenie przyczynia się do miażdżycy, choroby tętnic obwodowych i tętniaka aorty - wszystkie główne czynniki ryzyka zarówno choroby serca i udaru mózgu.

Rzucenie

Nikotyna jest bardzo wciągająca i dociera do mózgu bardzo szybko po inhalacji. Co gorsza, producenci papierosów często dodają do swoich produktów nikotyny, aby uczynić je bardziej wciągająca. Palenie jest tak wciągająca, jak psychicznie, fizycznie jest wciągająca, a wielu palaczy skojarzyć codziennych czynności z paleniem, co sprawia, że ​​jeszcze trudniej wyjść. Często trwa wiele prób, aby skutecznie zamknąć, a leki, poradnictwo i nikotyny wszystkie produkty zamienne mogą zwiększyć szansę na sukces. Ostatecznie najlepszy plan rzucania palenia jest, że odnosi się do pragnienia i objawy abstynencyjne, zapewniając alternatywne mechanizmy radzenia sobie.

Palenie i śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Palenie i śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego


Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, znanego również pod nazwą zespołu ból pęcherza jest stanem charakteryzującym się ciśnienie i ból w pęcherzu i otaczający obszar miednicy. Ból waha się od łagodnego dyskomfortu do ciężkiego. Około 1 mln ludzi cierpi z powodu tego stanu zdrowia w samych Stanach Zjednoczonych.

Objawy

Objawy śródmiąższowego zapalenia pęcherza różnić od jednej osoby do drugiej. Objawy mogą także różnić się w zależności do tego, jak długo dana osoba cierpi z tego warunku. Objawy obejmują częste i uporczywe potrzebę oddania moczu często w małych ilościach. Innym objawem jest ból w miednicy (lub obszaru pomiędzy odbytu i moszny u mężczyzn i odbytu i pochwy u kobiet). Natężenie bólu może się zmieniać w zależności od nasilenia stanu chorobowego. Mężczyźni, którzy cierpią z powodu tej choroby może mieć ból podczas wytrysku, podczas gdy kobiety mogą cierpieć z powodu bolesnego stosunku płciowego.

Przyczyny

Choroby nerek i Krajowa Informacja urologiczne Clearinghouse (NKUDIC) mówi, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego może być również spowodowane przez bazowego stanu zdrowia. Ci, którzy nabywają śródmiąższowego zapalenia pęcherza, które mogłyby mieć wady pęcherza lub cierpiących na inne choroby, takie jak fibromialgia i zespołu nadwrażliwości jelita grubego. Badania są stale w celu określenia czy wiąże się z dziedziczność śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego.

Palenie i śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Jak w przypadku wielu chorób, palenia może pogorszyć stan osoby z śródmiąższowe zapalenie pęcherza. NKUDIC mówi, że palenie może spowodować, że prowadzą do bardziej skomplikowanych chorób, takich jak rak pęcherza moczowego.

Ból pęcherza uznano za istotnie związane z paleniem przez naukowców z wydziału położnictwa i ginekologii na Uniwersytecie w Iowa Carver College of Medicine. Jednakże, ponieważ badania na podstawie ankiety, to nie stwarza wsparcie naukowe na związek między paleniem i bolesne zespół pęcherza / śródmiąższowe zapalenie pęcherza. W rzeczywistości, NKUDIC wyjaśnia, nie ma dowody naukowe wykazujące, że palenie może powodować śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego.

Leczenie

Nie ma specyficznego leku na śródmiąższowe zapalenie pęcherza, zgodnie z National Institute of Diabetes i przewodu i chorób nerek. Leczenia, jednak może pomóc zmniejszyć ból, że stan przynosi. Zabiegi obejmują leki doustne, elektrycznej stymulacji nerwów, chirurgii i wzdęcia lub inflacji pęcherza.

Rozważania

WebMD zaleca zmianę diety dla osób cierpiących na śródmiąższowe zapalenie pęcherza. Możesz uniknąć spożycie napojów zawierających kofeinę, napoje cytrusowe, żywności ze sztucznym cukru i alkoholu. Możesz też zacząć zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju żywności, która wywołuje ból w pęcherzu. Rozciąganie i ćwiczenia mogą zrelaksować dna miednicy i przynoszą ulgę w bólu.

Mogę schudnąć i rzucić palenie w tym samym czasie?

Dokonywanie zmiany stylu życia może być trudne, a czasami jest to rzeczywiście łatwiej dwie zmiany w tym samym czasie, zwłaszcza, jeśli takie zmiany są powiązane. Pod warunkiem, że są tu rozważania do bezpiecznego i skutecznego odchudzania i rzucić palenie w tym samym czasie, ale zawsze zalecane jest, aby omówić plany odchudzania lub znaczące zmiany w stylu życia, takich jak rzucić palenie z lekarzem przed zaangażowaniem się w nich.

Zmiana

Często ludzie będą przybierać na wadze, kiedy rzucić palenie, bo zastąpić coś na papierosa, jak cukierki, paczkowanych przekąsek i innych tłustych pokarmów, które są szybkie i wygodne. Jeśli znajdziesz się chce papierosa, zamiast sięgać po batonika czy chipsów wybrać owoce, warzywa i inne przekąski o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak precle, niskotłuszczowe jogurty i sery kostek, lub orzechów.

Alternatywnie, unikać jedzenia w ogóle w tych czasach i popijając szklanką wody, żuć kawałek gumy bez cukru, wziąć szybki spacer lub rozciągnąć, albo zrobić coś, aby odwrócić się. Ponadto, należy mieć sieć wsparcia w miejsce ludzi można nazwać, gdy pojawi się naprawdę silny głód, aby pomóc Ci przez to mówić i zapomnieć o chęci papierosa.

Cięcia kalorii

Ludzie, którzy palą, jedzą więcej kalorii, ale z powodu skutków palenia na metabolizm, w rzeczywistości są bardziej prawdopodobne, aby schudnąć. Rzucenie palenia może odwrócić te efekty metaboliczne, ale żeby nie przytyć lub schudnąć, to koniecznie trzeba zmniejszyć spożycie kalorii. Powinno być spożywanie mniej kalorii niż spalamy, aby skutecznie schudnąć, ale należy pamiętać, że do tego, aby być bezpieczne proces należy być tracąc tylko około 5 kg. Co dwa tygodnie. W zależności od aktualnego stanu zdrowia mogą wszelkie zagrożenia zdrowia i masz, to najlepiej skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanego dietetyka stworzenia planu diety i posiłek, który pozwoli Ci wyciąć kalorii bezpiecznie i skutecznie podczas dokonywania zdrowszych wyborów żywieniowych.

Ćwiczenie

Systematyczne ćwiczenia jest integralną częścią zdrowia, a także jest ważny do utraty wagi. Wybór zrobić coś fizycznego, nawet jeśli jest to tylko stojąc przy biurku i rozciąganie lub spacery po biurze na kilka minut, może również pomóc przezwyciężyć pragnienia palić. Jednakże, ponieważ płuca palaczy mają zmniejszoną zdolność układu krążenia i ich systemy są często osłabione, ważne jest, aby zacząć powoli z ćwiczeń aerobowych o małej intensywności (czyli spacery, aerobik w wodzie) i swój sposób pracy do umiarkowanej intensywności aerobic ćwiczenia (czyli jogging / bieganie, koszykówka, itp), które są zalecane do dobrego zdrowia.

Najlepszym sposobem na nawiązanie i utrzymywanie regularnych rutynowych fitness, które pomogą Ci osiągnąć dobre zdrowie podczas odchudzania i rzucenie palenia jest skorzystać z usług osobistego trenera lub fizjoterapeuty, a przynajmniej przedyskutować swoje plany z lekarzem i uzyskać profesjonalną wejście. Ponieważ staramy się robić wiele rzeczy na raz, to ważne jest, aby dbać o swoje ciało jako całość i uniknąć skupiając się na jednej rzeczy, jak utrata masy ciała ze szkodą dla ogólnego stanu zdrowia.

Pomoc

Wszelkie poważna zmiana stylu życia, jak utraty wagi lub rzucenia palenia wymaga wsparcia ze strony innych ludzi. Chociaż może czuć się zakłopotany lub niewygodne, niech rodziny, przyjaciół, a nawet zaufanych współpracowników wiedzieć, co chce robić. Nie tylko przyczyni się to do siebie odpowiedzialności na innych, ale również pomóc im pomóc. Na przykład, jeśli i współpracownik normalnie robić przerwy papierosy razem, pozwalając tej osobie znać, że próbujesz rzucić może oznaczać, że nie kusi cię, prosząc, aby przejść na przerwie, a nawet może zainspiruje go rzucić się . Mówi przyjaciołom, że starasz się schudnąć, może pomóc wybrać zdrowsze miejsce do jedzenia następnym razem lunch, ponieważ mogą one przypominać, lub poprosić o to.

Jednak czasami te najbliżej nas po prostu nie rozumiem, gdy chcemy wprowadzić zmiany w stylu życia (zwłaszcza, gdy decyduje się kontynuować niezdrowych wzorców). Nawet jeśli nie mają wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół, za przyłączenie się rzucić palenia grupy wsparcia i / lub grupy wsparcia odchudzania. Istnieją nawet grupy wsparcia online dla obu tych sprawach, jeśli nie można uzyskać dostęp do tych zasobów, w którym żyją.

Palenie może powodować nadciśnienie?

Palenie może powodować nadciśnienie?

Naczyniowego uszkodzenia spowodowane przez palenie

Palenie zwiększa ryzyko uszkodzenia naczyń u osób, które już mają wysokie ciśnienie krwi. Jednakże, nie jest to związane ze wzrostem rozwojem wysokiego ciśnienia krwi w postaci ciągłego stanu. MedicineNet.com wyjaśnia, że ​​natychmiastowe skoki ciśnienia krwi - jak od pięciu do 10 mm Hg (milimetrów słupa rtęci - jednostka ciśnienia) - mogą pojawić się, gdy palenie, ale te skoki są zwykle przemijające.

Innych negatywnych skutków palenia dla układu naczyniowego należą uszkodzenie ścian naczyń krwionośnych, stwardnienie tętnic, zmniejszając tlenu do serca, zwiększenie częstości akcji serca i zwiększenia krzepliwości krwi.

Zagrożenia dla tych warunkach znacznie zwiększyć nie tylko, jeśli palić, ale także, jeśli masz w rodzinie choroby serca.

Zaprzestanie i zapobieganie

Według WebMD, około 30 procent wszystkich zgonów z powodu chorób serca w Stanach Zjednoczonych są bezpośrednio związane z paleniem papierosów. Jest to jednak bardzo zapobiegać poprzez rzucenie palenia i edukowanie ludzi o jego ryzyko. Wraz ze zmniejszonym ryzykiem choroby serca, rzucić mogą również indywidualne poczuć się lepiej, wyglądać lepiej, mieć więcej energii, żyć dłużej, poprawić swoje zmysły, a nawet zaoszczędzić pieniądze.

Wraz z paleniem tytoniu, inne zapobiegać lub które można leczyć przyczyny problemów naczyniowych i chorób obejmują nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), wysoki poziom cholesterolu, brak aktywności fizycznej, otyłość i cukrzycę.

Jak rzucić palenie bez tycia

Jak rzucić palenie bez tycia


Gdy większość palaczy rozważyć rzucenie palenia, często martwić się o przyrost masy ciała. Przeciętny quitter może zyskać kilka kilogramów, ale jeśli są przygotowane, możesz być w stanie uniknąć zdobywając żadnego ciężaru. Prawdą jest, że palenie spala kalorie, ale można nagrać taką samą ilość kalorii w ciągu dnia, zastępując palenie z zdrowszego działalności. Płuca, tętnice i serce to doceni, więc szybciej zerwać z nałogiem, tym lepiej. Nie lękaj się nadmiernego przyrostu masy ciała; z właściwym przygotowaniem i poświęcenie, będzie poprawić swoje zdrowie i rzucić palenie.

Instrukcje

1 Przygotuj się przed zakończeniem. Podnieść kilka zdrowe przekąski z supermarketu, takich jak owoce, warzywa cut-up i nakrętki. Staraj się unikać kupowania cukierki, chipsy i ciasteczka. Możesz czuć potrzebę munch zamiast przerwę dymu, więc idź do zdrowych przekąsek. Bezcukrowe gumy mogą być również przydatne.

2 Pij dużo wody. Woda pomaga organizmowi odczuwałem, i będzie mniej prawdopodobne, aby wybrać się w naczyniu do cukierków lub pobrać paczkę chipsów, jeśli czujesz się pełen. Niosący butelkę wody przy sobie będzie również coś się trzymać zamiast papierosa.

3 Zacznij robić aktywności fizycznej przed zakończeniem, takich jak chodzenie czy jazda na rowerze. Jeśli zaczniesz od czasu do czasu wymieniając po kolacji papierosa z spacer po okolicy po kolacji, nie tylko zastąpić potrzebę papierosa, ale będzie również uniknąć przyrostu masy ciała przez spalanie kalorii podczas spaceru.

4 Nie należy wrócić do palenia, jeśli zauważy się niewielki przyrost masy ciała. Większość ludzi zyska tylko kilka kilogramów na początku, a przyrost masy ustanie po chwili. Stają się bardziej aktywne, jeśli zauważy się kilka dodatkowych kilogramów skradanie się na ciebie. Dłużej spacery, jeść mniejsze porcje, jeść zdrową żywność i, w razie potrzeby, spróbuj gumę nikotynową lub plaster.

Palenie w przełyku spowodowane przez chemioterapię

Palenie w przełyku spowodowane przez chemioterapię


Palenie w przełyku jest często spowodowane przez choroby refluksowej przełyku (GERD). I około 30 procent dorosłych wystąpić objawy około raz w miesiącu, mówi Chemocare.com. W GERD, kwasu żołądkowego mogą tworzyć kopie zapasowe do przełyku z diety kwasu wysoki, w którym cytrusowe, tłuszczu i kofeiny, między innymi żywności problemowych, są konsumowane. Refluks może również wystąpić, kiedy zawór przełyku, że zapobiega się kwas podróżowania przełyku słabnie. Co więcej, GERD może wynikać z podawania leków stosowanych w chemioterapii, donosi BreastCancer.org. Jednak relief jest stosunkowo łatwy do osiągnięcia.

Znaczenie

Leki do chemioterapii są opracowywane na docelowe komórki nowotworowe, które dzielą się szybko. Niestety, normalne komórki śródbłonka jelita również podzielić na szybkim tempie i nie są w stanie ominąć zasięg tego leku. Kiedy te komórki śródbłonka są zabijane w trakcie chemioterapii, nudności i zaburzenia żołądkowo-jelitowe są często wynikiem. Rak sam powoduje wyczerpanie i zmęczenie jest wspólne z chemioterapią. Kierowanie na dostawy i poprawie komórka może przejść długą drogę w poprawie skuteczności chemioterapii jest.

Zapobiegających mdłościom

Nudności i niestrawność nie zawsze znaczy pacjent cierpi na raka przełyku spalania. Dla niektórych osób, te objawy sygnalizują zaparcia. Opowiedz się z lekarzem, jeśli wydaje się, że nie mają regularne wypróżnienia. Jednak, jeśli lekarz uzna, że ​​cierpisz z niestrawność lub zgagę od schematu chemioterapii, ona może przepisać lek anty-nudności. To może być brane razem z lekami na zgagę. Pamiętaj, aby śledzić swoje objawy i poinformować lekarza o nich.

Objawy

Objawy zgagi od podrażnienia przełyku może być więcej niż tylko ból, uczucie pieczenia w gardle i klatce piersiowej. Niektórzy ludzie odczuwają ból w środku ich plecami i mają kaszel poszarpania. Ale raczej wspólne mieć gorzki smak kwasu lub w tylnej części gardła i w jamie ustnej. Innym wskaźnikiem jest uczucie palenia, leżąc płasko lub nawet w lekko pochylonej pozycji.

Zarządzanie zgaga

Istnieje wiele środków, zarówno u zdrowych osób i pacjentów chorych na raka może podjąć, aby złagodzić objawy zgagi. Unikać jedzenia czegokolwiek dwóch do trzech godzin przed udaniem się; trzymać głowę podniesioną, gdy jesteś na plecach; jeśli palisz, przestań; ograniczyć spożycie kofeiny lub uniknąć jej całkowicie; Unikaj alkoholu, czekolady i tłustych i pikantnych potraw; a jeśli masz nadwagę, stracić jak najwięcej jak można.

Narkotyki

Potężne leki dostępne do zwalczania zgagi można podzielić na dwie kategorie. Istnieje H2-blokery, które zmniejszają wydzielanie kwasu żołądkowego i inhibitory pompy protonowej, który dość dużo wydzieliny zatrzymania łącznie. Leki stosowane w tych dwóch grup są dostępne bez recepty. H2-blokery należą famotydynę (Pepcid) i ranitydyna (Zantac). Inhibitory pompy protonowej są przeznaczone do krótkotrwałego użytku. Kilka przykładów są lansopraxole (Rhinocort) i ezomeprazol (Nexium).

Jak działa Palenie wpływać na serce?

Funkcje Serca

Serca dokonuje niezbędnej funkcji pompowania krwi w organizmie. Celem tej funkcji jest dostarczenie utlenowanej krwi do tkanek i narządów w organizmie. Natlenienie krwi, po prostu proces łączenia tlenu w krwi, funkcji, które wykonuje się przez płuca.
Prawa strona serca bierze krew nie zawierających tlen i pompuje ją do płuc do tlenowych. Lewa strona serca odbiera krew z płuc, które zostało tlenem. Natlenionej krwi jest następnie pompowana przez mięsień serca całym organizmie tkankach i narządach.

Wpływ palenia tytoniu na serce

Palenie wpływa na serce, bo z dwóch związków chemicznych zawartych w papierosach: Tlenek węgla i nikotyny. Tlenek węgla jest powiązany z hemoglobiny krwi. Hemoglobina jest odpowiedzialna za transport tlenu w organizmie. Tlenek węgla zastępuje się tlenem, a tym samym zmniejszając zdolność hemoglobiny do transportu tlenu do serca, a w pozostałej części organizmu. Nikotyna stymuluje produkcję adrenaliny, która powoduje szybsze bicie serca, aby i tym samym podnosi ciśnienie krwi.
Palenie także negatywnie wpływa na serce poprzez jego wpływ na produkcję cholesterolu. Dym papierosowy zwiększa produkcję cholesterolu LDL (złego cholesterolu), podczas gdy w tym samym czasie, zmniejszając wytwarzanie cholesterolu HDL (dobrego cholesterolu).

Długoterminowa Wpływa palenia na serce

Jeden papieros będzie, oczywiście, nie może prowadzić do problemów z sercem, ale długotrwałe palenie, a nawet długotrwałe narażenie na dym tytoniowy może mieć poważne konsekwencje dla serca. Wysokie ciśnienie krwi powoduje, że serce do cięższej pracy na co dzień, co oznacza obciążenie serca, które buduje się przez lata.
Dym z papierosów wpływają na produkcję cholesterolu w organizmie. Cholesterol prowadzi do zwężenia i stwardnienia tętnic, co uniemożliwia prawidłowy przepływ tlenu do serca, a w pozostałej części organizmu. To obciąża serce ogromnie i może doprowadzić do zawału serca.

Jak działa Palenie Przyczyna ataku serca?

Co to jest zawał serca?

Zawał mięśnia serca zdarza się, gdy czyjeś przestaje bić. Musisz dostać tlen do serca, aby utrzymać go przy życiu. Jeśli czyjeś serce zatrzymuje zbyt długo, może spowodować poważne uszkodzenie mięśnia sercowego. Mniejsze wersje ataków serca, zawału, lub może powodować natychmiastową śmierć, ale serca rozwinie nadmiernej tkanki bliznowatej w miejscu normalnej tkanki. Człowiek potrzebuje pewnej ilości zdrowej tkanki serca i mięśni na to, aby działać poprawnie. Palenie powoduje szeroki wachlarz chorób serca, ponieważ może promować degeneracji komórek.

Co się dzieje?

Palenie może spowodować atak serca, ponieważ toksyczne substancje znajdują się w tytoniu, w tym tlenku węgla i nikotyny, może spowodować, że tętnice twardnieją. Może także hamować bardzo potrzebne przepływ krwi do najważniejszych organów. Kiedy osoba pali papierosa, tlenek węgla zmniejsza zdolność osoby do otrzymywania tlenu. Płuca i układ oddechowy są nabrzmiałe i uszkodzone, też. Po wielu latach, tętnice mają tendencję do zmniejszenia i zakrzepy utworzą się wzdłuż ściany tętnicy. Miażdżycy tętnic i zakrzepicy wieńcowej mogą wynikać z długotrwałej palenia papierosów. Jeśli powstanie skrzepu krwi w organizmie, może zablokować przepływ krwi do serca, powodując zawał serca. Potencjał ból w klatce piersiowej, które mogłyby spowodować nazywa dusznicę.

Palenie Tworzy dodatkowy stres

W normalnych okolicznościach, krew rozwija się w szpiku kostnym, a następnie jest przesyłany przez organizm przez serce. Nerki działają jak naturalny filtr dla toksycznych substancji, które się w organizmie człowieka. Palenia powoduje nagromadzenie zbyt wiele catacholomines w strumieniu krwi. To poważnie hamuje nerki z możliwości wykonywania swojej pracy. Wzbudzenie nadnerczy spowodowanego paleniem wytwarza hormonów stresu, takich jak kortyzol i innych catacholomines, które są uwalniane w postaci mechanizmu zabezpieczającego. Można myśleć o tym w kategoriach reakcji na stres. Substancje zawarte w papierosach powodują, że organizm reaguje tak, jakby to pod wpływem stresu - hormony uwolnić walczyć niekorzystny wpływ stresu. Cała ta działalność promuje inne reakcje chemiczne w organizmie, które ostatecznie powodują ataki serca później. Palenie powoduje, że mechanizmy obronne w organizmie, aby zasadniczo nie wpływają odwrotnej, dla których zostały przeznaczone.

Jak działa Palenie Przyczyna Chorób Serca?

Jak działa Palenie Przyczyna Chorób Serca?

Statystyki Sąsiednie Chorób Serca i palenia

Ponieważ palenie jest powszechnie związane z przewlekłymi schorzeniami płuc, takich jak rak płuc lub POChP, większość ludzi nie myśli o choroby serca, kiedy zrobić pierwszy powiew ich porannym papierosem. Ale palenie jest główną przyczyną chorób serca mężczyzn i kobiet. W Stanach Zjednoczonych, zgonów z powodu choroby serca związane bezpośrednio paleniu się w zakresie od 20 procent.

Czy wiesz, że ryzyko chorób serca i zawału serca zwiększa się wraz z liczbą papierosów Twój dymu? W rzeczywistości, jeśli palisz paczkę papierosów dziennie, ryzyko ataku serca wzrasta o więcej niż dwukrotnie. Ale to nie koniec ... będzie nadal zwiększać ryzyko chorób serca i zawału serca już, że palisz.

Jak działa Palenie zwiększa ryzyko choroby serca?

Toksyny w wypalanych papierosów przyczynia się do stanu zwanego miażdżycą. Atherosclerosis, znany jako "stwardnienie tętnic" pojawia się w czasie i jest spowodowane przez narastanie płytki nazębnej, blizny i późniejszego zagęszczania ścianek tętnic. Jak szkoda trwa, rozwija się stan zapalny, co zrobić, zakrzepów, które blokują przepływ krwi do serca. Bo serce potrzebuje bogatej w tlen dopływ krwi, aby przeżyć, zakrzep może ostatecznie spowodować atak serca.

Jak mogę zapobiec Chorób Serca?

Najlepszym sposobem, aby zapobiec chorobom serca jest, aby nigdy nie palić. Jeśli palisz, zatrzymanie jest niezbędne dla zdrowia. Rzucenie palenia zmniejsza ryzyko chorób serca, zawału serca, udaru mózgu, wysokiego ciśnienia krwi, raka płuc i wiele innych warunków.
Jeśli masz silne pragnienie, aby zakończyć, istnieje wiele doskonałych programów dostępnych w Internecie rzucić. Lekarz jest kolejnym doskonałym źródłem. Może przepisać leki, które pomogą apetyt osłabić i złagodzić dyskomfort objawów odstawienia nikotyny.

Jak działa Palenie Przyczynić się do chorób serca?

Skutków palenia

Palenie papierosów jest jednym z najważniejszych przyczyn choroby i zapobiec śmierci w Stanach Zjednoczonych, według American Heart Association. Chociaż choroba płuc są najczęściej związane z paleniem papierosów są istotną przyczyną choroby serca. Palenie jest bezpośrednio związane z 20 procent wszystkich zgonów z powodu chorób serca w USA Palenie jest jednym z sześciu głównych zapobiec czynników ryzyka chorób serca, które również zawierają wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi, brak aktywności fizycznej, otyłość i cukrzycę. Palenie jest jednak podwójnie destrukcyjne. Nie tylko nie zwiększa zagrożenia dla zdrowia na własną rękę, ale w połączeniu z innymi czynnikami ryzyka, aby podnieść jeszcze wyżej. Palenie połączeniu z dowolnym z innych głównych czynników ryzyka lub doustnych środków antykoncepcyjnych może zwiększyć zagrożenie osoby choroby serca, do 20-krotnie.

Jak Palenie powoduje choroby serca

Palenia przyczynia się do choroby serca na kilka sposobów. Zaburzenia czynności płuc, zmniejsza wytrzymałość i zdolność tolerancji ćwiczeń. Tlenku węgla w dymie wyczerpywania tlenu dostępnego do serca, płuc i innych tkanek, zmuszając serce do cięższej pracy, aby dostarczyć wystarczającej ilości tlenu do organizmu. Papierosy podnieść tzw "złego" cholesterolu (lipoprotein o niskiej gęstości lub LDL), jednocześnie obniżając poziom "dobrego" cholesterolu (lipoprotein o dużej gęstości lub HDL). Dodatkowo wzrasta krzepnięcia krwi. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do narastania płytki nazębnej w nazwie miażdżyca tętnic, która jest główną przyczyną ataku serca i udaru. Palenia powoduje zniszczenie wyściółki tętnic i powoduje, że ściany tętnic gęstnieć, dodatkowo zwiększając ryzyko chorób serca. Jeśli wymagana jest operacja bypass, palenie zwiększa możliwość, że choroba wieńcowa powróci z powodu dalszego uszkodzenia tętnic i wzrost LDL.

Wpływ nikotyny

Rachunki nikotyny przez większość szkód spowodowanych przez palenie papierosów. Nikotyna przyspiesza bicie serca, podnosi ciśnienie krwi i zwęża tętnice. Po dodaniu do tlenku węgla w dymie, nikotyna zwiększa tworzenie się skrzepów krwi. Połączenie pogrubionych ścianach tętnic, zatkane tętnice i skrzepy krwi upośledza ogólnego krążenia u ludzi, którzy palą. Serce musi pompować trudniejsze do wyrównania, ale to dodatkowe obciążenie wymaga większej ilości tlenu, która jest dostępna z powodu obecności tlenku węgla.

Odwrócenie Damage

Uszkodzenie serca i naczyń krwionośnych bezpośrednio wiąże się z liczby papierosów wypalanych dziennie i lat osoba palenia. Wiele skutków palenia może być odwrócona po palenie zatrzymany. Poziom tlenu powrotu do normalnego stanu w ciągu kilku dni, naprężenie na serce i płuc zmniejsza się stopniowo zwiększa. Po pięciu latach, nawet bezdymnych ryzyko raka płuc powraca do poziomów zbliżonych do tych, w ludzi, którzy nigdy nie palili.

Jak rzucić palenie z witaminami

Wielu palaczy chce rzucić, ale nie wiesz, jak go o to robi. Z wielu produktów dostępnych na rynku, trudno jest wiedzieć, co jest skuteczne. Podczas gdy produkty takie jak gumy i plastrów nikotynowych pomóc zażegnać głód, nie pomaga wymienić witaminy i składniki odżywcze, uszczuplonych przez palenie. Od palenia wyczerpywania co witaminy są w przez organizm na co dzień, to jest prawdopodobne, że większość palaczy mają poważne niedobory witamin, które mogą spowodować wiele problemów zdrowotnych, takich jak rozładowanym układ odpornościowy, nadciśnieniem i depresją. Korzystanie witaminy jako część planu rzucenia palenia, będzie dokonanie świadomego zaangażowania na rzecz poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Instrukcje

1 Dowiedz się, co witaminy trzeba podjąć i dlaczego je wziąć. Poniżej znajduje się lista witamin, które są niezbędne do podjęcia, gdy próbujesz rzucić palenie:

Witamina pomaga zmniejszyć efekty utleniania, który występuje podczas palenia. Można go znaleźć w żółtych owoców, zielonych warzywach liściastych, i marchew.

Witamina C ułatwia zastąpienie kwasu askorbinowego i można je znaleźć w owocach cytrusowych lub dodatków.

Witamina E jest przeciwutleniaczem, który pomaga ukryć fizjologiczne skutki rzucenia palenia. Witamina E znajduje się w nasionach słonecznika i słodkie ziemniaki.

B Complex przyczynia się do oczu, skóry, nerwów i zdrowia, które są niezależne od palenia. B Complex znajduje się w formie dodatku w każdym sklepie zdrowia.

Wapń jest wyczerpany przez palenie. U kobiet, może to przyczynić się do osteoporozy. Wapnia znajduje się w produktach mlecznych i soja, a także jest w postaci tabletki lub kilka dodatków do żucia.

2 Zdecyduj, jak masz zamiar zabrać witaminy. Czy to przez zmianę diety lub poprzez suplementy, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak dostaniesz swoje dzienne spożycie witamin. Wiele osób uważa, biorąc witaminy łatwiejsze, ponieważ zapewnia, że ​​wiesz dokładnie, co się spożywanie codziennie.

Ważne jest również, aby upewnić się, że są na tyle się, nie za dużo. New York Times w kwietniu 2003 roku zamieścił artykuł koncentruje się na Amerykanów, biorąc zbyt wiele suplementów witaminowych. W artykule wyjaśniono, że spożywanie zbyt dużej ilości witaminy A może prowadzić do powikłań, takich jak osteoporoza. Ważne jest, aby uznać, że jeśli multiwitamina zawiera 100% swojego witaminy A na dzień, nie ma potrzeby odrębnego witaminy.

3 Eat zdrowej, zbilansowanej diety. Witaminy są wchłaniane tylko w ciele, gdy prawo żywności są spożywane. Jeśli dieta jest słaba (np dużej zawartości tłuszczów, cholesterolu, soli, cukru), trawienie będzie słaba, i witaminy, nie będzie w pełni wchłaniane. The New York Times w artykule opublikowanym w kwietniu 2003 roku, potwierdził to, donosi, że naukowcy są oczywiste, że biorąc multiwitaminowy nie jest substytutem dla zrównoważonej diety.

Aby upewnić się, że zrównoważonej diety, sprawdź MyPyramid rząd internetowej. Opracowany przez Departament Rolnictwa USA, Moja Piramida jest interaktywna strona internetowa, która poprowadzi Cię przez nowego piramidy żywieniowej, a to pomoże dostosować dieta opiera swoje potrzeby.

4 Zdecyduj jakie inne narzędzia można wykorzystać, aby pomóc Ci rzucić palenie. Produkty takie jak plastry i zaprzestania pomocy poprzez zmniejszenie dziąseł objawy odstawienia. Jednakże, zgodnie z ScienceDaily.com, mogą również być niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ substancja zwana nornikotyny mogą hamować pewnych procesów chemicznych w ciele. Jednak, American Lung Association stwierdza, że ​​produkty te nie są tak niebezpieczne, jak palenie tytoniu, ponieważ nie zawierają substancji smolistych i trujące gazy.

Mimo to, wiele osób poszukuje alternatywnych pomocy, aby pomóc im rzucić palenie. Hipnoza okazały się bardzo przydatne, ponieważ rozwiązuje uzależnienie psychiczne, w przeciwieństwie do uzależnienia fizycznego, który może znacznie szybciej końca. NaturalNews.com wyjaśnia, jak hipnoterapia dotyczy zaprzestania palenia.

5 Utwórz rutynowych. Witaminy zwykle należy podjąć po posiłku, więc upewnij się, że twoje witaminy pakowane w pudełka tabletek przed czasem. Pudełka zdejmowane są szczególnie przydatne, jeśli masz zajęty rano, ponieważ można wziąć je w pracy. Kolejnym pomocnym krokiem jest planowane są posiłki z wyprzedzeniem; kiedy wrócisz do domu, wiesz dokładnie, co zrobić, a nie rzucanie razem, co jest szybkie i nie zawsze dobre dla Ciebie.

6 Zamień palenie na coś innego. Jeśli jesteś przyzwyczajony do robienia 10 minut przerwy palenia, coś jeszcze zrobić. Użyj, że dziesięć minut wziąć szybki spacer. Jeśli jesteś w domu i kusi, spróbuj zamiast 10 minut jogi rutyny. Są to zazwyczaj mały wpływ i są przeznaczone na rozpoczęcie lub zakończenie dnia.

Bidi Palenie i choroba wieńcowa

Zagrożenia zdrowotne palenia papierosów zostały dobrze udokumentowane i opublikowane. Istnieje alternatywa papierosów znane jako bidi który jest reklamowany jako bezpieczniejszy, ponieważ jest wykonana z naturalnych składników i zawiera mniej tytoniu. Bidis może być tak samo szkodliwe jak zwykłe papierosy i przyczynić się do śmiertelnych chorób, takich jak rak i choroby wieńcowej.

Bidi papierosy

Bidis są małe, ręcznie skręcanych papierosów zapakowane w brązowych liści. Większość z nich są w Indiach i innych krajach Azji Południowej. Są atrakcyjne dla młodzieży, ponieważ są w smakach takich jak truskawka, czekolada i maliny. Bidis można kupić online w sklepach, które sprzedają produkty żywnościowe zdrowotne, leki i artykuły spożywcze przybory etnicznych.

Choroba wieńcowa

Choroba wieńcowa jest stanem, w którym tętnic prowadzące do serca się ograniczona lub zablokowana powodu narastania płytki nazębnej. Tablica rozwija się, gdy są niezdrowe poziomy tłuszczu, cholesterolu i innych substancji we krwi. Palenie papierosów jest jednym z czynników ryzyka rozwoju tej choroby. Palenie powoduje uszkodzenia tętnic wieńcowych, która inicjuje proces gojenia, gdy nadmiar tkanki tłuszczowe są uwalniane do krwiobiegu. Według American Heart Association: "palacze papierosów są dwa do trzech razy bardziej narażone na śmierć z powodu choroby niedokrwiennej serca niż osoby niepalące."

Nieporozumień

Niektórzy konsumenci uważają, że bidis są bezpieczniejsze alternatywy dla tradycyjnych papierosów, ponieważ zawierają mniej nikotyny. Bidis, zostały uznane za niebezpieczne i może powodować tyle szkodliwie na korpusie do tradycyjnych papierosów. Nawet chociaż bidis mają mniejszą ilość nikotyny niż zwykłe papierosy poziomy nikotyny otrzymane przez palaczy jest taka sama lub większa w przypadku palenia bidis. W badaniu posiadanych przez National Institute on Drug Abuse Intramural programu badawczego, bidi palaczy okazały się równie prawdopodobne, tworząc uzależnienia od nikotyny jako tych, którzy regularnie palić papierosy, co prowadzi ich do tego samego zwiększone ryzyko rozwoju serca lub układu oddechowego choroby i raka.

Znaczenie

Ważne jest to, że konsumenci w pełni zrozumieć konsekwencje palenia bidis i zwiększone ryzyko rozwoju choroby wieńcowej i innych warunków. Rodzice i nauczyciele powinni mieć świadomość, że te alternatywne papierosy są atrakcyjne dla młodzieży.

Rozważania

Inne czynniki, oprócz palenia tytoniu, które zwiększają prawdopodobieństwo rozwoju choroby wieńcowej należą wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, otyłość i mających rodziny historii choroby wczesnego serca. Rzucenie palenia i wprowadzania innych zmian do zdrowszego stylu życia może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową.

Pokarmy, które pomogą rzucić palenie

Gratulujemy pragnienie, aby rzucić palenie. Drobne zmiany w diecie dziennie może pomóc odnieść sukces w rzuceniu palenia. Produkty mleczne, owoce cytrusowe i niektóre warzywa pomoże uniknąć głodu nikotyny i pomoc w dążeniu do nałogu.

Historia

Według organizacji Narodowy partnerstwie Rak płuc, istnieją 219.000 osób rocznie wykrywa się raka płuc i 59.000 osób umiera w ciągu jednego do pięciu lat po postawieniu diagnozy. Główną przyczyną raka płuc jest palenie. Około połowa chorych na raka płuc spowodowanego paleniem umiera z powodu tej choroby po rzucić palenie papierosów.

Nieporozumień

Bardzo błędne przekonanie wśród palaczy jest wiara będą się raka, nie zważając czy rzucić palenie. Rzucenie palenia przed rozległego uszkodzenia płuc jest bardzo ważne. Nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie.

Znaczenie

Możesz zmienić swoją dietę i żywności można jeść, aby pomóc Ci rzucić palenie. Jedzenia prawo żywności i picia odpowiednich płynów może zmniejszyć apetyt na papierosy i zwiększyć swój sukces w rzuceniu palenia.

Mleko

Palenia papierosów po wypiciu szklanki mleka może być bardzo nieprzyjemny. Pozostałość mleko w ustach tworzy gorzki posmak w połączeniu z papierosami. Wlać niewielką ilość mleka do szklanki. Wypełnić usta z mlekiem. Niech to się w ustach jedną minutę, a następnie połknąć. Jeśli dasz do pragnienia, papieros smakuje źle. Jeśli nic więcej, to będzie więcej niż prawdopodobne, nie dokończyć papierosa.

Warzywa

Jedzenie niektórych warzyw zmniejsza rzeczywisty głód nikotyny, co prowadzi do bardziej udanych zaprzestania palenia. Ponadto, dodatkowo do żucia pokarmów pozwala zaspokoić głód związany z paleniem ustnej. Surowe seler, brokuły, cukinia i ogórki zmniejsza łaknienie nikotyny, spełniać zachcianki ustnej i pozostawić gorzki posmak w ustach, jeśli pali papierosa po zjedzeniu ich.

Słodkie przekąski

Jeden rodzaj żywności, aby uniknąć po rzuceniu palenia to słodycze. Są stymulowania mózgu ośrodek przyjemności i faktycznie zwiększyć pragnienie nikotyny. Jedz owoce na deser, takie jak śliwki, granaty, winogrona i pomarańcze. Otrzymasz dodatkowe witaminy C dla ciała, aby zrównoważyć straty z nikotyny i zaspokoić pragnienie na deser po posiłku. Możesz pić koktajle owocowe, które są pożywne, ale nie są słodkie w smaku na orzeźwiającego drinka lub na deser. Pozwoli to uniknąć pobudzania mózgu pragnąć dodatkowych papierosów.