adcov.com

oznaki przestania działania wątroby

Działania niepożądane na Black Cohosh

Czarny cohosh, ziół z rodziny jaskier jest szeroko stosowany jako naturalną alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej. Kobiety używać czarnego Cohosh do łagodzenia uderzeń gorąca i inne objawy menopauzy. Pomimo, że naturalne zioła, czarny Cohosh jest związane z efektami ubocznymi. Najczęściej jest dyskomfort w żołądku, ale może również wystąpić uszkodzenie wątroby.

Co to jest Black Cohosh

Cohosh Black, rodzime zioła do Ameryki Północnej, ma długą historię zastosowań leczniczych sięga rdzennych Amerykanów. Naśladuje ziół żeńskiego hormonu estrogenu, według Urzędu suplementów diety (ODS) z National Institutes of Health. Preparaty z czarnych korzeni cohosh wykorzystywane są przede wszystkim do leczenia zaburzeń ginekologicznych, takich jak uderzenia gorąca i inne objawy menopauzy, zapalenia jajników i macicy, nieprawidłowości miesiączkowania i bezpłodności. Zioło to jest również stosowane w leczeniu zaburzeń czynności nerek, zaburzenia neurologiczne kaszel i przeziębienie, zaparcia, złe samopoczucie, bóle pleców i. Rada Botaniczny amerykański (ABC) twierdzi, czarny Cohosh jest "najczęściej używanym alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej." Choć czarny Cohosh jest naturalne zioła, wciąż jest związana z występowaniem działań niepożądanych.

Częste działania niepożądane

Najczęstszym działaniem niepożądanym związanym z czarnym użytku Cohosh jest dyskomfort żołądkowo-jelitowy i bóle głowy. Inne zgłaszane działania niepożądane to ciężkie uczucie w nogach i przyrost masy ciała.

Uszkodzenie wątroby

Cohosh Black może powodować uszkodzenia wątroby, w tym zapalenie wątroby. Chociaż uszkodzenie wątroby związane z czarnym użytku Cohosh jest rzadkie, Farmakopea Stanów Zjednoczonych, która jest organizacją, która reguluje standardy produkcji leków w Stanach Zjednoczonych, wydał zalecenie. Doradztwo ostrzega osoby korzystające Black Cohosh przestać używać ziół jeśli widzą oznak uszkodzenia wątroby (na przykład żółtaczka, bóle brzucha lub ciemnym kolorze moczu), zgodnie z ODS. ABC zakwestionował związek pomiędzy czarnym cohosh i uszkodzenia wątroby, stwierdzając, doradztwo oparte jest na 18 niepotwierdzonych raportów, z których tylko pięć zostało "prawdopodobnie" lub "prawdopodobnie" spowodowanych przez zioło, a nie na dowodach naukowych.

Rak piersi

Bo czarny Cohosh ma właściwości estrogenów, może potencjalnie powodować wzrost guza piersi lub przerost endometrium. Efekty te jednak nie zostały jeszcze sprawdzone w badaniach długoterminowych.

Interakcje

Interakcja z czarnego Cohosh i innych leków nie został przebadany.

Ostrzeżenia

Cohosh Black jest sklasyfikowany jako suplement diety, i jako taka nie jest regulowany jako lek przez US Food and Drug Administration. Dlatego też, stężenie i jakość czarnej cohosh różni się pomiędzy preparatami. Długotrwałe stosowanie czarnego Cohosh nie badano. OSD zaleca osobom z chorobami wątroby, kobiet z rakiem piersi lub są narażeni na zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi i kobiet, które są w ciąży unikać korzystania Cohosh Black, chyba że są pod nadzorem służby zdrowia.

Działania, aby pomóc w integracji sensorycznej

Działania, aby pomóc w integracji sensorycznej


Integracja sensoryczna odnosi się do funkcji mózgu przetwarzania informacje uzyskane za pomocą zmysłów. Jeśli mózg dziecka nie jest skutecznie przetwarzać przychodzące wiadomości sensoryczne, może mieć trudności z interakcji ze środowiskiem. Może również walczyć w związkach i mają uczenia się trudności. Na szczęście, można mu pomóc zintegrować zmysłowe wejście do mózgu poprzez zachęcanie go do angażowania się w działania mające na celu być zarówno terapeutyczne i zabawy.

Porady

Jak pracować z dzieckiem, aby poprawić swoją zdolność przetwarzania sensorycznego, konieczne jest, aby przestrzegać kilku podstawowych wskazówek. Jeśli jest ona wykazujące strachu i niepokoju, nie zmuszaj jej do udziału. Strach nie jest pod jej kontrolą; jest on oparty na reakcji sensorycznej jej systemu nerwowego. Jak ona wykonuje te lub jakiekolwiek działania integracyjne, oglądać ją na oznaki coraz nadczynność, nieuważny lub zbyt głupie. Uwaga żadnych gwałtownych zmian w kolorze skóry lub czkawki, odbijanie lub ziewanie. Jeśli zobaczysz któryś z powyższych objawów, należy natychmiast przerwać pracę. Uspokój ją snuggling, zawijania w koc, ciepłej kąpieli lub cokolwiek specjalna procedura działa, aby zmniejszyć niepokój dziecka.

Ciężkiej pracy

Rodzaj aktywności terapeutycznej zwanej "ciężka praca" może być korzystne dla dziecka. Interwencja ta jest szczególnie niezbędne dla dzieci, które mają problemy z regulacją poziomu pobudzenia - dziecko, które nie potrafi usiedzieć w miejscu. Jeden jako działalność ciężka praca prowadzi obiektów, takich jak artykuły spożywcze czy plecaki. Zachęcanie do swojego syna, aby pomóc przenieść lub stos krzeseł lub innych przedmiotów jest inny skuteczny działalność. Może również korzystać z pomocy Państwa w podlewania roślin za pomocą węża lub puszkę. Każda działalność, która polega na przesuwaniu lub wagi noszące mogą być pomocne i przyjemne. Pływanie, jazda na rowerze, ubrany na nadgarstki lub kostki ciężarki lub pchania / ciągnięcia przedmiotów, takich jak kosiarki do trawników lub zabawka koszykami są wszystkie terapeutyczne i ewentualnie przyjemne zajęcia dla Twojego dziecka.

Dzieło motorowe Inne

Istnieje wiele działań, które mogą pomóc dziecku w rozwoju drobnego silnika i kończyny górnej. Mają swoją pracę na poziomie lub powyżej poziomu oczu z blatu sztalugi, farby i sztalugi rysować na podłodze, i pisać i kolor na tablicy. Zachęcaj córkę grać z modelowania ciasta lub szpachli i do cięcia papieru i kartonu z zakręt nożyczkami. Wykorzystaj squishy lub rezystancyjne elementy, takie jak piłeczki antystresowe, squishy kulek lub gumki w swoim czasie gry.

Doustnie Interwencji

Twoje dziecko może zmagać się z trudnościami doustnych. Zachęcaj go spróbować żucia żywności, takich jak gummy cukierki, suszonej wołowiny lub barów granola. Kolejna interwencja ustnej jest oferowanie opcji sucking syn rezystancyjnych, takich jak zapętlonych słomek, lizaki, butelki sportowe z słomek i koktajli mlecznych z słomek. Wdać się w działania takie jak dmuchanie baniek, instrumentów dętych i gwizdki.

Tunele i Przedmioty wibracyjne

Inne działania, które są korzystne w rozwiązywaniu kwestii integracji sensorycznej obejmują stosowanie tuneli lub wibrujących przedmiotów. Po prostu o swoją córkę czołgać się przez tunel jest skuteczne aktywne silnik brutto i dwustronnych terapia koordynacja ruchowa. Można zwiększyć korzyści poprzez umieszczenie teksturowanych obiektów w tunelu. Wibracyjne obiekty są faktycznie uspokajający dla dzieci z problemami sensorycznymi przetwarzania. Wykorzystaj wibrujące poduszki, masażery ręczny, masażery ustne wibracyjne szczoteczki lub masujące krzesła i foteli. Gdy jest ona przezwyciężyć bodźców zmysłowych, nauczyć ją wykorzystać obiekt wibracyjny jako pocieszyciel.

Najlepszym rozwiązaniem

Najlepszym podejściem do każdej interwencji jest umożliwienie dziecku wybrać. Przedstawić go z opcjami i niech decyduje. Wykorzystaj listę aktywności jako punkt wyjścia. Możesz wybrać, aby eksperymentować z podobnych pomysłów z listy i dopasować je do preferencji twojego syna. Chociaż istnieje wiele w domu działania i produkty, które mogą pomóc w opiece nad dzieckiem, jeśli to możliwe, powinien również otrzymać fachową z interwencji terapeuty zajęciowego. Szukać poleconych i zasobów swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Nie musisz walczyć sam tę bitwę.

Działania niepożądane doustnych na płód

Doustne środki antykoncepcyjne, gdy podjęte prawidłowo, są jednym z najbardziej skutecznych metod zapobiegania ciąży. Kobiety, które biorą je odpowiednio na wyznaczonym okresie czasu mają tylko 1/200 szans na zajście w ciążę w pierwszym roku stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, i że szansa zmniejsza się z czasem.

Kobiety, które nie są prawidłowo używać środków antykoncepcyjnych, jak i kobiety, którzy nie realizują swoich antykoncepcyjne zostały zagrożone przez inne leki, może zajść w ciążę i nadal przy ich tabletki nie wiedząc. Ryzyko uszkodzenia płodu, nadal brać leki antykoncepcyjne są niewielkie, ale potencjalne działania niepożądane mogą być poważne.

Hermafrodytów

Samica rodzi się kobietą, przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych w czasie ciąży mogą urodzić się hermafrodyta, zarówno męskich i żeńskich narządów rozrodczych, chociaż dominują żeńskie narządy. To dlatego, że płód jest wystawiony na działanie wysokich poziomów syntetyczne progestageny, takie jak norethidrone i hydroksyprogesteronu. Chłopców zazwyczaj nie urodziło się z pseudohermaphrodotism ponieważ poziomy estrogenów stosowanych w doustnych środkach antykoncepcyjnych, są znacznie niższe niż poziomy progestagenu. Szanse żeński dziecko rodzi się hermafrodyta to 0,03%.

Uszkodzenie wątroby

Doustne środki antykoncepcyjne mogą powodować uszkodzenia wątroby do płodów narażonych na nich w trakcie rozwoju. Testy wykazały, że niektóre niemowlęta zwiększyła poziomy bilirubiny we krwi. Bilirubina jest produkt uboczny utworzony przez czerwone krwinki. Po jest wydzielany z komórek, do wątroby, gdzie jest dodawana do żółci, wykonane rozpuszczalny w wodzie i jest wydalana. Wysoki poziom bilirubiny może wskazywać, że wątroba nie jest prawidłowo absorbowania tego produktu ubocznego. Dziecko może być również żółtaczkę po urodzeniu.

Zwiększona Możliwość stanu przedrzucawkowego

Niektórzy lekarze uważają, że dalsze stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych w czasie ciąży może prowadzić do stanu zwanego stanu przedrzucawkowego. Stan przedrzucawkowy jest to stan, w którym wzrasta ciśnienie krwi i mogą z kolei mieć wpływ na zdrowie matki, jak i płodu. Podczas stan przedrzucawkowy, nie jest niczym niezwykłym, doustne środki antykoncepcyjne które wiążą się ze wzrostem ciśnienia krwi u nieciężarnych kobiet. Niektórzy lekarze uważają, że doustne środki antykoncepcyjne w trakcie ciąży może wywołać lub zwiększyć możliwość przedrzucawkowego, choć nie formalne długoterminowe badania zostały przeprowadzone, aby udowodnić lub odrzucić tę teorię.

Nieprawidłowy rozwój płodu

W rzadkich przypadkach, długotrwałe stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych może powodować płód rozwijać nieprawidłowo, co powoduje problemy z serca, przełyku, nerek, odbytu i kończyn. Lekarze są pewni, dlaczego hormony w doustnych środków antykoncepcyjnych powoduje te problemy rozwojowe.

Przerywać stosowania doustnych

Jeśli okaże się, jesteś w ciąży, należy natychmiast przerwać przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Jeśli nie wiesz, że jesteś w ciąży i nadal podejmuje się tabletki, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza lub ginekologa. Ona będzie w stanie pomóc w określeniu, co, jeśli w ogóle, miał skutki tabletki na płód, i będzie w stanie monitorować rozwój dziecka ściśle przez cały okres ciąży.

Jakie są działania niepożądane Z Mirena wkładki?

Wkładka domaciczna Mirena jest formą antykoncepcji, które mogą być implantowane przez okres do pięciu lat i wynosi 99 procent skuteczności, według oficjalnej strony Mirena. Chociaż działania niepożądane są zwykle łagodne, Mirena ZPD niesie pewne potencjalnie poważnych zagrożeń.

Częste działania niepożądane

Typowe reakcje to: nudności, krwawienie z pochwy, zwiększenie masy ciała, bóle pleców, trądzik, zmiany cykli menstruacyjnych, torbiele jajników oraz zmniejszenie popędu seksualnego. Mirena IUD może również powodować nieprawidłowe wyniki badania cytologicznego.

Poważne działania niepożądane

Poważne działania niepożądane i powikłania to, niepłodność, uszkodzenia lub niedrożnością jelit, perforacja macicy, zrosty oraz infekcji paciorkowca grupy A, który może powodować sepsę i śmierć.

Ciąża

W rzadkich przypadkach kobiety mogą zajść w ciążę z wkładki, które mogą spowodować ciążę pozamaciczną, wady wrodzone, poronienia, wstrząs septyczny i innych powikłań ciąży.

Środki ostrożności

Kobiety z ostatnich poważnych zakażeń miednicy, rak piersi, choroby wątroby lub tych ze zwiększonym ryzykiem zakażenia z powodu zaburzeń układu odpornościowego, takich jak AIDS czy białaczkę nie powinien używać Mirena IUD.

Rozważania

Urządzenie Mirena powinien być wszczepiane jedynie przez lekarza z doświadczeniem umieszczenie wkładek wewnątrzmacicznych. Należy wymieniać co pięć lat i jest zalecany dla kobiet, które wcześniej rodziły.

Działania niepożądane metotreksatu wstrzykiwań

Metotreksat jest lekiem stosowanym w leczeniu niektórych nowotworów, przewlekłych chorób Remitująco skóry (takich jak łuszczyca) i reumatoidalnego zapalenia stawów. Tryb działania jest poprzez hamowanie enzymów biorących udział w metabolizmie zasadniczego składnika odżywczego (foliowego). Cele metotreksat komórek zapalnych i komórek nowotworowych, ale może uszkodzić zdrowe tkanki, które mają wyższe wymagania kwasu foliowego. Ten artykuł skupia się na efektach metotreksatu na metabolizm kwasu foliowego, które mogą wytwarzać efekty uboczne związane z zastrzykami metotreksat.

Skutki uboczne

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi metotreksatu są owrzodzenia, nudności i uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Krwinki białe niskie mogą spowodować zwiększoną podatność na zakażenia. Inne skutki uboczne są wskazane poniżej poprzez toksyczności w narządach. Te toksyczne efekty uboczne i są wytwarzane przez hamowanie niezbędnych dróg biochemicznych. Metotreksat jest antymetabolity kwasu foliowego i hamuje enzym (reduktaza dihydrofolianowa), który metabolizuje związki kwasu foliowego. Przez zahamowanie tego enzymu obniża się rodzaj i ilość folianów dostępnych dla reakcji biochemicznych. Reakcje te obejmują syntezę kwasów nukleinowych (na przykład DNA i RNA) i komórkową przetwarzania białek. Synteza kwasu nukleinowego hamuje depresję podział komórek, które zakłóca proliferację różnych komórek nowotworowych. Aktywność ta nie jest skierowany wyłącznie na komórkach nowotworowych, a skutki uboczne metotreksat powodują zakłócenia innej aktywności komórkowej związane folanu-. Ogólnie toksyczność metotreksatu jest funkcją hamowania proliferacji komórkowej w normalnych komórkach i tkankach z wysokimi obrotami i zakłóceń sygnałów komórkowych.

Hematologiczne

Szpik kostny jest stale wytwarzania nowych komórek. Komórki te są istotne w transporcie tlenu, funkcji układu immunologicznego i gojenia się ran. Metotreksat można hamować produkcję krwinek w szpiku kostnym i powodować depresję stężenia czerwonych krwinek (RBC), krwinek białych (WBC) i wytwarzania płytek. To może ostatecznie prowadzić do niskiego RBC (niedokrwistość), niskie WBC (leukopenia) oraz wzrost ryzyka wybroczyn lub krwawień z powodu niskich płytek krwi, które są niezbędne w tworzeniu parcha.

Uszkodzenie wątroby

Ostre i przewlekłe uszkodzenie wątroby jest zgłaszane najczęściej z powodu dużych dawkach lub długotrwałej ekspozycji na metotreksat. Toksyczność przewlekła może być śmiertelne i musi być uważnie monitorowane. Ryzyko zwiększa się toksyczność używania alkoholu, cukrzyca, otyłość i starości. Może spowodować uszkodzenie wątroby z powodu zmniejszyła reakcji komórkowych (czyli metylacji) w wątrobie i proliferacji tłumione.

Odpornościowego i płuc

Metotreksat należy stosować z dużą ostrożnością, gdy aktywne zakażenie wystąpiło. Może to spowodować uodpornienie się nieskuteczne. Potencjalnie śmiertelnego zakażenia oportunistyczne (na przykład zapalenia płuc), może również wystąpić z powodu tłumionego aktywacji białych krwinek i produkcji.

Neurologiczne

Uszkodzenia nerwów (neurotoksyczność) zgłaszano u pacjentów leczonych metotreksatem dożylnym. Działania niepożądane są zgłaszane jako leukoencefalopatii, czyli istota biała (leuko-) mózg (-encephalo) uszkodzenia (-pathy) i występuje jako niektórych typów napadów. Mózgu i płynu rdzeniowego mają wysoki poziom kwasu foliowego, który funkcjonuje w utrzymaniu produkcji neuroprzekaźnika i naprawy aminokwasów. Zakłócenie tych procesów są podane w produkcji napadów i neurotoksyczność.

Nerki (nerek)

Metotreksat może powodować uszkodzenie nerek i niewydolność nerek. Toksyczność dla nerek jest spowodowany dużą koncentrację metotreksatu, które naturalnie jest filtrowany z krwi. Te wysokie stężenia mogą prowadzić do powstawania kryształów w nerkach, powodując uszkodzenia lub awarii.

Skóra

Poważne i czasami śmiertelne reakcje skórne są zgłaszane z metotreksatem. Reakcje miejscowe obejmują świąd, zmiany w pigmentacji, pokrzywka, wysypki i owrzodzenia. Reakcje ciężkie to śmierć komórek tkanek i zespół Stevensa-Johnsona. Takie warunki mogą wynikać z powodu zakłóceń układu immunologicznego, co prowadzi do zakażenia, a przerwanie replikacji i naprawy tkanek w miejscach iniekcji lub zwijanych.

CLARITIN Działania niepożądane u dzieci

CLARITIN Działania niepożądane u dzieci


Dzieci z alergią nie muszą cierpieć z powodu objawów. Jeden lek na rynku, Claritin, zapewnia niezawodną, ​​bezpieczną ulgę. Działania niepożądane pojawiają się rzadko i zwykle są łagodne, zwłaszcza w porównaniu do nędzy reakcji alergicznej. Mimo to, opiekunowie mogą oferować komfort podczas ich wystąpienia. W wyjątkowym przypadku poważniejszej reakcji, świadomości i właściwej opieki medycznej może zapewnić dzieciom bezpieczne.

O Claritin

Claritin, marka Schering-Plough na loratadynę narkotyków, to leki przeciwhistaminowe drugiej generacji. W przeciwieństwie do starszych leków przeciwhistaminowych, leków przeciwhistaminowych drugiej generacji, takie jak loratadyna ogół nie powodują senność. Dostępny bez recepty w Stanach Zjednoczonych, lekarze zalecają go do reakcji alergicznych, które mogą obejmować przekrwienie błony śluzowej nosa, kichanie, swędzenie oczu i pokrzywkę. Claritin dostępne dla dzieci w postaci tabletek do żucia, w postaci syropu, a jako "Reditab" - pigułki, które rozpuszcza się szybko w ustach.

Jak to działa?

U osób uczulonych, układ odpornościowy uruchamia reakcje substancji inaczej nieszkodliwe. Te reakcje alergiczne - łzawienie oczu, kichanie i swędzenie - stanowią wysiłki w celu wypędzenia co organizm mylnie postrzega jako zagrożenie.

Reakcja ta wyzwala z komórek odpornościowych hormon zwany histaminy. Loratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym; blokuje histaminę wiązaniu się z receptorami, które to powodują objawy alergii.

Przydatność dla Dzieci

Dzieci w wieku powyżej 2 lat może podjąć Claritin. Normalna dawka dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat wynosi 5 mg. Dzieci w wieku 5 i starszy może wziąć 10 mg na dobę.

Bez zalecenia lekarza nie należy podawać loratadynę do dziecka z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Negatywne interakcje z loratadyny są niezwykle rzadkie. Jednak zrobić przed podaniem dziecku stosujących inne leki skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem.

Skutki uboczne

Loratadyna oferuje niezawodną ulgę objawów alergii z kilku skutków ubocznych. Jego bardziej powszechne skutki uboczne wydają się być łagodne, zwykle maleje z dalszego użytkowania. Najczęstszą z nich to senność, brak energii, bóle głowy i suchość w ustach.

Cięższe reakcje na loratadynę wystąpić z niezwykłą rzadkość, ale wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, gdy się one pojawią. Mogą one wskazywać na bardziej poważny stan niż alergii podczas leczenia. Są to trudności w oddychaniu, świszczący oddech, omdlenia, drgawki, mała liczba płytek krwi i toksyczność wątroby.

W sumie, lekarze i farmaceuci uważają loratadynę być bardzo bezpieczny lek z minimalnym ryzykiem.

Dla wygody

Podczas Claritin może zająć dokuczliwych objawów alergii, może czasami powodować uciążliwe skutki uboczne. Przy odrobinie staranności, jednak ich doświadcza dziecko może znaleźć ukojenie.

Na ból głowy, umieścić ciepłe, wilgotne szmatki nad czole dziecka. Jeśli ciepło nie pomoże, spróbuj fajne szmatki zamiast.

Na sennym lub zmęczenie dziecka, pozwolić mu odpocząć, aż objawy ustąpią, być może oferując relaksujące działania, takie jak książki czy puzzle Uderzenie nudy.

Jeśli dziecko ma suchość w ustach, często oferują swoje napoje i rozważyć więcej nowych płynów, takich jak pop lodu lub o smaku owoców żelatyny.

Należy pamiętać, że skutki uboczne wydają się zmniejszać już dziecko przyjmuje leki. W międzyczasie, małe środki komfort może przejść długą drogę.

Działania niepożądane makrolidów

Makrolidy są klasą antybiotyków stosuje się do leczenia różnych przyczyn infekcji. Makrolidy wykazują aktywność wobec Staphylococcus organizmu zazwyczaj odpowiedzialne za zakażenia skóry i tkanek miękkich. Makrolidy wykazują także aktywność przeciw górnych i dolnych dróg oddechowych, takich patogenów, jak Streptococcus, Haemophilus, Moraxella, mykoplazmami i Bordetella. Chlamydia i Neisseria, organizmy związane z niektórymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, są także odpowiedzią na leczenie makrolidów. Makrolidy mogą być również stosowane w schematach skojarzonych do leczenia wrzodów trawiennych i niektóre oportunistycznych infekcji u pacjentów zakażonych wirusem HIV.

Mechanizm działania

Antybiotyki makrolidowe zakłócać genetycznego makijażu wrażliwych bakterii przez hamowanie ważny krok w rozwoju szczepu i reprodukcji.

Skutki uboczne

Najczęstszym skutkiem ubocznym antybiotyki makrolidowe jest niestrawność. Nudności, wymioty, biegunka, zgaga i niestrawność występują u 10 procent pacjentów. Zaburzenia smaku i łagodne bóle brzucha zostały również odnotowane. Wysypka, ból głowy, osłabienie i zmiany w funkcji wątroby lub zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych rzadziej występują.

Reakcja alergiczna

Jak w przypadku każdego leku, może wystąpić reakcja alergiczna. Objawy alergii mogą obejmować wysypkę, swędzenie, trudnością w oddychaniu lub połykaniu, obrzęk --- w szczególności obrzęk warg, twarzy lub języka. Pacjenci, którzy doświadczają żadnych objawów potencjalnej reakcji alergicznej, należy powiadomić lekarza lub natychmiast udać się do lekarza.

Specjalne środki ostrożności

Antybiotyki makrolidowe mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, zwłaszcza serca, doustne środki antykoncepcyjne lub leki przeciwgrzybicze. Oddziaływania te mogą powodować nieprawidłowe rytmy serca, powodować wyższe niż pożądane poziomy leku lub wpływać na aktywność innych leków. Pacjenci, którzy są przewidziane na antybiotyki makrolidowe powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby mieć pewność, że jest bezpieczny do podjęcia wraz z ich innymi lekami.

Dostępne produkty

W 2009 roku trzy główne produkty makrolidowe są zatwierdzone do użytku przez US Food and Drug Administration i dostępne na rynku amerykańskim. Azytromycyna lub Zithromax służy najczęściej. Według Pharmacy Times Magazine, azytromycyna plasuje się wśród 200 najlepszych leków wydawanych każdego roku. Klarytromycyna, lub Biaxin i erytromycyna, najstarsza z trzech, rzadziej stosuje się ze względu na wzrost efektów ubocznych. Wszystkie trzy leki są obecnie dostępne w formie ogólnej.

Expert Insight

Biorąc antybiotyki makrolidowe z pełną szklanką wody i posiłku lub przekąski mogą pomóc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe. Kobiety, które są za pomocą doustnych środków antykoncepcyjnych może chcieć zatrudnić dodatkową metodę antykoncepcji w trakcie cyklu miesiączkowego okolicy leczenie. Zaburzenia smaku mogą być sterowane z twardych cukierków, cukierków miętowych lub gumy. Kontynuuj pełnej kuracji antybiotykowej jako skierowany przez lekarza, nawet jeśli objawy się nie cofną. Pomaga to zapobiegać rozwojowi oporności bakteryjnej na antybiotyki.

Jakie są działania niepożądane leków ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi jest nazywany cichym zabójcą powodu. Nieleczone może prowadzić do uszkodzenia mózgu, serca, nerek i wątroby, powodować ataki serca i prowadzić do udaru mózgu. Jednak niektórzy ludzie są ostrożni co biorąc ciśnienia krwi leków, ponieważ obawiają się ewentualnych skutków ubocznych.
Znając możliwych skutków ubocznych leków, ciśnienia krwi pozwala powiedzieć wspólny efekt uboczny z jednego, które mogą być niebezpieczne.

Skutki uboczne leków moczopędnych

Leki moczopędne, takie jak hydrochlorotiazyd, kontrolować wysokie ciśnienie krwi poprzez zmniejszenie ilości wody w krwiobiegu. W rezultacie, ich głównym działaniem niepożądanym jest zwiększenie częstotliwości oddawania moczu. Jednakże, ponieważ usuwanie wody z organizmu, ale także usuwania potasu, który jest niezbędny do normalnego funkcjonowania komórki. Zbyt mało potasu może prowadzić do zawrotów głowy i problemy z sercem. Jeśli podejrzewasz, że masz niski potas, skonsultować się z lekarzem; Badania krwi mogą wykazać poziom, a lekarz może pracować z wami, aby zaplanować, jak najlepiej, aby dodać do swojej diety potasu.
Inne działania niepożądane to ból brzucha, skurcze mięśni i pragnienie. Poważne działania niepożądane diuretyków należą trudności w oddychaniu lub połykaniu, dna moczanowa, i ciężka wysypka.

Skutki uboczne Blokery kanałów wapniowych

Blokery kanału wapniowego, takich jak amlodypina i werapamil, spowolnić wprowadzanie wapnia do komórek serca i naczyń krwionośnych, czyniąc je relaks i obniżenie ciśnienia krwi.
Potencjalne działania niepożądane to zaparcia; biegunka; obrzęk rąk, podudzi, stóp i kostek (obrzęk); ból brzucha i zdenerwowany; pustki w głowie; zmęczenie; wysypki; i bóle głowy.
Rzadkie działania niepożądane to omdlenie, ból w klatce piersiowej, i walenie, nieregularne lub szybkie bicie serca. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące objawy niepożądane.
Działanie tych leków może mieć wpływ soku grejpfrutowego i alkoholu, więc upewnij się, aby omówić ten problem z lekarzem.

Skutki uboczne alfa-adrenolityki

Alfa-adrenolityki, takie jak doksazosyny i tamsulosyną, wpływają na sygnały nerwowe, które czynią umowę naczynia krwionośne; Ciśnienie przez umownej zbiornika jest wyższe niż przez odprężający.
Wśród skutków ubocznych tych leków jest ich skłonność do zmiany działanie innych leków może być z natury; mogą oni akt leki silniej lub mniej. To ważne dla lekarz przepisując być świadomy niczego innego, gdy jesteś biorąc pod uwagę dając bloker alfa.
Inne działania niepożądane, takie jak ból głowy, mdłości, zawroty głowy (zwłaszcza po wstaje z pozycji leżącej), szybkie bicie serca i uczucie ogólnego osłabienia.

Skutki uboczne beta-adrenolitykami

Beta blokery to leki propranolol, metoprolol i atenolol. Działają one poprzez wpływ na działanie epinefryny lub adrenaliny, hormonu, a co serce bije wolniej.
Ich częste działania niepożądane to zaburzenia żołądkowe, zimne dłonie, biegunka lub zaparcia, zawroty głowy, bóle głowy i zmęczenie. Mniej powszechne są problemy, utrata popędu płciowego i depresji śpi.
Poważne działania niepożądane, które powinny być natychmiast zgłaszane do lekarza, jak nieregularne bicie serca lub powolny; obrzęk rąk, nóg i stóp; ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu.
Ze względu na ich wpływ na serce, leki te stanowią szczególne zagrożenie dla osób cierpiących na astmę, cukrzycę, nadczynność tarczycy lub powolnych uderzeń serca; jeśli masz jakiekolwiek z tych warunków, należy poinformować o nich lekarza.

Skutki uboczne leków rozszerzających naczynia

Leki rozszerzające naczynia relaks ściany naczyń krwionośnych, poprawę przepływu i zmniejszenie ciśnienia krwi. Są to hydralazynę i minoksydyl.
Najczęstsze skutki uboczne leków rozszerzających naczynia m.in. zawroty głowy, rozstrój żołądka, bóle głowy i zwiększone owłosienie ciała. Jeśli wystąpi nagły przyrost masy ciała, omdlenia, bóle w klatce piersiowej, gorączka, przyspieszone bicie serca lub omdlenia podczas leków rozszerzających naczynia krwionośne, należy skontaktować się z lekarzem.
Leki te mogą mieć negatywne interakcje z diuretyki, estrogeny, progesteron, insulina, kortykosteroidów i fenytoiny. Nie należy przyjmować z bisiarczany. Kobiety w ciąży lub karmiące oraz osoby z mocznicy, chorób serca lub cukrzycy należy omówić z ich lekarzy szczególnego ryzyka, leki te stwarzają.

Skutki uboczne inhibitorów ACE

Do tej grupy leków działa zapobiegając wydzielanie hormonu angiotensyny II, które zwęża się w naczyniach krwionośnych. Chinapryl, ramipryl i Enalapril są wszystkie inhibitory ACE.
Skutki uboczne tych leków to suchy kaszel, objawy podobne do alergii, wysypki, zawroty, bóle mięśni i problemy z nerkami. Obrzęk naczynioruchowy, obrzęk języka, warg i gardła, który może powodować trudności w oddychaniu, mogą wystąpić; choć jest to rzadkie, należy traktować od razu.
Kobiety w ciąży i osoby, które mają problemy z nerkami lub wysokie stężenie potasu nie powinien brać te leki.

Skutki uboczne blokery angiotensyny

Jak inhibitory ACE, antagoniści angiotensyny działają na hormonu angiotensyny II; obejmują one irbesartan i walsartan.
W przeciwieństwie do inhibitorów ACE, leki te nie wytwarzają suchy kaszel. Jednak skutki uboczne to suchość w ustach, ból głowy, nudności i ból brzucha.
Leki te mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, w tym leki moczopędne, litu i leków zobojętniających. Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich lekach przyjmowanych zarówno na receptę i bez recepty, aby uniknąć interakcji.

Jakie są działania niepożądane leku amlodypiny 10 mg?

Besylan amlodypiny jest ogólnym lek na receptę dostępne w 5 mg i 10 mg obu dawkach. Pomimo skuteczności w obniżaniu poziomu ciśnienia krwi, amlodypina 10mg stwarza ryzyko działań niepożądanych u niektórych pacjentów.

Rodzaje działań niepożądanych

Częste działania aide amlodypiny są obrzęk, zawroty głowy, bóle głowy, uderzenia gorąca i kołatanie serca.

Znaczenie

Ponieważ jest większa dawka, 10 mg amlodypiny powoduje efekty uboczne częściej niż 5 mg preparatu. Około 4,5 do 10,8 procent wszystkich użytkowników doświadczyć Najczęstsze działania niepożądane amlodypiny 10 mg, według badań klinicznych FDA opublikowanych RxList.

Cechy

Bezpieczeństwo stosowania amlodypiny u kobiet w ciąży nie jest znane, a lekarze uniknąć przepisując lek kobietom w ciąży, chyba że nie jest bezpieczną alternatywą dla leczenia. Dodatkowo, amlodypina nie jest bezpieczny do stosowania u dzieci w wieku poniżej sześciu lat i jest zwykle przepisywany w maksymalnej dawce 5 mg dla osób powyżej 65 roku życia ze względu na skutki uboczne.

Zagrożenia

Istnieje ryzyko, dusznica i zawał serca związanego ze stosowaniem amlodypiny 10 mg, w szczególności u pacjentów z towarzyszącą chorobą serca. Amlodypina ma również potencjał, aby zwiększyć poziom cukru we krwi lub zmniejszenie liczby krwinek białych i płytek krwi, ostrzega RxList.

Rozważania

Jeśli masz historię zastoinowej niewydolności serca, choroby wątroby lub niedociśnienie, może nie być bezpieczne dla Państwa do amlodypiny 10 mg ze względu na skutki uboczne, ostrzega Mayo Clinic. Pamiętaj, aby wziąć udział wszystkie nominacje sprawdzić ciśnienie krwi z lekarzem podczas robienia amlodypiny 10 mg, w celu zapewnienia, że ​​nie rozwijają się niskie ciśnienie krwi i są w potrzebie zmniejszenia dawki.

Jest pralnia Hacking Kaszel bocznej działanie amlodypiny?

Jest pralnia Hacking Kaszel bocznej działanie amlodypiny?


Amolodipine jest lek na receptę rodzajowe stosowane do leczenia nadciśnienia. Jest czasami stosowane z innymi lekami i czasem sam. Jej marka jest Norvasc.

Administracja

Amlodypina przyjmuje się doustnie, zazwyczaj raz dziennie. Dawkowanie zależy od stanu pacjenta i zaleceń lekarza. Lek przyjmować codziennie, nawet w dni, gdy ciśnienie krwi nie testuje się w dużym zakresie.

Skutki uboczne

Skutki uboczne amlodypiny nie zawierają suchy kaszel. Wspólne działania niepożądane to obrzęk (obrzęk), uderzenia gorąca, kołatanie serca, senność. Jeśli wystąpią działania niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby należy monitorować podczas stosowania amlodypiny, ponieważ jest przetwarzany przez wątrobę.

Interakcje

W badaniach laboratoryjnych, amlodypina nie miała żadnych negatywnych interakcji z cimetadyna, sok grejpfrutowy, Maalox i sildenafilu.

Ostrzeżenia

Nie było istotne badania, aby ustalić, czy jest to bezpieczne, aby podjąć amlodypiny podczas karmienia. W związku z tym, amlodypina nie powinny być brane przez kobiety karmiące piersią.

Fizjologiczne skutki działania ciepła,

Fizjologiczne skutki działania ciepła,


Krok w parze, gorący prysznic po ciężkim treningu i poczuj odprężenie. Koraliki wody wnikają głęboko w tych ból mięśni. Zjechać w dół do tych ciepłych pęcherzyków i odpłynąć. Ciepła w postaci sauny, prysznice, wanny z hydromasażem lub słonecznych zapewnia łagodny i kojący relaks. Ciepło powoduje także pocenie i może wyczerpywać organ wody. Więc cieszyć się korzystne działanie ciepła, ale pamiętaj, aby pozostać nawilżona.

Zwiększyć przepływ krwi

Podczas odpoczynku w saunie lub r w słońcu, ciepła zwiększa trawienie, obniża tętno i rozluźnia tkanki mięśniowej w narządach. Ta energia cieplna ma także prawo do tłumienia impulsów elektrycznych i chemicznych w mięśniach szkieletowych. Czy produkcji ciepła z działania propagacji podgrzewanym jacuzzi na skórze lub biegu szybkim na autobus rano, ciepło jest potężnym narzędziem. Zastosowanie ciepła może zwiększyć lub zmniejszyć przewodzenie nerwowe i przepływ krwi w ciele. Energia cieplna jest zbliżona do silnika spalinowego samochodu ma. Ogrzewane benzyna zapewnia zasilanie do samochodu, podczas gdy ciepło aktywuje tkanki nerwowej i zwiększa ciśnienie krwi. Naczyń krwionośnych pobudzania przepływu krwi przenosi odpadów i toksyn z organizmu i wytwarzania potu.

Rozluźnia mięśnie

Sauny, jacuzzi, łaźni, okłady parafinowe ciepła i spadki wysyłają sygnały do ​​mózgu przez skórę. Ciepła, a następnie zmniejsza się ciśnienie w naczyniach krwionośnych i zmniejsza przewodzenie nerwów wrzecion mięśniowych do komórek mięśni, które pozwalają na odpoczynek. Podobne do wyłączania zapłonu w samochodzie, jest krótki okres skurczu naczyń lub zwężenie naczyń krwionośnych, natomiast powrót do naczynia spoczynku ciśnienia. Mycia ciała z impulsów nerwowych, ciepła sygnalizuje okres odpoczynku. Czynność ta zmniejsza tlenu we krwi, co powoduje indywidualne czuć się wypoczęty, czy nawet zmęczeni, ponieważ stosowanie ciepła zmniejsza receptory mięśni w tkance mięśni, które pozwalają na odpoczynek. Mięśnie serca, żołądka i układu pokarmowego zrelaksować.

Zmniejszyć sztywność stawów

Stres od lat zginanie, skręcanie, bieganie i powtarzalne stosowanie może nosić na stawy, które mogą powodować skrzypienie, popping i usztywniania. Zapalny tkanki mięśniowej zmniejsza przepływ krwi do więzadeł, ścięgien i mięśni, które mogą powodować niewłaściwe stawów. Niewspółosiowość niszczeniem chrząstki pomiędzy stawów, co prowadzi do zapalenia stawów. Stosowanie ciepła stawów zwiększa zakres ruchu przez zwiększenie przepływu krwi do otaczających struktur. Regularne stosowanie ciepła do stawów oczyszczana mięśni, zwiększenie przepływu krwi i uwalnia uwięzione lub ciasnych mięśnie wokół stawów.

Nadmiar ciepła ekspozycji

Unikaj nadmiernej ekspozycji na ciepło. Pocenie się jest to znak, że organizm stara się ochłodzić się, więc, gdy organizm nie może już pocić, to istnieje ryzyko wyczerpania ciepła. Pewne oznaki nadmiernej ekspozycji na ciepło są zaczerwienienie skóry, przyspieszony oddech i wzrost pulsu i tętna. Korpus ma potrzeby elektrolity w tym punkcie i zwiększone uwodnienie. Nawet w saunie lub jacuzzi, organizm może się przegrzać. Ograniczyć czas w wannie na 20 do 30 minut, aby uniknąć udaru cieplnego. Pij dużo płynów przed i po ekspozycji na nadmiar ciepła, i uważać na pocenie się zmniejszył i wzrostem temperatury ciała.

Działania niepożądane hydrochlorotiazydu

HCTZ (hydrochlorotiazyd) są stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego i obrzęk związany z zastoinową niewydolność serca, marskość wątroby, choroby nerek i niektórych leków. Klasyfikowane jako środek moczopędny lub pigułki wody, pomaga zmniejszyć obrzęk i retencji wody. HCTZ jest nazwą rodzajową dla marki MICROZIDE. Tak jak w przypadku wszystkich leków na receptę, mogą wystąpić działania niepożądane podczas stosowania HCTZ.

Częste działania niepożądane

Najczęstsze działania niepożądane podczas przyjmowania HCTZ obejmują zaparcia, biegunkę, zawroty głowy, zawroty głowy, utrata apetytu, nudności i niewyraźne widzenie. Większość leków może powodować działania niepożądane, które są normalne i mogą być tolerowane. Jeżeli te działania niepożądane nasilą się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem specjalistą, aby omówić sytuację. Przy podejmowaniu nowych leków, okres korekty są wymagane dla ciała do adaptacji.

Poważne działania niepożądane

HCTZ może powodować poważne skutki uboczne podczas podawania. W przypadku wystąpienia poważnych działań niepożądanych, medycznych należy zwrócić uwagę od razu. Poważne działania niepożądane hydrochlorotiazydu należą reakcje alergiczne, suchość w ustach, nudności, wymioty, senność, zawroty głowy, zmęczenie, nieregularne bicie serca, bóle mięśni, osłabienie mięśni, drętwienie, ciemny mocz, stolec w kolorze gliny i żółtaczkę

Ostrzeżenia

Niektóre działania niepożądane hydrochlorotiazydu, może być niebezpieczne i ludzie powinni być ostrożni. Te niebezpieczne skutki uboczne to niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi), zaburzenia czynności nerek, podniósł poziom cholesterolu, podwyższony poziom trójglicerydów i niezdolność do oddawania moczu. Natychmiast skonsultować się z zawodowych ochrony zdrowia, te działania niepożądane mogą potrzebować natychmiastowej pomocy medycznej.

Środki ostrożności

Przed rozpoczęciem leczenia HCTZ, poinformować lekarza o wszelkich istniejących wcześniej warunków medycznych. Badania mogą być wymagane specjalne przed podjęciem HCTZ jeśli wcześniejsze schorzenia należą choroby nerek, choroby wątroby, dna moczanowa, astma, cukrzyca, alergie i / lub uczulenie na leki sulfonamidy. Po konsultacji, lekarz przepisze odpowiednią dawkę na podstawie aktualnego stanu zdrowia i historii.

Interakcje leków

Interakcje leków mogą wystąpić, gdy jeden lub więcej leków są wykonane jednocześnie. W przypadku wystąpienia interakcji, może to powodować działania niepożądane lub nieskuteczności leków. Leki, które mogą powodować interakcje obejmują insulinę, leki przeciwcukrzycowe, leki, ciśnienie krwi, kortykosteroidy, noradrenaliny, rozluźniające mięśnie i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem na temat wszystkich leków i suplementów przed rozpoczęciem leczenia HCTZ.

Przedawkowanie

Biorąc HCTZ niewłaściwie może spowodować przedawkowanie jeśli polecane nieprzestrzegania instrukcji. Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Możliwe objawy HCTZ przedawkowania obejmują: nudności, osłabienie, zawroty głowy, suchość w ustach, pragnienie, ból mięśni i osłabienie mięśni. Przedawkowanie leku może spowodować zagrażające życiu warunki, w tym śmierci.

Działania niepożądane suplementów Muscle

Przemysł suplementy mięśni jest ogromny, i istnieją setki produktów, które są łatwo dostępne dla konsumentów bezpośrednio z półek sklepowych lub z różnych stron internetowych. Suplementy mięśni są zaprojektowane, aby pomóc zwiększyć skuteczność swoich ciężarów i wytrzymałościowych programów szkoleniowych mających na celu budowanie masy mięśniowej. Ważne jest, aby zrozumieć, jakie potencjalne skutki uboczne te dodatki mogą mieć przed ich podjęcia.

Nie Rozporządzenie FDA

Food and Drug Administration (FDA) nie reguluje branży suplementów chyba produkt, który okazał się mieć poważne konsekwencje dla zdrowia należy przypomnieć. Dlatego twierdzi, że suplementy mięśni sprawiają, o ich skuteczności i składniki, których używają są niesprawdzone i ostrożność konsumentów należy.

Przypomina Suplement

Budowanie mięśni i spalanie tłuszczu suplementy zostały wycofane z rynku przez FDA od czasu do czasu. Bardzo popularne Hydroxycut przypomniał niedawno dodatek po liczne przypadki związane produkt do problemów zdrowotnych. Działania niepożądane obejmowały poważne problemy, takie jak awarii i nieprawidłowego funkcjonowania wątroby. W przeszłości popularne suplementy budowanie mięśni, takich jak andro, krótkie do androstendionu, zostały przypomniał również. Skutki uboczne dla tego dodatku były podobnie jak skutki uboczne sterydów, w tym problemy emocjonalne, brak równowagi hormonalnej, zmian ustrojowych, a nawet narządów i serca awarii.

Podobieństwo do sterydach

Częstość naukowców, którzy mogą korzystać z chemii tworzyć różne związki wzrosła obecność wielu wstępnego hormonów, takie jak związki, które są obecnie wprowadzane w popularnych suplementami mięśni. Są one bardziej podobne do sterydów niż do innych naturalnych składników i są podobne do leków markowych rozsławione w dochodzeniu BALCO, który został sprowadzony do mediów głównego nurtu, gdy gracze baseball Barry Bonds i Jason Giambi były przywiązane do firmy narkotyków Victor Conte czele .

Potencjalne szkodliwe skutki uboczne

Ponieważ istnieje szeroki wachlarz suplementów budowanie mięśni jest również szeroki wachlarz potencjalnych skutków ubocznych. Nadużywanie nawet zdrowych suplementów może prowadzić do problemów z wątrobą lub awarii, a także zwiększone ryzyko zawału serca. Suplementy z pre-hormonów lub steroidów projektant może zmienić naturalny regulację hormonalną organizmu, powoduje zmiany fizyczne i emocjonalne. Zmiany emocjonalne mogą obejmować zmiany nastroju, napady złości lub smutku, a nawet depresji. Zmiany fizyczne mogą od powstania dodatkowej tkanki piersi kobiet do uprawy twarzy i włosów dla kobiet, zarówno ze względu na nienaturalne braku równowagi hormonalnej.

Nie wszystkie suplementy mają skutki uboczne

Większość suplementów dostępnych obecnie na rynku nie są niebezpieczne i nie zawierają nielegalnych lub szkodliwych składników. Oznacza to, że większość z nich nie ma niebezpiecznych lub poważne skutki uboczne dla większości ludzi. Najlepsi producenci suplementów sprawdzić ich składników, aby upewnić się, że są oni oczekują jakości naturalne formuły i używać przeznaczonych do zwiększenia zysków. Ważne jest, aby wykonać swoje due diligence, sprawdzić opinie w Internecie i sprawdzić listę składników na dodatek starannie.

Szkodliwe działanie tauryny

Szkodliwe działanie tauryny


Tauryna jest nieistotnego aminokwasu występuje naturalnie w ludzkim ciele, w szczególności w sercu. Tauryna jest często traktowana jako dodatek do poprawy zdrowia serca. Tauryna jest również w napojach energetycznych, dodaje się do poprawiania wyników sportowych. Napoje energetyczne zawierają także duże ilości kofeiny i guarany. Są to używki, które mogą powodować nieprzyjemne skutki uboczne związane z błędnie tauryny, która ma niewielkie niekorzystne zmiany w większości ludzi.

Niekorzystne skutki uboczne

Tauryna nie stwierdzono powodować niekorzystne efekty uboczne u znacznej liczby osób. W dwóch odizolowanych incydentów, tauryna wiązało się z negatywnymi skutkami. W jednym wypadku, budowniczy ciała doznał uszkodzenia mózgu po suplementów tauryny w połączeniu z insuliną i sterydów anabolicznych. To jest nieokreślony, czy uszkodzenie mózgu spowodowane było przez taurynę, innych leków, lub ich kombinacji. W innym przypadku, wcześniejsza choroba dwubiegunowa mężczyzny został poważnie pogarsza, gdy spożywane kilka puszek napojów energetycznych zawierających taurynę w ciągu czterech dni. Nie wiadomo, czy w wyniku jego reakcji z tauryną lub kofeiny, inozytolu i innych składników lub ich kombinacji. Są to tylko dwa udokumentowane przypadki działań niepożądanych związanych ze zużyciem tauryny.

Interakcje leków

Podobnie jak większość suplementów, tauryna może wchodzić w interakcje z innymi lekami i suplementami. Tauryna jest podejrzany mieć wpływ moczopędne. To może mieć wpływ, jak dobrze organizm oczyszcza się z litu. Lit jest czasami stosowany do leczenia manii i zaburzeń dwubiegunowych i nadmiar litu w organizmie może prowadzić do poważnych skutków ubocznych. Osoby biorące lit powinni skonsultować się z lekarzami przed konsumentami lub uzupełnienie o taurynę.

Zastosowania i korzyści

Tauryna występuje naturalnie w organizmie. Ludzie, którzy produkują niewystarczającą tauryny może wziąć go jako dodatek do poprawy funkcji serca. Pacjenci z niewydolnością serca wykazały poprawę po zażyciu suplementów tauryna. Tauryna może również poprawę czynności wątroby u pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby. Studenci, którzy spożywają napoje energetyczne mogą uwierzyć błędnie, że tauryna poprawić pamięć. Wykazano na początku badań, aby zwiększyć uwagę i rozumowania słownej, który może zwiększyć skuteczność testu i tauryna nie wywrzeć efekt w pamięci.

Napoje energetyczne

Wiele zamętu tauryna za niekorzystne skutki dla organizmu wynika z jego uwzględnienia w napojach energetycznych. Inne składniki tych napojów nie mają negatywnych skutków ubocznych dla niektórych ludzi. Kofeina i guarana, które są pobudzające, można zwiększyć szybkość pracy serca i ciśnienia krwi, w wyniku czego roztrzęsionego uczucie. Nadmierne korzystanie z napojów energetycznych może przerwać snu, i oba te efekty mogą prowadzić do nerwowości i rozdrażnienia. Te działania niepożądane prawdopodobnie związane z używek w napoje energetyczne, jak również duże ilości cukru, niekoniecznie z dodatkiem tauryny.

Działania niepożądane na podjęcie chlorowodorku dorzolamidu

Jaskra Research Foundation informuje, że ponad 4 miliony Amerykanów cierpi na zwiększone ciśnienie w oku, znany jako jaskra. Nieleczona jaskra prowadzi do ślepoty u niektórych pacjentów i jest drugą co do częstości przyczyną ślepoty w krajach świata. Istnieje wiele zabiegów, aby pomóc zmniejszyć ciśnienie w Twoich oczach, aby spowolnić działanie, w tym jaskry recepta oczu chlorowodorku spadek dorzolamidu lub Trusopt. Mimo swojej skuteczności, dorzolamid nie jest dla wszystkich, ponieważ zawiera wiele zagrożeń dla działań niepożądanych i powikłań u niektórych pacjentów.

Częste działania niepożądane

Jedna trzecia użytkowników Dorzolamid zgłosić natychmiast pieczenie lub kłucie po użyciu kropli do oczu, dzięki czemu jest najczęstszym działaniem niepożądanym leku. Gorzki smak po podaniu kropli jest także powszechne, występujące u 25 procent użytkowników. Około 10 do 15 procent pacjentów, którzy biorą dorzolamid rozwijać powierzchniowe punktowe zapalenie rogówki, stan, który powoduje łzawienie oczu, zaczerwienienie i wrażliwość na światło.

Inne działania niepożądane oczne

Chlorowodorek Dorzolamid ma potencjał, aby powodować szereg innych skutków ubocznych dla oczu. Około 10 procent użytkowników rozwijać swędzenie lub zaczerwienienie z powodu alergii na krople. Od 1 do 5 procent użytkowników opisać albo nadmierne łzy lub suchość. U niektórych pacjentów, dorzolamid wpływa na jakość widzenia, powodując podwójne widzenie lub rozmazania. Rzadko, pacjenci odczuwają ból lub tkliwość w okolicy i za oczami. Bardziej poważne skutki uboczne dla oczu są również możliwe, takie jak zwiększenie częstości występowania zakażeń bakteryjnych lub wirusowych i obrzęk powiek.

Inne działania niepożądane

Poza tym, że wpływa na oczy, krople do oczu dorzolamidu czasami powodować inne objawy rozwijać. Niektórzy pacjenci rozwijać nudności i bóle głowy związane ze stosowaniem leku. Objawy neurologiczne występują u mniej niż 1 procent użytkowników i zawroty głowy, mrowienie w kończynach i zmęczenia. W rzadkich przypadkach, kaszel, suchość w jamie ustnej lub gardle i duszność występuje podczas stosowania chlorowodorku dorzolamidu kropli. Rzadko, wykorzystanie wyników dorzlamide potencjalnie zagrażających życiu infekcji skóry takich jak zespół Stevensa-Johnsona lub toksycznej martwicy naskórka. Ponadto, niektórzy pacjenci doświadczają aplastyczną anemię lub niedobór czerwonych krwinek, co powoduje skrajne osłabienie, tętno nieprawidłowości i łatwy siniaki.

Interakcje leków

Podobnie jak inne leki stosowane w leczeniu jaskry, istnieje kilka leków, które wywołują niepożądane skutki uboczne, gdy są stosowane w połączeniu z dorzolamid. Na przykład, biorąc padaczki narkotyków fenytoiny z wynikami spadki napadów u niektórych pacjentów. Ponadto, lek ten powoduje dorzolamidu chinidyna malarii oraz wszystkie leki amfetaminy pozostają w organizmie przez dłuższy czas, co zwiększa ryzyko wystąpienia skutków ubocznych tych leków.

Rozważania

Ponieważ dorzolamid powoduje toksyczne skutki dla płodu, lekarze rzadko przepisują krople dla kobiet w ciąży. Jeśli masz historii choroby nerek lub wątroby, lekarz najprawdopodobniej nie przepisać dorzolamid dla Ciebie ze względu na jego zdolność do powodowania powikłań do swojej kondycji. Podobnie, krople do oczu przyczyniają się do powstawania kamieni nerkowych. Ponieważ ma potencjał, aby oddziaływać na wzrok, nie należy obsługiwać pojazd silnikowy lub ciężkich maszyn, dopóki nie wiemy, jak dorzolamid chlorowodorek ma wpływ.

Arkusz na działanie alkoholu

Arkusz na działanie alkoholu


Przez wieki, alkohol jest integralną częścią wielu społeczeństw. Piwo, wino, szampan i likier są wszystkie napoje alkoholowe. W małych dawkach, alkohol powoduje uczucie euforii, która zapewnia możliwość być bardziej nieskrępowany z zachowania. Jednak z czasem, ciągłe picie alkoholu może spowodować poważne skutki uboczne.

Efekty w małych dawkach

W małych dawkach, alkohol nie jest zagrożenie dla życia, chyba, że ​​masz stan chorobowy, który nie pozwala na spożycie alkoholu. Faktycznie, lekarze z Uniwersytetu w Calgary twierdzą, że umiarkowane spożycie alkoholu może zmniejszyć choroby serca. W małych dawkach, alkohol powoduje działanie uspokajające. Na tym etapie, działania niepożądane to powolne refleks, zmniejszenie koordynacji i koncentracji strat. Niska dawka poziom alkoholu we krwi są zwykle uważane za 0,01 do 0,03.

Efekty w dawkach średnich

Różnica między dawkami jest różna dla każdego pijącego. Jak szybko organizm reaguje na alkohol zmienia się w zależności od rozmiaru, wagi ciała, wieku, metabolizm i ogólny stan zdrowia narządów. Łącząc inne leki mogą wpływać na Twój organizm reaguje na alkohol. W średnich dawkach, centralny układ nerwowy organizmu zaczyna zamknięty. Na tym etapie, działania niepożądane obejmują niewyraźną mowę, senność, zaburzenia emocji i utraty czucia. Średni poziom alkoholu we krwi są zazwyczaj dawka uważana za 0,04 do 0,07.

Efekty w dużych dawkach

Definicja bardzo nietrzeźwy osoby zmienia się w zależności od tego, kogo skonsultować. Jednak amerykańskie organy ścigania określić zatrucie jako osoba z poziomem alkoholu we krwi o 0,08 procent lub wyższej. Ciągłe picie po osiągnięciu we krwi poziom alkoholu 0,08 może prowadzić do poważnych skutków ubocznych, w tym poważnej utraty koncentracji i koordynacji, trudności w oddychaniu i wymioty. Nadmierne spożywanie alkoholu w tym miejscu może prowadzić do zatrucia alkoholem. Skutki zatrucia alkoholem to trwałe uszkodzenie mózgu, zatrucie alkoholem, utrata przytomności, śpiączka, a ostatecznie śmierć.

Wpływ na zdrowie

W czasie, ciągłe picie alkoholu zaczyna mieć niekorzystny wpływ na organizm. Spożycie alkoholu wpływa bezpośrednio na mózg, rdzeń kręgowy i serce. Wątroba musi pracować w godzinach nadliczbowych do metabolizowania alkoholu w krwi. Długoterminowe skutki nadużywania alkoholu obejmują zapalenie stawów, choroby serca, choroby wątroby, choroby nerek, zaburzenia układu nerwowego, raka, hiperglikemii, hipoglikemii i zaburzenia psychiczne, takie jak depresja, niepokój i bezsenność. Ciągłe używanie alkoholu tworzy również uzależnienie od alkoholu, co może prowadzić do alkoholizmu i narkomanii.

Skutki społeczne

Z biegiem czasu, picie alkoholu może wpływać na relacje. Uzależnienie od alkoholu tworzy mentalność, że organizm nie może funkcjonować bez alkoholu. Alkohol staje się czynnikiem motywującym do niczego, podczas gdy zaczynają zaniedbywać inne obowiązki. Alkoholicy często zgłaszać przypadki słabych wyników w pracy lub w szkole, kwestie prawne, wycofania z rodziną i przyjaciółmi, i stałe zaburzenia równowagi emocjonalnej, takie jak wahania nastroju, utrata kontroli, utrata zainteresowania i przemocy szaleje.

Działania niepożądane sertraliny

Sertralina jest lekiem przeciwdepresyjnym, sprzedawany pod nazwą handlową Zoloft. Rozprowadzany przez firmę Pfizer Inc., sertralina jest klasyfikowany jako inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jest stosowane w leczeniu depresji, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia paniki i zaburzenia stresu pourazowego.

Ostrzeżenie

Sertralina, podobnie jak inne leki przeciwdepresyjne, nosi czarną ostrzeżenie pole zobowiązaną przez US Food and Drug Administration. Lek zwiększa ryzyko myśli i zachowań samobójczych, zwłaszcza u osób w wieku 24 lat.

Znaki ostrzegawcze

Oznaki i objawy uważać na to lękowe lub ataki paniki, uczucie wrogości lub agresywność, niebezpiecznej aktywności, manii lub objawy bipolarne i myśli o samobójstwie.

Większość Częste

Do najczęstszych działań niepożądanych w badaniach klinicznych, sertraliny zawarte nudności, biegunkę i bezsenność, które występują u ponad 20 procent uczestników.

Inne częste działania

Ponad 10 procent uczestników doświadczyło zawroty głowy, senność, suchość w ustach, zmęczenie, niestrawność, utrata apetytu, zaburzenia seksualne lub drżenie.

Rzadkie efekty

Efekty uboczne doświadczane przez więcej niż 2 procent uczestników ból brzucha, pieczenie lub mrowienie skóry, zaparcia, bóle głowy, uderzenia gorąca, zwiększone pocenie się, nerwowość, zaburzenia widzenia i utrata masy ciała.

Działania niepożądane u dzieci

Sertralina skutki uboczne, które występują częściej u dzieci są nienormalne zasinienie, agresywne zachowanie, gorączka, nadpobudliwość, krwawienia z nosa, zapalenie zatok i nietrzymanie moczu.

Premarin 0,3 mg działania niepożądane

Premarin jest marką dla mieszaniny estrogenów przewidzianych w celu złagodzenia objawów menopauzy. 0,3 mg tabletka jest najniższa dawka, a pacjenci powinni rozpocząć leczenie od 0,3 mg. Podobnie jak wszystkie leki, Premarin 0,3 mg ma potencjalne efekty uboczne.

Częste działania niepożądane

Zgodnie z Mayo Clinic, skutki uboczne Premarin 0,3 mg, które są uznawane za powszechne, ale nie poważne obejmują bóle brzucha lub pleców, trądzik, jasne upławy i niewielki obrzęk lub bolesność piersi.

Poważne działania niepożądane

Poważne skutki uboczne dawki 0,3 mg, a cytowane przez PDRHealth, to wymioty, nadciśnienie, wysoki poziom cukru we krwi, zatrzymanie płynów i zapalenie pochwy. Pacjent doświadcza tych objawów należy skonsultować się z lekarzem przed kontynuowaniem dawek PREMARIN.

Ciężkie działania niepożądane

Mayo Clinic przytacza poważne skutki uboczne związane z Premarinu 0,3. mg jak splątanie, omdlenia, bóle lub za oczami, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej i niezwykłej krwawieniem z pochwy. Te działania niepożądane wymagają pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Schorzenia

Przed użyciem Premarin 0,3 mg, pacjent powinien poinformować swojego lekarza o istniejących schorzeń, takich jak nerki, pęcherzyka żółciowego lub wątroby, padaczki, astmy, migreny, toczeń lub wysokim poziomem wapnia we krwi.

Interakcje

Premarin 0,3 mg ma potencjał, aby niekorzystnie oddziaływać rozcieńczalniki krwi, leków steroidowych, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i dziurawca, a także z leków stosowanych w leczeniu padaczki i cukrzycy.

Działania niepożądane szczepionki na grypę

Działania niepożądane szczepionki na grypę


Szczepionka przeciw grypie chroni przed grypą, potencjalnie poważne choroby układu oddechowego. Niektórzy ludzie doświadczają skutków ubocznych po otrzymaniu szczepionki przeciw grypie, ale poważne działania niepożądane występują rzadko, zgodnie z Centers for Disease Control (CDC).

Reakcje na grypie

Grypie może powodować ból, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia. Podrażnienie oczu, chrypka, kaszel, gorączka i bóle ciała są również możliwe i może trwać dzień lub dwa po strzale grypy.

Reakcje na Nasal Spray

, Atenuowane szczepionki przeciwko grypie na żywo (LAIV) jest spray do nosa, a może to spowodować wyciek z nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa, kaszel, dreszcze, zmęczenie, ból gardła i bóle głowy u dorosłych.

Reakcje na spray do nosa u dzieci

Oprócz nosa objawy, kaszel oraz bóle głowy, niektóre dzieci i młodzieży, które doświadczyły bóle mięśni, gorączka, świszczący oddech, wymioty i biegunka po otrzymaniu aerozol do nosa, zgodnie z CDC.

Ciężkie reakcje

Reakcje ciężkie rzadkie według CDC. Jeśli wystąpi ciężka reakcja alergiczna na szczepionkę, osoba może rozpocząć świszczący oddech i mają kłopoty z oddychaniem. Chrypka, pokrzywka, bladość, osłabienie, zawroty głowy i przyspieszone bicie serca są inne oznaki poważnych działań niepożądanych, zgodnie z CDC.

Ostrzeżenie

Szukajcie natychmiastowej pomocy medycznej w przypadku wystąpienia ciężkiej reakcji alergicznej. CDC przypomina nikogo otrzymujących szczepionkę szukać pomocy medycznej dla innych nietypowych objawów, które pojawiają się po szczepieniu.

Działania niepożądane metronidazolu

Działania niepożądane metronidazolu


Metronidazol jest na receptę leki antybiotyk stosowany w leczeniu amebic ropień wątroby, jelit, rzęsistkowica amebiaza, bakteryjne zapalenie pochwy, zapalenie narządów miednicy mniejszej (PID) i aby zapobiec zakażeniu po chirurgii jelita grubego. Ten typ leczenia jest nieskuteczny przeciwko infekcji wirusowych, takich jak przeziębienia i grypy, jak wszystkie antybiotyki. Nazwy marek na metronidazol są Flagyl, Flagyl 375 i Flagyl ER.

Administracja

Metronidazolu dostępny jako kapsułki, tabletki lub tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Tabletek i kapsułek forma tego leku należy przyjmować doustnie z jedzeniem. Postać o przedłużonym uwalnianiu tego leku należy przyjmować na godzinę przed lub dwie godziny po posiłku. Należy wziąć pełną przepisaną dawkę tego leku i nie należy przerwać metronidazol bez lekarza wskazówek.

Skutki uboczne

Terapia metronidazol może powodować działania niepożądane, takie jak wrażliwość niedz prowadzącej do oparzeń słonecznych, wymioty, biegunka, utrata apetytu, ból brzucha, suchość w ustach, metaliczny smak w ustach, infekcje drożdży, podrażnienie jamy ustnej lub języka i czerwonawo-brązowy lub ciemny mocz. Innym skutkiem ubocznym metronidazol stosowania jest "futrzany język." Jest to tymczasowy stan, w którym łączone jak prognozy na języku nie spaść jak normalne, ale zamiast rozwijać i produkować "futrzany" wygląd. Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady, czy te skutki uboczne stają się uciążliwe.

Poważne działania niepożądane

Poważne działania niepożądane metronidazolu użytku mogą obejmować wysypkę, swędzenie, uczucie zatkanego nosa, gorączka, drgawki, mrowienie lub drętwienie rąk lub stóp i stawów. Skontaktować się z lekarzem, lub służb medycznych, jeśli skutki uboczne są poważne, natychmiast, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Interakcje

Metronidazol nie powinien być stosowany w połączeniu z alkoholem ze względu na potencjalne skutki uboczne wymioty, skurcze żołądka, rozstrój żołądka, bóle głowy, uderzenia gorąca i pocenie się. Nie należy spożywać alkoholu przez co najmniej trzy dni po zakończeniu tego leku. Ten lek wchodzi w interakcje z niektórymi lekami na receptę, więc należy poinformować lekarza o wszelkich recepty lub over-the-counter leków, które przyjmujesz.

Ostrzeżenie

Metronidazol spowodował raka u myszy i szczurów laboratoryjnych, dlatego lek ten powinien być stosowany tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Lekarz będzie ważyć ryzyko i korzyści wynikające z przepisywania tego leku. Ten lek nie powinien być przyjmowany w pierwszym trymestrze ciąży.