adcov.com

ostroga przegrody nosa

Co robić na złamany nos?

Przerwane nosa występuje, gdy rozkłada kości w wyniku urazu. Czasami może być trudno stwierdzić, czy nos jest złamany. Twój nos może być obrzęk i są krzywe w wyniku urazu, ale w rzeczywistości nie jest uszkodzony. Kiedy opuchlizna schodzi, można spojrzeć na nos i określić, czy jest jeszcze krzywy. Jeśli jest krzywy po kilku dniach, a następnie kości jest zazwyczaj uszkodzony i może być konieczne do ustalenia przez lekarza. Lekarz może również rozpoznać złamany nos, biorąc rentgenowskie.

Po złamaniu

Jak tylko pojawia się pęknięcie lub złamanie w kości, można rozpocząć leczenie nos. Należy trzymać głowę w górze i uniknąć dzięki czemu krew, aby wprowadzić usta, co może powodować trudności w oddychaniu. Umieścić okład z lodu na nosie od razu. Możesz wziąć over-the-counter leków do zarządzania ból, ale należy wziąć tylko acetaminophens. Tylenol jest over-the-counter paracetamol można wziąć na złamanym nosem. Nie należy przyjmować niesteroidowe, leki przeciwzapalne (NLPZ) przez co najmniej 48 godzin po zranić nos. Advil, Motrin i aspiryna przykłady NSAID należy unikać.

Leczenie medyczne

W większości przypadków nie jest konieczne leczenie inne niż lekami leczenia bólu, a uszkodzony nosa będą przechylać we własnym zakresie. Jeśli chcesz, aby zapewnić prawidłowe kości pięty, aby uniknąć wad kosmetycznych, można udać się do lekarza, który może wyprostować kości i chrząstki nosa i opakowanie (bandaż go gazą), aby upewnić się, że obcasy prawidłowo.

Jeśli miał skomplikowanego złamania kości i chrząstki jest lub nie na miejscu, może być wymagana operacja. Zabieg ten wykonywany jest zazwyczaj w ciągu 7 do 14 dni po pierwszej przerwie. Lekarz będzie można umieścić w znieczuleniu i dostosować kości lub chrząstki, więc jest właściwie w miejscu. Musisz nosić bandaż lub szyna na kilka dni po operacji nosa.

Powikłania

Możliwe powikłania mogą towarzyszyć złamany nos. Obrażenia te wymagają natychmiastowego leczenia. W przypadku wystąpienia krwawienia nie można zatrzymać, może masz stan zwany krwawienia z nosa i należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli masz nadmiernego krew w przegrodzie nosowej, lub przezroczysty płyn spływa z jednego lub obu nozdrzy, należy również natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogą to być wskaźniki krwiaka przegrody nosowej lub wyciek z nosa. Zarówno krwiak przegrody nosa i katar wymaga natychmiastowego leczenia.

Co to jest przegroda Część nos?

Co to jest przegroda Część nos?


Przegroda jest częścią nosa, która oddziela lewy i prawy nozdrza. Anatomii, przegroda określenie odnosi się do dowolnej części ciała, które dzieli jeden większa część na dwie mniejsze części. W nosie, przegroda tworzy lewą i prawą nozdrze. W łacinie, przegrody nosa dalej Nasi przegrody.

Funkcja

Funkcja przegrody nosowej jest oddzielenie jamy nosowej, co przynosi powietrza do płuc.

Konstrukcje

Przegrody nosowej ma pięć struktury. Są one prostopadłe płyta sitowej kości, kości, chrząstki, vomer grzebienia kości szczękowej i grzebieniem kości podniebienia.

Przychodnie

Odbiegała przegroda jest stanem, w którym przegroda z nosa jest przesunięty na bok. Chirurg może go naprawić przez wstawienie przycisku silikonowy blisko obszaru. Operacja na przegrody nosowej nazywa Septoplastyka.

Przeszywający

Piercing polega na nakłuciu przegrody chrząstkę z ostrą igłą i wkładając pierścień. Przegroda nakłucie powszechne wśród rdzennych Amerykanów na początku tego wieku, i nadal występuje w Nowej Gwinei.

Popkultura

Septum piercing jest coraz powszechne w kulturze pop. Aktorka Scarlett Johansson miał jej przegroda przebił pod koniec 2006 roku niektórzy fani wyraził oburzenie, inni też mieli swoje przegrody przebili.

Jak naczynioruchowy nieżyt nosa i kaszel

Jak naczynioruchowy nieżyt nosa i kaszel


Naczynioruchowy nieżyt nosa może być wyzwaniem w leczeniu. Być może lekarz testowane za alergie lub zastanawiasz się, dlaczego zawsze wydaje się, że zimno. Możesz mieć naczynioruchowy nieżyt nosa, znany również jako non-alergicznym nieżytem nosa. Najczęstszym objawem jest chroniczny katar i zatkany nos. Według szacunków, ponad 17 milionów dzieci i dorosłych dotkniętych naczynioruchowego nieżytu nosa w Stanach States.Find co wyzwala naczynioruchowy nieżyt nosa. Dowiedz się, czego unikać i jakie zabiegi działają.

Instrukcje

1 Wiem, że naczynioruchowy nieżyt nosa dzieje się, gdy naczynia krwionośne wewnątrz nosa rozwinąć, a podszewka z nosa puchnie. Może to być trudne do oddychania, a objawy stałej katar może zakłócać codzienną działalność. Objawy naczynioruchowe zapalenie błony śluzowej nosa jest uciążliwe i może mieć wpływ na jakość życia. Należą do nich: kichanie, katar, kroplówkę po nosa, a nawet nadmierne wysuszanie, takie same objawy jak katar sienny i przeziębienie. Badania alergii jest ważne, aby wykluczyć alergie środowiskowe, które mogą być skutecznie leczone. Gdy przyczyna nie jest wynikiem pyłki, zwierzęta, roztocza i inne alergeny staje się ważne, aby dowiedzieć się, co wywołuje naczynioruchowy nieżyt nosa i podjąć działania w celu zarządzania objawy.

2 Należy pamiętać, że niealergiczne zapalenie śluzówki nosa, naczynioruchowego nieżytu nosa Uważa się, że skutkiem zbyt delikatnych naczyń krwionośnych nóg. Osoby wrażliwe szybko się symptomatyczne ze zmianami temperatury, ciśnienia barometrycznego, narażenia na aerozole, perfumy, aerozole, dym papierosowy, a nawet zanieczyszczenia ozonem. Autonomiczny układ nerwowy kontroluje skurcz i rozszerzenie naczyń krwionośnych, co dysfunkcji autonomicznego układu nerwowego, to możliwe przyczyny. Wiosna i jesień to najgorszy czas w roku dla tych, którzy cierpią z powodu naczynioruchowego nieżytu nosa, bo skrajności w temperaturach zewnętrznych. Jedzenia niektórych pokarmów może nawet wywołać zbyt katar tym produktów, które są bardzo gorące lub zimne, co może przyczynić się do tego problemu. Niektórzy ludzie doświadczają ból głowy, zawroty głowy, ból gardła i zmęczenie.

3. Dowiedzieć się, dlaczego tak się nie było tak proste. Naukowcy nie są pewni, dlaczego występuje naczynioruchowy nieżyt nosa. Kobiety są częściej dotknięte niż mężczyźni, co prowadzi do spekulacji, że hormony odgrywają rolę. Jest to możliwe, aby doświadczyć mieszankę alergicznego nieżytu nosa na przemian z nie-alergicznego nieżytu nosa, co możliwości leczenia jeszcze trudniejsze.

4 Sterowanie naczynioruchowy nieżyt nosa zajmuje trochę prywatnego śledztwa. Unikanie ekspozycji na sprawy, gdy jest to możliwe, jest najważniejsza. Kiedy nie jest to możliwe, na przykład podczas zmiany pogody, leki mogą być stosowane profilaktycznie.

Bromek ipratropium 5 Spróbuj (Atrovent), spray do nosa. To może być używany krótkoterminowe kontrolować nadmiernie katar ze względu na jego anty-cholinergiczne, lub "suszenia" działanie. Lekarz może być w stanie przepisać nosa sterydów do kontroli stanu zapalnego. Wykorzystanie puli Neti razie bardzo korzystne do nawadniania nosa i zmyć drażniące. Saline spraye do nosa może pomóc w tym samym fashion.Over recepty zawierają pseudoefedrynę (Sudafed), które mogą spowodować niewłaściwych skutków ubocznych i należy unikać, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca. Ważne jest, aby zwrócić się do lekarza, jeśli pseudoefedryna jest bezpieczny dla leków zmniejszających przekrwienie you.Nasal raczej pogorszy sprawę i naprawdę powinno się unikać. Doustne leki przeciwhistaminowe mogą powodować senność i generalnie pomocne naczynioruchowego nieżytu nosa. Asteline jest antyhistaminowy spray do nosa, który wymaga recepty, ale było wiadomo, że help.Consulting nos lub ENT, może być zalecane specjalista. Odeszły przegrody nosa lub obecność polipów nosa są znane współpracowników do naczynioruchowy nieżyt nosa, a czasem operacja może help.Drink dużo płynów i używać nawilżacza w domu. Para z wbudowaną zamrażarką lub gorący prysznic może pomóc złagodzić zatkanie nosa. Nie zniechęcaj się przez naczynioruchowego nieżytu nosa. Po znalezieniu tego, co działa dla Ciebie, kontynuować schemat samopomocy wiernie. Im więcej wiesz o tym, co produkuje swoje konkretne objawy, można bardziej efektywnie zarządzać swoją kondycję.

Wskazówki:

  • Dowiedz się, jak wykonać płukanie nosa:
  • http://www.mayoclinic.com/health/nasal-lavage/MM00552
  • Dowiedz się więcej o Neti Pots:
  • http://www.mayoclinic.com/health/neti-pot/AN01755
  • W przypadku wystąpienia gorączki oprócz swoich "normalnych" objawów, skonsultować się z lekarzem. Konieczne może być leczenie antybiotykiem.

Jak sprawdzić, czy masz złamany nos

Posiadanie złamany nos jest bardzo bolesne, w większości przypadków --- nie wspominając potencjalnie szpecące. Przerwa może powodować nos stać się zniekształcone, jeśli nie otrzyma odpowiedniej opieki. Kiedykolwiek utrzymać potężny cios w nos, jest możliwe do złamania przegrody nosa lub kości, powodując nosa oderwać się od kotwicy do czaszki. Następnie może "ślizgać" po jednej stronie. Jest w stanie stwierdzić, czy nos jest złamany jest pierwszym krokiem do właściwego leczenia.

Instrukcje

Jak sprawdzić, czy masz złamany nos

1 Rozpoznaj hałas, który towarzyszy szkody. Słysząc "przystawki", kiedy utrzymać ostry cios w twarz i nos, a także doświadczają dużej ilości intensywnego bólu i / lub krwi z nosa, jest dobrym wskaźnikiem może złamali nos.

2 Zegarek dla zasinienie wokół oczu lub wokół nosa siniaki ścieka w okolicy oczu. Siniaki towarzyszy ból w nosie lub na grzbiecie nosa jest kolejnym dobrym wskaźnikiem, że twój nos jest odpadł.

3. Spójrz w lustro, lub inna osoba studiować twarz od przodu. Jeśli nos wydaje "krzywe" i towarzyszy ból, prawdopodobnie złamany nos.

4 Zobacz lekarza czy nos czuje się "duszno", prowadzi śluz, które mogą lub nie mogą być krwawe, pęcznieje i staje się bardziej czuły, szczególnie dotknąć. Nawet gdyby to było kilka dni od szkody poniesione, wizyty u lekarza jest ważne dla najlepszej możliwej windykacji.

Jak zatrzymać nos Od Gwizd

Jak zatrzymać nos Od Gwizd


Nos, który gwiżdże każdym razem, gdy oddech może być drażniący dla Ciebie, Twoich przyjaciół i bliskich. Nieustępliwy, tarcia, wysoki dźwięk napędza wiele nos Whistlers lub wokół nich, by szukać rozwiązania. W większości przypadków nosa pogwizdywanie jest objawem większego problemu, zwykle przegrody nosa perforacja otwór w chrząstce pomiędzy dwoma nozdrzy. Diagnozowania i leczenia tej choroby jest najlepszym sposobem, aby zatrzymać nos od gwizdania.

Instrukcje

1 Ustal, co może być przyczyną perforacji przegrody nosa. To pomoże lekarzowi w leczeniu choroby. Przegrody nosa perforacja ma wiele możliwych przyczyn, w tym narażenia na działanie chemikaliów przemysłowych, historia nadużywania kokainy, zabiegu chirurgicznego lub urazu przegrody nosowej, choroby zakaźne, takie jak syfilis lub rzadkie schorzenia nosa, takich jak ziarniniaka Wegnera, a nawet nawyków, takich jak dłubanie w nosie.

2 skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia, czy masz perforacji przegrody nosowej i ustalanie warunków podstawowych. Lekarz może zbadać przegrodę, aby zlokalizować i określić jego perforację nasilenia. Ona również może przeprowadzić testy w celu ustalenia przyczyny perforacji i rozpocząć treatmentt.

3 Adres żadnych przyczyn. Jeżeli spowodowane przez prosty nawyk, takich jak dłubanie w nosie, eliminując nawyk jest jednym krokiem w kierunku leczenia, które pomogą zatrzymać nos od gwizdania. Leczenie ziarniniaka Wegnera polega schemat kortykosteroidów. Prawidłowe leczenie chorób zakaźnych, takich jak gruźlica lub kiła będzie pomóc w leczeniu choroby i złagodzić objawy.

4 Za pomocą aerozolu soli lub żelu, aby pomóc złagodzić objawy perforacji. Możesz kupić spraye recepty, lub lekarz może przepisać jeden. W sprayu lub żelu łagodzi objawy poprzez utrzymanie wilgoci w nosa, aby zapobiec suchość, kondycjonowaniu i podrażnienie fragmentów.

5 Użyj zmiękczający skórę nosa, jeśli objawy nadal. Porozmawiaj z lekarzem, aby poprosić o receptę. Zmiękczający pomoże zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa i zapalenia, które zwęża przepływ powietrza w nosa, więc może to zmniejszyć nos gwizdy.

6 poddać się operacji, aby poprawić perforację. Ty lekarz może zalecić operację, gdy perforacja nie leczyć na własną rękę lub objawy nie reagują na inne leczenie. Po remoncie lekarza perforacji, gwizdy zatrzyma. Małe perforacje są najłatwiejsze do naprawy chirurgicznie. Duże perforacje nie mogą leczyć się na własną rękę i są trudne do naprawienia.

Co to jest nosa szyny?

Co to jest nosa szyny?


Szyna nosa jest urządzenie, które może być umieszczone na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie nosa po operacji nosa. Drewienka do nosa są stosowane do unieruchomienia kości i tkanki, zminimalizować blizny i krwawienie kontroli i obrzęk. Szyny nosowe są wykonane z różnych materiałów, w tym krzem, aluminium i tworzywa sztucznego.

Stosowanie

Według Boston Medical, celem wewnętrznej szyny nosa jest zapewnienie "Wsparcie i pozwalają przegrody nosa w oddychaniu po operacji przez integralną dróg oddechowych." Wewnętrzne szyny nosowe są powszechnie stosowane do nosa rekonstrukcji lub odchylonym operacji przegrody, gdzie nos może być obsługiwany od wewnątrz. Zewnętrzne szyny nosowe są przeznaczone do "zapewnienia przegrody poparcie i zmniejszyć lub zapobiec zrostów między ścianą boczną i przegrody nosowej po operacji." Zewnętrzne szyny nosa są powszechnie używane z plastyka nosa lub nawierzchni nosa.

Wewnętrzne Szyny nosa

Wewnętrzna szyna donosowe perforowane otwory na obu końcach, które są przyszytej do jamy nosowej po operacji. Najbardziej wewnętrzne szyny nosowe są wykonane z silikonu medycznego o które mogą być przycięte w celu dopasowania przed wprowadzeniem. Niektóre z bardziej zaawansowanych szyn zawierać część gąbki, która rozszerza po zetknięciu z płynem w celu utworzenia bardziej ścisłe dopasowanie w jamie nosowej.

Szyny nosa zewnętrznego

Zewnętrzne szyny nosa może być stosowany zamiast szyn wewnętrznych, szczególnie dla procedur konturowe plastyka nosa lub nosa. Do stosowania zewnętrznego szyny nosowy Taśmy najpierw stosowane do nosa i niestandardowy uformowany splint zostaną dodane. Szyna zmniejsza obrzęki i poprawia kształtowanie nosa. Zewnętrzne szyny nosowe są wykonane z silikonu klasy medycznej, aluminium lub fluor i są dostępne w różnych grubościach.

Jak wobec zatykać twój nos od świst

Jak wobec zatykać twój nos od świst

Nos, gwiżdże, za każdym razem możesz wziąć oddech może być irytujące dla Ciebie, znajomych i bliskich. Nieustające, krata, piskliwy dźwięk dyski wielu whistlers nos, lub wokół nich, aby dążyć do jego rozwiązania. W większości przypadków gwizdy nos jest objawem większego problemu, zwykle perforację przegrody nosowej, otwór w chrząstki między dwa nozdrza. Diagnozowania i leczenia tej choroby jest najlepszym sposobem, aby przestać nos od gwizd.

Instrukcje

• Określić, co mogło być przyczyną perforację przegrody nosowej. Pomoże to lekarz w leczeniu stanu. Perforacja przegrody nosa ma wiele możliwych przyczyn, łącznie narażenie na chemikalia przemysłowe, historia nadużywania kokainy, operacji lub urazu do przegrody nosa, choroby zakaźne takie jak Kiła lub rzadkie nosa warunki, takie jak hotelu Wegner Wegenera, lub nawet zwyczaje jak Dłubanie.

• Skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, czy mają perforację przegrody nosowej i ustalenia wszelkich podstawowych warunków. Lekarz może zbadać przegrody do zlokalizowania perforacji i ustalenia jego ważności. Ona także puszka metalowa biegać badań w celu ustalenia przyczyny perforacji i rozpocząć treatmentt.

• Adres jakichkolwiek przyczyn. Jeśli spowodowane przez prosty zwyczaj jak Dłubanie, eliminując zwyczaj jest jeden krok w kierunku leczenia, który wola współpracownik wobec zatykać nos od gwizd. Leczenia dla hotelu Wegner Wegenera polega na schemacie kortykosteroidy. Prawidłowe leczenie chorób zakaźnych takich jak Kiła lub gruźlicy pomoże leczyć choroby i łagodzą objawy.

• Używać soli aerozolu lub żelu, aby pomóc złagodzić objawy perforacji. Niektórych spraye można kupić bez recepty, lub lekarz może przepisać jeden. Aerozolu lub żelu, łagodzi objawy poprzez utrzymanie wilgoci w nosa aby zapobiec suchość, strupy i podrażnienie fragmenty.

• Używaj nosa zmiękczający skórę, jeśli objawy nadal. Porozmawiaj z lekarzem o recepty. Zmiękczających pomoże zmniejszyć zatkanie nosa i zapalenia, które constricts powietrza w nosa, więc może złagodzić, nos gwizdy.

• Przejść operacji w celu skorygowania perforacji. Ci lekarz może zalecić operację, po perforacji nie leczyć na własną lub objawy nie reagują na inne leczenie. Skoro lekarz napraw perforacji, gwizdy zatrzyma. Małe otwory są najłatwiejsze do naprawienia chirurgicznie. Duże otwory nigdy nie może leczyć na własną i są trudne do naprawienia.

Historia o nosie

Praktyka noszenia nos pierścienie sięga co najmniej 4000 lat temu i jest wymieniony w Starym Testamencie. Nos piercing w dalszym ciągu być tradycja w kulturach całego świata, a począwszy od 1960 roku, stało się modne w USA, zwłaszcza wśród młodzieży.

Wczesna historia

Historia o nosie

Nosie noszono już 4000 lat temu na Bliskim Wschodzie i również pojawiają się w Biblii, gdy Rebekę, żony Izaaka, pierścień nos w prezencie na dzień jej ślubu, mówi miłości wiedzieć. Kobiet w Indiach na sobie je od XVI wieku kiedy Mughal cesarzy przyniósł je z Bliskiego Wschodu. Według hinduskiego Blog hinduskie kobiety zwykle nosić stud lub pierścień w lewej nostril, czasami dołączenie go do ucha z łańcucha; Niektóre przebić nozdrza. Żonaty i niezamężne kobiety hinduskiej nosić nosie, i symboliki różny w zależności od regionu. Niektórzy w Indiach uważają lewą dziurkę jest związane z kobieta reprodukcji i noszenie pierścienia łagodzi bólu miesiączki i porodu. Innym nosie są symbolem piękna i stan. Nos piercing są również tradycja w niektórych kulturach afrykańskich i odzwierciedlają stan; jeden jest podane do żony przez męża podczas wyjść za mąż.

Współczesnej mody

Historia o nosie

Nosie jako akcesorium amerykańskiej mody zaczął w 1960 roku, kiedy hipisi, którzy przybyli do Indii zaczął je na sobie. Punk rocka w latach 1970 i 1980 przyjęty styl jako symbol buntu. Nosie wrócił do mody w połowie lat 1990-tych i nadal w XXI wieku; wiele rodzajów piercing ciała są modne i niektóre warować godny, ale popularność nosie jest drugim tylko ucho piercing. Nos piercing są obecnie popularne w wielu częściach świata, w tym Wielkiej Brytanii i innych częściach Europy, Kanady i Australii. Według bolesne przyjemności sport gwiazd takich jak Lenny Kravitz, Madonna i gitarzysta Slash nosa piercing.

Typy

Historia o nosie

Większość ludzi, którzy noszą nosie mają otworu nosowego piercing; kobiety są bardziej narażone na tego rodzaju piercing w którym pętli lub stud jest przebite przez nozdrza. Przegrody nosa piercing, znany również jako byk pierścienie, są mniej powszechne i noszone głównie przez mężczyzn. Takich jak byk nosa jest często przebite, tych rodzajów piercings przejść przez chrząstki dzielącej nozdrza. Rodzaje biżuterii noszona w takie kolczyki są zazwyczaj w kształcie podkowy sztangi lub pętli. Niektórzy ludzie noszą bardziej niezwykłe ozdoby przegrody, kły, obcęgi, kości lub innych obiektów. Najmniej popularny rodzaj nosa piercing jest nazywany "most piercing" w którym jest przebite skórę na mostku nosa; Sztanga wygięta lub proste są zazwyczaj noszone w tej lokalizacji. W Stanach Zjednoczonych większość ludzi nosić biżuterii skromne sklejony nos, chociaż niektóre z edgier smaków mogą nosić większe kawałki i ma wiele twarzy piercing.

Ból

Historia o nosie

Lobe przekłuwania uszu jest zwykle mniej bolesne, a następnie o nos przebite. Nozdrze jest grubszy niż ucha i wymaga więcej siły przebić. Poziom bólu można zmniejszyć cienkiej igły jest używany. Przebijają przegrody może być nieco bardziej bolesne niż piercing nozdrza, ale jeśli piercing jest prawidłowo umieszczony przez cienki pasek chrząstki najbardziej zbliżony do dolnej części nosa, ból jest zminimalizowane.

Leczenie i Pielęgnacja

Nozdrze i przegrody piercing może wziąć maksymalnie 6 miesięcy, aby wyleczyć całkowicie, według miłości wiedzieć. Biżuteria nie powinny być usuwane przez więcej niż kilka godzin w czasie, ponieważ szybko zamknąć otwór. Ważne jest, aby utrzymać w miarę możliwości czyste. Ludzi, którzy noszą nosie należy uważać, aby haczyk, piercing i tylko dotykać obszaru podczas czyszczenia.

Jakie są rodzaje stadniny nos?

Jakie są rodzaje stadniny nos?

Nos stadniny są biżuteria z długą historię. W Indiach zostały wspólne wzrok od tysięcy lat, ale dopiero niedawno dokonały skoku do głównego nurtu mody na zachodzie. Znacznie mniej natarczywe niż pierścienie, barbels i piercing przegrody nosa stadniny są jedynym rodzajem nosa piercing to czasami jest akceptowane w środowisku urzędu lub firmy. Istnieją trzy podstawowe typy Stud nos do wyboru, z których każdy składa się z kilku materiałów.

Śruby nos

Te stadniny nie płyta mocująca. Zamiast mają śruby w kształcie pin, który wprowadza się przez otwór przekłuwanie ze zwrotnym ruchu. Skoro pijany w krzywej PIN posiada stadniny z potrzeby podłoże. Mogą to być dość niewygodne włożyć i wyjąć, szczególnie w odniesieniu do nowego piercing.

Proste szpilki

Te stadniny są montowane na proste, proste metalowe pin. To sprawia, że łatwo włożyć i wyjąć. Niektóre proste pin nos stadniny są podszewek trzymać się w miejscu, ale nie, zamiast opierania się na ciśnienie od ciała nozdrza.

Magnetyczne nos stadniny

Magnetyczne nos stadniny nie wymagają w ogóle piercing. Składają się one z magnetycznego poparcie i metalowe stud. Podłoże jest umieszczony wewnątrz otworu nosowego i posiada Sworzeń gdy stadniny jest określone przed zewnętrzną skórę. Te rodzaje stadniny są podatne na przesuwne wokół nosa, ponieważ nie mają otwór piercingu uchwyt.

Szpilki ze stali nierdzewnej

Chirurgicznej stali nierdzewnej jest materiał przynajmniej mogą spowodować odrzucenie lub reakcja skóry, zwłaszcza u osób z nowego piercing.

Złota i tytanu stadniny

Złota i tytanu, natomiast droższe niż stali, są także dopuszczalne dla piercing. Złota musi być solidne, nie złotem, i białe złoto należy unikać, ponieważ zawiera niklu, że często powoduje podrażnienia skóry.

Srebrne szpilki

Mimo, że jest to tańsze, srebro nie jest dobrym wyborem dla piercing. Czarny przygasić od biżuterii można zetrzeć na skórę i plamy to trwale. Nigdy nie powinny być noszone w piercing w wilgotnych powierzchni, który zwykle obejmuje nos.

Niemetalicznych stadniny

Teflon i nylonu są zarówno materiały, które stadniny mogą być wykonane z odpowiadają ludzie, których skóra reaguje źle do metalu.

Choroby wytwarzane przez grzyby

Choroby wytwarzane przez grzyby


Wiele różnych chorób u ludzi wywoływanych przez grzyby. Choroby te występują często, gdy układ odpornościowy jest osłabiony już (oportunistycznych infekcji), ale mogą również pojawić się u osób z regularnego funkcjonowania układu immunologicznego. Zakażenie grzybami może prowadzić do kilku lub bez objawów, lecz pewne choroby grzybowe mogą prowadzić do poważnych skutków negatywnych, w tym śmierci.

Najczęstsze choroby grzybowe

Trzy z najbardziej znanych form choroby grzybicze są grzybica, drożdże i grzyby paznokci. Grzybica jest zaraźliwa grupa grzybów, które mogą prowadzić do infekcji w organizmie i grzybicy skóry głowy zwanym jak wokół pachwiny (Jock swędzenie) i stóp (grzybica), zgodnie z Medline Plus. Infekcje powodowane przez drożdże rodzaju Candida grzyby mogą wpływać pochwę, ale mogą mieć również wpływ na usta, przełyk, skóry, a nawet krwi według Medline Plus. Drożdże zakażenia może również mieć wpływ na paznokcie, podczas gdy zakażenie dermatofitami grzybów wpływa na paznokcie, według American Academy of Dermatology.

Grzyby gleby

Trzy choroby grzybicze, gorączka doliny (kokcydioidomykoza), blastomykoza i Histoplazmoza, są spowodowane przez grzyby, mieszając się w glebie, a następnie je w oddychaniu.

Mayo Clinic informuje, że gorączka doliny może prowadzić do gorączki, bólu w klatce piersiowej i kaszel. Kobiety w ciąży, osoby z obniżoną odpornością (te z osłabionym układem odpornościowym) i osób pochodzenia azjatyckiego, afrykańskiego i Hiszpanie są narażone na ryzyko śmierci z powodu infekcji.

Ludzie, którzy z powodu objawów drożdżycy może rozwinąć gorączka i dreszcze, kaszel i bóle mięśni, stawów i klatki piersiowej. Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) informuje, że w niektórych przypadkach prowadzić do przewlekłego zakażenia płuc lub zakażenia wpływ powszechnego, kości, skóry, dróg moczowych i narządów płciowych, a czasem może także powodować zapalenie opon mózgowych (zapalenie błon, które chronią mózg ).

Histoplazmoza czasami powoduje objawy grypopodobne, ale w niektórych przypadkach może prowadzić do utraty wzroku, zgodnie z National Eye Institute.

Oportunistyczne grzyby

Niektóre infekcje grzybicze przede wszystkim wpływa na ludzi, którzy mają już inną chorobę lub których układ odpornościowy jest osłabiony. Aspergiloza głównie dotyczy osób z astmą i mukowiscydozy i może powodować objawy, takie jak kaszel, świszczący oddech i gorączki w tych grupach, zgodnie z CDC.

Zakażenie Cryptococcus często dotyka ludzi HIV-pozytywne i może prowadzić do wystąpienia objawów zapalenia płuc (jak duszność, kaszel i gorączka), zmiany skórne i zapalenie mózgu i jego błony, zgodnie z CDC.

Pneumocystis zapalenie płuc jest również powszechne zakażenie grzybicze, które dotyka ludzi z HIV.

Mucormycosis

Zakażenie Mucorales grzybów występuje ze względu na oddychanie w pewnych form i może doprowadzić do poważnego stanu zwanego atypowa mykobakterioza, nokardioza. Objawy obejmują ból, gorączka i zakażenie oczu oczodołu i wybrzuszenia, ropa z nosa i ewentualne zniszczenie tkanek podniebienia, kości wokół oczu i zatok oraz przegrody nosa.

Kiedy te grzyby zainfekować mózg, Merck Instrukcje informuje, że mogą wystąpić drgawki, paraliż i śpiączka. Mucormycosis płuc może prowadzić do gorączki, kaszel i trudności w oddychaniu. Czasami również inwazji grzybów krew i spowodować śmierć tkanek i krwawienie, według firmy Merck w podręcznikach.

Sporotrychoza

Sporotrychoza jest infecton grzybicze, które wynika z obsługi kolczaste rośliny, sphagum mchu i belach siana, zgodnie z CDC. Ta infekcja powoduje czerwony, różowy lub fioletowy guz na skórze, w którym zgłosi CDC jest bezbolesny i wygląda jak ukąszenia bug. Dodatkowe stłuczki rozwijać i stać boil- lub jak wrzód, uzdrowienie powoli.

CDC donosi, że zapalenie płuc może rozwinąć się w wyniku Sporotrychoza i grzybów mogą infekować kości, stawów i ośrodkowego układu nerwowego.

Przyczyny chrapania u dzieci

Przyczyny chrapania u dzieci


Chrapanie u dzieci, ma trzy główne przyczyny. Jedną z przyczyn jest anatomiczny, taki jak wąskie gardła, krtani, zwężonej skrzywioną przegrodą lub małej dróg oddechowych. Struktury w gardle i jamie ustnej, w tym języczka i języka, podniebienia miękkiego, mogą wibrować względem siebie. Ataki alergii sprowokować obrzęk błony śluzowej nosa, zakłóca oddychanie. Najczęściej, powiększone migdałki i migdałki powodują chrapanie u dzieci

Usta Anatomia

Kiedy dziecko snores, to oznaczenie może być odporność na górnej oddechowych. Kiedy dziecko śpi, mięśnie zrelaksować, który może sprawić, że drogi oddechowe węższe. Chrapania rezultatów od tej samej ilości powietrza musi przejść przez dróg oddechowych, który jest teraz mniejsze.

Są dzieci, które od urodzenia mają wyjątkowo wąskie gardła i cienkie windpipes. Te wrodzone warunki mogą powodować chrapanie. Anatomicznie, dziecko może również chrapać powodu małej szczęki które nie rozwinęły się do jego prawidłowego rozmiaru w łonie matki.

Nierówna lub off-center rozdzielono pomiędzy nozdrzy znanych jako odchylonym przegrody nosowej jest znana przyczyna chrapania u dzieci. Podciśnienie wytwarzane na wdychanie przyczyn chrapania. Poza tym odchylonym przegrody nosa, przewlekła niedrożność nosa może być również czynnikiem.

Otyłość jest częstym powodem zwężenia dróg oddechowych u dzieci. Tłuszcze mogą tworzyć się wokół gardła powodując, że jest zwężony i ograniczenie przepływu powietrza. Tłuszczu żołądek może powodować zakłócenia w funkcjonowaniu przepony, która kontroluje oddychania.

Takie chrapanie może nie tylko zakłócić sen, ale wpływają na mózg i serce. Rodzice nie powinni odrzucić chrapanie problem dzieci, ale go poważnie i znaleźć przyczynę tak, że można go naprawić.

Alergia Ataki

Kiedy system immunologiczny dziecka reaguje w nieprawidłowy sposób na substancje nieszkodliwe dla większości ludzi, może spowodować chrapanie. Jeśli nos dziecka i dróg oddechowych są anatomicznie normalnie, alergia jest często przyczyną chrapania.

Indoor alergeny lub substancje wywołujące alergie należą formy, sierść zwierząt i sierść, pióra ptaków i roztocza. Jeśli dziecko śpi w pokoju, który nie jest dobrze i zapylonego często próżniowym, może spowodować chrapanie. Substancje te zakłócają dróg oddechowych dziecka, tymczasowo blokuje nos, który staje się zatkany lub cieknący.

Alergeny kurzu na zewnątrz są z drewna, trawy i pyłki i także dymu papierosowego lub perfum. Są dzieci, które reagują na aerozolowe spraye stosowanych w gospodarstwie domowym. Wynik może powodować chrapanie u tych dzieci.

Od chrapania u dzieci mogą być niebezpieczne dla ich zdrowia, rodzice powinni starać się ustalić, czy alergia jest przyczyną. Jeśli to nie jest sezonowa, blisko inspekcja domu jest zalecane. Forma jest grzyb i może znajdować się w strefach uszkodzonych przez wodę w domu.

Migdałki i migdałki

Prawdopodobnie najczęstszą przyczyną chrapania u dzieci jest adenoid rozszerzenie. Migdałki są gruczoły znajdujące się w pobliżu wewnętrznej części nosowych, które pomagają pułapek szkodliwe bakterie.

Rozszerzenie lub obrzęk migdałka gardłowego może być spowodowane przeziębieniem, co z kolei powoduje chrapanie. Jeśli migdałki się przewlekle obrzęk, należy je usunąć chirurgicznie.

Migdałki dzieci może stać się powiększony w stan znany jako zapalenie migdałków, które również powoduje chrapanie. Mimo, zapalenie migdałków można utwardzać antybiotyki lub środki zmniejszające przekrwienie, jeśli jest przewlekle zapalenie migdałków są zwykle chirurgicznie usunięta.

Chrapanie u dziecka może być wskazaniem, że środki muszą być podjęte przez rodziców do zapewnienia dobrego samopoczucia dziecka. Jeśli to nie jest spowodowane przez alergię, należy zasięgnąć porady od lekarza, który może zalecić operację.

Strukturalne przyczyny zakażeń Sinus

Zapalenie zatok się dzieje, gdy nosowych się podrażniona i zablokowane. Zapalenie zatok mogą obejmować ból oka, ciśnienia, bóle głowy i przekrwienie błony śluzowej nosa. Istnieją dwa rodzaje zapalenia zatok - ostre (trwa mniej niż trzy miesiące) i przewlekłe (powtarza się przez ponad trzy miesiące).

Funkcja

Zatoki są wypełnione powietrzem przestrzenie znajdujące się wokół policzków, oczu i nosa. Zatok zapewniają przepływ powietrza i odprowadzanie śluzu chyba zablokowane. Niektóre przyczyny zablokowania obejmują bakterie, grzyby i problemy nos strukturalnych.

Wypaczone Przegroda

Odchylony przegroda jest przesunięcie w środku przegrody nosa, która jest podzielona na dwie części. Odwadniania i infekcje zatok niewłaściwe mogą być skorygowane z chirurgii nosa zwany Septoplastyka.

Polipy nosa

Polipy nosa nie są rakowe narośla znajdujące się w zatokach, które mogą powodować przewlekłe infekcje zatok i problemy z oddychaniem. Zabiegi mogą obejmować leki i endoskopową operację zatok.

Rozszerzenie migdałki

Migdałki są zwarte tkanek znajduje się w tylnej części nosa (nosogardzieli). Powiększone lub zainfekowane migdałki mogą być usunięte chirurgicznie u dzieci do przewlekłych infekcji zatok.

Zapobieganie / Rozwiązanie

U pacjentów z ostrym zapaleniem zatok powinien zwrócić się do lekarza, który może zawierać krople do nosa, leki obkurczające błonę śluzową jamy ustnej, steroidy i chirurgii. Nieleczone ostre zapalenie zatok może prowadzić do przewlekłego zapalenia zatok.

Co sprawia, że ​​chrapie?

Co sprawia, że ​​chrapie?


Zgodnie z Mayo Clinic, około połowa osób dorosłych chrapanie od czasu do czasu. Chociaż okazjonalne chrapanie nie jest powodem do niepokoju, praktyka może wskazywać na poważny stan zdrowia. Beth Israel Deaconess Medical Center (BIDMC) lekarze podkreślają, że jest bardziej prawdopodobne, chrapać, gdy masz ponad 50 lat, mężczyzna, nadwaga, mają rodziny historii chrapanie lub jeśli leżeć na plecach, gdy śpisz.

Definicja

BIDMC wyjaśnia, że ​​chrapanie jest dźwięk produkowany przez utrudnione oddychanie podczas snu. Kiedy chrapać, powietrze nie porusza się swobodnie przez kanały w tylnej części nosa i ust. Drgań występuje w podniebienie i część swojej podniebienia miękkiego, znany jako języczka, tworząc dźwięk chrapania. Węższe drogi oddechowe, gorsze przeszkody i głośniejszy dźwięk chrapania.

Niedrożność dróg oddechowych

Zatkanie dróg oddechowych, z różnych powodów. Na przykład, BIDMC zauważa, że ​​powiększone migdałki, guzy lub torbiele są czasami odpowiedzialni. Pewne czynniki strukturalne, takie jak dłuższy podniebieniem, małej brody zgryz i nieprawidłowości nosa i przegrody nosa, są często przyczyną. Linia może stać się utrudniony z powodu przekrwienia błony śluzowej nosa wywołanego przez przeziębienia i infekcji zatok. Inne winowajcami obejmują zmniejszenie napięcia mięśni w język lub gardło oraz nadmiar tkanki wokół gardła z powodu otyłości.

Objawy

Głównym objawem chrapania, oczywiście, jest głośny oddech podczas snu. BIDMC wymienia inne objawy, które są często związane z obturacyjnym bezdechem sennym. Należą do nich dysząc, dławiąc, długie przerwy w oddychaniu i nagłego przebudzenia. Objawy bezdechu sennego, gdy jesteś przebudzony obejmują senność i zmęczenie w ciągu dnia, zaburzenia zdolności umysłowe i bóle głowy.

Bezdech senny

Mayo Clinic Lekarze tłumaczą, że bezdech senny jest poważnym stanem. Skłania to przestoje w oddychaniu spowodowane przez tkanki gardła utrudniającego swoje drogi oddechowe. Z bezdechu sennego, często głośno chrapią, ale długi okres ciszy - czasem 10 sekund lub dłużej - występuje. Czasami zdarza się, przepływ powietrza do mózgu jest niewystarczające, powodując obudzić się nagle z dźwiękiem końcówce lub parskanie. Taka sytuacja może wystąpić kilka razy w nocy. Amerykańskie Stowarzyszenie bezdech senny (ASAA) przypomina, że ​​operacja może poprawić chrapanie, ale nie musi to dotyczyć bezdechów bazowych.

Leczenie

Pierwszy kurs akcji przeciwko chrapaniu zazwyczaj wiąże się ze zmianami w stylu życia, takich jak utrata masy ciała i unikanie alkoholu przed snem. Alkohol rozluźnia mięśnie gardła i hamuje swoją obronę przeciwko niedrożności dróg oddechowych. Możesz być także pouczeni, aby spać na boku, ponieważ może to zmniejszyć chrapanie. Lekarz może przepisać ustnik, aby pomóc otworzyć drogi oddechowe. Operacja, aby otworzyć drogi oddechowe niekiedy uwagę, zgodnie z Mayo Clinic.

Jak rozpoznać uzależnienia od kokainy

Jak rozpoznać uzależnienia od kokainy


Kokaina jest jednym z najpotężniejszych i najbardziej uzależniających narkotyków. To może zostawić użytkownikowi uczucie zbyt pewny siebie, silny i potężny. Kokaina jest tak wciągająca, że ​​nie jest często usłyszeć uzależnionych powiedzieć, że byli uzależnieni po użyciu leku tylko raz. Uzależnienie od kokainy należy uznać i rozpatrywane natychmiast. Oto niektóre objawy, które pomogą rozpoznać uzależnienie od kokainy.

Instrukcje

1 Zbadaj oczy i uczniów. Używanie kokainy i innych substancji zmieniających powoduje, że źrenice oczu uciskać, dopóki są one bardzo małe. Jeśli ktoś, kogo znasz ciągle ma zwężone uczniów, jeśli spojrzeć na nich, nawet w nocy lub w ciemności, może to być znak, że są one nadużywania kokainy i innych narkotyków.

2 Uważaj na krwawienia z nosa. Jednym z najpoważniejszych trwałych efektów kokainy jest rozległe uszkodzenie nosa i przegrody nosa. Gdy ktoś wielokrotnie prycha kokainy, powoduje to tłumiącymi z wrażeń w nozdrza i może rzeczywiście spowodować przegroda na odejście lub oddzielny. To uszkodzenie powoduje uzależniony mieć częste krwawienia z nosa, które krwawią wiele. Ktoś mający przewlekłe krwawienia z nosa bez innego spójnego wyjaśnienia może być oznaką kokainy.

3 Poszukaj innych objawów fizycznych. Nadużywanie kokainy może również powodować niewyjaśnione pocenie się, trema i tiki nerwowe ciała lub mimowolne ruchy. Jeśli podejrzewasz, że ktoś o uzależnieniu od kokainy oglądać ich ogólny język ciała i wziąć pod uwagę wszelkie niewyjaśnione zmiany w ich fizycznej zachowania.

4 Wykrywanie wymówek. Uzależnionych od kokainy, często tworzą wymyślne niewiarygodne historie lub wyjaśnić ich częste prośby, aby pożyczyć pieniądze, niepotrzebne zaginięcia lub złe zachowanie. Ktoś, kto jest zazwyczaj proste i punktualny i nagle jest stale późno lub wymyślanie powodów, dlaczego nie mogą spełniać swoich zobowiązań może być zmaga się z uzależnieniem.

5 Należy pamiętać, nowych przyjaciół i współpracowników. Narkomanów często zaczynają się poruszać w nowych środowisk, zarówno na pobyt w pobliżu ich handlarza narkotyków i innych uzależnionych, a także dlatego, że są paranoidalne jego rodzina i przyjaciele dowiedzieć się o ich zażywania narkotyków. Jeśli osoba, podejrzewam zaczyna kojarzyć się z wieloma ludźmi, których nie znasz lub które sprawiają, że podejrzany, może to być znak, że są uzależnieni od kokainy.

Usta Kawałek zapobiec Chrapanie

Zgodnie z Mayo Clinic, prawie połowa dorosłej populacji chrapie. Nie tylko może stać się problemem między Ciebie i Twojego partnera, ale może również wskazywać przekrwienie błony śluzowej nosa, bezdech senny lub powiększone migdałki blokuje drogi oddechowe. Ustniki są dostępne za pośrednictwem lokalnego biura farmacji lub dentysty. Podczas gdy niektóre osoby może zapobiec chrapaniu z ustalonym na recepty ustnika, niektóre mogą wymagać dostosowany element do zapobiec chrapaniu.

Chrapanie

Chrapanie zaczyna występować, gdy leżąc w łóżku. Jak zrelaksować gardła, języka i podniebienia, powietrze staje się utrudnione i powoduje, że mięśnie te wibrują. Jeśli masz wąskie drogi oddechowe, drgania tkanki będą bardziej energiczne i podnieść dźwięk chrapania. Picie, nadwagą i odeszła przegrody nosa są często problemem. Osób z bezdechem sennym mają tak wąskie drogi oddechowe, które budzą się z nagromadzenia się dwutlenku węgla w ich ciałach. Wyniki bezdech senny w złej jakości snu, które mogą zostawić swój układ odpornościowy podatne na choroby. Wycinanie picia, utraty wagi i leczenia przekrwienie błony śluzowej nosa są na ogół pierwsza obrona przeciwko chrapaniu. Jednak wiele osób korzysta z ustnika, aby utrzymać przepływ powietrza otwarta.

Ustniki

Umówić się z lekarzem, aby upewnić się, że nie mamy do czynienia z poważnym problemem medycznym. Żuchwy awansu lub ustniki szyn należy zakupić na receptę chyba zamawiania przez stronę internetową poza USA, więc trzeba będzie również umówić się z dentystą. Ustniki pracy poprzez przeniesienie żuchwę i zabezpieczenia język, aby wyeliminować wibracje i zwiększyć przepływ powietrza. Firmy, które sprawiają mouthpiecesinclud AveoTSD, Elastic żuchwowych Advancement Appliance, Herbst teleskopowa Appliance i PureSleep. Ich ustniki są zatwierdzone przez FDA do ograniczania chrapania. Zamiast dostać ustnik wyposażony w niestandardowy dentysty, są pewne ustniki, które pozwalają zrobić wrażenie zębów w domu i wysłać ją do firmy takiej jak Pro chrapać sterowania Appliance, aby zaprojektować własny ustnik. Innym sposobem na niestandardowe pasuje ustnik jest to, co nazywa się "gotować i gryźć" ustnik. Zakupu ustnik jak chrapać Gwardii i gotować ustnik i zagryzając opuścić wrażenie zębów. Korzyści są takie, że masz zwyczaj dopasowany ustnik; jeśli jednak gryzie się złego nie będzie pasować.

Niestandardowe Aneks Ustnik

Kiedy umówić się z dentystą, mogą zrobić wrażenie zębów w gabinecie stomatologicznym, aby odesłać do firmy ustnika. Po ustnik został złożony, dentysta może upewnić się, że pasuje i prowadzą coroczne badania kontrolne w celu zapewnienia, że ​​ciągle działa. Wiele osób lubi tego podejścia, zwłaszcza, gdy mają do czynienia z ciężką chrapanie spowodowane przez bezdechu sennego. To również daje możliwość dostrojenia ustnik, tak, że jest w pełni swobodnie do ciebie.

Jak Wyprostuj złamanym nosem

Prostowanie złamany nos to rodzaj redukcji złamań, wykonywana w sposób zamknięty z instrumentów do uchwycenia i manipulują kości z powrotem do miejsca, przez skórę, lub w otwartej chirurgii zwanych Korekcja. Zamknięty manipulacji mogą być wykonywane przez doświadczonego lekarza w biurze lub działu awaryjnego. Korekcja jest wykonywana operacja rekonstrukcyjna złożone przez specjalistę w celu osiągnięcia indywidualne i wyniki funkcjonalne kosmetyk.

Instrukcje

Wybierz technikę, czas i Specialist

1 Zdecyduj, z porad lekarza, jeśli manipulacja bez otwartej operacji jest właśnie dla Ciebie. Metoda zamknięty może wyprostować prostych złamań, złamań złożonych przegrody nosa odbiegające mniej niż połowę szerokości grzbietu nosa i odchyleń, które blokują oddychania lub śluzu drenaż. Metoda ta nie jest właściwe, jeśli istnieje kompleks złamania otwarte złamania, złamania czaszki lub podstawnej.

2 Wybierz najlepszy czas i specjalisty. Lekarz awaryjne mogą osiągnąć prawidłowe ustawienie w ciągu kilku godzin od urazu, zanim obrzęk zestawy w, ale nie ma dowodów, że manipulacja natychmiast po urazie spowoduje lepsze funkcjonalnej i estetycznej wyniku. Lekarze medycyny ratunkowej nie zapewniają stałą opiekę lub plastykę nosa.

3 Odczekaj trzy do pięciu dni po kontuzji na obrzęk iść w dół, ale nie zwlekaj, aż kości ustawić na miejscu (około 10 dni). W tym czasie, ENT (nosa i gardła, ucha), lekarz lub chirurg plastyczny może wykonywać zamknięty prostowanie i radzimy na konkretnych technik stosowanych w plastyka nosa. Niektórzy lekarze będą manipulować nos nawet do trzech tygodni po urazie, inni czekać miesiące, aby osiągnąć przewidywalne rezultaty. Zapytaj o dostępność chirurga dla kontynuacji opieki po godzinach pracy, jeśli masz problem.

4 Przynieś stare zdjęcie do ENT lub chirurga plastycznego. Do 30 procent pacjentów ma wstępnie istniejącą asymetrię. Lekarz nie będzie manipulować złamania czy asymetria nie jest wynikiem urazu, jednak Korekcja i chirurgia estetyczna może naprawić drobne defekty kosmetyczne. Specjaliści mają specjalistyczne wykształcenie w estetycznej i chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy i może doradzić w pełnej gamie zabiegów.

Metoda Zamknięty

5 Wybierz lekarza, który będzie wykonywał procedurę w monitorowanym otoczeniu z dostępnością sprzętu ssania i resuscytacji w przypadku wystąpienia poważnego krwawienia.

6 Omów ryzyko i komplikacje z lekarzem przed wszczęciem postępowania. Powikłania mogą obejmować krwawienie, zakażenie, zapalenie zatok, problemy z oddychaniem, deformacji kosmetycznych, rzadkie zakażenia mózgu i rzadkie skutki uboczne znieczulenia, takich jak udary, drgawki, problemy z sercem, a nawet śmierci.

7 uzyskania pisemnej instrukcji opieki po tym dokładnej nazwy procedury i wszelkie leki otrzymałeś w przypadku potrzeby opieki awaryjnego później.

8 Omów opcji zarządzania bólu z lekarzem. Aby znieczulić nos, waciki nasączone znieczulającego może być włożona lub spraye, miejscowe iniekcje i bloki nerwowe mogą być wybrane. Dożylne uspokajającego leki może być wybrany, ale konieczne jest monitorowanie i trzeba będzie odpowiedzialny dorosły towarzyszyć Ci do domu.

9 Pozwól lekarz wstawić wziernika (urządzenie metalu do rozprzestrzeniania nozdrza) szukać krwawienia, jasne, płynie mózgowo-rdzeniowym (CSF) lub zakrzepu krwi zwany krwiak przegrody. Jeśli występuje, lekarz rozciąć i spuścić krwiak. Jeśli CSF jest obecny nie należy stosować metody zamknięty.

10 Zapytaj lekarza, który będzie używany instrumenty manipulować kości nosa z powrotem na miejsce. Boies winda podnosi przesunięta kość podczas gdy lekarz wywiera nacisk, aby zmienić położenie uszkodzonych fragmentów. Kleszcze Asch delikatnie włożona do otworu nosowego uchwycić przesiedlonych fragmenty i przenieść je z powrotem na miejsce. Nadmierna siła może zniszczyć tkanki nosa powodując krwawienie.

11 Zapytaj lekarza na lustro, aby zobaczyć, czy jesteś zadowolony z pozycji nosa. Szyna jest następnie stosowana do nosa tydzień. Antybiotyk i ból lek może być przepisywany, a lekarz poinformuje cię na przyczynach, takich jak powrót objawów infekcji, nadmiernego krwawienia, deformacji lub braku drenażu śluzu.

Wskazówki:

  • Szukajcie opieki pierwszego lekarza, poważne obrażenia ciała związane ze złamanym nosem może spowodować śmierć lub trwałe kalectwo.
  • Walki i nadużywanie powszechnie powodować złamane nosy. Właściwe władze muszą być powiadamiane, jeśli zachodzi podejrzenie nadużycia lub napaść z bronią w ręku wystąpił.
  • Manipulacja złamanym nosem może spowodować poważne krwawienie (które mogą wymagać operacji nagłego w przypadku niekontrolowanego), złamanie kości pomiędzy nosem i mózgu prowadzące do infekcji mózgu, deformacją kosmetycznej nosa, zapalenie zatok, i podbitym okiem.
  • Te środki znieczulające stosowane w leczeniu złamany nos rzadko powodują choroby serca, drgawki, udarów mózgu, a nawet śmierć.
  • Jeśli uspokojenie jest używany przez lekarza w monitorowanej okolicy, Osoby dorosłe powinny towarzyszyć pacjentowi bezpiecznie do domu.

Rodzaje chrząstki

Chrząstka jest tkanka znajdują się w całym ciele. Charakteryzuje się elastycznością, elastyczności i półprzezroczyste, trudnym charakterze. Składa się głównie z materiału glikomakropeptyd białka zwanego chondroityny i jest chroniony przez membranę o nazwie ochrzęstna. Istnieją trzy rodzaje chrząstki: bezbarwne, elastyczne i chrząstki włóknistej.

Opisy

Chrząstka szklista jest niebiesko-biały i półprzezroczysty. Chrząstka jest silny to jeszcze elastyczny. Jest wypełniona siarczanów chondroityny, siarczan keratanu, Hyaluron i włókien kolagenowych.

Elastyczna chrząstka jest podobny w budowie do szklistej chrząstki. Jest to również bardzo silny, ale ma dodatkową elastyczność ze względu na rozbudowaną sieć żółtych włókien elastycznych w Oprócz kolagenu.

Włóknistą jest bardzo trudne, składa się z gęsto przeplatane włókna kolagenowe. To się często w pobliżu stawów i ma unikalną zdolność do łączenia się ścięgien lub innych sąsiednich tkanek.

Lokalizacje

Szklistej chrząstki znajduje się w przegrody nosa, krtani, tchawicy, na końcach kości (w stawów) oraz w łącznej obszarze pomiędzy mostka i żebra.

Elastyczna chrząstka można znaleźć w nagłośni, częścią krtani, zewnętrznej części ucha i swojej słuchowej rurki.

Włóknistą znajduje się w pobliżu krawędzi swoich jamach stawowych (jak w swojej jamie kostną panewkę stawu barku) oraz w przedniej części swojej obręczy biodrowej. Jest to podstawowy składnik tarcz między używanym kręgów.

Funkcje

Szklistej chrząstki zmniejsza tarcie w stawach. Pozwala kości należy mocno połączone jednocześnie umożliwiając ruch, umożliwia podłużny wzrost kości długich i zapewnia wsparcie w bronchii i tchawicy (pozwalając tchawica pozostają otwarte).

Elastyczna chrząstka utrzymuje kształt, dodaje elastyczności i zapewnia wsparcie i siłę do ogólnej struktury.

Włóknistą amortyzuje wstrząsy, aby zapobiec uszkodzeniu kości, zwiększa wytrzymałość stawów, a jednocześnie umożliwiające ruch i pogłębia wspólne gniazda, aby zmniejszyć szanse na zwichnięcia.

Choroba zwyrodnieniowa stawów i chrząstki stawowej

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest postępujące niszczenie chrząstki stawowej, wyspecjalizowaną formą chrząstki szklistej. Chrząstka stawowa znajduje się na stawy i umożliwia końce kości pozostać smarowane, hamowanie zużycia kości i pozwala tarcia ruch.

Naprawa chrząstki

Wielu pacjentów, którzy doznali urazu również wspólne chrząstki zostały uszkodzone. Uszkodzenia zazwyczaj można naprawić artroskopii, chirurgii wykonywane z instrumentów wprowadzonych przez trzy małe nacięcia wokół stawu. Poprawa tego rodzaju postępowania jest zazwyczaj szybsze i mniej bolesne niż tradycyjnej chirurgii. W niektórych przypadkach jednak otwarte nacięcie może być wymagane - jeśli jest dodatkowe uszkodzenie stawów, na przykład. Jeśli podejrzewasz, że masz uszkodzenie chrząstki, porozmawiać z lekarzem na temat planu leczenia i dostępnych opcji.

Objawy infekcji Sinus

Infekcje zatok (zapalenie zatok) występuje, gdy fragmenty zatok nosowych lub stanu zapalnego. Zapalenie zatok może się rozwijać na dwa etapy: ostre i przewlekłe. Etapy te mają wyraźne oznaki i objawy i może zwiększyć się z grzybicze, wirusowe i, w rzadkich przypadkach, infekcje bakteryjne. Ostre objawy zapalenie zatok zwykle trwać do ośmiu tygodni, ale objawy przewlekłe zapalenie zatok może trwać dłużej. Zapalenie zatok jest najczęściej uleczalna, ale w rzadkich przypadkach, zapalenie opon mózgowych, zapalenie kości i szpiku (zakażenie kości), zapalenie tkanki łącznej oczodołu (infekcji wokół oczu) lub ropień może wystąpić.

Przyczyny

Zatoki są wypełnione powietrzem przestrzenie czaszki, wyłożone błon śluzowych. Jeśli zatok są zablokowane, zarazki i bakterie rosną łatwo spowodować nagromadzenie śluzu, który może powodować zapalenie zatok. Zapalenie zatok może pojawić się z odchylonym, przegrody nosa, niewłaściwego zimnego funkcji rzęsek (Kartagenera lub zespół nieruchomych rzęsek), zanieczyszczeń w powietrzu (lub drażniących chemikaliów) lub słaby system immunologiczny.

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, ostre wirusowe zapalenie zatok jest zwykle zawarte po infekcji górnych dróg oddechowych. Jednakże, przewlekłe zapalenie zatok może być grzybicze, bakteryjne i wirusowe. Alergie, infekcje dróg oddechowych, guzy lub polipy nosa są najczęstszymi przyczynami przewlekłego zapalenia zatok.

Różne objawy mogą wskazywać na obecność zakażenia zatok.

Objawy

Według Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii-chirurgii głowy i szyi, zapalenie zatok jest czasami nigdy prawidłowo zdiagnozowane i leczone, ponieważ większość objawy są podobne do przeziębienia lub alergii.

Objawy ostrego zapalenia zatok są różne u dorosłych i dzieci. U dorosłych, pewne objawy śledzić przeziębienia, że ​​pogarsza się po pięć do siedmiu dni. Ból głowy, gorączka, ból gardła, postnasal kroplówka, kaszel, nieświeży oddech lub utrata węchu, zmęczenie i wydzielina z nosa, przekrwienie są również klasyczne objawy u dorosłych zapalenie zatok.

U dzieci, trzy dni ciemności wydzielina z nosa z wysoką gorączką, wydzielina z nosa przez ponad 10 dni, a choroby układu oddechowego lub zimno, że pogarsza po oznaki poprawy są typowe objawy.

Ostre i przewlekłe zapalenie zatok ma podobne objawy, ale objawy trwają dłużej z przewlekłym zapaleniem zatok.

Leczenie

Podczas zapalenia zatok bakteryjne (przewlekłe), antybiotyki mogą być skuteczny sposób leczenia. Jednak antybiotyki nie są skuteczne formy leczenia, jeśli jest ostra infekcja (wirusowa lub spowodowane przez czynniki drażniące). Nad-recepty mogą być stosowane do leczenia ostrego zapalenia zatok przynosowych.
Inne zabiegi obejmują picie płynów do rozrzedzenia śluzu, inhalacji parowej dwa do czterech razy dziennie, stosując wilgotne, ciepłe szmatki do obszaru nosowego kilka razy dziennie i przy użyciu nawilżacza. Leki przeciwhistaminowe i aerozole donosowe kortykosteroidów może być również stosowany do redukcji obrzęku jam nosowych.

Zapobieganie

Dobrym sposobem, aby zapobiec zapalenie zatok jest często myć ręce, zmniejszyć stres, i jeść dużo owoców i warzyw bogatych w przeciwutleniacze i innych substancji chemicznych, aby wzmocnić swój układ odpornościowy. Szybko leczeniu przeziębienia, grypy i alergii. Zwiększenie wilgoci w organizmie poprzez picie dużej ilości płynów. Unikaj dymu, zanieczyszczeń i obkurczające naczynia powinny być podjęte podczas infekcji górnych dróg oddechowych. Unikanie bliskiego kontaktu z osobami z infekcji górnych dróg oddechowych, przeziębienia lub grypy może również zapobiec zapalenie zatok.

Ostrzeżenie

Medycznego należy skonsultować jeśli objawy trwają dłużej niż 10 dni. Objawy nadal obecne po prawidłowo przyjmujących antybiotyki, wysoka gorączka, silne bóle głowy lub wielokrotne występowanie zapalenia zatok w ciągu roku są także znaki ostrzegawcze, aby skontaktować się z dostawcą opieki zdrowotnej.

Przyczyny katar

Nieżyt nosa, które nazywa się także wyciek z nosa lub zapalenia śluzówki nosa, mogą wystąpić samodzielnie lub w połączeniu z innymi objawami, takimi jak kichanie i zatory, a zazwyczaj odchodzi bez leczenia. Możesz rozwinąć katar w każdej chwili, i mające katar może być irytujące i powodować trudności w zasypianiu i oddychania. Następujące informacje z Mayo Clinic i National Library of Medicine wyjaśnić przyczyny katar.

Alergie

Alergie są częstą przyczyną katar i często powoduje dodatkowe objawy, takie jak kichanie i przekrwienie błony śluzowej nosa. Możesz rozwinąć katar z powodu sezonowych alergii na pyłki unoszące się w powietrzu zarodników pleśni lub, i te alergie rozpoczyna się zazwyczaj późną wiosną i potrwa do lata. Inne alergeny, w tym sierść zwierząt domowych, kurz i produktów, takich jak nabiał, ryby, soja i może również powodować katar.

Leki

Stosowanie niektórych lekarstw i leków, może powodować nosa i zatok generować zbyt dużo śluzu, co powoduje wyciek z nosa. Leki, takie jak leki moczopędne na wysokie ciśnienie krwi, leki obkurczające naczynia na zatkany nos i sprayu do nosa może powodować katar. Nielegalne leki, które są prychnął, wziewne lub prychnął, takich jak aerozole i kokainy może spowodować wyciek z nosa i krwawienie z nosa.

Zakażenia

Infekcje wirusowe i bakteryjne, zwłaszcza te, które wpływają na układ oddechowy, może powodować katar. Choroby takie jak przeziębienie, zapalenie oskrzeli, infekcje zatok i grypa są najczęstsze przyczyny katar. Inne zakażenia, takie jak ospa wietrzna, wirusa oddechowego, różyczka i krztuścowi są przyczyny katar wspólnego wśród dzieci.

Bóle głowy

Bóle głowy mogą powodować inne objawy oprócz bólu, a te mogą obejmować obrzęk, przekrwienie i katar. Kasetowej, w którym bóle głowy występują kilka w krótkim czasie mogą spowodować wyciek z nosa. Urazy głowy, takie jak jest pięścią w twarz lub inny uraz nosa i głowy, takich jak upadki mogą również powodować katar.

Hormony

Zmiany hormonalne mogą być przyczyną kataru u kobiet. Katar jest powszechne w okresie ciąży i może utrzymywać się przez cały czas trwania ciąży, a kobiety w ciąży nie może być w stanie brać leki, aby złagodzić ten objaw. Zmiany hormonalne po porodzie, podczas zespołu napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy mogą powodować katar.

Choroby nosa

Problemy strukturalne w obrębie nosa wraz z nienormalnych wzrostów, takich jak polipy nosa mogą powodować katar. Odeszły przegrody nosa lub uszkodzony może powodować przewlekły katar, jeśli problem nie zostanie rozwiązany. Przedmioty zatrzymane w nosa może również powodować wyciek z nosa, a jest bardziej powszechne u dzieci niż u dorosłych.

Pogoda

Spędzać czas na wolnym powietrzu w trudnych warunkach pogodowych może powodować nadmierne wytwarzanie śluzu, co powoduje wyciek z nosa. Bardzo niska wilgotność powietrza w okresie zimowym lub na dużych wysokościach może spowodować wyciek z nosa i krwawienie z nosa i podrażnienie. Niskie temperatury i jasne światło słoneczne lub oświetlenie może również powodować katar, zwłaszcza po długotrwałym narażeniu.

Leczenie nieletnich Ossifying włókniak

Juvenile Ossifying włókniak (JOF) jest uszkodzenie lub masa koścista twardy, który tworzy na części kości gdzieś na twarzy i powoduje obrzęk lub asymetria twarzy. Zazwyczaj bezobjawowo, czasami może pojawić się ból w zależności od lokalizacji uszkodzenia w. Chociaż określany jako "młodzieńcze", to rzadko choroba może wystąpić w każdym wieku, a sposoby leczenia zależą od ciężkości stanu chorobowego.

Potwierdzenia diagnozy

Z powodu częstego prezentacji wokół kości szczęki JOF masy są często po raz pierwszy zidentyfikowany w gabinetach dentystycznych stosując technologię panoramicznego X-ray. Tomografii komputerowej wraz z biopsją zwykle są wykonywane w celu potwierdzenia diagnozy i wykluczenia rakowe nowotwory.

Łyżeczkowanie

Gdy agresywny lub jednorazowe JOF podejrzewa się, jak to ma miejsce w przypadku więcej niż dwie trzecie czasu, łyżeczkowanie jest często zalecane. Ta opcja jest znacznie mniej inwazyjna niż resekcji i wiąże się golić lub skrobanie masę przy użyciu urządzenia chirurgicznego zwanego curette. Curette zadrapania masę aż do uzyskania zdrowej kości.

Resekcja chirurgiczna

Chirurgicznej resekcji jest zwykle zalecane w przypadkach, gdy masa wydaje się być agresywna i powszechne czy nawrotu wcześniejszego masy JOF wcześniej potraktowanej łyżeczkowanie. Gdy wzrost przejęła innych obszarach twarzy, w tym w obszarze przegrody nosa i jam nosowych, chirurgii służy wyciąć masę jak również niektóre kości i chirurgia plastyczna jest często konieczne, aby naprawić szkody wyrządzone przez masa.