adcov.com

osteoporoza a żelazo

Żelazko i Osteoporoza

Żelazko i Osteoporoza


Osteoporoza jest chorobą, która powoduje, że kości stają się kruche i łatwo złamana. Nadmiar żelaza może być czynnikiem przyczyniającym się lub przyczyna. Żelazo może kolidować z komórek, które utrzymują strukturę kości i siłę. Zaburzenia genetyczne lub czynniki środowiskowe, takie jak palenie tytoniu może spowodować przeciążenie żelaza.

O Osteoporozy

Osteoporoza zmniejsza gęstość kości. Często nie ma objawów i złamań kości jest pierwszą oznaką osteoporozy. Po wystąpieniu złamania, lekarz zwykle zrobić badania gęstości kości, aby określić, czy gęstość jest mała. Osteoporoza nie ma lekarstwa, ale może to być leczone lekami, które odbudowy siły i gęstości kości.

Żelazo

Nadmiar żelaza może powodować osteoporozie lub niskiej gęstości kości. Badanie z 87 pacjentów z dziedziczną hemochromatoza, odziedziczonej warunkiem, że powoduje przeładowania żelazem, wykazały, że 25 procent miało osteoporozę i 41 procent miało osteopenię lub mniej poważne niskiej gęstości kości. Cięższy przypadek przeładowania żelazem powodowało gęstości kości niższej niż mniej ciężkim przypadku, wykazujące związek między nadmiarem żelaza i niskiej gęstości kości.

Tworzenie kości

Żelazo może hamować powstawanie i działanie osteoblastów i osteoklastów, komórek odpowiedzialnych za utrzymanie zdrowia kości. Osteoklasty reabsorb kości i rozbicie go, uwalniając swoje minerały do ​​krwiobiegu. Następnie, osteoblasty odbudowy kości, zachowując jego wytrzymałość i integralność. Żelazo przeszkadza bardziej z funkcji osteoblastów, zatrzymując nowej syntezy kości i tworzenia, co może sprawić, kości słabsze i mniej gęsta.

Nadmiar żelaza Przyczyny

Pewne warunki, takie jak HIV, palenie tytoniu, alkoholizm i menopauzy mogą zwiększyć ilość żelaza w organizmie. Choroby takie jak dziedziczna hemochromatoza są na ogół za najbardziej ciężkich przypadkach przeładowania żelazem, ale każda choroba, która prowadzi do nadmiaru żelaza w organizmie może powodować lub nasilać osteoporozę.

Inne czynniki ryzyka

Starsze osoby są bardziej narażone na rozwój osteoporozy, a kobiety zdiagnozowano cztery razy częściej niż mężczyźni. Historia rodziny kruche kości lub osteoporozy mogą również umieścić osobę na ryzyko. Palenie tytoniu i alkoholizm może zmniejszyć gęstość kości. Dieta o niskim wapnia i sodu nadmiernego kofeiny i może być również czynniki ryzyka. Dieta bogata w wapń oraz aktywnego trybu życia może pomóc w zapobieganiu osteoporozie.

Przyczyny nerek Osteoporoza u mężczyzn

Jaki jest nerek Osteoporoza

Nerek osteoporoza jest chorobą, w której nerki nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości wapnia do kości i fosforu we krwi. Stan zwykle prowadzi do bólu kości, stawów, deformacje w kościach i łatwość w szczelinowania kości. To jest często u pacjentów dializowanych lub z chorobą nerek lub awarii.

Przyczyny u mężczyzn

Niewydolność osteoporozy występuje w więcej kobiet niż mężczyzn. Statystyki pokazują, że mężczyźni stanowią więcej niż połowę liczby osób cierpiących na to zaburzenie. Przyczyny wynikają z problemów z nerkami i mogą obejmować na przewlekłą chorobę nerek, dializa i urazy narządów wpływających na ich zdolność do pomocy w produkcji wapnia.

Leczenie

Niewydolność osteoporoza potraktowano suplementów i leków. Suplementy witaminy D są przepisywane pacjentom. Leki, znane jako środki wiążące fosforan są podane dla ułatwienia absorpcji fosforu we krwi. Ponadto, lek Cynakalcet może naśladować wapnia w ciele i można je również stosować u pacjentów. Wykonania jest również przewidziane, aby pomóc w zwiększeniu wytrzymałości kości.

Pokarmy bogate w żelazo dla dzieci

Pokarmy bogate w żelazo dla dzieci


Żelazo pomaga zachować zdrowie. Rozwijają czerwonych krwinek, które przenoszą tlen wokół wszystkich komórkach ciała. W związku z tym, że jest z dodatkowym znaczeniu, że dzieci uzyskać wystarczającej ilości żelaza do swojego systemu, ponieważ ich organizm ciągle się rozwija. Konieczne jest, aby wiedzieć, które produkty spożywcze nieść najwięcej żelaza, aby Twoje dziecko w dobrym zdrowiu.

Mleko dla niemowląt

Małe dzieci, w wieku od sześciu miesięcy i poniżej, można uzyskać żelaza, których potrzebują do mleka matki. Dzieci, które nie są karmione piersią powinny otrzymywać formułę mleka, które jest wzbogacone w żelazo. W wieku od sześciu miesięcy do 1 roku, można wprowadzić wzbogacone w żelazo płatki do diety dziecka.

Świeże owoce

Owoców jest ogromny źródłem żelaza w organizmie człowieka, więc dzieci powinny mieć co najmniej trzy owoce dziennie, w celu zapewnienia, że ​​są coraz żelaza, których potrzebują. Owoce, z których szczególnie wysokiej zawartości żelaza są truskawki, czarne porzeczki, owoce męczennicy, granatu i maliny.

Mięso

Jedzenie mięsa jest najlepszy sposób, aby uzyskać wysoki poziom żelaza w organizmie. Dla dzieci, zdrowszych wyborów byłoby dać im chude czerwone mięso. Aby mu coś chcieliby jeść, umieścić mięso w bułce, ubierać go i nazywają to hamburger. Zielone liście zawierają także duże ilości żelaza, więc dodać te do hamburgera. Ciemny drób jest inny zdrowy wybór.

Fasola

Fasola jest dobrym źródłem żelaza, jak również. Są to fasola, fasola lima i suszonych grochu i fasoli. Są one bezpieczne dla malucha do jedzenia przez siebie, dzięki czemu można dać im bezpośrednio do dziecka jako zdrową przekąskę. Alternatywnie można umieścić fasola w carne chili kukurydzy, jeśli dziecko nie lubi smaku ziaren na własną rękę.

Małe Zdrowe przekąski

Daty i jaja są też dobrym źródłem i może być podany dziecku jako mała uczta, w zależności od tego, co wolą. Daty są słodki smak, więc dzieci mają tendencję do ich lubię, i jajka na twardo dawna zdrowe przekąski preferowany przez matki.

Jak działa Żelazo pomaga organizmowi?

Jak działa Żelazo pomaga organizmowi?

Co Żelazo Czy w Ciele

Żelazo jest minerał wykorzystywany przez jednostkę do wytwarzania czerwonych ciałek krwi. W szczególności, żelaza stosuje się do wytwarzania hemoglobiny, który jest głównym białkiem w czerwonych krwinkach. Hemoglobiny przenosi tlen w organizmie, to bez żelaza w tkankach, mięśniach i innych systemów uzyskania odpowiedniego tlenu, a więc nie może funkcjonować prawidłowo. To prowadzi do zmęczenia i złego stanu zdrowia. Niedobór żelaza może również powodować zadyszkę, niezdolność do wykonywania zadań fizycznych dobrze, słaba uwagi i innymi problemami w nauce. Brak żelaza jest znane jako anemii.

Jak Żelazo Korzyści Ciało

Jeśli masz wystarczająco dużo żelaza w systemie, mięśnie i systemy ciała będzie działało jak twój poziom sprawności fizycznej pozwala. Suplementy żelaza mogą zwiększyć poziom energii i zdolność do uczenia się. Wystarczających ilości żelaza w organizmie może pomóc wyeliminować zmęczenie i osłabienie mięśni. Żelazko korzysta również układ odpornościowy, więc ludzie, którzy spożywają wystarczającej ilości żelaza mają tendencję do lepszego ogólnego stanu zdrowia.

Kto potrzebuje więcej żelaza?

Istnieje kilka grup osób, które są narażone na ryzyko niedoboru żelaza. Kobiety, które nie weszły jeszcze w okres menopauzy są zagrożone niedoborem żelaza. Gdy kobiety tracą krew podczas miesięcznych cykli menstruacyjnych, tracą również żelazo. Jeśli to żelazo nie otrzymuje te kobiet cierpi z powodu zmniejszonej energii i wydajności. Uzupełnienie ich diety w żelazo zwiększa ilość energii i wytrzymałości mają. Kobiety w ciąży zwiększyły objętość krwi i zwiększone zapotrzebowanie na tlen w ich ciałach, więc muszą również dodatkowe żelazo na bieżąco ich poziom energii. Dzieci i młodzież potrzebują również odpowiednich ilości żelaza. Ponieważ żelazo jest niezbędne w transporcie tlenu przez organizm w krwinkach czerwonych, pomaga dzieciom rozwijać prawidłowo. Dzieci, które nie otrzymują wystarczającej ilości żelaza czasem zahamowany wzrost i inne problemy rozwojowe. Mogą cierpieć z powodu trudności w uczeniu się, ponieważ mózg nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu.

Ile Żelazo jest potrzebne?

Chociaż żelazo niesie wiele korzyści dla organizmu, jest możliwe, aby za bardzo dobrego. Narodowe Biuro suplementów diety zaleca dorosłych kobiet w wieku lat spożywać 18 mg żelaza dziennie. Ludzie z tej samej grupie wiekowej należy spożywać tylko 8 mg żelaza dziennie. Dzieci w wieku 4 i 8 powinny spożywać 10 mg żelaza dziennie, zmniejszając do 8 mg po osiągnięciu wieku 9 lat. Nastoletni chłopcy powinni spożywać 11 mg dziennie, a nastoletnie dziewczyny powinny spożywać 15 mg. Biorąc bardziej niż zalecany może prowadzić do stanu znanego toksyczność żelaza, które mogą powodować gromadzenie żelaza w narządach, co prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Aby uzyskać jak największe korzyści z żelaza w diecie, należy uważać, aby nie spożywać odpowiednie ilości zużywa zbyt wiele.

Pokarmy bogate w żelazo dla wegan

Pokarmy bogate w żelazo dla wegan


Wegańska jest ściśle wegetariańska, że ​​zużywa żadnych produktów zwierzęcych w ogóle. Ponieważ żelazo jest przede wszystkim w żywności pochodzenia zwierzęcego, weganie muszą ciężej pracować, aby uzyskać odpowiednią ilość z innych źródeł.

Fakty

Rośliny zawierają tylko nie hemu żelaza, które nie są dobrze absorbowane przez organizm i musi być zużywana w odpowiednich ilościach i kombinacji (zwłaszcza razem z witaminą C), w celu zapewnienia weganie z odpowiednich ilościach.

Cechy

Nasiona dyni zawierają więcej żelaza niż inne produkty w świecie roślinnym (8,6 mg na porcję), podczas gdy inne, takie jak nasiona słonecznika, zawierają wystarczy być godne włączenia do diety wegańskiej.

Rozważania

Tofu, soja i produkty sojowe w ogóle są bogate w żelazo i niską zawartość tłuszczu i kalorii, co czyni z nich główny wybór dla składników odżywczych w diecie wegańskiej.

Opcje

Pełnoziarniste pieczywo i produkty zbożowe są często wzbogacone w żelazo w dzisiejszych czasach, co czyni je doskonałym wyborem dla wegan, którzy nie chcą przyjmować suplement.

Expert Insight

US Zalecane diety Allowance dla żelaza wynosi 10 mg dla mężczyzn i 15 mg dla kobiet, na co dzień, z których wszystkie mogą być uzyskane z pojedynczego szkła wzmocnionego mleka sojowego lub mleka ryżowego.

Pokarmów bogatych w żelazo i witaminy B12

To mało znany fakt, że witamina B12 i żelazo iść w parze. Jeśli są braki w jednym, zazwyczaj można się z niedoborem innych dość łatwo. Brak witaminy B12 może powodować zmęczenie, zawroty głowy, kołatanie serca, utratę włosów i niedokrwistości. Niedobór żelaza może być spowodowane przez różne typy niedokrwistości. Ważne jest, aby upewnić się, że jesteś jedzenie żywności, które są zarówno w wysokiej witaminy B12 i żelaza.

Podroby

Podroby są bardzo bogate w witaminę B12. Narządów, takich jak wątroba i nerki są szczególnie wysokie.

Tłuste ryby

Innym doskonałym źródłem witaminy B12 jest w tłustych rybach. Łosoś, halibut i Lucjan są wszystkie wielkie źródła witaminy B12.

Fasola

Ziarna są bardzo bogate w żelazo, które łatwo włączone do diety. Ziarna takie jak fasola, soja i fasola garbanzo są szczególnie wysokie w żelaza.

Nasiona

Nasiona dyni i sezamu są bogate w żelazo. Robią świetną przekąskę i może być zapakowany i prowadzi łatwo na wycieczkę.

Lekarz Zatwierdzenie

Upewnij się, że jedzenie produktów bogatych w witaminy B12 i żelaza są odpowiednie dla Ciebie przez konsultacji z lekarzem. Niektóre leki reagują negatywnie do tych dwóch suplementów witamin. Skontaktować się z lekarzem przed dodaniem jakiegokolwiek suplementu do diety.

Jakie pokarmy są niskie w żelazo?

Ludzie muszą unikać żywności bogatej w żelazo dla warunków zdrowotnych, takich jak dna moczanowa. Dużo zdrowej żywności, nie przyczyni się do nadmiaru żelaza.

Nabiał

Mleko, ser i jogurt są niskie w żelazo (mniej niż .20mg / 100 g pokarmu) i stanowią dobre źródło białka.

Soki owocowe i napoje gazowane

Większość soki owocowe i napoje gazowane mają niską liczbę żelaza. Grejpfrut, żurawina i pomarańczowy są bardzo niskie.

Świeże owoce

Niektóre świeże owoce, zwłaszcza jagody, melon, jabłka, są stosunkowo niskie w żelazo (mniej niż .20mg / 100 g pokarmu).

Warzywa

Rzepa (0,18 mg) i rzodkiewki (0,15 mg) mają bardzo niską zawartość żelaza. Unikać zielone warzywa liściaste, które mają wysoką liczbę żelaza.

Przyprawy

Wiele przypraw, w tym sałatek, mieszanek oleju roślinnego i zupy zawierają mało żelaza.

Ryż biały

Biały ryż biały ryż i makaron zarówno zawierać niewielkie ilości żelaza (0,14 mg / 100 g pokarmu). Należy unikać wszelkiego rodzaju ziarna, które zostało wzbogacone w żelazo.

Owoce i warzywa bogate w żelazo

Owoce i warzywa bogate w żelazo


Owoce i warzywa zapewniają niehemowe aktywów zamiast zwierząt w oparciu, formę żelaza. Ciało nie wchłania żelazo tego typu tak wydajnie, jak hemu żelaza. Żelazo jest wchłaniane łatwiej po spożyciu, jak również produktów, które zawierają witaminę C, lub w dodatku do produktów spożywczych o wysokiej zawartości witaminy C

Karczoch

Karczochy śródziemnomorskiej są pochodzenia. Według Karczoch Rady Doradczej Kalifornii, większość karczochy uprawiane w Stanach Zjednoczonych pochodzi z gospodarstw w Monterey County w Kalifornii Jadalne części karczocha są ograniczone. Są wewnątrz płatków, które łatwo odsunąć raz karczochy gotowane; Wewnętrzna część trzpienia; i serca. Serce spoczywa pod purpurowym dławik; ssanie powinno być czerpane z łyżką i wyrzucić. Jeden cały karczoch przygotowany przez gotowanie zapewnia 3,9 miligramów żelaza. (Reference 3)

Szpinak

Szpinak jest dostępne przez cały rok. Można go znaleźć w puszkach, świeże i zapakowane w większości lokalnych rynków. Rośliny US zazwyczaj pochodzą z Kalifornii i Teksasie. Rynki i producenci żywności wykorzystują trzy odmiany szpinaku, płaskiej liści, Sabaudia i pół-Savoy. Płaskim liści szpinaku ma gładkie trójkątne liście. Liście szpinaku są kręcone Savoy i pół-włoska nieco mniej kręcone. Jedna szklanka gotowanego szpinaku zawiera 6,4 miligramów żelaza.

Swiss Chard

Boćwina pochodzi ze Szwajcarii. Jest to warzywo zima najlepiej sadzić pod koniec lata. Jej smak jest mocny i lekko gorzki, ale nie nieprzyjemne. Chard miesza się dobrze z sałatek i zup. Swiss Chard oferuje 4,0 miligramów żelaza na kubek.

Brzoskwinie

Brzoskwinie uprawiane są w Stanach Zjednoczonych z dobrą część upraw pochodzących z południowo-wschodniej USA wysoką zawartość składników odżywczych i słodki smak sprawiają brzoskwinie popularnego owocu. Jedzenie 10 suszonych połówki brzoskwiń doda 5,3 miligramów żelaza w diecie.

Rodzynki

Rodzynki są łatwo dostępne i przenośne źródło owoców z żelaza. Zapewniają one także znaczne ilości błonnika w postaci inuliny, która jest korzystna dla zdrowia jelita grubego. Rodzynki zapewniają również źródłem antyoksydantów, fitochemicznych i katechin w diecie. Jedzenia o 1/2 filiżanki rodzynek jako przekąski zapewnia 1,6 miligramów żelaza.

Sok z suszonych śliwek

Sok z suszonych śliwek stanowi około 17 procent zalecanego dziennego spożycia (RDA) na żelazo; osiem uncji soku z suszonych śliwek zawiera 3,0 miligramów żelaza. Sok z suszonych śliwek oferuje znaczące źródło witaminy A, B-6 i C, a także potasu; Niestety, również zawierają znacząco wysoki procent cukru. (Zasobów 3)

Biorąc pod uwagę zawartość cukru w ​​soku z suszonych śliwek, może wydawać się bardziej uzasadnione na przekąskę śliwek. Nie jest to przypadek. Śliwki lub suszone śliwki pomagają organizmowi w absorpcji żelaza, najprawdopodobniej ze względu na zawartość witaminy C; Jednak nie zapewniają one dużą ilość żelaza w 0,37 mg na porcję.

Fasola

Ziarna mogą być wytwarzane w różny sposób. Obejmują one białka, włókna i żelaza. Soja, soczewica, ciecierzyca i fasola zawierają 8,8 do 3,0 miligramów żelaza. Spróbuj je sam, rzucił z makaronu lub sałatki zieleni, lub dodać je do zupy.

Lista Foods i warzywa zawierające żelazo

Lista Foods i warzywa zawierające żelazo


Żelaza dostarcza niezbędnych składników do białek odpowiedzialnych za transport tlenu w całym organizmie, a substancje pomocnicze we wzroście komórek. Niedobór żelaza może powodować zmęczenie i osłabienie układu odpornościowego. Żelaza w żywności składa się z dwóch typów: hemu i niehemowego. Wygląda hem żelaza w mięsa, ryb i drobiu, i wchłania do organizmu łatwiej niż niehemowego żelaza, oznacza, Harvard University Health Services. Niehemowego żelaza, znalezionych we wszystkich innych źródeł żywności, jest przyjmowane w maksymalnej wysokości 20 proc. Zalecanego dziennego spożycia żelaza jest około ośmiu miligramów dziennie dla mężczyzn i kobiet.

Mięso, drób, owoce morza

Małże zawierają największą ilość żelaza z dowolnym mięsem, z trzech uncji dostarczających około 24 miligramów żelaza, według The Daily Green. Ostrygi są w drugim, z około 10 mg żelaza, a następnie mięso kurczaka i narządów, takich jak wątroba wołowa i podrobów. Więcej wspólnych mięso, jak drób, chuda wołowina i indyk, zawierają mniej żelaza, ale nadal działa jako dobre źródło składników odżywczych, zauważa HealthCastle.

Owoce i warzywa

Warzywa działać jako dobre źródło żelaza, zwłaszcza ciemne, zielone liściaste typu, wskazuje Resource Group Wegetariańska. Witamina C może zwiększyć wchłanianie żelaza, więc warzywa takie jak brokuły i bok choy, które są bogate w żelazo i witaminy C, zapewniają solidną pomoc przy spotkaniu dietę dzienną zalecaną dla żelaza. Inne źródła to suszonej fasoli, soi, soczewicy i gotowane gotowane szpinak. Owoce bogate w żelazo to arbuz, rodzynki i suszone daktyle.

Ziarna i makarony, zbożowe

Większość żywności, wykonane z mąki rafinowanej, takie jak makaron, ryż i chleb, są zwykle wzbogacone żelazem, bo to często utracone podczas przetwarzania żywności. Zapakowane zbóż dostępne w większości sklepów spożywczych może dostarczyć około 25 do 30 procent dziennego zalecanego spożycia na żelazo, zgodnie z Ohio State University. Produkty wzbogacone w żelazo i wykonane z mąki wzbogaconej żelaza ma etykiety, które odzwierciedlają ten fakt.

Pokarmy bogate w kwas foliowy i żelazo

W celu utrzymania dobrego odżywiania, zwłaszcza w czasie ciąży lub karmienia piersią, należy szukać produktów bogatych w kwas foliowy i żelazo. Kwas foliowy może zapobiegać wadom cewy nerwowej, podczas gdy żelazo może zapobiec matki i dziecka z coraz anemiczny.

Funkcja

Puszka kwas foliowy pomaga organizmowi hemoglobiny podczas żelaza pomaga organizmowi produkować zdrowych krwinek czerwonych.

Żywność

Można znaleźć kwas foliowy w zbożach, owoce cytrusowe, soki cytrusowe, fasola i zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, brokuły i Collard Greens. Pokarmy bogate w żelazo to czerwone mięso, ryby, drób, fasola, soczewica i żelaza wzbogacony zbóż.

Wymagania

Twoje wymagania spożycie żelaza i kwasu foliowego zależy od wieku i płci. Średnio 8-15 miligramów żelaza dziennie, zaleca się natomiast 400 do 600 mikrogramów kwasu foliowego jest zwykle zalecane.

Rozważania

Nie można uzyskać wystarczająco dużo kwasu foliowego i żelaza z żywności, a może trzeba wziąć dodatek, zwłaszcza w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Rozważania

Jedz pokarmy bogate w witaminę C, aby wspomóc organizm wchłonąć zarówno żelazo i kwas foliowy.

Dlaczego żelazo może powodować zaparcia?

Celem

Żelazo jest ważna dla zdrowia, ponieważ reguluje wzrost komórek i przenosi tlen w organizmie. Ludzie biorą suplementów żelaza, gdy krew pokazuje niski poziom żelaza lub gdy stężenie hemoglobiny (białka, które przenosi tlen do tkanek w krwinkach czerwonych) musi być uzupełniany. Pacjentów z niedokrwistością mają bardzo niskie żelazo.

Spowolnienie systemu

Badania wykazały, że żelazo może zwolnić układ trawienny. Może również przyczyniać się do spowalniania normalnego ruchu jelit. To może być dlatego, że żelazo jest w metalowej formie podstawowej. Metale mogą przenosić ładunek, który jest magnetyczne lub elektryczne, wpływające mięśnie i nerwy w jelitach.

Typ

Suplementy żelaza są dostępne w postaci kolorowych i żelaza. Żelaza żelazo (siarczan żelaza, fumaran żelazawy oraz glukonian żelazawy) wydaje się być najlepiej wchłaniane. Żelazo może być podjęta w pigułce i form płynnych. Suplementy żelaza, które działają szybko dodać więcej metalu do ciała, więc mogą one spowodować więcej zaparcia. Form o powolnym uwalnianiu żelaza może być łatwiejsze w układzie trawiennym, ale nie są wchłaniane w skuteczny sposób. Ciekłe żelazo również wydaje się być mniej zaparcia, zwłaszcza dawka może być łatwiej sterowane. Najmniej zaparcia formą żelaza jest jedzenie. Soja, płatki owsiane i zbóż wzbogacone w żelazo zawierają dodatek wraz z włókna, ale niektórzy ludzie potrzebują suplementów, aby uzyskać wystarczającej ilości żelaza.

Wchłanianie

Suplementacja żelaza bez jedzenia częściej powoduje zaparcia, ponieważ żelazo wchłania się lepiej. Zjedzeniu posiłku, zwłaszcza jeden bogate w błonnik z warzyw lub roślin strączkowych, pomaga ruch żelaza przez układ trawienny. Czerwone mięso może pomóc przyswajanie żelaza lepiej, jak można Badania krwi witaminy C. może monitorować poziom żelaza i ustalić, czy organizm pochłania potrzebną kwotę.

Dawkowanie

Większość ludzi nie ma problemów z zaparciami, gdy biorąc tylko zalecaną dzienną dawkę żelaza. Potrzebne są na ogół tylko 8 miligramów na dobę dla dorosłych mężczyzn. Kobiety, które są w zasięgu wieku rozrodczym, kobiet w ciąży lub karmiących piersią potrzebują więcej. Rzeczywiste kwoty różnią się w zależności od ogólnego stanu zdrowia danej osoby i powinny być obliczone przez lekarza.

Tlenek magnezu i Osteoporoza

Tlenek magnezu i Osteoporoza


Osteoporoza jest warunek wpływu na kości i stawy, które mogą rozwijać się z wiekiem. Struktura kostna jest stale odnawiane, jednak wraz z wiekiem ich kości powoli tracą zdolność do odnowienia tak skutecznie, jak wcześniej. Bez odpowiednich składników odżywczych, struktura kości mogą cierpieć i zostać osłabiony, co prowadzi do łatwiejszego łamaniu kości i bolesnych stanów, takich jak zapalenie stawów. Niektóre dodatki mineralne mogą pomóc w zapobieganiu osteoporozie.

Magnez

Magnez jest wspólna mineralnym ludzki układ trawienny potrzebne w celu metabolizowania różne rodzaje węglowodanów i tłuszczy. Bierze ona udział w syntezie wielu ważnych związków i może zwiększyć ogólny stan zdrowia, gdy dieta jest już niski magnezu. Mineralna pomaga promować gęstość kości i wzrost. Przetworzona żywność mają zwykle bardzo mało magnezu, donosi Spine Universe.

Stosunek do innych minerałów

Jeśli chodzi o strukturę kości wapnia jest najważniejszym mineralnego. Organizm wykorzystuje ją najczęściej do odbudowy komórek i utrzymać mocne kości. Jednak organizm potrzebuje magnezu, aby pomóc przenieść wapń z miejsca na miejsce i używać go skutecznie w kościach. Oznacza to, że wapń nie będzie tak skuteczny bez obecności magnezu.

Środek zapobiegawczy

Osteoporoza jest trudny do leczenia, a większość lekarze zalecają dodatki w celu utrzymania zdrowych kości, jak to możliwe. Najlepszym sposobem leczenia osteoporozy jest działanie zapobiegawcze w latach, gdy osteoporoza ma tendencję do pierwszego opracowania, około 45 do 50 (choć objawy mogą pokazać wiele lat później). Lekarze zalecają stosunku 2: 1, więc cokolwiek suplementy wapnia wykonać, powinien zawierać połowę mniej magnezu, według Spine Wszechświata. Tlenek magnezu jest przeznaczony do krwi przez wchłaniane łatwiej.

Żywność

Niektóre produkty są naturalnie bogate w magnez, a jedząc je pomaga podnieść poziom organizmu magnezu w celu promowania zdrowia kości. Większość nasiona są dobrym źródłem magnezu, w tym orzechy, nasiona, takie jak mniejsze nasiona słonecznika i roślin strączkowych. Kręgosłup Wszechświat i NIH Urząd suplementów diety potwierdzają, że brązowy ryż i ziarna mają również umiarkowany poziom magnezu. Ciemnozielone warzywa są również dobrym źródłem.

Suplementy

Jeśli poziom magnezu jest niski z powodu diety, można przyjmować preparaty magnezu w celu poprawy zdrowia kości. Te dodatki są na ogół pewna forma schelatowanego magnezu, który został połączony z innym związkiem w celu ułatwienia wchłaniania przez organizm. Glicynian magnezu i asparaginian magnezu są zarówno wspólne, ale tlenek magnezu jest również uwzględnione. Dodatek działa również w leczeniu zgagi i jest zaprojektowane do łatwego rozpuszczania się w układzie pokarmowym, w zależności Drugs.com. Laboratoria badawcze, takie jak te, które znajduje się na Oregon State University twierdzą, że więcej testów zbadać korzyści z suplementów magnezu.

O pokarmy bogate w żelazo

O pokarmy bogate w żelazo


Jeśli twoje ciało ma niskie stężenie żelaza we krwi, lekarz może rozważyć, aby być anemiczny, i określić, które koncentrują się na dietę, która jest bogata w żelazo wraz z suplementu żelaza. Czasami konieczne są suplementy, czy można dostarczyć organizmowi niezbędnych poziomów żelaza, które są jej niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jednakże, jeśli jesteś wegetarianinem, chociaż jesz warzywa, które zawierają żelazo, może nie być wystarczająco dużo. Żelazo w mięsie jest lepiej absorbowany przez organizm niż żeliwa, które znajdują się na warzywach, więc trzymać na diecie o dobrej równowadze z obu jest ważne.

Identyfikacja

Jeśli są z niedoborem żelaza i powiedziano, aby utrzymać wysoki żelazo dietę, mogą być bardziej skłonni do jego przestrzegania, jeśli zrozumieć rolę, jaką odgrywa żelaza w organizmie. Żelazo pomaga organizmowi produkować czerwone krwinki, które są niezbędne w walce ze zmęczeniem, oraz budowanie systemu odpornościowego organizmu. Jeśli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości żelaza, to także trudny czas przenoszenia tlenu w całym systemie, powodując niebezpieczne pozbawieniu narządów, takich jak, serce, płuca i mózg. Mięśnie będą również cierpieć, jeśli pozbawiona tlenu, co czuje twoje ramiona ciężkie, a czasami co codziennego wysiłku bolesne.

Fakty

Zaleca się spożywać od 10 do 14 miligramów żelaza dziennie. FDA jest również stwierdzenie, że kobieta powinna spożywać co najmniej 14 miligramów, jeśli nie nieco więcej. Ponieważ kobiety tracą żelazo bogatych krwi podczas cyklu miesiączkowego, naturalne jest, że potrzebują więcej żelaza w diecie. Jedzenie codzienną dietę składającą się z chudego mięsa i warzyw może pomóc w utrzymaniu tego celu.

Rodzaje

Żelazo można uzyskać poprzez wiele różnych odmian żywności. Pokarmy bogate w żelazo są często podzielone na kategorie, które składają się z mięsa, owoców i warzyw, produktów sojowych i nakrętki, nasiona roślin strączkowych i kategorii. Każda kategoria ma swój najwyższy ranking użytkowników, które zapewniają najwyższe stężenie żelaza za uncję. Dla mięsa, wątróbka z kurczaka na szczycie listy, a morskie warzywa dostarczają najwięcej żelaza w kategorii warzyw. Tofu jest najwyższa dla kategorii sojowym i groch są najbardziej bogate w żelazo strączkowych.

Rozważania

Jeśli myślisz poważnie o utrzymanie diety bogatej w żelazo, może warto rozważyć wprowadzenie morze warzyw w diecie. Chociaż mogą one być różne od tego, co jesteś przyzwyczajony do, zawierają one ważne minerały i pierwiastki śladowe, które są bardzo korzystne dla organizmu. Wraz z dużą zawartością żelaza, że ​​warzywa morskie świadczenia, są również bogate w witaminy z grupy B, a także A, C i E. Ocean wstążki, kelps morskie i jedwabiste dłonie morskie mogą być dodawane do sałatek, zup sauted posiłki i nie tylko zaszczepienie posiłki z smakiem, ale również dodanie niezwykłe korzyści zdrowotne.

Korzyści

Jeśli dodajesz żelaza w diecie, można też rozważyć korzyści dodanie witaminy C, jak również. Picie szklanki soku pomarańczowego, lub dodając owoce cytrusowe do posiłku pomoże Ci bardziej efektywnie absorbować żelazo od innych wyborów żywieniowych.

Ostrzeżenie

Jeśli zdecydowałeś się rozpocząć wprowadzając zdrowe i bogate w żelazo pokarmów w gospodarstwie domowym, należy uważać, kwot, które są spożywane przez dzieci i niemowląt. Niektóre rodzaje głębinowych ryb i owoców morza są bogate w żelazo, ale może stanowić ryzyko alergii, jak również, zatrucia rtęcią, jeżeli jest w dużych ilościach. Orzechy są kolejnym bardzo alergia pokarmowa, które powinny być wprowadzone z rozwagą.

Pokarmy zawierające żelazo

Żelazo jest ważnym mineralnych, które wykonuje się szereg ważnych funkcji organizmu. Ilość produktów spożywczych zawiera odpowiedni poziom żelaza potrzebne przez organizm. Źródeł zwierzęcych opartych żelaza nazywane są źródłami "hem"; źródeł innych niż oparte o zwierzę nazywane są źródła żelaza "niehemowe". Źródła hem są lepiej wchłaniane przez organizm niż źródeł niehemowe.

Funkcja

Główną funkcją żelaza jest do przenoszenia tlenu z hemoglobiną, jak substancja zawarta w czerwonych krwinkach. Funkcję stężenia hemoglobiny do transportu tlenu do reszty komórek organizmu.

Mięso

Wątroba i inne mięsa są doskonałym źródłem żelaza: 2 uncje gotowanego wątroby zawiera 5 mg żelaza, 2 uncje wieprzowiny lub wołowiny zawiera 2 mg żelaza i 2 uncje z kurczaka zawiera 1 mg żelaza.

Fasola

Ziarna są kolejnym dobrym źródłem żelaza. Jedna filiżanka gotowanej czerwonej fasoli, fasola i fasola pinto zawiera 5 mg żelaza. Jedna filiżanka czarno-eyed groch zawiera 4 mg żelaza. Jedna filiżanka soczewicy zawiera 3 mg żelaza.

Zboża

Wzbogacone zboża są doskonałym źródłem żelaza. Zboża, takie jak produkt 19 i Total zawiera 18 mg żelaza na 1-oz. podaniem. Krem z pszenicy zawiera 8 mg żelaza na 1/2 filiżanki porcji. Jednym z zastrzeżeniem jest, że produkty mleczne, takie jak mleko przeszkadzać w absorpcji żelaza.

Owoce i warzywa

Ciemne warzywa liściaste są dobrym źródłem żelaza. 1/2 filiżanki porcja gotowanego szpinaku zawiera 2 mg żelaza. Suszone owoce, takie jak figi i suszone śliwki są również doskonałym źródłem żelaza.

Suplementy

Wegetarianie powinni być szczególnie ostrożni, aby zapewnić, że nie ma wystarczającej ilości żelaza w diecie. Czasami dodatki są niezbędne. Suplementów, który zawiera siarczan żelazawy, wraz ze źródłem witaminy C, aby pomóc w absorpcji, jest dobrym rozwiązaniem.

Pokarmy bogate w żelazo i Fiber

Pokarmy bogate w żelazo i Fiber


Organizm potrzebuje wystarczającej ilości żelaza, aby nowe komórki hemoglobiny we krwi, że transport tlenu. Mięso jest najlepszym źródłem, ale rośliny są również dobrym źródłem. Jednak w zakładach żelaza jest mniejszy niż wchłanialny mięsa. Łączenie roślin żelaza z mięsa lub witaminy C wzmocni proces. Kilka żywność o wysokiej zawartości żelaza, zarówno w niektórych włókien. Jedna uwaga, procent wartości dziennych liczb poniżej oparte są na 2000 codziennej diety niskokalorycznej.

Rośliny strączkowe i Smashing Pumpkins

Filiżanka gotowanej soi zawiera 12 procent dziennej wartości żelaza i 3 g błonnika. Oz. z suszonych nasion dyni dostarcza 24 procent dziennego zapotrzebowania na żelazo i 4 gramów błonnika.

Ziarna quinoa i Inne

Pół szklanki quinoa zawiera 43 procent potrzebnego żelaza oraz 5 gramów błonnika. All-Bran odmiany zbóż powinny mieć 25 procent zapotrzebowania żelaza i około 10 gramów błonnika.

Skorupiaki

Dwadzieścia małe małże na parze, choć nie mają błonnika, nie zawierają 252 procent zalecanego dziennego spożycia (RDA) żelaza. Ponadto, 3 uncje gotowanych whelks mają 86 procent RDA żelaza.

Tofu i tempeh Naczynia

1 szklanka porcja fasoli z parówek tofu dostarcza 16 gramów błonnika i 8 procent RDA żelaza. Pół szklanki czerwonej fasoli i tempeh ma 10 procent potrzebnego żelaza i 7 gramów błonnika.

Wątroba

Wątroba - wieprzowina, wołowina, jagnięcina, indyk i kurczak są bogate w żelazo z 4 uncje począwszy od 113 procent RDA dla wieprzowiny do 42 procent RDA dla wołowiny. Jednak ich zawartość nasyconych tłuszczów i cholesterolu nie pozwalają im wejść do serca zdrowej diety.

Dieta o niskiej wapnia i Osteoporoza

Dieta o niskiej wapnia i Osteoporoza


Wapń jest istotnym mineralny, który odgrywa ważną rolę w procesie budowania kości. W rzeczywistości, kości i zęby składają się blisko 99 procent wapnia ciała. Produkty mleczne są bogate w wapń, jak niektóre zielone warzywa i inne produkty. Wiele produktów, takich jak zboża, chleb i soki są wzbogacone w wapń i suplementy wapnia są łatwo dostępne w większości sklepów spożywczych. Brak wapnia we wczesnym okresie życia może prowadzić do osteoporozy, choroby wyniszczające, w późniejszym życiu. Pomimo agresywnej kampanii wapnia, szacuje się, że mniej niż jedna czwarta populacji amerykańskiej dostaje wystarczającej ilości wapnia w diecie.

Identyfikacja

Osteoporoza jest często traktowane jako choroby kobiety w podeszłym wieku, ponieważ ma wpływ na prawie jedną trzecią wszystkich kobiet w wieku powyżej 70. Ale to jest w rzeczywistości młodzieży choroba z geriatrii wyniku. Gęstość układu kostnego jest zdeterminowana przede wszystkim w okresie dzieciństwa i młodzieńczych lat, więc jeśli nie jest wystarczające, spożycia wapnia w tych latach osteoporozy najprawdopodobniej ustawiony jako osoba w wieku, co powoduje, że kości stają się kruche i łamią.

Historia

Narodowe Instytuty Zdrowia ustalono optymalny poziom spożycia wapnia niezbędnego do zapobiegania osteoporozie w 1994 roku podczas konferencji konsensusu w sprawie tego minerału. W tym czasie był konsensus, że większość Amerykanów nie otrzymują wystarczającej ilości wapnia w diecie. Najnowsze badania opublikowane przez "Journal of American Medical Association" wynika, że ​​mniej niż jedna czwarta dorosłych Amerykanów uzyskać zalecaną ilość wapnia.

Nieporozumień

Ponieważ kamienie nerkowe składają się głównie z wapnia było w jednym czasie uważa się, że zbyt dużo wapnia był winowajcą. W rezultacie niektórzy lekarze zachęcać swoich pacjentów, którzy cierpieli na kamienie nerkowe dietę niskiego wapnia. Najnowsze badania opublikowane w "New England Journal of Medicine" i przedstawione w "Medical News Today" wynika, że ​​alternatywa dieta o niskiej zawartości białka, soli i zwierząt był znacznie bardziej skuteczny w zapobieganiu powstawania kamieni nerkowych niż diety o niskim wapnia . Badania wskazują również, diety nisko wapnia pozbawia ciało wapnia koniecznej dla wzrostu i utrzymywania kości, co może prowadzić do osteoporozy.

Ostrzeżenie

Oprócz tego, że głównym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju osteoporozy, dieta o niskim wapnia ma liczne inne efekty obraźliwe. Badanie zgłoszone przez Uniwersytet Colorado rozszerzenia wskazuje związek pomiędzy ograniczeniem przyjmowania wapnia i wysokim ciśnieniem krwi. Naukowcy z Japonii stwierdził w badaniu opublikowanym w styczniu 2009 numerze "Journal of Periodontologii" że matki karmiące, które nie uzyskać wystarczającej ilości wapnia ryzykowali utratę kości w tkance otaczającej ich dziąseł i zębów.

Znaczenie

Suplementacja wapnia może znacznie obniżyć koszty związane osteoporozy opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych. Calciuminfo.com szacuje oszczędności na więcej niż 12.000.000 dolarów rocznie za każdy 1 procent ludności, która dostaje wystarczającej ilości wapnia w diecie.

Żywności zawierających żelazo

Żywności zawierających żelazo


Głównym celem żelazka w organizmie do przenoszenia tlenu z czerwonych komórek krwi do tkanek, w celu wytwarzania energii. Niedobór żelaza jest znany jako niedokrwistości z jego pierwotnego objawów zmęczenia. Na szczęście, wiele różnych potraw, zarówno z królestwa roślin i zwierząt są bogate w żelazo.

Mięso

Najlepszym źródłem żelaza pochodzi z czerwonego mięsa, zwłaszcza, wołowiny i wątroby, chociaż inne źródła zwierzęce wystarczy. Spróbować wieprzowiny, jagnięciny, indyka lub kurczaka, a tylko o wszelkiego rodzaju owoce morza, w tym łososia, krewetki, ostrygi, tuńczyka, sardynek i sardeli. Pojedynczy porcja wołowiny, wieprzowiny i owoce morza mogą zawierać aż 40 procent całkowitego wymogu dnia na żelazo.

Warzywa

Zielone warzywa liściaste są najlepsze źródło żelaza w rodzinie warzyw. Jedz zdrowe porcje Collard zieleni, kapusta, szparagi, brokuły i Collard Greens. Drugim najlepszym źródłem żelaza jest suszone fasoli, szczególnie fasola lima, navy, fasola garbanzo i czarne-Eyed Peas. Spróbuj także ziemniaków i produktów na bazie soi, takie jak hamburgery wegetariańskie i tofu. Witamina C pomaga w przyswajaniu żelaza, więc pić sok pomarańczowy lub spróbuj mandarynkami w sałatce, aby poprawić wchłanianie żelaza.

Czasami gotowane pokarmy są lepiej niż surowe; 1 c. gotowane szpinak zawiera więcej żelaza niż 1 c. liściastych szpinak, ponieważ jest cięższa i bardziej skondensowane.

Suszone owoce

Jak suszonej fasoli, suszone owoce wydają się być wyższe w żelazo niż ich świeże-z-drzewa odpowiednikami. Ciesz rodzynki, morele, daktyle i figi. Ponadto, gotować z blackstrap melasy, środek słodzący, który zawiera żelazo i dodaje charakterystyczny smak grillowanych potraw, potraw tofu i deserów.

Orzechy

Niektóre orzechy są bogate w żelazo, zwłaszcza migdały, orzechy włoskie i orzechy nerkowca. Nasiona słonecznika i sezamu są również dobre i mogą być dodane do innych pokarmów bogatych w żelazo, jak liściastych zielonych sałatek lub bułeczki.

Przyprawy

Ilość przypraw po dodaniu do posiłku zwiększa jego wartość żelaza: mielony tymianek, curry, cynamon, rozmaryn i paprykę.

Wzbogacanej żywności

Wiele pieczywo i inne skrobie są wzbogacone w żelazo. Zacznij z miską warownego całego ziarna zbóż i płatki owsiane na śniadanie, a następnie cieszyć kanapkę na ufortyfikowanej pieczywo pełnoziarniste na lunch.

Porady

Gotowanie potraw na patelni żelaza może faktycznie dodać do zawartości żelaza w żywności, zwłaszcza jeśli gotowane w pomidorach i innych kwaśnych produktach spożywczych. Jednak, gotowanie często wypuszcza żelaza z pożywienia. Aby zapewnić, że tak mało żelaza, jak to możliwe ucieczek podczas gotowania, żywność gotować w małej ilości wody i smażyć żywności najkrótszym terminie.

Fakty na temat żywności zawierających żelazo

Jeśli cierpią z powodu niedoboru żelaza, niedokrwistości z niedoboru żelaza, w szczególności, może się okazać, że trudno jest znaleźć produkty bogate w żelazo, aby włączyć do swojej regularnej diety. Nawet chociaż żelazo --- przeciwieństwie do innych składników odżywczych, takich jak wapń, błonnik i witamina C --- nie jest szeroko zamieszczone na etykietach produktów spożywczych numer zawierają znaczne ilości żelaza.

Hem vs niehemowego żelaza

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że żelazo w różnych pokarmów współdziała ze swoim ciałem na różne sposoby. Hem żelaza pochodzi ze środka zwierzętom, a niehemowego żelaza znajduje się w materiale roślinnym. Twoje ciało łatwo absorbuje hemu żelaza, dzięki czemu jest bardziej wydajne, a niehemowego żelaza jest bardziej trudne do przyjęcia. Rozróżnienie to może być frustrujące dla wegetarian i wegan, którzy potrzebują więcej żelaza w diecie, ale można zwiększyć wchłanianie żelaza.

Źródła hemu żelaza

Najlepszym źródłem hemu żelaza są niektóre rodzaje skorupiaków i, co dziwne, wątroby z różnych zwierząt. Małże, ostrygi i małże są przepełnione hemu żelaza, podobnie jak wołowina, kurczak i wieprzowina wątroby. Inne rodzaje mięsa, takie jak wołowina i indyk, zapewniają dobre źródła żelaza tego typu, nawet jeśli są blado w porównaniu do jedzenia wątroby. Sardynki i krewetki zapewniają również dobry poziom hemu żelaza.

Źródła żelaza niehemowego

Silne źródła niehemowego żelaza pochodzą z określonych środków spożywczych. Oprócz zbóż wzbogacone żelaza, które są coraz bardziej popularne, a gotowane rośliny strączkowe, ten rodzaj żelaza znajdują się w nasiona dyni (tylko nasiona) i blackstrap melasy. Inne pokarmy o dobrych ilościach niehemowego żelaza to pieczone ziemniaki z skóry na i konserw szparagów.

Pokarmy, które zwiększać wchłanianie

Jeśli opierając większość spożycie żelaza na materiałach roślinnych, ze trudniej pochłaniają niehemowego żelaza, ilość żywności pomóc w absorpcji żelaza: pomarańcze, kantalupa, truskawki, pomidory, czerwona i zielona papryka i białe wino.

Pokarmy, które utrudniają Wchłanianie

Tak samo ważne jak wiedza, które produkty spożywcze pomoże zmaksymalizować potencjał żelaza w diecie jest wiedzieć, które produkty spożywcze podważy spożycie żelaza. Pokarmy, które utrudniają wchłanianie żelaza należą szpinak, warzywa, słodkie ziemniaki buraków i produkty z pełnego ziarna i produkty sojowe, chociaż te produkty są bardzo dobre dla Ciebie z innych powodów. Inne pozycje, które utrudniają wchłanianie żelaza są napoje zawierające kofeinę, takie jak kawa i herbata, i czerwonego wina.

Żywności do jedzenia lub do tyłu Osteoporoza należy unikać

Osteoporoza dotyka aż 10 milionów osób w samych Stanach Zjednoczonych, głównie kobiet. Badacze spekulują, że może być zależność pomiędzy żywności oraz wzrost statystycznego tego stanu. Tworzenie właściwej diety, szczególnie u kobiet po menopauzie, to jeden etap w zapobieganiu osteoporozie lub ewentualnie cofania.

Czynniki ryzyka

Wśród czynników ryzyka jest występowanie osteoporozy w rodzinie, małe ramy nadwozia, Azji i Kaukaski tle i palenia.

Objawy

Osteoporoza wpływa na zdolność organizmu do zastąpienia kości po wieku i oferuje bardzo mało zauważalnych objawów. Kłaniając kręgosłupa i kości, które rozkładają łatwo są często jedynym wskazaniem.

Witamina D

Jedno z badań sugeruje wzrost witaminy D3, dostępny jako suplement, wzmacnia kości dotkniętych osteoporozą.

Lizyna

Pokarmy bogate w lizynę, takie jak drób, ryby i orzechy, zwiększyć zdolność organizmu do wchłaniania wapnia.

Boru

Bor jest minerał śladowy, który może pomóc organizmowi syntetyzować ważnych elementów, aby zapobiec utracie masy kostnej, choć teoria ta jest kontrowersyjna i niesprawdzone. Wszelkie dodatkiem boru w diecie powinny być wykonywane ostrożnie, aby uniknąć zatrucia boru.

Białko

Diety wysokobiałkowe uważa się wpływać na zdolność organizmu do wchłaniania substancji odżywczych potrzebnych do regeneracji kości. Jeśli jesteś w grupie ryzyka osteoporozy, zaleca się, aby opracować niskiej zawartości białka, dieta o wysokiej wapnia.

Jak znaleźć bogaty w żelazo Foods

Jak znaleźć bogaty w żelazo Foods


Po prostu trzeba jeść pokarmy bogate w żelaza, aby uniknąć anemii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie pokarmy bogate w żelazo są najlepsze i informacje o żywieniu żelaza.

Instrukcje

1 pokarmy bogate żelaza

Jednym z najlepszych źródeł żelaza pokarmy bogate jest chude czerwone mięso, takie jak wołowina i wątroba. Te wędliny są bogate w żelazo i zapobiega anemii we krwi bez suplementów żelaza lub witamin żelaza. Jednak nie każdy lubi jeść wątrobę, więc wołowina może być lepszym rozwiązaniem dla większości ludzi, że wątroba - mimo że jest doskonałym źródłem żelaza.

2 metalowe Rich Foods - Więcej

Ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak zieleń szpinaku są także bogate w żelazo i wielki jeść, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo żelaza we krwi. Karczochy są kolejnym dobrym rozwiązaniem w diecie bogatej w żelazo. Łaźnia karczochy i są nie tylko smaczne, ale także bogate w żelazo żywności. Możesz kupić karczochy w puszce, jeśli ci się nie podoba do czynienia na nowe.

3 Nawet więcej - bogaty w żelazo Foods

Suszone owoce, takie jak śliwki i rodzynki są bardzo dobre dla diety bogatej żelaza. Fasola, ciecierzyca i soczewica są również bogate w żelazo i dobrym rozwiązaniem dla żelaza pokarmy bogate. Hummus jest dobre dla Ciebie, ponieważ jest uczynić z ciecierzycy, i można jeść fasoli dip jeśli nie regularnie, takich jak ziarna.

4 metalowe Rich Foods - Na śniadanie

Pamiętaj, że są również jarzma jaj szczególnie wysoki w żelazo. Jeść je na śniadanie lub zboża wzbogacone w żelazo, tak, że będziesz miał dużo żelaza w diecie. Oba są pokarmy bogate w żelazo.

Wskazówki

  • Przetestowaniu krwi aby sprawdzić, czy masz anemię i trzeba jeść więcej żelaza na pokarmy bogate w żelazo dieta bogata. Skontaktować się z lekarzem, zanim spróbujesz suplementów żelaza lub witaminy żelaza.