adcov.com

ostatnie stadium marskosci watroby

Ostatnie stadium raka mózgu

Ostatnie stadium raka mózgu


Nie ma zbyt wiele, że środowisko lekarskie wydaje się wiedzieć o raku mózgu, oprócz tego, że jest całkowicie nieuleczalna. Niektórzy mówią, że różne etapy raka mózgu można podzielić na cztery części definiowalnych, ale środowisko medyczne wydaje się stwierdzenie, że objawy są lepiej trzymać pomiarowy niż etapach. Nie ma dwóch pacjentów są dokładnie takie same, jeśli chodzi o leczenie lub poziomów reakcji.

Rodzaje

Najczęstszym typem raka mózgu nazywa glejak wielopostaciowy (znany również jako GBM), ale są co najmniej piętnaście innych. Niezależnie od rodzaju guza mózgu, objawy wystąpienia są podobne.

Objawy

Niektóre objawy końcowym stadium szukać to zanik mięśni, nietrzymanie moczu, zaabsorbowanie lub dystansowanie się od innych, i zmniejszył jedzenia lub odmowę jedzenia.

KPS Skala

Stan wydajności Karnofsky'ego (KPS) skala jest system szpitale używać podczas określania progresji choroby. Hospicyjna jest wskazane, gdy doniesienia medyczne wskazują, że nowotwór rozwija się agresywnie, to znaczy nowotwór może przenieść się do nowego obszaru, przemieszczają się pomiędzy obu półkulach mózgu i mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała.

Skala KPS Definicje

Pacjent zwykle wymaga hospicjum na 50 punktów lub poniżej. Kilka wskaźniki są podczas normalnych codziennych czynności przestają, a pacjent ma w mniejszym żywienia i wody (patrz źródła poniżej).

Objawy schyłkową

Dwa przełomowe objawy końcowego etapu sygnalizacyjne ostatnie godziny / dni są ostatnie ujęcie wody (śmierć następuje zwykle w ciągu 3 do 5 dni), a zmiany w oddychaniu pacjenta, staje się coraz bardziej utrudnione lub jest wypełniona śluzem (śmierć następuje zwykle w ciągu 4 godzin pół dnia później).

Ostatnie stadium raka wątroby

Ostatnie etapy lub stopnie końcowe, raka wątroby obejmować wyniszczenia, ból i cierpienie. Rak wątroby jest poważną chorobą, w której dotyczy jednostki mają mniej niż 50 procent stopnia przeżycia. Możliwości leczenia obejmują operacji, przeszczep wątroby, chemioterapia, terapia wiązką protonów, ablacji i chemoembolization. W 2008 roku ponad 20.000 nowych przypadków raka wątroby zdiagnozowano w Ameryce.

Utrata apetytu

Pacjentów z rakiem wątroby etap końcowy zwykle nie chce jeść i strat doświadczenie apetytu.

Odchudzanie

Ponieważ chorzy na raka wątroby, nie jeść, nie doświadczają gwałtownego spadku wagi.

Żółtaczka

Żółtaczka jest klasycznym objawem schyłkową raka wątroby. Ponieważ wątroba nie funkcjonuje prawidłowo, bilirubina gromadzi się w skórze, powodując jej żółkną.

Ból brzucha

Chorych na raka w zeszłym wątroby etap odczuwać ból brzucha i tkliwość.

Obrzęk brzucha

Gdy wątroba nie może filtrować krwi prawidłowo ze względu na ostatnich stadiach raka wątroby, płyn gromadzi się, co powoduje wzdęcia i pęcznienie w jamie brzusznej.

Zanik mięśni

Pacjenci z ostatniego stadium wyniszczenia wątroby Doświadczenie rak mięśni.

Krwotok

Końcowy etap raka wątroby powoduje zatkanie żył i przewodów, w wyniku której krwotoku brzusznej.

Znaki i objawy Ostatnie stadium raka jajnika

Znaki i objawy Ostatnie stadium raka jajnika


Jajniki są gruczoły rozrodcze znaleziono tylko u kobiet, co sprawia, rak jajnika unikalne dla kobiet. Jajniki produkują jaja do rozmnażania i są również głównym źródłem żeńskich hormonów estrogenów i progesteronu. Kobiety normalnie zawiera dwa jajniki, jedna znajduje się na każdej stronie macicy w miednicy.

Jakie są etapy raka jajnika?

Proces etykietowania lub postoju postęp raka jajnika jest bardzo ważne, ponieważ każdy etap wymaga innego leczenia. Dokładność, jak również etap identyfikuje może określić, czy pacjent zostanie utwardzona. Inscenizacja odgrywa również istotną rolę w identyfikacji badań klinicznych (badania naukowe), które mogą być odpowiednie dla danego pacjenta.

Istnieją cztery etapy raka jajnika:
• Etap I - Rak zawarte w jajniku lub jajników.
• Etap II - Rak należy do jednej lub obu jajników i udział innych narządów w obrębie miednicy.
• Etap III - rak rozprzestrzenił się do jednego lub obu jajników, a jedna lub obie następujące czynności: poza miednicą do wyściółki jamy brzusznej i / lub do węzłów chłonnych.
• Etap IV - Cancer rozprzestrzenia się do wnętrza w wątrobie, płucach i innych narządów jamy brzusznej na zewnątrz.

Oznaki i objawy raka jajnika etap IV

Wczesne objawy raka jajnika mogą być niejasne, takie jak wzdęcia, uczucie pełności, niestrawność, bóle gazu i bóle pleców. Raka jajnika mogą być trudne do diagnozowania od oznaki i objawy nie występują często dopiero później w procesie chorobowym.

Objawy raka jajnika IV stadium to ból w obrębie miednicy, niedokrwistość, wzdęcia brzucha, bolesne współżycie, częste oddawanie moczu, zaparcia i zaburzenia wzrostu włosów (jak w przypadku guzów wydzielających hormony).

Etap IV leczeniu raka jajnika

Lek jest obecnie w stanie wyleczyć raka jajnika IV stadium, lecz może on być leczony. Plany leczenia koncentrują się na pomocy pacjentom czuć się lepiej i przedłużające życie. Opis dostępnych w stadium IV obejmują usunięcia guza (ów), a następnie przez chemioterapię. W zależności od zaleceń lekarza, te dwa sposoby leczenia mogą być odwrócone. W tym przypadku chemioterapii jest po raz pierwszy w celu kurczeniu guzy, po którym nowotwory zostały usunięte chirurgicznie.

Ostatnie stadium raka żołądka

Żołądek narządów w organizmie ludzkim, która jest odpowiedzialna za początkową trawienia i rozkładu pokarmu przez soków żołądkowych i ściśnięcie ścian żołądka. Żołądka lub raka żołądka występuje, gdy nowotwór rośnie w żołądku. Jest sklasyfikowany etapami.

Znaczenie

Istnieją trzy różne warunki, które mogą prowadzić do Etapu 4 lub ostatni etap diagnozy raka żołądka.

Stan 1

Jeśli guz urósł przez wszystkie warstwy żołądku i trudności co najmniej jeden z małych gruczołów wokół żołądka, zwane węzły chłonne, uważa się, Etap 4 nowotworowych.

Warunek 2

Niezależnie od tego, jak wiele warstw w żołądku za pośrednictwem rozprzestrzeniania nowotworu, jeżeli wiąże się ponad 15 węzłów chłonnych, uważa się, Etap 4 nowotworowych.

Warunek 3

W przypadku raka żołądka rozprzestrzenił się innych narządach ciała, takich jak trzustka, wątroba czy płuca, uważa się, Etap 4 nowotworowych.

Leczenie

Etap 4 rak żołądka zazwyczaj nie jest możliwe do leczenia przez samą operacją. Zwykle stosuje się chemioterapię, przed lub po operacji w celu usunięcia guza i może być także połączony z promieniowania.

Ostatnie stadium raka piersi

Ostatnie stadium raka piersi


W Stanach Zjednoczonych, rak piersi jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci na raka u kobiet. Mężczyźni również mogą cierpieć z powodu raka piersi, ale to nie jest powszechne. W pewnym momencie, diagnozy zazwyczaj oznaczało radykalnej mastektomii i usunięciu węzłów chłonnych i mięśni znajdujących się pod piersią. Dziś są inne możliwości leczenia. Istnieją różne stadia nowotworów, i ważne jest wykrywanie choroby na jej wczesnym etapie.

Rozmiar

W późniejszych stadiach raka, nowotwór może rosnąć większa niż 5 centymetrów.

Węzły chłonne

Raka piersi z postępem nowotworu może rozprzestrzeniać się pomocnicze węzłów chłonnych.

Skóra

W późniejszych stadiach nowotworu będzie rozprzestrzeniły się na klatce piersiowej i skóry piersi.

Organy

W późniejszych stadiach raka, nowotwór w innych narządach ciała, w tym płuca, kości, mózgu i wątrobie.

Przerzutami

Rak z przerzutami oznacza nowotwór rozprzestrzenił się w całym organizmie. W ciągu ostatnich i końcowe stadium raka sutka, staje przerzutowy.

Ostatnio Etapy niewydolności nerek

Ostatnio Etapy niewydolności nerek


Nerki odpowiadają filtrowania i eliminuje odpady ciała. W ostatnich stadiach niewydolności nerek, nerki nie są w stanie wykonać tej funkcji. To może prowadzić do innych komplikacji w organizmie. Zgodnie z Mayo Clinic, ostatnie stadium niewydolności nerek wymaga szybkiego i spójnego traktowania zapewnienie szans na przeżycie.

Funkcja

Ludzie mają dwie nerki i, podczas gdy optymalna wydajność jest z dwóch nerek, ludzie mogą żyć tylko z jednej czynnej nerki. Nerki utrzymać równowagę płynów, elektrolitów i produktów przemiany w organizmie. Przez filtrowanie i wydalanie tych elementów, odpowiednie funkcje organizmu są zachowane. W przypadku uszkodzenia nerki są niebezpieczne poziomy tych pierwiastków, może gromadzić się w organizmie. W przypadku wystąpienia niewydolności nerek, potrzebna jest interwencja medyczna, aby pomóc organizmowi w wykonywaniu tych funkcji.

Zagrożenia

Czynnikami ryzyka niewydolności nerek należą: starszy wiek, przewlekłe infekcje, zaburzenia immunologiczne, choroby nerek lub wątroby, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego. Właściwa diagnoza i zarządzanie tymi czynnikami ryzyka, postępując zgodnie z instrukcjami lekarza może złagodzić niektóre z ryzykiem, że znajdzie się na te warunki.

Objawy

Objawy niewydolności nerek naśladować inne komplikacje i może łatwo pozostać niezauważone. W przypadku czynników ryzyka uszkodzenia nerek występuje, ważne jest, że funkcja nerek jest monitorowana jako część rutynowej badanie przedmiotowe. Główne objawy niewydolności nerek mogą obejmować zmniejszone oddawanie moczu, drgawki, stan splątania i zmęczenie. Jako płyn gromadzi się w organizmie, skrajne pęcznienie może być zauważone, w szczególności na końcu. W ostatnich etapach, zapalenie osierdzia mogą być zdiagnozowane jako nadmiar płynu miejscach zwiększające presję na mięsień sercowy.

Leczenie

, Podczas gdy uszkodzenie nerek i niewydolność mogą być odwracalne z natychmiastowego leczenia, gdy pacjent osiągnie ostatnie etapy niewydolność nerek, uszkodzenie jest prawdopodobnie trwały. Dla pacjentów w ostatnim stadium niewydolności nerek, dializa musi być uruchomiony do czasu nerki dawcy mogą być zlokalizowane na przeszczep. Po dializie uruchamiany jest końcowym stadium niewydolności nerek, jest stały plan leczenia aż przeszczep może być zakończone. Większość pacjentów przechodzą zabiegi dializy trzy do czterech razy w tygodniu.

Zapobieganie

Jeśli istnieje ryzyko niewydolności nerek, Mayo Clinic zaleca unikanie alkoholu i narkotyków, w tym ponad-the-counter leków. Regularne nadużywanie tych substancji może uszkodzić nerki i ostatecznie doprowadzić do niewydolności nerek. Obejmuje to uniknięcie nadmiaru stosowanie acetaminofen, aspiryna i ibuprofen.

Jakie są Demencja Zachowania?

Jakie są Demencja Zachowania?


Osoby cierpiące na demencję stopniowo traci swoją zdolność do myślenia i rozumu. Chociaż nie wszystkie osoby demencję doznają te same objawy, pewne zachowania są wspólne.

Wczesne Zachowania

Pacjent może powtarzać tę samą historię w kółko, mają kłopot zarządzania finansami i wyświetlania nastroju i zmiany osobowości. (Ref. 2.)

Wczesne Obawy

Strach powoduje często osoby z demencją, aby ukryć, że ma problem. Bądź cierpliwy i świadomy. (Ref. 2.)

Zachowania średnim Stage

Osoba może stać się zdezorientowany i zaczynają mieć problemy koordynacyjne. Ona może stracić zdolność do prowadzenia pojazdów i mają coraz większe trudności w opiece nad jej osobistych potrzeb. (Ref. 2.)

Obawy średnim Stage

Wędrówki i upadki mogą stać się problemem. Upewnij się, że drzwi są bezpieczne i zainstalować uchwyty na prysznice i kąpiele. (Ref. 1.)

Późniejsze scenie Zachowania

Zdolność pacjenta do opieki dla siebie w dalszym ciągu będzie naruszać, podobnie jak jego pamięci i rozumowania. Ostatecznie, może być moczu, w stanie mówić i przykuty do łóżka. (Ref. 2.)

Późniejsze-etap dotyczy

Abi V. Rayner, MD, MPH, pisząc w amerykańskiej lekarza rodzinnego, stwierdza się, że dla ich opiekunów ostatnie stadium, zachowania psychotyczne, takie jak agresja, urojenia i halucynacje się większym problemem niż trudności poznawczych pacjenta. (Ref. 3.)

Ostatni etap demencji

Ostatni etap demencji


Demencja jest pojęciem mocy, które wchodzą w szereg chorób, które mają wpływ na umysł pacjenta. Można zauważyć, że częste objawy to stopniową utratę krótkoterminowych i długoterminowych wspomnień, spadek używania języka i zdolności do rozumienia innych, a także pogarszający się upośledzenie zdolności rozwiązywania problemów. Ogólnie rzecz biorąc, demencja jest dorosły stan początek, który jest związany z seniorami, choć możliwe jest również młodsi dorośli ofiarą demencji. Warto zauważyć, że demencja jest wyniszczające choroby, które wymagają całodobowej opieki, szczególnie w ostatniej fazie.

Rodzaje

Demencja związana z różnych stanów i chorób. Jako takie, demencja jest często objawem, a nie sama choroba. Odnosi się to do demencji, które mogą być spowodowane przez Huntingtona, Parkinsona i chorobę Creutzfeldta-Jakoba, syfilis, a także otępienie, że czasami występuje u pacjentów z niewydolnością nerek. Może być bardziej zna typu otępienia, która jest faktycznie głównym zespołem, takim jak choroba Alzheimera.

Identyfikacja

Lekarze na ogół używać FAST skalę opracowaną przez Barry Reisberg, MD jako sprawdzian uznając ostatni etap otępienia. W skali jest oznaczona jako siódemką i zawiera listę stopniowego postępu choroby Alzheimera, ale ma także zastosowanie do innych rodzajów demencji. Warto zauważyć, że skala ta skupia się jedynie na ocenie funkcjonalnej i nie dyskutować dodatkowe objawy fizyczne.

Cechy

Według FAST skali, można rozpoznać ostatni etap otępienia przez niemal całkowitego zaniku funkcji poznawczych pacjenta. Co więcej, chodzenie nie jest już możliwe; nie jest możliwość usiąść, skorzystać z toalety, a nawet trzymać głowę. W ostatniej fazie otępienia, można zauważyć, że pacjent nie jest w stanie się uśmiechnąć, komunikować się ustnie lub poinformować o swoich potrzebach w inny sposób niż z pomruków.

Efekty

W trosce o pacjenta z ostatniego stadium demencji jest porównywalna do opieki nad niemowlęciem. Jako opiekun, należy pielęgnować chorego z miłości, współczucia i zrozumienia. Niestety, nie można oczekiwać żadnych uznanie w zamian. Chociaż dorosły pacjent jest całkowicie zależny od Ciebie o przetrwanie i trochę kontaktu z ludźmi, że najprawdopodobniej nie wie, czego potrzebuje. To sprawia, że ​​trudno się na opiekunów, zwłaszcza jeśli dziecko dorosłych jest dbanie o starzejącym się rodzicem i nie jest w stanie uporać się z całkowitym odwróceniem ról.

Ostrzeżenie

Nieunikniony fakt, że ostatni etap otępienia poprzedza śmierć przez około sześć miesięcy jest ciężko rzeczywistością dla członków rodziny, zwłaszcza opiekunów, którzy są ściśle związanych z pacjentem. Jeśli stwierdzisz, że jesteś sfrustrowany z ukochaną osobą, jak ciało się pogarsza, czy zdajesz sobie sprawę, że jesteś ofiarą depresji, ważne jest, aby szukać pomocy dla siebie. Opiekun wsparcie jest niezbędne potrzeby w tym ostatnim etapie demencji, a można go znaleźć od swojego lekarza, lekarza, pacjenta szpitala lokalnej lub za pośrednictwem sieci w swojej społeczności z miejskich obiektów wypoczynkowych. Często ich organizację grup wsparcia opiekunów i zarządzanie nieruchomościami poinformuje Cię, gdy są zaplanowane spotkania.

Zapobieganie / Rozwiązanie

W niektórych przypadkach, jest to dobry pomysł, aby umieścić pacjenta w ostatnim stadium demencji do zakładu opieki, która jest specjalnie powołanej do opieki dla osób cierpiących na choroby. Być może obiecał sobie, że nigdy nie będzie instytucjonalizacji ukochaną osobą, ale jeśli zdajesz sobie sprawę, że zdrowie psychiczne, a także dobrze istota są więc znacznie ograniczony, że nie działają w swoim własnym życiu, to może być jedyny sposób zapewnienia wysokiej ciągła Jakość opieki dla pacjenta. Jeśli to nastąpi, lekarz ma pacjenta skierowania informacji do lokalnych ośrodków opieki, które mogą się kontaktować na rozmowę.

Objawy późne stadium choroby Alzheimera

Objawy późne stadium choroby Alzheimera


Choroba Alzheimera jest coraz większy problem dla osób starszych na całym świecie. Nadal nie ma lekarstwa na choroby, ale istnieją wyraźne znaki ostrzegawcze, które są podzielone na poszczególne etapy. Etapy są następujące: łagodny lub wczesnej fazie, która trwa dwa do czterech lat; Umiarkowane lub Bliskiego etap, który trwa od dwóch do 10 lat; i Śmierć lub późnym etapie, trwających jeden do trzech lub więcej lat. Ponadto progresji choroby Alzheimera jest umieszczony w kategorii diagnostycznych. Jest to zestaw z pięciu do siedmiu kryteriów diagnostycznych w celu określenia charakteru choroby. Wskaźnik przeżycia dla pacjentów z późnym stadium choroby Alzheimera od jednej do dwóch i pół lat. Nowe leki są dostępne, aby pomóc spowolnić tempa choroby oraz ilość krzywda.

Późne objawy Stage

Ciężki etap choroby Alzheimera jest bardzo wyniszczające i okrutne dla osoby cierpiącej z chorobą. Początek choroby może nie występować dwudziestu lat i zamiast tego pozostaje w uśpieniu u pacjenta --- w ten scenariusz jest bardzo rzadko. Po ustawieniu w ostatnie objawy, rokowania na przeżycie staje się 01:59 i pół roku.

Poznawcze Zmiany

Najczęstsze objawy wystąpienia późno Alzheimera obejmują trudności z rozpoznaniem swoich bliskich, jak również znaczące miejsca i nieporozumienia dotyczące przeszłości i teraźniejszości. Miejsca i członków rodziny będzie nie do odróżnienia od innych miejsc i ludzi. Nastrój, zachowanie i poznanie wszystkich zmian na tym etapie. Halucynacje i majaczenia czasami towarzyszą zaburzenia nastroju. Pacjent może również uważam, że jest w innej epoce czasu, a czasami próbuje mówić do ludzi z tamtej epoki, czy są one obecne, żywe lub martwe.

Umiejętności werbalne

Istnieje poważne spadek werbalne umiejętności, w tym coraz wyciszenia. Pacjent będzie używać bardzo przerywane mowy i może po prostu jęk lub jęczeć. Pacjenci czasami również użyć oderwane słowa i fragmenty mowy do komunikowania się.

Funkcje ciała

Problemy z regulacją funkcji organizmu są rzeczy takie jak nietrzymanie moczu, trudności w połykaniu, upośledzona odporność na choroby, a niezdolność do dbania o siebie. Falls i bezruch są także wspólne. Pacjenci często są poważnie narażone na infekcje i często umiera z prostych chorób lub zapalenie płuc.

Ramy diagnostyczne

Lekarze również zatrudniać ramy objawów diagnostycznych kategoryzacji późne objawy stadium choroby Alzheimera. Kryteria późnym stadium choroby Alzheimera jest mocno osłabiona poznania, procesy myślowe i komunikacji, Jęki, yelps lub mruczy wykorzystywane są przede wszystkim przez pacjentów. Ciała ruch zaczyna zwalniać i trudno jest cierpliwy przenieść z miejsca na miejsce bez pomocy laski, chodzika lub innej osoby. Food staje się znacznie trudniejsze do połykania i mózg nie można interpretować wejście sensoryczne dłużej. Osoby z ciężką chorobą Alzheimera może nie reagować na bodźce i bodźce środowiskowe, takie jak ktoś rozpoczęciem rozmowy z nimi, czy ktoś za pomocą języka ciała do komunikacji. Późna faza charakteryzuje również częste spanie, stając przykuty do łóżka i ból. Drgawki są również możliwe w tym stanie.

Opcje Pomocy

Choć wciąż nie ma lekarstwa na chorobę Alzheimera, jest wiele nowych leków pojawiających się na rynku z każdym rokiem. Naukowcy nadal studiować chorobę w nadziei produkcji lekarstwo. Do tej pory najlepszym sposobem, by pomóc ukochanej osoby z chorobą Alzheimera jest zapewnienie wsparcia, miłości, pomocy, i aby pomóc mu z podstawowych obowiązków, ubieranie i kąpieli. Najważniejszą rzeczą jest to, aby być dla niego i pokazać miłość.

Jak wiesz czego się spodziewać w ostatnim stadium raka płuc

Jak wiesz czego się spodziewać w ostatnim stadium raka płuc


Czego się spodziewać w końcowym stadium raka płuc będzie się różnić od pacjenta ze szczególnym charakterem ich raka płuc, wieku i wybranych opcji leczenia raka płuc. Jednak istnieją sposoby, aby być względnie świadomy tego, co można się spodziewać w końcowym stadium raka płuc tak, że ty i twoi bliscy być przygotowany.

Instrukcje

1 Dowiedz się różnice między etapach raka płuc.

Etap I rak płuc jest zlokalizowana i komórki nowotworowe lub guz jest stosunkowo słabo rozwinięty co pozwala na bardziej prosty i miejscowe leczenie, takie jak miejscowe promieniowania lub chirurgiczne usunięcie. Etap II raka płuc wiąże się większy bardziej rozwinięty nowotwór, który komplikuje leczenie lokalnej może zrobić i usunięcie guza trudniejsze. Etap III obejmuje raka płuc, który rozprzestrzenił się znacznie przez obszar i zwykle zaczęły przenikać węzłów chłonnych zlokalizowanych wokół pierwotnego narządu. Etap IV obejmuje przerzuty raka płuc, co oznacza, że ​​rak rozprzestrzenił się w całym ciele lub do innych narządów w organizmie i wymagającego więcej leczenie ogólnoustrojowe, takie jak chemioterapia.

2 Naciśnij nowotwór płuc lekarz wyjaśnić, w jaki sposób zmieni się możliwości leczenia z postępu etapów.

Od około czterdzieści procent przypadków raka płuc nie rozpoznaje aż stadium IV, wielu pacjentów możliwości leczenia są ograniczone. Jeśli jednak złapać raka wcześnie, powinieneś być poinformowany, jak lekarz będzie stopniowo w trudniejszych lub systemowe zabiegi. Promieniowanie jest rozważane, będzie chirurgiczne usunięcie być opcja, kiedy chemioterapia być poinformowany? Te pytania są warte pytaniem, czy chcesz wiedzieć, czego się spodziewać w ostatnim stadium raka.

3 Badania skutki uboczne każdej opcji leczenia raka płuc.

Jeśli część z płuc usunąć doświadczysz zwiększonej duszność, osłabienie zdolności sportowe i inne podobne objawy. Jeśli przejdziesz przez promieniowanie może wystąpić chorobę popromienną po swoich zabiegów. Chemioterapia powoduje ból również ogólnie, wymioty, biegunka i odwodnienie.

4 Przygotuj się na objawy raka płuc rozprzestrzenia.

Możesz wzrosły trudności w połykaniu lub łapania oddechu czy gardła staje się przeniknęły przez raka. Twoje kości mogą zacząć promieniujący ból pleców, bioder, lub żeber czy nowotwór przenosi się do kości. Jeśli rak porusza się w kierunku szyi i mózgu mogą wystąpić bóle głowy, zaburzenia widzenia, zawroty głowy lub drgawki.

5 Zrozumieć, jak rak płuc zwykle kończy.

Rak płuc końcu zaczyna wypełniać płuc płynem w takim tempie, płyn ma być osuszone pacjenta, aby uzyskać wystarczającą ilość tlenu. W tym momencie, na ogół wszystko, co może być oferowane jest lek, aby złagodzić ból, a co jest często nazywany opieka paliatywna. Ogólnie mówiąc, pacjent traci zdolność do spełnienia własnych potrzeb tlenu, często śpi więcej niż on lub ona nie śpi, i ostatecznie rozwija się, co jest często nazywany "grzechotki śmierci" w swoim oddechu. Kiedy rak staje się tym etapie nadszedł czas powiedzieć do widzenia i powiadomić rodzinę, czego się spodziewać, ponieważ ostatnie etapy raka kończą swój bieg.

Zobacz więcej informacji na temat końcowej fazie raka płuc i czego się spodziewać poniżej.

Wskazówki:

  • Wielu pacjentów w kierunku raka płuca zdecydować końcowych etapach rozpocząć powyższego leczenia i poprawy jakości życia.
  • Innych pacjentów z rakiem płuca wybrać leczenie w celu zminimalizowania wzrostu guza, aby wydłużyć czas, nawet jeżeli oznacza to Występują poważne efekty uboczne.
  • Bądź przygotowany na zwiększoną drażliwość, wahania nastroju i trudności w uporano się z życia kończąc.
  • Zobacz więcej informacji na temat raka płuc w powiązanych wyrobach.

Stadium choroby Alzhiemer za

Choroba Alzheimera jest formą demencji, która jest terminem używanym do opisania podział w normalnych funkcji mózgu danej osoby. Mimo, że objawy oba mogą być podobne, osoba, która wykazuje objawów demencji niekoniecznie na chorobę Alzheimera. Istnieją specjalne wytyczne, które są używane przez profesjonalistów w celu ustalenia, czy dana osoba może być oznaki choroby Alzheimera. Liczba stopni różni się w różnych zestawów wytycznych, które zostały opracowane, ale wszystkie one wskazują podobne objawy szukać.

Początkowe etapy

Choroba Alzheimera może być trudne do wykrycia jego najwcześniejszych etapach. Wynika to z faktu, że wiele osób, zwłaszcza tych, w wieku ponad 55 lat, od czasu do czasu mogą doświadczyć upływ pamięci, takich jak zapominając numer telefonu lub nazwisko osoby. To jest, kiedy te ustaje zaczynają coraz częściej, że możliwość choroby Alzheimera wynika. Zapominając słowa lub frazy lub zgubieniu obiektów, takich jak okulary lub kluczyki do samochodu może być pierwsze oznaki wystąpienia choroby Alzheimera, zwłaszcza gdy staje się widoczne dla członków rodziny lub innych, którzy są zaznajomieni z tej osoby normalnych nawyków.

Umiarkowane Etapy

Bardziej zaawansowanych stadiach choroby Alzheimera umiarkowane zostanie wykryty w wywiadzie klinicznie. Według Stowarzyszenia Alzheimera zdolność do wykonywania obliczeń matematycznych i zadań planistycznych, takich jak menu i planowania budżetów gospodarstw domowych może być zauważony. Możliwość przypomnieć ostatnie wydarzenia i aspekty historii osobistej mogą być również przesłanki wystąpienia tej choroby. Osoba ta może również zacząć wydawać wycofane lub stonowane, zwłaszcza w sytuacjach społecznych lub umysłowo trudnych. Informacje te mogą być objawy choroby miernym Alzheimera.

Więcej Ciężkie Etapy

Według National Library of Medicine wzrosła niezdolność do zapamiętywania informacji osobistych, takich jak adres domowy i numer telefonu lub gimnazjum lub szkoła, że ​​ukończył będą oznaki cięższym przypadku choroby Alzheimera. Będąc zna, gdzie są i dlaczego są one nie mogą być objawy choroby, jak również o trudności w codziennych funkcji jak wybór odpowiedniego ubrania lub problemów w łazience w tym zapominając do spłukiwania lub zwiększona moczu. Zmiany w zachowaniu mogą zacząć się pojawiać, jak radykalne zmiany nastroju, paranoję, halucynacje lub kompulsywnych czynności, takich jak ręcznie wyżymnym lub łzawienie papieru.

Bardzo Ciężkie Etapy

Funkcje zwykłych ulegną poważnie osłabiona w najbardziej zaawansowanym stadium choroby Alzheimera. Umiejętność mówienia w sposób spójny, a nawet mówić w ogóle znacznie spadną. Osoba może stać się nie do paszy lub ubierać się i potrzebujesz pomocy w przejściu do łazienki. Zaczną potrzebują pomocy siedzi się i idzie w ich ogólnej zdolności do kontrolowania funkcji motorycznych pogarsza. To poważnie hamuje ich zdolność do mimiki, mówić, reagować na bodźce fizyczne wszelkiego rodzaju, a nawet do przełknięcia.

Dodatkowe fakty

Osoba, która uzyskała dotknięte chorobą Alzheimera mogą przetrwać w dowolnym miejscu od 2 lat do 20 lat. Będzie to zależało od ich pierwotnego zdrowia fizycznego i psychicznego, a także wszelkich genetycznych tendencji do tej choroby. Wczesne wykrycie może pomóc zmniejszyć skutki choroby Alzheimera, ale nie jest obecnie znane lekarstwo. Opiekunów medycznych zaleca rutynowych badań kontrolnych dla każdej osoby, która ma w rodzinie choroby lub którzy są już widoczne objawy wczesnych stadiach.

O wczesnym stadium rozedmy

O wczesnym stadium rozedmy


Rozedma płuc jest związane z substancjami zanieczyszczającymi środowisko, aerozoli i emisji samochodowych. Ale najczęstszymi przyczynami rozedmy są narażenie na długoterminowej, a także palenie bierne palenie. W późniejszych stadiach choroby, cierpi rozedma płuc mogą wystąpić wyniszczające trudności w oddychaniu, które mogą prowadzić do dalszych powikłań, a nawet śmierci. Ale wczesne etapy rozedmy mogą powodować tylko nieznaczne objawy, które mogą stopniowo pogarszać.

Identyfikacja

Omawiając wczesne stadia rozedmy płuc, ważne jest, aby najpierw zrozumieć, co rozedma jest i jak wpływa na organizm. Uważany choroba dróg oddechowych, rozedmę płuc często powoduje trudności z oddychaniem, takie jak duszność. Maleńkie pęcherzyki powietrza w płucach (pęcherzyków płucnych), mogą zacząć rozkładać, powodując nieodwracalne szkody, które zwęża drogi oddechowe.

Rodzaje

Wczesne stadia rozedmy są podzielone na dwie kategorie, które są w stosunku do objawów choroby. Pierwsza, określana jest w kategorii "z ryzykiem rozwoju", w którym pacjent wyświetla bardzo drobne objawy, które są nie więcej niż lekkim kaszlem, który towarzyszy śluzu. W drugiej kategorii, łagodne rozedmy płuc u pacjenta wystąpi takie same objawy jak w pierwszej kategorii oprócz tego, że objawy zacznie częściej występuje. Dwie kategorie, które są związane z wczesnym stadium rozedmy nie zawierają żadnych objawów, które oznaczają trudności w oddychaniu.

Rozważania

Jeśli podejrzewasz, że może być to objawy, które są związane z wczesnym stadium rozedmy płuc, można rozważyć omawiania objawów z lekarzem. Wczesne wykrywanie etap rozedma odbywa się poprzez test spirometrycznego, która odbywa się w biurze pulmonologa jest. Badanie spirometryczne jest po prostu próba głęboki oddech, który określi, ile powietrza przepływa do iz płuc. Jeśli nie wiesz, od pulmonologa w Twojej okolicy, lekarz można zwrócić.

Expert Insight

Chociaż nie ma lekarstwa na rozedmę płuc, istnieją leki, które mogą pomóc zmniejszyć jej objawy. Wykrztuśne są często stosowane we wczesnych etapach rozedmy do poluzowania śluzu i rozszerzające oskrzela można także większą czynność płuc i zapobiega osiadaniu śluzu prowadzi kaszel. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, antybiotyki są podawane niezwłocznie do złagodzenia dalszych komplikacji. Głębokie ćwiczenia oddechowe są również uważane za pacjentów na wczesnych etapach rozedmy w celu poluzowania śluzu i zwiększenie funkcji płuc.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Uszkodzenie, które jest spowodowane przez celu rozedmy płuc jest nieodwracalna, a postęp i następnie uszkodzenie może być znacznie zmniejszyła się zaprzestania palenia na wczesnych etapach choroby. Pacjenci, którzy zostali zdiagnozowani z rozedmą płuc są również zachęcani do zaprzestania ich przyzwyczajenia na zabiegi są skuteczne. Osób z wywiadem rodzinnym powinny rozważyć rozedma płuc dym wolnego stylu życia w celu zmniejszenia ryzyka związanego z ich nabyciem choroby.

4th stadium choroby Crohna

Crohna jest ustawiczne chorobą powodującą zapalenie wzdłuż różnych miejscach przewodu pokarmowego, najczęściej z jelita cienkiego i okrężnicy (jelita grubego). Pacjenci z czwartego etapu tej choroby mogą się zastanawiać, o rokowania i jak złagodzić objawy. Podczas czwartego etapu choroby Leśniowskiego-Crohna jest bardzo poważna, nie musi oznaczać realne wyrok śmierci, a zabiegi były dostępne dla pacjentów.

Znaczenie

Chorobą Crohna w kategorii chorób zwanych choroby zapalne jelit i IBD. Około 1 miliona Amerykanów ma IBD, i to nie w rodzinach. Osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna i IBD wystąpić objawy, takie jak biegunka, skurcze, ból brzucha i gorączka podczas zaostrzeń okresowo w ciągu całego życia. Ponieważ choroba Crohna wpływa na układ odpornościowy, powodując, że atakuje komórki własne organizmu, choroba Crohna może uszkodzić inne narządy i stawy i powodować stan zapalny w całym organizmie, a nie tylko w przewodzie pokarmowym.

Ramy czasowe

W czwartym stadium choroby Crohna lub co uważane ciężką chorobę Crohna nie może zdarzyć cierpiących lub może stać bezpośrednio po diagnozie innym. Ludzie z tym stadium choroby mogą doświadczać ich objawy w sposób ciągły, mimo leków, lub może być doświadcza poważniejszych warunków, takich jak blokady okrężnicy. Okres remisji, gdzie mogą wystąpić objawy zatrzymać od razu, czy nie od lat, mógł albo dni lub lat.

Leczenie

Choroba Leśniowskiego-Crohna nie ma lekarstwa, ale leczenie nie istnieje, aby pomóc pacjentowi osiągnąć i utrzymać remisję objawów i unikać długoterminowych konsekwencji. Choroba Crohna, traktuje się różnymi lekami, w tym kortykosteroidów i immunologiczne.

Czasami, choroba Crohna, nie jest dobrze kontrolowane przez leki, operacja jest wykonywana w celu poprawy objawów i wygodę pacjenta. Późnym stadium choroby Crohna powoduje niedrożności jelit i perforacje, oraz innych zaburzeń leczone chirurgicznie.

Żywienie

Chociaż zła dieta nie powoduje choroby Crohna, pewne wybrane dieta może złagodzić objawy choroby Crohna na każdym etapie tej choroby. Pacjent z chorobą Leśniowskiego-Crohna może prowadzić dziennik żywności, aby dowiedzieć się, czy konkretne pokarmy wydają się pogarszać stan zapalny. Na ogół, ponieważ odwadnianie jest problemem z powodu biegunki u pacjentów Crohna może dużej ilości płynów. Ponadto, choroba Crohna wpływa wchłanianie składników pokarmowych, co wymaga niekiedy bardzo pożywne i odżywcze suplementów. Pacjentowi cierpiącemu na chorobę Crohna może wybrać je często małe posiłki uniknąć skurcze po jedzeniu.

Nieporozumień

Operacja nie leczy choroby Crohna, ale o dwie trzecie osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna w końcu będzie musiał jedną lub więcej operacji. Choroby Crohna po operacji powtarza się zazwyczaj jednak.

Choroba Crohna nie wyklucza reprodukcję. Kobiety, które mają chorobę Crohna może zwykle mieć zdrowe ciąże i dostarczania zdrowych dzieci.

Wczesnym stadium demencji

Demencja jest przewlekłe, postępujące pogorszenie funkcji umysłowych charakteryzowała się utratą pamięci. Są to zarówno odwracalne i nieodwracalne formy demencji. Początek wszystkich form nazywa wczesnym stadium demencji.

Objawy

Do najwcześniejszych objawów demencji mogą być subtelne i zauważyłem tylko przez członków rodziny. Osoby z demencją we wczesnym stadium może zgubić lub zapomnieć, jak używać przedmiotów. Mogą powtarzać zdania lub zapomnieć wspólnych słów, tak aby ich zdania nie ma sensu. Proste czynności stają się dla nich trudne. Mogą się zgubić łatwo, mają szybkie zmiany nastroju, i zapomnieć nazwiska członków rodziny. Mogą wykazywać słabą ocenę, jak na sobie płaszcz w upalny dzień.

Znaczenie

Wczesna diagnoza jest ważna, ponieważ niektóre rodzaje demencji mogą być odwrócone. Na nieodwracalnych formy wcześniejsze leczenie może być bardziej skuteczna.

Odwracalny

Niektóre z pługi demencji są te spowodowane przez niedoczynność tarczycy, leki, niektóre niedobory żywieniowe i nowotworów.

Nieodwracalne

Otępienia spowodowane przez chorobę Alzheimera, chorobę Huntingtona i są nieodwracalne, tak jak otępienie starcze i miażdżycy.

Leczenie

Na pługi demencji, przyczyna jest traktowany. Nieodwracalne demencji mogą być leczone z inhibitorami cholinesterazy i memantyna.

Jak wykonać katolickiej ostatnie namaszczenie

Jak wykonać katolickiej ostatnie namaszczenie


Ostatnie namaszczenie i namaszczenia chorych jest zwykle związane z religii katolickiej. The Last Rites podano do osoby, która jest śmiertelnie chory, albo tych, których mają umrzeć. Dodaje pomoże wykonać Namaszczenia.

Instrukcje

1 Upewnij się, jeśli to możliwe, że wszystkie poprzednie obrzędy katolickie są wypełnione przez umierających. Mogą one obejmować Chrzest, komunii i bierzmowania. Bez te rytuały wcześniej zrobione, ostatnie namaszczenie, według wiary katolickiej, nie mogą być podawane. Jeśli człowiek umiera, nie może komunikować się z tobą i nikt nie może zweryfikować, że otrzymał inne sakramenty, zakładamy, że ma.

2 Zaproszenie do kapłana, aby się do osoby, która musi otrzymać ostatnie namaszczenie. To może nie być możliwe dla kapłana rodziny lub kapłana osoba wie administrować ostatnie namaszczenie. Osoba wymagająca Namaszczenia może nie być w pobliżu domu czy ksiądz może być na wycieczce. Mają inny ksiądz gotowy do administrowania ostatnie namaszczenie, na wszelki wypadek.

3 Daj pokój księdza, podczas gdy on wykonuje ostatnie namaszczenie. On pierwszy namaścić umiera z uświęconych olejów na czole. Wtedy on recytować modlitwę powiedział podczas namaszczenia chorych obrzędu.

4 Módl dla osoby, która jest podawana swoje Namaszczenia.

Wskazówki

  • Ostatnie namaszczenie można jeszcze wykonać, jeśli ksiądz wie wcześniej, że umieranie będzie trzeba je wypełnić. Kapłan przygotować do nich, wszystkie będą podawane w tym samym czasie.
  • Ostatnie namaszczenie może być również podane do osoby, która jest przewlekle chore. Na przykład osoba z chorobą Alzheimera może odbierać jego ostatnie namaszczenie, nawet jeśli nie jest on na łożu śmierci.
  • Ksiądz katolicki jest jedyną osobą, która ma odpowiednie uprawnienia do administrowania ostatnie namaszczenie.

Jak stracić ostatnie dziesięć funtów za dobry

Jak stracić ostatnie dziesięć funtów za dobry

Dla niektórych z nas, tracąc ostatnie 10 funtów naszym celem wydaje się strasznie trudne do osiągnięcia. Nawet jeśli się do siłowni pięć dni w tygodniu, zrobić cardio wiernie i jeść czyste diety, nadal może mieć problemy, ponieważ organizm rozwija tolerancję dla treningów. Dlatego potrzeba więcej, aby osiągnąć ten sam results.There są trzy rzeczy, które będzie różnica w ciągu ostatnich 10 funtów: dieta, trening i suplementy.

Instrukcje

1 Zastosowanie High Intensity Interval Training, zwany także Plyometrics. To w gruncie "oszukiwanie" swoje ciało do myślenia, to uruchamianie i zatrzymywanie trening. Więc będziesz rzucał sprint do swojego chodzenia po pięciu minutach, a następnie wrócić do spacerach itp Istnieje wiele ćwiczeń HIIT, które można włączyć do treningu, który będzie przyspieszyć swój metabolizm. Niektóre z podstaw: podskoków, alpinistów, wysokie kolana i skakanka. Najważniejsze jest, aby dodać około minucie HIIT do programu podnoszenia ciężarów do Spike swój metabolizm. Możesz też rzucić kilka sprinty do programu bieżni co 5 minut. Chodzi o to, aby chodzić, biegać, chodzić, sprint i stale oszukać organizm.

2 Tweak diety. Jeśli jesteś już na diecie czystego jedzenia, super! Jeśli nie, jeść czyste będzie topnieć funtów off. Tweak czyste-jedzenie tylko o konieczności diety węglowodany złożone w godzinach porannych i tylko białko i warzywa po południu. Przełączać te "niskowęglowodanowej dzień" z "nie-carb dni", mając tylko białko i zielone warzywa w ciągu dnia. To jest klucz tajny do modeli fitness, przygotowują się do sesji zdjęciowej. Iść na siłownię po przebudzeniu, przed istnieje żywności w systemie, aby zrobić godzinę cardio. Robi cardio przed jedzeniem pozwala organizmowi rozbić zapasy tłuszczu w porównaniu podział żywności w systemie. Wyciąć soli i cukru z diety i oglądać twój żołądek skurczy! Ponadto upewnij się, że jedzenie 5 do 6 małych posiłków dziennie, aby utrzymać wyścigi metabolizm.

3 suplementy. CLA jest świetny do spalania nadmiaru tłuszczu w organizmie i pomaga zachować zdrowie i serce twoje. Jest to dodatek można wziąć cały rok. Powinien być biorąc multiwitaminowy, zwłaszcza gdy jesteś węglowodanów zubażany dla dodatkowej energii. Białko trzęsie powinny być podstawą w diecie, zanim pociąg, po szkolenia i jeśli jesteś głodny przed snem. Cissus to kolejny dodatek, który okazał się pomóc stawów oraz spalania tłuszczu. To nie są "spalaczy tłuszczu", które twierdzą, aby pomóc Ci schudnąć, ale promowanie beztłuszczowej masy mięśniowej i tłuszczu pomaga walczyć. Możesz zajrzeć do podjęcia handlowej spalacz tłuszczu, jeśli chcesz, ale lepiej znać każdy składnik w unikalną mieszankę. Wiele ziołowe składniki są ukrywane i mogą cię skrzywdzić. Moja rada jest, aby trzymać się z dala od leków moczopędnych.

Jak długo Opryszczka Ostatni?

Opryszczka jest chorobą przenoszoną drogą płciową, która powoduje owrzodzenia i pęcherze na ustach i narządach płciowych. Po nabyciu choroby, jest w organizmie na zawsze. Czas trwania i częstotliwość ognisk różnią się od osoby do osoby.

Początkowa Outbreak

Początkowy wybuch występuje zwykle od dwóch do 20 dni po ekspozycji na wirusa. Ten wybuch może wynosić od dwóch do czterech tygodni.

Nawroty

Nawracające wybuch może nastąpić w każdej chwili po początkowym jednego. Ogniska te zdarzyć, średnio cztery razy w roku, a ostatni do dwóch tygodni.

Częstotliwość

Liczba ognisk zwykle zmniejsza się w czasie. Kiedy początkowo nabyć wirusa, to jest wspólne mieć wybuch co kilka tygodni. Po wielu latach, może być tylko jeden wybuch roku.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na zakażenia wirusem opryszczki. Leki przeciwwirusowe są stosowane, aby zmniejszyć czas trwania i częstotliwość wybuchów.

Częstość

Szacuje się, że jedna na pięć młodzież i dorośli są zakażone opryszczka narządów płciowych. Do 80 procent dorosłych Amerykanów ma opryszczka jamy ustnej, powszechnie określane jako opryszczka lub opryszczka.

Jak długo Objawy Do Heart Attack Ostatni?

Jak długo Objawy Do Heart Attack Ostatni?


Według American Heart Association, ponad 1 milion osób ma zawał serca każdego roku. Połowa z nich umiera z powodu ataku; inni pozostają na stałe wyłączony. Podjęcie kroków w celu zapobiegania chorobom serca, uznając objawy ataku serca, a wiedząc, jak zareagować może uratować życie.

Znaczenie

Ataku serca (zawale mięśnia sercowego) występuje, gdy mięśnia sercowego nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu. Twój mięsień sercowy potrzebuje regularnych dostaw natlenionej krwi, aby funkcjonować poprawnie. Jeśli tętnice wieńcowe - które dostarczają krew do serca - stają się wąskie lub całkowicie zablokowane ze względu na tworzenie się płytki nazębnej, twoje serce może nie otrzymać wszystkich krwi potrzebuje. Gdy mięsień sercowy jest pozbawiony tlenu, niektóre jego komórki umierają i zawał serca występuje. W niektórych przypadkach martwe komórki są zastępowane przez blizny, które mogą stworzyć więcej problemów długoterminowych. Stopień uszkodzenia serca zależy od ilości komórek dotkniętych, a także czasu pomiędzy zawale i po leczeniu.

Identyfikacja

Objawy zawału serca mogą się różnić od osoby do osoby i mogą być różne dla mężczyzn niż kobiet. Wspólne objawy ataku serca to ból, ciśnienie lub uczucie ciężkości w klatce piersiowej, ramion, szyi, żuchwy lub pleców, duszność, poty, nudności, zawroty głowy lub zawroty głowy. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie mają tendencję do bardziej klasyczne objawy, takie jak ból w klatce piersiowej i uczucie dyskomfortu. Kobiety mają większe występowanie bólu pleców i szczęki, nudności i duszność. Niektórzy ludzie doświadczają uczucia niepokoju lub nerwowość, jako jedyny objaw. Objawy często mogą być mylone z niestrawnością lub zgaga. W niektórych przypadkach, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku, nie może być żadnych objawów lub ostrzeżenia.

Ramy czasowe

Objawy mogą być intensywne i ciężkie, lub mogą być łagodne - z osoby nawet nie wiedząc, co się dzieje. Jak długo objawy ostatni mogą się różnić od osoby do osoby. Ogólnie, objawy zawał serca odpowiadają co najmniej 15 do 20 minut i może trwać kilka godzin. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, czy masz atak serca ma być odpowiednio przetestowane. Twój lekarz może ocenić aktywność elektryczną serca, aby sprawdzić, czy jest niezwykła aktywność. Badania krwi może wyglądać na obecność pewnych białek. Ponadto, istnieją inne testy, aby spojrzeć na strukturę serca i wykrycia ewentualnych uszkodzeń.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Istnieją proste wybory stylu życia, które mogą pomóc uniknąć zawału serca. Zdrowej diety o niskiej zawartości tłuszczu i cholesterolu pomoże Ci uniknąć osadzaniu się kamienia. Regularne ćwiczenia mogą utrzymać silne mięśnie serca, a także zachować tętnice jasne. Jeśli palisz, uzyskać wsparcie, aby zamknąć. Jeśli masz cukrzycę, podjąć kroki w celu zarządzania nim poprawnie. Utrzymać zdrową wagę. Ważyć więcej, większy nacisk kładzie się na nie mięśnia serca do pompowania krwi w organizmie. Regularne badania kontrolne i utrzymać poziom ciśnienia i cholesterolu we krwi w ryzach. Zarządzanie stresem jest również ważnym elementem w zapobieganiu chorobom serca. Kroki te są szczególnie ważne, jeśli masz w rodzinie problemy z sercem, co stawia Cię na większe ryzyko.

Rozważania

Jeśli podejrzewasz, że ktoś ma atak serca, szybkie działanie może uratować życie. Nawet jeśli nie jesteś pewien, nie czekaj. Jednym z głównych powodów ludzie umierają od ataków serca jest, nie dostają odpowiedniej pomocy wystarczająco szybko. Po ataku serca, prawie połowa umiera w ciągu pierwszej godziny po wystąpieniu objawów i nigdy nie dotrzeć do szpitala. Uzyskiwanie pomocy w ciągu pierwszej godziny jest podstawowym krokiem dla ratowania życia. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zadzwonić pod numer 911 natychmiast. Nie staraj się jeździć osoby do szpitala. Karetki są zatrudniać przeszkolony personel medyczny i zaopatrzony w sprzęt, aby uratować życie. Oznacza to, że człowiek może być traktowany, gdy w drodze do szpitala, który nie jest, że gdyby ją prowadzić samodzielnie. Każdy powinien być przeszkolony w resuscytacji, zwłaszcza jeśli ty lub ktoś kogo znasz jest w grupie ryzyka chorób serca. Po woła o pomoc, podawanie CPR może być różnica między życiem a śmiercią.

Ostatni etap Objawy AIDS

Ostatni etap Objawy AIDS


AIDS jest chorobą wywoływaną przez wirusa ludzkiego niedoboru odporności (HIV). HIV rozprzestrzenia się poprzez krew lub kontakt seksualny z osobą zakażoną chorobą. Pierwszy etap infekcji HIV może być całkowicie bezobjawowy; ludzie powinni zawsze używać prezerwatyw z partnerów seksualnych. Gdy choroba postępuje, objawy nasilają się, a układ odpornościowy jest niezdolny do ochrony przed wspólnych mikroorganizmów, które normalnie nie wywołują chorób. Bez pomocy leków przeciwwirusowych, wirus ostatecznie niszczy białe ciałka krwi, a pacjent umiera od zakażenia oportunistyczne.

Etap trzeci

Etap pierwszy, a dwa z HIV są zazwyczaj łagodne. Drugi etap może trwać nawet do dziesięciu lat przed trzecim etapie zaczyna się rozwijać. Etap trzeci kiedy objawy nasilają, a układ odpornościowy jest zwykle niszczone. Z powodu tych wszystkich latach przewlekłego działania, węzły chłonne i nie dać się już dobrze funkcjonować. Na początku trzeciego etapu, objawy są na ogół łagodne. Jak to postępuje, objawy nasilają się.

Zakażenia oportunistyczne

Między trzecim etapie i czwartym etapie, kilka zakażeń oportunistycznych może rozpocząć inwazję. Co niewiele pozostało z prób układu odpornościowego do walki z choroby, ale ostatecznie się nie powiedzie. Ponadto, nowotwory można uruchomić w celu przejęcia tkankę organizmu. Choroby układu oddechowego, takie jak gruźlica osłabienie układu oddechowego. Bakterie, które są normalnie nieszkodliwe dla inwazji przewodu jelitowego i wirusy, takie jak herpes simplex osłabienie skóry.

Etap czwarty

Etap czwarty jest ostateczna progresji do AIDS. AIDS jest określany jako dwa lub więcej zakażeń oportunistycznych, że układ odpornościowy jest niezdolny do zwalczania. AIDS jest także podana jako diagnozy, jeśli liczba komórek T w organizmie jest bardzo niski. Ten etap polega na inwazję chorób, takich jak zapalenie płuc, encefalopatię HIV i chłoniaka.

Etap późno Pielęgnacja

Późnym stadium, takich jak opieka hospicjum jest opcja dla pacjentów i członków rodziny. Późna faza sprawia, opieka pacjenta jak najbardziej komfortowy i zapewnia lekarstw i opieki zdrowotnej dla późnych stadiach AIDS. Zapewniają one opiekę wspomagającą dla pacjenta, i one również terapii i ułatwi rozmowy z członkami rodziny w ciągu ostatnich miesięcy AIDS.

Zaawansowanym stadium AIDS

Zaawansowanym stadium AIDS

Przegląd

Wprowadzenie

Według Centrum Kontroli Chorób (CDC), począwszy od 2006 roku, około 1.106.400 osób żyjących z HIV / AIDS w Stanach Zjednoczonych. Spośród tych przypadkach, w przybliżeniu 53,600 się nowe przypadki choroby. AIDS rozpoczyna się infekcji wirusem ludzkiego niedoboru odporności (HIV). Ponieważ wirus rozwija się i przejmuje system immunologiczny, choroba przekształca się w diagnozowaniu AIDS. Ten zaawansowany etap charakteryzuje się specyficznych objawów określonych przez Centrum Kontroli Chorób.

Komórki odpornościowe

Jednym z pierwszych objawów określonych przez CDC opiera się z CD4 T-komórkowego. Komórki T są istotne części układu odpornościowego, które są ukierunkowane podczas zakażenia wirusem HIV. Jako wirusa przebiega, liczba komórek T zaczyna spadać. CD4 komórek T 200 lub mniej wystarcza do diagnozowania progresji choroby AIDS. Liczba komórek nadal będzie się zmniejszać, jak choroba postępuje jej etapach zaliczek. Dla porównania, zdrowa ma liczbę komórek T między 800 i więcej niż 1,000.

Zakażenia oportunistyczne

Innym istotnym czynnikiem w diagnozowaniu AIDS, jest obecność jednego lub więcej oportunistycznych infekcji. Zakażenia oportunistyczne są choroby, które szczególnie ukierunkowane na zaatakowanego systemu odpornościowego. Mogą one obejmować kryptokokoza, opryszczka, Histoplazmoza przewlekłe zapalenie płuc i gruźlicy,. Ponieważ wirus HIV / AIDS kierowana na układ immunologiczny jest często te oportunistyczne infekcje powodujące śmierć w zaawansowanych stadiach choroby.

Wasting Syndrome

Innym objawy zaawansowanego AIDS obecność zespołu wyniszczenia. Jest to zaznaczone przez zauważalny krańcową utratą wagi. Zespół jest tak nazywane, ponieważ oba tkanka tłuszczowa i mięśnie zaczynają "odpady" z dala od ciała w miarę postępu choroby.

Nowotwory

Innym wyznacznikiem, że AIDS postępuje w zaawansowanym stadium jest obecność niektórych nowotworów. Według American Cancer Society, mogą obejmować inwazyjnego raka szyjki macicy, chłoniaka i mięsaka Kaposiego (typ Burkitta).