adcov.com

opuchni?te kostki

Zabiegi opuchnięte kostki

Obrzęk stawów skokowych nazywane są obrzęk, który powstaje, gdy płyn jest utrzymywany w organizmie, zwłaszcza wokół kostek, nóg i stóp. Obrzęki wokół kostek mogą wystąpić z wielu powodów, w tym wspólnych dieta bogata w sód i węglowodany, uraz okolicy kostki, retencji wody i ciąży.

Objawy

Obrzęk stawów skokowych są często najbardziej zauważalne w kierunku końca dni od jednostka została zatrzymywania wody; Jednak ci, którzy cierpią z powodu obrzęk kostek całym czasie zaczną dostrzegać kostki obrzęk na początku dnia i coraz bardziej niewygodne, jak dzień postępuje. Inne objawy obrzęk kostek to przyrost masy ciała, wysokie ciśnienie krwi, zwiększone oddawanie moczu, obrzęk kończyn i innych nawet bóle głowy.

Leczenie

Jednym z najczęstszych zabiegów spuchnięte kostki jest wzniesienie-. Podniesienie kostki wyższe niż serce zmniejsza obrzęki, ale także łagodzi presję na stawach skokowych i kolanowych, jak i dolnej części pleców. Spędzić 30 minut podnosząc kostki aby zmniejszyć obrzęk, aż opuchlizna ustąpi. Jeśli leży na łóżku, należy użyć dwie poduszki na odpoczynek kostek na, który będzie również zachować je podwyższone.

Jeśli masz częste obrzęki kostek, odwiedzić aptekę lub biuro ortopedycznych do zakupu skarpetek wsparcia lub wąż. Skarpetki są w różnych kolorach, długościach i ciśnienia w zależności od potrzeb. Możesz porozmawiać z podiatry dostać skarpetki wykonane na zamówienie lub wąż.

Jeśli jesteś w ciąży lub masz przerywany obrzęk, zabiegi takie jak zwiększenie aktywności mięśni, aby poprawić krążenie i przepływ krwi może pomóc zmniejszyć obrzęk. Ograniczyć spożycie sodu do mniej niż 2400 mg na dzień i napojów co najmniej 64 uncji wody w celu zmniejszenia zatrzymywania w nogach i kostkach.

Jeśli obrzęk jest niewygodne, wziąć Tylenol, Aleve, Motrin lub aspirynę do bólu. Do przewlekłych obrzęk kostek, należy poprosić lekarza o receptę, leki moczopędne, takie jak hydrochlorotiazyd wody. Wspólne nazwy marek z tego leku są Ezide i HYDRODIURIL.

Co robić na opuchnięte kostki?

Co robić na opuchnięte kostki?

Z różnych przyczyn, w tym szkody, ciąży, dieta a choroby może wystąpić obrzęk kostek. W każdym razie na obrzęk, obrzęk stawu skokowego może utrudniać go o regularnych rutynowych. Na szczęście istnieje kilka opcji leczenia różnych pomóc zmniejszyć obrzęk i pomoc, którą możesz wrócić na tor.

Podniesienie poziomu

Jedną z pierwszych czynności, które należy podjąć, gdy obrzęk stawu skokowego jest podnieść to. Usiąść na krześle i znaleźć podnóżek, który podnosi kostki co najmniej tak wysokie, jak twoje serce. Budujący kostki pomaga przenieść przepływu krwi od obszaru, co z kolei pomaga obrzęk w okolicy ustępują.

Lód

Po kostki zostały podwyższone, użyć lodu do odciążenia dalej obrzęk. Być może pokusę wykorzystania ciepła w leczeniu obszarze, ale ciepła jest nie zawsze właściwe procedury, gdy mamy do czynienia z obrzęk. Ciepła posiada zdolność otwarcie naczyń krwionośnych i pozwalając więcej krwi do obszaru wiadomości. Chociaż może to pomóc przynieść uzdrowienie komórek do obszaru w przypadkach, gdy obrzęk z powodu kontuzji, również może przyczynić się do i zwiększenia ogólnej wielkości, obrzęk. Lód, z drugiej strony, przyczynia się do zmniejszenia przepływu krwi do obszaru obrzęk, który pomaga zmniejszyć obrzęk stawu skokowego.

Zawijanie

Utrzymywanie kostki owinięte może pomóc zmniejszyć obrzęk. Oraz zapewnienie wsparcia dla kostki stawów i tkanek, owinąć kostkę zawiera również niewielką ilość kompresji do obszaru. Kompresji pomaga poprzez ograniczenie obrzęk w okolicy.

Leki

Kiedy obrzęk kostek towarzyszy im ból, można użyć over-the-counter leków przeciwbólowych, takich jak Aleve lub ibuprofen, aby przyczynić się do zmniejszenia odczuć ból w kostce. Najbardziej obrzęk kostek nie powodują tyle bólu do nakazu stosowania przeciwbólowe na receptę, jak potencjalne skutki uboczne recepty zazwyczaj znacznie przewyższają korzyści. Jeśli obrzęk kostki jest z powodu ciąży, zawsze należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek leków, w tym leki over-the-counter bólu.

Zrównoważonej działalności

Jeśli obrzęk kostki jest z powodu kontuzji, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc leczyć się powoli zwiększać swój poziom aktywności. Można to zrobić w domu, ale w bardziej poważnych przypadkach (takich jak ze skręconą kostkę), być może trzeba zobaczyć fizjoterapeuta. Kładzenie kostki powrót do pracy pomaga restrengthen mięśnie i może również pomóc, reguluje krążenie krwi w kostkę. Ważne jest, aby zrównoważyć ilość czynności wykonywane z wystarczającą ilością czas odpoczynku. Przepracowaniem kostki może powodować dalsze, a w niektórych przypadkach bardziej poważne szkody, jeśli nie jesteś ostrożny.

Kostki obrzęk związany z chorobą serca

Lekki obrzęk w organizmie może być normalne zjawisko i zwykle nie przynosi żadnych czerwone flagi i znaki ostrzegawcze. Ale nadmiernego zatrzymywania płynów; zwłaszcza w kostkach może wskazywać niebezpiecznych chorób serca. W istocie, w większości przypadków obrzęk kostki są związane z typem choroby serca, znanym jak zastoinowa niewydolność serca, który podlega American Heart Association wpływa 5700000 Amerykanów.

Czym dokładnie jest obrzęk kostki?

Według Revolution Health, obrzęk kostki jest również określana jako pedału obrzęków. Warunkiem jest oznaczona przez nadmierne ilości nagromadzenie płynu w tkance otaczającej kostki i stopy. Obrzęk kostki, który jest związany z chorobami serca tworzy także stan zwany wżery obrzęk, który powoduje wrażenie pozostawać na skórę, gdy ciśnienie jest przykładane do obszaru spęcznienia.

Dlaczego kostek Swell?

Obrzęk kostki jest spowodowany niewydolnością serca, która jest występującym po prawej stronie serca. W przeciwieństwie do pęcznienia po lewej stronie serca, co powoduje odprowadzenie płynu do płuc, zastoinowa niewydolność serca, który występuje na prawym boku wysyła płyn do nogi, stopy i kostek. Według Quest Diagnostics, nadmiar płynu wchodzi te obszary w żyłach, które rozciągają się od serca.

Choroby serca Leki

Istnieją leki, choroby serca, które mogą powodować obrzęk kostek, które inaczej nie doświadczają wszelkiego rodzaju obrzęków. Na przykład, zdrowie Central wyjaśnia, że ​​pewne działanie obniżające ciśnienie krwi, leki, znane jako blokery kanałów wapniowych może spowodować nadmierny wzrost płynu w obszarze stawu skokowego.

Elewacja

Wysokość odgrywa ważną rolę w pomaganiu, aby złagodzić bolesne i nieprzyjemne objawy, które są związane z obrzęk kostek. Blue Cross Blue Shield of Massachusetts zaleca przechowywanie opuchnięte kostki podwyższone powyżej serca. Można to zrobić za pomocą pala poduszki lub klina. Noszenie pończoch wsparcia i usuwania soli z diety jest również pomocne. Wykonując nogi Należy także rozważyć, jeśli to możliwe, ponieważ przyczynia się do dostarczania płynu powrót w kierunku serca.

Diuretyki

Czasami lekarz przepisze leki, znany jako środek moczopędny pętli do uwolnienia dodatkowych gromadzeniu płynów w organizmie. W książce Cardiovascular Therapeutics: towarzyszem Braunwald na choroby serca, autor Elliott M. Antman wyjaśnia, że ​​diuretyki pętlowe pomóc przeżyć ciało sodu, który może prowadzić do retencji płynów. Ale diuretyki pętlowe mają pewne wady, w tym utratą elektrolitów. Niedobór elektrolitów jest zawsze problemem i uzupełniające formy elektrolitów musi być podana w trakcie leczenia diuretykami.

Plusy i minusy nawias klamrowy kostki do skręcenia

Plusy i minusy nawias klamrowy kostki do skręcenia


Korzystanie z klamra jest dobrym pomysłem, jeśli zwichnąć kostkę, ale najlepszy ze wszystkich jest klamra własne silne mięśnie. Usztywnienie jest częścią Cena (Ochrona, Bary, lód, kompresji i elewacji) protokołu ostrych zwichnięciach. Klamra może wspierać kontuzjowanego stawu i utrzymać się na nogach. Kostki klamra jest w dwóch odmianach - sztywne i kompresji.

Sztywne Brace

Sztywna klamra praktycznie unieruchamia staw skokowy, specjalne korzyści w ciągu pierwszych kilku godzin po urazie. Wadą jest to, że sztywne kostki klamra nie mogą być natychmiast dostępne.

Sztywna klamra jest w różnych przebraniach. Każda konstrukcja zapewnia znaczące wsparcie boczny, który jest dobrą rzeczą. Główną wadą jest to, że może maskować objawy bardziej poważne obrażenia. Jeśli uważasz, że potrzebujesz sztywną klamra, skonsultować się z lekarzem.

Kompresja Brace

Klamra kompresji ogranicza również wspólny wniosek, chociaż mniej niż sztywnej klamry. Z drugiej strony, większość domy mają jeden lub dwa pod ręką. Tak szybko, jak to możliwe po spraining, owinąć kostkę z klamrą kompresji. Stabilizuje nadmiernie lub zerwanych więzadeł (ochrony) i pomaga ograniczyć obrzęk (kompresja). Tyle, ile można, usztywnienie na utrzymanie przez pierwsze 48 do 72 godzin.

Klamra kompresja jest jak proste sprężyste, elastyczne paski wplecione w kształcie kostki, contrivances że koronka w celu dostosowania kompresji i ciśnienia toeless skarpetki. Jest to łatwe i bezbolesne owinąć bandaż elastyczny pasek wokół pieczenie stawu.

Następny najłatwiej zastosować sznurowanie jest klamra, która daje więcej wsparcia niż zwykłego elastycznego pasa, ale również jest bardziej nieporęczne i mogą być oferowane w różnych rozmiarach. Chociaż w wielu aptekach, jest mało prawdopodobne, aby być w domu po raz pierwszy ktoś ciągnie kostkę.

Inny rodzaj, kształt, tkane nawiasów, może boli ciągnąć, ale wywiera nacisk na prawidłowe kąty kostką. Nie ma domysły o tym, jak owinąć klamra, ale jeśli jest bardzo opuchnięte kostki lub Twoja stopa jest niezwykle duże lub małe, tkane klamra nie może zmieścić w ogóle.

Skarpety-jak klamra daje bardzo lekkie wsparcie, co nie jest dobre w pierwszych dwóch do trzech dni od urazu. Użyj go, a nie, aby uniknąć ponownego skręcenia kostki po całkowitym uzdrowieniu. Jego wybitny zaletą jest to, że pasuje do wielu buty. Wszystkie inne szelki pasują regularnych i sportowych butów tylko z trudem lub wcale.

Na czas uszkodzenia

Zaleca się, aby nie podpierać poszkodowanej staw tak mocno, że można ograniczyć przepływ krwi. Nie należy kontynuować normalnej działalności. Przeciążone więzadła wymaga również odpoczynku i zmniejszenie stanu zapalnego (lód i elewacji). Wreszcie, nie należy trzymać klamra na podczas snu, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić, ponieważ możesz nie zauważyć, jeśli jest zbyt napięty.

Brace szkodę?

To dostaje się nad garbem bólu i obrzęku po zwichnięcie, ale nie pozwalają na względny komfort nawias klamrowy kostki uwieść cię do ignorowania oznaki dalszego uszkodzenia. Jeśli ból nie ustępuje poza spójne tydzień lub dwa, jeśli obrzęk odcieniem czerwonego trwa lub jeśli wystąpi gorączka, zobaczyć się z lekarzem.

Nie przechowywać klamra na zbyt długo, albo. Sobie nawias klamrowy kostki może się cykl, w którym skręconą więzadeł i otaczające tkanki osłabić i dokręcić. To może prowadzić do trwałego zmniejszenia zakresu ruchu, utrata równowagi i elastyczności. Jeden lub więcej tych czynników zwiększa szansę ponownego urazu.

Nie należy zbyt szybko wrócić do aktywności, która wymaga nadmiernej wagi łożyska (na przykład turystyka), saldo (balet jest jednym z przykładów) lub nagłych zwrotów nóg (jak koszykówka). Klamra może uczynić te działania możliwe, ale w dłuższej perspektywie, to lepiej niech zwichnięcie leczyć w pierwszej kolejności.

Rehabilitacja

Weź klamra się od czasu do czasu po pierwsze kilka dni i rozpocząć właściwe rozciąganie, wzmocnienie i ćwiczenia równowagi. Szanse są kostki wkrótce będzie jak nowa.

Jak rozpoznać, czy kostki obrzęk

Z medycznego punktu widzenia, obrzęk jest znane jako obrzęk. Obrzęk jest spowodowany tym, gromadzi płyn w małych przestrzeniach wokół tkanek i narządów. Obrzęk podczas gdy może wystąpić w każdym miejscu ciała, obrzęk kostki są stosunkowo powszechne. Według Amerykańskiej Akademii Ortopedycznej, prawie 25.000 ludzi zwichnąć kostki codziennie. Obrzęk stawów skokowych może wynikać z uszkodzenia lub z różnych schorzeniach.

Instrukcje

Wygląd

1 Uważaj na początkowych objawów i przyczyn obrzęku. Jeśli kostka jest spuchnięta z powodu kontuzji, będziesz wiedzieć, że niemal natychmiast jak kostka będzie balon po kontuzji. Twój opuchnięte kostki i będzie ciężko iść dalej. Siniaki często materializuje się, tak jak zaczerwienienie. Oprócz urazów, spuchnięte kostki mogą wystąpić z powodu innych czynników, w tym ciąży, reakcje alergiczne, stojącej przez dłuższy czas, narkomanii i żylaków. Kostka nie obrzęk spowodowany urazem mogą być bardzo niewygodne po długich okresach siedzącej lub stojącej, z powodu siły ciężkości.

2 Sprawdzić rozciągnięta, błyszczący wygląd na skórze kostki jest. Jeśli dotkniesz kostkę na kilka sekund, a dołek pozostaje w skórze, wówczas kostka jest spuchnięta.

3. Uważaj na zwiększoną obrzęk lub inne objawy. Jeśli cierpi na obrzęk kostki, może początkowo zdawać sobie sprawę, że kostka pociągnięć się więcej w ciągu dnia. Jeśli obrzęk jest spowodowany stanem zdrowia, strona internetowa FootSmart informuje, że będziesz miał inne objawy, które mogą obejmować wysokie ciśnienie krwi, bóle głowy, mając iść do łazienki częściej, kołatanie serca, przyrost masy ciała i obrzęki wokół oczu.

Wskazówki:

  • Jeśli kostka jest spuchnięta z powodu kontuzji, zobaczyć się z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma złamaną kość. Złamane kości często mają objawy związane z obrzękiem.

Objawy obrzęk kostki

Obrzęk kostek objawy mogą być wynikiem skręcenia, nieodpowiednia dieta, leki, stojąc na nogach przez wiele godzin lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych. Obrzęk jest ogólnym terminem obejmującym obrzęk w dowolnej części ciała spowodowanego przez nadmiar cieczy uwięzionej w tkankach organizmu. Dla drobnych skręceń, praktyki, lub resztę RYŻ, lód, kompresji i podnieść kostkę, aby ograniczyć obrzęk i dyskomfort. Według Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH), spożywanie niektórych rodzajów pigułek antykoncepcyjnych, hormonalnej terapii zastępczej, blokery kanału wapniowego i leki przeciwdepresyjne mogą powodować także kostki obrzęk.

Identyfikacja

Obrzęk kostki obrzęk jest oczywiste wokół stawu skokowego i stopy. Podczas pierwszego dnia obrzęk, może być niewielkie przebarwienia, co czasami prowadzi do purpurowego lub żółtego siniaki. Jeśli obrzęk kostki zwichnięcie jest z podjąć wagi off stóp natychmiast, i lód go na 20 minut na godzinę, aby znacznie zmniejszyć obrzęk.

Rodzaje

Istnieje wiele możliwych przyczyn kostki obrzęk. Oprócz zwichnięcie kostki, NIH, że kostki mogą puchnąć jako skutek uboczny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zawierających estrogen. NIH również, biorąc pigułki obniżające ciśnienie krwi, zwane blokery kanału wapniowego, może powodować obrzęk kostek. Te tabletki zawierają brand- Leki Nazwa amlodypiny Diltizaem, felodypina, nifedypina i werapamil.
Obrzęk kostki może być również spowodowane przez spożywanie sterydy lub leki przeciwdepresyjne, takie jak fenelzyna i tranylcypromina, zgodnie z NIH.

Rozważania

Jeśli pacjent przyjmuje leki lub kontroli urodzeń, aby obniżyć ciśnienie krwi lub leków przeciwdepresyjnych i mają opuchnięte kostki, poproś lekarza o przepisanie innego leku. Podologia Instytut twierdzi, że jeśli zużywają wysokiej sól, bogatego w węglowodany dietę lub ma nadwagę, może być obrzęk kostek. Kobiety w ciąży często mają opuchnięte kostki i nogi. Osoby z żylakami dodatkowo mieć spuchnięte kostki.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jeśli masz nadwagę lub przejęcia kontroli urodzeń lub innych leków na receptę, które są tworząc obrzęk kostek, zmiana diety w celu zmniejszenia całkowitego spożycia soli, i zmienić swoje leki. Jeśli stoisz na wiele godzin dziennie i mieć spuchnięte kostki, nosić pomocy węża, skarpetki i buty, które wspierają stopy prawidłowo. Można również wykonywać umiarkowanie zwiększyć ogólną krążenie, co może zmniejszyć obrzęk kostek. Na koniec dnia, zwiększania stopy na krześle, i lodu w celu zmniejszenia obrzęku.

Ostrzeżenie

Jeśli masz opuchnięte kostki i inne objawy, takie jak duszność, ból w klatce piersiowej, problemy z oddawaniem moczu lub mają rodziny historii choroby wątroby, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, zgodnie z NIH. Jeśli masz gorączkę, czy kostek są czerwone i czuć gorąca lub jesteś w ciąży i obrzęk wzrosła nagle również zobaczyć się z lekarzem od razu.

Chelatacji leki

Choć chelatacji tradycyjnie stosowany w leczeniu zatrucia ołowiem i rtęcią, lekarze dzisiaj uwierzyć chelatacja może być również przydatne dla osób z chorobami serca i udaru mózgu. Nie wszyscy lekarze dzielić to przekonanie. Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy lekarze czują chelatację faktycznie może gorsze warunki. Ważne jest, aby pamiętać, że nie poddane FDA lub American Heart Association są zatwierdzone jako leczenie chorób serca.

Funkcja

Chelatacja wiąże się dożylne dostarczanie kwasu etylenodiaminotetraoctowego (EDTA), który dołącza się do minerałów w krwiobiegu. Następnie tworzy się związek i przechodzi przez twoje ciało, w końcu wychodzenia z moczem. Choć jest nadal dyskusyjna leczenie chorób serca, EDTA jest sprawdzonym lekarstwem na ołowiu i zatrucia rtęcią. Ci, którzy są zwolennikami chelatacji chorób serca wierzę może odwrócić uszkodzenia przez wiązanie się do zatorów tętniczych w wapń i zmuszając go z systemu.

Procedura

Jeśli masz zamiar poddać terapii chelatacji, spodziewać się poddać pięciu do 30 zabiegów, zanim reżim jest skończona. Po przyjeździe zostaniesz poinstruowany, aby usiąść w fotelu i linii IV zostaną wstawione do ramienia lub dłoni. Następnie lekarz rozpocznie przepływ EDTA w organizmie. Każda sesja będzie trwać kilka godzin, ale powinieneś czuć żadnego bólu ani dyskomfortu, zapisać niewielkie pieczenie, gdzie została włożona igła.
Po sesji leczenie zostało zakończone, jesteś wolny, aby wyjść i powrócić do normalnej aktywności. Niektórzy pisali opuchnięte kostki i częste oddawanie moczu po chelatacji. Ponadto, trzeba będzie wziąć witaminy, ponieważ większość będzie przepływać z ciała z EDTA.

Zagrożenia

Trwają badania kliniczne przez National Institutes of Health w celu określenia skuteczności i ryzyka chelatacji. Zgodnie z Mayo Clinic, mniejszym badaniu znaleziono leczenie nie miało żadnego wpływu na choroby serca. Terapia ma pewne skutki uboczne, takie jak gorączka, niskie ciśnienie krwi, wymioty i bóle głowy. Również, choć rzadko, niektórzy ludzie, którzy przeszli chelatację cierpiał z trwałego uszkodzenia nerek.

Przyczyny obrzęk stawów skokowych

Przyczyny obrzęk stawów skokowych

Przyczyny nie-Poważne

Opuchnięte kostki są znakiem zatrzymywania wody. Wysyłka otaczających tkanek trzyma płynu, powodując kostek pęcznieć. Pęcznienie w dowolnej części ciała mogą być niepokojące. To często symptomem poważnego schorzenia związanego głównie na choroby serca, niewydolność serca lub zawał serca. Ale schorzenia nie są jedynymi przyczynami opuchnięte kostki.

Przyczynić się do wielu sprawców spuchnięte kostki, takie jak na poważną chorobę, leków i urazów. Czasami może być obrzęk wywołany bo już w pozycji stojącej lub siedzącej przez długie okresy czasu. Jeśli już stoi, znaleźć miejsce do podparcia nóg lub spacer wokół trochę, aby uzyskać przepływ krwi. Jeśli już siedzi zbyt długo, spacer, napić się wody i rozciągnięcie.

Warunki medyczne

Poważnych schorzeń, takich jak niewydolność nerek, choroby serca, choroby wątroby lub zablokowanych naczyń krwionośnych może prowadzić do retencji wody i pęcznienia. Są to poważne schorzenia, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Inne choroby, które powodują obrzęk to zakrzep krwi, zakażenie w nogę, żylaki, niedożywienie, chirurgia stopy lub nogi, dieta bogata sodu, nadużywanie środków przeczyszczających, leków moczopędnych lub leków, z nadwagą lub otyłością, reakcje alergiczne, urazów, retencji sodu i antykoncepcyjne pigułki.

Przyczyny leki

Leki, które mogą powodować obrzęk kostki zawierają hormony, takie jak estrogeny, leki ciśnienie krwi, leki przeciwdepresyjne i sterydy. Jeśli obrzęk nie kurczy się kilka dni po rozpoczęciu leki, skonsultować się z lekarzem.

Objawy

Obrzęk może być niewielkie lub ciężkie. Początkowe objawy pęcznienia zwana "wżery". To wgłębienie, które jest pozostawione na powierzchni spęcznionej w przypadku nacisku. Jeśli obrzęk nie zmniejsza się, może tworzyć owrzodzenia skóry, wysokie ciśnienie krwi, bóle głowy, kołatanie serca, podpuchnięte oczy i obrzęk rąk lub nadgarstków.

Ulga

Podnosząc nogi to szybki sposób, aby zmniejszyć obrzęk. Połóż się na plecach i podnieść nogi powyżej serca. Możesz również skorzystać z tej metody, kiedy śpisz. W ciągu dnia spróbuj trzymając nogi na krześle podwyższone lub fotela. Użyj skarpetki wsparcia lub pończochy. Nosić luźne ubrania. Unikać siedzącej lub stojącej przez dłuższy okres czasu. Obniżyć spożycie sodu, pić dużo wody i iść, aby zmniejszyć obrzęk. Unikaj używania tabletek antykoncepcyjnych i zamienniki hormonów. Nie nadużywać środków przeczyszczających i moczopędnych.

Leczenie

Zapobieganie spuchnięte kostki mogą wymagać zmian w diecie. Dodaj witaminę C i bioflawonoidy cytrusowe do swojej codziennej diety. Zioła 2000 zaleca, biorąc między 3,000mg się z bioflawonoidów cytrusowych 6,000mg codziennie. Można także wziąć witaminę C lub jeść więcej witaminy C pokarmy bogate, takie jak pomarańcze, truskawki, pomidory, kantalupa, kiwi, brokuły i kapusta. Utrzymanie diety o niskiej zawartości soli, aby uniknąć zatrzymywania płynów. Weź codzienny spacer. Ćwiczenia utrzymuje przepływ krwi i organizm funkcjonuje prawidłowo.

Terapia nadciśnienia tętniczego chelatacji

Chelatacja, choć tradycyjnie używany do walki zatrucia rtęcią, jest również uważane za pomocne w leczeniu chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Ideą chelatacji, że gdy pewne aminokwasowa są wprowadzane do organizmu, metale ciężkie zwiąże się z nim i są wydalane z organizmu w moczu. Niektórzy lekarze uważają, że teoria ma zastosowanie również do tablicy, który zatyka tętnice i powoduje nadciśnienie i choroby serca.

Chelatacji

Chelatacji opisano wlew dożylny kwasu etylenodiaminotetraoctowego aminokwasów (EDTA). Kiedy EDTA wchodzi w krew wiąże minerały i tworzy nowy związek. Związek ten następnie będzie opuścić ciało poprzez moczu. Zwolennicy chelatacji na nadciśnienie i choroby herart uwierzyć terapia może zatrzymać uszkodzenia jak EDTA wiąże się z wapniem w tętniczych zatorów i wypłukuje go z systemu.

Funkcja

Jeśli planujesz poddać terapii chelatacji, spodziewać siedzieć przez pięć do 30 sesji, gdzie linia IV będą wstawione do ramienia lub dłoni do infuzji EDTA. Każda sesja trwa około trzy i pół godziny, i nie powinno być w ogóle bólu. Chelatacja jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, więc będą Państwo zostawić po zakończeniu sesji. Skutki uboczne chelatacji to opuchnięte kostki i częste oddawanie moczu. Witaminy także być podawane w trakcie terapii przeciwnowotworowej, ponieważ organizm będzie najczęściej tracą cenne witaminy i składniki mineralne w procesie.

Kontrowersje

Według American Heart Association, niektórzy lekarze czują chelatacji może pogorszyć ogólny stan zdrowia, a FDA nie zatwierdziła leczenia nadciśnienia. Według badań Mayo Clinic, chelatacji nie wpływa na choroby serca w ogóle. Wśród niebezpieczeństw chelatacji są niewydolność nerek, wstrząs, niskie ciśnienie krwi, zatrzymanie oddychania i zaburzenia rytmu serca. American Heart Association nazywa to niesprawdzona "cudownym lekiem".

Znaki i objawy zwężenia zastawki aortalnej

Znaki i objawy zwężenia zastawki aortalnej


Zwężenie zastawki aorty jest chorobą, w której zastawki aortalnej nie otwiera w pełni tak, jak powinien. To ogranicza przepływ krwi i zwiększa ciśnienie wewnątrz serca. Może być obecna przy urodzeniu lub może rozwijać się w dorosłości. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, gdy nabyty w wieku dorosłym, najczęstszą przyczyną zwężenia zastawki aortalnej jest powikłaniem choroby reumatycznej.

Objawy

Objawy zwężenia zastawki aortalnej może być łagodne lub ciężkie. Są to duszność podczas wysiłku i bólu w klatce piersiowej. Ból w klatce piersiowej opisano jako kruszenie ból lub ucisk w klatce piersiowej. To pogarsza się z ćwiczeń i poczuł pod mostkiem. Inne objawy to omdlenia wysiłku, zawroty głowy i uczucie na fruwające rytmu serca. Możliwe jest również, aby mieć zwężenie zastawki aortalnej i nie mają żadnych objawów.

Niewydolność serca

Zgodnie z Mayo Clinic, zwężenie zastawki aortalnej, które nie jest właściwie leczone mogą spowodować osłabienie serca. To może prowadzić do niewydolności serca i powodować objawy takie jak opuchnięte kostki, zmęczenie i uczucie duszności. Nieregularny rytm serca może rozwijać i w ciężkich przypadkach może dojść do zatrzymania akcji serca.

Dzieci

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, dzieci, które mają zwężenie zastawki aortalnej może być mniejsza niż normalne dla ich wieku i łatwo się męczą. Mogą mieć spoconą skórę, bladą skórę i szybkich oddechów.

Znaki

Znaki medyczne zwężeniem zastawki aortalnej obejmują szmery serca lub nieprawidłowy dźwięk serca, niskie ciśnienie krwi, puls słaby, nieprawidłowy zapis EKG i powiększone serce, jak pokazano na zdjęciu rentgenowskim. Inne badania stosowane do diagnozowania zwężenia zastawki aortalnej obejmują Cewnikowanie serca, badanie echokardiograficzne, MRI i badania wysiłkowego.

Zwężenie zastawki aortalnej można podejrzewać, gdy lekarz słucha swojego serca podczas rutynowego sprawdzanie zaburzenia serca i słyszy dźwięki z jego stetoskop. Testy następcze potwierdzenia diagnozy i określenia stopnia stanu więc właściwe leczenie można rozpocząć.

Jak zmniejszyć Retencja wody w kostkach

Bezbolesne, opuchnięte kostki i stopy są częstym problemem dla mężczyzn i kobiet. Zatrzymanie wody w kostek i stóp może wynikać z długotrwałej pozycji stojącej lub siedzącej, miesiączki, ciąży, będąc w podeszłym wieku lub nadwaga. Stan ten często jest niewygodne, chociaż zwykle nie jest bolesny. Aby zmniejszyć obrzęk, istnieją pewne środki, które mogą zostać podjęte.

Instrukcje

1 Ćwiczenie nóg okresowo w ciągu dnia. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz pracę, w której trzeba stać w jednym miejscu, lub siedzieć na długie okresy czasu. Staraj się chodzić na kilka minut co kilka godzin co najmniej. Regularne ćwiczenia jest również zaleca się co najmniej 30 minut dziennie.

2 Po ustanawiają do odpoczynku lub snu, podnieść nogi powyżej serca. Zatrzymanie wody i obrzęk w okolicy kostek, stóp i nóg wynikiem zmniejszonej obiegu. Podnoszącym nogi nad swoim sercu w miarę możliwości pomaga wrócić niektóre z nadmiaru płynu z powrotem do serca i nerek i pozwala jej spuścić z twoich opuchniętych tkanek niskiej kończyny.

3 Stosować wąż wsparcia. Pończochy wsparcia lub wąż można kupić w większości aptek i sklepów dyskontowych. Te specjalne skarpetki presję na kostek, stóp i łydek, tak że nadmiar płynów jest łatwiej wrócił do nerek i może być wydalany z moczem.

4 Zmniejszyć diety sód. Staraj się trzymać do nie więcej niż 2400 mg sodu na dobę. Policzyć ilość sodu jesteś czasochłonne, odwołując się do etykiet żywieniowych dotyczących spożywanych w ciągu dnia. Nadmiar soli może spowodować, że organizm do zatrzymywania wody, więc zmniejszenie ilości podjąć w zazwyczaj pomaga w łagodzeniu obrzęk stóp, kostek i nóg.

5 Pij dużo wody. Woda destylowana działa najlepiej. Może to wydawać się dziwne, ale pije dużo wody może rzeczywiście przyczynić się do zmniejszenia retencji wody. Jeśli twoje ciało nie jest wystarczająco dużo wody, będzie trzymać się wody, że ma bardzo łatwo. Pije kilka szklanek wody destylowanej każdego dnia pomagają organizmowi pozbyć się nadmiaru płynu.

Wskazówki

  • Jeśli masz nadwagę, zmniejszenie masy ciała może również pomóc zmniejszyć lub wyeliminować zatrzymywanie wody i obrzęk w okolicy kostek, stóp i nóg.
  • Jeśli jeden z twoich nóg lub stóp nagle staje się opuchnięte, skontaktować się z lekarzem. Obrzęk w jednej nodze może wskazywać skrzepu krwi, co może być bardzo niebezpieczne.

Leki na bolące nogi

Wielu ludzi, którzy muszą stanąć lub pracują na nogach cały dzień, pięć lub sześć dni w tygodniu, wrócić do domu co noc z obolałych nóg i stóp. Zdrowie stóp i nóg dla takich osób jest niezbędna, aby zapobiec bardziej poważne powikłania, takie jak żylaki, ostrogi kości i obrzęk kostek lub stawów. Leki na bóle nóg mogą zawierać domu środków, które zapewniają ulgę w bólu i ból bezpiecznie i skutecznie.

Obrzęk

Zmniejszając obrzęki spowodowane przez długie okresy bezruchu lub stojąc na nogach przez cały dzień może pomóc złagodzić ból w kończynach dolnych i przywrócić krążenie. Najlepiej na opuchnięte kostki i łydki jest, aby odprężyć się. Podnieść stopy wyższe niż poziom twojego serca, aby pomóc powrót krwi do serca. Żyły w nogach są zawory, które zapobiegają krew z kopii zapasowej, jak wraca do serca, a uzyskanie stopy aż pomoże zmniejszyć nacisk na tych zaworów.

Masaż

Zachęcanie krążenie, lekko masując nogi, łydki i kostki kilka razy dziennie może pomóc zapewnić zwolnienie z mięśni napiętych i ciasnych. Masaż pomaga promować krążenie i pomaga przywrócić uczucie do tkanek. Każdego wieczoru, masować nogi z oleju kokosowego lub gorczycy za dodatkową ulgą.

Wodzian

Picie dużych ilości wody w ciągu dnia pomaga zapobiec obrzęk lub retencji wody, co często umywalki do kostek z powodu grawitacji. Kąpiel parową raz w tygodniu pomogą zachęcić krążenie i przywrócić przepływ krwi do kończyn.

Leki ziołowe

Ziołowe okłady nie tylko zapewniają kojący ulgę dla nóg, ale może również pomóc w zmniejszeniu stresu i promowania resztę. Na przykład, wymieszać dwie łyżeczki. proszku kozieradki, które można kupić w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością w szklance wody i pić codziennie rano przed jedzeniem śniadania. Środek ten jest od dawna używane, aby pomóc zapewnić ulgę w bólu na bóle nóg.
Kąpiel w ciepłej wodzie parze z 5 łyżki. rozmarynu i tymianku zapewnia również niesamowitą ulgę.

Skutki uboczne norgestymat i etynyloestradiolu

Skutki uboczne norgestymat i etynyloestradiolu


Norgestymat i etynyloestradiolu są sprzedawane jako połączenie leków na receptę pod nazwą Ortho-Tri-Cyclen. Lek ten jest stosowany w celu zapobiegania ciąży przez wzrost poziomu estrogenów i progesteronu. Lek hamuje owulację, sprawia, że ​​trudniej przenieść plemników do macicy i zmniejsza szanse pomyślnej implantacji zapłodnionego jaja w macicy. Niektórzy lekarze mogą korzystać z tego leku w leczeniu objawów menopauzy i regulować cykl menstruacyjny.

Efekty systemowe związane nerwowego

Niektóre osoby, które doświadczyły skutków ubocznych nadzwyczajnych, które są związane z układem nerwowym, podczas gdy używane norgestymat i etynyloestradiolu. Według Drugs.com, niektórzy pacjenci zauważyli zaburzenia widzenia po rozpoczęciu przyjmowania tego leku. Niektóre kobiety skarżył się na bóle głowy. Niektóre bóle głowy mogą być ciężkie i może rozwinąć się nagle. Zawroty głowy wystąpił z tym lekiem. Niektórzy użytkownicy nie zemdlał po zażyciu leku. Zamazaną mowę zaobserwowano u niektórych pacjentów.

Przewodu pokarmowego i układu rozrodczego Efekty związane

Niezwykłych efektów ubocznych związanych z systemami ze strony przewodu pokarmowego i rozrodczych zostały zgłoszone przez niektórych pacjentów norgestimatu i etynyloestradiolu. Według Drugs.com niektórzy użytkownicy opracowali nudności lub wymioty podczas wzięli ten lek. Niezwykłe zmiany masy ciała zostały zgłoszone. Silny ból brzucha wystąpił. Niektóre kobiety skarżył krwawienie między miesiączkami lub nieodebranych miesiączki. Niektóre nieprawidłowe krwawienie z pochwy był utrzymujący się lub nawracający.

Efekty związane z skóry i

Niektóre kobiety nie widziałem dziwne efekty uboczne związane ze skórą, podczas gdy na norgestymat i etynyloestradiolu. Według Drugs.com niektórzy zaobserwowali niezwykłe wysypka lub pokrzywka, podczas gdy kiedyś ten lek. Świąd skóry, obrzęk palców i opuchnięte kostki zostały zgłoszone. Obrzęk twarzy, ust i języka wystąpił. Niektórzy pacjenci zauważyli guzki piersi i tkliwość piersi. Drętwienie ramion lub nóg rozwinął się w niektórych przypadkach. Zażółcenie skóry lub oczu odnotowano.

Inne efekty

Inne działania niepożądane były obserwowane przez niektórych pacjentów norgestymat i etynyloestradiolu. Według Drugs.com, niektóre osoby skarżą się ucisk w klatce piersiowej lub duszność podczas gdy były one traktowane z tego leku. Wystąpiły również inne problemy z oddychaniem. Możliwe są bóle nóg i ból w klatce piersiowej. Osłabienia na jednej stronie ciała obserwowano w pewnych przypadkach. Niektóre osoby miały trudności z noszenia soczewek kontaktowych, gdy kiedyś ten lek.

Środki ostrożności

Użytkownicy norgestymat i etynyloestradiolu należy podjąć pewne środki ostrożności, zanim rozpocznie się leczenie tym lekiem. Według Drugs.com, ryzyko nadciśnienia tętniczego, zawału serca i udaru mózgu może wzrosnąć, gdy ludzie podejmują ten lek. Ryzyko to może być większe u pacjentów, którzy palą. Norgestymat i etynyloestradiolu może stać się mniej skuteczne, jeśli niektóre antybiotyki, leki lub inne leki są podejmowane. Pacjenci powinni poinformować lekarza o wszystkich leków, które stosują.

Terapia chelatacji w Eye Care

Chelatacji, terapii najczęściej stosowane w leczeniu zatrucia rtęcią, mogą być również przydatne dla osób cierpiących na zwyrodnienie plamki żółtej, stanu spowodowanego starzeniem, która zmniejsza ostrość widzenia. Chelatowania jest, gdy aminokwas jest wstrzykiwana do organizmu. Metale ciężkie wiążą się z tego aminokwasu, a zamiast pozostawać w organizmie, są wydzielane w moczu.

Zwyrodnienie plamki żółtej

Sprawa opublikowane w Journal of Advancement of Medicine w 1994 roku wykazały, że chelatacja może być pomocna dla osób z zwyrodnieniem plamki żółtej. Zwyrodnienie spowodowane blokad w naczyniówki włośniczek wysyłających krwi plamki. Jedna kobieta przy chelatacji nastąpiła poprawa z 20/25 na jedno oko do 20/20. Efekty był stały po jednym roku.

Chelatowanie działa wlewie dożylnym kwasu etylenodiaminotetraoctowego aminokwasów (EDTA) do krwiobiegu. Minerały i metale blokujące naczyniówki kapilar będzie wiązać się z EDTA i utworzenie nowego związku, który jest następnie usuwane z ciała w moczu.

Ostrzeżenie

Nie każdy wierzy chelatacji jest korzystne terapii. Terapia nie został zatwierdzony przez FDA do każdego zastosowania i uważa się za "alternatywne". Terapia ma także kilka niebezpiecznych skutków ubocznych. Wśród nieodłączne ryzyko chelatacji są prądem, niskie ciśnienie krwi, nerek i niewydolność oddechową i serca arytmii.

Chelatacji

Chelatacja może trwać od pięciu do 30 sesji. W czasie tej sesji dożylne (IV) linia jest umieszczony w ramię lub ręcznie. Raz uruchomiony EDTA jest wysyłane do organizmu. Sesje te, które trwają około trzy i pół godziny, jest bezbolesny. Najczęstsze skutki uboczne chelatacji są opuchnięte kostki i chęć częstszego oddawania moczu. Od chelatacja drenuje organizm niezbędnych witamin i minerałów, lekarz dodawać witaminy do wstrzykiwań. Chelatacja jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, więc hospitalizacja nie jest wymagana w trakcie lub między swoimi sesjami.

Jakie są przyczyny bolesne obrzęki stawów skokowych?

Jakie są przyczyny bolesne obrzęki stawów skokowych?


Opuchnięte kostki są częstym problemem. Zgodnie z ziołowa Leczenie, Phyllis A. Balch, obrzęk występuje, gdy płyn z małych naczyń krwionośnych wprowadzić do tkanki otaczającej staw. Opuchnięte kostki zazwyczaj nie są bolesne. Jednak istnieją pewne sytuacje, w których opuchnięte kostki i ból idą w parze.

Dna

Dna moczanowa jest formą zapalenia stawów, które mogą mieć wpływ na każdą staw w organizmie. Duży palec u nogi jest najczęściej dotknięte, ale dna może mieć również wpływ na kostki. Według Narodowego Instytutu zapalenia stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skóry, dna jest najbardziej bolesne formą zapalenia stawów. Występowania na kostki, powoduje pęcznienie, sztywność oraz intensywnego bólu. Ból zwykle ustępuje w ciągu 3 do 10 dni, ale może powrócić w dowolnym czasie.

Zwichnięcie

Zwichnięcie może wystąpić, gdy kostka jest skręcona lub zwrócił w niezręcznej sytuacji. Ruch ten rozciąga lub łzy więzadła, które trzymają kostkę razem. Zgodnie z Mayo Clinic, skręconą kostkę występuje, gdy więzadła są rozciągnięte zbyt daleko. Oprócz bólu, skręconą kostkę zazwyczaj puchną.

Przerwa

Złamana kostka powoduje ból i obrzęk. Kostka jest kruche, ponieważ wytrzymuje duży nacisk za każdym razem osoba stoi, chodzi, czy działa. To sprawia, że ​​przerwy w kostkę i podatny na złamania.

Ścięgna

Stan ten jest spowodowany zapaleniem ścięgien lub podrażnionej. Ścięgna są tkanki włóknistej, które przywiązują mięśni do kości. Mogą one zazwyczaj wytrzymać dużą presję, ale może ulec uszkodzeniu, gdy wciśnięty zbyt daleko.

Ostrzeżenie

W niektórych przypadkach obrzęk kostek może wskazywać na poważną chorobę. Na przykład, opuchnięte kostki są jednym z objawów niewydolności serca. Ważne jest, aby poznać przyczynę obrzęku i bólu w celu uzyskania prawidłowego leczenia.

Obrzęk stawu skokowego trwałe Ze względu na choroby serca

Obrzęk stawu skokowego trwałe Ze względu na choroby serca


Niewydolność serca jest zaawansowana choroba serca wpływa na resztę ciała. Według Narodowego Instytutu Serca i Płuc, obrzęki kostek (obrzęk kostek) pojawia się po prawej stronie niewydolności serca.

Fakty

Na prawej stronie serca pompuje krew od reszty ciała przez płuca. Po prawej stronie nie może pompować sprawnie, krew cofa się w kostkach. Obrzęk (obrzęk), rozprzestrzenia się na nogach i brzuchu.

Przyczyny

Infekcje wirusowe i bakteryjne, wiek i styl życia może powodować choroby serca, w każdym wieku. Nieprawidłowe bicie serca (zaburzenia rytmu serca), zagęszczone lub powiększony mięsień sercowy i deformacje zastawki serca może także powodować uszkodzenie prowadzące do przewlekłej niewydolności serca.

Diagnoza

Należy poinformować lekarza, jak długo miał opuchnięte kostki i czy obwody nóg i brzucha zmieniły. Lekarz może zlecić badanie echokardiograficzne w celu analizowania skurcze sercu, albo angiogram sprawdzić przepływ krwi.

Leczenie

Lekarz może przepisać leki moczopędne w celu zmniejszenia retencji płynów, beta-blokery, aby obniżyć ciśnienie krwi i leki, które wzmacniają bicie serca. Zmiany stylu życia i diety są częścią długoterminowego planu leczenia.

Ostrzeżenie

Leczeniu obrzęk kostek środków zarządzających zaawansowanej choroby serca. Unikaj alkoholu, wykonaj swój plan diety i zabrać swoje leki. Niewydolność serca będzie jeszcze gorzej, jeśli zeszli z planu leczenia.

Jak leczyć obrzęk stawów skokowych

Istnieje wiele przyczyn obrzęk kostek, od skręcenia i stawów do obrzęków. Często opuchnięte kostki są niewygodne i bolesne. Po pierwsze, spróbuj znaleźć przyczynę obrzęku więc będziesz mieć pojęcie o zakresie leczenia masz zamiar podjąć. To pomoże Ci prawidłowo dbać o opuchniętych kostkach. Można podjąć pewne proste środki w domu, aby zmniejszyć ból i obrzęk.

Instrukcje

Jak leczyć obrzęk stawów skokowych

1 Zmniejszenie obrzęku poprzez podniesienie nogi powyżej poziomu serca. Można to zrobić z krzesła półleżącej reszty stóp lub poduszkę pod nogi podczas snu. Ten proces w pomoce krążenia krwi i pozwala obrzęk ustępują. W ciągu dnia należy używać lodu wokół ponieważ lód pomaga zmniejszyć obrzęk. Niech twoje kostki odpocząć, nie robi zbyt dużo chodzenia.

2 Noś wygodne buty. Do tego czasu, nosić buty, które pomogą złagodzić ból lub obrzęk, aż zniknie. Istnieją wyspecjalizowane buty, które są wykonane dla osób z problemami stóp lub kostek, a te są zwykle dobrze podwieszany wentylowanych produkty, które pomogą kostki czuć się bardziej komfortowo. Możesz również nosić skarpetki do dodanej poduszki i ochrony przed brudem i dalszych infekcji.

3 Ćwiczenia kostek delikatnie. Pomoże to w działalności krążenia i mięśni. Ćwiczenie obejmuje delikatnie obracając nogę, zginając, dotykając i masażu. Połóż nogę na łóżku i trzymać nogę w pobliżu palcach. Okrężnymi ruchami, delikatnie obracać stopę. Jeśli jest to zbyt bolesne, można zamiast zginać nogę kilka razy. Spróbuj też odpocząć kostek, jak również, i nie zbyt duże obciążenie stojąc na długie okresy czasu. Podczas rozciągania kostek, pomóc im z rąk, aby nie nadmiernie i spowodować dalsze obrażenia.

4 Stosować okłady kostki. Te okłady działają nie tylko jako wsparcie dla kostki, ale także jako sposób na lekko kompresji powierzchni i zmniejszyć obrzęk. Kostki okłady mogą pomóc dalej poduszce stopy i kostki podczas chodzenia. W przypadku poważniejszych problemów kostki, szelki kostki są również dostępne.

5 Pobierz rentgenowskie z lokalnej przychodni. Leczenie domu obrzęk kostek jest zwykle kostki do drobnych problemów, które zwykle ustępują w ciągu kilku dni lub tygodni. Jeśli obrzęk nie może być zmniejszona o środkach odwoławczych powyżej, może to być coś poważnego, że tylko lekarz może leczyć. Może to być pęknięcie lub objawów związanych z bardziej skomplikowanym choroby.

Powód obrzęk stawów skokowych

Powód obrzęk stawów skokowych


Większość ludzi będzie doświadczenie obrzęk kostek w pewnym momencie w ich życiu. Istnieje wiele powodów, dla obrzęk kostek. Kostki mogą puchnąć z po prostu stoi w miejscu zbyt długo lub jest na własnych nogach zbyt długo. Mogą być one wynikiem poważnych chorób, takich jak choroba serca. Opuchnięte kostki mogą również wynikać z urazów takich jak skręcenia, przerw i podarte więzadeł. Zobaczyć się z lekarzem, jeśli opuchlizna towarzyszy ból lub zasinienie, obrzęk kostki czy nie odejść na własną rękę.

Rodzaje

Przyczyny opuchniętych kostkach generalnie można podzielić na trzy kategorie: urazy, przewlekłe choroby i warunki przejściowe. Każdy powód określa najbardziej efektywną kurację dla złagodzenia objawów. Urazy mogą być traktowane szybko i leczyć się w czasie. Choroby przewlekłe powinny być zarządzane pod nadzorem lekarskim. I tymczasowe warunki, takie jak ciąża lub stojąc na nogach zbyt długo, rozwiązać na własną rękę z czasem.

Identyfikacja

Opuchnięte kostki spowodowane urazami są dość łatwe do wykrycia. Wkrótce potem skręcając kostkę, wchodzących, lub odbiera cios kostką, zaczyna ból. Kostki mogą natychmiast puchnąć. Skóra może stać się czarny i niebieski. Ważne jest, aby usunąć wszystko wokół kostki restrykcyjne, takie jak buty, buta lub skarpetki, i zobaczyć się z lekarzem do diagnozy i leczenia. Podnieść wpływ kostkę i stosować lód. Owiń lodu w ręcznik lub umieścić go w plastikowej torbie, zamiast stosowania lodu bezpośrednio na skórę. W zależności od rodzaju szkody, lekarz może zalecić obsady, miękki odcień, bandaż lub ciągłego leczenia z lodu i elewacji.

Rozważania

Wiele schorzeń może powodować obrzęk kostek. Niektóre z nich są tymczasowe, podczas gdy inne są bardziej poważne. Wiele kobiet w ciąży wystąpić obrzęk kostki ze względu na zwiększoną objętość płynu w organizmie, zwiększenie masy ciała od dziecka i zmiany hormonalne. Wiele chorób może spowodować obrzęk kostki. Należą do zastoinowej niewydolności serca i choroby serca. Serce nie może skutecznie pompy i płyn baseny w pobliżu kostek. Dna moczanowa, artretyzm, choroby nerek i choroby wątroby może również powodować obrzęk kostek. Są inne, bardziej rzadkie przyczyny, zbyt.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aby zapobiec obrzęk kostki, warto jest ograniczenie sodu (soli) spożycie. Sól zwiększa retencję wody. Kobiety powinny unikać pigułki antykoncepcyjne, ponieważ mogą one nasilać obrzęk. Noszenie pończoch wsparcia i podniesienie stopy podczas snu i siedzi może również pomóc. Jeśli stojąc na nogach zbyt długo powoduje obrzęk kostki, spróbuj na przemian siedząc lub stojąc z przesunięcia pozycji co najmniej kilka razy na godzinę.

Ostrzeżenie

Podczas opuchnięte kostki spowodowane szkody odejść po leczy szkody, zgrubień spowodowanych chorobą lub problemami nie odejdzie na własną rękę. W każdej chwili stać się przewlekły obrzęk kostek, sygnalizują problem i wymagają wizyty u lekarza. Opuchnięte kostki może wydawać się jedynie niedogodności, ale mogą one być częścią klastra objawów wskazujących ku podstawowej schorzenia, które mogą stanowić zagrożenie własnego zdrowia.

Jakie są objawy niewydolności nerek?

Jakie są objawy niewydolności nerek?


Nerki są czerwonawe, w kształcie fasoli organów, które zapewniają wiele funkcji w podstawowych procesach organizmu. Nie tylko usunięcia zanieczyszczeń z krwi, ale także wspierać wytwarzanie krwinek czerwonych i pomaga regulować ciśnienie krwi. Bez funkcjonujących nerek, nie można żyć. Niewydolność nerek mogą być katastrofalne, ale jeśli jest złapany na tyle wcześnie, można podjąć środki, aby uratować swoje życie.

Nadciśnienie

Wysokie ciśnienie krwi, lub nadciśnienie, nie jest niczym niezwykłym wśród Amerykanów i może zasygnalizować dowolną ilość ciężkich warunkach. Jednak wysokie ciśnienie krwi jest nie tylko objawem niewydolności nerek. Może to również prowadzić do niewydolności nerek u tych, którzy mają całkowicie zdrowe nerki. To dlatego, że nerki zależy na prawidłowym ciśnieniem tętniczym krwi i do filtrowania uwalnia hormony, aby utrzymać to ciśnienie krwi. Nawet jeśli nerki nadal funkcjonuje normalnie, przewlekłe nadciśnienie może uszkodzić naczynia włosowate w nerkach i prowadzić do niewydolności nerek.

Mocznica

Mocznica jest bardzo poważną chorobą, która może zapobiec ważnych narządów, takich jak mięśnie, serce i mózg z pracy. Mocznica jest nagromadzenie mocznika, gdy produkt odpadowy produkowane białka psuje. Zwykle nerki usunąć mocznik z krwi i używać go do moczu. Mocz jest wydalany. Gdy masz niewydolność nerek, nerki zatrzymują filtrowania mocznika z krwi i zaczyna budować, co powoduje toksyczne efekty.

Obrzęk

Opuchnięte kostki i palce znakiem obrzęku, kolejnym objawem niewydolności nerek. Gdy funkcjonuje normalnie, nerki usuwa nadmiar wody z krwi i wydalają go jak mocz. Jeśli nerki nie, woda pozostaje we krwi i musi znaleźć gdzieś pójść. Często to baseny w kończynach, powodując zaburzenia obrzęk lub obrzęk.

Niedokrwistość

Jeśli dostawca diagnozy opieki zdrowotnej ciebie jako anemiczny, że może być kolejną oznaką niewydolności nerek. Anemia jest stanem, w którym organizm ma niski poziom tlenu we krwi, co powoduje niewyjaśnione osłabienie, niskie zużycie energii i ogólne zmęczenie. Funkcjonujące nerki uwolnienia hormonów, które promują produkcję czerwonych krwinek. Czerwone krwinki przenoszą cząsteczki tlenu z krwiobiegu do różnych części ciała, gdzie twoje komórki mogą następnie wykorzystać je do podstawowych procesów życiowych. Gdy nerki zawiodą, można rzucić jak najwięcej czerwonych krwinek i nie może nosić jak najwięcej tlenu.

Kwasica metaboliczna

Utrzymanie właściwej równowagi kwasów i zasad w organizmie jest niezbędna do życia. Jeśli Twoje ciało jest zbyt kwaśny, to nie może wykonywać podstawowych funkcji życiowych. Nerki pomagają utrzymać normalną równowagę pH, generując wodorowęglan przeciwdziałać swoją kwasowość krwi. Kiedy nerki nie pracują, krew staje się zbyt kwaśna i rozwijać kwasicę metaboliczną. Kwasica metaboliczna może prowadzić do śpiączki lub śmierci. Jeśli Twój lekarz diagnozuje Państwu kwasicy metabolicznej, będzie on również zbadać nerki, bo może to być oznaką niewydolności nerek.

Problemy pieszy turysta

Problemy pieszy turysta


Piesi, którzy starannie wybrali dobrze wyposażony but turystyczny i nosić grube skarpety parę wygodnych turystycznych mogą mieć mniej problemów stóp. Pomimo najlepszych wysiłków turysty, problemy mogą jeszcze rozwijać, zwłaszcza wzdłuż gorących i skalistych szlakach.

Pęcherze

Pęcherze są zdecydowanie najbardziej typowych problemów dla turystów. Gdy pęcherze rozwijać, pierwszy kierunek działania jest usunięcie buta i skarpetkę, więc można zbadać i pęcherze powietrza na zewnątrz obszarów. Większość pęcherze powierzchniowe mogą być przebijane sterylnej obiektu poddano antyseptyczne i przykryto gazą z bandażem i moleskin. Niektórzy turyści polecam cięcia dziurę w środku moleskin zapobiec bezpośredniego nacisku ze stosowane bezpośrednio na obszarze pęcherze.

Skręconą Kostki

Skręciłem kostki podczas wędrówki może łatwo przekształcić się w bardziej poważnych problemów, jeśli nie zajmuje się od razu. Jeśli śnieg, lód lub zimny górski potok woda jest dostępna, jeden kierunek działania polega na usunięciu but i skarpetkę i leczenia stóp do zimnych kąpieli, aż opuchlizna schodzi. W przeciwnym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie buta i skarpetkę i podnieść nogę powyżej serca, aż opuchlizna przystanków. Poważnie opuchnięte kostki turysta może osłabić się do dni i może pociągać za sobą transportu awaryjnego z obszaru.

Leki przeciwzapalne

Wszystkie kempingi powinny nosić czystą aspirynę do użycia jako środek przeciwbólowy i zmniejszyć obrzęk w jakiejkolwiek części stopy. Ten prosty over-the-counter element może pomóc w leczeniu, ale nigdy nie powinien być substytutem czynienia bezpośrednio z problemem.