adcov.com

oprawki do okularów odblaskowe

Jak wybrać oprawki do okularów

Jak wybrać oprawki do okularów


Wybór soczewek do okularów będzie różny dla każdej osoby. Odpowiednie soczewki zależy od potrzebnej korekcji wzroku, swoimi rysami twarzy i stylu życia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, tak soczewki będzie trwać długo i zapewnić potrzebne korekty wzroku. Przy tak wielu różnych rodzajów soczewek dostępnych i wysokich kosztów soczewki, ważne jest, aby wybrać najlepsze soczewki do Twoich potrzeb. Z ostatnich osiągnięć w normatywnych obiektywów istnieje wiele opcji do zbadania.

Instrukcje

1 Odwiedź optyka, aby przetestować swoją wizję i określenia niezbędnych korekcji wzroku, że Twoje oczy potrzebują. Dla osób, które są zarówno w pobliżu i dalekowzroczne, potrzebne są dwuogniskowych. Indywidualne, które jest po prostu blisko widzących potrzebuje soczewek, aby móc zobaczyć daleko. Dodatkowo, osoby astigmatisms będzie wymagać pewnych soczewki ukształtowanych. Okulista dostarczy informacji korekcji wzroku w postaci recepty obiektywu.

2 Lista z sytuacji, w ​​której mają tendencję do noszenia okularów. Te osoby, które noszą okulary przez cały czas będzie chciał mieć soczewki z różnych powłok, takich jak anti-fog, odporne na zarysowania, anty-odblaskowe i UV leczonych soczewek. Powłoki te poprawić swoją wizję i trwałość soczewek.

3 Odwiedź optyka zobaczyć o masie różnych obiektywów. Osoby, które mają dużą receptę może stwierdzić, że zwykłe soczewki są bardzo ciężkie. Waga soczewki może powodować bóle głowy. Wysoki indeks soczewki wykonane są ze specjalnego materiału o wysokim współczynniku, który produkuje lżejsze i cieńsze soczewki.

4 Określ, czy chcesz, aby okulary przeciwsłoneczne okulary na receptę i regularnych. Jeśli nosisz okulary na receptę, soczewki fotochromowe często to może być opcja. Fotochromowe soczewki staną się ciemniejsze w jasnych sytuacji i lżejsze, gdy w pomieszczeniu. W związku z tym, nie będzie musiał kupić drugą parę normatywnych okulary.

5 Porównaj koszty różnych obiektywów jesteś zainteresowany. Soczewki mogą być drogie i większość polis ubezpieczeniowych pokrywa koszty soczewek, jeśli nie ramki. Jeśli płacisz za soczewki sam, to może być konieczne, aby utrzymać się w granicach budżetu. Określić, które opcje są konieczne, a co można sobie pozwolić.

Jak Grind oprawki do okularów

Jak Grind oprawki do okularów


Soczewki optyczne zaczynają jako kawałek plastiku zwany puste obiektywu. Mielenie jest proces wprowadzania określonej recepty w soczewce. Proces używany do wykonania jedynie ręcznie i w dużych laboratoriów optycznych. Technologia komputerowa poczyniła soczewki szlifowania jest znacznie łatwiejsze. Maszyny, które tną soczewki są dostępne w różnych stylach i technologii. Według magazynu, Eyecare biznesowym nawierzchni lub wykończeniowe maszyny może kosztować od $ 10.000 do 60,000 dolarów lub więcej. Nawet z maszyn komputerowych, podczas szlifowania soczewek należy wykonać kilka podstawowych kroków.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z maszyny, napawania, którego używasz. Przeczytaj instrukcję, aby pomóc zrozumieć specyfikę każdego procesu szlifowania soczewek. , Ponieważ każdy producent projektuje swoje maszyny z unikalnych cech dla każdego kroku, należy zapoznać się z procesu na maszynie. Ułożyć soczewki, prawej i lewej.

2 Mark prawo puste obiektyw z "R" i pozostawiono puste obiektyw z "L" z twojej smaru ołówkiem.

3 Podłącz elektrody samoprzylepne i bloki z przodu puste obiektywu. Ręcznie zastosować bloki, lub użyć narzędzia o nazwie "blocker" jeśli szlifowania wielu obiektywów. Większość laboratoriów korzystać blokery podczas procesu rozdrabniania, gdy wiele obiektywy są przetwarzane.

4 Umieścić zablokowanych soczewki w urządzeniu zgodnie z protokołem producenta. Zamknij wszystkie drzwi i osłony lub ustawić parametry i wymagane informacje na receptę soczewki, ponownie w zależności od konkretnych kierunków urządzenia używanego.

5 Wyjąć soczewki, gdy maszyna zakończyła proces szlifowania.

Wskazówki

 • Po zmieleniu, opuścić bloki na obiektywie. Kolejnym krokiem do produkcji soczewek jest krawędzi i polerowanie. Bloki te są czasami używane do przechowywania soczewek w miejscu w następnym etapie.
 • Nigdy nie używaj szlifierki, chyba że zostali przeszkoleni iw pełni zrozumieć specyficzny proces określony przez producenta. Nosić okulary ochronne podczas szlifowania soczewek.

Rodzaje okularów

Rodzaje okularów


Okulary, bardziej znany jako okularów, są w różnych stylach i kształtach. Oprawy okularowe mogą być posortowane w kategorie oparte albo na materiałach używanych do tworzenia klatek na różne style ramek. Style okularów powinien być dostosowany do kształtu twarzy użytkownika i uzupełnia ciepły lub chłodny odcień skóry użytkownika.

Z tworzywa sztucznego

Ramki plastikowe oferują noszącemu szeroką gamę kolorów i stylów. Wszystko o Vision zauważa, że ​​ramy z tworzywa sztucznego składa się z obu Zyl, propionian octanu celulozy lub mieszanki nylonu. Zyl oznacza zylonite, inną nazwę dla octanu celulozy. Ramy wykonane z zyl oferują lekkie i efektywne kosztowo rozwiązaniem dla osób noszących. Pochodzą one we wszystkich kolorach tęczy, w których znajdują się wieloma kolorami w ramkach. Propionian octanu celulozy również daje noszących lekkie opcji, ale są hypoalergiczne i bardziej przejrzysta i błyszcząca. Okulary mieszanka nylonu-preferowane są przez sportowców i tych, którzy potrzebują wysokiej wydajności klatek. Niektóre wady plastikowych ramek to ich łamane łatwo i ich skłonność do osłabienia i blaknięcie nieco z ekspozycji na słońce. Plastikowych oprawkach okularów często również brak eyepads.

Metal

Metalowych oprawkach okularów zapewnia bardziej stały dotyk niż inne rodzaje i są trudniejsze do złamania. Ramy metalowe są w kilku różnych materiałów. Niektóre z bardziej powszechnych metali należą: stal nierdzewna, tytan i Flexon. Najczęściej używane metalu na okulary, według informacji o Vision, jest monelu. Monel miesza kilka różnych metali i tworzy elastyczną, odporną na korozję ramy. Większość ramek metalowych są lekkie i hipoalergiczne; monelu i aluminium brakuje hipoalergiczny jakość innych metalowych ram. Ramy metalowe często wyposażone eyepads, które spoczywają na stronach nosa osoby noszącej w celu położenia okularów na swoim miejscu.

Inne materiały

Podczas plastikowe lub metalowe oprawki do okularów zdominować rynek okulary, chętnych zapłacić dodatkowe złotówki można znaleźć klatek, które są jedyne w swoim rodzaju. Ramki mogą przyjść w postaci pozłacanej, że srebro i złoto nie są zwykle używane w spokoju z powodu dyskomfortu i niestabilności materiały te posiadają. Drewniane ramki okularów posiadają również mniejszą elastyczność, ale są bardziej powszechne niż złota lub srebra. Bone inny materiał sztywny, mogą być również stosowane. Buffalo Horn okulary są rzadkie, ale zapewniają użytkownikowi z unikalnym uczucie; według informacji o Vision, materiał nagrzewa się do temperatury ciała użytkowniczki i czuje się bardzo od innych szkieł.

Jak usunąć czyszczenia okularów Crazing

Jak usunąć czyszczenia okularów Crazing


Crazing odnosi się do małych rys, które pojawiają się na soczewki okularów, które są pokryte powłoką non-refleksyjnej. Mimo, że powłoka nie-reflektor odbijający skutecznie redukuje odblaski i przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia oczu dla użytkowników komputerów, ale również powoduje, że soczewki szał na rozmazywanie i łatwo. Aby usunąć okularów soczewki spękania, powierzchnia soczewki należy powrócił z powłoką nie-odblaskowej przez pracowników służby oko. Można tego dokonać w trzech różnych sposobów.

Instrukcje

1 Spray powłokę antyrefleksyjną na. Jeśli wziąć swoje uszkodzone obiektywy do pielęgnacji oczu zawodowej, będzie usunąć starą powłokę i nanieść świeżą warstwę na. , Po czym umieszczono pod wysoką temperaturę przez ustalony okres czasu, nowa powłoka nieodblaskowa twardnieje, a następnie przyklejona do soczewek, a swoim okularów będzie jak nowy ponownie.

2 Zastosuj aplikację próżni. Jeśli Twoje oko opieki zawodowej nie rozpylać nową powłokę na obiektyw, może on podjąć decyzję o stosowaniu zamiast aplikacji próżniowej. W tym sposobie, soczewki umieszcza się w maszynie, pokryte specjalnym płynie i wystawiono na działanie wysokich temperatur. W wyniku tego, grubość warstwy powłoki z nowym nieodblaskowe zapewnia doskonałą osłonę dla starego soczewki.

3 Za pomocą procesu produkcyjnego. Jeśli obiektyw jest uszkodzony nie do naprawienia, swoim specjalistą może korzystać z procesu wytwarzania do odbudowy samego obiektywu. Nowa powłoka być wbudowany w materiał soczewki tak, że powłoka nie odblaskowa jest równomiernie rozłożone w całej soczewki. Mimo, że jest to najbardziej kosztowny sposób, aby usunąć rysy od soczewki okularu, jest również najbardziej skutecznym sposobem, aby zapobiec rysy powtórzeniu.

Wskazówki

 • Nie próbuj usunąć szkła okularów rysy się, ponieważ może trwale uszkodzić powierzchnię obiektywu. Ten obiektyw jest naprawa okularów wymaga specjalistycznej wiedzy na pracowników służby oko.

Metody dokonywania Soczewki do okularów

Metody dokonywania Soczewki do okularów


Wszystkie soczewki okularowe rozpocząć się jako kawałek materiału, na ogół ze szkła lub tworzywa sztucznego. Optycy użyć kilku procesów kształtowania materiału do soczewek korekcyjnych. Pierwsza soczewka przechodzi napawania, zwany również szlifowanie lub wytwarzania, proces, który przecina się materiał i zwiększa wydajność optyczną z tyłu soczewki. Następnym krokiem jest nazywany wykańczania, która kształtuje soczewki, aby pasować do ramy. Inne procesy mogą być wykonywane w trakcie podejmowania obiektywu.

Blankiety Lens

Soczewki optyczne zaczynają jako kawałki plastiku lub szkła albo nazywane półwyrobów soczewek. Wykroje mają określoną powiększeniu, zwany również optycznym znaczenie według Opticianworks.com. Puste obiektywu wynosi około 4 cm średnicy i grubości do 1,5 inchesf, w zależności od recepty okularów.

Struganie

Puste jest wprowadzane do urządzenia zwanego generatorem, lub urządzenie, które miele nawierzchni i skraca materiału z koła lub ostrza tnącego z tyłu obiektywu pustego i tworzy krzywe w obiektywie. Soczewka pozostaje gładka i pół-przezroczyste. Obiektyw jest następnie poddawana procesowi polerowania z materiałów ściernych do polerowania soczewek i jasno.

Wykańczanie

Gdy obiektyw jest strugane i szlifowane, to wyciąć, aby dopasować ramkę z urządzenia zwanego edger. Niekanto używane być wykonywane ręcznie, ale teraz jest skomputeryzowany. Tak czy inaczej, soczewka ta jest zamontowana na osadczej z metodą zwaną klejącą blokowania. Edger wykorzystuje wzór wyciąć obiektyw do dokładnego kształtu ramy.

Dodatkowe sposoby

Niektóre obiektywy są przyciemniane po obiektyw jest strugane, wykończone i gotowe do wprowadzenia do ramy. Inne powłoki soczewek, takich jak powłoki anty-odblaskowe fotochromowe i odcieni, które ciemnieją na zewnątrz i rozjaśnić Inside są częścią oryginalnego wykroju obiektywu.

Różnica między odblaskowe Obiektywy i Polarized

Różnica między odblaskowe Obiektywy i Polarized


Okulary i okulary sprzedawane są z różnych opcji leczenia obiektyw i terminologii może być mylące. Na przykład, wiele okulary są dublowane, lub refleksyjne, soczewki. Jednakże "przeciwodblaskowych" procesy mogą być zastosowane do dowolnego szkieł korekcyjnych. Z polaryzacją, innej opcji obiektyw, często jest standardem w okularach, ale może również pochodzić z okularów korekcyjnych.

Soczewki antyrefleksyjną

Powłok antyrefleksyjnych redukcji odbić wewnętrznych i zewnętrznych. Tlenki metali są zastosowane po obu stronach soczewki, powodując mniejszą olśnieniem, eliminując efekt halo, gdy okulary spełniają odbitego światła. To redukuje odblaski i sprawia, noc jazdy łatwiej. Dla innych ludzi, ale również sprawia, że ​​oczy noszącego łatwiej zobaczyć i pozwala na lepszy kontakt z oczami.

Szkła odblaskowe

Lustrzane soczewki, powszechnie nazywane odblaskowe soczewki, mają lustrzaną wykończenie, które odzwierciedla obraz z powrotem do widza. Soczewki te można zamówić w receptę okulary, a tym samym otrzymywać dodatkowe rodzaje powłok, ale odblaskowe okulary można kupić w sklepach, jak również. Zabiegi dublowane są jedynie kosmetyczne, a może są w kilku kolorach, ale ukryć oczy użytkownika i niejasnych kontakcie z oczami, które mogą mieć wady społeczne.

Soczewki polaryzacyjne

Soczewki polaryzacyjne zmniejszają odblaski pochodzące od światła odbitego przez przekierowanie kąt promieni światła na szybie. Na przykład, gdy światło odbija się od powierzchni wody lub drogi, promienie świetlne są spolaryzowane lub skierowane poziomo i zatrzask oka w sposób, który powoduje odbicie. Przekierowania takiej soczewki spolaryzowane światło wzdłuż osi pionowej, a nie, przeciwdziałanie odblaski. Spolaryzowane soczewki są popularne wśród narciarzy i rybaków, a można znaleźć na obu na receptę i bez recepty okulary.

Innych powłok

Soczewki korekcyjne pochodzą z innych opcjonalnych powłok, jak również. Termicznie utwardzone powłoki anty-przeciwmgielne zapobiec kondensacji lub zamgławiania, z okularami w nagłych zmian z zimnego do ciepłego powietrza. Promieniowania ultrafioletowego (UV) powłoki do zmniejszenia liczby szkodliwych promieni UV, ochronę oczu przed uszkodzeniem. Dodatkowo można skorzystać z soczewek powłok ochronnych na zarysowania, które redukują zmianę, że soczewki będą trwale uszkodzony przez ścieranie.

Jak kupić parę okularów do czytania

Wraz z wiekiem, może stać się trudne do odczytania mniejszy wydruk. Można rozwiązać ten problem z parą okularów do czytania. Pojedyncze wizja Okulary dostępne są w lokalnej drogerii, natomiast bardziej złożone pary potrzebują recepty Okulista jest.

Instrukcje

1 Odwiedź swój optyka pierwsze, jeśli podejrzewasz, że potrzebują okularów do czytania. Jeśli okaże się, że musisz trzymać gazetę lub czasopismo z dala od twarzy, aby się z drukiem, trzeba okulary do czytania. Okulista będzie w stanie ocenić, jak poważny jest twój problem, i zalecić właściwą wytrzymałość okularów.

2 Spróbuj na różnych parach czy zakup okularów do czytania w drogerii. Okulary do czytania w zakresie od plus jeden dioptrii do + 3,5. Sprawdź tabelę na stoisku z okularami, które będą zawierać wykresu oka na przetestowanie różnych okularów. Czy można odczytać wykres wygodnie, bez wysiłku, to chyba prawda parę dla Ciebie.

3 przeczytanie komputer okulary jeśli spędzasz dużo czasu przed monitorem. Ten typ okularów do czytania jest stosunkowo nowy, więc zwrócić się do optyka, gdzie je kupić.

4 Sprawdź, czy musisz dwuogniskowych, które zawierają powiększenie w dolnej części okularów. Widać na szczycie ramek bez wysiłku przy użyciu dwuogniskowych.

5 Wybierz stylową ramkę. Czy Twój kupić parę okularów do czytania w drogerii, od okulisty lub w Internecie, istnieją niezliczone kolory, style i ramy dostępne wzory dostosowane do Twojej osobowości.

Wskazówki

 • Nie należy kontynuować przy użyciu pary okularów do czytania, jeśli obrażenia oczu lub powodować zawroty głowy. Zawsze należy skonsultować się z optyka, jeśli masz jakiekolwiek problemy.

Jak korzystać z okularów do czytania

Jak korzystać z okularów do czytania


Jeśli twoje ramiona nagle nie są wystarczająco długie, aby poczytać gazetę, powinieneś być szczęśliwy - można przeżyć młodość i nadal są wokół rozwijać prezbiopii i problem związany z wiekiem wzrok. Starczowzroczność pojawia się, gdy Twoje oczy soczewki wewnętrzne "tracą zdolność do zmiany kształtu. Oto czynności związane z wykorzystaniem okularów do czytania, które pomogą Ci lepiej widzieć powinien być o problemy z pogarszającą się wzrok.

Instrukcje

1. Określ swoje potrzeby czytania. Jeśli spędzasz przedłużającym odczytu czasu, może chcesz pełnowymiarowa soczewek, które są bardziej wygodne w noszeniu, ale sprawi, że odległe obiekty rozmyte. Jeśli przyjrzeć się z czytania często, powinieneś dostać pół soczewki możesz nosić nisko na nos, dzięki czemu można patrzeć na nich w odległych obiektów.

2 Spróbuj najpierw over-the-counter okulary. Kup jedną parę i zobaczyć, czy można wyraźnie odczytać bez zmęczenia oczu i bóle głowy.

3 Pobierz więcej niż jedną parę, czy ponad-the-counter okulary pracować dla Ciebie. Umieścić parę w każdym pomieszczeniu, w którym można przeczytać, w torebce lub w samochodzie, a na biurku w pracy. Nie są one bardzo drogie, więc zakupu wielu par nie będzie opróżnić konto bankowe.

4 Zapoznaj się optyka, jeśli nie można znaleźć over-the-counter parę okularów można wykorzystać wygodnie. On lub ona może przepisać parę do spełnienia swoich potrzeb receptę i czytania. Okulary te będą znacznie droższe jednak.

5 Zastanów no-line progresywne soczewki jeśli już nosić okulary, a pomysł wykorzystania dwuogniskowych jest nieprzyjemny.

Wskazówki

 • Over-the-counter okulary do czytania są w setki stylów. Pierwsze parę do noszenia na szyi, maleńkiej pary, która pasuje w przypadku pióra wielkości można klip do kieszeni, okulary z soczewkami do czytania zbudowany w, par, które sprawiają, że wyglądasz jak schoolmarm i par, które sprawiło, że wyglądają jak Elton John. Baw się dobrze.
 • Należy pamiętać, że trzeba będzie mocniejsze okulary jak wiek. Jeśli czytanie staje się coraz trudniejsze i mniej wygodne, dostać nowe.
 • Nawet jeśli masz swoje okulary do czytania ponad-the-counter, regularnie zobaczyć swój optyka. Może on sprawdzać innych problemów, takich jak jaskra, retinopatia cukrzycowa i zwyrodnienie plamki żółtej, z których wszystkie mogą prowadzić do ślepoty, jeżeli nie jest leczone.
 • Unikaj noszenia okularów do czytania na komputerze pracy. Większość, którzy próbują tego szczepu nie tylko oczy, ale na szyi ze względu na postawy są zmuszeni do przyjęcia. Prosić Okulista dla pary specjalnie dla pracy komputera.

Jak czyścić okularów

Czyszczenie okularów korekcyjnych jest ostrożny procedura. Chcesz, czyste, ale nie trzeć zbyt mocno lub będziesz je zarysować. Okulary korekcyjne kosztują dużo pieniędzy, aby wymienić w razie uszkodzenia. Jest bezpieczny sposób oczyścić receptę okulary, które mogą chronić swoje inwestycje.

Instrukcje

1 Uzyskaj butelkę czyszczenia soczewek obiektywu i ściereczki z dostawcą okularów. Jeśli nie jest to możliwe, podnieś butelkę czyszczenia soczewek obiektywu i ściereczki w sklepie apteki lub narkotyków. Nie używać niczego, co nie jest przeznaczony do czyszczenia okularów. Nie wolno używać żadnych materiałów, takich jak szmaty szorstki lub ręczników papierowych, ponieważ może to porysować soczewki.

2 Umieścić kilka kropli do czyszczenia obiektywu na każdej stronie każdego z obiektywów. Delikatnie przetrzyj szmatką soczewek w ruchu kołowym. Rub trochę więcej ciśnienia, aby uzyskać czystsze w obiektyw aż obiektyw jest wolny od smug. Powtórz tę czynność z drugim obiektywem.

3 Spójrz na soczewki okularów, aby upewnić się, że są bez smug i nie rozmyte. Smugi wyschnie na okulary i będzie trudniej dostać się po wyschnięciu.

4 Ustaw okulary w bezpiecznym miejscu, tak jak na początku swojej komodzie lub stole. Poczekaj na czystsze obiektyw do wyschnięcia.

5 Powtarzaj kroki od 2 do 4, jeśli okulary korekcyjne są wciąż brudne lub mają smugi.

Wskazówki

 • Można spłukać je przed rozpoczęciem czyszczenia okularów, jeśli chcesz. Używać ciepłej wody i osuszyć je z tkaniny obiektywu.

Rodzaje okularów dla kogoś, kto jest blisko słabowidzących

Rodzaje okularów dla kogoś, kto jest blisko słabowidzących


Krótkowzroczność lub krótkowzroczność, to stan, w którym oczy mogą wyraźnie zobaczyć obiekty, które są w pobliżu, ale nie może skupić się wyraźnie na obiekty, które są w pewnej odległości. Zdecydowana większość korekcji wzroku wykonane w Stanach Zjednoczonych jest dla osób z krótkowzrocznością. Chociaż operacja korygująca takich jak Lasik i soczewki kontaktowe są coraz większą popularność, okulary są nadal najpopularniejszą metodą z wyboru.

Rozważania

Około 30 procent dzieci i dorosłych w Stanach Zjednoczonych są krótkowidzem. Stan, znany jako krótkowzroczność, występuje wtedy, gdy krzywizna powierzchni rogówki jest zbyt widoczny lub samo oko jest zbyt długi. Którykolwiek z tych warunków będzie na bieżąco prawidłowo ogniskowania światła wewnątrz oka, w wyniku będącego obiekty widziane na odległość będzie niewyraźne.

Identyfikacja

Krótkowzroczność jest zazwyczaj łagodny warunek, że ludzie uczą się żyć dzięki pomocy naprawczych Okulary takie jak okulary lub soczewki kontaktowe. Ale od czasu do czasu krótkowzroczność może wskazywać na bardziej poważnego stanu, takich jak cukrzyca. Tylko kompleksowe badanie przez wykwalifikowanego optyka lub okulisty sprawi, że określenie. Okulista jest najlepszą osobą do rady jesteś na najlepszej rodzaju korekty, czy jesteś kandydatem do chirurgii laserowej oka, soczewki kontaktowe lub okulary.

Rodzaje

Single-vision oko okulary są najbardziej popularnym wyborem wśród korekty krótkowzroczność. Szkła te mogą zazwyczaj zapewniają akceptowalny poziom korekcji dla bliższej i dalszej wizji. Dla krótkowzroczny dorosłych starszych, które cierpią na starczowzroczność lub "starych oczach," zdolność do skupienia się na obiektach bliskich jest również zagrożona. Osoby te mogą wymagać dwuogniskowe soczewki w swoich okularów do czytania lub do pracy, takie jak bliskie rzemiosła i rękodzieła. Jeszcze inne mogą wymagać trójogniskowym lub wieloogniskowej soczewki jest w stanie wyraźnie zobaczyć poprzez różne odległości.

Funkcja

Niektóre krótkowzroczny ludzie całkiem nieźle bez okularów większość czasu. Mogą one jednak być wymagane przez prawo do noszenia szkieł korekcyjnych podczas jazdy. Ci ludzie często utrzymać parę "okulary jazdy", które są niskiej wytrzymałości pojedynczych wizja oko okulary, w samochodzie nosić kiedy jechać. Krótkowzroczność może sprawić, że oczy niektórych ludzi bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Dla tych ludzi receptę okulary pozwalają im widzieć jasno nawet w jasnych, słonecznych dni.

Cechy

Dla ludzi, którzy są tylko lekko krótkowzroczny, lub którzy cierpią na starczowzroczność, okulary do czytania może być tylko rodzaj korekcji wzroku niezbędny. Zamiast odniesienia do konkretnego przepisu, aby skorygować osoby indywidualne krótkowzroczność, okulary do czytania są oceniane przez ich siły powiększenia i można kupić bez recepty bez recepty.

Historia okularów do czytania

Historia okularów do czytania


Okulary do czytania są teraz standardowe ceny dla wielu, którzy wymagają wsparcia, aby zobaczyć wydrukowaną stronę, ekran komputera lub innych drobnych przedmiotów. Akcesoria te stały się tak popularne i łatwe do wykonania, które zazwyczaj znajdują się na każdym stojaku aptece za tak tanie, jak $ 2 za parę. Że nie zawsze tak było; zajęło dużo czasu i eksperymentów na nich rozwijać się, czym są dzisiaj.

Potrzebujesz

W wielkim układzie rzeczy, okulary do czytania nie mają bardzo długą historię w ogóle. Oni nawet nie pomyślał o lub potrzebne, ponieważ większość ludzi nie może nawet czytać i pisać w pierwszej kolejności. Nie mieli potrzebę, aby nie wychodzili z siebie, aby dowiedzieć się, jak.

Mnisi

Mnisi, którzy czytając i pisząc dłuższe niż przeciętnego człowieka, są zapisywane z wymyślanie pierwszej postaci okularów do czytania w około 1000 AD one używane kawałki przezroczystej polerowanego kwarcu, przeciąć na pół, że produkowane efekt powiększającego. Oczy zakonników pójdzie źle, jak dostali starszy, tym bardziej, że zrobili dużo ich czytania i pisania, podczas gdy skulony w zaciemnionych pomieszczeniach.

Wczesnego rozwoju

Jak mnisi bawił się kamieniami powiększające, że zorientowali się, mniejsze kamienie faktycznie wytwarzają bardziej intensywne powiększenie niż większe. Odkryli również, kwarc nie trzeba wyciąć dokładnie w połowie, aby wywołać efekt powiększającego.

Lupy

Przez 1200s, włoski glassmakers wziął okulary do czytania na następny poziom. Dwa zaokrąglone, małe lupy były podłączone razem zawiasem i trzymał przed oczami. Zawias i rama soczewek powiększających się zwykle wykonane z drewna, metalu lub drutu miedzianego.
Ale ludzie nadal musieli ręcznie trzymać soczewki do ich twarzy. W 1600, niektóre były mocowania obiektywów do głowy z wstążkami zapętlonych za uszami.

Ramki

Najbardziej podstawowym Czytanie ramek szklanych hit na scenę w 1700 roku, wyposażony w regulowane rozszerzeń na skroniach, które odbyły okulary na twarzy. Binokle, które oznacza "nos Pincher," wszedł do gry w 1800 roku. Są wyposażone w mały nawias, że okonie okulary na szczycie nosa. Inne style, kolory i masowa produkcja wszystkich typów ramek następnie w połowie lat 1900, dzięki czemu różne okulary łatwo dostępnych i bardzo tanich czytania.

O Antiscratch Coatings dla okularów

O Antiscratch Coatings dla okularów


Lekkie, wytrzymałe tworzywa sztuczne, takie jak poliwęglan (PC) i twardej żywicy (CR-39) zostały zastąpione szkła jako preferowanych materiałów do soczewek okularowych. Te materiały są mniej odporne na zarysowania niż szkło, więc powłoki przeciw zarysowanie zostały opracowane w celu przeciwdziałania temu problemowi. Ten typ powłoki nanosi się w postaci cienkiej warstwy na obu stronach soczewki okularu w celu zwiększenia jej odporności na ścieranie.

Fakty

Z dwóch podstawowych typów soczewek z tworzyw sztucznych, CR-39 jest bardziej odporny na zarysowania opcji. Poliwęglan jest zaprojektowany tak, by być bardziej miękki to pochłonąć uderzenie, a nie niszcząc. Ta miękkość sprawia, że ​​jest bardzo podatny na zadrapaniem. Z tego powodu, powłoki anty-scratch są standardowo we wszystkich soczewkach okularowych PC. CR-39 do obiektywów, to jest opcja, że ​​można wybrać w czasie soczewki są zamówione. Może to również być dodane później w biurze optyka za. Jednakże jakość powłoki jest wyższa, gdy stosuje się na ogół przez producenta.

Korzyści

Powłoki anty-scratch zapobiec soczewek okularowych z nabycia drobne zarysowania w trakcie normalnego użytkowania. Noszących którzy znaleźli niedoskonałości w ich polu widzenia irytujące mogą uaktualnić swoje CR-39 soczewek przy minimalnych kosztach. Odporne na zarysowania soczewki są popularnym rozwiązaniem dla okularów dla dzieci ', ponieważ mogą one wytrzymać pewną transport. Ludzie, którzy korzystają na świeżym powietrzu i sportów często wybierają powlekane soczewki PC, aby zapobiec przypadkowej uszkodzenia ich okularów.

Proces aplikacji

Powłoka ochronna składa się z cienkiej warstwy dwutlenku krzemu i dwutlenek tytanu. Substancje te stosuje się w postaci przezroczystej powłoki na powierzchnię soczewki. Metody, takie jak osadzanie fizyczne z fazy gazowej (PVD), chemicznego osadzania z fazy gazowej (CVD) oraz CVD plazmowego stosowane są do zastosowania powłoki przeciw zarysowaniom podczas produkcji soczewek. Te procesy są oparte na nanotechnologii które wyparowują cząsteczek i spoiwa ich powierzchnię soczewki poliwęglanowej lub żywicy. Gdy szkła są powlekane w sklepach detalicznych, są one po prostu zanurza się w ciekłej mieszaninie krzemu.

Rozważania

Poliwęglanu zapewnia automatyczne zabezpieczenie UV powodu wewnętrznej struktury cząsteczkowej tego materiału. Soczewki te są bardzo odporne na stłuczenia i są idealne dla środowisk, w których istnieje ryzyko uderzenia w okularach. CR-39 soczewek żywicznych mają niższy poziom zniekształceń w porównaniu do obiektywów PC. Użytkownicy, którzy chcą okulary, które oferują najlepszą ostrość widzenia wolą materiału CR-39 z tego powodu. Zarówno przeciw zarysowaniom i powłoki ochronnej UV mogą być dodawane do tych soczewek żywicy na żądanie.

Ostrzeżenie

Powłoki odporne na zarysowania nie porysować dowód. Również noszą się z upływem czasu. Użyteczna żywotność folii ochronnej to około dwóch lat. Przemalowania generalnie soczewki nie działa dobrze, i ponad-the-counter wypełniacze zdrapki mają ograniczoną skuteczność. Zadrapania, nie można wypolerować ponieważ nawet niewielkie polerowania zmienia recepty. Miękką bawełnianą szmatką lub czyszczenia Zestaw do czyszczenia soczewek okularów zmniejsza ryzyko zarysowania powłoki. Każdy materiał używany do wytrzeć plamy powinny być wolne od zanieczyszczeń i innych cząstek, które mogłyby uszkodzić folię przeciw zarysowaniom.

Przewodnik Wybór ramki do okularów

Po odwiedził okulisty i otrzymał receptę na swoich soczewek, obok najtrudniejsze: dowiedzieć się, co oprawy okularowe są właśnie dla Ciebie. Może to być frustrujące, gdy para ram wygląda wspaniale na półce, ale nie na twarzy. Niektóre klatki wydają się być są bardziej dostosowane do konkretnych kształtów twarzy lub nosa.

Biorąc pod uwagę kształtu twarzy

Oprawy okularowe, które są przeciwieństwem kształt twarzy są zwykle najbardziej pochlebne, bo zrównoważyć swój kształt twarzy bez nadmiernego akcentowania go. Jeśli masz okrągłą twarz, spójrz do opraw okularów, które są kwadratowe. Szerokość ramki pozwoli okrągły powierzchnia umieszczony dłużej. Przez dłuższy kształcie twarz z kwadratową szczęką, wybrać okrągłe kształcie ramki, aby zminimalizować kąty twarzy. Jeżeli masz owalny kształt twarzy, jesteś szczęśliwy, i może nosić żadnych kształcie ramki.

Utrzymać rozmiar twarzy na uwadze, jak również przy wyborze oprawek do okularów. Ramy powinny odpowiadać wielkości twarzy, nie kontrastować z nim. Jeśli masz małą, delikatną twarz, duże oprawy okularowe będzie go obezwładnić i sprawiają, że wydaje się jeszcze mniejsze. Na większej powierzchni z silnymi cechami, można wybrać bardziej trwałych ram.

Pierwsze prawo nadające

Według Rady Vision of America, ramki okularów powinien wyrównać z wierzchołków brwi bez rozszerzenia obok nich. , Aby wybrać klatki, które pasują najlepiej na twarzy, wyglądają na wielkościach, które są proporcjonalne do wielkości nosa. Wybitni nosy staną się bardziej dotkliwe z małych, cienkich ramek, więc szukać największych wielkości klatek, które są nadal pasują rozmiar twarzy. Jeśli masz szeroki, płaski nos, większość oprawy okularowe zasiądzie za niska i odpoczynku na szczytach policzki. Sprawdzić klatek, które mają dziurka most na nosie. Dziurka Most ma kształt staromodny dziurka z wysokich, wąskich bokach, które mogą podnieść klatki wyżej nos.

Wybór uzupełnienie kolor

Oprawy okularowe są w różnych kolorach, więc wybrać kolor ramki, który pasuje do odcienia skóry. Jeśli twoja skóra ma niewielki niebieski lub różowy wydźwięk, jest to uważane za chłodny odcień skóry, mając żółte podtekstów oznacza, że ​​masz ciepły odcień skóry. Jeśli masz oliwkowy odcień skóry, Wizja Ameryki Rada uważa, że ​​fajne. Generalnie osoby z ciemniejsze włosy i oczy ma fajne dźwięki, podczas gdy blondynki i rude mają zwykle ciepłe odcienie. Spójrz do opraw okularów, które są ciemniejsze, takich jak czarny, granatowy, śliwki, ciemnej zieleni lub ciemnej żółwia dla chłodnych odcieni skóry. Cieplejsze odcienie skóry można pochlebia miękkich kolorach ramy jak miękki brązowy, żółw, złota, korali, khaki lub jasnoczerwony.

Jakie są szybkie Index Soczewki do okularów?

Jakie są szybkie Index Soczewki do okularów?


Soczewki o wysokim współczynniku są alternatywą wybór standardowych, plastikowych soczewek okularowych. Chociaż szkła o wysokim współczynniku są droższe niż soczewki z tworzywa sztucznego, mogą zmniejszyć grubość i ciężar soczewki okularu, zwłaszcza dla osób z silną recepty. Dla większości recept, soczewki o wysokim współczynniku oferują taką samą jasność optyczny jako soczewek plastikowych w znacznie mniejszej obudowie. Pielęgnacja oczu zawodowego lub optyczne laboratorium jest najlepszym źródłem do określenia tego, co wskaźnik przysłony należy stosować dla danej recepty i okularów ramki.

Funkcja

Soczewki o wysokim współczynniku są w stanie wygiąć światła większego stopnia niż soczewki o mniejszym współczynniku zatem większa wskaźnik soczewki mniej materiału potrzeba w celu uzyskania określonej recepty.

Rodzaje

Wysokie soczewki indeksowe są klasyfikowane według tego, jak mocno się wyginać światło. Wyższy wskaźnik, od 1,53 do 1,74 dla szkieł o wysokim współczynniku, lepiej obiektywu jest światło zginanie.

Korzyści

Wysokie indeksy są obiektywy 20 procent do 65 procent cieńszy niż standardowe soczewki plastikowe. W ogóle, silniejszej recepty, tym większa różnica w grubości od standardowego plastiku i wysokiego indeksu plastiku.

Rozważania

Zmniejszenie grubości soczewki i wagi nastąpi w obiektywach wysokiej indeksu dla recept wyższych niż 2,00 i -2,50. Słabsze recept nie są cieńsze od standardowych obiektywów, gdy wykonane z materiałów wysokiej indeksu.

Poliwęglanu kontra wysoki wskaźnik

Soczewki poliwęglanowe oferują te same korzyści estetyczne, jak soczewki o wysokim współczynniku, ale łatwiej na zarysowania soczewki z poliwęglanu, są trudne do pokrycia lub odcień i jest bardziej prawdopodobne, aby doprowadzić do zakłóceń w kolorach i wizji.

Co zrobić, gdy osoba nie może przyzwyczaić się do noszenia okularów dwuogniskowych

Gdzieś około 40 lat, większość osób zaczyna gospodarstwa menu, czasopisma i książki nieco dalej. Wizyta u lekarza oka będzie prawdopodobnie prowadzić do rozpoznania starczowzroczność, co w istocie oznacza, że ​​oczy starzeją się i stara się dostosować, jak również receptę na dwuogniskowych, które mają jedną soczewkę na widzenie z bliska i jeden dla obiektów w odległość. Podwójne soczewki, jednak może być frustrujące dla wielu osób noszących, którzy mogą wystąpić zawroty głowy lub zdezorientowani, co widzą initally.

Eyeball opcje

Wymyślony przez Benjamina Franklina w 1700 roku, dwuogniskowych długą drogę i większość ludzi może przyzwyczaić się do noszenia.

Przede wszystkim, dać sobie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego zestawu okularów - chodzenie po schodach może czuć się inaczej, a na to potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do oglądania z jednego obiektywu do zbliżeń obiektów, a inny dla obiektów w odległość. Pozwolić co najmniej na tydzień przed oderwać ich od frustracji!

Jedną z opcji zawiera niewidoczne dwuogniskowych (znane również jako mieszane lub bez szwu dwuogniskowych), które nie mają widocznych linii między makro i obiektywy odległość. Jedyny problem z tego typu okularów jest to, że obszar mieszania może powodować niewyraźne widzenie.

Dwuogniskowe kontakty są kolejnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią noszenia okularów; jeśli jesteś już zaznajomiony z kontaktów, a jeśli jesteś szczególnie aktywne, to alternatywą może działać lepiej dla Ciebie. Ponownie, mieć trochę cierpliwości i dać sobie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nich.

Aby uniknąć napięcie karku i bóle głowy, praktyka patrząc przez soczewki, kiedy to czytasz - jeśli zaczniesz przechylając głowę i szyję z powrotem, aby zobaczyć, będziesz rozwijać zły nawyk, że zamieni się w prawdziwy ból w szyi.

Uwagi końcowe

Wreszcie, porozmawiać z lekarzem okulistą, który może zalecić różne opcje dla Ciebie na podstawie swoich kwestii stylu życia i widzenia. Mimo początkowych problemów z dwuogniskowych, większość ludzi nie dostosować się do ich noszenia, pozwalając im, aby zobaczyć wszystko, co w ich polu widzenia, z jasności, wygody i łatwości.

Typów soczewek do okularów

Korekcyjne mogą być wykonane z wielu różnych typów soczewek. Materiał stosowany do soczewek mogą być wytwarzane ze szkła, tworzywa sztucznego lub poliwęglanów. Szczególne rodzaje soczewek pomaga poprawne dla dalekowzroczności, krótkowzroczność, dwuogniskowych i innych wad wzroku. Zrozumienie różnic w materiale, stylu i funkcji może pomóc podjąć decyzję, jaki rodzaj soczewek wybrać.

Materiał na Soczewki okularowe

Szkło jest oryginalny materiał używany do soczewek okularowych i jest nadal używane. Najcięższy z materiału soczewki, szkła może złamać łatwiej, ale muszą być wykonane do pewnych standardów bezpieczeństwa, które chronią oczy w normalnych warunkach na sobie.

Soczewek z tworzyw sztucznych są wytwarzane z materiału o nazwie CR-39 i są lżejsze i mniej narażone na rozbicie, ale może scratch łatwiejsze. Są dostępne, które czynią powłoki bardziej odporny na zarysowania plastik.

Poliwęglan jest lżejszy od plastiku i jest uważany za najbezpieczniejszy materiał soczewki.

Soczewki o wysokim współczynniku są wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego i są idealne dla osób o mocnych recept. Soczewki te są cieńsze i bardziej płaski, co pomaga w masie i poprawia optykę soczewki wysokiej mocy.

Zasada wyboru materiału soczewki jest to, że recepta powyżej 4,00 dioptrii dostanie najlepszą wizję z wysokim wskaźnikiem, według eyeglasses.com.

Styl i funkcja Soczewki na krótkowzroczność

Jeżeli jesteś krótkowidzem i nie widzi na odległość, to masz korekcji wzroku nazwie krótkowzroczność. Soczewki te są cieńsze w środku grubsze i na krawędziach. Jeśli recepta jest łagodny, zazwyczaj można wybrać soczewki wykonane z dowolnego materiału. Silniejsze ramy zalecenia i będzie miał większe cięższe obiektywy. Jeśli jesteś bardzo krótkowzroczny, jesteś dobrym kandydatem do soczewek o wysokim współczynniku.

Styl i funkcje Obiektywy dla dalekowzroczności

Jeśli są dalekowzroczne i widzą daleko, ale nie bardzo blisko, to masz korekcji wzroku nazwie nadwzroczność. Soczewki dla dalekowzroczności są grubsze w środku i cieńsze na krawędziach. Cięższe i mocniejsze soczewki recepty są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego, poliwęglanu i czasami soczewki o wysokim współczynniku.

Soczewki do okularów dwuogniskowych

Dwuogniskowych są wykorzystywane, jeśli potrzebujesz pomocy widząc w oddali i bliska. Soczewki te są w różnych stylach i zazwyczaj są klasyfikowane jako linii i bez linii. Rodzaj bez linii jest również określany jako postępowe lub niewidoczne. Podszyte dwuogniskowych mają wyraźny rozdział między swoim odległości i najbliższej korekty i jeśli spojrzeć z daleka na dół do czytania, można powiedzieć, gdzie zaczyna dwuogniskowe. Z dwuogniskowych nie linii, odległość, w pobliżu zasilania miesza się w rozwoju i jak patrzeć na BIFOCAL, zmiana jest bardziej stopniowe. Dwuogniskowych mogą być wykonane z dowolnego materiału.

Rozważania

Fotochromowe soczewki mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła i zmiany rozjaśniającym. Pozwalają one mają jedną parę okularów, które mogą być stosowane jako okulary przeciwsłoneczne i do użytku wewnątrz pomieszczeń. Jednak te obiektywy nie dostać tak ciemny jak normalne okulary. Jeśli masz bardzo silne receptę, soczewek będzie grubszy w centrum i brzegów i zmiana koloru będzie bardzo zauważalne. Soczewki nie rozumiem, jak ciemno w centrum, jeśli jesteś bardzo krótkowzroczny. Twój optyk może pomóc określić, jaki typ obiektywu jest najlepsze dla korekcji wzroku.

Jak zmienić opraw okularów bez zmiany obiektywów

Jest możliwe, aby zmienić opraw okularów bez wymiany obiektywu w pewnych okolicznościach. Soczewki korekcyjne są indywidualnie zaprojektowane, aby siedzieć w klatce, w określonym miejscu w Twoich oczach. Pielęgnacja oczu zawodowe mogą pomóc określić, czy nowa ramka wyboru będzie współpracować z istniejącymi obiektywami.

Instrukcje

1 Weź aktualne okulary i kopię recepty z wami do optycznego punktu sprzedaży lub biura oka lekarza, który sprzedaje okulary.

2 Poszukaj klatek w nowym stylu, który lubisz, ale które są nieco mniejsze niż dotychczasowe ramy. Trzymaj swoje okulary do nowych klatek w celu pomiaru. Aby to zrobić trzymając elementy ze sobą z przodu ramki naprzeciw siebie.

3 Wybierz co najmniej cztery lub pięć klatek, które chcesz nosić. Im więcej możliwości wyboru można znaleźć, tym bardziej prawdopodobne, znajdziesz ramki do montażu.

4 Wybierz klatek, które są z tworzywa sztucznego i metalu, ale pick więcej plastiku, jeśli to możliwe. Wiele urzędów i sklepów optycznych będzie umieścić swoje dotychczasowe soczewki do nowej ramki z tworzywa sztucznego, zwykle na poczekaniu lub w ciągu kilku godzin. Ramy metalowe są mniej prawdopodobne, aby pracować i będzie wymagać wysłania soczewek do laboratorium do ziemi dół, aby dopasować.

5 Zadaj optyka do pomiaru bieżących soczewki, aby zobaczyć czy będą pasowały w ramkach, które zostały zaznaczone. Będzie chciał sprawdzić swoją receptę w bieżącej ramce, a także zmierzyć jak Twoje obecne okulary siedzieć na twarzy. Może on również trzeba zobaczyć kopię pisemnej recepty lub zadzwoń do okulisty w celu sprawdzenia pewnych numerów lub dane o twojej korekcji wzroku.

DIY okularów Sznury

Sznurki do okularów są wielką pomocą w unikaniu zgubieniu swoje okulary. Chociaż wielu optyków dostarczy kable okularowych przy zakupie nowej pary okularów, można łatwo tworzyć własne z każdego cienkiego materiału tekstylnego dodać osobisty urok. Możesz dodać kulki dowolnej wielkości któregokolwiek z sugestiami do produkcji przewodów okularowych dla ozdobnym stylu.

Przędza

Zmierz długość każdej kolorowej przędzy musisz zmieścić się z tyłu szyi. Umieścić przędzy w każdym ramieniu okularów. Tie przędzy w szczelnie zabezpieczone, aby zapobiec knot okularów od upadku i ryzykując uszkodzenia okularów. Rozwiązanie węzła w przędzy, gdy chcesz wziąć okulary zanim umieszczenie w przypadku okulary do okularów. Użyj przędzy wielobarwny zrobić modne przewód okularów.

Sznurowadło

Zmyć starą długą sznurowadło przy użyciu detergentów do prania i chlorowanej wybielać czy sznurowadło jest biały. Mierzenia długości cienkie trzeba dopasować wokół szyi. Użyć ciągu do pętli na każdym ramieniu okularów. Zawiązać sznurowadło bezpiecznie przy użyciu więcej niż jednego węzła, aby zapobiec ciąg z wyśmienitej i ryzykując uszkodzenia okularów. Wyjmij sznurowadło przed uruchomieniem w przypadku okulary do okularów. Możesz użyć barwnika tkaniny dodać modny akcent do przewodu okularów.

Neckalce

Zamień swoje ulubione stare złamane naszyjnik do kordu okularów. Użyj przedłużacza naszyjnik na każdym końcu naszyjnik. Użyj zapięcie naszyjnika i zapięcie z przedłużeniem do zamocowania naszyjnik naszyjnik do każdego ramienia okularów. Zdejmij naszyjnik z ramion okularów Gdy skończysz je przed umieszczeniem na sobie okulary na stole lub w przypadku okularów.

Jak Darowizna Oprawa dla okularów

Ci, którzy noszą okulary mogą gromadzić zbiór przestarzałych klatek w czasie. Style i normy mogą się zmieniać, soczewki kontaktowe mogą zastąpić okulary lub soczewki może pęknąć. Niezależnie od przypadku, i czy masz jedną parę lub 20, które nie są już używane, należy rozważyć oddawanie starych klatek. Grupy charytatywne i inne organizacje mogą je do dobrego wykorzystania na całym świecie, pomagając wielu ludzi widać wyraźnie po raz pierwszy. Dostaniesz odliczenia od podatku, zbyt.

Instrukcje

Sposobów na oddanie okulary korekcyjne lub okulary

1 prosty sposób przekazać swoje okulary korekcyjne lub okulary jest znalezienie lokalnego LensCrafters, Pearle Vision lub sklep firmy. Te detaliści służyć jako miejsca zbiórki programu okularów darowizna Lwa Club, który służy krajom trzeciego świata. Okulary Hut zbiera i przetwarza także okulary poprzez charytatywną programu OneSight.

2 Można również maila swoje stare okulary do New Eyes dla potrzebujących, organizacja non-profit, która zajmuje się recyklingiem okulary i daje je do potrzebujących. Adres to:

New Eyes dla potrzebujących
549 Millburn Avenue
PO Box 332
Short Hills, NJ 07078

Wyściełane koperty lub bąbelkowej pomoże chronić okulary w tranzycie. New Eyes dla potrzebujących wniosków, które zawierają adres zwrotny, tak, że może wysłać potwierdzenie.

3 Jeśli chcesz oddać swoje okulary do organizacji religijnych stowarzyszonej, Crosslink międzynarodowe (w połączeniu z Medycznego Ministerstwa Międzynarodówki) akceptuje okulary pod tym adresem:

Sieciowania Międzynarodowe / Memphis
C / O David Lewis
200 East Parkway Północ (w First Baptist Church)
Memphis, TN 38112

Organizacja korzysta z okularów w klinikach i na wycieczki humanitarnych na całym świecie.

4 Innym rozwiązaniem jest sprawdzić u okulisty lub innych w danym obszarze, aby dowiedzieć się, czy on lub ona zbiera używane okulary do celów dawstwa.

Wskazówki

 • Jeśli okulary nie zawierają soczewki receptę, nadal mogą być pobrane do wykorzystania jako rekwizyty lub zabawek. Skontaktować się z lokalnym grupy teatralne i programy dla dzieci. Sklepach oszczędności również może przyjmować darowizny.

Jak usunąć powłoki ochronnej Od okularów

Soczewki okularowe mogą być pokryte powłokami odblaskowymi mrówka-aby zmniejszyć blasku. Czasami mają pomóc zarysowania powłoki odporne na zadrapania. Ponieważ powłoki stosowane na powierzchnię soczewki, a nie część soczewki, powłoką ewentualnie może oderwać. Jeśli tak się stanie do swoich okularów, są kroki, które można podjąć w celu usunięcia powłok z soczewek. Ta metoda działa tylko na soczewki z tworzywa sztucznego. Nie należy stosować kwasu fluorowodorowego na soczewek szklanych.

Instrukcje

1 Użyj wacika zastosować grubą powłokę Armour Etch po obu stronach obiektywu.

2 Niech okulary z powłoką siedzieć na nich przez co najmniej pięć minut.

3 Nie trzeć związek w obiektyw, tylko zastosować powłokę i pozostaw.

4 Rinse obiektywu ciepłej wodzie z mydłem. Przemyć ponownie czystą wodą i wytrzeć do sucha miękką, czystym ręcznikiem.

5 Powtórz ten proces, jeśli to konieczne.

Wskazówki

 • Przetestować małe, niepozorne miejsce na obiektyw najpierw upewnić się, że kwas będzie prawidłowo usunąć powłokę. Górna, narożnik zewnętrzny obiektywu działa dobrze.
 • Należy zachować ostrożność przy użyciu kwasu fluorowodorowego. Czytaj etykiety ostrzegawcze produktu i postępować zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa. Nosić odzież ochronną, okulary ochronne lub okulary ochronne. Nosić ciężkie rękawice gumowe, które nie przeciekają. Używać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Dzieci i zwierzęta domowe z dala od obszarów, w których te produkty są przechowywane lub używane.
 • Nie należy stosować kwasu fluorowodorowego na szklanych soczewek, tylko na plastiku. Produkty takie jak Armour Etch będzie mróz szklane soczewki i nie będzie w stanie zobaczyć przez nich.