adcov.com

opieka pielęgniarska w żałobie

Opieka pielęgniarska Po śmierci noworodków

Opieka pielęgniarska Po śmierci noworodków


Zgon noworodka jest śmierć, która następuje w ciągu pierwszego miesiąca życia. Według National Vital Statistics Reports, 19.000 dzieci w Ameryce umierają w tym okresie. Jest to czas wielkiego bólu dla rodziców. Zgonów te często występują w otoczeniu szpitalnym, a często w czasie porodu. Sumiennie opieka pielęgniarska może pomóc w żałobie i gojenia cykl rodziców cierpiących.

Informacje rodzic

Jest to bardzo ważne, gdy świadczenia opieki pielęgniarskiej po śmierci noworodków, aby dać rodzicom jak najwięcej informacji na temat sytuacji, jak chcą. Daj rodzicom podstawowe pojęcia, co się stanie. Powiedz im, że szpital będzie trzymać dziecko, aż dom pogrzebowy może być powiadomiony i dać im informacje na temat żałoby i organizacji doradczych. Nie szczegółów oferty, chyba że rodzice zwraca je. Na pytanie, mówić otwarcie i delikatnie.

Rodzic / Klejenie niemowląt

Niektórzy rodzice mogą chcieć wykuć więź z ich zmarłego dziecka przed jego usunięciem. Aby rodzice mogli trzymać dziecko, dać im czas, aby połączyć. Wiele szpitali oferują Memento pakietów życia dziecka jako część procedury opieki, w tym kosmyk włosów i cyfrowej fotografii dziecka. Niektórzy rodzice mogą znaleźć te pamiątki zbyt niepokojące. Delikatnie zapytać rodziców, co ich życzenia, niech dyktować przebieg kontaktu ze swoim dzieckiem. Jeśli chcesz zobaczyć dziecko, przygotować je, mówiąc im, co dziecko będzie wyglądać i czuć się jak.

Pielęgnacja ciała

Gdy dziecko przeszło, pielęgniarka będą ważyć i mierzyć ciało dziecka. Ona również myć dziecko, sukienkę i przewijać ją. W tym momencie ona dać dziecku do rodziców, jeśli chcą. Gdy są gotowi pożegnać, pielęgniarka przyniesie dziecko do kostnicy, wraz z próbką łożyska, zwykle do specjalnego obszaru zarezerwowanego dla śmierci noworodków.

Pracuj papieru

Dziecko, które jest martwe lub umiera wkrótce po jego urodzeniu nadal muszą mieć świadectwo urodzenia. Dziecko musi być również uznany za zmarłego przez lekarza lub inny właściwy organ i otrzymał świadectwo zgonu. Procedura jest również jakiegoś szpitala poinformować organizację doradztwa dla wygody rodziców, takich jak The March of Dimes, którzy mają działy, które specjalizują się w śmierci noworodków. Pielęgniarka jest zazwyczaj odpowiedzialny za wprowadzenie identyfikacji na dziecko, wnioskowania i wypełnienie zgody na sekcję zwłok, a wypełnienie raportu śmierci szpitala.

Autopsja

Sekcja zwłok są używane do określenia przyczyny śmierci dziecka. Nie wszyscy rodzice zgodzą się sekcji zwłok, ale wiele będzie zainteresowany posiadaniem informacji autopsji zapewnia. Inne badania wykonane z autopsji lub zamiast jednego, to promieniowanie rentgenowskie, badania genetyczne i testy łożyska i pępowiny. Lekarze zazwyczaj spotykają się z rodzicami po badania są wykonywane, zwykle około miesiąca, w celu omówienia wyników.

Opieka pielęgniarska w dusznicy bolesnej

Właściwa opieka pielęgniarska u pacjentów z dławicą piersiową jest niezbędne, aby zapobiec uszkodzeniu serca lub nawet śmiercią. Podczas opieki nad pacjentem serca, pielęgniarki muszą przestrzegać i wykonywać bezpośrednie rozkazy od pacjenta lekarza.

Ramy czasowe

Tak szybko, jak pacjent narzeka dusznicy bolesnej, pielęgniarka musi niezwłocznie wdrożyć plan leczenia opartego na rozkaz lekarza. Podawanie leków, takich jak nitrogliceryna sekund po ataku dławicy może otworzyć się naczynia krwionośne i przywrócić przepływ krwi. To daje pacjentowi ulgę powitalny z bólem w klatce piersiowej.

Identyfikacja

Pielęgniarki mają zdolność do skutecznego identyfikowania dusznicy bolesnej. Pomylić tego rodzaju bólu w klatce piersiowej do innego mniej poważnego rodzaju, takie jak ból w klatce piersiowej mięśni, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Ból dusznicowy zazwyczaj rozpoczyna się w okolicy klatki piersiowej lub lewym środkowym i promieniuje w dół ramienia. Bóle mięśni rzadko promieniuje.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Opieka pielęgniarska w zapobieganiu dusznicy bolesnej obejmuje terminowe podawanie zamówionych leków w celu zapobiegania dusznicy wydarzenia. Pielęgniarka powinna również zapewnić spokojne otoczenie dla pacjenta, aby zapobiec związanemu ze stresem ból w klatce piersiowej, niepokój i strach.

Opieka pielęgniarska do krwawienia z przewodu pokarmowego

Pokarmowego lub zaburzenia przewodu pokarmowego (GI) składa się z przełyku, żołądka, jelita cienkiego, jelita grubego lub raka jelita, odbytnicy i odbytu. Krwawienie z przewodu pokarmowego może wystąpić w dowolnym miejscu wzdłuż przewodu pokarmowego. Ten typ krwawienia jest chorobą, ale symptom choroby. Może to być spowodowane szkody dla przewodu pokarmowego, owrzodzenia, pęknięcia żył, narkotyków lub nowotworów, między innymi. Krwawienie z przewodu pokarmowego można zobaczyć w kale lub wymiotami, a czasami nie można zauważyć na wszystkich.

Instrukcje

Opieka pielęgniarska do krwawienia z przewodu pokarmowego

1 Ocena pacjenta. Zadaj pytania dotyczące zmian w strukturze lub jelita kolorze stołku, spożycia alkoholu, leków, takich jak aspiryna lub leki przeciwzakrzepowe, wymiocin i krwi w jego historii medycznej. Przeprowadzić badanie lekarskie, zwracając uwagę na brzuchu. Sprawdź, ból żołądka. Przeglądu dokumentacji medycznej do badań laboratoryjnych, które wskazują krwawienie.

2. Organizowanie i analizować informacje uzyskane w trakcie oceny, szuka problemów, że pacjent może mieć z powodu krwawienia z przewodu pokarmowego. Problemy te powinny być znaki, objawy i skutki krwawienia z przewodu pokarmowego, które mają wpływ na Twoje pacjenta negatywnie. Sformułować jeden lub więcej diagnozy pielęgniarskiej w oparciu o problem, że zidentyfikowane. W tym przypadku, Twoje diagnozy pielęgniarskie mogą być: 1) wielkość deficytu płynów związane z utratą krwi oraz; 2) niezrównoważone odżywianie: Mniej niż wymagania ciała związanych z nudności, wymioty i biegunka.

3 Zapisz cele i zadania, które chcesz klient spotkać na podstawie diagnoz pielęgniarskich. W tym przypadku, twoim celem będzie wzdłuż linii: 1) Klienci utrzymania prawidłowej objętości płynów, jak wskazuje wydalanego moczu co najmniej 30 ml na godzinę i; 2) Klienci będą utrzymywać zrównoważony stan odżywienia czego dowodem stabilności w jego wagi.

4 Lista czynności pielęgniarskich niezbędnych do osiągnięcia tych celów. W celu zapobiegania powikłaniom zmniejszenie objętości płynu, nadzór nad przyjmowaniem i wyjście twojego pacjenta. Czy to poprzez pomiar ilości płynu pije i ilość płynu traci poprzez mocz. Monitorowanie parametrów życiowych, w szczególności ciśnienie krwi, na objawy hipowolemii lub małej objętości krwi. Obserwuj go na objawy wstrząsu z powodu małej objętości krwi, takich jak splątanie, niskim wydalanego moczu i niskim ciśnieniem krwi.

Aby monitorować stan odżywienia, twoje interwencje mogą być ważenia klienta codziennie i podawanie płynów dożylnych, jak zamówione jeżeli jest ograniczony z jedzenia lub picia.

5 Oceń stan i cele twojego klienta, aby zobaczyć, że zostały osiągnięte. Sprawdź, czy czynności życiowe są stabilne i czy jego wyjście było w granicach normy 30 mililitrach na godzinę, pokazując, że utrzymuje swoją normalną objętość płynu. Spójrzcie na jego historii wagi czy on utrzymuje stabilną wagę. Jeśli cele nie zostały spełnione, ponownej oceny swojego klienta i zaplanować nowe interwencje.

6 Rozpocznij naukę pacjenta. Naucz swojego pacjenta na objawy krwawienia z przewodu pokarmowego. Poinstruować go nazwać jego lekarzem, jeżeli zauważy się jakiekolwiek objawy krwawienia z przewodu pokarmowego. Naucz go o swoich leków, ich przewidywanych skutków ubocznych i jak je podjąć. Edukowania pacjenta o tym, jak unikać leków, które mogą powodować krwawienie jak aspiryna i przed podjęciem jakichkolwiek over-the-counter leków skonsultować swojego lekarza.

Opieka pielęgniarska w dławicy piersiowej

Opieka pielęgniarska w dławicy piersiowej

Właściwej opieki opieki dla pacjentów z dławica piersiowa jest niezbędne, aby uniknąć uszkodzenia serca lub nawet śmierć. Podczas opieki dla serca pacjenta, pielęgniarki trzeba śledzić i przeprowadzać bezpośrednie zamówienia od pacjenta lekarza.

Ramy czasowe

Opieka pielęgniarska w dławicy piersiowej

Tak szybko, jak pacjent skarży się na dławica piersiowa, pielęgniarka musi natychmiast wdrożyć plan leczenia na podstawie zlecenia lekarza. Podawanie leków np nitroglicerynę sekund po atak dławicy można otworzyć się naczyń krwionośnych i przywrócenie przepływu krwi. Daje to pacjentowi ulgę Zapraszamy na ból w klatce piersiowej.

Identyfikacja

Pielęgniarki mają zdolność do skutecznego zidentyfikowania dławicy piersiowej. Myląc tego rodzaju ból w klatce piersiowej dla innego typu mniej poważne, takie jak bóle mięśni klatki piersiowej, mogą mieć poważne zdrowia konsekwencje. Dławicy piersiowej ból zwykle zaczyna się w centrum lub w okolicy lewej piersi i promieniuje w dół ramię. Ból mięśni, promieniuje rzadko.

Rozwiązanie do zapobiegania

Opieka pielęgniarska w zapobieganiu dławica piersiowa zawiera terminowe zarządzanie zamówione leki aby zapobiec dławicy wydarzenia. Pielęgniarka powinna także spokojne środowisko dla pacjenta, aby zapobiec ból w klatce piersiowej związane ze stresem, niepokój i strach.

Opieka pielęgniarska w chorobie Alzheimera

Opieka pielęgniarska w chorobie Alzheimera


Choroba Alzheimera nie jest po prostu choroba zwyrodnieniowa poznawczych; również rozwija się choroba zwyrodnieniowa fizycznie. To dotyka ponad 5 milionów Amerykanów, z prognozowanego wzrostu jeśli lekarstwo nie zostanie znaleziony. Z tego powodu jest to istotne, aby mieć opiekuńczy personel pielęgniarski, który jest kompetentny w szczególności w leczeniu pacjentów z chorobą Alzheimera.

Znaczenie

Opiekunowie pacjentów z chorobą Alzheimera na każdym poziomie muszą być w pełni przygotowany na to, co będzie przed sobą dla siebie i swojej ukochanej lub pacjenta. Choroba Alzheimera jest chorobą neurodegeneracyjną, która przechodzi przez różnych etapów, z których każdy gorszy niż poprzedni. Dlatego specjalistyczne domy opieki i specyficznych jednostek długoterminowych zakładach opieki zostały opracowane, aby zaspokoić potrzeby pacjentów.

Funkcja

Rodzaj opieki pielęgniarskiej dla pacjentów z chorobą Alzheimera jest krytyczny dla bezpieczeństwa i dobrobytu tych, którzy są dotknięci tą chorobą zwyrodnieniową. Nie tylko pracownicy opieki otrzymywać bieżące inservices edukacyjnych na temat jak dbać o pacjenta Alzheimera, oni również zostaną przypisane konkretnie do tych samych pacjentów. Zapewnia to ciągłość opieki, która jest niezbędna podczas opieki nad pacjentami z tej choroby. Mając ten sam personel zapewnienie opieki pomoże w zmniejszeniu liczby zachowań wybuchów pacjent może wystąpić ze względu na jego niezdolność do rozpoznawania tych zapewniającą opiekę. Personel pielęgniarski będzie przeszkolony w jaki sposób obsługiwać zmiany w zachowaniu, jak pacjent przechodzi przez etapy choroby Alzheimera, a także być przeszkoleni rozpoznać spadek stanu pacjenta. Ponadto, zespół będą prowadzone jak stymulować pacjenta poznawczym, co może spowolnić postęp choroby.

Rodzaje

Personel pielęgniarski z najbardziej bezpośredni kontakt z pacjentem Alzheimera jest certyfikowany asystent pielęgniarstwa (CNA). Ona pomaga pacjenta z jej codziennych czynności, w tym kąpielowy, garderoba, toaletowych i jedzenia. Pielęgniarka opłata za jednostkę Alzheimera będzie albo licencję praktyczne pielęgniarki lub pielęgniarka. Ona zarządza leki, zapewnia opiekę rany i opiera się głównie na CNAS do zgłaszania wszelkich zmian stanu pacjenta do niej tak, że może ona ocenić pacjenta i zgłosić zmiany do lekarza.

Cechy

CNAS którzy dbają specjalnie dla pacjentów z chorobą Alzheimera będzie próbował promować tyle niezależności, jak to możliwe z ich pacjentów. W zależności od stopnia zaawansowania choroby u pacjenta znajduje, CNA może zaistnieć potrzeba, aby skierować pacjenta przez kąpieli i opatrunku często konieczności powtarzania instrukcje tylko do nich. CNA pomoże pacjentowi w mobilności, gdy choroba zaczyna wpływać go fizycznie i będzie uczestniczyć w działaniach z pacjentem, który będzie stymulować swój umysł - takie jak bingo lub gry w karty. CNA zapewni pacjentowi czytania materiałów zachować swój umysł w ruchu, a jeżeli zachodzi wybuch behawioralna, certyfikowany asystent pielęgniarstwa może powstrzymać pacjenta za własne bezpieczeństwo.
Pielęgniarka opłata dostarczy leki, które zostały określone dla pacjenta i odwiedzi pacjenta w celu oceny jego aktualny stan. Jeśli pielęgniarka opłata czuje zmiany powinny być dokonywane w rodzaju opieki pacjenta przyjmującego, będzie to zrobić i zgłosić zmiany do CNA. Pielęgniarka opłata będzie również zgłaszać wszelkie zmiany stanu psychicznego lub fizycznego do lekarza pacjenta w przypadku, gdy wymagana jest korekta leki.

Rozważania

W trosce o pacjenta Alzheimera jest psychicznie i fizycznie wymagający. Ci pacjenci wymagają stałego nadzoru ze względu na ich tendencję do wędrować lub podjęcia innej pozycji pacjenta (wierząc, że są one ich własne). Ważne jest również, aby upewnić się, że pacjent otrzymuje właściwego odżywiania. Komunikacja z pacjentem Alzheimera może być bardzo trudne, zwłaszcza, gdy już doszedł do bardziej poważnego stadium choroby. Pacjent w końcu będzie w stanie komunikować swoje potrzeby lub ból lub dyskomfort, co oznacza, personel pielęgniarski musi znać tendencje pacjenta i mieć intuicję, by wiedzieć, kiedy coś jest nie tak. Przed wybraniem się specjalizować w opiece Alzheimera, konieczne jest, aby mieć pewność, opiekun może ona obsługiwać wszystkie za sobą pociąga. Dobro pacjenta jest zagrożone.

Jak zaplanować opiekę pielęgniarską

Jak zaplanować opiekę pielęgniarską


Plany opieki pielęgniarskiej obejmują szczegółowe instrukcje dotyczące rodzaju, częstotliwości i celu opieki pacjenta. Są to zlecenia zabiegów, medycznego, środków zapobiegawczych i zlecenia na badania. Pielęgniarki stworzyć plan opieki dla każdego pacjenta umieszczonego pod ich opieką. Korzystają one z informacji zebranych w czasie oceny w celu utworzenia diagnozy pielęgniarskiej. Pielęgniarki używać diagnozę pielęgniarską, aby zdecydować, które konieczne są interwencje pielęgniarskie. Działania pielęgniarskie odnoszą się do opieki i leczenia wykonywane przez pielęgniarki.

Instrukcje

1 Zbierz informacje potrzebne do tworzenia diagnoz pielęgniarskich. Zadaj pytania pacjentów należących do ich problemu lub objawów. Przejrzyj historię choroby pacjenta i aktualna lista leków. Korzystać z informacji w celu utworzenia diagnozy pielęgniarskiej.

2 Utwórz diagnozy pielęgniarskiej. NANDA (North American Pielęgniarstwo Diagnoza Association) jest zaangażowany w rozwój terminologii używanej do poprawy jakości opieki pielęgniarskiej poprzez tworzenie diagnoz pielęgniarskich i praktyki opartej na faktach. Zapoznaj się z Nanda na listę wytycznych stosowanych do pisania opieki oświadczenia diagnozy. Napisz pielęgniarstwa diagnostyczny dla każdego problemu przez pacjenta. Sprawdź każdą diagnozę, aby zapewnić jego prawidłowe. Naprawić błędy, jeśli okaże.

3 Wybierz najbardziej skutecznej interwencji pielęgniarskiej dla każdego objawu. To odnosi się do interwencji, że najlepsze kąski, łagodzi lub zapobiega konkretne objawy i warunki. Na przykład, skuteczna interwencja opieki dla pacjentów cierpiących na wrzody ciśnienia na ich pośladki obejmuje zmniejszając presję za pomocą specjalnego materaca i realizacji harmonogramu turze.

4 Sprawdź harmonogram zabiegów, leków i administracji oceny stanu pacjenta. Tworzenie harmonogramu leków zgodnie z celem lekarza. Jeśli pacjent jest zamawiać leki cukrzycowe dwa razy dziennie, pielęgniarka musi określić, co należy wziąć czas lek, aby zapewnić dwie dawki zostały przekazane w terminie dwadzieścia cztery godziny.

5 Dodaj wypełniony plan opieki pielęgniarskiej na wykresie pacjenta. Modyfikacja planu opieki, jak to konieczne, gdy wystąpią zmiany w stanie pacjenta. Zmiany obejmują pogorszenie ogólnej kondycji, trudności lub niezgodność z leczenia. Dostosuj plan opieki włączenia nowego oświadczenia diagnostycznych i opieki pielęgniarskiej dla interwencji nowych problemów, które pojawiają się. Przerwać interwencji podczas stanu pacjenta poprawi się lub, gdy nie jest już skuteczny.

Opieka pielęgniarska w raku piersi

Pielęgniarki będzie częścią zespołu opieki zdrowotnej w czasie doświadczeń na raka piersi. Będą tam dla ciebie, gotowi odpowiedzieć na pytania i pomóc w jakikolwiek sposób. Jeśli to możliwe, pielęgniarki, którzy dbają o ciebie będzie onkologia pielęgniarki. Nawet jeśli pielęgniarki robić inne rzeczy oprócz pielęgniarstwa onkologicznego one jednak nadal będzie w stanie udzielić Ci niezbędnych zabiegów i opieki.

Co oni szukać

Onkologia pielęgniarki będzie szukać jakichkolwiek oznak, że każda część Twojego leczenia mających negatywne skutki. Będą monitorować parametry życiowe, temperatury ciśnienie krwi i oddech, a także obserwować za wszelkie objawy zakażenia, degradacji skóry lub zmian, które mogą mieć miejsce od czasu ostatniej wizyty lub po raz ostatni cię widziałem.

Jeśli jesteś w trakcie chemioterapii i / lub promieniowania zabiegi, będą one wyglądać, aby zobaczyć, jak dobrze są tolerowanie zabiegów i podejmie żadnych kroków, których potrzebują, aby ci pomóc.

Jak uda im się z protetykiem

Pielęgniarki będą leczyć objawy i warunki jak się pojawiają. Jeśli są mdłości, dadzą ci leki, które będą uspokoić mdłości. Jeśli masz wrzody z radioterapii, będą traktować je antybiotykami, albo miejscowo, doustnie lub przez IV, tak, że zostaną zmniejszone ryzyko zakażenia.

Jeśli wyniki laboratoryjne pokazują, że stają się anemiczne, pielęgniarki mogą zacząć traktować cię z lekami, które pomogą podnieść białych krwinek. W ten sposób będzie mniej podatny na infekcje.

Jeśli zauważysz, pielęgniarki lub jeśli im powiedzieć, że są zbyt zmęczeni, ale i lekarz określi, co można zrobić. Może to być coś tak prostego jak przepisując łagodny pomocy snu lub leki przeciwbólowe, lub mogą rozważyć użycie innego przebiegu leczenia.

Inne obowiązki

Oprócz dostarczania ręce na opiekę, twoje pielęgniarki przedstawiają swoje wyniki, protokoły zabiegów i uwagi do lekarza. Będą mu powiedzieć, co oni metody leczenia stosowane lub posiada i poda je odpowiednio.

Pielęgniarki mogą również zgłaszać wszelkie obawy, że albo oni dotyczące domu opieki. Mogą zorganizować, aby ktoś z działu Usług Socjalnych konsultacji z tobą. Pracownicy ci mogą pomóc zorganizować transport, jeśli to jest twój problem, lub polecić wizyty domowe w tych dniach nie zobaczyć się z lekarzem lub udać się na leczenie.

Ponadto, to dadzą Ci, członkowie rodziny lub instrukcje Caregiver na jak dbać o rany lub na co zwrócić uwagę w odniesieniu do powikłań lub skutków ubocznych leczenia raka.

Przywództwo i Zarządzanie Opieka pielęgniarska

Przywództwo i Zarządzanie Opieka pielęgniarska


Liderów i menedżerów w dziedzinie pielęgniarstwa mają obowiązek wiodących grup pielęgniarek lub są odpowiedzialne za cały jednostki szpitalnej. Sukces kierownik pielęgniarka ma skutecznych umiejętności przywódcze i może szybko reagować na każdą sytuację, która powstaje.

Umiejętności przywódcze

Jako pielęgniarka kończy szkołę i otrzymuje Registered Nurse (RN) licencję, ona może mieć zdolności przywódcze do pracy bezpośrednio z pacjentów i nie odpowiada za ich opieką. Jako pielęgniarka kontynuuje karierę, jest prawdopodobne, aby być w stanie szkolić nowych pielęgniarek, a nawet przejąć inicjatywę na podłodze szpitalnej lub jednostki. Pielęgniarka może zdobyć umiejętności przywódczych poprzez doświadczenia w miejscu pracy lub poprzez kursy przywódczych, które są oferowane przez szpitalu lub w lokalnych szkołach i na uniwersytetach.

Rodzaje umiejętności przywódczych

Rodzaj umiejętności przywódczych pielęgniarka wdraża może różnić się od pielęgniarki pielęgniarki. Pielęgniarka może prowadzić o demokratyczny styl przywództwa, zaangażowania pielęgniarek ona jest odpowiedzialna za podejmowanie decyzji na własną rękę i pracować samodzielnie. Inna pielęgniarka może praktykować autokratyczny styl przywództwa, zapewniając szczegółowe instrukcje dla swoich pielęgniarek. Autokratycznego przywódcy rzadko konsultuje swoje pielęgniarki dla wejścia, jak pomyślnie zakończyć pracę.

Rozważania Przywództwa i Zarządzania Pielęgniarstwo

Liderów i menedżerów pielęgniarki może być skłonny do zmiany stylów zarządzania w oparciu o wiek i doświadczeń pielęgniarek pracujących pod nią. Młodsze pielęgniarki mogą odnieść większe korzyści ze ścisłej kontroli; doświadczone pielęgniarki mogą być w stanie podejmować własne decyzje, jeśli chodzi o opiekę nad pacjentem. Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od stylu przywództwa, kierownik pielęgniarki muszą skutecznie komunikować się z jej pracowników w celu podjęcia pracy w najbardziej efektywny sposób.

Co to jest opieka pielęgniarska Praca mapę?

Koncepcja opieki mapa jest narzędziem często wykorzystywane przez studentów pielęgniarstwa, aby pokazać zależności między chorobami, potencjalnych problemów zdrowotnych, celów i działań. Ma te same podstawowe elementy planu opieki, ale kładzie się z informacjami w sposób wizualny.

Problem Identyfikacja

Koncepcja mapa zaczyna się od głównego problemu zdrowotnego i identyfikuje potencjalne lub rzeczywiste problemy związane z tym obawy, pozwalając pielęgniarek, aby zobaczyć ogólny obraz rozplanowany przed nimi.

Projekt

Potencjalne lub rzeczywiste ryzyko jest poparte dowodami w tym wartości laboratoryjnych i obserwacji pielęgniarki. Pielęgniarki następnie napisać diagnoz, formułowanie celów i interwencji projektowych w oparciu o zidentyfikowane problemy.

Tworzenie Mapa

Mapy Praca mogą być tworzone za pomocą specjalnego oprogramowania, edytorach tekstu lub tylko pióro i papier. Format pozwala na kreatywność, w tym z wykorzystaniem różnych kształtach i kolorach, aby wyznaczyć różne kategorie.

Korzyści

Mapy Concept są szczególnie korzystne dla studentów pielęgniarstwa, ponieważ wszystkie informacje są podzielone i przedstawione na jednej stronie, zawierające ogólną perspektywę na zdrowie pacjenta i dobrego samopoczucia.

Wady

Koncepcja mapa zawiera tylko bardzo podstawowe informacje na temat pacjenta i choroby, a to nie pozwala na tyle dogłębnej planowania leczenia jako rzeczywistego planu opieki.

Zapalenie mózgu Plan opieki pielęgniarskiej

Zapalenie mózgu jest ostre zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Zapalenie mózgu są zazwyczaj spowodowane przez wirusa, ale może być również spowodowane przez bakterie, grzyby lub nawet. W każdym przypadku, zapalenie mózgu nie jest przenoszone z osoby na osobę. Często może być śledzone na ukąszenia komarów i kleszczy. Opieka pielęgniarska w mózgu w dużej mierze koncentruje się na zmniejszenie bólu i regularne monitorowanie poziomu pacjenta przytomności.

Zmniejszając ciśnienie wewnątrzczaszkowe

Plan opieki pielęgniarskiej dla mózgu powinna koncentrować się na bezpieczne zmniejszenie zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe lub IICP, że stan powoduje. Pielęgniarstwo opieki dla mózgu obejmuje podniesienie wezgłowia łóżka 30 stopni, co daje tlen jak zamówić, zmniejszenie bodźców wokół pacjenta oraz uniknięcia próby Valsalvy, czyli kaszel, kichanie i wysiłku podczas wypróżnień. Wszystkie te działania pomogą zmniejszyć ryzyko dalszego IICP i zapalenia. Plan opieki pielęgniarskiej celem jest to, że nie będzie żadnych oznak ciśnienia śródczaszkowego.

Łagodzeniu hipertermii

Pacjenci z zapaleniem mózgu często hipertermia, lub gorączkę. Dobry plan opieki pielęgniarskiej obejmuje zmniejszenie gorączki, nie tylko dyskomfort pacjenta, ale ponieważ gorączka może zwiększać ciśnienie śródczaszkowe. Typowe plany opieki pielęgniarskiej, które działają w celu zmniejszenia hipertermii u pacjentów zapalenia mózgu obejmie monitorowanie temperatury ciała, co cztery godziny, podając przeciwgorączkowe i letniej kąpieli gąbki na zlecenie lekarza i monitorowanie pacjenta pod kątem oznak odwodnienia.

Łagodzi ból

Zapalenie mózgu może powodować silne bóle głowy. Celem planu opieki pielęgniarskiej jest dla pacjenta z zapaleniem mózgu jest całkowicie bezbolesne. Interwencje na planie opieki obejmie pozycję (jeśli nie jest przeciwwskazane przez IICP) i administrowania łagodne środki przeciwbólowe do zwalczania dolegliwości. Może to być przydatne na pokrycie oczy pacjenta z chłodnym szmatką, ponieważ zmniejszy to niepotrzebne bodźce i światłowstręt.

Jak zapłacić za w domu wykwalifikowanej opieki pielęgniarskiej

Kiedy ty lub ktoś kogo obchodzi wymaga specjalistycznej opieki pielęgniarskiej w domu, płacąc za opiekę może być jednym z najbardziej stresujących aspektów sytuacji. Choć koszty wykwalifikowanej opieki pielęgniarskiej są wysokie, dostępne są opcje. W większości sytuacji, właściwe planowanie może włączyć osoby do poruszania się w sytuacji, z względną łatwością. Planowanie na dzień, kiedy może być potrzebny specjalista opieka pielęgniarska może zaoszczędzić ból głowy i ból serca w dłuższej perspektywie.

Instrukcje

Jak zapłacić za w domu wykwalifikowanej opieki pielęgniarskiej

1 Rozważ nabycie opieki długoterminowej (LTC) ubezpieczenie jest wymagane kwalifikacjach przed opieka pielęgniarska. Większość tradycyjnych ubezpieczeń zdrowotnych oferują tylko częściowe pokrycie dla wykwalifikowanej opieki pielęgniarskiej, choć większość polityk LTC oferuje pełne pokrycie.

2 Skontaktuj się z firmą ubezpieczeń zdrowotnych i zapytać o swoim zasięgu do wykwalifikowanej opieki pielęgniarskiej w domu. Wiele ubezpieczeń zdrowotnych oferują częściowe pokrycie tego typu opieki na okres czasu.

3 Wystąp o finansowane przez państwo ubezpieczenia zdrowotnego. Wiele stanów oferuje bezpłatne lub niedrogie ubezpieczenie zdrowotne dla osób bez ubezpieczenia, które mają wysokie rachunki medyczne lub pokazać ekstremalną potrzeby finansowe. Kontakt z biurem w swoim stanie zdobyć więcej dobrobytu informacji.

4 Zastosuj się do Medicare, jeśli masz 65 lat lub więcej lub są wyłączone. Medicare pokrywa dużą część wykwalifikowanej opieki pielęgniarskiej w domu.

5 Kontakt organizacje charytatywne, takie jak Armia Zbawienia, United Way, katolickich organizacji charytatywnych i żydowskich organizacji charytatywnych rodzinne, aby zobaczyć czy są w stanie zaoferować żadnej pomocy. Wiele z tych organizacji oferuje finansowanie wykwalifikowanej opieki pielęgniarskiej dla tych, które nie mogą w inny sposób na to stać.

Plan opieki pielęgniarskiej dla niemowląt z zapaleniem płuc

Niemowlę zapalenie płuc może być wrodzone lub nabyte nabyte w wyniku zakaźnych organizmu po urodzeniu. Objawy mogą się wahać od łagodnego do ciężkiego. Jest ważną przyczyną przedłużonego hospitalizacji i śmierci. Opieka pielęgniarska wymaga cierpliwości. Objawy mogą marudzić i rodzice potrzebują dodatkowego wsparcia i edukacji. Rodziny, że ich dziecko "powinno być lepiej teraz." W rzeczywistości, w wielu przypadkach, opieka rozciąga długo po antybiotyk jest wykonywana.

Administracja zamawianych Antybiotyków

W wrodzonym zapaleniem płuc, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, ampicyliny i gentamycyny jest pierwsza linia. Gdy organizm jest identyfikowany ostateczne, które mogą ulec zmianie. W innych przypadkach zapalenia płuc, oczywiście będzie takie same, ponieważ identyfikacji organizm jest niezbędna do odpowiedniego i skutecznego leczenia. Linia dożylna powinna być utrzymana i monitorowane godzinowa dla infiltracji. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daje gentamycynę, ponieważ może uszkodzić żyły czasowo. Poziom gentamycyny należy monitorować za protokołem szpitalnym, jak powinna inne poziomy aminoglikozydowe.

Tlen

Wysycenia tlenu (monitorowane oksymetrem pulsowym) powinny być utrzymywane na poziomie lub powyżej 92 procent. Tlenu zostanie dostarczona przez kaptur lub namiocie. Sonda pulsoksymetr impuls może być konieczne częściej zmienione lub pokryte namiotem tlenowym. Starsze dzieci mogą korzystać z kaniuli nosowej, ale także wilgotność powinna być dołączona do każdego typu dostawy tlenu. Zabiegi nebulizatora należy przed karmieniem i towarzyszy piersiowej perkusji poluzować wydzieliny. Ocena oddechu dźwięki przed i po nebulizator i klatki piersiowej perkusja jest ważne dla porównania.

Komfort i Bary

Niemowlęta powinny być umieszczone na komfort i możliwość odpoczynku. Komfort może często zawierają przetrzymywany przez matki lub innych opiekunów podstawowych. Przeciwgorączkowe są wykorzystywane zgodnie z zamówieniem, ale tylko wtedy, gdy dziecko jest niewygodne lub wystąpiły powikłania z gorączką, takie jak zwiększenie częstości oddechów. Reszta jest krytyczny w opiece pielęgniarskiej niemowlęcia z zapaleniem płuc. Większość planowane interwencje, takie jak antybiotyki i zabiegi nebulizer można zrobić, gdy dziecko śpi, jeśli to konieczne. Inne można zapewnić opieki, gdy dziecko nie śpi na karmienie.

Wsparcie rodzicielska

Mając dziecko z zapaleniem płuc jest przerażającym doświadczeniem dla rodziców. Mogą się martwić, że ich dziecko umrze i czują się bezradni, dbać o niego. Utrzymanie spokojny, pewny siebie współczucie jest ważne dla dobrobytu rodziny. Wyjaśniając, nawet najmniejszą interwencję może złagodzić niektóre z ich obaw. Pozwolić rodzicami lub opiekunami pierwotnych do ich niemowląt w każdym czasie, jeśli to możliwe.

Edukacja

Pielęgnowanie dziecka z zapaleniem płuc obejmuje wychowanie w rodzinie. Edukacja opiekuna, mówiąc nazwy leków używanych. Jeśli jest zmiana antybiotyków, opiekunowi wyjaśnić przyczynę tego. Utrzymać rodzinę zaangażowanych i świadomych celu poprawy ich samopoczucia, więc mogą w pełni uczestniczyć w odzyskaniu dziecka z zapaleniem płuc.

Jak Delegat opieki pielęgniarskiej

Jak Delegat opieki pielęgniarskiej


Opieka pielęgniarska jest przez różnych pracowników służby zdrowia, w tym lekarzy pielęgniarki, pielęgniarek, licencjonowane praktyczne pielęgniarki i certyfikowanych asystentów opieki. Tych praktyki w szpitalach, wykwalifikowanych obiektów opieki, przychodni i domu zdrowia. W każdym z tych ustawień, zadania organów nadzoru opieki delegować swoich pracowników wsparcia na podstawie przepisów stanowych praktyk, potrzeb pacjenta i personelu, kompetencji i wiedzy. Powierzenie opieki zapewnia więcej czasu na organy nadzoru do wykonywania opieki wykwalifikowanych zadań, które nie mogą być przypisane do mniej wykwalifikowanych pracowników.

Instrukcje

1 Przed delegowanie zadań, opisz swój stan akt praktyki pielęgniarskiej, aby zrozumieć, co wchodzi w zakres członka personelu praktyki. Jako przełożony, licencja pielęgniarska może być odwołane przez powierzania obowiązków niewykwalifikowany personel. Przypisywanie zadania, takie jak pomoc w kąpieli, ubierania, jedzenia i podstawowych sprawności ruchowej do certyfikowanych asystentów pielęgniarskich (CNAS). W niektórych placówkach CNAS mogą życiowych i przekazać wyniki do nadzorcy pielęgniarka. Przekazać zadania, takie jak leki i rur administracji karmienia do licencjonowani pracownicy.

2 zadania delegować pielęgniarek, którzy wykazali kompetencje w danej umiejętności. Chociaż umiejętności uczy się w ramach procesu edukacji, nie oznacza automatycznie, że pielęgniarka jest w stanie wykonać zadanie bez nadzoru. Delegować zadania pielęgniarki w oparciu o udokumentowane opinie kompetencyjnych. Na przykład, pielęgniarka z mniejszym doświadczeniem rozpoczęciem dożylnego może wymagać nadzoru przed zadaniem może być odpowiednio delegowany do niej.

Delegowanie zadań pielęgniarskich 3 w oparciu o wieku pacjenta, stanu zdrowia i cech behawioralnych. Pielęgniarka, która posługuje się opieki dorosłych może wymagać dalszego szkolenia i nadzoru przed zapewnienie opieki dla pacjenta pediatrycznego. Wojowniczy lub mylić pacjent może wymagać pielęgniarka z większym doświadczeniem w celu zapewnienia pracownikom i bezpieczeństwo pacjenta.

4 Przejrzyj zasady i procedury dotyczące instrumentu przed przekazaniem zadań pielęgniarskich. Niektóre zadania mogą być przekazane w jednym typie ustawienia medycznej, ale nie w innym. Na przykład, CNA zazwyczaj nie wykonuje rozwiązanych zmiany opatrunku w szpitalu; jednak zadanie to może być wykonywane przez CNA świadczenie usług zdrowotnych w domu.

Jak zrobić okołooperacyjnym planów opieki pielęgniarskiej

Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentów poddawanych operacji pielęgniarka powinni zawsze mieć plan opieki okołooperacyjnej. Plany opieki pielęgniarskiej jest mapa drogowa zadań pielęgniarki będą wykonywać, aby zapewnić wysoką jakość opieki nad pacjentem po zabiegu chirurgicznym. Faza okołooperacyjna jest zdefiniowany jako czas pacjent wchodzi do sali operacyjnej aż do czasu pacjent opuszcza. Plan opieki pielęgniarskiej można podzielić na trzy etapy: czas przed rozpoczęciem zabiegu, czas podczas zabiegu oraz czas po zakończeniu operacji. Poniżej znajduje się krótki opis, w jaki sposób rozwinąć trzy fazy i co powinny zawierać wspólne i ogólnych procedur chirurgicznych. Indywidualne wymagania zabiegu chirurgicznego może być włożony w razie potrzeby.

Instrukcje

1 Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem operacji obowiązki opieki obejmują pozycjonowanie i zabezpieczania pacjenta na stole operacyjnym i przygotowanie ich do indukcji znieczulenia. Plan powinien obejmować opiekę pielęgniarską emocjonalny dla pacjenta przez wyjaśniając, co się robi i czego mogą się spodziewać. Emocjonalne opieki dla pacjenta jest ważną częścią planu opieki w tej fazie. Pielęgniarka w tym momencie powinny zapewnić tożsamość i działanie będą posiadający pacjenta. Znany jako "time out", to część każdego planu opieki okołooperacyjnej. Napisz do dyspozycji dostawcy znieczulenia z fazy indukcji.

2. Zastanów się, że po indukcji znieczulenia, a przed rozpoczęciem operacji, plan opieki pielęgniarskiej obejmuje przygotowanie pacjenta do zabiegu chirurgicznego, które należy przeprowadzić. Może to obejmować dalsze pozycjonowanie pacjenta, wkładając cewnika moczowego, stosując urządzenia kompresji nogi i mocowania różnorodne elektrochirurgicznym pad. Wykorzystując urządzenia ocieplenie pacjentów powinno być częścią planu, jak również. W tym momencie plan obejmują ekspozycję miejsca operowanego i wykonać chirurgicznego prep skóry.

3 Wiedz, że podczas operacji, plan opieki pielęgniarskiej obejmuje utrzymanie sumiennego postrzeganie postęp operacji, zapewniając wszystkie urządzenia chirurgiczne są prawidłowo i sprawne połączone, zapewnienie odpowiednich dostaw do pola operacyjnego oraz dbanie o dostawy, które są usuwane z pole operacyjne. Zakończenie okołooperacyjnym rekordu odbywa się w tym okresie, jak również stworzenie planu działań po opiekę operacyjny dla pacjenta.

4 Należy pamiętać, że w trakcie realizacji operacji, plan opieki pielęgniarskiej obejmuje wykonanie wszystkich liczy chirurgicznych w tym gąbki, igieł i instrumentów. Odłącz wszystkie urządzenia chirurgiczne, gdy stosowne. Zastosowanie jałowy opatrunek i usuwania sterylnych serwet chirurgicznych są częścią planu. Wykonaj odpowiednie procedury i dbać o dowolnej próbki chirurgicznych.

5 wiedzieć, że po zakończeniu operacji, plan opieki obejmuje przygotowanie pacjenta do przeniesienia na stanowisko znieczulenia Terapii (pacu). Utrzymanie komfort pacjenta w ciepłych koców są teraz niezbędne. Plan będzie zawierał żadnego wsparcia dostawcą znieczulenie może potrzebować podczas powstania pacjenta ze znieczulenia. Pielęgniarka plany bezpiecznego transferu pacjenta od stołu operacyjnego na noszach do transportu do pacu.

Wskazówki:

  • Okołooperacyjne plany opiekę pielęgniarską mogą różnić się ogromnie i często się zmieniają, podczas jakiejkolwiek operacji chirurgicznej.
  • Nigdy nie zakładaj, że ktoś wprowadził żadnej części swojego planu opieki pielęgniarskiej.

Plan opieki pielęgniarskiej do niepokoju Interwencje psychologiczne

Niezależnie od tego czy pielęgniarka, pielęgniarka licencji praktyczne / lub zawodowe jeszcze jako student pielęgniarstwa, tworząc skuteczny plan opieki pielęgniarskiej jest podstawową funkcją w wspaniałą opiekę nad pacjentem. Gdy mamy do czynienia z psychologicznych aspektów leczenia pacjenta, jednak wszystko może stać się nieco bardziej skomplikowana. Tutaj znajdziesz kilka ważnych kwestii i informacje przydatne dla tworzenia planu opieki pielęgniarskiej, w tym interwencji psychologicznych, dla pacjentów cierpiących na lęk.

Funkcja i Podstawy psychologicznej opieki planów

Plany opieki pielęgniarskiej mają zapewnić zespołowi opieki z dobrze zdefiniowanego zestawu celów i działań, które są specjalnie dostosowane do każdego pacjenta indywidualnie. Rodzaj choroby psychicznej i psychologicznej popytu opieki nawet większą uwagę na unikalny, indywidualny plan opieki, więc ważne jest, aby zebrać dokładną i pełną historię od pacjenta i jego rodziny, oraz omówienie celów i oczekiwań pacjenta do leczenia i opieki , jeszcze przed rozpoczęciem napisać plan opieki pielęgniarskiej.

Psychologiczne Plan opieki pielęgniarskiej będzie podobny w konstrukcji do innego planu opieki pielęgniarskiej, w które można jasno określić cele leczenia i określić odpowiednie interwencje. Jednak psychologiczne plany opieki może być trochę trudniej stworzyć, ponieważ trzeba znaleźć sposób przełożyć często niejednoznaczne objawy i cele leczenia w praktyce, realistycznych celów i działań. Dodatkowo, w przypadku oceny efektów realizowanego planu opieki, należy w dużym stopniu polegają na samoocenę pacjenta objawów do ustalenia skuteczności wszelkich działań.

Skuteczne i użyteczne plany psychologiczne opiekę pielęgniarską mogą być tworzone, choć i może być bardzo pomocne dla personelu pielęgniarskiego, a także cierpliwość.

Zakres postępowania

Jednym z najtrudniejszych aspektów tworzenia psychologicznych planów opieki pielęgniarskiej dla pacjentów z lękiem, że wiele pielęgniarek borykają, jest utrzymanie zgodności z zakresem praktyki. Na przykład, przepisy opieki wielu Członkowskich stanowią jasno określone różnice pomiędzy jakiego rodzaju psychologicznej opieki (w tym diagnozy) lekarze i pielęgniarki mogą dostarczyć, a nawet między tym, co opieka pielęgniarek i licencjonowani praktyczne / pielęgniarki zawodowe może zapewnić. Jeśli masz wątpliwości, czy proponowane interwencyjna zwłaszcza w swoim zakresie praktyki, skontaktuj się z dyrektorem pielęgniarstwa i rada pielęgniarek w danym stanie.

Jednak wiele interwencje typowe dla pacjentów cierpiących na różne rodzaje lęku, takich jak oferując zachęty do prowadzenia grup wsparcia społecznego, uczy pacjentów metod relaksacyjnych, oraz zapewnienie spokojnego miejsca dla pacjentów, aby przejść gdy cierpi atak lęku / paniki, są dobrze Każde państwo, w zakres opieki w praktyce, a często okazują się bardzo przydatne. Większość działania pielęgniarskie psychologiczne są oparte na zdrowym rozsądku i współczuciem, i będzie obejmować rodzaju rzeczy można zrobić dla ukochanej osoby lub przyjaciela, który cierpi z powodu lęku.

Definiowanie celów i interwencji

Jak wcześniej wspomniano, choć Część najbardziej pielęgniarki mają problemy z przy tworzeniu planów opieki przekłada się na konkretne pomysły dwuznaczne metody. Wszystkie cele i interwencje powinny być konkretne i realna. Cele, które są niemożliwe dla pacjenta lub personelu pielęgniarskiego do osiągnięcia, lub jasno stwierdzić, że udało im się osiągnąć, jest bardziej prawdopodobne, aby utrudnić postęp psychologicznego pacjenta niż pomoc.

Oprócz tego, że realistyczne i osiągalne, postaraj cele bardzo specyficzne. Na przykład, powiedzmy, że masz pacjenta, który cierpi z powodu lęku, i ma częsty niepokój / ataki paniki (03:57 dziennie). "Pacjent będzie zmniejszyły niepokój", jest realne i osiągalne celem, ale "Pacjent zgłasza mniej niż dwa lęku / ataki paniki dziennie" jest o wiele bardziej konkretne i wymierne, i pozwala na personel pielęgniarski skupić się na interwencjach, które ograniczą lub wyeliminowanie wyzwala / przyczyn ataków lęku / paniki pacjenta.

Ważne jest również, aby pamiętać, że, podczas gdy pacjent powinien być zawarty w rozwoju leczenia i plan opieki celów, plan opieki pielęgniarskiej jest stosowany głównie jako wytyczne dla personelu pielęgniarskiego, a tym samym, należy przede wszystkim składa się z celów i działań, które personel pielęgniarski może lub ma bezpośredni wpływ na. Jako przykład, celem - "Pacjent będzie utrzymywać zgodność z leków schematu" - może wydawać się zależne od pacjenta, ale interwencje, takie jak następujące pozwalają personel pielęgniarski podjąć aktywną rolę w pomaganiu pacjenta do osiągnięcia tego celu i zapewnienie ostrożnego, praktycznej opieki pielęgniarskiej:

"Personel pielęgniarski będzie podawał leki zgodnie z zaleceniami lekarza / psychiatry."
"Personel pielęgniarski pozostanie pacjenta, aż lek został połknięty lub odrzucone."
"Personel pielęgniarski będzie edukować pacjenta w zakresie szkodliwych skutków dla zdrowia lub psychologicznych skutków nieprzestrzegania przepisanych leków."

Ostatecznie, skuteczne psychologiczna Plan opieki pielęgniarskiej mogą być tworzone tak długo, jak to jest możliwe, aby pozostać w swoim zakresie praktyki oraz konkretne, realistyczne i osiągalne cele i interwencji.

Jak napisać Diagnoza pielęgniarska

Odnosi się do diagnozy pielęgniarskiej opieki standaryzowanego język opracowany przez północnoamerykańskim Pielęgniarstwa Diagnoza Stowarzyszenia (NANDA) umożliwienia zarejestrowanych pielęgniarek do identyfikacji problemów pacjenta w sposób, który może być stale przekazywane w całej klinicznych. Diagnozy pielęgniarskie identyfikować problemy, które mogą być odpowiednio uwzględnione przez pielęgniarki, w przeciwieństwie do diagnoz medycznych, które odzwierciedlają problemy związane z lekarzy-. Zgodnie z Texas zasobu adwokatów Pielęgniarstwa Edukacji, zasobów internetowych dla pielęgniarek, najbardziej pisemne diagnozy pielęgniarskie się z trzech części.

Instrukcje

1 Wykonaj oceny pielęgniarskiej w celu identyfikacji istotnych problemów pacjenta. Twoja ocena może obejmować wywiad z pacjentem i / lub znaczących innych, badanie fizykalne, przegląd dokumentacji medycznej pacjenta i / lub konsultacje z innymi opieki zdrowotnej. Możesz również zawierać wnioski z monitorów pacjenta, życiowych, badań laboratoryjnych, i innych badań diagnostycznych.

2 Krótko skanować listy Nanda zatwierdzonych diagnoz pielęgniarskich, aby zobaczyć, czy jakiegokolwiek meczu wyniki od swojej oceny. Chociaż istnieje całe książki na ten temat, można również wybrać szybki dostęp on-line na stronach takich jak Scribd.com. (Znajdź ogniwo Referencje.) Niektóre szpitale dostarczenie kart własnych diagnoz pielęgniarskich wraz z odpowiednimi, a nie są to produkty komercyjne dostępne także.

3 Wybierz odpowiednią diagnozę pielęgniarską i określić, czy ma dwie lub trzy części. Większość diagnoz pielęgniarskich składają etykiety Nanda diagnostycznych, czynnikiem związanym, a dowodów na poparcie diagnozę. "Ryzyko dla" diagnoz pielęgniarskich będzie miał tylko dwa składniki: label diagnostyczne i związane z czynników (y).

4 Napisz na diagnozę pielęgniarską w standardowy sposób. Dla większości diagnoz pielęgniarskich, format będzie wyglądał tak: ". Zamieszanie, ostre, związanych ze znieczuleniem, o czym świadczy niezdolność do identyfikacji osoby lub miejsca" A "ryzyko" diagnozy pielęgniarskiej może czytać "krwawienia, ryzyko, związane z krzepnięciem zaburzenie ", z tylko z dwóch części.

5 Jak ty i twoi koledzy zapewniają opiekę pielęgniarską i zmiany stanu pacjenta, ocenia pielęgniarska może zidentyfikować potrzebę zmiany niektórych swoich diagnoz pielęgniarskich. Gdy pacjent odzyskuje z jego znieczulenia, na przykład podobne do diagnozy pielęgniarskiej błąd może nie być odpowiedni. Pielęgniarka pamiętać, że zmiany na pacjenta planu opieki pielęgniarskiej.

Wskazówki:

  • Podczas korzystania z terminologii Nanda i pisać pielęgniarstwa diagnoz w standardowej formie, jesteś w stanie lepiej przekazać zaleceń kolegów w sposób, który promuje spójność w opiece nad pacjentem i poprawia wyniki.
  • Diagnoza pielęgniarska nie jest taka sama jak diagnozy medycznej, a istnieją przepisy zakazujące pielęgniarkom od postawienia diagnozy. Trzymać się terminologii Nanda i skupić się na kwestiach związanych z pielęgniarstwa,.

Jak uruchomić Diagnoza pielęgniarska Używanie Roy Adaptacja modelu?

Jak uruchomić Diagnoza pielęgniarska Używanie Roy Adaptacja modelu?


Roy Adaptacja modelu jest podejście do rozwiązywania problemów, który został opracowany przez siostrę Callista Roy. To jest częściowo oparty na Abraham Maslow w "hierarchii potrzeb" i "Need zadowolenia modele" i Dorothy Johnsona "System Zachowanie modelu." Model Roya skupia się na jak pacjent korzysta z metod radzenia sobie z adaptacyjne chronić swoją fizjologiczną, psychiczną i społeczną spójność, aby przywrócić "trzeba satysfakcję." W zakresie pielęgniarstwa, dane zgromadzone na zdolność pacjenta do radzenia sobie i adaptacji. Podejście opieka pielęgniarska jest realizowany i wyników opieki są oceniane. Przed opracowaniem diagnozy, specjalistów opieki pierwsze musi ocenić zachowanie pacjenta.

Instrukcje

1 Ocenić zachowanie fizjologicznej. Na podstawie Maslowa "hierarchii potrzeb," nauka, czy pacjent jest zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak natleniania, żywienia, eliminacji, aktywności i odpoczynku. Oceny bardziej złożonych procesów, takich jak bilans elektrolitycznej, płynów i funkcji neurologicznych i hormonalnego. Zbadaj, jak funkcje pacjenta. Jest on w stanie samodzielnie funkcjonować? Może on kąpiel w spokoju? Czy on lub ona zakupy i gotować dla siebie? Czy on lub ona zachować czyste i bezpieczne środowisko życia?

2 Ocenić stan duchowy i psychiczny pacjenta. Zapytaj, jak on widzi siebie lub siebie w kategoriach wszechświata, rodziny, społeczności i duchowego związku. Poczucie, jeśli on lub ona czuje się potrzebny i czy on lub ona myśli życie ma sens i cel. Według Roy, czując potrzebne jest częścią tożsamości grupowej "uczciwości", gdy czuje się poczucie własności z innymi.

3 Zapotrzebowanie jest "spójność społeczna", wiedząc, który z nich jest w stosunku do innych. Wiedząc się połączony jest wiedzieć, gdzie jedna mieści się w społecznej hierarchii, rodziny i społeczności. Ocenić, jak duża odpowiedzialność pacjent posiada, jak on lub ona równoważy interakcji, i czy on lub ona ucieka i obejmuje interakcji. Zwróć uwagę, jak on podchodzi do celów, jak on je spełnia, czy on lub ona je kończy i jak się czuje, gdy cele nie zostały spełnione.

4 Jak współzależne jest chory na innych, dla miłości, uczucia i wartości. Według Roya, jest nieodłącznym potrzeba osiągnięcia "relacyjnej integralności" za pomocą procesu "uczuciowej" adekwatności. Pacjent powinien wykazywać pewien stopień relacyjnej integralności za pomocą adekwatności rozwojowy i zasobów. Oznacza to, że on lub ona dowiedzieliśmy się, jak otrzymać jedzenie, schronienie, zdrowia i bezpieczeństwa poprzez współzależności z innymi.

Wskazówki:

  • Po ocenie zachowania, profesjonalnej pielęgnacji powinny ocenić bodźce, które mogą mieć wpływ na zachowanie. To jest, gdy diagnoza pielęgniarska wstępny można sformułować.

Co to jest ostra opieki pielęgniarskiej?

Co to jest ostra opieki pielęgniarskiej?


Ostra opieka pielęgniarska jest krótkoterminowa opieka pielęgniarska dla pacjentów medycznych z ostre lub przewlekłe choroby, a dla pacjentów chirurgicznych wymagających operacji.

Rodzaje

Pielęgniarka opieki ostrej można wykorzystać do opieki dla pacjentów, posortowane według typu leczenia (takich jak te, operowanych), określonego stanu zdrowia (takich jak rak), system ciała (takich jak serca i układu krążenia) lub od dobrze określonej populacji, takich jak osoby starsze.

Ustawienia

Pielęgniarka opieki ostrej może działać na ogólnej jednostki znanej jako "podłogi med-Surg" ("g" wymawia się jak "j") lub na specjalne jednostki med-Surg, takich jak neurochirurgii.

Obowiązki

Bez względu na to, gdzie jest on przypisany, ostrej opieki pielęgniarki oceni jego pacjenta, aby dowiedzieć się, co jest nie tak (np, wymioty z powodu grypy), postawienia diagnozy pielęgniarskiej (na przykład niedobór objętości płynu), opiekę planu (np zachęcić płynów doustnych i IV ), zapewnić opiekę (np administrowania IV) oraz oceny wyników (np normalnej objętości płynu).

Rozważania

Podczas gdy jednostki opieki medycznej chirurgiczne dawna uważane poligonem dla innych specjalności pielęgniarskich, wiele pielęgniarek zdecydujesz się spędzić całe swoje kariery w ostrych opieki pielęgniarki.

Wynagrodzenie

Zgodnie z Bureau of Labor Statistics, począwszy od 2006 roku, ostre opieki pielęgniarki w USA uzyskał średnią pensję w wysokości 58.550 dolarów rocznie.

Jak zrobić plan opieki pielęgniarskiej

Jak zrobić plan opieki pielęgniarskiej


Stworzyć indywidualny plan pielęgnacyjne, które zapewnia Twojego pacjenta z opcją leczenia prawej jednocześnie oceniając jego postępy. Podczas gdy format, którego używasz do tworzenia planu opieki mogą się różnić zależnie od szpitala lub opieki centrum, muszą być dokładne i wyczerpujące. Aby być skutecznym, plan opieki pielęgniarskiej powinna zweryfikować swój stan zdrowia pacjenta oraz innych istotnych danych, przypisać diagnozy pielęgniarskiej, tworzyć mierzalne cele i działania, aby go leczyć, i ocenić jego stan.

Instrukcje

1 Wykonaj kompleksowej oceny pacjenta. Zbadać dokumentację medyczną twojego pacjenta recenzję swoją historię medyczną i społeczną, leki, wszelkie nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych lub skutki uboczne, że wystąpi. Przeprowadzić badanie lekarskie w celu oceny jego funkcje motoryczne i sensoryczne nerwów, i obserwować pod kątem objawów fizycznych i objawów jego stanu.

2 Przegląd wszystkich informacji, które zostały zebrane, w tym fizycznych raportów badań i dokumentacji medycznej, aby utworzyć listę problemów jako część diagnozy pielęgniarskiej. Zidentyfikować czynniki związane z problemem, takich jak problemy rodzinne i nawyków żywieniowych, lub potencjalnych problemów, które mogą mieć wpływ na pacjenta.

3 Zakup "NANDA-I pielęgniarstwo diagnoz: definicje i klasyfikacje" instrukcji. Odnoszą się do tej instrukcji do wyczerpującej listy sprawozdań problemowych i diagnoz pielęgniarskich, które pomogą Ci określić odpowiedni plan opieki dla pacjenta. Upewnij się, że diagnoza pielęgniarska wybrania jest specyficzna dla stanu zdrowia swojego pacjenta, aby uniknąć ryzyka błędnej diagnozy.

4 Lista mierzalne cele i wyniki, które zamierzają uzyskać za pośrednictwem planu opieki. Na przykład, jeśli twoim celem jest, aby poprawić ogólny stan odżywienia Twojego pacjenta, Twój wynik będzie zapewnienie, że pacjent otrzymuje 5 kilogramów w określonym przedziale czasowym.

5 Określenie i wdrożenie konkretnych zleceń opieki lub działań, które pomogą Ci osiągnąć pożądane cele opieki zdrowotnej dla pacjenta. Dokumentowania zleceń pielęgniarskich z godziną, datą i konkretnych zadań, które każdy członek zespołu pielęgniarskiego łatwo naśladowania. Użyj zaskarżeniu instrukcje takie jak "miejsce bandażem spirala na prawej nodze od kostki po prostu pod kolana."

6 ocenić postępy twojego pacjenta w stosunku do swoich celów programu, opiekę pielęgniarską, aby zapewnić jego skuteczność. Zdecyduj, czy Twoje cele planu opieki w pełni lub częściowo udało się w celu ustalenia, czy należy przerwać, kontynuować lub zmienić je.

Wskazówki:

  • Twój Plan opieki pielęgniarskiej powinny ewoluować z czasem do refleksji istniejącego stanu pacjenta, jego pozytywną lub negatywną odpowiedź na leczenie, a także wszelkie strategie interwencyjne, których używasz.

Dlaczego jest ważne w opieki pielęgniarskiej pracy zespołowej?

Dlaczego jest ważne w opieki pielęgniarskiej pracy zespołowej?

Pielęgniarki odgrywają istotną rolę w ochronie zdrowia - pielęgniarki obejmują największy zawód opieki zdrowotnej, z 369,868 wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego pracy w NHS w 2012 roku. Pielęgniarek w leczeniu pacjentów, oferty edukacji i informacji dla pacjentów i ich rodzin i zapewnić wsparcie emocjonalne do tych, którzy jej potrzebują. Inne obowiązki obejmują wykonywanie badania lekarskie, analizy wyników i pomoc w rehabilitacji pacjentów. Kilku pacjentów zobaczyć tylko jedną pielęgniarką lub lekarzem, co czyni go szczególnie ważne dla pielęgniarek, aby rozwijać umiejętności pracy zespołowej silne.

Poprawę wyników

Problemy komunikacji i pracy zespołowej niewystarczające są zarówno czynniki wpływające na biednych opieki i wyższa cena śmierci. Podział pracy zespołowej może mieć katastrofalne skutki w środowisku pogotowie, ponieważ brakuje informacji lub współpracy może prowadzić do błędów w opiece pielęgniarskiej. I odwrotnie praca zespołowa może prowadzić do bardziej pozytywne wyniki pacjenta, bardziej uzasadnione decyzje opracowany przez zwiększenie wymiany informacji i mniej błędów popełnianych ze względu na brak informacji.

Komunikacja

Praca zespołowa w opiece pielęgniarskiej przyczynia się bezpośrednio do bardziej skutecznej komunikacji. Pielęgniarki komunikować się ze sobą porównać uwagi ogólne, omówić nowe informacje o stanie zmienione zdrowia pacjenta i Uwaga zmiany w planie opieki medycznej pacjenta, takich jak recept, zmiany w diecie lub operacje zaplanowane. Opieka pielęgniarska obejmuje również komunikowanie się z innymi lekarzami, w tym lekarzy, terapeutów mowy i sanitariuszy. Będąc graczem zespołu wymaga wymiany spostrzeżeń, uwag i obawy z odpowiednich dostawców usług medycznych do korekty do opieki nad pacjentem.

Kolega wiedzy

Utrzymanie silnej pracy zespołowej środowiska pielęgniarstwem można zwiększyć kolega wiedzy. Pracując razem, pielęgniarki można przejść wzdłuż nowe strategie, techniki lub informacje o poszczególnych diagnozy. To zwiększa ogólną wiedzę zespołu, ponieważ pielęgniarek mogą pochodzić z różnych szkoleń i doświadczenia środowisk. Bardziej doświadczonych pielęgniarek może również pomóc nowsze specjalistów lub tych przechodzi do miejsca pracy z innego miejsca. Dodatkowo pracy zespołowej pozwala opieki kolegów do zaznajomienia się z sobą w profesjonalne mocnych i słabych stron. Podczas przypisywania pacjentów, siostra personel może przypisać dziecka pacjent do pielęgniarki z znaczące doświadczenie lub osobiste umiejętności do pracy z dziećmi, lub przypisać serca pacjenta do pielęgniarki, którzy właśnie ukończyli szkolenia specjalistyczne w innowacyjnych opieki kardiologicznej.

Zadowolenie z pracy

Promowanie pracy zespołowej w opiece pielęgniarskiej może również zwiększyć zadowolenie z pracy dla osób zaangażowanych. Brakuje pracy zespołowej mentalności środowisk może rozbić do konkurencji, drobnej kłótni lub frustracje, z pracowników postrzegane nie być pociągnięcie ich wagi. Praca zespołowa może sprzyjać zwiększona motywacja i chęć być pomocne w sytuacjach stresowych lub awaryjnego.

Samorządności

Pracy zespołowej silne etykę w opiece pielęgniarskiej może zwiększyć samorządności. Wydziały pielęgniarstwa, które nie rozbicie na pracownika częste kłótnie i nie można uniknąć pomyłki, ale stale produkować wysokiej jakości opieki są bardziej prawdopodobne, aby być dozwolone niektóre autonomii i samorządności w szpitalu lub środowisku opieki medycznej. Wydziały pielęgniarstwa nieskuteczne może być więcej kontroli administracyjnych i rozporządzenia.