adcov.com

oczysci rane maczac w wodzie

Leczenie ran wodą z solą

Leczenie ran wodą z solą

Dlaczego Salt Water?

Słona woda jest od dawna uważana za naturalny środek antyseptyczny i pomaga oczyścić i wysterylizować otwarte rany. Chociaż znany wyraz "wprowadzenie soli w rany" ma negatywny wydźwięk, gdyż sól ma tendencję do żądło, gdy umieszczone w otwartej rany lub cięcia, sól jest korzystna w dłuższej perspektywie. Ponieważ sól wydaje się być ściernym, to najlepiej, aby rozcieńczyć w roztworze wodnym. Słona woda jest najbardziej efektywna, gdy 1 łyżki. z soli dodano do 1 kubka ciepłej wody. Wymieszać sól do wody, aż się rozpuści, a następnie zanurzyć w niej rany. Chociaż leczenie wodą morską nie jest idealny jako podstawowy leczenia wszystkich ran, jest to doskonały wstępnej obróbce do dezynfekcji rany.

Leczenie ran

Jeśli masz małą ranę na dłoni lub stóp, wypełnienia małą miskę z ciepłą wodą, dodać kilka łyżek soli i moczyć ranę na 15 minut. Następnie przemyć ranę w zimnej wodzie i dokładnie osuszyć. Dodaj nadtlenku wodoru lub alkoholu tarcie na skórze, jeśli chcesz. Jeśli masz większą ranę, może chcesz wziąć kąpiel z wodą morską. Napełnij wannę ciepłą wodą i dodać 1 szklankę słonej wody do kąpieli. Dokładnie wymieszać kąpielą z rękami do momentu całkowitego rozpuszczenia soli. Siedzieć w zlewce z wodą przez 15 minut, a następnie spłukać dokładnie pod prysznicem. Śledź z leczenia spot alkoholem lub nadtlenku wodoru do dalszego wysterylizować swoje rany.

Ostrzeżenia o leczeniu ran

Nie należy korzystać z kąpieli z wodą morską, jeśli rana krwawi. Możesz zimnica swoją ranę delikatnie wodą z solą, ale nie moczyć go aż do rana zakrzepła całkowicie. Jeśli rana krwawi obficie i jest obrzęk, do lekarza lub natychmiast udać się na pogotowie. Jeśli wydaje się, że złamana kość, nie moczyć ranę w słonej wodzie. Leczenia ran w słonej wodzie jest doskonałym środkiem zapobiegawczym przeciwko zarazków i infekcji, ale nie uleczy wszystkie rany. Twoja rana może wymagać szwów i innych pomocy medycznej przed moczenia swoje rany w słonej wodzie będzie skuteczna. W przypadku wątpliwości, zawsze skontaktować się z lekarzem i zapytać ją, co zrobić obrażeń.

Strona główna zadośćuczynienie za Mild Burns

Burns oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Definicję medyczną oparzenie jest określona przez głębokość szkód. Oparzenia pierwszego stopnia są łagodne oparzenia, ponieważ tylko częściowo rozciągają się do wnętrza skóry. Ponieważ skóra właściwa i środkowa warstwa skóry nie jest całkowicie zniszczone, łagodne oparzenie można łatwo wyleczyć. Nowa skóra mogą rosnąć na zewnątrz od skóry właściwej i wymienić spaloną skórę. Z tego powodu łagodnych oparzeń są łatwe do leczenia i istnieje wiele metod, które mogą być stosowane pojedynczo lub w kombinacji.

Cool Water

Łagodnym oparzenie ważne jest, aby zanurzyć ranę w zimnej wodzie w ciągu jednej minuty wypadku. Chłodna woda przestanie palić rozprzestrzenianiu. Wody lodowej może spalić pogarsza uszkodzenia komórek skóry. Strona Matka Natura mówi: "Ponieważ nasze komórki nadal tosty nawet po oddzielić się od źródła ciepła, co robisz w ciągu pierwszych kilku minut po spalone może znacznie wpłynąć na jak dobrze wygojenia skóry." Chłodna woda paraliżuje również skórę i działa jak środek przeciwbólowy.

Mleko

Moczenie spalony obszar w mleku ma innej opcji. Dr M. Purcell, dermatolog i przewodniczący Wydziału Dermatologii na Philadelphia College of Osteopathic Medicine zaleca, pełne mleko, ponieważ jego zawartość tłuszczu ukoi skórę. Zanurzyć spalił skórę w mleku przez 15 minut lub czystą ściereczkę namoczyć w mleku, a następnie zastosować go do wypalenia. Mleko może również promować gojenie oparzeń.

Przygotowanie H

To over-the-counter hemoroidy krem ​​może również przyspieszyć gojenie. Według dr Jerold Z. Kaplan, dyrektor medyczny Centrum Alta Bates Nagrywanie w Berkeley w Kalifornii, Przygotowanie H zawiera pochodną drożdży, który pomaga w uzdrowieniu. Stosuje się niewielką ilość kremu hemoroidów do wypalenia dziennie. Krem można zmniejszyć czas gojenia przez jeden do trzech dni.

Aloe Vera

Aloes jest soczyste roślin z liśćmi wypełnionych żelem. Aloe vera jest dobrze znany w leczeniu oparzeń słonecznych, ale jest skuteczny w przypadku innych poparzenia I stopnia, jak również. Jeśli masz roślinę można złamać liść. Wiele osób ma butelki żelu z aloesu lub soku z aloesu w domu. Każdy z nich będzie działać. Dla najlepszych rezultatów stosować aloes kilka dni po oparzeniu. Użyj Aloes cztery do sześciu razy dziennie, sugeruje dr D'Anne Kleinsmith, dermatolog kosmetyczny w William Beaumont Hospital niedaleko Detroit.

Utrzymuj w czystości

Czyste spalanie może goją się szybciej. Użyj delikatnego mydła i wody do mycia spaloną skórę na co dzień. Również upewnić się, że skóra jest suche. Jeśli oparzenie jest bardzo delikatne w dotyku, zastosowanie czystego bandaża lub gazy na pokrycie rany między myciu.

Jakie witaminy są rozpuszczalne w wodzie?

Jakie witaminy są rozpuszczalne w wodzie?


Witaminy rozpuszczalne w wodzie nie gromadzą się w organizmie, a tym samym zmniejsza możliwość toksycznych skutków ubocznych w wyniku przedawkowania. Codzienne oddawanie moczu pomaga przepłukać te witaminy z organizmu. Gotowanie zmniejsza zawartość witamin rozpuszczalnych w wodzie w żywności. Nieprawidłowe przechowywania żywności może również zmniejszyć witamin rozpuszczalnych w wodzie spożywczych. Ważne jest, aby zastąpić te witaminy w organizmie, w celu utrzymania dobrego zdrowia.

Witamina C

Witamina C jest rozpuszczalną w wodzie witaminą, która występuje w wielu produktach żywnościowych, takich jak brokuły, truskawki, zielona papryka, pomidory i warzywach. Najlepsze źródło witaminy C w owocach cytrusowych lub ich soków, takich jak pomarańcze, grejpfruty lub mandarynki. Na przykład, 8 uncji Szklanka soku pomarańczowego zapewnia 120 procent zalecanego dziennego spożycia (RDA) witaminy C. Witamina ta jest niezbędna w organizmie, ponieważ pomaga utrzymać silny system odpornościowy, pomaga budować mocne kości i zęby, zwiększa wchłanianie żelaza i wzmacnia Ściany naczyń krwionośnych.

Witaminy B-Complex

Wszystkie formy witamin z grupy B-kompleks jest rozpuszczalny w wodzie. Obejmuje B-6, B-12, B-1 i B-2. Inne formy witamin z grupy B-kompleks są kwas pantotenowy, kwas foliowy, niacyna i biotyna. B-kompleks witamin pomaga korzystać z energii w żywności, utrzymać skórę jasne i zdrowe i paliwa apetyt. Są one również ważne, aby utrzymać swój wzrok i układ nerwowy zdrowe. Promują one powstawanie czerwonych krwinek w krwiobiegu. Możesz znaleźć witaminy B w wielu produktach spożywczych, takich jak ciemnozielone warzywa, mleko, mięso, owoce morza, jaja, orzeszki ziemne, pełnoziarnistych produktach i ulepszonych produktów, takich jak chleb lub zbóż.

Witaminę C wzrasta

Pewne warunki położyć nacisk na naszych ciałach, i w tych czasach musimy zwiększyć spożycie witaminy C. Takie warunki obejmują palenia, używania pewnych typów leków, takich jak pigułki antykoncepcyjnej, stresy środowiskowe, gorączka, infekcje i podczas gojenie się ran, . Inne czasy, kiedy jest to konieczne, aby zwiększyć witaminę C są w okresach wzrostu, takich jak ciąża lub w rosnących dzieci.

Skutki Pool chloru na Leczenia Ran

Dla większości ludzi, spędzać czas w basenie jest o zabawę i relaks w promieniach słońca, ale nie wiesz, że będzie kąpiel w basenie właściwie chlorowanej może faktycznie korzystać skórę? Drobne skaleczenia, zadrapania, oparzenia reagują pozytywnie lub po zanurzeniu w chlorowanej wody w basenie w ciągu dnia przy basenie. Pomimo korzyści, chlorowana woda w basenie jest substancją chemiczną, która może mieć negatywny wpływ na skórę, jeśli nie korzystają z opieki. Zapoznaj się z poniższymi zasadami przed nurkowaniem w.

Funkcja

Chlor jest dodawany do basenów pływackich, w celu zapobieżenia wzrostowi bakterii w wodzie. Chemiczny ma właściwości antybakteryjne, które nie tylko zabijają bakterie w basenie, ale na nic się styka się z, w tym skóry. Często ktoś, kto ma niewielkie nacięcie lub nawet ugryzienie komara i spędza jakiś czas zanurzone w wodach chlorowanych znajdzie jego stan poprawił się po kąpieli w basenie. Gdy atom chloru w wodzie przenika przez skórę, pomoże zabijania bakterii w ranie. Jak infekcja ustępuje, rana zacznie się goić.

Nieporozumienia

W ostatnich latach, chlor otrzymał reputację mając niekorzystny wpływ na organizm. Kiedy jest stosowany w postaci koncentratu lub przeniknięciu ciała przez zbyt długi okres czasu, chlorem, mogą mieć negatywny wpływ na skórę. Dyskomfort może wystąpić w wyniku wysuszenia lub wysypki mogą rozwijać prowadzi do podrażnień. Jednak właściwie chlorowana woda w małych dawkach nie stanowi żadnego zagrożenia.

Rany wewnętrzne

Podczas gdy chlorowana woda może pozytywnie wpływać na skórę, to nigdy nie powinno być wolno dotykać ran wewnętrznych, takich jak rany na oczy lub błony śluzowej jamy ustnej. Tkanki miękkie wykładziny te części ciała są podatne na podrażnienia i mają mało obrony przed bakteriami w wodzie. Jeśli chlorowana woda dotyka tych obszarów, należy je dokładnie przepłukać czystą, świeżą wodą.

Trądzik

Rany na twarzy, takie jak powodowane przez trądzik można korzystać z ograniczony, ale regularnej ekspozycji na chlorowaną wodę. Trądzik jest często spowodowane przez bakterie i oleju budujących się w porach. Ponieważ chlorowana woda wysusza, gdy wnika w pory, że to pomoże zmniejszyć wazeliniarstwo i wyeliminować istniejące bakterie. Należy zauważyć jednak, że narażenie na działanie chloru, przez dłuższy okres czasu może zaostrzyć trądzik rany. Jeśli skóra wysycha zbyt dużo, organizm będzie zbyt wysoka dla suchości przez zwiększenie produkcji ropy, co może pogorszyć trądzik. Jeśli będzie spędzać wiele godzin w okolicach chlorowanej wody, natrzeć się bezolejowe balsam do skóry bezpośrednio po kąpieli w celu uzupełnienia poziomu nawilżenia skóry.

Ostrzeżenia

Chlorowana woda w basenie nie powinno być wolno dotykać otwarte, świeże rany. Jeśli rany uwalniania płynów ustrojowych, takich jak krew, to może nie tylko zanieczyszcza wody w basenie do innych pływaków, a infekcja może pogorszyć ze względu na obecność bakterii w wodzie basenu. Jeśli rana scabbed nad czym pływak może bezpiecznie wejść do wody. Parch pomoże zapobiec przedostawaniu się bakterii z zewnątrz ranę. Wreszcie, ważne jest, aby pamiętać, że chlor jest związek chemiczny, który może powodować działania niepożądane, gdy są stosowane nadmiernie lub wysoce stężonych ilościach.

Jak promować gojenie się ran

Jak promować gojenie się ran


Co zrobić po utrzymać ranę, zarówno bezpośrednio potem, podczas dni po wypadku, może pomóc promować szybkie gojenie się rany, zmniejszają ryzyko utrzymania powikłań po kontuzji i zmniejszyć ilość blizn. Leczenia ran prawidłowo i po zdrowej diety daje swoje ciało pomocy musi leczyć swoje rany.

Dociskając

Natychmiast wywierania nacisku na ranę rozpocznie proces gojenia. Jeśli masz rękawice lateksowe, naciskać rękami podczas noszenia rękawic. Jednakże, jeśli nie masz rękawiczki, owinąć ranę czystym ręcznikiem bawełnianym lub kawałek plastiku i naciskaj dłonią. Jeśli żaden z tych elementów są dostępne, użyj gołymi rękami w ostateczności, upewniając się, aby umyć je, jeśli to możliwe. Usuń wszystkie ubrania lub biżuterii z rannych obszarze naciskać przez 15 minut, podnosząc rany, jeśli to możliwe. Jeśli rana jest nadal obficie krwawi umiarkowanie lub po 15 minutach, pomoc lekarska jest potrzebna; Jeśli krwawienie jest znacznie zmniejszona, rany prawdopodobnie nie jest konieczne szwów.

Wskazanie, że trzeba szwów jest, czy można wyciągnąć z obu stron rany razem zobaczyć znaczną poprawę. Szwy mają zwykle najlepsze wyniki, promować najszybsze uzdrowienie i pozostawić najmniejszej blizny możliwe, jeśli lekarz stosuje je nie później niż na sześć do ośmiu godzin po urazie.

Czyszczenie rany

Przed przystąpieniem do czyszczenia rany, umyć ręce, a jeśli to możliwe, używać rękawic lateksowych. Pęseta może usunąć większość skał, brudu w ranie. Następnie uruchom letnią wodą rany i umyć ją mydłem. Być może trzeba szorować ranę szmatką. Powtórz ten proces, jeśli brud pozostaje. Jeśli nadal, skontaktować się z lekarzem, aby zapobiec zakażeniu. Czyszczenie zabrudzeń z wspierania gojenia się rany, przez co zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji oraz pozwalając organizmowi w celu rozpoczęcia procesu gojenia. Jeśli rana jest na tyle poważne, aby uzasadnić lekarskiej, nie trzeba czyścić rany siebie.

Opatrywanie ran

Dodawanie antybiotyk maść będzie przyspieszyć proces gojenia, choć niektóre maści może powodować wysypkę rozwijać u osób z wrażliwą skórą. Po zastosowaniu maści, światło warstwa wystarczy. Użyj bandaż na pokrycie rany; Bandaż Motyl jest korzystne, gdy rana jest wystarczająco mała dla bandaża pokrycia krawędzi. Umieścić bandaż motylkowego przez ranę, a nie wzdłużnie, aby doprowadzić obydwie części skóry razem.

Opieka postpenitencjarna

W dniach następujących po swojej kontuzji, organizm potrzebuje właściwego odżywiania, jak odbudowuje się. Ci wyjść z rany potrzebują zwiększonej ilości kalorii, białka, witaminy A i C, a czasem cynku, zgodnie z Cleveland Clinic. Białko pomaga ciała w czasie procesu zapalnego, jak leczy i sprzyja jakości i szybkości gojenia. Witamina C wspomaga syntezę kolagenu w witaminy B, natomiast kompleksy pomagają uwolnić energię z węglowodanów, aby naprawić swoje ciało. Suplementy są konieczne tylko dla tych z dużymi brakami; większość ludzi powinna być w stanie spełnić ich wymagania odżywcze w zdrowej, dobrze zbilansowanej diety.

Zmień bandaże po stają się zabrudzone lub mokre, aby uniknąć zakażenia, stosując cienką warstwą maści, kiedy wykonujesz. Jeśli bandaż utknął na parcha, moczyć w wodzie obszar go poluzować. Możesz zatrzymać proces bandażowania po zagojeniu rany do punktu, że nie stanie się podrażniona lub umożliwić brud wejść na ciało.

Wskazówki:

 • Pobudzenia, spożycie białka za pomocą proszku białka w mleku lub lody.
 • Dużo ćwiczeń zgodnie z zaleceniami lekarza
 • Przed podjęciem jakichkolwiek suplementów, skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki na receptę
 • Jeśli cukrzycę, skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem przed dostosowaniem diety

Jak usunąć Bandaże Od ran

Usuwanie bandaż jest dość proste i nie muszą być bolesne. Często zdarza się, że klej na bandaże mogą podrażniać skórę i wyciągnąć owłosienia, gdy usunięte. Należy zdjąć bandaże, aby oczyścić ranę, a następnie wprowadź je aż do całkowitego wygojenia ran. Jeśli zauważysz już krwawił przez bandaż, należy ją usunąć i zastosować inny. Istnieje kilka sposobów, aby usunąć bandaże, nie powodując zbyt wiele bólu.

Instrukcje

1 Usuń bandaż bezboleśnie przez nasycenie bandaż z wódką. Rozpuszczalnik Wódka rozpuszcza klej, zgodnie z alternatywnym wykorzystanie Lifehacker.com. Nasycać wacika z wódką i stosuje się do części klejącej na bandaż aż rozluźnia i spada. Nie stosować wódkę w okolicach ran dzieci.

2 Melt bandaż z blowdryer. Ustaw blowdryer na niskie i skierowanie strumienia powietrza w swoim bandaż przez około 30 sekund. Po wyschnięciu kleju topi, Twój bandaż odpadnie. Upewnij się, że nie stosuje się ciepło bezpośrednio na rany, jak to będzie czuć nieprzyjemny.

3 Nasączyć wacik z oliwą z oliwek i zastosowania do części przylepnych bandaża. Oliwa z oliwek przebije klej i spowodować odpadnięcie bandaża według rodzicielskiego strony końcówki handprintsonthewall.org.

4 Zanurz bandaż w ciepłej wodzie, aż skóra zaczyna przycinać. Kleje nie dobrze trzymać się skóry wody zalogowany i często unoszą się w wannie lub prysznicem.

5 Rip bandaż się szybko, jeśli czujesz się odważny, pociągając bandaż w kierunku swojego wzrostu włosów. Ciągnięcie w tym kierunku spowoduje mniej włosów jest wypychany przez klejów i szybkiego usuwania.

Pielęgnacja ran mostka

Operacja na otwartym sercu wymaga dużej Sterna nacięcie, że trzeba dbać o prawidłowo podczas odtwarzania, aby zapobiec zakażeniu. Czyste i sterylne rana zagoi się szybciej i spowodować mniejszy ból i dyskomfort. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczących leczenia ran dokładnie, aby zminimalizować ryzyko zakażenia i opóźnione gojenie.

Usuwanie starych Dressing

Zmienić opatrunek na rany, czy to widać krew lub tak często, jak twój lekarz zaleci, aby go zmienić. Myj ręce przed wyjęciem opatrunek. Umyć w ciepłej wodzie z mydłem i wysuszyć je dokładnie. Delikatnie poluzować taśmę i pociągnąć opatrunek się rany mostka. Jeżeli opatrunek przywiera do rany, zmoczyć go ciepłą wodą zanim go wyłączyć. Umieścić zanieczyszczoną opatrunek w plastikowej torby i szczelnie ją przed wyrzuceniem go z dala, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Umyć dokładnie ręce ponownie po usunięciu opatrunku.

Dbanie o rany

Użyj gaza zwilżonej ciepłą wodą i łagodnym mydłem umyć ranę. Pocieranie rany może powodować podrażnienia, więc delikatnie zimnica gazę na i wokół pokoju, usuwając krew i drenaż. Nie stosować nadtlenek, pachnące mydła ani alkoholu na rany. Delikatnie osuszyć nacięcie z czystym, suchym kawałkiem sterylną gazą. Umieść kawałki gazy w plastikowej torbie przed utylizacją nich i umyć ręce po czyszczenia rany. Nie umieszczać maść lub balsam na rany, jeśli nie jest to zalecane przez chirurga. Zastosuj nowy opatrunek zgodnie z zaleceniami lekarza. Na rany mostka, to zazwyczaj wiąże się taping sterylne gaziki przez nacięcie.

Uznając, Zakażenie

To ważne, aby być w stanie rozpoznać objawy zakażenia rany to tak można powiadomić lekarza i otrzymać szybką pomoc medyczną. Zakażenia, które nieleczone może rozprzestrzeniać się na inne obszary i powodować poważne choroby i opóźnionego ożywienia. Powiadomić lekarza lub lekarza od razu, jeśli rana wydaje zaczerwienienie lub obrzęk. Różowy odcień jest normalne, ale z czasem powinny zanikać. Jeśli różowy obszar wokół rany staje się większa lub obszar w pobliżu nacięcia czuje ciepły w dotyku, może masz infekcję. Gruby, ropa, jak drenaż i gorączka powyżej 101,5 stopni Fahrenheita są również możliwe objawy zakażenia, które lekarz powinien ocenić, jak tylko to możliwe.

Jak korzystać srebro do leczenia ran

Przed dni antybiotyków srebra najczęściej leczenia różnych zakażeń, oparzenia i chorób. Elementarna lub koloidalne srebro było dobrze udokumentowane jako środek dezynfekujący w starożytnym Rzymie i Grecji. To ostatnio okazał się skuteczny jako środek do utrzymywania wody pitnej w czółenka NASA. Jony srebra, srebrne lub wolne rodniki, ma przeciwbakteryjne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które promują gojenie tkanek. Zgodnie z biblioteki internetowej Merck ludzi zwraca się do naturalnych alternatywnych zakażeń w celu uniknięcia alergii, negatywne skutki uboczne a wyniki oporności bakterii związanych z antybiotykami. Najważniejszym wyzwaniem jest dostarczanie pozytywnych skutków srebra do rany bez ponoszenia niektórych zagrożeń związanych z toksycznymi kompleksów często stosowanych jako metody dostawy.

Instrukcje

Srebrny Healing

1 wiedzieć, jaki rodzaj srebra w użyciu. Podczas gdy srebro wykazano zwiększenie uzdrowienie jego właściwości przeciwbakteryjne, wiele związków stosowanych do przenoszenia srebro może być ługu tkanki skóry. Sulfadiazyny srebra, na przykład, krem ​​rozpuszczalny w wodzie stosuje się głównie do małych oparzeń i ran, które przechodzą przez nie więcej niż kilka milimetrów. Sulfadiazynę przeciwdziała właściwości lecznicze srebra jest jednak, powodując spowolnionego tempa uzdrawiania, a nawet toksyczności szpiku kostnego. Sole srebra, jak azotan srebra, są łatwiej dostępne i nieco bezpieczniejsze. Azotan może również działać jako utleniacz z komórkami toksyny lecznicze, w szczególności w dawce od 2 procent lub więcej. Poszukaj 0,5 procentowego roztworu do mniej toksycznych przeciwbakteryjnego na rany.

2 Znajdź najbezpieczniejsze i najsilniejsze systemy dostarczania srebrny dostępny. Roztwory koloidalne naładowane elektrycznie i bandaże srebrne srebrne uwalniający są dostępne w wielu sklepach ze zdrową żywnością i sklepach internetowych. Roztwory koloidalne srebro są zgłaszane w celu zmniejszenia stanu zapalnego rany i działać jako silny antybakteryjne. Według BurnSurgery.org "Elemental lub jonowego srebra (srebro koloidalne) bez dodatku dołączonym związku historycznie produkowane najlepsze gojenie ran i antybakteryjne wyniki." Acticoat jest opatrunek gazy zawierające warstwy powlekane srebrem. Ta nowsza metoda okazuje się skuteczna w zabijaniu patogenów i zmniejszenie stanu zapalnego, bez toksyczności. Bandaż powolnym uwalnianiu jest czysty sposób dostawy, który kontroluje zapach i leczy rany szybko. 2008 Mayo Clinic Badanie wykazało 97 procent szybkości gojenia oraz zmniejsza dyskomfort.

3 Zastosuj opatrunek lub roztwór zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub przez lekarza lub przyrodnika. Rozwiązania srebra stać się niestabilny w świetle, więc rozwiązanie musi być przechowywany w przyciemniane pojemnika, stosowane miejscowo, i pokryte bezpośrednio z bandażem. Monitorować rany i zmiany opatrunku, gdy jest to konieczne. Trzymaj ranę wilgotne z dobrym drenażem i jasne Slough i gruzu. Mokre bandaż Acticoat z jałowej wody, aby utrzymać to aktywny i silny na okres do siedmiu dni. Jeśli rana nie zostanie uzdrowiony w ciągu siedmiu dni, powtórzyć proces na tyle dni, jak to konieczne.

Wskazówki:

 • Czytaj etykiety i mieć pewność, że dostajesz jak najbliżej do czystego srebra.
 • Srebrny używany do leczenia jest sam element znajduje się w srebrnej biżuterii i zastawy stołowej, ale collodials zawierają jony drobno rozproszone, więc odpowiednia ilość do leczenia jest dość przystępne.
 • W ciężkich, bolesnych lub utrzymujących się oparzenia lub infekcji, zawsze jest wskazane, aby odwiedzić biura lub awaryjne pokój lekarza.

Jak korzystać miód do leczenia ran

Miód może leczyć rany i oparzenia małych, zapobiec zakażeniu i zmniejszyć blizny, w niektórych przypadkach. Oto kilka wskazówek dla korzystania miód pomóc leczyć rany skóry.

Instrukcje

1 Oczyścić ranę. Użyj łagodnego mydła i wody, nadtlenek wodoru lub jakiegokolwiek rozwiązania oczyszczania zalecane przez lekarza lub farmaceuty, który nie podrażnia obszar rannego. Jeśli rana jest strup, myje delikatnie i nie staraj się usunąć strup. Osuszyć sterylną gazą.

2 Zastosuj miód, używając około uncji na 4 cali kwadratowych zranionej skóry. Może być łatwiej zastosować miodu zamiast opatrunku rany, ale nie jest to konieczne. Miodu może być bardziej płynna z lekkim ogrzewaniu. Nie róbcie miód gorący. Do ogrzania miód tylko tyle, aby ją do konsystencji syropu, wymieszać energicznie lub ustawić pojemnik w ciepłej wodzie.

3 Za pomocą wacika, czyste palców lub innego sterylnego narzędzia zastosować miód bezpośrednio na ranę, o powierzchni równomiernie. Miodu mogą być stosowane do gojenia wgłębienia, jak również. Staraj się nie dotykać rannego obszar realizacji. Tylko niech kroplówki miodu na skórę i przykryć obszar.

4 pokrywa się z czystym opatrunkiem z gazy lub Plaster dla mniejszych obszarów. Jeśli dodajesz miód z gazą najpierw nasycić obszar, który wejdzie w kontakt z raną.

5 Zmiana opatrunku co najmniej raz dziennie. Działanie przeciwbakteryjne miodu zapobiegający infekcji rany, opatrunek tak częste zmiany nie są zwykle konieczne, o ile rana jest "płacz" i miodu staje rozcieńczony. Przed zastosowaniem nowego opatrunku, kąpać lub powtórzyć proces oczyszczania ran.

Wskazówki:

 • Miód nigdy nie jest złe lub rozwija się pleśń. Bakterie nie mogą rozwijać się w miodu, ponieważ jest lekko kwaśny.
 • Do upłynnienia skrystalizowany miód, trzymaj pojemnik pod ciepłą, bieżącą wodą lub odstawić w naczyniu z wodą, aż zobaczysz go zawrócić do cieczy.

Pięć rodzajów otwartych ran

Pięć rodzajów otwartych ran


Otwarte rany są bardzo bolesne dla ofiar i zastraszenia tych, którzy muszą je leczyć. Przed rozpoczęciem leczenia, wskazane jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj otwartej rany masz do czynienia z, w celu uniknięcia pogłębienia rany lub leczenia go bezskutecznie. Istnieje co najmniej pięć rodzajów ran otwartych: otarcia, skaleczenia, nacięć, nakłuć i avulsions. Zamknięte rany jest taki, który ma wpływ na tkankę pod skórą, jak na przykład stłuczenie lub krwi blistra.

Otarcia

Otarcia są zwykle powodowane przez tarcie pomiędzy skórą i o szorstkiej powierzchni. Są one powszechnie nazywane zadrapania. Otarcia zwykle nie powodują poważnego krwawienia, bo szkoda się blisko powierzchni skóry. Jednak bez odpowiedniej opieki mogą się zarazić i powodować blizny. Oczyścić otarcie wodą z mydłem, aby wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia, które jest osadzone w skórze. Unikać swędzenie lub zbieranie na zadrapania i strupy.

Nacięcia

Nacięcia są czyste cięcia dokonane przez ostre przedmioty, takie jak noże, brzytwy lub kawałki szkła. Mogą być głębokie i zazwyczaj powodują ciężkie, szybkiej utraty krwi. Nacięcia zwykle nie zarazić, ponieważ cięcia nie ma postrzępione krawędzie, aby przyciągnąć brud. Zastosuj bezpośredniego nacisku na ranę, aby spowolnić krwawienie i szukają pomocy w nagłych wypadkach, jeśli utrata krwi jest ciężka i ciągły.

Zranienie

Zranienia jest rozdarcie skóry, zwykle spowodowane ostrymi przedmiotami. Mogą być trudne do leczenia i czas powrotu jest często dłuższy niż w przypadku innych rodzajów otwartych ran. Rany często wiążą się z tkanki skóry, jak również rozległe uszkodzenia tkanek leżących u podstaw i są również podatne na infekcje, ponieważ rany zazwyczaj mają postrzępione, postrzępionych krawędzi. Ciężkie krwawienie lub krwawienie jest inny problem. Profesjonalna opieka zaleca się ran.

Przebicia

Przebicia, zwykle spowodowane przez gwoździe, igły lub innych małych zakończonymi przedmiotami, może nie wydaje się być poważna, ale rany kłute mogą uszkodzić narządy leżące u podstaw i spowodować krwawienie wewnętrzne. Rany kłute są podatne na zakażenia tężcem i powinny być traktowane przez lekarza, jeśli są poważne. Jeśli masz nakłucia, a obiekt jest nadal w skórze, nie należy go usunąć.

Avulsions

Oderwanie powoduje ciężkie rozrywania tkanek często prowadzi do zawieszania skórę lub niepełne rozerwanie. Jeśli część skóry jest odłączony, spróbuj go znaleźć, opłukać, zawinąć w sterylną gazą i przechowywać go w sterylnym plastikowym worku. Nie zamrażać lub całkowicie umieścić w wodzie. Krwawienie może często być ciężkie i ciśnienie powinny być stosowane bezpośrednio. Jeśli skóra jest wiszące z rany, umieścić go z powrotem na miejsce i zastosować stały nacisk.

Jak zakażoną ranę Soak

Zakażone rany mogą być kłopoty, jeśli nie pod opieką prawidłowo. Ciągły stan zapalny może powodować zapalenie tkanki łącznej, gangreny, a nawet śmierć. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, oznaki infekcji i dowiedzieć się, jak skutecznie moczyć ranę. Odpowiednią ilość wody zmniejsza leczenia infekcji i sprzyja szybszej ogrzewanie.

Instrukcje

1 Użyj czystego zlewu lub małego basenu wody moczyć rannego obszar w ciepłej wodzie przez 20 minut trzy razy dziennie. Według o dzieciach Zdrowia, ciepłe mokre myjkę mogą być stosowane w miejsce basenu dla tej samej ilości czasu każdego dnia.

2 Zastosuj ciepły roztwór z wodą morską do zainfekowanej rany pozbyć obszar każdej ropą lub luźnej tkanki. Roztwór powinien zawierać dwie łyżeczki soli na litr wody. Zapytaj swojego lekarza o zapewnienie strzykawkę w przypadku nawadniania rany jest potrzebne przed zastosowaniem rozwiązania.

3 Oczyść obrażeń z wodą i zmienić opatrunek raz dziennie do czasu wygojenia rany. Po zamknięciu rany, zastosowanie poduszki lub ciepłe szmatki do zaczerwienionej powierzchni przez 20 minut co najmniej trzy razy dziennie. Unikaj moczenia rany szyte. Szwy można delikatnie umyć mydłem i wodą, ale poczekaj, aż szwy są przed dopuszczeniem do jakichkolwiek wydłużony wilgoci.

4. Zwróć uwagę na znaki, że rana nie goi mimo moczenia. Rodzina Doctor.org zaleca się na leczenie w nagłych wypadkach, jeśli rana jest brud, który nie wyjdzie; wysysa gęsty, kremowy płyn szaro; otoczony czerwonymi smugami; lub rozpoczęciem gorączkę ponad 100 stopni. Zasięgnąć również porady lekarza, jeśli obszar wokół rany przechodzi zdrętwiałe.

Jak powiązać ran

Jak powiązać ran


Rany może urazów i nacięcia, szwów i ściegów z zabiegów chirurgicznych. Duże rany od urazów, które są głęboko lub rozszczelnienie wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Jednak drobne skaleczenia i otarcia skóry nie są poważne, i opieki można podawać w domu z kilku dostaw. Ważne jest, aby dbać o nich, aby zapobiec infekcji zanieczyszczeń w powietrzu lub na powierzchni. Dzięki starannemu wiązania, można zachować rany czyste i promować szybsze gojenie.

Instrukcje

Oprawa Rany spowodowany urazem

1 Umyj ręce mydłem i ciepłą wodą przez 15 do 30 sekund, upewniając się również czyste pod paznokcie. Przemyć je dobrze i osuszyć czystym ręcznikiem.

2 Ostrożnie przemyć ranę wodą.

3 Ciśnienie miejsce czystą gazą, aby zatrzymać krwawienie. Umieścić więcej bandaży, jeśli krwawienie przechodzi pierwszy.

4 Zastosuj maść z antybiotykiem do obszaru, aby zapobiec zakażeniu.

5 Zastosuj czystą gazę na ranę raz spowalnia lub zatrzymuje krwawienie całkowicie. Następnie za pomocą czystej, suchej bandaż.

6 Zużyte materiały i umyć dokładnie ręce.

7 Pobierz booster tężcowi, jeśli jesteś ze względu na jeden.

Oprawa ran pooperacyjnych

8 ranę operacyjną przechowywać suche i czyste w ciągu pierwszych 24 godzin. Wymień bandaże dopiero po pierwszych 24 godzin.

9 umyć ręce mydłem i ciepłą wodą przez 15 do 30 sekund, upewniając się również czyste pod paznokcie. Przemyć je dobrze i osuszyć czystym ręcznikiem.

10 Poluzuj taśmę i delikatnie zdejmując opatrunek z rany. Wet opatrunek wodą, jeśli jest zatrzymany do rany. Wyrzuć stary sos i dokładnie myć ręce ponownie.

11 Oczyść ranę przy użyciu środków czyszczących sugerowane przez lekarza. Mogą to być roztwór soli fizjologicznej lub łagodne wody z mydłem - nie należy używać środków czyszczących, takich jak alkohol lub nadtlenku, chyba że otrzymali wyraźny kierunek do tego lekarza. Używać gazą nasączoną roztworem soli lub w wodzie, delikatnie zimnicy na rany. Ostrożnie zetrzyj drenaż i zaschniętą krew.

12 zadośćuczynienia swoje rany chirurgicznej, stosując nową, suchą gazę i delikatnie owijając go nowym bandażem.

13 unikać szczelne odzieży przed cięciem i przemieszczania tego obszaru granicznego, aby zapobiec tarcie i poprawić gojenie. Może to spowodować, że nacięcie rozłączać. Jeśli ściąga od siebie, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

14 Usuń zużyte materiały opatrunkowe i umyć dokładnie ręce.

Wskazówki:

 • Zawsze mają zaopatrzony i dostępne apteczkę.
 • Zawsze szukać pomocy medycznej, gdy jest to konieczne. Jeśli część ciała jest odcięta lub rany wynika z Ugryzienie, profesjonalną opiekę należy szukać. Podczas zaczerwienienie jest normalne wokół nacięcia gojenia, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli rozchodzi się ponad pół cala na zewnątrz rany. Podobnie, szukać profesjonalnej pomocy, jeśli widzisz ropa w ranie operacyjnej.

Aseptycznych i opatrunek na ranę

Czyszczenie i ubieranie poważną ranę prawidłowo zapobiega nadmiernej utracie krwi i zmniejsza ryzyko infekcji. Podczas opieki nad raną w aseptycznym środowisku, takim jak szpital, unikając wtórne odbywa najwyższy priorytet. Wtórne zakażenie występuje często z powodu nieprawidłowo czyszczonych instrumentów stosowanych w leczeniu ran. Musisz dokładnie sterylizować wszystkie narzędzia używane, jak również opatrunek na ranę.

Sprzątanie aseptyczne

Według Environmental Media Services, aseptyczne pielęgnacja rany wymaga usunięcie jakiejkolwiek opatrunku wcześniej umieszczone na rany, ponieważ bakterie mogą rozmnażać i powodować dalszej infekcji. Odkręć stary opatrunek, ale nie usunąć go całkowicie. Myj ręce po łokcie w ciepłej wodzie z mydłem przez 10 sekund, założyć rękawice ochronne i zdjąć opatrunek. Za pomocą sterylnego wacika i kleszcze oczyścić ranę i usunąć wszystkie ciała obce. Nigdy nie używać rąk, aby usunąć obiekt.

Opatrunek na ranę

Cetl zaleca sprawdzenie stary opatrunek przed wyrzuceniem go do określenia stanu rany. Na przykład, badając za ropą lub nietypowym krwawieniem. Jeśli krew ma jasny kolor czerwony, oznacza to uszkodzenie tętnicy. Ropa oznacza infekcję lub gangrenę rany. Oczyścić nadmiar płynu z rany i wysuszyć. Po osuszeniu rany, zastosowanie opatrunku i zrobić pacjent wygodne. Sprawdzić go okresowo, i zastąpić ją, gdy staje się widocznie zabrudzone.

Określenie i leczenia zakażenia

Jeśli okolica rany pojawia zaczerwienienie lub obrzęk, lub jeśli odprowadza ropę, zakażenie już ustawiony w. Weź kulturę płynu i wysłać go do diagnozy. Nie używać alkoholu etylowego lub inne środki antyseptyczne przed uzyskaniem próby, jak będą zabijać bakterie. Musisz wiedzieć, jaki rodzaj infekcji doszło do jej leczenia.

Funkcje witaminy C, które czynią go rozpuszczalny w wodzie

Funkcje witaminy C, które czynią go rozpuszczalny w wodzie


Witamina C, znany także jako kwas L-askorbinowy, znajduje się w owocach cytrusowych i owoców miękkich i zielone warzywa liściaste, takie jak brokuły, papryka, brukselka i słodkie ziemniaki. Witamina C jest niezbędny do syntezy kolagenu, który jest białkiem strukturalnym skóry, tkanki łącznej, chrząstki, więzadła i kości. Bez witaminy C w diecie, ludzie by się choroby, szkorbut, co powoduje słabe naczynia krwionośne krwotoku, rozchwiania zębów, brak zdolności do leczenia ran i wreszcie śmierć. Ludzie, małpy, świnki morskie i kilka innych kręgowców pozbawione enzymów, które są istotne dla biosyntezy kwasu askorbinowego z glukozy, a zatem musi być zawarte w diecie.

Rozpuszczalność Witaminy

Witaminy są albo rozpuszczalne w wodzie lub rozpuszczalne w tłuszczach, w zależności od ich struktury molekularnej. Witaminy rozpuszczalne w wodzie, wiele z grupami polarnymi, a więc są rozpuszczalne w rozpuszczalnikach polarnych, takich jak woda. Rozpuszczalne w tłuszczach witaminy są głównie niepolarne i są rozpuszczalne w rozpuszczalnikach niepolarnych, takich jak tkanki tłuszczowej w organizmie.

Molecular Structure of witaminy C

Struktura molekularna witaminy C przypomina pięciu obwódkami cukrów prostych, ryboza, choć witamina C ma kilka dodatkowych funkcji. Po pierwsze, pięcio-członowy pierścień węglowy, witaminy C jest nienasycony, co oznacza, że ​​dwie grupy hydroksylowe (OH) grupy są przyłączone do podwójnie związany atomów węgla. Nie jest to przypadek z konstrukcją rybozy, w którym każdy atom węgla (C) jest nasycone atomy wodoru (H), przy czym dwa pojedyncze wiązania występują zamiast jednego podwójnego wiązania. Ponadto, węglowy jeden cząsteczki witaminy C jest nienasycony, z atomem węgla z wiązaniem podwójnym z atomem tlenu. I znów, w cząsteczce rybozy, że podwójne wiązanie nie występuje ze względu na nasycenie atomu węgla z atomów wodoru.

Właściwości fizyczne Węglowodany

Niemniej jednak, witamina C jest klasyfikowany jako węglowodanów. Chemia węglowodanów jest głównie połączone chemistry of dwie grupy funkcyjne: grupę hydroksylową (OH) i karbonylo (CHO) Grupa, z których oba są rozpuszczalne w wodzie. Rozpuszczalność tych grup w wodzie pojawia się, ponieważ zarówno wody jak i te grupy funkcyjne cząsteczki polarne, to znaczy posiadają one dodatni i ujemny ładunek. Ponieważ przeciwne przyciągnąć, gdy wprowadzi dwie substancje polarne razem ulegną one przyciągane do siebie, z biegunem dodatnim jednej cząsteczki wiążącej z ujemnym biegunem z inną cząsteczką. To jest rozwiązanie.

W przypadku grupy hydroksylowej (OH), grupę funkcyjną, atom tlenu jest bardziej elektroujemny niż atom wodoru, a więc ma silną tendencję do ciągnięcia elektrony wiązania wodoru i tlenu wobec siebie. To sprawia, że ​​ujemnie naładowany atom tlenu i atom wodoru związany z ładunkiem dodatnim. Jest to również przypadek z tlenu i wodoru cząsteczki wody. Po wymieszaniu, ujemnie naładowany atom tlenu w wodzie przyciągają dodatnio naładowany atom wodoru grupy hydroksylowej, oddzielając go od własnej atomu tlenu i przesunięcie jej w fazie wodnej.

W przypadku grupy karbonylowej (-CHO) grupy funkcyjnej, tlenu znów bardziej elektroujemny niż atom węgla, więc pociąga elektrony wiązanie węgiel-tlen ku sobie. Dodatkowo jedną z dwóch par elektronów, które tworzą wiązanie podwójne węgiel-tlen jest jeszcze łatwo wyjąć w kierunku tlen, tworząc w ten sposób wiązanie podwójne węgiel-tlen bardzo silnie polarne.

Fizyczne właściwości witaminy C, które różnią się od tych z węglowodanów

Witamina C rzeczywiście brakuje karbonylowe (-CHO) grupę funkcyjną, ale nie mniej rozpuszczalne w wodzie, jak atom wodoru grupy hydroksylowej przy atomie węgla trzech jest kwaśny, a tym samym działa ponad 1 miliard razy częściej niż proste jonizacji grupę OH. , Co oznacza, że ​​kwaśny atom wodoru, po opuszczeniu cząsteczki (zjonizowanej) pozostały ujemnie naładowane cząsteczki tlenu rozłożone równomiernie jej ładunek ujemny między tym tlenem przy atomie węgla trzy i tlenem w jednej węgla, tworząc strukturę rezonansową zwany rezonansowej stabilizowany askorbinowy anionu. Struktury rezonansowe są bardziej stabilne niż jony proste, dzięki czemu cząsteczki takie znacznie bardziej prawdopodobne do jonizacji, a tym samym zwiększenie ich rozpuszczalności w wodzie.

Jak usunąć Ranę Opakowanie Bezboleśnie

Skaleczenia i rany są niefortunne częścią życia. Usuwanie bandaże z ran jest bolesne zadanie, które może czasem boli tak bardzo, jak sam kontuzji. Ból pochodzi z rany stają się suche pakowania i przywieraniu do skóry. Można złagodzić niektóre z bólu, wiedząc, jak prawidłowo rozpakowaæ rany. Trzeba tylko niektóre medycyny bólu, roztwór soli i trochę cierpliwości.

Instrukcje

1 Weź aspirynę lub inne leki na ból co najmniej pół godziny przed rozpoczęciem rozpakowaæ rany.

2 Stań nad zlewem lub wanną.

3. Wlej trochę roztworu soli fizjologicznej lub roztworu soczewki kontaktowe nad pakowania rany. Niech rozwiązanie moczyć w opakowaniu przez około 10 minut, aby rozluźnić się gazy, klej i inne elementy opakowania.

4 Wyciągnij taśmę powoli, że posiada ranę opakowania w miejscu. Nie spiesz się, i wyciągnąć każdy kawałek taśmy całkowicie bezpłatnie z gazą i skórę.

5 Pociągnij gazę opakowania powoli ze skóry. Unieś i wyjmij, a następnie podnieś i pociągnąć ponownie, aż do całkowitego usunięcia z gazy.

6 zużytym opakowaniu rany. Niech twoja rana trochę powietrza przez kilka minut.

7 zmoczyć czystą ściereczkę w ciepłej wodzie i wytrzyj obszar rany.

8 Osuszyć powierzchnię rany głaszcząc go. Nie pocieraj powierzchnię.

Wskazówki:

 • Nie należy używać mydła lub surową innych chemicznych do czyszczenia powierzchni rany.
 • Używaj tylko czystą gazę że pakujesz powierzchnię rany.

Jak leczyć ranę szyi

Jeśli masz ranę na szyi, należy wziąć to bardzo poważnie. Jeśli krwawi obficie z szyi, zadzwoń 911. Istnieją główne arterie w szyi, które mogą stanowić zagrożenie dla życia, jeśli są przebite. Nawet bez obfite krwawienia, jakiekolwiek rany szyi mogą być poważne.

Instrukcje

1 Zatrzymać krwawienie z szyi od razu. Szybciej można zatrzymać krwawienie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Jeśli nie są w stanie zatrzymać krwawienie z szyi w ciągu minuty lub tak, wezwać pomoc medyczną. Nadmierne krwawienie nie jest coś do lekceważyć. Krwawienie może być zwykle zatrzymany przez umieszczenie papierowy ręcznik lub ręcznik do rany i ciśnienia.

2 przebity pozostawić żadnych obiektów w swojej szyi. Nie próbuj usuwać go na własną rękę. Udać się do lekarza, aby obiekt został usunięty. Zatrzymanie krwawienia wokół rany. Staraj się nie przesunąć obiekt w ogóle, jeśli może to pomóc.

3 Umyj żadnych cięć lub zadrapania na szyi z łagodnym mydłem. Oczyścić zewnętrzną część rany całkowicie.

4 Rub ranę maścią z antybiotykiem. To powinno poczuć kojący do rany. Pomoże oczyścić powierzchnię rany uniknięcia wszelkiego rodzaju infekcji i rozpoczyna proces gojenia.

5 Umieścić opatrunek na miejscu na szyi, który został ranny. Założyć ranę prawidłowej wielkości bandaż. Chcesz bandaż jest wystarczająco duża, aby gazy obejmuje całą ranę.

Co to rana szpitalne?

Co to rana szpitalne?


Szpitalne rany są związane z pierwotną stanu pacjenta --- są rany pacjent otrzymuje w szpitalu z powodu zakażenia szpitalne, również zakażenia związane z opieką nazywane zdrowia (hais).

Historia

System nadzoru zakażeń szpitalnych Narodowy został utworzony w 1970 roku w celu monitorowania incydentów hais. Ten opracowany do Krajowego Healthcare Safety Network, teraz w pracy, aby pomóc w monitorowaniu tego, co stało się powszechnym problemem, według Centrum Kontroli Chorób (CDC).

Przyczyna

CDC stwierdza się, że najczęstszą przyczyną szpitalnych ran jest oporny na metycylinę Staphylococcus aureus (MRSA), niebezpieczny rodzaj bakterii Staph, który pojawia się jako czerwony, spęcznionej bolesną ranę, często wykazują oznaki odwodnienia.

Skrzynia biegów

Infekcja rozprzestrzenia choć fizycznego kontaktu z ranami zainfekowanego osoby, bandaże lub zanieczyszczonych rzeczy osobistych.

Zapobieganie

Najlepsza profilaktyka jest dobra higiena. Rany powinny być pokryte przez cały czas. Personel szpitala i odwiedzający po wejściu w kontakt z pacjentem, który ma infekcję lub którykolwiek z rzeczy pacjenta należy używać rękawic ochronnych i muszą myć ręce po każdym kontakcie.

Ostrzeżenie

Ognisk zakażenia raportowania jest dobrowolne dla szpitali, zgodnie z CDC. Oni nie mają obowiązku prawnego zawiadomienia agencji publicznej lub rządów, kiedy doszło do wybuchu infekcji Staph lub MRSA.

Objawy Equine zakażeniom ran

Podobnie jak wszystkie inne zwierzęta, jeśli koń jest ranny uwagę należy zwrócić na ranę, tak szybko jak to możliwe. Idealnie, opieki będą dostarczone przed jakakolwiek infekcja ma szanse się zakorzenić. Jednakże, jeżeli nie są leczone szybko, a czasami nawet jeśli potraktowano natychmiast, może nastąpić infekcji. Infekcje muszą być leczone jak najszybciej. Nieleczone infekcje mogą powodować ból, dyskomfort, poważnej choroby, a potencjalnie nawet śmierci.

Periwound tkanki łącznej

Cellulitis to zakażenie skóry wywołane przez bakterie. Periwound cellulitis jest zapalenie tkanki w obszarze wokół rany. Skóra może stać się obrzmiałe, gorące i przebarwienia. Zazwyczaj lekarz weterynarii ma obowiązek zdiagnozować cellulitis. Końskiego zapalenia tkanki podskórnej może wynikać z zakażonej rany.

Rumień

Rumień jest zakażenie skóry charakteryzuje się ognisk spotów, uderzeń, uszkodzeń i pierścienie skóry normalnej i czerwonym. Zmęczenia, gorączkę i świąd mogą być również obecne. Lekarz weterynarii jest zazwyczaj wymagany do diagnozowania rumień. Zakażonej rany jest najczęstszą przyczyną rumień u koni.

Obrzęk

Obrzęk jest, gdy część ciała konia powiększa lub wybrzuszenia. Pęcznienie może być albo niewielkie lub ciężkich, występujących w czasie nadmiar cieczy go do powierzchni ciała. Często jest to wynikiem korpusu wysyłania zasobów obronne do zwalczania infekcji.

Podwyższona temperatura lokalny

Podobnie jak człowieka, ciało konia może zwiększyć temperaturę powierzchni, aby pomóc w walce z infekcja. Jest to przyczyną gorączki. Jeśli natychmiast okolicy rany konia jest podwyższone, istnieje duża szansa, że ​​rana jest zakażona.

Zwiększona wysięku

Wysięk jest coś z siebie ciało usuwa przez skórę. Może to być w postaci potu lub innych płynów. Gdy jest nadmiar wysięku wokół rany, wskazuje to, że korpus wyjęciem co szkodliwe z tego obszaru.

Zapach

Zainfekowane rany często ma bardzo nieprzyjemny zapach. Ten zapach pachnie jak gnicie lub zjełczałego mięsa.

Jak zabijać E. coli w wodzie pitnej

Jak zabijać E. coli w wodzie pitnej


Escherichia coli, lepiej znany jako E. coli, jest różnorodna grupa bakterii. Niektóre szczepy E. coli mogą powodować choroby człowieka, w tym biegunka, zakażenia dróg oddechowych, chorób dróg oddechowych i płuc. Istnieje kilka skutecznych sposobów na zabicie E. coli w wodzie pitnej, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Są to gotowanie i za pomocą środków chemicznych. Można również korzystać z systemów filtrowania, aby usunąć E. coli z wody pitnej, ale te metody nie zabijają bakterie.

Instrukcje

Wrzenia wody

1 wlanie pożądanej ilości wody do kotła. Można używać wody z kranu, strumieni, rzek i jezior. Jeśli biorąc wodę z naturalnych źródeł, czerpią wodę z powierzchni, więc nie będzie przeszkadzać materiału dennego i wymieszać się z wodą. Nie stosować słabe lub mętnej wody.

2 Uruchomić źródło ciepła. Można użyć drewna ogień, kuchenka gazowa / grill lub gorącą płytę do gotowania wody. Jeśli używasz otwartego ognia, takich jak przez spalanie drewna, upewnij się, że pula używasz nadaje się do tego typu zastosowania.

3 Umieścić garnek z wodą do źródła ciepła. Poczekaj, aż woda zacznie się gotować. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, doprowadzenie wody do toczenia gotować przez jedną minutę, jest bardzo skuteczny w zabijaniu bakterii E. coli.

4 Wyłącz źródło ciepła i niech woda ostygnie przed wypiciem. Czas potrzebny do schłodzenia wody zależy od ilości wody, od temperatury otoczenia, środowisko. Można zamocować chłodzenie umieszczając garnek w zimnej wodzie. Przykryć garnek, więc nie będzie recontaminate wodę.

Tabletki jodu

5 wlanie pożądanej ilości wody do butelki. Można używać wody z kranu lub wody z naturalnych źródeł, takich jak strumienie, jeziora i rzeki. Nie stosować mętny lub mętnej wody.

6 Dodaj tabletki jodu do wody przy stosunku opisanego na etykiecie lub innych instrukcji. Na przykład, zastosować dwie tabletki jodu pitnej Agua za jeden litr lub litr wody. Nie nasadki do butelki, aby umożliwić niewielki przeciek powietrza.

7 Odczekaj pięć minut, jeśli przy użyciu tabletek pitnej Aqua, lub tak długo, jak zaleca na etykiecie lub instrukcji.

8 Wstrząsnąć butelkę, tak aby woda mogła wypłukać szyjce butelki i gwinty. To wszystko jest w porządku, jeśli trochę wody przedostaje się podczas tej czynności. Ten krok pozwoli dezynfekcji części butelki, które mogą zawierać nieoczyszczonej wody.

9 Zamknij pokrywkę i odczekać 30 minut, lub razem z opisem na etykiecie, przed piciem wody. Rozpuszcza jod zabija E. coli przez przebicie ściany komórkowej i inaktywację bakterii.

Wskazówki

 • Należy zagotować wodę przez co najmniej trzy minuty, jeśli są powyżej 6562 metrów lub 2000 metrów. Instrukcje uzdatniania wody tabletki jodu może zmienić się w zależności od producenta. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.
 • Leczonych jodem woda nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, osób z problemami tarczycy jodu, osoby z nadwrażliwością i do ciągłego używania przez więcej niż kilka tygodni na raz. Przed użyciem tabletki jodu do traktowania wody zawsze skonsultować się z lekarzem.
 • Wrzącej wody jest gorący i może spowodować oparzenia. Zawsze należy zachować ostrożność przy obchodzeniu się z wrzącej wody. Może być wiele innych mikroorganizmów i pasożytów w wodzie oprócz E. coli. Wrzenia jest bardzo skuteczny zabijając różne drobnoustroje i pasożyty, według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, a jod tabletki mogą nie być.

Jak zmniejszyć straty ciepła ciała w wodzie

Jak zmniejszyć straty ciepła ciała w wodzie


Ponieważ można stracić ciepło ciała tak szybko, hipotermia w wodzie jest bardzo śmiertelna i może przyjść na w zaledwie 15 minut, w ekstremalnych warunkach. Aby uniknąć ustawiania w hipotermii, należy zmniejszyć straty ciepła ciała jak najwięcej.

Instrukcje

Zmniejszyć straty ciepła w wodzie ciała

1 Wear mokrej lub suchy skafander, neoprenu pokryte ubrania lub wodoodporną zewnętrzną warstwę. Polary, wełna warstwy nylonu i pozostanie zbyt wilgotne po upadku do wody i robią niewiele, aby zmniejszyć straty ciepła w wodzie.

2 Pokrywa palców lub dłoni z rękawiczki, aby zmniejszyć straty ciepła podczas pracy w okolicach wody. Jeśli musisz używać palców, jak podczas połowów, wybierz rękawiczki bez palców, które pozwalają na więcej zręczności, zapewniając jednocześnie trochę ciepła.

3 Użyj kamizelka w każdym czasie. Kamizelka pomoże utrzymać się na wodzie, w zimnej wodzie, nawet w zestawach hipotermii. Bez kamizelka, można wdychać zimnej wody, co może prowadzić do utonięcia lub prądem.

4 Spróbuj kontrolować swój oddech. Jak hipotermia określa w sposób niekontrolowany, szybki oddech może spowodować utratę przytomności lub prowadzić do słabego krążenia - z których oba mogą prowadzić do szybkiej utraty ciepła ciała.

5 Nie wolno pływać chyba brzegu, łodzi lub tratwa ratunkowa jest w pobliżu. Więcej energii używasz, tym więcej ciepła ciała tracisz. Zamiast polegać na osobistym urządzeniu flotacji lub kamizelka.

6 Huddle razem, gdy dwa lub więcej z was są w wodzie razem. To pomoże zachować ciepło ciała w grupie.

Wskazówki

 • Jeśli ktoś wchodzi do wody, usunąć ją jak najszybciej i uzyskać jej suche i ciepłe. Już ona pozostaje w wodzie lub w mokrych ubrań, więcej ciepła ciało będzie stracić.
 • Przewozu suchych ubrań w plastikowej torbie, gdy idziesz pływać łódką i łowić ryby. Jeśli nie wpaść do wody, należy natychmiast zmienić ci ubrania.
 • Jeśli masz osobisty sprzęt ratunkowy, dostać się do ucieczki ciepła zmniejszając postawy (Pomoc), która składa się trzyma ręce mocno bokach i na klatce piersiowej, a następnie wyciągając nogi razem i do góry w kierunku klatki piersiowej.
 • Dzieci tracą ciepło ciała znacznie szybciej niż dorośli, i może cierpieć z powodu hipotermii w ciepłej wodzie w zaledwie 2 godziny.
 • Podczas ratowania kogoś innego z zimną wodą, starają się minimalizować jego fizyczny ruch jak najwięcej. Jeżeli nogi i ręce zaczynają zbyt szybko, ponieważ są one przenoszone ciepło, może spowodować zatrzymanie akcji serca.