adcov.com

obrzęki nóg w chorobie parkinsona

Obrzęk nóg w chorobie Parkinsona

Obrzęk nóg w chorobie Parkinsona


Według Fundacji choroby Parkinsona, obrzęk stopy nie jest bezpośrednim objawem choroby Parkinsona. Jednak, obrzęk stóp lub kostek może być skutkiem ubocznym niektórych leków anty Parkinsona.

Leki

Leki przeciwko chorobie Parkinsona, że ​​wiadomo, że może spowodować obrzęk obejmuje Parlodel (bromokryptyna), Mirapex (pramipeksolu), Requip (ropinirol), Apokyn (apomorfinę) i Symmetrel (amantadyny).

Przyczyny pośrednie

Obrzęk nóg może być pośrednim objawem choroby Parkinsona, gdy pojawią się problemy z krążeniem u pacjentów, których ruchy są poważnie ograniczone przez długi okres czasu.

Leczenie

Opuchnięte nogi mogą być traktowane w domu, podnosząc nogi powyżej poziomu serca podczas leżenia, wykonując nogi, noszenie pończoch wsparcia i spożywania diety niskosodowej.

Kiedy do lekarza

Pomoc medyczna powinna być prowadzona, jeśli obrzęk kolana towarzyszy duszność, ból w klatce piersiowej, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, gorączka lub stopy są ciepłe w dotyku.

Zapobieganie

Obrzęk stóp można zapobiec nie siedzi lub stoi w miejscu przez dłuższy czas, nie ma na sobie ubrania restrykcyjny, regularne ćwiczenia i zmniejszenie masy ciała, jeśli jest to konieczne.

Lek na chorobę Parkinsona

Zgodnie z National Institutes of Health (NIH), choroba Parkinsona (PD) jest jednym z kilku stanów określonych jako zaburzenie układu napędowego. Usterki te są spowodowane utratą komórek mózgowych wytwarzających dopaminę. Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Stroke (NINDS) mówi, że naukowcy pracują nad stworzeniem nowych leków ochronnych, które mogą uniemożliwić, opóźnić lub potencjalnie odwrócić objawy PD. Obecnie nie ma lekarstwa na PD, ale istnieje wiele leków, które zwiększają dostarczanie mózgu dopaminy, a tym samym pewne objawy PD.

Lewodopy

Zgodnie z Mayo Clinic, najbardziej skuteczny lek przeciw PD jest lewodopa, która jest naturalnym związkiem, które mają w organizmie. Po spożyciu doustnym, lewodopa wejścia do mózgu i są włączone do dopaminy. Lewodopy z karbidopą miesza się w celu wytworzenia leku Sinemet. Karbidopa opóźnia przemianę lewodopy do dopaminy, aż dociera do mózgu.

NIH mówi więcej niż 75 procent pacjentów z PD są wspierane przez lewodopy. Niestety, jak choroba pogarsza, wartość terapeutyczna lewodopy może zaczynają zanikać.

Skutki uboczne lewodopą może zawierać mimowolne ruchy, przewlekłe nudności, wymioty lub biegunka.

Agonistów dopaminy

Agoniści dopaminy różnią lewodopy, ponieważ nie są transformowane do dopaminy. Działają one poprzez naśladowanie efektów dopaminy w neuronach mózgu i szybkich odpowiedzi, jakby dopaminy występuje.

Agoniści dopaminy nie są tak skuteczne w leczeniu objawów PD, lecz zazwyczaj trwają przez dłuższy okres czasu i są często wykorzystywane jako wsparcie zapasowej gdy skuteczność lewodopy staje się mniej niezawodne.

Skutki uboczne agonistów dopaminy są omamy, senność lub obrzęk. Oni również związane z przyczyną kompulsywnych zachowań, takich jak kompulsywne objadanie się i hiperseksualność.

Inhibitory MAO B

MAO B (oksydazy monoaminowej B) takie jak selegilina (Eldepryl) rasagiliny (Azilect) wspomagania hamowania zaprzestania zarówno naturalne dopaminy i dopaminy utworzonej z lewodopą. Mimo, że skutki uboczne są rzadkie, mogą one kolidować z niektórych narkotyków i leków przeciwdepresyjnych.

Katecholo-O-metylotransferazy Inhibitory

Katecholo-O-metylotransferazy (COMT) inhibitory przedłużyć żywotność terapii carbidopa-lewodopy poprzez hamowanie enzymu, który rozkłada lewodopę. Efekty uboczne mogą obejmować zaburzenia czynności wątroby, nudności i biegunkę.

Leki antycholinergiczne i Anitvirals

Leki antycholinergiczne, takie jak, takie jak chlorowodorek triheksyfenidylu i benztropine (Cogentin) może zapewnić umiarkowaną kontrolę nad drżenie związane z PD. Jednak skutki uboczne, które mogą obejmować dezorientację i halucynacje, mogą przeważyć korzyści antycholinergicznych.

Leki przeciwwirusowe obejmują amantadinę (Symmetrel) mogą być określone dla chwilowej ulgi wczesnego stadium chP. Może też być dodawany do karbidopy-lewodopy w późniejszych stadiach choroby. Działania niepożądane to obrzęk kostek i purpurowe plamy na skórze.

MRI z chorobą Parkinsona

MRI z chorobą Parkinsona


Nie ma specyficznego testu dla choroby Parkinsona. Z tego powodu, może być bardzo trudna do zdiagnozowania. Lekarze muszą zamiast obserwować pacjentów do objawów Parkinsona i wykluczyć inne choroby. Jednym z narzędzi, których używają zasobów jest obrazowanie magnetycznego (MRI).

Funkcja

MRI tworzy obrazy mózgu za pomocą pola magnetyczne i fale radiowe.

Korzyści

Lekarz może zlecić badania MRI, czy ona nie jest przekonany objawy danego pacjenta są spowodowane przez chorobę Parkinsona. MRI są często używane, aby wykluczyć udar mózgu lub guzy mózgu, które mogą powodować takie same objawy jak choroba Parkinsona.

Objawy

Pacjent może być wykazują takie objawy jak: spowolnienie ruchów, sztywność mięśni, pochylił postawy, słabą równowagę, zmiany mowy, utrata automatycznych ruchów lub demencji.

Diagnoza

Pacjent musi mieć co najmniej dwie pierwszorzędowe grupy objawów choroby Parkinsona do otrzymania rozpoznania. Jeden z tych objawów jest odpoczynek drżenie.

Leczenie

Nie ma leku na chorobę Parkinsona, ale leki lub operacja może być używany do zmniejszenia objawów. Jest to istotne dla diagnozy być wykonane tak, pacjenci mogą rozpocząć leczenie.

Leczenie zaburzeń snu z chorobą Parkinsona

Leczenie zaburzeń snu z chorobą Parkinsona


U pacjentów Parkinsona zaburzenia snu może objawiać ponieważ leków, zaburzeń snu i objawów choroby Parkinsona. Niestety, od 60 do 90 procent osób z chorobą Parkinsona dotyczy, zgodnie z chorobą Parkinsona i zaburzenia ruchowe Center Northwestern University w.

Zaburzenia snu związane z chorobą Parkinsona

REM (Rapid Eye Movement), zaburzenia zachowania snu, charakteryzuje ludzi żyjących z ich marzeń podczas snu, może przyczynić się do snu problemy, według Fundacji chorobą Parkinsona. Fundacja zwraca również uwagę, że pacjenci Parkinsona są bardziej prawdopodobne, że obturacyjny bezdech senny, stan, gdzie przepływ powietrza jest przerywany, gdy śpi.

Objawy

Nadmierna senność w ciągu dnia i kiwając się w ciągu dnia są objawy bezsenności.

Leczenie medyczne

Według Fundacji choroby Parkinsona, lekarz może przepisać dodatkową dawkę Przeciw-chorobą Parkinsona, leku takiego jak środek dopaminergicznego w nocy, co może być wystarczające do wywołania snu u osób cierpiących na chorobę Parkinsona. Inne leki, które działają z zaburzeń snu obejmują ponad-the-counter leków, takich jak difenhydramina.

Urządzenia

U osób z bezdechem sennym, a maski i CPAP (Continuous Positive Airway Pressure) maszyny mogą być wykorzystywane do otwarcia dróg oddechowych i poprawy snu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zaburzenia snu mogą być zabezpieczone w pacjentów z chorobą Parkinsona przez obniżenie ilości płynów przed snem, unikanie używek w nocy i przy zachowaniu spójnych harmonogramów snu. Ćwiczenia w ciągu dnia może również poprawić sen w nocy.

Mięśnie Wspólny ból związany z chorobą Parkinsona

Mięśnie Wspólny ból związany z chorobą Parkinsona


Choroba Parkinsona negatywnie wpływa normalny ruch. Może to doprowadzić do bólu stawów i mięśni (bóle mięśniowo-szkieletowe). Możesz rozwiązać ten ból poprzez leki i self-care.

Choroba Parkinsona i ból mięśni i stawów

Choroba Parkinsona powoduje sztywne mięśnie, wad postawy, brak spontanicznego ruchu. Problemy te powoduje bólu, który najczęściej pada na plecy, ramiona, nogi i stawy.

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego i choroby Parkinsona

Choroba Parkinsona ma związek z warunków, takich jak osteoporoza i artretyzm. Może to stanowić bóle stawów u niektórych pacjentów.

Konwencjonalne zabiegi Pain

Zabiegi dla tego rodzaju ból może obejmować fizykoterapię, programy ćwiczeń i leki przeciwbólowe. Standardowe leki, takie jak dopamina, które odnoszą się do zaburzeń równowagi chemicznej, może również pomóc z różnymi objawami.

Alternatywne metody leczenia

Mayo Clinic proponuje masaż, tai chi i joga może być przydatna do łagodzenia bólu stawów i mięśni oraz promowanie relaksu.

Ból i depresja

Przewlekły ból może wywołać lub nasilić depresję u pacjentów z chorobą Parkinsona, którzy mają wyższe ryzyko zachorowania na tę chorobę psychiczną. Leczenie depresji może pomóc zmniejszyć ból i zwiększyć tolerancję. Depresja leki w leczeniu depresji nie tylko bezpośrednio, ale może zakłócać sygnały ciała zaangażowanych w bólu.

Taśma do ćwiczeń dla osób z chorobą Parkinsona

Taśma do ćwiczeń dla osób z chorobą Parkinsona


Choroba Parkinsona jest zaburzeniem neurologicznym, który rozwija się w czasie. Leki pomóc w leczeniu i poprawić stan pacjenta jakość życia. Wykonanie i leczenia są również bardzo ważne w leczeniu choroby Parkinsona.

Znaczenie

Objawy Parkinsona różnią się od pacjenta, podobnie jak stopień, w jakim postęp choroby. Sztywność mięśni, drżenie, powolne ruchy, słaba postawa i utrata równowagi to objawy prime i wszystko może poprawić codzienne ćwiczenia w domu lub z terapeutą.

Rozważania

Wykonując codziennie to jeden z najlepszych zabiegów pokrzyżować negatywnych skutków choroby Parkinsona. Aktywność fizyczna staje się tlenu do mózgu, zwalczanie dalszego uszkodzenia komórek, utratę zdolności poznawczych i kontroli mięśni, które napotykają pacjenci Parkinsona.

Korzyści

Poruszanie się jest trudne dla pacjentów z chorobą Parkinsona i korzystania at-home taśm do ćwiczeń jest korzystne, a także wygodne. DVD są wyposażone w kilka siedzący program ćwiczeń dla pacjentów z chorobą Parkinsona, aby korzystać w prywatności, bezpieczeństwa i komfortu ich własnych domach.

Cechy

Taśmy do ćwiczeń dla pacjentów z chorobą Parkinsona wyposażone powolny i pełen trening ciała. Często zawierają ćwiczenia dla oddychania, waga przesunięcie i porady na temat poprawienia postawy.

Funkcja

Stowarzyszenie Choroby Parkinsona oferuje amerykański film ćwiczeń i relaksu dla pacjentów z chorobą Parkinsona. Proste ćwiczenia zmierzające do poprawy mobilności, siły, oddech i postawy są zawarte, jak również techniki relaksacyjne.

Potencjał

Ćwiczenia wykazały na taśmach szczególnie dla pacjentów z chorobą Parkinsona są łatwe do naśladowania i płynnie od jednego do następnego. Wiele z nich jest również bardzo motywujące dla pacjentów i ich opiekunów.

Żywotność z chorobą Parkinsona

Żywotność z chorobą Parkinsona


Choroba Parkinsona jest degeneracyjną chorobą neurologiczną, która wpływa na płynność i kontrolę dobrowolnego i mimowolnego ruchu. Chociaż przyczyna choroby Parkinsona nie jest dobrze poznane, to przyczyny objawów pD, mianowicie niemożność wytworzenia lub zastosowanie neurotransmiter dopaminę. Ten niedobór dopaminy prowadzi do problemów dla pacjenta Parkinsona, ale nie zagrażających życiu, w wielu przypadkach.

Żywotność

Jeśli prawidłowo zdiagnozowane i leczone, osoby z chorobą Parkinsona mogą mieć normalną długość życia. Jednakże, jeśli choroba Parkinsona jest połączona z innymi stanami, żywotność osoby może być skrócona w zależności od stopnia i rodzaju dodatkowych warunkach.

Objawy

Choroba Parkinsona charakteryzuje się trudności z kontrolą silnika. Pierwsze objawy mogą być nieznaczne drżenia po jednej stronie ciała, które zwykle rozwija się po obu stronach. Mówienie może być trudne i często słowo powtórzenia lub wstrzymania przed mówiąc słowo może wystąpić. Osób z chorobą Parkinsona może mieć niezgrabny chód podczas chodzenia. Objawy te same nie ograniczają żywotność.

Przyczyny

Przyczyną choroby Parkinsona jest nieznany, ale toksyny środowiskowe predyspozycje genetyczne albo połączenie tych dwóch może mieć usterki.

Czynniki ryzyka

Wiek, płeć, historię choroby, a bliskość toksyn rolę mogą odegrać w swoim ryzyko Parkinsona. Jesteś w grupie podwyższonego ryzyka choroby Parkinsona czy jesteś mężczyzną, powyżej 50 lat (choć młodsi dorośli czasami wpływa), mają historię PD w rodzinie, lub są często narażone na działanie toksyn chemicznych.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na chorobę Parkinsona, w chwili obecnej, a nie medyczny, aby rozszerzyć schemat żywotność per se. Jednakże istnieją leki, które mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo powikłań i poprawy jakości życia. Są to zabiegi, które ułatwiają odbiór i utylizację dopaminy i utrzymać funkcjonowanie silnika ustabilizowała. W wielu przypadkach, drżenie związane z chorobą Parkinsona mogą być zredukowane lub wyeliminowane. Zabiegi leczyć lub zarządzać warunki zagrażające życiu wtórne mogą pomóc przedłużyć żywotność.

Choroba Parkinsona: Wpływ na uczenie

Ponieważ choroba Parkinsona jest chorobą neurologiczną można by oczekiwać, że typowe funkcje mózgu ---, uczenia się, pamięci planowania --- będzie ograniczona. Choć choroba Parkinsona dotyka przede wszystkim funkcje motoryczne, pacjenci mogą doświadczyć wyzwań, uczenia się, a także w 10 do 15 procent pacjentów, u których otępienie w późniejszych etapach, nauka może być znacznie osłabiona.

Podstawy

Parkinsona jest postępującą chorobą zwyrodnieniową, w którym funkcje motoryczne (zdolność do inicjowania, hamują i bezpośredni przepływ) jest osłabiona. Chociaż przyczyna jest nieznana Parkinsona, przyczyną tego, że pojawia się brakiem zasadniczego przekaźnika chemicznego w mózgu zwanym dopaminy. Jeśli dopaminy nie występuje w wystarczająco dużych ilościach i mózg nie jest w stanie przetworzyć ilość dopaminy występuje ruch zaczyna spadać, zaburza lub zaprzestać całkowicie. Nieodpowiedni poziom dopaminy może również wpływać na naukę, szczególnie nauki opartej wynagrodzi.

Uczenie

Nauka opiera się na wielu rzeczach, w tym pamięci krótkotrwałej, przetwarzania sensorycznego, pamięci długotrwałej, możliwość dokonywania połączeń między pojęciami i zdolność do sklasyfikowania. Cały mózg jest aktywny w czasie nauki, ale struktury, które przetwarzają pamięci są krytyczne. Powtarzające się zachowania lub praktyki, zwiększać liczbę i siłę połączeń w mózgu i prowadzi do bardziej efektywnego uczenia się.

Nagroda i kara dla pewnego działania lub myśli mogą wzmocnić, osłabić lub wyeliminować zachowania. Innymi słowy, można nauczyć się robić lub nie robić coś na podstawie tego, co dzieje się po to zrobić. Pacjenci z chorobą Parkinsona może doświadczenie uczenia się w różny sposób, ze względu na sposób ich mózg podejścia do kształcenia, efekty praktyce i jak reagują na nagrody i kary.

Użyj mózgu

Choć pacjenci Parkinsona są w stanie nauczyć się nowych umiejętności i koncepcje, Uniwersytet w Montrealu badania odkryli, że osoby z chorobami Parkinsona cięższej pracy na uczenie się od ludzi bez Parkinsona.

Struktury w mózgu, które kontrolują pamięć są bardziej aktywne w kogoś z chorobą Parkinsona, stosując bezpośredni dostęp do pamięci, aby dowiedzieć się, zamiast dróg pośrednich "normalnych" ludzi korzystających. Obie grupy są w stanie nauczyć się tego samego zadania lub koncepcji w tym samym stopniu. Mózgi pacjentów z chorobą Parkinsona cięższej pracy na przetwarzanie i ustanowienia nauki poprzez wykorzystanie większej liczby systemów psychicznych niż ludzie bez Parkinsona.

Praktyka

Badanie 2002 cytowany w Journal of Neurology, Neurosurgery, i Psychiatry stwierdzili, że choć początkowe nauka zadania przez pacjentów z chorobą Parkinsona została osłabiona w porównaniu z grupą "normalnych" ludzi, powtarzane badania z tego samego materiału nie spowodowało istotnej różnicy między dwie grupy. Sugeruje to, że stare powiedzenie "praktyka czyni mistrza", mogą być stosowane do pacjentów z chorobą Parkinsona.

Wzmocnienie

Uczenie się jest często realizowane przez reakcję do pozytywnego wzmocnienia (nagrody takie jak pochwała, pieniędzy lub żywności) lub kary (jak karcenia, dezaprobaty lub izolacji). Badanie Rutgers University odkryli, że pacjenci Parkinsona, którzy nie brali dopaminy leki były znacznie mniej prawdopodobne, aby uczyć się poprzez pozytywne wzmocnienie, ale nauczyłem się w normalnym tempie z karą.

Co dziwne, gdy pacjent zaczął przyjmować leki, ten proces odwrócić. Z odpowiednią dopaminy, pacjenci nauczyli normalnie z nagrodami, ale nie z karą. Naukowcy sugerują, że spadek ten w uczenie się od negatywnych skutków ich zachowania, w połączeniu z naciskiem na pozytywne skutki, może wyjaśnić, dlaczego niektórzy pacjenci leczeni Parkinsona rozwija zachowań opartych na nagrody jak kompulsywne przejadanie się, hazardu i hiperseksualność.

Przykurcz & Choroba Parkinsona

Przykurcz tkanek zazwyczaj pojawia się, gdy staje się trwale elastyczny ciasny i nieelastyczny. Może to mieć miejsce w skóry, mięśni, ścięgien i stawów. Ten problem może wystąpić u osób z chorobą Parkinsona.

Choroba Parkinsona i przykurczów

Przykurcz jest rzadkie wśród pacjentów z chorobą Parkinsona, ale dotknął tych, w zaawansowanych stadiach choroby, według dr William Koller z Medscape.com. Może spowodować poważne deformacje w dłoniach i stopach.

Przyczyna

Dokładne przyczyny nie są znane, ale możliwe wyzwalacze obejmują postawy problemów związanych z tą chorobą Parkinsona oraz leki pochodzące ze sporyszu grzyba.

Występowanie

Przykurcz pojawia się częściej u kobiet niż u mężczyzn, według Koller.

Przykurcz vs dystonii

Przykurcze mogą wydawać się podobne do dystonii --- inny warunek, który powoduje skurcze mięśni u pacjentów z chorobą Parkinsona. W odróżnieniu od dystonii, jednak przykurcz jest prawdziwą przez lewodopy --- Podstawowym sposobem leczenia tej choroby lub manipulacji i przykurczu pozostaje w czasie snu.

Leczenie

Koller stwierdza, większość zabiegów nie pomyślnie rozwiązać ten warunek. Możliwe zabiegi obejmują toksyny botulinowej (Botox), fizykoterapia i stereotaktycznej talamotomii --- zabiegu chirurgicznego powszechnie używany do wstrząsów i dystonii.

Wychwytu zwrotnego serotoniny Leki na chorobę Parkinsona

Wychwytu zwrotnego serotoniny Leki na chorobę Parkinsona


Choroba postępująca choroba Parkinsona powoli niszczy lub osłabia komórek mózgu odpowiedzialnym za co neurotransmiter dopaminę. Niestety, choroba Parkinsona dotyka także innych neuroprzekaźników, takich jak serotonina, neuroprzekaźnik, niż wpływa na nastrój.

O serotoniny

Niski poziom krążącego serotoniny może prowadzić do depresji, lęku i paniki u pacjentów z chorobą Parkinsona, opisano Foundation Choroba Parkinsona (PDF).

Znaczenie

Dwadzieścia procent osób z rozpoznaną chorobą Parkinsona, depresję przed wystąpienia objawów motorycznych, takich jak drżenie, sztywność mięśni i zaburzenia równowagi, mówi University of Chicago Medical Center. Podczas przebiegu choroby Parkinsona, co najmniej 40 procent pacjentów rozwijają się kliniczne depresji dodaje PDF.

Funkcja

Leki wychwytu zwrotnego serotoniny zachęcić mózgu użyciu dostępnej serotoniny w mózgu poprzez zapobieganie komórek mózgowych reabsorpcji neuroprzekaźnika.

Rodzaje

Lekarze zazwyczaj przepisać klasę leków zwanych zwrotnego wychwytu serotoniny selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, w tym paroksetyna (Paxil), citalopram (Celexa) oraz fluoksetyna (Prozac), wyjaśnia, University of Chicago Medical Center.

Skutki uboczne

SSRI mogą wywoływać efekty uboczne, takie jak nudności, bóle głowy, bezsenność, wysypka i agitacji, zgodnie z Mayo Clinic. Pacjenci z chorobą Parkinsona mogą w dalszym ciągu odczuwają zmęczenie i apatię, biorąc leki z grupy SSRI, mówi Instytutu Parkinsona i Klinicznej Centrum.

Problemy szczęka z chorobą Parkinsona

Choroba Parkinsona jest zaburzeniem neurologicznym, które mogą powodować szereg problemów szczęki. Choroba ta ma wpływ na funkcjonowanie mięśni, w tym mięśni, które kontrolują szczęki. Pacjenci z chorobą Parkinsona mogą wystąpić trudności wykonywanie codziennych ruchów żuchwy.

Żucia

Zgodnie z Mayo Clinic, pacjentów z chorobą Parkinsona mogą mieć problemy z żuciem i połykaniem normalnego jedzenia.

Zaciskanie

Osoby cierpiące na chorobę Parkinsona może mieć trudności zaciskając szczęki, zgodnie z National Center for Biotechnology Information.

Otwarcie szczęki

Osoby z chorobą Parkinsona nie jest w stanie otworzyć szczękę tak szeroka, jak mogli oni przed tą chorobą.

Prędkość ruchu

U pacjentów z chorobą Parkinsona nie jest w stanie otworzyć i zamknąć usta, tak szybko, jak mogłoby przed wystąpieniem choroby.

Lewodopy

U pacjentów z chorobą Parkinsona, którzy mają szczęki funkcjonujących mogą wystąpić problemy z leczenia ulepszeń lewodopy, leku dla pacjentów z problemami neurologicznymi z chorobą Parkinsona. Lewodopy zwiększa poziom dopaminy pacjenta.

Waga Szkolenia z chorobą Parkinsona

Pacjenci z chorobą Parkinsona często cierpią z powodu utraty równowagi, sztywność, sztywność i utrata napięcia mięśniowego. Ćwiczenie, które obejmuje trening siłowy może pomóc złagodzić wiele objawów Parkinsona.

Znaczenie

Ćwiczenia, ruch i siłę kształcenia pozytywnie wpływa pacjentów z chorobą Parkinsona, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Ćwiczenia i wysiłek promowania uwalnianie dobroczynnych substancji chemicznych w mózgu i może chronić komórki mózgu u pacjentów z chorobą Parkinsona przed dalszym uszkodzeniem.

Korzyści

Trening siłowy z ciężarami zwiększa chodu, równowagi, siedzieć-to-stand ruchy, kroki, ruchomość stawów i ogólne samopoczucie. Silniejszy organizm zapewnia również ochronę w przypadku upadków i przed osteoporozą, zarówno wspólne zagrożenia dla osób z chorobą Parkinsona.

Rozważania

Podnoszenie ciężarów wymaga wytrwałości i siły. Pacjenci z chorobą Parkinsona korzystają z rygorystycznych i trudnych ćwiczeń podstawowych, które wzmacniają funkcje mózgu, jak wzmocnienie grup mięśni.

Expert Insight

Zaleca się, aby osoby z pracy choroby Parkinsona z fizjoterapeuta dostosować program wagi odpowiedniej dla nich. Pacjent powinien skupić się na jednej grupy mięśni na raz i alternatywnych grup mięśniowych w różnych dniach.

Efekty

Naukowcy z University of Southern California w Keck School of Medicine poinformował, że ćwiczenia i ruch mogą pomóc mózgi Parkinsona pacjentów pracować wydajniej i promowania silniejszych połączeń tam. Wysiłek może promować bardziej efektywne wykorzystanie dopaminy, wytwarzanej przez komórki nerwowe w mózgu, że choroba Parkinsona zmniejsza. Trening siłowy może zmniejszyć stres oksydacyjny, poprawy mobilności i podnieść nastroje pacjentów z chorobą Parkinsona.

Choroba Parkinsona i użycie Aricept

Choroba Parkinsona i użycie Aricept


Choroba Parkinsona (PD) jest postępującą chorobą mózgu i silnik z degeneracją neuronów (komórki nerwowe), w istocie czarnej po śródmózgowia. Neurony te wytwarzają neuroprzekaźnika (związek chemiczny, który przenosi impulsy z jednego neuronu na siebie) dopaminy, a włókna nigrostriatalnego przenoszenia dopaminy do innych części mózgu. Jako istota czarna degeneruje, a włókna stają się zaburzenia, tworzy się nierównowaga między dopaminy i acetylocholiny (neuroprzekaźnika), inny, powodując drżenie i zaburzenia motoryczne. Ponadto, zgodnie z Mayo Clinic, w czasie około 30 do 40 procent pacjentów z PD rozwój demencji.

Parkinsona Otępienie

Według metaanalizy wielu badań naukowych przez Michael J. Fox Fundacji Parkinsona Research, zainteresowanie narkotyki, takie jak Aricept, w leczeniu Parkinsona, demencji wzrosła w wielu badaniach wykazano, że łagodne zaburzenia poznawcze mogą nastąpić w ciągu jednego do dwóch lat od rozpoznania Parkinsona i nerek wydaje się rozwijać. Po objawy podobne do tych z chorobą Alzheimera, szybkości progresji otępienia w lustrach Parkinsona, że ​​w chorobie Alzheimera.

Leczenie Parkinsona

Oba zabiegi Parkinsona, takie jak leczenie lewodopą i Alzheimera, takie jak Aricept (donezapil), wpływają na neuroprzekaźniki. Parkinsona typowe bloki efekt zwiększonego poziomu acetylocholiny, aby równowaga między dopaminy i acetylocholiny normalizuje i umożliwia poprawę funkcji silnika, a objawy choroby Parkinsona staje się oczywiste, gdy poziom dopaminy spada poniżej 80 procent normalnego leczenia choroby.

AriceptTM

Aricept jest opracowany lek do leczenia otępienia spowodowane przez chorobę Alzheimera, najbardziej znaną przyczyną otępienia. Choroba Alzheimera wiąże się również degeneracji tkanki mózgowej i zaburzenia aktywności neuroprzekaźników, ale wiąże się ze spadkiem poziomów acetylocholiny, a nie wzrosła. AriceptTM zapobiega podział acetylocholiny i wydaje się złagodzić objawy zaburzeń poznawczych (od łagodnych do ciężkich), u niektórych osób z chorobą Alzheimera. Jest również wydaje się być w pewnym stopniu skuteczne w leczeniu parkinsonizmu demencji. Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Stroke ukończył studia faza IV na efekty ARICEPT® na Parkinsona, demencji.

Exelon

Według Parkinsona Action Network, Exelon (rywastygminy), lek podobny do Aricept, został zatwierdzony przez FDA w leczeniu Parkinsona, demencji. Exelon może być przyjmowana doustnie lub poprzez plaster nałożeniu na skórę. Urzędowy Watch poinformował, że przegląd badań klinicznych wykazały, że znaczna produktu Exelon wystąpił tylko w poprawę o 5 procent osób, podczas gdy Exelon pojawił, aby zapobiec dalszemu pogarszaniu się 10 procent, a więc zalety leku są skromne.

Rozważania

Podczas gdy zwykłe sposoby leczenia choroby Parkinsona, zazwyczaj mają odwrotny wpływ na acetylocholiny jako Aricept i Exelon, związek między leczeniem Parkinsona i wystąpienia otępienia nie jest jasne.

Funkcja wykonawcza i choroba Parkinsona

Funkcja wykonawcza i choroba Parkinsona


Choroba Parkinsona powoduje problemy z myślenia i nastroju. Te zaburzenia myślenia występuje na początku choroby. Najczęstsze myślenia są deficyty funkcji wykonawczych, które dotyczą umiejętności myślenia wyższego poziomu. Te problemy mogą prowadzić do innych problemów, takich jak smutek i brak kontroli impulsów. Rehabilitacja poznawcza pomaga kilka osób z chorobą Parkinsona.

Choroba Parkinsona

Choroby Parkinsona, choroby mózgu, który jest nazwany dla brytyjskiego lekarza Jamesa Parkinsona, ma cztery główne objawy. Są to drżenie, sztywność w bagażniku lub nóg i ramion, powolność w poruszaniu się i upadku psychicznego. Choroba Parkinsona pogarsza się w czasie.

Funkcje wykonawcze

Funkcje wykonawcze są grupą umiejętności myślenia wyższego poziomu, które obejmują planowanie i samokontrolę. Większość kadry kierowniczej funkcji mózgu są kontrolowane w płatach czołowych mózgu. Ten obszar mózgu jest ostatnio dojrzewać i pierwszy spadek. Funkcje wykonawcze obejmują zdolność do opracowania strategii dla zadania, który obejmuje wiele czynności, myśleć z wyprzedzeniem, przełącznik od jednego zadania do drugiego szybko, koncentrat, impulsy sterujące, przewidywania w oparciu o uznanie wzorca, myśleć logicznie, wybrać to, co zrobić z niepełnych informacji, zwracać uwagę na więcej niż jednej rzeczy na raz, szybko i dokładnie zdecydować, rzeczy, i zmienić plany w oparciu o to, co dzieje się w otaczającym środowisku.

Umiejętność myślenia

Większość osób z chorobą Parkinsona zauważyć spadek ich zdolność do zapamiętywania rzeczy. Znajdują również, że prędkość ich myślenia jest gorsza. Te zmiany są subtelne. Ta ogólna powolność w myśleniu jest pod wpływem nastroju i smutku. Jest smutny, może spowolnić myślenia. Badania rozpoczęto w dziedzinie rehabilitacji funkcji poznawczych, które mogą odwrócić tę powolne myślenie psychicznego.

Rehabilitacja poznawcza

Rehabilitacja poznawcza jest programem, który pomaga ludziom terapia w leczeniu trudności w pamięci, myślenia, postrzegania i rozwiązywania problemów. Umiejętności są praktykowane i plany są prowadzone w celu poprawy funkcji wykonawczych i wyrównania niedoborów, które mogą wciąż być obecne.

Według artykułu w archiwum gerontologii i geriatrii z 2004 pacjentów z chorobą Parkinsona wykazały znaczną poprawę w werbalnej płynność, logiki i pamięci, w porównaniu z grupą odniesienia dla innych z chorobą Parkinsona, którzy nie otrzymali rehabilitacji poznawczej.

Emocje

Stan emocjonalny może mieć decydujący wpływ na myślenie. Twoje myślenie może silnie wpływać na swój stan emocjonalny.

Funkcje wykonawcze mogą mieć wpływ na nastrój, ponieważ funkcje wykonawcze kontrolować wszystkie informacje masz na temat sytuacji. Funkcja wykonawcza kontroluje swoją ocenę sytuacji, jak również.

Inne problemy

Problemy z funkcji wykonawczej może powodować trudności z poważnych sprawach, takich jak pieniądze. Może nie być w stanie równowagi na koncie, jeśli masz chorobę Parkinsona.

Również niektóre leki stosowane w chorobie Parkinsona, powoduje więcej impulsywność na szczycie wyższym sensie impulsywności z chorobą Parkinsona. W związku z tym, można dokonać złego wyboru.

Dodatkowo ich opiekunów osób z chorobą Parkinsona są ze względu na ich wpływ ukochanej trudności z funkcji wykonawczych. Badanie w Journal of Clinical Psychology w Ustawienia medyczne od 2007 mówi, że potrzeby opieki dla bliskiej osoby z chorobą Parkinsona z łatwością może przekraczać zdolność radzenia sobie członków rodziny.

Badania nad komórkami macierzystymi na chorobę Parkinsona

Badania nad komórkami macierzystymi na chorobę Parkinsona


Choroba Parkinsona jest degeneracyjną chorobą neurologiczną, która wpływa na sterowanie silnikiem. W pacjentów z chorobą Parkinsona, komórki produkujące dopaminy w mózgu są uszkodzone lub nieaktywne, w wyniku zapłonem komórek nerwowych i utraty koordynacji ruchowej. Komórki macierzyste oferują obiecujące nowe leczenie choroby Parkinsona, choć badania są wciąż w początkowych etapach.

Komórki macierzyste

Według Narodowego Instytutu Zdrowia, istnieją trzy różne rodzaje komórek macierzystych, w tym dorosłych, specyficzne i tkanek zarodkowych. Komórki macierzyste niewyspecjalizowanych komórek o zdolności do specjalizują się w wielu typach komórek. Embrionalne komórki macierzyste są najbardziej wszechstronne i mogą rozwinąć się w komórki mózgu, komórki mięśni, czerwone krwinki lub innego rodzaju komórki w organizmie.

Aplikacje

Teoretycznie, komórki macierzyste mogą być stosowane w leczeniu dowolnego zaburzenia charakteryzującego się degeneracji tkanki. Choroby, które są obecnie uznawane za potencjalnych terapii komórek macierzystych są: dystrofii mięśniowej, chorób wątroby, stwardnienie zanikowe boczne lub ALS (choroba Lou Gehriga), reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Huntingtona, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroby serca, cukrzyca typu 1, udar mózgu, rdzenia kręgowego urazy, oparzenia i choroby Parkinsona.

Procedura

Zgodnie z University of Minnesota Institute Komórek Macierzystych, pierwszym krokiem w leczeniu komórek macierzystych jest wyzwalanie specjalizację komórek macierzystych w laboratorium. W leczeniu choroby Parkinsona, komórki macierzyste muszą być transformowane do komórek mózgowych wytwarzających dopaminę. Badania na myszach w Yale University School of Medicine wykazały, że ludzkie komórki niewyspecjalizowanych trzonu macicy (macicy) macierzyste wstrzyknięte myszom mózgów z zdegenerowanych komórek produkujących dopaminę Specjalizujemy się spontanicznie w odpowiedzi na środowisko mózgu myszy.

Pierwsza próbna ludzkie

Według strony internetowej LifeNews, pierwszy dorosły neuronowych w przeszczep komórek macierzystych pacjenta Parkinsona miała miejsce na Uniwersytecie Kalifornijskim w 2004 roku przeszczep był sukcesem, a w 2009 roku naukowcy opublikowali wyniki pięciu lat swojej pracy.

"Na szczególną uwagę", zauważają naukowcy w swoim raporcie, "są uderzające wyniki badań uzyskane-na okres pięciu lat następujących procedurą skale motoryczne pacjenta poprawił się o ponad 80 procent przez co najmniej 36 miesięcy."

Badania dodatkowe

Według Associated Press, naukowcy z Harvard Medical School i McLean Hospital powodzeniem stosowany embrionalnych komórek macierzystych w celu łagodzenia objawów choroby Parkinsona u szczurów. Wykazują one jednak również, że w niektórych przypadkach, zarodkowe komórki macierzyste, wstrzyknięto do mózgu szczura spowodowało wzrost guza. Guzy nie rosną gdy niższe stężenia komórek macierzystych wstrzyknięto sugeruje, że określenie odpowiednich dawek terapii pozwala uniknąć ewentualnych problemów wzrostu guza mózgu, w dalszych badaniach.

Family Tree i choroba Parkinsona

Family Tree i choroba Parkinsona


Choroby Parkinsona, albo PD jest postępującą neurologiczną chorobą, w której uszkodzone komórki mózgu wpływa na prowadzenie ruchu i mięśni. Według Fundacji chorobą Parkinsona, chorobą zwykle rozwija się po wieku 55 i wpływa 4000000 6 milionów ludzi na całym świecie. Badacze wyodrębnili gen powodujący jeden rodzaj PD niektórych rodzinach, tylko około 2 procent wszystkich przypadków są dziedziczone. Dalsze badania genetyczne mogą pomóc wyjaśnić rolę, że historia rodziny i inne czynniki ryzyka odgrywają w rozwoju choroby.

Historia rodziny

Eksperci dyskutować znaczenie historii rodziny jako czynnik ryzyka dla choroby Parkinsona. Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Stroke szacuje, że 15 do 25 procent osób z PD mają znaną porównaniu z chorobą, ale ponad połowa z tych przypadków wiąże się z rzadka, postać o wczesnym początku choroby. W typowych przypadkach, wywiad rodzinny jest ubogim wskaźnikiem dla PD, choć ryzyko może być nieco wyższa, jeśli względna jest rodzeństwo niż rodzic lub inny członek rodziny.

Genetyka

Badania genetyczne pomóc naukowcom dowiedzieć się, które geny (podstawowe "jednostek informacji" ludzkiego DNA) i mutacje genowe (inne formy tego samego genu) są związane z chorobą Parkinsona. Ludzkiego organizmu 20,000 do 25,000 geny określają cechy takie jak kolor włosów, wzrost i krwi, a także umożliwić organizmowi wykonywać niezbędne zadania. Niektóre geny wpływają na prawdopodobieństwo rozwoju chorobę.

Znaczenie

Naukowcy odkryli 13 genów związanych z chorobą Parkinsona, ale nie wiadomo, jak dokładnie jak wpływają genetyki, który robi, a nie rozwoju choroby. Tylko jeden gen jest uważana za "przyczynowy" oznacza sama jej obecność jest wystarczająca, aby zapewnić, że osobnik cierpi na końcu choroby Parkinsona. Według Fundacji chorobą Parkinsona, ten typ genu występuje rzadko, stanowi tylko niewielki procent przypadków PD.

Nieporozumień

Naukowcy ponownego wcześniej zaakceptowane pomysły na chorobę Parkinsona. W przeszłości, będą studiować pokolenia tej samej rodziny, aby znaleźć wzór; jeśli nie istnieje wzór, to oni do wniosku, że geny nie uczestniczyła w tej chorobie. Teraz jednak naukowcy rozumieją, że zarówno nadmierne picie wody studziennej i narażenia na niektórych pestycydów i herbicydów zwiększy występowanie choroby, co oznacza, że ​​rodziny, które są hodowane lub mieszkali na wsi od pokoleń mogą być narażeni na zwiększone ryzyko mimo braku dziedziczne wzór.

Badania genetyczne

Badania genetyczne w genie PINK1, znana przyczyna choroby Parkinsona u niektórych osób, jest teraz dostępny. Zwykle jednak pracownicy służby zdrowia nie radzę tego rodzaju badań, ponieważ gen PINK1 odpowiada za zaledwie 2 procent przypadków wczesnym początku PD. Narodowy Human Genome Research Institute zgadza się, że testy genetyczne na PD ma ograniczoną przydatność, ale doradza ludziom, aby porozmawiać z lekarzem lub specjalistą genetycznej, jeśli potrzebujesz więcej informacji, aby podjąć decyzję.

Psychologowie i choroba Parkinsona

Psychologowie i choroba Parkinsona


Według Kristine dr Hanna ustanawiający relacje z psychologiem, po otrzymaniu diagnozy choroby Parkinsona, może mieć ogromny wpływ na leczenie i poprawę jakości życia pacjenta. Hanna zgadza się z "umysłu nad ciałem" szkoły psychoterapii: leczyć głowę w połączeniu z ciałem. Zwyrodnieniowe zaburzenia neurologiczne, może być skutecznie kontrolować Parkinsona bez związanego z urazem depresji i lęku.

Historia

Badania w emocjonalnych trudności doświadczanych przez pacjentów z chorobą Parkinsona jest stosunkowo nowa nisza w psychologii, ale liczba lekarzy pracujących na terapii w leczeniu tej choroby zwyrodnieniowe mózgu rośnie. Przedmiotem szczególnego zainteresowania do tych specjalistów jest brak sygnatury dopaminy w mózgu pacjentów z chorobą Parkinsona, jak dopamina wpływa zarówno na nastrój i przepływu, tworząc "Drugie wcielenie" z osłabienia. Biorąc pod uwagę znaczenie tego związku, pojawiła się praktyka specjalność: psychologowie koncentrując swoją terapię na pacjentów z chorobą Parkinsona.

Depresja

Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego określa depresji jako "poważną chorobę, która wpływa na myśli, uczucia i zdolność do funkcjonowania w życiu codziennym." Prawie 19 mln osób w wieku 18 i starszych cierpi na jakąś formę depresji, najczęściej spowodowane niskim poziomem dopaminy w mózgu. Dodaj choroby Parkinsona równania i łatwo jest zobaczyć, jak już pacjent zubożonej dopaminy, ze strachu, lęku i paniki doświadczył na diagnozy, mogą być leczone przez psychologa.

Diagnoza

Na początku choroba Parkinsona, pacjenci otrzymują ponurą rokowania przewlekłe, postępujące pogorszenie mózgu z powodu utraty komórek, które wywołuje objawy, od wstrząsów do sztywności plus problemów równowagi i koordynacji. Środki farmaceutyczne nadal udają się w dół rurociągu przez Federal Drug Administration, ale dla pacjentów "wczesnego początku", depresja jest problemem. Zbyt często pacjenta samopoczucie psychiczne zajmuje miejsce z tyłu do leczenia urazów fizycznych; co psychologowie są coraz głównych graczy w procesie rehabilitacji Parkinsona.

Postęp

Lekarze wymagają interwencji psychologicznej bardziej jak uznają korzyści z leczenia umysłu / ciała. Wśród największych usprawnień lekarze widzą w swoich pacjentów z chorobą Parkinsona, po psycholog interweniował, są lepsze zaangażowanie, lepszego przestrzegania leczenia, ulepszone funkcje poznawcze i lepszą jakość życia. Badania dowodzą, że objawy fizyczne są znacznie pomógł psychoterapii jak widać w badaniach porównujących pacjentów, którzy otrzymują pomoc psychologiczną z tymi, którzy tego nie robią.

Przyszłość

Traktowanie całego Parkinsona pacjenta staje się normą, jak lekarze świadkami metamorfozy odczuwany przez pacjentów, którzy widzą zarówno psycholog i specjalista Parkinsona. Zaletami tej symbiozy doszło, gdy pacjent otwiera się na nowe pomysły i terapii, takich jak ćwiczenia i diety modyfikacji. Pewność rośnie wskutek podwójnej terapii. Odwrócenie cyklu wywołane Parkinsona depresja stała się głównym celem praktyków-zespołów, pracujących razem, aby pomóc pacjentom przeżyć swoje życie w pełni.

Terapii Zajęciowej i choroba Parkinsona

Terapii Zajęciowej i choroba Parkinsona


Choroba Parkinsona jest postępującym zaburzeniem neurologicznym, które wpływają na ośrodkowy układ nerwowy, powodując upośledzenie aktywności ruchowej i ruchu. Terapeutów zajęciowych poprawy zdrowia pacjentów poprzez umożliwienie im wykonywania znaczących codziennych czynności. Pracują z pacjentów i opiekunów, aby zwiększyć jakość swoich klientów życia i zdolność do wykonywania rutynowych zadań.

Problemy z chorobą Parkinsona

Neurodegeneracji w chorobie Parkinsona powoduje, że pacjenci mają drżenia, spowolnienie ruchowe, sztywność mięśni i problemy z utrzymaniem równowagi. Objawy te prowadzą do szeregu trudności w wykonywaniu codziennych czynności (ADLS). Pacjenci z chorobą Parkinsona często mają problemy z chodzeniem, pisanie, mówienie i pracy z ich rąk.

Celem Terapii Zajęciowej

Terapeutów zajęciowych pomóc pacjentom z chorobą Parkinsona poprawić ich zdolność do wykonywania codziennych zadań. Terapeuta zajęciowy pracuje z pacjentem, aby ułatwić płynniejsze ruchy stawów, poprawy koordynacji i wykorzystania nowego sprzętu, aby pomóc w ruchu. Po pracy z terapeuta zajęciowy, pacjent może odzyskać zdolność do pisania, chodzenia bez utraty równowagi i wykonywania hobby, które kiedyś korzystały. Terapeutów zajęciowych pomóc również pacjentom odzyskać możliwość wpisywania, niezależnie od korzystania z toalety i ubierania się. Usprawnienia te zwiększają jakość tego życia pacjenta i pozwolić mu odzyskać poczucie panowania nad swoim świecie.

Jak korzystać z usług

Pacjenci wymagają zamówienia u lekarza aby otrzymywać terapię zajęciową. Zwrócić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalisty o skierowanie do terapeuty zajęciowego w Twojej okolicy. Wiele szpitali świadczenie usług terapii zajęciowej w warunkach ambulatoryjnych. Nie mogą być również specjalne kliniki terapii zajęciowej w Twojej okolicy, które pracują z pacjentami z chorobą Parkinsona specjalnie.

Długość leczenia

Długość terapii zajęciowej zależy od indywidualnego pacjenta i jego potrzeb. Zwykle pierwsze spotkanie z terapeuta zajęciowy obejmuje ocenę zdolności pacjenta i tworzenie programu terapii dostosowanej do indywidualnych potrzeb. W kolejnych sesjach, pacjent współpracuje z terapeuty zajęciowego, skierowane do kluczowych obszarów, z pokoju do poprawy. Leczenie można przerwać w dowolnym momencie, jeśli pacjent czuje, że spełnił swoje cele terapii.

Rozważania

Mimo, że rodzina i przyjaciele chorego nie uczestniczą w samej terapii zajęciowej, istnieją obszary, w których mogą one pomóc. Członkowie rodziny mogą zachęcić pacjenta do szukania skierowanie do terapeuty zajęciowego i monitorowania postępów pacjenta. Kształcić się na temat choroby Parkinsona i czego oczekiwać od terapii zajęciowej, dzięki czemu można zapewnić ciepłe, opiekuńcze środowisko dla pacjenta. Dołącz do grupy pacjentów rzecznictwo celu uzyskania dalszych informacji na temat choroby Parkinsona i korzyści płynących z terapii zajęciowej.

Azbest i choroba Parkinsona

Przyczyną choroby Parkinsona nie jest jeszcze znana, chociaż czynniki środowiskowe zostały zbadane. Podczas azbest nie wydaje się powodować chorobę Parkinsona, pestycydy, że zwiększa ryzyko choroby.

Azbest

Azbestowych włókien mineralnych mogą być znalezione w różnych zastosowaniach przemysłowych, jak odporność na wysokie temperatury i korozję. Są to szczęki hamulcowe dachów i materiałów podłogowych. To powoduje chorobę przy wdychaniu i pylica azbestowa płuc może być śmiertelne.

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona atakuje komórki nerwowe w mózgu, które kontrolują ruch mięśni. Objawy to drżenie, słabą równowagę i koordynację, sztywność i spowolnienie ruchowe. Genetyka odgrywać rolę w tej chorobie, tak jak wiek, choroba i jest bardziej powszechna u mężczyzn niż u kobiet.

Związku przyczynowego

Zgodnie z Mayo Clinic, azbest nie jest przyczyną choroby Parkinsona. Jednakże, wystawienie na działanie innych toksyn środowiskowych, takich jak pestycydy, mogą zwiększać ryzyko choroby.

DDT & Choroba Parkinsona

DDT & Choroba Parkinsona


Dopamina jest substancją chemiczną w organizmie i mózgu, że robi wiele rzeczy, w tym co pozwala kontrolować ruchy. Choroba Parkinsona (PD) jest w rzeczywistości grupa problemów systemu mechanicznych spowodowane gdy komórki mózgowe rzucić wystarczająco dopaminy.

Objawy

Drżenie i drżenie ramion, dłoni, nóg i twarzy są wczesne objawy PD. W miarę postępu choroby równowagę i ruch wpływa i ręce i nogi mogą stać się sztywny. W końcu człowiek może mieć problemy z połykaniem lub rozmawia.

Diagnoza

Testy laboratoryjne krwi i nie mogą być stosowane do diagnozowania PD ale mogą wyeliminować inne zaburzenia jako przyczynę dolegliwości. PD jest z rozpoznaniem historii medycznej i objawów neurologicznych.

Przyczyny

Mayo Clinic stwierdza przyczyny PD nie są znane, ale mutacje genetyczne i narażenia na toksyny mogą być zaangażowane.

Czynniki ryzyka

Zgodnie z Mayo Clinic, wiek, dziedziczność (członkowie rodziny z PD), jako mężczyzna i znany kontakt z pestycydami i chemikaliami zwiększyć ryzyko zachorowania na PD.

DDT

Badanie przeprowadzone przez Emory University, Georgia Institute of Technology i Emory'ego Rollins School of Public Health naukowców zaprezentowano w American Chemical Society wskazuje na związek między DDE (od pestycydu DDT) i dieldryna (inny owadobójcze) i Pd. Chemikalia znaleziono w mózgach zmarłych pacjentów z PD. Jednak dalsze badania na myszach wykazały ograniczony skutek i że dieldrynę był bardziej toksyczny niż DDE do dopaminy.