adcov.com

obojczyk szpik

Jak korzystać z kciukami do masażu obojczyka

Jak korzystać z kciukami do masażu obojczyka


Kostny obojczyka jest, która rozciąga się wzdłuż górnej części ramion. Wiele ludzie mają tendencję do utrzymywania napięcia w mięśniach i tkankach otaczających tę kość. Użyj poniższe informacje, aby dowiedzieć się, jak korzystać z kciukami do masażu wzdłuż obojczyka.

Instrukcje

1 Poproś klienta, aby leżał twarzą w dół na stole do masażu. Znajdź obojczyk na kliencie poprzez dotknięcie ramienia i przesuwając rękę w kierunku szyi. Poczujesz kości rozszerzyć, tworząc kształt litery V zarówno z przodu i tyłu ciała. Kształt V znajduje się na lewej i prawej stronie.

2 ostrość na część kości obojczyka, która biegnie w poprzek tylnej klienta podczas masażu. Celem jest, aby naciskać tkanek położonych tuż obojczyka.

3. Stań przed głowie klienta ze stopami razem. Połóż ręce na plecach klienta z kciukami umieszczone tylko wewnątrz tylnej obojczyka. Pozostałe palce dłoni powinny być rozluźnione.

4 Lean do klienta z masy ciała, a nie pchanie się od rąk i ramion. To stworzy presję gdzie kciuki są umieszczone wzdłuż obojczyka klienta.

5 Kontynuuj oprzeć się na około dziesięć sekund. Jak wycofać, delikatnie przesunąć kciuki w małym kole. Następnie przesuń kciuk w inne miejsce wzdłuż obojczyka i powtórzyć procedurę. Trzymaj się, dopóki nie stosować nacisku na całej długości kości.

6 Trzymaj paznokcie przycięte tak, aby nie wystawały poza opuszki palca. Jeśli paznokcie są dłuższe niż to, pojawia się ryzyko zarysowania lub grzebie klienta wykonując ten ruch.

Jak rozpoznać złamany obojczyk

Jak rozpoznać złamany obojczyk


Obojczyk, zwie obojczyka, to kości, która łączy ramię do kości klatki piersiowej. To jest po obu stronach korpusu. Złamany obojczyk jest stanem zagrożenia życia i powinien być traktowany przez lekarza lub innego pracownika medycznego natychmiast. Jest to dość łatwe do zidentyfikowania i może być z łatwością obróbki.

Instrukcje

1 Uwaga żadnego silny ból. Złamany obojczyk, jak każdy inny złamanej kości, zwykle boli bardzo źle. Przewlekły ból, który nie jest ciężka jest kolejnym znakiem złamanym obojczykiem.

2 Słuchaj na trzaskający dźwięk w momencie szkody, które choć często zgłaszane w przypadku zerwania obojczyk.

3 Obserwować, jak poszkodowany trzyma rękę. Zazwyczaj jedno ramię jest utrzymywane blisko ciała, wspierany przez nieuszkodzoną ramieniu. Złamany obojczyk nadal pozwala ruchomość stawów, więc to nie jest precyzyjny wskaźnik.

4 Poczuj wzdłuż obojczyka. Zidentyfikować obszar, który jest bolesne w dotyku. To jest najbardziej prawdopodobne, gdy przerwa jest. Także dźwięk można usłyszeć skrzypienie przy dotknięciu obojczyk na granicy wytrzymałości.

5 Należy przestrzegać żadnych załamanie. Grawitacja powoduje ramię do przeczucie naprzód ze względu na złamany obojczyk.

6 Spójrzcie na skórze. Złamany obojczyk zwykle powoduje, że skóra wokół przerwy włączyć czerwony lub fioletowy odcień. To początki siniaki od złamanej kości.

7 Zobacz lekarza. On może potwierdzić złamany obojczyk poprzez badania i prześwietlenia. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy jest uszkodzony obojczyk, patrz awaryjnego profesjonalny natychmiast.

Obojczyk Bryły

Obojczyk Bryły


Guzki w okolicach obojczyka mogą być spowodowane przez wiele rzeczy. Częściej niż nie, to jest coś, niewielkie i krótkotrwałe. Jeśli jednak guzek trwa dłużej niż kilka tygodni, rośnie, jest bolesne i nie ma wyraźnych granic, konieczne jest pomoc lekarska.

Obrzęk węzłów chłonnych

Sieć węzłów w całym organizmie zawiera układ limfatyczny, część układu odpornościowego. Po wystawieniu na działanie wirusów i bakterii, te węzły będą od czasu do czasu puchną. Częste miejscami obrzęk węzłów chłonnych z powodu zakażenia są na szyi i klatce piersiowej, wzdłuż obojczyka.

Rak

Oprócz zwykłej infekcji, rodzaj raka białe komórki krwi, zwane chłoniaka, może również spowodować, że węzły w pobliżu obojczyka puchnąć. Inne rodzaje nowotworów, takich jak rak piersi lub kości, może spowodować grudek na lub w pobliżu obojczyka.

Tłuszczak

Tłuszczak jest guzek tłuszczowych, zazwyczaj znajduje się pomiędzy skórą i mięśniami, które porusza się lekko pod naciskiem palca. Tłuszczaki mogą uprawiana w dowolnym miejscu na ciele, w tym na obszarze obojczyk. Są one nieszkodliwe i rzadko wymagają leczenia.

Złamany obojczyk

Jeśli guzek obojczyk pojawia się nagle i towarzyszy silny ból po upadku lub uderzenia jakiegoś, może to być wynikiem złamanym obojczykiem. Leczenie zwykle obejmuje umieszczając rękę na temblaku przez okres do jednego tygodnia dla dorosłych i trzy do czterech tygodni dla dzieci.

Ból obojczyk

Ból obojczyk


Obojczyka, znany również jako obojczyka jest kości, która łączy górną część łopatki do klatki piersiowej. Służy jako wsparcie dla ramienia. Ból lub uraz obojczyka zakłóca zdolność osoby do podnoszenia i przenoszenia przedmiotów.

Przyczyny

Ból pojawia się od obojczyka do złamania kości lub zwichnięcia lub łez do więzadeł podtrzymujących. Obrażenia te są zwykle spowodowane przez upadki i wypadki drogowe. Ból jest najbardziej widoczne, gdy ramię jest przeniesiony. Od collarbone muszą wytrzymać ciężar ramienia, ale ból może być obecny, gdy ramię jest w bezruchu.

Leczenie

W zależności od przyczyny bólu, leczenie trwa od dwóch do sześciu tygodni. Wymagają skręcenia więzadła osoby nosić temblak. Proste złamanie traktowano klamra obojczyka obsługującej obojczyk we właściwym położeniu, podczas gdy leczy. Złamania złożone często wymagają interwencji chirurgicznej w celu zapobiegania lub zwalczania infekcji.

Powikłania

Złamany obojczyk musi być obsługiwany z klamrą biorąc osobę do szpitala. W przeciwnym wypadku może pogorszyć proste do złamania złamanie związku. Nieleczony ból obojczyk może prowadzić do infekcji i długotrwałego dyskomfortu.

Jak zdiagnozować obrzęk szpiku kostnego obojczyka

Jak zdiagnozować obrzęk szpiku kostnego obojczyka


Obrzęk szpiku kostnego, powszechnie nazywane siniak kości, to stan, w którym sama kość staje się stan zapalny. Zwykle obrzęk szpiku kostnego następuje w wyniku urazów kości. Ból, tkliwość i opuchlizna zewnętrzny może wystąpić wskutek obrzęku szpiku kostnego. Obrzęk szpiku kostnego zazwyczaj rozpoznaje się przy użyciu obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Choć tylko lekarz może zdiagnozować obrzęk szpiku kostnego, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy zgłosić się do lekarza i pomocne wiedzieć, czego się spodziewać.

Instrukcje

1. Zrób listę objawów, które występują. Najczęstsze objawy obrzęk szpiku kostnego obojczyka to bolesne, bolesnych i obrzękniętych obojczyk. Po kołatanie serca, obojczyk nie czuje złamana. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych objawów są obecne.

2 Zaproponuj zlecenia zdrowi lekarza do rezonansu magnetycznego (MRI) badanie chorego obojczyka. MRI jest bezbolesny zabieg, w której pacjent leży na stole i wejdzie aparat tunelu-podobne. Zdjąć biżuterię, zanim o MRI wykonane.

3. Zapytaj lekarza o łagodnym środkiem uspokajającym, jeśli wystąpią klaustrofobii i znaleźć się w stanie przezwyciężyć swój lęk na MRI. Niektórzy ludzie uważają, że nie są w stanie sami się po prostu mówić ich lęku związanego z ich klaustrofobię.

4 Zobacz się z lekarzem dla obserwacji egzaminu po MRI wykonane. Lekarz będzie miał MRI odczytywane przez radiologa i dostarczy Ci diagnozy.

Jak kupić Brace ramię dla Broken obojczyk

Szczelinowania obojczyka (zazwyczaj dalej obojczyka) jest bardzo często związane ze sportem szkoda, że ​​zazwyczaj się dzieje, gdy wyciągnę rękę podczas upadku; Wpływ upadku promieniuje swoje ramię i stawia zbyt dużego nacisku na obojczyka. Objawy tej choroby obejmują zmniejszony ruch w zagrożonym obszarze i ramion ból. Ponadto, może być zasinienie okolicy. Powiedział, że będzie potrzebne prześwietlenie, aby potwierdzić, że masz uszkodzony swój obojczyk. To bardzo rzadkie, że złamany obojczyk wymaga operacji --- ogólnie leczenie tej kontuzji jest nosić szynę ramię aż do 12 tygodni.

Instrukcje

1 Zmierz swoją klatkę piersiową. Od mając złamaną obojczyk może ograniczyć swój ruch, poprosić kogoś do swoich pomiarów dla Ciebie. Zmierz obwód klatki piersiowej, co jest zwykle 75 cm do 125 cm, w zależności od budowy ciała.

2 Poszukaj szelki z ciepła terapeutycznego. Ciepło generowane przez te szelki może pomóc złagodzić ból barku.

3 Rozważmy uniwersalne klamry. Ten rodzaj klamry tworzy ósemki, aby zapewnić wsparcie dla tego obszaru obojczyka. Ponadto, ta klamra jest zwykle jeden rozmiar dla wszystkich i mogą być regulowane przez użytkownika.

4 Sprawdź, stabilizatory barku. Zawodowi sportowcy korzystać z tego typu klamry do leczenia urazów barku i zapobiec połamane obojczyki. Nawiasów mogą być noszone po twój obojczyk uzdrowił, zapobiegania przyszłym urazom.

5 Zakup klamra obojczyka. Kiedy już zdecydujesz, które klamra użyć, kupić go w Internecie (patrz źródła), albo w gabinecie terapeuty fizycznej lokalnej.

Wskazówki:

 • Zapytaj lekarza, asystenta medycznego, aby pomóc położyć na klamry, jak to może być trudne do wykorzystania po raz pierwszy. Po lekarza asystenta pomocy przy montażu zapewni klamry jest umieszczony prawidłowo leczyć złamane obojczyk.
 • Porozmawiaj z lekarzem, jeśli ból nie ustępuje po 12 tygodniach. Z powodu kontuzji obojczyka, większość ludzi doświadcza bólu w ciągu kilku tygodni, a wracają do normy w ciągu kilku miesięcy. Jeśli ból nie ustąpi, skontaktuj się z lekarzem.

Chirurgia obojczyk

Chirurgia obojczyk


Podczas gdy większość urazów obojczyka leczyć na własną rękę, operacja może być w niektórych przypadkach niezbędne, aby zresetować ustawienie złamaną kość.

Objawy

Znaki złamanym obojczykiem obejmują obrzęk, zasinienie i sztywność. Jeśli słychać trzaski podczas poruszania ramieniem lub czuć wybrzuszenie w pobliżu ramion, może to wskazywać na złamany obojczyk. Osoby poniżej 20 roku życia są bardziej narażone na uszkodzenia obojczyk, bo obojczyk nie jest jeszcze całkowicie utwardzony. Starsze osoby o zmniejszonej wytrzymałości kości są również zagrożone.

Chirurgia

Jeśli obojczyk ma kilka przerw lub gdy jest bardzo przesunięte, operacja może być jedyną opcją leczenia. Jeśli kości przebił się przez skórę, to wymaga pilnej uwagi. Operacja złamanej obojczyka może obejmować zastosowanie śrub, prętów i płyt do umieszczenia kości w odpowiednim położeniu, tak że można go leczyć prawidłowo.

Komplikacje

Choć jest mało prawdopodobne, powikłania, wszystkie operacja niesie pewne ryzyko, i jest szansa, że ​​po operacji obojczyk, zakażenie może ustawić lub kości może nie wyleczyć.

Jak wybrać złamany obojczyk Treatment

Jak wybrać złamany obojczyk Treatment


Odkryj wszystkie opcje! Połamane obojczyki (obojczyków) są zaskakująco powszechne; pod odpowiednim kątem uderzenia są devilishly łatwo zatrzaskowy. Na szczęście są one jednym z najszybszych kości, aby uzdrawiać i nie trzeba oddanych więc są cinch leczyć, prawda ?? Właściwie, łamiąc obojczyk może mieć szkodliwy wpływ na długoterminowe, więc czytania na wszystkich opcji leczenia jest ważnym pierwszym krokiem do przyszłości wolnej od powikłań. Większość lekarzy po prostu wysłać do domu z procy, więc jest to do ciebie, aby zrobić badania, aby uzyskać kości uzdrowiony prawo.

Instrukcje

1 --x-RAY-- Ręce na x-ray z obojczykiem. Weź komórek zdjęcie telefonu swojej x-ray w szpitalu lub klinice ortopedycznej, jeśli musisz.

2 --type Z FRACTURE-- Jakie złamania masz? Złamanie linii włosów po prostu ma pęknięcia w kości i kości jest nadal w jednym kawałku. Proste złamanie gdzie kość jest w dwóch i tylko dwóch kawałków. Wielokrotne złamania kości ma w więcej niż dwóch sztuk. Złamanie związek gdzie kawałek kości wybuchu przez skórę w pewnym momencie. (Zauważ, że kości często ponownie wpływa do ciała po przebiciu skóry, więc szukać przebicia lub wyciąć w miejscu przerwania.)

3 --SLING-- Czy praca chusta dla Ciebie? Stropy działa bardzo dobrze z włoskowate złamań, umiarkowanie oraz do prostych złamań z małą zakładką kawałków, źle dla wielu złamań, i nie powinny być wykorzystywane do złamań złożonych (jak jest duża szansa kości został zanieczyszczony i wymaga czyszczenia chirurgicznego.) Jeśli masz skomplikowane złamanie, przejdź do kroku 7.

4 --FIGURE-OF-8 BRACE-- Jeśli rozważasz procy, również rozważyć rysunek-z-8 klamra, show w lewo, w szczególności jeżeli: (1) Twoja przerwa jest świeże - korzystnie mniej niż jeden tydzień stare (2) Twoja egzystencja zależy od pracy fizycznej lub fizycznego użycia ramieniu na boku złamania (3) Operacja jest niepożądana ze względu na obciążenia finansowe. Najlepiej w zmuszając obojczyk w dobrze wyrównanej pozycji, i choć jest to mniej wygodne, to może być warte.

5 --6 TYDZIEŃ TREATMENT-- Jeśli wybierzesz opcję procy lub rysunek-z-8 klamra, używać go konsekwentnie przez co najmniej sześć tygodni i uniknąć wszelkich wniosków lub podnoszenia, które powodują ból lub obejmować ruchu łokcia z dala od swojej stronie , Zakończenie leczenia wcześnie może spowodować niepełne ran i bólu przewlekłego. Ciesz udostępniania porozumiewawcze spojrzenia i uśmiechy wszystkich obcych można spotkać o kulach / w chuście / oddanych w tym okresie.

6 --follow UP-- Powrót do lekarza, aby uzyskać następcze rentgenowskie obojczykiem. Jeśli uzdrowiony w ładnym, wyrównanym pozycji, gratulacje! Masz szczęście! Przejdź do kroku 9 na odwyku. Jeśli collarbone wyleczone tylko dwie końcówki zachodzą na kości, zwłaszcza w przypadku więcej niż 1/2 ", należy przejść do następnego kroku. Ponadto, gdy oba końce kości wyleczone słabo lub wcale (" rozłam "lub "malunion" kości), przejdź do następnego kroku.

7 --SURGERY-- Nadszedł czas, aby porozmawiać operacji Istnieją dwa główne typy operacji (bezpośrednio, czy to związek.): Płytka przykręcana do kości (zwłaszcza dla wielu złamań) lub pin wstawiony wzdłuż na kości (szczególnie na proste złamania.) leczenie płyta jest bardziej powszechne, ale tworzy wiele dłużej i bardziej widoczne blizny. Jeśli egzystencja zależy od twojego wyglądu (model / aktor / aktorka / Gold Digger), zaleca się użycie metody PIN.

8 --POST-OP-- Po zabiegu zachować ręką na temblaku przez kilka tygodni. Nawet jak obrzęk i ból spadku, spróbuj dziecka obojczykiem; kompletne i pełne odzyskanie pomogą zapewnić bezbolesne długoterminowych. Postępuj według zaleceń lekarza; Twój kości powinny być w pełni wyleczony po 12 tygodniach w większości, ale będzie można powoli zwiększać aktywność rozpoczynając natychmiast po zabiegu.

9 --REHAB-- Po długiej odzysku, siłę i zakres ruchu w odpowiednim ramieniu będzie znacząco spadła. Znajdź stopniowego program rehabilitacyjny, który pasuje do Ciebie (albo przez lekarza lub w Internecie.) Podstawową procedurę rehabilitacji na początek znajduje się na liście zasobów.

Wskazówki:

 • Dla nie-złożonych złamań, to zwykle warto najpierw spróbować użyć procy lub rysunek-of-8 klamrą pierwsze, jak to jest bardzo tanie ~ (20 USD) w porównaniu do operacji ~ ($ 2,000 20.000 dolarów), a operacja może być z powodzeniem zrobić nawet lat w dół drogi. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, jednak zasięgnąć natychmiast leczenie.
 • Z powodu niebezpiecznych ryzyko zakażenia, złożone złamania niemal zawsze trzeba operacji.
 • Na świeżym prostych i wielu złamań, w którym końce kości pokrywają się nieznacznie zamiast być wyrównane, zdecydowanie zachęca, aby użyć "figura-o-8" klamra pokazany w kroku 4. rysunek-of-8 jest znacznie klamra mniej wygodne niż na temblaku, ale za dobry powód: Stropy zachęcić skulony postawy i uzdrawia złamań z kości nakładających zamiast wyrównane. W krótkim okresie jest to bardziej wygodne, ale w dłuższej perspektywie może to spowodować poważne chroniczne bóle, jak w wyniku skrócenia obojczyk tworzy wiele innych nierównowagi szkieletowych. Dzięki szybkiej akcji, rysunek-of-8 klamra może dać chirurgia jakości wyrównanie w kości, zmuszając się do siedzenia z ramiona do tyłu i obojczyk w pełnej długości.
 • Pamiętaj: jeśli nie możesz sobie pozwolić na operację, jest wysoce zalecane, aby użyć paska rysunek-of-8 zamiast procy najlepszych ustawicznego wyników.
 • Jeżeli zgubiłeś jakiegoś uczucia w skórze w obszarze przerwy z powodu zabiegu chirurgicznego lub innych łagodnym uszkodzenia nerwów, odbudowy tkanek miękkich w okolicy obojczyka poprzez rozsądne procedury treningu siłowego razu po zagojeniu kości. Spowoduje to dodatkowy przepływ krwi do regionu i pomóc zrekonstruować nerwy czuciowe okolicznych, które w większości przypadków są całkowicie naprawione w 12-18 miesięcy.
 • Lekarz może nawet nie wspominając operację jako opcja, chyba że istnieje związek złamania, ale operacja staje się coraz bardziej akceptowana opcja jak długoterminowe korzyści są znaczące (patrz zasoby dla ciekawej pracy). Być może trzeba wyjechać z danego regionu, aby znaleźć chirurga ortopedę właściwy w tej operacji.
 • Jeśli zdecydujesz się operacji pin, chirurg najprawdopodobniej polecam pozostawiając sworzeń na zawsze, jak jest to trudne do pobierania i bardzo poręczna.
 • Jeśli zdecydujesz się operacji płytki i śruby, możesz zostawić swój talerz lub mieć inną operację (tańsze), aby ją usunąć. Jeśli masz lekką ramę, płyta może powodować obszar stać przetargu i zaleca się, aby usunąć płytkę o rok później. Pamiętaj, że usunięcie płytki wymaga odkręcania śrub i kilka nie ma niewielkie szanse na ponowne złamanie obojczyka w gwintowany otwór przed re-uzdrawia. Wiem to z własnego doświadczenia i musiał powtórzyć proces chirurgii w wyniku. Mimo to, nie żałuję, że mój wybór do realizacji interwencji chirurgicznej.
 • Ponieważ większość ludzi nie masz konta medscape.com, dam istotne fragmenty badania w obszarze zasobów. "Istnieją badania sprawozdawcze wysoki wskaźnik niezadowolenie z rezultatów nieoperacyjnych metod leczenia złamań obojczyka. [1,2] W dodatku, nie było postępu w zakresie stabilizacji złamań obojczyka, w tym anatomicznych płyt precontoured, płytki ustalające i Śródszpikowa pręty. W rezultacie doszło do wzrostu zainteresowania złamania obojczyka w ustalanie celu umożliwienia szybkiego powrotu do działalności i uzyskać większe zadowolenie pacjenta .... Autorzy badania zorientowane w stosunku pacjenta Efekty wyniki po nieoperacyjnych metod leczenia operacyjnego w porównaniu Złamania obojczyka wysiedlonych trzonu kości. Pacjenci zostali losowo przydzieleni przez zaklejonej kopercie. nieoperacyjnych metod leczenia było z procy. procy kontynuowano aż do objawów klinicznych rozwiązany. Pacjenci operacyjne leczono otwartego nastawienia i stabilizacji wewnętrznej z małych fragmentów płyt i śrub. ... Komplikacje w nieoperacyjnych grupy obejmowały pacjentów z dystrofia odruchowa, 2 z objawami malunions i 6 pacjentów z zrostu wymagających otwarta redukcji wewnętrznej stabilizacji. W grupie roboczej, 2 pacjentów skarżyło się na podrażnienia płyty i 1 pacjent miał późny rozejście się brzegów rany. Autorzy badania stwierdzono, że leczenie operacyjne, pod warunkiem statystycznie istotną poprawę kliniczną i funkcjonalną nad nieoperacyjnych metod leczenia złamań obojczyka przesiedlonych trzonu kości. "
 • Nie jestem lekarzem, a moja rada nie powinien być traktowany jak gdybym był jeden. Użyj tej rady na własne ryzyko. Za pomocą jednej z moich zaleceń, można zrozumieć, że moje kwalifikacje są całkowicie ograniczone do następujących: Ja złamałem obojczyk dwa razy próbował leczyć obojczyk używając procy raz, miał dwie operacje są co do celów włożeniu płyty do mój obojczyk, miał jedną operację usunięcia płytki z mojego obojczyka, i mieli liczne zdjęcia rentgenowskie zrobione i omówione dokładnie w moim wielu wizyt lekarskich.
 • Obojczyk, że nie dobrze lub całkowicie leczyć na własną rękę jest często w lewo "jak jest", ale długoterminowe będzie prawdopodobnie powodować pleców i barków, jak to uczynić swoje ciało asymetryczne.
 • Wykonując wyszukiwania Google dla "obrazu złamania obojczyka" i innych związanych z warunkami może przynieść jakieś zdjęcia ... uważaj brutto! :)

Odzyskiwanie obojczyk

Twój obojczyk, zwany także obojczyk, jest duże kości, która łączy górną część mostka do łopatki. Może być powszechnie rannych w sporcie, spada lub innych wypadków urazowych. W zależności od wagi ciała, leczenia i czas regeneracji może zmieniać się od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Unieruchomienie

Prawie wszystkie rodzaje przerw obojczyka, złamania lub innych powikłań wymaga unieruchomienia. Wymaga pacjenta nosić temblak ramię i unikać tego rękę lub ramię podnieść żadnej wagi. Odzyskiwanie za pomocą unieruchomienia trwa około trzech do sześciu tygodni dla dzieci i sześć do 12 tygodni dla osób dorosłych.

Physical Therapy

Zgodnie z Mayo Clinic, ważne jest, aby rozpocząć pewną formę terapii ruchu szybko po początkowym zabiegu. Fizykoterapii zapobiega zanikowi mięśni i ból w czasie unieruchomienia i jest przeznaczony do przywracania wytrzymałości mięśniowej i elastyczność stanu sprzed uszkodzenia. Po zakończeniu procesu unieruchomienie, terapia będzie prawdopodobnie wzrost częstotliwości i intensywności aż do osiągnięcia cele wytrzymałości.

Chirurgia

W skrajnych przypadkach, operacja jest wymagana, aby odzyskać od złamania lub przerwy, które powoduje obojczyka wystaje poza skórę lub jeśli jest uszkodzony do punktu, w którym wystąpiło uszkodzenie strukturalne. W tych ekstremalnych przypadkach, operacja musi być wykonana, aby ustawić obojczyk z powrotem na miejsce, zanim ożywienie może się rozpocząć.

Jak Heal a Broken obojczyk Bone

Jak Heal a Broken obojczyk Bone


Złamany obojczyk, lub obojczyk, to bolesne doświadczenie, ale jest dość proste odzyskiwanie jeśli masz prosty złamania. Proste złamanie jest przerwa, a nie pojedynczy przerw w wielu miejscach lub roztrzaskane kości. Obojczyka najczęściej uszkodzony podczas upadków podczas korzystania ręce złapać się lub gdy utrzymać mocne uderzenie na zewnątrz ramię, że ściska obojczyk. Dzieci mogą także złamać obojczyk podczas porodu.

Instrukcje

1 Przejdź do szpitala na prześwietlenie lub skonsultować się z lekarzem, jeśli uważasz, że złamane kości.

2 Trzymaj rękę na temblaku przez pierwszy tydzień po złamałeś swój obojczyk. Proca utrzymuje złożone ramię unieruchomione i pomaga kości, aby rozpocząć leczenie. Stosuje się lód, aby zminimalizować obrzęk i odpocząć jak najwięcej. Należy pamiętać, że jest to ogólny harmonogram; Twój usługodawca opieki zdrowotnej będą udzielać informacji na temat konkretnego urazu, i należy postępować tej rady.

3 Po pierwszym tygodniu, wymień procy z figura-osiem uprzęży. Urządzenie zawija wokół ramion i może być zaostrzone między łopatkami. Celem jest, aby poprawić swoją postawę więc obojczyk zagoi odpowiednio.

4. Skonsultuj się z lekarzem na temat tego, jak długo trzeba nosić urządzenie podtrzymujące, takie jak figura-osiem uprzęży. Czas może się różnić w zależności od stopnia obrażeń, ale dwa do trzech tygodni jest o średniej.

5 Połóż obojczyk przez unikanie podnoszenia lub nadmiernego ruchu tak długo, jak ból się utrzymuje. Pełny zakres ruchu zazwyczaj powrócić około sześć tygodni po wystąpieniu szkody. Gojenia kości i cerowanie będzie nadal przez rok lub więcej, ale nie jest to zauważalne po dwóch do trzech miesięcy.

Wskazówki:

 • Chociaż ibuprofen jest dobry na ból mięśni i ból, paracetamol jest lepsze dla urazów kostnych.
 • Nie pchać swoje granice przez podnoszenia ciężkich przedmiotów lub próbuje zwiększyć zakres ruchu; zdolności te wróci naturalnie z czasem.
 • Jeśli przepisane narkotyki do bólu, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, dopóki nie wiemy, w jaki sposób wpływa na leki.
 • Przestrzegać zaleceń dostawcy opieki zdrowotnej na temat tego jak leczyć i uzdrowić złamane kości obojczyka.

Jak naprawić złamany obojczyk

Jak naprawić złamany obojczyk


Obojczyk, znany również jako obojczyka, przywiązuje mostka do łopatki. Połamane obojczyki są wspólne urazy, które zdarzają się najczęściej do osób w wieku 20. To dlatego, że obojczyk nie całkowicie stwardnieć do tego wieku. Złamania obojczyka zazwyczaj występuje, gdy spadają na ramieniu, a czasem, kiedy spadnie na twój wyciągniętą ręką. Jeśli wystąpi obrzęk, zasinienie, tkliwość, wybrzuszenie na lub w pobliżu barku, sztywność barku lub ból, lub niezdolność do poruszania ramieniem, udać się do lekarza. Według specjalistów z Mayo Clinic, "opóźnień w diagnostyce i leczeniu złamanego obojczyka może prowadzić do złego leczenia."

Instrukcje

1 Cleveland Clinic zaleca natychmiastowe unieruchomienie ramienia po urazie przez wprowadzenie go w chuście. Stosuje się lodu na pęcznienie i brać leki przeciwzapalne w celu zmniejszenia bólu i obrzęku.

2. Lekarz powinien określić rodzaj złamania obojczyka masz przed podjęciem decyzji, jak go naprawić. Większość złamań można wyleczyć bez operacji, po prostu za pomocą procy i angażowanie się w pierwszych ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Choć jest prawdopodobne, aby odzyskać pełną funkcję ramienia używając leczenie niechirurgiczne, może skończyć się o guza na ramieniu, gdzie nastąpiło pęknięcie.

3. Porozmawiaj z lekarzem o operacji, aby naprawić szeroko oddzielone kości, te, które zostały złamane przez skórę, a te, które są złamane w kilku miejscach lub poważnie przemieszczone. "Operacja jest także zalecane w przypadku uszkodzenia statku doszło nerwów czy gojenie złamania doszło w stanie mal-zjednoczona", zgodnie z Cleveland Clinic. Korzyści z zabiegu to bump-darmo ramię, szybszy powrót do działalności niskiego oddziaływania i zazwyczaj natychmiastowe uśmierzenie bólu.

4 Dzieci należy oczekiwać, aby utrzymać ramię unieruchomione, zwykle z pomocą zawiesia, trzy do sześciu tygodni. Dla dorosłych, którzy zdecydują się nonsurgical trasę, powinien trwać sześć do 12 tygodni. Ciężkość złamania określi dokładną długość unieruchomienia. "Światło [rehabilitacja] Prace można rozpocząć, gdy ból ustępuje, zwykle około dwóch do czterech tygodni po złamaniu", donosi chirurg rąk i górnej kończyny C. Noel Henley, MD, na swojej stronie internetowej. Możesz potrzebować dodatkowej rehabilitacji po usunięciu twój procy do dalszego wzmocnienia i promowania mobilności mięśni naramiennych.

Jak się leczyć Spur Arthritis na początku obojczyka?

Jak się leczyć Spur Arthritis na początku obojczyka?


Zapalenie stawów jest stanem, który powoduje zwyrodnieniowe zapalenie stawów w połączeniu z bólu, bezruch i czasami kości uderzeniami zwapnienia nazywa kości ostrogi. Te ostrogi może powstawać na dowolnej kości, ale gdy tworzą się w górnej części obojczyka, te występy kostne wpływać na ruch pomiędzy obojczykiem i łopatki. Spurs w stawu barkowo-obojczykowego uniemożliwić swobodny przepływ wspólnego kaletki i ścięgna, ograniczając w ten sposób przepływ i tworzenie ból. Możesz leczyć ból i ograniczoną mobilność wynikającą z kości ostrogi, ale ciężkie przypadki mogą wymagać operacji.

Instrukcje

1, bierze niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen. Leki te zmniejszają stan zapalny i złagodzić ból. Możesz dostać ibuprofen w lokalnej aptece lub sklepie spożywczym.

2 Połóż ramię w celu zmniejszenia tarcia w stawie. Po spęcznieniu zmniejszona, większość bólu mogą łagodzić bez potrzeby dalszej obróbki. Unikaj podnoszenia ciężkich i sportu, ograniczając ruch, który tworzy więcej bólu.

3 lodu ramię kilka razy dziennie przez 20 minut w czasie w celu zmniejszenia obrzęku. Upewnij się, że lód ramieniem po wykonywania jakiegokolwiek rodzaju.

4 Porozmawiaj z lekarzem o kortyzon wstrzykiwań lub fizykoterapii. Kortyzonu bezpośrednio przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego w złączu, a często w celu łagodzenia przez sześć tygodni do kilku miesięcy. Fizjoterapia pomaga przekierować sposób korzystania z barku do zmniejszenia stresu i napięcia w stawów i zmniejszyć objawy zapalenia stawów i kości ostrogi.

Wskazówki:

 • W ciężkich przypadkach, gdy leczenie nieoperacyjnego nie zapewniają poprawę, operacja może być konieczne zwiększenie powierzchni styku w celu zmniejszenia obciążenia ponoszonych podczas przemieszczania.

Jak stwierdzić, czy złamany obojczyk

Jak stwierdzić, czy złamany obojczyk

Wyobraź sobie, że grają piłki nożnej z nastoletnim synem. Możesz wpaść bezpośrednio na ramieniu. Kiedy wstajesz, istnieje silny ból. Może mieć złamane swoim obojczyk (obojczyk). To jest bardzo powszechne szkody, często spowodowane przez Sport, upadki i wypadki samochodowe. Z drugiej strony użytkownik może mieć tylko posiniaczone kości. Trzeba sprawdzić dla określonych objawów i podjęcia określonych działań w celu ustalenia, czy faktycznie złamany obojczyk.

Instrukcje

• Ocenić twój poziom bólu. Złamany obojczyk boli dużo. W skali od jednego do 10, ze jeden jest bez bólu w ogóle określają swój poziom bólu. Jeśli jest jeden do trzech, następnie obojczyk chyba nie jest zepsuty. Ale 5 do 10 w skali bólu może oznaczać złamania. Dotknij obszaru bólu. Jeśli określonego punktu na obojczyk naprawdę boli, to potencjalnie złamanie witryny.

• Sprawdź guz niezwykłe ramię. Może być kark lub protusion widoczne ramię. Oprócz silny ból jeśli można zaobserwować, odsłonięte kości lub twardy guzek, może to oznaczać złamania obojczyka.

• Wygląd na ramieniu w lustro. Jeśli wpływ ramię wydaje się opadaniu lub sag, American Academy of Orthopaedic Surgeons twierdzi, że jest to objaw złamane ramię. Jednak może być również kwestia ustawienie kręgosłupa. Zauważyć jakiekolwiek przebarwienia skóry lub zasinienie wokół w miejscu bólu.

• Próba przeniesienia wpływ ramię. Jeśli ból nasila się przy ruchu lub nie można go przenieść w ogóle, obojczyk może być zerwana. Zgodnie z Mayo Clinic ruch, który zwiększa ból barku lub niemożność poruszania się to są objawy złamania obojczyka. Dodatkowo szlifowania lub trzaskający dźwięk na ramię podnoszenia jest kolejna wskazówka, złamany obojczyk.

• Uzyskać X-ray. Jest to Najlepsza i najbardziej jednoznaczne test dla złamany obojczyk, i będzie ustalić, jeśli pęknięcie jest obecny i dokładnie, gdzie znajduje się.

Jak uzdrowić złamane obojczyka kości

Jak uzdrowić złamane obojczyka kości

Złamany obojczyk, albo obojczyk, jest to bolesne doświadczenie, ale jest dość proste, jeśli masz proste złamania. Proste złamanie jest jedną przerwę zamiast przerwy w wielu miejsca lub zrujnowanych kości. Obojczyk jest najczęściej uszkodzony podczas upadków Kiedy używać rąk do połowu lub kiedy utrzymania cios na zewnątrz twój bark, który kompresuje obojczyk. Dzieci również mogą złamać obojczyk podczas porodu.

Instrukcje

• Przejdź do nagły wypadek Pokój na RTG lub skonsultować się z lekarzem, jeśli uważasz, że złamałeś kość.

• Zachować rękę na temblaku w pierwszym tygodniu po podziale swoim obojczyk. Chusta trzyma ramię złożone unieruchomione i pomaga kości aby rozpocząć leczenie. Stosuje się lodu, aby zminimalizować obrzęk i reszta jak najwięcej. Należy pamiętać, że jest to ogólny harmonogram; służby zdrowia, daje Informacje o poszczególnych obrażeń, i należy postępować zgodnie z tej porady.

• Po pierwszym tygodniu, zastąpić procy z uprzęży ósemka. To urządzenie jest zawijany wokół ramion i mogą być dokręcane między łopatek. Celem jest poprawa postawy, więc odpowiednio leczyć swoje obojczyka.

• Konsultacje z lekarzem, jak długo trzeba nosić urządzenie wsparcia, takie jak szelki nieskończoności. Czas może w zależności od stopnia obrażeń, ale dwa do trzech tygodni jest o średniej.

• Odpocząć swoim obojczyk poprzez unikanie podnoszenia lub nadmiernego ruchu tak długo, jak utrzymuje się ból. Pełny zakres ruchu będzie zazwyczaj powrót około sześć tygodni po wystąpieniu szkody. Kości uzdrowienie i reperowanie będzie nadal na rok lub więcej, ale nie jest to zauważalne po dwóch do trzech miesięcy.

Jak leczyć złamania obojczyka

Jak leczyć złamania obojczyka

Obojczyk, który jest również nazywany obojczyka, znajduje się poniżej szyi i całe ciało ramionami. Uzdrowienie z złamane kości na nogę lub rękę pozwala lekarza, aby umieścić gipsie i utrzymać kończyny nieruchome. Obojczyk nie mają możliwość oddania, bo to nie kończyny i oddanych jest niepraktyczne.

Instrukcje

• Idź do lekarza i mieć kości prześwietlona. X-ray określi, czy ból jest przerwa lub siniak. Posiniaczone kości są bolesne, ale one nie wymagają takiej samej opieki i łatwo wyleczyć.

• Nosić na temblaku. Lekarze będą dawać okres sugerowane godziny, które różnią się w oparciu o typ przerwy, lokalizację podziału i wieku pacjenta. Chusta zapobiega przesuwaniu barku lub ramienia i ograniczy dalsze szkody. Pacjentów można użyć bandaż ósemka, jak również, jeśli preferowane.

• Weź leki przeciwbólowe. W większości przypadków łagodny ból killer jak paracetamol (Tylenol) jest właściwe. Jeśli przerwa wymaga zabiegu chirurgicznego lub lekarz stwierdzi, że jest to zbyt bolesne, Lekarz przepisze leki przeciwbólowe, który jest silniejszy.

• Porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń. Stopniowego ruchu i ćwiczeń jest właściwe podczas procesu gojenia, ale lekarz ustali odpowiedni termin. Zwykle drobne ćwiczenia i ruch można rozpocząć około dwóch do trzech tygodni w większości przypadków. Jeśli pacjent otrzymał zabiegu, czas ćwiczeń będą się różnić.

Jak malować obojczyka

Jak malować obojczyka

Obojczyka jest kość pod szyję. To pomaga połączyć ramię do klatki piersiowej. Obojczyka służy jako punkt odniesienia dla różnych procedur, takich jak klatki piersiowej rurka staże i wstawienia drutu. W zakresie sztuki można malować obojczyka w sposób, który pozwala widzom zrozumieć co kości naprawdę wygląda.

Instrukcje

• Malowanie linii poziomo na prawo i stopniowo go krzywej w dół. Następnie kontynuować do malowania poziomo. Następnie farba w dół do tworzenia małych linii. Wtedy zaczynają się malować poziomo w lewo. Krzywa kopię zapasową i kontynuować do malowania poziomo w lewo. Następnie farba górę na połączenie obu linii.

• Farba małe ciemne plamki sporadycznie w rysunku swoim obojczyk. Te plamki reprezentują wgłębienia w kości. Można również utworzyć małe linie w kości do reprezentowania naczyń krwionośnych.

• Farba wewnątrz obojczyka z białym kolorze. Stanowi to prawda cieniowanie kości, ale można dodać plastry żółtego zabarwienia, jeśli chcesz pokazać, że kość jest starzenie się.

Jak schudnąć około twój obojczyka

Często osoby, które chcą schudnąć mają określonego kształtu w umysł, który chcą osiągnąć. Niektórzy chcą być duży i mięśni, inni cienka i napięta. Wiele osób, zwłaszcza kobiet, lubię patrzeć, zapewniający ich obojczyka (obojczyk), gdy są one w ich idealną wagę. Chociaż nie można schudnąć wokół tylko jednego obszaru ciała, istnieją pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby schudnąć całego i pokazać że piękny obojczyka.

Instrukcje

• Jeść odżywcze diety. Pierwszy krok (i często najprostszy) w odchudzanie w dowolnym miejscu w organizmie jest do zmniejszenia liczby kalorii, które zużywają. Większość utraty wagi dieta powinna składać się z świeżych owoców i warzyw, a następnie chudego białka, a następnie całych ziaren. Zwiększyć spożycie chudego białka i zdrowych tłuszczy, specjalnie jeśli ty robienie ćwiczeń budowanie mięśni do tonu szyi i ramion. W ten sposób, gdy mięsień jest zbudowany w tych dziedzinach, to naprawdę pozwoli obojczyka się wyróżniać.

• Ćwiczenie codziennie lub prawie codziennie. Najszybszy sposób do utraty wagi poprzez ćwiczenia jest z układu sercowo-naczyniowego treningu, który natychmiast spala kalorie, które twój organizm ma przechowywane w tłuszczu. Ćwiczenia dla co najmniej 45 minut dziennie, najlepiej z jeden dzień odpoczynku na tydzień. W ciągu kilku tygodni zaczniesz zauważać funtów spadając tym w swojej górnej części ciała, które ukrywają swoje obojczyka.

• Czy siła szkolenia ruchów, które miejsce docelowe przodu ramion i szyi. Zawinąć ręcznik wokół głowy i przenieść na szyi w dół z przodu, tyłu i na boki--dodatkowy ciężar ręcznik pomoże budować mięśni w szyi. Pracę ramion przez wychowywanie ręce lekko powyżej klatki piersiowej z dwóch wag w nich. Trzymaj wagi w miejscu tak długo, jak to możliwe, ale przynajmniej przez 30 sekund--to działa na mięśnie ramion i klatki piersiowej. Aby przenieść więcej wyzwanie, wcisnąć wagi na przemian do przedniej części klatki piersiowej i na boki--Zobacz ile razy można to zrobić w ciągu minuty. Jeśli masz kłopoty odchudzania dół wokół ramion i szyi - ona może być w stanie polecić dodatkowych ruchów, skonsultować się z profesjonalnych treningu.

• Czy inne rodzaje treningu siłowego górnej części ciała. A to nie gwarantuje, że zobaczysz swoje obojczyka, przez działanie na mięśnie w tym obszarze stoisz większe szanse. Zrobić jak najwięcej pompek, jak można w ciągu jednej minuty. Jeśli nie można wykonać żadnych regularnych push-up, spróbuj spoczywa na kolanach i ukończeniu push-up w ten sposób. Jak można budować siłę górnej części ciała w czasie, powinno być może wykonywać regularnie push-up, wypracowanie klatki piersiowej i ramiona, więc twój obojczyka będą bardziej widoczne.

Obojczyka MRI protokół

Obojczyka MRI protokół

Z rezonansu magnetycznego (MRI) skanowania mogą być wykryte złamania obojczyka. MRI tworzy obraz wielowymiarowej, Dokonywanie złamań i innych nieprawidłowości bardziej widoczne dla lekarzy. Gdy pacjenci wyświetlać objawy takie jak ugięcia ramion, bump zauważalne na ramię lub niemożność podnieść rękę przeciwko odporności prowadzona jest MRI obojczyka.

Rozkład przestrzenny

Ponieważ tkanki miękkiej otacza stawu barkowego, MRI jest najlepszy test aby znaleźć obojczyka nieprawidłowości. MRI oferuje nieinwazyjny sposób spojrzeć na obojczyk i wysokiej rozdzielczości przestrzennej, który pozwala na małej przestrzeni w korpusie być powiększony i postrzegane przez lekarzy.

Jakość obrazu

Uważać, aby pozycjonowanie pacjenta blisko magnes pozwala na wyższą jakość obrazu. Aby zminimalizować ruch z oddychaniem, na przeciwległym ramieniu zniesione, tak, że pacjent leży na obrazowanych ramię. Odpowiednie pozycjonowanie pacjenta jest niezbędne w celu zapewnienia doskonałej jakości obrazu.

Widoki

Różne widoki samolotu można zobaczyć na MRI, wykonaniem ono łatwiejszy dla lekarzy wyświetlić wady w obojczyk. Widoki, które są widoczne na MRI są skośne osiowe, korony, ukośne i strzałkowej. Widoki są obojczyka są zazwyczaj wykonywane na poziomie kręgu T1 lub T2.

Obojczyk grudek

Obojczyk grudek

Guzki w okolicach obojczyka może być spowodowane przez wiele rzeczy. Częściej niż nie to coś drobne i tymczasowe. Jeśli, jednak, guzek trwa dłużej niż kilka tygodni, rośnie, jest bolesna lub ma nie wyraźne granice, medycznej jest wymagane.

Powiększenie węzłów chłonnych

Sieć węzłów w organizmie składa się z układu chłonnego, część układu odpornościowego. Kiedy narażony na wirusy i bakterie, te węzły od czasu do czasu będzie pęcznieć. Częste miejsc obrzęk węzłów chłonnych z powodu zakażenia są w szyi i klatki piersiowej, wzdłuż obojczyk.

Raka

Oprócz prostych infekcji to rodzaj raka krwinek białych, o nazwie chłoniaka, może również powodować węzłów w pobliżu obojczyk puchnąć. Inne rodzaje raka, takich jak rak piersi lub kości, mogą skutkować guzki na lub w pobliżu obojczyk.

Tłuszczak

Tłuszczak jest guzem tłuszczowych, zwykle znajdujące się między skóry i mięśni, który porusza się lekko pod naciskiem palca. Tłuszczaki mogą uprawiane gdziekolwiek na ciele, w tym obszarze obojczyk. One są nieszkodliwe i rzadko wymaga leczenia.

Złamany obojczyk

Jeśli guzek obojczyk pojawia się nagle i towarzyszy silny ból po upadku lub uderzenia pewnego rodzaju, to może być wynikiem złamania obojczyka. Leczenie zazwyczaj obejmuje wprowadzenie rękę na temblaku do nawet tydzień w dla dorosłych i trzy do czterech tygodni dla dzieci.

Jak leczyć zapalenie stawów zębatka na obojczyk?

Jak leczyć zapalenie stawów zębatka na obojczyk?

Zapalenie stawów jest chorobą zwyrodnieniowych, która powoduje stan zapalny w stawach w połączeniu z bólem, nieruchomości i czasami zwapnienie kości guzki o nazwie kości ostrogi. Te ostrogi mogą tworzyć na każdej kości, ale gdy stanowią one na szczycie obojczyka, te wypukłości kostnej rzutować na ruch pomiędzy obojczykiem i łopatki. Ostrogi w Staw barkowo-obojczykowy zapobiec swobodny przepływ wspólnego bursa i ścięgien, zatem ograniczenie ruchu i tworzenie ból. Można leczyć ból i ograniczonej mobilności wynikającej z kości ostrogi, ale poważne przypadki mogą wymagać operacji.

Instrukcje

• Weź niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) takich jak ibuprofen. Leki te zmniejszają stan zapalny i łagodzić ból. Można uzyskać ibuprofen w lokalnej aptece lub sklepie spożywczym.

• Odpoczynek ramię dalsze zmniejszenie tarcia w stawie. Gdy zmniejsza się obrzęk, większość bólu może złagodzić bez konieczności dalszego leczenia. Należy unikać podnoszenia ciężkich i sportowe, ograniczenie ruchu, który tworzy więcej bólu.

• Lodowe ramię kilka razy dziennie na 20 minut w czasie, aby zmniejszyć obrzęk. Pamiętaj lód ramię po wysiłku jakiegokolwiek rodzaju.

• Porozmawiaj z lekarzem o fizykoterapia lub kortyzon wstrzykiwań. Kortyzon przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego bezpośrednio w stawie i często przynosi ulgę dla sześciu tygodni do kilku miesięcy. Fizjoterapia pomaga przekierować sposobu korzystania ramię do zmniejszenia stresu i zmęczenia w stawie i zmniejszenia objawów zapalenia stawów i kości ostrogi.