adcov.com

obliczanie cisnienia sredniego

Obliczanie tkanki tłuszczowej w Teens

Body Mass Index

Obliczanie BMI i wskaźnik masy ciała nie znajdą twojego nastolatka tkanki tłuszczowej, ale to daje wskaźnik, jeśli jest powyżej lub poniżej wagi. Oblicz swoje BMI, biorąc masę w kilogramach podzielona przez wzrost w metrach do kwadratu. BMI = kg / (mxm)

Nastolatek ma niedowagę z BMI poniżej 18,5. Nastolatek jest normalna waga z BMI poniżej 18,5 do 24,9. Nastolatek ma nadwagę z BMI poniżej 25 do 29,9. Nastolatek jest otyłych z BMI powyżej 30.

Pomiary fałdu skórnego Caliper

Fałdu skórnego pomiary suwmiarką ponad ciała są najprostszym i dość dokładny sposób pomiaru twojego nastolatka tkanki tłuszczowej. Zaciski są wykorzystywane szczypać różne części ciała, aby określić procent tkanki tłuszczowej. Obszary te obejmują plecach, brzuch, ramiona i nogi. Doświadczony egzaminator jest potrzebne do dokładnych wyników; nastolatek może zadać jej pielęgniarką szkolną, trenera lub trenera, aby to zrobić test.

Drogie Metody profesjonalne

Udając się do poradni zdrowia lub sportowej kliniki, można mieć nastolatek na tłuszczu oblicza profesjonalnie i dokładnie się z kilku maszyn. Pierwszym z nich jest w drodze analizy impedancji lub Bioeletrical BIA i dopiero calipered na niektórych częściach ciała, z urządzeniem. Drugi i najbardziej dokładną metodą jest ważenie hydrostatyczne. Będziesz robić podwodne ważenia przetestować gęstość ciała.

Obliczanie Biorytmy

Biorytm jest cykl fizycznego, emocjonalnego i intelektualnego dobrobytu, który zaczyna się od każdego ludzkiego życia. Biorytmy wpływać na pamięć, ambicje, emocje, koordynację, temperament, kreatywność i percepcję, wśród innych aspektów życia. Obliczanie biorytm pomaga indywidualne przewidzieć wzloty i upadki w tych cyklach być lepiej przygotowani do nich i życia harmonogramu i zdarzeń się odpowiednio.

Biorytmy

Istnieją trzy cykle dla każdego biorytmu: fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej samopoczucie. Każdy z tych cykli ma wzloty i upadki, neutralnych punktów. Wysoka temperatura podczas cyklu to dzień człowiek jest na optymalnym poziomie w tym cyklu i będzie miał najlepsze osiągi. Na przykład, gdy cykl fizyczny jest największe, osoba będzie lepiej fizycznie w danym dniu, w porównaniu z niskimi i obojętnych dni. Niska temperatura podczas cyklu to dzień najgorszy wydajności, ponieważ ciało spoczywa w odniesieniu do tego obszaru.

Dodatkowo, wszystkie trzy cykle pracy na różnych schematach więc możliwe uzyskanie dużej dni fizyczne, ale o niskiej emocjonalne i intelektualnej dni lub innego podobnego połączenia. Każdy dzień w każdym niskiego cyklu niekoniecznie jest powodem do niepokoju, ale wysokie dni powinny koncentrować się na, krawiectwo wydarzenia i harmonogramy wokół nich w miarę możliwości.

Warto też zwrócić szczególną uwagę na podwójne i potrójne dni dni, które powstają, gdy dwie lub wszystkie trzy cykle są w tym samym punkcie. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na tych krytycznych dniach, jak tylko się zdarzyć co siedem do ośmiu lat i może oznaczać moment wielkiego osiągnięcia lub wielką porażkę.

Cykle

Wszystkie trzy cykle trwają innym czasie. Cykl jest najkrótszy cykl biorytmu fizycznego, który trwa 23 dni. Emocjonalne cyklu biorytm trwa 28 dni, a cykl biorytm intelektualny, najdłuższa, trwa 33 dni.

Cykl biorytm fizyczny reguluje koordynację, siłę, wytrzymałość, wytrzymałość, popęd płciowy, układ odpornościowy i ogólne samopoczucie. Emocjonalne cyklu biorytm reguluje postrzeganie, nastrój, kreatywność, wrażliwość, uczucia, temperament, miłość i świadomość. Na koniec cyklu biorytm intelektualnej reguluje pamięci, logiki, czujność, analitycznego myślenia, komunikacji, ambicję i wyrok.

Jak obliczyć

Aby obliczyć biorytm, zaczynają się daty urodzenia osoby, która jest punktem wyjścia. Następnie należy obliczyć liczbę dni, które upłynęły od dnia urodzenia do dnia dzisiejszego. Pamiętaj, aby podać dodatkowe dni lata przestępne. Za pomocą tego numeru, podzielić przez liczbę dni w cyklu biorytmu. Na przykład, aby określić emocjonalne cyklu biorytm, podzielić całkowitą liczbę dni, przez 28. uzyskana liczba oznacza liczbę dni w tym cyklu osoba jest w tej chwili. Gdy wszystkie trzy cykle obliczono, wytyczyć biorytmy i fala spowoduje wykazanie, gdy każdy cykl jest wysoki, niski lub neutralne.

Jak zrobić Dawkowanie Proporcje i proporcja Obliczanie online

Jak zrobić Dawkowanie Proporcje i proporcja Obliczanie online


Lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów użyć wskaźnika dawkowania i proporcji w przygotowaniu i podawaniu leków. Stosunek opisuje jeden numer w stosunku do drugiego. Odsetek ten jest równanie, które składa się z dwóch wskaźników. Proporcje i część pod względem dawki określa, jak dużo leków osoba musi otrzymać moc dawki, który jest uporządkowany przez lekarza. Jednym ze sposobów, aby to obliczenia prostsze jest użycie w Internecie racja dawkowanie i Kalkulator odsetek.

Instrukcje

Ciał stałych

1 Przejdź do internetowego kalkulatora dawkowania w manuelsweb.com/nrs_calculators.htm i kliknij PO kalkulatora dawkowania - ciała stałe.

2 Kliknij menu rozwijanego obok "Forma leku" i wybierz odpowiedni formularz. Wybory to tabletki, kapsułki, pastylki, tabletka, czopek, Troche poprawki.

3 Wprowadź numeryczną część dawki zleconej przez lekarza w polu obok "Dawka zamówione." Na przykład, możesz wpisać "100", jeśli dawka wynosi 100 mg.

4 Wprowadź numeryczną część dawki zawartej w jednej tabletce w polu obok "Dawka dostępnych na tabletkę". Na przykład, możesz wpisać "50" do 50 mg.

5 Kliknij przycisk "Rozwiąż", aby zobaczyć odpowiedź. Zobaczysz liczbowej część dawki jako iloraz dawki nakazał podzielić przez dawki dostępnej. W tym przykładzie, kalkulator podzieli 100 przez 50, aby uzyskać odpowiedź ", uzyskując 2 tabletki".

Płyny

6 Wpisz numerycznej części dawki zamówionej w polu obok "dawki zamówione." Na przykład, możesz wpisać "200" do 200 mg.

7 Wprowadź numeryczną część stężenia dawki w polu obok "dawki dostępnej". Na przykład, ciekłe lekarstwa może zawierać 50 mg na ml. W tym przypadku, należy wpisać "50" w tym polu.

8 Wprowadzić liczbową część ilości cieczy w zależności od stężenia. Korzystanie z poprzedniego przykładu 50 mg na ml, należy wpisać "1" na 1 ml leku.

9 Kliknij przycisk "Rozwiąż", aby zobaczyć ilość leku do administrowania. W tym przypadku, by podzielić 200 Kalkulator przez 50 i pomnożyć razy iloraz 1, aby uzyskać odpowiedź "4." Innymi słowy, można podawać cztery wnioski o 1 ml dawki.

Jak Tattoo Sprzęt cisnienia Cooka

Jak Tattoo Sprzęt cisnienia Cooka


Sprzęt Tatuaż musi być sterylizowane po każdym użyciu, aby zapobiec przed rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych przenoszonych przez krew. Jedną z najbardziej skutecznych procedur sterylizacji ciśnieniowy. Chociaż urządzenia przemysłowe, takie jak autoklawy są o wiele bardziej skuteczne w sterylizacji niż szybkowary przeznaczonych do użytku domowego, autoklawy mogą być bardzo drogie. Oto właściwa metoda przy użyciu szybkowaru do sterylizacji sprzętu tatuaż.

Instrukcje

1 Umyj sprzętu tatuaż prawidłowo i dokładnie. Jeśli możesz, użyj ultradźwiękowej, która może usunąć się krew lub inne zanieczyszczenia, dzięki kawitacji, lub implozji pęcherzyków powietrza.

2 Umieścić stojak wsparcia wewnątrz szybkowaru. Upewnij się, że sprzęt tatuaż można łatwo dopasować do szybkowaru. Jeśli sprzęt jest wypełnia kuchenka, uchylenie niektórych urządzeń i wysterylizować resztę później. Sprzęt tatuaż powinien mieć jak najmniej kontaktu ze ścian kuchennych, jak to możliwe, więc pary i ciśnienia może wysterylizować wszystkie powierzchnie.

3 Wyjmij sprzęt tatuaż i zębatkę wsparcia z szybkowaru. Wlać do wody w ilości, która pokrywa dno warnika 1 1/2 cala do 2 cali wysokim ciśnieniem. Umieścić stojak wsparcia powrotem w szybkowarze, sprawdzając, czy sprzęt ułożone na stojaku wsparcia pozostaną suche. Umieść sprzętu tatuaż na półce. Umieść pokrywę z powrotem na szybkowarze, pozostawiając ciężar pary zwolnienie trzpienia wyłączyć i włączyć ciepła do wysokiej.

4 Gdy zaczyna pary tryskająca z szybkowaru w dla pary macierzystych, to ciężar na trzpień dla pary tak, że para może zwolnić tylko w 20 PSI. Niech szybkowar siedzieć przez 30 minut. Oszczędzaj ciepło ciśnienie kuchenka nieznacznie.

5 Wyłącz szybkowaru po 30 minutach. Niech szybkowar siedzieć przez godzinę lub dwie przed otwarciem. Ciśnienie musi rozproszyć; otwarciu szybkowaru zbyt szybko może narazić na ryzyko ciężkich poparzeń. Aby sprawdzić, wziąć widelec i unieść ciężar nieznacznie aż usłyszysz syczenie. Jeśli tak, niech wagi z powrotem w dół i niech szybkowar siedzieć dłużej. Jeśli nie ma syk, otworzyć szybkowar, otwierając od siebie tak, że wszelkie ucieczki pary nie poparzyć twarzy oraz rąk.

6 Ustaw pokrywę z powrotem na dół. Kiedy szybkowar jest bliżej do temperatury pokojowej, przenieść go do sterylnej powierzchni, gdzie swoje instrumenty do wyschnięcia na powietrzu. Niech sprzęt tatuaż siedzieć do godziny do wyschnięcia.

7 Stosować rękawice gumowe do usuwania sprzętu tatuaż z szybkowaru. Zdejmij bagażnik wsparcia, a następnie wlać nadmiar wody z szybkowaru. Proces sterylizacji powinno być powtarzane jeszcze raz dla tego samego zestawu urządzeń tatuażu zapewnienia odpowiedniej do sterylizacji; szybkowary są mniej wydajne niż autoklawach.

Wskazówki:

 • Igły do ​​tatuażu zawsze należy wyrzucić poprawnie po użyciu. Podczas korzystania szybkowary, aby uniknąć obrażeń zawsze podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Termometry cyfrowe mogą być używane do uszu Basal temperatury ciała?Cyfrowe termometry uszne są szybkie i dokładne. Są one idealne do mierzenia temperatury dziecka ze względu na szybkość ich funkcji. Są również bezpieczne, bez obawy zatrucia rtęcią lub stłuczenia szkła. Podstawne są pomiary temperatury ciała najbardziej skuteczne, gdy podjęte przez termometr podstawowej temperatury ciała. Ponieważ nie ma termometry douszne zaprojektowane z potrzeby pomiaru podstawowej temperatury ciała w umyśle, nie są najlepszym wyborem do pomiaru podstawowej temperatury ciała.

Funkcja

Termometry do ucha cyfrowe działają przez pomiaru energii podczerwieni, emitującą z błony bębenkowej w uchu. Czujnik termometr umieszczony w małej rurce, który jest włożony do otworu słuchowego. Gdy termometr jest aktywna, otwiera migawkę, aby zebrać energię podczerwieni na krótki okres. Gdy wystarczająco zostały zebrane, migawki jest obniżona temperatura jest obliczana i alarm dźwiękowy informujący użytkownika, że ​​proces jest zakończony.

Metoda

Podstawne są pomiary temperatury ciała podejmowane na co dzień, aby przewidzieć i potwierdzić owulację i czasami zdiagnozować problemy z tarczycą. Pomiar ten musi być podjęta w tym samym czasie każdego dnia i musi być podjęta przed jakąkolwiek działalność, nawet wstanie z łóżka. Ruch każdego rodzaju może podnieść temperaturę ciała, co wpływa na dokładność odczytu.

Dokładność

Podstawne termometry ciała są stworzone specjalnie w celu pomiaru podstawowej temperatury ciała. Termometry te są o wiele bardziej wrażliwe niż inne termometry. Typowe termometry cyfrowe zarejestrować tylko do dziesiątej stopnia, a temperatura ciała termometry podstawne zarejestrować zmiany w setnej stopnia. Czułość jest ważna, jeśli nawet bardzo małe zmiany podstawowej temperatury ciała, może sygnalizować tendencji lub dostarcza niezbędnych informacji.

Rozważania

Cyfrowe termometry uszne są przeznaczone do stosowania w sprawdzania gorączki. Nie są one przeznaczone do stosowania jako podstawowych termometrach temperatury ciała. Chociaż jest możliwe, aby używać termometr medycznej, wyniki nie będzie dokładne.

Porady

Podczas zbierania informacji podstawowej temperatury ciała, należy pióro i papier obok łóżka. Kiedy budzisz się, zapisać temperaturę zanim wstaniesz z łóżka. Pozwoli to poprawić dokładność odczytów, niezależnie od stylu termometru używasz.

Ile Waga powinienem stracić Przed mogę zajść w ciążę?

Ilość masy należy tracić przed zajściem w ciążę, zależy od aktualnej masy ciała. Ktoś, kto uważa się za chorobliwie otyłych będzie musiał stracić znacznie więcej niż ktoś, kto jest tylko nieznacznie nadwagą. Twoje indywidualne cele utrata masy ciała, aby zwiększyć swoje szanse na poczęcia i zdrowej ciąży, zależy od aktualnego BMI lub wskaźnik masy ciała.

Body Mass Index

Twój wskaźnik masy ciała jest ilość tłuszczu nosisz się. Jest ona określana przez wzrostu i masy ciała, a to jeden z najszybszych sposobów, aby uzyskać przybliżone pojęcie o tym, czy Twoja aktualna waga jest w zalecanym zakresie. Wyniki są porównywalne do bardziej skomplikowanych badań, takie jak podwodne wadze, ale bez ponoszenia kosztów.

Obliczanie BMI

BMI oblicza się za pomocą bardzo prostego wzoru matematycznego: (waga w kg) podzielona przez (wzrost w cm do kwadratu), wszystko pomnożyć przez 703. Na przykład kobieta, która była 5'6 "(66" razem) i waży 175 kg by zakończyć obliczenia tak: [(175) / (66 x 66)] x 703 = 28,24 BMI. Istnieje także kilka stron internetowych, które może określić to dla Ciebie natychmiast. Zdrowe BMI dla dorosłych kobiet jest 18,5-24,9.

Jak wiele do stracenia

Aby określić, ile trzeba stracić, trzeba zacząć wstecz od idealnej liczby BMI. Łatwiej jest określić idealną wagę przy użyciu kalkulatora BMI (jak to dostarczane w zasoby). Wypełnić formularz ze swojego wzrostu, ale użyć mniejszej wagi. Zacznij od startu 10 procent masy ciała. Gdy dojdziesz do wagi, która wprowadzi Cię w zdrowym zakresie masy, będziesz mieć cel do pracy na rzecz. Aby dowiedzieć się, jaki ciężar należy użyć przed zajściem w ciążę, odejmij swój nowy cel wagi od aktualnej masy ciała.

Korzyści

Korzyści z utraty wagi i osiągnięcia zdrowego wynik BMI są znaczne. Kobiety, które są w zdrowym zakresie masy często łatwiej z zajściem w ciążę. Będziesz mieć zmniejszone ryzyko cukrzycy ciążowej lub wysokim ciśnieniem krwi w czasie ciąży, a będziesz bardziej komfortowe ogólnie bez przenoszenia dodatkowego ciężaru wokół. Regularne ćwiczenia fizyczne, część utrzymania zdrowej masy ciała w czasie ciąży, mogą również porodu łatwiejsze i pomagają organizmowi leczyć się szybciej po porodzie.

Ostrzeżenie

W przypadku zajścia w ciążę przed osiągnięciem idealnego zdrowego BMI, ważne jest, aby zatrzymać próbuje schudnąć. Diety w czasie ciąży jest niebezpieczne, ponieważ zmniejsza ilość żywienia organizm odbiera, nawet jeśli przyjmuje witaminy. Kobiety, które mają nadwagę, są często zaleca się uzyskać mniej kilogramów podczas ciąży, aby poprawić swoje szanse na dostarczanie zdrowego dziecka. Lekarz pomoże Ci ustawić realistyczne cele wagowe dla ciąży w trakcie pierwszego spotkania.

Jak zaplanować terminy Ciąża

Jak zaplanować terminy Ciąża


Data urodzenia Twojego dziecka jest pierwszym z wielu rzeczy, których nie można kontrolować w życiu dziecka. Mimo to, jeśli masz serce ustawić na dziecko wiosną lub cud Bożego Narodzenia, z pewnością można spróbować użyć trochę matematyki, aby uczynić swoje marzenia. Chociaż termin jest tylko szacunek, będziesz miał najlepszą szansę na uderzenie znak, jeśli nie trochę planowania z góry.

Instrukcje

1 Wykres bieżący cykl płodności. Uderzając konkretny termin jest bardzo trudne, ale twoje ciało może być po twojej stronie. Rozpocząć znakowanie kalendarza śledzić pierwszy dzień okresu. Możesz spróbować zajść w ciążę w danym cyklu, ale w ciążę w danym dniu jest całkowicie do Ciebie ciało.

2 Zrozumieć, jak terminy są zazwyczaj obliczane. Ogólnie rzecz biorąc, termin jest obliczana przez zastanawianie pierwszy dzień ostatniego cyklu miesiączkowego kobiety i dodanie 280 dni (lub 40 tygodni).

3 Wybierz datę, którą chcesz. Powiedzmy, że naprawdę chciałbym zadzwonić w nowym roku z nowym dzieckiem. Twój idealny dzień będzie wówczas 31 grudnia 2011.

4 Odejmij 280 dni (lub liczyć z powrotem 40 tygodni) z żądanym terminie. To daje datę, która, najlepiej, być pierwszy dzień cyklu miesiączkowego, w których można zajść w ciążę. Jeśli chcesz się termin z 31 grudnia 2011, w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego powinny być 26 marca 2011.

5 Porównaj tę datę do swojego typowego cyklu. Daty mogą nie zgadzać. Jeśli zostały wykresów i uświadomić sobie, że Twoje cykle zazwyczaj zaczynają się 10 dnia miesiąca, wygląda na to, swoje marzenia dla Sylwestra dziecka zamiar iść niespełnione.

Wskazówki

 • Masz dużo większą szansę skutecznie uderzając miesiąc urodzenia lub sezon od określonej daty.
 • Pamiętaj, że termin jest po prostu szacunek - dziecko może przyjść w dowolnym z dwóch tygodni do dwóch tygodni wcześnie późno.
 • Jeśli owulacja szczególnie wcześnie rano lub późno w cyklu, które naciskać termin na kilka dni do przodu lub do tyłu.
 • Planując termin jest po prostu dla zabawy - nie będzie rozczarowany, jeśli Twoje dziecko ma swój wygląd, kiedy najmniej się spodziewał!

Jak obliczyć swoje BMI w centymetrach

Jak obliczyć swoje BMI w centymetrach

Wskaźnik masy ciała (BMI) określa tłuszczowa ciała, która jest obliczana na podstawie wzrostu i wagi jednostki. Chociaż nie jest to bezpośredni pomiar ilości tkanki tłuszczowej, jest najbardziej wiarygodnym badanie przesiewowe do określania otłuszczenia ciała. Można obliczyć BMI zaczynając swój wzrost w centymetrach.

Instrukcje

1 Zmierz swój wzrost w centymetrach (cm).

2 Konwersja centymetrów w metrach (m), dzieląc przez 100. centymetrów Na przykład, jeśli wysokość wynosi 170 cm, wysokość 1,7 twój m (170/100 = 1,7).

3 Pomiar masy ciała w kilogramach (kg).

4 Oblicz BMI. Podzielić masę ciała w kilogramach przez wzrost podniesiony do kwadratu. Na przykład, jeśli ważysz 70 kg i jest 1,7 m wysokości, BMI wynosi 24,22 (70 kg / 1,7 * 1,7 = 24,22).

Wskazówki

 • Interpretacja Body Mass Index (BMI):
 • BMI poniżej 18,5 jest uznawany za niedowagę
 • BMI pomiędzy 18,5 i 24,9 jest normalne
 • BMI między 25 a 29,9 to nadwaga
 • BMI powyżej 30 to otyłość

Ile należy przeciętnego człowieka waży?

Body Mass Index

Czy naprawdę nie jest zwykła waga dla "przeciętnego człowieka". Idealnej masy zależy od wielu czynników, które różnią się od każdego pacjenta, takich jak wiek, wzrost i ilości ćwiczeń. Średnia waga dla nastoletnich dziewcząt będzie się różnić znacząco od sytuacji mężczyzn w średnim wieku. Istnieje jednak sposób, aby wygenerować numer, który zaczyna swój wzrost i wagę pod uwagę w celu ustalenia, czy ma niedowagę, średnia, z nadwagą lub otyłością. Numer ten jest znany jako wskaźnik masy ciała lub BMI. Istnieje wiele BMI online kalkulatory, które pozwalają umieścić swoje dane, aby zobaczyć, gdzie jesteś w tej skali.

Spory co to jest "średnia"

Podczas gdy ważne jest, aby kontrolować swoją wagę, należy pamiętać, że kalkulatory BMI są tylko w stanie wziąć pod uwagę dwa czynniki. Bardzo zdrowych sportowców, na przykład, mogłaby uzyskać wysoką liczbę na BMI powodu ogromnej masy mięśniowej, który nie stwarza zagrożeń dla zdrowia, że ​​osoba z nadwagą może być narażony. Również to, co postrzegamy jako średnia ze względu na to, co widzimy w telewizji lub w reklamach często jest dalekie od rzeczywistości dla większości dorosłych. Będąc świadomym i zdrowie świadomy swojej wagi jest dobre, ale coraz obsesję masy mogą prowadzić do szerokiej gamy poważnych problemów.

Bottom Line

Obliczanie BMI to wielki krok, aby zobaczyć, gdzie obecnie stoją, i dokonywanie zdrowych wyborów stylu życia sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się lepiej, niż w przeciwnym razie będzie. Nadwaga lub otyłość może prowadzić do negatywnych warunków zdrowotnych, jak również ubogich obrazu siebie. Jednakże, jeśli chodzi o swoją wagę i jak odnosi się do "normy", mówi do lekarza lub dietetyka jest dobry następny krok. Ona może pomóc dowiedzieć się znacznie więcej o sobie i swoich osobistych potrzeb i punktu, w zdrowym, pozytywnym kierunku.

Jak obliczyć Waga Punkty

Jak obliczyć Waga Punkty


Próbuje schudnąć może być frustrujące doświadczenie, jako jeden trening nie rutynowe gwarantuje dostarczenie wyników dla każdego. Popularna metoda odchudzania, że ​​wielu dietetyków znaleźli sukces z Weight Watchers jest system punktów. Podczas gdy system został zaprojektowany do pracy ręka w rękę z programu posiłku, formuła jest dla nie-Weight Watchers posiłków być uwzględnione w dzień, dzięki czemu można śledzić program, za pomocą własnych środków spożywczych poprzez obliczenie punktów posiłki " sobie.

Instrukcje

Odnalezienie dziennego spożycia

1 Usuń ostatnią cyfrę od masy, aby znaleźć dodatek startowego. Na przykład osoba 200 funtów miałby dodatkowy limit 20, aby rozpocząć.

2 Dodaj osiem punktów, jeśli jesteś mężczyzną, 12 punktów, jeśli jesteś kobietą, farmacja, siedem punktów, jeśli jesteś kobietą, która karmi, jak karmienie butelką, a dwa punkty, jeśli jesteś kobietą, która nie jest farmacja.

3 Dodaj jeden punkt, jeśli jesteś 58 lat lub młodszych, a dodatkowy punkt, jeśli jesteś 47 lub młodszy, trzeci punkt, jeśli jesteś 37 lub młodszy i czwarty punkt, jeśli jesteś 26 lub młodszy.

4 Dodaj dwa punkty, jeśli dzień widzi stojącego ponad siedzi, dwa dodatkowe punkty, jeśli chodzić przez cały dzień i dwa dodatkowe punkty, jeśli nie wysiłku fizycznego. Na przykład; dzień spędzony chodzenie jest warta cztery punkty: dwa dla stałego i dwa na spacery.

5 Dodaj jeden punkt, jeśli są wyższe niż 5 stóp 1 cal wysokości i drugi punkt, jeśli są wyższe niż 5 stóp 10 cali. Całości jest Twoja dzienna dieta.

Obliczanie żywności

6 Podzielić gramów błonnika, do czterech gramów, przez pięć i zanotować wartość.

7 Podzielić gramów tłuszczu przez 12.

8 Podziel kalorii o 50.

9 Dodaj wyniki dla kalorii i tłuszczu, a następnie odjąć wynik dla błonnika.

10 okrągły do najbliższego punktu, aby znaleźć wartość jedzenie jest.

Wskazówki

 • Chociaż nie jest to konieczne, aby śledzić program punktów, nagrywanie spożycie żywności pomaga śledzić swoje punkty.

Jak liczyć kalorii With Weight Watchers

Weight Watchers jest plan diety, która ma na celu zmianę perspektywy i podejścia do nawyków żywieniowych i diety. Jest to długoterminowy plan jedzenie w przeciwieństwie do diety krótkoterminowych. MASA Obserwowane nie koncentruje się na liczenie kalorii, lecz ułatwia proces przekształcania kalorii określonej liczbie punktów. Zamiast liczenia kalorii, można śledzić punktów. Konkretne produkty żywnościowe przypisuje się wartość punktową, która może być zorientowali do dziennego spożycia żywności. Ilość punktów można spożywać na co dzień jest obliczana w zależności od wagi i wzrostu.

Instrukcje

1 Przejdź do kalkulatora Weight Watchers punkty na Calculator.net (link do strony znajduje się w sekcji Odwołania tego artykułu.) Kalkulator ten wykorzystuje najnowszą Weight Watchers punkty systemu oraz uwzględnia ilość białka, błonnika, tłuszczu oraz węglowodany, które są zawarte w jednym punkcie żywności.

2 Znajdź dane odżywianie pakowania żywności w celu znalezienia potrzebnych informacji. Jeśli nie widzisz danych odżywianie, spróbuj zadzwonić do producenta żywności, aby dowiedzieć się wartości, które potrzebujesz. Wejście wartość każdego - włókna, tłuszczu, węglowodanów i białka - do kalkulatora, w gramach.

3 Konwersja ilość punktów, które można spożywać w ciągu dnia do kalorii przez zastanawianie się, ile punktów trzeba codziennie (sprawdź na dole strony kalkulatora Weight Watchers na Calculator.net.) Należy pamiętać, że skupia się na Weight Watchers punkty , nie kalorii, więc konwersja punktów do kalorii nie jest zgodne z filozofią Weight Watchers. Może ona jednak być wykonane. Dodać wszystkie jedzenie, które spożywamy w ciągu dnia, zgodnie z Weight Watchers systemu punktowego. Sprawdzić dane żywieniu każdej pozycji spożywanych pokarmów, aby dowiedzieć się, ile kalorii jesteś zużywa w ciągu dnia.

Jak zdecydować, czy masz nadwagę

Ktoś może zasugerować, że jesteś bardziej niż trochę mocny, a może potrzebujesz, aby schudnąć. Przed rozpoczęciem wyruszeniem na siłownię częściej lub zmiana diety, upewnij się, że oskarżony nie jest w optymalnej formie, wykonując następujące kroki.

Instrukcje

1 Odważyć się. Jeśli jesteś blisko coraz fizycznej, iść do przodu i się, że odbyły się, jak oni powiedzieć wiele swoich cech fizycznych, które mogą pomóc określić, czy masz nadwagę.

2 Zmierz swój wzrost. Jest to konieczne do wstępnych obliczeń, które można zrobić w kalkulatora BMI Halla.

3 Porównaj BMI innym swojego życia za pomocą wykresu Zdrowia Discovery pod BMI, jeśli jesteś dorosły. Ponieważ dzieci są obliczane w stosunku do innych dzieci w tym samym wieku i płci, cele zmieniają się z roku na rok.

4 Sprawdź, czy rama. Jeśli masz średnią ramkę średniej budowy mięśni, BMI jest dobrym wskaźnikiem. Nawet jeśli nie, to surowe wytyczne. Jeśli masz ciężką ramę i jeszcze przyszedł niski, prawdopodobnie jesteś w dobrej formie.

5 Sprawdź swoje tkanki tłuszczowej percentyla. Można to zrobić poprzez uzyskanie pomiaru taśmy i będzie badanie tkanki tłuszczowej Zdrowia centralnego.

6 Zastanów się, ile tłuszczu masz. Kobiety muszą mieć więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni, ale o 32 procent tłuszczu oznacza, że ​​jesteś otyły. Dla mężczyzn, 25 procent jest otyłych. Zmiany liczby docelowej na podstawie poziomu aktywności.

7 Porównaj wartości BMI i ciała tłuszczu. Jeśli oba mówią masz nadwagę, musisz zmienić swój styl życia. Jeśli BMI wychodzi wysoki, ale tkanki tłuszczowej jest niska, prawdopodobnie masz większe mięśnie gęstości i kości. Jeśli BMI jest w niski, ale tkanki tłuszczowej wychodzi wysoki, Twoja rama jest bardziej lekkie obciążeni niż przeciętnego człowieka, więc twoje ciało odczuwa skutki więcej.

Wskazówki

 • Nie bierz kalkulatora BMI zbyt poważnie. To oznaczało, jako przybliżone szacowanie tylko statusu.

Zdefiniuj potencję

Siłę działania pomiary wykorzystywane do określenia skuteczności leku lub leków. Jest obliczana na podstawie pożądanego wyniku i cech fizycznych pacjenta.

Znaczenie

M. jest stosowany do wspomagania farmaceutów dla określenia właściwej dawki dla pacjenta. Miara ta jest ważna, ponieważ zapewnia, że ​​pacjent nie będzie przedawkowania.

Funkcja

Moc jest przede wszystkim przydatna w ustalaniu skuteczności leku. Większa siła działania leku, tym więcej wyników widać z jego stosowania. Pomaga również ustalić, jak człowiek może zaszkodzić używać leku.

Rozważania

Wysokie leki potencji bywają niebezpieczne i wymagają profesjonalnej konsultacji przed użyciem. Jeśli lek jest wiadomo, że wysokie oceny skuteczności, ważne jest, aby przed użyciem skonsultować się z lekarzem.

Teorie / Spekulacje

Uważa się, że w czasie, lek może stracić swoją moc. Jest ona zależna od narkotyków, jak jest wykonana, a siły pierwotnej. Podczas gdy niektóre leki mogą naturalnie tracą skuteczność, niektóre mogą zachować swoją pełną moc.

Expert Insight

Dr Walt Stoll zauważa, że ​​siła działania leku nie musi zrobić to lepiej niż jakikolwiek inny narkotyk. Jeśli lek jest 100 razy silniejszy niż lek B oznacza nic w odniesieniu do jakości.

Zalety i wady Refundacji ustaleń Zdrowie

Zalety i wady Refundacji ustaleń Zdrowie

Ustalenia refundacji zdrowia, czasami jako elastycznych kont wydatków, są korzyści oferowane przez wiele firm, w połączeniu ze standardowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Przedmiotem elastycznych planów wydatków jest, aby pracownik budować fundusz poprzez potrącenia od wynagrodzeń, które obejmuje out-of-pocket koszty leczenia. Istnieje wiele korzyści z uczestnictwa w elastycznym rachunku wydatków, ale jest też kilka wad.

Elastycznego wydatkowania rachunek Zalety

Wydatki elastyczne konta oszczędnościowe są zautomatyzowane. Plan jest finansowany z odliczeń od wynagrodzeń usuwając wszelkie pokusy dla pracownika do wydawania pieniędzy przeznaczonych na opiekę zdrowotną na inne rzeczy.

Odliczenia Sporządzono przed opodatkowaniem

Składki wpłacane do elastycznego rachunku wydatków są wykonane przed podatków od wynagrodzeń są obliczane i potrącane. Zmniejsza to ilość płac, na której te podatki są obliczane, powodując zmniejszenie potrącenia podatku. Pracownik otrzymuje większy procent swoich płacić każdego okresu.

Kosztów leczenia

Wiele ubezpieczenia zdrowotne nie obejmują stomatologicznych, wizji, położnictwo, ginekologia lub opieki psychiatrycznej. Fundusze elastyczne konta wydatków mogą zostać użyte do zapłaty za te koszty, a także niektórych alternatywnych metod leczenia, takich jak te oferowane przez Christian Science praktyków akupunktury i kręgarzy. Jeśli Internal Revenue Service uważa, płatność za leczenie należy traktować jako standardową odliczenia medycznej elastyczne konto wydatki mogą zostać użyte do zapłaty za to.

Wydatki Zwrot

Jeśli pracownik ponosi duże koszty lekarskie na początku roku podatkowego, zostanie zwrócone przez elastyczne konta wydatków do wysokości pracownika zobowiązała się do tego przyczynić. Sprowadza się to do kredytu bez odsetek dla pracownika.

Wady elastycznego Rachunku Wydatków

W przeciwieństwie do składek na kontach oszczędnościowych zdrowia, które są dopuszczone do naliczania, wkłady wnoszone do elastycznych kont wydatków należy stosować w trakcie roku podatkowego lub są one przepadkowi do administratora planu.

Nie Odsetki

Środki wpłacane na rachunek wydatków elastycznych w depozycie odbywają się i nie są oprocentowane. Korzyści podatkowe przyznane przez uczestnictwa nie mogą być większe niż korzyści pracownikowi inwestowania tę samą ilość pieniędzy w fundusz rynku pieniężnego lub rachunku oszczędnościowego w każdym okresie wypłaty.

Odpowiedzialność podatkowa

Ponieważ potrąceń wynagrodzeń do elastycznych kont wydatków są wykonywane przed opodatkowaniem, podatek netto potrącane z pensji pracownika są ograniczone. Jeśli pracownik nie uczestniczą również w planie odroczenie podatku, takie jak 401 (k) lub IRA, może być pod-wstrzymana i winien federalne i lokalne podatki na koniec roku obrotowego.

Przewidywać wydatki

Na początku każdego roku podatkowego, pracownik jest odpowiedzialny za wyznaczenie kwoty do wstrzymania jego wypłaty. Kwota ta nie może być zmieniony w ciągu roku, o ile nie są zmiany statusu zatrudnienia lub sytuacji rodzinnej pracownika. Nadmierne może spowodować wstrzymanie pracownika przejmowania pieniędzy koniec lat; pod-wstrzymania spowoduje pracownika mającego na finansowanie dodatkowe wydatki bieżące, a jednocześnie mając pieniądze wstrzymana tygodnik spełnić swoje zobowiązanie.

Jak obliczyć dopaminyDopamina jest lek stosowany, aby pomóc pacjentom z problemami przepływu krwi po urazie, zawału serca lub innych problemów kardiologicznych. Dopamina jest dostarczana w strzykawce, ale wymaga rozcieńczenia przed roztwór podaje się pacjentowi dożylnie przez rurkę. Obliczanie dopaminy wymaga znajomości kilku formuł i uważając z konwersji matematycznych. Dawkowania stężenie dopaminy może pojawić się w mikrogramów na kilogram na minutę lub w cc (centymetrów sześciennych) na godzinę.

Instrukcje

1 Oblicz mikrogramów na kilogram na minutę przez mnożenie dawki leku w mikrogramach przez szybkość pompy IV na ml na godzinę. Podzielić tę liczbę przez wynik mnożąc rozwiązanie cc za czasów godzin 60 minut razy masy ciała pacjenta w kilogramach.

2 ml na godzinę oblicza się przez pomnożenie mikrogramów na kilogram na minutę masy pacjenta w kg. Pomnożyć tę liczbę przez 60 minut, a następnie pomnożyć przez roztwór w cc. Podzielenie wyniku przez dawki leku w mikrogramów.

3 Oblicz mikrogramów na kilogram na minutę w inny sposób, mnożąc żądaną dawkę wyrażoną w mikrogramach na ml na minutę przez kurs na pompie IV. Podzielić ten wynik przez masy ciała pacjenta w kilogramach. Wynikiem jest mikrogramów na kilogram na minutę.

Wskazówki

 • Większość pakietów dopaminy wyrazić dawki w miligramach, oraz wzory do obliczenia kapie dopaminy są mikrogramów. Zapominając konwersji jest najprostszym sposobem, aby mieszać się dawkę.

Jak czytać EKG Wydruki

Jak czytać EKG Wydruki


EKG, znany również jako elektrokardiogram (EKG), generuje graficzną reprezentację cyklu pracy serca. EKG mierzy skurcz i rozkurcz działalności serca. Elektrody, które są umieszczone na powierzchni ciała, podnieść aktywność serca i nosić impuls serca do wykresu ciągłego biegania. Interpretowania czynności serca EKG powinny być pozostawione do lekarzy. Jednakże, z poprawną instrukcją, każdy może przeczytać i zinterpretować wydruk EKG.

Instrukcje

Wykreślanie Complex Wave

1 Uzyskaj EKG graficzny wydruk.

2 Sprawdzić, EKG wydruk. EKG wyniki są kreślone na papierze milimetrowym. Wykres jest zaprojektowany z 5 mm placów w śmiały i 1 mm, kwadraty, które znajdują się na kwadraty 5 mm. Na osi poziomej, każde 5 mm kwadrat oznacza 0,2 sekundy. W 1 mm kwadraty stanowi 0,04 sekundy. Wynik EKG, które nie są naniesione na wykres, nie może być odczytywany.

3 Określić punktów Spike powyżej lub poniżej poziomu fali na EKG. Normalna aktywność serca pokaże 5 punktów Spike powyżej lub poniżej płaszczyzny poziomej. Punkty każdego kolca są nanoszone kolejno P, Q, R, S oraz T. Pierwszy skok odczytu jest oznaczony P. ostatni skok w odczytu jest oznaczony T. W przypadku nieprawidłowego działania serca, miękkie krzywizny mogą być wyświetlane, a nie ostre, spiczaste kolce. W tym przypadku, znaleźć szczyt każdej krzywej i oznakować odpowiednio.

4 Znajdź fali P. Załamek P oznacza początek skurczu przedsionków.

5 Znajdź zespołu QRS. Zespół QRS składa się z trzech punktów i stanowi komorę natychmiast zmieniający jej normalne ładunek elektryczny zanim skurczu komór.

6 Znajdź załamka T. Załamek T jest ostatnim punktem na terenie i stanowi komorę powrotu do normalnego stanu naładowanego elektrycznie.

7 Określić tętno. Tętna jest obliczana przez zliczanie liczby 5 mm kwadratów pomiędzy dwoma kolejnymi zespołu QRS i dzieląc tę ​​liczbę na 300.

Ustalaniu normalnego rytmu zatokowego

8 Określ lokalizacje P, Q, R, S i T na wykresie. Normalny rytm zatokowy będzie konsekwentnie pokazują, ostre, pionowe fale P.

9 Użyj mm kwadraty 1 na wykresie, aby zmierzyć czas pomiędzy falami PR. Normalny rytm zatokowy występujące w falach PR powinny mierzyć od 0,12 do 0,20 sekundy.

10 Zmierzyć czas pomiędzy Q, R i S fali. Normalny rytm zatokowy występujących w zespole QRS powinny mierzyć od 0,4 do 0,10 sekundy.

11 Oblicz tętno przez zliczanie liczby 5 mm kwadratów dwóch kolejnych zespołów QRS i dzieląc tę liczbę do 300. normalne tętno wynosi od 60 do 100 uderzeń na minutę.

Zdrowy BMI dla dzieci

Zdrowy BMI dla dzieci


Wskaźnik Masy Ciała (BMI) oblicza się biorąc pod uwagę wysokość i ciężar dziecka. BMI jest używany do określenia przybliżonej tłuszcz; to zależy od wieku i płci. Często BMI jest wykreślane na wykresie BMI dla wieku, który zapewnia centylowych rankingach porównujących dziecko do innych jego samej płci i wieku. Wykres będzie także wskazywać, czy nie jest waga dziecka jest uważane za zdrowe. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby lekarze obliczyć BMI dziecka początek w wieku 2. Zdrowe zakresy wagowe zmieniać po każdym miesiącu życia dziecka.

BMI Formuła

Wzór na obliczanie BMI to waga (kg) / wzrost (w) do kwadratu x 703. Kalkulator on-line jest dostępna z Centrum Kontroli Chorób (patrz źródła).

BMI Wykresy

Wykresy wzrostu BMI uwzględnienia wielu czynników, takich jak ciężar, długość, wzrostu i obwodu głowy. Mogą też zostać uzyskane z CDC (patrz źródła).

Zakresy BMI

BMI dzieci zazwyczaj mieści się w zakresie od 12 do 34. Zdrowe BMI zależą dokładnie od wieku dziecka i wysokości w dowolnym danym momencie. Tak więc, można powiedzieć dokładnie zdrowych BMI.

Określa, co BMI

BMI jest wskaźnikiem tego, jak dużo tłuszczu w ciele i można je stosować do określenia, czy dziecko ma niedowagę, z nadwagą lub otyłych.

BMI Kategorie

Percentyla zestawienia są stosowane w celu określenia, czy dziecko jest w prawidłowym BMI i wagi. Jeśli centyla BMI jest poniżej 5 procent, dziecko jest niedowaga. Jeśli jest to w czasie od 5 do 85 procent, dziecko jest uważane za zdrowe. Jeśli centyla BMI wynosi od 85 do 95 procent, dziecko jest za nadwagę, a wszystko powyżej 95 percentyla jest za otyłe.

Inne badania w celu określenia Body Fat

Podczas obliczenia BMI są stosowane jako narzędzie do badań przesiewowych, inne testy są często potrzebne do określania zawartości tłuszczu w organizmie. Biorąc pomiar fałdu skórnego jest jednym ze sposobów, w którym lekarz może ocenić tkanki tłuszczowej. Ponadto, absorpcjometrii podwójnej energii promieniowania X i wodą ważenia może być stosowany do pomiaru tkanki tłuszczowej.

Jak Take Your Heartbeat Przez impuls

Jak Take Your Heartbeat Przez impuls


Istnieje wiele sposobów, aby sprawdzić swoje serca, w tym przyjmowanie serca pośrednictwem impulsu na wewnętrznej nadgarstka lub szyi. Biorąc tętno będzie mierzyć aktywność układu krążenia i zużycie tlenu. Pomiar jest obliczana w uderzeniach na minutę, lub BPMS. Sprawdzanie pulsu pośrednictwem impulsu jest najczęściej używany przed, w trakcie i po wysiłku fizycznym w celu oceny, czy twoje ciało wykonuje w swoim celu, lub optymalnej, tętno. Biorąc swojego serca za pośrednictwem impulsu nie należy mylić z kontroli ciśnienia krwi.

Instrukcje

Impuls nadgarstka

1 Umieść czubki wskaźnik, średnich i pierścieniowych palcach jednej ręki po stronie dłoni nadgarstek drugą ręką za.

2 Umieść palce poniżej podstawy kciuka, aby zapewnić dokładny odczyt.

3 Znajdź puls, lub "beat" z krwi przepływającej przez żyły w nadgarstku.

4 Za pomocą zegarka z drugiej strony lub ręcznym zegara policzyć, ile uderzeń czujesz w ciągu jednej minuty. Numer ten jest tętno.

Impuls szyi

5 Umieść końcówki wskaźnikiem i środkowymi palcami obu rąk na dolnej przedniej części szyi, około 2 cm poniżej uchu.

6 Znajdź puls, lub "beat" z krwi przepływającej przez tętnice w szyi.

7 Użyj zegarek z drugiej ręki lub ręcznym zegara policzyć, ile uderzeń serca czujesz w ciągu jednej minuty. Numer ten jest tętno.

Wskazówki

 • Jeśli nie możesz znaleźć tętno od razu, ustawić palce aż do zlokalizowania i czuć stały rytm. Możesz także określić tętno docelowe dla wieku, masy ciała i poziomu aktywności fizycznej, odwiedzając stronę internetową American Heart Association.
 • Niezastosowanie się do dokładnego pomiaru tętna może spowodować medycznej w nagłych wypadkach.
 • Należy zachować ostrożność przy sprawdzaniu tętna osób starszych i małych dzieci, jak ich skóra może zmiażdży łatwo.

Jak obliczyć konserwacja płynów dożylnie

Jak obliczyć konserwacja płynów dożylnie


Aby utrzymać dobry stan zdrowia, organizm musi zarządzać doskonałą równowagę płynów i elektrolitów. Podczas niektórych chorób, to bilans może być zakłócony. Zmniejszenie płyny ciała i elektrolitów znane jako odwodnienie często leczy się płynów dożylnych. Płyny dożylne są ciekłe roztwory, które są wprowadzane bezpośrednio do ciała przez żyły. Rodzaj i ilość roztworu dożylnego otrzymasz będzie obliczana i przepisane przez lekarza. Czy przepisanie, podawania lub odbierania płynów dożylnych, ważne jest zrozumienie, w jaki sposób oblicza się.

Instrukcje

1 Ocenić na oznaki odwodnienia. Niektóre typowe objawy szukać są wzmożone pragnienie, suchość w ustach, zmniejszenie ilości moczu przekazywane, zawroty głowy, niskie ciśnienie krwi, szybkie bicie serca i uczucie zmęczenia. Ciężkie odwodnienie może szybko stać się zagrożenia życia, który wymaga natychmiastowego leczenia.

2 Uzyskanie wartości laboratoryjne, aby sprawdzić, czy spadek poziomu elektrolitów. Sodu, potasu i chlorek są ważne elektrolity, które pomagają organizmowi funkcjonować normalnie. Jeżeli wartości są małe, to nie muszą być obliczane do utrzymywania płynu dożylnego. Bądź przygotowany, aby szybko leczyć niebezpiecznie niski poziom elektrolitu.

3 Określić potrzebę płynu dożylnego i wymiany elektrolitu. Lekarz wykona kompletny badania lekarskie i nagrywać w przeszłości medycznej i analizy parametrów laboratoryjnych przed podjęciem decyzji, czy potrzebne są płyny dożylne.

4 Oblicz ilość płynu dożylnego konserwacji, co jest potrzebne do leczenia odwodnienia. Najczęstszym obliczenia, stosowane zarówno u dorosłych i dzieci, jest Formuła Holliday-Segar. Jest to formuła od wagi, które mogą być zmienione przez lekarza, w zależności od konkretnych potrzeb każdego pacjenta. Ciężar jest mierzony w kg, a ilość płynu jest mierzona w milimetrach.

Zapotrzebowanie na wodę do 24 godzin:

100 ml / kg w ciągu pierwszych 10 kg

50 ml / kg w ciągu najbliższych 10 kg (z 11 - 20 kg)

20 ml / kg w odniesieniu do reszty (> 20 kg)

Wymagania elektrolitów przez 24 godziny:

Sód dodaje się do 30 meq 1000 mililitrów (ml) roztworu

Potasu dodano do 20 meq 1000 mililitrów (ml) roztworu

Chlorek (zazwyczaj zawarty w roztworze dożylnym i dodatkowo nie będą musiały być dodane)

5 Praktyka Formuły Holliday-Segar i zapoznać się z wymaganych obliczeń. Pamiętaj, aby uzyskać dokładną wagę pacjenta, w kilogramach, przed zakończeniem swoich obliczeń.

Normalne poziomy zgodności Static

Normalne poziomy zgodności Static


Podatność płuc jest pomiar relacji między zmianami objętości płuc i ciśnienia płuc. Zgodność jest obliczana według wzoru; niższe poziomy zgodności utrudnić osoba oddychać normalnie. Zgodność statyczna opisuje podatności płuc, gdy nie ma powietrza w najbliższych.

Obliczania podatności płuc

Podczas wdechu, płuca rozwinąć w objętości i wzrost ciśnienia; kiedy wydech, twoje płuca zmniejszenie objętości i ciśnienia. Podatność płuc jest sposobem pomiaru stosunku między objętością i ciśnienia. Aby obliczyć podatność płuc, lekarze podzielić zmiany objętości płuc przez zmianę ciśnienia płuc. Na przykład, zmiana objętości wynosi 500 ml, a zmiana ciśnienia jest równa 2 cm H2O, a podatność płuc jest określona jako 250 ml na cm H2O.

Zgodność statycznych i dynamicznych

Lekarze mogą mierzyć dwa rodzaje podatności płuc. Zgodność jest dynamiczny pomiar bezpośrednio po płuc jest rozszerzona, gdy ciśnienie jest największa. W przypadku płuc pozostanie w stanie rozszerzonym, ciśnienie spada o około 20 lub 30 procent w przybliżeniu jedną minutę. Zgodność mierzona w tym stanie jest zgodność statyczne. We wszystkich przypadkach, postać zgodności dynamicznej jest większa niż statyczne figurze zgodności.

Normie

Według "nocny" Critical Care Podręcznika Edward D. Chan, pacjenta, który jest po prostu oddychania naturalnie powinien wyświetlić statyczny poziom zgodności jest mniejsza niż 90 ml na centymetr H2O. U pacjenta, który jest intubacji, ale nie mieć choroby płuc, normalny zakres zgodności statycznego wynosi od 50 do 70 ml na centymetr H2O. Normalne zakresy zgodności statycznej są określane przez zbieranie wyników z grup zdrowych badanych.

Czynniki, które mogą wpływać na podatność statyczna

Zgodność statyczna może być zmniejszona przez niektórych schorzeń, w tym zwłóknienie i nadciśnienia płucnego lub zatorów. Pęcherzykowe niedodma jest kolejnym czynnikiem, który może zmniejszyć statyczną zgodność płuc. Podatność statyczna może być zwiększona zarówno astmę i normalnych efektów rośnie z wiekiem. Rozedma płuc powoduje zwiększenie zgodności statyczny, jednocześnie zmniejszając zgodności dynamicznej. Przy obliczaniu, czy zgodność statyczna pacjenta jest w normie, lekarze muszą rozważyć, czy którykolwiek z tych warunków może być obecny.