adcov.com

objawy odwodnienia w ciazy

O objawy odwodnienia

O objawy odwodnienia


Odwodnienie następuje, gdy organizm nie może uzupełniać wodę jest zubożające codziennie. Zbiorniki składają się z 75 procent wody i gdy woda jest wykorzystana, musi zostać zastąpione w celu, który zostać odpowiednio nawilżona. Jeśli to nie nastąpi, człowiek może czuć się chory, jak objawy odwodnienia określonych w.

Znaczenie

Odwodnienie następuje przy ciała wyrzuca wodę, która nie jest uzupełniane. Oddawanie moczu, pocenie się i zachorowania to tylko niektóre ze sposobów, w którym woda w naszym organizmie jest niski. Na szczęście, woda może być zastąpiona wodą pitną i sportowych napojów lub jedzenia produkty na bazie wody, takie jak żelatyny, zup, owoców i popsicles.

Rozważania

Do czynników ryzyka odwodnienia różnią się w zależności od tego, jak poważnie woda pozbawiona osoba. Jeśli woda nie jest uzupełniane i / lub temperatura ciała nie może wrócić do normy, odwodnienie może prowadzić do udaru cieplnego, drgawki, niewydolność nerek, wstrząs, śpiączki, a nawet śmierci.

Geografia

Odwodnienie jest bardziej prawdopodobne w regionach geograficznych, gdzie ciało ma wywierać więcej energii do wykonywania normalnych funkcji. Magazynie wysokiego wysokość jak Colorado lub Sierra Nevada można doprowadzić szybko ze względu na odwodnienie powietrza jest cieńsza, a tym samym pochłania więcej energii, aby uzyskać taką samą ilość tlenu. Miejsca takie jak Arizona i Floryda ma również wiele przypadków odwodnienia, ponieważ jest bardzo gorąco latem. W Arizonie, słońce może być bardzo intensywne, a na Florydzie, wilgotność i wysoka temperatura może powodować, że ludzie pocimy, co prowadzi do odwodnienia.

Identyfikacja

Odwodnienie może być identyfikowane i oceniane przez określenie temperatury danej osoby, poziom świadomości, ciśnienia i pulsu. Choć żaden z tych czynników może jednoznacznie wskazywać na odwodnienie, ktoś, kto jest bardzo gorąco, bardzo spragniony, zawroty głowy lub zdezorientowany może być już doświadczają umiarkowanego do ciężkiego odwodnienia. Oceniając te czynniki mogą przyczynić się do ustalenia, w jaki sposób człowiek jest odwodniony i czy potrzebują natychmiastowej pomocy medycznej. Lekarz może stwierdzić, czy dana osoba jest odwodniona przez rysunek krwi oraz badanie poziomu elektrolitów lub przez badanie moczu osoby z moczu.

Funkcja

Organizm ludzki jest podłączony do ostrzegania osoby, gdy jego ciało nie podjęła w wystarczającej ilości wody, aby zrekompensować to, co stracił w ciągu dnia ze względu na normalne funkcje organizmu, ćwiczeń lub choroby. W przypadku, że woda nadal iść unreplenished, ciało będzie wystąpić szereg objawów i warunków od łagodnego pragnienia do drgawek i śpiączki. Poszczególne etapy i objawy odwodnienia służą jako sygnał czerwonych flag w organizmie na zwrócenie go do podjęcia w większej ilości wody. Kiedy słuchałem, odwodnienie i towarzyszące mu dolegliwości często można zapobiec lub odwrócić całkowicie.

Znaki i objawy odwodnienia u osób starszych

Istnieje wiele zagrożeń dla zdrowia, aby być ostrożnym podczas opieki nad osobą starszą. Jednym z nich jest odwodnienie. Z powodu kilku ustrojowych zmian starsi ludzie doświadczają, są w grupie wysokiego ryzyka staje się odwodniona. Gorączka, splątanie i zmniejszenie oddawania moczu są jednymi z najprostszych znaków dostrzec. Istnieją sposoby, aby dbać i stabilizują starszą osobę, która staje się odwodniona, jeśli wiesz, że objawy i uzyskać ich pomoc.

Gorączka

Często pierwszym sygnałem, że osoby w podeszłym wieku cierpi na odwodnienie jest nagła gorączka. Ponieważ temperatura ciała osoby w podeszłym wieku jest zazwyczaj niższa niż młodego człowieka, ważne jest, aby ocenić gorączkę przed normalnej temperatury jednostki. Średnia temperatura osoby starszej jest zwykle około 97 stopni C, a nie 98,6 normalnej temperaturze młodsze osoby. Jeśli towarzyszy gorączka bez innych objawów choroby, i następujące objawy odwodnienia występują, to najprawdopodobniej jest przypisana do odwodnienia. Ponieważ organizm nie ma wystarczającej ilości płynu do chłodzenia się, gorączka często wynika z odwodnienia.

Dezorientacja

Innym wczesnym objawem odwodnionego osoby starszej jest zamieszanie i dezorientacja. Mogą wydawać się rozdrażniony i nie rozumiem, gdzie są lub kto jest wokół nich. Ponownie, jest to cenne, aby mieć poczucie zwykłego stanu psychicznego danej osoby, tak aby zmierzyć, czy są one niezwykle zdezorientowany. Zapytaj na proste pytania, które człowiek może normalnie odpowiedzieć i postarać się poczucie tego, czy są one jakby nienormalnie mylić.

Inne objawy

Oprócz pierwszych objawów gorączki i dezorientacji, starsza osoba może obecne inne objawy odwodnienia. Mogą one osłabione mięśnie, zmniejszenie oddawania moczu, zwiększone bicie serca, zapadnięte oczy i rozluźnił skórę na czole lub mostka. Jeśli którykolwiek z tych objawów w połączeniu ze sobą, osoba powinna być oceniona przez lekarza dla odwodnienia.

Leczenie

Najbardziej podstawową formą leczenia odwodnienia, oczywiście, jest nawilżają starszą osobę. Ponieważ mogą one potrzebują więcej pożywienia niż woda zapewnia, lekarz może wybrać dodatek, taki jak Pedialite dla osób pić. Jeżeli osoba nie pije na własną rękę, lub nie mogą pić na własną rękę, lekarz prawdopodobnie będzie umieścić ją na IV aż odwodnienie stabilizuje.

Przyczyny

Ponieważ osoby starsze przejść przez kilka fizjologicznych zmian, są one bardziej podatne na odwodnienie niż osoby młodsze. Na początek, mają o 10 procent mniej płynów ustrojowych niż osoby młodsze. Dodatkowo, ponieważ zmysł smaku zmniejsza się z wiekiem, mają mniejsze zainteresowanie żywnością, która zawiera wodę. Często są one również mniej szybko reagować na potrzeby swojego ciała, takich jak pragnienie, a może po prostu nie pić tyle. W końcu, gdy osoba jest bardzo podeszłym wieku, mogą one stracić fizyczne umożliwiają łatwe picia i dlatego zużywają dużo mniej płynu.

Objawy odwodnienia w czasie ciąży

Objawy odwodnienia w czasie ciąży


Odwodnienie może zawsze powodują powikłania, zwłaszcza jeśli dehydratacja jest ciężka. Jest to szczególnie prawdziwe w czasie ciąży. Aby zachować zdrowie i utrzymać płód zdrowy, mama powinna pić co najmniej 64 uncji płynów dziennie. W większości przypadków, odwodnienie podczas ciąży można zapobiec poprzez zwiększenie spożycia płynu. Ciężkie przypadki odwodnienia może wymagać ścisłego monitorowania przez lekarza lub w szpitalu, aby zwiększyć poziom płynów.

Przyczyny

W pierwszym trymestrze ciąży, odwodnienie jest najczęściej spowodowane przez choroby rano. Jeśli kobieta nie jest w stanie utrzymać się jakichkolwiek płynów, odwodnienie może nastąpić szybko. Gdy rano choroby jest ciężki i nie mogą być kontrolowane, kobieta w ciąży może być przyjęty do szpitala na IV płynów. Później w ciąży, odwodnienie jest najprawdopodobniej spowodowane niewystarczającą ilości płynów w ciągu dnia i łatwo skorygowane przez picie więcej płynów. Pocenie się, czy to w wyniku wykonania lub gorących letnich temperaturach, może być również odpowiedzialny za odwodnienie.

Objawy

Najczęstszym objawem odwodnienia jest pragnienie. Ważne jest, aby pić w ciągu dnia, zamiast czekać będzie spragniony. Do czasu, kiedy czujesz pragnienie, już jesteś odwodniony. Inne objawy odwodnienia w ciąży to nudności, spierzchnięte usta, zawroty głowy, bóle głowy, osłabienie, suchość w ustach i ciemne zabarwienie moczu.

Komplikacje

Utrzymania odpowiedniej wilgotności podczas ciąży wpływa na zdrowie ciąży. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, odwodnienie w ciąży może powodować poronienia i porodu przedwczesnego. Brak cieczy powoduje zmniejszenie objętości krwi. To zmniejszenie powoduje wzrost hormonu oksytocyny, która może powodować skurcze. Ponadto, odpowiednia ilość cieczy jest niezbędne do utrzymania poziomu płynu owodniowego. Spadek płynu owodniowego fizyczne mogą powodować deformacje płodu.

Monitorowanie

Inne niż zauważyć typowe objawy odwodnienia, istnieje łatwy sposób monitorować Jeśli otrzymujesz odpowiednią ilość płynów każdego dnia. Mocz powinien być jasny i bardzo blada. Jeśli mocz jest ciemny kolorowe, ma silny zapach i nie jest jasne, to może być wskaźnikiem odwodnienia. Zwiększenie ilości płynów w ciągu dnia aż do moczu jest blady i wyraźnie.

Zapobieganie

Pij co najmniej 64 uncji dziennych płynu, najlepiej wody i rozłożyć ilości płynów w ciągu dnia. Jeśli są niekorzystne dla zwykłej wody, spróbuj dodać pakiety smakowe lub kupić aromatyzowane wody. Spożywanie pokarmów o dużej zawartości wody, takich jak arbuz, może być również korzystne w utrzymanie się nawilżona. Wiele kobiet w ciąży, że ich spożycie płynów musi być zwiększona w czasie ciąży. Omów swoje potrzeby płynów z lekarzem, aby ustalić optymalną ilość dla Ciebie.

Pierwsze objawy odwodnienia

Choroba, brak płynów i ciepła przyczyniają się do odwodnienia, które mogą wystąpić w każdej strefie klimatycznej w każdej temperaturze. Znając objawy pozwala na leczenie przed odwodnieniem staje się ciężka.

Typowe objawy

Objawy odwodnienia obejmują spadła oddawanie moczu, zmniejszone pocenie się, suchość w ustach i brak łez. Inne objawy mogą obejmować skurcze mięśni, zawroty głowy, zawroty głowy, nudności i wymioty.

Ciężkie objawy

Objawy więcej ciężkiego odwodnienia to zamieszanie i słabości, które mogą spowodować zmniejszony dopływ krwi do mózgu i narządów.

Najgorsza Przypadki

W najbardziej zaawansowanych przypadkach nieleczonych odwodnienie, może spowodować śpiączkę i narządów awarii.

Diagnozowanie Odwodnienie

Szybkie sprawdzenie elastyczności skóry może pomóc określić, czy dana osoba jest odwodniony. Gdy skóra jest delikatnie szczypał, powinien wrócić na miejsce szybko. Jeśli skóra pozostaje lekko pomarszczone, nawet po zwolnieniu, osoba może być odwodniona. Kliniczne badania diagnostyczne obejmują analizę moczu, badanie krwi z zaburzeń elektrolitowych i życiowych, zwłaszcza ciśnienia i pulsu.

Rozważania

Mocz powinien być prawie przezroczysty lub lekko żółtym zabarwieniu. W przypadku odwadniania, mocz pojawia się ciemniejszy lub bardziej skoncentrowany. Uważaj na zmiany w kolorze moczu, szczególnie po tym jak na zewnątrz przez dłuższy okres czasu, w trakcie choroby lub w cieplejszych miesiącach.

Objawy odwodnienia

Objawy odwodnienia


Odwodnienie może nastąpić w wyniku choroby, ciepła lub ćwiczenia. Kiedy jesteś chory, pić dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu. Woda, soki, lody i mrożone smakołyki zupy są doskonałe sposoby, aby utrzymać ciało nawilżona. Wodzian przed zaangażowaniem się w wysiłku fizycznym i utrzymać wodę lub napoje sportowe zawierające elektrolity w całym treningu pije. Zwiększenie płynów podczas upałów, by zachować równowagę płynów.

Znaki niewielkie odwodnienie

Suchość w ustach lub pragnienie jest objawem łagodnego odwodnienia. Możesz również cierpią z powodu skurczów mięśni, uczucie omdlenia lub zawroty głowy, ból głowy, suchość skóry i zaparcia.

Skonsultować się z lekarzem

Może się odwodnić, jeśli wymioty na dłużej niż jeden dzień lub cierpią z powodu biegunki dłużej niż dwa dni, zwłaszcza, jeśli nie są w stanie jeść ani pić w tym czasie. Odwodnienie może również wystąpić, jeśli masz gorączkę 101 stopni Celsjusza lub wyższej. Skonsultować się z lekarzem, jeśli cierpi z jednego z tych warunków.

Emergency Care

Następujące objawy odwodnienia są poważne i gwarantuje rejsu pogotowie. Są to zamieszanie, ból w klatce piersiowej lub brzucha i ekstremalnych letargu. Napady są kolejnym objawem ciężkiego odwodnienia i wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej. Jeśli nie mocz dwanaście godzin, lub moczu jest bardzo ciemny kolor, może być poważnie odwodniony. Jeśli Twoje oczy są suche lub pojawiają się zapadnięte i nie pocić, iść na pogotowie. Skrajne pragnienie, szybkie bicie serca, płytki oddech, temperatura 103 stopni Celsjusza i nieświadomość są wszystkie objawy wskazujące na ciężkie odwodnienie i wymagają opieki w nagłych wypadkach.

Przyczyny odwodnienia

Odwodnienie może być spowodowane przez wiele rzeczy. Wymioty lub biegunka powoduje, że organizm szybko traci płyny i może zapobiec osoby z ponownego nawilżania. Inne przyczyny to upałów, unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego lub płynów i pokarmów.

Wczesne Znaki i objawy odwodnienia u dzieci

Wczesne Znaki i objawy odwodnienia u dzieci


Zgodnie z University of Maryland Medical Center, dzieci i osoby starsze (w wieku 60 i starsze) są podatne na odwodnienie z powodu ciepła, wymioty, biegunka lub gorączka. Rodzice muszą mieć zdolność do rozpoznawania wczesnych objawów u dzieci, aby zapobiec zagrażające życiu odwodnienie. Chore dzieci muszą spożywać więcej płynów niż utracone z powodu gorączki, wymioty lub biegunka.

Brak łez

Dzieci, które są odwadniające mogą płakać bez łez. Organizm nie ma płynów niezbędnych do produkcji łez u dzieci pozbawionych w płynach. Znak ten pomaga rodzicom zidentyfikować problem u niemowląt i dzieci zbyt młodych, aby wyrazić, jak się czują.

Brak oddawania moczu

Dzieci i dorośli mają mniejszą ilość oddawanego moczu, gdy odwodniony. Niemowlęta i małe dzieci w pieluch pieluchy może mieć sześć lub mniej w początkowym stadium odwodnienia, według Mayo Clinic. Dziecko, które nie mokre pieluchy dla sześciu do ośmiu godzin może być przeżywa ciężkie odwodnienie. Starsze dzieci nie w pieluchy doświadczać mniej wycieczki do łazienki do oddawania moczu.

Zmęczenie

Wczesne oznaki odwodnienia to zmęczenie i apatia u dzieci. Dzieci, które są odwadniające mogą być rozdrażniony, zdezorientowany i oszołomiony, jak również. Dzieci, które są poważnie odwodniony może być bardzo senny, wybredny i zdezorientowany. Odwodnienie może spowodować niemowlęta i dzieci do odczuwania bólu głowy. Mięśnie mogą czuć słaby podczas odwodnienia, co może wyjaśniać zmęczenie i ospałość.

Suchość w ustach

Wczesne oznaki odwodnienia powoduje błony śluzowe do wyschnięcia. Powoduje to, że w jamie ustnej, aby stać się suche i lepkie. Dzieci, które czują się odwodniony doświadczenie pragnienia, jak również.

Objawy ekstremalne Odwodnienie

Po odwodnieniu przesuwa się do skrajnie fazie objawy obejmują utratę elastyczności w skórze. Skóra pozostaje w ściągniętym pozycji, gdy wyciągnął lub ściśnięte. Dzieci w ciężkim odwodnieniem może wystąpić przyspieszone bicie serca, niskie ciśnienie krwi, a - w skrajnych przypadkach - utrata przytomności. Rodzice mogą zauważyć słabość na głowę dziecka wydaje skurczony w skrajnych przypadkach odwodnienia. Ciężkie odwodnienie jest awaryjne i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Znaki i objawy odwodnienia u dorosłych

Odwodnienie jest utrata płynów z organizmu. To ma wiele przyczyn - ciepło, nadmiernego wysiłku i nadmierne oddawanie moczu, aby wymienić tylko kilka. Możesz też się odwodnić przez wymioty lub cierpiących z powodu biegunki; Rzeczywiście, odwodnienie jest jednym z najpoważniejszych problemów dotyczących stanu, takich jak zatrucie żywności, która obejmuje wiele wymioty lub biegunka. Specyficzne objawy mogą trop można w celu odwodnienia w danym dorosłych.

Suchość w jamie ustnej

Łagodne odwodnienie może być dostrzeżone na sucho lub lepkim uczucie w ustach.

Brak energii

Pacjenci odwodnieni czują się bardziej zmęczony niż zwykle i może być nadmiernie senny.

Zatrzymanie płynów

Osoby cierpiące na odwodnienie tendencję do oddawania moczu znacznie mniej. Kiedy to mocz będzie ciemniejszy odcień żółty niż normalnie.

Bóle głowy

Odwodnienie jest czasami towarzyszą bóle głowy lub poczucie zawroty głowy. Jeśli ćwiczysz i zawroty głowy, natychmiast trochę wody lub Gatorade.

Szybkie bicie serca

W przypadkach ciężkiego odwodnienia, ciśnienie krwi może spaść i tętno wzrośnie dużo. W takich przypadkach należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Objawy odwodnienia i Wyczerpanie

Mimo, że wiele osób uważa, ryzyko odwodnienia i wyczerpania jest największa latem, odwodnienie może być w rzeczywistości przez cały rok problemem. Odwodnienie może wystąpić w każdej porze roku, a często gorzej w zimie, bo ludzie rzadko myślą oglądać na nim poza miesiącach letnich. Ponieważ odwodnienie i wyczerpanie może się zdarzyć w każdej chwili, trzeba znać objawy.

Łagodne odwodnienie i wyczerpanie

Pierwszą oznaką wystąpienia odwodnienia jest zwykle pragnienie. Jeśli znajdziesz się nagle pragnienie, należy pić coś, co będzie rzeczywiście ugasić pragnienie jak woda. Inne objawy łagodnego odwodnienia i wyczerpania to: utrata apetytu, suchość skóry, zaczerwienienie skóry, ciemne zabarwienie moczu, suchość w ustach, zmęczenie, dreszcze i zawroty głowy. Objawy te mogą być stosunkowo łatwo wyleczyć pijąc dużo płynów i biorąc długi okres odpoczynku. Chyba postępu lub nasilenia objawów jest rzadko żadnej potrzeby wezwać lekarza w przypadkach łagodnego odwodnienia i wyczerpania.

Kiedy Odwodnienie pogarsza

Jeśli osoba z odwodnienia i wyczerpania nadal pracować zamiast uzupełniania płynów i odpoczynku, odwodnienie i wyczerpanie mogą pogorszyć. Objawy zwiększonej odwodnienia i wyczerpania należą: przyspieszone bicie serca, zwiększone oddychanie, zmniejszenie pocenia, zmniejszenie oddawania moczu, podwyższona temperatura ciała, skrajne zmęczenie, skurcze mięśni, nudności, bóle głowy i mrowienie w kończynach. Jeśli odwodnienie i wyczerpanie są dopuszczalne, aby osiągnąć ten poziom, może warto udać się do lekarza, chociaż płyny odpoczynku i wzrost będzie prawdopodobnie receptę dnia.

Kiedy połączenie alarmowe Pomoc

Nieleczony, odwodnienie i wyczerpanie mogą osiągnąć poziom, gdzie jest potrzebne opieki awaryjnego. Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz jest wykazujących którekolwiek z następujących objawów, pomocy w nagłych wypadkach należy szukać natychmiast: skurcze mięśni, wymioty, puls, pomarszczona skóra, słabe widzenie, bolesne oddawanie moczu, splątanie, trudności w oddychaniu, drgawki, ból brzucha i klatki piersiowej, oraz w bardzo ciężkich przypadkach utrata przytomności. Jeśli wystąpią takie objawy, a odwodnienie i wyczerpanie nie jest leczona, bardziej poważne objawy mogą pojawić się, aw niektórych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci.

Zapobieganie Odwodnienie i wyczerpanie

Aby zapobiec odwodnieniu i wyczerpaniu, należy pić dużo płynów w ciągu dnia. Przeciętny człowiek traci gdzieś pomiędzy pół galon i galon płynów dziennie między pocenie się, oddawanie moczu i oddechu. Płyn ten musi być uzupełniany co najmniej. Większość lekarzy zaleca indywidualny drinka gdzieś między 8 do 10 szklanek wody dziennie, aby utrzymać organizm nawodniony. W przypadkach ekstremalnych wysiłku, jak koszenie trawnika lub w pracy, potrzebne jest bardziej płynny.

Leczenie Odwodnienie i wyczerpanie

Leczenie odwodnienia i wyczerpania jest logiczne. Osoba cierpiąca z odwodnienia i wyczerpania należy podawać dużo płynów i odpoczynek. Wielu lekarzy zaleca, aby osoby cierpiące na łagodną odwodnienia i wyczerpania odpocząć i wypić dużą ilość wody w rozruchu małymi łykami, aby uniknąć dodatkowej choroby. Gatorade i innych, napoje wzmocnione elektrolit może być zalecane, ale w małych sip ponownie, aby zapobiec dalszemu chorobę. W skrajnych przypadkach odwodnienia, gdzie pomoc w nagłych wypadkach jest nazywany, lekarze mogą wstrzyknąć wody cukier do jednostki przez IV szybciej nawodnić organizm.

Objawy odwodnienia u dorosłych

Objawy odwodnienia u dorosłych

Ciemniejszy mocz

Jednym z najbardziej oczywistych oznak, że osobnik Odwodnienie i potrzebnych do otrzymania cieczy jest ciemnego moczu. Ciemniejszy mocz bardziej odwodnione jesteś. Organizm potrzebuje wody, aby bezpiecznie wyrzucić odpady z organizmu. Gdy nie ma wystarczającej ilości wody wszystko masz zamiar zobaczyć jest odpadem. Jeśli pacjent jest odwodniony będzie również zacząć oddawać mocz znacznie rzadziej.

Zmęczenie

Zmęczenie jest jako coś więcej niż tylko trochę zmęczony. Staje się tak zmęczony, że zaczynasz czuć słaby. Więcej odwodnione jesteś bardziej zmęczenie będzie doświadczenie. Ważne jest, aby sprawdzić ilość przyjmowanych płynów, jak tylko rozpocząć uczucie zbyt zmęczony.

Zamroczenie

Kiedy dorosły potrzebuje płynów mogą wystąpić zawroty głowy. Jest to widoczne, gdy w większości dorosłych próbuje stać z pozycji siedzącej. Osoba może nawet omdlenia czy odwodnienie jest na tyle złe, albo nie siedzieć z powrotem natychmiast. Zachować od omdlenia po raz drugi dla dorosłych, który przeżywa odwodnienia należy pić wodę od razu.

Usta bawełna

Usta bawełna jest inny termin na suchość w ustach. Kiedy się odwodnić użyć się wszystkie wody, którą wcześniej pił. Twoje usta potrzebuje wody do produkcji śliny. Jeśli to nie jest miejsce, aby woda zaczniesz czuć się jak Twoje usta są bardzo suche, ponieważ ślina wysycha. Jeśli tak się stanie należy popić wodą i gryzienia niektórych chipów lodu do siebie usta wilgotne.

Problemy ze skórą

Istnieją dwa typy problemów, które mogą wystąpić na skórze w wyniku odwodnienia. Po pierwsze, skóra staje się wysuszona. Jest brak wody to musi pozostać wilgotna. Jeśli możesz szczypać skórę i zajmuje więcej niż sekundę lub dwie, aby wrócić do normalnego, jesteś odwodniony. Po drugie, skóra może stać się cały czerwony. To zdarza się głównie na twarzy, ale może występować w innym miejscu. Jeśli to się stanie, trzeba uzyskać więcej płynów w Ciebie jak najszybciej, ponieważ Twoja skóra będzie trochę czasu, aby odbijać. Im szybciej zaczniesz ponownie nawilżający szybciej otrzymasz skóry wraca do normy.

Znaki i objawy odwodnienia Podczas detoxing

Znaki i objawy odwodnienia Podczas detoxing


Detox diety, takie jak Master Cleanse, są popularnym sposobem, aby schudnąć szybko i toksyn z organizmu spłukiwania. Jednak to nie tylko toksyny, które są Wpuszczony w kanał podczas detoksykacji. Bardzo potrzebne płyny ustrojowe można szybko stracił podczas detox, ponieważ dieta może służyć zarówno jako środek przeczyszczający i moczopędny. Jeżeli woda nie jest uzupełniane wystarczająco szybko, może nastąpić odwodnienie. Odwodnienie jest niebezpieczny stan, który może być w ciężkich przypadkach zagrażających życiu. Ci, którzy decydują się na detoks powinien zdawać sobie sprawę z następujących oznak i objawów odwodnienia.

Pragnienie

Pragnienie to znak, że organizm potrzebuje więcej płynów. Woda zawsze jest najlepszym sposobem, aby ugasić pragnienie, bo napoje, takie jak kawa lub sody będzie tylko dodatkowo odwodnić organizm z kofeiny i / lub cukru. W skrajnych przypadkach odwodnienia, pragnienie może czuć ciężkie. Jednakże niewielkie odwodnienie może ustawić zanim korpus nawet uczucie pragnienie, aby woda powinna być regularnie spożywane w ciągu dnia.

Zmęczenie

Organizm potrzebuje odpowiedniej ilości płynów, aby wykonać w szczytowej formie. Gdy jest odwodniony, objętość krwi może spaść, a serce nie może skutecznie dostarczyć organizmowi składników odżywczych i tlenu. Może to prowadzić do uzyskania stałej uczucie zmęczenia. Ci, którzy się odwodnić podczas Detoksykacja może nie zawsze czują się dobrze wypoczęty nawet po długim przespanej nocy. Nawet zwykłe codzienne czynności mogą stać się trudne podczas detox.

Sucha skóra i usta

Jednym z najbardziej oczywistych oznak odwodnienia jest suchą skórę i spierzchnięte usta. Skóra może stać się łatwo popękane i pomarszczone bez odpowiedniej wilgotności. Jak płyny ustrojowe są tracone przez Detoxing, osoba może nawet wydawać się przedwcześnie pomarszczona w twarz. Jest tak, ponieważ skóra traci swoją elastyczność, gdy suszy się. Jednakże te powierzchniowe "zmarszczki" można poprawić właściwego uwodnienia.

Szybkie bicie serca

Detox dieta może prowadzić do zaburzeń rytmu serca. Jako ciało szybko traci wodę i staje się odwodniona, elektrolity się nierówne. Elektrolity są ważne, ponieważ regulują nerwowe reakcje organizmu i mięśni. Niski poziom elektrolitów może powodować szybkie bicie serca lub nieregularne bicie serca, która jest potencjalnie śmiertelna.

Skoncentrowany mocz

Ci, którzy go więcej niż sześć godzin przebudzeniu bez oddawania moczu może być odwodniona. Jako ciało zabraknie wody, zmniejsza się przepływ moczu i staje się bardzo skoncentrowany. Ciemny, zatężono moczu jest objawem odwodnienia i jeśli mocz pozostaje w ten sposób, zakażenie dróg moczowych mogą rozwijać.

Jakie są najczęstsze objawy odwodnienia?

Odwodnienie występuje, gdy osoba ta nie bierze w wystarczającej ilości płynów. To może sprawić, że ktoś bardzo źle, jeśli nie naprawić szybko. Gdy wystąpi odwodnienie, nie ma wystarczającej liczby płynów w organizmie w celu zapewnienia normalnego funkcjonowania organizmu. Symptomsofdehydration.com mówi, że ludzie powinni monitorować ich utratę płynów i spożycie, gdy wystąpi którykolwiek z następujących objawów.

Wyjście moczu

Oddawanie moczu jest prawie natychmiast wpływ odwodnienia. W rezultacie nie ma wystarczającej ilości przyjmowanych płynów organizm będzie produkować mniej moczu. Jednym z powodów tego jest dążenie organizmu do zaoszczędzenia trochę płynu to ma. Wskazówką, że dzieje się to w swoim kolorze moczu. Jeśli zauważysz, mocz jest ciemny żółty kolor jest prawdopodobne, że odwodnienie jest winowajcą (choć może to być ze względu na przyjmowanie witamin).

Dreszcze

Gdy ktoś jest odwodniony są prawdopodobnie wrażliwe na niskich temperaturach i może się dreszcze. Inna nazwa dreszcze to dreszcze i dreszcze. Kiedy ktoś odczuwa dreszcze, oni czują się uczucie zimna, czy są one rzeczywiście w zimnym środowisku, czy nie. Osoba może zacząć drżeć, co zwykle towarzyszy bladość skóry i uczucie zimna.

Skóra sucha

Odwodnienie może również spowodować czyjaś skóra staje się sucha, łuszcząca się, aw skrajnych przypadkach może to zrobić komuś skóry pęknięcie. Gdy występuje odwodnienie nawodnienie skóry staje zmniejszony, a skóra staje się mniej elastyczna. Aby ocenić ten objaw, szczypanie skóry i zobaczyć, jak długo to trwa, aby powrócić do normalnego stanu. Jeśli wskoczy z powrotem na miejsce, to jest odpowiednio nawilżona. Jeśli "wycieka" z powrotem na miejsce, może być odwodniona.

Suchość w jamie ustnej

Odwodnienie może usta bardzo suche. Jest to stan znany jako suchość w ustach (nazwa naukowa jest suchość w jamie ustnej). Niektóre inne popularne nazwy suchość w ustach są paszteciki lub bawełny usta. Występuje, gdy istnieje brak śliny. Odwodnienie może również spowodować lepką śliną. Czasami suchość w ustach może nawet spowodować błony śluzowe umrzeć. Środki odwoławcze obejmują wody pitnej lub administrowanie produkty uśmierzające suche usta takie jak Biotene lub Orajel.

Zmęczenie lub osłabienie

Odwodnienie może powodować zmęczenie fizyczne lub psychiczne. Gdy ktoś nie dostaje wystarczającej ilości płynów w systemie mogą wystąpić osłabienie mięśni lub senność (zmniejszył stan czuwania). Ktoś, kto jest odwodnione mogą również znaleźć się złudzenia o wiele więcej niż normalnie.

Jakie są objawy odwodnienia w podeszłym wieku?

Jakie są objawy odwodnienia w podeszłym wieku?


Odwodnienie następuje, gdy korpus ma wystarczających cieczy i staje się w stanie prawidłowo funkcjonować. Według dr Ferry, geriatrii specjalista w Centralnego Szpitala Uniwersyteckiego w Francji, odwodnienie jest szczególnie zdradliwe dla osób starszych, ponieważ naturalny mechanizm pragnienie organizmu zmniejsza się z wiekiem. Dodatkowo, wiele objawów odwadniającego, takiego jak zaburzenia i słabą koordynację są podobne do tych, starości. Jeśli uważasz, że osoba starsza jest odwodnione i albo nie chcą lub nie pić płynów, należy zadzwonić pod numer 911 natychmiast.

Pulsujący ból głowy

Odwodnione, starszy pacjent skarży się na ból głowy walenie często znajduje się bezpośrednio w centrum czaszki. Ten ból głowy często będzie spotęgowane dezorientacji.

Zawroty głowy

Inną oznaką odwodnienia jest zawroty głowy. Pacjent wstaje i poczujesz zawroty głowy i zawroty głowy mogą się utrzymywać lub ustępują do poczucia dezorientacji ruchu oparte po siadania.

Słaba elastyczność skóry

Pacjent w podeszłym wieku z największym ryzykiem odwodnienia nie muszą informować o wszystkich bezpośrednich doznań, takich jak zawroty głowy i nudności. Aby ustalić, elastyczność skóry i następnie zawartość płynu, spróbuj delikatnie szczypanie skóry na szczycie jego przedramieniu. Pacjent jest odwodniona, jeśli skóra pozostanie w ściągniętym położeniu poza kilka sekund.

Skurcze mięśni

Pacjenci w podeszłym wieku, którzy cierpią z powodu odwodnienia będą narzekać na skurcze mięśni w wielu miejscach i skrajnego bóle w stawach. Jest to wynikiem utraty płynu we włóknach mięśniowych i brakiem smarowania w stawach. Skurcze mogą być również wskaźnikiem zaburzeń elektrolitowych, co może pogorszyć stan osoby w podeszłym wieku z zaburzeniami serca.

Objawy długotrwałego odwodnienia

Wydaje się oczywiste, dla większości ludzi: Jeśli jesteś spragniony, po prostu na drinka wody. Ale wraz z wiekiem, naturalną odpowiedzią na picie wody, kiedy spragniony może być osłabiona. Długoterminowe odwadnianie nie jest warunkiem, który ma wpływ jedynie starszych, ale to stan, który może być przyczyną niepowodzenia narządy wewnętrzne i może nawet prowadzić do śmierci.

Efekty

Długotrwałe odwodnienie może być także określany jako silnego odwodnienia i objawy znacznie różni się od łagodnego suszenia. Osób doświadcza długotrwałego odwodnienie mają braku wilgoci w skórze, która zapobiega się skóry są w stanie zatrzaskowe na miejsce, jeżeli została zakłócona. Osoba doświadczy nieustające skurcze mięśni w całym ciele, a jej żołądek zacznie przyjmować nadęty wygląd.

Długoterminowa odwodnienie może również powodować oczy danej osoby do spadku z powrotem do oczodołów, i to będzie prawie niemożliwe, aby osoba do generowania łzy w żadnych okolicznościach.

Rodzaje

Tytułem porównania, osoba doświadcza tylko łagodne odwodnienie będzie mieć skórę, która jest sucha w dotyku i potencjalnie cieplej niż normalnie, dając fałszywe wrażenie, że ma gorączkę.

Osób z łagodnym odwodnieniu przeżywa drobne skurcze w nodze lub ramieniu mięśni, a może on mieć silne bóle głowy.

Łagodne objawy odwodnienia są prekursorem ciężkie lub długotrwałego odwodnienia, ale objawy łagodnego odwodnienia nie należy mylić z tymi z długotrwałego odwodnienia.

Identyfikacja

Według starzenie Rodziców i-Elder-Care.com, może być łatwo błędnie zidentyfikować długoterminowe objawy odwodnienia w przypadku innych warunków, które zwykle uderzają w podeszłym wieku. Długotrwałe odwodnienie prowadzi wiele tych samych objawów jak początku starzenia, otępienie lub nawet początkowe stadium choroby Alzheimera.

Prawidłowo diagnozowania długoterminową odwodnienia u osób starszych jest ważne w zapobieganiu skutkom odwodnienia od uszkodzenia bardziej fizyczny, oraz zapewnienia, że ​​pacjent jest uzyskanie odpowiedniej opieki dla swojego stanu.

Znaczenie

Długotrwałe odwodnienie jest jedną z najczęstszych przyczyn ludzi w wieku powyżej 65 zamykającej w szpitalu.

Jeżeli objawy długotrwałego suszenia w podeszłym utrzymywać przez więcej niż dwa dni, to jest konieczne, aby osoba, która ma na izbie przyjęć, tak szybko jak to możliwe. Nieleczone, długotrwałe odwodnienie może być śmiertelne.

Ostrzeżenie

Sól jest niezbędna do utrzymania wielu narządów organizmu działają prawidłowo. Długotrwałe odwodnienie może prowadzić do obniżenia soli w ciele. Jednym z wyników długotrwałego suszenia może być niewydolność nerek.

Znaki i objawy ciężkiego odwodnienia w dorosłych

Znaki i objawy ciężkiego odwodnienia w dorosłych


Ciężkie odwodnienie u dorosłych jest ratownictwo medyczne, ale na szczęście można zapobiec poprzez picie odpowiedniej ilości płynów, co jest szczególnie ważne dla osób dorosłych chorych i starszych. Każdy, kto doświadcza każdy z objawów ciężkiego odwodnienia należy zasięgnąć pomocy medycznej w nagłych wypadkach jak najszybciej.

Zmian w sposobach

Dorośli, którzy są poważnie odwodniony często pojawiają się rozdrażnienie lub zdezorientowany, które mogą być czasami mylone z efektami starzenia. Więc kiedy zmiany nastroju towarzyszą inne objawy odwodnienia to nie należy zakładać, że są drażliwość i zamieszanie z powodu starości występujących. W ciężkich przypadkach odwodnienia i utraty przytomności, delirium może wystąpić.

Suchość

Ktoś, kto jest poważnie odwodniony ma bardzo suchą skórę i błony śluzowe i suchość w ustach. Ich skóra brakuje elastyczności i nie powróci do normy po ściągnięty do owczarni. Cierpią na skrajne pragnienie i nie może wydawać się być w stanie uzyskać wystarczająco dużo pić. Poważnie odwodnione dorośli mają również trudności pocenie.

Oddawanie moczu

Poważnie odwodnione dorośli mają również trudności z oddawaniem moczu, tworząc bardzo ciemny płyn, który może mieć silny zapach.

Vital Signs

Znaki ostrzegawcze to szybkie bicie serca, niskie ciśnienie krwi i słaby, przyspieszony puls.

Ostrzeżenie

Osoba, która jest poważnie odwodniony nie ma już wystarczająco dużo płynu w ich ciała, aby utrzymać ich najważniejszych organów, więc nie może wystąpić leczenia w nagłych wypadkach śmierć.

Objawy kliniczne odwodnienia

Objawy kliniczne odwodnienia


Woda jest kluczowym elementem ciała, dzięki czemu konieczność odpowiednie nawodnienie organizmu do normalnego codziennego funkcjonowania. Odwodnienie występuje, gdy organizm nie ma odpowiedniego nawilżenia potrzebuje, co w organizmie traci więcej płynów, niż przyjmuje się, zgodnie z Mayo Clinic. Objawy odwodnienia może się wahać od łagodnego do ciężkiego. Młodsze dzieci, osoby starsze i osoby z przewlekłymi chorobami są na większe ryzyko rozwoju choroby.

Łagodne do umiarkowanych objawów odwodnienia

Mayo Clinic wskazuje, że łagodne do umiarkowanego odwodnienia może powodować objawy, takie jak pragnienie, suchą lub lepkiej ustach, zmniejszoną oddawania moczu, osłabienie mięśni, bóle głowy, zawroty głowy, a zawroty głowy lub uczucie zmęczenia i senność. Często, łagodne do umiarkowanego odwodnienia jest odwracalne, po prostu zarozumiały własnego spożycie płynów.

Ciężkich objawów Odwodnienie

Objawy ciężkiego odwodnienia może obejmować skrajne pragnienie, drażliwość, dezorientacja, bardzo suche usta i skóra, brak pocenia się, trochę do nie oddawania moczu, zapadnięte oczy, niskie ciśnienie krwi, szybkie bicie serca i gorączka. Bardzo poważne przypadki odwodnienia może spowodować delirium lub utratę przytomności u pacjentów. Mayo Clinic ostrzega, że ​​objawy ciężkiego odwodnienia zakwalifikować jako wyjątkowego, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Komplikacje z odwodnienia

W niektórych przypadkach objawy odwodnienia mogą także powodować poważne, potencjalnie zagrażające życiu powikłania. Niektóre z tych powikłań obejmują szkody ciepła (począwszy od łagodnych do poważnych skurcze ciepła udar cieplny), obrzęk mózgu, drgawki, niewydolność nerek, śpiączki i hipowolemicznym co zdarza się, gdy mała ilość krwi prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi i wtórne spadku w ilości tlenu docierającego tkanki organizmu.

Objawy wirusa Rota

Objawy wirusa Rota


Rota wirus jest bardzo zakaźny wirus, który wpływa na jelita. Wirus powoduje choroby żołądka i jelit zwane zapalenie żołądka i jelit. Gastroentertis jest zapalenie przewodu pokarmowego, co powoduje ostrą biegunkę. Chociaż każdy może zaciągać rota wirusa, jest najczęstszą przyczyną ostrej biegunki u dzieci i niemowląt na całym świecie. Większość przypadków rota wirusa mogą być traktowane w domu przez spożycie dodatkowych płynów, aby zapobiec odwodnieniu, ale ciężkie przypadki u niemowląt może powodować niemowlę do szpitala. Są szczepienia, aby chronić niemowlęta z połowu wirusa. Dla starszych dzieci i dorosłych, najlepszą formą profilaktyki jest mycie rąk.

Gorączka

Okres inkubacji rota wirusa, zwykle około 2 dni. Po tym, gorączka zazwyczaj pierwszym objawem wyświetlane. Gorączka jest podbicie temperatury ciała powyżej 98,6 stopni. Gorączka pojawia się jako pierwszy znak, że organizm walczy z rotawirusa. Ten objaw można potraktować over-the-recepty, takie jak Tylenol i ibuprofen.

Biegunka

Gdy powodowane przez rota wirusa, biegunka jest zazwyczaj ciężkie. Biegunka jest bardzo wodnisty i może mieć w nim krwi. Zwykle będzie to objaw występuje od 2 do 3 razy dziennie, może trwać do 9 dni. Dodatkowe płyny należy spożywać, aby uniknąć odwodnienia.

Wymioty

Wymioty mogą doprowadzić do odwodnienia, jeśli objaw występuje przez dłuższy okres czasu. Z rota wirusa, wymioty zwykle nie jest objawem, który pojawia się na własną rękę. To zwykle towarzyszy ciężkiej biegunki. Lekarz powinien się skontaktować, jeśli wymioty się tak poważne, że płyny nie są spożywane przez ponad 24 godzin.

Skurcze brzucha

Ponieważ wirus infekowania jelit, skurcze brzucha mogą pojawić się w dolnej części brzucha. Skurcze brzucha może być tępy ból, który trwa kilka minut lub krótki, przeszywający ból, który trwa kilka sekund. Zwykle objawy ustępują na własną rękę, ale pad ogrzewanie może złagodzić ból, dopóki nie robi.

Odwodnienie

Ktoś z rota wirus przeżywa ciężką biegunkę i ewentualnie wymioty. To może spowodować, że organizm do odwodnienia, jeśli wystarczająca ilość płynów nie są wykorzystywane. Objawy odwodnienia obejmują nadmierne pragnienie, suchość w ustach, mało lub nie oddawanie moczu i płakać bez łez. Poważniejsze przypadki odwodnienia może spowodować chory do szpitala.

Jak testować dla odwodnienia w Domu

Odwodnienie występuje, gdy organizm traci zbyt dużo płynu ze względu na wymioty, biegunka, pocenie się, gorączka i niektórych leków, które mogą spowodować, że mocz duże ilości. Stan ten może wahać się od łagodnej postaci łatwo wyleczyć do stanu zagrożenia życia. Zgodnie z Mayo Clinic, tym bardziej podatne na odwodnienie to małe dzieci, osoby starsze i osoby z chorobami przewlekłymi. Można podjąć pewne at-home kroki w celu ustalenia, czy ty lub ktoś kogo znasz jest odwodniony.

Instrukcje

1 Poproś osobę, jeśli jest spragniony. Suchość w ustach i pragnienie są objawy odwodnienia.

2 Ocenić ilość i kolor moczu wytwarzanego przez człowieka. Osoba z odwodnienia może ciemno-żółtej lub bursztynowy moczu i mogą oddawać tylko mało lub wcale ośmiu godzin lub więcej. Niemowlęta z odwodnienia może mieć mniej niż sześć mokrych pieluszek dziennie.

3 Weź solenizanta ciśnienie krwi i tętno. Objawy odwodnienia jest niższa od normalnego ciśnienia krwi, wyższego niż normalnie impulsów.

4 Delikatnie ściśnij część skóry osoby na rękę, dolne ramię lub brzuch, tworząc fałd pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Puścić parę sekund i sprawdzić, czy skóry wyrównuje się szybko do normalnej pozycji, czy też zachowuje kształt zaciskowych podczas powoli wraca do normy. Jeżeli skóra powoli powraca do normalnej, może to wskazywać na odwodnienie.

5 Spójrz na twarz osoby i ocenić, czy jej oczy wydają się zapadnięte, które mogą wskazywać na ciężkie odwodnienie.

6 Ocenić osobę na inne objawy odwodnienia, w tym senność, kilku lub brak łez podczas płaczu, osłabienie mięśni, bóle głowy, zawroty głowy i zamroczenie. Dzieci mogą być również mniej aktywny niż zwykle.

Wskazówki

  • Spróbuj, aby zapobiec odwodnieniu, pijąc więcej płynów, gdy jesteś w grupie ryzyka tej choroby.
  • Narodowy Instytut Zdrowia zaleca codzienne spożycie sześciu do ośmiu szklanek 8 uncji wody każdego dnia.
  • Zgodnie z Mayo Clinic, dobrym wskaźnikiem nawodnienia jest produkcja mnóstwem jasnych lub jasnym kolorze moczu.
  • Ciężkie odwodnienie wymaga awaryjnego lekarskiej. Zgodnie z Mayo Clinic, objawy ciężkiego odwodnienia obejmują skrajne pragnienie, drażliwość, dezorientacja, bardzo suchość w ustach, brak pocenia się, niewiele lub brak oddawania moczu, zapadnięte oczy, pomarszczona i sucha skóra, słabe napięcie skóry, niskie ciśnienie krwi, szybkie bicie serca, gorączka i utrata przytomności. Dodatkowe objawy można zauważyć u niemowląt i dzieci, w tym podenerwowanie lub senność. Można również zauważyć, że miękkie plamy na czubku głowy niemowlęcia pojawiają się zapadnięte.

Znaki i objawy ostrego zapalenia żołądka i jelit

Znaki i objawy ostrego zapalenia żołądka i jelit


Chociaż nie jest to rodzaj grypy, zapalenie żołądka i jelit jest powszechnie znany jako grypy żołądka. Ta choroba jest zapalenie żołądka i jelit wywołane przez jedzenie lub picie płynów spożywczych, które są zanieczyszczone wirusem, bakterie lub pasożyty, a także dzielenie się jedzeniem lub sztućce z osobą zakażoną. Według National Institutes of Health, objawy pojawiają się zwykle w ciągu 4 do 48 godzin po spożyciu zanieczyszczonego produktu. Zgodnie z Mayo Clinic, objawy ustępują w ciągu dwóch dni, ale człowiek jest zaraźliwy dla 3 do 14 dni.

Nudności i wymioty

Choroba ta powoduje, nudności i wymioty, które mogą prowadzić do utraty apetytu i utraty masy ciała. Skontaktować się z lekarzem, jeśli nie można utrzymać płynów w ciągu 24 godzin, jeśli wymioty krwią lub jeśli już wymioty dłużej niż dwa dni. Skontaktować się z lekarzem dziecka, jeśli dziecko ma wymioty, która trwa dłużej niż cztery godziny.

Biegunka

Biegunka i jelit jest spowodowane przez wodnisty i może zawierać krew jeżeli choroba jest spowodowana przez typ bakterii. Zachęcam, aby dostać się do toalety jest osoba silna i nietrzymanie stolca może wystąpić, jeśli nie może go do łazienki w czasie. Skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje ciężka lub krwawe biegunki.

Dyskomfort w jamie brzusznej

Brzuszne objawy zapalenia żołądka i jelit obejmują dyskomfort, ból brzucha i skurcze. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wzrosła dyskomfort lub ból brzucha.

Różne objawy

Niewysoka gorączka, dreszcze, wilgotna skóra i nadmierne pocenie się objawy zapalenia żołądka i jelit. Zapalenie żołądka i jelit mogą również powodować bóle głowy, sztywność stawów lub sporadyczne bóle mięśni. Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz gorączkę wyższą niż 104 stopni Celsjusza, a kontakt z lekarzem dziecka, jeśli dziecko ma gorączkę wyższą niż 102 stopni Celsjusza.

Odwodnienie

Odwodnienie może przebiegać szybko w wyniku zapalenia żołądka i jelit, ponieważ organizm traci sporo płynu przez wymioty i biegunkę. Oznaki i objawy odwodnienia to suchość w ustach lub lepki, niskie ciśnienie krwi, zawroty, ciemny żółty moczu, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niezdolność do produkcji łez i zatopiony wygląd oczu. Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz objawy odwodnienia. Skontaktować się z lekarzem dziecka, jeśli dziecko ma objawy odwodnienia, jest niezwykle senny, jeśli miękkie miejsce na czubku głowy jest zatopiony lub jeśli nie miał mokrą pieluchę na co najmniej sześć godzin.

Jakie są oznaki i objawy zakrzepu krwi w nerkach?

Jakie są oznaki i objawy zakrzepu krwi w nerkach?


Zakrzepica żył nerkowych jest rzadkim schorzeniem, w którym tworzy się skrzep krwi w żyle nerkowej, blokując przepływ krwi z nerki do serca. Może to prowadzić do niewydolności nerek i innych warunków znanych jako zatory płucne, w którym wszystkie lub część skrzepu rozkłada się i przemieszcza się do płuc. Zakrzepica żył nerkowych następuje zazwyczaj stopniowo w dorosłych. Jednak choroba postępuje znacznie szybciej u dzieci i stanowi większe zagrożenie dla ich zdrowia.

Objawy

Osoba, która ma nerek zakrzepica żył może odczuwać ból w górnej części pleców, zmniejszenie produkcji moczu lub ma krew w moczu. Bóle w klatce piersiowej i duszność to objawy, które mogą wystąpić, gdy zakrzep podróżował do płuc. Inne objawy to: wysokie ciśnienie krwi, gorączka, ostry ból po jednej stronie ciała lub rozszerzonej nerki. Niektórzy nerek rozwija się zakrzepica żył i nie mają objawów.

Przyczyny

Odwodnienie, które mogą zmniejszać objętość krwi i powodować krzepnięcie, jest główną przyczyną niewydolności żylnej zakrzepicy u niemowląt i dzieci. U dorosłych, przyczyny obejmują urazy do tyłu lub brzucha, które prowadzi do blizn, który wychwytuje krwi z żyły nerkowej. Inne warunki, które mogą prowadzić do krzepnięcia obejmują nowotwory nerek w żyle nerkowej, które blokują przepływ krwi. Zespół nerczycowy, stan, w którym uszkodzenie nerek, inna przyczyna.

Diagnoza

Lekarz może określić, czy pacjent ma nerek zakrzepica żył poprzez ręczne sprawdzenie okolic brzucha pacjenta na objawy powiększonej nerki i przez słuchanie brzuch z stetoskop, aby wykryć wszelkie nietypowe dźwięki, które mogą wskazywać na zablokowanie przepływu krwi w żyle nerkowej . Badania krwi i moczu może ujawnić problemy z krzepnięciem. Pacjent, który ma zespół nerczycowy mogą mieć niezwykle wysokiego poziomu białka w moczu i wysokiego poziomu cholesterolu we krwi.

Kiedy szukać pomocy w nagłych wypadkach

Każdy, kto jest o objawy zakrzepicy żył nerkowych należy natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej. Niemowlęta i dzieci potrzebują pomocy medycznej, jeśli mają gorączkę 102 stopni lub więcej, nagły obrzęk nogi lub jakichkolwiek innych objawów tej choroby. Rodzice powinni także uważać na objawy odwodnienia. Obejmuje to płakać bez łez, skrajne osłabienie, zapadnięte policzki i brzuch i zamroczenie. Inne znaki ostrzegawcze obejmują nadmierne pragnienie, ciemny kolor moczu i suchość w ustach.

Zabiegi

Płyny dożylne są typowe leczenie pacjentów, u których nerki zakrzepica żył z powodu odwodnienia. W innych przypadkach, leczenie koncentruje się na zapobieganiu skrzep z podróży do płuc, gdzie to stanowić zagrożenie dla życia. Rozcieńczalniki krwi może pomóc wygładzić zakrzepów. Czasami lekarze chirurgicznie usunąć skrzep lub uszkodzoną część nerki. Będą one następnie otworzyć zablokowany żyły za pomocą elastycznego węża. Niektórzy pacjenci muszą leżenia w łóżku przez jakiś czas.

Jakie są oznaki i objawy zakażenia nerek u mężczyzn?

Jakie są oznaki i objawy zakażenia nerek u mężczyzn?


Infekcji nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, jak również znane jest, wywołane przez bakterie, które dostają się do cewki moczowej i podróżuje się układu moczowego w nerkach. Zakażenia dolnego układu moczowego nazywa zakażenia dróg moczowych. Mężczyźni są mniej podatne na zakażenie dróg moczowych niż kobiety ponieważ są dłuższe urethras. W przypadku infekcji rozwija się w górnych składników moczu, jest to nazywane infekcji nerek. Choroba może powodować ogólne osłabienie i może prowadzić do niewydolności nerek i śmierci, jeśli nie są odpowiednio traktowane.

Objawy zakażenia nerek w mężczyzn

Zakażenia nerek u mężczyzn występuje, gdy bakterie, które zazwyczaj żyją w jelitach zanieczyszczać dróg moczowych i podróżować do nerki. Objawy zazwyczaj zaczynają się bolesne oddawanie moczu i gorączka, a następnie gorączka, dreszcze, bóle wzdłuż boków, ból w dolnej części pleców, nudności, wymioty i ogólne złe samopoczucie. Pacjent może czuć się całkiem źle. Zakażenia nerek może wystąpić długotrwałe, z bólu i gorączki, która przychodzi i odchodzi. U starszych mężczyzn, jednak nie może być żaden z typowych objawów infekcji dróg oddechowych. Zamiast tego, mogą wystąpić objawy delirium, splątanie i sepsy krwi.

Objawy zakażenia nerek w mężczyzn

Ważne jest to, że ludzie szukają pomocy medycznej natychmiast, jeśli którykolwiek z objawów zakażenia nerek są obecne. Twój lekarz będzie szukał oznak gorączki i tkliwość wzdłuż boków lub dolnej części pleców i będzie zamówić badanie moczu, aby sprawdzić, czy są białe krwinki lub bakterii w moczu. Lekarz określi, jeśli wydaje się, że cierpi z powodu ogólnego osłabienia fizycznego lub splątanie, które mogą wskazywać na infekcję nerek.

Jak rozpoznaje się zakażenie nerek

Do diagnozowania zakażenia nerek, lekarz wykonuje swoją historię choroby i robi badanie fizykalne. Ona będzie miała swoją ważną signs-- tętna, oddechu i tętna - i wygląda na objawy odwodnienia i tkliwość w dolnej lub środkowej tyłu. Będzie również zamówić badanie moczu, aby szukać bakterii w moczu. Typowe rodzaje bakterii zaangażowanych w zakażenie nerek to Escherichia coli, Klebsiella, Proteus, Pseudomonas, Enterococcus i Staphylococcus saprophyticus.

Jak traktuje zakażenia nerek

Jeśli diagnoza wskazuje na infekcję nerek, lekarz będzie zamówić empiryczne antybiotyk, który obejmie wszystkie prawdopodobne rodzaje bakterii biorących udział w infekcji. Kolejne posiewy krwi i moczu będą wykonywane w laboratorium medycznym. Gdy wydziela się specyficzna bakteria, lekarz poda lub przepisać antybiotyk, który będzie najlepiej zlikwidować. Określania prawidłowego bakterii i potraktowanie najbardziej odpowiednim antybiotykiem jest ważne w leczeniu infekcji nerek. Opieki domowej jest wskazane dla nieskomplikowanych przypadków infekcji nerek, ale jeśli nudności i wymioty są nasilone lub oznaczenia czynności nerek zmniejszona hospitalizacji może być konieczne.