adcov.com

nora wirusy

Wirusy, które powodują bóle głowy u dzieci

Wirusy, które powodują bóle głowy u dzieci

Wirus przeziębienia i grypy

Widząc dzieci w każdym rodzaju bólu może być poważnym problemem dla osób dorosłych opiekujących się nimi. Bóle głowy są frustrujące dla wszystkich zainteresowanych. Ponieważ ból nie może być pocałował daleko, dobrze jest dowiedzieć się, które wirusy i infekcje są związane z bólami głowy u dzieci.

Dzieci, które doświadczają i wirusów grypy objawy przeziębienia, takie jak duszne głowy i przekrwienie błony śluzowej nosa, często rozwija się ból głowy. Dodatkowo, infekcje górnych dróg oddechowych i powodują ból zatok ciśnienia, które może być również wyzwalacze do głowy zatokowy. Te typy bólów głowy zazwyczaj utrzymuje się przez kilka dni, aż do zmniejszenia się choroby.

Zakażenia bakteryjne i wirusowe

Bakterie Streptococcus są głównym winowajcą w infekcji ucha i gardła. Bakterie te wpływają na gardło, jak anginy, a także są odpowiedzialne za większość infekcji ucha środkowego. Trąbki słuchowej, które są ścieżki z ucha środkowego do gardła, zostają zablokowane, a płyn z ucha nie może spuścić prawidłowo. Wszystko to nagromadzenie tworzy ciśnienie w uchu, co ostatecznie prowadzi do bólu głowy.

Wirusowe zapalenie ucha może prowadzić do bólu głowy. Syncytialnego wirusa oddechowego (RSV), głównym problemem dla małych dzieci, otrzymał wiele uwagi w ciągu ostatnich kilku lat. Skontaktuj się z pediatrą, aby uzyskać więcej informacji na temat tej poważnej choroby.

Zapalenie opon mózgowych jest również poważną dolegliwość, która może być wirusowe lub bakteryjne w naturze. W każdym przypadku, mózgu jest chora i mogą powodować bóle głowy u dzieci i dorosłych.

Bakteryjne zapalenie opon mózgowych może być groźne dla życia i jest bardzo poważny charakter. Wirusowe zapalenie opon mózgowych jest zazwyczaj mniej poważne i ma tendencję do rozwiązywania się bez specjalnego leczenia. Jest to najbardziej rozpowszechnione w cieplejszych miesiącach pogodowych, takich jak latem i jesienią. W jednej postaci, jeden z wielu objawów zapalenia opon mózgowych jest ból. Wiele więcej objawów muszą być obecne przed rozważa tę opcję. Aby uzyskać więcej informacji na temat objawów zapalenia opon mózgowych i jak odróżnić wirusowe i bakteryjne zapalenie opon mózgowych, sprawdź online, Kent County Arkusz (patrz źródła).

Kiedy na leczenie

Bóle głowy u dzieci powinny być zawsze traktowane poważnie. Skontaktuj się z pediatrą dziecka lub innego pracownika służby zdrowia za jakiekolwiek obawy o ból głowy dziecka.

Jak leczyć wirusy Coxsackie

Jak leczyć wirusy Coxsackie


Wirusy Coxsackie są częścią rodziny wirusów, które objawiają się w różnych sposobów. Prawie połowa dzieci z zakażeniami wirusem Coxsackie ma żadnych objawów, podczas gdy inne mogą rozwijać wrzody w gardle i na dłoniach i stopach (znanych jako strony, pryszczycy).

Instrukcje

1 Myj ręce często i mają członkowie rodziny zrobić to samo, aby zachować rozprzestrzenianiu się wirusa. Ten wirus może rozprzestrzeniać się poprzez kału-zanieczyszczone ręce i powierzchnie.

2 jeść miękkie pokarmy, czy są wrzody lub owrzodzenia w jamie ustnej. Pić dużo płynów.

3 picie zimnych płynów ani jedzenia Popsicles. Mogą ukoić ból usta i pomaga uśmierzyć ból.

4 Weź paracetamol na gorączkę. Czasami Coxsackie powoduje co jest znane jako dwufazowej gorączki. Chodzi na jeden dzień, a następnie zanika, a następnie powraca po dwóch dniach, po czym znika i tak dalej.

5 Pozwól wirus w przebieg. Nie ma leczenia wirusa innych niż środki komfortu.

6 Reszta, jak to konieczne.

7 Jedz jak nutritiously, jak to możliwe.

Wskazówki

  • Najczęstszą formą tego wirusa jest na ogół łagodny i ustępuje w ciągu kilku dni. Powiązanego Coxsackie może powodować syndrom znany jako pleurodynia lub choroby, co wiąże Bornholm bolesne skurcze mięśni klatki piersiowej i nadbrzusza. Chłopcy mogą również rozwijać ból w ich jądrach.
  • Najpoważniejsze formy Coxsackie może powodować infekcje nazywa się zapaleniem serca, jak również zapalenia mózgu, który jest zapalenie mózgu. Oba mogą być śmiertelne, zwłaszcza u noworodków, którzy złapać wirusa z matek. Na szczęście, jest to rzadkością.
  • Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli noworodek jest narażony na kontakt z wirusem, nawet jeśli on lub ona nie działa chory. Jeśli jesteś w ciąży i zostały narażone na kontakt z wirusem, należy poinformować lekarza.
  • Jeżeli objawy utrzymują się lub masz szczególne warunki medyczne lub wątpliwości zalecamy skontaktowanie się z lekarzem. Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej porady lekarskiej lub leczenia.

Jak Wirusy i bakterie powodują szkody?

Natura pasożytnictwa

Czynnik zakaźny, który wszystkie wirusy i niektóre bakterie są, to podmiot, który sprzyja jego istnienia przez atakujących i utrzymujących się zasobów żywej istoty (ich "gospodarzem", a termin ten jest używany), robi szkody na rzecz życia w Proces. Najbardziej oczywistym sposobem czynniki zakaźne uszkodzić swoje hosty jest poprzez spożywanie ich treści - jedzenie gospodarza od wewnątrz. Jednak środki najbardziej zakaźnych skończyć spożywanie tylko część minutową gospodarzami, więc chociaż jest to ostateczny groźba infekcji, to prawie nigdy nie staje się istotnym czynnikiem szkody. Raczej inne procesy, które mają miejsce w trakcie infekcji (proces, w którym środek atakuje i przebywa w przyjmującym) wytwarzają bardziej poważne obrażenia jako produkt uboczny.

Włamaniem i Breaking Through

Jednym z tych sposobów jest to, trawienie lub pęknięć przyjmującego przez czynnik zakaźny, w ramach procesu penetracji. Rozmiarze od błon komórkowych, mikroskopijnych większych struktur, które zwykle pełnią funkcję bariery pewnego rodzaju niszczenie tych przekładek może doprowadzić do części ciała gospodarza. Obrażenia krótki zniszczenia tych barier może je osłabić i utorować drogę do zakażenia przez inne czynniki.

Reakcja gospodarza

Większy niż organizmy gospodarza mikroskopijnej wielkości zazwyczaj mają pewne mechanizmy odstraszania lub ograniczenie zakażenia. Jednak w wielu przypadkach procesy obronne gospodarza zrobić więcej szkody niż czynnika zakaźnego sam robi. Jest to szczególnie problemem u zwierząt (w tym ludzi), które mają układ odpornościowy. Chociaż brak funkcjonującego systemu immunologicznego jest stan niebezpieczny, ponieważ może to spowodować infekcje rozszerzyć zaznaczone, w niektórych przypadkach infekcji, które miałoby wpływ na trywialne gospodarz inaczej wyrusza łańcuch reakcji, które mogą prowadzić do kalectwa lub śmierci.

Inne środki uszkodzenia Zastępów

Niektóre wirusy i bakterie wytwarzają toksyny - substancje, które zatruwają żywiciela. Niektóre czynniki zakaźne mogą zajmować pozycje w istotnych gospodarza, wypierając maszyny, które gospodarza nie musi działać, na przykład przez zablokowanie naczynia bądź zakłócania działania zastawki serca. Istnieje również wirusy, które powodują wzrost gospodarza nowotwory - zaburzenia narośli, takie jak rak.

Tropizm

U zwierząt, wirusy prawie zawsze i bakterie są często pociąga określonego rodzaju narządu lub tkanki. (To przyciąganie zwany tropizm). Wszystkie bezpośrednim uszkodzeniem gospodarza przez czynnik zakaźny może być tylko do określonego organu albo tkanki, a ponieważ części ciała zależy od funkcji wzajemnie ostatecznie uszkodzenie jest Cały gospodarza.

Uszkodzenia obiektów nieożywionych

Bakterie, wirusy, ale nie można również produkować substancje, które uszkadzają do obiektów nieożywionych przez reakcję z nimi chemicznie.

O Wirusy grypy

Wirusy grypy są czynniki zakaźne, które mogą oburzać wielu ludzi na raz, jak to się dzieje w przypadku pandemii lub epidemii grypy sezonowej. Nie ma leku na wirusa, tak więc zapobieganie jest kluczem.

Trzy rodzaje

Istnieje wiele szczepów grypy, ale mogą być podzielone na trzy kategorie: A, B i C. typu C jest łagodny i i B powodują sezonowe grypy z również odpowiedzialny za pandemii.

Ptasia grypa

Ptaki nosić wszystkie wirusy grypy typu A. Te ograniczają się do populacji ptaków --- w przeciwieństwie do tych ludzi już --- zwanych "ptasia grypa" lub "ptasiej grypy". Ptasia grypa rzadko przenosi się bezpośrednio na ludzi.

Świńska grypa

U świń wirusy człowieka, ptaków i świń można łączyć w celu tworzenia nowych szczepów grypy, jak to miało miejsce z grypy H1N1 2009.

Grypa psów

Psy się psów grypę spowodowanych wirusem grypy, który pierwszy zainfekowany konie. Po tym wirusem H3N8 psów koni zerwał się, że dostosowywane pozwoliło im szerzyć ją do siebie.

Podtypy

Grypa może być subtyped podstawie znalezionych wirusów dwóch białek: HA (hemaglutyniny) i NA (neuraminidazy). Zatem H1N1 wykazuje, że wirus jest zarówno białko HA i NA 1 1.

Szczepy

Oprócz typów i podtypów, wirusy szczepów produkowane przez antygenowej dryfu, przy czym występują niewielkie zmiany w wirusa w czasie. Taki prąd wymaga szczepionki przeciw grypie być corocznie aktualizowany.

Są Wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, wywołane przez bakterie lub wirusy?

Są Wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, wywołane przez bakterie lub wirusy?


Wirusowe zapalenie wątroby typu jest choroba wątroby, która jest dostępna w trzech typów: zapalenie wątroby typu A lub HAV, HBV, lub HBV i wirusa zapalenia wątroby typu C, lub HCV. "V" we wszystkich trzech typów oznacza "wirusa". HBV i HCV są zarówno zamówienia poprzez przeniesienie krwi z osobą zakażoną do nie-osoby zakażonej, że ich objawy i nasilenie różnią.

Wirusy bakterie vs

W przeciwieństwie do bakterii, wirusów nie reagują na antybiotyki. Jeśli organizm nie może zwalczyć wirusa na własną rękę z pomocą płynów, odpoczynek, i powrót do żywności, chemioterapia, na przykład interferon i Ribovirin w przypadku zapalenia wątroby typu C, może być wskazane.

HAV i HBV

Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B różnią się od zapalenia wątroby typu C, ponieważ są one zazwyczaj choroby krótkoterminowe, że organizm może przezwyciężyć. Wirusowe zapalenie wątroby typu jest przesyłany w żywności lub zanieczyszczonej wody, wirus zapalenia wątroby typu B są przesyłane za pośrednictwem przelewu krwi i płynach ustrojowych.

HCV

Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest przenoszony także przez kontakt krew-do-krwi, ale w przeciwieństwie do zapalenia wątroby typu B zazwyczaj wykazuje żadnych objawów i nie może pokazać się dopiero wiele lat później. Nieleczone zapalenie wątroby typu C często prowadzi do marskości wątroby i raka wątroby, zwłaszcza w połączeniu z nadużywaniem alkoholu lub narkotyków.

Krew Kontakt

Wirusowe zapalenie wątroby typu B i zarówno zapalenia wątroby typu C mogą być zlecane przez dzielenie się krwią z osobą zakażoną igłą poprzez podział, przypadkowym ukłuciem igłą (szczególnie dla personelu medycznego), lub w obszarach, w których krwi nie jest dokładnie przesianego, poprzez transfuzję krwi. HBV i HCV mogą oba być przekazywane z matki na płód, chociaż jest to mniej prawdopodobne w przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Kontakt seksualny

Wirusowe zapalenie wątroby typu B mogą być zlecane przez stosunek seksualny z osobą zakażoną, jak można zapalenia wątroby typu C, ale jest to znacznie mniej powszechne przyczyny HCV.

Szczepionki

Możesz uzyskać szczepienia zarówno zapalenia wątroby typu A i B, ale nie ma szczepionki na zapalenie wątroby typu C, w chwili obecnej.

Wirusy i choroby ludzkie

Wirusy i choroby ludzkie


Termin "wirus", co oznacza "trucizna" w języku łacińskim, ma dobrą pracę życia na swoją nazwę. Wirusy dotyczy wszystkich żywych organizmów i może pozostawać w uśpieniu przez długie okresy czasu, aż odpowiednie, będące gospodarzem jest dalej.

Historia

Gdy mikroskop elektronowy został wynaleziony w 1940 roku, naukowcy, ale ich pierwsze spojrzenie na wirusy i zobaczył pakiety owinięte w białko materiału genetycznego.

Identyfikacja

Fabio Romerio Instytutu Wirusologii Człowieka zauważył, że wirus nie jest organizmem żywym jak bakterie lub grzyby. "To po prostu dobrze zorganizowany pasożyt molekularnej," wyjaśnił.

Funkcja

Gdy wirus przyczepia się do komórki gospodarza, programy komórek śledzić polecenia genetyczne, które replikują się wirusa w kółko. Jeśli wirus jest związany z określoną chorobą, osoba może objawy od razu lub po pewnym czasie.

Wpływ

Wirus HIV może wywołać AIDS, H1N1 Wirus rozmnaża się aż osoba ma objawy grypopodobne, a duża liczba wirusów powodować aż nazbyt znajome objawy przeziębienia.

Wskazówka

Chociaż istnieje ograniczona liczba leków przeciwwirusowych skierowanych do określonych wirusów, najlepszym zabezpieczeniem może być szczepienia. Według Światowej Organizacji Zdrowia, na przykład, wirus ospy został zwalczony ospy na całym świecie.

Nori DHA EPA odżywcza

Nori DHA EPA odżywcza


Nawet jak popularność sushi barów i pakowane maki rolkach w przygotowanej sekcji posiłków w ekskluzywnych sklepach spożywczych mocno stawiać Nori do żywności amerykańskiej sceny, Japończycy czczony ciemne zielone, cienkie arkusze papieru stosowane do zawijania ryb i warzyw, jako naturalnego zdrowia jedzenie od wieków. Mimo morza roślinnych w skromnym wyglądzie, eksperci badają żywność nori jako ważne źródło kwasów tłuszczowych omega-niezbędny 3 EPA i DHA.

Tłuszcze omega-3 i dieta

Tłuszcze omega-3 EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy) są niezbędne do rozwoju i optymalnego funkcjonowania ciała, twierdzą naukowcy. American Heart Association zaleca zjadanie dwóch porcji ryb w tygodniu w celu uzyskania wystarczającej ilości tych tłuszczów. Rybki ich zawartość EPA i DHA przez podawanie w kilku gatunków rodziny alg stosowanego do wytwarzania nori.

Nori Produkcja

Nori rolnicy zebrać morze warzyw w okresie zimowym po uprawie kilka gatunków z rodziny Porphyra z czerwonych alg, które czerpią składniki odżywcze z oceanu. Po przetworzeniu na arkusze Nori, z czerwono-purpurowy kolor glonów zmienia się czarny. Opiekania nori produkuje ciemnozielone arkuszy na sprzedaż w pakietach na rynkach azjatyckich. Nori, znany również jako kadź, hoduje się i wytwarza się w wielu regionach świata. John i Jan Belleme, w swojej książce "Japońskie przekąski, które leczą", mówią, że najlepiej Nori pochodzi z regionu Sendai w Japonii.

EPA i DHA w treści Nori

Ilość EPA i DHA w arkuszu nori zmienia się poziom składników odżywczych w oceanie, gdy rośnie glony. Mimo to, zywieniowcy zaleca się morską roślinnego, jako alternatywa do spożywanie ryb lub uzupełnienie z olejów rybnych w celu uzyskania dietetycznych zalecanych poziomów tych tłuszczów. Evelyn Tribole, autor "The Ultimate Omega-3 w diecie," zaleca co najmniej 220 mg każdego z EPA i DHA dziennie. Ryan Drum, naukowiec ze stopniem doktora w botanice, sugeruje zużywa jedną uncję połączenie suszonych czerwonych i brązowych alg tygodnie, aby uzyskać korzystne ilości tłuszczów omega-3 i innych składników odżywczych.

EPA, DHA i Zdrowie

EPA oraz DHA zachowaniu struktury poszczególnych błon komórkowych w celu ułatwienia zdolności komórek do przyjęcia składników odżywczych wyrzucenia odpadów i wytwarzania energii. Naukowcy twierdzą, że Agencja Ochrony Środowiska wspiera produkcję substancji, które zwalczają stany zapalne, regulują układy pokarmowego i odpornościowego, i mają wpływ na poziomy funkcji nerek, oddychania, przepływu krwi i cholesterolu. DHA pomaga produkować i regulować substancje chemiczne, które wpływają na wzrost i rozwój mózgu, wsparcia i utrzymania zdrowej wizji i regulować zdrowie emocjonalne.

Dodatkowe składniki odżywcze

Nori ma poziom witaminy A. B, C i E oraz minerałów jodu, wapnia, potasu, magnezu i żelaza, które przewyższają zawartość składników odżywczych w roślinach lądowych. Morze roślinnych ma wysoką zawartość włókien i, badacze znaczy zawartość białka nori może stanowić jedną trzecią do połowy jej suchej masy.

Jakie są korzyści z nori wodorostów?

Jakie są korzyści z nori wodorostów?


Japońskie nori wodorostów jest najpopularniejszym wodorosty i dolar przemysł wiele milionów. Nori są zwykle sprzedawane jako arkusze płaskie i często są tosty. Ten wodorostów jest nie tylko smaczne, ale również wiele korzyści dla zdrowia.

Zawartość witamin i minerałów

Nori jest czasami nazywany "rezerwuar" witaminy powodu wysokiej zawartości witamin. Nori wodorostów zawiera dużą ilość witamin, takich jak witamina A, witaminy B1, witaminę B2, niacynę, witaminę C, witaminę B12 i witaminy B5. Nori zawiera również dużo żelaza jako jednego jaja.

Aminokwasy

Nori zawiera tyle samo białko jak soja i łatwo trawione i asymilacji w organizmie. Wodorostów jest bogaty w aminokwasy i zawiera Alaline, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy i glicynę.

Kwasy tłuszczowe

Nori zawiera kwas eikozapentaenowy lub omega-3, które są niezbędne dla zdrowia człowieka. Omega-3 odgrywa rolę w funkcji mózgu, wzrostu i rozwoju. Ten zasadniczy kwas tłuszczowy jest również zauważyć, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Strona główna zadośćuczynienie za Wirusy żołądka

Start środków są pierwszym wyborem matek i lekarzy zarówno w celu łagodzenia nudności, biegunkę i skurcze wspólnych wirusów żołądka. Wirusowe zapalenie żołądka i jelit spowodowane przez zapaleniom, adenowirus, astrowirusy, lub jedną z caliciviruses, nie można wyleczyć za pomocą leków. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec powikłaniom.

Początek

Objawy wirusów żołądka rozpocząć od 12 do 72 godziny po ekspozycji na wirusa i może trwać od jednego do 10 dni, przy czym jeden do trzech dni jest normą.

Objawy

Wirus żołądka objawy mogą obejmować nudności, wymioty, biegunka i ból brzucha. Gorączka, ból głowy i bóle mięśni są mniej powszechne, ale mogą być również obecne.

Płyny

Płyny takie jak woda lub elektrolitowej napój dla dzieci pomoże zapobiec odwodnieniu. Jeśli to możliwe, należy wziąć płyny przed faza wymioty zdał.

Jedzenie

Bland żywności, takich jak ryż, krakersy zwykły ryż suchych zbóż lub sody, aromatyzowane żelatyna, piwo imbirowe, bulion i sok mogą być uruchamiane raz wymioty zatrzymał. Odczekaj 24 godziny przed spożywania innych pokarmów stałych.

Rozważania

Wirusy żołądka może spowodować odwodnienie. Objawy, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej obejmują nadmierne pragnienie, zmniejszone wytwarzanie moczu, ciemny żółty mocz, brak łez, osłabienie, zawroty głowy i zawroty głowy.

Ostrzeżenie

Dzieci, osób starszych i osób z osłabionym układem odpornościowym są szczególnie narażone na odwodnienie i innych powikłań wirusów żołądkowych. Udać się do lekarza przy pierwszych oznakach wirusa żołądka.

Którzy są rodzaje lekarzy, że zbadanie Choroby i wirusy?

Którzy są rodzaje lekarzy, że zbadanie Choroby i wirusy?


Choroby i wirusy, że już od początku czasu. Ospa spowodował śmierć wielu Indian, gdy osadnicy i badaczy odkrył Nowy Świat. Obecnie istnieją lekarze, którzy popełniają swoje życie na badanie i badanie przyczyn, objawów i możliwych leków na choroby i wirusy w naszym świecie.

Ogólny, Chorób Wewnętrznych i Pediatra

Lekarz, medycyny wewnętrznej i pediatra są najważniejsze lekarze badający choroby i wirusy z punktu widzenia pacjenta. Lekarze są pierwszą linią obrony zawodowej w diagnostyce medycznej i leczenia chorób i wirusów. Większość warunki są diagnozowane przez objawów, badań krwi lub moczu, prześwietlenia, lub skany sprzętu medycznego. W przypadku choroby lub wirus nie jest całkowicie wykrywalny lub ograniczają możliwości leczenia tych lekarzy, pacjent będzie dalej do specjalisty w tej dziedzinie.

Wirusolog

Większość ludzi wie, co jest wirus, ale może nie słyszał o wirusolog. Zawód ten staje się coraz ważniejsza dla sektora opieki zdrowotnej. Wirusologami badać wirusy, które udało się uzyskać w systemie człowieka i wywoływać różne reakcje ciała ludzkiego, w tym chorób skóry, system immunologiczny zamknięcia lub zaburzeń fizycznych. Wirusologów szukać sposobów, aby zatrzymać tych organizmów z uprawy w organizmie.

Onkolodzy

Onkolodzy są lepiej znane jako lekarzy raka. Lekarze badania i leczenia różnych chorób, w tym raka żołądka, sutka, mózgu, przełyku i węzłów chłonnych. Traktują także złośliwe nowotwory i warunki. Poprzez badania i pacjenta dyskusji, onkolog sformułuje najlepszy kierunek działania dla pacjenta. Niektóre zabiegi obejmują chemioterapię i radioterapię. Onkolodzy mają wykształcenie wyższe medycznej ze względu na specjalności pracują w. Onkolodzy użyciu promieniowania i chirurgii do walki większość warunków i stale dążyć do lepszego zrozumienia choroby, aby w końcu znaleźć lekarstwo.

Kardiolodzy

Kardiolodzy badania chorób i wirusów, które wpływają na serce. Według Centers for Disease Control and Prefention, choroba serca jest zabójcą numer jeden wśród kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Wirusów, takich jak zapalenie wsierdzia przyczyny zapalenie serca i może prowadzić do śmierci, jeśli nie traktuje. Kardiolodzy będzie diagnozowania i leczenia tych warunków z chirurgii i leków.

Światła UV Działanie na wirusy

Światła UV Działanie na wirusy


Od ponad wieku, światło ultrafioletowe został uznany za przekonujący sposób powodując szkodliwych chorób przenoszonych drogą wodną i wirusy stają się nieaktywne. Jednakże, w niektórych przypadkach, może służyć jako wyzwalacz, aby włączyć inne wirusy.

Zabijając agenta dla wirusów przenoszonych przez wodę

Wiele osób i firm boryka się z utrzymywania ich wód świeże i wolne od wirusów i glonów. Według koi-pond-guide.com, światła ultrafioletowego przez dłuższy czas może spowodować, że niektóre wirusy drogą wodną "mikrobiologicznie martwe wnikając ścianę komórkową i wpływa DNA mikroorganizmu jest taka, że ​​nie jest w stanie odtworzyć."

Efekt wyzwalania

Inne badania wykazały, że niektóre komórki spoczynkowe wirusowe mogą faktycznie być aktywowany przez światło ultrafioletowe, które jest zasadniczo służącą jako wyzwalacz. Według Randall Hicks, profesor nadzwyczajny i kierownik Uniwersytetu Minnesota Duluth w Wydziale Biologii, "światłem UV przy powierzchni Ziemi w wyniku rozrzedzenia warstwy ozonowej ... może również powodować uśpione wirusy stają się aktywne."

Mutator

W pewnych okolicznościach, tak jak w przypadku jednołańcuchowego DNA parwowirusa H-1, promieniowanie ultrafioletowe stwierdzono bezpośrednio mutagenne, w wyniku zmienionej formie wirusa., Zgodnie z EMBO Journal.

Praktyczne Zastosowania UV produkcie

Światło ultrafioletowe jest często używany jako praktyczny sposób na ochronę przed niektórymi wirusami. Produkty do sprzedaży publicznej obejmują UV jonowych powietrza, oczyszczacze powietrza, środków czyszczących i systemy UV węgla światło UV.

Badania trwają

Organizacje takie jak Sea-Grant nadal finansować naukowców takich jak biologów morskich studiują siedlisk słodkowodnych i słonowodne, starając się uzyskać dokładniejszy obraz świetle UV ma wpływ na nowe i inne wirusy.

Wirusy żołądka

Wirusy żołądka zwykle zlecane przez spożycie skażonej żywności. Chociaż wiele chorób żołądka i jelita cienkiego wirusowa, wiele chorób przewodu pokarmowego mogą być spowodowane przez bakterie i innych patogenów. W większości przypadków, wirusów żołądku leczenie objawowe, to znaczy, że pierwotne leczenie stanowi leczenie objawów, ale objawy te mogą często prowadzić do poważnych komplikacji.

Expert Insight

Zapalenie żołądka i jelit jest warunkiem, który powoduje zapalenia przewodu pokarmowego. Jest to na ogół spowodowane przez infekcje wirusowe, choć czasami może wynikać z bakterii lub innych patogenów. Zapalenie żołądka i jelit zabija 5 do 8 milionów osób rocznie.

Identyfikacja

Spożycie skażonej żywności jest najczęstszą drogą wnikania do virii żołądka. Rachunki Norovirus 50 procent żołądka infekcji wirusowych. Norovirus jest wirusem RNA z rodziny Calciviridae. Jest on rozprzestrzeniać się za pośrednictwem odchodów, głównie poprzez spożycie skażonej żywności lub niezamierzony kontakt osoby do osoby. Ognisk norowirusa zdarzają się w zamkniętych lub częściowo zamkniętych społecznościach, takich jak domy opieki, statków wycieczkowych i więzieniach. Wirusy są inne zaangażowane rotawirus, adenowirus i astrowirusy.

Efekty

Większość wirusów powodować bóle brzucha i skurcze żołądka, do punktu, w którym może być kalectwo. Inne objawy to nudności, wymioty, biegunka i utrata apetytu. W szczególnie ciężkich przypadkach może spowodować krwawe stolce, a także omdlenia i słabości z odwodnienia.

Rozważania

Rozpoznanie wirusa żołądka wydaje się być negatywna; oznacza to, że inne najczęstsze przyczyny zapalenia żołądka i jelit są wykluczone. Zazwyczaj pierwszym krokiem jest szukanie i kultury jakichkolwiek bakterii w stolcu; jeśli nie obserwuje się nietypowe bakterie kałowe, diagnostyka wirusowego zapalenia żołądka i jelit jest podejrzany. Inne sposoby identyfikacji wirusów żołądka obejmują szukają białych krwinek w kale i starannej medycznej historii i spróbować zidentyfikować potencjalne źródła zanieczyszczeń.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ponieważ większość przypadków wirusowego zapalenia żołądka i jelit samoistnie, większość z tych zakażeń będzie wyjaśnić na własną rękę. Większość wirusów żołądka leczenie polega na zwalczaniu objawów. Zwykle obejmuje rehydrating ciało przed utratą płynów i daje środki przeciwbiegunkowe. Chociaż czasami antybiotyki można podawać w przypadku wirusów żołądka nie potraktuje przyczyny i są zazwyczaj stosowane jako środek zapobiegawczy. Ponadto, jeżeli wymioty lub nudności ciężki z powodu wirusa żołądka, różne leki przeciwwymiotne i redukującej mdłości może być podawany, na przykład jak ondansetron.

Ostrzeżenie

Choć objawy infekcji wirusowych żołądka zazwyczaj nie są poważne, mogą być niekiedy zagrażające życiu. Zainteresowania jest przede wszystkim odwodnienie, które mogą być poważne. Norovirus, na przykład, szacuje się przyczyną 300 zgonów rocznie, głównie u osób z osłabionym układem odpornościowym, osób starszych i dzieci. U dzieci, infekcje wirusowe mogą powodować wysoką gorączkę, co prowadzi do drgawek gorączkowych. Dodatkowo, jeśli objawy infekcji wirusowej nie ustępują w ciągu kilku dni, może to być oznaką poważniejszego schorzenia i wymaga dalszej opieki medycznej.

Wirusy i infekcje zatok

Infekcje zatok (zapalenie zatok) są często spowodowane przez wirusy i bakterie i zapewniają objawy podobne do tych, które uczestniczą w przeziębieniem lub grypą. Z powodu tych podobieństw, zapalenie zatok często nie jest zidentyfikowane i nie będzie leczona.

Zatok

Istnieją cztery pary zatok w czaszce, i każdy ma podszewkę śluzówki do ochrony organizmu przed pyłki, kurz i potencjalnie szkodliwych ciał obcych.

Zakażenie

Zakażenie może być zarówno wirusowe i bakteryjne, który występuje, gdy okładzina śluzówki zapalenia zatok. Jako naturalną reakcję obronną na wirusa, tworzą dodatkowe zatok śluzem.

Infekcja zatok

Kiedy nie można wstawić dodatkowych śluz z drenażu zatok, naturalnej wentylacji obszaru jest zablokowane. To tworzy przyjazne środowisko dla wirusa do chwycenia i stać się infekcji zatok.

Objawy

Objawy związane z zapalenie zatok może być bolesne i obejmują ból, czerwone oczy, kroplówki post-nosa, bóle głowy i tkliwość poniżej oczu. Zapalenie zatok związane z wirusem trwa zwykle około czterech tygodni i może pojawić się trzy razy w roku.

Wirus

Wirus może pozostawać w ciele przez znaczny okres czasu i nie powodują żadnych niepokojących objawów. Lecz gdy korpus wpływa przez górną stanu układu oddechowego, wirusem, takim jak Streptococcus może stać się czynna.

Leczenie

Zapalenie zatok powodowane przez wirusa nie jest zwykle leczone antybiotykami, ale czasem odpowiedzi zakażeń bakteryjnych na antybiotyki. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zaleca leczenia wirusowego zakażenia zatok z ponad-the-counter leków i odpoczynku.

Wirusy i bakterie w żołądku

Wirusy i bakterie w żołądku


Czy myśli o bakterie i wirusy, sprawi, że chory na żołądek? To uczucie może pogorszyć, gdy dowiedziałeś się o tych, które rzeczywiście żyją w żołądku.

Aż do ostatnich pięciu lat, lekarze uważali, że nic w tym zarazków --- --- może żyć w żołądku z powodu jego ostrej, kwaśnym środowisku. Jednak badania na przestrzeni ostatnich 20 lat doprowadziły do ​​wniosku, że nie tylko niektóre bakterie mogą przetrwać w żołądku, ale jest co najmniej 128 znanych odmian, które w większości są nadal badane. Dobrą wiadomością jest to, że niektóre bakterie mogą powodować choroby, inni wydają się należeć.

Jednakże, w odróżnieniu od bakterii, wirusów nie mogą przetrwać w żołądku. Dużo co uważa się infekcji wirusowych żołądka faktycznie występuje w jelitach.

H. pylori

Po dziesięcioleciach wierząc, że owrzodzenia przewodu pokarmowego były produktem stresu i pikantne żywności, badania wykazały, że bakterie zakażenie bakteryjne jest prawdziwym winowajcą. H. pylori jest bakterią, która może pochłonąć błony śluzowej żołądka, ponieważ jest odporny na moc kwasu żołądkowego.

Na szczęście, H. pylori reaguje na antybiotyki. Lekarze teraz korzystać z kompleksowego leczenia lekami, aby zmniejszyć produkcję kwasu w żołądku, zwalczania bakterii i uspokoić i pomóc naprawy żołądka podszewki. Stanowi to ogromny lekarstwo, które doprowadziły do ​​Nagrody Nobla w 2005 roku dla australijskich naukowców Robin Warren i Barry Marshall.

D. radiodurans

Badanie stycznia 2006 przez dr Elisabeth Bik z Uniwersytetu Stanforda wykazały istnienie stosunku żołądka żyjących w D. radiodurans bakterii. Ten nowy szczep musi jeszcze otrzymać swoją własną nazwę, ale jest w ciężkim dochodzenia.

Naukowcy nadal niepewny swojej funkcji czy bakteria żyje w pełnym wymiarze godzin w żołądku lub jeśli jest to tylko przejściowe. Jedna rzecz, która jest intrygująca: D. mieszka w radiodurans składowisk odpadów promieniotwórczych i gorących źródeł, gdzie kilka innych form życia przeżyć. Nauka stara się zrozumieć, co to oznacza dla ludzkiego życia i funkcjonowania.

E. coli, ptomaina i Wirusy

Które powszechnie kojarzy zatrucie żywności, takich jak choroby powodowane przez E. coli i ptomaina jak zakażenia bakteryjne żołądka. W rzeczywistości, kiedy nasz układ trawienny czuje się, zwłaszcza z skurcze, wymioty i biegunka, prawdziwa działalność odbywa się w dwunastnicy i jelit.

Podobnie, "flu żołądka" i inne zakażenia wirusowe nie mogą przetrwać w kwaśnym żołądka i są bardzo gotuje się ich burzę mniejsza w przewodzie pokarmowym.

Wpływ światła UV na Sterlization Wirusy ZwierzątWłasność Zwierzęta stopniowo wzrosła w Stanach Zjednoczonych, z Humane Society w Stanach Zjednoczonych oszacowania są 77500000 właścicieli psów i kotów właściciele 93600000 w kraju. Jednym z problemów z tym wiele zwierząt domowych jest utrzymanie i sterylizacji obszarów wykorzystywanych przez zwierzęta w celu zapewnienia, wirusy zwierzęce prosimy nie rozprzestrzenił. Światło UV zaproponowano jako metodę sterylizacji, aby bezpiecznie kontrolować i eliminować wirusy zwierzęce i inne patogeny.

Czym jest światło UV

Większość ludzi uzna, że ​​promieniowanie ultrafioletowe (UV) pochodzi ze słońca w ciągu dnia i ma krótsze długości fal, które sprawiają, że niewidoczne gołym okiem. Istnieją trzy regiony światła, które obejmują promienie UV: bliskiego nadfioletu, znacznie nadfioletowe i skrajny ultrafioletowego. W pobliżu ultrafioletowe jest najbliżej z trzech do bycia widocznym, ekstremalne ultrafioletowe jest najbardziej zbliżony do światła rentgenowskiego i daleko ultrafioletowych kłamstw między nimi, jak wyjaśniono przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Wszystkie trzy długości fal światła UV i tworzą razem są najbardziej szkodliwe dla ludzkiej tkanki lub komórki, dlatego światło UV powoduje oparzenia słoneczne, gdy zachodzi długotrwała ekspozycja.

Wpływ promieni UV na wirusy

Światłem UV do sterylizacji wirusów zwierzęcych zaproponowano jako bezpieczny i skuteczny sposób, aby oczyścić powierzchnie robocze w ustawieniach weterynaryjnych i zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób wirusowych przenoszonych. Badania wykonane przy użyciu światła UV do dezynfekcji / zabicia wirusów zwierzęcych wykazały, światło może skutecznie zabić lub wyłączyć wirusy, bakterie i mikroorganizmy, które są szkodliwe dla zwierząt i ludzi, zgodnie z Science Learning Hub. Promieniowanie UV przenika przez błony wirusa ", eliminując DNA, które wirus wykorzystuje do odtwarzania się. Następnie wirus nie ma możliwości pomnożenia i ostatecznie zamiera. To sprawia, że ​​światło UV bardzo skuteczne w usuwaniu wirusów u źródła ich reprodukcji i odbywa się to bez syntetycznych substancji chemicznych.

Ryzyko związane z promieniowaniem UV światła

Zwyrodnieniowe działanie światła UV na zwierzęcych wirusów i bakterii, są również szkodliwe przy stosowaniu w ludzkiej tkance. Według Science Learning Hub, wysokie kwoty odszkodowania ekspozycji na światło UV i tłumi układ odpornościowy żywych stworzeń. Jeśli są ciągłe wysoki poziom ekspozycji na promieniowanie UV, układ odpornościowy będzie w końcu nie. W rezultacie, światło UV nigdy nie należy stosować w przypadku zwierząt, aby go wyczyścić, a tylko do obiektów nieożywionych, takich jak blaty lub powierzchni jako dezynfekujący. Promieniowanie UV osłabia także tworzyw sztucznych i barwę / zanika tkanin i mebli, więc należy go stosować z umiarem, jako środek odkażający.

O bóle stawów spowodowane przez wirusy

O bóle stawów spowodowane przez wirusy


Wirusy są wszędzie i są, w większości, nieuleczalne. Na szczęście, twoje ciało jest idealnie wyposażony do walki większość wirusów, które mogą go zaatakować. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do typowych objawów typowych wirusów - zatorów, bóle głowy, kaszel i ból gardła, ale raz na jakiś czas będą mieli poważne bóle wraz z objawów oddechowych. Co dziwne, nie jest sam wirus, który powoduje te nieprzyjemne objawy. Reakcja organizmu na wirus zakłócający, co powoduje dyskomfort i ból.

Dlaczego wirusy powodują ból stawów

Pomyśl o swoich komórek, jak żołnierze w armii, że został ostrzeżony o kilka niechcianych najeźdźców. Komórki z pracy wyeliminowania najeźdźców pęd do wielu miejsc i rozpocząć inwazję nieprzyjemny działalność atakują i zabijają zainfekowane komórki. Komórki te wytwarzają substancje chemiczne, które niszczą chore komórki. To intensywne i toksyczne bitwa, która pozostawia wysoki poziom zapalenia w organizmie. Zapalenie jest główną przyczyną bólu u wszystkich zwierząt, w tym ludzi. W przeciwieństwie do wirusów, które jest bezbolesne, zapalenie powoduje ból stawów (bóle stawów) i mięśni (bóle mięśni). Jednak proces ten Battling choroba jest wysoko efektywny i przywraca szybko do zdrowia.

Znalezienie ulgę

Niektórzy ludzie uważają, że przydatne do odpoczynku w łóżku, aż ich bóle zniknęły: innym znaleźć delikatny ruch jest najlepszy. bólu stawów spowodowanych przez wirus. Niektóre zabiegi są skuteczne ciepłe kąpiele i prysznice, lekkie rozciąganie, over-the-counter leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna i ibuprofen, lekki masaż, a pad ogrzewania. Już wystąpić inne objawy, już jesteś prawdopodobnie mają bóle stawów po wirusa zwłaszcza jeśli gorączka został zaangażowany. Ból będzie nadal nawet po gorączka odchodzi. Bóle stawów powinien odejść wkrótce po inne objawy spowodowane przez wirus zniknie.
Jeśli zatrzymałeś się w łóżku przez dłuższy czas, swoje bóle stawów będzie skomplikowana przez ból i sztywność, która pojawia się, gdy organizm jest nieaktywne, więc wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy twoje bóle stawów zasługują na wizytę u lekarza.

Kiedy do lekarza

Bóle stawów na grypę wpływa wiele stawów. Jeśli masz silny ból w jednym stawów i mięśni, są szanse, że to z powodu kontuzji, a nie wirus. Warto również, aby wykluczyć zapalenie stawów lub przewlekłe zapalenie stawów. Jeśli ból staje się ciężkie, lub, jeżeli nie ustępują w ciągu kilku dni, umówić się z lekarzem. Niektóre choroby autoimmunologiczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, zapalenie wielomięśniowe i czasami pojawia się po infekcji wirusowej. Choroby te nie są spowodowane przez wirusa, ale jest to jeden z powodów. Również udać się do lekarza, jeśli którykolwiek z tych objawów występują: wysypka, która towarzyszy ból stawów, niemożność poruszania jeden lub więcej stawów, duszność lub ekstremalnych bólów głowy.

Jeśli Twoje dziecko skarży się na bóle stawów

To nie jest tak powszechne dla dzieci, aby ten objaw po wirusa, więc umówić się z pediatrą dziecka, jeśli ból wisi, na dłużej niż kilka dni, lub jeśli ból jest na tyle złe, aby zakłócić sen Twojego dziecka. Przed dozowania żadnych over-the-counter leków dziecku sprawdzić z pediatrą.

Ostrzeżenia

Nie każdy może przejąć recepty przeciwzapalne leki. Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli wziąć na receptę leków, jeśli masz chorobę przewlekłą lub wystąpią bóle żołądka albo spalanie.

Co lekarz wiedzieć

Podczas oczekiwania na wizytę, nagrać kilka faktów o waszych wspólnych bóle. Uwaga, gdy zaczęły pojawiać się objawy wirusa, a co oni. Zwróć uwagę na kiedy bóle są gorsze: rano przy pierwszym wstać; lub po tym, jak przeniósł się trochę. Uwaga ostatnich podróży, szczepienia, ekspozycji i Ukąszenia owadów.

Jak Grypa wirusy?

Grypa, lepiej znany jako grypa jest chorobą zakaźną płuc i górnych dróg oddechowych wywołanych przez wirusy, które mogą mieć wpływ zarówno ptaków i ssaków. Istnieją trzy rodzaje grypy - A, B i C. Choć każdy wariant może się różnić w swoich objawów i możliwych wyników, wszystkie one mają wspólne sposoby rozprzestrzeniania.

Jak rozprzestrzenia się wirus grypy

Wirus grypy jest przenoszony głównie przez płynach ustrojowych takich jak śliny, kału, krwi i śluzu. Każdy kontakt z tych substancji może ewentualnie przekazywać infekcję. Dlatego picie po kimś, kto ma grypę, pocałunki, jedzenie z tej samej płyty, a nawet drżenie rąk może rozprzestrzeniać choroby.

Jednak najpopularniejszą metodą transmisji grypy jest przez drogi oddechowe. Gdy zainfekowany kaszle lub kicha ssaków, pary zawierające drobne kropelki śliny i śluzu hermetyzacji wirusa i wypłacić ją w otaczającym powietrzu. Ten "efekt aerozolu" pozwala na łatwe wirusów wdychany przez nowego hosta lub hostów, co zawierają grypy trudnym czasie epidemii - zwłaszcza w dużych metropoliach, gdzie ludzie korzystają z systemów transportu zbiorowego, takich jak autobusy i metro.

W przypadku ptasiej grypy, ptasie odchody są punktem transmisji między zakażonymi ptakami i rozprzestrzeniania się wirusa do ssaków. Ostatnie przypadki H5N1, który uderzył międzynarodowych gazet, były przede wszystkim doszukiwać się bezpośredniego kontaktu z zarażonym ptactwem i ludzi, którzy żyli i pracowali w bliskiej odległości do nich. Choć ten konkretny szczep grypy nie stała się "w powietrzu" (nadawany z zakażonych zwierząt do hostów w powietrzu poprzez kaszel lub kichanie), wcześniejsze pandemie wykazały, że ta mutacja wirusa jest możliwe. Pandemia wirusów 1918 twierdził życie prawie 100 milionów na całym świecie. Zaczęło się ptasiej grypy, które przekroczyły barierę gatunkową i stał się w powietrzu.

Jak chronić się

Grypy mogą również być bardzo trwałe. Zanieczyszczone powierzchnie takie jak blaty, klamki i wszystko inne osoby zakażonej może dotknąć mogą przenosić wirusa. Wirus grypy może żyć nawet do 1 tygodnia w temperaturze ludzkiego ciała, ale mogą żyć dłużej niż 1 miesiąc w niższych temperaturach (bliżej zamrażania).

Jednakże, większość form grypy łatwo zabity antyseptycznych lub antybakteryjnych środków czyszczących. I higiena pozostaje najlepszą ochroną przed rozprzestrzenianiem się grypy. Częste mycie rąk, i wycierania liczniki, drzwi, telefony i każdej innej powierzchni, z którym zakażona osoba może wejść w kontakt, znacznie zmniejsza szanse na zakażenie.

Różnice między żołądka flus & Wirusy żołądka

Twoje ciało jest obolałe, i nagle znaleźć się biegać do łazienki wielokrotnie. Nie potrzeba wiele, aby dowiedzieć się, że biegunka lub wymioty to prawdopodobnie wynikiem grypy. Ale co to jest, że naprawdę masz, i jak ją leczyć?

Objawy grypy żołądka

Prawdziwa grypa wpływa na układ oddechowy, a nie z żołądka lub jelit. Jest możliwe, że zakażenia bakteryjne, takie jak Salmonella lub E. coli występuje biegunka, gorączka, wymioty i bóle głowy, które mogą być łatwo mylone jako "grypą żołądkową".

Bakteryjne Zabiegi

Jeśli doświadczasz, co czujesz to "grypa żołądkowa" objawów, ale objawy utrzymują się dłużej niż cztery dni lub gorzej, skonsultować się z lekarzem. Upewnij się, że picie płynów, aby zastąpić te utracone z biegunką lub wymiotami. Lekarz może zdiagnozować infekcję bakteryjną i przepisze odpowiednie antybiotyki, które pomogą złagodzić objawy w zaledwie dwadzieścia cztery godziny.

Objawy żołądek wirusów

Ludzie, którzy myślą, że mają "grypa żołądka" są często cierpi na wirusowe zapalenie żołądka i jelit. Najczęstsze objawy to wodnista biegunka i wymioty. Bóle i kurcze brzucha inne powszechne objawy, wraz z niską temperaturą. Objawy mogą trwać od zaledwie dwudziestu czterech godzin lub tak długo, jak dziesięć dni, z trzydniową walką czym najbardziej popularne.

Zabiegi wirusowe

Nie ma leczenia grypy żołądka, co często jest infekcja bakteryjna. Antybiotyki zabijają nie tylko bakterie, wirusy. Więc tylko leczenie jest nawilżają i dostać dużo odpoczynku, aby uzupełnić płyny utracone. Możesz użyć lek przeciwbólowy w leczeniu objawów, takich jak bóle mięśni i skurcze żołądka. Ibuprofen czy aspiryna może leczyć stany podgorączkowe związane z grypą żołądkową.

Jak działa Grypa żołądka Rozprowadzić?

Flu żołądek jest zakaźna jak w bliskim kontakcie z wirusem. Udostępnianie żywności lub napojów lub inny bliski kontakt może przenieść wirusa. Jeśli jesteś chory lub wokół tych, którzy mają grypę, myć ręce częściej, a nie dzielić napoje lub naczynia.

Jak Wirusy wykryto?

Jak Wirusy wykryto?

Wprowadzenie

Wirus jest aa mikroorganizm komórkowa, która używa struktur otaczających zdrowych komórek do rozprzestrzeniania an zainfekować wiele. Ponieważ wirus nie mają struktury niezbędne do powielania się komórek, musi przejąć struktury innych komórek do odtworzenia. Czyni to poprzez wstrzyknięcie jej DNA do komórki gospodarza i przy użyciu jego strukturę komórkową do replikacji i rozprzestrzeniania się. Niezależnie od tego czy wspólnej wirusa grypy i przeziębienia lub bardziej skomplikowanych wirusów, takich jak AIDS i Ebola, wszystkie wirusy mogą być wykrywane w podobny sposób.

Objawy

Jeden z pierwszych sposobów, które mogą być wykrywane jest przez wirusy objawów powodowanych gospodarza. Lekarze mogą używać objawy, takie jak kaszel, bóle głowy, ból, wrażliwość, nudności, w celu ustalenia, jaki wirus pacjent może cierpieć z powodu. Niestety, wiele wirusów same objawy. Gdy jest to przypadek, wymagane są dalsze testy.

Ślina

Jeden z pierwszych badań, które zwracają się do lekarzy do wykrywania wirusa jest testowanie śliny. Badanie śliny polega na pobraniu wymazu śluzu z nosa, gardła lub jamy ustnej, i przy użyciu specjalistycznego sprzętu do laboratorium próbki do wyszukiwania przeciwciał. Przeciwciała specyficzne białka, które są tworzone, gdy korpus oddziałuje z i próbuje do walki z antygenem lub w tym przypadku wirusa. Ponieważ każda przeciwciało jest specyficzne dla określonej wirusa lab specjalista może ustalić, jaki wirus zainfekowania pacjenta przez przeciwciała, które są wytwarzane.

Krew

Choć badanie śliny jest dość dokładne w wykrywaniu przeciwciał, może to potrwać nawet miesiąc lub więcej na przeciwciała dotrzeć wystarczająco wysoki poziom, aby zostać wykryte. Dla szybszego wykrywania wirusowego badanie krwi może być szczególnie cennym narzędziem dla technologów medycznych. Badanie krwi pozwala nie tylko na wykrycie przeciwciał, to pozwala profesjonalistom laboratorium szukać rzeczywistego materiału genetycznego wirusa. Jako wirus porywa zdrowych komórek w organizmie, pozostawia w jego materiał genetyczny (DNA lub RNA). Ponieważ materiał genetyczny jest specyficzny dla każdego wirusa, lekarz może wykorzystać wyniki badań laboratoryjnych, aby konkretne rozpoznanie wirusa.

Jak zabić wirusy

Jak zabić wirusy


Z przestraszyć świńskiej grypy, które ostatnio miały miejsce, wiele osób obawia się o wirusy i chcąc chronić się przed nimi. Wirusy są małe, zakaźne organizmy, które mogą rozmnażać tylko w przyjmującym, że żyje. Są bardzo małe, często widoczne tylko z najpotężniejszych mikroskopów. Są miliony różnych rodzajów wirusów znajdujących się w wielu różnych sytuacjach. Wirusy mogą być zabite w celu ochrony hosta od zachorowania. Nr 1 linię obrony w walce z wirusami jest do dezynfekcji i czyszczenia powierzchni, które mogą zostać skażone.

Instrukcje

1 Umyj i czyste ręce. Wirusy mogą być w czyichś rękach i łatwo przekazywane do oczu, uszu, nosa i ust. Mycie rąk dokładnie jest doskonałym pierwszym krokiem do zabijania wirusów. Używaj antybakteryjnego mydła lub środka do czyszczenia i mycia po wycieczki do łazienki, zanim spożywania żywności i napojów, po dotknięciu przedmiotów (głównie w miejscach publicznych), które nie zostały wyleczone, drżenie rąk ludzi, i innych sytuacji, w których zanieczyszczenie wirus może mieć miejsce , Upewnij się, że ręce były myte przez co najmniej 20 sekund, a następnie użyć krem ​​lub balsam, aby uniknąć spierzchnięte. Spierzchnięte dłonie, które mają pęknięć lub suche obszary zapewnić miejsca, które są łatwe do wirusów, aby wejść.

2 łazienki ciepła i kuchnie. Jeśli masz parowiec w domu, jest to świetny sposób, aby dodać ciepła w pomieszczeniach do czyszczenia wirusów. Wirusy umrze w temperaturze 75 stopni Celsjusza do 100 stopni Celsjusza.

3 dezynfekcja twardych powierzchni. Jeśli masz takie dziedziny, jak lady, biurka i klamki, dezynfekcji należy spryskać na każdym z tych obszarów, tak często, jak to możliwe. Środki dezynfekujące będzie zabijają wirusy, najlepsze środki dezynfekujące zawierają chlor lub wybielacz. Typowo, roztwór 1 łyżkę wybielacza na litr wody stosuje się jako środek dezynfekujący jako czyste wybielający może być zbyt szorstki na ręce i oczu. Nadtlenek wodoru jest również dobrą alternatywą dla przechowywania kupił dezynfekującego.

4 Użyj antybakteryjnego mydła. Antybakteryjne mydła posiadają aktywne składniki, które działają na czyszczenie i zabija wiele bakterii, jak również pochodzą wirusy.

5 umyć wszystkie ubrania i pościel w ciepłej lub gorącej wodzie. Ciepła pomoże zabić wirusy. Jako dodatkowe zabezpieczenie, można suszyć w cyklu gorącego oraz zabić wszelkie pozostałe wirusy. Jeśli odbywają się ubrania i pościel z gołymi rękami, należy umyć ręce ponownie po włożeniu bielizny w praniu.

6 Oczyścić wszystkie dania z antybakteryjnego mydła i używać ciepła do zabijania wirusów. Jeśli do rąk, czyste mydłem i utrzymać wodę tak gorące, jak można stać. Jeśli stosuje się zmywarki, należy stosować cykl cieplnej w końcu, który zabija wirusy, jak również.

Wskazówki:

  • Jeśli nie masz antybakteryjnego mydła, na bazie alkoholu do czyszczenia działa zabić wirusy, jak również. Upewnij się, pocierać dłonie aż do czyszczenia jest całkowicie suchy.
  • Mycie rąk jest pierwszą linią obrony, ale tylko wtedy, gdy wykonane poprawnie, z odpowiednim czasie mycia podczas używania mydła, które są specyficzne do zabijania bakterii i / lub wirusów.