adcov.com

neuropatia odbytu

Czy mimo to do tyłu neuropatia?

Czy mimo to do tyłu neuropatia?


Neuropatia (uszkodzenie nerwów), ma wiele przyczyn. Potencjał odwrócić neuropatia zależna od rodzaju nerwu wpływ, i czy odziedziczony lub nabyty neuropatia.

Przyczyny

Przyczyny neuropatii obejmują narażenie na substancje toksyczne lub chorób, takich jak cukrzyca czy alkoholizm. W wielu przypadkach nie można zidentyfikować przyczyny. Spowolnienie postępu neuropatii lub odwrócenie uszkodzenia zależy od identyfikacji przyczyny.

Dziedziczna neuropatia

Choroby dziedziczne, takie jak choroba Charcot-Marie-Tooth lub ataksja Friedreicha czasami powodować neuropatię. Dziedziczna neuropatia jest mniej prawdopodobne, aby być odwracalne niż nabytych neuropatii. Zgodnie z Medline Plus, większość dziedzicznych neuropatii nie lekarstwo. Niektóre z tych warunkach prowadzi do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwów.

Warunki podstawowe

Neuropatia spowodowana podstawowych warunków mogą być traktowane. Na przykład, jeśli masz neuropatii jako powikłanie cukrzycy, można aresztować progresję neuropatii utrzymując ścisłą kontrolę nad cukru we krwi.

Przyczyny zewnętrzne

Jeśli masz neuropatii przed działaniem substancji toksycznych, eliminując przyczynę może odwrócić uszkodzenia. Zaprzestanie nadużywania substancji mogą aresztować neuropatii spowodowanych alkoholizmu lub narkomanii.

Rozważania

Dokonywanie zdrowych wyborów stylu życia, takich jak utrzymywanie zdrowej masy ciała, zrównoważonej diety, aktywnego wypoczynku i unikając nadużywania alkoholu może pomóc spowolnić postęp fizyczny niektórych postaciach neuropatii.

Informacje na temat Neuropatia

Neuropatia obwodowa jest ból i drętwienie rąk lub stóp. Może poczuć się jak utrata czucia lub mrowienie. Spowodowany przez uszkodzenie nerwów, może poprawić w leczeniu przyczyny.

Objawy

Objawy neuropatii obwodowej są stopniowe i mogą obejmować ból, który płonie, ostry lub kłujący, problemy koordynacyjne, wrażliwość na dotyk, osłabienie mięśni, paraliż jelit i pęcherza lub problemów, zgodnie z Mayo Clinic.

Przyczyny / Czynniki ryzyka

Neuropatia obwodowa może być spowodowana przez wypadek lub szkody, zgodnie z Mayo Clinic. Ponadto, może on być związany z warunkami, takimi jak cukrzyca; witaminy B, E i niacyny braki; Warunki autoimmunologicznym; infekcje; alkoholizm; choroby nerek lub wątroby; nowotwory; niedoczynność tarczycy; i zatrucia.

Diagnoza

Mayo Clinic wynika, że ​​neuropatia obwodowa może być zdiagnozowane przez kombinacji badania fizykalnego i neurologicznego, refleksu i napięcia mięśni, testy i badania krwi. Badanie przewodzenia nerwów, skanowanie CT, mogą być również stosowane MRI lub nerwów biopsji.

Leczenie

Leczenie może obejmować przeciwbólowe, leki przeciwdrgawkowe, leki przeciwdepresyjne lub do lidokainy poprawkę.

Zapobieganie

Zdrowa dieta, ćwiczenia, zarządzanie stanu bazowego i unikanie stanowisk ciasnych, powtarzających się ruchów, dym tytoniowy, toksycznych substancji chemicznych i nadmiernej konsumpcji alkoholu może zapobiec neuropatii obwodowej, zgodnie z Mayo Clinic.

Leczenie toksyczne Neuropatia obwodowa

Neuropatia obwodowa jest toksyczne uszkodzenie nerwu obwodowego układu nerwowego, spowodowane przez substancje toksyczne. Przykłady przyczyn toksycznej neuropatii obwodowej to narażenie na substancje chemiczne, takie jak zanieczyszczenia środowiska i substancji chemicznych w miejscu pracy i nadużywanie chemicznych, takich jak alkohol i inne narkotyki.

Leczenie

Leczenie toksycznej neuropatii obwodowej zaczyna się zaprzestania ekspozycji na substancję. Na przykład, w neuropatii alkoholowej, leczenie polega na zaprzestaniu picia alkoholu. Usunięcie każdego typu toksycznych substancji chemicznej w pierwszym etapie obróbki.

Leki

Neuropatia powoduje mrowienie, drętwienie i ból. Over-the-counter medycyny bólu może zapewnić ulgę w bólu. Lekarz może przepisać lek w celu złagodzenia objawów, takich jak ból, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwdrgawkowych i miejscowego kapsaicyny śmietany.

Inne leczenie

Według eMedicine niektóre zabiegi niemedyczne mogą oferować pewne ulgi. Przykłady obejmują ciepło, masaż, podnoszące kończyny i ćwiczenia.

Rozważania

Według Stowarzyszenia neuropatii, toksyczna neuropatia w USA jest stosunkowo rzadkie. Gdy naturalna przyczyną medyczna nie jest oczywiste, neuropatia obwodowa może być błędnie jako toksyczne w przyrodzie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dla toksycznej neuropatii spowodowanych przez nadużywanie alkoholu i narkotyków, zapobieganie dalszym uszkodzeniem nerwów dotyczy odzyskania od narkotyków lub alkoholu. W przypadku innych typów toksycznych neuropatii, wyeliminowanie ekspozycji na toksyny środowiskowe lub zawodowych.

Zespół neuropatia

Zespół neuropatia


Neuropatia obwodowa stanu obejmującego problemy z obwodowym układzie nerwowym, który łączy mózg i rdzeń kręgowy reszty ciała. Problemy z tych nerwów może prowadzić do drętwienia, bólu lub zmniejszenie kontroli mięśni.

Przyczyny

Uszkodzenia nerwów obwodowych mogą wynikać z niezliczonych przyczyn, w tym cukrzyca, rak, mocznicy, zapalenia wątroby, AIDS, trąd, narażenia chemicznego i długotrwałego narażenia na zimno.

Objawy

Objawy różnią się w zależności neuropatią obwodową, na której są uszkodzenia nerwów. Możliwe objawy to ból, drętwienie, uczucie pieczenia, osłabienie, drżenie, skurcze mięśni, zaburzenia wzroku, wzdęcia i zawroty głowy.

Diagnoza

Neuropatia obwodowa może być zdiagnozowane przez EMG (elektromiografii), biopsje nerwów lub testów przewodzenia nerwów. Lekarze mogą również zażądać badania krwi i zdjęcia rentgenowskie.

Leczenie

Neuropatia obwodowa może być często traktowane przez traktowanie przyczyny jak cukrzyca. Terapii i fizyczne środki bezpieczeństwa, takie jak obuwie ochronne mogą pomóc ludziom z neuropatią obwodową.

Komplikacje

Neuropatia obwodowa może czasem prowadzić do powstawania blizn, deformacji, zaburzeń rytmu serca, problemy z oddychaniem i połykaniem, zmniejszenie poczucia własnej wartości i konieczność amputacji.

Co to jest neuropatia sensoryczna?

Co to jest neuropatia sensoryczna?


Czuciowa neuropatia typu neuropatii obwodowej, która obejmuje uszkodzenie nerwów czuciowych. To są nerwy, które przekazują informacje o doświadczenia zmysłowe, takie jak lekki dotyk lub na ból drobnej kontuzji.

Fakty

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok, ponad 100 rodzajów neuropatii obwodowej zostały zidentyfikowane. Neuropatia sensoryczna może spowodować wiele różnych objawów, ponieważ ma bardzo czuciowe specjalizowane funkcje.

Objawy

Objawy neuropatii czuciowej to drętwienie, mrowienie i ból, szczególnie w dłoniach i stopach. Uszkodzenie nerwów czuciowych często powoduje niezdolność do odczuwania bólu lub zmian temperatury.

Komplikacje

Uszkodzenie nerwów może spowodować niezdolność do koordynacji ruchów złożonych, takich jak mocowanie przycisku. Amputacji często wynikiem zainfekowanych ran, które nie były leczone w związku z utratą czucia bólu.

Leczenie

Leczenie neuropatii czuciowej ma na celu zmniejszenie objawów. Leków przepisanych pomóc w blokowaniu spontanicznych wyładowań nerwowych. Przykłady tego rodzaju leki obejmują Lyrica i Neurontin.

Rozważania

Przyjmują zdrowych nawyków, takich jak jedzenie zdrowej żywności i coraz bardziej aktywni fizycznie. Wybierz wygodne buty, w celu zmniejszenia bólu od chodzenia. Skontroluj swoje stopy codziennie nacięć lub ran.

Neuropatia W postępującą chorobą

Neuropatię nerwów dotyczy obwodowego układu nerwowego. Bez wczesnej interwencji, neuropatia może stać się chorobą postępującą.

Sensoryczne

Uszkodzenie nerwów czuciowych powoduje mrowienia, które są określone jako parestezje. Objawy mogą rozwinąć się w to dysestezje, zniekształcone postrzeganie sensoryczne, które występują podczas dotykania obiektu zewnętrznego. Ostatecznie znieczulenie czucia mogą rozwinąć, który jest brak jakichkolwiek odczuć w ogóle.

Brak koordynacji

Neuropatia czuciowa, która rozwija się na to znieczulenie sensorycznej może negatywnie wpłynąć równowagi, chodu i poczucie względnej pozycji.

Funkcje mimowolne

Gdy udział nerwów autonomicznych, mimowolne funkcje, takie jak czynności serca, trawienie, ciśnienie krwi, funkcji pęcherza moczowego, a nawet potu może zmieniać. Objawy mogą zaczynać się na zawroty głowy i zaburzenia seksualne absolwenta i moczu.

Utraty mobilności

Neuropatia naruszające peryferyjnych nerwów nóg i stóp może zacząć "mrowienia" wrażeń, zwłaszcza podczas odpoczynku lub snu. Jednak, bez leczenia, lub chodzenie może stać się coraz trudniejsze.

Rozważania

Według neuropatia Stowarzyszenia, około 30 procent przypadków neuropatii są przypisane do cukrzycy typu 1. Inne warunki, które zwiększają ryzyko wystąpienia neuropatii jako postępującą chorobą należą rak, różne choroby autoimmunologiczne, niedobory żywieniowe i zakażeń ogólnoustrojowych.

Neuropatia leki

Neuropatia obwodowa zwykle objawia się drętwienie i ból rąk i stóp. Zwykle sygnał innym zaburzeniu u, ból związany z neuropatią obwodową jest często określany jako mrowienie lub pieczenie. Choć cukrzyca jest jedną z głównych przyczyn neuropatii, infekcji, urazów, toksyn i problemów metabolicznych, również może wywołać stan. Najczęściej, neuropatii mogą być leczone, jeśli stan bazowy traktowany jednak istnieją pewne terapie ukierunkowane na objawy oraz neuropatia.

Leczenie

Jeśli przyczyna neuropatii jest traktowany, drętwienie i ból będzie rozwiązać na własną rękę. Jednakże, lekarz może przepisać leki, aby pomóc w bólu związanego z neuropatią. Jeśli objawy są łagodne, over-the-counter leki, takie jak ibuprofen i naproksen są zwykle wystarczająco. Jeśli nie, lekarz może przepisać coś mocniejszego. Ważne jest, aby być ostrożnym, ponieważ niektóre z tych leków zawierają opiaty, które mogą być uzależniające. Ponadto, niektóre leki, przeznaczone do leczenia epilepsji, takich jak gabapentyna, topiramat i pregabaliny pomoc bólu. Leki te często mają efekty uboczne, takie jak zawroty głowy i senność.

Innych leków

Lekarz może także zaproponować stosowania poprawki z miejscowego środka znieczulającego lidokainy. Przez zastosowanie go do obszaru z najbardziej ból, te poprawki będą znieczulić obszar. Można użyć do trzech poprawek w ciągu dnia. Jedynym skutkiem ubocznym ludzi doświadczyło jest wysypka w miejscu plastra. Leki stosowane do zwalczania depresji, takich jak amitryptylina i nortryptylina również stosować u pacjentów z neuropatią. Poprzez wpływ na sposób Twój mózg i rdzeń kręgowy ból procesu, te leki zatrzymać objawy związane z neuropatią.

Domowe leki

Ważne jest, aby właściwie zadbać o swoje stopy, jeśli masz neuropatii. Jeśli nosisz obcisłe skarpety lub obcisłe buty, może to prowadzić do bardziej intensywnego bólu. Zgodnie z Mayo Clinic, zalecane są miękkie, luźne bawełniane skarpety i ocieplane buty. Ważne jest również, aby korzystać w celu kontroli poziomu cukru we krwi i pomaga zmniejszyć ból. Lekarze zalecają także, aby rzucić palenie, ponieważ ma negatywny wpływ na układ krążenia. Inne sposoby, aby uniknąć nasilenia neuropatii są masuje swoje ręce i nogi i unikanie zbytniego nacisku na łokciach i kolanach przez dłuższy czas.

Radikulopatia kontra Neuropatia

Radikulopatia kontra  Neuropatia


Elementy układu nerwowego posiada bardzo złożone, lecz ważne funkcje w organizmie. Na przykład, centralny układ nerwowy (CNS), która zawiera rdzeń kręgowy i mózg, działa zarówno jako centrum przetwarzania informacji i poleceń ciała. Układ nerwowy w obwodowym układzie nerwowym, z drugiej strony, przesyłania komunikatów z OUN do pozostałej części organizmu. Niezależnie od funkcji nerwów w wyniku różnych zaburzeń, w tym neuropatii i korzeni nerwowych. Te ostatnie mają podobieństw i różnic warto zauważyć.

Neuropatia

Określenie neuropatia nie odnoszą się do konkretnej choroby. Jest to raczej ogólne określenie opisujące różne zaburzenia układu nerwowego. Liczne rodzaje neuropatii występują na podstawie ich objawów klinicznych, a także w miejscu, funkcji i specyficznych rodzajów oddziaływania nerwów. Na przykład, chociaż określenia "neuropatia" i "Neuropatia obwodowa" są często używane zamiennie, neuropatia obwodowa odnosi się właściwie na uszkodzenia nerwów poza mózgu i rdzenia kręgowego. W przeciwieństwie do tego, zaburzenia korzeniowy jest przy lub w pobliżu nasady każdego nerwu wzdłuż kręgosłupa. Tak więc, choroba korzeni nerwowych jest typu neuropatii.

Radikulopatia

Medicine.net wskazuje, że choć choroba korzeni nerwowych może wystąpić w każdym obszarze kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego są radikulopatii Najczęstszymi objawami choroby. Lędźwiowego radikulopatia wpływa nerwy w dolnej części pleców, a radikulopatia szyjki macicy dotyczy zaburzeń nerwów w szyi. Piersiowej radikulopatia, który obejmuje środkową część kręgosłupa, jest mniej powszechne, mówi Medicine.net. Radikulopatię mogą być związane z następującymi warunkami: quadriplegia lub porażenie wszystkich kończyn i tułowia; porażenie lub utrata funkcji kończyn dolnych; i rwa kulszowa, zapalenie nerwu kulszowego lub.

Przyczyny

Według Robbins i Cotran patologicznych Basis of Disease neuropatii może mieć szereg przyczyn, takich jak: traumatyczne urazy, nowotwory, toksyny, niektóre leki, zapalenie niedoborem pewnych witamin, zaburzeń metabolicznych, chorób genetycznych, infekcje, choroby autoimmunologiczne, i choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca. Radikulopatię, z drugiej strony, zwykle wynika z kompresją nerwów, podrażnienia lub niedostatecznego przepływu krwi. Możliwe przyczyny to przepuklina dysku, ostrogę kostną z chorobą zwyrodnieniową stawów, więzadeł zagęszczające, cukrzyca, nowotwór, zakażenie i skoliozę, a także zwyrodnienie lub urazie kręgosłupa.

Objawy

Najczęstsze objawy zarówno dla neuropatii i radikulopatii są ból, drętwienie i mrowienie w rękach i / lub nogach. Jednakże, różne objawy mogą być wynikiem albo choroby, w zależności od układu nerwowego związanych. Medicine.net zauważa na przykład, że pacjenci radikulopatia mogą wystąpić następujące: osłabienie, ból w dole pleców, który rozciąga się w dół do kończyny dolnej; Bliski ból pleców, który rozprzestrzenia się do klatki piersiowej; lub ból w ustalonych obszarach szyi lub pleców. W przeciwieństwie do tego, inne typy neuropatii może się zagrażające życiu, zwłaszcza gdy dotyczy płuc i pracę serca.

Diagnoza

Procedury diagnostyczne dla neuropatii i radikulopatii są podobne, według Medicine.net. Rzeczywiście, pierwsze kroki w celu wykrycia obu schorzeń są szczegółowy wywiad lekarski i badanie fizykalne. Dokładniej, badania neurologiczne i siła mięśni może ujawnić nieprawidłowe działanie nerwów brutto. Badania obrazowe mogą następnie pomóc zlokalizować nerw zaangażowanych, podczas badania aktywności elektrycznej mają na celu pomóc w odkryciu szczególnego uszkodzenia nerwów.

Leczenie

Medicine.net wskazuje, że w większości przypadków zapewniają wystarczającą konserwatywne możliwości łagodzenia objawów choroby korzeni nerwowych w ciągu trzech miesięcy. Takie opcje obejmują unikanie forsownych ruchów szyi i pleców; leki przeciwzapalne; chiropraktyka lub fizyczna terapia. Cięższych przypadkach może wymagać, nadtwardówkowych zastrzyki sterydowe, a nawet interwencji chirurgicznej w celu uwolnienia sprężonego nerw.

Czynniki ryzyka / Zapobieganie

Wyeliminowania lub kontrolowania pewnych czynników ryzyka może pomóc w zapobieganiu neuropatii w ogóle, a radikulopatię w szczególności. Kontrolować czynniki ryzyka neuropatii obejmują narażenie na toksyny środowiskowe, takie jak ołów i arsen; Niedobór tiaminy; braki witaminy B12, B6 i E; nadmierne spożycie alkoholu; i cukrzycy. Jeśli chodzi radikulopatii, Medicine.net zauważa zwiększone ryzyko z nadmiernym obciążeniem dla kręgosłupa, nadwagą i złym klimatyzacji mięśni.

Co to jest Ganglionopathy Neuropatia czuciowa?

Co to jest Ganglionopathy Neuropatia czuciowa?


Czuciowa neuropatia jest zaburzeniem neurologicznym, które polega na obwodowy układ nerwowy. Istnieje kilkadziesiąt rodzajów sensorycznej neuropatii. "Ganglionopathy" - dosłownie, zaburzenia zwoje - jest cechą kilku z nich.

Definicje

Zwoje czuciowe znajdują się na korzeniach czaszkowych i rdzeniowych komórek nerwowych. Zapewniają one połączenie między centralnym układzie nerwowym (mózg i rdzeń kręgowy) i obwodowego układu nerwowego (nerwów prowadzących odczucie z ciała do mózgu i rozkazów dla przepływu z mózgu do pozostałej części korpusu).

Przyczyny

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu, infekcje mogą powodować uszkodzenie nerwów przez "warunki prowokowanie określonych zaburzeń w autoimmunologicznych, w których wyspecjalizowane komórki i przeciwciała ataku układu odpornościowego na własne tkanki organizmu." W swoim sprawozdaniu z 2006 konferencji, powiedział, że ganglionopathies instytut są bardziej prawdopodobne, aby być spowodowane zaburzeniami autoimmunologicznymi.

Objawy

Ganglionopathy może powodować problemy z równowagą, niepewny chód, drętwienie, mrowienie lub uczucie pieczenia. Objawy często zaczynają się w dłoni lub stóp, a ruch w kierunku tułowia i twarzy.

Diagnoza

Ogólne badanie fizykalne i neurologiczne, które obejmują testy krwi, zaburzenia będący szukać można następnie bardziej specjalistycznych badań, w tym tomografii komputerowej lub badania szybkości przewodzenia nerwu.

Leczenie

Każdy stan bazowy jest traktowany jako pierwszy. Inne opcje leczenia obejmują leki przeciwbólowe, pomoce mechaniczne, takie jak szelki, lub operacji, aby zmniejszyć nacisk na nerwy.

Neuropatia zapalne i toksyczne

Neuropatia zapalne i toksyczne


Jak innych tkanek żywych, nerwy są przedmiotem różnych kategorii, w tym choroby zapalne, toksyczne, traumatyczne, metaboliczne, genetyczne lub nowotworowych chorób (guzowatych). Pomimo istotnych podobieństw, toksyczne i zapalne neuropatia różnią się ich przyczyn i wzorców.

Anatomia komórek nerwowych i uroczystości

Czuciowe przekazywania informacji otrzymywanych z ośrodkowego układu nerwowego (OUN), gdy neurony motoryczne przeprowadzić komendy z OUN do mięśni i gruczołów. Strukturę wszystkich neuronów zawiera korpus komórkowy, aksonu i dendrytów. Ciało komórka zawiera jądro i inne organelle podjednostki nazwie. Dendrytów są krótkie przedłużenia komórek otrzymywanych sygnałów z pozostałych neuronów, podczas gdy o wiele dłużej włókna aksonu transmituje informacje. Warstwy osłonki mielinowej izolacyjnego może owinąć aksonu.

Klasyfikacja neuropatii

Medscape dubs neuropatii "czuciowych" lub "silnik", w zależności od rodzaju dotkniętych neuronach. Neuropatia, która wpływa na nerwy w mózgu jest uważany czaszkowych, a "Neuropatia obwodowa" odnosi się do zaburzenia nerwów położonych poza mózgu i rdzenia kręgowego. Lekarze mogą również opierać swój opis neuropatii na jego funkcji diagnostycznych lub jego lokalizacja w obrębie nerwu. Na przykład, w neuropatii demielinizacyjnych (myelinopathy), otoczka mielinowa uszkodzenia, podczas gdy w neuropatii aksonów (aksonopatii) aksonu degeneruje.

Przyczyny neuropatii toksycznej

Medscape opisuje trzy kategorie: neuropatii toksycznej neuropatii ciała komórki, myelinopathy i dalszego aksonopatii. Wszystkie one mogą wynikać ze spożyciem i wykorzystywania różnych leków i substancji chemicznych, jak również narażenie na stanowisku pracy i toksyn środowiskowych. Liczne potencjalni winowajcy m.in. ołów, arsen, rtęć nieorganiczną, ksylen składnik farb i leki nasercowe perheksylina lub amiodaron,

Przyczyny neuropatii zapalnych

Według "Robbins & Cotran patologicznych Podstawa choroby," czynniki zakaźne i niektóre mechanizmy immunologiczne mogą wywołać ostrą lub przewlekłą neuropatię zapalny. Z zapaleniem, krwinki białe i chemia infiltrować różne obszary nerwów, powodując demielinizacji i zaburzeń. Chociaż w większości przypadków mają nieznanych przyczyn, Medscape zrzesza kilka przypadków takich warunkach, jak wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C, zakażenia HIV i toczeń układowy.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Według Medscape pacjenci neuropatia odczuwać ból, mrowienie lub drętwienie, często wychodząc w swoich rąk i nóg, i rozprzestrzenia się w kierunku środka ciała. Inne objawy mogą obejmować osłabienie mięśni, nierówny chód, zaburzenia rytmu serca i utraty odruchów. Toksycznych neuropatii, objawy zależą od ilości i czasu trwania ekspozycji na toksyny. W "Robbins & Cotran patologicznych Podstawa choroby," Dr Vinay Kumar i koledzy kojarzą ostrej neuropatii zapalnych szybkiego wstępującym niedowładem, a pacjentów z przewlekłymi zapalnymi nawrotów doświadczenia neuropatia z łagodniejszych objawów i remisji w ciągu kilku lat.

Procedury diagnostyczne

Elektromiografii (EMG) oraz badania przewodnictwa nerwów (WO) są kluczowe testy do diagnostyki neuropatii toksycznej lub zapalnej. Badania laboratoryjne, badania obrazowe, biopsji tkanek pacjenta i dokładne historie są również ważne aspekty procesu diagnostycznego.

Opcje leczenia

W przypadkach neuropatii toksycznej, Medscape doradza usunięcie z miejsca pracy lub narażenia środowiskowego i odstawieniu leków. Inne opcje obejmują: zmiany diety, chłodne okłady, ciepło, masaż, ćwiczenia, kwas liponowy, wiesiołka, witaminy, opiaty i miejscowe kapsaicyna śmietaną. Leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe są zarówno farmakologiczne opcje neuropatii toksycznych i zapalnej. Ponadto, leki, które modulują odpowiedź immunologiczną może złagodzić neuropatii zapalnych, mówi Medscape.

Zdrowie i Neuropatia obwodowa

Zdrowie i Neuropatia obwodowa


Większość ludzi, w jednym punkcie lub innego, które doświadczyły, że okropne uczucie o nogę, rękę, ramię lub noga śpi upadek. Uczucie dla większości jest tymczasowy i zniknie w ciągu kilku minut. Dla osób, których stan zwany neuropatia obwodowa, ale objawy te nie ustępują w krótkim okresie czasu.

Definicja

Neuropatia obwodowa jest zaburzenie układu nerwowego. Najczęstszą przyczyną jest cukrzyca, ale może być również spowodowane przez uraz, toksyny, nadużywanie alkoholu, zaburzenia metaboliczne i urazów. Opis podany przez większość osób cierpiących na to, że z mrowienie lub "mrowienie" czucia, drętwienie i spalania, ale są również często używane do opisania. To może, ze względu na pół-stały, jeśli nie stałą obecność może wpływać codziennych zadań.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Objawy powinny być monitorowane i należy dążyć do lekarza, jeśli objawy nie ustępują (poprawić). Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli cierpisz na cukrzycę, jesteś palaczem lub przewlekle alkohol, lub w ostatnim czasie ostrego urazu. Pierwsze objawy pojawiają się najczęściej w większych nerwów i powoli udają się do kończyn, najczęściej rąk i stóp. Pierwszą rzeczą, jaką pacjent zauważy się pali lub uczucie "porażenia prądem elektrycznym" schodząc nerw. Powoli ten zamieni się w stałe drętwienie, mrowienie, mrowienie lub pieczenie.

Przyczyny

Przyczyny neuropatii obwodowej jest wiele. Jeśli cierpiący na cukrzycę i jest słabo kontrolowane cukier, który ma liczbę jedną z przyczyn rozwoju neuropatii obwodowej. HIV / AIDS i chorób autoimmunologicznych są również czynniki ryzyka. Urazy, z condidtions od zespołu cieśni nadgarstka do ciągniętych więzadeł lub urazami, są również częste przyczyny neuropatii obwodowej. W takich przypadkach mogą być one przemijające, a nie trwałe i mogą rozwiązać na własną rękę. Ekspozycji na toksyny, a alkoholizm, są również czynniki ryzyka. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli witaminy z grupy B są nieobecne z powodu choroby, toksyn i alkoholizm (który jest znany na celu usunięcie z witamin z grupy B).

Varicella zoster (aka półpasiec, bolesna wersja dorosłych ospa wietrzna) może również zostawić swój ślad ze złym przypadku neuropatii obwodowej. Choroba z Lyme, zapalenie wątroby typu C, wirusem Epstein-Barra lub wielu chorób zakaźnych może być przyczyną wystąpienia neuropatii obwodowej. Tylko profesjonalna opieka zdrowotna może odpowiednio doradzić co do przyczyny.

Powikłania bezpośrednie

Osoba z neuropatią obwodową, nie może posiadać dowolną lub ograniczone wrażenia w ich końcach lub kończyn dotkniętych chorobą. Ważne jest to, że ktoś z neuropatią obwodową pilnować dotkniętych stron i sprawdzić nowe urazy, skrajnymi temperaturami (jak wchodzenie do wanny z hydromasażem), ponieważ funkcja ostrzeżenie regularne neurologiczne obrażeń ciała lub skrajnymi temperaturami nie jest już działa poprawnie. Dla osób z cukrzycą, jest nieodłącznym leczyć wolniej niż normalnie. Dlatego wskazane jest, aby zwrócić uwagę na infekcje i nowych ran na codzień.

Zabiegi

Nie jest znane lekarstwo na neuropatię obwodową, ale istnieje wiele metod leczenia, które może zmniejszyć efekty choroby. Powinien bez gadania, że ​​należy unikać nadużywania alkoholu lub innych ekspozycji na toksyny lub miejsca pracy związane z urazami. Przyczyny, które mogą być usunięte pokazać najlepszą nadzieję na całkowite wyleczenie. W przypadku, gdy pacjent nie może odzyskać spontanicznie lub mieć wpływ na wynik poprzez usunięcie przyczyny, to następny najlepszy zestaw środków zaradczych są różne.

Przeciwbólowe są często Najprostszym sposobem ochrony przed bólu związanego z neuropatią obwodową. Inne, mniej powszechne zabiegi obejmują antydepresyjne, lidokaina łatki do miejscowego bólu, a nawet niektóre leki przeciwdrgawkowe, które zostały przedstawione, aby zmniejszyć ból nerwów, takich jak Tegretol, dilantyną Nuerontin i kilka innych.

Neuropatia obwodowa Splot brachialis Leczenie

Neuropatia obwodowa Splot brachialis Leczenie


Neuropatia z brachialis splotu jest stan chorobowy, który powoduje zmniejszone uczucie, ograniczonego ruchu i ból w barku i ramienia. Nerwy w brachialis splotu lub splotu ramiennego, odwołują się rdzeń kręgowy do uzbroić nerwy.

Neuropatia Przyczyny

Według amerykańskiego National Library of Medicine, neuropatii obwodowej brachialis splotu ramiennego plexopathy lub wyników z uszkodzeniem nerwów. Splotu ramiennego może być uszkodzone w czasie porodu i po urazach w okolicy barku.

Leki

Lekarze mogą zalecane leki przeciwzapalne, takie jak steroidy w celu złagodzenia stanu zapalnego. Pacjenci mogą korzystać środki przeciwbólowe, leki anty-zajęcia lub trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych w leczeniu bólu.

Inne zabiegi

Lekarze mogą zalecić szyn lub szelki do ochrony rannego splotu ramiennego, jak leczy i fizykoterapia, aby poprawić ruch. Ciężkie i długotrwałe przypadki neuropatii obwodowej brachialis splotu mogą wymagać operacji, aby zmniejszyć ciśnienie nerwów.

Testy

Lekarze przeprowadzić badanie fizykalne ramion, dłoni i ramienia refleks do identyfikacji uszkodzenia nerwów z neuropatią obwodową (patrz odniesienia 1). Badania rezonansu magnetycznego, biopsje nerwów i badania przewodnictwa nerwowego mogą być również stosowane do diagnozowania ramienną plexopathy.

Komplikacje

U pacjentów z uszkodzeniem splotu ramiennego może rozwijać dłoni i ramienia deformacje, ramię lub powtarzających się urazów paraliż w dłoni lub ramion ze względu na zmniejszenie czucia.

DADS Neuropatia

Dystalnej nabyte symetryczny demielinizacyjna neuropatia (ojców) jest członkiem grupy zaburzeń neuropatią sklasyfikowanych jako przewlekła zapalna polineuropatia demielinizacyjna (mianowicie CIDP). Aby zrozumieć, tatusiowie neuropatii, należy najpierw zrozumieć CIDP.

Przewlekła zapalna polineuropatia demielinizacyjna

CIDP jest chorobą, która zaburza funkcji nerwów i korzeni nerwowych. Jest to zaburzeniem nabytym które leczy się zazwyczaj z immunoterapią. Pacjenci z CIDP może wystąpić stopniowe pogorszenie objawów lub okresami nawrotów i remisji. Zaburzenia CIDP się najczęściej u starszych mężczyzn. Przyczyny są nadal w większości nieznane.

Objawy

Zaburzenia CIDP jak SOCM neuropatia obejmować osłabienie mięśni, zmniejszenie odruchów, sensoryczne, ból, zaparcia i zwężenie kanału kręgowego lub zwężenie lub szyjnego odcinka kręgosłupa lędźwiowego. Osłabienie i czujniki pozbawienie zachodzi stopniowo, zwykle w ruchu z odległego, czy zewnętrzna mięśni proksymalnych mięśni. Ruch kończyn może zmniejszać.

IgM paraproteiną

DADS neuropatia różni się od innych zaburzeń, CIDP powodu obecności paraproteiną IgM. Za dużo tego białka mieliny odszkodowanie w krwi na nerwy. DADS Neuropatia jest inny w tym pacjentów, którzy nie reagują na standardowe immunoterapii. DADS postęp jest wolniejszy niż w innych odmianach CIDP.

Neuropatia szyjki macicy Co to jest?

Kręgosłup szyjny składa się z siedmiu kręgów z podstawy czaszki poprzez szyjkę. Osiem par nerwów podróżować przez otwory w kostnych kręgosłupa szyjnego. Gdy jeden lub więcej spośród tych nerwów przebity może wystąpić bolesne szyjki neuropatie.

Objawy

Najczęstszym objawem jest ból, który promieniuje od szyi w dół do ramion. Ból może być ostry lub tępy, i może znajdować się na jednym lub na obu. Gdy ból towarzyszy drętwienie, mrowienie lub osłabienie, to zwykle oznacza, że ​​kompresja nerwów jest bardziej dotkliwe.

Diagnoza

Badanie fizykalne jest pierwszym krokiem w diagnostyce. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy istnieje ograniczenie ruchu w szyi lub jakiekolwiek osłabienie lub zmniejszenie czucia w rękach. Plain rentgenowskie jest zawsze ważne, aby zobaczyć, czy tam jest jakaś choroba kości kręgosłupa szyjnego. Wreszcie, może być wymagane do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) lub skanowanie CAT.

Przyczyny

Istnieje wiele możliwych przyczyn ciśnieniem w nerwie szyjki. Przyczyną może być tak proste, jak skurcze mięśni lub tak poważne, jak nowotwór. Najczęstszą przyczyną ściśniętymi nerwów w szyjce jest degeneracyjną chorobą kręgosłupa, zapalenie stawów, że forma może powodować występy kostne zwanych ostróg "lub" przepuklina tarcz leżących między kośćmi.

Ulga w bólu

Najbardziej typowe leki przeciwbólowe podane neuropatii szyjki są leki przeciwzapalne i leki przeciwdrgawkowe. Leki te pomagają złagodzić napięte mięśnie i zapalenie nerwów. Kołnierz szyjny (szyi klamra) jest pomocne w celu zmniejszenia nacisku na nerwy, wspierając szyję i głowę. Wstrzyknięcie leków steroidowych jest czasami podana w miejscu, gdzie stan zapalny nerwu wychodzi z kości. Opioidowe są rzadko stosuje się z uwagi na potencjał uzależniający.

Chirurgia

Czasami proste środki nie działają, aby złagodzić ból neuropatia szyjki macicy. Niekiedy może rozwijać i prowadzić do osłabienia w ramionach. W tych przypadkach, operacja może być konieczne. Pęknięta płyta może wymagać naprawy lub niestabilne kręgosłupa może powinny być zamocowane do stabilnej pozycji.

Neuropatia wczesnym początku

Neuropatia wczesnym początku


Neuropatii jest stanem nerwów. Jest to często określane jako neuropatii obwodowej, co ma wpływ na układ nerwowy, które są obwodowe do mózgu i rdzenia kręgowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Czujniki kontroli nerwów obwodowych (ciepło, ból, dotyk), ruch mięśni i autonomiczne funkcje, takie jak tętno, ciśnienie krwi, trawienie i czynność pęcherza. Często, neuropatia będzie wyrażać się w mrowienie i drętwienie kończyn. Istnieje również wrażenie pieczenia i bólu. Wczesnym początku neuropatii może być objawem wielu innych chorób, w tym cukrzycy, witaminy B12 i innych niedoborów, guz mózgu, zakażenia lub choroby genetyczne.

Objawy

Natychmiast udać się do lekarza, jeśli występują objawy, takie jak mrowienie lub uczucie pieczenia w rękach i / lub stóp; ostry ból lub pieczenie uczucie porażenia prądem elektrycznym; wrażliwość na dotyk nawet najlżejszy; Problemy z jelit lub pęcherza moczowego; brak koordynacji lub osłabienie mięśni. Wcześniej leczenie wniesiono, bardziej skuteczne będzie w kontrolowaniu objawów.

Przyczyny

Przyczyny neuropatii znacznie się różnią. Narodowy Instytut Zdrowia klasyfikuje przyczyny na cztery główne kategorie. Uszkodzenie ciała lub urazy jest postrzegane najczęściej w wypadkach samochodowych, upadków i urazów związanych ze sportem. Nerw może być często uszkodzone lub nawet zerwane przez złamaną kość lub przygniecenie przez zwichnięty kręgów. Choroby układowe obejmują cukrzycę (najbardziej powszechne przyczyny w tej kategorii), choroby nerek, zaburzenia równowagi hormonalnej, niedobory witamin, nowotwory i guzy łagodne i powtarzające się ruchy. Zakażenia i choroby autoimmunologiczne takie jak opryszczki, wirusa Epsteina-Barr, HIV i zapalenie wynikające z reakcji układu odpornościowego może powodować neuropatia. Neuropatia może także nastąpić w wyniku chorób genetycznych.

Diagnoza

Ważne jest, aby złapać neuropatii w jego najwcześniejszych stadiach. Ponieważ istnieje wiele możliwych przyczyn, zakres badań powinny być prowadzone, aby szybko zidentyfikować przyczynę. Nie może być wiele factors.For przykład, cukrzycowej może mieć także niedobór witaminy B12. Jeśli jest to przypadku leczenia dwóch płaszczyznach jest konieczne. Testów, które mogą być konieczne m.in. badanie lekarskie, badania krwi, testy siły mięśniowej, MRI (rezonans magnetyczny), TK (tomografii komputerowej) i ewentualnie biopsje nerwów.

Leczenie

Szybka diagnoza i leczenie może prowadzić do objawów zmniejszone. Chociaż nie ma gwarancji na wyleczenie lub odwrócenia stanu, objawy są uleczalne. Nerwów obwodowych może regenerować, jeśli same komórki nerwowe nie są zabijane. Jeżeli istnieje bazowy choroby, takie jak cukrzyca i niedoborem witamin, często agresywne leczenie zatrzymania progresji neuropatii. Jeśli choroba jest kontrolowana dodatkowe uszkodzenie nerwów może zostać zatrzymany. Są też inne zmiany w stylu życia, które mogą pomóc. Utrata masy ciała i ćwiczeń fizycznych zmniejsza obciążenie mięśni i utrzymać przepływ krwi jest bardziej stały. Jeśli palisz, przestań. Palenie zwęża przepływ krwi do kończyn i nasila objawy. Istnieje wiele metod leczenia bólu związanego z neuropatią, w tym leki przeciwdepresyjne. Chirurdzy mogą również zwolnić tych, którzy cierpią z powodu neuropatii powodu problemów z plecami lub zespół cieśni nadgarstka.

Badania

Federalne badania finansowane są prowadzone, aby dowiedzieć się, jak system odpornościowy przyczynia się do dysfunkcji neuropatycznego, zwłaszcza przyczyn zapalenia. Celem terapii jest zwalczanie tych odziedziczonych nieprawidłowości. Inne badania są prowadzone, aby dowiedzieć się, jak zachęcić organizmu naturalne mechanizmy obronne, które chronią neurony i promować ich przetrwania. Są one określane jako "czynników neurotropowych." Mamy nadzieję, że badania doprowadzą do leczenia, które może odwrócić neuropatyczny obrażenia.

Co to jest Sural Neuropatia nerwów?

Co to jest Sural Neuropatia nerwów?


Podobnie jak w innych tkankach organizmu, nerwy są podatne na choroby lub urazu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do nerwów obwodowych, które działają jako autostrady komunikacyjnej łączącej mózg i rdzeń kręgowy z resztą organizmu. Jako podtyp neuropatii obwodowej sural uszkodzenia nerwu ważnych właściwości związane z anatomią i funkcji struktur związanych.

Rodzaje neuronów i Anatomia

Neurony lub komórki nerwowe, nadające się w trzech głównych kategoriach: sensoryczna, silnika lub interneuronów. Neuronów czuciowych odebrać sygnały i przekazuje je do mózgu i rdzenia kręgowego. Natomiast neurony ruchowe otrzymują polecenia z mózgu i rdzenia kręgowego, które przekaźnika do mięśni i gruczołów. Niezależnie od ich funkcji, neurony mają pewne elementy konstrukcyjne: ciała komórki, aksonu i dendrytów. Ciało komórka zawiera jądro i jest siedzibą metabolizmu neuronów za. Aksonów jest długie włókna nerwowe, które przenosi sygnały elektryczne od korpusu ogniwa, natomiast krótkie, wielokrotne występy wymienione dendrytów przesyłania sygnałów przychodzących. Izolacyjne osłonki mielinowej często płaszcze aksonu.

Rodzaje

Nerw jest zasadniczo jak wiązka przewód z aksonów. Termin mono-neuropatia odnosi się do zaburzeń neurologicznych, wynikające z wadliwego działania pojedynczego nerwu. Kiedy kilka nerwów jednocześnie stać dysfunkcyjnych, wynikające choroba jest polineuropatia. Naukowcy i lekarze na ogół zgadzają się, że powszechne neuropatia obwodowa polineuropatia --- --- i często wiąże się z Sural nerw. Jednakże, samodzielnie Sural neuropatia --- lub prawda mono-neuropatia --- to bardzo rzadko.

Opis

W 2006 roku w numerze "Muscle & Nerve" czasopisma, lekarze opisali Sural nerw jako czysto zmysłowej nerwu z anatomicznym trajektorii sprawia, że ​​jest on szczególnie podatny na uszkodzenia. Wynika to z jej zwichrowanych oczywiście dół do unerwiają kostki i zewnętrzną część stopy. Rzeczywiście, Sural nerwów wynika z nerwu piszczelowego w tylnej części podudzia, przechodzi między szefami największych mięsień łydki i podróżuje głęboko w tkankach przed uruchomieniem powierzchownie, blisko ścięgna Achillesa.

Przyczyny

Dane kliniczne biorące w "Muscle & Nerve" punktu czasopiśmie urazu jako najczęstszą przyczyną neuropatii nerwu łydkowym. Możliwe źródła traumy to: złamanie kostki, zwichnięcie kostki, żyły odpędzania operację kolana, biegi długodystansowe, skokowego bydła, wystrzał i kompresji zewnętrznego. W 2009 roku emisji Ortopedii i Trauma, lekarze zauważył, że kompresja może wynikać z nerwów łzy mięśni łydek, a także przerost mięśni. Inne przyczyny neuropatii łydkowym mogą obejmować: zapalenie naczyń lub zapalenie naczyń krwionośnych; Torbiel zwojowych; Sural biopsja nerwu i cukrzycy.

Znaki i objawy

Uszkodzenia nerwów --- i dlatego objawy --- może wystąpić gdziekolwiek w dystrybucji nerwie łydkowym. Sural neuropatia zazwyczaj przekłada się na ból i zaburzenia czucia w skórze stopy i kostki, takich jak drętwienie i mrowienie. Według Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu, ból neuropatyczny zwykle pogarsza w nocy, do tego stopnia, zaburzenia snu.

Diagnoza

Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Stroke wymienia kilka procedur diagnostycznych dla neuropatii obwodowej, w tym dokładnego badania neurologicznego, badanie ogólne, szczegółowy wywiad, badania krwi, skóry, nerwów lub biopsji oraz badań obrazowych. W American Journal of Physical Medicine & Rehabilitation czasopiśmie Dr Manouchehr i koledzy pamiętać, że izolowane Sural neuropatia często stanowi większe wyzwanie diagnostyczne niż inne rodzaje neuropatii obwodowej i wymaga oceny elektro-fizjologiczne.

Leczenie

Dla neuropatii łydkowym wynikającej z uwięzienia nerwu lub kompresji, Ortopedii i Trauma dziennik wymienia chirurgiczne uwolnienie jako najlepszego leczenia. Sural neuropatia związana z problemami kostki może wymagać fizjoterapia, usztywniający lub rekonstrukcji. Ogólnie rzecz biorąc, kluczem do leczenia choroby jest wyeliminowanie lub kontrolowania szczególnych przyczyn, leczenia chorób leżących u podstaw i zachowań adresowe, które mogą doprowadzić do dalszych uszkodzeń.

Leczenie przetok odbytu

Leczenie przetok odbytu


Zakażenie gruczołów odbytu, szczelina (oderwać) lub ropień w odbytu lub odbytnicy mogą czasem spowodować drenaż, aby utworzyć jedną lub wiele tuneli (dróg) w otaczającej tkance. Dróg tych odbytu przetoki powierzchniowych na skórze około odbytu (lub czasem do pęcherza lub pochwy), powodując drenaż, świąd i ból. W czasie, zwłóknieniowe (twardych) trakty na stałe i dalej do drenażu ropy i materiał czasem kału, co zwiększa ryzyko infekcji rozpraszającego o odbytu i w całym organizmie. Przetoki odbytu są także powszechnie po promieniowaniu i choroba Leśniowskiego-Crohna i odbytnicy.

Leczenie medyczne

Według SC Smeltzer i B. Bare w Brunner & Suddarth w Textbook of Medical-pielęgniarstwo chirurgiczne leczenie zależy od stopnia zakażenia i przyczyną z przetokami. Wstępne leczenie w celu zmniejszenia infekcji i zazwyczaj zawiera antybiotyki sitz (ciepła) WC 3 do 4 razy dziennie, w celu zwiększenia przepływu i zmniejszenia stanu zapalnego. Drenaż może podrażniać skórę, dlatego należy używać krem ​​ochronny dla skóry / maść (Aloe Vesta, Calmoseptine) oraz jednorazowe wkładki. Drenaż kału może zainfekować pochwę i / lub pęcherza moczowego, więc trzeba ćwiczyć higieny, mycie powierzchni i często zmieniających Jednorazowe wkładki, gdy są zabrudzone.

Drobne zabiegi / Procedury

W niektórych przypadkach, metoda chirurgiczna nie wskazano inaczej, tak jak w przypadku choroby Crohna (ponieważ mają tendencję do nawrotów przetoki), więc leczenie ma na celu zapobieganie dróg przetokę na uszczelnianie na powierzchni, co powoduje drenaż basenu, stanowiące ropnia. Jeśli ropień został już utworzony, chirurg otwiera przewód i drenuje ropień. Czasami chirurg materiał nici szwów (Seton) za pośrednictwem przewodu przetoki zachować to patent (otwarty) i opróżniania. Chirurg może również wstawić mały dren do przewodu. Zgodnie z Mayo Clinic, jeśli przetoki jest mała i czysty, chirurg może wybrać szwów wewnątrz przewodu i uszczelniania przewodu fibryny chirurgicznego lub kolagenu kleju z zewnątrz.

Leczenie chirurgiczne

Według HemorrhoidNet około 20 procent przetoki powtarzać po operacji chirurgicznej, ale usunięcie jest jedynym skutecznym lekarstwem większości przetok. Ponieważ przetoki zwykle podróżować przez zwieracza odbytu (mocno pasma mięśni, które zamyka odbyt), naprawa chirurgiczna może spowodować uszkodzenie tych mięśni i powodują nietrzymania stolca. Zabiegi chirurgiczne obejmują fistulotomy, które akcyzowej (odcina) Otwarcie na wewnętrznej i błony śluzowej przewodu i przetoki, które akcyza cały przewód. Czasami stosuje się laser do usuwania przewodu. Zgodnie z Mayo Clinic innego podejścia do cięcia skrzydełko od ścianki odbytnicy, obejmują obszar, na którym wewnątrz przewodu jest usuwany. Seton (długość nici lub taśmy gumowej) może być również umieszczony wokół części zwieracza tak, że przecina się powoli, co powoduje mniejsze uszkodzenia niż wycięcie chirurgiczne.

Neuropatia Choroba nabytego

Neuropatia jest spowodowany uszkodzeniem nerwu obwodowego układu nerwowego. Choroba jest nazywany neuropatia obwodowa. Zazwyczaj występuje z uszkodzenia nerwów aksonów. Neuropatia występuje wówczas, gdy nabywane autonomiczne włókna nerwowe są dotknięte albo wybiórczo lub nieproporcjonalnie. Choroba może być wyleczona, na podstawie warunków bazowych jednostki. Według Medicalnewstoday.com, nabyte neuropatia dotyczy 20 mln osób, a połowa z tych, którzy cierpią na cukrzycę.

Co to jest Neuropatia Choroba?

Neuropatia jest chorobą układu nerwowego. Przewody te są "biologiczne", które łączą mózg, rdzeń kręgowy, a wiązka nerwów, że wiadomości silnikowe transportu do różnych mięśni i informacji, a następnie do mózgu sensorycznej. Istnieje kilka typów neuropatii, z których jedna jest neuropatią obwodową, która występuje na skutek pogorszenia funkcji nerwowych w końcu kończyny osoby. Powoduje to zmniejszenie czułości w rękach, nogach i stopach, co czuje się jak "mrowienia", podczas gdy inni odczuwają ból. Neuropatia może być dziedziczna lub nabyta.

Klasyfikacja

Obwodowej jest sklasyfikowany jako mononeuropatii, który obejmuje jeden nerw, takich jak zespół cieśni nadgarstka, stwardnienie mononeuropatii, która dotyka dwóch lub więcej nerwów i polineuropatii, wpływając na stopy i nogi.

Przyczyny

Nabyta neuropatii mogą być spowodowane urazami, zaburzeń metabolicznych, takich jak enzymy usterek i ekspozycji na toksyny, które są truciznami wewnątrz jak i na zewnątrz korpusu. Najczęstszą przyczyną jest cukrzyca, ale może być również przypisane do złego odżywiania, innych chorób, ciśnienia lub urazu. W niektórych przypadkach, uważa się, idiopatyczną neuropatię, ponieważ nie ma znanej przyczyny.

Objawy

Nabyte neuropatia powoduje ból, drętwienie rąk i nóg i czasami mrowienie lub uczucie pieczenia. To może wpłynąć na nerwy ruchowe, które kontrolują ruchy i nerwy czuciowe, które wykrywają, ciepła lub zimna bólu. U niektórych osób z neuropatią autonomiczną, ma ponoć dotkniętych narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych, pęcherza moczowego lub jelita.

Leczenie

Leczenie obejmuje ustalenie i obróbkę przyczyny, na przykład cukrzycę pełniącą słabą kontrolę cukru. Większość ludzi nie utwardza ​​się, nawet po leczeniu i zmuszone są do kontynuowania leczenia dotkniętych kończyny, w celu zabezpieczenia ich przed się zbyt gorąca lub zimna i zapobiegania wypadkom. Osoby te powinny szukać pomocy podiatry i używać leki przeciwbólowe i leki, takie jak niskie dawki amitryptyliny w celu zapewnienia pomocy. Sterowanie opiera się na ból, jak szybko podstawowe problemy mogą być leczone lub poprawy objawów. Terapie alternatywne, takie jak Botox, kannabinoidów i suplementami diety mogą również zostać użyte.

Zapobieganie

Istnieje wiele osób może podjąć kroki mające na celu zapobieganie neuropatii, takie jak odpowiedniej pielęgnacji stóp, zwłaszcza chorych na cukrzycę, zaprzestanie palenia, zdrowe odżywianie i unikanie zbędnej presji na kolanach i łokciach, aby zapobiec nowej uszkodzenia nerwów.

Szczelina odbytu Diagnostyka

Anal pęknięcia są bolesne warunkiem, który wpływa nie określonej grupy płci lub wieku. Pęknięcia są spowodowane szkody do kanału odbytu i może być potwierdzone przez pracowników służby zdrowia. Większość szczeliny odbytu są traktowane w domu, a niektóre szczeliny nie wymagają żadnego leczenia w ogóle.

Co to jest Szczelina odbytu?

Szczelina odbytu jest częstym schorzeniem, które powoduje ból przy konieczności wypróżnienia. Występuje ona, gdy nie jest rozdarcie błony śluzowej odbytnicy lub dolnej powierzchni powszechnie znany jako odbytu. To zwykle nie prowadzi do dalszych poważnych schorzeń. Anal szczeliny są powszechne zarówno u kobiet jak i mężczyzn i wpływają każdym wieku.

Przyczyny

Uraz kanału odbytu jest przyczyną szczeliny odbytu. Takie urazy mogą być duże stolce próbują przejść przez kanał odbytu, napinając podczas wypróżnień, stosunek analny lub porodu. W niektórych przypadkach mogą one być wywołane przez poważniejszych stanów, na przykład choroba Crohna, choroba zapalna jelit lub HIV.

Objawy

Wypróżnienia, które charakteryzuje się palenie, pieczenie i ostry ból najprawdopodobniej wskazuje na obecność szczeliny odbytu. Ból może trwać kilka godzin i może być ciężkie. Szczeliny mogą mieć żółtawe absolutorium, swędzenie, a krwawienie niewielkie. Krwawienie pojawi się jako mała miejscu jasny czerwony krwi na papierze toaletowym lub w muszli klozetowej. Nie należy mylić z ciemnoczerwonej krwi zmieszanej z taboretu, gdyż może to być oznaką bardziej poważnego stanu, takich jak polipy jelita grubego lub uchyłkowatości.

Diagnoza

Lekarz najprawdopodobniej rozpocznie się oględzinom na podstawie objawów zostały przedstawione. Ponadto, może on wykonać przy użyciu cyfrowego egzamin palec w rękawiczce do zwiedzania okolicy wewnętrznego. Ponadto, może on zdecydować się na użycie anoscope. To jest krótki, oświetlony zakres, który pomaga w badaniu kanału odbytu. O ile nie jest to absolutnie konieczne, lekarz najprawdopodobniej czekać, aż szczelina jest uzdrowienie lub uzdrowił przed wykonaniem cyfrowy lub anoscope egzamin. Ten egzamin może określić, czy szczeliny są spowodowane warunkami, takimi jak HIV, choroba zapalna jelit i innych cięższych warunkach.

Leczenie

Większość szczeliny mogą być traktowane w domu. Nasiadówki, moczenie w ciepłej płytkiej wodzie, może być kojąca ulga i zalecane są od dwóch do trzech razy dziennie. Bardzo ważne jest zapobieganie zaparcia, które pogarsza stan. Można to osiągnąć przez dodanie włókien do diety, do picia dużo płynów, zwłaszcza wody, w razie potrzeby, przy zmiękczacze kału. Chociaż ból może zniknąć, może być kilka tygodni przed rzeczywista szczelina całkowicie leczy.

Neuropatia Objawy lędźwiowo

Neuropatia Objawy lędźwiowo


Neuropatia (uszkodzenie nerwów) w regionie lędźwiowo (dolnej części pleców) często powoduje bóle nie tylko w tylnej nogi, ale także. Neuropatii w tym obszarze może powodować szereg objawów, począwszy od łagodnej do ciężkiej.

Przyczyny Objawy

Kilka warunki mogą wpływać na kręgosłup i plecy, począwszy od choroby zwyrodnieniowej stawów do przepukliny dysku. Problemy te mogą wywierać nacisk na otaczające nerwów, prowadząc do różnych objawów.

Ból

Ból jest jedną z najczęstszych objawów neuropatii. Może on wynosić od nudne i ostry i pulsujący do fotografowania. To może mieć wpływ tylko plecy lub ruch w dół nogi, a także, zgodnie z Mayo Clinic. Ból z uszkodzenia nerwów często pogarsza się, gdy siedzi, kichanie, kaszel lub robi żadnej innej działalności, która wywiera presję na dolną część pleców.

Nieparzyste Sensations

Uszkodzenie nerwów w plecach może objawiać jako drętwienie, mrowienie, kłucie, na przemian zimne i gorące doznania i skurcze mięśni. Objawy te mogą również poruszać się w dół nogi.

Funkcja pęcherza moczowego i jelit

Niezdolność do kontrolowania jelit i pęcherza moczowego wskazują poważne uszkodzenie nerwów i należy udać się do lekarza od razu.

Leczenie

Jeśli wystąpią objawy uszkodzenia nerwów w dolnej części pleców, skonsultować się z lekarzem. W większości przypadków, leczenie zachowawcze, jak reszta, leków i terapii fizycznej może przynieść ulgę. Wyjątkiem byłaby utrata funkcji pęcherza moczowego i jelit, co wymaga bardziej agresywnych działań.