adcov.com

nerwiak nerwu kulszowego

Zespół gruszkowaty nerwu kulszowego

Mięśni piriformis tworzy prawdziwe upierdliwe dla wielu ludzi. Działania powtarzające się mogą być przyczyną wszelkiego bólu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co to jest mięsień piriformis, dlaczego powtarzające się działania mogą tworzyć ból i jak rozwiązać te działania za pomocą naturalnych środków.

Co to jest gruszkowaty?

Piriformis jest jednym z sześciu zewnętrznych głębokich mięśni rotatorów w obszarze pośladków. Nerw kulszowy zstępuje z kręgosłupa i kilka rzadkich przypadkach mięśni ma podwójne brzuch i nerwu kulszowego przechodzi środku głowy. Zespół ten tworzy ogromny ból dla jednostki i mogą wymagać rozległe środki w celu zmniejszenia. Wielu innych dostać wariackie upierdliwe lub obszarze bioder w ich wieku. Ból ten może wydawać się odejść na początku, ale wciąż wraca i coraz trudniej zwolnić z każdego incydentu. Zaczynamy jako dziecko z elastycznością 100 procent i każdego upadku i uderzenia przypada w naszych mięśni na przestrzeni lat. Problem nigdy nie będzie naprawdę zniknie dopóki nie masować się. Zamiast tego, po prostu buduje się aż do mięśni siedzi na 90-100 procent skurczu i jest zablokowana w tym nerwów.

Co tworzy ten ból?

Najczęściej powtarzające się działania, takie jak, jak wspinać się po schodach lub jeśli robisz dużo posiedzenia stworzy szczelność w mięśniach. To z kolei zaciska wokół nerwu kulszowego duszący go, wysyłającego ból lub pieczenie w dół nogi. Inną możliwością jest uraz stworzony od upadku na tyłek i uszkodzenia mięśni, powodując ich zwężenie.

Jakie działania Bo ten ból?

W asyst piriformis mięśni poprzecznie w uprowadzeniem i obracające się z uda, więc uważaj jak chodzisz i siedzieć, szczególnie w samochodzie. Jak można ustawić stopy na pedałach gazu i hamulca może naprawdę ogromna różnica szczególnie w długiej podróży. Upewnij się, aby spróbować utrzymać stopy skierowany prosto w pozycji godziny 12 podczas chodzenia, siedząc lub pracuje. Im więcej palce wydają się wskazywać w kierunku pozycji 10 i godzina druga, tym większe szanse na uzyskanie piriformis problemów.

Jak pozbyć istniejących Pain

Pierwszą rzeczą do spróbowania, jest ciepła i zimna. Jeżeli szkoda nastąpiła w ciągu 48 godzin, spróbuj najpierw zimno. Worek mrożonych grochu działa świetnie i spełnia bardzo dobrze kontuzji. Jeśli jest to starszy uraz, podgrzewać spróbować zwolnić uścisk śmierci, że piriformis ma na nerw. Powinieneś zacząć ulgę raz mięśni rozluźnia i zaczyna się przepływ krwi do niego. Nerw kulszowy ból powinien zacząć się zmniejszać w tym miejscu również. Teraz jest dobry czas, aby wydostać piłkę tenisową, wstać przed solidnej ścianie i toczyć piłkę dookoła na mięśnie tyłek, aż znajdziesz hot spotów. Prasa w piłkę / ścianie 20-25 sekund na miejscu rosnącej presji przez pochylony do przodu. Przenieść piłkę z biodra całej tyłek uderzając wszystkie obolałe gorących punktów zmierza w stronę sacrum. Możesz także spróbować tego na podłodze, ale wiele osób ma trudności wstawania po. Następny ponowne zastosowanie ciepła lub zimna i pocierać w jakiś mazidła i niech moczyć w mięsień. Jeśli mięśnie nadal nie reaguje dostać się do zobaczyć głęboki masaż tkanki nerwowo-terapeuty na dobry masaż. Jeśli to nie pomoże udaj się do lekarza.

Podsumowując

Próbując dowiedzieć się, jakie działania jest tworzenie problemu, można zatrzymać obciążających mięśnie i rozpocząć leczenie. Regulacja stopy podczas chodzenia, siedząc i działa do 12 pkt w pozycji godz pomoże wiele. Podgrzewać tyłek bo zdrowy mięsień nie boli tak porusza wszystkie kwasy mlekowego z mięśni pozwala świeżej krwi, aby uzyskać w. Zastosuj ciśnienie z piłką tenisową aż mięśni rozluźnia i relaksuje umożliwiając większy przepływ krwi do obszaru. Ponowne stosowanie ciepła lub zimna i zrobić kilka przysiadów, aby rozciągnąć go. Zastosuj trochę maści do ogrzewanego, wyciągnął mięśni i relax.Taking kroki można zaoszczędzić znaczne ból i bezsenne noce

Jak leczyć nerwu kulszowego ściągnięty

Jak leczyć nerwu kulszowego ściągnięty


Nerw kulszowy jest największa nerwowych w ciele, biegnący od podstawy rdzenia kręgowego do stopy. Czasami może wybrzuszenie dysku kręgosłupa na miejscu i szczypta nerw kulszowy. To może powodować łagodne lub ciężkie pulsowanie pleców i nóg.

Instrukcje

1 Wybierz się do lekarza rodzinnego lub ortopedy.

2 Weź aspirynę lub ibuprofen, aby złagodzić dyskomfort. Biorąc dwie aspiryny codziennie, nawet jeśli nie cierpią z bólu kulszowego, może zapobiec ponownemu wystąpieniu bólu.

3 miejsce co najmniej jedna poduszka pod kolana, gdy leżysz. To pomaga zmniejszyć nacisk, że dysk jest wprowadzenie na nerwu kulszowego.

4 Reszta na twardym materacu lub na podłodze, gdy kulszowy ból jest ostry. W łóżku, wstając tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, przez 3 dni.

5 Poproś o pomoc, aby dostać się z łóżka i do kąpieli lub pod prysznicem, dzięki czemu nie męczy się plecami, podczas gdy coraz górę iw dół.

6 Zastosuj gorących lub zimnych paczki do pleców i górnej części nóg. Czasami lód będzie działać lepiej niż ciepła; w innym czasie, poduszka cieplna wykona lepszą robotę łagodzeniu bólu. Spróbuj zarówno zobaczyć, który z nich jest bardziej skuteczne dla Ciebie.

7 Nie należy podnosić niczego.

8 Nie zginać lub siedzieć w miękkie fotele.

9 Poproś lekarza o receptę przeciwbólowe czy silny ból kulszowy nadal.

10 Jedz dieta bogata w błonnik, owoce i warzywa, aby zapobiec zaparciom. Starając się oczyścić drażni nerw kulszowy.

Wskazówki

 • Jeśli kulszowy ból jest ostry i bezlitosne lub jeśli zaczniesz mając trudności z chodzeniem, być może trzeba będzie rozważyć operację dysku lub konieczności specjalnego enzymu wtryskiwanego do dysku, aby ją pomniejszyć.
 • Leżenia w łóżku nie okazał się być korzystne w leczeniu przebity nerw kulszowy, ale to nie było standardowe leczenie od 1930 roku.
 • Rwa kulszowa ma tendencję do nawrotu, zwłaszcza gdy dysk wybrzuszony nie jest chirurgicznie naprawy.
 • Ściągnięty nerwów powinny czuć się lepiej w ciągu kilku dni, ale może trwać nawet do kilku tygodni.
 • Użyj pas wagi przy podnoszeniu czegoś ciężkiego, aby zmniejszyć możliwość ponownego urazu.
 • Nigdy nie próbuj "zwiać" ściągniętym nerwem.
 • Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem lub innym opieki zdrowotnej przed profesjonalnym angażowania się w działalność związaną ze zdrowiem i odżywianiem. Ta informacja nie ma być substytutem dla profesjonalnych porad medycznych lub leczenia.

Jak leczyć nerwu kulszowego Po operacji kręgosłupa

Według informacji na stronie internetowej Health kręgosłupa Kręgosłup-Health.com, nerwu kulszowego jest nerw, który biegnie przez dolną część pleców, pośladków i dół swoich tyłu nogi. Nerw ten może zostać pochwycona po zabiegach chirurgicznych lub uszkodzenia, co prowadzi do wystąpienia objawów, takich jak ból w miejscowego, przewlekła mrowienie nóg, słabość lub drętwienia przez dotkniętych obszarach. Na szczęście, warunek ten może być wspomagane przez zastosowanie prostych technik rozciągania.

Instrukcje

1 Połóż się na plecach i wykonać proste kolano-to-piersiach odcinek, aby złagodzić ból w nerwu kulszowego po operacji. Po prostu zrozumieć uszkodzoną nogę obiema rękami owiniętymi wokół dolnej części nogi, chowając kolana do góry i wyciągając ją do swojej piersi. Przytrzymaj ten odcinek na 10 do 20 sekund, powtarzając kilka razy, jeśli jest to konieczne, aby zmniejszyć objawy rwy kulszowej.

2 Wykonaj przekrój odcinka kolana, podczas gdy jeszcze na plecach dalej rozciągnąć na tym terenie. Zacznij od leżącej z nogami płasko na podłodze z ugiętymi kolanami pod kątem 45 stopni. Przejechać jedną nogę na nogę (zaczynają się od prawej nogi są skrzyżowane na lewo), a następnie wcisnąć obie nogi w prawo. Zwiększenie ciśnienia delikatnie, aby nie pogarsza mięśni dotkniętych trzymającego w położeniu rozciągniętym przez 15 do 30 sekund, a odwrócenie położenia i powtarza się z przeciwległego boku.

3 Wyciągnij ścięgna w celu dalszego zmniejszenia bólu i objawów z rwa kulszowa. Połóż się na podłodze z nogami prosto przed siebie. Weź ręcznik na obu końcach i owinąć go wokół łuku stopy na stronie, że jest chora. Poleżeć, używając ręcznika delikatnie podnieść nogę do góry w kierunku sufitu, aż poczujesz rozciąganie nasileniu łagodnym do umiarkowanego w ścięgno podkolanowe. Przytrzymanie w tym od 10 do 15 sekund, powtarza się kilka razy jest to konieczne, aby złagodzić objawy.

Znaki i objawy nerwu kulszowego uderzeniowego

Znaki i objawy nerwu kulszowego uderzeniowego


Wyniki rwa kulszowa w bólu w okolicy, które promieniuje od pośladka aż do tylnej części kończyny dolnej. Rwa kulszowa i nerw kulszowy uderzeniowe, które są ściśle ze sobą powiązane, są często bardzo bolesne, chociaż zakres, charakter i zakres bólu może zmieniać się od osoby do osoby. U niektórych osób, ból może trwać całe życie, podczas gdy w innych może pochodzić w pewnym momencie, a potem po prostu znikają. W jeszcze innych, poziom bólu wahać. Istnieje kilka objawów nerwu kulszowego uderzenia:

Ból w dolnej części pleców

Ból w dolnej części pleców jest najbardziej konkretnym znakiem uderzaniem nerwu kulszowego. Osoba z wbitymi nerwu kulszowego będzie miał silny ból od pośladka do kończyny dolnej. Gdy nerw kulszowy, który biegnie od biodra do tylnej nogi, zderza (co oznacza, uwięzione lub sprężone), ekstremalne zapalenie wyników strefy. U większości ludzi, to ból pogarsza ruchów ciała, takich jak zginanie do przodu lub do tyłu, kichania lub kaszlu. Często Ból jest opisywany jako ból strzału, zwłaszcza przy przesuwaniu.

Ból w niektórych pozycjach

Gdy nerw kulszowy zderza, może się okazać, że prawie niemożliwe, aby stać lub pozostają w niektórych pozycjach. Zazwyczaj osoby w oddziaływującego nerwu kulszowego nie uklęknąć przez długi okres czasu. Stojąc na palcach lub utrzymanie dotkniętej zgięte nogi stojąc może również spowodować wysoki stopień bólu.

Drętwienie lub osłabienie

Zazwyczaj nerw kulszowy zderzanie występuje w najwyższej rdzenia korzenie nerwowe zwane sakralna 1 (S1) lub lędźwiowego 5 (L5). W efekcie, szczypał lub uderzają nerw kulszowy mogą powodować uczucie drętwienia w regionach to wpływa. W innych przypadkach, nerw kulszowy zderzanie charakteryzuje się również uczucie pieczenia w nerw, który biegnie od górnego biodra do stawu skokowego lub palca. Jednak zazwyczaj, rwa kulszowa, który wpływa na mięśnie powoduje ból i tkliwość, ale nie drętwienie, osłabienie lub spalanie. Tak więc, obecność lub nieobecność tego objawu pomaga lekarz określa, która nerwu (ów) opływane.

Idzie Bad dla nerwu kulszowego?

Idzie Bad dla nerwu kulszowego?


Rwa kulszowa jest stanem, w którym nerw kulszowy jest ściśnięte lub sprasowane, powodując ból, drętwienie i / lub uczucie mrowienia na jednej lub obu nóg jeden. Uszkodzenia nerwu kulszowego może prowadzić do utraty czucia i ruchu nóg. Spacerować mogą zwiększać ryzyko rwa kulszowa, ale może również pomóc w leczeniu go.

Objawy

Rwa kulszowa może być widoczne podczas pierwszego spaceru. Objawy mogą być również pogarsza chodzenie.

Przyczyny

Rwa kulszowa spowodowana jest zazwyczaj pewnego rodzaju uszkodzenia dysków kręgosłupa, takich jak poślizgnął dyski, zdegenerowanych dysków lub guzy. Może to być również spowodowane przez zespół periformis i urazach miednicy.

Diagnoza

Rwa kulszowa często jest diagnozowana poprzez egzaminów fizycznych, historii medycznej, promieniowania rentgenowskiego, skanów CT i MRI.

Leczenie

Rwa kulszowa jest traktowany leków, terapii fizycznej i, w ostateczności, chirurgii. Niewielki wpływ ćwiczeń, takich jak pływanie, jazda na rowerze lub pieszo mogą być stosowane w leczeniu rwa kulszowa.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Brak aktywności, takich jak siedzi lub leży przez dłuższy czas, może spowodować rwa kulszowa. Zdrowy, aktywny styl życia zazwyczaj zapobiega rwa kulszowa.

Ryzyko

Spacerowiczów i biegaczy może być większe ryzyko niż inne dla rwy kulszowej powodu regularnego ciśnieniem rdzenia.

Ból nerwu kulszowego napięcia przedmiesiączkowego

Ból nerwu kulszowego napięcia przedmiesiączkowego


Ból promieniujący od miednicy i podróży w dół nogę zanim miesiączka może być ból nerwu kulszowego napięcia przedmiesiączkowego. Jest to warunek, który jest ból powodowany przez nerw kulszowy spotęgowane przez tkanki śluzówki macicy rośnie w jamie brzusznej, który jest przyłączony do lub znajdującego się w pobliżu swojego nerwu kulszowego. Hormony w czasie cyklu miesiączkowego wywołać tkanki endometrium do pęcznienia i naciśnij na nerw kulszowy, powodując ból. Chociaż chirurgia jest najbardziej powszechnym rozwiązaniem, terapię hormonalną i leczenia bólu mogą być opcje leczenia bólu przedmiesiączkowego nerwu kulszowego.

Co to jest nerw kulszowy?

Twój nerw kulszowy jest duży nerw, który działa od połowy dolnej części pleców w dół obu nóg. Biegnie za kolanami i na dół do stóp. Nerw kulszowy kontroluje uczucia w nogach, a gdy staje się podrażniona może powodować ból w dolnej części pleców, bioder i nóg. Ból może rozpocząć jak mrowienie i przejść do osłabienia i drętwienie. Ból może promieniować tak daleko, jak palce.

Co to jest endometrioza?

Endometrioza pojawia się, gdy rośnie poza macicy w macicy. Jego przyczyna nie jest znana, ale występuje u 1% do 5% kobiet w wieku rozrodczym lat. Tkanka może hodowano na pęcherz, jajnika lub na brzuchu. Objawy mogą obejmować bolesne okresy, ciężkie okresy, ból w okolicy miednicy i ból w dolnej części pleców. Nieleczona endometrioza może powodować bezpłodność, ponieważ tkanka może zablokować jajowodów łączące jajników do macicy.

Objawy endometriozy są gorsze przed i podczas cyklu miesiączkowego, ponieważ każdy miesiąc ciało mówi tkanki macicy budować wyściółki macicy. Ponieważ nie ma to miejsce nagromadzenie cieczy na komórce, ponieważ tkanka macicy wzrosła poza macicą jest albo uwalniane do organizmu powodującego zapalenie lub jest zawarta w cieczowy worka podobny do torbieli. To nagromadzenie płynu i tkanki powoduje nerwów stać się stan zapalny. Może to spowodować, że tkanka endometrium pogłębić nerwy i narządy w pobliżu ich lokalizacji, co powoduje ból.

Objawy napięcia przedmiesiączkowego ból nerwu kulszowego

Gdy tkanka macicy rośnie poza macicą pobliżu nerwu kulszowego, może powodować silny ból promieniujący z dolną powrotem do biodra i nogi. Ból może stać się na tyle poważne, aby zakłócić normalne codzienne czynności. Tkanka śluzówki macicy może się przyłączać do nerwu kulszowego. Mogą wystąpić problemy jelitowe, takie jak biegunka, zaparcie, ból i wzdęcia.

Zabiegi chirurgiczne

Laparoskopia może być stosowany do diagnozowania i leczenia wzrostu tkanki endometrium. Lekarze używać intensywne ciepło do zniszczenia tkanki endometrium i blizn. Mniej szkody wyrządzone zdrowych tkanek przez tę procedurę. Czas regeneracji jest znacznie szybsza niż w przypadku tradycyjnej chirurgii.

Laparotomii lub poważna operacja brzuszna, jest czasami potrzebne, jeśli endometrium obszar tkanki jest duża. W tym sposobie, chirurg robi dużego nacięcia brzucha i fizycznie usuwa tkankę. Czas powrotu do tego zabiegu może trwać do dwóch miesięcy.

Histerektomia jest ostatecznością i tylko wtedy, gdy endometrosis uszkodził macicę lub jajniki. Chirurg usuwa macicę i jajniki, jeśli są one dotknięte. Czas powrotu do tej procedury może być od czterech do sześciu tygodni.

Hormonalna terapia

Lekarz może zalecić leczenie hormonalne, jeśli ból nie jest ciężka i operacja nie jest uzasadnione. Obejmuje to pigułki antykoncepcyjne. Progestageny są stosowane dla kobiet, które nie mogą przyjmować estrogenu. Oba z nich są używane do regulowania swoich okresów i zmniejszyć objawy.

Agonistów hormonu realeasing gonadotropiny (GnRH) pracy poprzez zmniejszenie ilości estrogenu w organizmie. To pomaga złagodzić objawy i zatrzymuje się okresy. Nie jest zalecane, aby pozostać na tej terapii dla więcej niż sześć miesięcy, chyba że brać estrogen wraz z GnRH.

Leki przeciwbólowe używane do złagodzenia objawów

Lekarz może traktować swoje objawy z ponad-the-counter leków, takich jak naproxyn (Aleve) lub ibuprophen (Motrin lub Advil). Jeśli nie łagodzenia bólu, ona może przepisać mocniejsze leki przeciwbólowe dla Ciebie.

Życie z Prementrual nerwu kulszowego Pain

Można zmniejszyć objawy, ograniczając spożycie kofeiny i alkoholu. Regularne ćwiczenia mogą pomóc złagodzić ból. Korzystanie ciepła lub zimne okłady mogą oferować pewne ulgi. Uzyskiwanie pomocy w Internecie może pomóc w radzeniu sobie z emocjonalnym aspektem tego stanu. Komunikacja z lekarzem i uczenia się jak najwięcej na temat swojej choroby może pomóc znaleźć ulgę.

O nerwu kulszowego ból pachwiny

Ból nerwu kulszowego, zwany także rwa kulszowa, charakteryzuje się bólem zestrzelenie nóg, pośladków i krocza. Nerw kulszowy ból jest spowodowany przez nerw kulszowy, który biegnie wzdłuż kręgosłupa i nóg. Ból w pachwinie może być również spowodowane przez napięcie mięśni i jest częściej u mężczyzn niż u kobiet. Leczenie bólu nerwu kulszowego pachwinie obejmuje odpoczynek, leki przeciwbólowe, a w niektórych przypadkach, fizykoterapia.

Sciata Pain

Termin odnosi się do fotografowania Rwa kulszowa ból, który działa w dół z tyłu nogi i mrowienie w nogach. Jest to spowodowane od podrażnienia lub uszkodzenia nerwu kulszowego. Rwa kulszowa nie jest chorobą, lecz objawem innych schorzeń, takich jak przepuklina dysku.

Nerw kulszowy

Nerw kulszowy jest najdłuższy nerwowych w ciele. Biegnie od rdzenia kręgowego do bioder i pośladków, a następnie kontynuuje się każdą nogę. Ból w szyi, pleców, pachwiny i nogi często przypisuje się podrażnienia lub uszkodzenia nerwu kulszowego, według dr Victor Dolan.

Ból pachwiny

Ból pachwiny opisuje dyskomfort gdzie nogi i brzuch spotykają. U mężczyzn, określenie "ból w pachwinie" może także odnosić się do jąder bólu. Mężczyźni są bardziej narażeni na ból pachwiny niż kobiety. Mężczyźni, którzy grają sportów, takich jak piłka nożna czy piłka nożna są narażone na ból pachwiny w pewnym momencie lub innego.

Przyczyny

Oprócz napięcie mięśni i rwa kulszowa, istnieje wiele innych przyczyn bólu pachwiny. Na przykład, kamienie nerkowe, przepukliny, guzy, zapalenie lub ściśnięte nerwy są najczęstsze przyczyny bólu w pachwinie. Leczenie obejmuje odpoczynek, leki przeciwbólowe, aw niektórych przypadkach, terapia.

Expert Insight

Skontaktować się z lekarzem, aby umówić się na spotkanie, jeśli ból jest wynikiem niedawnej kontuzji. Szukajcie natychmiastowej pomocy medycznej w nagłych wypadkach, jeśli jesteś mężczyzną i ból dotyka jednego jądra przez ponad trzy godziny, masz krew w moczu.

Joga dla nerwu kulszowego Pain

Ból nerwu kulszowego lub rwa kulszowa, jest wynikiem podrażnienia lub uszkodzenia nerwu kulszowego - duży nerwu, która biegnie od biodra do podeszwy stopy. Istnieje kilka przyczyn rwy kulszowej, w tym przepukliny dysków lędźwiowych, stenozy lędźwiowej i obcisłe piriformis mięśni. Program ćwiczeń jogi może złagodzić ból nerwu kulszowego, ale jest kilka ważnych wskazówek, których należy przestrzegać.

Zdiagnozować przyczynę

Rwa kulszowa nie jest chorobą sama w sobie, lecz objawem głębszych podstawowy problem. Chociaż joga jest łagodny i korzystna forma ćwiczeń, nie wszystkie pozy są odpowiednie dla wszystkich warunkach. Na przykład, z tyłu rozszerzenia mogą pomóc komuś z przepuklina dysku, ale pogorszyć lędźwiowego zwężenie. Tak, ktoś rozważa wykorzystanie jogi w leczeniu rwa kulszowa powinien najpierw skonsultować się z lekarzami w celu ustalenia przyczyny ich rwa kulszowa i które ruchy, jeśli w ogóle, aby uniknąć.

Skonsultuj się Yogi

Jedną z korzyści jog jest, że może być wykonane w dowolnym miejscu, każdy, w dowolnym momencie. Mimo to, dla osób z urazami, to najlepiej, aby uczestniczyć w co najmniej jednej klasy jogi i porozmawiać z instruktorem. Dodatkowo certyfikat instruktorom Joga badania patologii i anatomii w ramach szkolenia nauczycieli więc powinny mieć informacje, na których pozuje są najlepsze dla określonych warunków. Instruktorzy jogi nie są licencjonowane lekarzy, więc nie mogą diagnozowania lub leczenia choroby. Ale mogą pomóc zaprojektować serię asan terapeutyczne dla wstępnie zdiagnozowano choroby. Mogą one również uczy odpowiednią postać aby uniknąć zranienia.

Eksperyment ze stylami

Istnieje kilka różnych stylów jogi od szybkim tempie i stylu Ashtanga Vinyasa, do spokojnej i relaksującej regenerujący stylu. Oni wszyscy używają podobnych pozach, ale różnica jest w realizacji. Dla wielu ludzi wychodzących z kontuzji lub choroby, że "miękkie" style, jak i naprawczej, Kripalu Anusara może być najlepszym. Jednak niektórzy ludzie mogą uznać, że ich osobowości i poziom fitness, są lepiej dostosowane do bardziej energicznego praktyce. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby spróbować różnych stylów, aby zobaczyć, który pasuje. Wiele studia jogi pozwoli ludzi do udziału w co najmniej jedną wolną klasę próbki ofiary.

Słuchaj Ciała

Joga to praktyka terapeutyczna, ale wciąż jest to możliwe, aby uzyskać rannych. Dla większości ludzi, uszkodzenie występuje, gdy próbują wcisnąć swoje ciała poza ich ograniczenia. Przede wszystkim praktyka jogi jest osobiste i indywidualne - nawet podczas pracy w grupie. Tak więc, może to być kuszące, aby spróbować go tak głęboko, jak inne, kluczowe jest, aby skupić się wewnątrz ciała i pozwalają na przepływ w swoim własnym tempie. Joga może być trudne, ale to nigdy nie powinno być bolesne.

Jak zapobiec nerwu kulszowego ból

Środki kulszowego jak najdłuższy nerwowych nerwu w organizmie człowieka i przebiega od kręgosłupa poprzez obie nogi. Nerw kulszowy ból, gdy nadejdzie jeden z zakończeń nerwowych, prasuje, często wskutek przepukliny dysku. Jeśli masz rwa kulszowa, czujesz ból promieniował od kręgosłupa przez tyłek i dół nóg. Są również objawy tej choroby drętwienie i słaba kontrola pęcherza. Dowiedz się w jaki sposób można zapobiec ból nerwu kulszowego.

Instrukcje

1 Praktyka dobra postawa. Kiedy siedzi, stopy powinny być płasko na podłodze z łokciach i ramionach zagiętych spoczywających na ramionach krzesła. Należy unikać nadmiernie rozbudowanych z tyłu lub na nogach.

2 Rób częste przerwy. Jeśli siedzisz przy biurku przez dłuższy czas, upewnij się, że trochę czasu, aby dostać się i chodzić, aby zapobiec rwa kulszowa.

3 Plan wykonywać ćwiczenia, które wzmacniają plecy. Łagodną do umiarkowanej aktywności cardio może zapobiec ból nerwu kulszowego. Spędzić 30 minut co najmniej trzy razy w tygodniu na bieżni, maszynie eliptycznej lub papeterii rowerze.

4 Ustaw ubrania, które nosisz. Twoje buty powinny pasować poprawnie i czuć się komfortowo. Mierzy się także biustonosze, aby zapewnić, że zapewniają odpowiednie wsparcie.

5 Należy unikać podnoszenia bardzo ciężkich przedmiotów. Podnoszenie ciężarów może prowadzić do rwy kulszowej. W przypadku dostania się podnieść coś ciężkiego, zginać w kolanach nie opierając się na plecach do pędu. Nie skręcać talii podczas noszenia coś ciężkiego.

6 spać na twardym materacu i unikać spania zbyt wiele poduszek. Kiedy leżał na zbyt wiele poduszek, będzie rozciągać szyi i pleców. Ponadto, twardy materac zapewni wsparcie dla pleców.

Ściągnięty nerwów i ból nerwu kulszowego

Nacisk na nerw w każdej części ciała może powodować osłabienie, drętwienie i ból. Ściągnięty nerwów jest objawem, a nie przyczyną. Obrzęk ścięgna w nadgarstku może kompresować nerwów, co prowadzi do zespołu cieśni nadgarstka. Przepuklina dysku w dolnej części pleców może uciskać korzeń nerwu kulszowego, powodując rwa kulszowa - ból w pośladku i dół nogi. Ból z, zaciśniętego nerwu może się wahać od łagodnego do uszkodzenia.

Przyczyny

Twój nerw kulszowy biegnie w dół kręgosłupa, przez pośladki i dół z tyłu każdej nogi. Wszystko, co uciska na nerw kulszowy w dolnej części pleców (odcinka lędźwiowego) może spowodować rwa kulszowa, znany również jako radikulopatii.

Najczęstszą przyczyną zdecydowanie jest pęknięty lub przepuklina dysku - to twarde, elastyczne podkładki, które zapewniają elastyczność i amortyzację pomiędzy każdym kręgów w kręgosłupie. Gdy obrzęk tarczy nerwu kompresuje korzeń, ból może być odczuwalny od dolnej części pleców do stopy.

Inne, mniej powszechne przyczyny rwa kulszowa to piriformis zespół kręgozmykiem, zwężenie kręgosłupa lędźwiowego, guzy i urazy.

Objawy

Objawy rwy kulszowej zależy od tego jaka część kręgosłupa jest obrzęk. Najpowszechniej przygniecenie nerwy są L5 (lędźwiowego 5), S1 (krzyżowy 1) kręgów, które będą powodować ból i drętwienie przez pośladki, w dół tylnej części łydki i do stopy. Ściśnięte nerwów na poziomie L4 i L3 może spływać z powrotem, z boku lub z przodu uda, ale rzadko obejmować stopę.

Zazwyczaj tylko jedna noga jest dotknięte, i choć pochodzi z bólu pleców, nie może mieć ból pleców. W niektórych przypadkach może się noga zdrętwiała i bardzo słaby, a dopływ krwi jest odcięty do nerwu.

Większość przypadków rwa kulszowa rozwiązać w ciągu czterech do ośmiu tygodni, zgodnie z Mayo Clinic, i łagodne przypadki mogą nie wymagają interwencji medycznej. Jeśli ból staje się nie do zniesienia, trwa dłużej niż miesiąc, lub stracić kontrolę pęcherza lub jelit, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej.

Diagnoza

Rozpoznanie zazwyczaj zawierają zasadową egzaminu. Lekarz może poprosić o wykonanie pewnych ćwiczeń, jak leży na plecach i podnosząc nogę, dotykając palcami i rośnie z przykucnął pozycji. Ona może również przeprowadzić testy w celu odruchowe wskazać, które nerwy są naruszone.

Promienie rentgenowskie nie mogą zdiagnozować przepuklina dysku, ale mogą zidentyfikować guzy i kości ostrogi. Tomografii komputerowej (TK) pokaże wytrysnąć nerwy. Test jest najbardziej kompletnym MRI (rezonans magnetyczny), który zapewnia wyraźne obrazy kręgosłupa, tkanek miękkich i nerwy.

Leczenie

Leczenie zależy od nasilenia objawów. Lekarz może przepisać leki przeciwzapalne i zwiotczające mięśnie. Na silny ból może ona sugerować, krótki kurs narkotycznych leków przeciwbólowych. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe leki są również wskazane do przewlekłego bólu nerwów i nasennymi.

Skrócie Oczywiście wysokie dawki steroidów, lub wstrzyknięcia sterydów można zmniejszyć obrzęk grzbietu, czy inne leki są nieskuteczne.

Fizykoterapia i ćwiczenia z powrotem, i przekwalifikowanie Cię, jak chodzić, stać i siedzieć są ważną częścią odzysku z rwa kulszowa.

W ostrych lub przewlekłych, chirurgiczne usunięcie części dysku, który jest ściskającej kręgosłupa jest wskazane.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Regularne ćwiczenia, szczególnie ruch niewielki wpływ jak pływanie lub spacery, będzie utrzymywać mięśnie pleców i kręgosłupa elastyczne. Albo na własną rękę lub z fizjoterapeuta, wymyślić codziennego schematu ćwiczeń, aby wzmocnić swoje mięśnie tułowia i pobytu zwinny. Zwróć uwagę na postawy podczas siedzenia, stania i podnoszenia.

Strona główna zadośćuczynienie za nerwu kulszowego Pain Relief

Jeśli masz siedzieć na twardych powierzchniach i przytrzymaj jeden pozycji przez dłuższy okres czasu lub doznał obrażeń dolnej tylnej lub nóg, to ryzykujemy, ból nerwu kulszowego. Możesz czuć ciepłą tępy ból w dolnych rejonach nóg lub pośladków lub stracić moc manipulowania nóg i stóp. Chociaż istnieje wiele leków dostępnych w aptece, aby złagodzić ból, istnieje sporo środków domu dla złagodzenia bólu nerwu kulszowego, które są równie skuteczne, jak również.

Czosnek i chrzan

Bogate w antyoksydanty czosnek, gdy podjęte w surowych, pomoc w stymulowaniu krążenie krwi, łagodzi bóle i pomaga utrzymać ciepło ciała. To pomaga się zrelaksować i czuć się swobodnie w czasie ataki bólu rwa kulszowa. Crush co najmniej dwa ząbki czosnku w pół szklanki letniej mleka bawolego i spożywać dwa razy dziennie przez siedem dni do zwolnienia z rwa kulszowa. Innym skutecznym naturalnym lekarstwem na ból kulszowy jest chrzan. Zmiażdżyć pół chrzan taka, że ​​sprawia, łyżkę pasty. Nanieść równomiernie na to bolesne strefy i owinąć ściereczką jako okład. Usuń po nie mniej niż godzinę do zwolnienia z kulszowych bóle nerwowe.

Soki i woda

Pić nie mniej niż 10 uncji każdy z liści selera z soków i ziemniaków na dobę. Można również dodać soki marchew i korzeń buraka do tej kombinacji dla dodatkowej mocy i siły. Seler herbata liściasta jest również przydatny w łagodzeniu bólu kulszowego. Dla innego skutecznego leczenia swojego domu ból nerwu kulszowego, wziąć sok z bzu lub herbaty liści. Pomaga to w zwiotczeniu i pomaga w zmniejszeniu bólu. Dodatkowo, można wziąć prysznic na przemian ciepłą i zimną wodą, lub alternatywnie zastosować okłady zimne i gorące, aby Twoje krążenie krwi lepiej i uzyskać ulgę w bólu.

Ćwiczenia

Połóż na twarz na podłogę i zmierzyć się z sufitu. Wyciągnij prawe kolano w kierunku lewego ramienia. W tym samym czasie, przytrzymaj podbicia swojej prawej nogi prawą ręką z zewnątrz. Pozostać w tym położeniu przez 30 sekund, a następnie przeprowadzić taką samą procedurę z drugiej kolana. Ból nerwu kulszowego może być zmniejszona, jeśli twój obserwować tą rutynę przez około kwadrans każdego dnia.

Środki ogólne

Sprawiają, że punkt, aby trzymać się zrównoważony, pożywne diety. Pamiętaj, aby spać na sztywnej powierzchni i zawsze siedzą lub stoją prosto. Należy także unikać ciągnięcia lub przenoszenia dużych ciężarów. Inne środki domu ulgi rwa kulszowa to okłady z lodu, które mogą doprowadzić do odrętwienia w bolesnym obszarze i przy użyciu mebli wykonanych ze szczególnym ergonomicznym sensie z podpór lędźwiowych. To może pomóc zapobiec dalszemu pogorszeniu. Pobierz masaże pastą z łyżką ciepłego oleju musztardowego i mielonego czosnku lub zastosować łyżkę aloe vera żel, aby złagodzić ból nerwu kulszowego.

Lekarz vs kręgarz dla nerwu kulszowego Pain

Lekarz vs kręgarz dla nerwu kulszowego Pain


Nerw kulszowy ból spowodowany urazem lub takie sprężanie nerwu kulszowego. Ból rozpoczyna się zwykle z tyłu i promieniuje w dół przez pośladki i do nogi. Zabiegi różnią, więc uwzględnienie wszystkich opcji i uzdrowicieli jest zalecane.

Znaczenie

Nerw kulszowy ból może być tak poważne, że pozostawia osobę nieruchomo. W innych przypadkach, może być opisane jako tępy ból, mrowienie lub mniejszym bólem spalania.

Rozważania

Nerw kulszowy ból jest objawem, a nie stan. Znalezienie przyczynę bólu jest niezbędna w trakcie leczenia i powrotu do zdrowia.

Efekty

Poślizgnął lub przepuklina dysku, złamania kręgów, złamania stres lub guza może powodować ból nerwu kulszowego. Jeśli przyczyną jest poza zakresem kręgarz, jest zalecane przez lekarza opieki.

Cechy

Chiropraktyka opieki ból nerwu kulszowego jest zawsze chirurgiczne i nie są przewidziane żadne leki. Terapia ciepło i lód, ultradźwięki, regulacja kręgosłupa i ćwiczenia fizyczne mogą być stosowane.

Funkcja

Lekarz prowadzący będzie nerwu kulszowego ból ustalenia przyczyny, nasilenie i przebieg akcji. Leki przeciwzapalne często korzystne i często stosowane są iniekcje kortyzolu. Operacja jest zawsze ostatecznością.

Potencjał

Lekarzy i kręgarzy często pracują razem w leczeniu rwa kulszowa pacjenta. Jednoczesne zarządzanie leczenia i postęp rentowności pacjentów doskonałe wyniki.

Dziesiątki urządzeń i ból nerwu kulszowego

Dziesiątki urządzeń i ból nerwu kulszowego


TENS (przezskórna stymulacja nerwów) urządzenie przenośne urządzenie stymulowanie mięśni, które są czasami stosowane w leczeniu bólu nerwu kulszowego (rwa kulszowa). Rwa kulszowa powstaje w dole pleców lub biodra i może obejmować jedną lub obie nogi.

Historia

Urządzenie TENS według spineuniverse.com jest przenośne urządzenie, które wykorzystuje prąd elektryczny do stymulowania nerwów. Prąd elektryczny może być kontrolowana różnej intensywności.

Efekty

Urządzenie TENS działa poprzez oszukiwanie nerwy na nie uznając ból. Sygnały z ból nerwu kulszowego są maskowane, w zależności chiropractors.org.

Metoda

Urządzenie TENS ma dwa zestawy klocków elektrycznych. Umieszczenie tych klocków określa ścieżkę prądu. Ból nerwu kulszowego wymaga umieszczenie całej dolnej części pleców iw dół dotkniętych pośladków.

Cechy

Każde urządzenie TENS pochodzi z instrukcji w odpowiednim trybie do części ciała, aby być traktowany. Każdy tryb ma inną częstotliwość i pulsacji na kwotę prądu elektrycznego.

Ostrzeżenie

Ustawianie poziomu urządzenia TENS zbyt wysoko powodować skurcz mięśni. Nie powinno być tylko nieznaczne mrowienie z każdej pulsacji, według The Chronic Pain Haven.

Leczenie nerwu kulszowego zewnątrzoponowego

Leczenie nerwu kulszowego zewnątrzoponowego


Rwa kulszowa dotyczy bólu nóg, drętwienie, mrowienie lub osłabienie, które przemieszcza się w dół nerwu kulszowego pleców przez pośladki w dół tylnej nogi. Zazwyczaj ma wpływ tylko na jednej stronie ciała. Mimo, że w większości przypadków rwy kulszowej lepiej samodzielnie w czasie, zewnątrzoponowe zastrzyków, które dostarczają lek do obszaru wokół rdzenia kręgowego może zapewnić tymczasowe bólu.

Procedura

Znieczulenie zewnątrzoponowe dla rwy kulszowej najprawdopodobniej będzie zastrzyki steroidowe. Procedura ta idzie prosto do źródła problemu, bezpośrednio skierowane bolesny obszar wokół nerwu kulszowego, w nadziei na paraliżujący go i zmniejszenie stanu zapalnego.

Zastrzyki są umieszczone w pobliżu lub wokół kręgosłupa w przestrzeni zewnątrzoponowej - na lub przez błonę pokrywającą rdzeń kręgowy. Zastrzyk podawany jest przez cewnik i zawiera kombinację leków, w tym znieczuleniu regionalnym. Pacjent leży płasko w trakcie postępowania, które może trwać od 15 do 30 minut. Pacjent może wystąpić utrata bólu lub utraty czucia, co jest normalne.

Potencjalnych skutków ubocznych i sukces ceny

Efekty kuracji zewnątrzoponowego są tymczasowe i mogą złagodzić ból przez tydzień do roku. Procedura nie jest gwarantowane do pracy dla każdego, ale okazał się skuteczny w łagodzeniu drobnych epizodów bólu kulszowego. To również może być pomocne, jeśli uczestniczą w terapii fizycznej lub schematu ćwiczeń. W rzeczywistości, jeśli chodzi o rwę kulszową, wielu lekarzy zaleca połączenie zastrzyków i terapii.

Potencjalne skutki uboczne zewnątrzoponowego zastrzyków obejmują tymczasowe drętwienie w trzewiach i pęcherza, a także infekcje, chociaż są one bardzo rzadkie. Inne rzadkie działania niepożądane to krwawienie, zapalenie stawów w biodrach i uszkodzenia nerwów, a bardziej częste działania obejmują łagodne bóle i dyskomfort.

Jak i kiedy Otrzymuj znieczulenie zewnątrzoponowe

Pacjenci mogą mieć maksymalnie trzy zastrzyki nadtwardówkowych rocznie. Różne lekarze są kwalifikowane dać znieczulenie zewnątrzoponowe, w tym radiologów, neurologów, anestezjologów, psychiatrów i lekarzy. Oprócz leczenia rwa kulszowa, znieczulenie zewnątrzoponowe może leczyć problemy kręgosłupa płyt. Jednak specjaliści polecam spróbować naturalnych środków przed przejściem tej trasy.

Ból nerwu kulszowego Remedy

Jeśli kiedykolwiek doświadczył ból nerwu kulszowego, to nie jest uczucie, że wkrótce zapomni. Często ostre strzelanie dyskomfort, które zaczyna się gdzieś w dolnej części pleców i oddziałów w dół poprzez nogi. Ale ten ból kulszowy rzadko przychodzi sama. To zwykle niesie ze sobą poczucie mrowienie, kłucie lub drętwienie. Czasami może to nawet spowodować pewien poziom słabości, zwłaszcza że ból ustępuje. Jednak istnieje wiele sposobów na to nerwobóle, z których większość wiążą samoopieki proste kroki, które mogą prowadzić do ulgi.

Pielęgnacja Rozwiązanie własnym

W przypadku wystąpienia bólu nerwu kulszowego, upewnij się, aby trochę odpocząć. Większość ból udziałem nerwu kulszowego jest wynikiem ciśnienia są umieszczone na jego korzeni. Ciśnienie to często powodu przepukliny w dysku kręgosłupa, więc trochę odpocząć. Opierając plecy, można zmniejszyć niektóre zapalenia, który jest przyczyną Ci ból. Jednak reszta łóżko jest rzadko co zlecenia lekarza. Spróbuj kontynuować swoich zwykłych czynności, okresowo odpoczynku przez kilka pierwszych dni po wystąpieniu bólu nerwu kulszowego.

Wraz z tym okresowych odpoczynku, rozpocząć stosowanie lodu do pochodzenia bólu. Dla większości ludzi, ból nerwu kulszowego emanuje z okolicy lędźwiowej pleców, więc stosuje się lód do tego obszaru na dowolnym miejscu od 15 do 20 minut kilka razy w ciągu dnia. Spadek zarówno obrzęk i ból powinien szybko pójść.

Po kilku dniach po prostu stosując zimne, włączają niektóre ciepło do planu leczenia. Pomiędzy każdym oblodzenia, trzymać gorący pad do dolnej części pleców przez 15 do 20 minut. Podczas wisienką zmniejsza stan zapalny i ból, ciepło może rozluźnić każdą szczelność i dodać dalsze komfort nerwu kulszowego.

Jak można zauważyć zmianę w poziomie nerwobóli, zaczynają integrować nieco więcej wysiłku fizycznego do codziennej rutyny. Delikatnie rozciąganie dolnej części pleców może zmniejszyć presję off nerwu kulszowego i zmniejszenia bólu. Rowerowych po mieście, biorąc kilka okrążeń w basenie lub po prostu spacery po swojej okolicy wszystko może zwiększyć swoje zdrowie i przyspieszyć powrót do zdrowia.

Nadal na drodze do odnowy biologicznej, dodajemy nowe i różne działania, aby zwiększyć swój poziom sprawności i zapobiec dalszym szkodom. Pamiętaj, że nerw kulszowy ból często jest wynikiem problemów w plecach, więc zawierają ćwiczenia, które wzmacniają swój rdzeń. Skupić się na obu mięśni brzucha i mięśnie pleców. Pracują razem zaostrzyć swój rdzeń.

Postępowanie medyczne

Oczywiście, jeśli te środki do pielęgnacji siebie nie poprawi ból nerwu kulszowego, bardziej agresywne formy leczenia konieczne do pokonania kondycji są. Choć lekarze powszechnie polecić zabiegi już opisane, mogą one okazać, że trzeba wziąć udział w jakiejś terapii fizycznej, aby pomóc uzdrowić pochodzenie bólu i wzmocnienie dolnej części pleców. Czasami trzeba użyć zastrzyki sterydowe czy nawet operacji, aby zmniejszyć stan zapalny i ból kulszowy naprawić nerwów. Wszystko zależy od ciężkości urazu i ilości ból nerwu kulszowego można doświadczamy.

Jak złagodzić ból nerwu kulszowego

Kulszowy ból nerwu może być spowodowane przez zwyrodnieniowych tarczowymi uszkodzenia miednicy, nowotworami, lub ucisku nerwu. Oprócz bólu, rwa kulszowa powoduje drętwienie, osłabienie lub mrowienie w nodze. Musisz udać się do lekarza, aby mógł określić przyczynę Twojego bólu nerwu kulszowego i zalecić leczenie. Lekarz może zalecić dalsze badania, takie jak promieniowanie rentgenowskie lub MRI. Istnieją kroki można podjąć, a lekarz złagodzić lub zmniejszyć ból nerwu kulszowego.

Instrukcje

1 Zobacz lekarza o badanie fizykalne. Lekarz oceni, ból i może wysłać cię na dodatkowe badania. Lekarz może skierować pacjenta do neurologa, który specjalizuje się w warunkach nerwów.

2 Spróbuj leki przeciwzapalne. Leki przeciwzapalne zmniejszają obrzęk pomoże związane z rwa kulszowa i pomoże złagodzić swój ból nerwu kulszowego. Skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem leki przeciwzapalne, aby upewnić się, że jest odpowiednie dla Twojego bólu. Czytaj uważnie etykiety i podjąć tylko zgodnie z zaleceniami.

3 Zapytaj o ból recepty przeciwbólowe. Jeśli ból jest ostry, zwrócić się do lekarza, aby napisać receptę na leki przeciwbólowe. Niektóre leki przeciwbólowe powodują znaczną senność, więc nie jedź, gdy je wziąć.

4 Zapytaj o fizykoterapii. Zapytaj lekarza, czy fizykoterapia pomoże złagodzić swój ból nerwu kulszowego. Ćwiczenia zalecane przez fizjoterapeuta może wzmocnić mięśnie i łagodzi ból.

5 rozważyć operację. Jeśli ból nerwu kulszowego jest związany z przepuklina dysku lub zmiany nacisku na nerw kulszowy, zapytać lekarza, czy operacja się zmniejszyć ciśnienie będzie korzystać. Operacja może całkowicie złagodzić swój ból nerwu kulszowego, jednak nie zawsze jest skuteczne, a nawet mogą pogorszyć swój stan. Dokładnie omówić tę opcję z lekarzem.

Wskazówki:

 • Spróbuj poduszki. Zastosowanie poduszki na tym terenie może czasowo złagodzić swój ból nerwu kulszowego. Nigdy nie spać z pad ogrzewania na, lub wykorzystać go na najwyższym ustawieniu, ponieważ może to spowodować oparzenia.
 • Jeśli wystąpią silne bóle, osłabienie, drętwienie lub utrata ruchu, skontaktuj się z lekarzem. Może to wskazywać na poważny stan neurologiczny, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Może powodować ból nerwu kulszowego w krocze?

Nerw kulszowy jest największa nerwowych w ciele. Unerwienie dostarcza się do całej nogi, jak również pośladków i pachwiny. W niektórych przypadkach sciatic nerve może ulec uszkodzeniu, co prowadzi do bólu. W przypadku uszkodzenia jednej z części nerwu kulszowego, która biegnie do pachwiny, a następnie ból może prowadzić do pachwiny.

Opis pachwiny Pain

Ból w pachwinie spowodowana uszkodzeniem nerwu kulszowego często czuje się jak ostry lub piekący ból w pachwinie.

Mechanizm

Nerwu kulszowego może albo stać się stan zapalny lub ściągnięty jeśli zostanie uwięziony przez kości lub mięśni, które mogą prowadzić do bólu w pachwinie.

Przyczyny szczypanie kulszowego

W pewnych przypadkach może powodować nerw kulszowy ból pachwiny stawów biodrowych, ponieważ nie zdegenerowane, co prowadzi do spoiny staje się słaby, co powoduje, że zderzają się od czasu do czasu na nerw.

Pogarszające się warunki

Ból spowodowany pachwiny nerwu kulszowego można pogarsza siedzącej przez długie okresy czasu lub przez nagły ruch stawu biodrowego.

Lokalizacja bólu

Ból spowodowany przez pachwiny nerwu kulszowego jest najbardziej prawdopodobne w kierunku tylnej części pachwiny, jak to jest, gdy nerw kulszowy zapewnia większość jego unerwienia.

Jak leczyć ból nerwu kulszowego

Nerwu kulszowego zaczyna w dolnej części pleców i gałęzie na zewnątrz przez pośladków i nóg. Kiedy nerw jest podrażniona to może powodować ból, mrowienie i drętwienie od pleców w dół do stóp. Często objawy odejdzie na własną rękę, ale w jednym z odcinków, będziemy chcieli, aby kontrolować lub wyeliminować ból.

Instrukcje

Ruch

1 Najnowsze badania wskazują, że całkowite unieruchomienie nie przyspiesza gojenie. Krótkie spacery poprawiają krążenie i może przyspieszyć gojenie.

2 Nie należy siedzieć przez dłuższy czas.

3. Jeśli to możliwe, rozciągnąć lekko. Nie ruszaj dalej, niż jest to wygodne.

Zmniejszyć ból

4 Take over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen, naproksen.

5 Użyj poduszki na średnim ustawieniu na 20 minut na raz.

6 Spróbuj zimny pakiet na 15 minut na raz.

Zapobieganie

7 Przechowywać aktywne. Przedłużone posiedzenie może spowodować epizod.

8 Podnieś ostrożnie. Podczas podnoszenia ciężkich ładunków, używać nóg, a nie pleców.

9 Obserwuj swoją postawę. Prawidłowe ułożenie kręgosłupa może zmniejszyć bóle pleców i kulszowego ciśnienie.

10 Należy unikać gwałtownych ruchów skrętnych, szczególnie podczas podnoszenia lub przenoszenia ciężkich ładunków.

11 Podczas jazdy zabrać portfel z tylnej kieszeni spodni. Może to spowodować obniżenie wyrównanie postawy.

Wskazówki:

 • Jeśli objawy nie ustąpią po 10 dniach lub stracić kontrolę jelit lub pęcherza moczowego, skonsultować się z lekarzem.

Zabiegi dla nerwu kulszowego Injury

Nerw kulszowy osoba zaczyna się w dolnej części pleców i biegnie w dół z tyłu każdej z jego nóg. Uszkodzenie nerwu kulszowego powoduje objawów, w tym ból w dole pleców, ból nóg, osłabienie w nogach, aw ciężkich przypadkach, nietrzymanie moczu. Leczenie uszkodzenia nerwu kulszowego może zatrzymać ból i uniknąć utraty kontroli mięśni.

Fakty

Uszkodzenie nerwu kulszowego występuje najczęściej u osób dorosłych w wieku od 30 do 50. różnych naprężeń wprowadzanych do organizmu jako jednego wieku jest często przyczyną bólu kulszowego. Uraz miednicy może także uszkodzić nerw kulszowy. Nagłe kompresji dolnej kręgosłupa może spowodować przepuklina dysku wystawać i umieścić szkodliwy nacisk na nerw. Leczenie uszkodzenia nerwu kulszowego zależy od przyczyny urazu i ile szkoda nie została wykonana.

Chirurgia

Jeśli przepuklina dysku naciskając korzenia nerwu kulszowego, operacja może być najlepsze leczenie urazu. Nazywa laminotomy z discectomy, można wykonać zabieg w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Chirurg zlokalizować przepuklina dysku, który jest przyczyną uszkodzenia i usunąć jego część, która jest po ściśnięciu nerw kulszowy. Zabieg ten jest bardzo skuteczny w leczeniu, jeżeli głównym objawem uszkodzenia nerwu kulszowego jest ból nogi pacjenta.

Physical Therapy

Dla form uszkodzenia nerwu kulszowego, które nie wiążą się przepuklina dysków, fizjoterapia jest opcją leczenia. Przez następujące kierunki personel medyczny, pacjent może wykonywać ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie w plecach i poprawić swoją postawę. Chociaż fizykoterapia nie naprawi uszkodzenia samego nerwu może zapobiec pogłębi szkody i przeżywa więcej bólu.

Lek

Leczenie bólu jest ważną częścią leczenia lekarza uszkodzenia nerwu kulszowego. Recepty leki jak aspiryna, ibuprofen i paracetamol mogą pomóc złagodzić dolnej części pleców i nóg ból związany z uszkodzeniem nerwu kulszowego. Zwiotczające mięśnie mogą również pomóc. Rzadziej, lekarz może wstrzyknąć lek steroidowy w plecy swojego pacjenta do leczenia bólu.

Inny

U niektórych chorych, zwężenie kanału kręgowego lub zwężenie kręgosłupa, można skompresować nerw kulszowy. Chirurgia i szelki są możliwości leczenia tych pacjentów. W innych, nie wiadomo, przyczyną uszkodzenia nerwu kulszowego. W tych przypadkach leczenie bólu i ćwiczenia mogą przynieść ulgę. Ale czas jest tylko leczenie lekarze mogą zaoferować. Większość osób z bólu nerwu kulszowego odzyskać dany czas.

Jak złagodzić ból nerwu kulszowego ściągnięty

Rwa kulszowa dotyczy klastra nerwów w dolnej powrotem tego oddziału w dół pośladków i nóg. Jeśli jeden z tych nerwów zostanie ściągnięty, może powodować drętwienie i ból, który rozpoczyna się w plecach i promieniuje w dół jedną lub obie nogi. Warunek ten jest często spowodowana stojących przez dłuższy czas lub ruchy, które powodują, wyginanie na grzbiecie. Ciąża jest również wspólna sprawcą kulszowego ból, a nawet mogą pozostawać przez kilka miesięcy po porodzie. Ściągnięty nerwu kulszowego jest rzadko powodem do profesjonalnego leczenia i większość objawów może być zastąpiony przez środki do domu i czasie.

Instrukcje

1 Ruszaj. Rób krótkie spacery, jak jesteś w stanie. Jak ból maleje, zwiększyć ilość chodzenia.

2 Połóż się. Posiedzenie jest szczególnie trudne na nerwu kulszowego, leżąc rozciąga rdzeń kręgowy, przynosząc ulgę. Przemian swoje spacery z okresami leży jak najbardziej płasko, a jednocześnie jest wygodne.

3 Weź leki kontroli bólu, takich jak Tylenol. Aby uzyskać pomoc z obrzękiem, wziąć przeciwzapalne, takie jak ibuprofen.

4 Traktuj z ciepła. Chociaż nie ma jednoznacznych dowodów medycznych, że obróbka termiczna jest skuteczna, niektóre osoby cierpiące znaleźć przydatne i kojące. Weź ciepłą kąpiel lub leczenia obszar problemu z opuszki ogrzewania, ustawioną na podłożu przez 15 do 20 minut, co dwie do trzech godzin.

Wskazówki:

 • Jeśli objawy nie poprawi się w ciągu kilku tygodni, należy skonsultować się z lekarzem, który może przepisać bardziej ekstremalne zabiegi takie jak fizyczne terapii lub kortyzolu strzałów.