adcov.com

nerw sromowy leczenie

Zespół Piriformis idealna nerw sromowy

Zespół Piriformis idealna nerw sromowy

Według Journal of American Osteopathic Association (JAOA), 6 procent pacjentów skarży się na ból pleców są rzeczywiście cierpi na zespół gruszkowaty. Zespół piriformis jest najczęściej w średnim wieku. Kobiety są bardziej podatne na zespół niż mężczyźni. Jest to prawdopodobne, ponieważ większy obwód miednicy kładzie liczniejszy naprężać mięśnie i nerwy w tym regionie.

Mięsień gruszkowaty

Piriformis mięśni rozpoczyna się sacrum kości u podstawy kręgosłupa. Mięsień kończy się większym krętarza kości w górnej części kości udowej. Mięsień gruszkowaty obraca się nóg i bioder od ciała.

Zespół gruszkowaty

Położenie nerwu kulszowego może się różnić między osobami. Nerw może przejść pod piriformis mięśni lub podróży prosto przez to. Albo miejsca może spowodować podrażnienie nerwów ze względu na ruch mięśni, obrzęk lub zapalenie. Podrażnienie nerwu kulszowego jest zazwyczaj nazywany rwa kulszowa. Ale rwa kulszowa może być spowodowane przez źródła inne niż mięsień gruszkowaty. Dlatego też nazywany jest stan spowodowany przez mięsień piriformis syndrom.

Nerw sromowy

Nerw sromowy, posiada oddziały w regionach odbytnicy, krocze i łechtaczki lub penisa. Z tylnej części nerwu kończy u podstawy mięsień gruszkowaty. Ten położenie sprawia, że nerw sromowy podatne na wszelkie podrażnienia mięśni może być przyczyną nerwu kulszowego.

Objawy

Najczęstszym objawem Zespół piriformis jest promieniowania bólu, który rozpoczyna się w pośladka i przechodzi w dół z tyłu nogi. Ten ból sprawia, że trudno siedzieć lub leżeć na dłuższy czas. Chodzenia i stania z pozycji siedzącej lub Przyczajony może być również trudne do wykonania bez bólu. Delikatny ruch pomoże ból na chwilę, ale nie będzie to całkowicie odejść. Jeśli nerw sromowy jest podrażniona, wypróżnienia mogą być trudne.

Diagnoza

Według JAOA uczciwe badania jest test czułe i specyficzne dla zespół gruszkowaty. Stoisk targowych dla zgięcia, wskazywaniu i rotacji wewnętrznej. Badanie zostało wykonane z pacjentem na plecach na badania tabeli. Lekarz będzie zastosowanie ciśnienia i obracać nogi w taki sposób, że chcieliby pogłębić wszelkie objawy zespołu pirformis obecny. Zaawansowane badania neurofizjologiczne, takich jak Elektromiografia może służyć do określenia, że ból nie jest spowodowane przez źródła inne niż mięsień gruszkowaty. Rentgenowskie są mało przydatne, bo oni tylko pokazać co mięśnie i nerwy wyglądać ale nie jak są interakcje.

Leczenie

JAOA stwierdza, że 79% pacjentów z zespołem piriformis Zobacz zmniejszenie objawów z przyjęcia niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), rozluźniające mięśnie, leczenie zimnem i odpowiedni odpoczynek. Rozciąga się kierowania mięśnia gruszkowatego może budować siłę w obszarze i zmniejszyć szanse na wyrównanie innym się. Jeśli te metody nie złagodzić ból, chirurgia mięśni jest ostatecznego wyboru.

Nerw sromowy informacje

Nerw sromowy informacje

Nerw sromowy działa w całej okolicy narządów płciowych i odbytu ciała ludzkiego. Mimo, że trasa nerwów może być nieco inna dla każdej osoby, nerw ma trzy oddziały. Sromowy neuropatii występuje wtedy, gdy każdy z trzech oddziałów staje się uwięzione, stan zapalny lub uszkodzony.

Możliwe przyczyny

Choć dokładna przyczyna sromowy neuropatii nie jest w pełni zrozumiałe, przyczyny mogą być infekcje, choroby autoimmunologiczne, uraz okolicy, nacisk na nerw, poród, nadmierne siedzącej lub nawet chirurgia. Według organizacji zdrowia dla edukacji Pudendal może być dziedziczna przyczyny, jak również.

Objawy neuropatii sromowy

Ból w okolicy narządów płciowych lub odbytu jest dominującym objawem. Inne objawy to drętwienie w okolicy, pieczenie w nerwy, elektryczne typu lub przeszywający ból, uczucie masy w okolicy, ból podczas stosunku lub zaburzenia seksualne.

Zarządzanie neuropatii

Istnieje kilka metod stosowanych do leczenia neuropatii pudendal. Ćwiczenie mięśni miednicy jest nieinwazyjne leczenie. Znieczulenia, leków i chirurgii są inne opcje.

Objawy Osaczeni nerw sromowy

Objawy Osaczeni nerw sromowy

Nerw sromowy uwięźnięcia jest bolesna choroba, która jest spowodowana kompresji nerwu sromowego, nerw znajduje się w miednicy. Nerw może stać się uwięzione w różny sposób, i stan charakteryzuje szczególne, bolesne objawy. Istnieją trzy główne sposoby, aby traktować i jej objawy.

Definicja

Nerw sromowy Osaczeni, znany również jako PNE, występuje wtedy, gdy obszar miednicy nerw sromowy jest kompresowany przez lub między miednicy różnych więzadeł, mięśni lub kości kanałów. Warunek może wystąpić u mężczyzn i kobiet, i choć jest to bardzo rzadkie, rowerzystów, którzy regularnie jeździć na długie dystanse w okresie lata. Fizykoterapia, leczenie kortykosteroidami i chirurgii są opłacalne metody leczenia choroby.

Przyczyny

Nerw sromowy Osaczeni może być spowodowane przez uraz miednicy, wady obecne przy urodzeniu, ciąża, guzy miednicy, blizny które wystąpiły po chirurgicznych w obrębie miednicy lub długotrwałego i regularne rowerów, jazda na okres, miesiące lub lata.

Charakterystyczne objawy

Podczas gdy osób poszkodowanych z nerw sromowy Osaczeni może wystąpić szereg objawów, najbardziej charakterystycznym objawem tej choroby jest, że wszystkie inne objawy wzrost intensywności i, gdy dana osoba jest w pozycji siedzącej. Objawy można zmniejszyć, gdy osoba jest stojącej lub leżącej.

Objawy neurologiczne

Nerw sromowy Osaczeni cierpiących doświadczenie ogół ciężkich objawów neurologicznych. Te mogą obejmować ból jest ostry, pieczenie, kłucie lub ból; prickling lub zdrętwiałe uczucie; i zwiększenie wrażliwości na ból narządów regionu.

Objawy ze strony układu

Układu moczowego objawy obejmują zakłócenia normalnego układu moczowego i jelit, trudności w oddawaniu moczu, zaparcia, nietrzymanie moczu lub bólu przy opróżnianiu jelit. Również może być uczucie, że istnieje obiekt złożony w odbytnicy i pochwy. Te objawy są często towarzyszą problemy seksualne, bolesny stosunek płciowy, impotencja i drętwienie narządów płciowych.

Ściągnięty nerwów Leczenie ramię

Nerwy w ramię może zostać pochwycona gdy zbyt duży nacisk kładzie się na nich przez kości, chrząstki, ścięgien i mięśni, które je otaczają. Jeśli masz ściągnięty nerwów, mogą wystąpić objawy, takie jak mrowienie, ból, drętwienie lub osłabienie w dół ramię i na palcach. Najczęściej, odpoczynek i inne drobne zabiegi mogą pomóc ściągniętym nerwem determinację w ciągu kilku dni lub tygodni. Jednak, jeśli leczenie zachowawcze te nie działają, operacja jest czasami, aby złagodzić ból.

Reszta i fizykoterapii

Najczęściej lekarz poprosi o odpoczynku ramię. Choć może to być niewygodne, prawdopodobnie będzie musiał zaprzestać wszelkich działań, które będą naciskać na ramieniu lub pogłębić kompresji. Czasami trzeba będzie nosić temblak utrzymać ramię bezpieczne. Wizyta u fizjoterapeuty może również uczyć ćwiczenia mające na celu wzmocnienie i odkręcić ramię i podjąć odciążyć nerwu. Można również dowiedzieć się, jakie działania będą jeszcze bardziej pogarszały ściągnięty nerwów.

Leki i Chirurgii

Lekarz będzie prawdopodobnie zalecane leki do łagodzenia bólu podczas spoczywają ramię. Niesteroidowe leki przeciwzapalne takie jak ibuprofen i naproksen jest leczenie pierwszego rzutu stosowane do zwalczania bólu i zmniejszenie zapalenia w ramieniu. Jeśli to nie działa, lekarz może dać ci coś mocniejszego lub daje kortykosteroid zastrzyki obniżyć stan zapalny. Jeśli żadna z tych konserwatywnych środków, może być konieczne do podjęcia operacji ciśnienie od nerwu. Typu operacji waha się w zależności od tego, co dokładnie jest uwięzienie nerwu.

Zapobieganie

Zapobieganie ściągniętym nerwem jest dość prosta. Największą przyczyną zmiażdżenia nerwu jest działalność powtarzalne. Ważne jest, aby robić przerwy w działalności, które korzystają z tych samych mięśni i stawów w kółko, ponieważ będą one zmęczyć i miejsce nacisku na nerwy. Ponadto, utrzymanie dobrej postawy jest kluczem, ponieważ zaokrąglone ramiona obciążać stawów. Ważne jest również, aby wykonywać swoje deltoids i triceps, aby poprawić siłę i klimatyzacji.

Porażenie nerwów Leczenie szósty

Sixth porażenie nerwów, znany również jako Nerw odwodzący porażenie jest wada neurologiczne spowodowane zaburzeniami nerwu czaszkowego szóstego. Nerw ten kontroluje zewnętrzny ruch oczu, tak szóste porażenie nerwu może powodować zmniejszenie bocznego ruchu oka i poziome podwójne widzenie po włączeniu oko.

Pojedyncze przypadki

Wiele przypadków porażenia nerwu szóstego są izolowane, co oznacza, że ​​nie są wynikiem choroby podstawowej. Kiedy to nastąpi, Objawy zazwyczaj znikają niezależnie i nie rzeczywistym leczenie jest konieczne. Lekarze po prostu regularnie monitorować stan i obserwować jak leczy stan.
Dla małych dzieci, lekarze mogą zalecić stosowanie w oku. Pomoże to zapobiec stan oczu, znany jako niedowidzenie.

Leczenie dodatkowe

W niektórych przypadkach, szóste porażenie nerwu jest wynikiem udaru, zwłaszcza u starszych pacjentów. W tym przypadku, obróbka jest na ogół na celu pociągnięcia zamiast w szóstym porażenia nerwów. W celu uniknięcia rozbieżności pomiędzy wizją w oczach (podwójne widzenie), niektórzy lekarze mogą zalecić parowaniu okularów lub soczewek u chorych z porażeniem nerwu szóstego.
W niektórych przypadkach może być konieczne chirurgii. Różne warianty chirurgii istnieje, w zależności od rodzaju i wielkości porażeniem w oku. Lekarz zadecyduje, czy kierunek działania chirurgicznego potrzebne jest po sześciu miesiącach nieudanego leczenia alternatywnymi metodami.

Ograniczenia aktywności

Pacjenci z szóstym porażenia nerwów nie będzie mógł jechać samochodów w większości przypadków. W łagodnych przypadkach, pacjenci z przepaską na oku może nadal być w stanie prowadzić, ale które powinny być określone po konsultacji z lekarzem. Dodatkowo, u niektórych pacjentów mogą mieć wziąć urlop z pracy, jeśli ich upośledzenie wzroku uniemożliwia im wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Uszkodzenia nerwów Leczenie bólu

Trzy różne rodzaje nerwów kontrolować ciała, Pierwszy typ kontroli działania mimowolnych, takich jak bicie serca i ciśnienia krwi. Drugi typ kontroluje ruchy i działania, a ostatni typ kontroluje zdolność organizmu do odczuwania bólu i uczucie. Istnieje wiele zmiennych, które przyczyniają się do uszkodzenia tych nerwów, uszkodzenia nerwów i choć często nieuleczalne, może być leczone i ból udało.

Znaczenie

Nerwy w organizmie odgrywają istotną rolę we wszystkim, co robisz. Jeśli uszkodzenie nerwów nie jest traktowany i towarzyszący ból nie kontrolowane, może poważnie zmniejszyć jakość osoby życia.

Rodzaje

Istnieje ponad 100 typów uszkodzenia nerwów człowiek może cierpieć z. Każdy rodzaj uszkodzenia nerwu ma swój własny symptomami różnym bólu i form leczenia.

Przyczyny

Wiele chorób i warunków może przyczynić się do uszkodzenia nerwów i bólu, jakie powoduje. Warunki te i choroby obejmują raka, choroby autoimmunizacyjne, choroby neuronów ruchowych, i cukrzycy.

Leczeniu stanu

Pierwsza opcja w leczeniu bólu uszkodzenia nerwów to leczenia choroby. Może to obejmować regulacji poziomu cukru we krwi u chorych na cukrzycę lub z wykorzystaniem fizykoterapii do łagodzenia kompresji traumę na nerwy.

Leki

Następny etap w leczeniu bólu uszkodzenie nerwu jest stosowanie leków. Mogą to być leki przeciwbólowe takie jak Lortabs lub trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne.

Zabiegi alternatywne

Metody homeopatyczne także mogą być skuteczne w leczeniu bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwu. Niektóre metody zastosowane obejmują akupunktura, hipnoza i medytacja.

Leczenie nerwów sromowy

Ból nerwu może być wyniszczające schorzenie. Nerw sromowy, który znajduje się w miednicy, ma potencjał, aby spowodować silny ból i powinny być traktowane, jeśli ból pojawia się w dowolnym miejscu w obrębie miednicy. Nerw sromowy jest odpowiedzialny za najważniejszych funkcji organizmu, takich jak oddawanie moczu i kału, a nawet orgazmy u obu płci. Istnieje kilka różnych form leczenia, które pomogą nerwowe sromowy poprawne problemy i związane z nimi ból. Wybór leczenia zależy od ciężkości danego przypadku i objawów.

Blok nerwów

Ponieważ każde ciało jest inne, gdzie dokładnie znajduje się nerw sromowy i ścieżki, w których działa zmienia. Blokada nerwu jest zastrzyk podany w określonym miejscu w pobliżu nerwu zablokować ból. Zazwyczaj trzy miejsca są wstrzykiwane po skany zostały zamówione, aby zobaczyć, gdzie należy podać zastrzyki. Zastrzyki są zazwyczaj znieczulenie miejscowe lub powolne uwalnianie steroidów podane przez którąkolwiek ze swoim lekarzem lub spust-punktowej terapeuty. Może być potrzebna więcej niż jeden zabieg, aby ból pod kontrolą.

Physical Therapy

Czasami fizjoterapia może pomóc pacjentowi. Celem fizjoterapii jest nie tylko, aby złagodzić ból sromowego nerwów, ale problem, który tworzy ten ból. Stan, który jest najbardziej powszechne wśród osób z sromowych problemów nerwowych jest to, że ich dna miednicy jest zbyt napięty. Kiedy miednicy jest zbyt napięty lub małe, istnieje zwiększone ryzyko ucisku nerwu sromowego. Terapeuta będzie musiał wydłużyć podłogę miednicy, co wiąże się z wykorzystaniem pochwy lub odbytu terapii manualnej wysyłki. Następnie terapeuta może korzystać Myofascial zabiegi zwalniające pomóc wydłużyć miednicy. Myofascial zwolnienie wykorzystuje techniki masażu, aby rozluźnić i zwolnić pasmo skóry, który obejmuje mięśnie wokół miednicy. To pomaga rozluźnić obszar, w którym nerw sromowy zaciśnięcia lub zablokowany. Fizjoterapeuta może także należy włożyć palec do odbytu lub pochwy do oceny bólu, a także mięśni wokół nerwu sromowego. Następnie będzie używać palcem, aby mięśnie do umowy, zwolnienia i odcinku, i znormalizować swoje mięśnie wraz z sprawdzania kontroli silnika.

Rest i Home Remedies

Jednym z najbardziej zalecanych form leczenia dla problemu sromowego nerwów jest reszta. Lekarz powie ci, że musisz przestać aktywności fizycznej, które pogarszają sytuację, takie jak jazda na rowerze, jogging, a pracuje z odważników. Cokolwiek to robisz, że może pogorszyć problem, zatrzymać się i pozwolić odpocząć nerwów.

Również powinny korzystać z poduszki w kształcie pączka. Siedząc na tego typu poduszki, w której część środkowa jest wycięty, pomaga pośladków, nóg i pleców, ponieważ otwór poduszki rozgrywa odciążyć plecy, biodra i nogi.

Technika bloku nerwów sromowy

Sromowych nerwy są największym kłębkiem nerwów. Wynikają one z podstawy kręgosłupa, punktu sakralnej. Przechodzą z jamy miednicy, a następnie podzielić się na trzy gałęzie: odbytnicy nerwowych krocza nerwowych i nerwów grzbietowych, które kończy się na penisa dla mężczyzny i dla kobiety łechtaczki. Uszkodzenia nerwów sromowych może się zdarzyć z powodu urazu, urazem lub powikłań podczas operacji. Istnieją sposoby leczenia sromowych nerwobóle, najczęściej jest blok sromowy nerw.

Podstawy

Blokada nerwu mogą być wykonywane, aby pomóc wyeliminować ból, który pomoże czelność być bardziej funkcjonalne. Nerw pierwszy znieczuliły stosując ciekły lek paraliżujący wtryskiwany w miejscu. Jeśli sromowy, neuralgia lub zapalenia nerwów, można spodziewać się, image-sromowy, blok nerwów prowadzony jest bardzo ważny dla leczenia. Jeśli lek paraliżujący działa pierwszy, to daje lekarzowi pomysł jeśli objawy mogą być wyeliminowane przez to paraliżujący sam nerw. Lekarz będzie używać sterydów w celu zmniejszenia stanu zapalnego, a także heparyny, które pomogą zmniejszyć wszelkie blizny. ,

Procedura

W trakcie postępowania, zostanie poproszony o położenie się w pozycji leżącej. Lekarz będzie używać małej igły wstrzyknąć znieczulenie do znieczulenia pośladki przed użyciem większej igły do ​​celu nerwu sromowego. Lekarz zlokalizowania nerwu sromowego i wstrzyknie albo znieczulenie miejscowe i długo działający steryd lub heparynę, który pomaga przełamać żadnej blizny. Procedura trwa około pół godziny i jest w warunkach ambulatoryjnych.

Wyniki

Jeżeli istnieją dobre wyniki z iniekcji i łagodzi ból, to jest za dodatnie. Zostaniesz zakłada odpowiedzieli dobrze do bloku nerwów i lekarz może być w stanie dojść do wniosku, że źródłem bólu jest związane z Twoim nerwu sromowego. Jednakże, jeśli nie uzyskać dobre wyniki, możliwe są dwa powody. Jednym z nich jest, że źródłem bólu nie jest nerw sromowy. Drugim jest to, że lekarz nie dostać wystarczająco blisko do nerwu sromowego dać wynik pozytywny. Jeśli nie dostać się wystarczająco blisko, może trzeba powtórzyć leczenie.

Nie ma sposobu, aby wiedzieć, jak długo trzeba będzie ulgę od bólu z bloku nerwów, bo każdy jest inny, a każdy przypadek jest inny.

Zagrożenia

Jak w większości procedur medycznych, istnieje ryzyko związane z bloku sromowego nerwów. Ponieważ nie jest lek jest zaangażowany, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia reakcji na leki. Istnieje również ryzyko związane z iniekcji bloku. Niektóre z zagrożeń powodowanych jest krwiak, który jest zbiorem krwi poza naczynia krwionośne, toksycznych reakcji, które jest reakcja alergiczna na leki, czy uraz nerwu kulszowego i przebicie odbytnicy.

Istnieją przypadki, gdzie bloki są znane pogorszyć ból. To powinno być tymczasowe, jednak i nie powinny trwać dłużej niż kilka tygodni. Tylko w kilku przypadkach bloki nerwowe są odpowiedzialne za spowodowanie trwałego lub nawet pogorszenie bólu. Może to być spowodowane nerwu "trafienia" przez igłę, o możliwej reakcji na lek lub tkanki bliznowatej formowania.

Porozmawiaj z lekarzem, zanim mają blokadę nerwu sromowych i mieć go wyjaśnić wszystkie ryzyka i korzyści, dzięki czemu można podjąć świadomą decyzję dotyczącą leczenia.

Informacje nerwów sromowy

Informacje nerwów sromowy


Nerw sromowy skończy całym obszarze narządów płciowych i odbytu z ludzkiego ciała. Chociaż trasa nerwów może być nieco inna dla każdej osoby, nerw ma trzy oddziały. Neuropatia sromowy występuje wtedy, gdy każdy z trzech oddziałów zostaje uwięzione, zapalenie lub uszkodzenie.

Możliwe przyczyny

Chociaż dokładna przyczyna neuropatii sromowego nie jest w pełni zrozumiała, przyczyny mogą obejmować zakażenia, choroby autoimmunologiczne, uraz okolicy, nacisk na nerw, poród, nadmierne siedzącej lub nawet chirurgii. Według Organizacji Zdrowia dla sromowych Education, mogą być także przyczyną dziedziczne.

Objawy Neuropatia sromowy

Ból w okolicy narządów płciowych lub odbytu jest dominującym objawem. Inne objawy to drętwienie w okolicy, uczucie pieczenia w nerwach, lub ból przeszywający typu elektrycznego, uczucie masy w obszarze, ból podczas stosunku i zaburzenia seksualne.

Zarządzanie neuropatia

Istnieje kilka metod stosowanych w leczeniu neuropatii sromowych. Wykonywanie mięśni dna miednicy jest nieinwazyjną leczenia. Bloki nerwowe, leki i chirurgii są inne opcje.

Objawy uwięzienia nerwów sromowych

Objawy uwięzienia nerwów sromowych


Uwięźnięcia nerwu sromowy jest bolesnym stanem, który jest spowodowany przez sprężanie sromowego nerwu wzrokowego, znajduje się w obszarze miednicy. Nerwów mogą zostać uwięzione w różnych sposobów, a stan charakteryzuje się specyficznymi, bolesne objawy. Istnieją trzy główne sposoby leczenia stanu i jego objawów.

Definicja

Uwięzienia sromowy nerw, znany również jako PNE, występuje wtedy, gdy w okolicach miednicy nerw sromowy skompresowane przez lub między różnymi kanałami więzadeł, mięśni lub kości miednicy jest. Warunek może wystąpić zarówno u mężczyzn jak i kobiet, i choć jest to bardzo rzadkie, rowerzystów, którzy regularnie jeździć na długich dystansach w okresie lata. Fizykoterapii, terapię kortykosteroidami oraz chirurgii wszystkie wiarygodnych metod leczenia choroby.

Przyczyny

Nerw sromowy uwięzienia może być spowodowane przez uraz miednicy, wady obecne przy urodzeniu, ciąża, nowotwory miednicy, blizny, które miały miejsce po operacji w obrębie miednicy lub długotrwałe i regularne jazdę rowerową nad aa okres miesiącach i / lub latach.

Charakterystyczne objawy

Osoby dotknięte podczas sromowego uwięźnięcia nerwu może występować szeroki zakres objawów, najbardziej charakterystycznym objawem warunkiem, że wszystkie inne objawy nasilają się i intensywności gdy osobnik jest w pozycji siedzącej. Objawy zmniejszyć, gdy osoba jest w pozycji stojącej lub leżącej.

Objawy neurologiczne

Nerw zatrzymujące cierpiących sromowy ogólnie wystąpić ciężkie objawy neurologiczne. Mogą to być ból, który jest ostry, palący, przeszywający, albo bóle; mrowienie lub odrętwienie uczucie; i zwiększonej wrażliwości na ból w obszarze genitaliów.

Moczowych Objawy

Objawy moczowych należą zakłócenia w normalnych nawyków moczowego i jelit, takie jak trudności z oddawaniem moczu, zaparcia, nietrzymanie moczu lub ból podczas opróżniania jelit. Ponadto, nie mogą być odczucie, że jest obiekt umieszczony w odbycie lub pochwie. Objawy te często towarzyszą problemy seksualne, w tym bolesne współżycie, impotencja i narządów drętwienie.

Sromowych Problemy nerwowe

Nerw sromowy ma trzy oddziały, które działają przez miednicy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Kiedy to staje się stan zapalny nerwu lub uwięziony, ból pojawia się w pośladek, biodro, odbytu i narządów płciowych. Stan ten może być nazywany uwięzienia sromowy nerw nerw lub zespół sromowy.

Przyczyny

Przyczyny sromowych problemów nerwowych urazów sportowych takich jak podnoszenie ciężarów czy jazda na rowerze, nowotwory kompresji nerwów, długotrwałego siedzenia i porodu.

Objawy

Objawy sromowych problemów nerwowych obejmują ból podczas siedzenia; ból, który zwiększa jak dzień postępuje i jest gorsze w nocy; i ból, który ustępuje nieco poprzez określenie. Jest to zazwyczaj palący ból, który może zawierać przeszywający, porażenia prądem elektrycznym, jak wrażenia i drętwienie.

Osaczeni nerwów sromowy

Sromowych nerwowe objawy zatrzymujące mogą obejmować zapalenie nerwu podczas spaceru szlakiem lub na długi okres. Ból podczas wypróżnienia i wycieku pęcherza są także wspólne. Kobiety mogą odczuwać ból podczas stosunku i mężczyźni mogą odczuwać ból w rejonie jąder i podczas wytrysku.

Diagnoza

Uszkodzenia nerwów sromowy zdiagnozowano przez skanów MRI i CT, które ujawniają ucisk nerwu przez nowotwory lub uszkodzenia.

Leczenie

Leczenie sromowych problemów nerwowych będzie zawierać ponad recepty, takie leki jak ibuprofen do zwalczania stanów zapalnych i bólu. Tricyliczny leki przeciwdepresyjne, takie jak praca amptriptyline blokować sygnały bólowe z mózgu. Iniekcje kortykosteroid mogą zmniejszać ból i zapalenie szybciej niż przy użyciu leków. Ciepło może zmniejszać ból i sztywności w danym obszarze i zimne opakowania stosuje się trzy razy dziennie przez 15 minut zmniejszenia stanu zapalnego i obrzęk. Unikaj siedzenia przez dłuższy czas, biorąc przerwy częściej. Rower jest najczęściej sport dla urazu nerwu sromowego. Upewnij się, że rower jest wygodny fotel i potrwać kilka przerw podczas jazdy.

Chirurgia

Chirurgia dla nerwu sromowego mogą być zalecane, jeśli uszkodzenie jest ograniczone i dekompresji wyników nerwowych zmniejsza ból. Ból nie może być zastąpiony przez zabiegiem jeśli posiada rozległe uszkodzenie nerwów. Lekarz będzie w stanie doradzić na właściwej ścieżce leczenia dla sromowych problemów nerwowych.

Jakie części ciała są kontrolowane przez sakralnej regionu?

Jakie części ciała są kontrolowane przez sakralnej regionu?


Region krzyżowego lub kość krzyżowa, znajduje się w tylnej części miednicy i składa się z pięciu krzyżowych, które są stopione ze sobą w dorosłego człowieka. Tworzy tylną ścianę miednicy i jest połączony z ogonowej przy jego dolnym końcu. Cztery pary otworów są umieszczone na jednej stronie, aby umożliwić przejście krzyżowej z krzyżowych nerwów. Niektóre gałęzie nerwów sakralnych wraz z niektórych lędźwiowych nerwy łączą się tworząc splot sakralny i nerwu kulszowego.

Splot krzyżowy

Krzyżowego splotu i nerw kulszowy zapewnić zarówno nerwów czuciowych i ruchowych dla części miednicy tyłu ud, dolna część nogi i stopy. Obszar pomiędzy ostatnim kręgów lędźwiowych i kości krzyżowej doznaje dużego naprężenia z uwagi na skręcanie i zginanie korpusu, które zawiasy w tym obszarze. To może spowodować przepuklinę dysku, co stawia nacisk na nerw, powodując silne bóle w niektórych obszarach kontrolowanych przez niego i jest powszechnie nazywany rwa kulszowa. Ludzie, którzy cierpią na osteoporozę lub z reumatoidalnym zapaleniem stawów są bardziej podatne na stres i zmęczenie złamań w kości, a tym samym do rwy kulszowej.

Funkcja odbytu

Kontrola mięśni odbytnicy dotkniętych sromowego nerwu, jeden z krzyżowych nerwów. Gdy odbyt otrzymuje sprawę odpadów z jelita grubego, to kompresuje go do stałej masy zwanej stołek. Po odbytnicy jest w gotowości do opróżniony wysyła sygnał do mózgu za pomocą receptorów krzyżowych. Gdy korpus jest gotowy do odprowadzania kału, wysyłany jest sygnał do zwieracza odbytu, który zazwyczaj występuje w postaci wtyczki. Mięśnie zwieracza są rozluźnione mięśnie odbytu i wymusić na stołek z organizmu. Gdy są problemy z nerwami sakralnych mogą powodować skoliozę lub hemoroidy.

Funkcja pęcherza

Sromowy nerwu kontroluje działanie pęcherza w taki sam sposób, jak w przypadku organów doodbytnicze. Pęcherz otrzymuje produkty przemiany materii z nerki za pomocą dwóch moczowody. Gdy pęcherz zapełni się rozdęcie stymuluje receptory rozciągających, które wysyłają sygnał do mózgu za pomocą krzyżowych nerwów. Moczu opuści pęcherza po drodze do cewki moczowej, który ma dwa zwieraczy, które są zwykle zamknięte w taki sam sposób, jak czyni zwieracz odbytu z odbytnicy. Gdy jest gotowy mózg wysyła sygnał poprzez sakralnych nerwy rozluźnić zwieracze, opróżnianie pęcherza.

Nerwoból sromowy

Nerw sromowy dostarcza również zarówno męskie i żeńskie narządy płciowe zewnętrzne i na kulminacji seksualnej jest trasa przez które uczucia orgazmu u obu płci są przekazywane do mózgu. Trudny poród, a nawet akt rowerem można skompresować ten nerw, dając przejściową utratę funkcji. Erekcja prącia jest również spowodowane przez somatyczną stymulacji nerwów krzyżowych i uszkodzenie lub ciśnienie na krzyżowym nerwu uważa się za jedną z możliwych przyczyn zaburzeń erekcji.

Leki na Drętwienie

Drętwienie lub utrata czucia jest symptomem różnych zaburzeń i chorób. Choć mogą wystąpić jej skutki w każdej części ciała, to jest najczęściej znaleźć w ramion, nóg, rąk i stóp. Stopnie drętwienie wynosić od nieszkodliwych, tymczasowych zdarzeń trwałej utraty czucia. Twoje szanse na utwardzeniu drętwienie są bezpośrednio związane z przyczyny danego stanu.

Przyczyny drętwienia

Częściowa lista najczęstszych przyczyn drętwienie obejmuje: bezpośrednie uszkodzenie nerwów; nacisk na nerwy ramion, nóg lub rdzenia kręgowego; tymczasowe lub przewlekłe brak dopływu krwi do obszaru dotkniętego; udar mózgu; drgawki; migreny; cukrzyca; Borelioza; Zespół Guillain-Barre; alkoholizm; nerwiak akustyczny; Choroba Raynauda; guz mózgu; i tętniak aorty. Inne potencjalne źródła drętwienie to związane ze sportem obrażeń, różne leki, witaminy B-12 niedobór, radioterapii, zatrucia ołowiem i nieprawidłowy poziom Ciała sodu, wapnia lub potasu.

Objawy i diagnoza

Klasyczne objawy to mrowienie i drętwienie utrata czucia, czasem towarzyszy ból lub uczucie pieczenia. Oczywiście przy takim wieloma przyczynami, autodiagnostyki może być trudne lub niemożliwe. Jeśli wystąpi drętwienie trwający każdym czasie, należy skonsultować się z lekarzem w celu prawidłowego diagnozowania. To jest najlepszy sposób, aby wykryć głębsze, podstawowych problemów, z których niektóre mogą być poważne, a nawet zagrażające życiu.

Być szczególnie świadomi, w jaki sposób twój drętwienie ustawia. Jeśli miały krótką drzemkę w niezręcznej sytuacji, albo walnął swoje śmieszne kości, są szanse, objawy będą krótkotrwałe i nie wskazują na znaczną szkodę. Jednak niektóre objawy i okoliczności wymagają natychmiastowej pomocy medycznej w celu uniknięcia poważnych potencjalnych konsekwencji. Sytuacje te obejmują drętwienie doświadczył po urazie głowy, objawy, które zaczynają się nagle i objawy, które obejmują całą nogę lub rękę.

Czasami objawy towarzyszące drętwienie może podnieść sytuację do sytuacji awaryjnej. Przypadki te obejmują występowanie zawrotów głowy, trudności z mówieniem, utrata kontroli pęcherza moczowego lub jelita grubego, dezorientacji, porażenia i nagłe, silne bóle głowy. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy zadzwonić pod numer 911 lub bezpośrednio dostać się do izby przyjęć. Dodatkowe warunki, które wymagają szybkiego działania obejmują drętwienie lub ból w szyi i drętwienie, który pojawia się po obu stronach ciała jednocześnie.

W pozostałych wypadkach, trochę czasu, aby analizować swoje objawy, ponieważ tego rodzaju informacji może pomóc lekarz dokładnej diagnozy. Rzeczy, aby pamiętać to, kiedy i gdzie pojawi się drętwienie, czy wydaje się to związane z niektórych ćwiczeń fizycznych, i czy to przychodzi i odchodzi lub pogarsza się stopniowo w czasie.

Wielu potencjalnych Zabiegi

W zależności od szczegółowych danych objawów, lekarz może wykonać szereg różnych testów diagnostycznych. Należą do nich badanie fizykalne, badania krwi, zdjęcia rentgenowskie, CT lub MRI głowy lub kręgosłupa, USG i badanie przewodnictwa nerwowego. Wyniki tych testów pomogą lekarzowi postawić diagnozę, i że diagnoza wpłynie na jego wybór leczenia. W takich przypadkach łagodnie sprężonego nerwów, leczenie może być tak proste, jak zmiana postępowania w celu uniknięcia ponownego ciała. W przypadkach takich jak cukrzyca, leczenie może obejmować całe życie schematu leczenia i kontroli diety.

Zabiegi dla nerwu kulszowego Injury

Nerw kulszowy osoba zaczyna się w dolnej części pleców i biegnie w dół z tyłu każdej z jego nóg. Uszkodzenie nerwu kulszowego powoduje objawów, w tym ból w dole pleców, ból nóg, osłabienie w nogach, aw ciężkich przypadkach, nietrzymanie moczu. Leczenie uszkodzenia nerwu kulszowego może zatrzymać ból i uniknąć utraty kontroli mięśni.

Fakty

Uszkodzenie nerwu kulszowego występuje najczęściej u osób dorosłych w wieku od 30 do 50. różnych naprężeń wprowadzanych do organizmu jako jednego wieku jest często przyczyną bólu kulszowego. Uraz miednicy może także uszkodzić nerw kulszowy. Nagłe kompresji dolnej kręgosłupa może spowodować przepuklina dysku wystawać i umieścić szkodliwy nacisk na nerw. Leczenie uszkodzenia nerwu kulszowego zależy od przyczyny urazu i ile szkoda nie została wykonana.

Chirurgia

Jeśli przepuklina dysku naciskając korzenia nerwu kulszowego, operacja może być najlepsze leczenie urazu. Nazywa laminotomy z discectomy, można wykonać zabieg w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Chirurg zlokalizować przepuklina dysku, który jest przyczyną uszkodzenia i usunąć jego część, która jest po ściśnięciu nerw kulszowy. Zabieg ten jest bardzo skuteczny w leczeniu, jeżeli głównym objawem uszkodzenia nerwu kulszowego jest ból nogi pacjenta.

Physical Therapy

Dla form uszkodzenia nerwu kulszowego, które nie wiążą się przepuklina dysków, fizjoterapia jest opcją leczenia. Przez następujące kierunki personel medyczny, pacjent może wykonywać ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie w plecach i poprawić swoją postawę. Chociaż fizykoterapia nie naprawi uszkodzenia samego nerwu może zapobiec pogłębi szkody i przeżywa więcej bólu.

Lek

Leczenie bólu jest ważną częścią leczenia lekarza uszkodzenia nerwu kulszowego. Recepty leki jak aspiryna, ibuprofen i paracetamol mogą pomóc złagodzić dolnej części pleców i nóg ból związany z uszkodzeniem nerwu kulszowego. Zwiotczające mięśnie mogą również pomóc. Rzadziej, lekarz może wstrzyknąć lek steroidowy w plecy swojego pacjenta do leczenia bólu.

Inny

U niektórych chorych, zwężenie kanału kręgowego lub zwężenie kręgosłupa, można skompresować nerw kulszowy. Chirurgia i szelki są możliwości leczenia tych pacjentów. W innych, nie wiadomo, przyczyną uszkodzenia nerwu kulszowego. W tych przypadkach leczenie bólu i ćwiczenia mogą przynieść ulgę. Ale czas jest tylko leczenie lekarze mogą zaoferować. Większość osób z bólu nerwu kulszowego odzyskać dany czas.

Należy skontaktować się z lekarzem dla przepuklina dysku?

Według American Academy of Surgeons ortopedyczne, jeden na pięćdziesięciu dorosłych doświadczy przepuklina dysku w trakcie jego trwania. Większość osób odzyskać bez konieczności pomocy lekarskiej. Należy skontaktować się z lekarzem dla przepukliny dysku, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni, lub gdy zakłóca zdolność do wykonywania codziennych czynności.

Fakty

Twój kręgosłup składa się z kości zwanych kręgami i intevertebral dysków między nimi. Te płaskie dyski okrągłe są miękkie i działają jako bufor między kręgami i jak amortyzator na plecach. Gdy masz przepuklinę dysku, jeden z międzykręgowych dysków albo pęknięcia lub wymyka się z miejsca. Jak to wystaje z pomiędzy kręgów, może to spowodować presję na inne części pleców, w tym nerwów. To może prowadzić do bólu i trudności w poruszaniu się. Większość ludzi odzyskać przepuklina dysku bez interwencji medycznej. Należy skontaktować się z lekarzem dla przepuklina dysku, aby uzyskać pomoc w leczeniu bólu, nauczyć ćwiczeń, aby pomóc uniknąć dalszych problemów z plecami i uzyskać pomoc w bólu, który odmawia zanikać.

Ból

Przepuklina dysku może powodować ból w plecach i szyi. Jeśli jest to naciskając na nerw, może wystąpić ból w innych częściach ciała, jak ramiona lub w dół plecach nogi. Ból jest zazwyczaj łagodne i kontrolowane z ponad-the-counter leki przeciwbólowe. Jeśli ból jest ostry, można porozmawiać z lekarzem o silniejszych receptę przeciwbólowe. Lekarz może również wstrzykiwać kortykosteroidów leki na plecach w celu łagodzenia bólu i ciśnienia.

Physical Therapy

Jeśli widzisz lekarza do przepukliny dysku, możesz poprosić o fizycznych ćwiczeniach terapeutycznych, które możesz zrobić. Ćwiczenia te mają na celu wzmocnienie mięśni, które pomagają wspierać plecy i podjąć odciążyć uszkodzonego dysku. To pomoże złagodzić niektóre sztywność i ból wystąpić. Mogą one również pomóc w zapobieganiu występowaniu problemów z korkociągu w przyszłości.

Chirurgia

Jeśli leki przeciwbólowe i fizykoterapia nie pomagają z bólem spowodowanym przez przepukliny dysku, należy skontaktować się z lekarzem, dzięki czemu można omówić bardziej intensywnych metod leczenia, takich jak chirurgia. Lekarz może wykonać laminotomy z discectomy, w którym będzie ona usunąć część dysku wystające więc nie wywiera nacisk na nerw. Leczenie chirurgiczne jest najczęściej skuteczne, gdy wystąpi ból w dolnej części pleców i nóg z powodu przepukliny dysku.

Inny

W skrajnych przypadkach, przepuklina dysku może naciskać na nerw i powoduje osoby do stracenia pęcherza i jelit kontrolę. W przypadku wystąpienia tych lub jeśli poczujesz mrowienie w okolicach narządów płciowych, należy skontaktować się z lekarzem dla przepukliny dysku natychmiast, aby uniknąć ryzyka, że ​​trwałe uszkodzenie nerwów będzie zrobione.

Przewlekły ból miednicy mniejszej kobiet

Przewlekły ból miednicy mniejszej kobiet


Według Towarzystwa radiologii interwencyjnej jedna trzecia kobiet doświadcza przewlekłego bólu miednicy, w pewnym momencie ich życia. Ból w miednicy mniejszej może być wyniszczające problem spowodowany przez kilka schorzeń.

Wulwodynia

Wulwodynia stan miednicy jest nerw, powodując ból pieczenie, swędzenie lub przeszywający doznania w sromu (zewnętrznych żeńskich narządów płciowych). Choć przyczyna wulwodynia może być trudny do określenia, lekarze mogą zdiagnozować tę chorobę za pomocą testu wacik bawełniany, aby zlokalizować dokładne miejsce na sromu powodując ból kobieta. Wulwodynia leczonych lekami przeciwdepresyjnymi jest niskiej jakości, fizykoterapii i żelu lidokainy.

Dysfunkcja Piętro miednicy

Dysfunkcji miednicy podłoga jest skurcz mięśni warunkiem że powoduje ból w obrębie miednicy i dysfunkcji pęcherza moczowego u kobiet. Terapia i rozluźniające mięśnie fizyczne mogą być wykorzystywane do zarządzania bólu. Terapia Biofeedback jest stosowany do nauczania kobietom różne ćwiczenia, aby odpocząć i wzmocnić swoje mięśnie dna miednicy.

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego (IC) jest przewlekłą chorobą, zapalenie pęcherza moczowego. Kobiety z tego warunku doświadczenia przeszywający ból w obrębie miednicy i pieczenie. IC mogą być leczone z pęcherza moczowego-naprawy leków, takich jak Elmiron. Ponadto, u pacjentów IC powinien stosować dietę wolną od kwasu, aby zmniejszyć podrażnienie pęcherza.

Osaczeni nerwów sromowy

Nerw sromowy uwięzienia (PNE) to stan, w którym nerwy miednicy są kompresowane. PNE jest rzadkością, a kobiety często muszą przejść operację całkowitego bólu.

Miednicy Ból i Styl życia

Nieleczony ból miednicy może negatywnie wpłynąć na kobiecy styl życia. Kobiety z bólowych miednicy może mieć problemy z siedzenia, chodzenia, seks, konno, na sobie dżinsy i wykonywania.

Physical Therapy dla Urazy splotu ramiennego

Physical Therapy dla Urazy splotu ramiennego


Splotu ramiennego jest grupa nerwów, które wysyła sygnały od kręgosłupa do ramion, dłoni, palców. Splotu ramiennego urazów spowodowanych uszkodzeniem część tej sieci nerwy. Istnieją różne rodzaje urazów splotu ramiennego.
Fizjoterapeutów, są specjaliści, którzy diagnozowania i leczenia pacjentów z urazami splotu ramiennego. Leczenie promuje ruch, zmniejsza ból i przywraca normalne funkcjonowanie pacjenta ramion, dłoni i palców, co zapobiega niepełnosprawności.

Urazy splotu ramiennego

Wiele urazy splotu ramiennego występują podczas porodu. Ramiona dziecka może się złapać w trakcie porodu, w wyniku splotu ramiennego nerwów łzawienie lub rozciągających. Również splotu ramiennego uszkodzenia może pojawić się w wyniku urazu, guzy ramię lub zapalenia.

Objawy

Objawy urazów splotu ramiennego obejmuje dyskietki lub sparaliżowaną rękę, bez kontroli mięśni w ramię, rękę lub nadgarstek i nie ma uczucia lub odczucia w ramieniu lub dłoni. Inni pacjenci mogą czuć się silny ból od szyi do ramienia na chorym. Niektórzy pacjenci z urazami splotu ramiennego nie mają żadnych objawów po odpoczynku.

Cele Fizjoterapii

Dla niemowląt należy uczyć opiekuna, jak obsługiwać i pozycję, dziecko do codziennych czynności. Dla starszych dzieci i osób dorosłych z urazami splotu ramiennego, fizjoterapeutów powinny poprawić lub utrzymać ruch w pacjentów ramion, nadgarstków, dłoni i palców, a także utrzymać swoje mięśnie w tych obszarach, jak silne, jak to możliwe. Ponadto, terapeuta musi upewnić się, że pacjent z urazem splotu ramiennego odzyskuje lub utrzymuje uczucie w dotkniętych obszarach. Fizjoterapeuta powinien zapobiegać kurczenie stawów i innych deformacji, które mogą się zdarzyć w wyniku urazu splotu ramiennego.

Physical Therapy Leczenie

Jakiś rodzaj terapii fizycznej jest prawie zawsze konieczne, aby odzyskać od urazu splotu ramiennego. Zazwyczaj rehabilitacja rozpoczyna się jak tylko szkody zauważyłem, chyba że zauważyłem kilka innych problemów fizycznych. Fizykoterapii mogą trwać przez wiele lat.
Istnieją trzy etapy leczenia urazów dla splotu ramiennego. W ostrej fazie, fizjoterapeuta skupia się na początku ruchu i oblodzenia. Terapeuta fizycznych pomaga pacjentom poprawić zakres ruchu w celu wzmocnienia mięśni szyjnych. W fazie ożywienia terapeuta zapewnia ćwiczenia i leczenie w celu wzmocnienia mięśni szyjnych do wcześniejszego poziomu funkcjonowania przed wystąpieniem szkody. Nacisk kładzie się na mięśniach wspierających kontuzjowanego splotu ramiennego nerw. Leczenie w fazie konserwacji obejmuje kontynuację szyjnego wzmocnienia i klimatyzacji mięśni.
Częstotliwości zabiegów leczniczych z fizycznym terapeuty zmienia się u pacjentów na podstawie wagi ciała, ale każda sesja nie powinien być dłuższy niż 60 minut.
Gdy wystąpi napięcie powierzchniowym ogrzewanie powierzchni za pomocą specjalnych technik powinien być stosowany przez 15 minut, a następnie masa przed zabiegiem.
Leczenie należy czasowo wstrzymane, jeśli u pacjenta choroby zakaźnej, otwarte rany lub gorączkę.

Rokowanie

Odzysku zależy od lokalizacji i ciężkości obrażeń w splotu ramiennego. W ogóle, sport-urazy splotu ramiennego pokrewne mają duże szanse na całkowite wyleczenie z fizykoterapii. Większość przypadków uszkodzenia nerwów u niemowląt mają duże szanse na całkowite wyleczenie, chyba że są wyrwane z nerwów splotu. Ciężkie przypadki mogą wymagać operacji.

Neuropatia może być objawem cukrzycy typu 2

Nerwy na całym ciele mogą być uszkodzone przez wysokie poziomy cukru we krwi. Uszkodzenie to jest znane jako neuropatia. Niekontrolowane lub nierozpoznana, cukrzycę typu 2, w którym poziom cukru we krwi są stale powyżej normy, może doprowadzić do tego typu uszkodzenia nerwów lub neuropatii cukrzycowej.

Cechy

Neuropatia jest późnym objawem cukrzycy typu 2 i wymaga natychmiastowej interwencji, aby zapobiec dalszym komplikacjom. Neuropatia rąk i stóp są wspólne dla osób z cukrzycą typu 2.

Rodzaje

Neuropatia cukrzycowa obejmuje cztery typy: obwodowych, autonomicznego, bliższe i ogniskowej. Typy te mogą mieć wpływ na wiele części ciała, w tym ramion, nóg, stóp, oczu i układu pokarmowego.

Identyfikacja

Wczesne neuropatia spowodowana cukrzycą typu 2 nie może stanowić z zauważalnych objawów. Jak neuropatia rozwija następujące objawy mogą być doświadczane w obszarze zagrożonym: osłabienie, drętwienie, zaburzenia mrowienie i ból.

Efekty

Przy cukrzycy typu 2 nie są kontrolowane, neuropatii mogą rozwinąć się w punkcie, w którym znajduje się także utrata funkcji dotkniętego narządu lub układu kończyny. Powikłania neuropatii cukrzycowej to utrata wzroku, paraliż mięśni twarzy, utratę mięśni, problemy z trawieniem i całkowitą utratę czucia w kończynach.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Neuropatia spowodowana przez cukrzycę typu 2 można zapobiec lub opóźnione tylko wtedy, gdy rozpoznaje się na początku cukrzycy. Po wystąpieniu uszkodzenia nerwów, leczenie koncentruje się na kontrolowaniu poziomu cukru we krwi, aby zapobiec dalszym szkodom i leczenia związanych z tym objawów.

Rozważania

W związku z utratą czucia spowodowane przez neuropatię, szczególną ostrożność należy zachować przy gotowania, przy użyciu gorącej wody, które mogą wystąpić poważne oparzenia. Ponadto, palenie i spożywanie alkoholu może zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań związanych z neuropatii,.

Jakie są przyczyny ból szczęki idealna ból w świątyniach?

Jakie są przyczyny ból szczęki idealna ból w świątyniach?

Ból szczęki i ból w świątyniach są objawy skroniowo disorder (TMD) lub stawu skroniowo (TMJ) disorder. Skroniowo-żuchwowych mięśni i stawów żuchwy należy połączyć z boku głowy. Obszarów dotkniętych zaburzeniami obejmują żuchwy, szyi i twarzy.

Funkcje

Mięsień skroniowo-żuchwowych i wspólne są przed uszy po obu stronach głowy i podłączyć dolnej szczęki do czaszki. Według Narodowego Instytutu dentystycznego i badania twarzoczaszki "ponieważ te stawy są elastyczne, szczęki można przenieść sprawnie górę i w dół i na boki, umożliwiając nam mówić, żuć i ziewać."

Przyczyny

Znane przyczyny TMD i TMJ to szlifowanie (lub bruxing), zaciskając, urazu twarzy, wspólne szkody, stres, zmęczenie mięśni spowodowane przez nadmierne żucie/gryzienie, ukąszenie niewspółosiowości lub zapalenie stawów. Zgodnie z Mayo Clinic, "W wielu przypadkach, jednakże przyczyną objawów TMJ nie jest jasne."

Objawy

TMD i TMJ objawy obejmują bóle głowy, ból szczęki lub popping, kruchość kości, ból ucha lub popping, żucie dyskomfort, twarzy zmęczenie lub ból, gryźć, niewspółosiowość, szczękościsk lub ograniczonej jaw mobilności. Wizyty u lekarza, jeśli wystąpią, zgrzytliwy, kraty lub klikając podczas żucia lub jeśli ci nie może otworzyć/zamknąć szczęki prawidłowo.

Leczenie

Aby pomóc złagodzić objawy, unikać szlifowania i zaciskanie, złagodzić stres, korzystać z ciepła i lodu na obszarze zagrożonym, spać na plecach, Unikaj umieszczania dłoni pod brodą, unikać nadmiernego szczęki ruchu, jeść miękkie pokarmy i unikać żucia twardych pokarmów takich jak lód. Lekarz może zalecić leki przeciwzapalne, chirurgii, elektryczna stymulacja nerwów, Leczenie ultradźwiękami lub wywołać punkt zastrzyki.

Diagnoza

Odwiedzić lekarza, aby dowiedzieć się o stan szczególny i zabiegi, które będzie najlepiej służyć. Szukaj dla lekarzy lub lekarzy dentystów specjalizujących się w TMJ lub TMD.

Leczenie nerw gontem

Półpasiec powoduje ból i wysypkę po ścieżce nerwu dotkniętych wirusem ospy wietrznej i półpaśca (VZV). Różne zabiegi są używane do zarządzania skutków tego stanu.

Głównym Leczenie

Głównym leczenia półpaśca są leki przeciwwirusowe, takie jak acyklowir, valacyklowiru lub famcyklowiru. Chociaż leki te nie są specjalnie skierowane do bólu, robią skrócić czas trwania objawów, według American Academy of Family Physicians (AAFP).

Ulga nerwów

Kortykosteroidów, leków są podawane do kontrolowania zapalenia nerwów dotkniętych VZV. To zmniejsza ból, według AAFP może zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji.

Środki przeciwbólowe

Na podstawie stopnia nasilenia bólu, lekarz może przepisać narkotyczne leki przeciwbólowe lub polecam over-the-counter leczenia bólu według AAFP.

Agencje miejscowe

Środki miejscowo --- lidokaina i kapsaicyna --- może również złagodzić ból półpasiec. AAFP, że lidokaina jest stosowana podczas pęcherze są aktywne, a kapsaicyna jest stosowana po pęcherze złamali i tworzy skorupę.

Komplikacje

Ból, który trwa nawet po gonty wysypka ustąpiła nazywa popółpaścowa (PHN). Zgodnie z Mayo Clinic, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwdrgawkowe, kortykosteroidy, leki przeciwbólowe na receptę, stymulacja nerwów i lidokaina łatki mogą być wykorzystane do sterowania czasem przewlekłe, silne bóle spowodowane przez PHN.