adcov.com

nastolatek z borderline

Jak dbać o nastolatków z Borderline Personality Disorder

Osobowość borderline jest bardzo trudne do wyleczenia zaburzenia osobowości, które mogą siać spustoszenie na wszystkich, którzy kochają jednostki walczy z nim. Nastolatki z tych objawów są niezwykle trudne, ponieważ mają normalne niepokój i hormony nastolatek oprócz poważnego zachowania spowodowane przez ich choroby. Istnieją kroki można podjąć, aby ułatwić życie nieco dla Ciebie, Twojej rodziny i nastolatek, który jest z rozpoznaniem tej choroby.

Instrukcje

Radzenie sobie z nastolatków Kto ma Borderline Personality Disorder (BPD)

1 Mówmy o pogranicznym zaburzeniem osobowości. Choroba ta charakteryzuje się wysiłków, aby uniknąć porzucone, oświadczenia i samobójcze gesty, niestabilne poczucie siebie, czarno-białe myślenie, kwestie zarządzania gniewu, chroniczne uczucie pustki i impulsywności. Chociaż niektóre z tych objawów są również częścią typowego profilu nastolatka, będą znacznie większe w nastolatka z Borderline Personality Disorder (BPD). Aby uzyskać pełną listę objawów, skonsultować się z podręcznikiem diagnostycznym i statystycznego (DSM-IV TR) w ramach zaburzeń osobowości. Możesz znaleźć tę książkę w bibliotece, księgarni lub w Internecie.

2 Ocenić nastolatków na podstawie swoich obserwacji i jego historii. Jeśli uważasz, że on naprawdę pasuje do tego profilu, trzeba szukać wsparcia. Zawsze należy pamiętać, że niektóre normalne problemy nastoletnich może przedstawić jak BPD, więc konieczne jest, aby pomoc i zachętę ze strony tych, którzy rozumieją i mogą Cię. Zadzwoń do lokalnego oddziału Narodowego Sojuszu dla osób chorych psychicznie lub wspólnoty centrum zdrowia psychicznego.

3 Niech nastolatka z BPD znać swoje uczucia co do jego zachowania (za szczególne) i być z nim, że wyraźnie słychać jego uczucia. Nie próbuj rozwiązać jego problemy, jak będzie się wciągnąć w niepotrzebne i nieskuteczne chaosu. Można również stać się nowym celem jego gniew i wybuchy emocjonalne.

4 Ustaw limity jak dla każdej nastolatki, ale jeszcze ważniejsze jest, aby być spójne i zachować je. Na przykład, jeśli ona jest ustnie obraźliwych i ostrzegli ją, że nie będzie z nią porozmawiać w tych warunkach, trzeba dotrzymasz słowa.

5 Zapewnij teen, że nadal będzie tam na niego, nawet gdy potrzeby trzymania granice i granice zostały ustalone. Przykładem może być strona, że ​​syn chce iść, ale nie może z powodu jego zachowania. Można zapewnić go, że choć nie może iść na imprezę, nadal go kocham i rozważy przyszłe strony, jeśli następujące zasady zostały ustalone. Od osób z BPD z walki faktycznych i postrzeganych kwestii zaniechanie uprawy oraz czarno-białe myślenie, potrzebują stałego pewność, że będzie w dalszym ciągu być stała i obecne.

6 Nie należy skupić się na uczuciach nastolatek, gdy ustalanie limitów; Zamiast dyskutować zachowanie. Obserwuj swoje działania i efekty na ciebie i poprosić ją, aby zmienić cokolwiek to jest, że jest uciążliwy dla Ciebie. Daj jej konkretnych i wymiernych sugestie. Nie odpowiadaj na jej emocjonalnych reakcji na ciebie i nie próbuj dyskutować z nią o tym. Więcej faktem i betonu jesteś, tym bardziej sukces masz z nastolatków.

Wskazówki:

 • Nie możesz poradzić sobie z tym problemem sam. Istotne jest, że nastolatek ma interwencji zawodowej. Powinno to obejmować kształcenie umiejętności, żywą naukę o osobowości z pogranicza i szkolenia regulacji emocji, takich jak dialektycznej terapii behawioralnej.

Jak schudnąć jako nastolatek

Jak schudnąć jako nastolatek


Nastolatków, którzy chcą schudnąć należy pamiętać, że są one wciąż rośnie i planów diety, które są zbyt restrykcyjne, może wpłynąć na ich rozwój. W tym samym czasie, należy starać nastolatków utratę nadwagi, jak tylko jest to możliwe, gdyż już one mieć, trudniej będzie ją zdjąć.

Instrukcje

1 Skonsultuj się z BMI (Body Mass Index) wykresu. Nie pozwól innym powiedzieć, co należy zważyć. Dowiedzieć się, czy rzeczywiście jesteś z nadwagą.

2 Jedz lepiej zamiast jeść mniej. Chude mięso, gotowane na parze warzywa, całe ziarna pszenicy i świeże owoce są zazwyczaj mniej kalorii niż tłustych smażonych potraw i słodkich deserów. To jest ważne, aby być zdrowym, niż tylko chuda.

3 Jedz więcej białka i mniej węglowodanów. Zamiast palowania tłuczone ziemniaki lub makaron na talerzu, wypełnić go z mięsa i warzyw i służyć sobie ograniczone węglowodany. Dobre węglowodany nie powinny tworzyć więcej niż jedna trzecia kalorii.

4 Dodaj niż odjąć. Jeść małą sałatkę z octem i olejem lub wypić filiżankę zupy przed posiłkiem. Zjeść kawałek owocu między lunch i kolację, kiedy trzeba coś przekąsić. Pić więcej wody. Te niskie kalorii rzeczy wypełnić i sprawi, że mniej głodny tłustej żywności.

5 ćwiczeń. Jeśli jesteś typowy nastolatek, nie mam dość. Ćwiczenie będzie budować mięśnie, które nie tylko wyglądają lepiej niż tłuszcz, ale spalić więcej kalorii.

6 Trzymaj się regularnych posiłków, zamiast czekać, aż będziesz głodny, a potem chwytając wszystko, co jest pod ręką. Nie częściej The Drive-thrus z przyjaciółmi, zwłaszcza późno w nocy, jak późna jedzenie jest trudne wagi i ogólnego stanu zdrowia.

7 Masz spać głodny. Stracisz trochę wagi podczas snu i będziesz gotowy na wielkie śniadanie w godzinach porannych, które pomogą Ci w wysiłkach odchudzania.

Wskazówki

 • Ważyć się nie częściej niż raz w tygodniu. Nie zniechęcaj się przez przejściowych wahań wagi, i będziesz trzymać się swojego planu odchudzania łatwiej.
 • Nie należy odwoływać się do głodujących się, rzucając się lub wykonywania nadmiernie, aby schudnąć. Wszystko to będzie niebezpieczne dla zdrowia i może zagrażać życiu.

Jak adres zachowania borderline

Jak adres zachowania borderline


Życie z osobą, która ma zaburzenia osobowości borderline mogą zakwestionować nawet najbardziej pacjenta rodziców. Kluczem do pokojowego gospodarstwa domowego zależy od tego, jak dobrze rozumiem, jak on lub ona kleszcze. Zgodnie z podręcznikiem diagnostycznym i statystycznym zaburzeń psychicznych, a osoba z pogranicznym zaburzeniem osobowości ma niestabilne poczucie siebie i swoich relacji z innymi. Prawdziwe czy wyimaginowane porzucenie grozi mu do tego stopnia, że ​​staje się zły lub paniki. Problemy zaniechania rozszerzenia do znaczącej osoby w jego życiu, nie zgadzając się z niego i pytając więcej niż osoby z niż on lub ona może obsłużyć.

Instrukcje

Trzymaj osoby odpowiedzialnej

1 Ignoruj ​​złości w miarę możliwości. Działa ona z rozpaczy i staje się przestraszony, kiedy wymyka się spod kontroli. Niech wie, że rozumiesz jej problem i może pomóc, jak tylko uspokaja się.

2 Rozpoznaj jej manipulacji, aby uzyskać to, co chce i nazywać ją na nim. Ona nie chce widzieć siebie w złym świetle, więc prosimy, aby pomóc jej wrócić na tor.

3 Wzmocnienie uwzględnienie potrzeb innych. Choć wie, inni mają potrzeby, jego zawsze wydają się bardziej pilne do niego. Nie bierz na łatwiznę i zawsze mają tendencję do jego potrzeb pierwsza tak, aby uniknąć zamieszania.

4 Spodziewaj się luz, kiedy nie dostaje jego drogę. Jego frustracja i strach doprowadzić go do tego złośliwe rzeczy postrzeganej złoczyńcy. Ścisłego przestrzegania reguły nie przemocy i wprowadzenie obowiązku, że szanować własność innych.

5 Popyt zapłaci za szkody nie ponosi albo monetarily lub poprzez to do osoby, której nieruchomość nie naruszone.

Przejmij kontrolę, ale nie nadużywać

6 Zasada z silną ręką, ale zawsze atakują zachowanie zamiast niego osobiście. On musi wiedzieć, że go kochasz bezwarunkowo, ale zwrócić uwagę na różnicę między miłością na niego i dezaprobaty jego działań.

7 Usuń jej cele, gdy patrzy na kogoś zaatakować. Mają inni opuścić pokój i powiedzieć jej, będziesz z nią rozmawiać grzecznie, kiedy się uspokoi. Jeśli nie, usunąć się w celu wykazania, że ​​nie zaakceptuje jej nadużywania.

8 Należy pamiętać, że z osobą, która ma osobowość borderline sobie wyobrazić rezygnację lub odrzucenie może dokonać jej histeryczny. Mimo to, należy regularnie wzmacniać, że inni ludzie są wyceniane i nie zasługują na nadużycia.

9 Odciąć komunikacji z nią, dopóki nie chętnie mówi z szacunkiem. To sprawi, że jej temperament wyrównania, ale w końcu ona się pomysł, że ona nie może nadużywać innych.

Docelowo chce cię w swoim kącie, ona po prostu musi przestrzegać swoich zasad.

Wskazówki

 • Nigdy nie oddalił zagrożenie samobójstwo jako chwyt na uwagi, nawet jeśli uznają je jako takie. Osoba, która ma zaburzenia borderline może interpretować swój brak zainteresowania jako porzucenie i złośliwie przejść z zagrożenia. Mów jego blef dzwoniąc władze lub udając się do najbliższego szpitala, zdrowia psychicznego. Doświadczenie powinno uczynić go dwa razy pomyśleć przed użyciem go następnym razem.

Ile należy Nastolatek Odważyć Według wykresu Wysokość?

Zrozumieć wykresy Waga

Według niepełnosprawnych Świata, średnia waga dla nastolatek, w wieku od 12 do 20, od 100 do 160 funtów dla chłopców i 105 Do-130 funtów dla dziewcząt. Numery te są oparte na wysokości, oprócz wieku. Waga 120 procent lub więcej na średniej jest za otyłe.

Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich

Wysokość i waga aktuarialne tabele są zazwyczaj oparte na średniej próbki z populacji ogólnej. Wykresy te nie stanowią dla ludzi, którzy są poza grupą próbki. Dodatkowo, te wykresy nie uwzględniają budowy ciała, poziomu aktywności konta i ogólnej sprawności.

Bottom Line

Wzrost i waga wykresy pokazują średnio, ale nie są one najbardziej dokładnym wskaźnikiem. Zdrowy, sprawny nastolatek może ważyć więcej niż jest uważane za normalne dla jego wieku ze względu na większą masę mięśniową. Najlepszym miernikiem zdrowej wagi jest skład ciała, konkretnie procent tkanki tłuszczowej. Dla dziewcząt, liczba zdrowych wynosi 14 do 21 procent, dla chłopców to 9 do 15 procent.

Ile powinien Mój Nastolatek waży?

BMI pomaga projektu zdrowej wagi

Idealna waga dla nastolatków zmienia się z ich wieku, płci i wzrostu. W rezultacie, nie ma pojedynczego zdrowego zakresu dla młodzieży. Jednym ze sposobów, aby ocenić, co nastolatek powinien sposobem jest ocena jego wskaźnik masy ciała. Możesz skorzystać z kalkulatora BMI, aby ustalić, czy dziecko jest w zdrowym przedziale wagowym.

BMI nie bierze Muscle do Rachunku

Chociaż CDC i American Academy of Pediatrics zaleca stosowanie kalkulatora BMI jak najbardziej dokładny sposób ocenić wagę swojego nastolatka, to nie rozróżnia tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. Jeśli twój nastolatek jest sportowcem i ma znaczną ilość mięśni, kalkulator BMI może sugerować nastolatek ma nadwagę, podczas gdy w rzeczywistości jest on całkowicie zdrowy.

Bottom Line

Korzystanie z kalkulatora BMI jest dobrym sposobem, aby ocenić wagę Ciebie nastolatka. Jednakże, jeśli twój nastolatek jest sportowiec, może warto rozważyć biorąc swój procent tkanki tłuszczowej, aby uzyskać bardziej dokładny odczyt.

Jak pomóc przyrostu masy nastolatek

Jak pomóc przyrostu masy nastolatek


Niskiej masy ciała nastolatka może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych w dorosłym życiu. Podczas gdy większość kwestii kontroli wagi wynika z nadwagą, niedowagą nastolatki mają także trudnych problemów do pokonania. Czy ze względu na psychologiczne przyczyny lub z przyczyn czysto metabolicznych, niska masa ciała musi być skierowana bezpośrednio i agresywnie, aby zapobiec dalszemu spadkowi i uniknąć wielu powikłań, w tym niepłodności, osteoporozy i niedożywienia. (Zobacz Referencje 1 i 2) krytyczne dla sukcesu pomagając nastolatek przyrost wagi jest ustalenie pierwotnej przyczyny problemu, tak aby można było ustalić właściwego sposobu działania.

Instrukcje

1 Wejście nastolatka wiek, płeć, wzrost i wagę do kalkulatora BMI na stronie internetowej Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (patrz źródła), aby obliczyć swój wskaźnik masy ciała (BMI). Jeśli wyniki pokazują wagę w normie, nie próbować pomóc wagę wzmocnienia nastolatek. Jeśli BMI nastolatek jest poniżej 18,5, nadszedł czas, aby szukać profesjonalnej pomocy.

2 Złóż wizytę u lekarza podstawowej nastolatka do określenia, czy przyczyną niskiej wagi jest fizjologiczna i nie ze względu na jakiś inny problem zdrowia psychicznego, takich jak stres, anoreksji lub bulimii. Jeśli problemem jest fizjologiczny charakter, lekarz może zapoznać się specjalista nastolatkowi w celu określenia, czy jest utrata masy ciała odżywczym, w wyniku metabolizmu lub do innej choroby zakaźnej.

3 Ustaw spotkanie z licencjonowanym dietetykiem czy niska waga jest określana być wynikiem złego odżywiania. Dietetyk może polecić konkretne zmiany w diecie nastolatka. Mogą one obejmować: posiłki oparte na więcej węglowodanów skrobiowych, takich jak ziemniaki i makaron, dodając więcej nabiału, dodając kalorii, ale bogate w zdrową żywność jak masło orzechowe jako codzienne przekąski, zdrowe tłuszcze nienasycone, takie jak awokado i spożywania większych porcji owoców i warzyw do każdego posiłku.

4 Skonsultować się z osobistym trenerem w uzupełnieniu do dietetyka, jeśli niska masa ciała nastolatka jest po prostu naturalny stan metaboliczny. Waga szkoleń jest szczególnie pomocne w budowaniu masy mięśniowej, która doda luzem i masę ciała. Osobisty trener może zalecić odpowiednie techniki do budowania masy mięśniowej, a nie utraty wagi ze względu na dodatkowe wydatki kalorii.

5 zasięgnąć profesjonalnej porady od licencjonowanego psychologa, który specjalizuje się w stres i zaburzenia jedzenia, czy niska masa ciała nastolatka jest zdeterminowana, aby być natury psychologicznej. Znaczenie wykonanie tego zadania w odpowiednim czasie nie mogą być zawyżone. Zaburzenia odżywiania stanowią najwyższych wskaźników śmiertelności wśród wszystkich chorób psychicznych. Ciężkie przypadki mogą wymagać przyjęcia do placówki szpitalnej w celu zapewnienia właściwej opieki psychologicznej i pomocy zysk nastolatek dość masa się zdrowsze, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Wskazówki

 • Podyskutuj na ten temat ze swoim nastolatka z opieki i w duchu miłości współczucie. Może to pomoże zapobiec nastolatka z coraz obronne, wstyd lub wycofane, które wykoleić tylko leczenie.
 • Stąpać ostrożnie, jeśli twój nastolatek jest niska waga jest spowodowana czynnikami psychologicznymi, ponieważ skrajne przypadki anoreksji może prowadzić do śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio.

Jak wybrać dobry witaminy dla Nastolatek

Jak wybrać dobry witaminy dla Nastolatek


Nastolatki przechodzą zryw wzrostu wokół początku swoich nastoletnich lat. W tym czasie potrzeby żywieniowe i energetyczne dla chłopców są wyższe niż w innych okresach ich życia, podczas gdy najwyższe potrzeby żywieniowe i energetyczne dziewczyny przychodzą, kiedy jest w ciąży lub karmiących piersią. Dobre multiwitaminy może pomóc nastolatek jest bardziej aktywny i prowadzić szczęśliwsze stylu życia, według Science Daily.

Instrukcje

1 Zrozumienie potrzeby żywieniowe Twojego nastolatka. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca całkowite spożycie 2200 kalorii dla dziewcząt w wieku od 11 do 24. Ich odżywianie powinno składać się z dziewięciu części chleb, kasze, ryż i makaron, czterech lub pięciu porcji mleka, jogurtu lub sera, cztery porcje warzyw , trzy porcje owoców, dwa lub trzy produkty mleczne i łącznie sześć uncji mięso, drób, ryby, suchej fasoli, jajek i orzechów dziennie. Nie powinny spożywać więcej niż 73 g tłuszczu i 12 łyżeczek cukru. Chłopcy w wieku od 11 do 14 kalorii powinna mieć całkowitą spożycie 2500, wzrosła do 3000, kiedy to 15 do 18 i spada do 2900, gdy są one od 19 do 24. Wszystkie grupy wiekowe powinny spożywać 11 porcji chleba, zboża, ryż i makaron , pięć porcji warzyw, czterech porcji owoców i łącznie siedem uncji mięsa, drobiu, ryby, suchej fasoli, jajek i orzechów dziennie. Chłopcy w wieku od 11 do 18 należy jeść cztery lub pięć porcji mleka, jogurtu i sera, osoby w wieku od 19 do 24 powinna spaść do dwóch lub trzech porcji. 11 do 14 roku życia powinny spożywać 83 gramów tłuszczu ogółem, która wznosi się do 100 gramów na 15 do 18 lat starsze. Razem dodatku cukru nie powinno przekraczać 18 łyżeczek. Zbiegło się z ich rosnące potrzeby żywieniowe, jest to etap, gdy dzieci mogą rozwijać złe nawyki żywieniowe i kłaniać się presji. Szansa swoich nastolatków jedzenia takiej zdrowej diety jest szczupła, szczególnie, gdy jedzą w szkole lub w domu swoich przyjaciół, co w was mając niewielkie pojęcie o tym, co one spożywane. Dobra multiwitamina jest istotne w tym okresie.

2 Uznają, że ich zmiana ciała mieć większe zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Zmiany fizyczne i biochemiczne odbywają, więc potrzebują składników odżywczych, aby wspierać te zmiany. Kwas foliowy i witamina B12 pomoc z syntezy szybkiego tkanek oraz witaminy B6 i D są wymagane w większych ilościach do tkanki i wzrostu szkieletowego. Zapotrzebowanie na witaminy B1, B2 i B3 zwiększa także ich wlotów kalorii wzrasta. Witaminy C i E, przy pomocy struktury i funkcji nowo utworzonych komórek. Wymagana jest obecność wapnia, cynku i magnezu, podczas lat uprawy do zwiększania gęstości kości.

3 skorzystać z pomocy nastolatek w wyborze dobrej multiwitaminy. Zaimponować mu znaczenie dobrej diety i konieczności jedzenia regularnie na tym ważnym etapie życia. Można odwołać się do jego próżności, pokaż mu, jak dobra dieta może prowadzić do patrząc atrakcyjne i pomoże mu prowadzić bardziej aktywny tryb życia. Jeśli możesz, weź go do dietetyka, ale jeśli nie, iść na zakupy razem. On jest bardziej zaangażowany, tym bardziej prawdopodobne, że będzie do podjęcia jego suplementy. Sprawdzić, który zawiera witaminy A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E, D-alfa-pantotenian wapnia, biotyna, cholina, bioflavinoids, kwas nikotynowy, amid kwasu nikotynowego, beta-karoten, jod, wapń, chrom , żelazo, magnez, selen i cynk.

Wskazówki

 • Zapytaj o sugestie nastolatków podczas przygotowywania posiłków w domu i skorzystać z ich pomocy w przygotowaniu go. Mają pożywne przekąski w szafie, aby wydobyć, kiedy przychodzi w poszukiwaniu dawka energii.
 • Nie przynoszą jedzenie do domu, że nie chcesz jej jedzenia.
 • Bardzo pożywne jedzenie i biorąc dobre uzupełnienie jest niezbędne podczas jego wczesnych latach rozwoju biologicznego i intelektualnego. Może wystąpić zakłócenie wzrostu i dojrzewania płciowego.

Jak można Nastolatek Zwiększenie masy ciała?

To jest proste, aby przybrać na wadze; Jednakże, może to być wręcz niemożliwa dla ludzie, zwiększenie masy ciała, dodając mięśni. Nastolatki mają ten problem, zwłaszcza, gdy przejście przez duży okresie metabolicznej.

Podnoszenie ciężarów na Przyrost masy ciała

Podnoszenie ciężarów z pewnością dodać do masy i mięśni w organizmie. Nastolatki przeżywają wysokich etapów metabolicznych będzie trudno, aby dodać wagi; Jednakże, przez dodanie odpowiedniej procedury ciężarów do ich rozkładu dnia, można dodać do masy, że ich klatki. Domowe sale, ciężarki lub członkostwo w siłowni ze sprzętem Podnoszenie ciężarów pomoże. Należy jednak pamiętać, aby przestrzegać protokołu w sprawie formy i nie zbyt nadgorliwy i przetrenować.

Uwaga: Skonsultuj się z lekarzem przed każdym obszernego schematu treningu siłowego, jako nastolatek przystosowuje ciało do produkcji mięśni inaczej niż dorosłego.

Utrzymanie zdrowego stylu życia

Utrzymanie zdrowego stylu życia jest najlepszym sposobem, aby dodać wagi do ramki. Jasne, przyjmowaniem fast food dwa razy dziennie i staje się ospały pewnością dodać funtów; Jednakże, nie jest zdrowy i nie satysfakcjonujące. Nastolatki powinny zdawać sobie sprawę z tego, co jedzą i jak to wpływa na ich organizm. Procedury odpowiednie ćwiczenia, dieta i waga opakowania na mięśnie i rzucić tłuszczu.

Mączka plany

Przytyć pochodzi z dodawania składników odżywczych i kalorii do ciała nastolatka. Bez względu na to, jak ciężko, jak często i jak prawidłowo nastolatki podnosić ciężary, nie będą również dodać wagi bez dodawania kalorii. Ekspert Centrum Vince Delmonte zebrała to 3000 kalorii przykładowy plan posiłków, przeznaczony do przyrostu masy ciała:

8 pm
2 szklanki twarogu, światło / niskiej zawartości tłuszczu
3 szklanki otręby zbożowe, wszystkie odmiany
2 szklanki truskawek
1-2 / 3 łyżeczki. z oliwek, lnu, konopi lub łososia oleje

11 pm
8 uncji piersi kurczaka, bez skóry
2-1 / 4 szklanki fasoli, zielone lub żółte
1/4 szklanki czarnej fasoli
1/2 szklanki ciecierzycy
Pół filiżanki ogórek
1 papryka (dzwon lub cubanelle)
3/4 filiżanki makaronu
1-2 / 3 łyżeczki. z oliwek, lnu, konopi lub łososia oleje

Godzina czternasta
8 uncji tuńczyk w puszkach w wodzie
1 szklanka selera
1 szklanka ogórka
1 papryka (dzwon lub cubanelle)
1 szklanka pomidorów
1 szklanka winogron
2 cała pita
2/3 łyżeczki. z oliwek, lnu, konopi lub łososia oleje

Godzina siedemnasta
8 uncji chude kawałki wołowiny,
2 szklanki ziemniaki
1-2 / 3 łyżeczki. z oliwek, lnu, konopi lub łososia oleje
2 papryki (dzwon lub cubanelle)
1/4 szklanki Fasolka

Godzina dwudziesta
4 uncje ser, niski lub beztłuszczowym
2 szklanki jagód
9 migdały, całe

Podpisuje nastolatek jest alkoholikiem

Nastolatki są znane do pchania granice i zachowuje się nieprawidłowo. Jeśli jednak podejrzewasz, że dziecko ma problem z alkoholem, trzeba patrzeć na takich zachowań przez innej perspektywy. Spróbuj porozmawiać z dzieckiem bez judgmentally jeśli myślisz coś jest nie tak, albo znaleźć zaufanego doradcy lub innego dorosłego dziecko będzie czuć się komfortowo otwarcie na.

Wahania nastroju

Wahania nastroju, nie może to być typowe zachowanie nastolatka --- alkoholizm może siać spustoszenie na ich emocje.

Grupa rówieśnicza

Nastolatek może zacząć spotykać się z innym tłumem przyjaciół niż kiedyś.

Zapach

Zapachu alkoholu w jej oddechu lub ubranie pokazuje, że nastolatek jest albo był lub wokół picia alkoholu.

Wycofanie

Nastolatki mogą izolować się od pobytu w swoim pokoju lub w inny sposób unikanie kontaktu z rodziną.

Nadużycie

Dziecko, które staje się werbalnie lub fizycznie obraźliwych bez wyraźnego powodu może być zmaga się z alkoholizmem.

Acting Out

Kłamstwa, kradzieży, z pominięciem zasad i ignorowanie zakazów działają-z zachowania, które mogą wskazywać na problem z substancją nadużycie.

Drug Abuse Treatment nastolatek Programy

Skutecznego leczenia nastolatków, którzy nadużywają leków wymaga podejścia, które bierze pod uwagę osobowość dziecka, otaczającego ich systemu wsparcia i ich otoczenia. W zależności od konkretnych okoliczności każdego nastolatka, istnieje kilka opcji leczenia uzależnień tam, aby pomóc nastolatek przezwyciężyć nawyki narkotyków. Celem każdego jest nauczenie nastolatków, aby skutecznie radzić sobie i podejmować dobre decyzje po zakończeniu programu leczenia lekiem.

Programy pustyni

Większość programów działa z pustyni na celu wspieranie rozwoju osobistego poprzez przeżycia wyzwania mające w plenerze. Wyszkoleni doradcy pracują, aby pomóc młodzieży zastosować wnioski wyciągnięte na pustyni do ich rzeczywistych problemów substancja nadużyć i nadzorować zindywidualizowanych planów leczenia. Terapii grupowej i indywidualnej, w tym ustawieniu okazało udanych idące studentów, dla których programy tradycyjne leczenie może nie, i programy pustyni często idealny krok tymczasowy dla nastolatków przechodzących do długoterminowych lokat terapeutycznych.

Domy Leczenie Programy

Występuje w różnych ustawień, programów leczenia mieszkalnych pracy poprzez nastolatków z ich ustawieniami domu i umieszczenie ich w uporządkowany, nadzorowanego i terapeutycznego lokum dać im nowe sposoby radzenia sobie i zachowują. Mieszkaniowe programy leczenia zwykle zapewniają poradnictwo indywidualne i grupowe, wraz z aktywnością fizyczną i 12-krokowych programów uzależnień. Mieszkalnych ustawienia leczenia są dobrze dostosowane do nastolatków, którzy nie byli w stanie do tej pory do spadku ich używania narkotyków na własną rękę, mimo wsparcia rodziny.

Leczenie ambulatoryjne

Leczenie ambulatoryjne zapewnia interwencję terapeutyczną dla osób z potrzebami substancji nadużyć, ale którzy nie wymagają hospitalizacji i są bezpieczne nadal mieszkają w domu. Indywidualna i grupowa terapia jest częścią leczenia ambulatoryjnego, jak 12-stopniowy program, nadużywanie substancji. To nie jest korzystnym rozwiązaniem dla młodzieży nadużywających leki, oprócz tego, że poważne problemy emocjonalne i / lub psychicznych.

Co powoduje Nastolatek Substance Abuse?

Co powoduje Nastolatek Substance Abuse?

Co to jest Substance Abuse?

Według Free Medical Dictionary, nadużywanie substancji jest "nadużywanie substancji prawnych lub nielegalnych z zamiarem, aby zmienić pewne aspekty doświadczenia użytkownika." Lek może być legalne lub nielegalne, takie jak leki przeciwbólowe na receptę, czy LSD, halucynogen. Istnieje rozróżnienie pomiędzy nadużywaniem i uzależnieniem, jednak. Do dalszych badań na rozróżnieniu, odwiedź National Institute on Drug Abuse.

Wpływy osobiste

Genetyka odgrywa ważną rolę w nadużywania substancji nastolatków, według George R. Uhl, et al., W "genetycznych wpływów w Narkomanii." Rodziny z historią nadużywania substancji jest bardziej prawdopodobne, aby zobaczyć, że zachowanie się ich dzieci. Czynników, takich jak temperament nastolatek może odgrywać rolę w narkomanii, jak również.

Schorzenia takie jak nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) mogą powodować narkomanii, jeżeli stan jest pozostawione bez leczenia. To jest zwykle traktowane z leków Adderall, środek pobudzający, który działa, paradoksalnie, jako depresyjne w młodzieży. Osób cierpiących na ADHD może nadużywać narkotyków, jak również. W zależności od wiedzy i przekonań nastolatka do narkotyków, na co dzień lub obojętna postawa może prowadzić do nadużyć.

Wpływy rodzinne

Rodzice przy użyciu narkotyków lub alkoholu mają wpływ na dzieci w rodzinie. Nastolatki są "bardziej prawdopodobne, aby rozpocząć korzystanie z alkoholu, jeśli ich rodzice," według Healthwise. Uczucie nastolatka wyobcowany z rodziny, lub poddawane przemocy fizycznej, seksualnej lub psychicznej często używa narkotyków jako sposób radzenia sobie ze stresem.

Brak zaangażowania rodziców może prowadzić do nadużywania narkotyków nastolatek, bo nie ma granic, lub oczekiwania prowadzić młodą osobę. I rodzic, który pali, pije alkohol, lub używa narkotyków często wysyła dwuznaczne przesłanie, że znajdzie się nastolatków eksperymentuje na własną rękę bez dalszego wkładu ze strony rodziców.

Wpływy portalu

Peer to silny wpływ na nastolatków, a działania grupy często dyktują indywidualne zachowania. To nie jest mniej wyraźny, gdy peerów nastolatek są narkotyki. Chcąc być uznawane i czuć chciał, nastolatek idzie w parze z grupy, nawet jeśli zachowanie jest ryzykowne. Dostępność i łatwość zamawiających narkotyków lub alkoholu może również powodować nastolatków do nadużywania leków. Healthwise mówi, że promocja alkoholu lub narkotyków przez media jest czynnikiem nadużycie nastolatek substancji. Niektóre reklamy telewizyjne odwołują picia piwa ze sportu i zabawy, który wysyła zły sygnał dla nastolatków. Firmy farmaceutyczne, a często ich leki wyglądać atrakcyjne jako chwyt marketingowy, aby sprzedać więcej leków.

Części ludzkiego mózgu, które nie dojrzewają do momentu dorosłości marka podejmowania ryzyka atrakcyjne dla młodzieży, a jednym z aspektów tego bierze leki, ignorując rady rodziców, i robić niebezpieczne rzeczy, bez obawy o konsekwencje.

Zapobieganie

Czy przyczyn nadużywania substancji pochodzących z nastolatek genetyki, rodzinie i społeczności, ważne jest, aby porozmawiać z młodzieżą na temat narkotyków zanim się to stanie i zasięgnąć porady dla nastolatków, którzy zaczęli eksperymentować. Według Partnerstwa dla leku Ameryce bezpłatny, dzieci, których rodzice mówią do nich często o narkotykach i alkoholu mają aż do 50 procent mniej szans na nadużywanie leków, niż robić młodzi ludzie, których rodzice nie rozmawiają z nimi. Wcześniejsza edukacja narkotyków zaczyna się w rodzinie i szkołach, a częściej zdarza się, tym większe szanse, że nasze dzieci staną się zdrowe osoby dorosłe.

Oznaki i objawy nastolatek jest w sprawie narkotyków

Nastolatki mogą spróbować leków z powodu presji, stresu lub jako forma ucieczki. Jeśli narkomania prowadzi w rodzinie, ryzyko rozwoju narkomanii wzrasta, zgodnie z Mayo Clinic. Jak uzależnienie postępuje, zachowanie nastolatek będzie zmienić, jak starają maskować zażywanie narkotyków. Szukać pomocy i leczenia dla nastolatków, gdy istnieje podejrzenie, narkomanii.

Znaki ostrzegawcze

Nastolatki narkotyki mogą rozpocząć brakuje klas szkoły lub omijając całkowicie. Stopnie mogą ponieść w wyniku zażywania narkotyków. Nastolatek może również stracić zainteresowanie zajęciach szkolnych, takich jak sport, a może brakuje motywacji. On może zmienić swój wygląd i tracą zainteresowanie w uwodzenie lub ubieranie dobrze. Innym znakiem ostrzegawczym może zawierać dziwny zapach pochodzący z pokoju nastolatków w odniesieniu do pewnych rodzajów narkotyków.

Zmiany behawioralne

Twój nastolatek może się kłótliwy. Może ci z wejściem zakazu w jego pokoju lub udać się do ogromnych starań, aby uniemożliwić wprowadzenie. Dodatkowe objawy obejmują rozwój nagłą zmianę przyjaciółmi lub potajemnie rozmowy w kodzie do znajomych w telefonie. Zauważając stron pro-leku na komputerze może być oznaką używania narkotyków. Jeśli twój nastolatek staje się przygnębiony lub wycofane, zapytać o możliwości stosowania leku, ponieważ te wskazują na objawy związane z użytku.

Cover Up

Nastolatki narkotyki mogą próbować maskować ich zażywania narkotyków. Stosowanie kropli do oczu może wyeliminować przekrwione lub rozszerzone oczy. Korzystanie płukania jamy ustnej lub perfumy mogą ukryć zapach narkotyków. Korzystanie z kadzidła jest czasami stosowane w celu zamaskowania zapachu w pokoju.

Inne objawy

Brakujące pieniądze z portfela lub torebki lub z prośbą o pieniądze konsekwentnie może wskazywać na możliwość zastosowania leku, ponieważ twój nastolatek może być kradzież, aby wspierać ich zwyczaj. Dramatyczny spadek masy ciała, zaburzenia mowy, zły zapach ciała i zmiany w snu czasami wskazują narkomanii. Inne objawy to niepokój, nadpobudliwość, pobudzenie i paranoję.

Jak dieta jako nastolatek

Nastolatków nadwagą powinny diety nutritiously w celu utrzymania kalorii i składników odżywczych niezbędnych dla mózgu, mięśniu i rozwoju kości. Popularne trendy diety mogą być niebezpieczne i zazwyczaj powodują przyrost masy ciała po okresie diety jest skończona. Lepiej rozpoznawać i rozwijać zdrowe, pożywne sposób jedzenia kontra "diety". Dodatkowo, rozwój pożywne, zdrowe nawyki żywieniowe, jak nastolatek, przeniesione do dorosłości, zmniejsza ryzyko chorób serca, cukrzycy, choroby tętnic i wielu innych zaburzeń zdrowotnych.

Instrukcje

Jak Diet Nutriously dla młodzieży

1 Eat 2 porcje białka dziennie. Białko niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, serca i nerek jest. Źródła białka to: mięso, drób, ryby, orzechy, ziarna, jaja, i fasoli.

2 Jedz 2 do 3 porcji nabiału dziennie. Produkty mleczne zawierają wapń niezbędne do rozwoju kości i tkanki i zmniejszają ryzyko raka okrężnicy, otyłości i wysokiego ciśnienia krwi. Źródła produkty mleczne zawierają mleko 2-procentowy, naturalny ser, jogurt i ser.

3 Jedz 5 porcji owoców i warzyw każdego dnia. Owoce i warzywa są doskonałym źródłem witamin, minerałów i błonnika niezbędnego do utrzymania zdrowej reprodukcji komórek, układ odpornościowy i zdrowe ciało w ogóle. Ponadto jedzenia 5 porcji owoców i warzyw zmniejsza ryzyko wielu chorób i zaburzeń zdrowia.

4 Unikaj tłuszczów trans i uwodornione oleje. Są one najczęściej stosowane w fast foodów i żywności w opakowaniach jednostkowych. Zdrowsze tłuszcze to oliwa z oliwek, olej rzepakowy i olej roślinny. Te oleje mogą być stosowane do gotowania, pieczenia i smażenia.

5 picie 8 szklanek lub więcej wody dziennie. Ciało składa się z 70 procent wody. W celu utrzymania właściwego funkcjonowania wszystkich układów, zwłaszcza układu pokarmowego, woda jest kluczowym elementem często pomijany przez nastolatków i dorosłych.

6 Piję sok zamiast napojów bezalkoholowych. Napoje bezalkoholowe są ładowane z cukru, dodając "pustych" kalorii do organizmu, co z kolei będą przechowywane w postaci tłuszczu.
Wybierz 100 procent soku bez dodatku cukru i syropu kukurydzianego. Woda może być dodawana do soku w celu zmniejszenia ilości kalorii i osiągnąć łagodniejszy smak.

7 Ćwiczenie. Jakakolwiek forma ćwiczeń będzie korzystne i promować utrata masy ciała. Spacery, jogging, pływanie lub pracy w stoczni są proste formy ćwiczeń, które nie wymagają inwestycji w sprzęt lub urządzenia.

8 Rekord, co jesz. Używać notebooka zapisać to, co jest spożywane codziennie. Rekord z żywności i napojów jest zachętą odpowiedzialności i motywacji.

Wskazówki

 • Użyć chłodnicy i zamrażarki pakiet dla wygody. Chłodnicy lub prosty obiad pola można zachować świeże owoce, warzywa, wodę i sok na rękę, gdy strajki głodowe. Wyeliminuje to niezdrowe zakupy automatu.
 • Nastolatki z nadwagą lub poważnie nastolatki schorzeniach powinny zasięgnąć porady lekarza przed dietą.

Jak być na wózku inwalidzkim jako nastolatek

Jest to na tyle mocno, aby przejść dojrzewania bez konieczności pokonania ogromne utrudnienie. Jako nastolatek w wózku ma swoje wady. Ale można włączyć przeciwności do fortu. Czy opracować zwycięską osobowość, zupę swoje koła lub dysku dostępną van że klęka za wejściem, znaleźć coś, aby inni ludzie wychodzą swoją najbardziej oczywistą wadę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak się na wózku inwalidzkim, jak nastolatka.

Instrukcje

1 Przygotuj się do ignorancji od ludzi można spotkać. Są tacy, którzy mówią głośno do ludzi na wózkach inwalidzkich i innych, którzy mogą gapić. Nauczyć się je ignorować, ponieważ ich niewykształconych postawa nie ma nic wspólnego z tobą.

2 stosuje się do dotacji, lub uzyskać rodzicom kupić ci dostępną van jak najszybciej uzyskać prawo jazdy. Jazdy jest zawsze jednym z największych wydarzeń w życiu nastolatka i jeden nie można przegapić. Dowiedz się, jak używać ręcznych urządzeń sterujących, i dostać się i wyjść z pojazdu.

3 wystroić się krzesła z własnej tożsamości. Użyj naklejki z tyłu na krześle, lub pomalować go do własnych osobowości. Powiesić fajne torby z tyłu fotela.

4 Smile i rozmawiać z ludźmi. Zaproś przyjaciół do jazdy w samochodzie. Dołącz do rozmów i mówić. Jeśli martwisz się zbyt wiele o tym, jak ludzie traktują cię, bo jesteś widocznie inaczej, wiem, że każdy nastolatek czuje jakiś niepokój o odrzucenie przez rówieśników. Weź dużą drogi i dotrzeć do innych.

5 Taniec i przyłączyć się do działań. Toczyć się na parkiecie, i wziąć za rękę i partnerów niech huśtawka razie. Znajdź zespół wózek koszykówki lub klub wyścigowy. Angażować się w rzeczy, które Cię interesują. Podczas interakcji z innymi młodzieży o podobnych zainteresowaniach, można zmieścić się w porządku.

Jak podnosić ciężary jako nastolatek

Jak podnosić ciężary jako nastolatek


Twoje nastoletnie lata to doskonały czas na rozpoczęcie wykonywania do budowania mięśni i zdobyć siłę. Po rozpoczęciu dojrzewania, organizm produkuje wystarczającej ilości hormonów dla widocznych wyników w podnoszeniu ciężarów. Z każdym nowym sportu lub aktywności fizycznej, ważne jest, aby zacząć powoli i stopniowo zwiększać wytrzymałość, aby uniknąć obrażeń. Budowanie mięśni wymaga podejścia dwuczęściowy, łącząc korzystanie z prawidłowego odżywiania.

Instrukcje

1 zważyć się i dokonywania pomiarów ciała, dzięki czemu można śledzić swoje postępy. Harmonogram szkolenia waga trzy razy w tygodniu przez około jedną godzinę, w tym rozgrzewki i schładzania okresów. Partner może pomóc nauczyć się prawidłowej techniki i uniknąć obrażeń. Zacznij powoli, aby uniknąć uszkodzenia ścięgien, kości i stawów; ponieważ wciąż rośnie, może być łatwo je odcedzić. Jeśli coś jest nie tak, zatrzymać sesję treningową.

2 Rozpocznij każdy trening 10 minut rozgrzewki, aby mięśnie gotowe do pracy. Korzystać z bieżni lub rowerze stacjonarnym, aby rozpocząć. Będziemy chcieli, aby podnieść swoje serca przed rozpoczęciem podnoszenia ciężarów, aby przygotować swoje ciało do bardziej rygorystycznego działania.

3 Zastosowanie lekkich ciężarków oraz dążyć do trzech zestawów 10 do 15 powtórzeń w każdym ćwiczeniu. Większość wagi maszyny są przeznaczone dla osób dorosłych, więc wolne ciężary mogą być lepszym rozwiązaniem. Mimo, że chcesz trenować całe ciało, skupić się na jednej dużej grupy mięśni na sesję. Start z górnej części ciała, w tym ramion i barków. Kolejna sesja, pracować dolnej części ciała za pomocą mięśni nóg i pośladków, i spędzić trzecią sesję tygodnia pracy abs i plecy. Skupić się na właściwej technice i pracy z kontrolą.

4 spędzić ostatnie 10 do 15 minut treningu rozciąganie jako schładzania dla mięśni. To pomoże utrzymać ciało elastyczne. Opóźniona bolesność mięśni-początek jest normalne dwa do trzech dni po podnoszenie ciężarów, zwłaszcza, jak twoje ciało dostosowuje się do nowej działalności.

5 zdrowej diety, który zawiera różnorodne owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, mleczne o niskiej zawartości tłuszczu i chudego białka. Jako nastolatek, może trzeba dodać więcej kalorii w diecie na rzecz wzrostu gospodarczego i zastąpienia spalonych kalorii podczas ćwiczeń. Chude czerwone mięso, wzbogacane płatki zbożowe i zielone warzywa liściaste dostarczy potrzebne żelazo do przenoszenia tlenu do mięśni i produktów mlecznych, które zawierają wapń może pomóc w zapobieganiu złamaniom stresu. Wybierz składniki odżywcze całej żywności przetworzonej żywności zamiast cukrów rafinowanych, które zawierają lub substancje sztuczne.

Wskazówki:

 • Bądź konsekwentny, a zobaczysz rezultaty, takie jak zwiększenie masy mięśniowej i dźwięk, więcej energii i lepiej skupić --- na siłowni iw szkole --- w ciągu zaledwie sześciu do ośmiu tygodni. Wyniki zostaną utracone w ciągu sześciu tygodni po treningi są zatrzymane.
 • Kiedy można zrobić więcej niż 15 powtórzeń łatwo zwiększyć masę o 10 procent.
 • Przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń należy zawsze skonsultować się z lekarzem.
 • Obejmują ćwiczenia układu krążenia oprócz treningu siłowego, aby zachować swoje serce i płuca silny.

Czynniki prowadzące do Nastolatek Narkomanii

Czynniki prowadzące do Nastolatek Narkomanii


Depresja, potrzeba akceptacji społecznej, poczucie, że rodzice są na uboczu i łatwość dotarcia narkotyki to tylko niektóre z powodów, dla dzieci skończyć się coraz narkomanów. Według strony internetowej teen narkomanii, większość nastolatków nie myślą, że się uzależnić, gdy próbują narkotyków; Robią to po prostu pasuje. nadużywanie narkotyków nastolatków powiązano także rodzicom psujących ich dzieci.

Peer Pressure

Niska samoocena i potrzeba, aby zmieścić się może prowadzić do nastolatków narkotyków i przemocy. Ich przyjaciele to robią, więc czują, że muszą się zmieścić w. Po stają się uzależnieni, mają tendencję do angażowania się w nieprzewidywalnych zachowań negatywnych, i stracić przyjaciół. Utrata przyjaciół, a następnie prowadzi do depresji, użalania się nad sobą i więcej narkotyków. Wybór odpowiednich grup przyjaciół może oznaczać różnicę między dzieckiem, który przebywa z dala od narkotyków i dziecko, które kończy się uzależnionego.

Ciekawość

Nastolatki często próbują narkotyków, alkoholu i papierosów tylko z ciekawości. Inni ludzie to robią, więc oni chcą wiedzieć, jak to jest. Niefortunne jest to, że jeśli im się spodoba po ich spróbować, mogą one dalej to robić. Nastolatek Ciekawostką jest produktem dojrzewania, gdy dzieci próbują odkryć własną tożsamość oddzielone od swoich rodziców. Oznacza to, że ich ciekawość może być również formą buntu.

Łatwość dostępu

Narkotyki są łatwo dostać, zwłaszcza over-the-counter i leków na receptę. Rodzice nastolatków, którzy mają problemy z substancją nadużywania leków na receptę należy przechowywać poza zasięgiem dzieci. Nastolatki uczestniczących stron może się oferowane leki też. Nie zawsze chodzi tylko o rodziców nauczania dzieci dokonywać właściwych wyborów, ponieważ dzieci będą podejmować wszelkie decyzje, że chcą w końcu. Nadużywanie leków przeciwbólowych przez nastolatków rośnie, ponieważ są łatwe do uzyskania.

Problemy rodzicielska

Czy to dlatego, że nastolatek jest zepsuty i może robić, co chce, bez konsekwencji, czy to dlatego, że nastolatek czuje się ignorowany i niekochana przez rodziców, rodzice są odpowiedzialni za działania swoich nastolatków i mogą być przeznaczone przyczyną dziecka narkomania. Nastolatki będą buntować się przeciwko zasadom i znajdą sposoby, aby zdobyć uwagę, że brakuje w domu - nawet jeśli jest to zły rodzaj uwagi. Nadużywanie narkotyków może uruchomić z powodu patologicznej relacji między nastolatków i rodziców.

O ciąży nastolatek & Parenting

O ciąży nastolatek & Parenting


Ciąża i rodzicielstwo nastolatków są kontrowersyjne tematy. Istnieje wiele stereotypów stosowane do nastoletnich rodziców. Wielu ludzi wierzy, że wszystkie są nieodpowiedzialne, niewykształconych i zdolni do bycia dobrymi rodzicami. Podczas gdy większość ludzi zgadza się, że nastolatek ciąża i rodzicielstwo nie są idealne sytuacje, niektórzy rodzice nastolatków udaje się odnieść sukces w rodzicielstwa. Jednakże, tego typu sytuacji jest rzadko, bez powikłań.

Historia

Lat temu, to było wspólne dla kobiety do zawarcia małżeństwa w znacznie młodszym wieku, i ma męża i dziecko w zaledwie 17 lub 18 nie była postrzegana jako problem. Z biegiem lat, jednak tendencja stała się czekać dłużej poślubić, przynajmniej w krajach rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone. Stało się bardziej powszechne, aby przejść do kolegium lub umieścić w niektórych latach w pracy przed ślubem i posiadanie dzieci. Dziś nastolatek ciąża jest bardziej prawdopodobne, aby być postrzegane jako tragedii niż radosnym część życia, zwłaszcza, że ​​dorastające rodzice są zwykle w stanie wolnym.

Efekty

Istnieje kilka powodów medycznych, że nastolatek ciąży mniej niż idealne. Nastoletnie matki są bardziej narażone na takich warunkach, jak wysokie ciśnienie krwi w czasie ciąży, a także powikłań wynikających z niej. Są one również bardziej prawdopodobne, aby urodzić się przedwcześnie i mają dzieci, które są niskie w wadze urodzeniowej. Istnieje wiele powodów, matki nastolatki są bardziej narażone na ryzyko powikłań ciąży, jednym z nich jest fakt, że ich ciała są często wciąż rozwijający się, tak jak należy je pielęgnować nowe życie. Dodatkowo, wielu nastolatków nie dostają odpowiedniej opieki prenatalnej, zwłaszcza w pierwszych tygodniach ciąży. W niektórych przypadkach może to być spowodowane tym, że są niechętni, aby powiedzieć innym, że są w ciąży, a nawet boi się przyznać do siebie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

To jest bardzo ważne dla nastolatek w ciąży do lekarza od razu. Lekarz może wyjaśnić, czego się spodziewać w czasie ciąży i pomóc matka podjąć kroki w celu zapewnienia, narodziny zdrowego dziecka. Jest prawdopodobne, że matka zostanie przepisany prenatalnych witamin. Witaminy te pomagają w ochronie zdrowia matki, a nawet uniemożliwić pewne wady wrodzone. Na przykład, kwas foliowy w prenatalnych witamin może zapobiec rozszczep kręgosłupa. Jest to również ważne dla nastolatków matki unikać picia alkoholu i używania narkotyków, w tym ponad-the-counter leków, które nie zostały zatwierdzone przez swojego ginekologa. Jeśli mama jest w ciąży nastolatek wciąż seks, powinna używać prezerwatywy za każdym razem, aby uniknąć zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, które mogą zaszkodzić nie tylko jej własnego zdrowia, ale również, że jej nienarodzonego dziecka.

Rozważania

Oprócz powikłań zdrowotnych dla matki, teen ciąży i rodzicielstwo stwarzają trudności zarówno dla rodziców. Często w wieku, kiedy powinny być wolne, aby doświadczyć życia nieograniczonego przez ciężkie obowiązki, nastolatki rodzice dowiedzieć się z osobami, których potrzeby należy na pierwszym miejscu. Dla niektórych oznacza to rezygnacji z rzeczy takie jak szkoły, bal, imprezy i nawet spotykać się z przyjaciółmi. Chociaż te rzeczy mogą wydawać się mały dla dorosłych, na ogół są one ważną częścią dorastania. Jako takie, ich utrata może prowadzić do uczucia frustracji i żalu. Dodatkowo, nastolatek w ciąży mama może czuć się wstydzić jej stale rosnącego brzuszka, chcąc ukryć pod odzieży ciężkiej, aby uniknąć konieczności inni komentarz. Niektórzy także zmierzyć się z bardzo prawdziwy problem wyrzucany z ich domów.

Potencjał

Podczas gdy wiele matek i ojców wybrać nastolatków podnieść swoje dzieci, z lub bez pomocy swoich rodziców, niektóre wybrać inną trasę. Uznając trudności w wychowaniu dzieci, gdy są jeszcze same dzieci, niektórzy rodzice nastolatków wybrać umieścić swoje dzieci do adopcji. Często pozwala to nowe dziecko ma rodziców, którzy są bardziej finansowo w stanie zapewnić dla niej i bardziej stabilne. Czy nastolatki rodzice wybierają, aby ich dzieci lub umieścić je w przybranych rodziców, istnieje wiele programów, które starają się pomóc, takie jak programy opieki nad dzieckiem i mieszkań, a także tych, które zapewniają potrzeby dla dziecka.

Skutki Nastolatek Alcohol użytkowania

Skutki Nastolatek Alcohol użytkowania


Spożycie alkoholu wśród nastolatków jest nielegalne w Stanach Zjednoczonych. Jest to zarówno ze względu na zdecydowany brak dojrzałości jego stosowania i jego negatywnego wpływu na ich ciałach rozwijających się. Jednak około połowa wszystkich starszych i młodszych uczniów szkół średnich pije alkohol raz w miesiącu. Nastolatki myślą, że są niezniszczalne i nie może być dokonane przy użyciu alkoholu, jak inni; Myślą, że są odporne na wiele problemów alkohol może przynieść na.

Wyniki w nauce

Jeśli nastolatek pije alkohol, może to mieć wpływ na jego wyniki w nauce. Alkohol zaburza części mózgu związanej z koordynacji, pamięci i wyroku. Informacje podane do spożywania alkoholu nastolatków przed pije alkohol, będzie trudne do zapamiętania, gdy alkohol jest w jego systemie. Państwa strona internetowa Virginia Tech University, że po 48 godzinach od picia, Twój koncentracji uwagi jest krótszy. Nastolatki picia alkoholu często zaległości w ich pracy szkoły i często brakuje klasy. Mają problemy z koncentracją na zadaniach i mają słabe relacje z nauczycielami.

Zdrowie

Istnieje wiele skutków spożycia alkoholu na zdrowie nastolatków. Oprócz braku snu, zaburzenia widzenia i okolicznościowe zamroczenia, splątanie może ustawić i nastolatki mogą mieć trudności koordynację mięśni. Nerwy, które porusza oczy może się sparaliżowany. W związku z zaburzeniami wyroku, istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową w ciąży i zawierania umów, w tym HIV. W dłuższej perspektywie, dorośli, którzy zaczęli pić alkohol, jak nastolatek może cierpieć na choroby wątroby, choroby serca, drgawki, hipoglikemii i trwałe uszkodzenie mózgu. Nastolatki, którzy piją alkohol, są również narażeni na zwiększone ryzyko depresji.

Zaburzenie Wyrok

Nastolatki, którzy piją alkohol często zaczynają eksperymentować z innym rodzajem s leków. W dłuższej perspektywie nastoletnie pitnej może prowadzić do uzależnienia od alkoholu, gdzie nastolatki uważają, że nie mogą funkcjonować bez alkoholu w ich systemie. Alkohol sprawia, że ​​czują się bardziej zrelaksowany i czują się tak, jakby mogli nic zrobić. Zaburzona wyrok może również prowadzić do niebezpiecznych zachowań, takich jak jazda pod wpływem alkoholu. w 2009 roku, według strony internetowej Alcoholstats było 1.180 jazdy pijany nastolatek ofiar śmiertelnych wśród młodych osób w wieku od 16 do 20.

Relacje

Kiedy nastolatki piją alkohol, to wpływa na ich relacje z rodzicami i przyjaciółmi. Spożywanie alkoholu może nastolatki się wycofują innych ludzi. Oni mają negatywny stosunek i rozpocząć argumenty z członków rodziny i przyjaciół. Łamią przepisy i nie mają żadnego interesu w rzeczy, które kiedyś cenionych. Problemy z prawem nie są rzadkością. Nastolatki picia alkoholu może również rozpocząć ubieranie inaczej i słuchać różnego rodzaju muzyki, jak oni przed rozpoczęciem ich picia.

Jak działa Uzależnień Affect Nastolatek Zachowanie?

Jak działa Uzależnień Affect Nastolatek Zachowanie?


Prawie wszystkie nastolatki będą narażone na narkotyki i alkohol w pewnym momencie. Jest też spora szansa, że ​​większość nastolatków próbuje narkotyków i / lub alkoholu co najmniej raz. Czasami może być to zrobione z ciekawości, a innym razem, będzie to prowadzić do bardziej poważnych problemów. Większość nastolatków, którzy próbują narkotyków lub alkoholu, nie będzie oczekiwać opracowania problemu uzależnień. Jednak nawet dorywczo narkotyków może prowadzić do uzależnienia, zagrażająca życiu.

Jeśli podejrzewasz, że nastolatek w swoim życiu ma problem uzależnień, istnieje wiele znaków ostrzegawczych można szukać. Zmniejszyła zainteresowanie działaniami nastolatek raz cieszył, spadek wydajności w szkole, zmiany w relacjach, takich jak rezygnacja z jednej grupy przyjaciół na inny, leżący, depresji i poważne wahania nastroju są wszystkie wskaźniki problemu uzależnień.

Początek

Na początku problemem uzależnień, nastolatki mogą wykazywać niewielkie zmiany zachowań, które wydają się jak typowe nastoletnie lub młodzieży zachowań. Mogą to być zmiany w wyglądzie i przyjaciół, zajęć pozalekcyjnych. Teraz jest czas, aby porozmawiać z nastolatków na temat uzależnień i określić, czy jest podstawowy problem. Większość nastolatków są skłonne do buntu, ale dopingu zintensyfikuje to zachowanie.

Najbardziej ewidentnym przejawem nastolatek rozpoczynającego problem uzależnień jest radykalne zmiany, które nie mogą być wyjaśnione. Może to być zmiana przyjaciół, osobowość lub jakiekolwiek inne zachowanie. Jeśli zauważyłeś dramatyczne zmiany w nastolatków, które wykraczają poza typowe nastoletnie wahania nastroju, może to być czas, aby zbadać ich zachowanie głębiej.

Zaawansowane Objawy

Kiedy nastolatki są w ferworze uzależnień, to nie jest trudne do ustalenia jest problem. Nie może być spadek frekwencji szkolnej, wydajności pracy i jakości pracy. Ich stopnie mogą zacząć się ślizgać i problemy z dyscypliną będą widoczne. Zwiększona przemocy, złości, agresji i lekceważące zachowanie może być obserwowane. Nastolatki często zrzucić odpowiedzialności i czynności, które kiedyś cenne, kiedy mają problem uzależnień. Mogą spędzać mniej czasu na ich wygląd i uwodzenie lub zmienić ich wygląd, aby dopasować się do nowych przyjaciół. Mogą one spaść starych znajomych na nowe, które wspierają ich nadużywania i współpracownik substancji do znanych osób nadużywających substancji.

Poważniejsze objawy uzależnień nastolatków może zawierać kradzieży z przyjaciółmi i rodziną lub podejrzanych pożyczeniem pieniędzy. Skryte zachowań, takich jak spędzać dużo czasu za zamkniętymi drzwiami i ukrywanie rzeczy wskazują również nadużywanie substancji w nastolatków. Można również zaobserwować nagłe zdenerwowanie lub paranoja.

Fakty raka nastolatek

Rak jest straszne słowo, zwłaszcza dla nastolatków. Rak w nastolatków jest rzadkie, a większość nastolatków są w stanie go pokonać. Choć wszystkie nowotwory są różne, mają kilka cech wspólnych. Znając kilka faktów nastolatek na raka może pomóc żyć z rakiem trochę łatwiejszy.

Co to jest rak?

Rak jest chorobą, w której komórki zaczynają nieprawidłowo rozwijać. Normalne komórki rosną, a następnie dzielą się i umierają. Komórki nowotworowe, jednak żyją dłużej niż normalne komórki i jak dzielą, tworzą więcej nieprawidłowych komórek. Ostatecznie, komórki rakowe zaczynają tłum się dobrych komórek.

Przyczyny

Rak może być spowodowana przez szereg czynników, w tym czynników genetycznych lub dziedziczona. Oni również mogą być spowodowane przez konkretne wyzwalacze, takie jak zbyt dużo słońca lub paleniem. Większość nowotworów nastolatków nie znany spust lub przyczyny genetyczne; wydaje się, że "tak się stało." Najczęstsze typy raka nastolatek nie znana przyczyna. Jeśli nastolatek rozwija raka skóry, może to być ze względu na zbyt dużą ekspozycją na słońce. Jednak rak skóry w nastolatków jest dość rzadkie. Jeśli nastolatek ma członka rodziny, który ma raka, może mieć predyspozycje do raka, ale to nie jest powód, to jest tylko czynnikiem ryzyka.

Rak to nie jest zaraźliwe

Wspólna nieporozumieniem jest to, że rak jest chorobą zakaźną, ale nie jest. Rak jest chorobą, która może być rozłożone z jednej osoby na drugą. Rak nie mogą być rozłożone przez całowanie, dzielenie filiżankę, drżenie rąk i tulenie osoby z rakiem.

Rak jest uleczalna?

Większość nowotworów nastolatków można leczyć. Po leczeniu, większość nastolatków, którzy mieli raka dalej prowadzić szczęśliwe, produktywne i długie życie. Choć mogą wystąpić pewne skutki długoterminowe z leczenia, efekty te mogą być zarządzane przez leki i niektóre zmiany w stylu życia. Obecnie wskaźnik przeżycia nastolatków rak jest około 85 procent, w zależności od Szpitala Research St Jude Dziecka. Przeżywalność znacznie wzrosła z 30 lat temu, kiedy to było tylko około 60 procent. Jak technologia medyczna będzie się rozwijać i doskonalić, przeżywalność raka nastolatek najprawdopodobniej ulepszenia.

Rodzaje raka Nastolatek

Najczęstsze typy nastolatków raka obejmują białaczkę, chłoniaka, raka mózgu i mięsaka. Chłoniaka rak węzłów chłonnych. Białaczka jest nowotworem krwi, a zwłaszcza białych krwinek. Raka mózgu jest rak mózgu. Mięsak jest rakiem tkanki łącznej organizmu. Tkanki łącznej to chrząstki, kości i tłuszczu. Osteosarcoma i mięsak Ewinga to dwa najbardziej popularne typy mięsaków, które dotyczą młodzieży. Osteosarcoma jest rodzaj nowotworu kości. Mięsak Ewinga jest typem raka kości, ale przede wszystkim wpływ na kości nóg lub miednicy.

Leki

Wszystkie rodzaje nowotworów wymagają leczenia. Zrozumienie tych leków może być trudne dla nastolatków. Chemioterapia jest najczęściej stosowany lek w celu zabicia komórek rakowych. Najczęściej jest podawany drogą IV. Może to powodować wiele efektów ubocznych, takich jak nudności i utratę włosów. Od raka i wielu leków stosowanych w leczeniu może i jego skutki uboczne powoduje nudności, leki anty-nudności są często przepisywany. Nastolatki z rakiem często popadają w depresję, więc leki przeciwdepresyjne mogą być przepisane. Steroidy mogą być wykorzystane w celu wspomagania układu odpornościowego w walce z rakiem. Rak może być bolesne, więc leki przeciwbólowe mogą być przepisane na pomoc nastolatki kontrakt z bólu.