adcov.com

na dretwienie nog

Jak twoja noga się obudzić Kiedy on zasypia

Jak twoja noga się obudzić Kiedy on zasypia


Termin medyczny dla twoja stopa zasypianie jest parenthesia. To jest spalanie, odrętwiały, swędzenie lub mrowienie uczucie, że czasami czułem się rąk, ramion, nóg i stóp. "Mrowienie" uczucie tymczasowego parestezje jest coś większość ludzi doświadczyło po ich ukląkł zbyt długo siedzi na nogi lub po ich siedzi z nogami skrzyżowanymi. Dziwne uczucie wystąpić po nerwu beein mocy trwałej presji. Czasowe parestezje rozprasza szybko, gdy ciśnienie jest usunięte i cyrkulacja jest przywracana do obszaru.

Instrukcje

1 Wyjmij masy, które mogą być przyczyną ucisku na nerw. Uncross nogi lub kostki, wyprostuj się z pozycji klęczącej lub zrobić pies ruszyć nogą.

2 Umieść stopy płasko na podłodze.

3 Porusz palcami, jak zaczynają się krążenie powrotem do stóp. Ruch mięśni zwiększy krążenie do tego obszaru. "Mrowienie" uczucie może krótko zintensyfikować jak nerw dekompresji.

4 Obróć kostek i przenieść swoje nogi wokół jak obieg zaczyna wracać.

5 Gdy normalne czucie powróciło do stopy, wstać i chodzić, aby zwiększyć obieg na obszarze jeszcze bardziej.

Wskazówki

 • Jeśli czujesz, że Twoje stopy zaczynają zasypiać, zmienić pozycję, zanim stopa jest całkowicie otępiały. Pozwoli to skrócić czas odzyskiwania.
 • Nie staraj się stać i chodzić, aż stopa jest "obudzić". Jeśli twoja noga jest zdrętwiała, można potknąć się i upaść.
 • Przewlekłe parestezje mogą być objawem choroby podstawowej neurologicznego lub krążenia. Jeśli zdarza się często, należy skontaktować się z lekarzem.

Dlaczego moja noga zasnąć Kiedy idę?

Dlaczego moja noga zasnąć Kiedy idę?


Nogi często zasypiam siedząc, stojąc lub leżąc w jednej pozycji przez dłuższy czas. Zazwyczaj to nie powód, aby być zaniepokojony. Dla niektórych osób, mrowienie i drętwienie, które zdarza się podczas chodzenia. Różnorodność warunków może spowodować noga zasnąć podczas spaceru. Warunki te zazwyczaj z powodu obrotu lub problemów sensorycznych.

Neuropatia cukrzycowa

Neuropatia cukrzycowa jest chorobą, która wpływa na nerw obwodowy. Zazwyczaj występuje u osób, które mają słabą kontrolę nad ich poziom cukru we krwi lub osoby z rozpoznaną cukrzycą. Choroba ta może rozwinąć się nagle lub stopniowo. Neuropatia cukrzycowa czasami powoduje mrowienie, osłabienie i drętwienie nóg i stóp, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok. Inne objawy neuropatii cukrzycowej obejmują owrzodzenia stopy, uda zanikowi mięśni i trudności z chodzeniem.

Choroba tętnic obwodowych

Krążenia często powodują problemy z noga zasnąć podczas spaceru. Choroba tętnic obwodowych lub PAD występuje wtedy, gdy istnieje brak przepływu krwi do nóg - zwykle spowodowane miażdżycą, stan zwykle spowodowany zwężeniem tętnic przez złogi tłuszczowe. Mayoclinic.com zauważa, że ​​wskaźnik znak PAD jest ból podczas chodzenia. Inne objawy to drętwienie nóg PAD, intensywne skurcze nóg po czynności, takich jak chodzenie, zmiana koloru na nogi i słaby puls w nogach.

Przemijający atak niedokrwienny

Przemijający napad niedokrwienny lub TIA występuje, gdy mózgu krążenie krwi jest czasowo wstrzymane. TIA mogą powodować nagłe osłabienie i drętwienie nogi, zwykle po jednej stronie ciała, zgodnie z US National Library of Medicine. Skrzepy krwi, uszkodzenia naczyń krwionośnych i zwężenia naczyń krwionośnych utrudnia przepływ krwi do mózgu do produkcji tych objawów. Objawy rozwijają się nagle, trwa do dwóch godzin. Po ataku, ustąpienia objawów. Miażdżyca zwiększa prawdopodobieństwo TIA.

Migreny

Osoby cierpiące na migrenę często rozwijają silny ból głowy podczas epizodu. Doświadczają również inne pozornie niepowiązanych objawy, takie jak drętwienie. Według Migraine.com, 13 procent osób cierpiących na migreny doświadczają wrażenia spania w obu ramion lub nóg. Wiele osób z migrenami także wystąpić drętwienie twarzy. Symptomy pojawiają się często w tej samej strony korpusu, jak ból głowy migrenowy. Migraine.com mówi, że te objawy występują z powodu zmysłowej aury, zmian zmysłów, które występują przed wystąpieniem migreny.

Znaki ostrzegawcze

US National Library of Medicine sugerują, służby zdrowia się skontaktować, jeśli nie ma oczywisty powód do nóg drętwienie i mrowienie nóg, jeśli pogarsza się podczas chodzenia. Częste oddawanie moczu, wysypka, zawroty głowy i ból wzdłuż ramienia są również objawy, które wymagają uwagi lekarza. Natychmiast wezwać pomoc medyczną w przypadku mrowienie występuje po urazie głowy, szyi lub pleców. Paraliż, zanik mięśni i kontroli pęcherza, niewyraźną mowę i ciężką zamieszania są również objawy, które lekarz musi natychmiast zbadać.

Jak zrobić zadanie łatwiejsze stanąć na nogi i stopy

Jak zrobić zadanie łatwiejsze stanąć na nogi i stopy


Wielu ludzi w pracowników ma pracę, które wymagają, że spędzają większość ich zmiany pracy stoi na nogach. Spędzać czas stojących może być nieprzyjemne i powodują ból nóg i stóp. Nawet, gdy nie ma sposobu, aby zmniejszyć czas spędzony na nogi, istnieje kilka sposobów, które pomogą uczynić stojąc w pracy łatwiej na ciele.

Instrukcje

1 Rób przerwy tak często, jak to możliwe i znaleźć miejsce, aby usiąść w czasie przerw. Siadając bierze odciążyć nogi i stopy, dając im czas na odpoczynek.

2 Upewnij się, że powierzchnia robocza jest na wygodnej wysokości, jeśli pracujesz na ladzie lub stole. Zginania nad i sięgające mniej może pomóc zmniejszyć obciążenie stóp i nóg. Jeśli powierzchnia robocza nie może być regulowana, porozmawiać z pracodawcą o uzyskanie platformy do stanąć.

3 Bend jedną nogą w czasie nieco się odciążyć z nim i niech odpocząć. Naprzemiennie nogi, że jest zrelaksowany, aby dać każdej nogi małą przerwę od czasu do czasu.

4 Praktyka dobrej postawy w pozycji stojącej. Gdy musi stać przez dłuższy okres czasu, to ważne jest, aby stać się wysoki.

5 Spacer poprawnie, gdy jesteś na nogach przez cały dzień w pracy. Trzymać głowę do góry z brodą równolegle do ziemi. Niech twoje ramiona huśtawka naturalnie i utrzymać stopy skierowany prosto przed siebie.

6 Noś wygodne, dobrze dopasowane buty z właściwego wsparcia. Chodzenia buty z miękkimi podporach łukowych dobrze dla robotników stojących na nogach przez dłuższy okres czasu. Niektóre buty są również wykonane z anty-zmęczenie technologii, której celem jest, aby zminimalizować stres na nogi.

Jak Uwolnić nogę Ache

Jak Uwolnić nogę Ache


Wiele osób ma sporadyczne bóle nóg, które są często spowodowane przez szczep lub nad użytkowania. Jednak przewlekłe bóle nóg może być także objawem poważniejszego problemu, który będzie wymagał pomocy medycznej. Sporadycznego bólu nóg jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby pomóc przeżyć ból.

Instrukcje

1 Określić przyczynę bólu. Jeśli wiesz, że zrobiłeś dodatkową godzinę na siłowni dzisiaj albo skręcona nogę podczas rozładunku artykuły spożywcze to wiesz, ból czujesz się prawdopodobnie mięśni i tymczasowe. Z drugiej strony, jeśli nie można zidentyfikować przyczyny lub jeśli ból jest przewlekły, to musisz udać się do lekarza.

2 Zastosuj lodu na powierzchni nogi, że boli. Użyj okład z lodu lub umieścić kostki lodu w czysty ręcznik i przytrzymaj lodu na nodze przez dwadzieścia minut na raz. Powtarzać co dwie godziny, aż do uzyskania ulgi w bólu.

3 Spróbuj ciepła, jak elektrycznego elementu grzejnego, które mogą być pomocne dla uzyskania ulgi w bólu nóg. Możesz także użyć termofor lub nad rub licznik ciepła. Nie używaj rub ciepła w tym samym czasie, co pad ogrzewania lub butelki. Może to spowodować oparzenia. Możesz na przemian ciepło i lód.

4 Masaż bolesność nogę. Masaż może zapewnić nie tylko bólu, ale będzie to również pomóc we krwi, aby przejść do obszaru, który przyspieszy proces gojenia uszkodzonego mięśnia.

5 Weź recepty leki bólu. Ibuprofen i naproksen są dobre dla łagodzenia bólu nóg. Należy stosować się do wskazówek na opakowaniu i nie przyjmować więcej niż zalecana dawka.

Jak leczyć nogę CrampKurcze nóg może wystąpić w każdej chwili, ale zwykle mają tendencję do strajku w nocy. Mogą one wynosić od łagodnego sztywność łydki do pełnego skurczu nogi wraz z bardzo silny ból. Bo kurcze nóg pojawić się nagle, bez zaawansowanej ostrzeżenia, że ​​nie zawsze jest to możliwe, aby traktować je jako coś, co rozwija się w miarę jak ból głowy. Istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby pomóc osłabić skurcze nóg i zmniejsza ich nasilenie.

Instrukcje

1 Pić więcej wody. Odwodnienie jest odpowiedzialny za wiele dolegliwości, skurcze nóg włączone. Starać się w sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie, aby utrzymać mięśnie elastyczna i nawilżona. Żywność o wysokiej zawartości wody są świetnym rozwiązaniem zbyt. Staraj się jeść więcej owoców takich jak arbuz i zielone warzywa liściaste.

2 Zwiększenie dziennego spożycia wapnia i potasu. Te dwa minerały pomoc w przetwarzaniu organizmu płynów (patrz krok pierwszy). Dla dodatkiem wapnia, spróbuj jogurt o niskiej zawartości tłuszczu i beztłuszczowe mleko, aby uzyskać duże dawki dziennej wapnia. Warzywa, takie jak kapusta, brokuły i bok choi są również ładowane z wapniem. Pokarmy bogate w potas to banany, mięso, drób, ryby i awokado. Spróbuj także suplementów wapnia przed snem.

3 lekkie ćwiczenia przed snem może pomóc pobudzić przepływ krwi w nogach. W odległości krótkiego spaceru lub jazdy na rowerze w niewielkiej odległości do zaangażowania mięśni nóg przed ustanawiające. Stretch łydki przed snem.

4 Noszenie butów duży łuk i wsparcie kostki może pomóc utrzymać ciało w odpowiednim dostosowaniu w ciągu dnia.

5 Leg skurcze, które są wywołane przez chodzenie może być frustrujące i kłopotliwe. Dla obu nocne skurcze nóg i skurcze nóg, że pieszy nie można poprawić za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych, do lekarza. Leki na receptę są dostępne w leczeniu skrajne skurcze gdy nic pomaga.

Wskazówki

 • Kurcze nóg jest niekontrolowany skurcz mięśnia. Zwolnienie z skurcze mięśni występuje, gdy wydłuża powrót do normalnego stanu. Rozciąganie skurcz należy zrobić powoli, aby uniknąć rozdarcia mięśni.
 • Kiedy w środku ataku nogi skurcze, nie wskazują palcami. Spowoduje to, że skurcze tylko się jeszcze bardziej.
 • Chinina kiedyś regularnie przepisany skurcze nóg. Jest on dostępny w handlu jako składnik większości marki toniku. Istnieją pewne wątpliwości co do bezpieczeństwa chininy więc skontaktować się z lekarzem przed próbą tonik jako rozwiązanie.

Przyczyny nogę i skurcze Toe

Przyczyny nogę i skurcze Toe

Przegląd

Kurcze toe

Skurcze palców mogą być spowodowane przez noszenie buty, które nie pasują. Jeśli buty są szczególnie mocno w okolicy palców, może skończyć się z skurcze palce na koniec dnia.
Według Crampshelp.com, wysokie obcasy mogą być winowajcą.
Toe skurcze często występuje po kolana ograniczony został w parę butów na kilka godzin. Ponadto, jeśli cierpi na brak wapnia może powodować palce i stopy na skurcze. Zdobądź więcej wapnia w diecie lub wziąć codziennie suplement.

Skurcze stóp

Myfootshop.com donosi skurcze stóp są podzielone na trzy grupy: niedokrwienny, metabolicznych i bio-mechaniczne. Niedokrwienny skurcze zazwyczaj występuje w nocy i nazywa nocnej przestankowe. Dzieje się tak, ponieważ nie ma wystarczającej cyrkulacji do stopy. Chromanie przestankowe może wystąpić po sprawowały mozolnie.

Metaboliczny

Metaboliczny skurcze występuje ze względu na brak potasu w organizmie, co może się zdarzyć, jeśli pacjent przyjmuje leki moczopędne. Sodu inicjuje skurcze mięśni i jeśli jest brak równowagi w organizmie pomiędzy sodu i potasu, które są zarówno sole, może to spowodować skurcze.

Bio-mechanika

Twoje stopy mogą kurcze po prostu od chodzenia po nich. Bio-mechanika oznacza naukę o sposobie ruchów ciała. Jeśli idziesz za dużo, lub noszenie niewłaściwych butów, może to spowodować skurcze nóg.

Toe Mortona

Dr Dudley J. Morton napisał w swojej książce, "Ludzka Stopa," że słabe kostki, upadli łuki, zmęczony i przepracowany stóp, a także problemy w pierwszej kości śródstopia, może spowodować twoje stopy i palce na skurcze, a także jak nogi, które zostały napięte ze względu na wszystkie powyższe kwestie.
Jeśli twój drugi palec jest dłuższy od swojego dużego palca, a następnie być może trzeba Toe Mortona. Drugi palec nie powinien być dłuższy niż palucha, ale wielu z nas ma ten warunek. Sposób, w jaki miały być przeznaczone jest dla kości śródstopia być dłuższy, lub tak długo, jak druga kość śródstopia. Morton wyjaśnia kości śródstopia ma przenosić obciążenia lub dwa razy ciężar drugiej kości śródstopia. Jeśli twoja druga kość śródstopia jest dłuższy niż w pierwszej kości śródstopia, a następnie właściwy do podnoszenia nie mogą być osiągnięte. Za każdym razem, osoba ma etap, druga kości śródstopia spotka się z podłoża przed pierwszą, a to nie jest normalny. Kości śródstopia ma wytrzymać ciężar przedniej części stopy, ale nie mogą w tych warunkach. Drugi śródstopia musi teraz zrobić to zadanie, podczas gdy w idealnych okolicznościach byłoby robić tylko jedną trzecią pracy. To powoduje stres nadmierne na drugiej kości śródstopia, które tworzy łańcuch zdarzeń, które mogą osoby boli całego.

Skurcze nóg

Dr Burton S. Shuler informuje, że jego pacjenci rutynowo skarżą nocne kurcze nóg, a także zespołem niespokojnych nóg (RLS). Shuler wyjaśnia, że ​​skurcze noc nogi, które są często określane jako Charlie koni, są nieprawidłowe skurcze mięśni nóg. Przyczyną skurcze kończyn nie jest w pełni zrozumiała, lecz mogą one być wywołane przez reakcję nadmiernego wysiłku, do leczenia, złego obrotu, odwodnienie lub nierównowagą elektrolitów.

Jak mam dbać o Ból nogi przepracowany?

Jak mam dbać o Ból nogi przepracowany?


Ból nogi bóle, które zostały przepracowany od stojących za dużo pracy, chodzą cały dzień lub od ćwiczeń może być bardzo bolesne. Zwykle ból jest spowodowany szczepem, który został wprowadzony na mięśnie. Prawie wszystkie mięśnie nóg może być ból w tym samym czasie i może spowodować rozdzierające bóle. Nie potrzebujesz wizyty drogiego doktora leczyć ból nóg. Leczenia obolałe nogi w domu jest proste.

Instrukcje

1 Wrap lód w ręcznik i stosować go do nogi. Trzymaj pakiet tam lodu na około 10 minut przed przeniesieniem go do innego obszaru nóg. Lód pomaga zmniejszyć stan zapalny i ból w mięśniach. Po odbyła się lodu na powierzchni każdego ból nogi przez 10 minut, przestań korzystać z lodu na godzinę, a następnie powtórzyć.

2 Przy leki przeciwzapalne w celu zmniejszenia bólu mięśni nóg. Informacja o leku przeciwzapalnego na stronie internetowej LifeMojo mówi, "leki przeciwzapalne mogą pomóc zmniejszyć obrzęk i złagodzić bolesne objawy. Jednak wielu z nich powodować działania niepożądane, takie jak rozstrój żołądka. Jest to najlepiej skonsultować się z lekarzem przed podjęciem tych leków . " Zawsze czytać etykiety kierunkowe na jakieś leki, które masz zamiar uważnie podjąć.

3 picie herbaty imbir w ciągu dnia, aby złagodzić bóle mięśni nóg. Imbir, od dawna wiadomo o jej właściwościach leczniczych i kojące i został jako naturalny leku. Imbir jest również naturalne przeciwzapalne.

4 Weź kąpiel soli Epsom. Epsom sól to kolejny naturalny środek na bóle mięśni i, w połączeniu z ciepłej kąpieli wodnej, może być bardzo relaksujące i kojące ból mięśni. Strona LifeMojo zaleca, "Aby skorzystać z tego środka trzeba wlać dwie filiżanki soli Epsom w pełnej ciepłej wody wypełnione wanną, a następnie pacjent cierpiący na bóle mięśni powinny wziąć relaksującą kąpiel w nim."

5 Poświęć czas na odpoczynek zmęczone nogi. Reszta jest najważniejszym i skuteczne lekarstwo dla zmęczonych mięśni. Ustanawiają z nogi podniesione przez co najmniej 10 minut, co godzinę, a nie robić za dużo chodzą lub stojąc na cały dzień.

Wskazówki

 • Rozgrzać nogi rozciągając przed robi treningu w celu zmniejszenia bólu mięśni później.
 • Jeśli twój ból nóg nie znika po kilku dniach do lekarza. Ból nóg może być objawem poważniejszego stanu zdrowia.
 • Gdy nogi są przepracowani i ból są bardziej podatne na poważne uszkodzenie, więc zatrzymać się nogi podczas rekonwalescencji.

Co może spowodować, że prawa noga się być większy niż lewicy?

Co może spowodować, że prawa noga się być większy niż lewicy?


Organizm ludzki nie jest idealnie symetryczny. Ciało ma kształt i tworzą w odpowiedzi na środowisko i genetyki. Większość ludzi ma różnic w wszystkich rozmiarach, czy jest to wysokość, szerokość lub średnica w części ciała, które są w parach. Obejmuje ramiona, ręce, nogi, nogi, oczy i uszy. Ludzie są wizualnie przyciąga symetrii i gdy istnieje duża różnica w opałach to zauważalne. Jednym z najbardziej powszechnych rozbieżności w organizmie w nogach. Nie może być kilka powodów, dlaczego jedna noga może być bardziej lub mniej w rozmiarze niż pozostałe.

Nadużywanie / Dominacja

Jednym z głównych powodów, prawa noga może być większy niż lewą nogę i odwrotnie jest z powodu nadużywania. Ludzie mają dominującą kończynę wykorzystywane do różnych funkcji i działań. W przypadku korzystania z określonego kończyny, takie jak nogi, w nadmiarze w stosunku do drugiego ramienia mogą występować różnice wielkości. Widać to w sporcie z piłkarzy, którzy kick wykorzystujących swoją dominującą nogi i koszykówki graczy, którzy skoczyć na jednej nodze. W sporcie, podczas wykonywania określonego ruchu, mechaniki wydają się być takie same kółko. Koszykówka czy piłka nożna gracz nie zmienia ich dominującą nogę zużywaną kopać lub skakać z którego może doprowadzić nogi są znacznie większe.

Nierentowny

To wygląda podobnie jak w poprzednim przykładzie, lecz pochodzi z drugiego końca widma. Są to osoby, które mają rozbieżności nóg, które nie mają lub korzystają szczególnie dominującą nogę. Na przykład, rowerzyści i biegacze używać obie nogi podczas wykonywania. W takim wypadku, jeśli jedna noga jest większa niż w innych może to być ze względu na wzór odszkodowania od aktywności. Rozmaitych powodów, jedno ramię jest albo mniejszy lub silniejsze niż inne i nawet jeśli obie nogi są używane do wykonywania pewnej czynności, można być niskiej lub zbyt wykonywania aby spowodować różnicę w wielkości nogi.

Stare urazy

Jeśli mecz jest większe z powodu jakiegoś innego powodu poza mechaniką, inną możliwością jest stary, a nawet nowe szkody. Gdy zostaniesz ranny i tkanki goją, przebudowie kolagenu, blizny rozwija; może wystąpić nawet niewielkie zmiany kostne. Płyn jest medium, przez które wszystkie składniki odżywcze i zasoby pomóc uzdrowić tkanek, wiele razy rannych części ciała może zachować płynne i mają obrzęki. Może się to zdarzyć, nawet jeśli uszkodzenie było kilka lat temu. Można to zauważyć, gdy ludzie reagują na zmiany pogody i wilgotności, kiedy czują się w stawach. Przewlekłe obrzęk z uprzedniego uszkodzenia mogą doprowadzić noga jest większa niż drugiego.

Budowa ciała

Ciało zawsze stara się zachować równowagę w strukturze do siebie prosto i równo z horyzontem. To jest często mylony z symetryczne, gdzie twoje ciało rzeczywiście próbuje stworzyć symetrię z nie świata zewnętrznego części ciała. Widzimy to w skoliozy funkcjonalnej; z różnych powodów skolioza funkcjonalna może rozwijać się u ludzi w celu kompensacji zmian w strukturze pozostałej części organizmu. Wzór skolioza może spowodować jedna noga jest większy niż inne ze względu na jego umiejscowienie, a zatem jest to użycie jest znacznie różni się od drugiej nogi. Może to doprowadzić do większego ramienia.

Jedna noga Hip Stojąc Flexor & Stretch prostowników kolana

Jedna noga Hip Stojąc Flexor & Stretch prostowników kolana


Siedząc przez długi czas przy biurku może spowodować, że biodra i nogi, aby poczuć się jak szczudłach podczas spaceru. Aby to złagodzić, warto rozciąganie często i zrobić przerwę na jeden nogi stojącej biodra odcinków przedłużaczy. Ćwiczenie to rozciąga się zginacze bioder i prostowników kolana, w tym swoich czworogłowego. Czy pracujesz w domu czy w biurze, czy te ćwiczenia tak często, jak to tylko możliwe, aby zapobiec niskiej ból pleców lub sztywność stawu biodrowego.

Instrukcje

Stały Rozciąganie mięśnia czworogłowego

1 Stań na prawej nodze i wyginać swoje lewe kolano przynieść lewą piętę blisko pośladków.

2 Przytrzymaj lewą kostkę lewą ręką jak przedłużenie dolnej części pleców lekko stanąć wysoki i zrównoważony. Trzymaj krześle lub połóż prawą dłoń na ścianę dla równowagi, jeśli to konieczne.

3 Trzymaj odcinek do 05:55 głębokich oddechów i powtórzyć odcinek na przeciwległej nogi.

Stride Stretch

4 Połóż lewą stopę na szczycie krzesła lub stabilnej platformy, która jest o 2 do 3-metrów wysokości.

5 Przenieś ciężar w stronę lewej stopy w celu zwiększenia odcinek w prawej zginaczy biodra i uda.

6 Połóż ręce na lewym udzie i kolanie, jak trzymać odcinek do 05:55 głębokich oddechów. Powtórzyć odcinek na przeciwległej stronie.

Wskazówki

 • Użyj rolki pianki delikatnie masować uda się poprawić elastyczność tkanek.
 • Nie rozciągaj, jeśli wystąpi ból. Przed przejściem do wykonywania skontaktować się z lekarzem.

Zaczerwienienie obrzęk i ból w dolnej części nogi

Zaczerwienienie obrzęk i ból w dolnej części nogi


Zaczerwienienie, obrzęk i ból w dolnej części nogi może być wynikiem urazu, ukąszeniach owadów, a nawet zakrzepy krwi. Skrzepy krwi może tworzyć się w nóg z powodu słabego przepływu i długich okresach siedzenia. Jeśli Twoje nogi są niższe objawy spowodowane przez zakrzepy krwi, może to doprowadzić do zawału serca, udaru mózgu lub zatoru tętnicy płucnej (zakrzepy w płucach), jeśli nie dostać się do okulisty.

Lód

Zastosować lodu w celu zmniejszenia obrzęku i zapalenia w części dolnej, jeśli objawy zostały spowodowane albo przez ukąszenia owadów lub urazu.

Wysokość

Podnieść uszkodzoną nogę, aby pomóc w powrocie krwi i zmniejszyć obrzęk.

Leki

Unikaj aspiryny, tylko w przypadku, gdy zakrzep jest obecny. Ibuprofen jest zwykle zalecane jako przeciwzapalny urazów.

Skrzepy krwi

Skrzepy krwi w nogach może objawiać się zaczerwienienie, obrzęk i ból; to jest ratownictwo medyczne. Pobyt z dala od nogi dotkniętego jak najwięcej i unikać działań, które mogą zwiększać ciśnienie krwi, czekając na pomoc medyczną.

Szukam pomocy

Jeśli nie znasz przyczynę swoich dolegliwości kończyn dolnych, należy natychmiast udać się na pogotowie. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustępują po 24 godzinach, należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie są przyczyny Nagrywanie nogi?

Jakie są przyczyny Nagrywanie nogi?


Pieczenie stóp, lub zespół piekących stóp, to stan, w którym stopy czują boleśnie gorąco. To jest wspólne dla ludzi, którzy są 50 lat i starszych, aby narzekać na zespół i jego objawów. Choć istnieją różne przyczyny, które mogą doprowadzić na zespół piekących stóp, większość z nich nie jest groźna. Poprzez różne zabiegi i zmiany stylu życia, większość palących stóp objawy można kontrolować.

Objawy

Najczęstszym objawem zespół piekących stóp jest uczucie nogi spalania. Czasami to spalanie może czuć boleśnie gorąco; inne czasy spalania mogą być łagodne. Inne objawy zespół piekących stóp są zaczerwienienie, obrzęk lub kłucie uczucie w nogach. Czasami to spalanie może być tak bolesne, że człowiek może mieć problemy ze snem.

Przyczyny

Przyczyny spalania stóp może być coś tak prostego jak zmęczone stopy lub buty, które nie pasują właściwie. Jeśli znajdziesz się na nogi stojącej przez dłuższy czas w ciągu dnia, może to być przyczyną. Inne, mniej poważne przyczyny są drażniące tkanin lub zakażeń grzybiczych, takich jak grzybica. Bardziej poważne przyczyny spalania stóp są alkoholizm, uszkodzenie nerwów, zaburzenia tarczycy, choroby krwi neuropatia cukrzycowa, HIV / AIDS, niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, operacji pomostowania żołądka, choroby tętnic obwodowych i niedokrwistość.

Kiedy na leczenie

Niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pieczenie jest na nagle po tym, jak został wystawiony na działanie substancji toksycznych. To samo, jeśli pacjent choruje na cukrzycę i pieczenie nagle zapala się, a stopy mają otwarte rany.

Jeśli pieczenie trwa po próbowałem samoopieki przez kilka tygodni, umówić się na spotkanie, aby zobaczyć się z lekarzem. Jest to również najlepiej umówić czy palenie stało się intensywne, bardziej bolesne, zaczął się rozprzestrzeniać na nogach lub straciłeś czucie w palcach i stopach.

Diagnoza

Chcesz lekarz będzie chciał wiedzieć, co jest przyczyną nogi poczuć się jak oni płoną przed przewiduje plan leczenia. Prawdopodobnie będziesz proszony o swojej najnowszej historii i zdrowia. Badania takie jak MRI, badania krwi i zdjęcia rentgenowskie będą prowadzone w celu ustalenia przyczyny objawów.

Leczenie

Jeśli przyczyną twoich spalających stóp jest tak proste jak zmęczonych i zapracowanych stóp, może zostać poproszony, aby stopy spoczywały na podwyższonym poziomie, nosić bardziej komfortowe i lepiej dopasowane buty lub moczyć nogi w kąpieli z zimnej wody. Możesz być również poproszony nosić magnetyczne wkładki terapii. Jeśli ból jest spowodowane zakażeniem, można będzie bardziej prawdopodobnie niż określona krem ​​do stosowania miejscowego i antybiotyków do leczenia zakażeń grzybiczych. Jeśli objawy są spowodowane przez poważne choroby, że choroba musi być traktowane złagodzić pieczenie w nogach.

Jak stwierdzić, czy ból w noga Z powodu zablokowanych tętnic

Jak stwierdzić, czy ból w noga Z powodu zablokowanych tętnic


Nogi człowieka może boleć z wielu powodów, ale ważne jest, aby znaleźć przyczynę, aby uniknąć dalszych komplikacji. Choroba tętnic obwodowych (PAD) jest spowodowane, gdy tętnice nóg stają się zablokowane. Jest to poważna choroba, która wymaga pomocy medycznej, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak powiedzieć, kiedy ból w nodze jest wynikiem zablokowanych tętnic.

Instrukcje

1 Idź na krótki spacer, gdy zaczynasz odczuwać ból w nogach. Jeśli zmniejsza ból podczas chodzenia, problem ten nie jest związane z przepływem krwi. Jednak, jeśli ból pozostaje stały, to jest możliwe, że masz zablokowane tętnice.

2 Doświadczanie bólu w stopach i palcach podczas odpoczynku wyklucza większość problemów, z wyjątkiem zablokowanych tętnic. Jeśli krew nie może dotrzeć do stopy, dyskomfort może wskazówka cię problemu.

3 Czy lekarz zrobić test kostka-ramię na nogi. Ten prosty egzamin będzie porównać ciśnienie krwi w ramionach jak w nogach, aby ustalić, jak dobrze krew płynie. Blokowane arterie są wykrywane w ten sposób.

4 Posiadanie niektórych czynników ryzyka choroby tętnic obwodowych może pomóc zdiagnozować go jako przyczyny bólu nóg. Są to palenie tytoniu, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i jest w wieku powyżej 50 lat.

Wskazówki

 • Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli uważasz, że tętnice stają się zablokowane.

Ból i Menopauza noga

Przejście menopauzy może przynieść różne bóle w ciele kobiety, od głowy do stóp. Chociaż ból nóg nie został nie bezpośrednio związane z menopauzą, bóle stawów i skurcze mogą wynikać ze stanu hormonalnego, czasami wpływa na nogę. Istnieje aa wiele sposobów złagodzenia tych kończyn bóle.

Fakty

Nie przeprowadzono długoterminowych badań zostały wykonane specjalnie do łączenia nóg ból Menopauza, mówi Marie Lugano, prezes Amerykańskiego Towarzystwa Menopauzy. Ale kobiety były znane doświadczyć różnych poziomów dyskomfort w czasie menopauzy lat, nogi włączone.

Ból stawów jest często zgłaszane przez kobiety. wraz z bólem mięśni i czasami skurcze. Kurcze nóg może przyjść na gwałtownie, wpływające na wzorce snu i może trwać przez kilka dni. Menopauzie skurcze nóg ogólnie kierować mięśni łydki, ale może również wystąpić w udo, zgodnie z Krajowego Stowarzyszenia kobiet Baby Boomer.

Przyczyny

Istnieją różne powody, dla menopauzy bóle związane nogi-. Kiedy spadek poziomu estrogenów, zapalenie stawów wzrasta według http://www.my-menopauzy-solutions.com, powodując bolesne bóle. Bóle stawów i ból mięśni może również pochodzić z braku wapnia, a także często w czasie menopauzy. Co do snu, gdy nie są na tyle odpoczynku, twoje kończyny cierpią też. Bóle mięśni nóg, a następnie kontynuować cykl bezsenność, utrzymując się w nocy. Skurcze nóg mogą być również spowodowane przez brak ćwiczeń fizycznych lub braku równowagi prawidłowego odżywiania.

Efekty

Poważne szkody na ogół nie przychodzi od skurcze nóg i stawów, ale ból może wpływać na jakość życia i być przytłaczające w okresie menopauzy. Według Margery Gass, MD, dyrektor wykonawczy North American Menopause Society w Cincinnati, badania pokazują, że ból stawów od menopauzy zazwyczaj ustępuje w ciągu dwóch do trzech lat, z lub bez brania hormonów.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Pobytu aktywny i rozciąganie regularnie pomaga rozwiać ból stawów, mówi dr Gass, wraz z utrzymaniem się z pełnego zakresu ruchu. Spaceru lub jazdy nawet na krótkich dystansach jest kluczem do utrzymania tych mięśni w ruchu. Masowanie skurcze nóg zazwyczaj pomaga w kojącym ból, zgodnie z Krajowego Stowarzyszenia stronie kobiet Baby Boomer. Tonic woda i moczenie w kąpieli olejek miętowy Udowodniono również, aby pomóc. Zwracając bezsenność może być również pierwszym krokiem w łagodzeniu bólu nóg związanych z menopauzą.

Rozważania

Jeśli pacjent przyjmuje leki menopauzy i doświadczanie skurcze nóg, należy porozmawiać z lekarzem, aby upewnić się, że ból nie jest związane z efektem ubocznym. Badania krwi mogą wykazać, czy masz niedobór witaminy lub potasu i mogą potrzebować suplementów.

Informacje dla Silnie spuchnięte nogi i stopyCiężki obrzęk w nogach i stopach może być wynikiem zbyt dużej ilości płynu, który gromadzi się w tkankach. Termin medyczny jest obrzęk obwodowy. Stan może być bardzo niewygodne i bolesne. Może to nastąpić w jednej lub obu nóg i stóp.

Przyczyny

Obrzęk nóg i stóp może być spowodowane długotrwałym pozycji stojącej lub siedzącej, ciąży, miesiączki, uszkodzenia lub urazu, podeszłym wiekiem, nadwagą, zakażenia, zakrzepy krwi, żylaki, oparzenia, chirurgii, leki, ukąszenia i użądlenia owada lub niewydolność żylna (problem z żyły pompuje krew z powrotem do serca).

Diagnoza

Diagnoza może być wykonane przez dowolną kombinację badania fizykalnego, w tym dokładnej analizie twojego serca, płuc, brzucha, nóg i stóp; badania krwi; Rentgenowskie; badanie ogólne moczu; i elektrokardiogram.

Leczenie

Leczenie jest różna, w zależności od przyczyny. Twój lekarz może przepisać leki moczopędne (leki moczopędne), aby pomóc ciała nadmiar płynu.

Zarządzanie własnym

Możesz zwolnić trochę obrzęk nóg i stóp, trzymając je podniesione, kiedy leżysz lub siedzącej, ćwiczenia, noszenie pończoch wsparcia i obniżenia spożycia soli.

Ostrzeżenie

Jeśli występują trudności w oddychaniu i / lub ból w klatce piersiowej, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej. Tak szybko, jak to możliwe, jeśli masz innych objawów skontaktować się z lekarzem, takie jak zmniejszenie ilości moczu, gorączka, obrzęk w jamie brzusznej, uczucie ciepła lub zaczerwienienie w nogi lub stopy, lub jeśli jesteś w ciąży, a zwiększona obrzęk jest nagle.

Zapobieganie

Aby zapobiec obrzęk, nie stać lub siedzieć na zbyt długie okresy czasu. Próbować wyprostować okresowo kiedy lecisz lub jazdy na długich dystansach.

Jak testować dla DVT w nogę

Zakrzepica żył głębokich (ZŻG) jest stanem chorobowym, w którym skrzep krwi (zagęszczony grudki krwi) formy w żyłach, które biegną w głąb mięśni ciała i łączą się z żyły głównej, największa żyła organizmu, która prowadzi krew tlen kiepski widok bezpośrednio do serca. DVT może występować w wielu częściach ciała, ale nogi i uda są najczęściej. Jeśli masz DVT w nogę, może czuć się obrzęk, ból i ciepłe uczucie w nodze. Może również występować na czerwono lub odbarwienie powierzchni skóry nogi. Zdiagnozować DVT, lekarz musi przeprowadzić kilka testów.

Instrukcje

1 umówić się z dostawcą opieka zdrowotna. Omówić objawy i obawy z lekarzem i poinformować ją o historii medycznej. Wyższej grupy ryzyka ZŻG obejmuje osoby, które zostały poddane obróbce na raka; są starsze niż 60 lat; mają głęboki uraz wynikający z żyły operacji lub urazu; jest otyłych, kobiet w ciąży lub na pigułki antykoncepcyjne; i w łóżku przez długi czas.

2 pozwalają lekarzowi wykonać badanie lekarskie. Lekarz sprawdzi, nogi w kierunku objawów DVT --- obrzęk, przebarwienie i czułości. Lekarz może również sprawdzić ciśnienie krwi, serce i płuca.

3 Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza do diagnostyki DVT. Lekarz zazwyczaj zleci badanie USG, jeśli podejrzewa się DVT. Test wykorzystuje fale, aby utworzyć obraz struktury żyły w nodze, a do pomiaru prędkości przepływu krwi.

4 Daj pozwolenie lekarza do przeprowadzenia badania Flebografia na nogi, jeśli USG nie daje jednoznacznej diagnozy. W tym badaniu, lekarz wstrzykuje barwnik do żyły nóg i zajmuje rentgenowskie z anatomii żyły. Powolny przepływ krwi oznacza się skrzepu w żyle.

5 Spodziewaj możliwość daje próbki krwi do badania D-dimeru. Lekarz może zlecić badanie krwi D-dimeru, który mierzy ilość substancji swoich komunikatów ciała w razie przerwania zakrzep krwi. Wysoka d-dimer wskazuje możliwą skrzepu krwi.

Wskazówki

 • DVT jest w zasadzie z krzepnięcie krwi.
 • Nieleczona ZŻG może prowadzić do zatorowości płucnej, w którym porusza się od zakrzep żyły do ​​płuc i blokuje przepływ krwi. Jeśli podejrzewasz, że mając DVT, lub duszność, ból przy oddychaniu lub są odkrztuszanie krwi, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak rozpoznać lewej nogi obrzęk

Jak rozpoznać lewej nogi obrzęk


Obrzęk pojawia się, gdy organizm zaczyna gromadzić się płyn w swoich tkankach. Może wystąpić w dowolnym miejscu ciała. Jednak zazwyczaj wpływa na obrzęk kończyn dolnych (stopy i nogi). Gdy płyn gromadzi się w swoich dolnych, co jest znane jako obrzęk obwodowy. To ważne, aby zobaczyć lekarza, czy jesteś cierpiących na obrzęk, jak inne choroby mogą naśladować objawy obrzęku, jak zakrzep krwi.

Instrukcje

Diagnoza

1 Sprawdź, czy Twoja skóra jest mocno. Na przykład, jest rozciągnięta skóra, czy nie twoja noga wzrosła w wielkości?

2 Sprawdzić oznaki obrzęk. Ponadto sprawdź, czy twoja skóra wydaje się błyszczące lub z połyskiem.

3 Zobacz się z lekarzem, jeśli twoja noga rozwija któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów. Powiedz swojemu lekarzowi, gdy zaczęły się objawy obrzęku, jeśli masz również w rodzinie obrzęku, lub jeśli jesteś w ciąży.

4 Czy lekarz przeprowadzi badanie pit. Zgodnie z góry Synaj, lekarz będzie naciskać na tym terenie w celu sprawdzenia oznak zagłębień na twojej skórze. Jeśli stosowanie nacisku na skórę, płynu w tkankach rozproszy w innym miejscu, które stworzy pit w centrum swojego ciała.

5 Zezwalaj lekarz przeprowadzenie dalszych egzaminów, aby określić przyczynę swojego obrzęku. Musisz dać próbki krwi i moczu.

Wskazówki

 • Zobaczyć się z lekarzem, jeśli zaczynają się objawy bólu w klatce piersiowej lub nie jest w stanie złapać oddech.
 • Jeśli zdiagnozowano obrzęk, brać leki zgodnie z zaleceniami lekarza, aby pomóc wypłukać nadmiar płynów.
 • Skontaktuj się z lekarzem natychmiast, jeśli zaczynają rozwijać objawy obrzęk nóg.

Jak radzić sobie z nogi bolą dziecka: Growing Pains

Jak radzić sobie z nogi bolą dziecka: Growing Pains


Dzieci się rosnące bóle kończyn dolnych, zazwyczaj w górnej części ramienia (na przykład, w pobliżu uda). Powszechnie uważa się, że wśród lekarzy ból jest wynikiem "męczącym-out" swoich mięśni poprzez różne czynności obejmujących bieganie, skakanie, itp Jako dorosły, nadal się to raz na jakiś czas. Tak, wiem, co moje dziecko przechodzi, gdy wskazuje, że jej nogi boli. To NIE jest skurcze mięśni. To jest po prostu wszystko wokół ból, że dziecko czuje się w nogach. Więc, co można zrobić, aby pomóc złagodzić ten ból? Oto kilka porad ...

Instrukcje

1 Bez wątpienia najlepszą rzeczą do zrobienia jest "masaż" nóżki Twojego dziecka, zwłaszcza w górnej części. Ta nie obejmuje typowe techniki masażu. To po prostu polega na ściskanie. Włóż jedną lub obie ręce na nogi dziecka i delikatnie, ale stanowczo wycisnąć. Czy to ciągle przez około 10-15 minut. W przeważającej części, ból powinien odejść i powinien umożliwić dziecku do snu, lub przynajmniej chwilową ulgę od bólu.

2 Można także wesprzeć niektóre poduszki pod spodem nogi dziecka, aby je podnieść. To wydaje się pomóc, ale wymaga trochę czasu zanim to ma jakiekolwiek objawy.

3 Jeśli ból wydaje się na tyle złe, można także umieścić nogi dziecka w ciepłej wodzie lub mieć go / ją wziąć ciepłą kąpiel.

4 Podobnie, można również umieścić poduszki wokół nóg, aby chronić je przed zimnem. Zimne nogi wydaje się ból gorsze.

5 Można również dać dziecku ból leku (na przykład ibuprofen), ale nie polecam go, i tylko w ostateczności, z zgody lekarza.

Jak zatrzymać Growing Pains w nogę

Jak zatrzymać Growing Pains w nogę


Według dr Bram H. Bernstein, profesor pediatrii klinicznych na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, rosnące bóle nie mają nic wspólnego ze wzrostem. Są to po prostu bóle kończyn z dzieciństwa, ale lekarze nie twierdzą, że wszystkie odpowiedzi na ich temat. Są prawdziwe bóle, które wpływają na mięśnie nóg i nie stawów. Występują one w przedniej części ud, łydek lub za kolanami, ale nie są jak skurcze mięśni. Growing Pains może zostać zwolniony za pomocą kilku prostych środków. Eksperyment z kilkoma znaleźć taki, który jest najbardziej efektywny dla Twojego dziecka.

Instrukcje

1 Daj dziecku łagodny środek przeciwbólowy, takie jak paracetamol, aby pomóc czasowo złagodzić bóle. Sprawdzić etykietę na opakowaniu dla prawidłowego dawkowania według jego wzrostu i wagi. Przed przyjęciem innych leków należy skonsultować się z lekarzem. Ibuprofen, lek przeciwzapalny, wydaje się działać dobrze, aby ograniczyć rosnące objawów bólowych, ale może wymagać recepty dla małych dzieci.

2 Delikatnie masować nogi, gdzie ból jest zlokalizowanych aż ból zmniejsza się lub ustępuje. Spróbuj doprowadzenie ciepła do dotkniętych obszarów z opuszki ogrzewania lub koc elektryczny. Ciepło wydaje się uspokoić mięśnie i zrelaksować się je. Korzystać z tych pomocy tylko ogrzewanie, gdy dziecko nie śpi i na krótkie okresy czasu, aby uniknąć poparzenia. Utrzymując nogi ciepło w nocy jest dobra technika prewencyjna. Wykorzystywać dodatkowe koce lub pozwól dziecku spać w izolowanym śpiworze.

3 Czy twoja praktyka dziecko nogę ćwiczenia rozciągające rozciągając palce i stopy w górę kilka razy i powtarzać, aż zmniejszy skurcze. Śledź rozciągania z ciepłym, wygrzewania kąpieli. Ciepła woda uspokaja i rozluźnia mięśnie, aby mógł odpocząć i spać. Ostre, pulsujące bóle dobrze reagują na leczenie ciepłej wody.

Wskazówki

 • Skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć inne warunki, które naśladują rosnące bóle. Czasami wymagane są badania krwi i dokładne badanie przedmiotowe.
 • Jeśli gorączka, obrzęk stawów lub mięśni, utrata masy ciała lub utrata apetytu występuje razem z bólu, natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Pins & Needles Sensacja w Nogi

Pins & Needles Sensacja w Nogi


Wiele osób odczuwa uczucie w nogach zwane "szpilki i igły." Ci, którzy słyszą termin i zna uczucie mogą zrozumieć, że stan ma coś wspólnego z nerwów i / lub obrotu. Jak się okazuje, istnieje kilka przyczyn dziwne zjawiska mrowienia w nogach.

Cechy

Co powszechnie określa się jako "mrowienie" uczucie jest klinicznie dalej parestezje. Najczęstszym opis jest mrowienie, kłucie uczucie, że może wahać się od łagodnego i irytujące wręcz bolesne. Często te kłujące odczucia towarzyszą uczucie drętwienia lub uczucie ciężkości. W związku z tym strefa ta jest często określana jako "gad".

Najczęstsze przyczyny

Większość ludzi doświadczyło mrowienie uczucie w pewnym momencie w ich życiu. Głównym sprawcą za odczucia ciśnienie wywierane na nerwy w organizmie. Na przykład, kiedy osoba siedzi turecku (lub wariant tej pozycji) przez dłuższy okres czasu, parestezja, ponieważ często występuje nadmiar masy umieszczone na nerwy w nogach. Gdy nogi są rozciągnięte, drętwienie otrzymuje zwykłe nakłuwanie doznań, które faktycznie wznowione komunikację między nerwów i kręgosłupa. To uczucie może być odczuwalne, gdy krążenie krwi do obszaru jest zagrożona. Ponownie, jest to zazwyczaj usunięte przez zmianę pozycji.

Ostrzeżenie

To jest dość powszechne, aby od czasu do czasu kolej parestezje. Jednak nie powinny być ignorowane, kiedy występuje często lub stale. Przewlekłe mrowienie mogą czasami być wskaźnikiem uszkodzenia nerwów lub progresji zaburzeń neurologicznych. Ponieważ leczenie ustala przyczynę, to jest bardzo ważne, aby skonsultować się z lekarzem, gdy częste napady mrowienia występują w nogach.

Rwa kulszowa

Rwa kulszowa jest chorobą, która wynika z podrażnieniem nerwu kulszowego. Nerwy te wielkości w organizmie, znajduje się w dolnej części pleców i rozciągają się na całej długości nogi. Wspólne źródła podrażnienia są przepukliny dysków, zwężenie kanału kręgowego i warunki kostne, takie jak osteoporoza. Bez względu na źródło, rwa kulszowa, może spowodować poważne parestezje nóg, które mogą być bardzo bolesne. Zabiegi dla rwy kulszowej może zawierać at-home ćwiczenia fizjoterapia, leki przeciwbólowe i operacji, w zależności od źródła podrażnienia kulszowego.

Substancje toksyczne

Czasami uczucie mrowienia w nogach wskazuje chemicznie wywołanego uszkodzeniem nerwów. Od czasu do czasu, to uszkodzenie nerwów może wynikać z niektórych leków na receptę. Częściej, jednakże, jest wynikiem toksyny, takie jak ołowiu i rtęci. Nadmierne spożycie alkoholu w ciągu przedłużonego okresu czasu wiadomo, że powodują uszkodzenie układu nerwowego. Alkohol uszkodzenia nerwów wywołane jest znany jako neuropatii obwodowej.

Efekty

W nie-poważnych przypadkach, mrowienie jest nie więcej niż irytujące wystąpienia, że ​​odchodzi na własną rękę. W przypadku zaburzeń neurologicznych i uszkodzenie nerwu, długoterminowe działanie na nogach i układu nerwowego są uzależnione w znacznym stopniu od konkretnej choroby i zalecany okres leczenia. Jak w przypadku większości schorzeń, najlepsze wyniki wynikają z problemów, które zostały złowione na początku. Dlatego tak ważne jest, aby omówić mrowienia z lekarzem jeśli problem się trwałe.

Jak dbać nogi Obrzęk limfatyczny

Jak dbać nogi Obrzęk limfatyczny


Obrzęk limfatyczny to nadmierne nagromadzenie płynu limfatycznego pod skórą, co powoduje pęcznienie. Często pojawia się w nogach i ramionach. Obrzęk limfatyczny może wystąpić w wyniku raka, operacji, zakażenia i może być chorobą dziedziczną. Natomiast obrzęk limfatyczny nie ma lekarstwa, można zadbać o swoje obrzękiem limfatycznym nóg, wykonując zaleceń lekarza i podjęcie działań w celu zmniejszenia obrzęku. Lekarz może zalecić stosowanie tylko jeden lub kilka metod, aby zmniejszyć obrzęk.

Instrukcje

1 Owiń nogi z bandażowania. Bandażowanie uszkodzoną nogę może sprzyjać przepływu płynu limfatycznego i zapobiega gromadzeniu się płynu. Owinąć bandaż mocniej wokół palców (ale nie na tyle mocno, aby odciąć krążenie krwi) i stopniowo sprawiają, że luźniejsze jak zawinąć nogę. Jeśli masz problemy z techniką owijania, zwrócić się do lekarza lub terapeuty o pomoc.

2 Używać odzieży uciskowej. To są pończochy, które mają podobny efekt jak bandażowania; przyczyniają się do zwiększenia przepływu płynu limfatycznego. Nosić odzieży uciskowej, gdy obrzęk już upadł na ziemię. Lekarz może powiedzieć, jeśli potrzebujesz niestandardowych wykonane kompresji szaty, lub gdzie można otrzymać gotowe nich.

3 Zapytaj lekarza o ucisku pneumatycznego. Jest to rodzaj "rękawie", które można nosić na nodze. Jest podłączony do pompy, która kładzie nacisk na nogę napełniania i spuszczania powietrza rękaw. To może zmniejszyć obrzęk.

4 Złóż wizytę u masażysty, który jest przeszkolony i doświadczony w udzielaniu ręczny drenaż limfatyczny (MLD), masaż. Jest to specjalny rodzaj masażu, który wykorzystuje delikatne pociągnięcia do poruszania płynu limfatycznego zgromadzone w nogę, do najbliższego węzła chłonnego.

5 Praca z fizjoterapeuta, aby skupić się na konkretnych ćwiczeń na nogi, które mogą zwiększyć przepływ limfy. Te fizyczne sesje terapii używać łagodnych ćwiczeń, które koncentrują się na skurcze mięśni.

6 Porozmawiaj z lekarzem o operacji. Według National Cancer Institute, operacja jest rzadko stosowany do obrzęku limfatycznego i nie oferuje lekarstwa. Jednak w ciężkich przypadkach lekarz może usunąć nadmiar tkanki nogi, aby zmniejszyć obrzęk.

Wskazówki

 • Jeśli miałeś radioterapii w okolicy, lub jeśli masz zastoinowa niewydolność serca, zakrzepów krwi, aktywny nowotwór lub zakażenie skóry, nie powinieneś mieć manualny drenaż limfatyczny masaż, zgodnie z Mayo Clinic.