adcov.com

mydlany posmak w ustach przyczyny

Co powoduje mydlany smak w ustach?

Nietypowe smaki w ustach może być irytujące. Mogą one być wynikiem wielu rzeczy: Zmiana produktów pasty do zębów stosowane w domu, jedzenia egzotyczny posiłek lub przyprawy, a nawet stosowanie leków. Ale niektóre niezwykłe smaki w ustach są wynikiem zatrucia, więc ważne jest, aby lepiej zrozumieć, dlaczego może być o niezwykłych smaków w ustach. Na przykład, mydlany smak w ustach może być wynikiem spożywania zbyt fluorek (fluorek sodu), które mogą być trujący dla zdrowia zgodnie z Centers for Disease Control.

Fluorek sodu Defined

Jeśli spojrzeć na definicję fluorku sodu może znaleźć odniesienie do fluoryzacji wody w definicji, a także wsparcie jego stosowania w zapobieganiu próchnicy. Jednakże Miriam-Webster słownik zapewnia bardziej chłodzenie definicji fluorek sodu "trujący krystaliczną sól (NaF), który jest stosowany w ilościach śladowych w fluorkowania wody pitnej i pasty do zębów, w metalurgii jako topnik, a jako pestycyd. "

Dla tych, którzy mają przyjąć, że fluor w pastach do zębów i wody z kranu jest dobra rzecz, definicja Miriam daje wielką pauzę, jak to wyraźnie stwierdza, że ​​"kwoty jedynym śladem" oczekuje się być obecne w wodzie pitnej i pasty do zębów. Ponadto stwierdzono, że fluorek sodu stosuje pestycydów i uważa się trujące, zdecydowanie po spożyciu w dużych ilościach.

Ale co to fluorek sodu ma z konieczności mydlany smak w ustach? Sporo, rzeczywiście, ponieważ smak mydłem może wskazywać, że masz spożyciu zbyt dużo fluorek sodu i są obecnie narażone na więcej ciężkich objawów zdrowotnych.

Centers for Disease Control

Centrum Kontroli Chorób (CDC), których siedziba znajduje się w Atlancie, Georgia, ostrzega przed zatruciem fluorek sodu i ostrzega, że ​​jednym z objawów tego typu zatrucia jest mydlany smak w ustach. Według CDC, mydlany smak w ustach może być pierwszym wskaźnikiem zatrucia fluorku sodu. Czasami ta mydlany smak jest również połączone słony smak, a także, ze względu na składnik sodowej tej krystalicznej soli.

Ale mydlany smak w ustach nie będzie jedynym problemem, jeśli jest wynikiem zatrucia fluorku sodu. Dodatkowe - i bardziej poważne - objawy zwykle naśladowania dla tych, którzy spożyciu zbyt dużo fluorek sodu: upadek, wstrząsy, drętwienie ust, wymioty, biegunka, rozszerzonych źrenicach i bladość.

Inne źródła sodu fluorku w domu

Oprócz najpowszechniejszych sposobów zatrucia fluorku sodu (picie wody z kranu zbyt fluorkowania w niej, otrzymując zbyt wiele fluorku zabiegów w gabinecie dentystycznym lub kombinacji tych dwóch elementów), zatrucie fluorek sodu jest również wynikiem zanieczyszczonych suchej karmy : mleko w proszku, mąkę, proszek do pieczenia, a nawet miesza ciasto. Te suche pokarmy mogą zawierać środki owadobójcze lub rodentycydów znalezione w fluorku sodu, stwarzające zagrożenie dla zdrowia.

Diagnoza

Według CDC, badania laboratoryjne powinny być wykonane na wymiocin lub popłuczyn żołądkowych, czy wyżej wymienione objawy występują ciężkie (upadek, wstrząsy, wymioty, biegunka, itp). To badanie będzie pomocne w wykrywaniu i rozpoznawaniu zatrucia fluorek sodu.

Ten szczególny stan zdrowia nie jest zaraźliwa, ale badania pomogą prawidłowo oznaczyć przyczynę objawów i pomóc w zapobieganiu innym wystąpieniu, ponieważ można podjąć kroki w celu wyeliminowania tej substancji chemicznej w domu i ciała w przyszłości.

Leczenie

Jeśli łagodny smak mydlany jest obecny, ale inne objawy nie są wymienione powyżej, może być w stanie udać się do bardziej poważne przypadki zatrucia fluorku sodu - i położyć kres swojej mydłem ustach smak - bez pomocy lekarza , Możesz być w stanie to zrobić, po prostu zmniejszenie ilości pić wody z kranu każdy dzień (lub z wody z kranu sprawdzić poziom fluoryzacji, które mogą potrzebować, aby być zmniejszona o firmie wody).

Ponadto, zmniejszając W domu lub biurze korzystania fluorek stomatologicznej leczenie byłoby produktów mądrej opcji (po przedyskutować je ze swoim dentystą, oczywiście), jako że decyduje się użyć pasty do zębów, która nie zawiera tyle fluorek sodu.

Nie ma żadnych specyficznych opcji at-home traktowaniem przez CDC dla osób cierpiących na usta mydłem powodu zatrucia fluorku sodu. Eliminacja tego środka chemicznego z domu i diety byłby logiczny wniosek, choć. Ale jeśli ty lub ktoś kogo znasz zaczyna cierpieć bardziej poważne objawy opisane powyżej (uderzenia, upadku, usta drętwienie), zasięgnąć porady lekarza.

Metaliczny smak w ustach przyczyny

Ciąży

Ciąża jest jednym z czołowych przyczyny metaliczny smak w ustach. Kiedy można zajść w ciążę, Twoje ciało doświadcza wiele zmian. Jedną z tych zmian jest napływ nadmiar hormonów jak estrogen. Według książki, "Co się spodziewać podczas gdy oczekują," nadmiar estrogenów może powodować różne metaliczny smak w ustach, że nie odejdzie z ząb czyszczenie szczotką. Inną przyczyną metaliczny smak w ustach to zmiany, które mogą wystąpić w świeżo upieczony zmysł węchu. Choć może się okazać, że twój zmysł węchu jest lepszy niż kiedykolwiek, wpływa na twój zmysł smaku, czasami powoduje nieprzyjemny metaliczny smak w ustach.

Zatrucia rtęcią

Niektóre ryby, takie jak rekin lub chilijskie sea bass, zawierających rtęć lub są bardziej trafne niż inne ryby do akumulacji rtęci. W zbyt dużo jedzenia tych ryb, można zauważyć, że można uzyskać metaliczny smak w ustach. Rtęć, metalu, który występuje naturalnie w środowisku, może być bardzo toksyczne w razie spożywana w dużych ilościach. Rtęć powoduje problemy poznawcze, może wpływać na zdolności motoryczne i może zabawka z zmysły jak smak. Jeśli jedzenie dużej ilości ryb niedawno i metaliczny smak w ustach, zobacz dostawcy opieki zdrowotnej.

Dentystyczne

Stomatologicznych pracy jest jednym z bardziej oczywiste przyczyny metaliczny smak w ustach, ale tych, którzy cierpią z warunku często o nim zapomnieć, szukając przyczyny ich metaliczny smak. Wiele zabiegów stomatologicznych koncentrują się wokół metalu w ustach w jakiś sposób; Czy to za pomocą metalowych przyrządów do zbadania i czyszczenia zębów, wypełnień metalowe, które są używane do rozwiązania problemów stomatologicznych, lub orthodontia; Każdy z nich może powodować długotrwały smak metalu w ustach. Twój lekarz może powstrzymać się od używania metalu w przyszłości jeśli staje się duży problem, ale to najprawdopodobniej odejdzie własną.

Choroby dziąseł

Choroby dziąseł manifestuje się jako czerwone, spuchnięte dziąsła, które krwawienia i są wrażliwe na dotyk. Choroby dziąseł często powoduje metaliczny smak w ustach, bo twoje dziąsła są skłonni do krwawienia i że krwawienie może powodować nieprzyjemny smak który jest dużo jak metal. W rzeczywistości metaliczny smak w ustach jest jednym z pierwszych objawów choroby dziąseł poważne, więc ważne jest, aby mieć lekarza stomatologa zapoznaj się zanim stan pogarsza się z czasem.

Jakie są przyczyny rano suchość w ustach?

Technicznie nazywa xerostomia w dziedzinie medycyny, suchość w ustach jest kłopotliwa warunkiem, który hamuje radość i zagrożenia zdrowie ząb. Choroby, leczenie, uszkodzenia nerwów i over-the-counter leki przyczyniają się do suchość w ustach.

Objawy

Według strony internetowej Medicinenet.com objawy suchość w jamie ustnej obejmują wzmożone pragnienie, suchość, owrzodzenia jamy ustnej, popękana skóra wokół ust i uczucie pieczenie lub mrowienie w jamie ustnej lub języka. U pacjentów mogą wystąpić problemy z rozmowy, jedzenia i połykania z suchość w ustach. Grzyb, próchnicy zębów, grube śliny i zaburzenia smaku również uosabiają ten warunek.

Przyczyny medyczne

Niezliczonych chorób medycznych jak Alzheimera i zabiegi, takie jak chemioterapia przyczynić się do problemów gruczołów ślinowych. Według Journal of American Dental Association (JADA) leki na receptę i bez recepty są najczęstszą przyczyną zaburzeń śliny.

Środowiskowych przyczyn

Mayo Clinic raportuje, że mniej wilgoci, kryty powietrza powoduje suchość, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach. Ludzie, którzy oddychać przez usta podczas snu jeszcze większe trudności.

Efekty

Według Medicinenet.com, "Wszyscy potrzebujemy śliny, aby zwilżyć i oczyścić nasze usta i trawić jedzenie." Płukania właściwości śliny ogranicza rozwój bakterii i chronić zęby przed próchnicą. Bez śliny martwych komórek zbierać na zęby i produkcji zapachu.

Ostrzeżenia

JADA ostrzega, "trwałe xerostomia i śliny zaburzenia mogą przynieść znaczące i trwałe schorzenia jamy ustnej i gardła i może osłabić jakość życia osoby." Suchość w ustach przyczynia się do wystąpienia zapalenia dziąseł, ząb z próchnicy i zapalenie jamy ustnej.

Rozwiązanie do zapobiegania

Zaleceń terapeutycznych z Mayo Clinic obejmują wody pitnej, ograniczenie kofeiny, guma do żucia bez cukru do stymulowania produkcji śliny i unikanie słodkich czy kwaśnych pokarmów. Powstrzymywanie się od płyny, które zawierają alkohol również zaleca się korzystanie z nawilżaczem i oddychanie przez nos, a nie usta.

Jakie są przyczyny Tongue Biały Mlecznej w nocy?

Biały język

W tym przypadku, biały mleczny język odnosi się do języka jest cała pokryta. Jeśli język ma tylko białe plamy lub jest biały tylko w niektórych miejscach, nie jest prawdopodobne, inna diagnoza. Jeśli budzisz się rano z białym nalotem na języku mleczny, który nie był tam w nocy, mieć metaliczny posmak w ustach i nieświeży oddech, że szczotkowanie nie wyleczy, to przyczyny są dość proste. Ta biała powłoka jest nieszkodliwy chociaż nieprzyjemny i może zapobiec dzięki dobrej higieny jamy ustnej.

Przyczyny

Gdy język przybiera mleczno białej powłoce noc, powód jest prosty. Brodawki, które są małe guzki, które mają kubki smakowe między nimi, dochodzi do stanu zapalnego przez noc i puchnąć. Jak rosną większe, brodawki mogą złapać martwe komórki skóry, bakterie i zanieczyszczenia. Jest to tym bardziej prawdziwe, jeśli oddychać przez usta podczas snu. Odłamki te prowadzi do objawów metaliczny posmak i nieprzyjemnego zapachu, a także mlecznobiały powłoka na języku. Przy właściwym szczotkowania i użycia do płukania jamy ustnej, powłoka może być często łatwo usunąć.

Zapobieganie

Zapobieganie białą, mleczną język jest dość prosty. Regularnie myć zęby, tak aby Twoje usta są czyste. Spróbuj wyciąć z powrotem na palenie lub zamknąć całkowicie. Pij dużo wody i innych napojów, takich jak nie herbaty lub kawy, które mają cukru i kofeiny. Wreszcie, zwiększyć spożycie błonnika. Chrupiące pokarmy, takie jak jabłka, popcorn, marchew, seler i brokuły mają tendencję do zabrudzeń od języka, gdy są spożywane i może zapobiec rozwojowi białym mlecznym warstwy w nocy.

Choroby jamy ustnej liszaj płaski

Oral liszaj płaski jest chorobą, która dotyka wnętrza jamy ustnej. Pojawienie się białych plam są najbardziej godne uwagi, na wewnętrznej ther policzkach. Plastry te występują również na języku, dziąseł, warg lub podniebieniem. Choroby uważa się za autoimmunologiczną chorobą zapalną. Oznacza to, że układ immunologiczny wyzwala odpowiedź w błonie śluzowej, co prowadzi do stanu.

Czynniki

Dokładna przyczyna doustnego liszaj płaski nie jest znana. Jednakże, istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się do rozwoju choroby. Zgodnie z Mayo Clinic, choroba jest bardziej powszechne wśród kobiet niż mężczyzn. Leki mogą także przyczyniać się do rozwoju choroby. Leki stosowane w leczeniu zapalenia stawów i choroby serca są znane powodować doustne liszaj płaski. Wielu ludzi, którzy mają liszaj płaski skóry są bardziej narażone na rozwój choroby.

Objawy

Początkowy wygląd porostów doustnych pokaże jak małe podniesione guzki w obrębie jamy ustnej. W miarę postępu choroby, te guzki utworzą koronkowy, biały rozgałęzienia przez całe usta. Inne objawy mogą obejmować, rany i pęcherze, ból w jamie ustnej, uczucie pieczenia w obrębie jamy ustnej, ból dziąseł, i poczucie, że usta ma chropowatą fakturę. Można również mieć krew na szczoteczkę po szczotkowaniu zębów, lub metaliczny posmak w ustach.

Powikłania

Liszaj płaski jamy ustnej może powodować owrzodzenia rozwoju w ustach. Owrzodzenia może stać się bardzo bolesne. Leczenie choroby mogą prowadzić do rozwoju pleśniawka jamy ustnej. W niektórych przypadkach, doustne liszaj płaski może stać się odporny na działanie leków przeciw grzybiczych. W rezultacie, choroby może prowadzić do super-infekcji, które stają się trudne do zwalczenia.

Wizyty u lekarza

Jeśli objawy choroby stają się uciążliwe, należy skontaktować się z lekarzem. To nie jest normalne, że rany, które nie goją się w ustach i ból, który staje się tak silne, że nie można połknąć lub jeść. Jeśli pojawią się rany na skórze, skóry głowy, paznokci lub narządów płciowych, to oznacza, że ​​choroba rozprzestrzeniła. Jeżeli spód języka staje się zarazić, a infekcja staje się ciężka, należy również skontaktować się z lekarzem. Według American College of Osteopathic Dermatologii, istnieje niewielkie ryzyko rozwoju raka jamy ustnej, kiedy infekcja języka jest poważny.

Zabiegi

Liszaj płaski ustnej nie mogą być utwardzane, a leczenie może zmniejszyć nasilenie objawów. W wielu przypadkach, na receptę kortykosteroidów, żele lub maści mogą być stosowane do dotkniętych obszarów jamy ustnej. Jednakże, stosowanie kortykosteroidów może prowadzić do rozwoju pleśniawka jamy ustnej. Istnieją również lecznicze płyny i spraye, które mogą złagodzić żadnych objawów bólu. Lekarz może również przepisać, co jest znane jako leki immunosupresyjne. Tego typu leki tłumić układ odpornościowy z wyzwalania reakcji organizmu na wywołanie choroby. Jednakże, zgodnie z Mayo Clinic, leki immunosupresyjne są związane z rakiem.

Żywienie Informacje dla Reese Peanut Butter Cups

Jeśli chcesz, aby pożreć Reese Peanut Butter Cup co teraz, a następnie, prawdopodobnie będzie jej słodko-słony smak i kremowy posmak w ustach. Jest więcej do kubka Reese niż spotyka się z końcem języka, choć i będziesz musiał ugryźć trochę głębiej, aby odkryć odżywianie pochowany w tym czekoladowa uczta.

Kalorie

Jeden 0,6 uncji (17 g), Reese Peanut Butter Cup zapewnia 87,6 kalorie: 46.7 kalorii pochodzi z tłuszczów, cukrów i 33.9 z 7.0 od białka.

Cukry i tłuszcze

Cukier w filiżance jednego Reese stanowi 8,0 g całkowitej zawartości węglowodanów (9.4), a całkowita zawartość tłuszczu wynosi 5,2 g, łącznie 1,8 g tłuszczu nasyconego, 3,9 mg omega-3 kwasów tłuszczowych i 924 mg kwasów tłuszczowych omega-6.

Witaminy

Jedna filiżanka Reese zawiera 9,5 IU witaminy A, 0,1 mg witaminy C, 0,3 mcg witaminy K, 0,8 mg niacyny i 8,5 mcg kwasu foliowego, oprócz 0,1 mg kwasu pantotenowego, 6,0 mg choliny i ilości tiaminy i ryboflawiny śladu.

Minerały

Zawartość substancji mineralnych w jednej filiżanki Reese zawiera 58.3 mg potasu, oraz 53,4 mg sodu, 27,4 mg 13,3 mg fosforu, wapnia, magnezu, 10,5 mg, 0,2 mg żelaza i cynku, oraz śladowe ilości miedzi, manganu i selenu.

Błonnik i białko

Zawierający 1,7 g białka i około 1 g błonnika, jeden kubek Reese nie jest znaczącym źródłem albo.

Ciekawostka

W roku 2008, Reese Peanut Butter Cups odwrócił 80 lat.

Pokarmy, które pomogą rzucić palenie

Gratulujemy pragnienie, aby rzucić palenie. Drobne zmiany w diecie dziennie może pomóc odnieść sukces w rzuceniu palenia. Produkty mleczne, owoce cytrusowe i niektóre warzywa pomoże uniknąć głodu nikotyny i pomoc w dążeniu do nałogu.

Historia

Według organizacji Narodowy partnerstwie Rak płuc, istnieją 219.000 osób rocznie wykrywa się raka płuc i 59.000 osób umiera w ciągu jednego do pięciu lat po postawieniu diagnozy. Główną przyczyną raka płuc jest palenie. Około połowa chorych na raka płuc spowodowanego paleniem umiera z powodu tej choroby po rzucić palenie papierosów.

Nieporozumień

Bardzo błędne przekonanie wśród palaczy jest wiara będą się raka, nie zważając czy rzucić palenie. Rzucenie palenia przed rozległego uszkodzenia płuc jest bardzo ważne. Nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie.

Znaczenie

Możesz zmienić swoją dietę i żywności można jeść, aby pomóc Ci rzucić palenie. Jedzenia prawo żywności i picia odpowiednich płynów może zmniejszyć apetyt na papierosy i zwiększyć swój sukces w rzuceniu palenia.

Mleko

Palenia papierosów po wypiciu szklanki mleka może być bardzo nieprzyjemny. Pozostałość mleko w ustach tworzy gorzki posmak w połączeniu z papierosami. Wlać niewielką ilość mleka do szklanki. Wypełnić usta z mlekiem. Niech to się w ustach jedną minutę, a następnie połknąć. Jeśli dasz do pragnienia, papieros smakuje źle. Jeśli nic więcej, to będzie więcej niż prawdopodobne, nie dokończyć papierosa.

Warzywa

Jedzenie niektórych warzyw zmniejsza rzeczywisty głód nikotyny, co prowadzi do bardziej udanych zaprzestania palenia. Ponadto, dodatkowo do żucia pokarmów pozwala zaspokoić głód związany z paleniem ustnej. Surowe seler, brokuły, cukinia i ogórki zmniejsza łaknienie nikotyny, spełniać zachcianki ustnej i pozostawić gorzki posmak w ustach, jeśli pali papierosa po zjedzeniu ich.

Słodkie przekąski

Jeden rodzaj żywności, aby uniknąć po rzuceniu palenia to słodycze. Są stymulowania mózgu ośrodek przyjemności i faktycznie zwiększyć pragnienie nikotyny. Jedz owoce na deser, takie jak śliwki, granaty, winogrona i pomarańcze. Otrzymasz dodatkowe witaminy C dla ciała, aby zrównoważyć straty z nikotyny i zaspokoić pragnienie na deser po posiłku. Możesz pić koktajle owocowe, które są pożywne, ale nie są słodkie w smaku na orzeźwiającego drinka lub na deser. Pozwoli to uniknąć pobudzania mózgu pragnąć dodatkowych papierosów.

Jakie materiały są Protezy Wykonane Z?

Jakie materiały są Protezy Wykonane Z?


Protezy są zdejmowane lub wszczepione sztuczne zęby, które zastępują brakujące zęby zwykle utracone do chorych dziąseł i próchnicy. Według Amerykańskiej Akademii Periodontologii, jeden na cztery osoby starsze stracił wszystkie zęby. Protezy są w dwóch rodzajach: pełny zestaw lub częściowe. Dentystów żywice akrylowe, stopy i porcelany konstruować protezy na wygodne dopasowanie i więcej uśmiechu naturalnym wyglądzie.

Żywice akrylowe

Większość wykonane zęby wykonane są z żywic akrylowych, które są mocne i wytrzymałe tworzywa sztuczne. Różne gatunki akrylu są dostępne dla naturalnie wyglądających protez. Wysokiej jakości żywice akrylowe są droższe i może stanąć do pięciu lub więcej lat zużycie. Plastikowe modele zębów może naśladować dokładnie kształt i rozmiar oryginalnego zęba i może zaoferować bardziej jednolity wygląd w częściowej protezy, które wstawia obok naturalnego zęba. Zasady, lub różowy jak guma część protezy, jest również wytwarzany z materiału akrylowego.

Stopy metali

Nobilium i stopów metali chromu są powszechnie stosowane do klatki sztuczne zęby w protezie zamontować, że stabilizuje zęby. Montaż metalu, który nie jest odpowiednio uszczelniony wewnątrz podstawy akrylowych można pozostawić metaliczny posmak w ustach użytkownika.

Porcelana

Sztuczne zęby wykonane z porcelany są powszechnie stosowane z pełnym zestawem i nie protezy częściowe protezy, gdzie naturalne zęby mogą ulec uszkodzeniu przed wykończeniem twardej porcelany. Porcelana jest bardzo twarde materiały, które nie zużywają się szybko, ale może również Chip łatwo i może spowodować trzask, gdy użytkownik jest do żucia.

Co to jest Merkury Zatrucie & Jak je dostać?

Rtęć jest elementem, który występuje naturalnie w naszym środowisku. Nasze ciała nie muszą, ale dlatego, że rtęć występuje w skorupie ziemskiej i atmosferze, jesteśmy narażeni na pewne poziomy rtęci dziennie. Merkury znajduje się w niektórych z naszych produktów spożywczych; ryby, na przykład, są narażone na kontakt z rtęcią, ponieważ żyją w strumieniach i oceanach. Merkury znajduje się w produkty, które mają w domu, takie jak termometry rtęciowe. Merkury można również znaleźć w srebrnych wypełnień stomatolodzy używają. Niektóre ekspozycje wobec rtęci może spowodować zatrucie rtęcią.

Rodzaje Merkurego

Trzy rodzaje rtęci występować w środowisku elementarny, sole nieorganiczne i organiczne. Rtęć elementarna jest rodzajem rtęci w termometrach rtęć znajduje, świetlówek i starszych wypełnień stomatologicznych. Nieorganiczna sól rtęci stosuje się w zastosowaniach przemysłowych. Rtęć organiczna typu rtęci, które dostaje się do naszej żywności, w tym ryb.

Narażenie na Merkurego

Może być narażona na kontakt z rtęcią na kilka sposobów. Ponieważ rtęć jest naturalnie w ziemi, niski poziom rtęci są w powietrzu i ostatecznie osiedlić się w glebie i wodzie, gdzie wpływa na życie zwierząt i roślin. Rtęć organiczna trafia do łańcucha pokarmowego, zwłaszcza w ryb i skorupiaków.

Rtęć elementarna jest toksyczny, jeśli wdychany. Rtęć elementarna jest śliska ciecz i zwykle toczy się tuż przy skórze, ale jeśli to jest w powietrzu i wdychane mogą spowodować wiele szkód. Często tego rodzaju zatrucia rtęci się dzieje, gdy rtęć jest czyszczona za pomocą próżni. Nigdy nie próbuj zebrać rtęć elementarną.

Rtęć nieorganiczna znajduje się w zakładach chemicznych i innych zastosowaniach przemysłowych. Rtęć nieorganiczna jest trujący, a w przypadku połknięcia mogą spowodować poważne uszkodzenie nerek.

Objawy narażenia

Objawy rtęci pierwiastkowej, szkodliwe w przypadku wdychania, to drżenie, trudności w oddychaniu, wymioty, metaliczny posmak w ustach lub złym kaszel. Większe narażenie może powodować niewydolność oddechową.

Połknięcie rtęci nieorganicznej może spowodować uszkodzenie przewodu pokarmowego, nerek i układu nerwowego. Objawy to uczucie pieczenia w gardle i żołądku, krwawa biegunka, wymioty i wysypki skórne. Ten typ ekspozycji atakuje nerki i mózg.

Ekspozycja na działanie rtęci organicznej jest najbardziej powszechna i może powodować objawów chorobowych w ciągu długich okresów czasu. Długotrwałe stosowanie może powodować problemy z pamięcią, drętwienie lub ból w niektórych częściach ciała i skóry, drgawki, podwójne widzenie lub ślepota, drgawki i ewentualnie śmierci.

Leczenie

Jeśli jesteś narażony na wysoki poziom rtęci elementarnej, musisz być hospitalizowany. Rtęć będzie zasysane z płuc, a otrzymasz wilgotnego tlenu lub powietrza. Ekspozycja na rtęć nieorganiczną wymaga hospitalizacji gdzie potrzeba IV płynów i węgla aktywnego do pochłaniania rtęci w żołądku. Długotrwałe narażenie na działanie rtęci organicznej mogą być leczone lekami chelatujące. Chelatujące usunięcie rtęci z krwi. Takie leki muszą być stosowane regularnie przez kilka tygodni do kilku miesięcy.

Porady żywności rzucić palenie

Gdy próbujesz rzucić palenie, musisz wszystkich pomocy można dostać. Wiele osób zwraca się rzucić palenia pomocy, takich jak nikotynowej terapii zastępczej, hipnoza i leki na receptę. Czasami jednak, najlepiej rzucić-pomoc można poprosić o siedzi się w lodówce lub szafce; wszystko, co musisz zrobić, to umieścić w ustach i czuć pragnienie nikotyny topnieć.

Jedzenie jest twoim przyjacielem

Jedzenie jest ostatnią rzeczą, wielu ludzi chce myśleć, gdy starają się rzucić palenie z powodu ich strachu przyrost wagi. Jednakże, jedzenie może być bardzo dobrze twoim sprzymierzeńcem, gdy chodzi o walkę wewnętrzną wojnę przeciwko nikotyny. To po prostu zależy od żywności do wyboru wziąć do walki z tobą. Wykazano, że niektóre jedzenie i napoje zwiększyć swoje pragnienia; obejmują one alkoholowych i gazowanych napojów, mięsa i słodkie i pikantne potrawy. Jeśli można uniknąć tych, starając się zerwać z nałogiem, może zwiększyć swoje szanse na sukces.

Mleko i papierosy

Zamiast Dunking ciasteczka w mleku, spróbuj zanurzenie papierosa w nim zamiast. Dla wielu osób palących papierosy pozostawiają gorzki, nieprzyjemny smak w ustach po wypiciu szklanki mleka. Tak, aby pomóc z pragnienia, spróbuj zanurzenie papierosa w szklance mleka. Gdy jest sucho, palić je. To zostawię tak przerażające smak w ustach, że może po prostu zmniejszyć ilość apetyt wystąpić; każdym razem, gdy myślę o palenie, będziesz pamiętać, jak twój ostatni papieros smakował.

Jeść niektóre warzywa

Warzywa takie jak seler, ogórki, cukinia i bakłażanem może pomóc zmniejszyć uzależnienie od nikotyny. To sprowadza się do sposobu, w jaki smakuje papierosów po jadłeś z tych warzyw; wszystkie one pozostawiają gorzki posmak w ustach. Jeśli nie jesteś fanem seler, marchew, zamiast próbować. Jednakże, należy trzymać z dala od słodkich warzyw, takich jak kukurydza i groszek; to podniesie tylko poziom glukozy, która zwiększy głód nikotyny.

Get Some witaminę C

Papierosy cię okraść ponad cennego dopływu powietrza; oni cię okraść swojego źródła witaminy C, dzięki czemu można z niedoborem nikotyna wypełnia. Aby pomóc Ci rzucić palenie, zacząć pić sok pomarańczowy lub jeść więcej więcej owoców, które są zapakowane z tym potęgą witaminy. Obejmuje to pomarańcze, cytryny, mandarynki i granaty.

Leki domowe Bad Breath

Leki domowe Bad Breath


Według Home Remedies Web, nieświeży oddech lub cuchnący oddech, dotyka większość ludzi w pewnym momencie ich życia. Choć może to być kłopotliwe, to zazwyczaj można naprawić za pomocą kilku przedmiotów gospodarstwa domowego. Jednakże, jeśli nieświeży oddech utrzymuje się, należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem w celu uzyskania porady lekarskiej.

Przyczyny nieświeżego oddechu

Strona główna zadośćuczynienie notatki sieci Web przyczyn nieświeżego oddechu to: żywność (szczególnie wysoki żywności w białka), palenie tytoniu, leki, odwodnienie, stres, problemy z zatokami, niedobór cynku, dużo mówić, nie jeść śniadanie, lub bardziej poważnych zaburzeń medycznych, takich jak nowotworowych.

Soda oczyszczona

Sody oczyszczonej, według Home Remedies Web, jest idealnym lekarstwem na nieświeży oddech, o czym świadczy fakt, że często występuje w paście do zębów. Sody zmienia poziom kwasowości w ustach, przyczyny nieświeżego oddechu. Dodaj niewielką ilość sody oczyszczonej do szczoteczka do zębów z jakiegoś wody i myć zęby, jak zwykle.

Ocet jabłkowy

Strona główna zadośćuczynienie za pomocą Web sugeruje również ocet jabłkowy cydr, aby zwalczać nieświeży oddech. Wymieszać 1/2 łyżki. octu w szklance wody i używać go do płukać przez 10 sekund na raz. Powtórzyć w razie potrzeby.

Pietruszka

Babcie Med sugeruje użycie świeżej pietruszki (nie suszone) jako remedium na nieświeży oddech. Jedz gałązkę lub dwie świeżej pietruszki każdej porze dnia do walki z nieświeżym oddechem, ale szczególnie po posiłkach. Nie tylko neutralizuje nieprzyjemny zapach, ale również pomaga w trawieniu i gazu jelitowego.

Jak rozpoznać objawy wstrząsu anafilaktycznego

Jak rozpoznać objawy wstrząsu anafilaktycznego


Wstrząs anafilaktyczny jest stan zagrażający życiu, gdy ciężka reakcja alergiczna powoduje zwężenie dróg oddechowych, oskrzeli. Poprzez uznanie zarówno wczesne objawy wstrząsu anafilaktycznego, a później bardziej dramatyczne objawy, takie jak niewydolność oddechowa i nieświadomości, może być w stanie wezwać pomoc w nagłych wypadkach dla siebie, kogoś, kogo kochasz, a nawet zupełnie obcy.

Instrukcje

1 rozpoznawać wczesne objawy wstrząsu anafilaktycznego, które mogą wystąpić w ciągu kilku sekund po spożyciu alergenu. Te objawy to trudności w oddychaniu, obrzęk lub mrowienie warg, spadek ciśnienia krwi, prowadzące do zawrotów głowy lub nudności i zaczerwieniona lub przebarwień skóry.

2 Uwaga oznaki niepokoju pokarmowego, które mogą pomóc rozpoznać wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Objawy te mogą pojawić się zaledwie kilka minut po spożyciu alergenu jest, i może zawierać wymioty, biegunka lub silne skurcze brzucha.

3. Dowiedz się o niektórych mniej typowych objawów, które mogą wystąpić w pierwszych etapach wstrząsu anafilaktycznego. Są to metaliczny posmak w ustach, swędzenie skóry oraz skłonność do omdlenia lub utraty przytomności. Uczucie mrowienia w kończynach mogą również wskazywać na wystąpienie wstrząsu anafilaktycznego u niektórych osób.

4 rozpoznać objawy wstrząsu anafilaktycznego jako warunek staje się coraz bardziej dotkliwe. Może to obejmować stałą zmianę stanu świadomości osoby, w tym omdlenia, zawroty głowy lub przejściowych strat w świadomości. Ponadto skóra osoby mogą puchnąć zauważalnie, a nawet włączyć niebieskie lub może pojawić się pokrzywka.

5 ustawy szybko po uruchomieniu rozpoznać objawy wstrząsu anafilaktycznego. W wielu przypadkach ofiara może mieć tylko kilka minut, aby wezwać pomoc w nagłych wypadkach, zanim objawy krytycznych, takich jak paraliż, utratę przytomności i zablokowane drogi oddechowe, wystąpić. Lepiej jest zadzwonić pod numer 911 dla pewności niż zadzwonić za późno i twarz tragiczne okoliczności.

6 Zlokalizuj alergen, tak szybko, jak to możliwe, gdy zauważysz pierwsze objawy wstrząsu anafilaktycznego. W większości przypadków wstrząsu anafilaktycznego, sprawcami są skorupiaki i orzechy ziemne. Dzięki identyfikacji alergenu przed przybyciem pomocy medycznej, możesz zaoszczędzić czas przy ustalaniu przebiegu leczenia.

Wskazówki:

  • W wielu przypadkach, objawy szoku anafilaktycznego może zniknąć 2 lub 3 godziny, by powrócić z większą intensywnością. Jest to znane jako dwufazowej reakcji i jest powszechne wśród osób z poważnymi alergii.
  • Może być konieczne, aby znaleźć kogoś, kto zna CPR traktować ofiarą wstrząsu anafilaktycznego, w przypadku oskrzela zwężają i indywidualna nie może już oddychać.

Skutki uboczne Noritate Cream

Noritate krem ​​metronidazol miejscowe leki stosowane w leczeniu zapalnych legionów na skórze i rumień różowatego (pimple-jak trądzik). Lek działa poprzez zmniejszenie stanu zapalnego w zakażonych pomieszczeniach i łagodzi objawy bólowe związane z legionów. Jak w przypadku każdego innego typu krem, istnieje szereg działań ubocznych, które może pochodzić na skutek stosowania tego środka.

Częste działania niepożądane

Jak wspomniano, istnieją pewne skutki uboczne związane z zastosowaniem leku. Niektóre z tych działań niepożądanych należą łagodne pieczenie i kłucie po raz pierwszy zastosowany, drętwienie rąk i nóg, kaszel, ból gardła, uczucie zatkanego nosa, pochwy, świąd i absolutorium, suchość skóry, bóle głowy, nudności i metaliczny posmak w ustach.

Ciężkie działania niepożądane

Niestety, istnieją również poważne działania niepożądane, które były zgłaszane przez niektórych użytkowników. Niektóre z tych działań niepożądanych należą: pokrzywka, trudności w oddychaniu, silny ból lub pieczenie podczas procesu aplikacji i obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Te działania niepożądane są bardzo rzadkie i dotyczą tylko niewielkiej liczby użytkowników.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Nigdy nie używaj metronidazol miejscowo żel z jakiegokolwiek powodu, jeśli kiedykolwiek miał poprzednią reakcję alergiczną na lek. Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na wszelkiego rodzaju leki w przeszłości. Jeśli masz zaburzenia komórek krwi lub niski poziom białych krwinek, należy skontaktować się z lekarzem w celu omówienia innych metod leczenia. Ten lek jest FDA ciąży kategoria B i nie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku.

Stosowanie

Zawsze należy stosować tego leku w bezpośrednim zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez twojego lekarza i nigdy nie przekraczać zalecanej dawki. Noritate krem ​​jest stosowany miejscowo na obszarze zapowietrzonym i zawsze powinny być stosowane po dokładnym myciu rąk. Należy używać tego leku dla całego cyklu zaleconego przez lekarza w celu otrzymywania pełnych korzyści z tego leku.

Ostrzeżenie

Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w skorygowanej metody leczenia.

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć przedawkował Noritate kremu, należy skontaktować się z lokalnym centrum zatruć i udać się bezpośrednio do szpitala.

Noritate krem ​​jest przeznaczony tylko jako krem ​​i nigdy nie powinny być podawane do wszystkich swoich cielesnych otworów.

Jak przechowywać protezy Biały

Jak przechowywać protezy Biały


Chociaż liczne reklamy oferują drogie sposoby wybielania protezy, prawda kluczem do utrzymania ich białe jest regularne usuwanie, oczyszczanie i stosowanie substancji wybielających. Jeśli naprawdę chcesz mieć bielsze zęby, zawsze możesz zwrócić się do dentysty dla innej pary lżejszych protez. Ale ucząc się zachować protezy biały, można uniknąć kosztów związanych z nowymi i zapewniają zawsze będziesz miał jasny i piękny uśmiech.

Instrukcje

1 Usuń protezy i zanurzyć je w roztworze czyszczącym protezy codziennie. Produkty do czyszczenia protez pomóc utrzymać płytki nazębnej i kamienia nazębnego od budowania.

2 Dokładnie oczyścić protezy co kilka tygodni. Możesz to zrobić w kuchence mikrofalowej protezy, który usuwa bakterie, które mogą pozostać po innych metod czyszczenia. Czy to poprzez umieszczenie w pojemniku protezy mikrofalach dużą ilością wody. Połóż normalny roztwór czyszczący w wodzie, i mikrofalówki pojemnik na 2 minuty. Pozwól mu dużo czasu, aby się ochłodzić przed dotknięciem protezy.

3 Dodać ocet do płynu do czyszczenia, które mogą pomóc usunąć niektóre plamy lub odkładanie się kamienia nazębnego.

4 miejsce na płyn do mycia naczyń szmatką i używać go szorować przodu protez. To może usunąć pewne plamy, ale pamiętaj, aby zmyć płyn przed umieszczeniem protezy z powrotem. W przeciwnym razie trzeba będzie mydlany smak w ustach.

5 Zapytaj dentystę profesjonalnie czyszczenia protez. Większość stomatologów oferuje tę usługę, która może pomóc w utrzymaniu protezy biały.

Wskazówki:

  • Przed zastosowaniem metody mikrofalowej skontaktować się z dentystą. Użyj tej metody tylko dla protez całkowitych; nie używaj go do protez zawierających metal.

Jak sprawdzić, czy jest to ołowiowego

Jak sprawdzić, czy jest to ołowiowego


Ludzie kupują kryształowe, ponieważ wydaje się eleganckie i olśniewające dla oka w porównaniu do zwykłego szkła. Jednak ołów mogą również się aż 30 procent wagi ołowiowego jest. Korzystanie kryształowe do przechowywania cieczy jak wino i inne alkoholu oznacza skażenie ołowiem wypłukuje w cieczy stojącej. Możesz nauczyć się odróżniać ołowiowego i szkła lub wybranych alternatyw ołowiowego, takich jak tytanu i magnezu kryształu. Jeśli pijesz z ołowiu kryształ, pić od razu, a nie allowinh płyn do siedzenia - już ciecz siedzi, tym bardziej prowadzić wymywa do niego.

Instrukcje

1 Podnieś kryształu lub szkła kryształowego pojemnik i regularne szkła. Szkło kryształowe ma większą wagę niż zwykłe szkło.

2 Spójrz na szkła kryształowego lub kryształowy żyrandol. W porównaniu do zwykłego szkła ołowiowego rzuci kolorów widma i oczywiście pojawiają się bardziej genialny lub musujące dla oka. Więcej doprowadzić szkło zawiera, bardziej genialny główną kryształ.

3 Sprawdzić szkło kryształowe na rycinach. Mając miększej szkła ołowiowego może być wygrawerowany łatwiej niż zwykłe szkło.

4 Sprawdź szybę, jeśli posiada ozdobne wzory. Cięcie i ozdabiania szkła staje się łatwe z miększej ołowiowego.

5 Należy pamiętać, jeśli pijesz regularnie z genialnych okularach i mieć metaliczny posmak w ustach, uczucie zmęczenia, mają utrata apetytu, twarde stolce lub widoczną linię wiodącą na dziąsła. Poważniejsze objawy mogą pojawić się wymioty, zaburzenia miesiączkowania i poronień samoistnych.

Wskazówki:

  • Nie stosować ołowiową Kryształy dla dzieci i kobiet w ciąży, ponieważ ołów szkodzi rozwojowi płodu.
  • W 1991 roku, krótkoterminowe eksperyment na Columbia University College of Physicians & Surgeons w Nowym Jorku wykazały, białe wino absorbuje niewielkie ilości ołowiu w ciągu kilku minut siedzi w Szkło kryształowe kieliszki.

Zamienniki dla nocnych Kolacja

Po męczącym dniu zakłóca planach obiadowych i nie chcesz jeść posiłek późno w nocy, są zdrowe sposoby wokół niego. Poza tym, od czasu do czasu pomijam obiadu może zapobiec późnej nocy zgaga i niedogodności konieczności gotować.

Woda

Jeśli jesteś głodny, jak zbliża się przed snem, może to być wynikiem odwodnienia. Niedostatek wody może twój żołądek czuje się jak to narzekają, oszukiwanie się do myślenia, że ​​nadszedł czas, aby coś zjeść. Sip wysokiej szklanki wody wieczorem. Jeśli nadal jesteś głodny po wypiciu pełną szklankę wody, za lekką przekąskę.

Zdrowe przekąski

Jeśli zdecydujemy się na przekąskę mądrze, może zaspokoić apetyt, dopóki nie zaśniesz. Podjadanie może być trudne, choć. Jeśli nie zwracać uwagę na to, co przekąskę, może przekroczyć odpowiedniej ilości dziennego zapotrzebowania na kalorie. Jeść przekąski bogate w błonnik i chudego białka może dać poczucie bycia pełnym, wycinanie potrzebę nadmiernego przekąski przed snem. Zjedz przekąskę powoli. Pozwala to lepiej zrozumieć, kiedy jesteś zadowolony, aby nie przejadać.

Zajmij Yourself

Nigdy nie używaj jedzenia jako sposób zaspokojenia nudy. Uniknąć niepotrzebnego posiłek blisko do łóżka, trzymając się zajęty. Poczytać książkę lub zakończyć puzzle. Wykonywania zadań, które wymagają koncentracji i myślenia, więc masz mniej czasu, aby pomyśleć o przygotowaniu jedzenia. Bądź z kuchni.

Smak Zastępca

Mycie zębów lub żucia kawałek gumy może przejść długą drogę, aby odwieść od jedzenia późnym wieczorem kolację. Smak pasty do zębów lub gumy może pomóc złagodzić apetyt na coś słodkiego lub pikantny. Posmak może zniechęcać od jedzenia coś jeszcze. Posiadanie miętowy posmak w ustach może znacznie zakłócić smak innych pokarmów, co jeść im nieprzyjemne doświadczenie. Jesteś rzadziej chcą brudne usta po szczotkowaniu.

Jak rozwiązać nieświeży oddech?

Nieświeży oddech może być kłopotliwa dolegliwość, ale w większości przypadków, jest łatwo rozwiązywalne. Nieświeży oddech jest zwykle spowodowane przez blaszki lub śmierdzących żywności, takich jak czosnek, choć czasem może to być poważna infekcja. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli problem będzie się powtarzał.

Oczyścić Your Mouth

Jamie ustnej zawiera wiele bakterii, które mogą być czynnikiem nieświeży oddech. Upewnij się, aby myć zęby dwa razy dziennie, i nici, jak również. Zastosowanie naturalnego płynu do płukania ust, w razie potrzeby. Również inwestować w skrobak języka, które mogą przyjąć nadmiar bakterii poza językiem. Spłucz po szczotkowaniu, aby utrzymać usta mokre, jak suchość w ustach przyczynia się do nieświeżego oddechu.

Naturalne leki

Wiele ziół pomóc z nieświeżym oddechem. Gryzienia pietruszki, mięty, rozmarynu i korzenia lukrecji, aby odświeżyć usta. Cynamon smaku gumy jest szczególnie skuteczne. Picie herbaty zalecana jest jako zielona i czarna herbata zawiera związki, które pomagają z nieświeżym oddechem. Jedz przekąski, które pomagają w oczyszczeniu się usta, takie jak jabłka czy banany.

Zapytaj lekarza

Twój nieświeży oddech może być bardziej poważny stan. Według mouthdoctor.com, możliwe przyczyny nieświeżego oddechu są układowej kamienie migdałków, infekcje gardła, cukrzyca, a nawet zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc.

Protokoły CT dla dzieci

Protokoły CT dla dzieci


Tomografia komputerowa, zwane czasem skanuje CAT, są procedury obrazowania diagnostycznego. Maszyna CT wykorzystuje kombinację urządzeń rentgenowskich i specjalnego sprzętu komputerowego i oprogramowania do tworzenia szczegółowych, wielowarstwowe obrazy z wnętrza ciała. Te skany mogą być wykorzystywane do tworzenia obrazów narządów i kości, aby pomóc lekarzom w diagnozowaniu problemów w nieinwazyjny sposób. Jak w większości testów medycznych, istnieją specjalne procedury dotyczące dzieci wymagających skanowania CR.

Pozycjonowanie

TK wymagają temat pozostać nieruchomo, więc obrazowania urządzenia mogą być odpowiednio czyste i wyraźne. Skanowanie jest równoważne pozuje do kamery długo ekspozycji strzale; ruchu będzie rozmycie zdjęć. Ponieważ małe dzieci mogą mieć większe problemy niż dorośli gospodarstwa nadal, upewnij się, że dziecko jest w pełni swobodnie na stole maszyny przed wyciągnięciem stół do urządzenia, aby rozpocząć test.

Coaching

Chociaż współczesne maszyny CT są stosunkowo cicho, dziecko usłyszy serii kliknięć i brzęk brzmi a wewnątrz rury urządzenia CT. Hałasu, w połączeniu z małą obudową, może być przerażające dla dziecka, więc najlepiej, aby ostrzec i uspokoić dziecko o odgłosy przed badaniem.

Kontrast Materiał

Dla niektórych skanów środka kontrastowego jest wymagane, aby w strumieniu krwi podkreślić coś w końcowych obrazów. Są one podawane na drodze iniekcji dożylnej lub lewatywy. Chociaż zwykle łagodne, dziecko może wystąpić niewielkie skutki uboczne, takie jak uderzenia gorąca i metaliczny posmak w ustach, przez kilka minut. Chociaż rzadko, dzieci mogą wystąpić ciężka reakcja alergiczna do środka kontrastowego. Ponieważ dzieci nie są tak wiarygodne, objawy jak dorosłych raportowania, ktoś powinien być z dzieckiem przez kilka minut po podaniu kontrastu, materiał do monitorowania dziecka i zapewnić dziecku nie będzie miał poważną reakcję.

Oddechowy

Jeśli płuc jest skanowany, a następnie pacjenci muszą wstrzymać oddech na część procedury, gdy płuca są skanowane. Większość dzieci w wieku powyżej 6 może wstrzymać oddech na tyle długo, testy do uzupełnienia, ale to powinno być określone przed badaniem. Jeśli dziecko nie może wstrzymać oddech przez wymagany okres czasu, to miękki, płytkie, oddychanie jest lepsze dla jasności obrazu.

Rodzice w pokoju

Podczas gdy rodzice mogą być na sali egzaminacyjnej podczas skanowania ich dziecka występuje, są zobowiązani do noszenia wiodącą fartuch, aby zminimalizować ich ekspozycję na promieniowanie. Jeśli rodzic podejrzewa, że ​​jest w ciąży, a następnie kolejna osoba powinna być w pokoju zamiast.

Rodzaje alkoholu marek

Rodzaje alkoholu marek

Nasze społeczeństwo ma tendencję do kojarzenia cena jakość. W niektórych przypadkach jest to słabe skojarzenia; Sklep marki ibuprofen i Advil są identyczne. Z alkoholem jednak istnieje silna korelacja pomiędzy ceną a jakością. To jest prawdziwe dla wszystkich rodzajów alkoholu z fermentacji do destylowanych napojów. Jednak gustu wchodzi bardziej w grę z fermentowanych napojów, więc ta dyskusja skoncentruje się na napoje destylowane. Tańsze alkohole są destylowane razy mniej i więcej zanieczyszczeń i nieprzyjemny smak; te droższe są czystsze i bardziej płynne. Rodzaj alkoholu, który wybierzesz zależy od budżetu, przeznaczenie i osobistych preferencji.

Wartość

Wartość marki alkoholu są tanie i nie są z bardzo wysokiej jakości. Od gin, rum istnieją wartości marki do każdego rodzaju alkoholu, które chcesz. Ogólnie rzecz biorąc można kupić tych marek, jeśli jesteś na budżet lub jeśli używasz Alkohol w mieszany napój. Picie ujęcia wartości marki alkohol zostawić nieprzyjemny posmak w ustach. Tam jest niesprawdzone mit że wartość marki alkoholu powoduje silniejsze kaca niż droższe marki.

Półka Środkowa

W tym momencie cena twój alkohol będzie znacznie łatwiejsze do zaakceptowania ale nadal bardzo przystępne. Niektóre z najbardziej popularnych marek alkoholu należą do tej kategorii, w tym: Smirnoff, Absolut i kapitan Morgan. Średniej półki liquor jest wielki w mieszanych napojów i schludny OK. Średniej półki trunki oferują najlepszy smak dla wartości.

Premium

Znajdziesz te marki alkoholu na górnej półki swojego sklepu monopolowego. Tym momencie cena obejmuje takich marek jak Ketel jeden i Belvedere. Jeśli chcesz wziąć kieliszek lub mają swój napój schludny, chcesz dotrzeć do Marka premium alkoholu. Ogólnie rzecz biorąc są one znacznie łagodniejsze niż tańsze marki alkoholu i będą płacić więcej za to.

Luksusowe

Rozróżnienie między luksus i premii jest głównie kwestia reklamy. Luksusowe marki alkoholu to patrona i Grey Goose. Kategoria ta obejmuje najdroższych marek alkoholu, którą można kupić. Czy smak zasługuje udział cena jest dyskusyjna. Na przykład w badaniu smak Slate.com, Grey Goose, który rzekomo się jako marki luksusowe, wypadła gorzej niż jeden Ketel, który jest tańszy. Jeśli chodzi o smak twój alkohol, wybierać pewien udział żagiew. Jeśli chodzi o obraz, wybierz luksusowych marek.

Co medyczne Przyczyny Przyczyna jest smak metalu w ustach osoby?

Metaliczny smak w ustach, lub zaburzenia smaku, jest częstym skutkiem ubocznym wielu różnych metod leczenia i leków, a czasami jest objawem schorzenia.

Leki

Typowe leki, takie jak klarytromycyna, który leczy infekcje dróg oddechowych oraz wrzodów i kaptopril, który traktuje wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca i nerek, problemy, może powodować metaliczny posmak.

Zatrucie

Zatrucie ołowiem może powodować metaliczny smak w ustach, a także utrata apetytu, bóle głowy, zmiany osobowości i ból brzucha.

Zatrucie rtęcią

Jednym objawem zatrucia rtęcią jest metaliczny smak. Zatrucie rtęcią może wystąpić przez jedzenie owoców morza z wysokich poziomów rtęci, a uzyskanie wypełnień lub szczepionek zawierających rtęć.

Warunki ustnej

Zaburzenia i warunki usta są częstą przyczyną metalicznego smaku i to periodontis, zapalenie dziąseł, zakażenia i higieny ogólnej złej ustnej.

Suplementy

Dodatki mineralne i witaminy, takie jak witaminy i selen prenatalnej, może również powodować metaliczny posmak.