adcov.com

motilium jak przyjmowac

Jak działa Motilium Pomoc w Acid Reflux?

O Acid Reflux

Miliony Amerykanów odwiedzić lekarza rodzinnego co roku skarżą się na objawy, które zwykle są zdiagnozowanych jako GERD lub choroby refluksowej przełyku, powszechnie znany jako choroby refluksowej kwasu. Charakteryzuje się intensywnym pieczenie spowodowane "kopii zapasowej" kwasów trawiennych w żołądku, w GERD powoduje przełyku, bolesnym i szkodliwym zapalenia przełyku podszewki. Warunkiem jest często przewlekłe, chociaż niektórzy pacjenci mogą przejść przez okresy remisji przerywanych zaostrzeń. Cierpi często zwracają się do różnych leków na recepty i na receptę do zwolnienia, a niedawno przepisane leki w leczeniu GERD jest Motilium.

Właściwości Motilium za

Nazwą rodzajową Motilium jest domperidon, ale także znany w handlu jako motillium, motinorm i Corti. Zwykle przewidziana w formie tabletek do leczenia nudności, wymioty, rozstrój żołądka lub nawet ostre choroby lokomocyjnej Motilium mogą być również brane doodbytniczo lub przez IV, w zależności od nasilenia objawów. Najbardziej podobne leki działają jako tłumiki dopaminy w mózgu, uspokajające chęć organizmu wymiotować i hamowanie odczucia związane z wymiotami. Motilium, z drugiej strony, ma bardziej bezpośrednią trasę.

Motilium i GERD

Wyniki choroby refluksu żołądka, kiedy ciecz jest cierpiącego (utworzony z kwasem, pektyny i czasami żółci), jest przeżucia góry do górnego odcinka przewodu pokarmowego. Motilium bezpośrednio stymuluje mięśnie, które pomagają w trawieniu, w procesie znanym jako perystaltykę, a tym samym przyspieszenie trawienia przez ekscytujących mięśni. Poprzez podniesienie ciśnienia związanego z perystaltyką, zwłaszcza w dolnej części dolnego cienkiego, Motilium zachęca do opróżniania żołądka w szybszym tempie. Pacjenci ma Motilium pół godziny przed i po każdym posiłkiem. Teoria głosi, że robiąc to, negatywne skutki GERD nie będzie miał czasu, aby mieć miejsce, co eliminuje dyskomfort.

Wyniki leczenia

Badania na temat wpływu Motilium ma na trawienie i leczenie refluksu kwasu pokazać wpływ narkotyku będzie minimalny w najlepszym. Lekarze się sprzyjanie użyciem leku w połączeniu z innymi formami terapii, zwykle ograniczenia diety i zmiany trybu życia. Uważa, że ​​jest bardzo kwaśne pokarmy, takie jak czekolada, lub nadmiernie tłuszczowych żywności i złych wyborów zdrowotnych, takich jak palenie, przyczyniają się do refluksu. Pewne sukcesy wykazano, że przy zmianach przyjmowania pokarmu oraz wykorzystania Motilium niektóre reliefowa może być odczuwane przez większość pacjentów z refluksem kwasem.

Zatwierdzenie przez FDA

Chociaż łatwo dostępne w całej Kanadzie, FDA w Stanach Zjednoczonych wielokrotnie odrzucił żądania producenta za zgodą, powołując narkotyku nieznanych wpływ na kobiety w ciąży i małych dzieci.

Jak wziąć Motilium

Motilium, znany również jako "Motilium 10", to traktowanie podano w celu złagodzenia objawów overindulging w żywności. Takie przypadki mogą powodować uczucie nudności, wymioty, ból brzucha, jest przepełniony i gazu prowadzi do odbijanie. Jeśli wziąć Motilium, zatrzymuje swój mózg może wysyłać sygnały o mdłości, tak że poczujesz się lepiej. Dowiedz się wziąć Motilium prawidłowo.

Instrukcje

1 1 tabletka z wody, od 15 do 30 minut przed spożyciem posiłku. Lekarz może zalecić stosowanie 2 tabletki na raz po byliście na kursie Motilium przez 2 tygodnie. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

2 Poczekaj 2 godziny przed i po zrobieniu Motilium przyjmować tabletki w żołądku zobojętniające kwas. To zmniejszenie kwasowości żołądka, ale potrzebna jest pewna ilość kwasu w żołądku, aby pomóc Motilium rozbić i być prawidłowo wchłaniane.

3 Powtórzyć cykl dawkowania, często 3 do 4 razy dziennie. Należy wziąć Motilium tylko tak długo, jak zalecił lekarz. Większość ludzi bierze je na okres do 6 miesięcy.

Wskazówki:

  • Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. Zawsze stosuj się do zaleceń lekarza do dawki.

Korzysta z Motilium

Motilium jest lekiem na receptę, który idzie pod nazwą generyczną domperydon. Motilium jest lek, który działa jako przeciwwymiotnego (zapobiega nudności i wymioty) i środka blokującego dopaminergicznym. Motilium stosuje się do leczenia objawów choroby refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD), który stanowi podkład do treści żołądka do przełyku powoduje podrażnienie żołądka sytości, i zgaga. Motilium jest dostępny w postaci tabletek.
Motilium nie jest sprzedawany w Stanach Zjednoczonych.

Akcja

Motilium powoduje zwiększenie ciśnienia w dolnej części przełyku i poprawia przepływ i skurczami żołądka i jelit, dzięki czemu opróżnianie żołądka. Działa również jako środek przeciw blokowania efektów behawioralnych dopaminy (chemicznej mózgu). Motilium stosuje się w leczeniu szeregu różnych chorób.

Nudności i wymioty

Motilium działa jako anty-wymiotny. Czyni to poprzez blokowanie działania posłańca chemicznej w mózgu, który tworzy uczucie nudności i wymioty. To sprawia, że ​​skuteczne leczenie warunkach żołądkowo-jelitowe, takie jak wymioty, nudności ad związanym z objawami leków przyjmowanych w chorobie Parkinsona lub w wyniku leczenia radioterapią w leczeniu raka.

Gastro-niedowład

Motilium pracuje jako prokinetycznym (przyspiesza opróżnianie żołądka i perystaltykę jelit). To sprawia, że ​​jest skuteczny w leczeniu gastroparezy, stan, który występuje, gdy nerw błędny (nerw, który kontroluje mięśnie krtani, pobudza trawienie i reguluje rytm serca) jest uszkodzony. Powoduje to, że opóźnione opróżnianie przewodu pokarmowego i nieprzyjemne objawy pełności i wzdęcia.

Dawkowanie

Dawka Motilium jest inna dla każdego pacjenta. Operator ochrony zdrowia może przepisać odpowiednie dawkowanie, liczba dawek, które należy podjąć codziennie, a czas do podjęcia tego leku w oparciu o stan chorobowy, który jest leczony.

Skutki uboczne

Motilium, podobnie jak wszystkie leki, ma swoje zalety i swoje skutki uboczne. Efekty uboczne mogą obejmować reakcję alergiczną, która jest poważnym stanem zagrożenia życia. Objawy mogą obejmować wysypka lub pokrzywka ze swędzeniem wraz z obrzęk twarzy, języka lub gardła, a także trudności w oddychaniu. Szukajcie natychmiastowej opieki medycznej i uwagi, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Inne działania niepożądane mogą obejmować ból głowy, suchość w ustach i nieprawidłowości miesiączkowania wraz z utratą równowagi, utraty kontroli mięśni i obrzęk twarzy, rąk i kończyn dolnych lub stóp.

Ostrzeżenie

Motilium nie powinny być podejmowane, jeśli wystąpiła reakcja alergiczna na nim. To jest niebezpieczne w użyciu Motilium z warunków, takich jak krwotok z przewodu pokarmowego, niedrożność przewodu pokarmowego lub perforacja przewodu pokarmowego. Motilium nie powinny być stosowane u pacjentów ze prolaktyny (hormon wydzielany przez przysadkę mózgową) uwalniającego guza.

Motilium Side Effects

Motilium jest marką dla domperydon narkotyków. Jest on przewidziany do nudności, wymioty i uczucie dyskomfortu spowodowanego żołądka, stan z udziałem funkcji powolny żołądka. Motilium nie jest dostępny na rynku w Stanach Zjednoczonych, ale może być otrzymany w Kanadzie. Możliwe są liczne działania niepożądane podczas przyjmowania Motilium, ale nikt nie jest powszechne.

Skutki uboczne

Możliwe Motilium skutki uboczne to zawroty głowy, senność, bóle głowy, bezsenność, drażliwość lub pobudzenie, nerwowość i drżenie.

Efekty skóry

Dodatkowe działania niepożądane to swędząca wysypka, swędzenie oczu i chrupiący powieki wynikających z odprowadzania płynów do oczu.

Efekty żołądka i jelit

Żołądkowo-jelitowe działania niepożądane związane z Motilium należą skurcze żołądka, zgaga, zmiany apetytu i biegunki lub zaparcia.

Efekty hormonalne

Domperidon może spowodować wysoki poziom prolaktyny krwi, co z kolei może prowadzić do hormonalnej takimi objawami jak powiększenie piersi i tkliwość, produkcję mleka i nieregularne miesiączki.

Ostrzeżenie

Poważne działania niepożądane należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Są to szybkie lub nieregularne bicie serca, zaburzenia oddawania moczu, reakcje alergiczne lub obrzęki rąk, stóp lub kostek.

Motilium Opis Leków

Motilium jest marką dla medycyny ze składnika aktywnego domperydon, produktu, który zwiększa skurcze mięśni w żołądku i jelitach, zwiększenie prędkości, z jaką porusza się żywności z żołądka do jelit i wzdłuż długości jelit. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby uzyskać więcej informacji na temat domperydon.

Działania farmakologiczne

Domperidon blokuje receptory dopaminy na różnych komórek w organizmie. Dopamina chemicznego przez organizm, tak że komórki nerwowe mogą komunikować się ze sobą, posiada wiele funkcji w organizmie, z których jedna jest regulacja skurczów mięśni w żołądku i jelitach. Bloki Domperydon To konkretne działanie dopaminy.

Zastosowania

Niezgodnie z zaleceniami produktu, ostatnio zmienionej w 1990 roku, lekarze przepisują domperidon przyspieszyć opróżnianie żołądka u osób z chorobą żołądkowo-przełykowy (zgaga) i / lub niestrawność, zmniejszenie nudności i wymioty, szczególnie u pacjentów otrzymujących leczenie raka i ułatwiać podejmowanie rentgenowskie i inne obrazy żołądka i górnej części jelit.

Skutki uboczne

Niektórzy pacjenci reakcji alergicznych, skurcze brzucha, i / lub reakcje dystoniczne (skurcze mięśniowe i niezwykłe ruchy). Domperydon może zwiększyć poziom prolaktyny, hormonu, który reguluje produkcję mleka piersi u kobiet, które mogą mieć wpływ na tkanki piersi u kobiet i mężczyzn. Ekstremalne wysokie ciśnienie krwi może wystąpić u pacjentów z niektórymi rodzajami guzów nadnerczy.

Środki ostrożności

Osoby uczulone na domperydon nie powinien brać go, ani nie powinny tych, dla których jego działania byłyby szkodliwe, takie jak krwawienie z przewodu pokarmowego, niedrożność lub perforacja. Kobiety w ciąży lub karmiące powinny omówić biorąc domperidon z ich lekarzy. Ponieważ wątroba metabolizuje domperidon, osoby z chorobami wątroby lub u pacjentów przyjmujących inne leki metabolizowane w wątrobie, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą, o możliwości interakcji. Działanie domperydonu w żołądku i jelitach, może mieć wpływ na wchłanianie innych leków.

Badania kliniczne

Badania opublikowane w Journal of Stowarzyszenia Lekarzy w Indiach w roku 2004 w porównaniu domperydon do nowszej agenta, itopride. Badanie to wykazało, że oba leki traktować ludzi z niestrawności skutecznie i bezpiecznie. Osiemdziesiąt jeden procent osób biorących itopride miał dobry objaw ulgę, podczas gdy 70 procent osób przyjmujących domperydon zrobił. Różnica ta nie była statystycznie istotna.

Badania opublikowane w 2001 roku w American Journal of Gastroenterology analizie danych z wielu badań, aby porównać domperidon cisapridem u osób z dyspepsją. W tym badaniu, cisapryd wydaje lepsze domperydon w wielu mierników skuteczności, choć oba były uznane za bezpieczne i skuteczne. Metody tego badania sprawiają, że trudno wyciągnąć wiarygodne wnioski z porównania dwóch leków.

Motilium informacji

Motilium jest również znany jako maleinian domperidonu, który jest antagonistą dopaminy. Lek ten jest stosowany w celu zapobiegania chorobie żołądkowego wywołane przez leki stosowane w chemioterapii, choroby Parkinsona i temperaturze wrzenia z kwasem. Motilium jest również w celu łagodzenia uczucia wzdęcia, migreny i pełności.

Cel

Motilium służy do naciągania mięśni na drodze wprowadzania żołądka i rozluźnienia mięśni u dołu. To zwiększa skurcz mięśni przyspieszyć proces trawienia. Lek ten uwalnia również mdłości przez blokowanie receptorów dopaminy w mózgu.

Skutki uboczne

Skutki uboczne biorąc Motilium obejmują utratę równowagi lub mięśni kontroli. Mogą wystąpić problemy, takie jak obrzęk i suchych ustach. Motilium może wpłynąć na zachowanie poprzez zmiany apetytu, otępienia umysłowego i drażliwość. Palpations serca, obrzęki kończyn, biegunki i zaparcia występują rzadko.

Rozważania

Motilium powinny być używane tylko przez kobiety w ciąży i karmiących piersią, jeśli lekarz uzna, lek jest niezbędny dla zdrowia matki. Lek nie powinien być stosowany przez osoby z nietolerancją laktozy, gdyż jest laktoza jako składnik. Motilium również nie powinny być używane przez dzieci, osoby z niskim funkcji nerek oraz pacjentów z perforacją żołądka. Zalecenie lekarza lub farmaceuty, jeśli należy Motilium będą wykorzystywane z innymi lekami, takimi jak: monoaminooksydazy (MAO), fenelzyna, prokarbazyna, selegilene i tranylcypromina.

Jak usunąć z rany Slough

Jak usunąć z rany Slough

W związku z ran, Slough żyje tkanki skóry, które mogą mieć żółtej lub biały wygląd. Ważne jest, aby usunąć tę tkankę, aby zapobiec zakażeniu i wspomagającymi proces gojenia. Zakażenie może prowadzić do śmierci otaczających tkanek (martwicy), które może być bardzo niebezpieczne dla pacjenta. Techniczny termin na usunięcie Slough jest oczyszczenie. Jedną z metod oczyszczenie jest użycie enzymów, które są biologiczne lub syntetyczne białka, które przyspieszają szybkość reakcji zachodzących bez siebie są wykorzystane. W chwili pisania tego tekstu, jest jeden zatwierdzony enzym obrotu dla celów oczyszczenie zwanych Santyl maść.

Instrukcje

1 Używać rękawic medycznych do celów sanitarnych. Umieść chorej kończyny lub części ciała nad sterylną gazą.

2 przepłukać miejsce zetknięcia sterylnej soli fizjologicznej. Wlać tyle do rany, aby je wyczyścić, tak dokładnie jak to możliwe.

3 Ostrożnie wytrzeć ranę sterylną gazą celu usunięcia nadmiaru soli fizjologicznej.

4 Zastosuj niektóre maści do sterylną gazą. Ostrożnie stosować maści na wszystkich obszarach rany. Maść powinna być stosowana tak, że jest tak gruba jak bilon.

5 Zwilż sterylnego gazika wystarczająco duży, aby pokryć całą ranę sterylnym roztworem soli fizjologicznej. Weź zwinięte suchą gazę i całkowicie przykryć wilgotną gazą, za pomocą taśmy medycznej, aby zabezpieczyć go na miejscu.

6 Zostaw ranę sam przez 24 godziny, a następnie wyjąć opatrunek. Powtórz ten proces, co 24 godziny, aż wszystkie ślady zostały usunięte Slough i rana jest czysta i uzdrowienie ładnie.

Wskazówki

  • Santyl produkt jest tylko na receptę i powinny być używane pod opieką i nadzorem lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.
  • W przypadku wystąpienia krwawienia i trwa po zastosowaniu ciśnienia o więcej niż 10 minut, należy zasięgnąć pomocy lekarskiej.

Jak wiedzieć, kiedy poziom cukru Wypada

Jak wiedzieć, kiedy poziom cukru Wypada

Glukozy, określana jako cukier jest głównym źródłem energii organizmu. Bez glukozy organizm nie może funkcjonować i wyłącza. Gdy stężenie cukru spadnie, złego samopoczucia i zauważy różnice w swoim wyglądzie i zachowaniu. Osoby z cukrzycą mają dodatkową wyzwaniu bilansowania ich poziom cukru, ponieważ ich ciała nie naturalnie wchłaniać cukru. Wiedząc, kiedy spadek poziomu cukru we krwi jest niezbędne, ponieważ jeśli spadnie zbyt nisko, można przejść do drgawek i zemdleć.

Instrukcje

1 monitor, jak się czujesz, ponieważ niektóre warunki mogą wskazywać niski poziom cukru we krwi. Jeśli masz bóle głowy lub czujesz się nastrojowy, drażliwość, senność lub zawroty głowy, może być wywołane przez spadek poziomu cukru.

2 Rozpoznaj fizyczne objawy niskiego poziomu cukru. Jeśli widzisz podwójnie lub mają niewyraźne widzenie, niski poziom cukru może być winien. Szybkie bicie serca i blada, wilgotna skóra są także wspólne, kiedy poziom cukru jest niski.

3 Śledzenie zachowania snu. Koszmary i nadmierne pocenie się podczas snu, mogą być objawy niskiego poziomu cukru we krwi, zgodnie z National Institute of Diabetes i przewodu i chorób nerek.

4 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wziąć leki przeciwcukrzycowe, takie jak insulina lub cukrzycą pigułki. Pewne leki cukrzyca może powodować niski poziom cukru we krwi.

5 Sprawdzić oznaki głodu. Jeśli twój żołądek burczy z powodu głodu cukru we krwi może spadły. Zadaj sobie pytanie, kiedy ostatnio miał coś do jedzenia. Pomijanie posiłków lub nie jeść wystarczającą ilość żywności, może obniżyć poziom cukru we krwi.

6 Sprawdź, czy poziom cukru we krwi z monitora glukozy, aby zobaczyć, czy jest on niski. Glukozy monitory użyć niewielkiej próbki krwi do pomiaru poziomu cukru we krwi. Wynik jest przedstawiony w ilości, którą można przełożyć na łagodną, ​​umiarkowaną i ciężką cukru we krwi. Normalny zakres cukru we krwi od 70 do 100 mg / dl; łagodne niski zakres cukru we krwi wynosi 60 lub 65 mg / dl; umiarkowany zakres cukru we krwi wynosi 50 lub 55 mg / dl; ciężkie zakres stężenia cukru we krwi 40 lub 30 lub nawet do 20 mg / dl.

Jak Go Po moich marzeń i nadziei bez strachu

Jak Go Po moich marzeń i nadziei bez strachu

Jeśli chodzi o osiągnięcia nasze nadzieje i marzenia, często mają tendencję do samodzielnego sabotażu i dać sobie wymówek dla których nie jesteśmy w stanie coś zrobić. Strach przed porażką często gra w to, i wiele osób ma szkolić się zbliżyć swoje cele, nie pozwalając strach wykoleić nich. Kiedy idziesz po swoich nadziei i marzeń, bez obawy, zachować kilka pojęć w umyśle.

Instrukcje

1 Ustaw swoje cele na piśmie, w którym można się do nich często. Lista czynności niezbędnych do osiągnięcia swoje nadzieje i marzenia, a także powody, można porozmawiać sobie z nimi. Sformułowania rozsądnego planu pokonania przeszkód w każdym kroku; Twoja nowa firma może nie zarabiać pieniądze tak szybko, jak to było przewidywane. Plan B jest zarabiają niektórych zasobów posiadasz lub wyjmując domu kapitałowych pożyczki na fali cię.

2 Zrób pierwszy krok. Nawet jeśli jest mały, dokonać zmian lub decyzję albo zrobić coś pozytywnego, które stawia się na drodze do osiągnięcia. Pamiętaj, że każdy cel chcesz osiągnąć jest zrobione przez szereg etapów, i trzeba tylko zrobić jedną na raz. Pamiętając o tym może zrobić duży cel obraz mniej zastraszające.

3 Określić swoje negatywne emocje jak strach, i uznać je, nie pozwalając im wpływać na swoje decyzje. Powiedz sobie, dlaczego się boisz, i przypomnieć sobie, że uczucia są tymczasowe.

4 Rekonstrukcja jak się czujesz o braku. Zamiast widzieć coś nie działa za pierwszym razem jak dzwon pogrzebowy swojego celu, burzy mózgów inny sposób można zrobić coś wymyślimy. Rozumiemy, że najtrudniejsze rzeczy podjąć będzie musiał zaczepów i niepowodzenia, które trzeba będzie obejść.

5 Świętuj każdy wykonany krok, i opracowania "może zrobić" postawy. Uznać, że każda realizacja to kolejny krok bliżej do swoich marzeń, i nadać jej wagi, na jaką zasługuje jako zwycięstwo sprawia, że ​​jesteś silniejszy i daje zaufanie do następnego kroku. Na przykład, za każdym razem można stracić 10 funtów, okazuje się, że masz to w sobie stracić kolejne 10 i nie ma powodu, dlaczego nie można.

6 Upoważnia się, zadając pytania, które przypominają, kto jest odpowiedzialny za swojego życia. Zadaj sobie pytanie, czy jesteś w kontroli nad swoim losem i swoim strachu przed porażką. Zadaj sobie pytanie, co jest najgorsze, co może się zdarzyć, jeśli nie uda, a to, co jest najlepsze? Określić, czy jeden przewyższają inne. Przejmij kontrolę nad swoim życiem, pamiętając, że są tylko na tyle, aby coś się stało.

Jak walczyć z Acid Reflux oglądając diecie

Jak walczyć z Acid Reflux oglądając diecie


Kwas refluks lub zgaga to stan, gdy żołądek jest spotęgowane po spożyciu kwaśnych pokarmów. Jest to spowodowane, gdy pokarm przemieszcza się z żołądka do przełyku. Prowadzenie diety kwasu refluks i po zdrowych nawyków żywieniowych pomoże ulgę kwasu refluks. Unikanie jedzenia, że ​​przyczyną tego stanu zdrowia: kawa, ser, tłuste jedzenie i innych kwaśnych pokarmów może pomóc kontrolować ten stan

Instrukcje

1 Objawy choroby są Acid Reflux kaszel, nudności, odbijanie, uczucie pieczenia w klatce piersiowej.
Objawy refluksu kwasu można łatwo pogarsza ustanawiające, slouching - wszystko zamiast prawidłowej postawy mogą wywierać nacisk na żołądek i spowodować dalsze dyskomfort z tego stanu. Nie ustanawiają po jedzenie, jedzenie może być jedzone w co najmniej 2 godziny przed pójściem spać.

2 Przejadanie się może powodować choroby kwasu refluks. Jest stary dobry folk mówiąc zdrowej kontroli posiłku: przestać jeść, gdy jeszcze czuć nieco głodni. Uzupełnienie posiłków tak bardzo, jak można z włókna i zielone warzywa. Alkaliczne żywności, takich jak warzywa będą newtralize kwasowość trawionego pokarmu, dając ulgę kwasu refluks.

3 Picie ulgę objawy refluksu kwasu mleko może. Refluks / zgaga / jest zwykle produkowany przez jedzenie przetworzone i tłuste jedzenie i przez szczęście roślinności w diecie. Zrównoważenia posiłków, dodając warzywa i owoce. Jeśli rozwijać i utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe i diety dla choroby refluksowej kwasu, można znacznie elliminate objawy, a ostatecznie samej choroby

Jak Twoja laska Rozmiar

Laski zapewnić ludziom pewnych problemów medycznych możliwość pozostania tak mobilny, jak to możliwe, a zarazem wsparcie, którego potrzebują. Nieprawidłowo wielkości mobilność limity trzciny i może powodować ból, a nawet szkodliwe dla użytkownika. Skontaktować się z lekarzem przed doborem swoją laskę, ale kiedy już konsultować ją, doborze trzciny jest dość po prostu proces.

Instrukcje

1 Umieść na normalnych butach. Jeśli rozmiar laskę podczas noszenia nieodpowiednich butów, to będziesz miał słabą pomiar. Po buty są na, stać w normalnej, swobodnej postawy, łokcie lekko ugięte.

2 Poproś znajomego, aby użyć taśmy mierniczej i zaznacz odległość od podłogi do dolnej przetłoczenie nadgarstka.

3 Runda pomiaru z dokładnością do ¼ cala i zamówić swoją laskę w tym rozmiarze.

Wskazówki

  • Możesz sprawdzić, czy istniejące trzciny jest odpowiedniej wielkości, obracając go do góry nogami i usuwanie gumową zatyczkę na końcu. Umieść górną część trzciny na ziemi i zaznaczyć dno trzciny, gdzie spotyka środkowy przetłoczenie nadgarstka. Mieć laskę cięcia tutaj, aby to odpowiedni rozmiar dla swojego wzrostu.

Jak Know Your Glasses Rozmiar

Jak Know Your Glasses Rozmiar

Istnieje kilka różnych pomiarów, które muszą być podjęte w celu określenia wielkości parą okularów. Wszystkie te pomiary są w milimetrach. W przeciwieństwie do niektórych typów elementów mody, istnieje prawdopodobnie wiele różnych rozmiarów, że okulary doskonale pasują na twarzy. Tylko dlatego, że znaleźliśmy jeden rozmiar Ci się nie podoba, nie znaczy, że nie chciałby także innych. Jednakże, poprzez znalezienie wielkości szklanki, lub niewiele, że jesteś zadowolony z, zakupu okularów w przyszłości może być prostsze.

Instrukcje

1 Określ swój ogólny rozmiar mierząc szerokość głowy na wysokości oczu. Będziesz potrzebował okularów, które mają rozmiar szerokość, łącznie z końcówkami, pasujących się ściśle do szerokości rozmiaru swoją twarz za.

2 Zmierz most dla okularów starasz się na. Ten pomiar jest od dwóch wewnętrznych rogach soczewek.

3 Zmierz rozmiar oczu okularów. Powierzchnia oka jest pełna szerokość jednego obiektywu, czyli poziomo w obiektyw z jednej strony na drugą w najszerszej części.

4 Warto pomiar B poprzez pomiar wysokości soczewki, która jest pionowa w pomiar najdłuższej punkcie.

5 Pobierz pomiar długości świątyni. To działa ramię w ramce, a kompletny pomiar zawiera żadnych zagięć.

6 Kombajny wyniki w jednym pomiarze. Podobnie jak spodnie, które potrzebują zarówno talii i pomiar długości, aby uzyskać doskonałe dopasowanie, okulary są kombinacją oka, mostu i pomiarów świątyni. Na przykład, możesz mieć 40-18-140 rozmiar. Pomiar B dostaje się na końcu, jeśli okulary są wielopostaciowe. Oprócz tego, wielkość może się zmieniać, w oparciu o stylu klatki ma i wielkości elementów końcowych.

7 Włóż okulary. Jeśli czujesz się dobrze okulary te na twarzy i są wygodne, to rozmiar działa dla Ciebie. Wiele rozmiary ramki będzie prawdopodobnie dopasować swoją twarz, więc spróbuj na kilka przed podjęciem decyzji.

Jak wykupić wbudowanego Splinter

Jak wykupić wbudowanego Splinter

Możesz dostać drzazgę gdy ręce, nogi lub innego obszaru skóry w kontakcie z surowcem materiałów, takich jak nielakierowanej podłóg drewnianych. Należy zachować ostrożność, aby uniknąć drzazg coraz. Nosić buty do ochrony stóp i rękawice do ochrony rąk przed szorstkimi powierzchniami. Ciernie, briers szorstki, a nawet kawałki metalu mogą osadzać się pod skórą. Zasięgnąć porady lekarza, jeśli odłamki pochodzą z materiałów metalowych. Może trzeba otrzymać tężec strzał, jeśli nie otrzymał jeden w ciągu ostatnich 10 lat.

Instrukcje

1 chwytania pęsety w jednej ręce, złapał koniec drzazgę, która jest widoczna nad skórą.

2 Delikatnie wyciągnij drzazgę w tym samym kierunku, który wszedł na skórę.

3 Dokładnie oczyścić powierzchnię wodą z mydłem.

4 Oczyść całą okolicę z alkoholem, jeśli nie jesteś w stanie chwycić wystający kawałek drzazgi. Użyj pęsety, aby wycisnąć i przenieść drzazgę, dopóki nie są w stanie uchwycić koniec pęsetą do usunięcia ze skóry.

5 Zobacz lekarza, jeśli nie jesteś w stanie usunąć drzazgę na własną rękę. Obszar może się zarazić i spuchnięte, jeśli obiekt nie wypadają zagraniczne.

Wskazówki

  • Moczenie obszar w mieszaninie octu i sody oczyszczonej może pomóc wypchnąć drzazgę, która jest głęboko zakorzeniona. Niech obszar dotknięty zanurzyć w mieszaninie przez 20 do 30 minut. Barbotowanie która naturalnie występuje umożliwia wymuszenie źdźbło w górę i na zewnątrz ze skóry.
  • Usuwanie drzazgi mogą być bolesne. Może także wystąpić niewielkie ilości krwawienia z okolicy, gdy drzazga zostanie usunięty. Odłamki metalu mogą wymagać tężec strzał jeśli szczepienia nie są aktualne.

Jakie są funkcje chromosomów komórek ludzkich?

Jakie są funkcje chromosomów komórek ludzkich?

Słowo "chromosom" pochodzi od "barwy" greckiej (kolor) i "soma" (ciało). Ludzie mają 46 chromosomów ułożonych w 23 parach. Większość gatunków zawiera przeciętnie od 10 do 50 wszystkich chromosomów według Science sklarowane. Łosoś atlantycki w sumie 58 chromosomów, psy mają 78, świnie i bydło mają 38, 60, wymienione przez Colorado State University.

Przechowywanie Kod genetyczny

Chromosom strukturę komórkową, która zawiera materiał genetyczny wymaganych przez organizm do wzrostu i rozwoju. Każdy chromosom składa się z dużego, zwiniętej cząsteczki zwanej DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy). Kiedy naukowcy patrzeć chromosomów za pomocą mikroskopów, mogą "zobaczyć" te zwinięte struktury wyraźnie. Każda cząsteczka DNA składa się z łańcucha jednostek zwanych nasze "geny". Geny to odcinki DNA, które kodują specyficznych białek, takich jak enzymy i hormony.

Określenie płci

Jeden z 23 par chromosomów człowieka jest "hormon płciowy." To ma jeden chromosom X i jeden chromosom Y u mężczyzn z naszego gatunku i dwóch chromosomów X u kobiet. Płeć dziecka, która jest określana przez chromosom męski przechodzi w dół. Jeśli przechodzi się chromosom X z pary XY, dziecko będzie rozwijać się w kobietę. Jeśli przechodzi po jego chromosom Y, dziecko będzie rozwijać się w samca.

Podział komórki kontroli

Chromosomy zapewnić podział komórek ("mitoza") dzieje się powodzeniem. Kiedy powstaje nowa komórka, na przykład, jest chromosomy komórki macierzystej, które zapewniają, że komórki potomne otrzymują wszystkie niezbędne informacje potrzebne do wzrostu i prawidłowego rozwoju. "Centromerach" są struktury, które zapewniają, że chromosomy przenieść do odpowiednich miejsc w komórkach, wyjaśnia Clare O'Connor w "Nature". Zrozumieniu zaburzeń, które występują w wyniku nieprawidłowego wytwarzania komórek dowodzi, jak ważne chromosomy są do życia.

Konserwacja i przechowywanie białka

Białka są niezbędne dla nas, ponieważ wykonują one wiele różnorodnych funkcji w naszym organizmie. Przykładowo, działają one jako enzymy podczas trawienia, co hormonów pozwalających kontrolować wzorce naszego cyklu życia i jako nośniki tlenu wewnątrz krwią. Chromosomy dyktować sekwencję wszystkich białek tworzonych w naszych organizmach, utrzymując porządek DNA, a także przechowywanie zwiniętego białka w ich strukturze. To właśnie te białka związane z DNA, które pomagają pakować DNA poprawnie.

Jak poprawić świadomość sensoryczną

Jak poprawić świadomość sensoryczną

Ludzie mają pięć zmysłów, aby pomóc im przez życie codzienne, ale postrzeganie zmysłowe nie jest zawsze stosowana w całej jego rozciągłości. Niektóre z nich, jak żołnierze, sztuk walki i policjantów, na przykład, zauważyć rzeczy, które wielu ludzi wychodzą, bo zmaksymalizować ich zmysły, aby zwracać szczególną uwagę na swoje otoczenie. Poprawić świadomość sensoryczną z ćwiczeń i praktyk w celu zwiększenia zdolności mózgu do przetwarzania informacji zmysły paszy.

Instrukcje

1 Oddychaj naturalnie zawsze być otwarty na świat wokół ciebie. Ćwiczyć głębokie ćwiczenia oddechowe i pobyt spokojny i czuły w tej chwili, ale nie nakłada się na siebie wzorca oddychania poza wykonywaniem lub praktyki. Zamiast uczyć się, aby twoje ciało naturalnie oddychać, jak to będzie. To zbliża się do zen koncepcji pustym umysłem, i pomaga otworzyć swój umysł do informacji sensorycznej.

2 Wykonywanie codziennych czynności, takich jak coraz kawę lub chodzenie do biura, ale wykorzystać tylko jedną z twoich zmysłów zwrócić szczególną uwagę na świat wokół ciebie. Skupić uwagę na wszystko, co pachnie jeden dzień i spróbować zapamiętać każdy zapach można doświadczyć. Następnego dnia, powtórzyć tę samą działalność, ale skupić się na innym znaczeniu, takie jak przesłuchania.

3 Doświadczenie zmysłowe obraz danej lokalizacji. Zatrzymaj się i zamknij oczy jak wizja jest podstawowym sensie, że większość ludzi polegać na uzyskaniu informacji o lokalizacji. Zamiast skupić się na tym, co twoje zmysły są cztery inne informujące. Posłuchaj, zapach, smak i czuć wokół siebie środowisko, bez ruchu. Ułożyła sensorycznej obraz miejsca, które wyklucza wizję.

4 Expose się do wrażeń zmysłowych, które nie mogą wystąpić regularnie. Szukać zapachów, smaków i tekstur, które nie napotykają często. Artykułować do siebie to, czego doświadczamy jako zmysły przetwarzać nowe bodźce. Praktyka ta pomoże mózg znać dokładnie, co to jest postrzegasz.

5 Skoncentruj się na jednym ze swoich zmysłów, z wyłączeniem wszystkich innych, i sprawdzić, czy inne zmysły są ostrzejsze niż normalnie. Na przykład, zamknąć oczy, gdy spróbujesz skupić się na rozprawie. To pomaga niektórzy ludzie odróżnić dźwięki, że nie może normalnie postrzegają.

Jak śledzić, jak szybko uruchomić z urządzeniami MPH

Jak śledzić, jak szybko uruchomić z urządzeniami MPH

Zdrowa dieta i ćwiczenia są ważne elementy do pułku aktywnej osoby. W rezultacie, wiele osób nabyć osobistych przenośnych urządzeń mobilnych, takich jak Garmin 305, od zegarków Nike i krokomierze, które pomogą im zrozumieć i śledzić poziom aktywności fizycznej wywierana, odległość pokonana w MPH (mil na godzinę) i kalorie spalone podczas ćwiczeń schemat. Urządzenia te wykorzystują ograniczoną technologii Global Positioning (GPS) do wykonywania map i nawigacja zawodnik, pomiaru odległości, integrację z osobistego komputera użytkownika, oraz monitoruje i zapisuje tętno podczas wysiłku.

Instrukcje

1 przejmuje urządzenie, które mierzy mil na godzinę (mph). Wybierz jedną z wielu dostępnych na rynku marek, wybór koloru, kształtu i specyfikacji, które spełniają żądane wymagania. Garmin 305, Nike Sportswatch i Suunto są jednymi z najlepszych marek.

2 Klip urządzenie na nadgarstek. Stuknij w preferencjach ćwiczeń, potrzeb żywieniowych i alerty.

3 Uruchom stoper i rozpocząć wykonywanie. Zawsze pamiętaj, aby sprawdzić funkcję wodoodporności przed użyciem w mokrych warunkach.

4 Sprawdź, czy zgodnością z innymi urządzeniami komputerowymi. Prześlij swoje statystyki ćwiczeń z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej lub USB.

Jak zrobić sól Compress

Jak zrobić sól Compress

Soli Epsom są od wieków lekarstwem na wiele drobnych dolegliwości. Stosowane w kompresów, wchłania lub wanna, sole te mogą zapewnić kojący ulgę bóle mięśni, ukąszenia i użądlenia owadów i siniaki i obrzęk, między innymi. Połącz sole z wody, jak gorąco, jak można tolerować zrobić kompres. Dwie wersje opisane tutaj są najlepsze dla kojące ukąszenia owadów i ból mięśni, odpowiednio.

Instrukcje

1 miejsce 2 łyżki. soli Epsom w małej misce. Dodaj łyżki gorącej wody i wymieszać z solą, aż tworzy pastę.

2 Rozprowadzić pastę na ukąszenia komarów lub użądleniu przez owady. Jeśli to możliwe, usuń najpierw żądła.

3 Namoczyć czystą ściereczkę w bardzo gorącej wodzie; wykręcić. Umieść ciepłej szmatki nad ciastem na ukąszenia. Resoak szmatkę w gorącej wodzie, ile potrzeba, aby utrzymać go na gorąco. Kontynuowano przez 10 minut.

4 Mix dwie filiżanki soli Epsom i dwie filiżanki bardzo gorącej wody w średniej wielkości misce. Mieszać do rozpuszczenia soli.

5 Namoczyć czystą ściereczkę w mieszaninie soli; wykręcić. Umieść na wilgotną mokrą szmatką łagodne bóle mięśni i skręcenia w celu łagodzenia bólu i łagodzą bóle. Resoak szmatkę, ile potrzeba, aby utrzymać go tak gorące, jak to możliwe.

Jak wyregulować umysłowej koncentracji

Jak wyregulować umysłowej koncentracji

Koncentracja, jest coś, co może zmniejszać się wraz z wiekiem. Jednakże, można użyć prostych technik i ćwiczeń, które pomogą dostosować koncentrację umysłową i poprawić w czasie. Regulacja koncentrację umysłową jest jak wypracowanie mięśni. Możesz nie zobaczyć wyniki po pierwszym treningu, ale po kilku tygodniach lub miesiącach, niektórzy zauważą ogromną poprawę ich zdolności do koncentracji.

Instrukcje

1 Praca na swojej postawy. Siedząc prosto na krześle pomoże Ci skoncentrować się znacznie lepiej niż leżąc w łóżku, na przykład.

2 Rampa się oświetlenie. Miękkie, kojące światła są doskonałym miejscem na relaks, ale nie tak bardzo, gdy trzeba koncentrację umysłową.

3 Wykorzystać siebie mówić. Przy tym ćwiczeniu należy powiedzieć sobie "Be Here Now" lub podobne wyrażenia, kiedy masz trudny czas z koncentracją. To proste zdanie pomaga nawijam koncentrację powrotem do zadania.

4 Harmonogram czasu dla siebie, na przykład 30 minut, aby myśleć o rzeczy, które trzeba zrobić, przyszłych planów i rzeczy, które przeszkadzają lub martwi. Kiedy wiesz, że w ciągu dnia, że ​​trzeba ten czas uchylenie, łatwiej będzie słuchać komendy "Be Here Now".

5 Jedz pokarmy, które pomagają koncentracji pomocy i poprawy funkcji umysłowych. Te produkty zawierają wysoki włókien pełnoziarniste, owoce, zwłaszcza jagody, orzechy, ciemnej czekolady i awokado. Pobyt uwodniony i jeść śniadanie może również poprawić funkcji umysłowych.

6 Get dużo snu. Większość osób potrzebuje około siedmiu do ośmiu godzin snu, aby pozostać czujnym i koncentruje się w ciągu dnia.

Wskazówki

  • Kofeina jest inna substancja, która może dać ci zastrzyk energii i pomocy w koncentracji umysłowej. Jednakże, należy użyć kofeiny z ostrożnością. Trochę za dużo, a skończy się zbyt roztrzęsiony skoncentrować. Istnieje również ryzyko uzależnienia od kofeiny, która pochodzi z objawów odstawienia, kiedy nie mam dość. Inne obawy to awarię raz kofeiny słabnie i niezdolność do koncentracji w ogóle bez niego.

Jak testować próbki śliny

Jak testować próbki śliny

Próbki śliny mogą być testowane pod kątem różnych powodów, w tym do ustalenia ojcostwa. Lekarz może zażądać, aby zebrać próbki śliny, by sprawdzić poziom hormonów, czy może chcesz przetestować śliny spróbować samemu, jeśli starasz się przewidzieć owulację poprzez oglądanie na wzór ferning. Niezależnie od powodów, zbieranie i testowanie próbki śliny jest dość łatwe zadanie.

Instrukcje

Zbieranie Ślina na badanie laboratoryjne

1 Otworzyć opakowanie zestawu testowego i przeczytaj dołączoną kierunki lub przeglądu nakazanych ci przez lekarza. Chcesz dowiedzieć się, czy próbka musi być zbierane w określonym czasie dnia, jeśli chcesz przewinąć przed pobierania próbki lub jeśli trzeba wykonać jakieś specjalne procedury związane z jego kolekcji.

2 Zebrać swoje próbki śliny w reżyserii pakietu testowego zestawu. Jeśli trzeba wypełnić małą rurkę ze śliną, plwocina do rury aż do linii wypełnienia. Jeśli musisz przetrzyj wnętrze policzka, zrobić i upewnić się, że jest w pełni nasycony wacik ze śliną.

3 kolekcji uszczelnić pakiet starannie, aby zapobiec wyciekowi, a następnie wysłać zestaw testowy w lub upuść go w laboratorium medycznym zgodnie z zaleceniami lekarza. Lekarz skontaktuje się z wynikami testu.

Badanie śliny na ferning

4 Otwórz mikroskopu testowy i przeczytać dołączoną instrukcję. Znajdź slajd, na którym należy położyć śliny do analizy, i oczyścić. Chcesz, aby upewnić się, że jest wolne od kurzu i zanieczyszczeń.

5 Umieść niewielką ilość śliny na szkiełka. Spróbuj pobraniu niewielkiej ilości śliny na języku, a następnie pozwolić jej kapać na slajdzie. Niech suwak wysuszyć na powietrzu.

6 Umieść slajd pod mikroskopem i wyregulować ostrość, dzięki czemu można zobaczyć, suszone kryształy na szybie. Jeśli jesteś blisko datą owulacji, kryształy należy wysuszyć w wzór przypominający paprocie, co oznacza, że ​​mogą być płodne. Jeśli nie jesteś w pobliżu owulacji, kryształy powinny wyglądać bardziej sześcienny, prawie jak ziarna soli.

Wskazówki

  • Jeśli twoje usta są suche i masz problemy ślinią, spróbuj pić szklankę wody około godziny przed zbierać ślinę. Możesz także spróbować przygotowywania aromatyczny posiłek w kuchni bezpośrednio przed planują zebrać próbkę; zapach i myśl o żywności powinny stymulować wydzielanie śliny. Nie jeść posiłek, dopóki nie zebrano próbki.
  • Dokładność badania śliny do przewidzenia owulacji zmienia. Testy ślina nie powinna być stosowana do celów antykoncepcyjnych.

Jak kopać złych nawyków lub Imadła

Jak kopać złych nawyków lub Imadła

Jeśli walka z łamaniem zły nawyk lub występku, być może nadszedł czas, aby szukać alternatywnych sposobów, aby przezwyciężyć te nawyki i poprawić jakość życia. , Czy zwyczaj być tik nerwowy - takie jak obgryzanie paznokci - lub imadła, które są niebezpieczne dla zdrowia, jak palenie papierosów czy picie alkoholu, będzie w stanie zerwać z nałogiem z odpowiednią ilością cierpliwości, wytrwałości i optymizm.

Instrukcje

1 Potwierdzenie, że swoje nawyki i przywary są złe dla Ciebie, a które zostały utworzone uzależnienie od nich. Pierwszym krokiem w przełamywaniu zły nawyk jest określenie, co to jest i rozumiem, że trzeba, aby uzyskać pomoc w celu kopać go.

2 Badania swój zły nawyk lub vice i zidentyfikować to ma negatywny wpływ na życie; czy to fizyczne, emocjonalne lub psychiczne. Zrozumienie potencjalnych zagrożeń Twój zwyczaj stwarza, daje powody, by położyć kres.

3 Znajdź alternatywny sposób uwolnić się od stresu, pokonania przeszkód i radzenia sobie z nudą. Jeśli znajdziesz się gryzie paznokcie podczas oglądania telewizji, znaleźć coś jeszcze można zrobić z rękami, takich jak podniesienie się hobby jak szydełka.

4 Unikaj sytuacji i ludzi, które wydają się wyzwolić swój nałóg i vice. Rozważmy razy, gdy nawyk jest najbardziej rozpowszechnione i zrobić notatki na temat psychicznego, gdzie byłeś, co robisz i kim jesteś z. Jeśli masz grupę przyjaciół, którzy palą regularnie, zmniejszyć ilość czasu spędzasz z nimi, próbując zamknąć.

5 Weź jeden krok na raz - i sobie sprawę, że może nie być w stanie złamać zwyczaj noc. Nagradzać każde osiągnięcie, bez względu na to, jak niewielkie wydają. Jeśli normalnie ciągnąć włosy, kiedy są bardzo zestresowani, ale niedawno postanowił pójść na spacer, a nie, że jest co świętować.

Wskazówki

  • Jeśli nie są w stanie zatrzymać zwyczaj lub vice na własną rękę, szukać profesjonalnej pomocy.