adcov.com

miesniaki a macicy

Jak rozpoznać ostra szyjki macicy radikulopatia

Jak rozpoznać ostra szyjki macicy radikulopatia


Radikulopatia szyjki macicy może być przerażające i strasznie bolesny stan. Problem, zwykle powodowane przez ciśnienie od wybrzuszenia lub przerwaniu płyty w nerwach, jak się z rdzenia kręgowego, może również spowodować osłabienie ramienia i barku. Rozwijanie pojęcia o anatomii szyi, jak nerwy osiągnąć swoje cele podróży, i to, co oznaczać różne objawy są pomocne w diagnozowaniu tego problemu.

Instrukcje

1 Więcej informacji na temat anatomii szyi, rdzenia kręgowego i kręgosłupa szyjnego z serwisów internetowych, takich jak orthogate.org. Rozwijać zrozumienie jak nerwy do ramienia się przez otwory w odcinku szyjnym kręgosłupa i przejść całą drogę do palców.

2 Wiem, że ciśnienie na tych nerwów powoduje różne objawy. Objawy dotyczą co zaopatrzenia nerwów. W konsekwencji ciśnienie w nerwie, który dostarcza na zewnątrz lewego ramienia może wydawać powoduje ból w lewej ręki, chociaż problem jest w szyjce.

3 Przejrzyj najnowszą historię. Jeśli masz objawy, które mogą być z radikulopatii szyjki macicy, sprawdzić, czy wszelkie działania, które mogą być zaangażowane w związane są z wystąpieniem objawów. Na przykład, nowych lub różnych ćwiczeń, urazy, zmiany pracy lub podnoszenia dużego ciężaru. Zatrzymać jakiekolwiek działania jeżeli wydaje się być związana z wystąpieniem objawów.

4 Odpoczynek i używać przeciwzapalne. Jeśli objawy bólu nie rozwiąże w 5 do 7 dni, jeśli w obu drętwienie ramienia pogarsza, lub jeśli wystąpią jakiekolwiek osłabienie obu ramion, zobacz osobistego lekarza.

5 Rozpocznij swoją ocenę do wybrzuszenia lub pęknięcia tarczy szyjki macicy lub innego powodu nacisku na nerwy ze zwykłego prześwietlenia szyi i egzamin przez lekarza. Te rentgenowskie nie pokaże dyski, ale pokażą kręgosłup szyjny. Twój osobisty lekarz może w tym czasie skierowanie do neurochirurga lub neurologa.

6 Dalej przerabia się MRI obszaru szyjki (jeśli to konieczne). To pokazuje, szyjki płyty i nerwy. Jeśli MRI nie wykazuje ostateczne powody do objawów, może być wysłana do badań przewodnictwa nerwowego.

7 Zrealizuj zbadamy z mielogramie szyjki macicy tylko w ostateczności. Ten test jest znakomity procedura wizualizacji, ale jest związane z pewnym ryzykiem - inne testy nie są.

Wskazówki

  • Istnieją trzy obszary, które zajmują się specjalne chorobami korzeni i nerwów szyjnych: neurochirurdzy, chirurdzy, którzy zostali przeszkoleni w chirurgii mózgu i nerwów; neurolodzy, interniści, którzy specjalizują się w chorobach mózgu i nerwów (ale nie rób operacji); i ortopedów, którzy specjalizują się w plecy i szyję. Twój osobisty lekarz zaproponuje jedną z tych specjalności, w zależności od charakteru problemu - to oczywiście trzeba zrobić operację jak w przypadku osłabienia mięśni i oczywiście pękniętego dysku; może masz jakieś choroby medycznej; czy są większe problemy z kręgosłupem. Lekarz będzie również skierowanie na podstawie których indywidualna specjalistyczna he większość wierzy.
  • Osłabienie mięśni jest objawem, który powinien wysłać cię do lekarza natychmiast. Gdy zasilanie nerwów do mięśni jest zagrożona, zaniki mięśni. Wcześniej funkcji nerwowych przywróceniu mniejsza szansa, że ​​nie będzie żadnej trwałej utraty mięśni.

Choroby szyjki macicy Spondylotic

Szyjki macicy choroba spondylotic, znany również jako szyjnego kręgosłupa, to eleganckie określenie na łatwe do zrozumienia stanu. Z biegiem czasu, kości w szyjce ścierania, powodując objawy związane z kręgosłupa szyjnego. W większości przypadków mogą być leczone za pomocą prostych metod, chociaż w niektórych przypadkach przejść do punktu, w którym jest potrzebna operacja rekonstrukcji kręgosłupa.

Definicja

Kręgosłupa szyjnego jest pojęciem ogólnym dla zwyrodnienia kręgosłupa w szyi (które są znane jako kręgów szyjnych). To zużycie może mieć wpływ na kręgi, powodując ostrogi kości, i ma również wpływ na szyjki płyty, które działają jako podkładki między każdym kręgu. Te zmiany w strukturze szyi może uciskać nerwy, powodując ból i utratę czucia w szyi, barków i ramion, w ciężkich przypadkach, niebezpiecznych powikłań.

Przyczyny

Numer jeden przyczyną szyjnego kręgosłupa starzeje się - w czasie, kości naturalnie zużywają się. Warunkiem jest największy wpływ na ludzi, ponad 40, choć ludzie mają tendencję do rozwijania szyjny kręgosłupa wcześniej niż kobiety. Jeśli mieszkasz na tyle długo, prawdopodobnie będziesz doświadczać pewnego stopnia szyjnego kręgosłupa - 70% kobiet i 85% ma objawy kręgosłupa szyjnego w wieku 60 lat - choć nie każdy cierpi z tego bolesne objawy zwyrodnienia. Poprzedni uraz szyi może sprawić, że bardziej narażone na rozwój raka szyjki spondylozy.

Objawy

Ludzie z szyjnego kręgosłupa mogą wystąpić bóle głowy (zwykle w tył głowy), ramię i ból barku, mrowienie lub drętwienie i sztywność karku. Mogą one mieć także brak równowagi i, w niektórych przypadkach, utrata jelita lub kontroli moczowego. Refleks i koordynacja może być ograniczona.

Leczenie

Niektóre przypadki szyjnego kręgosłupa oraz odpowiedzieć na proste leczenie, takie jak korzystanie z ponad-the-counter leki przeciwbólowe, noszenie klamrach szyi, i robi ćwiczenia fizyczne terapii wzmocnić mięśnie szyi. Bardziej zaawansowane przypadki mogą wymagać okresów leżenia w łóżku i trakcji w celu zmniejszenia nacisku na kręgosłup. Zastrzyki steroidowe mogą również pomóc złagodzić ból, wraz z zwiotczających.

Chirurgia

Jeśli ból kręgosłupa szyjnego nie jest wspomagany przez innych zabiegów lub jeśli stan będzie zaawansowany i zaczyna powodować znaczne osłabienie rąk i nóg, operacja może być konieczne. Podczas zabiegu, przepuklina dysków i ostrogi kostne są usuwane. Czasami chore kręgi są usuwane i szyi zrekonstruowane kości pobrane z innych części ciała lub implantu wykonanym z kości i metalu. Chirurg może także usunąć odpoczynku kości nad kanału kręgowego.

Jak leczyć szyjki macicy radikulopatia powodu kości ostrogi

Radikulopatię szyjki macicy jest zasadniczo pochwycona nerwu z powodu jakiegoś nacisku wzdłuż kręgosłupa szyjnego, który składa się z pierwszych siedmiu kręgów począwszy od podstawy czaszki i tworzące całość z karku osoby. W przypadku ostrogi kości, ciśnienie to będzie najprawdopodobniej wynikiem degeneracji. Czasami, gdy osoba doświadcza degeneracji wzdłuż tego obszaru ciała, ostroga kości ostatecznie tworzą. Jak ostroga kości robi się coraz większy, to może zacząć stawiać nacisk na nerw, aż staje się podrażniona i stan zapalny. To może następnie zidentyfikować fizycznej reakcji w każdym obszarze ciała gdzie nerwowych byłoby niemożliwe, tym szyi, ramieniu, ramię lub nawet ręcznie. Niektórzy ludzie odczuwają ból i drętwienie. Inni mogą czuć osłabienie lub zahamował refleks. To naprawdę zależy od osoby, jak radikulopatia szyjki macicy będzie ich dotyczyć. Chociaż objawy i ich natężenie może być inna w każdym, większość ludzi w leczeniu tej choroby, względnie ten sam sposób.

Instrukcje

1 skonsultować się z lekarzem. Aby prawidłowo traktować radikulopatię szyjki macicy, należy najpierw umówić się na spotkanie z lekarzem. Może ustalić, który nerw jest dotknięte ostrogi kości i określić odpowiednią metodę leczenia.

2 Zainwestuj w "kołnierz szyjki macicy", która jest ocieplana urządzenie, które owija się wokół szyi, aby unieruchomić ruch. Gdy szyjka jest utrzymywany przez jeden do dwóch tygodni, dotknięte nerwów widać zmniejszenie stanu zapalnego, co obniżyłoby zarówno podrażnienia i bólu.

3 Uruchom za pomocą over-the-counter lek przeciwbólowy, jak ibuprofen czy aspiryna. Oba leki bez recepty może pomóc złagodzić niektóre z bólu jesteś przeżywa i często może być stosowany z innymi lekami na uśmierzenie bólu. Oczywiście, należy porozmawiać z lekarzem przed zmieszaniem żadnych leków.

4 Pobierz receptę na łagodnym leków przeciwbólowych. Choć leki nie koniecznie leczyć radikulopatię szyjki macicy, mogą, zgodnie z University of Maryland Medical Center, zmniejszyć stan zapalny i pomóc ból leczenia, które jest ważnym elementem leczenia tej choroby.

5 Porozmawiaj z lekarzem o zewnątrzoponowego sterydowych zastrzyków. Niektóre osoby radikulopatia szyjki się rzeczywiste korzyści steroidowych zastrzyków, jak będzie to działało jako "nerwu bloker" powoduje zmniejszenie bólu.

6 Czy ostrogi kości usunięte operacyjnie. Podczas gdy większość ludzi będzie widać pozytywne rezultaty już w drodze leczenia opisanych, niektóre osoby mogą potrzebować, aby przejść chirurgii mieć ostroga kości usunięte.

Wskazówki

  • Chirurgia dla kości ostrogi jest zwykle zrobić, gdy ból nie zmniejsza się od "zwykłej" i leczenia objawy nasilą się, jak ból staje się przewlekły, osłabienie pogarsza lub zanik mięśni zaczynają.

Ćwiczenia na dysku Choroba zwyrodnieniowa Szyjki Macicy

Ćwiczenia na dysku Choroba zwyrodnieniowa Szyjki Macicy


Choroby zwyrodnieniowej dysku szyjki macicy (DDD) jest stanem, w którym jeden lub więcej dysków, które są umieszczone w szyjce zacząć rozkładać. Może to wywierać nacisk na nerwy i dysków i powodować ból i stan zapalny. Lekarz może zamówić MRI lub X-ray do diagnozowania tej choroby. Twój plan leczenia będzie wielodyscyplinarny i obejmuje delikatne ćwiczenia. Skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń, aby upewnić się, że ćwiczenia są odpowiednie dla danej sytuacji.

Ogólne wytyczne

Podczas korzystania z szyjki macicy, DDD, słuchać swojego ciała. Zatrzymaj wszelkie ćwiczenia, które powoduje ostry ból i sprawia, że ​​objawy gorzej. Każdy przypadek szyjnego DDD jest inny, więc podczas jednego ćwiczenia mogą pomóc niektórym pacjentom, samo ćwiczenie może być przeciwwskazane u innego pacjenta.

Rozciąganie szyi

Siedź prosto i upuść prawe ucho do prawego ramienia. Nie przekręcić głowę, patrzeć do przodu. Przytrzymaj przez 5 do 10 głębokich oddechów i skupić się na upuszczenie ramiona. Powtórz drugą stronę.

Obrót na szyję

Siedź prosto i skręcić w głowę, aby spojrzeć na swoim prawym ramieniu. Naciśnij lewe ramię do tyłu. Przytrzymaj przez 5 do 10 głębokich oddechów i skupić się na upuszczenie ramiona. Powtórzyć po lewej stronie.

Spadek podbródek

Siedź prosto i naciśnij brodą w dół do klatki piersiowej, a następnie wrócić prosto. Nie jest zalecane, aby spaść na głowę do tyłu, bo to może kompresować dysków jeszcze bardziej, czego nie chcę robić, jeśli masz szyjnych DDD. Czy 8 do 12 razy, a następnie przytrzymaj brodę w dół przez 5 do 10 głębokich oddechów i skupić się na upuszczenie ramiona.

Rolls naramienne

Jeśli masz przewlekły ból szyi z powodu szyjki DDD, może być prowadzenie nadmiar napięcia w ramionach. Ćwiczenie to powinno pomóc. Siedź prosto i wzruszyć ramiona do uszu. Następnie rozwałkować ramiona w dół i do tyłu. Zrobić 8 do 12 powtórzeń.

Jak spać z szyjki macicy Collar

Większość pacjentów kończy się w kołnierz szyjki macicy z powodu urazów szyi lub operacji. Spanie może być wyzwaniem. Chociaż kołnierz szyjny utrzymuje szyję umieszczone w odpowiednim ustawieniu, to nie jest stanowisko większość ludzi spać i może mieć jakieś problemy z uzyskaniem wygodne. Kluczem do śpi wygodnie jest dostosowanie reszty ciała tak, że pasuje do dostosowania swojej szyi.

Instrukcje

1 Skonsultuj się z lekarzem, aby zobaczyć, że ma specjalne instrukcje dotyczące spania w swoim kołnierzem szyjnym.

2 Użyj miękkiej poduszki szyjki macicy zamiast pełnego kołnierza szyjnego tylko jeśli masz pozwolenie swojego lekarza, aby to zrobić. Miękkie poduszki mają tendencję do snu bardziej wygodne, ale pozwalają również ruch szyi - podczas gdy pełna kołnierz unieruchamia cię całkowicie. Więc będziesz używać wyłącznie miękką poduszkę jeśli jest odzwyczaić pełny kołnierz i szyi toleruje jakiś ruch.

3 Spróbuj spać w leżaku, który jest umieszczony większość lub wszystkie z drodze powrotnej.

4 Umieść cienką poduszkę pod ramiona jeśli śpi w łóżku. To będzie prawdopodobnie bardziej komfortowe niż próbuje spać z stos poduszek opierając cię, jak poduszka pozwala szyi przedłużyć w wygodnej pozycji.

5 zwinąć ręczniki i umieścić je na szyi, po obu stronach głowy, lub pod ramiona jako niezbędne, aby pomóc dostać się do wygodnej pozycji i tam pozostać. Działa to, czy śpisz w łóżku lub krześle.

6 Umieść poduszkę między kolana, jeśli śpisz na boku. Pomoże to utrzymać cały kręgosłup dostosowane szyi i zmniejszenie stresu na organizm. Jeśli śpisz na plecach, spróbuj umieścić poduszkę pod kolana.

Jak zrobić Home Traction szyjki szyjki macicy

Jak zrobić Home Traction szyjki szyjki macicy


Szyjki macicy szyi trakcji służy do odciążenia ściągniętym nerwu oraz jest przydatne do wielu innych problemów, szyi. Zmniejsza to także ból, osłabienie i drętwienie, które jest związane ze ściągniętym nerwem. Wykonywanie szyjki macicy szyi trakcję w domu jest proste, bezpieczne, skuteczne, bezbolesne, a co najważniejsze może pomóc opuchnięte, podrażnione nerwy, aby uzdrawiać i stają się na tyle mała, że ​​nie są już ściągnięty. Wystarczy kabel, mały ręcznik, a kilka minut każdego dnia, aby wykonać szyjki macicy szyi trakcję w domu za darmo.

Instrukcje

1 Tie jeden koniec sznurka na końcu małej ręcznikiem. Możesz także użyć silnego przewód lub łańcuch, jeśli to konieczne. Pętla liny wokół klamki z solidnej, drzwi zamknięte w domu, jak to jest, gdy zaczniesz się szyjki macicy szyi trakcję.

2 Weź linę z powrotem i powiązać go z drugiego końca mały ręcznik. Cała aparatura powinna być na tyle długi, że ręcznik ledwo dotyka podłogi pod spodem klamki, gdy wisi. Teraz jesteś gotowy, aby rozpocząć leczenie szyjki macicy szyi trakcji.

3 Połóż się na plecach na podłodze z czubka głowy w pobliżu drzwi, którego używasz. Staraj się, aby twoje plecy i szyję tak prosto, jak to możliwe. Spoczynku w utworzonej z ręcznikiem procy, upewniając się, że odbyło się komfortowo, a tuż przy podłodze, ale nie pochylony do przodu lub do tyłu.

4 Połóż się z głową zawieszone w chuście na siedem minut w pierwszym dniu leczenia szyjka macicy trakcji. Użyj minutnik lub stoper do czasu sobie i nie przekracza siedmiu minut.

5 Powtórz szyi trakcję szyjki macicy każdego dnia, dodając jedną minutę dziennie do czasu, aż do 15 minut. Nadal w 15 minut na dzień, o ile to konieczne, lub do czasu zaprzestania objawów.

Wskazówki

  • Szyjka macicy można wykonać trakcji dwa razy dziennie, jeśli czujesz, że to konieczne, ale każdy zabieg powinien być wykonywany nie mniej niż osiem godzin od siebie.
  • Nie zasypiaj podczas wykonywania szyjki macicy szyi trakcję. To ważne, aby nie przekraczać zalecanych razy, ponieważ może to nadmiernie mięśnie szyi.
  • Upewnij się, zamknąć drzwi przed rozpoczęciem leczenia szyjki macicy szyi trakcji, więc nikt nie przychodzi, gdy głowa jest w chuście.

Jak leczyć szyjki macicy radikulopatia

Kręgów szyjnych, które znajdują się w szyi nosić impulsów nerwowych i wiadomości w dół ramiona i w Twoje ręce. Gdy trwałe uszkodzenia jednego z dysków szyjnych, może czuć się szereg różnych objawów w twoich ramionach i rękach, w tym ból lub uczucie mrowienia, które nazywa się choroba korzeni nerwowych szyjnego. Jak American Academy of Surgeons ortopedyczne (AAOS) wyjaśnia, istnieje kilka sposobów, w którym do leczenia radikulopatię szyjki macicy, które nie muszą zawierać operację (patrz źródła).

Instrukcje

1 Zwolnij i odpocznij, jeśli cierpią z powodu objawów radikulopatia szyjki macicy. Nawet zwykłe, z dnia na dzień działalności może być zbyt wiele dla dysków do obsługi, jeśli ranny siebie. Potrwać kilka dni, aby odpocząć i pozwolić nerwy uspokoić.

2 Wear klamrach szyi, zwany także kołnierz szyjny, jeśli lekarz sugeruje jeden. Ten miękki klamra pomaga utrzymać głowę wciąż tak podrażnienie nerwów może ustępują.

3 Weź NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), takie jak naproksen lub ibuprofen dla złagodzenia bólu. Ten rodzaj leczenia jest oferowany w ponad-the-counter i recepty mocnych i będzie utrzymywać stan zapalny w zatoce.

4 Poproś o skierowanie do fizjoterapeuty. Dowiesz się, ćwiczenia rozciągające, aby pomóc wzmocnić mięśnie szyi i plecach. Możesz mieć inne rodzaje terapii na szyi, jak również pomóc w procesie leczenia, takie jak stosowanie opakowań temperaturami.

5 Zaakceptuj fakt, że operacja może być wymagane w niektórych poważniejszych przypadkach radikulopatii szyjki macicy. Chirurgia skorygować problemy z przepukliną dysków lub zwężenie kanału kręgowego, które prowadzą do radikulopatii szyjki macicy jest zwykle rozpatrywane tylko po niepowodzeniu innych metod leczenia.

Urazy szyi szyjki macicy

Określenie "szyjki" odnosi się do obszaru wyjściowego kręgosłupa u podstawy czaszki, i składa się z 7 kręgów oraz 8 par rdzeniowych. Są dom kręgi kręgosłupa i ochrona szyi i pozwolić, aby przejść od przodu do tyłu, na boki, a w rotacji. Obszar szyjki macicy składa się również z mięśni, więzadeł i ścięgien. Wraz z nerwów, że części szyjki macicy szyi są odpowiedzialne za ruch i funkcji w obrębie głowy i szyi, klatki piersiowej i ramion. Ze względu na delikatną naturę odcinka szyjnego kręgosłupa, urazy szyjki macicy może wystąpić szyi.

Whiplash

Whiplash jest uraz, który występuje, gdy szyja podlega nagłym ruchu wstecz-i-dalej, często w wyniku zderzenia samochodu w tył. Normalny krzywizny szyi i górnej części pleców jest wyciągnięta z wyrównania, a mięśnie i więzadła są hiper-rozszerzony, lub nadmiernie. Powoduje to uszkodzenia, które mogą się manifestować jako mrowienie, drętwienie, skurcze mięśni, sztywność i ból w szyi i górnej części pleców. Ciężkie Whiplash może również doprowadzić do uszkodzenia płyt, więzadeł, mięśni i ścięgien. Jednak większość osób odzyskać z czasem.

Złamania

Urazy szyjka szyjki macicy, które powodują pęknięcia jednego lub więcej kręgosłupa szyjnego, są większe, ponieważ mogą one prowadzić do porażenia i śmierci. Złamania są zwykle wynikiem poważnego urazu szyi, które jest spowodowane przez upadek, nagłego i gwałtownego skręcania szyi lub uderzenia w głowę. Osoby najbardziej narażone na ryzyko złamań szyjki są ci, którzy już cierpią z powodu schorzeń zwyrodnieniowych, które osłabiają struktury szyi, tych, którzy uprawiają sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna, i tych, którzy nie noszą pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W przypadku podejrzenia rozerwaniu szyjka powinny zostać unieruchomione tak, że lekarz może ocenić i rentgenowskie. Dodatkowe badania neurologiczne, jak MRI, można zamówić, jak również. Drobne pęknięcia mogą być leczone pacjenta noszenie klamrach szyjki macicy dla 6 do 8 tygodni, z bardziej rozległych obrażeń wymagających operacji i pełnego unieruchomienia, aż pęknięcie jest uzdrowiony.

Styl życia

Podczas szyjki Obrażenia poniesione od codziennego życia nie może być tak, jak nagle występujących złamań kręgosłupa szyjnego lub karku, nadal mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Mający złą postawę, prowadzenia zbyt dużej wagi i słabe mięśnie brzucha może ciągnąć i odkształcenia struktury szyi. Podobnie czuje emocjonalnie napięta lub zestresowany może spowodować dosłowny ból w szyi.

Wiek

Proces starzenia może prowadzić do urazów szyjki szyjki jak chrząstki, stawów i mięśni osłabienia. Zapalenie kości i stawów jest chorobą, w której chrząstki rozkłada się w czasie, dzięki czemu przeguby bardziej podatne na uszkodzenia. W czasie choroby zwyrodnieniowej stawów, małe kości ostrogi formularz na odcinku szyjnym kręgosłupa i powodować obniżenie sprawności ruchowej oraz zwiększenie bólu. Zwężenie kanału kręgowego jest, wywołane przez zwężenie przejścia przez które podróżują nerwów rdzeniowych. Nerwy się sprężone, które mogą powodować ból, mrowienie i drętwienie. Choroba zwyrodnieniowa występuje, gdy dysk dyski między kręgami odwodnić, tracą swoją sprężystość, a następnie wybrzuszenie lub Zostań przepuklina.

Porady

Aby uniknąć lub zmniejszyć swoje szanse na uszkodzenia szyjki macicy szyi, ćwiczyć rozciąganie szyi przez cały dzień, a szczególnie przed treningiem. Unikaj spania na brzuchu, tak, że zakłóca kręgosłup. Podczas pracy przy biurku, należy umieścić komputer bezpośrednio przed sobą, tak, że nie obracał głowę, aby zobaczyć ekran. Odpocząć i wziąć głęboki oddech. Nawet czuje zestresowany może odcisnąć swoje piętno na twojej szyi. W przypadku uszkodzenia, stosując lód w czasie pierwszych 20 minut i może złagodzenie bólu. Obserwacji na przemian ciepłe i zimne co 20 minut przez 24 do 48 godzin.

Ćwiczenia terapeutyczne Po Fusion Szyjki Macicy

Ćwiczenia terapeutyczne Po Fusion Szyjki Macicy


Spine Programu Uniwersytetu Maryland opublikowała raport w 2003 roku powiedział, że ból szyi jest najbardziej z powodu noszenia w dół z krążków międzykręgowych w odcinku szyjnym kręgosłupa i stawów między każdym kręgu. Gdy szyjki macicy są fuzje powodujących problemów podejmowane są z kręgów i nowe kręgi są połączone ze sobą. Chociaż łagodzi wiele bólu i ułatwia mobilność, konkretne ćwiczenia i fizykoterapia są nadal potrzebne oprócz operacji.

Co jest potrzebne oceniający

Przed udziałem w jakichkolwiek ćwiczeń terapeutycznych, ważne jest, aby odpowiedzieć na pytania z lekarzem: Co sprawia, że ​​ból lepiej czy gorzej? Jak długo przeżywa ból? Czy występują bóle głowy związane z bólem? Czy jakakolwiek inna część ciała dotknięte, gdy przeżywa ból szyi? Gdy pojawi się ból, jak długo to trwa?

W zależności od odpowiedzi na te pytania, ćwiczenia terapeutyczne może nawet nie być konieczne. Niektóre fizjoterapeutów może po prostu doradzić leżenia w łóżku. Inni mogą sugerować utrzymywanie pewnych postaw, kiedy siedzi, stoi i ustanawiające. Najważniejszą rzeczą jest mieć pewność, że to, co jest potrzebne w danej sytuacji, a po drodze z nim.

Ćwiczenia aerobowe

Wiadomość forum online dla pacjentów zapytać profesjonalnych terapeutów i lekarzy na pytania związane z licencją medycyna-, MedHelp.org, ma mnóstwo pytań związanych z syntezą jądrową szyjki macicy. Dr Stephen Ryu mówi, że jedne z najlepszych ćwiczeń dla fuzji po operacji szyjnego, bez względu na to, gdzie to miało miejsce, jest lekkie ćwiczenia aerobowe. Tak długo, jak to się robi konsekwentnie, obejmuje niewielki opór i upewnij się, aby przejść bardzo ostrożnie, ćwiczenia, takie jak jazda na rowerze, spacery i pływanie prędkości cuda dla pacjentów po zabiegu.

Spróbuj popełnieniem się do 30 minut ćwiczeń dziennie, cztery dni w tygodniu po operacji. Jeśli masz basen, pływanie jest najbardziej skuteczne ćwiczenia na terapię po większości zabiegów, jak to działa najwięcej mięśni z najmniejszego oporu. Punkt wykonywania jest nie do budowania mięśni, to na dźwięk mięśni, że jest tam i zwiększyć elastyczność kręgosłupa, które zostały niedawno spojone. Dopiero po czuć się bardzo komfortowo pracuje cztery dni w tygodniu, 30 minut dziennie, należy ukończyć dalej.

Do prędkości pieszego, spróbuj trzy dni w tygodniu po 45 minut dziennie. Jest więcej odporność na prędkości chodzenia i dlatego powinny być wykonane z mniejszą częstotliwością niż pływanie. Po trzech miesiącach stopniowo wzrastających ćwiczeń aerobowych, spróbuj ukończeniu do ćwiczeń obciążonych.

Obciążonych ćwiczenia

Poważniejsza operacja fuzji szyjki macicy, już trzeba wyciągnąć każdy etap swojej odzysku. Leżenia w łóżku, normalną działalność i celowe ćwiczenia aerobowe jest kluczem do uzyskania wytrzymałości na karku wraca do normy, gdy potrzebna jest fizykoterapia. Ale bardziej męczący, obciążonych ćwiczenia są ważne dla poprawy elastyczności i upewniając się, że nie będą już potrzebne operacji. Dr Ryu popiera rozpoczęcie pułk pompek, przysiadów i brzuszków, ale dopiero po ostrożnie i zachowawczo przeszły kroczkami na uzyskanie szyję z powrotem do siły przedoperacyjnej. Rozpocznij mieszanie tych obciążonych ćwiczenia do swojego czterech tygodni rutyny tlenowej i będziesz mieć zdrowe dania tonowania mięśni szyi, wzmocnienie i elastyczność.

Jakie są metody leczenia szyjki macicy przepuklina dysku?

Kręgi oddzielone są dyski, które działają jak amortyzatory; Tarcze te są macicy w rejonie szyi kręgosłupa. Szyjny przepuklina dysku występuje, gdy część płyty jądra (jądra miażdżystego) wybrzusza się przez łzy w pierścieniu zewnętrznym zespołu (zwłóknienia). To ciśnienie przepuklina można umieścić na otaczające rdzeniowych, powodując stan zapalny i ból. Zabiegi dla dysków przepuklina szyjki macicy można podzielić na leczenie wspomagające i chirurgii.

Leczenie podtrzymujące

Szyjki macicy może być przepuklina dysków zazwyczaj traktowane bez operacji. Zwiotczające mięśnie mogą zmniejszyć skurcze mięśni i gorące opakowania mogą być również pomocne, gdy stosowane w ciągu pierwszych 48 godzin od epizodu bólu ostrego. Leki przeciwzapalne mogą być przyjmowane doustnie, aby złagodzić ból i obrzęk łagodny, a środki przeciwbólowe na receptę może złagodzić bardziej silny ból. Mocniejsze leki przeciwzapalne, takie jak kortyzon, a także może być wstrzykiwana bezpośrednio do zewnątrzoponowego przestrzeni kanału kręgowego do łagodzenia bólu wyniszczające.

Fizykoterapia może zwiększyć elastyczność i zmniejszyć ból szyjnych krążków przepuklina. Ćwiczenia te składają się zwykle z delikatny masaż i rozciąganie. Urządzenia terapeutyczne, takie jak szelki szyi i przyczepność, może być używany do przepuklina dysku leczyć. Edukacja pacjenta może uczyć o czynnikach ryzyka, właściwej postawy oraz dodatkowe ćwiczenia.

Leczenie chirurgiczne

Szyjny przepuklina dysku mogą być również korygowane chirurgicznie, jeśli środki wspomagające leczenie nie. Głównym celem wszystkich tych procedur jest do odciążenia kręgosłupa kręgowego i korzeni nerwowych. Operacja kręgosłupa jest zwykle wykonywane za pomocą endoskopu i mikroskopu, aby to samo minimalnie inwazyjnych, jak to możliwe.

Najczęstszym podejście chirurgiczne przepukliny dysków w górnej kręgosłupa jest przednia discectomy szyjki macicy. W tej procedurze, chirurg wchodzi w szyjkę z przodu i usunięcie całości lub części do przepukliny dysku. Miękkiej tkanki w szyjce jest oddzielone, aby odsłonić przepuklina płyty. Płyta jest usuwana i przestrzeń jest wypełniona przeszczepu kostnego, który jest na ogół pobiera się od pacjenta własnej kości udowej. Kostnego Następnie tak ukształtowana, że ​​będzie w końcu łączą się z dwóch dotkniętego kręgów. Dodatkowe urządzenia, takie jak płyty lub śruby mogą być stosowane do stabilizacji kręgosłupa w rzadkich przypadkach. Podejście do tylnej tarczy szyjki macicy zabiegu stosowany jest do wykonywania laminotomy. W procedurze tej, części kości, która obejmuje rdzeń nerw jest usuwany.

Odzysk pooperacyjny jest zwykle szybkie, a większość pacjentów jest w stanie wrócić do domu w ciągu dwóch dni. Leki przeciwbólowe mogą być podejmowane w razie potrzeby, a pacjent może stopniowo zwiększać poziom aktywności. Bólu pooperacyjnego powinny zacząć ustępować w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.

Talerzowe szyjki macicy Objawy przepuklina

Celem kręgosłupa szyjnego jest zabezpieczenie rdzenia kręgowego, wspierają czaszkę i umożliwienia przemieszczania głowicy. Naprężeń od wagi głowicy i sposób głowica przemieszcza się szyjka podatne na szyjki dyskopatii, który ma wiele objawów. Wielu ludzi, którzy mają dyskopatii szyjnych objawem może być wolne na jakiś czas, lub objawy mogą mieć nagły początek. Objawy mogą być traktowane przez specjalistów kręgosłupa lub neurochirurgów.

Zakres ruchów i refleks

Przepuklina dysku szyjnego często może powodować ograniczony zakres ruchu, przez co trudno jest poruszać głową z boku na bok lub w górę iw dół. Często wynika to z bólu związanego. W przypadku niektórych pacjentów, obrzęk szyjki występuje, ponieważ opuchniętych stawów. Refleks i siłę w rękach i dłoniach mogą często zmieniać z powodu dyskopatii.

Przepuklina szyjki macicy i radikulopatia

Szyjki macicy często wypuklinami pochodzić z urazem szyi i obejmować objawy takie jak ból w ramieniu, który często rozpoczyna się nagle. Ból, drętwienie lub mrowienie, które promieniuje w dół kończyny jest określany radikulopatię i jest spowodowany przepuklina dysku naciskając lub szczypanie nerwy. Powoduje to, że sygnały bólu do wysłania w dół szlaków nerwowych w ramię. Czasami, drętwienie i mrowienie mogą być obecne w grupie, a nawet w palcach i może powodować osłabienie mięśni i utratę wytrzymałości na skutek dyskopatii.

Położenie i wspólne Objawy przepukliny

Istnieje kilka obszarów, kręgosłupa szyjnego, które są podatne na uszkodzenia i mogą powodować różne objawy, jeśli nerwy są ranne, podrażniona lub rozciągnięte. Nerwy w kręgosłupie szyjnym są podłączone do różnych obszarów organizmu, dlatego położenie objawów rozważane w diagnostyce. C4-C5 przepuklina często powoduje osłabienie naramienny i ramienia, a także ból barków. Mrowienie i drętwienie palców rąk i nie jest wspólne z tego rodzaju wypadnięciem.
Najczęstszymi wypuklinami w C-kręgosłupem się na poziomie, C5-C6 i C6-C7.
W przepukliny C5-C6, biceps i nadgarstek są często dotknięte i nie jest mrowienie i / lub ból promieniujący do kciuka. C6-C7 przepukliny polega triceps i palców, często powodując drętwienie i mrowienie promieniować do środkowego palca.
C7 przepuklina powoduje ogólne osłabienie w dłoni i mały palec.

Problemy pęcherza

W niektórych przypadkach, pęcherz może być ze względu na wpływ ciśnienia na rdzeniu kręgowym i nerwach. Jeśli są jakieś problemy z jelit lub pęcherza moczowego, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

Ból Electric Shock

Niektórzy pacjenci szyjnych kręgosłupa doświadczyć tego, co czuje się jak porażenie prądem. Dzieje się tak, gdy nerwowych z mózgu jest skompresowany. W przypadku dyskopatii szyjnej, ból idzie w dół ramię.

Podrażnienie i nerwów Ból szyjki macicy

Szyjki macicy podrażnienie nerwów, ból może być problemy w obszarze szyjki, która ma wpływ na jedną lub więcej spośród ośmiu nerwów pochodzących z obszaru karku. Może to spowodować zapalenie lub obrzęk i uderzenie nerwu, określanego również jako ściągniętym nerwu, które może powodować dyskomfort, tkliwość lub ból szyi lub otoczenia.

Podstawy Region szyjki macicy

Szyjki macicy obszar regionu lub szyi biegnie od podstawy czaszki do ramienia i tworzy najbardziej wysunięte do góry siedem kręgów lub kości kręgosłupa. Twoja szyja wspiera i umożliwia ruch głowy. Nerwy pochodzące z tego obszaru kontroli funkcji i zdolności sensoryczne barków, ramion i rąk, oprócz głowy, twarzy i szyi.

Przyczyny problemów z szyjki macicy

Problemy w obszarze szyjnym może być spowodowana przez uraz lub skręcenia i szczepów do mięśni szyi. Objawy ucisku szyi lub sztywność może również wystąpić z niewystarczającym poziomem, nadużywanie i mięśni problemów, takich jak skurcze lub punktów spustowych. Kręgosłupa, takich jak zaburzenia artretyczne lub zmian strukturalnych, wypuklinami tarczowych lub kręgowego, zwężenie przestrzeni kręgosłupa, może być również wynikiem ciśnienia swojego rdzenia kręgowego lub nerwów.

Podrażnienie nerwu szyjnego i ból

Szyjki macicy podrażnienie nerwów, ból może wystąpić jeżeli przynajmniej jedna z ośmiu nerwów szyi zostać oddziaływującego lub ograniczone. Szczypał ból nerwu może wahać się od ogólnego dyskomfortu lub ucisku na szpilkach do gwałtownego, uczucie fotografowania. Ze względu na szlakach nerwowych, ból może być odczuwalne w szyi, w dowolnym miejscu w regionie głowy lub twarzy, lub może promieniować do barków i podróży do ramion, łokci i dłoni. Może również występować ogólne osłabienie w tych obszarach. Ściśnięte nerwów w piątym kręgu na przykład, może spowodować objawy w ramieniu podczas problemu siódmego kręgu objawy mogą tworzyć się w ręce, a nawet środkowego palca.

Zarządzanie szyjki macicy Podrażnienie nerwów i bólu

Szyjki macicy podrażnienie nerwów i ból może trwać kilka tygodni. Pierwszym etapem procesu jest określić powierzchnię uderzenia i zmniejszenie zapalenia lub obrzęku, które może być spowodowane przez objawy. Wykorzystując niesteroidowe leki i techniki przeciwzapalne zwolnić mięśni szczelność może złagodzić objawy. W ciężkich przypadkach stosowanie sterydów wstrzykiwań mogą być konieczne w celu umożliwienia kontrolowania zapalenia nerwu leczyć.

Profilaktyka raka szyjki Podrażnienie nerwów i bólu

Zapobieganie szyjki macicy podrażnienie nerwów jest najlepszym sposobem, aby zapobiec objawy bólowe. Prawidłowe ustawienie szyi wraz z ogólnym szyi program pomocy w zapobieganiu rozciągania. Praktykowanie technik zarządzania stresem i wykorzystanie praktyczne na temat możliwości leczenia, takich jak gabinet masażu może również złagodzić napięcie mięśniowe, które mogą przyczynić się do ściągniętym nerwobóli.

Rodzaje bólu szyi Szyjki Macicy

Rodzaje bólu szyi Szyjki Macicy


Mimo, że ludzie doświadczają ból szyi w różny sposób, jest kilka specyficznych rodzajów szyjnego ból szyi. Ten szczególny rodzaj bólu odbywa się w określonej części szyjki i mogą być wywołane przez wiele czynników.

Identyfikacja

Kręgosłupa szyjnego zawiera pierwsze siedem kości w szyjce. Rozpoczynają się u podstawy mózgu i kończą tuż obok łopatek. Ból w tym obszarze szyjki jest nazywany "szyjki ból szyi".

Przepuklina dysku

Przepukliny dysku odbywa się po jednym z krążków pomiędzy kręgami się misshaped i wybrzusza się w tym miejscu. Te przepuklina dysków następnie umieścić nacisk na rdzeń kręgowy i podrażnić nerwy prowadzące do ramion i górnej części tułowia.

Rdzeń kręgowy ciśnienia

Czasami, nadużywania rdzenia kręgowego prowadzi do przewlekłego stanu nacisku wywieranego na rdzeń kręgowy. Co ciekawe, ten typ bólu szyjki nie jest odczuwany jako "ból" w szyjce. Zamiast pacjenta wystąpi drętwienie rąk lub nóg, złe wyważenie i sztywność karku.

Whiplash

Kręgów szyjnych ma miejsce, gdy nie ma uszkodzenia tkanek miękkich kręgosłupa szyjnego. Whiplash często występuje po nagłym ruchu do przodu lub do tyłu na szyi, a wyniki w macicy sztywność karku, ból głowy, ból barku, ból pleców i szyi ból szyi.

Zapalenie stawów

Niestety, nawet jeśli przepuklina dysku lub rdzenia kręgowego zostało ciśnienie korygowane, może mieć trwały wpływ na szyi. Pacjenci, którzy mieli tego typu szyjki macicy często doświadczają ból stawów kręgosłupa szyjnego, w wyniku przewlekłego bólu i sztywności.

Pomoc dla osób z dysku Choroba zwyrodnieniowa Szyjki Macicy

Szyjki macicy choroba zwyrodnieniowa dysk jest bolesny stan, który może być bardzo wyniszczające. Szyjki macicy choroba płyta może być wynikiem wypadku samochodowego, kontuzji sportowych, spadku gospodarstwa domowego lub procesu starzenia. Chorobą zwyrodnieniową dysku może sprawić, że większość zwykłych zadania trudne bez terapii, ćwiczeń lub innego rodzaju interwencji.

Trakcji szyjnego

Jednym z najczęstszych problemów związanych z chorobą zwyrodnieniową dysku szyjnego określa ból barków, ramion i / lub rąk. Urządzenie trakcji może pomóc złagodzić presję, która powstaje, gdy dysk pobiera z wyrównania i kładzie nacisk na rdzeń kręgowy. Trakcja łagodzi kompresji korzeni nerwowych.

Manipulacja kręgosłupa

Wizyta u kręgarza może złagodzić ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową dysku. To nie jest najbardziej spójne podejście, a wiele z jego sukces ma do czynienia z danego pacjenta. Jeśli są w stosunkowo dobrym stanie (poza szyjki macicy choroby zwyrodnieniowej dysku) organizm może lepiej reagować na rdzeniu manipulacji. Jednak, jeśli masz problemy z klimatyzacji, może być trudne, aby uzyskać pożądane wyniki.

Szyjki macicy zewnątrzoponowe

Szyjki macicy procedura zewnątrzoponowe może mieć dramatyczne wyniki. Zewnątrzoponowe sterydów strzał w pobliżu chorej tarczy może służyć dwóm celom. Będzie to nie tylko zmniejszyć lub pozbyć się bólu masz uczucie, że jest również doskonałym narzędziem diagnostycznym dla lekarza. Jeśli zewnątrzoponowe sterydów strzał powiedzie i ból rozprasza, lekarz będzie wiedział, dokładne miejsce w chorobą zwyrodnieniową dysku i to pomoże mu wymyślić trwałego rozwiązania problemu.

Chirurgia

Operacja może być sposobem działania, kiedy określone problemy zaczynają się pogarszać. Na przykład, możesz zacząć tracić kontrolę niektórych swoich kończyn. Jeśli trzyma szklankę w dłoni i upuść go bez powodu, choroba zwyrodnieniowa szyjnego twój dysk może być coraz gorzej. Możesz rozwijać pęcherza lub jelit problemy. W takich przypadkach fuzji kręgosłupa szyjnego może być uzasadnione.

Jak spać nosząc szyjki macicy (szyjka) Collar

Jak spać nosząc szyjki macicy (szyjka) Collar


Sobie szyjki macicy (karku) kołnierz lub klamra jest trudne. Gdy jest to konieczne, aby utrzymać głowy / szyi w pozycji neutralnej, lekarze zazwyczaj przepisać stosowanie jednej, ale nie zawsze daje pomocne informacje zwrotne na temat sposobu, by zachować komfort noszenia. Oto kilka prostych porad, jak zmaksymalizować komfort i trochę więcej snu, podczas gdy na sobie kołnierz szyjny.

Instrukcje

1 wsparcie pleców - plecy ma dużo presji, gdy ma na sobie obrożę, to odbywa się w czasem niewygodnej pozycji. Użyj piękny krzesło z lędźwiowym (wsparcie dolnej części pleców), lub użyć poduszki do wsparcia pleców. Upewnij się, aby siedzieć prosto, nie garb się, w naturalnej pozycji neutralnej, a dla maksymalnego komfortu.

2 Spróbuj leżąc na boku lub z przodu - Leżąc na plecach kładzie dodatkowy nacisk na mięśnie trzymając się szyi. Jeśli jest to niewygodne, spróbuj inną pozycję - na plecach lub boku. Możesz także spróbować spanie w pozycji pionowej w fotelu (patrz wyżej), jeśli nic nie jest niewygodne. Użyj odpowiedniego wsparcia na głowie i plecach!

3 Upewnij się, że do wspierania głowy! - Korzystanie z kołnierz szyjny szczepy głowę jak również sternocletomastoid w szyi. Użyj poduszkę wspierać głowę w naturalnej pozycji, w jednej linii z szyi i plecach, aby uniknąć kontuzji.

Wskazówki

  • Porozmawiaj z lekarzem lub kręgarza o innych sposobów, by zachować komfort podczas noszenia C-Collar
  • Możesz użyć gorące / zimne okłady, aby pomóc złagodzić ból mięśni
  • Autor w żaden sposób nie podnosi się, czy rzeczywiście zawiera porady lekarza. Przed wykorzystaniem nowych technik, takich jak te powyżej, lub zmiany stylu życia zawsze skonsultować się z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody poniesione lub propagowane przez radę powyżej.
  • Przed rozpoczęciem lub zmiana planu leczenia zawsze skonsultować się z lekarzem, w tym stosowania bez recepty

Pomoc w bólu z szyjki macicy radikulopatia

Radikulopatia szyjki macicy to termin używany do zakłócenia lub uszkodzenia korzeni nerwowych w szyi lub kręgosłupa szyjnego. To ma wiele potencjalnych przyczyn, w tym urazie, pęknięcia płyty, zwężenie kanału kręgowego i zmian zwyrodnieniowych kości, takie jak zapalenie stawów. Podczas gdy ból związany z radikulopatia szyjki może być przerażające warunek często tymczasowe. Leczenie jej objawów zazwyczaj obejmują odpoczynek, leki i fizykoterapia, choć może być również wymagane w niektórych przypadkach chirurgii.

Odpoczynek i unieruchomienie

Jeśli zdiagnozowano radikulopatii szyjki macicy, lekarz będzie używać leczenie skojarzone, które zawiera pewne metody, aby odpocząć lub unieruchomienia szyi. W celu uniknięcia dalszych obrażeń, trzeba będzie unikać wszelkich działań, które pogarszają stan pacjenta, w tym powtarzalnych ruchów szyi lub podnoszenia ciężkich przedmiotów. Być może trzeba zmienić swoją pozycję do spania lub tymczasowo użyć poduszki zaprojektowane specjalnie dla właściwego wsparcia szyi. Dodatkowo lekarz może przepisać stosowanie miękkiego kołnierza szyjnego, aby ograniczyć ruch i stabilizację szyi.

Leki

Techniki te są zwykle połączone z jakąś formą leków do leczenia bólu. W zależności od poziomu dyskomfortu, lekarz może rozpocząć się niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak aspiryna, naproksen (Naprosyn, Aleve) lub ibuprofen (Motrin, Advil). Jeśli ból jest bardziej ostra, można również otrzymać receptę kortykosteroidu doustnego, takich jak prednizon (Deltasone) metyloprednizonu (Medrol lub).

Jeśli ból nie jest jeszcze odpowiednio skierowana, lekarz może bezpośrednio wprowadzić kortykosteroid do miejsca uszkodzenia. Jeśli jest to przypadek, to najprawdopodobniej pierwszy poddawane zarówno fizycznego egzamin i rezonans magnetyczny (MRI), aby dokładnie zlokalizować uszkodzoną nerw. Kortykosteroid następnie być wstrzyknięty w pobliżu tego nerwu do przestrzeni otaczającej opony twardej, membrany pokrywającej nerwowych korzeni i kręgosłupa. Strzał podane w ten sposób nazywa się znieczulenie zewnątrzoponowe. Zazwyczaj zewnątrzoponowego kortykosteroidy zapewnienia szybkiego zwolnienia wyniki, które może trwać przez kilka tygodni lub miesięcy, lub nawet stałe. Podczas, gdy jeden strzał jest zazwyczaj wystarczająca, dwa lub trzy mogą być ostatecznie potrzebna do złagodzenia bólu w pełni.

Physical Therapy

Lekarz może także zalecić fizykoterapię, zarówno w celu dalszego zmniejszenia bólu i wzmocnienie, w którym nastąpiło uszkodzenie. Ból może obejmować leczenie zmniejszające przyczepność i przerywane stosowanie na przemian ciepła i zimna aplikacji. Jeśli trakcji jest skuteczna, to lekarz może zalecić urządzenie domu trakcji dla dalszego wykorzystania. Terapia budowanie siły może być skuteczne będzie po ból udało się zredukować. Może on zawierać rozciąganie izometrii lub stymulację elektryczną. Skonsultować się fizykoterapeuty o szczegóły programu wzmacniającego, które będą pracować dla Ciebie najlepszy.

Chirurgia

W niewielkiej liczbie przypadków, nonsurgical leczenie radikulopatii szyjki macicy jest nieskuteczne. Jeśli nadal obecne objawy bólu po wypróbowaniu innych metod, lekarz może zalecić operację bezpośrednio zwolnić ściśnięcie nerwów. Operacja może być konieczne także wcześniej w leczeniu, jeśli kompresja nerwów powoduje znaczne oznaki osłabienia mięśni. Lekarz wybierze opcję chirurgicznego, który pasuje do przyczyn bólu.

Rokowanie ściągniętym nerwem Szyjki Macicy

Rokowanie ściągniętym nerwem Szyjki Macicy


Ściągnięty nerwów szyjnych, zwie radikulopatii szyjki macicy, może mieć wpływ na kilka części kończyn górnych, od ramion w dół do palców. Ból, drętwienie, osłabienie i mrowienie może wszystko wynik z tego stanu.

Co to jest szyjnych radikulopatia?

Radikulopatia szyjki macicy jest uwięzienie lub zakleszczenia nerwu, który rozciąga się spomiędzy kręgów szyjnych, który podróżuje od szyi w dół całe ramię.

Objawy

Pacjenci z radikulopatia szyjny ból doświadczenie podróży w dół całą rękę, pochodzące na szyi. Czasami, drętwienie i mrowienie będą obecne również.

Leczenie

Oprócz wykonywania na foraminotomy szyjki, gdzie otwór przestrzeni szyjki macicy rozszerzonej, aby umożliwić uwolnienie ściągniętym nerwu szyjki wielu pacjentów preferuje najpierw do niechirurgicznych. Niektóre z tych metod są chiropraktyka, znieczulenie zewnątrzoponowe iniekcje i fizykoterapia.

Rokowanie

Raz ściągnięty nerwów lub uwięzione zwolnieniu, objawy zanikają. W związku z tym, jeśli ulega przetworzeniu zarówno chirurgicznych lub nie rokowanie jest zasadniczo bardzo dobre.

Expert Insight

Według Jenice Robinson, MD, adiunkt Neurologii w Penn State School of Medicine, 90 procent pacjentów, którzy przechodzą jakieś leczenie formularz dla radikulopatii szyjki macicy przebiega bezobjawowo przez ich obserwacji powołania.

Skutki uboczne zewnątrzoponowego szyjki macicy

Znieczulenie zewnątrzoponowe szyjki macicy są stosowane do leczenia bólu, który może pochodzić z pracy lub porodem. Paraliżujący lek jest wstrzykiwany do przestrzeni zewnątrzoponowej i pozwala matce mieć niemal bezbolesne porodu.

Przecieki

Płynu rdzeniowego lub krwi może uciec do przestrzeni zewnątrzoponowej, jeśli opona jest przebita przez igłę. Jeśli to nie rozwiązuje na własną rękę, lekarz może zająć trochę krwi z ręki lub nogi i wstrzyknąć go do miejsca, aby zatrzymać wyciek.

Ból głowy

Jeżeli wyciek płynu dzieje, kręgosłupa ból głowy będzie prawdopodobnie prowadzić. Może pojawić się rozdzierający ból głowy, który nie znika z lek przeciwbólowy i nie może być w stanie poruszać swój kark więcej niż kilka centymetrów iz powrotem.

Zakażenie

Teraz, że bakterie ma sposób aby dostać się do tego zazwyczaj zamknięte strefy, może spowodować zakażenie. Jest to rzadkie powikłanie, ale jeśli to się stanie, to może pojawić się zapalenie opon mózgowych lub zewnątrzoponowego ropnia.

Uszkodzenia nerwów

Uszkodzenie nerwów jest jednym z rzadkich powikłań znieczulenia, może jednak prowadzić do wielu miejscach z utratą czucia do śmierci, jeśli nie dzieje.

Ostrzeżenie

Znieczulenie zewnątrzoponowe nie powinny być używane, jeśli nie są w aktywnej pracy (mniej niż 5 centymetrów rozszerzone), jeśli masz infekcję we krwi lub z powrotem, jeśli w ostatnim czasie wykorzystane leki przeciwzakrzepowe, lub jeśli masz niskie liczby płytek krwi.

Testy dla szyjki macicy radikulopatia

Testy dla szyjki macicy radikulopatia


Ból szyi jest spowodowane przez warunki, takie jak choroby zwyrodnieniowej dysku (gdy dyski między kręgami tracą wodę i upadek), kości ostrogi i przygniecenie nerwy. Radikulopatia szyjki macicy to termin, który opisuje ściągnięty nerwów, które powodują ból promieniuje do szyi, barków i ramion.

Cechy

Dyski zdegenerowane powodować przestrzenie między kręgami na wąskie, który podrażnia stawy kręgosłupa, powodując ich powiększyć i naciśnij przeciwko nerwów przechodząc do ramion i barków. Upadek dysku powoduje również ostrogi kostnej (od narośli kostnych kręgów), które wywiera nacisk na nerwy i wywołuje ból.

Objawy

Degeneracja dysku można rozpocząć około 50 lat. W zależności od nerwów szyjnych kręgosłupa są ściśnięte, pacjent może mieć górną kończynę i ból barku, drętwienie i mrowienie w rękach i dłoniach lub osłabienie kończyn górnych.

Korzeni nerwowych

Najczęstsze lokalizacje szyjnego ból radikulopatia są C5, C6, C7 i C8 korzenie nerwowe (zakończenia nerwów w którym wychodzi rdzeń kręgowy). Ból może przedstawić w kombinacji miejsc na szyi, ramion, barków i palców.

Badanie fizykalne

Pacjent ma pełne badanie fizykalne i opisać objawy do lekarza. Lekarz będzie obserwować drogę ruchy pacjenta i nosi na szyi, ramion i kończyn górnych. Lekarz wykona połączenie zakres-of-motion, sensorycznej, refleks, wytrzymałość, prowokacyjny (odtworzyć objawy) i niestabilność testowej (aby sprawdzić, czy stawy szyi nie są w stanie nieść ciężar).

Badanie ortopedyczne

Istnieją liczne badania ortopedyczne, które lekarz może wykonać, aby sprawdzić radikulopatii szyjki macicy. Znak Spurling jest jednym z najbardziej powszechnych badań jest dodatni, jeżeli ból jest obecny, gdy pacjent obejmuje szyjkę i jest ból podczas obracania głowy. Test ściskania osiowego jest dodatni, jeżeli ból jest obecny, gdy lekarz naciska na głowie pacjenta z szyjką w pozycji wyprostowanej.

Badania obrazowe

Promienie X są stosowane do diagnozowania zwężenie przestrzeni dyskowych i kości ostrogi. TK (technologia X-ray w połączeniu z obrazowaniem komputera) są wykorzystywane do wizualizacji kości kręgosłupa w celu zdiagnozowania nieprawidłowości. MRI (trójwymiarowy obraz wytwarzany przez elektrony) skany są stosowane do diagnozowania nieprawidłowości tkanek miękkich, takich jak więzadła i twardych zaburzeń.

Ćwiczenia do zrobienia w domu dla lordozy Szyjki Macicy

Lordozy szyjnych kręgosłupa, gdy występuje w tym obszarze szyjki ma nieprawidłową wewnątrz krzywiznę. Kręgosłupa szyjnego powinna przedstawić w lordotic zwinięty, gdy jest ona przesadzona, lordozy szyjki macicy jest wynik. Podczas gdy warunek nie jest zazwyczaj problemem zdrowotnym, może powodować głowica stroskani osoby zostać przesunięta do przodu i nieco poniżej normy. Lordozy szyjnej rzadko wymaga leczenia, ale konserwatywne terapie i ćwiczenia są często zalecane w celu wzmocnienia mięśni szyi w celu przedstawienia normalną postawę.

Powody do ćwiczenia szyi

Neck Ćwiczenia mające na celu zwiększenie ruchliwości i zapewniają większy zakres ruchu i ruchu są idealne, jeśli masz lordozy szyjnego. Ćwiczenia te łagodzą ból i sztywność karku, może rozwiązać ściągnięty nerwów i stawów i ogólnie wzmocni mięśnie szyi szyję i poprawić postawę.

Szyi Rozciąga

Następujące odcinki szyi zwiększy zakres ruchu:
Przynieść głowę i szyję do przodu, a następnie z powrotem, a następnie spójrz na sufit.
Przynieś swoje prawe ucho do prawego ramienia i lewego ucha do lewego ramienia. Obróć głowę i szyję z boku na bok.

Czy odcinki w zestawach po pięć. Oddech normalnie podczas rozciągania, aby zapewnić, że mięśnie szyi relaks.

Ćwiczenia szyi

Wykonać następujące ćwiczenia szyi w połączeniu z odcinków szyi. Ćwiczenia szyi będzie szyi silniejszy, które ostatecznie służyć do poprawy postawy głowy i szyi:
Naciśnij dłonie płasko na czole i przesunąć je na głowie, utrzymując głowę wciąż oprzeć się ruch. Utrzymać pozycję przez pięć sekund i powtórz ćwiczenie trzy razy.
Połóż rękę na boku głowy i przesunąć tak, jakby starali się wcisnąć swoje ucho do barku podczas opór ruchu. Stanowisko to powinno odbywać się również przez pięć sekund, a następnie rozluźnij.
Umieść obie dłonie na tylnej części głowy i próbują wcisnąć głowę do przodu, podczas gdy opór ruchu. Przytrzymaj przez pięć sekund, a następnie zrelaksować się powoli. Wreszcie, połóż prawą rękę na prawej skroni i próbować włączyć brodę do prawego ramienia, podczas gdy opór ruchu. Powtórz z lewej strony głowy. Trzymaj każdej pozycji przez pięć sekund, a następnie zrelaksować się powoli. Powtórz to ćwiczenie trzy razy.