adcov.com

mięśniaki a jujuba przeciwskazsnia

Kontroli urodzeń Strzały i Włókniakomięśniaki

Macicy włókniaki są niezłośliwe narośla w macicy, które nie są związane z żadnym zwiększonym ryzykiem raka. Aż trzy na cztery kobiety w wieku rozrodczym mają mięśniaki. Kobiety mogą nawet nie zdawać sobie sprawę z konieczności ich, ponieważ w wielu przypadkach powodują żadnych objawów. Jednakże, dla niektórych kobiet, mięśniaki powodować krwawienie i ból.

Iniekcji antykoncepcyjne

Wstrzykiwania antykoncepcyjnej, takich jak Depo-Provera lub Lunelle, może zapobiec mięśniaków macicy, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży. Depo-Provera zawiera progestagen i Lunelle zawiera zarówno progestagen i estrogen.

Czas trwania ochrony

Strzały antykoncepcyjne wydają się chronić kobiety przed rozwojem guzów mięśniaków macicy przez okres do 10 lat po ostatniej iniekcji, według badań opublikowanych w 1996 roku przez British Journal of Obstetrics and Gynaecology.

Ramy czasowe

Pierwsza dawka podawana jest w ciągu pięciu dni od miesiączki, a kobiety są wstrzykiwane co około 11 do 13 tygodni później.

Dodatkowe korzyści

Oprócz zapobiegania ciąży i mięśniaki, Depo-Provera zapobiega rakowi macicy i zapalenia narządów miednicy mniejszej. Depo-Provera może być również stosowany przez kobiety przyjmujące napadów leku.

Ostrzeżenie

Skutki uboczne Depo-Provera obejmować okresy nieregularne (kobiety mogą zatrzymać posiadające okresy) lub światła lub przełom krwawienie; inne mogą mieć większe krwawienie. Dodatkowe działania niepożądane to bóle głowy, zawroty głowy, nudności, tkliwość piersi, przyrost masy ciała i zmęczenie.

Naturalne sposoby, aby zmniejszyć mięśniaki

Naturalne sposoby, aby zmniejszyć mięśniaki


Mięśniaki macicy to węzły tkanki łącznej i są uważane za nowotwór łagodny. Szacuje się, że 50 procent kobiet rasy białej i 72 procent afroamerykańskich kobiet rozwinie się mięśniaków macicy kiedyś w ich życiu. Mięśniaki mogą rosnąć wewnątrz lub na zewnątrz macicy i są klasyfikowane według ich lokalizacji. Chociaż przyczyna mięśniaków może być ze względu na kilka czynników, to jeden z powodów, dla liczby histerektomii, są nieinwazyjne i naturalne sposoby kurczenia mięśniaków macicy.

Rodzaje

Istnieją cztery rodzaje mięśniaków macicy. Subserosal mięśniaki rosną na zewnątrz ściany macicy. Stacjonarne mięśniaki tworzą w ścianie macicy. Podśluzówkowe mięśniaki rozwijają pod wyściółki ściany macicy. Uszypułowanych mięśniaki mają ogonki i mogą rosnąć wewnątrz lub na zewnątrz macicy.

Przyczyny

Lekarzy odnotowano związku między mięśniakami i zwiększony poziom estrogenów, albo z pigułek antykoncepcyjnych lub ciąży. Mięśniaki mają tendencję do kurczenia się w okresie menopauzy z powodu spadku poziomu estrogenów. Uważa się również, że ma dodatkowy związek pomiędzy mięśniaków i stresem, a także otyłością.

Objawy i diagnoza

Objawy mięśniaków macicy różnić, w zależności od ich położenia. Typowe objawy to bóle brzucha, nadmierne krwawienie i ciśnienie moczu. Jeśli bezobjawowe, jak większość kobiet, lekarz może najpierw poczuć węzeł na ścianie macicy podczas rutynowego egzaminu miednicy. Lekarz będzie poszukiwać potwierdzenia przez USG, tomografii komputerowej, USG dopochwowego lub przez zastosowanie małej teleskopu.

Poprawy funkcji wątroby

Ponieważ uważa się, że estrogen jest czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju mięśniaków, dobrą wątroby jest koniecznością. W przypadku wątroby nie działa prawidłowo, to nie można przetwarzać nadmiaru estrogenów, które następnie krąży w krwiobiegu. Jeść sałatki z sokiem z cytryny, mniszek lekarski, cykoria, karczochy i radicchio. B-kompleks witamin są również kluczowe dla wątroby.

Dieta

Dieta jest ważne, aby zmniejszyć mięśniaków macicy. Unikaj żywności, takich jak wołowina, kurczak i wieprzowina, które wstrzyknięto hormonów. Utrata wagi jest bardzo zalecane. Komórki tłuszczowe przechowywania estrogenu, dlatego pozbycie się tłuszczu pozbywa się nadmiaru estrogenu.

Stres

Stres przyczynia się do wielu dolegliwości. Kiedy człowiek czuje się stres, nadnercza prasowe kortyzolu, hormonu stresu. Kortyzolu zostały sprawdzone w celu zwiększenia i komórek tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w okolicy tułowia. Aby zmniejszyć stres, spróbuj technik relaksacyjnych, takich jak mediacja lub ćwiczeń jak joga. Poradnictwo jest realną pomoc dla redukcji stresu.

Zioła

Istnieje wiele ziół, które pomogą kurczyć mięśniaków macicy. Korzeń mniszka lekarskiego, ostropestu, łopianu, kurkuma, kora kurcze, liście pospolity, dziki yam kłącza, kora jesion kolczasty, tasaki liście, liście dziewanny i kłącza imbiru zioła są nie tylko zalecane dla wspomagania funkcji wątroby, ale również na kurczenie mięśniaków. Jeśli to możliwe, zasięgnąć porady licencjonowanego zielarza.

Kurczy się mięśniaków macicy wymaga czasu. Przynajmniej, te środki będą uniemożliwić rośnie dalej. Jak zawsze, jeśli pojawią się objawy, albo jeszcze gorzej, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

Mięśniaki macicy objawowe

Mięśniaki macicy to nowotworowe guzy, które rozwijają się w macicy. Mogą różnić się wielkością od bardzo małych do wielki jak melon. W większości przypadków, kobiety z mięśniakami doświadczy żadnych objawów, ale to nie jest w każdej sytuacji. Macica wzrośnie, aby pomieścić największą mięśniaków czasem napełniania do wielkości ciąży 5 miesięcy.

Objawy

Tylko 10 do 20 procent kobiet z mięśniakami wystąpić objawy, ale ci, którzy zazwyczaj wymagają leczenia. Mięśniaki mogą rosnąć w lub w wyściółce macicy. Podobnie jak w przypadku większości guzów, objawy zależą od wielkości i położenia mięśniaka. Najczęstsze objawy to niezwykle ciężkie miesiączki; ból w miednicy, pleców i nóg; nagłe parcie na mocz; ból podczas stosunku; i problemy, takie jak ból brzucha, wzdęcia i zaparcia.

Danych

Mięśniaki macicy są dość częste u kobiet powyżej 35 do 40 procent kobiet w tym przedziale wiekowym mają lub miały mięśniaki, choć większość z nich jest bezobjawowa. Mięśniaki są najczęstszą przyczyną histerektomii, licząc na około jednej trzeciej te przeprowadzono na kobiet przed menopauzą. Mięśniaki mogą rosnąć w czasie ciąży, ze względu na ilość estrogenu, który jest następnie uwalniany. Później będą one kurczyć. Problem jest podobny dla kobiet po menopauzie przyjmujących suplementy estrogenów, co może prowadzić mięśniaki powodują objawy.

Diagnoza

Kobiety doświadczają objawów z mięśniakami zazwyczaj skonsultować się z ginekologiem. Lekarz wykona badanie USG, aby sprawdzić nowotworów. Jeśli istnieją dowody jakichkolwiek wzrostów w macicy, lekarz zleci MRI, które mogą zapewnić bardziej dokładny obraz tego, co dokładnie się dzieje. Na podstawie MRI, lekarz zaleci leczenie. Na objawowych mięśniaków, operacja jest zwykle zalecana opcja.

Chirurgia

W skrajnych przypadkach, macicy, usunięcie całej macicy prowadzi się w celu złagodzenia objawów związanych z mięśniaków. To nie jest opcją leczenia, ponieważ kobieta nie będzie w stanie mieć dzieci. Myomectomies usunąć tylko mięśniaki i pozwolić kobieta mieć dzieci, ale istnieje ryzyko, że mięśniaki powróci. Inną metodą jest embolizacja tętnicy macicznej, który odcina dopływ krwi do mięśniaka i kurczy się. Jest to najmniej inwazyjny, lecz może również spowodować uszkodzenie narządów.

Leki

Niektóre leki mogą pomóc w regulacji cyklu miesiączkowego i teoretycznie zmniejszyć mięśniaków. Hormonu uwalniającego gonadotropiny (Rdz-RH), agonistów obniżyć poziom estrogenu i zrobić mięśniaki mniejsze. Androgeny łagodzenia objawów z mięśniaków, ale mają skutki uboczne, takie jak przyrost masy ciała i wzrostu włosów. Pigułki antykoncepcyjnej może pomóc objawy, ale nie działają na wielkość guza. Chociaż leki mogą zminimalizować objawy, nie usunięcia mięśniaków.

Jakie są korzyści z masażu w wcześniaków?

Jakie są korzyści z masażu w wcześniaków?

Wcześniaki napotkać wiele przeszkód po urodzeniu, i są szczególnie delikatne. Human Touch jest bardzo silny dla wszystkich niemowląt, ale w szczególności dla wcześniaków. Dopóki preemie jest medycznie dźwięku, łagodny masaż może mieć wiele korzyści.

Zwiększenie masy ciała

Delikatnie masując wcześniaków trzy razy dziennie przez dwa tygodnie, zwiększa wagę urodzeniową, według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Instytucie Badań dotykowym Miami. Niemowlęta w badaniu zdobył czterdzieści siedem procent więcej masy, zostały wydane wcześniej i były bardziej elastyczne niż wcześniaków, które nie były masowane.

Relaksuje układ nerwowy

Tak długo, jak niemowlę jest medycznie przedwczesne stabilne, delikatny dotyk i masaż mogą zrelaksować system nerwowy. Tinier preemie, tym bardziej trzeba być ostrożnym podczas korzystania z masażu. Jeśli dziecko jest zbyt przedwczesne, masaż może faktycznie przerastają ich system nerwowy i powoduje cierpienie. Uspokajający ciepło strony opiekuna i kojący dotyk skóry może uspokoić stres i pomóc wcześniaków sen.

Wzmacnia więź z Dzieciątkiem

Co tak wcześnie jak ośmiu tygodni, w zarodek zaczyna rozpoznawać dotyk. Przez następne trzydzieści tygodni, dziecko jest w istocie masowane w łonie matki. Gdy dziecko rodzi się przedwcześnie, jest on często zabrany należy podgrzać w komorze inkubacji, i nie dostać uspokajający dotyk matki. Niemowlę rozpoznaje dotyk i zapach matki i dźwięk jej głosu. Masaż pomoże mu z tym uznanie i ułatwienia wiązania.

Z obawy sensoryczne wcześniaków

Z obawy sensoryczne wcześniaków


Jako rodzic, to jest naturalne, że rozwojowe obawy swoim wcześniaka. Nawet jeśli dziecko weszło ten świat wcześniej, niż oczekiwano, że nie musi niepełnosprawności sensoryczne. Ciało matki rozpoznaje przedwczesny poród i rampy hormonów w celu zwiększenia rozwoju głównych narządów dziecka. Dostarczanie mleka (nawet, jeśli dziecko jest zbyt małe, aby zatrzask) i zaliczki na wzrost opieka kangur fizyczny i psychiczny dziecka. Klejenie z wcześniaka i zwracając szczególną uwagę na ewentualne sygnały ostrzegawcze pozwala przechwycić sensoryczne kwestii rozwoju.

Dotykać

Wrażliwość płodu do dotyku rozwija się już po ośmiu tygodni macicy. Przez 17 tygodni każda część ciała jest wrażliwa na ciepło, zimno, ciśnienie i ból. Wcześniakiem, nowo wprowadzanych nieznanego świata, rozwija się od kontaktu z matką skóra do skóry. Opieka kangura lub noszenia dziecka, pomaga dziecku utrzymać temperaturę ciała, reguluje oddech i sen, umożliwia bliskość z piersi do regularnego karmienia i promuje szybki przyrost masy ciała. W przypadku, gdy dziecko jest na tyle duże, aby istnieć poza inkubatorze, to bliskość i dotyk przyspieszy jej fizycznego zaawansowania.

Zapach

Prenatalne doświadczenia z substancji zapachowych znajdujących się w płynie owodniowym przygotowanie dziecka po urodzeniu węch. Produkty znajdujące się w diecie matki, podczas gdy pomoc w ciąży prowadzić dziecko do zapachów, które są atrakcyjne i potrzebne do poporodowym wzrostu. Dzieci ciążą ku zapachów, które są słodkie i przyjemne. W słabo rozwiniętym dzieckiem, te zapachy mogą być przydatne narzędzia w celu zapobiegania bezdech senny i cierpienie. Podobny do procesu uzdrawiania aromaterapii, badania zawarły redukcję stresu i bezdechu sennego u wcześniaków, które wdychał słodki zapach wanilii czas w inkubatorze.

Wizja

Zez są częstym zjawiskiem u wcześniaków. Wiele razy to nie jest problem, jak to często ustępuje, jak Twoje dziecko rośnie i rozwija się. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić na wizji w danej wcześniaka. Zaburzenia widzenia są wśród najczęstszych wszystkich zaburzeń sensorycznych. Retinopatia wcześniaków lub RPO jest warunkiem, który powoduje, że nienormalny wzrost naczyń krwionośnych oka. Łagodne przypadki RPO zazwyczaj sprowadzają się jeszcze ciężkich przypadkach może powodować siatkówki w celu oddzielenia lub częściowo odłączenia, co prowadzi do utraty wzroku.

Przesłuchanie

Tak jak w przypadku wielu innych wcześniaka problemy sensoryczne, jest mała szansa, że ​​Twoje dziecko będzie cierpieć z powodu zaburzeń słuchu. Chociaż istnieje tendencja do wysokiej częstotliwości utraty słuchu w wcześniaków, procentowy wzrost jest jeszcze niskie. Czas trwania wentylacji i oczyszczania tlenu może zwiększyć jej szanse na utratę słuchu. Jednak mleko matki zawiera przeciwciała, aby chronić płuca przed zakażeniami i kontakt kangur reguluje oddychanie. Najlepszą obroną przed problemami z oddychaniem, które mogą spowodować utratę słuchu, jest bliski kontakt z matką i dzieckiem.

Długoterminowe Skutki wcześniaków

Długoterminowe Skutki wcześniaków


Ciąża zdrowa, pełna perspektywie trwa około 37 do 42 tygodni. Wcześniaków urodzonych przed 37 tygodniem ciąży, twarz natychmiastowe zagrożenie dla zdrowia, w tym ze zwiększonym ryzykiem śmiertelności. Chociaż ryzyko śmiertelności spada po pierwszym roku życia, niestety często występują także długoterminowe efekty, które wchodzą w wyniku przedwczesnego porodu.

Śmiertelność

Podczas gdy ryzyko przedwczesnego dziecka znacznie zmniejsza śmiertelność po pierwszym roku przeżyły, nadal napotyka na większe ryzyko zgonu niż dziecko dzieciństwo urodzonego po pełnym ciąży określony. Artykuł przez US News zauważa, że ​​chłopcy, którzy urodzili się między ciąży 22 i 27 tygodni w obliczu ryzyka wczesnej śmiertelności z dzieciństwa (lub umiera w wieku od 1 do 6 lat), który jest 5,3 razy większa niż w pełnym okresie dziecko , odpowiednio. Dziewczyny, z drugiej strony, mają 9,7 razy większe ryzyko przedwczesnego zgonu z dzieciństwa.

Przewlekłe choroby płuc

Gdy dziecko rodzi się przedwcześnie, jej płuca często nie mają jeszcze w pełni rozwinięte. Ze względu na stan nierozwiniętych płuc ", dzieci, które urodziły się przedwcześnie mogą cierpieć z powodu długoterminowych skutków zdrowotnych dotyczących ich płuca. Na przykład, dysplazji oskrzelowo często stwierdza się u wcześniaków, których płuca słabo i które umieszcza się pod respiratorem i wystawiono na działanie wysokich poziomów tlenu. Choroby płuc pogarsza oddychanie i niesie ze sobą objawy duszności, przyspieszony oddech i przewlekły kaszel.

Problemy neurologiczne

Przedwczesny poród może również prowadzić w szeregu zaburzeń neurologicznych problemów, powodowanych przez nierozwiniętych układu nerwowego lub brak tlenu w czasie porodu. Porażenie mózgowe, zaburzenia móżdżku, zagraża zdolności motoryczne dziecka. A jego nasilenie może się różnić, CP może zostawić dziecko niezdolne do chodzenia, mówienia i uczestniczy w wielu działaniach korzystają dzieci zdrowych. Dokomorowe krwotok lub krwawienie w mózgu, może spowodować trwałe uszkodzenie mózgu. Krótki czas trwania ciąży może również powodować opóźnienie umysłowe lub inne upośledzenia umysłowego i opóźnienia rozwojowe.

Opóźniony wzrost

Wraz z bardziej poważnych schorzeń, wcześniaki często napotykają ogólny wzrost i rozwój opóźniony. Chociaż wiele dzieci, które urodziły się przedwcześnie w końcu dogonić w rozmiarze z dzieci, które urodziły się po pełnym okresie ciąży, często może trwać kilka lat, zanim dziecko dogoniła średniego stadium rozwoju. Ze względu na ich krótki ciąży, wiele wcześniaków rodzi się z narządami słabo rozwiniętych, co prowadzi do ogólnego stanu zdrowia wątłego, co stawia je na ryzyko innych chorób lub zakażeń.

Powikłania neurologiczne w wcześniaków

Powikłania neurologiczne w wcześniaków


Preemie, zwany także przedwczesnego dziecko, to dziecko, które rodzi się przed 37 tygodniem ciąży. Dzieci mogą urodzić się na początku z różnych przyczyn, w tym zakażenia matki, stan przedrzucawkowy, narkotyków i alkoholu i problemów strukturalnych, z szyjki macicy i macicy. Dlatego, że nie jest w pełni rozwinięta, preemie może mieć poważne krótko i długoterminowe problemy zdrowotne. Należą do nich matryca z powikłaniami neurologicznymi.

Krwotok dokomorowe

Dokomorowe krwotok lub IVH jest stanem, w którym wcześniaka doświadcza krwawienia w komorach mózgu. IVH wcześniaków, ponieważ występuje w naczyniach krwionośnych wciąż rozwijających się i nie są jeszcze na tyle silne. Jest to najczęściej u niemowląt przedwcześnie urodzonych poniżej 30 tygodnia ciąży. Krwotok jest oceniana w skali od jeden do cztery, z jednym reprezentujących bardzo niewielkie krwawienie i cztery reprezentujący krwawienie, które negatywnie wpływa na mózg. Objawy IVH to bezdech, zmniejszenie napięcia mięśni i refleksu i ogólne zmęczenie. Leczenie dokomorowego krwotoku popiera i obejmuje transfuzje krwi, punkcje i czasami operacji.

Porażenie mózgowe

Porażenie mózgowe jest trwałe i nieuleczalne zaburzenie neurologiczne, które powoduje problemy z koordynacją, refleksu i mięśni. Chociaż porażenie mózgowe jest widoczne w donoszonych niemowląt, jest bardziej powszechne w wcześniaków, z 10 procent poważnie wcześniaków rozwijających się, zgodnie z Sheena L Carter, dr. Porażenie mózgowe jest zazwyczaj powikłaniem uszkodzenia mózgu z powodu czegoś innego, jak krwotok lub zapalenie opon mózgowych dokomorowego. To jest bardziej powszechne u wcześniaków, ponieważ ich mózgi są bardziej narażone na urazy. Leczenie porażenia mózgowego polega głównie na terapii, w tym terapii fizycznej, zawodowej i mowy. W cięższych przypadkach, leki są stosowane w celu opanowania objawów, takich jak drgawki, spastyczności mięśni i bólu.

Leukomalacja okołokomorowej

Leukomalacja okołokomorowa lub PVL, odnosi się do niewielkiej części istoty białej mózgu śmierci w obszarach wokół komór. Główną przyczyną PVL wydaje się być zmiany w przepływie krwi, które powodują uszkodzenia powierzchni, ale infekcje i krwawienia dokomorowe czasami odpowiedzialny. Jest to najczęściej u dzieci poniżej 32 tygodni ciąży, zwłaszcza jeśli mają choroby współistniejące, takie jak zespół niewydolności oddechowej lub martwiczego zapalenia jelit. Leczenie leukomalacji okołokomorowej jest czysto wspomagające monitorowanie i składa się z innych systemów narządów dziecka i stara się utrzymać je normalnie. Wcześniaków, którzy rozwijają PVL często rozwinie porażenie mózgowe lub inne problemy neurologiczne w późniejszym życiu.

Spektrum zaburzeń autystycznych

Zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest pojęciem dla trzech różnych rodzajów zaburzeń rozwojowych, które powodują problemy z komunikacją i socjalizacji. Trzy specyficzne zaburzenia są zaburzenia autystyczne, zespół Aspergera i ofiarę zaburzeń rozwojowych - nie podano inaczej. Zespół Aspergera jest łagodniejszą formą zaburzenia autystycznego, a wszechobecna zaburzeniem rozwoju jest diagnoza wykonana dla niemowląt i dzieci, które nie spełniają kryteriów dla dwóch innych zaburzeń. Objawy tej choroby może wahać się od łagodnego do ciężkiego i to unikanie kontaktu wzrokowego, opóźnienia w echolalii mowy i języka oraz trudności przyjmowania drobnych zmian. Według badań opublikowanych w numerze Journal of Pediatrics kwietnia 2010, wcześniaków poniżej 26 tygodnia ciąży są osiem razy bardziej narażone na rozwój zaburzeń ze spektrum autyzmu niż donoszonych niemowląt.

Dieta homeopatyczne Kurczenie mięśniaków macicy

Mięśniaki macicy są dość częstym schorzeniem kobiet, które, jeśli nie jest leczone, może prowadzić do wielu możliwych powikłań, takich jak trudności z zajściem w ciążę lub bezpłodności. Podczas mięśniaków macicy może być oczywiście traktowany z konwencjonalnymi metodami leczenia, niektórzy pacjenci wolą korzystać z bardziej naturalnych środków do zwalczania tego niejasne zagrożenie. Podczas przyjęcia homeopatyczne diety nie jest gwarantowana lekarstwem na mięśniaki macicy, homeopatyczny dieta może jednak pomóc zminimalizować ryzyko wystąpienia dodatkowych mięśniaki dół.

Mięśniaki macicy

Mięśniaków macicy nie są nowotworowe (łagodne) nowotwory, które rozwijają się w macicy. Objawy mięśniaków macicy to wzrost chęć oddania moczu, krwawienie między okresami nagłego lub ostrego bólu, lub niewytłumaczalne pełności w jamie brzusznej. W zależności od konkretnego stanu, leczenie mięśniaków może wynosić od tylko czekać na stan dalszego postępu lub operacja chirurgiczna w celu usunięcia guza.

Dieta i homeopatyczne Mięśniaki

Homeopatyczny dieta jest po prostu naturalna strategia diety przeznaczony do zwalczania konkretnej choroby. W przypadku mięśniaków, przyjęcie homeopatycznych diety może pomóc w normalizacji kondycji organizmu, aby uniknąć zapewnienie warunków sprzyjających rozwojowi tych wzrostów. Biorąc pod uwagę, mięśniaki konkretnie, jak reagują na nadmiar estrogenów w organizmie, takich jak lekarze dr Judyth Reichenberg-Ullman polecam homeopatyczny anty-estrogenów diety do walki mięśniaków wzrostu.

Dieta anty-estrogenowe

Według dr Judyth Reichenberg-Ullman, homeopatyczną diety kontroli mięśniaków macicy powinna składać się z pełnego ziarna, warzywa, owoce, nasiona, ryby i orzechy. Produkty, których należy unikać podczas diety zawierają nabiału, wołowiny, wieprzowiny, kurczaka i indyka. Trzymanie się wyżej wymienionych elementów może pomóc uregulować naturalny poziom estrogenów organizmu, pozbawiając mięśniaków o to, co potrzebne do wzrostu.

Korzyści / Wyniki

Według dr Reichenberg-Ullman, w ponad 21 lat praktyki, ona miała tylko do pracy na kilku chorych. Po przyjęciu powyższej diety, mięśniaki większości osób "mają albo zatrzymany lub spowolniony wzrost całkowicie do takiej stawki minimalnej, że operacja nie jest już wymagane. Ponadto, trzymanie się diety bogatej w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste może pomóc zarządzać swoją wagę na stałe, zapewniając korzyści dwa w cenie jednego.

Rozważania

Osoby w safemenopausesolutions.com zalecamy stosowania progesteronu śmietany jako homeopatycznego kontrolować równowagę hormonalną i może zatrzymać lub odwrócić wzrost mięśniaków. Dodatkowo zalecane są wystarczającą spożycie tłuszczów omega-3, w tym z użyciem roztworu oleju over-the-counter ryb aby pomóc w leczeniu mięśniaków. Biorąc 04:57 gramów dziennie powinna zapewnić pewne korzyści.

Porady dla Relief tkliwość piersi Od torbieli mięśniaków

Dysplazję chorób piersi dotyka wiele kobiet. Jest chorobą, która powoduje powstawanie mięśniaków lub nowotworów nienowotworowych w tkance piersi. Dla niektórych kobiet, rozwija się z powodu dziedzicznych skłonności. Jeśli cierpisz z chorobą dysplazji sutka, istnieją sposoby, aby pomóc złagodzić objawy choroby, aby uczynić go bardziej znośnym żyć.

Leki

Jeśli brać hormony, takie jak kontrola urodzeń, upewnij się, że ma najniższe dawki estrogenów i progesteronu, jak to możliwe. Jednakże, w dawkach terapeutycznych, kontrola urodzeń może pomóc zmniejszyć objawy.

Do łagodzenia bólu i dyskomfortu, można wziąć over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak Tylenol lub ibuprofen. Lekarz może przepisać naproksen, która jest silniejsza wersja ibuprofenu. Według dr Susan Storck, jeżeli obudowa jest ciężka, Tamoksyfen jest czasami wykorzystywane do leczenia. To jest anty-estrogen, co oznacza, że ​​blokuje produkcję estrogenów, która jest znana przyczyna mięśniaków.

Zmiany żywieniowe

Dieta odgrywa dużą rolę w wielu schorzeniach, w tym zwłókniającego torbieli. Mayo Clinic sugerują, zmniejszając spożycie kofeiny, jeśli masz mięśniaki piersi. Dr Melissa Stoppler co Zdrowia Kobiet mówi kofeina może prowadzić do zmian hormonalnych w organizmie, które mogą mieć wpływ na produkcję i powstawanie mięśniaków piersi.

Zdrowie kobiet sugeruje również, że zwiększenie spożycia kalafior, kapusta i brokuły. Te warzywa mogą pomóc produkować więcej estrogenów, co może zmniejszyć objawy torbieli piersi. Należy również ograniczyć spożycie sodu. Sodu powoduje retencję płynów, co może zwiększyć mięśniaków tkliwość piersi. Unikaj słodkich i smażonych potraw. Staraj się jeść więcej pokarmów typu moczopędne, takie jak ogórki i arbuzy. Należy również jeść więcej ciemne, warzywa liściaste pomóc toksyny wypłukać z twojego systemu.

Odnotowano dobre wyniki dla niektórych kobiet, które biorą witaminy A i E. 1983 Badania przedstawione w Journal of the American College of Nutrition wykazały zmniejszenie liczby torbieli po leczeniu uczestnicy zobowiązali się dwumiesięczny, biorąc witaminę E w dawce 150, 300 lub 600 jednostek międzynarodowych (IU) na dobę. Witamina wykazały spadek torbieli dla kobiet, które miały 100.000 do 150.000 IU na dobę, zgodnie z udokumentowaną w 1984 badania Medycyny Prewencyjnej.

Strona główna zadośćuczynienie

Dobre, podtrzymujące biustonosz może pomóc w tkliwość piersi dyskomfortu. Jeśli nie nosić biustonosz pomocniczą, objawy chorobą dysplazji sutka może być bardzo bolesne. Biustonosz dobre wsparcie zminimalizować przepływ tkanki piersi, które są istotne dla kontrolowania bólu.

Wykonywania samo-masaż jest inny sposób, aby zmniejszyć płyn w torbieli, które tworzą się w tkance piersi. Masowanie piersi delikatnie pomoże również zapoznać się z piersi i pomóc wykryć, czy coś nowego, takie jak bryły, było opracowanie. Robi samo-masaż w ciepłej kąpieli jest również pomocny dla bólu, jak może pomóc złagodzić dyskomfort i relaks tkankę piersi.

Jaka jest różnica między mięśniaka i polipa?

Chociaż mięśniaki i polipy są bardzo podobne, mają kilka kluczowych różnic. Najważniejsze są ich położenie i jej wyników. Jeden z tych dwóch typów narośli potencjalnie później przekształcić niebezpiecznego stanu raka.

Mięśniaki macicy

Mięśniaki nowotworowe narośle, które są zazwyczaj wyświetlane na ścianie macicy kobiet zanim dotrą menopauzy. Te zazwyczaj nie powodują żadnych objawów i prawie nigdy się w nowotworowe.

Komplikacje

Niektóre mięśniaki obficie krwawić podczas miesiączki, co może prowadzić do niedokrwistości i czasami niebezpiecznie niskie ciśnienie krwi. Szczególnie duże mięśniaki mogą zablokować drogę jajka lub spermy, co może skomplikować płodność.

Polipy

Polipy nowotworowe są również wzrosty, ale istnieją dwie główne różnice między nimi i mięśniaków. Po pierwsze, mogą one rozwijać się w różnych częściach korpusu, takich jak jelita i jamy nosowej. Po drugie, mimo że mięśniaki zwykle nie powodują raka, polipy jelita grubego systematycznie rosną spod kontroli, by stać się rak jelita grubego.

Komplikacje

Jak mięśniaki, większość polipy nie powodują żadnych problemów, aż rosną nieprawidłowo duże lub się w nowotworowe. Większe polipy może zablokować kanał lub zagłębienie, i komórki nowotworowe z polipów okrężnicy może przenosić się na inne części ciała.

Wykrywanie

Ponieważ zazwyczaj nie powoduje żadnych objawów, mięśniaki macicy są najczęściej stwierdzanych podczas rutynowych badań miednicy. Polipy można łatwo wykryć w czasie ekranie obrazowania, takich jak kolonoskopia czy ultradźwięków.

Dieta makrobiotyczna mięśniaka macicy dla

Według informacji ze strony internetowej medycznych Medline Plus, mięśniaków macicy jest stanem charakteryzującym rozwój łagodnych nowotworów w łonie kobiety, o powierzchni od mikroskopijnych do ponad kilka kilogramów wagi. Mięśniaków macicy może powodować objawy, takie jak nieprawidłowe krwawienia, ból podczas stosunku, skurcze w obrębie miednicy i zaparcia. Podczas gdy niektóre strony internetowe (takie jak Tolaymat.com) polecić Dieta makrobiotyczna naturalnie leczyć mięśniaki, nie ma dostępnych dowodów naukowych, aby pokazać, że jest to skuteczne.

Dieta makrobiotyczna

Dieta makrobiotyczna śledzić potencjalnie poprawić stan mięśniaków macicy. Dieta makrobiotyczna składa się z przylegającą do ograniczonej Pesco-dieta wegetariańska (dieta wegetariańska z dodatkiem ryb i innych owoców morza). Większość spożycie odżywczych, a po tej diecie podejścia powinien składać się z ekologicznymi owoców, warzyw i pełnego ziarna, z dodatkiem ograniczonej ilości owoców morza, fasoli, ryżu i soi produktów, takich jak tofu i Mizo. Podczas Dieta makrobiotyczna, należy przygotować tylko jedzenie z naczynia wykonane z naturalnych elementów, takich jak drewno, szkło czy metal, wraz z unikanie wykorzystania mikrofal lub energii elektrycznej dla potrzeb grzewczych. Należy unikać spożywania czerwonych mięs, drobiu, jaj, nabiału, alkoholu, cukru, a po to podejście, ograniczając się wyłącznie do wyżej wymienionych dopuszczalnych kategorii żywności. Makrobiotyczna diety przeznaczony jest do stosowania w celu przeciwdziałania rozwojowi i postępowi wielu chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca, i raka. Jest on przeznaczony do diety podejście przez cały rok do zdrowego stylu życia.

Makrobiotyczne Posiłki i Rozważania

Próbka posiłek, a po Dieta makrobiotyczna może składać się z miską zupy Mizo podawane z brązowego ryżu i kawałek lub dwa z ekologicznymi owoców lub warzyw (jabłka i awokado). Inną możliwością zamawiania swój ulubiony rodzaj sushi lub sashimi, tak długo, jak elementy w nich zawarte nie są w inny sposób zabronione przez diety.

Wreszcie, należy pamiętać, że zgodnie z American Cancer Society, nie ma dowodów naukowych, że dowodzi skuteczności w Dieta makrobiotyczna w leczeniu mięśniaków macicy, więc nie popełnia błąd zaniechania tradycyjnych form leczenia realizować wyłącznie na makrobiotyczne podejście. Jeśli chcesz spróbować Dieta makrobiotyczna w leczeniu mięśniaków, to zrobić wyłącznie za zgodą i nadzorem lekarza, aby wyeliminować wszelkie ryzyko szkód podczas korzystania z tego podejścia.

Co to jest okres odzyskiwania Chirurgii mięśniaka macicy?

Włókniaki macicy nowotworowe guzy, które rosną w macicy. Leczenie jest konieczne tylko wtedy, gdy guzy rosną wystarczająco duże, by spowodować ból. Czas powrotu jest zależne od tego, co forma zabiegu jest prowadzona.

Znaczenie

Lekarz pomoże Ci wybrać najlepszą procedurę usuwania mięśniaków na podstawie jego wielkości i lokalizacji guza.

Myomectomy

Myomectomy jest dość inwazyjna procedura, gdy brzuch jest cięty, a mięśniak jest wycięty. Normalny czas powrotu do myomektomii jest dwa do trzech tygodni.

Histerektomia

Jeżeli mięśniaki są zbyt duże, lub powodują obfite krwawienia, lekarz może zalecić histerektomii lub całkowitego usunięcia macicy. Czas regeneracji może być do dwóch miesięcy.

Embolizacja tętnic macicznych

Embolizacja tętnicy macicznej jest leczenie, gdy dopływ krwi jest odcięty do mięśniaka, w nadziei, będzie się kurczyć. Ta procedura nie jest inwazyjny i czas odzyskiwania jeden do dwóch tygodni.

Ostrzeżenie

Tylko pewna zapobiegania mięśniaków macicy to całkowite usunięcie macicy. Kobiety, które chcą mieć dzieci nie powinny rozważyć tę opcję.

Jak zmiękczyć obszarach brzucha po operacji mięśniaków macicy

Jak zmiękczyć obszarach brzucha po operacji mięśniaków macicy


Twardość brzucha po zabiegu, takim jak usuwanie mięśniaków macicy, ze względu na tworzenie się tkanki bliznowatej. Zrosty są obszary stwardniałej tkanki, które może zaistnieć w innych miejscach niż nacięcia. Są to obszary tkanki bliznowatej, która może wystąpić, gdy tkanka jest narażona na suchym otoczeniu w czasie operacji. Chirurg może podjąć środki zapobiegawcze w celu zmniejszenia częstości występowania zrostów poprzez utrzymywanie tkanki wilgotne podczas operacji lub wykonanie operacji laproscopically zamiast otwartej chirurgii jamy brzusznej.

Instrukcje

1 Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi przez chirurga po operacji macicy mięśniaków. Poniższe wskazówki do pielęgnacji rany zmniejsza blizny.

2 Omów swoje obawy dotyczące utwardzonych obszarów brzucha z lekarzem. On może dać zastrzyki sterydów lub hialuronidazy rozbić blizny pod skórą.

3 Odwiedź terapeuty masażu. Masaż może ręcznie zmiękczenia i rozbić blizny. To może potrwać wiele razy w celu uzyskania wyników.

4 Odwiedź akupunktury. Akupunktury wstawi igły do ​​akupunktury do utwardzonej tkanki promować krążenie w okolicy i rozbić blizny. Akupunktury może także zalecić chińskich preparatów ziołowych, takich jak major Rabarbar połączeniu, które jest uważane rozbić zrosty poprzez poprawę przepływu krwi, według Instytutu Medycyny Tradycyjnej.

5 Dyskusja opcje chirurgiczne z lekarzem, jeśli blizny ustąpi. Chirurg usunie zrosty, ale jest szansa, że ​​po zabiegu mogą pojawić się zrosty.

Wskazówki

  • Omów zabiegi, które chcesz spróbować (masaże, akupunktura) z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do zdrowia.

Mięśniaki macicy i zespół jelita drażliwego

Mięśniaki macicy i zespół jelita drażliwego


Mięśniaki macicy są łagodne przerosty, które rozwijają się w macicy podczas kobiecych rozrodczym lat. Zespół jelita drażliwego, lub IBS jest zaburzenie okrężnicy, co powoduje dyskomfort w jamie brzusznej.

Objawy mięśniaków macicy

Zgodnie z Mayo Clinic, kobiet z mięśniakami macicy mogą wystąpić przedłużone miesiączki, ciężkie krwawienie miesiączkowe lub zaparcia. Częste oddawanie moczu i ból w miednicy, pleców lub nóg może wystąpić z powodu mięśniaków macicy.

Mięśniaki macicy Przyczyny

Mięśniaki macicy może rozwinąć się w wyniku zmiany genetyczne w komórkach mięśni macicy. Komórki mięśniaków macicy mają wyższe poziomy estrogenu niż normalne komórki mięśni macicy.

Leczenie Mięśniaki macicy

Leki, które regulują cykl menstruacyjny kobiety takie jak Lupron i wewnątrzmacicznych wkładek uwalniających progestagen może złagodzić silne krwawienie i ciśnienie w obrębie miednicy i mogą kurczyć mięśniaków. Objawy ciężkie mogą wymagać myomectomy (chirurgiczne usunięcie mięśniaków) lub histerektomii (chirurgicznym usunięciu macicy).

Objawy IBS

Zgodnie z Mayo Clinic, pacjentów z IBS mogą wystąpić: ból brzucha, wzdęcia lub gazu. Śluz w stolcu, zaparcia lub biegunki może również wystąpić z tym zaburzeniem.

IBS wyzwalacze

Objawy IBS mogą być wywołane przez mleko, alkohol lub napojów gazowanych. Miesiączki i wysoki poziom stresu może wywołać objawy IBS u niektórych osób.

Leczenie IBS

Lekarze mogą przepisywać leki lub suplementy włókien anty-biegunkowych u pacjentów z IBS. Antycholinergiczne, leki mogą być przepisane do zmniejszenia skurcze jelit.

Fizjologiczne Różnice wcześniaków

Fizjologiczne Różnice wcześniaków


Przedwczesne dziecko jest dla niemowląt, które rodzi się wcześniej niż 37 tygodni ciąży. Wcześniaki rodzą się przed ich ciała są całkowicie rozwinięte; w ten sposób, są często znaczące fizjologiczne różnice między tymi niemowląt i tych donoszonych. Wcześniaki mogą wykazywać niską wagę urodzeniową, lanugo, niewydolność oddechowa, słabe napięcie mięśniowe, niedojrzałe genitalia i cienką, półprzezroczystą skórę.

Niska waga urodzenia

Wcześniaki są bardziej prawdopodobne, w stosunku do całego okresu niemowląt, mają niską wagą urodzeniową, który jest mniej niż 5 kg., 8 uncji Około 70 procent dzieci w kategorii niską wagą urodzeniową rodzą się przedwcześnie. Reszta niski urodzeń niemowląt wagi są noworodków donoszonych, które ulegają ograniczenie wzrostu w łonie matki.

Lanugo

Lanugo jest miękkie, delikatne włosy, które można znaleźć na całym ciele wcześniaka. Wygląda na ciało na pięć miesięcy ciąży, i jest wydzielana przez siedem lub osiem miesięcy ciąży, chyba, że ​​dziecko rodzi się przedwcześnie, przed upływem tego czasu. Lanugo, który jest obecny w chwili urodzenia nie jest sprawą długofalową: to zazwyczaj znika w ciągu kilku tygodni.

Zespół zaburzeń oddechowych u noworodków

Zaburzeń oddechowych jest bardzo poważnym problemem u wcześniaków. Przyczyną zespołu jest brak środków powierzchniowo czynnych, które utrzymuje pęcherzyków w obrębie płuc otwarte. Płuca zaczynają wytwarzać surfaktant, gdy niemowlę leży blisko terminu. Ryzyka dla noworodków, zespół ostrej niewydolności dróg oddechowych wzrasta wraz z wiekiem niemowlęcia, co zmniejsza wrodzonych i jest największe, kiedy niemowlę urodzone przed 28 tydzień ciąży.

Słabe Muscle Tone

Przy urodzeniu, mięśnie przedwczesnego niemowląt wykazują mniejszy stopień rozwoju, w stosunku do dojrzałego niemowlęcia. Wynika to w złym żywieniu, jak mięśnie okolicy zwieracza serca, który zamyka przełyk od żołądka podczas trawienia, nie jest wystarczająco silny, aby całkowicie zamknąć skrzyżowania. Zatem przedwczesne niemowlę jest bardziej podatne na regurgitate żywności niż starsze niemowlę będzie. Inną konsekwencją złej mięśni jest niska aktywność. Po urodzeniu, przedwczesny niemowlę nie porusza jak dojrzałego dziecka będzie.

Niedojrzałe Narządy płciowe

Jeśli kobieta jest przedwczesne niemowlę, ona może mieć powiększoną łechtaczkę. Jeśli mężczyzna jest przedwczesne niemowlę, to on może mieć mały moszny brakuje zwykłe granie, a także undescended jądra.

Niedopracowane skóry

Skóra przedwczesnego niemowląt często słabo, o czym świadczy bardziej atrakcyjny. Zewnętrzna warstwa naskórkowa skóry może być bardzo dobrze przymocowana do warstwy skóry pod spodem. To stawia dziecko na ryzyko odwodnienia, zakażenia i uszkodzenia skóry.

Kiedy Kolka Początek i Koniec w wcześniaków?

Kiedy Kolka Początek i Koniec w wcześniaków?

Co to jest Kolka?

Kolka, potocznie zwana kolka niemowląt lub 3-miesięczna kolka, to stan, w którym dziecko będzie płakać bez wyraźnego powodu. Nie ilość namawianie, żywności, lub sen może wydawać się, aby pomóc dziecku, a dziecko jest w inny sposób całkowicie zdrowe. Kolka jest dość powszechne, szczególnie wśród wcześniaków. Kolka jest zwykle przyczyną niewyjaśnionego płacz w wcześniaków. Lekarze przypisują kolka do wrażliwego układu nerwowego w połączeniu z intensywnym zmianą środowiska po opuszczeniu łona.

Jak długo Kolka Ostatni?

Nie ma ustalonego leczenia kolki. Recepty jak dicyklominy i simetikonu, jak również preparatów ziołowych, takich jak koper, rumianek i narzekać wody, uznaje się uspokoić dziecko. Kolka może trwać od 6 tygodni do 6 miesięcy, ale może trwać nawet dłużej. To zajmie trochę czasu, aby dowiedzieć się dokładnie, co dziecko potrzebuje, aby mu, ale przejażdżki samochodowe, ściera żołądka i przytulanie kilka sugestii uspokoić.

Co zrobić, jeśli nadal Kolka

Jeśli dziecko jest nadal kolki po 6 miesiącach, skontaktuj się z lekarzem i omówić wszelkie inne objawy u dziecka mogą mieć. Jeśli kolka wydaje się być coraz gorzej, nie przejmuj się. Zazwyczaj objawy kolki osiągnie szczyt około 4 do 6 tygodni i zacząć się lepiej w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jeśli dziecko wciąż płacze niekontrolowanie całym koniec jego pierwszego roku, lekarz może podać kilka innych objawów szukać w przypadku kolki jest błędna diagnoza.

Rozwój płuc u wcześniaków

Rozwój płuc u wcześniaków


Dzieci urodzone przed 37 tygodniem ciąży częściej mają problemy z oddychaniem z powodu niedojrzałych płuc. Istnieje wiele sposobów lekarzy w leczeniu tej choroby, zwany zespół zaburzeń oddechowych (RDS).

Co to jest RDS?

Więcej przedwczesne dziecko, tym bardziej prawdopodobne, że jest mieć RDS. RDS jest niewłaściwa surfaktantu płuc - materiał filmowy-tak płaszcze pęcherzyków w zdrowych płucach, utrzymując je otwarte i zdolne do podjęcia w tlen.

Leczenie początkowe

Większość wcześniaków z RDS podaje sztuczne surfaktant płuc, aby pomóc im oddychać.

Wentylatory

Wcześniaków z ciężkimi RDS jest miejsce na wentylator (lub "wydobywanie się"), który oddycha za nich. Lekarze starają się odzwyczaić dzieci od otworów wentylacyjnych, tak szybko, jak to możliwe, ponieważ mogą one uszkodzić płuca, powodując dysplazji oskrzelowo-płucnej (BPD), lub przewlekłe choroby płuc.

CPAPs

W lżejszych przypadkach niemowlęta są umieszczone na stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (lub CPAP) maszyny, która nie powoduje uszkodzenia płuc. Podczas wentylacyjny wymaga rurkę do gardła niemowlęcia, urządzenie CPAP składa się zaledwie z maską, która przechodzi przez nos i usta dziecka.

Tlen miejski

Inne wcześniaków wymagają tylko trochę dodatkowego tlenu, dostarczony przez kaniulę nosową. Podczas gdy większość wcześniaków nie potrzebuje dodatkowego tlenu w domu, kilka do domu z nim. Wśród osób, prawie wszystkie wyrastają potrzebę dodatkowego tlenu.

BDP

Dla niemowląt i małych dzieci z BDP, muszą być podjęte środki ostrożności przeciw napotykają zarazków. Choroby takie jak przeziębienie często prowadzić do poważnych problemów, w tym zapalenie płuc i syncytialny wirus oddechowy (RSV), które może wymagać hospitalizacji. Większość wcześniaków wyrasta BDP wieku około dwóch.

Wcześniaków Rozwoju

Wcześniaków Rozwoju


Gdy masz wcześniaków, która jest każdy, kto się rodzi dziecko przed 37. tygodniem ciąży, trzeba zrozumieć specyficzne wyzwania, które można napotkać jako rodzic. W ogóle, wcześniaki rozwijać wolniej, że dzieci, które są w pełnym termin, który może spowodować frustrację. Jak twoje dziecko i rozwija się w wieku, jednak ona może dogonić jej donoszonych odpowiednikami.

Karmienie i odżywianie

Jedną z pierwszych rzeczy, którą można zauważyć w swoim przedwczesnego dziecka jest jego zdolność do jedzenia. Wczesne wcześniaków często rodzą się bez instynktownym odruchu do bani, co oznacza, że ​​będzie musiał być karmione przez rurkę do momentu rozpoczęcia karmienia odruch. Zazwyczaj, 36 tygodnia ciąży, kiedy dziecko jest dostaje jego odruch ssania. Matka powinna oferować piersi przed każdym karmieniem rury do zapoznania się z jej przedwczesny dziecko ssie podczas jedzenia. Zjadanie będą ściśle monitorowane przez pracowników noworodków aż zostanie opanowane.

Oddychanie

Wiele wcześniaków rodzi się bez rozwiniętych płuc, czyli problemy z oddychaniem. Często oddech dziecka jest zbyt płytkie lub zatrzymuje się na kilka uderzeń na minutę. Niedojrzałe płuca znaczy, że ma się do pracy podczas oddychania. Wiele wcześniaków zostaną umieszczone na maszynie oddechowego CPAP aż ich płuca wystarczająco dojrzałe, aby oddychać samodzielnie. Jeśli dziecko przedwczesnego jest nieuchronne przed porodem, matka może mieć steroidowe strzałów przyśpieszyć dojrzałość płuc niemowlęcia w łonie matki.

Neurorozwojowych

Niektóre dzieci przedwcześnie urodzone mogą cierpieć problemy z ich niedojrzałych funkcji mózgu i oczu. Niektórzy mogą się urodzić w ciemno, gdyż ich wzrok nie mają szansę na rozwój w łonie matki. Słuchu może być również wpływ, zdolności uczenia się wraz z powodu niedojrzałości mózgu. Niestety, tylko podejście poczekamy, zegarek może być podjęte, aby zobaczyć, w jaki sposób oferty wcześniaków z nauki w przyszłości rozpoznać stopień uszkodzenia.

Układ silnika

Większość lekarzy rodzinnych będzie śledzić postępy swojej wcześniaków poprzez dzień był oczekiwany urodzić, niż jego początku daty urodzenia. To się nazywa skorygowana data urodzenia. Bo twój przedwczesnego dziecko może być dłuższy w swoich fizycznych umiejętności, takich jak siedzi, indeksowania lub pieszo, to umieścić go na lepszej drodze do gdzie jest rozwojowo. Te etapy rozwojowe mogą zdarzyć się znacznie wolniej niż inne dzieci w jego wieku.

Umiejętności społeczne

Można zauważyć, że wcześniaków rozwija umiejętności społeczne wolniej. Można również zauważyć, że jest ona bardziej kolki lub śpi mniej niż inne dzieci, po prostu z powodu twoich niedojrzale rozwinięte. Ona może być powolne lub wolniej reagować na interakcję z Ciebie i Twojej rodziny. Bądź cierpliwy i wiem, że przedwczesny dziecko będzie rozwijać się powoli, ale pewnie, do zdrowego malucha.

Vs wcześniaków Przedwczesny

Vs wcześniaków  Przedwczesny


Centrum Kontroli Chorób (CDC) stwierdziła, że ​​przedwczesne porody stanowią więcej niż jednej trzeciej zgonów niemowląt w pierwszym roku życia i powikłań wcześniactwa są zabójcą numer jeden wśród dzieci w tym kraju. Wcześniaki są ci, którzy urodzili się przed osiągnięciem statusu donoszonych, 37 tygodni, ale nie wszystkie dzieci urodzone przed tym punkcie są fizjologicznie przedwczesne. Chociaż często używane zamiennie zarówno świeckich i personelu medycznego, niektóre mogą istnieć znaczące różnice między dzieckiem przedwczesnego i przedwczesnego jednego.

Historia

W pewnym momencie, lekarze zdefiniowane wszystkie niemowlęta niską masą urodzeniową, jak wcześniaków. Jak badania ewoluowały, okazało się, że waga i rozmiar nie były tylko kwestie różnicujące dzieci urodzonych na początku z ich odpowiednikami donoszonych. Bardzo małe dziecko może urodzić się w normalnym czasie bez powikłań podczas wcześniaków może być bardzo duży, ale napotykają na poważne problemy zdrowotne z powodu ich wcześniejszego przyjazdu.

Znaczenie

Chociaż wiele osób automatycznie zakładać, że dziecko urodzone po 37 tygodniach jest dojrzały i jeden urodzony przed 37 tygodni będzie miał komplikacji z powodu wcześniactwa, to niekoniecznie jest prawdą. Donoszonych niemowląt może cierpieć z powodu powikłań, jeśli jej płuca i inne narządy nie są wystarczająco rozwinięte, a umiarkowanie wcześniaków może być fizjologicznie dojrzała jako jeden urodzonych o czasie. PrematurityPrevention.org broszura określa dwa warunki tak: "Przedwczesny oznacza dziecko jest wydana przed (Pre) w czasie kadencji Przedwczesny oznacza dziecko urodzi się wcześniej (przed), że miał czas na opracowanie lub." Dojrzałym "--which trwa około 40 tygodni."

Ramy czasowe

Według marcu Dimes, donoszonych jest uważana 37 do 42 tygodni. Dzieci urodzone poza tymi zakresami są uważane przed lub po termin. CDC pokona oznaczenia dół dalej, definiując je jako "bardzo przedwczesnego," co oznacza, że ​​urodzili się przed 32 tygodniem ciąży lub "umiarkowanie przedwczesnego", który służy do wyznaczenia osoby urodzone między 32 i 36 tygodniem ciąży.

Rozważania

Podczas gdy niektóre niemowlęta urodzone przed 37 tygodniem ciąży są na tyle dojrzałe, aby zrobić dobrze, bez jakiegokolwiek rodzaju specjalistycznych zabiegów medycznych, wiele innych wymaga znaczącej pomocy, aby przetrwać i rozwijać się. Badania badania opublikowane w numerze magazynu Pediatrics w sierpniu 2004 okazało się, że dzieci urodzone blisko terminu na 35 do 36 tygodnia ciąży mogą wciąż doświadczać wielu problemów zdrowotnych, w tym zwiększonych stawek żółtaczki i niskie stężenie cukru we krwi. Środowisko medyczne ma tendencję do korzystania z tych terminów zamiennie, ponieważ koszty narodzin na początku może być bardzo dotkliwe dla wielu dzieci, i nie sposób przewidzieć, które dzieci będzie dobrze, kiedy urodził się przed 37 tygodniem ciąży, a które stają w obliczu poważnych problemów zdrowotnych.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ponieważ badania naukowe pokazują, że wielokrotnie dzieci są najzdrowsze osób urodzonych po 37 tygodniu ciąży, ważne jest, aby uniknąć komplikacji z powodu porodu przedwczesnego lub przedwczesnego porodu, jeśli w ogóle możliwe. Marsz Dziesięciocentówek wzywa wszystkich lekarzy, aby uniknąć planowania rutynowych C-sekcje lub indukcji przed kobiety osiągnęły 39. tygodniu ciąży. Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na ich objawy i skontaktować się z dostawcą opieki natychmiast, jeśli podejrzewają, że są w pracy przed 37 tygodni.

Syndrom Gut krótkie w wcześniaków

Syndrom Gut krótkie w wcześniaków


Krótkiego jelita, często nazywany "zespół krótkiego Gut", jest szczególnie niebezpieczny, jeżeli dotyczy wcześniaków, chociaż także wpływa dorosłych, takich jak te z chorobą Crohna. Krótkiego jelita jest chorobą, która zapobiega absorbowaniu niemowląt wystarczającej ilości składników odżywczych przez jelit. U wcześniaków, zazwyczaj wtórnym skutkiem choroby żołądkowo-jelitowego zwanych martwicze zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy. Martwicze zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy jest stan spowodowany przez ograniczenie krwi z jelita. Martwicze zapalenie jelit i powstały zespół krótkiego jelita wpływa 04:59 procent wszystkich wcześniaków.

Przyczyna

Martwicze zapalenie jelit, co oznacza, że ​​środki "śmierć z małych i dużych dwukropkami," pojawia się, gdy dopływ krwi do jelit dziecka jest ograniczony, podczas gdy on jest w łonie matki. Ograniczone dostarczanie krwi powoduje śluzówki jelit umrzeć. Dlaczego krew jest ograniczone z jelit u wcześniaków jest nieznany. Martwa tkanka jest chirurgicznie usunięte chirurgicznie wkrótce po urodzeniu dziecka, co powoduje zespół krótkiego jelita, jeśli znaczna część jelita muszą być usunięte. Krótkiego jelita może być również określony wrodzona, że ​​dzieci rodzą się, chociaż jest bardzo rzadki.

Objawy

Objawy zespół krótkiego jelita obejmują retencję płynów, lub obrzęk, biegunkę, wzdęcia, wymioty, krwawe stolce, bóle brzucha, zmęczenie i utrata masy ciała. Większość białek i węglowodanów wchłaniany w jelicie cienkim. Ostatecznie brak przedwczesnego dziecka jelita cienkiego i grubego, aby prawidłowo wchłaniania substancji odżywczych powoduje ją stać niedożywionych. Jest to poważną konsekwencją zespół krótkiego jelita, powodując upośledzenie rozwoju, anemii, odwodnienie i zwiększone ryzyko zakażenia.

Diagnoza

X-ray może określić, czy dziecko cierpi na zespół krótkiego jelita. Wzory gazu w jelitach są widoczne w RTG, a lekarz może określić, czy są one nieprawidłowe lub jeśli są dziury w jelitach. Pomiary żołądka dziecka są wykonane, aby śledzić wzdęcia. Chirurg może również usuwanie płynu jelitowego za pomocą igły aby określić, gdzie jest nadmiar bakterii i próbki krwi mogą być sprawdzone pod względem bakterii, jak również.

Leczenie

Krótkiego jelita wymaga całkowitego odżywiania pozajelitowego, które jest symetryczne dożylnie lub doustnie cieczy diety, która zawiera niezbędne witaminy, minerały i składniki odżywcze, i sprzyja wzrostowi dobrych bakterii w jelitach. Lekarz może zalecić nosowo-żołądkowej drenaż, gdzie rura jest włożona przez nos w dół do żołądka w celu usunięcia nadmiaru płynu i powietrza. Antybiotyki mogą być konieczne, jeśli jest nadmiar szkodliwych bakterii w żołądku i jelitach dziecka.

Rokowanie

Dzieci, które cierpią na zespół krótkiego jelita wymaga długotrwałej opieki i kontroli, zwłaszcza jeśli chodzi o diety i żywienia. Jak dzieci z zespołem krótkiego jelita rosną, ich dieta musi być regulowana w celu zapewnienia zrównoważonego wchłanianie tłuszczów, białek, węglowodanów i składników odżywczych. Złożone i dobrze monitorowane podawanie witamin jest również konieczna, aby zapewnić dziecko rośnie prawidłowo. Dzięki starannemu karmienia i monitorowania, wcześniaki z krótkiego jelita może rosnąć w zdrowych dorosłych.