adcov.com

metformina kiedy zadziała

Metformina zrobić owulacji

Gdy cierpi na stan znany jako zespołem policystycznych jajników, jajniki mogą zacząć rozwijać szereg torbieli wzdłuż zewnętrznej tej tkance reprodukcyjnego. Często określane po prostu jako PCOS, tworzenie tych torbieli może znacznie wpływać na płodność, utrudniając lub nawet zaprzestanie produkcji żywych jaj. Jednakże, w wielu przypadkach tego zaburzenia, pewne leki można stosować w celu wywołania owulacji. Jednym z takich leków jest lek na receptę z metforminą.

Metformina

Chociaż metformina jest powszechnie stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2, ostatnie badania wykazały, że może ona celu wywołania owulacji u niektórych kobiet z zespołem policystycznych jajników. Wynika to głównie z faktu, że wiele kobiet z tym szczególnym stanie są faktycznie oporne na insulinę, co prowadzi do zwiększonego poziomu tego hormonu we krwi. Kiedy poziom insuliny wzrasta, może to spowodować nadprodukcję androgenów, czyli męskich hormonów, w ciele samicy. Ten podwyższony poziom hormonów męskich w was systemu może znacznie utrudniać owulację. Metformina obniża poziom insuliny w krwiobiegu powodując owulacji, co zwiększa szanse na poczęcie.

Leczenie

Aby użyć metforminy w leczeniu niepłodności u kobiet cierpiących na PCOS, codziennie brać leki na pusty żołądek do pomocy w jego szybkości wchłaniania (lub zgodnie z zaleceniami lekarza). Dawki zazwyczaj w dowolnym miejscu między 1,500 mg a 2550 mg na dzień, i są przejmowane ciągu czterech do sześciu miesięcy. Termin ten jest średniej długości, w którym należy osiągnąć normalną owulację.

Klomifenu

Jeśli jajeczkowanie nie występuje dzięki zastosowaniu metforminą następny etap procesu obróbki jest połączenie tego leku z innym lekiem. Zazwyczaj lek stosowany jest klomifenu. Bardziej powszechnie znana pod nazwą firmową Clomid to selektywny modulator receptora estrogenu ma standardowe leki stosowane w leczeniu niepłodności. Ale w połączeniu z metforminą, skuteczność tego leku u kobiet wzrasta zajmujących się PCOS, pozwalając na owulacji i ciąży.

Rozważania

Nie wszystkie kobiety ze zdiagnozowanym zespołem policystycznych jajników są kandydatami do leczenia metforminą lub metforminą używane w połączeniu z klomifenu, aby porozmawiać z lekarzem na temat opcji w leczeniu niepłodności. Twoje lekarze są bardziej świadomi konkretnego przypadku i najbardziej aktualnych zabiegów skorygować problemy z owulacją.

Ile Metformina, aby schudnąć?

Choć metforminą, który jest sprzedawany pod Glucophage nazwy marek i Glucophage XR, służy przede wszystkim jako lek cukrzycowej, lekarzy i pacjentów z nadwagą odkryli, że może on być również używany, aby spowodować utratę wagi.

Zastosowania

Metformina obniża poziom insuliny we krwi i pomaga pacjentom kontrolować poziom glukozy we krwi. To sprawia, że ​​korzystne dla osób chorych na cukrzycę typu II, szczególnie otyłych chorych na cukrzycę typu II, ale także korzyści kogoś, kto jest po prostu nadwagę. Metformina został zatwierdzony przez US Food and Drug Administration (FDA), ale tylko do stosowania jako lek cukrzycowej, nie utraty wagi. Metformina jest znany również zmniejszyć trądzik przywrócenia cyklu miesiączkowego u kobiet z zespołem policystycznych jajników (PCOS), zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę u kobiet z PCOS i zmniejszenia ryzyka pomyłki.

Co robi

Metformina obniża poziom insuliny we krwi poprzez zmniejszenie wchłaniania węglowodanów przez jelita. To zmniejsza produkcję glukozy w wątrobie i zwiększają wrażliwość na insulinę, komórek mięśniowych.

Dla Weight Loss

Jedzenie powoduje, poziom glukozy we krwi. Ten wzrost powoduje, że organizm do większej ilości insuliny. Insulina mówi mózgu, że jesteś głodny, powodując jeść więcej. Insulina mówi również wątrobę do produkcji tłuszczu. Jeśli możesz utrzymać poziom insuliny z rośnie, można zmniejszyć bóle głodu i tworzenie i magazynowanie tłuszczu. Zmniejszenie dawki insuliny jest podstawową funkcją Metformina jest.

Kiedy Metformina nie działa

Jeśli jeść żywności, które szybko zwiększają poziom glukozy we krwi, metformina nie będzie skuteczna w odchudzaniu. Szybki wzrost powoduje, że organizm do produkcji insuliny przed metformina może mieć żadnego wpływu. Ponadto, nie wszystkie testy systematycznie wykazywać straty wagowym metforminy. Jednakże wszystkie próby potwierdzają, że lek ten jest co najmniej skuteczne w zapobieganiu dalszej przyrost masy ciała.

Dawkowanie

Metformina jest w dawce 500 mg, 850 mg i 1000 mg tabletki. Zazwyczaj stosowana dawka to 850 do 1000 mg dwa razy na dobę. Maksymalna bezpieczna dawka wynosi 850 mg trzy razy na dobę. Glucophage XR tabletki o przedłużonym uwalnianiu, która pozwoli pacjentowi podjąć tylko jedną tabletkę dziennie. Pacjenci zwykle zaczynają się od małej dawki, aby zobaczyć, jak lek wpływa na ich życie. Jeśli potrzebna jest większa spadek insuliny, lekarz będzie stopniowo zwiększać dawkę.

Skonsultować się z lekarzem

Porozmawiaj z lekarzem na temat tego, czy należy użyć metforminy do utraty wagi. Lek może powodować nudności i / lub biegunkę. To może wyjaśnić niektóre z utraty wagi i nie może być coś, co chcesz, aby wytrzymać. Jeśli zdecyduje się spróbować metforminy, należy mieć ocenę metabolizmu przed podjęciem leczenia i ponownie sprawdzić raz w roku.

Jak działa Metformina działa?

Metformina

Metformina to doustny lek przeciwcukrzycowy stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2, rodzaj zależny insulino. Cukrzyca występuje, gdy organizm nie używa insuliny normalnie, więc nie można kontrolować poziom cukru we krwi w sposób naturalny. Organizm spala cukier na energię i nadmiar cukru niespalone jest po cenach dumpingowych z powrotem do krwiobiegu. Metformina może być przepisane w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi.

Jak to działa?

Pomaga metforminy w obniżaniu poziomu glukozy we krwi poprzez stymulowanie trzustki, narządu, który tworzy insuliny w organizmie. W cukrzycy typu 1 trzustka przestała produkować insulinę, więc Metformina nie działa dla tego typu cukrzycy. Metformina obniża poziom cukru dostępnego w diecie. Kiedy poziom cukru we krwi jest zbyt niski, wątroba produkuje cukier dodać do krwiobiegu. Kiedy poziom cukru we krwi jest poza kontrolą, wątroba traci zdolność do wykrywania poziomu cukru we krwi i będzie pompować cukru do krwi, nawet gdy poziom cukru jest wysoki. Metformina pomaga tłumienia na poziom wytwarzania cukru w ​​wątrobie. Przez obniżenie poziomu cukru we krwi, pomaga organizmowi metformina reagować na własnej produkcji insuliny. To promuje spalanie cukru, więc poziom cukru we krwi może ustabilizować się na normalnym poziomie.

Ćwiczenia i dieta

Metformina nie powinny być traktowane jako jedynego leczenia cukrzycy typu 2. Najlepiej jest łączyć leków z ćwiczeń i dobrych nawyków żywieniowych. Dieta cukrzycowa jest częstym połączeniem poczucie węglowodanów, białka i błonnika. Cukierki powinny być ograniczone lub całkowicie wycięte z diety. Niezastosowanie się do wykonywania i jeść prawo może doprowadzić do niekontrolowanych poziomu cukru we krwi. Zmniejszenie kalorii, utrata masy ciała i picia dużo wody może pomóc Metformina bardziej wydajne. Metformina nie jest formą insuliny i nie tworzy insuliny. Nie powinny być stosowane w miejsce leczenia insuliny.

Ostrzeżenie

Niektóre z typowych objawów niepożądanych metforminy to wzdęcia, gazy, utrata apetytu, metaliczny smak w ustach i wymioty. Zwykle występuje w pierwszych kilku tygodniach przyjmowania leku. Przyjmujących metforminę z jedzeniem pomaga zmniejszyć nudności i biegunkę. Zawsze należy przepisanej dawki. Wciel się w określonych odstępach czasu, aby uniknąć brakuje dawki. Jeśli jakieś skutki uboczne gorsze niż te opisane tutaj pojawiają, natychmiast skontaktować się z dostawcą opieki.

Leczenie insuliną w porównaniu z metforminą

Leczenie insuliną w porównaniu z metforminą


Insulina i metformina są dwa leki stosowane w celu kontroli poziomu cukru we krwi u osób z cukrzycą. Osoby z cukrzycą typu 1, może wykorzystać insuliny, podczas gdy ci, z cukrzycą typu 2 mogą korzystać z insuliny, metforminy lub kombinacji obu.

Fakty

Według amerykańskiego National Library of Medicine, osoby z cukrzycą typu 1, niewiele lub nie produkują naturalne insuliny, hormonu wydzielanego przez trzustkę do kontroli metabolizmu cukru (glukozy) we krwi. Osoby z cukrzycą typu 2 wytwarzają insulinę, ale ich ciała nie reagują na nią prawidłowo.

Insulina

Insuliny handlowe pochodzi z klonowanych białek insuliny produkowanych w laboratoriach przez wyspecjalizowane bakterie, według EndocrineWeb. Kiedy diabetyków otrzymuje leczenia insuliną, cząsteczki insuliny w komórkach układu krążenia umożliwiają całym ciele pociągnąć glukozy z krwiobiegu i używać go na energię.

Metformina

Metformina jest w postaci tabletki, i osiąga swoje efekty poprzez zmniejszenie ilości glukozy absorbowana z pożywienia i obniżenie produkcji glukozy w wątrobie. Ponadto, zwiększa zdolność organizmu do reagowania na insulinę.

Potencjalne działania niepożądane metforminy

Stosowanie metforminy może spowodować niski poziom cukru we krwi (hipoglikemii) lub potencjalnie śmiertelną chorobę zwaną kwasicy mleczanowej.

Znaczenie

Nieleczona może przyczynić się do uszkodzenia nerwu, udaru i choroby serca i nerek.

Kiedy używać Quad Cane

Trzciny quad jest zmodyfikowany projekt, który tworzy połowie drogi między tradycyjnym trzciny i walker. Końcówka laską quad tworzy wspornik z czterema punktami kontaktu z ziemią (stąd nazwa). To zapewnia znacznie lepszą stabilność niż tradycyjny trzciny bez ograniczeń i psychologicznego wpływu walker. O tym należy pamiętać, gdy rozważa, czy nie przenieść się do trzciny quad.

Przechodzeniem od tradycyjnego Cane do Quad Cane

Przejść z tradycyjnego trzciny do trzciny quad jeśli chcesz większą stabilność lub mniejsze obciążenie nadgarstka i przedramienia. Jeśli używasz laski, aby pomóc w kwestii równowagi wywołanych uszkodzeniem mózgu, trzciny quad jest prawdopodobnie dla ciebie. Jeśli masz osteoporozę, cieśni nadgarstka lub innego uszkodzenia ciała lub problem z nadgarstka i przedramienia, trzciny quad będzie istotną różnicę. Pacjenci z ograniczoną czucia lub mobilności w jedną nogą są często przepisywane quad laski czy mogą stać pionowo bez pomocy.

Przejście z Walker do Quad Cane

Jeśli jesteś chwilowo na walker podczas rehabilitacji po udarze mózgu, uszkodzenia lub innego urazu, ruch do trzciny quad może być dobrym krokiem. Zastanów się, do trzciny quad kiedy można wyprostować tylko trochę pomocy z walker. Przed wykonaniem ruchu, być pewny twoje ramiona są wystarczająco odzyskane i uwarunkowane, aby wytrzymać ciężar na nadgarstku i przedramieniu jednego ramienia. Należy jedynie rozważyć przeniesienie się laską, jeśli idzie problemy tylko w jednej nodze.

Korzystanie z Quad Cane

Trzciny quad może być trudne w użyciu. Końcówka cztery punkt jest cięższe i trudniejsze do manewru niż tradycyjny trzciny. Co gorsza, to oferuje znacznie mniej pomocy przy przenoszeniu rzeczywistej trzciny niż robi walker.

Podczas korzystania z trzciny quad, trzymać go w dłoni po przeciwnej stronie poszkodowanej nogi. Pozwala na dodatkowe odprawy, kiedy kołysanie trzciny. Twoja laska będzie mieć dwie nogi, nawet z wału i dwóch, które wystają na zewnątrz. Utrzymać stronę z dwoma nawet nogi do nogi, aby zapobiec zadzierać i potknięcia.

Skutki uboczne Novo-metforminą

Skutki uboczne Novo-metforminą


Novo-Metformina jest marka leku metformina receptę. Lek jest sprzedawany pod nazwą handlową Glucophage. Lek ten jest stosowany w leczeniu cukrzycy, który jest znany również jako cukrzyca typu 2. Lek ten pozwala niższy poziom cukru we krwi, gdy są one zbyt wysoka i wspomaga proces konwersji żywności w energię. Lek ten jest dostępny w tabletkach. Niektóre działania niepożądane zgłaszano Novo-metforminą.

Psychiczne skutki niskiego poziomu cukru we krwi

Niektórzy pacjenci Novo-Metformina donoszą psychiczne związane skutki uboczne, które wynikają z niskiego poziomu cukru we krwi. Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy użytkownicy nie zachowywał się jak pijany osoby po rozpoczęciu leczenia tym lekiem (patrz odnośnik 1). Niezwykle niespokojne uczucia i nerwowość obserwowano u niektórych osób. Zamieszanie i trudności z koncentracją występowały. Niektórzy skarżyli się na koszmary i niespokojny sen. U niektórych pacjentów, którzy używali tego leku niewyraźna mowa zaobserwowano.

Inne skutki niskiego poziomu cukru we krwi

Inne działania niepożądane, wynikające z niskiego poziomu cukru we krwi, które miały miejsce w poszczególnych pacjentów Novo-metforminą. Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy ludzie doświadczyli zaburzenia widzenia, podczas gdy kiedyś ten lek. Zimne poty i fajne blada skóra zostały zauważone przez niektórych ludzi. Niektórzy użytkownicy stał zbyt głodny. Senność została zgłoszona przez niektórych osób leczonych tym lekiem. Szybkie bicie serca, bóle głowy i nudności wystąpiły. W niektórych przypadkach stwierdzono drżenie.

Mlekowego Wpływ kwasicy

Niektórzy skarżyli się na szybkich i poważnych skutków ubocznych związanych z kwasicy mleczanowej podczas gdy były one traktowane z Novo-metforminą. Zgodnie z Mayo Clinic, niektóre osoby skarżą się biegunki po zażyciu tego leku. W niektórych indywidualnych użytkowników tego leku szybki płytki oddech zaobserwowano. Ból i skurcze mięśni występowały. Niektórzy ludzie stał niezwykle osłabienia lub zmęczenia, podczas gdy były one traktowane z Novo-metforminą.

Inne efekty

Niektórzy pacjenci zgłaszali inne skutki uboczne, podczas gdy używane Novo-metforminą. Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy pacjenci indywidualni zauważyłem utratę apetytu, podczas gdy na ten lek. Zgaga rozwinęła się w niektórych ludzi. Niektórzy ludzie narzekali metaliczny smak w ustach. Bóle brzucha i oddawanie gazów odnotowano. Niektórzy pacjenci zaczął wymiotować. Niezwykłe utrata wagi nastąpiła w niektórych użytkowników Novo-metforminą.

Środki ostrożności

Pacjenci Novo-Metformina należy podjąć pewne środki ostrożności przed rozpoczęciem ich leczenie tym lekiem. Zgodnie z Mayo Clinic, spożywanie alkoholu może spowodować zbyt niski poziom cukru we krwi podczas stosowania tego leku. Pacjenci muszą powiadomić swoich lekarzy wszystkich receptę i ponad-the-counter leków, jakie podejmują. Kwas acetylosalicylowy, leki kontrolować apetyt i leki na alergie mogą mieć znaczące interakcje z Novo-metforminą. Pominięcie dawki tego leku może prowadzić do wysokiego poziomu cukru we krwi.

Jak kupić Metformina Online

Metformina jest lek na receptę, który jest używany do leczenia stanu chorobowego w cukrzycy typu 2. Jest on przewidziany aby obniżyć poziom cukru u pacjentów z cukrzycą. Zamawianie Metformina przez apteki internetowej jest to proces łatwy i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Instrukcje

1 Uzyskaj recepty dla metforminy z lekarzem.

2 Znajdź aptek, który pasuje w ramach budżetu i akceptuje swój ubezpieczyciela (jeśli dotyczy). Wiele aptek internetowych, takich jak Medisave i Międzynarodowego Drug Mart oferują znaczne oszczędności na receptę leków, w tym metforminy. Więcej aptek internetowych, które oferują metformina, patrz "Źródła".

3 Zdecyduj, które apteka najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zalogować się na ich stronie internetowej. Pamiętaj, aby mieć pod ręką ważną kartę kredytową tak, że będziesz w stanie dokonać zakupu.

4 Postępuj zgodnie z polityką apteki do przedstawienia dowodu, że masz receptę prawną metforminą. Wiele aptek akceptuje faksem kopie recepty. Niektórzy nazywają się z lekarzem w celu potwierdzenia recepty.

Jeśli masz trudności z realizacji tego etapu, należy skontaktować się z apteką, którą chcesz złożyć zamówienie z przez ich numer kontaktowy (zazwyczaj znajduje się na pierwszej stronie swojej stronie internetowej lub na dole, w pozycji "kontakt z nami"). Przedstawiciel apteki będą bardziej niż szczęśliwi, aby pomóc w wykonaniu zamówienia.

5 Złóż zamówienie na Metformina używania ważną kartę kredytową. Pamiętaj, aby zapewnić fizyczny adres wysyłki, tak, że będziesz w stanie otrzymać leki za pośrednictwem poczty.

Wskazówki:

  • Pamiętaj, politykę transportową z wybranej aptece. Niektóre ze statków poprzez zwykłą pocztą, co może oznaczać czas dostawy do dwóch tygodni. Jeśli lek jest potrzebny szybciej, należy dodać opcję Ekspresowa wysyłka (dodatkowa opłata jest stosowana), tak że będzie można otrzymywać leki, kiedy jej potrzebujesz.

Jak zminimalizować gazu podczas przyjmowania Metformina

Jak zminimalizować gazu podczas przyjmowania Metformina

Metformina jest lek, który jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2; stan, w którym organizm nie prawidłowo używać insuliny. Metformina zmniejsza ilość glukozy, które organizm wchłania od żywność spożywana, obniżenie poziomu glukozy we krwi. Metformina, również sprzedawane pod nazwą Glucophage, jest pakowany jako ciecz lub pigułki i pochodzi jeden do trzech razy dziennie. Efekty uboczne to wzdęcia, nudności i wzdęcia zwiększone. Istnieją pewne modyfikacje, które mogą być wykonane do swojej diety, aby pomóc z nadmiaru gazu spowodowane użytkowaniem Metformina.

Instrukcje

• Brać pigułki Metformina zarządzone przez służby zdrowia. Ogólnie rzecz biorąc jedna pigułka jest przepisywany podejmowanych wraz z kolacją. Połykać w całości pigułki. Nie żuć ani kruszyć tabletek, jak to zmieni sposób w jaki lek jest wchłaniany do krwi.

• Jeść małe posiłki kilka razy dziennie. Mniejszych i średnich posiłki uniemożliwi żołądek staje się przeciążony z jedzeniem. Kiedy żołądek jest wypełniony do pojemności, niestrawione jedzenie siedzi w układzie pokarmowym, rozszerzenie i tworzenie gazu.

• Zmniejszenie ilości tłuszczów i cukrów w diecie. Przyjmowany dużych ilości tłuszczu, trawienie cena są spowolnione aby zapobiec dużej ilości tłuszczu jest uwalniane do krwi. Wolniejsze tempo trawienia prowadzi do zwiększonej wzdęcia, gazu buduje się w puste przestrzenie w obrębie układu pokarmowego.

• Unikać jedzenia żywności pikantny. Spicy żywność podniecać kwasy trawienne, powodując gazu pozwalala na cały układ trawienny.

• Weź gazu zmniejszenie suplement. Symetykon jest aktywny składnik w wielu over-the-counter gazów ulga leki. Imbir jest naturalny środek, który może pomóc złagodzić nudności i gromadzeniu się gazów. Regulują trawienie przez dodanie porcji jogurt lub active probiotic suplementów do diety, aby regulować proces trawienia.

• Skonsultować się z lekarzem, jeśli ciśnienie i nadmierne wzdęcia nadal. Twój lekarz może być możliwość zmiany receptę do zaoferowania ulgę.

Jak Metformina jest używane do utraty wagi?

Od już w połowie lat 1990, badają możliwe powiązania pomiędzy lekiem metformin (Glucophage) i utrata masy ciała. Badania 1996 r. przez A. Fontbonne, M. Charles i I. Juhan-niejasne opublikowane w Diabetes Care wykazały, że wśród innych korzyści, takich jak obniżyć poziom cholesterolu, u pacjentów przyjmujących Metformina stracił na wadze. Ale mimo to obiecująco, Metformina nie wydają się być "magic bullet" waga straty pill, że naukowcy mają nadzieję znaleźć.

Stosowanie

Podstawowym zastosowaniem Metformina jest w leczeniu cukrzycy typu 2, to choroba, w której ciała albo nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, nie używać insuliny produkcji skutecznie lub jest kombinacją dwóch. Insulina jest hormonem wydzielanym przez trzustkę. To transport glukozy (cukru) do komórek, tak, że komórki mogą być użyte jako paliwa. Wszelkie pozostałe insuliny następnie stymuluje głód, pomaga organizmowi przechowywać nadmiar cukru we krwi i pomaga konwersji dodatkowy poziom cukru we krwi w tłuszcz.

Funkcja

Metformina jest częścią klasy leków znanych jako biguanides. Metformina obniża poziom cukru we krwi w cukrzycy typu 2 pomaga ciała stosowania insuliny bardziej efektywnie i spowalniając wchłanianie cukru w jelicie. Kiedy Metformina jest przewidziany dla diabetyków i osób otyłych na ryzyko rozwoju cukrzycy, często tracą wagę.

Efekty

Osób z nadwagą są często oporność na insulinę, nawet jeśli nie mają cukrzycy. Insulinooporność jest, gdy organizm nie używać insuliny skutecznie, stymulowanie trzustki do wydania dodatkowych insuliny do wyrównania. Nadmiar insuliny w systemie rozpoczyna cykl głód stymulacji i odkładanie się tłuszczu. Ponieważ Metformina zatrzymuje się w tym cyklu, to jest logiczne założenie, że nastąpi utrata masy ciała.

Potencjalne

Badania wykazały, że pacjentów za granica z cukrzycą schudnąć, gdy są one Metformina, ale zwykle tylko kiedy pacjentów również sprawia, że zmiany stylu życia. Studium 2008 przez A.E. Nieuwenhuis-Ruifrok opublikowane w ludzkiej reprodukcji aktualizacji stwierdził, że puszystych kobiet, biorąc pod uwagę Metformina utraty wagi, ale Naukowcy twierdzą, że dieta i ćwiczenia powinny nadal być sądzony po raz pierwszy.

Ostrzeżenie

Metformina powoduje biegunki i rozstroju żołądka w niektórych ludzi, ale to często odchodzi z czasem. Nie powinna być wykorzystywana u pacjentów z nerek lub wątroby. Należy również unikać u chorych z trochę serca i płuc problemów, które powoduje, że mają niski poziom tlenu we krwi. Bóle mięśni, uczucie senności i trudności w oddychaniu są objawy rzadko ale poważne efekt uboczny, o nazwie kwasica kwasu mlekowego. Pacjenci, którzy którykolwiek z tych objawów należy skontaktować się z lekarzem od razu.

Jak wiedzieć, kiedy poziom cukru Wypada

Jak wiedzieć, kiedy poziom cukru Wypada

Glukozy, określana jako cukier jest głównym źródłem energii organizmu. Bez glukozy organizm nie może funkcjonować i wyłącza. Gdy stężenie cukru spadnie, złego samopoczucia i zauważy różnice w swoim wyglądzie i zachowaniu. Osoby z cukrzycą mają dodatkową wyzwaniu bilansowania ich poziom cukru, ponieważ ich ciała nie naturalnie wchłaniać cukru. Wiedząc, kiedy spadek poziomu cukru we krwi jest niezbędne, ponieważ jeśli spadnie zbyt nisko, można przejść do drgawek i zemdleć.

Instrukcje

1 monitor, jak się czujesz, ponieważ niektóre warunki mogą wskazywać niski poziom cukru we krwi. Jeśli masz bóle głowy lub czujesz się nastrojowy, drażliwość, senność lub zawroty głowy, może być wywołane przez spadek poziomu cukru.

2 Rozpoznaj fizyczne objawy niskiego poziomu cukru. Jeśli widzisz podwójnie lub mają niewyraźne widzenie, niski poziom cukru może być winien. Szybkie bicie serca i blada, wilgotna skóra są także wspólne, kiedy poziom cukru jest niski.

3 Śledzenie zachowania snu. Koszmary i nadmierne pocenie się podczas snu, mogą być objawy niskiego poziomu cukru we krwi, zgodnie z National Institute of Diabetes i przewodu i chorób nerek.

4 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wziąć leki przeciwcukrzycowe, takie jak insulina lub cukrzycą pigułki. Pewne leki cukrzyca może powodować niski poziom cukru we krwi.

5 Sprawdzić oznaki głodu. Jeśli twój żołądek burczy z powodu głodu cukru we krwi może spadły. Zadaj sobie pytanie, kiedy ostatnio miał coś do jedzenia. Pomijanie posiłków lub nie jeść wystarczającą ilość żywności, może obniżyć poziom cukru we krwi.

6 Sprawdź, czy poziom cukru we krwi z monitora glukozy, aby zobaczyć, czy jest on niski. Glukozy monitory użyć niewielkiej próbki krwi do pomiaru poziomu cukru we krwi. Wynik jest przedstawiony w ilości, którą można przełożyć na łagodną, ​​umiarkowaną i ciężką cukru we krwi. Normalny zakres cukru we krwi od 70 do 100 mg / dl; łagodne niski zakres cukru we krwi wynosi 60 lub 65 mg / dl; umiarkowany zakres cukru we krwi wynosi 50 lub 55 mg / dl; ciężkie zakres stężenia cukru we krwi 40 lub 30 lub nawet do 20 mg / dl.

Kiedy należy zmierzyć spoczynku Pulse?

Kiedy należy zmierzyć spoczynku Pulse?

Kiedy należy zmierzyć puls spoczynkowy? National Institutes of Health stwierdza, ciało powinno być w spoczynku przez co najmniej 10 minut wcześniej. Noworodki, dzieci, dorośli i sportowcy mają różne stawki spoczynku serca. Odchylenia od cen standardowych impulsów, ustanowionego przez NIH, może być oznaką poważnych problemów zdrowotnych.

W godzinach porannych

Amerykańskiej Radzie Ćwiczeń zaleca sprawdzenie tętna przed wyjść z łóżka po pełnym przespanej nocy. Umieścić palców na stronie szyi, w tętnicy szyjnej lub na przegubie w celu pomiaru impulsu obrotowego. Monitorować tętno na minutę przed ruchu. Ze względu na nieznaczne wahania są normalne zewnętrznych czynników stresogennych. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli tętno stale zwiększać. Może to oznaczać, odwodnienie lub infekcji.

W ciągu dnia

Monitorowanie tętna spoczynkowego po okresie relaksacji trwający dłużej niż 10 minut. Czytaj literaturę, pić bezkofeinową napój i odpocząć. Słuchać kojącej muzyki. Nie angażują się w każdej aktywności fizycznej, w tym okresie czasu. Według National Institutes of Health, odpoczynku tętno podjęte w ten sposób jest równie wiarygodne jak stopy monitorowanych rano. Niektórzy mogą mieć trudności na relaks w ciągu dnia i bodźce zewnętrzne mogą być rozpraszające.

Podczas szkolenia

Sprawdzić tętno spoczynkowe podczas treningu fitness, aby określić efektywność programu. Zgodnie z Mayo Clinic, dobrze wyszkoleni zawodnicy mają wolniejsze tętno, jak ich ciała zaczynają przetwarzać więcej tlenu z mniejszym wysiłkiem. Skuteczne treningi powodują stopniowy spadek odpoczynku impuls serca. Przeciętny Amerykanin ma spoczynkowe tętno od 70 do 80 uderzeń na minutę. Tiger Woods ma tętno spoczynkowe w latach 50-tych. Spoczynku puls Lance Armstrong został nagrany w niskich 40s.

Podczas zwężająca

Zabierz swoje tętno spoczynkowe podczas zwężający, lub bezpośrednio zmniejszyć sesje treningowe przed dużych imprez sportowych. Zawodowi sportowcy zwężać raz lub dwa razy w roku, aby pozostać w dobrym stanie i zapobiec zmęczeniu. Zmniejszyć ich treningi według stawek impulsowych. Publikacje styl życia zalecane jest utrzymanie stopy impulsów niskie dla maksymalnej wydajności. Wysokie tętno skutkować złym wynikiem.

Kiedy użyć miękkiej kołnierzem szyjnym

Miękki pierścień szyjki pozwala na stabilizację kręgosłupa szyjnego i szyi, gdy występuje uszkodzenie niedawno, bólu lub chirurgii. Niektórzy neurochirurdzy i specjaliści kręgosłupa uniknąć wdrożenie kołnierza szyjnego w leczeniu bólu kręgosłupa i zastosowaniu miękkiego kołnierza szyjnego jest omawiany przez specjalistów. Miękkie Ortezy nie powinny być używane przez dłuższy okres czasu, ponieważ unieruchomienie może mieć działań niepożądanych, takich jak utrata mięśni i sztywności.

Szyjki macicy radikulopatia

Uszkodzenie korzeni nerwowych szyjki macicy często powoduje ból, drętwienie i osłabienie. Objawy te zazwyczaj stanowią warunki, takie jak dyski zwyrodnieniowych, zwężenie kręgosłupa lub przepuklina dysku, i promieniuje od szyi do innych kończyn. W celu ograniczenia działania, leczenie kręgosłupa szyjnego mogą obejmować ograniczenie ruchu złagodzić szczypanie nerwów. W tym przypadku kołnierz szyjki macicy może być zalecane przez krótki okres czasu, w celu ograniczenia ruchu.

Kołnierz szyjny i Opieka pooperacyjna

W zależności od rodzaju zabiegu, lekarz może zalecić, aby założyć miękki kołnierz szyjki do stabilizacji kręgosłupa szyjnego na początku procesu gojenia. Fizykoterapeuta lub chirurga zapewni podstawy na kiedy używać obroży lub nawias. Klamra sprawia, że ​​szyja nieruchoma podczas procesu gojenia, tak szyi jest prawidłowo obsługiwany.

Whiplash

Kołnierze szyjne są często stosowane w leczeniu bólu po kręgów szyjnych, z wypadku samochodowego lub innego problemu. Bicz jest uraz tkanek miękkich kręgosłupa szyjnego, gdzie mięśnie i ścięgna są napięte w wyniku nagłego ruchu szyjki. Zwykle występuje z powodu wypadku samochodowym, uderzając na hamulce lub nagłego ruchu jerkowania. Pacjenci z urazami kręgów szyjnych często ból przez kilka tygodni. Kołnierz szyjny jest zwykle używany przez dwa do trzech tygodni po kontuzji.

Dlaczego Sweat Kiedy nerwowego?

Dlaczego Sweat Kiedy nerwowego?


Pocenie się, lub spocony, jest zwolnienie słony płyn z ciała poprzez gruczoły potowe. Pocenie się jest naturalną, podstawową funkcją, która pomaga regulować temperaturę ciała. Ludzie z różnych powodów potu oraz ćwiczenia, upałów i ostre jedzenie, a także lęku, stresu i nerwowości.

Współczulnego układu nerwowego

Współczulny układ nerwowy (SNS) jest jedną z dwóch układów, które wysyłają sygnały do ​​regulacji wytwarzania potu. Po aktywacji SNS, uwalnia adrenalinę. Adrenalina wiąże się z receptorami i powoduje reakcję "walcz lub uciekaj". Zwiększone pocenie się jest objawem tej odpowiedzi.

Nerwowość

Nerwowość jest emocji, które pomaga dostrzec i zrozumieć zagrożenia. Kiedy człowiek staje się nerwowy, mózg uruchamia gruczoły potowe --- ponownie, uruchamiając "walki lub ucieczki" reakcji. Pot pomoże ochłodzić jednostkę. Tymczasem, pocenie smaruje takie obszary, jak pachy, gdzie skóra szczotki na skórę i powoduje tarcia. Proces ten może być aktywowana nawet jeśli nie ma rzeczywistego zagrożenia.

Uspokajający nerwy

Istnieją różne sposoby, aby uspokoić nerwy. Przed mówiąc przed tłumem lub spotkania wielki dzień, nerwowy indywidualny może zająć kilka minut, aby myśleć o czymś niezwiązanym, że ma szczególne znaczenie w życiu człowieka. Rodzina i wiara są przykłady. Według badań UCLA, jak podano w John Tesh "Intelligence dla twojego życia" artykuł, ten rodzaj refleksji wcześniej "obniża hormony stresu i wyłącza reakcję stresową organizmu, jak drżenie lub spoconych rękach." (Zobacz Odniesienia 2) Bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy, osoba powinna wziąć kilka głębokich oddechów i przytrzymać je przez jedną sekundę każdego.

Kiedy do lekarza

Chociaż pocenie może być niewygodne i nieestetyczne, ważne jest, aby pamiętać, że jest normalny. Jednakże możesz skontaktować się z lekarzem, jeśli znajdziesz się pocić dużo więcej lub mniej niż zwykle, można zauważyć zmianę w zapachu ciała, nocne poty występują bez wyraźnego powodu lub pocenie efekty codziennej rutyny. Lekarz może przepisać silny antyperspirant lub zwiedzanie przyczyn.

Jak się nie zmęczyć, kiedy robisz podciągnięć

Jak się nie zmęczyć, kiedy robisz podciągnięć


Podciągnięć, obciążania i wzmocnienie mięśni ćwiczenia, wymaga dużo siły górnej części ciała. Jak wyciągnąć masy ciała do usunięcia paska, jesteś opodatkowania systemy mięśni w kilku obszarach ciała w tym samym czasie, w tym ramion, pleców, ramion i klatki piersiowej. Podciągnięć może być męczące dla wielu ludzi, zwłaszcza tych, którzy są nowe ćwiczenia górnej części ciała. Właściwa technika może zapewnić bezpieczeństwo i uniemożliwić męczące, kiedy robisz podciągnięć. Jeśli to było dawno już wykonane, należy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem.

Instrukcje

1 zjeść przekąskę lub mały posiłek z białka i węglowodanów złożonych godzinę lub dwie, zanim zrobisz podciągnięć. Białko jest ważnym elementem budowania mięśni i utrzymania energii. Bary białka, Turcja, ser i pełnoziarniste krakersy lub grecki jogurt są pokarmy, które nie są prawdopodobnie zdenerwowany żołądek i będzie utrzymywać was dzieje podczas pracy na zewnątrz. Mayoclinic.com informuje, że ćwiczenia na czczo może prowadzić do zmęczenia.

2 Soda z wody i napojów sportowych przed, podczas i po pull-up i innych aktywności fizycznej. Gotowanie dwóch do trzech filiżanek wody przed treningiem, jedna filiżanka czasie i dwa lub trzy więcej później, aby zapobiec odwodnieniu. Odwodnienie może prowadzić do uczucia zmęczenia.

3 Dowiedz się właściwą formę pullup uniknąć stosując jakąkolwiek więcej energii niż jest to konieczne dla każdego powtórzenia. Grab bar z twoich ramionach o rozstawionymi na szerokość barków i dłońmi stojących z dala od ciała. Trzymaj nogi wciąż jako podnośnika swoje ciało w górę - kopiąc i kołysanie będzie męczyć cię szybko.

4 Napnij ramiona, jak wyciągnąć w kierunku baru. Bodybuilding.com wyjaśnia, że ​​relaks stres za dużo stawia na swoje barki. Mięśnie, które są nad podkreślił może jesteś zmęczony i obolały.

5 Czy pull-up na dość stałym tempie. Wisi w powietrzu, czekając wezwać wystarczająco dużo energii, aby kontynuować w rzeczywistości prawdopodobnie będzie zrobić odwrotnie, i sprawi, że zbyt zmęczony, aby kontynuować. (Patrz odnośnik 1)

6 Rozważmy odmiany tradycyjnej pullup jeśli wytrzymałość górnej części ciała brakuje. Negatywne podpięte może być łatwiejsze i pozwala na swój sposób pracy do wyższego poziomu sprawności. Stań na stołku tyle duży, aby pozwolić Ci brodą nad poprzeczką. Przesuń stołek tak, aby stopy nie dotykają ziemi i opuść się z użyciem siły ramienia.

Kiedy korzystać z ciepłej i zimnej Kciuk ścięgna Home leczenia?

W dosłownym tłumaczeniu, ścięgna lub zapalenie ścięgna, zapalenie ścięgna. To bolesny uraz często jest spowodowane przez powtarzające się, stresujących czynności, takich jak rzucanie lub łopatą. Charakteryzuje się silny ból w dotkniętym obszarze, który może być nagłe lub może pogarszać się z czasem. Poszkodowany może stracić mobilności w obszarze zagrożonym. At-home leczenia zapalenia ścięgna, w tym zabiegi na ciepło i zimno, może pomóc złagodzić objawy.

Lód vs ciepła

Zastosuj okład z lodu do podstawy kciuka lub stronie kciuka nadgarstka tak szybko, jak to możliwe. Można po prostu zawinąć kostki lodu w ręcznik lub zakupić profesjonalny okład z lodu od sklepu zdrowia lub wygody. Lód zmniejsza stan zapalny, który jest to, co powoduje ból i osłabienie ścięgien. Stosuje się opakowanie z lodem przez 20 minut, a następnie pozostawić ją przez co najmniej 10 minut. Powtórzyć co najmniej trzy razy dziennie lub w razie potrzeby w ciągu dnia, kiedy objawy nasilają.

Stosując lodu obrzękiem lub zapalnym ogranicza ścięgna przepływu krwi do obszaru, który zapobiega obrzęk i stan zapalny.

Używaj tylko lód na tym terenie przez co najmniej pierwszych 72 godzin po urazie. Nie stosować ciepło podczas tej delikatnej czasu, ponieważ ciepło rozluźnia mięśnie i zwiększa przepływ krwi do obszaru, który zwiększa stan zapalny. Zwiększenie stanu zapalnego może prowadzić do pogorszenia bólu i dłuższy czas odzyskiwania.

Nie należy również stosować ciepło bezpośrednio do obszaru, jeśli istnieje jakiekolwiek uszkodzenia powierzchni, takie jak zadrapania czy cięcia. Ciepła zwiększa krwawienia i spalić wrażliwą skórę.

Po obrzęk i ból są zarówno zaczęły ustępować, podgrzewać na tym samym obszarze, aby rozluźnić mięśnie i pozwala im leczyć lepiej. Użyj małego poduszki lub szmatkę nasączoną ciepłą wodą w taki sam sposób zastosowany pakiet lód, 20 minut, 10 minut off. Po schematu lodu z ciepła zapewnia najlepszy relaks i czas gojenia dla ścięgna jednocześnie ograniczając ból i obrzęk.

Inne porady

Najważniejszym krokiem w pozwalając ścięgna leczyć jest dać odpocząć ścięgna do. Z kciukiem ścięgna, ból najczęściej pojawia się w stronę kciuka nadgarstka i czasem mogą podróżować do przedramienia. Pisanie, pisanie lub skręcanie obiektów zwiększa ból. Powstrzymania się od tego rodzaju działań, aby dać odpoczynek i ścięgna do czasu, aby uzdrawiać.

Powyżej recepty lek przeciwzapalny, taki jak ibuprofen, można zmniejszyć ból ścięgien przez zmniejszenie obrzęku. Weź te leki zgodnie z zaleceniami.

Jeżeli ból i obrzęk nie zniknął po tygodniu leczenia w domu, skonsultować się z lekarzem. Ciężkie przypadki mogą wymagać steroidowe ścięgna strzały, fizykoterapia, a nawet operacji w celu łagodzenia objawów. Skontaktować się z lekarzem, zanim zwiększy problem i było jeszcze gorzej.

Jak sprawdzić kiedy owulacja Występuje

Jak sprawdzić kiedy owulacja Występuje


Owulacja jest, gdy jajko opuszcza jajnik i spada przez jajowodów i poprzez macicy. Jest to czas, kiedy kobieta jest najbardziej prawdopodobne, aby zajść w ciążę. Istnieje kilka objawów ciało daje się wskazywać owulacja wystąpiła lub ma wystąpić. Istnieją również badania, które można kupić bez recepty, aby wykryć, kiedy występuje owulacja.

Instrukcje

1 Sprawdź szyjki macicy śluzu. Podczas owulacji, gdy kobieta jest najbardziej płodne śluzowej macicy staje się grubsza i stretchier ułatwia transport plemników do jaja.

2 Uważaj na wzrost podstawowej temperatury ciała - temperaturę organizmu, gdy nie jesteś aktywny, podejmowane przez specjalny termometr podstawnokomórkowego ciało pierwszą rzeczą, w godzinach porannych. Jeśli temperatura wzrasta, zwykle około 0,4 stopni Celsjusza, owulacja faktycznie nastąpiło kilka dni wcześniej. Jeżeli jest to pierwsza temperatura miesięcy biorąc, nie jest dobrze predykcyjnym, tak dobry wskaźnik jego wystąpieniu.

3 Uwaga: wszelkie skurcze. Wiele kobiet czuje się skurcze na jednej lub obu stronach swojego brzucha, kiedy owulacja. Uważa się, że jest jaj uwalniania z jajników.

4 Sprawdzić wszelkie plamy krwi. Plamienie lub krwawienie również często pojawia się, gdy kobiety owulacja.

5 Użyj kalendarz owulacji internetowego, lub odnosić się do wykresów poprzednich miesięcy ", jeżeli zostały zachowane. Będzie to wspólne objawy owulacji miesiąca na miesiąc, co wykrycie w tym miesiącu dużo łatwiejsze, jeśli są regularne.

6 Wskazówki każdy wzrost pożądania seksualnego. Owulacja to kobiety najbardziej płodna czas i naturalną odpowiedzią organizmu jest pragnienie impregnacji.

7 Za pomocą detektora owulacji. Dwa przykłady czujników owulacji są badania moczu i badania śliny. Badanie moczu jest bardzo podobny do testu ciążowego i wykrywa owulacji na krótko przed ich występowania przez badanie dla konkretnego hormonu. Badanie śliny polega na mikroskop z światła, które jest albo lizały lub ślina jest wprowadzany. Bezpośrednio przed owulacją śliny przedstawia wzór paproci pod mikroskopem.

Jak zdecydować, kiedy zajść w ciążę

Jak zdecydować, kiedy zajść w ciążę


Wiele czynników odgrywa rolę w, czy to jest odpowiedni czas w życiu człowieka, aby mieć dziecko. Dojrzałość osoby lub osób, które będą z rodziców dziecka, wraz z wielu kwestie finansowe są ważne, aby przyjrzeć.

Instrukcje

1 Zdecyduj, czy obecne nawyki sprzyjają dziecko. Nawyki, takie jak palenie tytoniu, picia alkoholu i nielegalnych narkotyków muszą być podane przed zajściem w ciążę, aby zapewnić zdrowie dziecka zarówno podczas ciąży, jak i niemowlęcia. Ktoś jeszcze mieszka w tym samym domu, powinny również rzucić palenie, ponieważ jest duże ryzyko dla ciąży, jak również (Sudden Infant Death Syndrome) SIDS po doprowadzeniu do domu dziecka.

2 Analiza budżetu. Czy jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby dodać dziecko? Nie tylko praca i dostawa zazwyczaj mocny koszt, ale po dziecko przychodzi, jest opieka nad dziećmi, wizyty u lekarza i potrzeb, takich jak pieluchy i ubrania.

3 Spójrz na ubezpieczenia. Opieka prenatalna jest bardzo kosztowne, więc jest potrzebne ubezpieczenie. Zdecydować, czy obecne sytuacje pieniądze pozwalają na wypłatę co ubezpieczenie nie obejmuje.

4 Pobierz pełną sprawdzanie od lekarza. Zabieraj swoje problemy zdrowotne w ramach kontroli przed zajściem w ciążę. Sprawdź, czy Twoje obecne leki są bezpieczne do podjęcia w czasie ciąży, a jeśli nie, decyduje, co można zrobić, aby dostać się z nich, lub je wymienić.

5 Spójrz w polityce urlopu macierzyńskiego Twoim zadaniem jest. Sześć tygodni jest wymagane do normalnej dostawy, ośmiu na cesarskie cięcie. Czy firma oferta zostawić? Są wypłacane? Twoje stanowisko pracy będzie nadal będzie tam, kiedy wrócisz? FMLA wymaga, by przedsiębiorstwa na bieżąco płacić, ale nie rzeczywiste stanowisko osoby urlopu.

6 Zobacz, jak firma traktuje innych rodziców w pobliżu miejsca pracy, a także kobiety w ciąży. Prenatalnych terminy, spotkania dla dzieci, chore dni, i inne nagłe sytuacje awaryjne stają się rzeczywistością. Konieczne jest, aby pracować dla firmy, która to rozumie.

Kiedy jest dobry czas, aby zajść w ciążę?

Decyzja mieć dziecko jest duży. Po przywieźć dodatek do twojej rodziny, sobie sprawę, że jest trwałym. Poza podając swoje dziecko do adopcji, wybór ciążę to taka, która będzie miała wpływ na resztę życia. Jeśli myślisz o stara się zajść w ciążę, może warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą Ci wiedzieć, czy jest to najlepszy czas dla Ciebie.

Zdrowy wybór

Jeśli planujesz ciążę, będziemy chcieli, aby upewnić się, że dokonywanie zdrowych wyborów stylu życia. To dobry czas, aby zajść w ciążę, będzie po odwiedzeniu swojego ginekologa, aby upewnić się, że są zdrowe. Dodatkowo, należy rozpocząć biorąc prenatalnych witamin przed zajściem w ciążę, aby upewnić się, że dziecko otrzymuje wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje, co jest szczególnie klucz w początkowej fazie rozwoju. Zdrowo się odżywiać i mieć świadomość rzeczy, których należy unikać, takich jak alkohol, duże ilości kofeiny, surowe ryby i produkty z azotany, takie jak hot dogi i wędlin.

Wsparcie systemowe

Będziesz potrzebować dużo wsparcia, gdy jesteś w ciąży. Jak twoje ciało zmienia się z rosnącego dziecka, staniesz się zmęczony i prawdopodobnie emocjonalne od czasu do czasu. Zrozumienie i wsparcie małżonka, i przyjaciele lub członkowie rodziny, które mogą zaoferować wsparcie, porady i zrozumienia będą niezwykle cenne w czasie ciąży.

Wiek

Najlepszy czas w swoim życiu, aby zajść w ciążę, jest, kiedy ma mniej niż 35 lat. Mimo, że jest wiele osób, które urodziły zdrowe dzieci po 35 roku życia, istnieje zwiększone ryzyko, że dziecko może mieć problemy rozwojowe, takie jak zespół Downa.

Finanse

Posiadanie dziecka jest drogie. To byłoby mądre, aby mieć swoje finanse w porządku przed zajściem w ciążę. Będzie to szczególnie ważne, jeśli planujesz zostać w domu z dzieckiem, podczas gdy współmałżonek pracuje, więc wiesz, czy możesz sobie pozwolić, aby żyć tylko z jednej pensji. Dodatkowo, jeśli masz zamiar nadal pracować, trzeba będzie czynnik w kosztach opieki nad dziećmi.

Gdy jesteś gotowy,

Na koniec dnia, najlepiej raz dla kobiety do zajścia w ciążę kiedy jest ona gotowa. Wszystko w jej życiu może pojawić się w miejscu dla niej mieć dziecko, ale jeśli ona nie jest emocjonalnie gotowe do ofiary potrzebne, aby stać się matką, ona powinna czekać.

Jak sprawdzić, kiedy jesteś owulacji

Wiedząc, kiedy jesteś owulacji pomaga w planowaniu ciąży lub w zapobieganiu niechcianej ciąży. To również może być korzystne wiedzieć cyklu lepiej, aby pomóc w planowaniu działań i wydarzeń specjalnych. Kilka użytecznych metod mogą pomóc określić, kiedy występuje owulacja.

Instrukcje

1 Użyj kalendarza, aby sprawdzić, kiedy Twój następny okres jest należny. Liczyć z powrotem 12 do 16 dni, co daje prawdopodobny ramę czasową okresie owulacji. Metoda ta jest prosta i zazwyczaj dokładne, cykl organizmu mogą ulec zmianie z przyczyn takich jak dieta lub stres, dzięki czemu metoda kalendarz mniej dokładne.

2 zmiany monitora w swoim śluzu szyjkowego. Podczas owulacji, tekstury śluz będzie przypominać białka i ilość wzrośnie. Jest to spowodowane dodatkowym estrogenu obecnego w systemie niezbędnych do zwiększonej płodności.

3 Za pomocą termometru do monitorowania temperatury ciała. Owulacja zwykle pokazuje, jak gwałtowny wzrost temperatury na skutek wzrostu hormonów związanych z wydaniem w jaja. Będziesz najbardziej płodna dwa do trzech dni przed lub dwa dni po skoku temperatury. Wykres codziennych temperatury ciała na kilka miesięcy, aby znaleźć zauważalny wzór dla większej dokładności.

4 Zwróć uwagę na zmiany ustrojowe. Niektóre kobiety odczuwają dyskomfort w obrębie jamy brzusznej lub mniejszą przetargu piersi całym czasie owulacji. Uczucie może być łagodne lub ciężkie i może trwać kilka chwil, lub do kilku godzin.

5 Sprzedam zestaw owulacji predykcyjnych. Zestaw zaleci badania moczu na co dzień, aby określić, kiedy masz owulację. Asortyment zestawów są dostępne w sprzedaży od drogeriach i supermarketach.

Wskazówki

  • Cykle miesiączkowe nie zawsze są regularne, więc za pomocą informacji owulacji jako metoda kontroli urodzeń może być zawodne i spowodować przypadkową ciążę.

Jak wiedzieć, kiedy do lekarza na wczesne skrętów

Jak wiedzieć, kiedy do lekarza na wczesne skrętów


Handedness odnosi się do naturalnego rozwoju dziecka dominacji albo z prawej strony lub z lewej strony, lub zarówno w przypadku osób fizycznych oburęczny. Dominacja hand zazwyczaj powstaje w ciągu roku niemowlaka, a czasami w dalszej przypadku niektórych dzieci początkowego ambidexterity. Wczesne handedness występuje, gdy dziecko wykazuje dominację ręki przed 18 miesięcy i może wskazywać hemiplegią lub inne problemy rozwojowe silnika. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wiadomo, kiedy do lekarza na początku bezstronności.

Instrukcje

Monitorowanie Preferencje dziecka bezstronności w trakcie gry

1 Zagraj z dzieckiem regularnie i uważać na objawy preferencji lub dominacji jednej lub drugiej strony w takiej działalności, jak dotarcie do piłki lub zabawki.

2 monitorować ewentualne natarczywe preferencje dla jednej lub drugiej testując zręczność dziecka ze strony, że wydaje się być rzadziej używany. Jeśli jej zręczność i umiejętności wydają się być podobne w obu rękach, jest mało prawdopodobne, że jest ona wykazujące prawdziwy wczesny skrętów. Być może po prostu być widząc preferencji mijania.

3 Uważaj na znaki, że silnik rozwój umiejętności dziecka może stać się wyłącznie jednostronny, nawet po dominacja został rozwiązany przez dwóch lub trzech lat. Może to sygnalizować nieprawidłowo napięty mięśni i związane problemy neurologiczne, i powinieneś zobaczyć się z lekarzem lub poinformować lekarza o takich zmian natychmiast.

Wiedzieć, kiedy do lekarza na wczesne skrętów

4 Skontaktuj się z lekarzem lub niech wie od razu, gdy widzisz swoje dziecko pokazuje natarczywe dominującą skrętów lub wyraźny brak zręczności z jednej strony jego ciała, zanim w wieku 18 miesięcy.

5 Poproś lekarza, aby sprawdzić na objawy wczesnego bezstronności lub nierównym zręcznością podczas regularnych badań kontrolnych i egzaminów.

6 omawiać wszelkie diagnozy wczesnego bezstronności lub wątpliwości można mieć o nim, ze swoim pediatrą lub lekarzem rodzinnym. Stan może wskazywać problemy sterowania silnikiem, który może być związany z poważną chorobą układu nerwowego, takim jak porażenie mózgowe.

Wskazówki

  • Rodzice często są zainteresowani nauką, czy ich dzieci będą praworęczny czy leworęczny, ale nie należy się spodziewać, aby dowiedzieć się, dopóki dziecko jest dwa lub trzy-letni.
  • Łagodne preferencji w kierunku jednej lub drugiej strony w malucha nie wskazują zwykle wczesną skrętów lub dominacji, o ile nie jest wyłączna. Faworyzowanie jednej strony nad drugą warto monitorowania, ale dziecko może odwrócić jej preferencje co najmniej raz przed osiedleniem się na dominującej stronie.