adcov.com

metaliczny smak.w.ustach

Leki, które powodują metaliczny smak w ustach

Istnieje kilka powodów, dla osób, które mogą zaobserwować metaliczny smak w ustach. Czasem zakażenie zębów lub błony śluzowej bakterie w jamie ustnej są przyczyną. Niektóre leki również mogą przynieść w tym dziwnym efektem ubocznym. To jest zawsze ważne, aby zrozumieć wszystkie skutki uboczne każdego leku, które zażywasz, aby wiedzieć, czy należy skontaktować się z lekarzem o swoich konkretnych recept.

Zaburzenia smaku

Termin medyczny dla zmiany smaku to zaburzenia smaku. Leki często wprowadzają na zaburzenia smaku, zmieniając sposób, w jaki ciało wykrywa potrawy, nadając jej gorzki, słony lub metaliczny smak. Ten przykry efekt uboczny jest powszechne wśród starszych pacjentów, jak często brać kilka leków. Gdy lek jest wycofany, te odczucia smakowe zazwyczaj zniknie.

Antybiotyki

Antybiotyki są często przyczyną metalicznego smaku. Następujące antybiotyki czasami powodować metaliczny posmak: ampicylinę, członek grupy penicylin i leczenia typowych bakterii powodujących zakażenia, takie jak zakażenia pęcherza moczowego i zapalenie ucha; tetracykliny leczy infekcje i aktów do kontroli trądzik; i bleomycyna lek wstrzykiwany jest stosowany w chemioterapii. Cefamandol, zabija bakterie i zapobiega ich wzrost, a lewofloksacyna leczy infekcje i jest używany po ekspozycji wąglika. Linkomycyny służy do poważnych infekcji i prac uniemożliwiając produkcję białka potrzebne pewne bakterie.

Leki ciśnienie krwi

Jako główny segment ze starzeniem się populacji, recepty i ciśnienia tętniczego krwi cieńsze leków staje się coraz bardziej powszechne. Inhibitory ACE, takie jak kaptopryl i enalapryl są w tej grupie leków. ACE oznacza enzymu konwersji angiotensyny. Kaptopril i enalapril są zarówno stosowane w leczeniu zastoinowej niewydolności serca, wysokie ciśnienie krwi i poprawić szanse na przeżycie ataku serca. Diltiazem jest blokerem kanału leki stosowane do spowolnienia rytmu serca oraz w leczeniu dławicy piersiowej i wysokie ciśnienie krwi. Wszystkie te znane są w celu wytworzenia efektu ubocznego smak metaliczny.

Tarczycy i moczopędne

Niektóre leki tarczycy produkować również metaliczny smak. Karbimazol to lek stosowany w leczeniu niedoczynności tarczycy oraz zapalenie tarczycy. Metimazol jest również przewidziany dla nadczynność tarczycy kawałków lub w przygotowaniu do operacji tarczycy. Amilorydu jest diuretykiem, który jest często przepisywany przywrócić stężenie potasu ograniczając ile sodu organizm wchłania. Amioloride powoduje również jedzenie mieć metaliczny posmak.

Rozluźniające mięśnie

Kilka rozluźniające mięśnie mogą wpływać na smak żywności lub wytwarzać resztkową metaliczny smak. Baklofen jest przepisywany na skurcze mięśni często spowodowane przez stwardnienie rozsiane. Innym zwiotczające mięśnie w tym samym skutkiem ubocznym jest chlormezanone, uspokajające i rozluźniające mięśnie.

Jak usunąć metaliczny smak w ustach Spowodowane Medycyny

Niektóre lek trzeba wziąć zawiera substancje chemiczne, które pozostawiają resztę w ustach, które powodują, aby spróbować rzeczy, jak gdyby jedli coś metalowych. Jest to znane jako "smaku". Ten problem może doprowadzić do problemów z jedzenia niektórych pokarmów, czyli normalne działania. Na szczęście istnieje kilka środków zaradczych, które można podjąć w celu zmniejszenia smak w ustach.

Instrukcje

1 Zwiększ ilość razy można myć zęby w jeden dzień. Szczotkowanie zębów pomaga pozbyć resztek na języku, które mogą wynikać z przyjmowania leku.

2 szczotki lub zeskrobać język z czyszczenia języka. Ponieważ twój język jest bezpośrednio narażona na zły smak leku, zgarniania warstwy powinny ograniczyć lub wyeliminować smak w ustach. Idealnie, będziesz chciał to zrobić po zrobieniu leki.

3 przepłukać usta roztworem jednej szklance wody i jedną łyżkę soli. Pamiętaj, aby wypluć rozwiązanie po płukaniu.

4 soki napoje lub inne produkty, które mają silny smak, takie jak sok pomarańczowy, lemoniada lub żywności z marynować lub grilla sosem. Powinno to pomóc zamaskować metaliczny smak, jak również.

Wskazówki:

  • Upewnij się, że metaliczny smak jest rzeczywisty efekt uboczny leków, które przyjmujesz. W przeciwnym razie, może to być oznaką poważnej choroby.
  • Upewnij się, aby uniknąć jedzenia ani napojów z których leki nie będzie działać dobrze. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady na usunięcie złego smaku.

Jak wyeliminować nieprzyjemny smak w ustach

Jak wyeliminować nieprzyjemny smak w ustach


Zanim będzie można wyeliminować nieprzyjemny smak w ustach, należy ustalić, co spowodowało go na pierwszym miejscu. Możliwe przyczyny to wnęk lub próchnicy; zapalenie dziąseł, języka lub usta podszewką; nieświeży oddech; infekcje płuc; kwaśne; Leki i ciąża. Chociaż zły smak w ustach może być coś tak prostego jak po zjedzeniu zbyt dużej ilości czosnku lub innych produktów spożywczych z nieprzyjemnych zapachów, skonsultować się z lekarzem, aby być bezpieczne, zwłaszcza jeśli utrzymuje.

Niektóre nowotwory sprawi, że smak w ustach złe.

Instrukcje

1 Zobacz dentystę leczyć wszelkie problemy z zębami, które prowadzą do złego smaku ustach takich jak jam i zapalenia dziąseł - zapalenie dziąseł. Wskaźnik objawów należą ból zęba, przetarg i krwawiące dziąsła, dziąsła, które przesuwają się nad swoimi zębami i ropa po naciśnięciu na dziąseł, nieświeży oddech i luźnych zębów, wrażliwe lub bolesne obszary zębów.

2 Trzymaj dziennik spożywanych pokarmów i leków przyjmowanych do ustalenia, co sprawia, że smak w ustach złe. Niektóre leki zawierają składniki, które mogą sprawić, że Twój smak w ustach złe. Jeśli jesteś sumienny, szybko być w stanie zmusić winowajcę i wyeliminować ją.

3 Sprawdź, czy jesteś w ciąży. Złe w smaku w ustach może być efektem ubocznym ciąży, które często znikają na długo zanim dziecko jest spowodowane. Czekając go, wziąć mięty lub gryzienia cukierków o smaku cytrynowym do Twojego gustu usta lepiej.

4 rzucić palenie i żucie tytoniu. Nie tylko na smak w ustach lepiej, poczujesz się lepiej i zrobić ogólny stan zdrowia ogromną przysługę. Jeśli nie możesz przestać palić, przynajmniej żuć gumę bez cukru, aby promować produkcję śliny i pić dużo wody.

5 Zadbaj o zdrowie jamy ustnej. Oprócz nici dentystycznej i mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, szczotkować język. Użyj apetyt przeznaczony do zwalczania kamienia nazębnego i zabić zarazki w dziąsła. Resztki jedzenia między zębami, rozkładające się zębów i choroby dziąseł wszystkich zachęcić do rozwoju bakterii, które mogą wnieść smak w ustach złe.

Powód słony smak w ustach

Powód słony smak w ustach


Słony smak w ustach może wynikać z wielu przyczyn. To może być tylko lekko irytujące lub może uniemożliwić Ci cieszyć się smakiem jedzenia. W większości przypadków, trwa on od tygodni do kilku miesięcy. Często łatwo określić jego przyczynę i uwolnić go, ale w rzadkich przypadkach, słony smak jest poważnym objawem. W każdym razie, długotrwałe słony smak wymaga wizyty u lekarza.

Ślinianki Zakażenie

Kiedy infekcja atakuje swoje ślinianki, może prowadzić słony smak. Według strony internetowej problemy z zębami, zespół Sjögrena, choroba autoimmunologiczna, która atakuje gruczoły produkujące na wilgoć, mogą pozbawić organizm, w tym jamy ustnej, od zwykłych płynów. Świnka i zakażenia bakteryjne mogą być również możliwe winowajcy.

Brak nawilżenia

Nie picie wystarczającej ilości płynów może prowadzić do słonego smaku ustnej. Według strony internetowej Zdrowia i Żywienia Porady, suchość w ustach towarzyszy pragnienie jest Twojego ciała z informacją, że trzeba pić więcej płynów, zwłaszcza wody. Pić osiem lub więcej szklanek dziennie i unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu lub napojów zawierających kofeinę, które powodują odwodnienie i może zwiększyć słony smak.

Słabe Higiena jamy ustnej

Niewłaściwa higiena może być przyczyną słony smak w ustach. Według Pub stronie Med Zdrowia, jeśli nie szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie, może rozwinąć się płytki nazębnej, osadów, co prowadzi do słonego smaku w ustach. To może zacząć się dziać już po 20 minutach po zjesz swój ostatni posiłek. Szczotka język podczas mycia zębów i nici codziennie.

Infekcja zatok

Podczas zakażenia zatok, śluz z nosa jedzie do ust. Poza tym powoduje nieświeży oddech, może to również prowadzić do słonego smaku, według strony internetowej Zdrowie Odżywianie Porady. Jeśli podejrzewasz infekcję zatok, skonsultować się z lekarzem. Może przepisać antybiotyki do leczenia zakażenia zatok, jeżeli jest to spowodowane przez bakterie.

Płacz

Tymczasowe słony smak w ustach może pojawić się, gdy płaczesz, choć to rzadkie. Podczas intensywnego, długotrwałego płaczu, ale łzy, które są słone, spłynąć do gardła i może stworzyć słony smak.

Przyczyny zły smak w ustach

Przyczyny zły smak w ustach


Wszyscy skarżyli się o "zły smak w ustach" w takim czy innym czasie. Jeśli cierpi na cuchnący oddech, to zły smak może być bardziej widoczne niż w innych okresach, choć trudno jest zauważyć własnego nieświeży oddech. Cuchnący oddech nie zawsze jest przyczyną zły gust w ustach.

Narkotyki i narażenia chemiczne

Skutkiem ubocznym niektórych leków jest zły smak w ustach. To nie znaczy, że to się stanie ze wszyscy ludzie biorąc konkretny lek, ale jest to coś do rozważenia. Ekspozycja na niektórych substancji, takich jak środki owadobójcze mogą również powodować nieprzyjemny smak w ustach.

Ciąża

Podczas jakiejś części ciąży, wiele kobiet w ciąży skarżą się na nieprzyjemny smak w ustach. Dla niektórych to może być tak źle, że powoduje nudności i zazwyczaj będą ssać mennice lub innych cukierków do łagodzenia Kłopotliwy smak. Na szczęście, ten objaw jest tymczasowy i zazwyczaj będzie już przed narodzinami dziecka.

Choroba

Niektóre choroby mogą pozostawić niezwykły lub nieprzyjemny smak w ustach. Może się to zdarzyć na choroby jamy ustnej i gardła, takimi jak próchnica, choroby dziąseł, raki jamy ustnej i gardła i zakażenia bakteryjne. Infekcje dróg oddechowych i ucha środkowego może powodować nieprzyjemny smak w ustach, podobnie jak wymioty. Niektóre choroby mogą również prowadzić produktów ubocznych w ślinie, co powoduje nieprzyjemny smak i oddech. Lekarz lub lekarz dentysta powinien być widoczny natychmiast, jeśli podejrzewasz, mając żadnego problemu medycznego.

Niektóre choroby, które pozostawiają gorzki smak w ustach, to zgaga, przepuklina rozworu przełykowego, choroba refluksowa przełyku (GERD), achalazja, Helicobacter pylori, liszaj płaski i zachłystowe zapalenie płuc.

Zaburzenia smaku, zniekształcenia lub utrzymującego się braku smaku w ustach, może również powodować zjełczały, metalowych faul lub słony smak. Osoba może mieć również pieczenie w ustach, które mogą towarzyszyć zaburzenia smaku. To jest bardziej powszechne w średnim wieku lub starszych kobiet.

Terapie choroby

Niektóre metody leczenia chorób takich jak promieniowanie dla raka szyi i głowy, może powodować zakłócenia w smaku. Chemioterapia do głowy i szyi mogą uszkodzić kubki smakowe, czasem wpływu, jak jedzenie smakuje. W wielu przypadkach te metody leczenia mogą powodować zmiany w zdolności do zapachu. Ponieważ zarówno zmysł węchu i smaku są ściśle powiązane, każdy problem występujący z węchu radykalnie wpłynąć na nasze poczucie smaku.

Co powoduje mydlany smak w ustach?

Nietypowe smaki w ustach może być irytujące. Mogą one być wynikiem wielu rzeczy: Zmiana produktów pasty do zębów stosowane w domu, jedzenia egzotyczny posiłek lub przyprawy, a nawet stosowanie leków. Ale niektóre niezwykłe smaki w ustach są wynikiem zatrucia, więc ważne jest, aby lepiej zrozumieć, dlaczego może być o niezwykłych smaków w ustach. Na przykład, mydlany smak w ustach może być wynikiem spożywania zbyt fluorek (fluorek sodu), które mogą być trujący dla zdrowia zgodnie z Centers for Disease Control.

Fluorek sodu Defined

Jeśli spojrzeć na definicję fluorku sodu może znaleźć odniesienie do fluoryzacji wody w definicji, a także wsparcie jego stosowania w zapobieganiu próchnicy. Jednakże Miriam-Webster słownik zapewnia bardziej chłodzenie definicji fluorek sodu "trujący krystaliczną sól (NaF), który jest stosowany w ilościach śladowych w fluorkowania wody pitnej i pasty do zębów, w metalurgii jako topnik, a jako pestycyd. "

Dla tych, którzy mają przyjąć, że fluor w pastach do zębów i wody z kranu jest dobra rzecz, definicja Miriam daje wielką pauzę, jak to wyraźnie stwierdza, że ​​"kwoty jedynym śladem" oczekuje się być obecne w wodzie pitnej i pasty do zębów. Ponadto stwierdzono, że fluorek sodu stosuje pestycydów i uważa się trujące, zdecydowanie po spożyciu w dużych ilościach.

Ale co to fluorek sodu ma z konieczności mydlany smak w ustach? Sporo, rzeczywiście, ponieważ smak mydłem może wskazywać, że masz spożyciu zbyt dużo fluorek sodu i są obecnie narażone na więcej ciężkich objawów zdrowotnych.

Centers for Disease Control

Centrum Kontroli Chorób (CDC), których siedziba znajduje się w Atlancie, Georgia, ostrzega przed zatruciem fluorek sodu i ostrzega, że ​​jednym z objawów tego typu zatrucia jest mydlany smak w ustach. Według CDC, mydlany smak w ustach może być pierwszym wskaźnikiem zatrucia fluorku sodu. Czasami ta mydlany smak jest również połączone słony smak, a także, ze względu na składnik sodowej tej krystalicznej soli.

Ale mydlany smak w ustach nie będzie jedynym problemem, jeśli jest wynikiem zatrucia fluorku sodu. Dodatkowe - i bardziej poważne - objawy zwykle naśladowania dla tych, którzy spożyciu zbyt dużo fluorek sodu: upadek, wstrząsy, drętwienie ust, wymioty, biegunka, rozszerzonych źrenicach i bladość.

Inne źródła sodu fluorku w domu

Oprócz najpowszechniejszych sposobów zatrucia fluorku sodu (picie wody z kranu zbyt fluorkowania w niej, otrzymując zbyt wiele fluorku zabiegów w gabinecie dentystycznym lub kombinacji tych dwóch elementów), zatrucie fluorek sodu jest również wynikiem zanieczyszczonych suchej karmy : mleko w proszku, mąkę, proszek do pieczenia, a nawet miesza ciasto. Te suche pokarmy mogą zawierać środki owadobójcze lub rodentycydów znalezione w fluorku sodu, stwarzające zagrożenie dla zdrowia.

Diagnoza

Według CDC, badania laboratoryjne powinny być wykonane na wymiocin lub popłuczyn żołądkowych, czy wyżej wymienione objawy występują ciężkie (upadek, wstrząsy, wymioty, biegunka, itp). To badanie będzie pomocne w wykrywaniu i rozpoznawaniu zatrucia fluorek sodu.

Ten szczególny stan zdrowia nie jest zaraźliwa, ale badania pomogą prawidłowo oznaczyć przyczynę objawów i pomóc w zapobieganiu innym wystąpieniu, ponieważ można podjąć kroki w celu wyeliminowania tej substancji chemicznej w domu i ciała w przyszłości.

Leczenie

Jeśli łagodny smak mydlany jest obecny, ale inne objawy nie są wymienione powyżej, może być w stanie udać się do bardziej poważne przypadki zatrucia fluorku sodu - i położyć kres swojej mydłem ustach smak - bez pomocy lekarza , Możesz być w stanie to zrobić, po prostu zmniejszenie ilości pić wody z kranu każdy dzień (lub z wody z kranu sprawdzić poziom fluoryzacji, które mogą potrzebować, aby być zmniejszona o firmie wody).

Ponadto, zmniejszając W domu lub biurze korzystania fluorek stomatologicznej leczenie byłoby produktów mądrej opcji (po przedyskutować je ze swoim dentystą, oczywiście), jako że decyduje się użyć pasty do zębów, która nie zawiera tyle fluorek sodu.

Nie ma żadnych specyficznych opcji at-home traktowaniem przez CDC dla osób cierpiących na usta mydłem powodu zatrucia fluorku sodu. Eliminacja tego środka chemicznego z domu i diety byłby logiczny wniosek, choć. Ale jeśli ty lub ktoś kogo znasz zaczyna cierpieć bardziej poważne objawy opisane powyżej (uderzenia, upadku, usta drętwienie), zasięgnąć porady lekarza.

Co medyczne Przyczyny Przyczyna jest smak metalu w ustach osoby?

Metaliczny smak w ustach, lub zaburzenia smaku, jest częstym skutkiem ubocznym wielu różnych metod leczenia i leków, a czasami jest objawem schorzenia.

Leki

Typowe leki, takie jak klarytromycyna, który leczy infekcje dróg oddechowych oraz wrzodów i kaptopril, który traktuje wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca i nerek, problemy, może powodować metaliczny posmak.

Zatrucie

Zatrucie ołowiem może powodować metaliczny smak w ustach, a także utrata apetytu, bóle głowy, zmiany osobowości i ból brzucha.

Zatrucie rtęcią

Jednym objawem zatrucia rtęcią jest metaliczny smak. Zatrucie rtęcią może wystąpić przez jedzenie owoców morza z wysokich poziomów rtęci, a uzyskanie wypełnień lub szczepionek zawierających rtęć.

Warunki ustnej

Zaburzenia i warunki usta są częstą przyczyną metalicznego smaku i to periodontis, zapalenie dziąseł, zakażenia i higieny ogólnej złej ustnej.

Suplementy

Dodatki mineralne i witaminy, takie jak witaminy i selen prenatalnej, może również powodować metaliczny posmak.

Dlaczego mam się Taste Metal w ustach?

Jeśli zauważysz, metaliczny smak w ustach, nie jesteś sam. Jest to znany i niezbyt często problem z kilku możliwych przyczyn.

Znaczenie

Może to wskazywać na problemy ze zdrowiem jamy ustnej, toksyczność we krwi lub jako skutek uboczny niektórych leków. To często oznacza, że ​​coś jest nie tak, być może bardzo niewielkie, może poważnie.

Rodzaje

Smak metaliczny może powodować zatrucie metalu, choroby dziąseł, zakażenia zębów, alergie pokarmowe, choroby nerek, raka lub stosowanie narkotyków takich jak antybiotyki, leki przeciwdepresyjne i leki ciśnienia krwi.

Rama czasowa

Jeśli nie można określić przyczyny, problem może odejść na własną rękę, w czasie od kilku dni do kilku miesięcy. W przeciwnym razie, może to trwać aż przyczyna zostanie usunięta.

Rozwiązania

Jeśli zdrowie jamy ustnej jest problem, częstsze mycie może pomóc, jak skrobanie języka regularnie szczotką języka. Jeśli będzie się powtarzał, skontaktuj się z lekarzem.

Porady

Sugeruje się przez stronę internetową Zdrowie notki, że może pomóc w użyciu naczynia plastikowe podczas jedzenia zamiast sztućców.

Jakie są zabiegi na zbyt dużo wapnia?

Jakie są zabiegi na zbyt dużo wapnia?


Mineralnej najprawdopodobniej brakuje lub niedobór w diecie jest wapń. Wapń jest odpowiedzialny dla mocnych kości i zębów. Chroni serce, pomaga utrzymać wagę off, i chroni przed rakiem jelita grubego. Tak, mleko bogate w wapń i inne pokarmy zrobić dobre ciało, ale zbyt wiele z niczego nigdy nie jest dobre.

Znaczenie

Termin medyczny dla zbyt dużo wapnia jest hiperkalcemia. Ciężka hiperkalcemia może być przyczyną skrajnego letargu, nieregularne bicie serca, nudności, metaliczny smak w ustach, dolegliwości żołądkowe, zamieszania i wysokie ciśnienie krwi. Zlekceważenia, może to być bardzo poważną chorobą.

Rozważania

Wiele artykułów spożywczych i napojów teraz dodaliśmy wapń. Czytaj etykiety i nie przekracza kwoty RDA od 1000 do 1200 mg / dobę. Suplementy wapnia są najlepsze, gdy rozłożone w ciągu dnia. Przyjmować jedną tabletkę 600 mg, rano i jedna wieczorem.

Efekty

Nadczynność tarczycy jest jedną z przyczyn zbyt wapnia. Gdy gruczoły przytarczyc znajdujące się w szyi, nie działa normalnie, wysoki poziom wapnia może doprowadzić. To jest często dziedziczna i dotyka kobiety w wieku ponad 65 więcej niż mężczyzn. Ponadto, niedobór witaminy D zwiększa ryzyko zbyt dużo wapnia we krwi.

Leczenie

Jeśli zbyt dużo wapnia spowodowana przytarczyc, zalecane jest chirurgiczne usunięcie gruczołu.

Ostrzeżenie

Zbyt dużo wapnia może powodować kamienie nerkowe. Diuretyki tiazydowe są stosowane w celu zmniejszenia ilości wapnia w moczu. Ponadto, dieta o niskiej zawartości sodu pomaga.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Wapń jest niezbędny dla zdrowego ciała i wielu funkcji organizmu. Wyniki za dużo wapnia z biorąc trzy do czterech razy zalecaną ilość. Oglądaj ilość pobranych suplementów wapnia i żywności wapnia ufortyfikowaną spożywanych. Nie przesadzaj.

Tlenek cynku Side Effects

Tlenek cynku Side Effects


Tlenek cynku jest związkiem chemicznym. Reprezentowany przez jego wzór chemiczny, ZnO tlenek cynku objawia się na ogół w postaci białych kryształów heksagonalnych cynku, lub białego proszku substancji, które mogą być wprowadzone do użytku w wielu gałęziach przemysłu. Jednym z jej głównych celów jest w przemyśle farb, gumy i tworzyw sztucznych, gdzie jest on stosowany jako rozcieńczalnik lub wypełniacz. Jest także szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym. Stosowany jest w środki zmiękczające i kremów, jak to jest zdolność do blokowania promieniowania ultrafioletowego. Jednakże, pomimo tych zastosowań, ZnO jest substancją chemiczną, która daje kilka skutków ubocznych, które mogą mieć pojemność od umiarkowanego do niebezpieczne. Tlenek cynku jest jedną z pochodnych cynku i większość objawów niepożądanych, gdy jest stosowany wewnętrznie.

Alergie

W przypadku tlenku cynku stosowany w produktach kosmetycznych, takich jak kremy lub płyny, może powodować reakcje alergiczne. Niektórzy klienci zgłaszali łagodne do ciężkich przypadków wysypka i pokrzywka. Inne objawy reakcji alergicznej na tlenku cynku to pieczenie, swędzenie, pieczenie, mrowienie i ciemnienie skóry.

Skutki uboczne przedawkowania

Biorąc określone ilości tlenku cynku wynosi przeważnie szkodliwe dla organizmu ludzkiego. Jednakże, gdy wykonane w dawkach większych niż wymagane, tlenek cynku, może powodować problemy. Ogólnie dawka cynku wynosi 40 mg na dobę. W przypadku cynku spożywane w nadmiarze doustnie od 4 do 10 razy zatwierdzonego przez okres limitu czasu problemy obejmują redukcję lipidów o wysokiej gęstości i naturalną odporność organizmu. Dzieje się tak, gdy tlenek cynku chroni organizm przed pochłanianiem inne istotne substancje odżywcze, takie jak stearynian magnezu, miedzi, żelaza. Przedawkowanie tlenku cynku u dzieci może prowadzić do takich powikłań, jak biegunka, żółtaczka, wymioty, zmęczenie, gorączka, dreszcze, kaszel, senność i problemy z nerkami.

Inne działania niepożądane

Inne ważne działania niepożądane tlenku cynku podjęte w formie ustnej lub jako składnik do aa leków obejmują bóle w klatce piersiowej, zaostrzenie klatki piersiowej, trudności w oddychaniu i obrzęk jamy ustnej, warg, języka lub twarzy. Wymioty, nudności i nieprzyjemny metaliczny smak w ustach, są również potencjalne skutki uboczne przyjmowania doustnego.

Jakie są zagrożenia i korzyści promieni X?

Jakie są zagrożenia i korzyści promieni X?


Promienie rentgenowskie są narzędzia używane do diagnozowania stanu zdrowia pacjenta. Działają one przez wysyłanie promieniowania przez ciało pacjenta. Promieniowania jest pochłaniana w inny sposób, w zależności od tego, czy jest to przejściu przez kostnego, mięśnia lub powietrza. Pozwala to lekarzom, aby zobaczyć, czy są jakieś problemy zdrowotne. Promienie rentgenowskie są bezbolesne i szybkie. Istnieją pewne ryzyko związane z promieniowaniem; jednak Medline Plus przypomina, że ​​potencjalne korzyści zazwyczaj przeważają nad ryzykiem.

Diagnoza

Rentgenowskie są przydatne do dostarczania pacjentowi dokładnego rozpoznania. Mogą one wykrywać pęknięcia, próchnicy i zapalenia stawów. Mogą nawet, wskazać zakażenie w kości, zębów lub płuc. Rentgenowskie może powiedzieć, czy jesteś w grupie ryzyka osteoporozy lub jeśli rozwinęły raka kości. Niektóre rentgenowskie może pomóc wykryć problemy z naczyń krwionośnych. Mogą również poinformować lekarza, jeśli masz powiększone serce. Kobiety mogą mieć prześwietlenie nazwie mammografia, który pomaga wykryć raka piersi.

Rentgenowskie może nawet pomóc zwierzaka. Jeśli Twój pies połknął klucz lub inne niejadalne obiektu, Twój weterynarz może dokładnie określić swoje położenie z x-ray.

Promieniowanie

Rentgenowskie użyciu promieniowania wykryć nieprawidłowości. Promieniowanie może powodować mutacje komórek, co zwiększa ryzyko raka. Jednakże, Mayo Clinic zapewnia jego pacjentów, ryzyko związane z ekspozycją na promieniowanie jest bardzo mały. Możliwe uszkodzenie komórek jest minimalne, z powodu bardzo małej ilości promieniowania, która jest używana. Według NHS Choices, rentgenowskie kierowania głowę daje jeden w 100.000 do miliona szansa dla powoduje raka. Jednak ostrzega, że ​​NHS Choices rentgenowski, który wykorzystuje barwnik kontrast ma większe ryzyko powoduje raka (jeden w 1000 do 10.000 losowych).

Kontrast Dye

Niektóre rentgenowskie mogą używać płynu kontrastu w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. Nie wszyscy ludzie doświadczają skutków ubocznych z nich. Jednak Mayo Clinic wymienia te objawy niepożądane: nudności, pokrzywka, świąd, uczucie ciepła lub uderzenia gorąca, zawroty głowy, i metaliczny smak w ustach. Poważniejsze reakcje są rzadkie; mogą one obejmować zatrzymanie akcji serca, skrajne niskie ciśnienie krwi i wstrząs anafilaktyczny.

Ciąża

Zgodnie z Mayo Clinic, rentgenowskie stanowią niewielkie ryzyko ekspozycji na promieniowanie dla nienarodzonego dziecka. To nie jest zwykle powodem do niepokoju. Jednakże, lekarz może próbować unikać rentgenowskie na łonie lub okolicy brzucha. Ona może używać testu ultrasonograficznego zamiast. Przed posiadający rentgenowskie, należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży.

Biały Jod Ryzyka

Biały Jod Ryzyka


Biały jodu de zabarwione forma jodu, który jest wykorzystywany w leczeniu wielu różnych stanów, takich jak wyłysienia związanego z problemami tarczycy. Jest on również stosowany jako Suplement żywności. Nasz organizm potrzebne odpowiednie stężenie jodu, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, która jest dławnica, która reguluje wzrost, metabolizmu i innych funkcji wewnętrznych. Podczas gdy biały jodu może leczyć lub poprawić różne warunki, każdy pacjent powinien być świadomy ryzyka związanego z jego stosowaniem ..

Jodu Alergie

Jod alergie są rzadkie, ale potencjalne zagrożenia mogą stanowić zagrożenie życia. Ogólne objawy alergii jodu to nudności, wymioty oraz wysypki skórne. Więcej ciężkich przypadkach może prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, w tym obrzęk gardła oraz zwiększone bicie serca, która wymaga natychmiastowej uwagi. Alergie jodu można zazwyczaj poddawać obróbce w ponad recepty leków przeciwhistaminowych. Lub, w cięższych przypadkach, lekarze mogą przepisać zastrzyk adrenaliny w przypadkach ataków alergii awaryjnego.

Możliwość przedawkowania

Jod przedawkowania jest rzadkie, ale dzieci mogą być szczególnie wrażliwe na to. Objawy to metaliczny smak w ustach, wymioty, biegunka, aw cięższych przypadkach, uderzenia lub drgawek. Spożycie jodu, powinny być ściśle monitorowane, a tylko zgodnie z zaleceniami lekarza.

Autoimmunologiczna choroba tarczycy

W niektórych przypadkach, wprowadzenie zbyt jodu w organizmie może wywołać chorobę autoimmunologiczną, spowodowanego tarczycy opuszczania lub zatrzymania od hormonów wytwarzanych. To z kolei może opuścić system odpornościowy podatny na atak autoimmunologiczny.

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym znajduje się pod tarczycy aktywny, więc nie hormony wytwarzane są wystarczająco dużym szybkościom. Niedoczynność tarczycy pozostawia ludzi czuje słaby i może spowodować to problemy z wagą i wolniej funkcje organizmu. Wysokie stężenie jodu są połączone do tego stanu, tak jak ciało zaczyna odrzuca jodu, gdy jest on przedstawiony za dużo. Nie wystarczy jodu przetwarzane w tarczycy, spowalnia, co może prowadzić do niedoczynności jako warunek.

Skojarzenia z raka tarczycy

Badania wykazały, że jod może być czynnikiem zwiększenia szansy danej osoby na raka tarczycy, ale zazwyczaj tylko wtedy, gdy dana osoba ma w rodzinie raka tarczycy lub zwiększonego ryzyka przed podjęciem suplementów jodu.

Rodzaje Kontrast Używane badania CT vs MRI

Rodzaje Kontrast Używane badania CT vs MRI


Środki kontrastowe lub materiały są substancje technolog radiologii mogą zarządzać podczas badania lekarskiego w celu lepszego widoku tkanek i struktur w organizmie. Powszechnie stosowane w tomografii komputerowej (CT) lub rezonansu magnetycznego (MRI) badania, środki kontrastowe może pomóc lekarzom zdiagnozowanie niektórych schorzeń. Podczas gdy ciężka reakcja z substancji są rzadkie, możliwe są działania niepożądane i działania niepożądane.

Jak one działają

Materiały lub kontrast kontrast podkreślić pewne tkanki lub struktury ciała od otoczenia podczas badania lekarskiego. W tomografii komputerowej, która wykorzystuje promienie rentgenowskie i technologii komputerowej do produkcji przekrojowych obrazów ciała, środki pochłaniają lub blokowe rentgenowskie więc narządy są bardziej widoczne na obrazach tomografii komputerowej. W badaniu MRI, środki kontrastowe zmiany właściwości magnetycznych cząsteczek wody w organizmie, co poprawia widoczność tkanek i jakość obrazów. Badanie MRI wykorzystuje fale radiowe o wysokiej częstotliwości i silne pole magnetyczne, aby produkować czysty obraz struktur w organizmie.

Rodzaje i zastosowania

Rodzaj badania medyczne wykonywane i części ciała badane określić, jaki rodzaj kontrastu materiałów technologów radiologii korzystać. Siarczan baru i związki jodowe są najczęściej stosowane materiały w ramach kontrastu TK. Siarczan baru, dostępny w postaci tabletki lub w postaci płynnej lub w postaci wlewu, zwiększa obrazów przewodu pokarmowego, który obejmuje żołądka, okrężnicy, przełyku. Kontrasty jodowe są jasne płyny lekarze wstrzykiwać do naczynia krwionośnego, aby uzyskać lepszy obraz naczyń, Twój kanał pęcherzyka żółciowego, śledziony, dróg moczowych i żółciowych.

W MRI, wstrzykuje kontrast gadolinu oparte pomóc zapewnić lekarzom lepszych obrazów mózgu, narządów wewnętrznych, takich jak serce, nerki lub płuc, tętnic, żył i tkanek miękkich.

Skutki uboczne

Ogólnie, materiały kontrastowe są bezpieczne. Jednak mogą wystąpić łagodne objawy niepożądane, w ciężkich i rzadkich przypadkach alergicznych lub niepożądane. Kontrast siarczan baru mogą zostawić z nieprzyjemny smak w ustach, gdy podawane doustnie lub uczucie wzdęcia podawany doodbytniczo. Dodatkowe skutki uboczne kontrastu to wymioty, zaparcia, nudności, biegunka i skurcze żołądka. Materiały na bazie jodu może zostawić metaliczny smak w ustach, spowodować zasinienie w miejscu wstrzyknięcia, świąd, bóle głowy, nudności, uderzenia gorąca, wymioty lub pokrzywka.

Środki kontrastowe mają zazwyczaj gadolinu ma skutków ubocznych i są mniej prawdopodobne, aby spowodować reakcję alergiczną niż środki jodu lub siarczan baru. Przegląd ciężkich reakcji pacjentów w dwóch szpitalach w okresie 10-letniej Martin R. księcia i kolegami w lutym 2011 numerze "American Journal of Roentgenology," Znaleziono pacjentów, którzy mieli poważne reakcje na kontrast na bazie gadolinu miał historię poprzednich reakcji na środek.

Czynniki ryzyka

Jeśli masz choroby serca, cukrzyca, choroby nerek, alergii, astmy, są odwodnione, lub w przeszłości reakcji na wysoki kontrast materiałów, mogą być narażeni na większe ryzyko wystąpienia poważnego lub alergiczną reakcję na kontrastu. Porozmawiaj z lekarzem o wszelkich leków i warunków trzeba przed testem.

Ostrzeżenie

Jeśli masz chorobę nerek, są w ciąży lub przyjmowania leków na cukrzycę, porozmawiaj z lekarzem na temat ryzyka związanego z środków kontrastowych. Materiały na bazie jodu może powodować niewydolność nerek u niektórych pacjentów, szczególnie jeśli pacjent przyjmuje leki z cukrzycą znaną jako Glucophage, MedlinePlus zauważa. Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba nerek, gadolinu środki kontrastowe mogą zwiększyć ryzyko nephrogenic zwłóknienia układowego, choroby, która powoduje pogrubienie narządów, tkanek i skóry.

Znaki i objawy infekcji i choroby nerek

Znaki i objawy infekcji i choroby nerek


Zakażenia nerek, znany medycznie jako odmiedniczkowe zapalenie nerek, jest specyficzna odmiana ZUM lub zakażenie układu moczowego, w którym bakterie wejść do cewki moczowej i mnożyć: ostatecznie osiągając nerki. Alternatywnie, bakterie z zakażeń z innych części ciała mogą rozprzestrzeniać się w nerkach, za pośrednictwem krwi. Zakażenia nerek i choroby mogą być wynikające potencjalnie śmiertelne, więc ważne jest, aby zwrócić się do lekarza, jeśli którykolwiek z Pokazane oznak lub objawów.

Nieprawidłowe wyniki badań krwi

Według Net Wellness, rutynowych badań krwi, szczególnie azotu mocznikowego we krwi (BUN), kreatyniny i testów, są dobrymi wskaźnikami prawidłowego funkcjonowania nerek. Obie substancje (azotu mocznikowego we krwi i kreatyniny) są odpady, że nerki wydalają, więc jeśli ich poziom we krwi jest szczególnie wysoka, to jest wskazanie, że nerki nie działają prawidłowo.

Wysokie ciśnienie krwi

Chociaż wysokie ciśnienie krwi jest bardzo częstym objawem i może wskazywać na wiele różnych warunkach w zależności od netto rekreacyjnego, w często jest jednym z pierwszych oznak choroby nerek (zwłaszcza w przypadku leków, ciśnienia krwi, są nieskuteczne w zwalczaniu jej).

Obrzęk

Obrzęk jest stan, w którym nadmiar cieczy klinuja w tkankach i / lub jam ciała. Według Net Wellness, podczas infekcji nerek, obrzęk może wystąpić w obrębie kończyn dolnych, stóp, rąk i twarzy, i będzie produkować wzdęcia w tych obszarach. Często jest to wskazówka, że ​​nie są białkami, wycieka z nerki.

Ból ciała

Zakażenia nerek i choroby mogą powodować szereg bóle ciała, w tym w pachwinie, boki (boki), iz powrotem, a także na brzuchu, zgodnie z Mayo Clinic.

Nagłe parcie na mocz

Według Net Wellness, infekcje nerek są czasami towarzyszy parcia na mocz, który jest silny i ciągłe uczucie, że masz na mocz (jednak nie zawsze może przejść płynów podczas próby).

Częstotliwość moczu

W przeciwieństwie do parcia na mocz, częste oddawanie moczu to zjawisko mające na mocz bardzo często, a właściwie za każdym razem przechodząc płynów. Według netto rekreacyjnego, w czasami może wystąpić jako wynik infekcji nerek.

Pieczenie podczas oddawania moczu

Kolejna wskazówka, że ​​może masz zapalenie nerek jest, jeśli czujesz pieczenie lub inny rodzaj bólu podczas oddawania moczu, zgodnie z Mayo Clinic.

Krwiomocz

Według Net Wellness, wiele chorób nerek kłębuszkowego filtry mogą zakłócić organizmu, które pomagają odrębną krew z moczem. To zaburzenie może powodować krwiomocz, w którym krwinki czerwone i białka wymieszać z moczem, co wydaje się krwawe i słabe.

Gorączka

Jak w większości chorób, które wywołują reakcje z systemem immunologicznym, te związane z nerkami może spowodować gorączkę i wywołują objawy takie jak dreszcze i wysokich temperaturach.

Zaawansowane Objawy

Nieleczone infekcje nerek może powodować wiele objawów późnego stadium, które wskazują na występowanie zaawansowaną przewlekłą chorobą nerek (CKD). Według Net Wellness, te objawy to metaliczny smak w ustach, senność, świąd, utrata apetytu, wymioty i skurcze.

Leczenie choroby miąższu nerek

Leczenie choroby miąższu nerek


Leczenie choroby miąższu nerek ma na celu usunięcie nadmiaru soli, wody i szkodliwych substancji z krwi. Pacjenci dowiedzieć zarządzać ich choroby nerek poprzez ograniczenie spożycia soli, potasu i białka; traktując ich wysokie ciśnienie krwi; zarządzaniu cukrzycy; i biorąc erytropoetynę ("epo"), hormonu, który pomaga szpik kostny do wytwarzania zdrowych komórek krwi.

Przyczyny

Pacjenci zazwyczaj dziedziczą tę chorobę. Hormony i bakterie znajdujące się w krwi określenia choroby. Wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca również mogą powodować choroby.

Identyfikacja

Miąższu odnosi się do lokalizacji chorobowego choroby kidneys.The powoduje bliznowacenie i nerki traci swoją funkcję ilekroć formy blizny. Często bliznowacenie może prowadzić do niewydolności nerki.

Objawy

Objawy choroby nerek to krew w moczu, nieprawidłowe wyniki badań krwi, wysokie ciśnienie krwi, obrzęk stóp i dolnych nóg, rąk lub twarzy, a objawy zakażenia dróg moczowych. Zakażenia układu moczowego zwykle nie oznacza choroby nerek istnieje, ale pacjent powinien skontaktować się ze swoim lekarzem. Utrata apetytu, nudności, wymioty, zmęczenie, senność, świąd, skurcze, i metaliczny smak w ustach wskazują na przewlekłą chorobę nerek.

Diagnoza

Lekarze użyciu ultradźwięków brzucha znaleźć torbiele, analiza moczu oraz cystic egzamin płynu. Podwyższone stężenie azotu mocznikowego we krwi i stężenie kreatyniny w surowicy potwierdzić, czy pacjent, który miał USG widać torbiele ma choroby miąższu nerek.

Leczenie niewydolności nerek

Hemodializa wymaga urządzenia do filtrowania krwi na zewnątrz ciała. Poddawane hemodializie można w domu lub w centrum. Przeszczep nerki jest opcja w ciężkich przypadkach.

Jak uzyskać tomografię Test dla choroby Leśniowskiego-Crohna

Jak uzyskać tomografię Test dla choroby Leśniowskiego-Crohna


Tomografia komputerowa jest często używany do badania choroby Leśniowskiego-Crohna, gdy podstawowym objawem jest ból brzucha, a gdy inne badania były niejednoznaczne lub nie dostarczył wystarczających informacji. TK może wykazać zmiany zapalne i jelit zgrubienie, które są spójne z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Może również oświetlić powikłań, takich jak wrzody i zatorów.

Instrukcje

Przygotuj się do Get TK do badania choroby Crohna

1 Porozmawiaj z lekarzem, czy TK byłby przydatny jako narzędzie diagnostyczne w twoim przypadku.

2 Określ, czy będzie o kontraście lub bez kontrastu TK. Skanowania kontrast polega przyjmowaniem lub wstrzyknięto barwnika zawierającego jod. Barwnik współdziała ze skanerem, aby zobaczyć narządów jamy brzusznej wyraźnie. Poinformować lekarza, czy miałeś złą reakcję na kontrast lub są uczuleni na jod.

3 powstrzymania się od jedzenia i płynów przez co najmniej 4 godziny przed badaniem, szczególnie jeśli masz skanowanie kontrastu. Jednakże, ponieważ badanie będzie zbadanie procesów jelit, lekarz może poprosić, aby szybko na kilka godzin przed egzaminem, nawet jeśli nie są o egzamin kontrastu.

4 Uzyskanie wstępnego zezwolenia od firmy ubezpieczeniowej, w razie potrzeby, i przynieść go z innymi materiałami rejestracji w dniu skanowania.

Pobierz TK do badania choroby Crohna

5 Usuń wszystkie metalowe przedmioty, takie jak biżuteria i odzież z zamkami i metalowymi guzikami. Mogą one wpływać na jasność obrazu.

6 Zmiana w szpitalną koszulę, a następnie personel medyczny do sali obrazowania. IV zostanie uruchomiony, do którego każdy barwnik kontrast może być wstrzykiwana. Spodziewać się miejscowe pieczenie, ogólne wrażenie, zaczerwienienie i ciepło i chęć oddania moczu, gdy barwnik jest pierwszy wstrzykuje. W ten sposób przechodzą w ciągu 5 minut.

7 wspinać się na ruchomym stole i pozostać nieruchomo w tabeli umieszczona w środku okrągłej maszynie CT. Będziesz otoczony przez rury w kształcie pączka i mają bardzo mało miejsca, w którym, aby przenieść.

8 Słuchaj na głos przez interkom technika jak on mówi, kiedy się wstrzymać oddech i kiedy oddychać. Tak trudne, jak to może być, trzeba pozostać prawie unieruchomiony na 30 do 90 minut skanowania za najlepsze obrazy, jakie należy podjąć. Technika będzie w stanie usłyszeć, jeśli masz pytania lub jakichkolwiek problemów.

9 Usiądź raz obrazy są pełne i tabela jest usuwana ze skanera. Zaczekać radiolog sprawdza, czy zdjęcia są w porządku. Jeśli nie, być może trzeba będzie powtórzyć niektóre z nich.

10 Zadzwoń do swojego lekarza następnego dnia na wynikach tomografii komputerowej.

Wskazówki

  • Technikiem CT informuje natychmiast, jeśli w ogóle uczucie klaustrofobii. Ona może być w stanie zatrzymać obrazowania na kilka minut, aby pomóc uspokoić.
  • Po badaniu możesz mieć powolną metaliczny smak w ustach. To z barwnikiem kontrastowym i jest zupełnie normalna.
  • Niech ktoś wie, czy są lub mogą być w ciąży. Musisz się test potwierdzający krwi od promieniowania związane z tomografii komputerowej nie jest dobre dla dziecka.

Bakterie z grupy coli Objawy

Coli Bakterie rodzaju organizmu, który zamieszkuje przewód pokarmowy zwierząt i ludzi. Bakterie są przekazywane za pośrednictwem kału i może zanieczyścić dostaw wody, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Ponadto, brak warunków sanitarnych w kuchniach może również prowadzić do zanieczyszczenia żywności bakteriami z grupy coli, które zwykle określa się jako zatrucie E. coli. Przyczyną chorób przez działanie bakterii coli może prowadzić w szerokim zakresie objawów.

Problemy jelitowe

Najczęstsze objawy ekspozycji na bakterie z grupy coli obejmują układ pokarmowy. Zwykle siedem dni po coś do jedzenia lub picia skażonej bakteriami coli, pacjenci zaczynają odczuwać skurcze żołądka i gazu towarzyszy utrata apetytu. Ich żołądek przetargu mogą również czuć w dotyku, i stać się rozdrażniony, gdy trawienie jedzenia lub napojów, które zawierają laktozę. Skurcze zwykle ustępują bardzo wodniste stolce. Jak biegunka kontynuuje zaczyna się krwawą końcu pojawiają jak stolec całkowicie krwi ani innego rodzaju odpadów. Biegunka trwa zwykle od dwóch do siedmiu dni, a często występuje więcej niż 10 razy na dzień. W niektórych przypadkach, osoby także nudności i wymiotów, ale jest to stosunkowo rzadki.

Inne objawy

Choroby wywołane przez bakterie z grupy coli mogą powodować gorączkę ponad 100 stopni C. Pacjenci opisują ogólne poczucie złe samopoczucie i zmęczenie. Jeśli biegunki wywołane przez bakterie typu coli nadal, może to prowadzić do odwodnienia, co może spowodować nadmierne pragnienie, suchość lub zaczerwienienie skóry, ciemne zabarwienie moczu, dreszcze i zamroczenie. Jeśli choroba może przejść bez podejmowania kroków pacjenta w celu zapewnienia właściwego nawodnienia, bardziej nasilone objawy mogą rozwijać, takich jak zwiększenie częstości akcji serca i oddychania, skurcze mięśni i bóle, bóle głowy, mrowienie w kończynach, pomarszczone skóry, utraty wzroku, dezorientacja, drgawki i utrata przytomności.

Zakrzepowej plamicy

Niekiedy ekspozycji bakterii coli wykazuje żadnej tradycyjnych objawów, a nie hamujący wytwarzanie płytek krwi. W tym przypadku, różne objawy zakażenia może przedstawić się tym blado skórze, osłabienie, zmniejszone wytwarzanie moczu, podrażnienia, drgawki lub porażenie jednej stronie ciała. Jeżeli warunek ten jest nieleczona, może doprowadzić do trwałego upośledzenia umysłowego, ślepoty i utraty mobilności.

Niewydolność nerek

U dzieci, mogą wystąpić skurcze żołądka, ale potem znikają. Pięć do 10 dni po tych początkowych objawów, dzieci mogą to przedstawienie nowych objawów wskutek ostrej niewydolności nerek wywołanej przez bakterie coli. Objawy ostrej niewydolności nerek u dzieci obejmować letarg, obrzęk kończyn, splątanie, metaliczny smak w ustach, trudności z koncentracją, skrajne zmęczenie i wymioty.

Rozważania

Aby uniknąć komplikacji wywołane przez zakażenia bakteryjne coli, pacjent powinien udać się do lekarza, gdy tylko jeden z wielu znaków ostrzegawczych są obecne. Są to niezdolność do utrzymywania płynów w dół, biegunka, która jest wydłużony o więcej niż cztery dni lub obecność krwi w stolcu. Aby zapobiec zanieczyszczeniu grupy coli, ludzie powinni mieć pewność, aby umyć ręce po oddaniu stolca i gotować mięso dokładnie. Ponadto, ważne jest tylko wodę do picia, które poddano działaniu bakterii, włączając w oczyszczonej wodzie z kranu i wodę mineralną.

Skutki uboczne Metronidazolu

Metronidazol jest produkt leczniczy, który jest stosowany do leczenia różnych zakażeń. Jest to antybiotyk i jest sklasyfikowany w ramach nitroimidazoli. Lek działa poprzez zahamowanie wzrostu pierwotniaków i bakterii. Lek ten jest nieskuteczny przeciwko infekcji wirusowych, takich jak grypy i przeziębienia. Jak w przypadku każdego leku, istnieje kilka możliwych negatywnych skutków ubocznych, które mogą wynikać z podejmowania Metronizadole.

Częste działania niepożądane

Istnieje kilka częste działania niepożądane, które mogą wystąpić z wykorzystania Metronizadole. W ogólności, te efekty uboczne są traktowane jako niewielka; zwykle ustępują same, jak ciało dostosowuje się do nowego leku. Należy jednak działania niepożądane nasilą się lub nie odejdzie, opieka lekarska może być konieczna. Te działania niepożądane obejmują zaparcia, biegunka, utrata apetytu, ból brzucha, wymioty, bóle głowy, zawroty głowy, zawroty głowy, nudności i metaliczny smak w ustach.

Poważne działania niepożądane

W przypadkach poważnych działań niepożądanych, należy zasięgnąć pomocy medycznej w nagłych wypadkach jak najszybciej. Te potencjalnie szkodliwe skutki uboczne są mniej lub bardziej często oddawanie moczu; krwawe stolce; uczucie mrowienia, pieczenia lub drętwienia nóg, stóp, dłoni lub ramion; ból gardła; ekstremalne biegunka; upławy; swędzenie lub zapach; białe plamy wewnątrz jamy ustnej; Ból brzucha; skurcze; gorączka; i dreszcze.

Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne są również uważane za poważne skutki uboczne stosowania metronidazolu. W sytuacjach, w reakcji alergicznej, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Niektóre objawy reakcji alergicznej na metronidazol obejmować problemy z oddychaniem; ucisk w klatce piersiowej; obrzęk języka, warg, twarzy lub w jamie ustnej; wyrwanie się do uli; swędzenie; i wysypka skórna.

Efekty uboczne stosowania miejscowego

Metronidazolu jest również dostępna w miejscowego kremu, żelu i w postaci emulsji Oprócz tabletki i kapsułki. Wspomniane wyżej efekty uboczne są dla doustnych postaci metronidazolu. Typowe skutki uboczne, które występują w wyniku miejscowych formach leków należą łagodne pieczenie, palenie, swędzenie, suchość i skalowania.

Przestroga

Ważne jest, aby być ostrożnym w podejmowaniu decyzji o użyciu metronidazolu. Osoby fizyczne muszą informować lekarzy o ich historii medycznej oraz przedstawić schorzeń, zwłaszcza jelita lub żołądka, zaburzenia związane (takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna), choroby wątroby, zaburzenia nerwowe, padaczka lub warunków krwinek (takich jak leukopenia lub niedokrwistość).

Skutki uboczne zbyt dużo witaminy D-3

Skutki uboczne zbyt dużo witaminy D-3


Biorąc za dużo wszelkiego rodzaju witaminy D, w tym D-3, podnosi poziom wapnia w organizmie, co prowadzi do hiperkalcemii. Chociaż nie jest powszechna hiperkalcemii u zdrowych ludzi, jeśli wziąć dodatek dużej dawki przez dłuższy okres czasu, poziom witaminy D się niebezpiecznie podwyższone. Będziesz prawdopodobnie wystąpić kilka skutków ubocznych, gdy to nastąpi.

Problemy trawienny i oddawania moczu

Jak Twój poziom witaminy D wzrasta, może wystąpić komplikacje trawienne lub moczu. Na przykład, można oddawać mocz więcej niż zazwyczaj robisz, nawet jeśli nie pijesz żadnego dodatkowego płynu. Następnie podczas próby przekazania stolca, może okazać się trudne lub nie być w stanie pójść na dzień - objawy zaparcia. Jednakże, w niektórych przypadkach, wysoki poziom witaminy D Zostawiam was z biegunką zamiast. Skurcze brzucha, nudności i wymioty są czasami związane z tymi kwestiami trawiennych.

Osłabienie i ból

Gdy system absorbuje nadmierną wapnia po regularnie zbyt dużo witaminy D, tkanek w całym organizmie usztywnienie. Można zauważyć, że Twoje mięśnie czuć słaby lub może się okazać, że trudno go o normalnych codziennych czynności. Bóle mięśni i kości może również wystąpić w całym organizmie.

Obrażenia narządów

Tkankach narządów i funkcje mogą również stać się wpływ spożywania wysokie dawki witaminy D w ciągu długiego okresu czasu. To jest możliwe, aby rozwijać kamieni nerkowych bazie wapnia gdy Twój poziom witaminy D jest zbyt skoncentrowana. Ponadto narządy, zwłaszcza serce i nerki, może stwardnieć i mają trudny czas wykonują swoją pracę. Ostatecznie może to być śmiertelne w skrajnych przypadkach.

Inne problemy

Zbyt dużo witaminy D może powodować pewne ogólne objawy, jak również, takich jak skrajne zmęczenie i senność. Można zauważyć, częste bóle głowy, doświadczenie dookoła zegara pragnienie lub mają przewlekłą suchość w ustach, gdy poziom witaminy D przepięć. Czasami nadmierne witaminy D może zostawić z podłym metaliczny smak w ustach, cluing cię, że coś jest nie tak.

Unikanie Toksyczność

Twoje ciało sprawia, że ​​witamina D-3, gdy idziesz na zewnątrz i trochę ekspozycji na słońce. Ale bez względu na to, ile czasu spędzają na zewnątrz, poziom witaminy D nie staną się niebezpiecznie podwyższone. System po prostu nie ma konwersji witaminy D do postaci czynnej w tym przypadku. Zużywających duże ilości dowolnej postaci witaminy D, zarówno z żywności i suplementów, może podnieść poziom witaminy D, choć. Aby być bezpiecznym, należy unikać spożywania więcej niż 4000 jednostek międzynarodowych na dobę, działania niepożądane, chociaż zazwyczaj nie zaczyna się aż po regularnie spożywać więcej niż 10.000 jm na dobę. Jest to znacznie powyżej dziennego zalecenie 600 IU dziennie dla kobiet i mężczyzn, zgodnie z Food and Nutrition Board Instytutu Medycyny.

Niewydolności serca i choroby nerek

Według National Heart, Lung, and Blood Institute, około 5 milionów osób w Stanach Zjednoczonych mają choroby serca. Dorośli i dzieci mogą cierpieć z powodu niewydolności serca. Niewydolność serca można zapobiec utracie masy ciała, jedzenia zdrowo, nie palenie i ćwiczenia więcej. U pacjentów z chorobami nerek, choroba serca jest głównym powodem śmierci. Według National Kidney Foundation, 26 milionów ludzi ma chorobę nerek.

Niewydolność serca

Niewydolność serca to stan, w którym serce nie może pompować krwi w pełnym zakresie. Na przykład, serca albo pompy krwi nie można z wystarczającą siłą powodującą krążenie krwi w organizmie i nie można wypełnić z normalnym poziomem we krwi. Osoby fizyczne mogą mieć oba problemy. Niewydolność serca zachodzi powoli i w miarę upływu czasu.

Niewydolność serca nie znaczy, że serce przestaje działać; Oznacza to, że zamiast serca jest słabsza. Po lewej stronie serca nie, serce nie może pompować wystarczająco bogatej w tlen krwi w całym ciele. Z lewej strony powoduje niewydolność serca po prawej stronie serca do cięższej pracy. Zatem, niewydolność lewej strony może w końcu doprowadzić prawe niewydolność serca. Serce nie może pompować krew do płuc efektywnie tak krew nie może odebrać niezbędną tlenu.

Objawy

Objawy związane z niewydolnością serca są zmęczenie i obrzęki stóp, kostek, brzucha lub nóg. Niektóre osoby mogą mieć obrzęk żył szyi i może cierpieć z powodu trudności w oddychaniu. W miarę upływu czasu, te objawy, które są wynikiem płynu zbierającego się w organizmie, może stać się gorsza od serca jest słabsze, co powoduje częste oddawanie moczu i masy ciała. Ponadto, jeśli masz kaszel, może stać się gorzej, gdy leżysz w dół lub w nocy, ponieważ jest zbyt dużo płynu w płucach.

Choroba nerek

Z chorobą nerek, działanie na nerki "jest uszkodzony. Przewlekła choroba nerek występuje w czasie. Jak się pogarsza, osoby mocz rzadziej. Jednostek filtrowania krwi w nerkach ", zwane nefronów, przestać działać prawidłowo, a odpady mogą zbudować we krwi i powodować anemię, wysokie ciśnienie krwi i uszkodzenie nerwów. Choroby nerek mogą być spowodowane przez cukrzycę lub wysokie ciśnienie krwi, albo może być dziedziczone. Jeśli pacjent choruje na cukrzycę, zrobić test na choroby nerek. Ponadto, kontroli cukrzycy, ciśnienia krwi i choroby serca, aby zmniejszyć ryzyko choroby nerek.

Objawy

Jest to możliwe do pominięcia objawów choroby nerek, ponieważ wczesne objawy subtelne. Jednak w miarę postępu choroby, osoby mogą oddawać mocz częściej w nocy, ma trudności w oddawaniu moczu lub mocz rzadziej. Mocz może być ciemny kolor, pienisty lub szampan. Osób może wystąpić obrzęk twarzy, stóp, kostek, nóg i rąk, zmęczenie i świąd. Inne objawy mogą obejmować wymioty, metaliczny smak w ustach, bóle nóg, zawroty głowy, problemy z koncentracją i uczucie zimna.

Połączenia

Choroba serca może uszkodzić nerki. Jeśli masz już chorobę nerek, niewydolność serca może było jeszcze gorzej. Dzieje się tak dlatego, że płyn gromadzi się w naczyniach krwionośnych w całym organizmie, w tym w nerkach. Tak więc, jeśli masz choroby serca, zrobić test na choroby nerek. Jeśli masz chorobę nerek, zrobić test na choroby serca. Osoby z chorobami nerek nie mogą mieć objawy choroby serca, aż stan postępuje znacznie.