adcov.com

lupiez czerwony mieszkowy choroba

Łupież czerwony mieszkowy Leczenie

Mieszkowe Łupież rubra (PRP) jest rzadką chorobą skóry, która prowadzi w grupie niezwykłych erupcji z czerwonych łuszczących się plam i suche, podłączony pory. PRP jest często błędnie jako łuszczycy. Chociaż przyczyny PRP nie są znane, istnieje wiele dostępnych metod leczenia.

Zmiękczający i nawilżające

Środki zmiękczające skórę zmiękczyć, dzięki czemu środki nawilżające do penetracji. Wspólne emolienty stosowane do PRP to miękkie białe parafiny do zmniejszenia podziału w miejscach takich jak ręce i spód stóp i miejscowo kremy sterydowe. Gdy został zastosowany środek zmiękczający skórę, nawilżające, może pomóc złagodzić, karmić i leczyć skórę dotkniętych PRP.

Acitretyną

W niektórych przypadkach, środki zmiękczające i środki nawilżające nie są wystarczające. W przypadku uporczywych PRP, acitretynę, który jest retinoid doustnego, można łączyć z innymi lekami. Jeden zabieg polega acitretynę z wąskim terapii ultrafioletowego zespół. Acitretyna ma negatywne skutki uboczne, w tym powoduje wady wrodzone i toksyczności po opiera się na pewnym poziomie w organizmie. Nie zajść w ciążę w ciągu trzech lat od przyjęcia acitretyną, i upewnić się, że dwie formy kontroli urodzeń są stosowane w sposób ciągły w odniesieniu do tych trzech lat. Nie oddawać krwi przez trzy lata po użyciu acitretyną, i nie używać alkoholu podczas przyjmowania tego leku. W rzadkich przypadkach acitretyna wykazano powodują tymczasowe problemy ze wzrokiem.

Izotretynoiną

Izotretynoina jest inny skrajny leczenia PRP. Ten lek jest przyjmowany doustnie i, podobnie jak acitretynę ma skrajne skutki uboczne, w tym wady wrodzone. W niektórych przypadkach, u pacjentów przyjmujących izotretynoiny doświadczenie z powrotem, bóle stawów i mięśni. Dzieci są podane to doświadczenie z narkotykami z powrotem, bóle stawów i mięśni, częściej niż dorośli. Isotretionoin oddziałuje niekorzystnie z liczbą receptę i bez recepty, związki, a także z nikotyna i alkohol. To jest bardzo ważne, aby skonsultować się z lekarzem na temat koniecznych zmian w stylu życia, aby zmniejszyć problemy z tym lekiem.

Życie z Łupież czerwony mieszkowy

Mieszkowe Łupież rubra (PRP) to nazwa grupy rzadkich chorób skóry. Czerwono-pomarańczowy, łuszczących się plam są charakterystyczne dla tej choroby. Czasami jest błędnie jako łuszczycy. Dokładna diagnoza wymaga biopsji skóry.

Cechy

Łuszczących się plam może pojawić się na każdej części ciała, ale zazwyczaj są widoczne na kolana, łokcie, dłonie dłoni i podeszew stóp. U dorosłych, PRP zazwyczaj rozpoczyna się wysypką czerwonawym wokół głowy, szyi i górnej części ciała. Dłoni i stóp zagęścić i crack, co idzie trudne i bolesne.

Przyczyny

Przyczyną jest nieznany, lecz uważa się, że częściowo dziedziczne. Mężczyźni i kobiety są w równym stopniu i to jest postrzegane przez wszystkich grup etnicznych. Warunkiem najczęściej pojawia się u osób dorosłych. Według DermNet, rokowanie jest dobre, a 80 procent osób cierpiących doświadczyć spontanicznej remisji w ciągu trzech lat. Warunek u dzieci wydaje się trwać dłużej niż u dorosłych.

Zabiegi

Miejscowe środki zmiękczające są używane do łagodzenia wysuszanie i pękanie skóry. Acitretyną, pochodna witaminy stosowane dla łuszczycy, jest czasem wymagane, jak izotretynoiną, leczenie trądziku. Dermatolodzy twierdzą, że obecnie dostępne leczenie nie gwarantuje wyleczenia.

Recepty na rogowacenie mieszkowe leczenie

Płaty małe, szorstkie, czerwone wypryski mogą być wynikiem wspólnej kondycji skóry rogowacenie mieszkowe nazwie. Nierówności występują na mieszków włosowych i porów, i są czasem mylone z innymi chorobami skóry.

Co to jest Rogowacenie mieszkowe?

Rogowacenie mieszkowe, powszechnie określa się jako KP, jest chorobą skóry, w których pojawiają się małe, szorstkie czerwone guzki, najczęściej, na górnej, zewnętrznej tyłu ramiona, ale może pojawić się na udach, twarzy, pleców i pośladków, jak również.

To jest rzeczywiście dość powszechne. Według Acne Przewodnik, około 60 procent nastolatków ma KP, w większości dziewcząt. Około 40 procent dorosłych dostać KP do pewnego stopnia. To jest bardziej powszechne u osób cierpiących na schorzenia atopowe, hypothyrodism, choroby Cushinga, rybia łuska i innych chorób genetycznych.

KP jest czasami mylone z trądzikiem, ale nie jest. Gdy twoje ciało ulega keratynizacji, proces, gdzie organizm buduje swoją zewnętrzną warstwę skóry, zbyt często lub w niewłaściwych obszarów, zbiera nadmiar skóry wokół mieszków włosowych. Powstałe guzy wyglądają jak małe pryszcze.

Według Acne Przewodnik KP również wygląda jak dwa inne choroby skóry, liszaj spinulosus i łupież czerwony mieszkowy.

KP uważa się być pod wpływem hormonów, ponieważ wydaje się zwykle w okresie dojrzewania. To jest powszechne w kobiet z nadwagą, którzy mają wyższy poziom hormonów męskich. KP może być także przekazywana genetycznie.

Over-the-counter leczenia

KP jest przewlekłą chorobą, a jej leczenie będzie długoterminowe zobowiązanie. Nie ma lekarstwa na KP. Zgodnie z DERMAdoctor, może to być, ponieważ mogłaby ona zostać określona genetycznie. Chociaż nie może być uleczalna, KP jest co najmniej w zarządzaniu, a jest ich ponad-the-counter zabiegi dostępne dla niego.

Według Acne Przewodnik niektóre over-the-counter zabiegi są płyny kwasu mlekowego, mleczka i płyny mocznika, kwasu glikolowego. Te płyny powinny być stosowane do dotkniętego obszaru skóry po kąpieli, a przed pójściem spać w nocy.

Kremy witaminy A może być również pomocne w leczeniu KP, ale nadużywanie może zostawić skóra sucha i surowa. Niektóre miejscowe środki przeciwzapalne mogą pomóc uporać się z czułością i swędzenia obszarów skóry dotkniętych KP.

Mikrodermabrazja może być również pomocne, ale to jest kosztowne w gabinecie dermatologa. Istnieje ponad-the-counter alternatywy mikrodermabrazji.

Choroba & Shoulder Pain Raynauda

Choroba & Shoulder Pain Raynauda


Choroba Raynauda może być pierwotne lub wtórne. Oba rodzaje wpływają naczynia krwionośne i krążenie graniczną. Ataki mogą trwać minutę lub kilka godzin. Jeśli występują bóle barku związane z Raynauda, ​​jest to najprawdopodobniej wtórnych.

Objawy choroby Raynauda

Z Raynauda, ​​doświadczysz zimne i zdrętwiałe palce u rąk i nóg i ewentualnie inne części ciała, takich jak usta i uszy. Wraz z tych doznań, można poczuć kłujący, potówka lub dziwne uczucie ocieplenia w tych samych obszarach. Twoja skóra często zmienia kolor zazwyczaj dzieje się z białego na niebieski kolor na czerwony.

Raynauda pierwotny

Jeśli masz chorobę podstawową Raynauda, ​​choroba jest przyczyną objawów. Ta postać jest bardziej powszechne, a nie jako surowe. Niektóre naczynia krwionośne radykalnych emocjom zimnych lub stresujące. Ich skurcz i wąskie, wpływając ukrwienie. Dokładna przyczyna nie jest znana, zgodnie z Mayo Clinic. Mimo, że wiek, płeć, obszaru geograficznego i pracy może mieć wpływ na jego rozwój.

Wtórny objaw Raynauda

Przyczyną drugiej choroby Raynauda jest często Podstawowym warunkiem jest wpływ na naczynia krwionośne, powodując objawy Raynauda. Te warunki mogą być następujące: układowy, twardzina skóry, reumatoidalne zapalenie stawów, ostra przed działaniem chemicznym i innych.

Ból barku

Reumatoidalne zapalenie stawów i toczeń oba mogą powodować ból barku. Chondrolizy jest formą zapalenia stawów, która jest ciężka i wyraźnie wpływa na ramię, zgodnie z University of Washington Medicine Othopaedics i Medycyny Sportowej. Rumieniowaty lub zapalenie stawów może prowadzić do powstania zjawiska wtórnego Raynauda.

Shoulder Pain & Raynauda

Zwykle, zespół Raynauda dotyczy cyfry, uszy, usta i sutki zamiast większych obszarów ciała, takich jak barki. Jednak, gdy wtórny rozwija Raynauda, ​​objawy i zespół są bardziej złożone, a nawet powodując zgorzel i owrzodzenia, zgodnie z Mayo Clinic.

O piątą chorobę w dorosłych

Choroba piąta jest powszechnie znany jako "Slapped twarzy" choroby, ponieważ jednym z jego objawów wskazujących na to jasny czerwony policzek, podobnie jak pojawienie się po właśnie uderzył. Mayo Clinic określa także choroby jako zakażenie parwowirusem. Choroba ta jest uważana piątej grupy dawniej powszechnych chorób wieku dziecięcego. Natomiast częściej u dzieci, choroba piąta może zaprezentować się w dorosłych. Zrozumienie stanu poprosi osoby szukać diagnozy i leczenia, które pomogą zapobiec powikłaniom, zwłaszcza wśród kobiet, które są w ciąży. W tych bardzo rzadkich przypadkach, w zależności od marca Dimes, niedokrwistość spowodowana przerwy lub zakłócenia w produkcji czerwonych krwinek może być nabyta przez płód, a jeśli nie zostanie, prowadzić do ewentualnego poronienia.

Objawy

Zaczerwienione policzki często w chorobie piąty jest również często towarzyszy niewielka gorączka i ból gardła. Ogólnie rzecz biorąc, stan obejmuje inne wspólne zimne oznaki i objawy, w tym mdłości i nudności, ból głowy i dolegliwości czasami swędzenie. Po pojawienie się wysypki na policzku, rozprzestrzenił się na inne części ciała jest często zauważyć na ramionach, tułowiu i nogach. Objawy zwykle trwają około 7 do 10 dni, choć dorośli mogą czuć pozostałych efektów, takich jak zmęczenie i ból stawów tak długo, jak dwóch tygodni.

Przyczyna

Piąta choroba jest spowodowana ludzkim parwowirusem B19 nazwie. To nie jest zlecane przez kontakt ze zwierzętami, ale jest zaraźliwa wśród ludzi. Często wszystko, co jest wymagane jest kontakt dłoni. Okres zakaźny jest, gdy obecny jest wysypka.

Diagnoza

Rozpoznanie choroby piąty jest zazwyczaj wykonane poprzez analizę w-osoby z lekarzem, ale może być również potwierdzone przez badania krwi, które wykazały wzrost białym aktywności komórek krwi ze względu na dążenie organizmu do walki z wirusem spowodowanych przez szczep B19 parwowirusem.

Leczenie

Piąta choroba jest zwykle łagodna choroba, która nie wymaga bezpośredniego leczenia. Jednakże, dla niektórych pacjentów zdiagnozowanych z przewlekłą chorobą, takich jak sierpowatokrwinkową i innych typów chorób niedokrwistości i układu odpornościowego, leczenie może być konieczne w celu rozwiązania objawów niedokrwistości. Według Klinice Mayo leczenia anemii można określić typu niedokrwistości, który jest prezentowany. Niedoboru żelaza lub witaminy anemie są traktowane z żelaza suplementów witaminowych lub podczas transfuzji krwi lub hormonów mogą być konieczne dla tych, którzy cierpią z powodu chronicznego niedoboru krwinek czerwonych. W większości przypadków, choroba piąta będzie rozwiązać na własną rękę, a w większości przypadków wysypka jest dość łagodny i nie wymaga leczenia. Niektóre osoby z osłabionym układem odpornościowym może wystąpić wysypka lub bardziej poważne objawy, w których może być wymagane przypadku hospitalizacji.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Chociaż nie ma sposobu, można całkowicie zabezpieczyć się przed chorobą w piątym, sugeruje, że mycie rąk jest najlepszym sposobem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zarażenia się warunek z dzieci lub innych osób dorosłych.

Choroba skóry, półpasiec

Półpasiec jest chorobą, która dotyka skóry wzdłuż ścieżki nerwu dotkniętych wirusem ospy wietrznej i półpaśca (VZV). To powoduje wysypkę i ból i może przekształcić się w przewlekły stan bolesnej.

Przyczyna

Po tym, jak miał ospę wietrzną, wirus staje się nieaktywny w komórce nerwowej. To powoduje półpasiec jeśli reaktywuje, lub kilkadziesiąt lat później. Jeśli nigdy wcześniej nie chorował na ospę wietrzną, nie można się półpasiec.

Czynniki ryzyka

Nie wiadomo, co powoduje, VZV, by stać się ponownie aktywne. Mayo Clinic informuje, że znane czynniki ryzyka to osłabiony układ immunologiczny i wiek, w większości przypadków występuje u osób powyżej 50 lat.

Objawy

Skóra wzdłuż ścieżki nerwu, w którym wirus ma aktywny staje się bolesne i blistery czerwony wysypki. Inne objawy to gorączka, dreszcze i zmęczenie.

Leczenie

Leki przeciwwirusowe kierować wirusa, leki przeciwbólowe i środki do stosowania miejscowego na skórę są zdrętwiałe leczenie półpaśca.

Komplikacje

Jeden bolesny powikłaniem półpaśca jest popółpaścowa, który występuje po wysypka znika. Zgodnie z Mayo Clinic, dodatkowe zabiegi, w tym trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, stosowanie leków przeciwdrgawkowych, i może być konieczne. Słuchu, wzroku i równowagi problemy są również możliwe.

Zapobieganie

Szczepionka gonty nie gwarantuje, że nie będzie się półpasiec, ale może to zrobić warunek mniej poważne, mówi Mayo Clinic.

Leki na chorobę Stargardta

Leki na chorobę Stargardta


Choroba Stargardta jest wrodzonym zaburzeniem, które powoduje zwyrodnienie plamki żółtej lub utraty widzenia centralnego, u dzieci i młodzieży. Zaburzenie zwykle dotyka mężczyzn i kobiet, w równej liczbie, a najlepsze szacunki umieścić swoją częstotliwość w jednym na 10000 lub 20000 młodych ludzi. Obecnie nie jest znane lekarstwo na chorobę Stargardta, ale jego wpływ na twój styl życia może być zmniejszone.

Czym jest choroba Stargardta?

Aż do 1990, choroba Stargardta został źle zrozumiany. W 1997 roku, jednak naukowcy odkryli jego genetyczne pochodzenie. Każdy rodzic poszkodowanemu Stargardta prowadzi "cichą" mutację genu znanego jako ABCA4. ABCA4 kontroluje przepływ witaminy A i obecnie z centralnej części siatkówki. W normalnych okolicznościach, witamina jest korzystne dla zdrowia oczu, ale staje się toksyczny przy mogą koncentrować się jednej części oka. To jest właśnie to, co pojawia się w chorobie Stargardta: tworzenie się produktów ubocznych witaminy A w środkowej siatkówki powoduje postępujące uszkodzenie, które w końcu prowadzi do częściowej ślepoty.

Diagnoza

Skutki choroby Stargardta zazwyczaj manifestują w wieku od 6 do 20. Początkowo dziecko może skarżyć się na problemy ze wzrokiem, które są zbyt słabe, aby pojawić się w standardowych badaniach. Podczas gdy te rodzaju problemy mogą mieć wiele przyczyn, może to być Twoja pierwsza wskazówka, że ​​ustawił Stargardta. Jeśli obawiasz się, że jest to przypadek, upewnij się, planować regularne egzaminy oko do śledzenia wszelkich rozwijających się problemów.

Ostatecznie Stargardta powoduje zauważalne zmiany fizyczne w siatkówce. Jeśli otrzymasz diagnozę Stargardta, to lekarz może uruchomić szereg testów w celu określenia zakresu szkody. Czasami powoduje zaburzenia naczyń krwionośnych w siatkówce przeciekać, a lekarz będzie prawdopodobnie testować na to, jak dobrze.

Progresja

Ze swej natury, choroba Stargardta jest progresywny, a to zazwyczaj osiąga maksymalne obrażenia w ciągu dekady lub tak od początku. Ogólnie, utrata wzroku jest stopniowy, aż do osiągnięcia zakresu 20/40. W tym momencie, szybki spadek wizji występuje aż wzrok w centralnej siatkówki dna pomiędzy 20/200 i 20/400. Wizja w tym zakresie spełnia definicji ślepoty prawnej.

Zmniejszanie efektów Stargardta

Chociaż choroba Stargardta nie może być zatrzymany, istnieje kilka istotnych czynników, które należy pamiętać. Po pierwsze, nawet Stargardta w najgorszym przypadku nie jest zdolny do spowodowania całkowitej utraty wzroku. To dotyczy tylko środkową część wizji, i choć zdolność widzenia kolorów może być osłabiona, widzenie peryferyjne pozostaje bez zmian. Noktowizor jest również pozostaje nienaruszony, choć pacjenci mogą mieć problemy w ruchu od jasno oświetlonych obszarach do słabym świetle. Pomoce vision jak niskiej dużych materiałów drukowanych, lampy, teleskopów i specjalnych lup są zazwyczaj skuteczne, nawet po pełnym szkoda nie została wykonana. Skonsultować się z fachowcem w celu stworzenia programu, który umożliwi maksymalne wyboru funkcji i stylu życia, w kontaktach z Stargardta.

W roku 2008, badania wykazały zagrożenie dla pacjentów Stargardta z nadmiarem witaminy wlotowych. Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma zaburzenia, należy unikać pokarmów bogatych w witaminy, aby utrzymać z szybszego tempa utraty wzroku.

Jakie są przyczyny czerwony kolor zielony Blindness?

Kolor ślepota nie jest niemożność zobaczyć kolory, jak sama nazwa wskazuje, ale zaburzenia widzenia, że ​​wpływa na to jak widać kolory. Według strony internetowej Colblindor, czerwony-zielony colorblindness lub Deuteranopia, jest najbardziej popularny rodzaj daltonizmu, dotykają 6 procent męskiej populacji. Ludzie z Deuteranopia mają trudności z rozróżnieniem czerwieni i zieleni. Istnieją dwie główne przyczyny: genetyczne i zaburzenia stożek lub brak.

Genetyka

Czerwono-zielony kolor ślepota może być zaburzenie wrodzone. Jest to cecha związana z płcią, obecny na chromosomie X recesywny, zazwyczaj przekazywana z matki nośnej do jej syna. Kobiety mają mniej niż 1 procent szans na bycie daltonizm, ponieważ prowadzą one dwa chromosomy X; na kolor ślepota stać oczywistym, zarówno jej chromosomów X musiałaby być ograniczona.

Stawki Genetic Passage

Jeśli oboje rodzice są nienaruszone, to jest niemożliwe, ich potomstwo jest daltonizm. Jeśli oba są dotknięte, ich synowie będą daltonizm; jest to również jedyny scenariusz, w którym córka może mieć wpływ. Jeśli ojciec jest zagrożone, a matka nie jest przewoźnikiem, synowie nie będzie daltonizm, ale córki staną się nosicielami. Jeśli ojciec nie ma wpływu, a matka jest nosicielką, synowie mają 50 procent szans, że jest daltonizm.

Szyszki

Czasami czerwony-zielony ślepota spowodowane nieprawidłowością czopków siatkówki. Szyszki są komórki receptorowe czytać kolory dzięki długości fal światła, co pozwala nam zobaczyć całe spektrum kolorów. Niebieskie szyszki przeczytać krótkie długości fal; Medium odczytywane przez zielone i długości na czerwono. Nieprawidłowości lub brak niektórych stożków powodować różne formy ślepoty barw.

Nieprawidłowości stożek

Dichromats są ludzie, którzy są ślepi na zielono; nie mają zielone szyszki i można odróżnić tylko 02:58 odcienie w spektrum kolorów. To nie są ludzie, którzy są zielone słabe, co trudno im odróżnić różnych odcieniach zieleni. Siedemdziesiąt pięć procent przypadków Deuteranopia spowodowanych wadami lub braku zielony wrażliwych stożków średniej długości fali w siatkówki oka.

Rozważania

Jak wiek, stopień zużycia na oczy i mózg może spowodować pogorszenie widzenia barw, a niektóre choroby mogą powodować uszkodzenie siatkówki, w wyniku ślepoty barw. Przykłady obejmują chorobę Parkinsona, zaćmy i zespół Kallmana. Lek Tiagabina, stosowany w leczeniu napadów, zmniejsza widzenie kolorów. Leber dziedziczna neuropatia nerwu wzrokowego jest chorobą dziedziczną, dotyka głównie mężczyzn, które mogą powodować zakłócenia w kolorze czerwono-zielonej wizji.

Zielony i czerwony kolor Ślepota

Zielony i czerwony kolor Ślepota


Colorblindness dotyczy niezdolności zobaczyć kolor. Prawda colorblindness jest rzadkie, jak większość ludzi jest w stanie zobaczyć pewien stopień koloru. Jednak są tacy, którzy wystąpią słabe widzenie kolorów, lub niezdolność do odróżniania niektórych kolorów. Czerwono-zielony jest najbardziej rozpowszechnioną formą niedoborem barw i zgodnie z Mayo Clinic, dotyka jedną na 12 mężczyzn północnej pochodzenia europejskiego. Choroba ta może również wpływać na samice, ale znacznie mniej powszechne, występują u mniej niż 1 procent.

Jak roboty ubogie widzenie kolorów

Oko jest podobnie do aparatu i siatkówki jest jak powłoki. Kolorowy film ma specjalnych środków chemicznych, które przekształcają światło w kolorze obrazu. Czasami chemia pogorszyć, lub zużyć, a otrzymany obraz jest zniekształcony. Siatkówka działa w ten sam sposób. Siatkówki ma stożki, które reagują na różne kolory. Ze słabym wzroku czerwono-zielone czerwone i zielone szyszki brakuje, lub nie są wystarczające, aby obraz wygląda zniekształcony.

Objawy

Istnieją różne stopnie biednego widzenia barw. Osób z łagodnym przypadku może być w stanie zobaczyć czerwony i zielony, ale nie jest w stanie rozróżnić różne odcienie każdego koloru. Na przykład, myśliwy zielony mogą wyglądać identycznie na Chartreuse. Ktoś z ciężkim przypadku może nie patrz móc zobaczyć czerwony lub zielony w ogóle, zarówno występujące w odcieniach brązu i szarości. Rodzice nie mogą zrozumieć, że dziecko jest ślepa na kolory, aż zaczyna kolory nauki i ma problem ze zidentyfikowaniem czerwieni i zieleni, lub ma problemy z rozróżnieniem tych dwóch.

Badanie i diagnoza

Najczęstszym testem dla ubogich czerwono-zielony kolor wizji wykorzystuje wielobarwne wzory kropek. U osób z prawidłową wizją, zielony obraz na polu czerwone kropki jest widoczna. U osób o słabej czerwono-zielony kolor wizji, wzory mogą pojawić słabe lub nijakie plamy.

Przyczyny

Choroba, uraz i starzenia, mogą wpływać na widzenie kolorów, ale biedny czerwony-zielony kolor wizja jest najczęściej dziedziczna. Gen jest przekazywany na chromosomie X i jest bardziej powszechna u mężczyzn. To dlatego, że matka zapewnia tylko chromosomy X, podczas gdy ojciec zapewnia albo X albo Y - dziewczęta i chłopcy XX XY. Jeśli matka przechodzi gen do jej syna, Y od ojca nie będzie zrezygnować z genu na chromosomie X. Jeśli ona przechodzi gen do jej córki, chyba że ojciec ma słabe widzenie kolorów siebie, X on zapewnia, że ​​będzie zrezygnować z gen. Córka będzie przewoźnik, ale nie będzie miał słabe widzenie kolorów.

Zalety i wady

Ludzie z biednych widzenia barw prowadzenia zdrowego, produktywnego życia, ale mogą mieć problemy z wykonywania niektórych zadań. Nie zawsze mogą wskazać pewne produkty żywnościowe lub produkty jest powiedzieć, kiedy dojrzałe przez sam widok. Mogą lub mają problemy z sygnalizacją świetlną --- zwłaszcza pojedynczych świateł, które mogą być czerwone lub żółte. Przez ludzi prawa o słabej czerwono-zielony wizji nie może posiadać pewne miejsca pracy w branży transportowej i może być wykluczone z połączenia sił zbrojnych. Brak leczenia za stan, ale ludzie mogą nosić przyciemniane soczewki wyostrzyć swoją wizję. Soczewki nie pozwalają im zobaczyć kolor, ale mogą pomóc obiekty wyróżniać się lepiej.

Co ciekawe, badania przeprowadzone przez University of Calgary Szkoły Antropologii wykazały, że zwierzęta z biednej widzenia barw może mieć jedną dużą zaletę: są lepiej widząc przez camouphlage niż zwierzęta z szerokim widzenia barw.

Symulowanie Słabe widzenie kolorów

Oko wymaga odpowiedniego światła tłumaczyć kolor. W sytuacjach słabego oświetlenia, kolory wydają się wyciszony i może nawet patrzeć szary lub brązowy. Aby poczuć, jak to jest mieć słabe widzenie kolorów, spróbuj poszukać w kolorowych obiektów pod światło księżyca lub w ciemnym pomieszczeniu.

Używa na Czerwony ryż drożdży

Używa na Czerwony ryż drożdży


Czerwone drożdże ryż jest rosnąca drożdży (Monascus purpureus) na powierzchni ryżu. Podczas gdy niektóre wczesne dowody wskazują korzyści dla pacjentów z chorobą niedokrwienną serca i cukrzycą, konieczne są dalsze badania w celu sprawdzenia tych zarzutów.

Historia

Ten styl ryż jest stosowany od roku 800 w Chinach. To był dla zdrowia pokarmowego i poprawy krążenia.

Ilość

Azjaci wykorzystać czerwony ryż jako suplement odcinkowych i zużywają od 14 do 55 gramów dziennie. W formie dodatku, 1200 mg koncentratu w proszku może być przyjmowany z jedzeniem dwa razy dziennie.

Ostrzeżenia

Chociaż niewiele interakcji lekowych zostały zbadane, eksperci podejrzewają, wiele możliwości interakcji i negatywne skutki uboczne ze względu na makijaż i procesów uruchamianych przez czerwony ryż drożdży chemicznej. Ponieważ istnieje wiele potencjalnych problemów, tych, którzy biorą leki na receptę, insuliny lub aspirynę powinny skonsultować się z lekarzem przed dodaniem go do swojej diety.

Korzyści

Istnieją mocne dowody na korzyści zdrowotne czerwonego ryżu drożdżowego z badań przeprowadzonych na ludziach, takie jak jeden opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition (patrz źródła). Okazało się, że czerwony ryż drożdży może działać, aby obniżyć poziom cholesterolu LDL. Czerwony ryż drożdży obniża również poziom triglicerydów i cholesterolu całkowitego.

Zastosowania

Czerwone drożdże ryż jest stosowany jako barwnik spożywczy zarówno w Azji i chińskich społecznościach poza Azji. Najczęściej stosuje się go w połączeniu z ryb, sera i alkoholu produktów.

Jakie są korzyści z Chin czerwony ryż drożdży?

Jakie są korzyści z Chin czerwony ryż drożdży?


Przez tysiące lat, ryż czerwony drożdże były źródłem pożywienia w wielu krajach azjatyckich. Jest łatwo dostępny w USA jako artykułów spożywczych, ale jako suplement diety czerwony ryż drożdży jest ściśle kontrolowany przez Food and Drug Administration.

Controlling Cholesterol

Jako suplement diety, ryż czerwony drożdże niedawno zwrócił uwagę w USA za to, że potencjał do obniżenia poziomu cholesterolu. Wykonana jest przez moczenie ryżu w czerwonym drożdży i fermentacji go w warunkach kontrolowanych. Miałaby zawiera wysoki poziom lowastatyny, środek obniżający cholesterol, podobnego do tych znalezionych w lek na receptę Mevocor, który jest ściśle regulowany przez FDA. Jednak większość czerwony ryż drożdży suplementy diety zostały usunięte z półek w zdrowej żywności i ogólnych sklepach, ponieważ produkt nie został jeszcze zatwierdzony do użytku medycznego przez FDA.

Choroby serca

Czerwone drożdże ryżu suplementy Uważa się, że obniżenie stanu zapalnego, które są związane z chorobą serca. Studia w Chinach i USA wykazały, że ryż jest skuteczny w rozkładaniu wielkości cząstek lipoprotein, dodatkowy czynnik ryzyka chorób serca. Dodatkowo, suplement pomaga chronić wyściółkę naczyń krwionośnych, utrzymanie ich zdrowy i funkcjonalny.

Zwiększenie Okres użytkowania

W raporcie The American Journal of Cardiology, korzyści z czerwonych drożdży ryżu w porównaniu z placebo, były przedmiotem badań obejmujących 4.500 pacjentów, w ciągu czterech lat. Badanie to wyraźnie pokazało, że jedzenie czerwonych drożdży ryżu zmniejszenie częstości akcji serca i śmierci, co zwiększa żywotność użytkowników.

Cukrzyca

Czerwone drożdże ryż również określić jako potencjalnie korzystne dla tych, którzy cierpią na cukrzycę. Badania są w toku, aby ustalić, czy dodatek może pomóc zmniejszyć objawy cukrzycy i poprawy jakości życia dla osób z chorobą.

Choroba Kawasaki Rokowanie

Choroba Kawasaki Rokowanie


Zdecydowana większość dzieci, które rozwijają chorobę Kawasaki odzyskać w ciągu dwóch tygodni i doświadczenia nie długotrwałe efekty. Aż 25 procent chorych może rozwinąć się problemy z sercem, ale odsetek ten gwałtownie spada poniżej 5 procent z szybkiego leczenia. Tylko o 1 procent przypadków okazać się śmiertelne, ale dlatego, że istnieje możliwość, trzeba wiedzieć, co się oglądać na objawy i jakie kroki podjąć, aby zapobiec natychmiastowe i przyszłe powikłania.

Objawy

Choroba Kawasaki jest również znany jako niemowlęcej guzkowe zapalenie węzłów chłonnych i zespół błon śluzowych. Takie dłuższe alternatywne nazwy wskazują, że choroba Kawasaki obejmuje spęcznienie naczyń krwionośnych na całym ciele, zwłaszcza w okolicach serca, że ​​wiele objawów choroby pociągają za sobą węzły chłonne, błon śluzowych i skóry.
Dzieci, zwłaszcza chłopcy z Azji dziedzictwa w wieku od 2 do 5, są najbardziej narażone na choroby Kawasaki. Około 4.200 dzieci USA zdiagnozowano Kawasaki każdego roku.
Jeśli Twoje dziecko prowadzi gorączka 101,3 F (38,5 ° C) przez cztery dni, może on mieć Kawasaki. Wysoki, trwały gorączka, która nie reaguje na paracetamol lub ibuprofen może również sygnalizować odrę, gorączka plamista Gór Skalistych lub szkarlatynę, więc umówić się z pediatrą jak najszybciej.
Według Fundacji Choroba Kawasaki, objawy pojawiają się w dwóch falach. Restauracje obserwować podczas pierwszej fali są
• Wysypka, zwłaszcza w okolicach narządów płciowych, nie naznaczone pęcherze
• Czerwone oczy (zapalenie spojówek)
• Czerwony, popękane wargi
• Błyszczące, cętkowany język (czyli "język truskawka")
• opuchnięte ręce z czerwonymi dłońmi
• Obrzęk stopy z czerwonymi podeszwami
• Obrzęk węzłów chłonnych

Objawy obejmują drugiej fali
• ból brzucha
• Biegunka
• Peeling skóry wokół palców
• zapalenie stawów Czasowe
• tymczasowa utrata słuchu
• Wymioty

Może niepotrzebnie, broszura KDF zauważa, "Dzieci z tych objawów są bardzo niewygodne i rozdrażnienie."
Rozpoznanie choroby Kawasaki wymaga obecności co najmniej czterech z tych objawów, a także gorączka. Nawet bez diagnostyki i leczenia, objawy Kawasaki ogólnie wyjaśnić w ciągu 12 dni.

Leczenie początkowe

Jeśli Twoje dziecko ma chorobę Kawasaki, on lub ona być przyjęta do szpitala, aby otrzymać wysokie dawki aspiryny i dożylnym gamma globulin. Aspiryna obniżyć gorączkę, a globuliny gamma pomoże zmniejszyć obrzęk naczyń krwionośnych i pomaga uniknąć problemów z sercem.
Spodziewaj się pobyt w szpitalu kilka dni, w trakcie których dziecko będzie monitorowane na rozwój problemów, takich jak nieregularne bicie serca (arytmia), obrzęk tętnicy wieńcowej (tętniaka) i zapalenie serca (zapalenie mięśnia sercowego).

Długotrwałego leczenia

Po powrocie do domu, dziecko będzie musiało kontynuować przyjmowanie małych dawek aspiryny, tak długo jak ośmiu tygodni. Twoje dziecko może również wziąć leki w leczeniu artretyzmu lub tymczasowej kontroli chorób serca.
Będziesz mieć również do monitorowania temperatury dziecka każdego dnia do dwóch tygodni i zabrać dziecko do obserwacji monitorowania jego lub serca zdrowia.

Wsparcie

KDF sponsoruje internetowego forum pt historie rodzinne, które są dostępne z głównej fundacji. Fundacja prowadzi również program KD Bridges, który pasuje rodzin doświadczających choroby Kawasaki z wolontariuszami, którzy mogą dzielić się własnymi doświadczeniami, aby pomóc rodzinom w radzeniu sobie.

Uwaga na Aspiryna

Choroba Kawasaki fakt arkusz z Mayo Clinic zauważa, "leczenie Kawasaki jest rzadkim wyjątkiem od reguły z użyciem kwasu acetylosalicylowego u dzieci."
U dzieci do 18 roku życia, zażywanie aspiryny zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a. Objawy zespołu Reye'a to wymioty, dezorientacja, omdlenia i silny ból głowy. Dzieci mogą szybko umierają z powodu niewydolności narządów, jeśli zespół Reye'a nie jest rozpoznawane i leczone w ciągu kilku godzin od wystąpienia objawów, a ocaleni często ponoszą uszkodzenia mózgu.
Nigdy nie należy podawać aspiryny lub produktu leczniczego skojarzonej zawierającej aspirynę z dzieckiem, chyba że lekarz uzna, że ​​korzyści z leczenia kwasem acetylosalicylowym przeważają nad ryzykiem.

Czerwony ryż drożdży bezpieczeństwa

Czerwony ryż drożdży jest ziołowy suplement stosowane w celu obniżenia poziomu cholesterolu. Istnieją pewne skutki uboczne związane z zastosowaniem czerwonych drożdży ryżu, jak również inne objawy stosowania dla niektórych osobników. Ważne jest, aby zrozumieć, jak bezpiecznie wziąć czerwony ryż drożdży i jakie skutki uboczne szukać przed rozpoczęciem dodatek.

O Red Rice Drożdże

Łacińska nazwa dla czerwonego ryżu drożdży jest Monascus purpureus. Nazywa się też czerwony ryż, czerwony drożdży lub Hong Qu. Jest wykonana przez fermentację rodzaju czerwonych drożdży o nazwie Monascus purpureus na ryżu. W Chinach, jest stosowany jako środek konserwujący, przypraw oraz barwnika do żywności. Czerwony ryż drożdży daje Peking Duck charakterystycznym czerwonym zabarwieniu. Jest to składnik często stosowany w sosu rybnego, pasty rybne i czerwonego wina. Jest również stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej i ma pomóc słabe krążenie, niestrawność i biegunkę.

Skutki uboczne

To nie jest całkowicie zrozumiałe, dlaczego niektóre osoby wystąpią następujące działania niepożądane i dlaczego inne osoby, nie, ale oto niektóre ze skutków ubocznych przyjmowania czerwony ryż drożdży:

ból głowy
niestrawność
wzdęcia i gaz
zawroty głowy
zgaga
ból mięśni
bóle stawów
zapalenie wątroby
uszkodzenie nerwów obwodowych

Czerwony ryż drożdży może również powodować wystąpienie miopatii. Oznaki i objawy miopatii obejmują bóle mięśni, osłabienie i podwyższony poziom kinazy kreatynowej. Innym negatywnym skutkiem ubocznym czerwony ryż drożdży może być rozwój rhabdomyolis, rozbicie tkanki mięśniowej, które mogą prowadzić do niewydolności nerek. To bardziej ciężkie działanie niepożądane występuje rzadko.

Pozostałe informacje dotyczące bezpieczeństwa

Produkty drożdży Red ryżowe zawierają citrinin, który jest toksyczny produkt uboczny procesu fermentacji. Kobiety, które są w ciąży lub karmiącym należy unikać czerwony ryż drożdży. Ludzie, którzy z rozpoznaną chorobą wątroby lub którzy są w grupie podwyższonego ryzyka choroby wątroby również powinny unikać czerwony ryż drożdży. Ponadto, osoby z ostrymi infekcjami, chorobami nerek lub którzy mieli na organ do przeszczepu nie należy używać czerwony ryż drożdży. W przypadku wystąpienia bólu mięśni lub tkliwość biorąc czerwony ryż drożdży, należy natychmiast przerwać stosowanie preparatu, a sprawiają, wizytę u lekarza, aby omówić produkt i jego wykorzystanie.

Przed rozpoczęciem czegoś nowego zawsze należy skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej. Zaprzestać korzystania z tego (lub jakiegokolwiek suplementu), jeśli zauważy się zmianę w sposób czujesz lub poczuć się jak masz reakcję alergiczną.

Co powoduje czerwony obrzęk dziąseł?

Obrzęk dziąseł, które są również określane jako obrzęk dziąseł lub zapalenia dziąseł, są powszechne, ale zapobiec stan zębów, i może prowadzić do poważnych powikłań, jeśli nie jest leczone. Niektóre osoby mogą zauważyć, podczas gdy nicią dentystyczną lub mycia zębów, że ich dziąsła są czerwone i spuchnięte. Inni mogą nie zdawać sobie sprawy, dopóki dentysta higienistka stomatologiczna lub informuje ich o sytuacji.

Prace dentystyczne

Według National Library of Medicine, prace stomatologiczne i stosowanie niektórych typów urządzeń dentystycznych może być przyczyną czerwonych obrzęk dziąseł. Protezy, które nie pasują właściwie do ust może spowodować dziąsła puchną i stają się czerwone. Wypełnienia, które stają się luźne lub popękane, źle dopasowane korony i procedury, takie jak skalowanie głównego może powodować zaczerwienienie i obrzęk dziąseł.

Higiena

Zgodnie z Mayo Clinic, słaba higiena jamy ustnej jest częstą przyczyną obrzęk i zaczerwienienie dziąseł. Słabe techniki szczotkowania lub nie szczotkowanie zębów dostatecznie często po jedzenie lub picie kwaśnych lub słodkich pokarmów może pozwolić tablica budować, powodując zaczerwienienie i obrzęk dziąseł. Płytka, która znajduje się na zębach przez kilka dni zmienia się kamienia nazębnego, który może podrażniać dziąseł wokół dolnej części zęba, w wyniku czego zaczerwienienie i obrzęk.

Zakażenia

Według National Library of Medicine, infekcje jamy ustnej i zębów może być przyczyną czerwonych obrzęk dziąseł. Wirusowe lub grzybicze, takie jak pleśniawki, może powodować zaczerwienienie i obrzęk dziąseł, podniebienia lub języka. Ropień w zębie może również prowadzić do czerwonych obrzęk dziąseł i infekcji czy ropień pęka lub jest pozostawione bez leczenia.

Podrażnienie

Podrażnienie do dziąseł może być przyczyną zaczerwienienia i obrzęk, zgodnie z National Library of Medicine. Korzystanie z trudnych płyny i innych produktów higienicznych w jamie ustnej może powodować dziąsła stać się czerwone i opuchnięte. Używanie tytoniu do żucia, palenie tytoniu, picie alkoholu lub spożywanie żywności ściernych, takich jak popcorn może być również przyczyną czerwonych obrzęk dziąseł.

Warunki medyczne

Według National Library of Medicine, niektóre schorzenia może spowodować czerwony obrzęk dziąseł. Szkorbutu to schorzenie jest związane z brakiem konsumpcji kwasu askorbinowego, zwany również witaminą C i może powodować czerwone opuchnięte dziąsła. Niedożywienie jest kolejną chorobą, która może powodować dziąsła puchną i stają się czerwone.

Ciąża

Zgodnie z Mayo Clinic, zmiany w poziomie hormonów, podczas gdy kobieta jest w ciąży, może być przyczyną czerwonych i obrzęk dziąseł. Kobiety w ciąży mogą zauważyć, że ich dziąsła krwawią łatwiej i częściej niż inne w czasie ciąży czasów. Ponadto, cukrzycy ciążowej w czasie ciąży może zwiększyć ryzyko zachorowania na czerwone opuchnięte dziąsła.

Co to za choroba skóry Powoduje Red i łuszcząca się skóra?

Wysypki skórne są w wielu kształtach i rozmiarach. Mogą pojawić się plamy, zaciągniętych czerwone wypryski, swędzące pęcherze i plamy suchej łuszczącej się skóry. Większość wysypki będzie wyjaśnić w ciągu kilku dni. Niektórzy wymagają pomocy medycznej.

Znaczenie

Gdy organizm jest uczulony na coś, skóra jest często pierwszym reagować. Podczas gdy wiele wysypki są nieszkodliwe i wyjaśnić na własną rękę, wiele więcej może być bolesne, pozostawić blizny i może sygnalizować poważniejsze choroby.

Kontaktowe zapalenie skóry

Bezpośredni kontakt z czymś, co powoduje reakcji alergicznych lub podrażnienia skóry mogą powodować wzrost, czerwona, łuszcząca się skóra. Sprawcy to trujący bluszcz, dąb i Sumac, produkty gospodarstwa domowego, w tym mydła, środki czyszczące, lateks, kleje i metali, w tym biżuterii.

Egzemy i łuszczycy

Wyprysk jest formą zapalenia skóry i może powodować czerwone, łuszcząca się i swędząca skóra. Zwany także atopowe zapalenie skóry, może to chrupiący i sączące pęcherze. Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry i nieprzewidywalne, który wybucha w dowolnym momencie. To może być bolesne i kłopotliwe i może kolidować z codziennych czynności.

Pokrzywka

Pokrzywka są także spowodowane przez zapalenie skóry. Mogą być one wywołane przez reakcję alergiczną, leki lub czynniki środowiskowe. Wypukłe, czerwone lub białe, swędzenie, pieczenie i kłucie ściągacze na skórze często powodują podczas ataku uli.

Liszajec

Liszajec jest zaraźliwa infekcja bakteryjna skóry najczęściej u dzieci. Wysypka zaczyna się jako czerwone łaty i przekształciła się w większą, podobnych do grudek, czerwony, podniesiony, chrupiący, ból wysypki.

Choroba z Lyme

Choroba Lyme jest wykrywany przez czerwony "tarczy strzelniczej" wysypka na skórze. Krawędzie wokół wysypka może stać się bardzo czerwona i wychował. Wysypka mogą zanikać, ale gorączka i zmęczenie często podążać. Wymagana jest natychmiastowa pomoc medyczna.

Jak monitorować moczu Choroba

Jak monitorować moczu Choroba


Mocz jest sterylny produkt uboczny wydzielany z korpusu kilka razy dziennie. Charakterystyka moczu wskazują na dobry lub zły stan zdrowia. Dowiedz się, jak monitorować moczu na choroby w domu i klinicznie, aby chronić swoje zdrowie.

Instrukcje

1 Monitorowanie diurezy i częstotliwości. Objętość moczu może oznaczać umiarkowane problemy lub wskazać poważne problemy zdrowotne. Częste oddawanie moczu jest często spowodowane przez infekcję pęcherza lub zakażenia układu moczowego, które mogą być usunięte z antybiotykami. Częste oddawanie moczu jest również objawem cukrzycy i muszą być badane pod kątem poziomu glukozy dla dalszych badań. Zmniejszona objętość moczu może oznaczać odwodnienie. Odwodnienie występuje, gdy osoba nie pije wystarczającej ilości płynów. Niskie oddawanie moczu występuje również przy chorobach pęcherza oraz choroby nerek.

2 Przestrzegać kolor moczu. Zdrowy mocz jest jasnożółty kolor. Głęboki żółty, czerwony lub brązowy mocz jest skoncentrowany mocz. Jest to normalne dla pierwszy oddawanie moczu w ciągu dnia ciemniejsza ze względu na brak oddawania moczu w nocy. Jednakże, jeśli mocz jest stale ciemne (i dieta nie jest winowajcą) może to oznaczać infekcję. Jasne (jak woda) moczu jest wskaźnikiem dobrego uwodnienia. Konsekwentnie jasne moczu mogą być oznaką problemów zdrowotnych, jednak jak moczówki prostej.

3 Zapach moczu. Normalny świeży mocz ma lekki zapach, który pachnie bardziej jak amoniak już siedzi. Silny, cuchnące mocz, który nie jest spowodowany przez dietę (szparagi, na przykład, prowadzi do cuchnącej moczu) może być spowodowana przez infekcję, najczęściej zakażenia dróg oddechowych. Słodkim zapachu moczu jest wskaźnikiem wyższego poziomu glukozy i jest wspólny z osobami, cukrzycę.

Mocz 4 Test na białko, glukoza i białe krwinki. Białko w moczu może wskazywać na chorobę nerek. U kobiet w ciąży, spójne, wysoki poziom białka może prowadzić do niebezpiecznego stanu zwanego stan przedrzucawkowy. Poziomy glukozy w moczu może być objawem cukrzycy (chociaż jedzenia produktów bogatych w cukier może spowodować niewielkie ilości glukozy w moczu). Obecność krwinek białych we krwi wskazuje ciało zwalczaniu infekcji.

Wskazówki:

  • Dieta i niektóre leki mogą powodować zmiany w moczu, objętości, koloru, zapachu i częstotliwości. Zawsze należy poinformować lekarza leków podjąć i jakieś specjalne diety przestrzegać, gdy istnieje podejrzenie choroby.

Żylna choroba vs. Tętnicze ran

Żylna choroba vs.  Tętnicze ran


Istnieją znaczące różnice między żylnej rany i rany tętnic. Pomaga zrozumieć przepływ krwi przy rozważaniu ran i urazów. Krwi prowadzi do serca przez żyły naczyń krwionośnych zwanych, a krew jest odprowadzana z serca w dużych naczyniach krwionośnych zwanych tętnic. Żylna choroba rana mieć stały przepływ ciemnym kolorze czerwony lub bordowy krwi, a rany tętnic ma jasnoczerwony krew i "zryw" krwi z rany. Istnieje kilka rodzajów otwartych ran, które mogą być albo żylnej lub tętniczej, i każdy z nich może być z łatwością obróbki. Jednak uszkodzenia żył i tętnic może być zagrożeniem życia. Zaproszenie do ratowania lub natychmiast udać się do lekarza.

Otarcia

Otarcia są prawdopodobnie jednym z najczęstszych urazów lub ran, i wynikają z skrobanie skóry z obsługi szorstkich przedmiotów lub spadnie. Szkody szkody małe żyły i naczynia włosowate powodują krwi śluzu z rany. Krwawienia żylnego rany jest zwykle minimalne. Jednakże, istnieje duże ryzyko infekcji tym żylnej rany wskutek zanieczyszczenia i bakterie może być mielone na rany. Te rany muszą być czyszczone dobrze i najlepiej zostawić otwarte do drenażu i leczyć.

Nacięcia

Cięte na ciele spowodowane przez nóż, tłuczonego szkła i innych ostrych przedmiotów nazywa nacięcie. Ten rodzaj urazu może być albo żylnej ranę lub rany tętnicze w zależności od głębokości i uszkodzenie to miejsce rany. Pamiętaj, tętnicze rany "zrywu" jasnoczerwony krew. Aby kontrolować krwawienie, najlepiej jest zastosować bezpośredniego nacisku na ranę. Ten typ rany mogą wymagać szwów lub szwów, w zależności od głębokości rany. W niektórych przypadkach (głównie dzieci), klej o nazwie DermaBond skóry mogą zostać wykorzystane do zamknięcia rany.

Rany szarpane

Rany są przerwy lub otarcia skóry, które są postrzępione lub nieregularne. Obrażenia te spowodować więcej uszkodzeń tkanki skórnej i generalnie mają bardziej rozległe i szybkiego krwawienia. Ten typ rany mogą być albo żylnej lub tętniczej w naturze. W celu kontrolowania krwotoku zastosować bezpośredni wpływ na ranę. Jeśli rana jest na ramieniu lub nodze, zwiększania kończyny w celu zmniejszenia przepływu krwi do tego obszaru. Rany mają znacznie większe ryzyko zakażenia ze względu na mechanizm urazu rany, więc może trzeba antybiotyków.

Przebicia

Spowodowane przez pociski lub ostrym przedmiotem, jak gwoździe, śruby lub szpikulcem do lodu, rany kłute rany mogą być żylnej lub tętniczej. Rany kłute powinien być traktowany przez personel medyczny. Te rany, czy tętniczego lub żylnego, ma minimalny krwotoków zewnętrznych. Jednakże zakres uszkodzenia wewnętrznej jest nieznany, bez opieki medycznej. Nie może być krwawienie wewnętrzne, albo żylnej lub tętniczej, lub uszkodzone narządy. Zakażenie i tężcowi są inne obawy dotyczące rany kłute.

Avulsions i amputacje

Ten typ żylnej lub tętniczej rany spowodowane przez rzeczy, takich jak karabiny, ukąszenia zwierząt, maszyn ciężkich, wypadków samochodowych i materiałów wybuchowych. Avulsions są łzawienie lub przymusowe oddzielanie tkanki skórnej, który opuszcza klapę skóry wiszące otwarte. Nasilenia krwawienia i uszkodzeń zależy od głębokości i lokalizacji rany. Uszkodzenia te mają zazwyczaj ciężkich krwawień i czasami powoduje odrywania palcem, palca, ucha lub inne części, zwanej amputacji. W zależności od stopnia uszkodzenia i krwawienia krwawienie może być kontrolowana przez przykładanie stałego ciśnienia i podwyższanie zranionej kończyny. Te żylnej lub tętniczej rany zazwyczaj wymagają szwów i ściegów, aby naprawić uszkodzony obszar, ponownie przymocować część skóry lub ciała i zatrzymanie przepływu krwi.

Mold Objawy Choroba czarny

Czarna pleśń jest toksyczna forma formy, który jest identyfikowany przez swoją zielono-czarny wygląd. Czarna pleśń można znaleźć na wilgotnych przedmiotów, takich jak sufity, podłogi, izolacji, paneli i drewna, płyt gipsowo-kartonowych. Ona rozwija się w miejscach o wysokiej wilgotności lub wilgotności od zalania, przecieków, kondensacji lub powodzi. Czarny formy może prowadzić do tego, co jest znane jako czarny formy choroby. Choroba ta może powodować problemy zdrowotne, począwszy od łagodnego do ciężkiego, w zależności od długości ekspozycji.

Rodzaje

Objawy czarnej formy choroby są podzielone na etapy. Etap pierwszy, lub narażenie krótkotrwałe, jest związane z objawami takimi jak czerwony, podrażnionej lub swędzenie skóry, kichanie, bóle głowy i swędzenie, łzawienie oczu. Etap drugi, lub na i-off długotrwała ekspozycja, ma objawy jak krwawienie z nosa, nadmierne i ciągłe zmęczenie, krótkotrwałe utraty pamięci, wysypki i owrzodzenia, przewlekłe infekcje zatok i zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha i ból w stawach i mięśniach. Etap trzeci produkuje poważniejsze objawy takie jak długoterminowej utraty pamięci, utrata wzroku, uszkodzenie mózgu, raka płuc, krwawienia, a nawet śmierci.

Rozważania

Pleśń jest kwestia ochrony środowiska, zgodnie z BioSign Laboratories Corp., czyli lekarze często misdiagnose objawy jako te o czymś innym niż czarny formy choroby. Fibromialgię, przewlekłe infekcje płuc lub zatok, rozedma płuc, astma i zmęczenie są często traktowane jako przyczyny tych objawów, ponieważ objawy tych chorób są podobne do czarnej formy choroby.

Zagrożenia

Czarnej pleśni objawy mogą być większe ryzyko dla osób z niedoborów immunologicznych i przewlekłe choroby płuc. Nieleczony, objawy związane z czarnej pleśni może stopniowo gorzej, ostatecznie prowadząc do nowych schorzeń i dolegliwości, takich jak wzrost grzyba w płucach, które mogą wpływać na serce, kości, płuc, oczu, skóry, mięśni, zatok lub centralny układ nerwowy.

Rama czasowa

Objawy czarnej formy choroby doszło, gdy osoba oddycha zarodniki pleśni, które stały się w powietrzu. Nawet jeśli osoba pozbywa fizycznej formy w jej domu, mikroskopijne zarodniki pleśni może nadal być obecne w powietrzu. Objawy będą w dalszym ciągu, gdy forma jest wciąż w powietrzu, tak długo, jak wilgoci w tym obszarze nie jest kontrolowany. Urządzenia do filtrowania powietrza może pomóc usunąć zarodniki z domu. Czas trwania objawów choroby z czarnym formy waha od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od długości ekspozycji formy.

Leczenie

Czarna pleśń choroby objawy mogą być leczone poprzez unikanie zarodniki pleśni i dymu. Lekarz może umieścić osobę na albuterol inhalatora (nebulizatora) w leczeniu objawów, które mogą mieć wpływ na płuca. Steroidy mogą być również stosowane w leczeniu wielu objawów czarnej pleśni choroby. Jeśli osoba ma objawy czarny formy choroby, powinien porozmawiać ze swoim lekarzem na temat badania i leczenia.

Jak leczyć chorobę Buergera

Choroba Buergera jest stan, który pojawia się, gdy naczynia krwionośne w kończynach zostaną zablokowane ze względu na stan zapalny. W większości przypadków tętnic ma wpływ na ten stan, ale może również żyły zatkany.
Choć stan występuje najczęściej u osób w wieku pomiędzy 20 a 40, którzy również palą, więcej kobiet zdiagnozowano, jak również te ponad 50 lat.
Objawy obejmują, ale nie są do nich ograniczone, drętwienie lub mrowienie kończyn, ból podczas chodzenia i wygląd zespołu Raynauda, ​​w którym palce u rąk i nóg kolor na niebieski, czerwony, biały, gdy wystawione na zimno.
Zrozumienie, jak leczyć chorobę Buergera może pomóc zapewnić komfort dla osób cierpiących na objawy.

Instrukcje

1 Jeśli palisz, przestań! Palenia jest uważana za główną przyczynę chorób Buergera, choć jej dokładna przyczyna nie jest znana. Warunek nie jest uleczalna, ale rzucenie palenia jest obecnie uważany za jedyny sposób, aby skutecznie powstrzymać progresję choroby.

2 Unikaj ekspozycji na niskie temperatury w miarę możliwości. Ponieważ zimno naturalnie powoduje naczyń krwionośnych do umowy, aby zachować się jak ciepłe, jak to możliwe. Nosić odpowiednią odzież ochronną, w zimnie.

3 Nosić skarpetki bawełniane lub wełniane skarpety, które pozwoli stopom oddychać i otrzymać odpowiednią wentylację. Noś buty, które pasują nogi dobrze i nie powodują pęcherze lub zgaszone palce.

4 Klip paznokcie i paznokcie bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić skóry wokół paznokci. Osoby cierpiące na chorobę Buergera często rozwijać owrzodzenia, które mogą prowadzić do gangreny. Trzymaj paznokcie krótko obcięte paznokcie i tak przypadkiem nie porysować się i spowodować obrażenia skóry, które mogą być trudne do wyleczenia i prowadzić do infekcji.

5 Nosić miękkie wkładki, które pomogą chronić nogi i zawsze nosić ochronne nakrycia stóp. Nie chcesz iść pieszo około boso lub w skarpetkach, bo prawdopodobieństwo podwyżek szkody.

Wskazówki:

  • Należy pamiętać, że choroba Buergera może prowadzić do powikłań, takich jak skrzepy krwi w nogach i owrzodzenia lub otwarte rany na kończynach. Natychmiast leczyć rany. Zasięgnąć porady lekarza w przypadku bólu lub nowe objawy.

Dlaczego moja twarz zmieni kolor na czerwony podczas ćwiczeń?

Dlaczego moja twarz zmieni kolor na czerwony podczas ćwiczeń?


Po prostu biegł przez pół godziny lub grał mecz tenisowy. Być może już zastrzelony kilka koszy z kumplami lub umieścić w wielkim treningu na siłowni. Teraz twoja twarz jest żenująco czerwony. Dlaczego?

Wyjaśnienie fizjologiczne

W skrócie, zaczerwienienie to znak, że organizm stara się ochłodzić się. Twoje serce pompuje szybciej podczas treningu, wciskając krwi w górę do głowy (mózgu), gdzie jest to potrzebne. Twoje ciało zaczyna się obracać na jego mechanizm chłodzenia, aby pozbyć się nadmiaru ciepła generowane. Potu i powierzchniowe naczynia krwionośne rozszerzają się, aby rozproszyć trochę tego ciepła. Jest to zaczerwienienie na twarzy, które można zobaczyć i poczuć.

Powodem do niepokoju?

Znasz swoje ciało lepiej niż ktokolwiek inny. Jeśli obawiasz się, że zaczerwienienie jest czymś więcej niż tylko zwykłej metody chłodzenia w dół, skontaktować się z lekarzem. W międzyczasie, że z zaczerwienieniem w pozytywny sposób. Jeśli to nie nastąpi, twoje ciało będzie przegrzewać i podkreślić swoje organy.

Trądzik różowaty

Jednym z możliwych sprawcą zaczerwienienia twarzy może być różowaty, zapalna choroba skóry, które mogą się gwałtownie przegrzaniem wywołanej wysiłkiem. Dermatolog może zdiagnozować ten warunek.

Wypić

Pamiętaj, aby nawilżyć. Nawet jeśli nie dostaniesz się zbyt czerwona, to dobry pomysł, aby pić dużo wody przed treningiem. Pobyt dobrze nawodniony może pomóc złagodzić zaczerwienienie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Innym sposobem, aby uniknąć zaczerwienienia jest do ograniczania intensywności treningu. Jeśli nie pracować tak ciężko, nie dostaniesz jak czerwony. Praca w chłodniejszym miejscu, pomoże też. Ponadto, upewnij się, że potrzeba czasu, aby ochłodzić prawidłowo. Pomoże to uczynić zaczerwienienie zniknie, zanim jeszcze osiągnie prysznic.