adcov.com

levalox krew z odbytu

O odbytnicy krwawienie u młodych kobiet

O odbytnicy krwawienie u młodych kobiet

Krew z odbytu jest przerażające rzeczy, aby zobaczyć--jeśli wystąpi krwawienie z odbytnicy ci powinny skonsultować się z lekarzem jak najszybciej. Krew z obszaru jest często ze względu na warunki, które nie są niebezpieczne, ale problem może być wskazówką, że dzieje się coś poważniejszego. Ryzyko, że krwawienie z odbytnicy jest znak raka zwiększa się z wiekiem, więc kobiety w wieku poniżej 40 są mniejsze ryzyko niż starsze kobiety lub starszych mężczyzn.

Źródła

Krwi, które można zobaczyć na papier toaletowy lub w toalecie mogą pochodzić z różnych obszarów przewodu pokarmowego. Jeśli to jest czarny i smoliste lub fioletowym kolorze, jest to prawdopodobnie pochodzących z obszar krwawienia dalej do przewodu pokarmowego, ponieważ krwi zmieni kolor z wiekiem i trawienie. Świeża krew czerwona, z drugiej strony, jest prawdopodobnie z bliżej do odbytnicy lub z zewnątrz odbytu.

Zewnętrzne przyczyny krwawienia

Pale, które są również znane jako hemoroidy są naczyń krwionośnych wokół odbytu, która może pęknąć podczas ty iść do toalety, produkujących świeżej krwi. Inne miejscowe warunki obejmują szczeliny odbytu, które są łzy w skóry okolicy i przetok odbytu, które są mało otwarte połączenia między skórą a wnętrza jelita grubego.

Wewnętrzne przyczyny krwawienia

Dalej do jelit krwi mogą pochodzić z polipów, które są małe przyrosty wewnątrz jelita grubego, lub uchyłki, które są małe wybrzuszenia na jelita z naczyń krwionośnych, które mogą pęknąć. Ryzyko raka jelita grubego u kobiet poniżej 40 jest 1 w 1630 roku, zgodnie z NHS, ale to wznosi się stromo do 1 w 145 po 40 roku życia. Mimo, że ryzyko zachorowania na raka jest stosunkowo niska, należy zawsze zasięgnąć opinii lekarza, jeśli masz krwawienie z odbytnicy. Odpowiednie leczenie poprawi różnych warunków. Jeśli masz zapalenie żołądka i jelit, które jest kolejną potencjalną przyczynę krwawienie z odbytnicy, potem antybiotyk może pomóc go oczyścić.

Odpowiednie warunki istniejące lub leki

Kobiety, które biorą narkotyki takie jak warfaryna lub kwas acetylosalicylowy mają zwiększone ryzyko krwawienie z przewodu pokarmowego, ponieważ podczas gdy leki te są korzystne dla zmniejszenia ryzyka niebezpiecznych zakrzepów krwi, oni również krwawienie bardziej prawdopodobne. Przewlekłych chorób, które wpływają na jelita, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego, także mogą przynieść krwawienie z odbytnicy jako objaw, a te wydają się mieć wpływ na ludzi w wieku około 15-30, z młodych kobiet bardziej dotknięte chorobą Leśniowskiego-Crohna niż młodych mężczyzn.

Objawy towarzyszące

Kobiet z odbytnicy krwawienie również mogą mieć swędzenie po okolicy, jeśli mają one Pale. Ból podczas chodzenia do toalety może wystąpić z różnych warunków, w tym szczeliny odbytu i przetoki odbytu. Inne objawy, które powinny być brane poważnie gdy krwawienie z odbytnicy występuje to obecność anemii i jeśli twój taborety i pokarmowego zdrowia zmieniła się w ciągu ostatnich sześciu tygodni.

Alkohol i krwawienie z odbytu

Długotrwałe stosowanie alkoholu powoduje stopniowy rozkład narządów i układów organizmu. Wewnętrznego uszkodzenia ciała jest często niezauważone aż powoduje objawy. Alkohol może doprowadzić do tworzenia warunków, które powodują krwawienie z odbytu. Krwawienie z odbytnicy z powodu długotrwałego używania alkoholu jest oznaką uszkodzenia jednego lub więcej narządów lub układów.

Krwawienie z odbytu

Krwawienie z odbytu jest krwawienie z dolnego okrężnicy lub odbytnicy. Może wystąpić krew w stolcu, krew na papierze toaletowym podczas wycierania lub krew w muszli klozetowej. Taka krew będzie się zmieniać od jasnej czerwieni do ciemnego bordo. Kolor krwi będzie zależeć od tego, gdzie jest początek w ciała. Jasnoczerwony krwi wynosi często od źródła zamknąć odbytnicy, takiego jak na hemoroidy. Ciemny bordowy lub czarny krwi jest zwykle ze źródła głębszego w organizmie, jak narządu wewnętrznego. Krwawienie z odbytu mogą być wywołane przez wiele różnych miejscach. Leczenie krwawienie z odbytu obejmuje traktowanie przyczyny krwawienia.

Alkohol

Alkohol nie bezpośrednio powodować krwawienie z odbytu. Długotrwałe stosowanie alkoholu powoduje szkody, które mogą powodować krwawienie z odbytu. Alkohol może powodować raka, problemy żołądkowo-jelitowe, a nawet uszkodzenie wątroby. Krwawienie z odbytu jest objawem wszystkich tych chorób. Ograniczenie picia lub unikanie alkoholu może zapobiec wystąpieniu choroby, które powodują krwawienie z odbytu. Jeśli krwawienie z odbytu, należy poinformować lekarza o swoim spożywania alkoholu. Ograniczania lub rzucenie picia może pomóc zmniejszyć wszelkie krwawienie z odbytu.

Rak

Nadużywanie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na raka jelita grubego i odbytnicy. Krwawienie z odbytu jest objawem raka okrężnicy lub odbytnicy. Szkody alkohol okrężnicy i odbytnicy, powodując podrażnienie. Guzy lub owrzodzenia zwane zmiany na okrężnicy lub odbytnicy powodować krwawienia. Krwawienie często zaczynają małe i zwiększyć jak rak będzie leczona.

Problemy żołądkowo-jelitowe

Alkohol powoduje problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka i wrzody. Stała biegunka podrażnia jelita grubego, odbytnicy i jelita. Podrażnienie stała może powodować krwawienia wrzody i nowotwory w swoich narządów. Alkohol podrażnia również wyściółki w żołądku i jelitach. Jako podszewka załamuje, twoje kwasy trawienne uszkodzić narządy. Wrzody występują w żołądku i jelitach, gdy okładzina została naruszona. Wrzody są ranami na swoich organów, które mogą powodować krwawienie wewnętrzne. Krwawienie z powodu wrzodów lub stałego podrażnienia zostanie wydalony za pośrednictwem odbytnicy.

Choroby wątroby

Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia Krajowej Izby Rozliczeniowej dla alkoholu i narkotyków informacji, ponad 2 miliony Amerykanów cierpi na choroby wątroby związane z alkoholem. Długotrwałe stosowanie alkoholu może powodować zapalenie wątroby lub marskość wątroby. Zapalenie wątroby zapalenie wątroby. Marskość nieodwracalne bliznowacenie wątroby. Nieleczony, oba warunki mogą powodować owrzodzenia, które krwawią, a nawet raka wątroby. Jeśli wątroba jest uszkodzona i krwawienie może wystąpić krwawienie z odbytu.

Rozważania

Profilaktyka i wczesne dykcja są ważne do leczenia poważnych chorób, takich jak choroby wątroby i raka. Powiadom lekarza o spożywaniu alkoholu. Wiedząc o swoich zwyczajów picia lepiej włączyć się do lekarza, aby odkryć dlaczego występują krwawienie z odbytu.

O krwawienie z odbytu i Choroby wątroby

Krwawienie z odbytu może być objawem wielu różnych warunkach i zawsze powinny być sprawdzane przez lekarza. W zależności od sposobu, w jaki pojawia się, krwawienie z przewodu pokarmowego, może pochodzić z różnych części ciała, a wynikać z szeregu warunków podstawowych. Jedną z możliwych przyczyn poważne krwawienie z odbytnicy jest żylaków przełyku, które wskazują na marskość wątroby, niebezpiecznej i potencjalnie śmiertelnej choroby, które powinny być natychmiast leczone przez lekarza.

Znaczenie

Krwawienie z odbytu mogą być objawem wielu różnych chorób. Często, to będzie pierwszy zauważył jak krew widziana w wypróżnień, a od czasu do czasu jako pewnego rodzaju ciemnym czarnym stolcu nazwie smoliste stolce. Krwawienie z odbytu jest objawem krwawienia gdzieś w przewodzie pokarmowym i zawsze wymaga porady u lekarza specjalisty, jak tylko to możliwe.

Efekty

Łagodne krwawienie z przewodu pokarmowego, może pozostawać przez dłuższy okres czasu, o ile nie wykryte podczas badania za pomocą badania Hemoccult, który jest sposób wykrywania małych ilości krwi w stolcu. Łagodne krwawienie w ciągu dłuższego czasu może doprowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza, a przewlekłe krwawienie wyczerpują korpus żelazka. Cięższych przypadkach może objawiać się bardziej oczywistych objawów niedokrwistości, takie jak bladość, zawroty głowy, duszność i osłabienie. Jeśli krwawienie jest szczególnie duży, hospitalizacja mogą być konieczne, zwłaszcza jeśli pacjent przechodzi prądem. Hipowolemicznym występuje przy około 40% krwi organizmu zostaje utracona. Jest to poważna choroba i należy traktować natychmiast IV płynów oraz, ewentualnie, transfuzji krwi.

Rodzaje

Krwawienie może wystąpić z wielu miejsc w układzie pokarmowym, każdy z własnym przyczyny. Jasny czerwony krew w stolcu zazwyczaj oznacza krwawienie bardzo blisko odbytnicy, często z powodu hemoroidów, choć inne warunki, takie jak polipy jelita grubego lub zakażenia może również spowodować. Czarny, stolce smołowe mogą powodować krwawienie z wcześniej w systemie, ewentualnie z wrzodu, które formowało się w przełyku, żołądku, wyściółki lub dwunastnicy (pierwsza część jelita cienkiego), lub z żylaków przełyku. Żylaków przełyku, które są żylaki w przełyku, jest bardzo poważną chorobą i wskazują na marskość wątroby.

Efekty

Żylaków przełyku stanie, gdy niektóre żyły przełyku uzyskać bardzo rozszerzone, co pozwala im łatwo pękać i krwawić. Statki te rozszerzają się w odpowiedzi na nadciśnienie wrotne, który jest często następstwem marskość wątroby i chorób wątroby. Nadciśnienie wrotne występuje, gdy przepływ krwi przez wątrobę zostanie zablokowany, co spowoduje krwi być kierowane za pomocą innych żył przełyku, żołądka, ściany brzusznej i odbytnicy. Żyły te są cienkościenne, a nie zaprojektowane do obsługi wyższych ciśnień, więc pęcznieją i stają się podatne na rozerwanie. Chociaż jest możliwe, aby zamknąć te napęczniałe i uszkodzonych naczyń krwionośnych, jest często trudne do leczenia podstawowej nadciśnienie wrotne, ponieważ jest to spowodowane marskości wątroby.

Expert Insight

Marskość wątroby zdarza w wyniku długotrwałego przewlekłą chorobą wątroby, które ostatecznie prowadzi do utraty tkanki wątroby. Tkankę otrzymuje małych brodawek i regeneracji tkanki włóknistej tkanki bliznowatej. Najczęstsze przyczyny to alkoholizm, marskość wątroby typu B i C, a postęp choroby wątroby tłuszczowych, ale czasami nie ma marskość identyfikację przyczyny. Jednym z najczęstszych powikłań marskości jest akumulacja płynu w brzuchu, zwany wodobrzusze, co wiąże się z ryzykiem zakażenia. Marskość wątroby jest zasadniczo nieodwracalna, gdy zdarza się, a większość obróbki mają na celu spowolnienie progresji i leczenia komplikacji. Dla zaawansowanych przypadkach, leczenie jest tylko przeszczep wątroby.

O Witaminy, które powodują krwawienie z odbytu

O Witaminy, które powodują krwawienie z odbytu


Wykwalifikowany lekarz jest w stanie zdiagnozować wiele przyczyn krwawienia z odbytu, niektóre poważne, a niektóre dość powszechne. Diagnozy może wahać się od bolesnych hemoroidów do okrężnicy lub odbytnicy, a lekarze są przeszkoleni, aby znaleźć i leczyć przyczyny. Jednak wielu lekarzy nie zdaje sobie sprawy, że pewne wspólne suplementów i witamin może powodować lub nasilać krwawienie z odbytu.

Rozważania

Krwawe stolce są niepokojące widok, że miliony ludzi na twarz każdego ranka. Nawet zdrowi ludzie, którzy korzystają regularnie, jeść pożywne i podejmowania codziennych witamin może być zaskoczony, aby znaleźć plamy krwi w muszli klozetowej. Wśród możliwych wyjaśnień jest to, że ich ciała w reakcji na wprowadzenie pewnych suplementów lub witaminy, które mogą powodować krwawienie z odbytu.

Efekty

Kilka over-the-counter witaminy i leki ziołowe zawierają właściwości rozrzedzające krew, która może produkować wygląd krwi w toalecie. Wśród nich jest witamina E, zaznajomiony ze swoich roszczeń zdrowego serca. Uważa się, że dzienna dawka celu ochrony układu naczyniowego i pomóc w zapobieganiu raka z korzyści przeciwutleniające zdrowych. Jednakże, wraz z witaminą E krwi-serce na receptę, takich jak rozcieńczalniki Coumadin może szybko doprowadzić do ataku krwawienie z odbytu, a wielu lekarzy nie zdaje sobie sprawy z tego połączenia.

Znaczenie

Aspiryna może być inna przyczyna krwawienia z odbytu. Mimo, że aspiryna jest powszechnie traktowana jako korzystnego leku z kilkoma efektami ubocznymi, jest również dobrze znany ze swoich właściwości rozrzedzania krwi. Miliony konsumentów dbających o zdrowie pojawi aspirynę codziennie, bez konsultacji z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jest to bezpieczne.

Popularne dziś z nad-50 tłum jest substancja zwana Ginkgo biloba. Ten starożytnych dodatek ma właściwości przeciwzakrzepowe, które, jak się uważa w celu zwiększenia przepływu krwi do mózgu, płucach i innych narządów, a także w celu zwiększenia sprawności seksualnej. W rzadkich przypadkach, Ginkgo biloba został znany powodować biegunkę, nudności i wymioty, a ludzie biorąc Ginkgo biloba oraz innych suplementów rozrzedzające krew lub leki mogą zwiększać ryzyko krwawienia z odbytu i zaburzeń krzepnięcia krwi.

Nieporozumień

Czosnek kapsułki są szeroko reklamowany dzisiaj jako naturalny antybiotyk i znaczące przyczynianie się do obniżenia poziomu cholesterolu. Ale czosnek, zbyt, może powodować rozrzedzenie krwi objawy krwawienie z odbytu. Zaleca się, aby osoby z zaburzeniami i ludzi krwawienie z krwawe stolce unikać suplementów czosnku całkowicie.

Innym sprawcą krwawego odbytnicy wyładowania mogą być duże dawki witaminy C, to jest wspólne dla grypy i przeziębienia chorych do podjęcia mega dawki witaminy C, a następnie przeżyć ból brzucha, nudności, wymioty, krwawienie z odbytnicy. Zamiast ignorowanie tych objawów jako naturalny efekt zimnego wirusa, cięcie dawki witaminy C mogą przynieść ulgę i ostatecznie wyeliminować krwawienie z odbytu.

Ostrzeżenie

Możliwość poważnej choroby musi być zawsze całkowicie wykluczyć przed obwinianie witamin jako bezpośrednie przyczyny krwawienie z odbytu. Ostre objawy fizyczne, takie jak duże ilości krwi w stolcu, wymioty krwią lub ciężką skurcze i bóle brzucha są ważne sygnały, że nadszedł czas, aby zasięgnąć porady lekarza. Jednak zakazu żadnej fizycznej choroby lub choroby, możliwe jest, że krwawienie z odbytu może być spowodowany przez nadużywanie lub niewłaściwe wykorzystanie witamin.

Choroby odbytu

Choroby odbytu


Odbytnicy jest niższa częścią jelita grubego. Ponieważ otwór odbytnicy jest odbytu (jeśli kał jest wydalany z ciała), odbytnicy jest podatna na zakażenie bakteriami lub wirusami, które sprawia problemów z odbytnicy wspólnego. Niektóre typowe choroby doodbytniczego obejmują, ale nie są ograniczone do nich, wrzodów, hemoroidów, moczu i raka. Ponieważ choroby odbytnicy może się różnić w potencjał szkody, dobrze jest znać objawy dla niektórych powszechnych chorób odbytnicy więc masz pomysł jak go o naprawienia problemu.

Objawy zewnętrzne

Wiele wspólnych chorób odbytu, takich jak hemoroidy, ropnie odbytu i brodawki odbytu, mogą być postrzegane przez regularne sprawdzanie obszaru odbytu. Hemoroidów, najczęściej wszystkich chorób odbytniczych, charakteryzuje się dużą wzrostu wokół odbytu, że wybrzusza się na zewnątrz i mogą być odczuwane (czasami widoczne) wokół odbytu. Anal brodawki są widoczne gołym okiem. Ropnie są duże, wypełnione ropą, chorób bakteryjnych w okolicach odbytu, które czasami mogą powodować wysypki. Jeśli kiedykolwiek zobaczyć lub poczuć żadnego wzrostu zagranicznego na lub pod skórą, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Objawy wewnętrzne

Wspólny wewnętrzny objawem choroby odbytu problemy z wypróżnień. Wiele chorób w odbycie przyczyny blokady w niższych jelitach, powodując brak wypróżnień. Niektóre spowodować krwawienie wewnętrzne w ścianach jelit i odbytu, co prowadzi do podrażnienia. Jeśli pojawia się krew w stolcu, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli czujesz, nadęty lub masz bóle brzucha każdym razem stolec przechodzi przez odbyt oraz z odbytu, które mogą być wskazówką, że masz otwartą ranę w swoim odbycie. Ponownie skontaktować się z lekarzem od razu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zapobieganie większości typów chorób odbytnicy jest łatwe do zrobienia. Po prostu być świadomi mycie ten obszar. Twój odbyt jest jednym z największych otwory do ciała (i jeden z najczęściej używanych). Upewnij się, że do czyszczenia codziennie mydłem i ciepłą wodą. Ale nie bądź zbyt nadgorliwy. Wycierając zbyt wiele może rzeczywiście podrażnia skóry, otwarte rany i zmusić wydalanie niehigieniczne powrotem do odbytu. Jak śmieszne, jak się wydaje, kupując bardziej miękki papier toaletowy może rzeczywiście pomóc w zapobieganiu niechcianych chorób odbytnicy.

Sugestie żywieniowe

Czy nie cierpi na choroby odbytu, to jest dobry pomysł, aby jeść dobrze wyważony posiłek, który jest miękki na jelitach, a nawet bardziej miękkie wychodzi.

Po pierwsze, wyeliminowanie produktów, które są podatne na powodując biegunkę. Brzmi jak nie myślenia, ale wiele osób nie wie, wszystkie pokarmy, które obecnie nie mogą spowodować rozstrój żołądka. Obejmują one kofeiny, alkoholu, mleko, fasola, kapusta, brokuły, i sztuczne środki słodzące, sorbitol i ksylitol.

Po drugie, dodać do swojej diety błonnika i podwoić zużycie wody. Wydalanie stolca jest nr 1 sposób wydalić szkodliwe bakterie i niechcianych chorób z organizmu.

Po trzecie, jak jesz jest równie ważne jak to, co jesz. Wolniej jesz, tym bardziej bezproblemowo jedzenie przechodzi przez jelit. Ponadto, jeśli jesz w środowisku wolnym od stresu, mięśnie żołądka będzie bardziej zrelaksowany i miał więcej siły, by zrobić to, czego się robić: trawić jedzenie przez twoje ciało.

Najczęstsze schorzenia odbytu

Według Amerykańskiego Towarzystwa chirurgów okrężnicy i odbytnicy, choroba Crohna powoduje zapalenie jelit. Chociaż choroba Crohna może dotyczyć dowolnej części jelita Większość przypadków choroby Crohna obejmuje odbytu i odbytnicy osoby. Objawy to skurcze, biegunkę i odwodnienie analny. Ze względu na wzrost częstości wypróżnień, bez leczenia, może spowodować poważne utrata masy ciała, gorączka i zmiany skórne Crohna. Każda grupa może mieć wpływ na wiek, ale najczęściej, Crohna dotyka mężczyzn w wieku od 16 do 40. Chociaż przyczyna nie jest jeszcze znana, leczenie zawsze wiąże jakieś medycyny w wielu przypadkach operacji.

O przyczyny krwawienia z odbytu podczas czyszczenia

O przyczyny krwawienia z odbytu podczas czyszczenia


Jak przerażające jak to może być, widząc krew podczas wycierania nie zawsze jest oznaką czegoś poważnego. Często może być objawem lub skutkiem ubocznym stosunkowo niewielkim problemem. Jednakże, ze względu na możliwość coś bardziej poważnego, krwawienie z odbytu nigdy nie powinny być podejmowane pochopnie. Krwawienie z odbytu powinno być monitorowane, a wszelkie kwestie zaniepokojenia powinny być niezwłocznie zgłoszone do lekarza rodzinnego.

Znaczenie

Krwawienie z odbytnicy, zwane także krwawymi może spowodować trochę emocji nad praktycznie nic lub może być pierwszym objawem jakiegoś poważniejszego problemu. W większości przypadków, krew będzie z uskoku, co było spowodowane poprzez odkształcenie przejść wypróżnienia. W innych przypadkach jednak widoczne krwi może pochodzić z hemoroidów, zapalenia jelita grubego, zapaleniem uchyłków lub u innych miejscach. Najgorszy scenariusz byłby rak.

Rodzaje

Lekarz zazwyczaj rozpoczynają zbieranie dowodów do postawienia diagnozy poprzez ustalenie kwoty utraty krwi. Utrata krwi może być sklasyfikowane jako łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Łagodne utrata krwi będzie uznane, w której może być widziana tylko w tkance podczas czyszczenia lub po barwieniu wody toaletowej za pomocą kilku kropli krwi. Ludzie cierpiący na umiarkowaną utraty krwi odkryje większą ilość krwi w stolcu, co może lub nie może zawierać krzepnięcia, jak również. Ta krew będzie albo jasny lub ciemny czerwony. W najgorszych przypadkach, gdy istnieje znaczna utrata krwi duża ilość krwi zostanie wydalony ze stołka, a to może produkować inne objawy, takie jak niskie ciśnienie krwi i zawroty głowy.

Rozważania

Zakres krwawienie z odbytu zwykle dyktować procedurę stosowaną w celu zdiagnozowania problemu. W większości przypadków lekarz wszystko zacznie z historii i fizycznej. Istnieje szereg testów, które mogą być realizowane, aby określić pochodzenie krwi. Najdalej z nich, kolonoskopia, można uzyskać dobry obraz problemów dzieje się wewnątrz jelita grubego. Lekarz będzie używać wiek pacjenta oraz inne czynniki, takie jak historia rodziny, w celu określenia zakresu badań.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Plan leczenia krwawienie z odbytu może być tak proste, jak przepisując zmiękczacza stolca, aby ułatwić gojenie się szczeliny. Może być również tak złożone, jak hospitalizacja dać dożylnie płyny i transfuzji krwi pacjentowi, który jest ostrą anemię z powodu utraty krwi. W większości przypadków nie wymagają niczego to ekstremalne. Pewne problemy mogą zostać poprawione, ze zmianą diety i dodaniu suplementów włókien. Inne sprawy, takie jak ciężka uchyłków lub raka, może wymagać operacji usunięcia części jelita, które jest dotknięte.

Ostrzeżenie

Dowolny błąd krwawienie z odbytu, niezależnie niewielkie powinny być monitorowane. Nawet jeśli jest to mała kwota i to trwa kilka dni lub zatrzymuje się i zaczyna się znowu ten należy zgłosić do lekarza prowadzącego pacjenta. Dowolny odcinek umiarkowaną do ciężkiej utraty krwi powinny być zgłaszane natychmiast tak, że pacjent może być postrzegane i zdiagnozowano bezzwłocznie. Jeśli występuje znaczna utrata krwi po godzinach pracy pacjent powinien zgłosić się do lokalnego pogotowie lub zadzwonić pod numer 911 o pomoc.

Jak leczyć krwawienie z odbytu i biegunka

Jak leczyć krwawienie z odbytu i biegunka


Biegunka na więcej niż trzy dni jest znak ostrzegawczy, aby przejść do lekarza. Istnieje wiele powodów, dla których można także przekazać krew w stolcu lub dlaczego wytrzeć a papier toaletowy jest krwawa. W celu uzyskania najlepszego leczenia zarówno krwawienie z odbytu i biegunka, należy skonsultować się z lekarzem. Ciężkie warunki, takie jak choroby Crohne obejmują krwawienie i biegunka w ich objawów.

Instrukcje

1 Uwaga na kolor krwi jesteś mijania. Jest jasny czerwony lub prawie czarny? Jeśli jasny czerwony, przejdź do kroku drugiego. Jeśli nie, przejdź do kroku trzeciego.

2 Weź kąpiel lub prysznic, aby upewnić się, że krwawienie nie jest na hemoroidy (pali), które wybuchają, z powodu swojej stałej wycierania. Poczujesz straszne pieczenie wokół odbytu. Krew powinna być zauważalnie mniej po kąpieli. Na przeciw hemoroidy krem ​​może pomóc w krwawienia. Jeśli nie czujesz bólu, ale nadal mają jasny czerwony krwi pochodzących z odbytu, to może mieć wewnętrzny hemoroidy.

3 Uwaga, jeśli masz jakieś inne objawy, takie jak ciężka skurcze, śluz w stolcu, gorączka lub zawroty głowy. Jeśli zabiegi domowe lub bez recepty dla biegunki nie działa, należy skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie ma innych objawów. Jeśli nadal krwawi i to ponad 50 lub, jeśli wiesz, że ktoś z Twojej rodziny miał raka w dowolnym miejscu w ich przewodzie pokarmowym, należy skontaktować się z lekarzem jak najszybciej.

4 Zrób listę wszystkich przyjmowanych leków i ich dawek. Zawierają witaminy i suplementy, jak również, bo czasami te spotkania i może spowodować podrażnienie przewodu pokarmowego, powodując zarówno krwawienie z odbytu i biegunkę. Weź je ze sobą, kiedy się do lekarza.

5 Get endoskopii przewodu pokarmowego w przypadku lekarz nie może szybko ustalić, co jest nie tak. Czasami mogą one być wykonane w gabinecie lekarskim, ale zwykle trzeba iść do szpitala na tym teście.

Wskazówki

  • Proszę być szczery z lekarzem o tym, ile można pić alkoholu lub narkotyków rekreacyjnych. Krwawienie z odbytu i luźne stolce są chroniczny problem z alkoholików i osób zażywających heroinę.
  • Idź do lekarza, jeśli jasny czerwony krwi nagle zmienia się na tar-jak luźne stolce.
  • Niektóre produkty, takie jak buraki, kaszanka, a nawet żywność z dużą czerwonego barwnika może zamienić swoje stołki cegły czerwony lub ciemniejszy.
  • Pamiętaj, aby pić dużo wody, aby pomóc zatrzymać uwodnione lub rozcień-z napojów sportowych, aby pomóc utrzymać z coraz niebezpiecznie odwodniony.
  • Prosimy nie korzystać z tego artykułu w miejscu diagnozy lekarza.
  • Nie ignoruj ​​tych objawów. Nie pójdą na własną rękę i często są oznaki znacznie gorszym stanie.

O krwawienie z odbytu i hemoroidy

Hemoroidy są bardzo często stan zdrowia, mimo że jest kłopotliwe dla niektórych osób. Hemoroidy są obrzęk i zapalenie żyły w odbytnicy i odbytu. Znany również jako pale, hemoroidy często towarzyszy krwawienie z odbytu, świąd i ból. Jest wiele przyczyn tego stanu medycznego z ciążą lub wysiłku ze względu na zaparcia do złej diety.

Rodzaje

Istnieją dwa rodzaje hemoroidów: wewnętrzne i zewnętrzne. Hemoroidy wewnętrzne nie są odczuwalne i zazwyczaj nie powodują dyskomfortu. Ale oznaką wewnętrznego hemoroidy jest krwawienie z odbytu. Jeśli widzisz krew na papierze toaletowym lub w toalecie, może to oznaczać, hemoroidy wewnętrzne. Powierzchnia żyłach jest nietrwały, tak wysiłku przy wypróżnieniu mogą oderwać powierzchnię i powodują, że krwawienie. Hemoroidy zewnętrzne są widoczne i odczuwalne. Są one również ból. Jeśli baseny krwi i tworzy skrzep, hemoroidy mogą być bardzo bolesne.

Znaczenie

Istnieje pięć głównych przyczyn hemoroidy i krwawienie z odbytu. Najczęstszą przyczyną są problemy trawienne. Zaparcia i biegunka powodują hemoroidy. Zastrzałowy twardych stolców i powtarzane eliminacja wodnistych stolców stawia zbędnego nacisku na żyły w odbytnicy. Ciąża umieścić również nacisk na żyły podobnie jak otyłość. Nawet siedząc lub stojąc na bardzo długi czas może dodać nacisk na tym obszarze. Genetyka może również odgrywać rolę w coraz hemoroidy.

Rozważania

Jeżeli krwawienie i ból utrzymuje się w domu i nie środki poprawy sytuacji, to jest dobry pomysł, aby skonsultować się z lekarzem. Hemoroidy zewnętrzne są łatwe do zdiagnozowania. Lekarz może je zobaczyć. Hemoroidy wewnętrzne mogą być trudniejsze do wykrycia, więc odbyt jest konieczne. Lekarz wkłada palec w rękawiczce do odbytu, aby czuć się wokół. Ale czasami hemoroidy zbyt miękkie, aby zostać wykryte. W tym momencie lekarz może chcesz zrobić bardziej szczegółowe badanie odbytnicy za pomocą jednego z kilku małych zakresów dostępnych, które można zajrzeć do odbytu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dla wielu ludzi hemoroidy odejść w ciągu kilku dni. Dla ohers ponad-the-counter leki Pomoc z hemoroidów. Nie maści i kremy zawierają zazwyczaj hydrokortyzon, który jest środkiem przeciwzapalnym. W niektórych przypadkach może być konieczne operacja. Jeśli skrzepu krwi tworzy się na zewnętrznym hemoroidy, lekarz może wykonać nacięcie, które jest proste procedury. Inne zabiegi obejmują iniekcję obszarze środka chemicznego, aby zmniejszyć rozmiar hemoroidy. Inną techniką, która może być wykonane w gabinecie lekarskim jest oddanie gumki wokół hemoroidy zatrzymać krążenie tak, że hemoroidy opadają. Jedna lub dwie sekundy podczerwieni zatrzymuje się również krew z krążących na hemoroidy. Jeśli żaden z tych zabiegów działa lub jeśli masz bardzo duże hemoroidy, operacja może być konieczne. Operacja ta nazywana hemoroidektomia i hemoroidy usunięto chirurgicznie. Operację można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Hemorrhoidectomies są zwykle wykonywane na zasadzie ambulatoryjnej.

Teorie / Spekulacje

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, które są uważane zapobiec hemoroidy lub zmniejszyć flare-ups. Poprawa diety jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Jeść więcej pokarmów bogatych w błonnik, takich jak całe ziarna zbóż, zielonych warzywach liściastych, i owoce. Zwiększyć spożycie płynów każdego dnia, zwłaszcza wody. Wziąć gorącą kąpiel, aby zmiękczyć hemoroidy. Uzyskać bardziej aktywne z regularnych ćwiczeń i uniknąć siedzi na długie okresy czasu.

Przyczyną krew w stolcu

Widząc krew w stolcu Twojej lub Twojego dziecka może spowodować martwić lub skontaktuj się z lekarzem z obawy. Przyczyny krwi w stolcu zależy od ilości i koloru krwi, a także rodzaju stołek został znaleziony w. Zgodnie z Mayo Clinic i National Library of Medicine, przyczyny krwi w kale to zaburzenia trawienia i zapalenie okrężnicy lub odbytnicy.

Rodzaje

Problemy w górnej części przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka) może powodować ciemne stolce lub spóźni się szuka, a urazy lub zaburzenia swoim dolnym odcinku przewodu pokarmowego (jelita, odbytnicy) wynik w jasny czerwony krwi.

Zaparcia

Jeśli jesteś w ciąży, lub jeśli odkształcenia przy wypróżnieniu, zaparcia mogą być przyczyną krwi w stolcu. Zaparcie może również wystąpić, jeśli twoja dieta jest uboga w błonnik lub nie pić tyle wody.

Zaburzenia naczyniowe

Łza lub zator w żyłach do przełyku lub żołądka może spowodować krwawienie do przewodu pokarmowego, która jest przekazywana w stolcu i pojawia się ciemne lub smoliste.

Zapalenie

Zapalenie spowodowane refluksem przełyku lub żołądka, jak również chorób zapalnych, takich jak choroba Crohna, zespół jelita drażliwego i może powodować krew w kale.

Obrzęk

Obrzęk małych woreczków z jelit, które nazywa się zapalenie uchyłków, lub obrzęk wokół otworu odbytu (hemoroidy) może spowodować stołek mieć jasny czerwony krwi.

Przeszkody

Krew w stolcu może być wynikiem przeszkód w przewodzie pokarmowym, takich jak polipy w okrężnicy lub guzów w żołądku, okrężnicy lub odbytnicy.

Co to jest krew w stolcu to objaw?

Krew w stolcu może wyglądać czarne i smoliste lub jasnoczerwony, i można zauważyć, to albo na papier toaletowy lub w swoich odchodach. Widząc krew w stolcu może spowodować, aby czuć się zaniepokojony, ale ten objaw nie zawsze wskazują na poważną chorobę, chociaż, jeśli pogarsza się lub utrzymuje się być może trzeba do lekarza. Zgodnie z Mayo Clinic i National Library of Medicine, krew w stolcu może być objawem problemów z trawieniem lub uszkodzenia do odbytu.

Hemoroidy

Hemoroidy są wzrosty na lub wokół otworu odbytu i mogą krwawić jak przekazać wypróżnienia, co powoduje jasny czerwony krwi w stolcu.

Szczelina odbytu

Szczelina odbytu jest pęknięcie lub rozdarcie w skórze i błonach odbytu i może doprowadzić do krwawienia w stolcu.

Wrzód żołądka

Jeśli krew w stolcu jest ciemne lub smoliste, może to być wynikiem wrzodów w żołądku, zwłaszcza jeśli mają także objawy w tym ból brzucha i niestrawność.

Choroby jelit

Choroby zapalne jelit, takie jak zespół jelita drażliwego (IBS) i choroby Leśniowskiego-Crohna może spowodować czerwonej krwi w stolcu.

Polipy

Polipy są nieprawidłowe narośle w okrężnicy, i te wzrosty mogą stać się rozdrażniony i krwawić jak twój stolec przechodzi.

Zakażenia

Zakażenia przewodu pokarmowego może spowodować, aby mieć krew w stolcu, a te infekcje mogą być spowodowane przez pasożyty, bakterie i wirusy.

Na temat przyczyn krwawienia z odbytu u mężczyzn

Na temat przyczyn krwawienia z odbytu u mężczyzn


Istnieje wiele przyczyn krwawienia z odbytu u mężczyzn. Większość z tych chorób i schorzeń również powodować krwawienie z odbytu u kobiet. Istnieje jednak kilka przyczyn, które wpływają tylko mężczyzn. Większość przypadków krwawienia z odbytu, w obu mężczyzn i kobiet, nie są groźne dla życia i zazwyczaj jasne się bez leczenia. Inne przypadki mogą być bardzo poważne.

Cechy krwawienie z odbytu

Krwawienia z odbytnicy występuje, gdy krew przepływa przez odbyt, która znajduje się tuż nad odbytnicy. Dwie najczęstsze przyczyny krwawienia z odbytu są hemoroidy i szczeliny odbytu, które to może być spowodowane przez zaparcia. Inne przyczyny obejmują infekcje, uchyłkowatości, polipy okrężnicy, wrzody trawienne, zapalne choroby jelit, brak dopływu krwi do jelita cienkiego i rak okrężnicy i odbytnicy. Wszystkie te warunki mogą powodować krwawienie z odbytu u mężczyzn i kobiet.

U mężczyzn, krwawienie z odbytu mogą pojawić się w wyniku leczenia raka prostaty. Powszechnie stosowane leczenie, radioterapii, często powoduje komplikacje powstają, które prowadzą do krwawienie z odbytu. Homoseksualistów i biseksualistów są na znacznie większe ryzyko rozwoju raka odbytu, które mogą powodować krwawienie z odbytu.

Identyfikacja krwawienie z odbytu

Krwawienie z odbytu mogą przedstawiać się w różny sposób. To może najpierw zauważyłem, jak jasny czerwony krwi lub na stołku, bordo, czarne stolce smoliste stolce, plamy krwi na papier toaletowy lub krwi w muszli klozetowej. Ból może być lub może nie być związany z krwawienie z odbytu, w zależności od przyczyny. Krew może być również okultyzm, lub ukryte, w stolcu. Testy mogą być wykonywane w stolcu znaleźć krwi, który nie jest widoczny dla nieuzbrojonego oka.

Anal Rak i krwawienie z odbytu

Chociaż rak odbytu nie jest częstą przyczyną krwawienie z odbytu, to zazwyczaj występuje częściej u ludzi z osłabionym układem odpornościowym. Zarówno ludzki wirus niedoboru odporności (HIV) i wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) zwiększają ryzyko raka odbytu u mężczyzn. W związku z tym, gejów i biseksualistów są bardziej narażone na rozwój raka odbytu, ponieważ są one bardziej narażone na choroby związane z HIV i HPV.

Metody wykrywania

Wiele przypadki krwawienia z odbytu podczas zatrzymania bez leczenia i nie stanowią zagrożenia dla życia. Jednakże, ponieważ krwawienie z odbytu mogą wskazywać na poważny stan, ważne jest, aby określić pochodzenie krwawienia. Typowe metody wykrywania są na podstawie badania fizykalnego i przegląd historii medycznej, kolonoskopia, anoscopy, elastyczne wziernikowaniem esicy, trzewnych angiografii, radionuklidów skanów, przesiewowych badań krwi i stolca.

Ostrzeżenie dla pacjentów chorych na raka prostaty

Mężczyźni, którzy byli leczeni na raka prostaty trzeba być szczególnie ostrożnym, aby ustalić pochodzenie każdej krwawienie z odbytu. Radioterapia powoduje często krwawienie z odbytu, ale oczekiwania nie powinny kolidować ze znalezieniem i leczenia innych stanów, które również mogą być odpowiedzialne za krwawienia.

O krwawienie z odbytu u małych dzieci

Wiele małych dzieci wystąpić krwawienie z odbytu, a jego przyczyny różnią się od problemów, takich jak zaparcia łagodnych do bardziej poważnych zaburzeń. Krew w stolcu jest zazwyczaj do naprawienia problemu u małych dzieci. Jednak zawsze należy skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem, gdy obserwuje się krwawienie z odbytu.

Znaczenie

Krwawienie z odbytu u małych dzieci jest częstym zjawiskiem i nie zawsze wskazuje na poważny problem zdrowia. Istnieje kilka powodów, dla których krwawienie z odbytu dzieje. Miejscowe podrażnienie spowodowane przez pęknięcia, hemoroidy, polipy i / lub zapalenia są często sprawcami. Problemy te mogą być usunięte przez zmianę diety zawierają więcej błonnika, zmiękczające stolec lub różnych miejscowo kremy.
W niektórych jednak przypadkach, krwawienie z odbytu u małych dzieci może być bardziej poważne. Krew w stolcu może być wskaźnikiem infekcji jelit lub zapalenie jelit (IBD). Są to poważne zaburzenia i powinny być traktowane przez profesjonalne służby zdrowia.

Funkcje

Niewielkie ilości jasnoczerwony krew w stolcu jest główną cechą krwawienie z odbytu w małych dzieci. Krwi często pasmami wzdłuż zewnętrznej stolca. Krew może być również mieszane w stolcu lub pozostawione na łazienkę tkanki po wypróżnienia.

Identyfikacja

Jeśli krwawienie z odbytu towarzyszy gorączka, bóle brzucha lub utrata masy ciała, może to być oznaką bardziej niebezpiecznej sytuacji. Niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Jeśli te objawy nie występują, ale krwawienie z odbytu towarzyszy ból, świąd i pieczenie, hemoroidy wewnętrzne są najczęściej do winy. Sporadyczne bezbolesne krwawienie z odbytu, z krwi, przez posiew redukcyjny na zewnątrz stolca jest spowodowane przez szczeliny odbytu. To małe rozdarcie lub szczelina jest spowodowane wysiłku przeciwko twardego stolca i często występuje u małych dzieci podczas ataku zaparcia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Do zapobiegania zaparciom u małych dzieci, w ten sposób zapobiegając odbytnicy krwawienie spowodowane szczeliny odbytu modyfikacja diety może być konieczne. Dodatkowe włókna pomoże stolce przejść łatwiej i bez wysiłku. Zalecane są produkty pełnoziarniste i inne pokarmy bogate w błonnik, takich jak owoce i warzywa. Sok z suszonych śliwek jest również godne antidotum na zaparcia u małych dzieci.

W małych dzieci do 2 lat, częste zmiany pieluszek pomoże również zapobiec szczeliny odbytu. W większości przypadków, krwawienie z odbytu u małych dzieci będą leczyć na własną rękę, bez niczego więcej niż regularnych zmian pieluch i leczeniu zaparć.

Ostrzeżenie

Za każdym razem, że krwawienie z odbytnicy obserwuje się u małych dzieci, należy skonsultować się z lekarzem. Istnieją różne badania kału i rentgenowskie, które można wykonać, aby sprawdzić, niebezpieczeństw i ciężkich warunkach. Mimo, że krwawienie z odbytu jest powszechna sytuacja w małych dzieci, jak uczą się ewakuować ich wnętrzności bez wysiłku, to o wiele lepiej, niż leczyć.

O krwawienie z odbytu i Weight Loss

Krwawienie z odbytnicy, zwane także krwawymi może być łagodne lub ciężkie. Chociaż może to być po prostu ze względu na uszkodzenie, to może również oznaczać poważniejszą chorobę. W każdym razie, jeśli krwawienie z odbytnicy i masz niewyjaśniony spadek masy ciała, należy skonsultować się z lekarzem.

Cechy

Odbytnicy jest ostatni odcinek jelita grubego, który kończy się w odbyt. Ze względu na położenie i funkcję, odbytnicy może być miejscem, w którym krwawienie ze źródeł wewnętrznych lub zewnętrznych albo odkrycia. Najczęściej, krwawienie z odbytu jest na hemoroidy, zwłaszcza w przypadku krwawienia jest nieznaczna. Hemoroidy mogą być bolesne i często towarzyszy świąd. Są szczeliny odbytu Inną częstą przyczyną krwawienia z odbytu. Krew z nich jest zwykle jasnoczerwony.

Krwawego stolca, z drugiej strony, jest zazwyczaj znak bardziej skomplikowane niż hemoroidów lub szczeliny odbytu. W tym przypadku, może być bardzo stolec ciemny czerwony lub nawet czarny. Czasami nie widać krew w stolcu, ale wspólne badanie pokaże, że to tam jest.

Efekty

Jedną z możliwych przyczyn utraty masy z krwawienie z odbytu jest przewlekła biegunka, taki jaki występuje w chorobach zapalnych jelit, w tym wrzodziejące zapalenie okrężnicy i choroba Crohna. Przewlekła biegunka, mogą być jednak wskazywać na obecność nowotworu.

Niewyjaśniony spadek masy ciała, który towarzyszy krwawienie z odbytu może oznaczać, że masz guza lub polipa w okrężnicy. Polipy grudki tkanki w jelicie grubym. Choć nieszkodliwe w pierwszym, polipy mogą się w nowotworowe.

Rozważania

Połączenie krwawe stolce lub krwawienie z odbytu i niewyjaśniona utrata masy ciała może oznaczać uszkodzenie nowotworowych w okrężnicy. Jednak lekarz będzie również szukać innych objawów, w tym zmiany w funkcjonowaniu jelit, bóle brzucha lub ciśnienia i uczucie, że nie można całkowicie opróżnić wnętrzności. Podczas gdy młodzi ludzie mogą dostać raka jelita grubego, jest to o wiele częściej u osób powyżej 50 roku życia.

Identyfikacja

Jeśli zastanawiasz się, czy masz krew w stolcu, możesz mieć to przetestowane. Test ten jest nazywany hemocult, a większość lekarzy zaleca badanie to zrobić regularnie po włączeniu 40 lat.

Innym częstym badanie przesiewowe dla osób powyżej 50 lat jest kolonoskopia. Tak jak to brzmi, zakres jest używany do zbadania wewnętrznych ścianek jelita grubego. Ten test będzie na szczycie listy, jeśli masz krew w stolcu, jak to jest ostateczny sposób, aby odkryć, jeśli masz polipów lub raka jelita grubego.

Ostrzeżenie

Podczas gdy hemoroidy są najczęstszym źródłem krwawienia z odbytu, to nie znaczy, należy zignorować ten objaw. Hemoroidy są łatwe w leczeniu, ale jeśli źródłem krwawienia jest wewnętrzny --- a zwłaszcza jeśli jest to towarzyszy utrata wagi --- naprawdę trzeba porozmawiać z lekarzem o konieczności odpowiedniego testu, aby dokładnie określić, co się dzieje. Dłużej czekać trudne może być znalezienie skutecznego leczenia.

Pozytywny wynik testu na krew w kale choroby Leśniowskiego-Crohna

U pacjentów z chorobą Crohna, mogą wystąpić korzystny kału testu krwi, które wykazują krwawienie z przewodu pokarmowego. Ten rodzaj testu podawany jest w celu ustalenia, czy istnieje jakikolwiek ślad krwi w kale pacjenta.

Znaczenie badania krwi kału

Kiedy krew w kale, nie jest koniecznie widoczne gołym okiem. W związku z tym, lekarz może zlecić badanie krwi w kale lub utajoną badanie krwi. Test ten umożliwia określenie, czy krew może być wykryty w stolcu. Krwi, który jest wykrywany w tym teście mogą wykazywać lekarza w przypadku krwawienia wszędzie w przewodzie pokarmowym od żołądka do jelita grubego.

Krwawe stolce u pacjentów Crohna

U pacjentów z chorobą Crohna, zapalenia, wrzody i szczeliny odbytu w przewodzie pokarmowym mogą powodować krwawienie w okrężnicy, jelita i odbytnicy. Lekarze zamówić kału badania krwi dla pacjentów Crohna w celu sprawdzenia, czy istnieje wewnętrzne krwawienia w przewodzie pokarmowym.

Kolejne kroki

Jeśli badanie krwi w kale dodatnia zwracana jest, to lekarz będzie chciał ustalić źródło krwawienia. Zaleca obserwacji po pozytywnym procedury badania krwi w kale jest kolonoskopia.

Leczenie krwawienia wewnętrzne

Po zakończeniu kolonoskopii, lekarz może umieścić pacjenta na prednizon lub innej formy sterydów przeciwzapalnych, jeśli zostało to uznane za źródło bleeding.These leków działa w celu zmniejszenia stanu zapalnego i miejmy nadzieję zatrzymać krwawienie z przewodu pokarmowego.

Dodatkowe Przyczyny krwawe stolce

Jeśli kolonoskopia nie wyjaśnia źródła krwawienia, lekarz może zażądać dodatkowych badań. Zakażenie H. pylori w żołądku może powodować wrzody żołądka, które powodują krwawienie. Test H. pylori może być zakończona przez próbkę krwi lub kału. Inne przyczyny pozytywnego kału badania krwi leki, takie aspirynę i NLPZ lub hemoroidy.

Na temat przyczyn krwawienia z odbytu i Rib Pain

Kiedy wielu ludzi odnosi się do bólu żeber, to znaczy ból w górnej części jamy brzusznej. Ponieważ istnieje tak wiele przyczyn krwawienia z odbytu i ból w nadbrzuszu, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia dokładnej przyczyny i dostać go traktować. Prosimy nie korzystać z tego artykułu w miejscu porady lekarza. Kiedy idziesz do lekarza, upewnij się, powiedzieć, czy ból jest po prawej lub lewej stronie.

Ostrzeżenie

Każdy ból pod lub wokół klatki piersiowej w połączeniu z krwawienie z odbytu lub jasnoczerwony kolor lub jeśli wymioty, co wygląda jak fusy (suszone krwi), trzeba natychmiast wezwać pogotowie.

Rodzaje

Jeśli krew jest jasny czerwony i stały, jest to oznaką uszkodzenia wewnętrznego i trzeba iść na pogotowie. Jeśli krew jest jasne czerwone, ale tylko punkty, które zmniejszają więcej wytrzeć, to jest to najprawdopodobniej hemoroidy wewnętrzne. Ciemne smoliste stolce lub krew jest oznaką wewnętrznego krwawienia. Ból żeber może być niestrawność.

Rozważania

Jeśli niedawno miał operację lub cios w klatce piersiowej i ból i krwawienie z odbytu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli jesteś w ciąży, a potem ból żebra najprawdopodobniej niestrawność. Krwawienie z odbytnicy często się zdarza, aby kobiety w zaawansowanej ciąży.
Przewlekłe zaparcia mogą również przynieść ból w okolicy żeber z wysiłku. Krew będzie jasnoczerwony.

Nieporozumienia

Czarne stolce nie zawsze oznacza, że ​​we krwi jest w nich. Niektóre leki, takie jak Pepto-Bismol może powodować czarne stolce. Buraki lub żywność z czerwonych barwników może czasami powodować ceglasty stolce.

Identyfikacja

W celu zdiagnozowania tylko to, co jest problem i to nie jest ratownictwo medyczne, być może trzeba będzie wnieść w próbce kału. Możesz również uzyskać kolonoskopii w celu ustalenia, gdzie krwawienie jest i jeśli jest z guza lub polipa.

O przyczyn Mężczyzna krwawienie z odbytu

Istnieje wiele przyczyn dla mężczyzn krwawienie z odbytu, z których większość może również spowodować krwawienie z odbytu u kobiet. Niektóre z przyczyn są dość nieszkodliwe, a niektóre bardzo poważne. Jest bardzo ważne, aby określić przyczynę każdego krwawienie z odbytu, tak że potencjalnie poważną chorobą, może być leczony.

Funkcje

Krwawienie z odbytu odnosi się do fragmentu krwi przez odbytnicę, która znajduje się nieco powyżej odbytnicy. Chociaż krew zawiera się przez odbyt, rzeczywista źródło może być w dowolnym miejscu w przewodzie pokarmowym. Krwawienie z odbytu zwykle rozwija się szybko i jest najczęściej związane z zaburzeniami brzucha. Niektóre z najczęstszych przyczyn krwawienia z odbytu hemoroidy, szczeliny obejmują anal, infekcje, polipy jelita grubego, uchyłków jelita grubego, wrzody trawienne, zapalenie jelita i raka okrężnicy lub odbytnicy. Wszystkie te warunki mogą powodować krwawienie z odbytu u mężczyzn i kobiet.

Rozważania

Przyczyny krwawienia z odbytu, które wpływają tylko mężczyźni są związane z rakiem prostaty i stylu życia. Powszechnie stosowane leczenie raka gruczołu krokowego, radioterapii, często prowadzi do komplikacji powodujących krwawienie z odbytu u mężczyzn. Mężczyźni, którzy byli leczeni na raka prostaty z tym promieniowaniem powinny być szczególnie staranne określające pochodzenie każdej krwawienie z odbytu. Oczekiwanie, że krwawienie wystąpi tego zabiegu nie powinno uniemożliwiać badania na innych możliwych warunków, które mogą być odpowiedzialne za krwawienia. Homoseksualistów i biseksualistów, zwłaszcza tych z obniżoną odpornością, są bardziej narażone na rozwój raka odbytu, inną przyczynę krwawienie z odbytu. Należy jednak zauważyć, że rak odbytu jest częstą przyczyną krwawienie z odbytu.

Identyfikacja

Krwawienie z odbytu mogą pojawić się na kilka różnych sposobów. Jasny czerwony krwi lub na stołku, bordo, czarne stolce smoliste stolce, plamy krwi na papier toaletowy lub krwi w muszli klozetowej są najczęstsze objawy krwawienia z odbytu. Ból i dyskomfort może być lub może nie być związany z krwawieniem, w zależności od przyczyny.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ważne jest, aby określić przyczynę każdego krwawienie z odbytu, ponieważ może to wskazywać na potencjalne zagrożenie. Najczęściej stosowane metody wykrywania obejmować kolonoskopię, elastyczne wziernikowanie esicy, trzewnych angiogramów, anoscopy, radionuklidów, badania krwi oraz badanie fizykalne z przeglądu historii medycznej,

Ostrzeżenie

W rzadkich przypadkach, jasnoczerwony krwawienia z odbytnicy jest wynikiem szybkiego i silnego krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego, taki jak z wrzodów żołądka i dwunastnicy. Inną rzadką przyczyną jest wyciek krwi do przewodu pokarmowego, gdy a wybucha naczyń krwionośnych.

Na temat przyczyn krwawienia z odbytu podczas ciąży

Krwawienie z każdego rodzaju w ciąży może być niepokojące. Krwawienie z odbytu, jednak nie jest zwykle poważnym nawet w ciąży. Przyczyną może być zazwyczaj łatwo i szybko zidentyfikowane. Wiele kobiet doświadcza tej uciążliwości ciąży, i nie są to środki, które mogą być podjęte, aby go zwolnić.

Rodzaje

Najczęstsze rodzaje krwawienia z odbytu w ciąży są krwawienia z pęknięcia lub szczeliny w odbycie i krwawienie, pochodzącego z hemoroidów. Szczeliny może się zdarzyć w wyniku overstraining, ciąża spowalnia przewodu pokarmowego, co może prowadzić do zaparcia. Hemoroidy mogą być także powodowane przez overstraining. Jeśli matka w ciąży doświadcza częste wypróżnienia, podrażnienie od wycierania może również spowodować krwawienie z odbytu.

Identyfikacja

Aby ustalić, czy występują krwawienie z odbytu w czasie ciąży, upewnij się, że krew nie pochodzi z okolicy wejścia do pochwy. Być może trzeba zbadać obszar analny, jak również w celu zlokalizowania źródła krwawienia. Podczas gdy szczelina będzie czuć jak ostry, bolesne cięcia na krawędzi skóry, hemoroidy są miękkie, lumpy rósł obszar wystające z odbytu. Często są one nazywane "pale", ponieważ są one podobne do grupowania małych winogron.

Efekty

Głównym skutkiem ubocznym krwawienie z odbytu w ciąży jest fizyczny dyskomfort lub ból. Anal szczeliny mogą eliminacji nieprzyjemne, zwłaszcza jeśli występują zaparcia lub słaby jelit ruchów. Ponieważ hemoroidy są wybrzuszenia żylaki mogą powodować tarcie podczas chodzenia i ból podczas oddawania stolca i wycieranie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Najskuteczniejszym sposobem uniknięcia lub złagodzenia objawów związanych z krwawieniem z odbytnicy w ciąży jest utrzymanie prawidłowości. Proste sposoby, aby to zrobić to:

Picie dużych ilości wody Jedz zdrowe pokarmy bogate w błonnik, takich jak owoce, warzywa i całego ziarna chleba Pobierz żelaza poprzez żywności i suplementów diety na bazie
Zimne okłady lub oczaru można stosować koją ból hemoroidów. Aby uniknąć ich całkowicie, należy zrobić ćwiczenia Kegla na co dzień, jak to wzmocnić mięśnie dna miednicy i mięśnie odbytu. Aby wykonać Kegel wyginają mięśnie dna miednicy, jakby zatrzymać strumień moczu. Wytrzymaj kilka sekund, a następnie zwolnić. Wykonać kilka zestawów jednocześnie.

Ostrzeżenie

Bardzo rzadko, krwawienie z odbytu może być oznaką bardziej poważnego stanu, takich jak polipy lub nowotwory jelita grubego. Rak ten występuje tylko w 1 na 100 tysięcy do 1 na 50.000 kobiet w ciąży i jest leczyć z dobrym rokowaniem, jeśli wcześnie wykryte. Jeśli krwawienie z odbytu nie wydaje się być spowodowane przez szczeliny lub hemoroidy, skonsultować się z lekarzem do testów.

Jakie są przyczyny krwawienia z odbytu

Krwawienie z odbytu jest często ignorowane, a czasami dlatego, że ludzie przechodzą ją jak hemoroidy, a czasami dlatego, że boją się, aby dowiedzieć się, co go powoduje. Możesz myśleć, że wiesz, dlaczego widzisz krew, ale prawda jest taka, że ​​do czasu sprawdzić to przez lekarza, tak naprawdę nie wiem co go powoduje. Dowiedzieć się, dlaczego przeżywa krwawienie z odbytu może skończyć oszczędzając swoje życie.

Znaczenie

Znaczenie dowiedzieć się, co powoduje krwawienie z odbytu widzisz, jest bardzo wysoka. Krwawienie z odbytu jest istotnym objawem wielu rzeczy, które w rzeczywistości mogą być zagrożeniem życia. Krwawienie z odbytu mogą być również jedno czasu, który może się dziać z powodu podrażnienia odbytnicy lub odbytu, a nawet z powodu łagodnego hemoroidy. Ważne jest to, aby dowiedzieć się, dlaczego nie ma tam krwi, i mają problem, potwierdzone przez lekarza.

Cechy

Kiedy widzisz krew po wyeliminowaniu, czy jest starszy i ciemne, lub świeże i czerwone, to może być bardzo przerażające. Fakt, że istnieje w ogóle krwi pokazujący, czy w wodzie toaletowej, na papier toaletowy, lub na ubranie, musi być spojrzał w medycznie.
Kiedy zobaczysz ciemny krew, albo czarny, brązowy lub ciemniejszy czerwony, może to oznaczać, że nie jest krwawienie gdzieś wewnątrz, jak jelit lub przewodu pokarmowego. Może to być spowodowane przez zapalenie uchyłka, chorobą Crohna, urazu lub gdzieś w środku.
Jasny czerwony lub ciemny czerwony krwi, która wydaje się być świeża krew, może być z krwawienia hemoroidy, łza okrężnicy lub raka. Z możliwością posiadania diagnozę łagodnym problemu, takie jak hemoroidy, do posiadania bardziej poważne lub nawet zagrażające życiu problemem takich jak rak, dostając się do lekarza, tak szybko jak to możliwe, jest bardzo ważne. Inne problemy, które mogą powodować krwawienie z odbytu to zapalenie jelita grubego, Szczelina odbytu, polipy i inne bardziej rzadkich chorób, że lekarz zbada.
Określenie dokładnie, dlaczego widzisz krwawienie z odbytnicy będą musiały być oceniane przez lekarza. Testy może wykonać, aby zobaczyć, dlaczego nie ma krwawienia problemem na początku, może obejmować badania krwi, kolonoskopia, Anoscopy i badanie lekarskie. Nie mogą być inne badania sugerują, jeśli będzie on widzi potrzeby szukać dalej.

Efekty

Krwawienie z odbytu może wypełnić swój umysł ze strachu i że chce się ignorować fakt, że nie ma problemu. Nie wolno do tego dopuścić. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, jeśli wystąpi krwawienie z odbytu, to aby zobaczyć się z lekarzem. Nawet jeśli coś jest poważnie nie tak, wczesna diagnoza oferuje więcej opcji niż później diagnoza robi.
Nawet jeśli krwawienie z odbytu jest z hemoroidy, dbanie o nią od razu pomoże zapobiec jego staje ciężkie lub zakrzepowe, które mogą wymagać operacji.

Nieporozumienia

Jeden błędne przekonanie, że ludzie mają, jest to, że jeśli jest to rak, zawsze znajdzie się we krwi. To nie jest przypadek. Jelita grubego lub raka odbytnicy może faktycznie nie wykazują żadnych objawów. Innym nieporozumieniem, że niektórzy ludzie mają to, że hemoroidy odejdzie na własną rękę. Czasami jest to prawda, ale prawie zawsze jest co najmniej mało rzeczy, które należy zrobić, aby pomóc leczyć hemoroidy. Nawet zmiany w diecie będzie różnica.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Kiedy widzisz krew, czy jest czerwony lub czarny, szukać pomocy u lekarza. To może być rzeczą, która skończyć oszczędzając swoje życie. Przynajmniej będzie podjęcie kroków w celu zapobiegania mały problem z coraz większym problemem. Przejęcie kontroli swojego zdrowia oznacza podejmowanie oznak złego stanu zdrowia poważnie, i działając na nich. Jeśli widzisz, krwawienie z odbytu, brać go poważnie.

Jak powiedzieć różnica w męskich i żeńskich krew czerwona papuga ryba?

Jak powiedzieć różnica w męskich i żeńskich krew czerwona papuga ryba?

Blood red parrot ryby są członkowie rodziny pielęgnicowatych ryb i posiadają wsobnych deformacji kręgosłupa, który nadaje im charakterystyczny, papuga, jak profil. Krew czerwona ryba został opracowany przez hodowców i hobbystów, według strony internetowej zwierząt świata. Ponieważ oni są hybrydą, są one krajowych i tylko w akwariach. Mężczyzna i kobieta tego gatunku często są tak podobne że są niemożliwe do odróżnienia; Jednak istnieją wskazówki, które mogą pomóc płeć jako papuga ryba.

Instrukcje

• Zbadanie płetwy grzbietowej i odbytu. Jeśli płetwy są zaokrąglone, ryby jest kobieta, mówi Petfish.net. Jeśli papuga ryba ma wskazał płetwy grzbietowej i odbytu, ryba może być mężczyzną lub kobietą.

• Wygląd w innych cech ciała ryb. Fishkeeping.co.uk stronie internetowej mówi, że krew czerwona papuga ryba mężczyźni często mają bardziej wyraźne oddzielenie głowy i ciała. Kobiety mogą mieć mniejsze talerze gill i wszelkie deformacje wargi może być mniej widoczne niż w męskiej krew czerwona papuga ryba.

• Bada krew czerwona papuga ryba podczas tarła. Strony świata zwierząt wskazuje, że mężczyzna jest bardziej kolorowa podczas tarła, wyświetlanie więcej różu na gardle i za skrzela.

• Obserwować zachowanie ryb. Petfish.net informuje, że mężczyzna parę pokryte będą kopać gniazdo w żwirowe dno, podczas gdy samica patrole obwód gniazdo. Gdy jaja są składane, kobieta będzie zajmować gniazdo i mężczyzna będzie chronić go od zewnątrz.

Co to jest psi przetoki odbytu?

Co to jest psi przetoki odbytu?

Przetoki Okołoodbytnicze jest również znany jako psi czyraczność odbytu i najczęściej występuje u starszych psów. To może powodować nieprzyjemne objawy takie jak ból, świąd i ropną wydzielinę wodnisty z przetoki. Jeżeli pies rozwija objawy przetoki odbytu, lekarza weterynarii powinny być konsultowane dla właściwej diagnozy i planu leczenia.

Identyfikacja

Według strony internetowej Go zwierzęta Ameryki przetoki odbytu jest powstawanie nieprawidłowych kanału między skóry odbytu i kanału odbytu. Przetoki może produkować stałego przepływu ropy, który podrażnia skórę.

Objawy

Warunek jest bardzo bolesne dla psów. Oprócz bólu najczęściej związane z przetok odbytu u psów objawy świąd, podrażnienie skóry wokół odbytu i anal dyskomfort. Przetoki Okołoodbytnicze psów charakteryzują się wielu odprowadzanie zmiany chorobowe i owrzodzenia wokół odbytu. Inne objawy, które mogą rozwijać u psów, które mają to biegunka, zaparcie, czerwony krew przechodzi przez odbyt, ból przy defekacji, wstążka stolce, lizanie odbytu, ropa odbytu, przetoki Okołoodbytnicze faul zapach, zwiększone defekacji, scooting, utrata masy ciała i niski ogon przewozu.

Diagnoza

Rozpoznanie przetoki Okołoodbytnicze psów może zależeć od wyników badania fizykalnego i historia zdrowia psa. Biopsja skóry a także kultury badania mogą być wykonywane w celu potwierdzenia warunku.

Leczenie

Leczenie przetoki odbytu psów mogą obejmować takie jak prednizon stanu zapalnego, jak również leków immunosupresyjnych kortykosteroidy. Dobre nawyki oporządzanie konia są również ważne dla psów z przetoki odbytu. Utrzymanie włosów przycięte wokół obszaru dotkniętego i czyszczenia zmian z jodu może pomóc w kontroli objawów. Psy, które nie reagują na leczenie może poddać się operacji, aby rozwiązać ten problem. Podobnie jak inne rodzaje operacji operacji przetoki Okołoodbytnicze niesie ze sobą pewne zagrożenia. Najczęstsze powikłania z chirurgii odbytu to powrót przetok, nietrzymanie stolca, ból i skurcze podczas gdy stara się oczyścić (parcie) i trudności defekacji.

Rozwiązanie do zapobiegania

Przetoki Okołoodbytnicze psów jest chorobą przewlekłą, która może być nawet z leków i chirurgii. Ten warunek muszą być zarządzane na co dzień, bo to nie ma lekarstwa. Właściciel psa może pomóc Radą jej lekarz weterynarii i utrzymanie psa w okolicy odbytu, czyste i zadbane.