adcov.com

leki antybiotyki na trądzik doustne

Czy Antybiotyki Poprawa trądzik?

Czy Antybiotyki Poprawa trądzik?

Jak Trądzik Formularze

Formacja Trądzik jest bezpośrednio związane z gruczołów łojowych. Pory są małe fragmenty na oleju. Włosowych są połączone z gruczołów łojowych, które wytwarzają sebum, który jest wykorzystywany do utrzymania powierzchni skóry tłustej. W zdrowej skóry, pory są otwarte, więc sebum może wyjść na powierzchnię. W chorobowo skórę, zatykają porów z martwych komórek skóry. Te bloki sebum, które umożliwia wzrost bakterii i zarażać obszar. Powstały zmiana nazywana jest pryszcz, najczęstszą formą trądziku. Torbiele i guzki są ciężkie postacie trądziku.

Przyczyny trądziku

Jedną z głównych przyczyn trądziku hormony. W okresie dojrzewania, hormony zwane androgenami powoduje gruczoły łojowe, aby powiększyć. Można to kontynuować w dorosłość, zwłaszcza podczas cykli miesiączkowych. Stres, leki, kosmetyki i czynniki dziedziczności może również powodować trądzik. Dieta nie jest przyczyną trądziku, choć dla niektórych, niektóre reakcje alergiczne na żywność może powodować epidemie. Dermatolodzy naprawdę nie wiem, dlaczego niektórzy ludzie mają gorsze ognisk z trądzikiem niż inne.

Antybiotyki na trądzik

W ciężkich przypadkach, zmiany mogą wybuchnąć na plecach, szyi, rąk i nóg. Antybiotyki zmniejszyć bakterii wokół mieszka włosowego i zmniejszyć stan zapalny. Wspólne antybiotyki są tetracyklina, minocyklina, doksycyklina, erytromycyna, trimetoprim i azytromycyna. Działania niepożądane są zazwyczaj minimalne, ale nie może być lek interakcje. Najczęstszym działaniem niepożądanym jest zdenerwowany brzucha, który osiada w ciągu kilku dni. Unikaj ekspozycji na słońce w godzinach szczytu. Niektóre kobiety mogą doświadczyć pochwy drożdże, a antybiotyki mogą zakłócić działanie pigułek antykoncepcyjnych.

Jeśli lekarz przepisze antybiotyki, oczekiwać, aby je przez co najmniej kilka miesięcy przed widząc wyniki. Może to być konieczne włączenie do wymaganego roztworu do stosowania miejscowego. Jeśli torbiele są głębokie, antybiotyki nie mogą całkowicie wyeliminować te zmiany.

Lekarz może podjąć decyzję, aby spróbować Accutane, mocniejszy lek, który jest uważany za wszystkie inne zawiodły ustnej. Accutane jest niebezpieczne dla kobiet, które mogą zajść w ciążę lub są w ciąży. Stosowany jest pod ścisłym nadzorem.

Jakie leki mogą wpłynąć antykoncepcyjne doustne?

Jakie leki mogą wpłynąć antykoncepcyjne doustne?


Kobiety uzależnione od doustnych środków antykoncepcyjnych działać konsekwentnie, bez wyjątku. Ale inne, często stosowane leki mogą zmieniać skuteczność pigułek antykoncepcyjnych. Jak możesz być pewien, że inne leki na receptę jest bezpiecznie zabrać ze swoimi pigułki antykoncepcyjne? Istnieją cztery rodzaje leków, które mogłyby kolidować z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi.

Antybiotyki

Niektóre antybiotyki mogą zakłócać działanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Zgodnie z 1 listopada 1999, artykuł w czasopiśmie American Family lekarza "Rifampina (Rifadin) jest jedynym antybiotykiem, który okazał się ... znacznie zmniejszyć skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych." Jednak badania wskazują również, że na ampicylinę, amoksycylinę, metronidazol (Flagyl) i tetracykliny mogą być związane z doustnej antykoncepcji zawiodła.

Migrena leki

Topamax, lek przepisany migreny, a także napadów ", mogą również środki antykoncepcyjne mniej skuteczne w Topamax dawkach 200 mg i więcej", zgodnie z Epilepsy Foundation of America.

Zajęcia leki anty-

Niektóre leki przeciwpadaczkowe może znacznie zwiększyć ryzyko dla nieplanowanej ciąży, w tym karbamazepina (Tegretol), fenytoina (Dilantin), fenobarbital, prymidon (Mysoline), etosuksymid (Zarontin) i troglitazonu (Rezulin), według amerykańskiego lekarza rodzinnego. Jak podano powyżej, Topamax może również zakłócać pigułki antykoncepcyjne.

Dziurawiec

Grudnia 2003 Badanie opublikowane w British Journal of Pharmacology wykazały, że u kobiet przyjmujących zarówno niskiej dawki tabletek antykoncepcyjnych i dziurawiec, w połowie cyklu "epizody krwawienia wzrasta," powodując trudności w antykoncepcji doustnej następujące procedury, które mogą "poprawić ryzyko niechcianych ciąż. "

Ostrzeżenie

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem i farmaceuty z pytania o leki przepisuje.

Nigdy nie należy przyjmować leki, które zostały przepisane dla kogoś innego.

Nie wolno przerywać stosowania leku, który został przewidziany dla Ciebie bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Leki naturalne na trądzik domowe

Leki naturalne na trądzik domowe


Zgodnie z Acne.org, trądzik jest chorobą skóry, często w młodzieży spowodowane przez zapalenie gruczołów mikroskopowych na ciele, które wydzielają substancji oleistej. Trądzik to nie tylko kłopotliwe, rytuał przejścia dla nastolatków. Jest to spowodowane przez infekcje bakteryjne, które mogą być leczone łatwo. Lekarze mogą przepisywać myje twarzy i kremy, ale istnieje kilka domowe leki, które są równie skuteczne.

Sugestie Maseczka

10acne.com, Internecie źródło informacji trądzik, oferuje mnóstwo pomysłów na pozbycie się trądziku bez wizyty u dermatologa nigdy. Ich sugestie to:

Dieta, sen i ćwiczenia - O zdrowej skóry zaczyna się o zdrowe ciało. Zrównoważonej diety, spanie co najmniej siedem godzin na dobę, a regularne ćwiczenia będzie zachować wszystkie funkcje na optymalnym poziomie. Przed próbą którykolwiek z pozostałych leków lub maski domowej roboty, spróbuj diety, snu więcej i ćwiczenia i stosując niewielką ilość alkoholu do dotkniętych obszarów.

Maska owsiane twarzy - akty owsiane jak bardzo skuteczny peeling, czyszczenie zabrudzeń złowione głęboko w porach skóry. Wchłania się również olej z gruczołów potowych, upewniając się, że nie ma miejsca na trądzik rozwijać. Po zastosowaniu maski płatki owsiane, zawsze spłukać zimną wodą. Przyczynia się to do umowy pory i ograniczyć dalsze bakterie z coraz w.

Miód i jabłko pasta - zacierania jabłka i mieszając w równych częściach miodu wykazano, aby oczyścić i chronić twarz przed zagrożeniami z trądzikiem. Zostaw jabłko i pasty miodu na tym terenie przez co najmniej 15 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. Spowoduje to otwarcie porów w górę, pozwalając pasta pozostałości jabłko i miód wejść i chronić pory przed dalszym zakażeniem bakteryjnym. 10acne.com radzi robi to trzy dni w tygodniu.

Acne-Walka ziołowych suplementów

Chociaż istnieje wiele domowych receptur i środki dostępne, istnieje bogactwo ziołowych suplementów dostępnych dla tych, którzy chcą zredukować trądzik na skórze. Zioła te obejmują:

Tea Tree Oil - Według MayoClinic.com, olejek z drzewa herbacianego mówi się tak samo skuteczne jak nadtlenek, bez wszystkich opartych chemicznie szkodliwych skutków ubocznych. Olejek z drzewa herbacianego jest destylowany z parą liści australijskiego Melaleuca alternifolia uprawianych i jest przeznaczony do dodania do herbat i pili. Jest to zioło i oczyszczanie może wydawać się rzadkie znalezisko, ale można kupić w kilku sklepach, takich jak łańcuch aptek Walgreens i CVS.

Żel z aloesu - Aloe jest pełna właściwościach antybakteryjnych. Wielu ludzi zapomina, że ​​trądzik jest infekcja bakteryjna i powinny być traktowane z rozwiązań antybakteryjnych. Aloes należy stosować obficie na terenach zakażonych i jest bezpieczną alternatywą dla nadtlenku lub inne leki na trądzik.

Milk Thistle - Ostropest jest niesamowitym suplementem detoksykacji do każdego ciepłego napoju. Oczyszcza ciało oleju, który powoduje trądzik w pierwszym miejscu i jest uwalniany z organizmu przez wydalania. Ponadto, również wykonuje się z nim wielu szkodliwych bakterii występujących w przewodzie pokarmowym tak, że utwardza ​​się więcej niż trądziku.

Oczyszczanie Witaminy

Oprócz tych środków i suplementów ziołowych, być na poszukiwania witamin ciężkich w przeciwutleniacze, znane również jako "oczyszczających witamin."

Witamina A zmniejsza wydzielanie sebum, oleistą fundament trądzik. Szpinak, słodkie ziemniaki i squash, są niezwykle bogate w witaminę A. Witamina E zawiera również właściwości przeciwutleniające. Pokarmy bogate w witaminę E to mango, brokuły, migdały i masło orzechowe. Cynk jest witaminą, który wyrównuje poziom testosteronu, głównego hormonu w dorastających mężczyzn, który powoduje wzrost produkcji ropy w gruczołach potowych. Pełnoziarniste płatki, brązowy ryż i jogurt są bogate w cynk, ale suplementy znaleziono w aptekach i sklepach są również pomocne.

Leki naturalne na trądzik blizny

Jeśli masz trądzik blizny, to wiesz, jak trudno jest znaleźć sposób, aby się go pozbyć. Blizny potrądzikowe mogą od dołów do przebarwień, które z czasem zanika. Na szczęście istnieją naturalne środki, które są skuteczne w wygładzania skóry i zmniejszenie wygląd blizn.

Ćwiczenia twarzy

Ćwiczenia twarzy są absolutnie najlepszy sposób, aby wygładzić głębokie trądzik blizny, takie jak znaki pick lodu. W książce "Facercise," pisarz Carole Maggio opisuje konkretne ćwiczenia twarzy do zrobienia codziennie, które eliminują trądzik blizny.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest cudowny na rozjaśnienie i blaknięcie trądzik blizny i przebarwienia. Prostu zmieszać pewne sodę z odrobiną wody, w celu wytworzenia pasty, a następnie na skórę, masują i płukania.

Szpinak

Upewnij się, że masz jeść dużo szpinaku i innych produktów bogatych w witaminę A. Witamina A w pomocy obrotem komórkowym, który przyspiesza gojenie się i zanika aktywnych wypryski trądzik przebarwienia szybciej.

Witamina E Oil

Jeśli masz ranę z trądzik skazy, że nie chcesz, aby blizna, spróbuj masować trochę oleju witaminy E na gojenie trądziku miejscu. Witamina E oleju będzie utrzymać skórę elastyczną.

Rama czasowa

Wygładzanie trądzik blizny może zająć trochę czasu, ale jeśli się tych naturalnych środków, widać wyraźną różnicę w fakturze skóry.

Leki homeopatyczne na trądzik różowaty

Wiele osób w Ameryce Północnej są dotknięte trądzikiem różowatym. Kobiety wydają się być bardziej dotknięte niż mężczyźni. Fair ludzie ocieplane mają stan więcej niż tych z ciemniejszą skórą. Trądzik różowaty ogół dotyka ludzi w wieku od 30 do 60. W sumie, około 14 milionów ludzi w Ameryce Północnej ma warunek. Trądzik różowaty charakteryzuje się zaczerwienienie skóry, które może obejmować małe czerwone guzki na nosie, policzkach, czole i brodzie, małych naczyń krwionośnych, które są widoczne na nosie i policzkach, i skłonność do łatwego rumieńcem.

Cynku i olej jojoba lub konopi

Wielu praktyków homeopatyczne i tlenek cynku naturopatyczne przepisać w postaci kremów lub suplementy lub leczenia przypadków trądziku różowatego. Cynk jest użyteczny w leczeniu wielu schorzeń skóry, w tym trądzik, trądzik różowaty, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne, co zmniejsza powstawanie brodawek na powierzchni wspólnej dla cierpiącego na trądzik różowaty.

Olej jojoba i olej konopny może być stosowany bezpośrednio na wilgotną twarz i delikatnie wmasować w obszarach problemowych. Te naturalne środki są dostępne w lokalnych sklepach ze zdrową żywnością.

Krem z zielonej herbaty

Inną alternatywą leczenie homeopatyczne jest stosowanie zielonej herbaty kremu. W małym badaniu przeprowadzonym przez Syed Skincare Inc., 30 kobiet w wieku od 25 do 50 lat wieku podano krem ​​z zielonej herbaty i 30 podano krem ​​placebo. Wielu doświadczonych typowe objawy trądziku różowatego, w tym zaczerwienienie, krosty i małych widocznych naczyń krwionośnych. Te kobiety, korzystające z zielonej herbaty krem ​​nastąpiła poprawa w zaczerwienienie skóry, wraz z innymi objawami w porównaniu do kobiet stosujących krem ​​placebo. W badaniach na głębokość więcej są konieczne w celu określenia skuteczności takiego leczenia, ale przedstawia obiecujące dla chorych na trądzik różowaty.

Oliwa z oliwek i Olejek rumianku

Proste homeopatycznym na trądzik różowaty jest mieszać jedną łyżkę oliwy z oliwek z jednej kropli olejku z rumianku. Stosuje się do obszaru dotkniętego na twarz i masaż delikatnie. Można również zwrócić się do szyi i uszu, jeśli to konieczne. Zabieg ten jest nieco tłuste, więc najlepiej jest używać w nocy. Rumianek jest wielki smoczek skóry i jest dostępny bez recepty w środki czyszczące, mydła i innych produktów, takich jak kremy nawilżające do leczenia skóry wrażliwej. Jeśli masz alergię na ambrozję jednak unikać stosowania rumianku w dowolnej formie.

Jak korzystać z leżaka Bezpiecznie

Jak korzystać z leżaka Bezpiecznie


Leżaki zapewnić kilka korzyści dla tych, którzy chcą dostać się świecącą opaleniznę. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) wymienia leżaki wśród najwyższych na świecie ryzyka raka. Leżaki stwierdzono zwiększenia ryzyka czerniaka o 75 procent dla tych w wieku 35 i mocy. Promieniowania ultrafioletowego (UV) Promieniowanie emitowane przez leżaków nie tylko prowadzić do raka skóry i jamy ustnej, ale może również powodować oparzenia słonecznego i wysypka. Środki ostrożności są kluczem do korzystania z leżaków bezpiecznie i zmniejszenie potencjalnych zagrożeń dla zdrowia.

Instrukcje

1 Stosować odpowiednie ochrony oczu. Kup parę dobrze dopasowane okulary opalania z salonu, aby zapobiec promieniowaniem UV powodując uszkodzenie oczu. Jeśli nie masz ochronę oczu lub zapomniałeś go, poprosić personel w salonie. Solariów są wymagane przez prawo federalne w celu zapewnienia ochrony oczu do odkażane gości w każdej chwili. Według Okuliści z Ohio, za pomocą leżak bez ochrony oczu stawia użytkowników na ryzyko oparzenia rogówki, nowotwór powieki i otaczającej skóry, zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej.

2 Ogranicz ilość czasu w solarium. US Food and Drug Administration (FDA) sugeruje przeznacza jedynie minimalną ilość czasu potrzebnego na tan do rozwoju. Odczekaj co najmniej 24 do 48 godzin w okresie pomiędzy sesjami i raz jesteś opaleniznę, należy odczekać co najmniej tydzień, a aż dwóch lub trzech tygodni, zanim wrócę. Po raz pierwszy Solarium użytkowników nigdy nie powinien być maksymalny czas zalecane, ponieważ zwiększa to ryzyko oparzenia. Zawsze należy poprosić personel jeśli żarówki w solarium są nowe. Jeśli tak, to czas spędzony w łóżku należy zmniejszyć jeszcze bardziej, a ich intensywność będzie jeszcze większa.

3 Chroń twarz i usta. Wiele solarium użytkownicy nałożyć na nie krem ​​pomóc przyspieszyć ich opalenizny i ciemnieją. Jeśli zdecydujesz się używać balsamu, nie używaj go na twarzy. W opala twarz inaczej od reszty ciała i płyny przeznaczone dla ciała może podrażniać twarz. Osoby z wrażliwą skórą powinny być szczególnie uważać, aby nie używać balsamu do ciała na twarzy, gdyż może to wywołać reakcję alergiczną i wysypka.

Należy zachować szczególną ostrożność, aby chronić usta za pomocą balsam do ust. Twoje usta nie produkują melaninę, pigment, który nadaje skórze kolor i pomaga go do jasnobrązowego. Ale choć wargi nie tan, mogą nadal palić. Przed rozpoczęciem korzystania z solarium, stosować balsam do ust z filtrem przeciwsłonecznym. Użyj balsam do ust ponownie, gdy się z łóżka, aby Twoje usta nawilżona.

4 Sprawdź listę leków. Według Jakości Zdrowia, są pewne leki na receptę, które reagują negatywnie na działanie promieni UV z leżakami. Są to tabletki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne, leki, antybiotyki i trądzik. Z tych i innych leków, skóra staje się bardziej wrażliwe na promieniowanie UV, co zwiększa ryzyko oparzenia słoneczne lub wysypki. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, aby ustalić, czy którykolwiek z leków, w tym kremy i płyny, zwiększają wrażliwość fotograficzną.

Leki na trądzik różowaty

Różowaty jest zapalną chorobą skóry, charakteryzuje się zaczerwienienie skóry, zwłaszcza w obszarze powierzchni czołowej, oraz małych brodawek (wypełnione ropą guzki). Często mylone z innymi chorobami skóry, takich jak egzema, osoby cierpiące na trądzik różowaty może wystąpić sporadyczne zaostrzenia objawów, choć stan jest progresywny i pogarsza się z upływem czasu. Nie ma lekarstwa na trądzik różowaty, chociaż istnieją różne zabiegi, aby kontrolować objawy, takie jak leki i zmiany stylu życia.

Lek

Liczba leków, wykonane zarówno doustnie, jak i stosowane miejscowo, mogą być stosowane w leczeniu objawów trądziku różowatego. Leki do stosowania miejscowego, takie jak metronidazol, nadtlenek benzoilu i kwasu azelainowego są używane do złagodzenia zapalenia i zaczerwienienia i może być stosowany w połączeniu z lekami takimi jak tetracyklina ustnej i erithromycin.

Jeden skuteczny lek doustny jest izotretynoiną, których działanie polega na zapobieganiu produkcji ropy przez gruczoły łojowe. Jest on zwykle używany tylko przez osoby, które nie reagują na inne leki i wymaga starannego monitorowania ze względu na możliwość poważnych skutków ubocznych, takich jak: zmęczenie, zawroty głowy, zaburzenia wzrostu włosów i infekcji układu oddechowego, między innymi.

Chirurgia

Trwałe zaczerwienienie powodu powiększonych naczyń krwionośnych i nadmierne nagromadzenie tkanki, zwłaszcza w okolicach nosa, może być traktowane przez elektrochirurgii i chirurgii laserowej. Możliwe metody laserowej chirurgii zawierają barwnik pulsacyjnym terapii laserowej, laser CO2 i lasera KTP, między innymi. Według badań opublikowanych w wydaniu Journal of American Academy of Dermatology w październiku 2004 roku, leczenie laserem impulsowym barwnik jest skutecznym i bezpiecznym sposobem leczenia trądziku różowatego i poprawy jakości życia (patrz źródło 2).

Metody te działają poprzez zmniejszenie zaczerwienień oraz zmniejszenie rozmiaru i wyglądu naczyń krwionośnych, co stan bardziej tolerowane i mniej estetycznie szkodliwe.

Lifestyle Zabiegi

Kilka prostych zmian w stylu życia i w domu zabiegi mogą pomóc w kontroli objawów trądziku różowatego. Wiele rzeczy należy unikać, takie jak nadmiar kontaktu ze skórą, produktów do pielęgnacji skóry, które zawierają alkohol i przegrzania.

Podrażnienie skóry może wystąpić poprzez prześwietlenie na słońce i ekstremalne zimno i wiatr, i, jako takie, powinny być podjęte środki, aby temu zapobiec. Kiedy się w słońcu, obficie stosować krem ​​do opalania z faktorem SPF co najmniej 15, aby zapobiec uszkodzeniu słońce; odwrotnie, na sobie szalik lub narciarską maskę może zapobiec uszkodzeniom skóry podczas bardzo zimnej i wietrznej pogody.

Makijaż z zielonym lub żółtym zabarwieniu może pomóc przeciwdziałać zaczerwienienie związane z trądzikiem różowatym, a kremy do skóry z etykietą noncomedogenic są zalecane, ponieważ hamują one zatykaniu porów.

Medycyna alternatywna

Liczba alternatywnych i uzupełniających metod leczenia, takich jak srebro koloidalne i oleju emu, zostały uznane za potencjalnie skutecznych metod leczenia trądziku różowatego. Unfotunately, skuteczność tych zabiegów nie udowodniono, więc konsultacja z lekarzem lub dermatologa jest zawsze zalecane przed rozpoczęciem nowego leczenia.

Naturalne leki dla nastolatków trądzik

Naturalne leki dla nastolatków trądzik


W młodzieńczych lat przynoszą ze sobą wiele zmian. Jest to czas odkrywania siebie, zarówno psychicznie i emocjonalnie. Jednym z najtrudniejszych aspektów tych lat jest fizyczne zmiany, które mają miejsce. Organy rozpoczyna zmianę ze względu na początku produkcji hormonu, a to zmian hormonalnych, które powoduje nadmiar oleju do osadzenia w gruczołach i porów na twarzy i innych części ciała. Ten nadmiar oleju, oraz bakterii zatyka pory, w wyniku trądziku.

W młodzieńczych lat są wystarczająco trudne, ale do czynienia z trądzikiem wraz z innymi kwestii może doprowadzić do problemów z samooceny. Przed poszukiwania drogich zabiegów medycznych, wiem, że są jakieś naturalne metody, które mogą być wykonywane w domu zarówno leczenia i zapobiegania trądziku. Spróbuj zabiegi co najmniej 24 godziny od siebie, aby uniknąć podrażnienia skóry.

Instrukcje

1 Rinse twarz ciepłą wodą i pat suche. Wycisnąć sok z cytryny do pojemnika. Zanurz bawełniany wacik do soku z cytryny i stosować go bezpośrednio do trądziku. (Jeśli obejmujące duży obszar, a nie tylko kilka oddzielnych pryszcze, należy użyć wacika.) Pozostaw na tym terenie przez 15 minut. Spłucz ciepłą wodą. Osuszyć. Nie stosuje się żadnych nawilżające lub innych maści, przez co najmniej 2 godziny.

2 i ogórek umyć, aby usunąć wszelkie pestycydy i wosk, które nadal mogą być na skórze. Ze skóry na posiekać na kawałki i umieścić w blenderze. Można użyć ustawienia "przetartych" "chop" lub. (Jeśli nie masz miksera, można zetrzeć ogórek na drobne kawałki.) Przepłukać twarz ciepłą wodą i osuszyć. Pokrycie twarzy z mieszaniny ogórka i pozostawić na 25 minut. Ogórek jest często używany w uzdrowiskach łagodzić stan zapalny na skórze, w okolicy oczu.

3 Wykonaj jedno jajko i oddzielić od żółtek biały. (Żółtko ma wysoką zawartość tłuszczu i może zatyka porów.) Ubij się biały i zastosować ją do całej twarzy jako maska. Pozostawić na 1 godzinę, następnie spłukać letnią wodą. Jeśli chcesz, po wyschnięciu jajko na twarzy, można zostawić go na noc. Wystarczy pamiętać, aby zmienić poszewkę następnego dnia rano.

4 Mix 1/4 szklanki gałki muszkatołowej i 1/2 szklanki mleka na pastę. (Niech mleka usiąść na chwilę pierwszy, więc jest w temperaturze pokojowej.), Należy zastosować tę pastę do obszaru dotkniętego przez 1 godzinę. Spłucz ciepłą wodą. Pat twarz suchym.

5 W wieczór przed pójściem do łóżka, dodać 1 łyżkę. cynamonu do 3 łyżki. miodu. Mieszać pastę. Nałożyć mieszankę na twarz i pozostaw na 1 godzinę. Pozostaw na noc podczas snu (miejsce ręcznik nad poszewka, a jeśli twoje włosy są długie, zachować to podciągnąć). Staraj się spać tylko na plecach, jeśli to możliwe. Zmyć go następnego dnia rano, tylko z ciepłą wodą. Zrób to co noc przez 14 dni.

6 Umyj świeżego pomidora i umieścić w blenderze. Ustaw mikser do "kotlet". (Jeśli posiekać zbyt dobrze, to będzie zbyt soczyste, aby trzymać się twarzy.) Zastosuj posiekane pomidory na twarz i pozostawić na 45 minut. Spłucz ciepłą wodą. Dla innej opcji, dodać pół ogórka z pomidorem przed siekanie. Pomidorów można również umieścić na powierzchni jak plastry, zamiast w postaci pasty.

7 Cut świeży ząbek czosnku na pół, ani rozgryzać. Natrzeć czosnkiem na obszarach dotkniętych kilka razy dziennie. Zrób to w dniu, kiedy nie musisz iść na długim odcinku czasu, aby sok czosnku pozostać na twarzy. Po kilku aplikacjami w ciągu kilku godzin, przemyć twarz letnią wodą i osuszyć.

8 Umyć świeże ziemniaki. Zetrzeć je na drobne kawałki i umieścić je na swojej twarzy. Zostawić je na 30 minut. Ziemniaki złagodzić ból i stan zapalny skóry, które są spowodowane przez trądzik.

Zmiany w stylu życia

9 Pobierz mnóstwo ćwiczeń, który jest jednym z najlepszych leków na trądzik. Choć ma pobudzić gruczoły potowe, utrzymuje ich pracy pozostaną unclogged, zapobieganie trądzik flareups. Pamiętaj, aby przemyć twarz po ciężkich ćwiczeń.

10 Ogranicz napoje zawierające kofeinę, takie jak soda, latte i kaw. Kofeina pobudza gruczoły do ​​produkcji sebum i jest nadprodukcja sebum, które zatyka porów i mieszków włosowych.

11 Unikaj słodkich i wysoko przetworzonej żywności, które podnoszą poziom cukru we krwi. Według badań opublikowanych przez dr Loren Cordain, podwyższony poziom cukru we krwi powoduje regenerację skóry szybciej, powodując martwe komórki naskórka, aby trzymać się razem i zatyka porów. Powodują one również zwiększenie produkcji sebum, które zatyka porów i mieszków włosowych.

12 Pij dużo wody. Woda nawilża skórę i zapobiega zapaleniu, utrzymując, że zdrowa i gładka.

13 Nie należy umyć twarz zbyt wiele. Raz rano i raz przed snem wystarczy. Zbyt wiele mydła i środków chemicznych na twarzy może wywołać trądzik flareups.

Wskazówki:

  • Zawsze pat twarz suchym po oczyszczeniu, jak trudne pocieranie może podrażniać skórę i rozpal trądzik.
  • Należy unikać stosowania wielu różnych produktów na skórze, zwłaszcza nawilżające i płyny, gdyż mogą zatyka porów i powodować flareups. Naturalnych metod leczenia trądziku dać czas na pracę. Spróbuj zabieg kilka razy przed przejściem do innego. Zawsze należy odczekać co najmniej 24 godziny przed próbą innego leczenia trądziku.

Różne typy trądziku Leki

To chyba bezpiecznie założyć, że każdy dorosły miał jakiś run-in z jednej lub więcej form trądziku. Nastolatki mają hormony, które walczą, aby pozostać w równowadze, a czasami tworzą pryszcze. Trądzik zawsze było źródłem wstydu, ale to jest uleczalne. Istnieje kilka rodzajów trądziku leków dostępnych na rynku.

Nadtlenek benzoilu

To może być jeden z najbardziej powszechnie znanych leków, ze większość ludzi uznając ją od Oxy Wyczyść i Clearasil reklam. Nadtlenek benzoilu można otrzymać w stężeniach od 2,5 procent do 10 procent, a nabyć bez recepty lub na receptę. Jest on dostępny w postaci żelu i kremu. Nawiasem mówiąc, wiele osób jest uczulony na to. Dla tych, uczulony na to, chemiczny powoduje nadmierne wysuszenie, swędzenie i ewentualnie obrzęk.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy jest kolejnym popularnym leczenia, na ogół związane z Stridex i Clearasil klocków. Jego działanie polega na zapobieganiu rzuca wewnątrz komórki z porów, uniemożliwiając zablokowanie. Kwas salicylowy rozkłada również w dół sebum i osady wewnątrz zaskórników i whiteheads.

Siarka

Dawny środek, siarki jest stosowany w leczeniu trądziku, ponieważ jej wpływ suszenia na skórę. Bądź ostrożny używając siarki, ponieważ może to powodować nadmierne wysuszenie, podrażnienie, a nawet zmiany koloru skóry.

Erytromycyna

Erytromycyna jest antybiotyk stosowany w kilku leków na trądzik, z których najpopularniejszym jest prawdopodobnie T-Stat. Erytromycyny stosuje się leki na trądzik zabijania i zapobiegania rozwojowi bakterii, znajdujących się pod skórą. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, erytromycyna może powodować nadmierne wysuszenie.

Tetracykliny

Tetracyklina jest antybiotykiem doustnie podjęte w formie tabletek. Może to mieć pewne niekorzystne efekty uboczne, takie jak bardzo suchą skórę, wrażliwość skóry na światło słoneczne, przebarwienie zębów i hamowania wzrostu kości płodu u kobiet ciężarnych.

Trądzik różowaty może być wywołane przez ciepła?

Różowaty jest warunkiem, który powoduje rumień i inne podrażnienia skóry na twarzy. Ma on szereg czynników wywołujących, a dla niektórych osób, ciepła jest jednym z nich.

Sun ekspozycji

Ekspozycja na światło i ciepło słońca są identyfikowane zarówno przez Mayo Clinic i Medline Plus jako wyzwalaczy w trądziku różowatym.

Inne wyzwalacze termiczne

Inne formy ciepła może również powodować trądzik różowaty. Zgodnie z Mayo Clinic, ciepła ze źródeł takich jak łaźnie, sauny, a nawet gorących potraw i napojów może wywołać objawy trądziku różowatego.

Unikanie wyzwalaczy

W trądziku różowatego, ważne jest, aby rozpoznać i unikać czynników, takich jak ciepło. Oprócz unikania konkretnych wyzwala jak gorące jedzenie i saunami, Medline Plus zaleca noszenie ochrony przeciwsłonecznej i nie robi ciężkiej pracy w gorących warunkach.

Leczenie medyczne

Poza zapobieganiem wyzwalaczy raportów Mayo Clinic, że leki na receptę, w tym doustne i miejscowe antybiotyki, jak izotretynoina może być wykorzystywane do zarządzania objawów.

Rozważania

Mimo, że możliwe jest zarządzanie różowaty unikanie ogrzewania i innych wyzwalaczy i przez wykorzystanie leków na receptę, nie ma lekarstwa na trądzik różowaty.

Jakie są zabiegi dla Cystic trądzik guzkowy?

Cystic trądzik guzkowy jest ciężka postać trądziku, który powoduje dużych zmian lub torbieli, które mogą nie reagują na miejscowe lub ponad-the-counter trądzik leki. Cystic trądzik guzkowy powinny być oceniane przez dermatologa w celu ustalenia najlepszego leczenia dla każdego.

Izotretynoiną

Izotretynoina jest retinoid, który zmniejsza produkcję oleju i stan zapalny. Izotretynoina jest przyjmowany doustnie przez kilka tygodni lub miesięcy, aż trądzik zniknie.

Kortykosteroidy

Kortykosteroidów zastrzyki mogą być stosowane w leczeniu cystic trądzik. Rozwiązaniem jest wtryskiwany bezpośrednio do torbieli, aby zmniejszyć stan zapalny, przyspieszają gojenie i zmniejszyć szanse rozwoju blizn.

Antybiotyki

Antybiotyki mogą być stosowane w leczeniu bakterii powodujących trądzik. Antybiotyki są doustnie i są zazwyczaj stosowane w połączeniu z innymi lekami, takimi jak trądzik bojowych leczenia retinoidów.

Wycięcie

Dla dużych i trwałych torbieli, które nie reagują na leki, lekarz może drenażu lub usunięcia torbieli odblokować mieszek lub porów i wspomagania gojenia. Procedura ta jest wykonywana w lekarza lub biura dermatologa.

Home Care

Osoby cierpiące z cystic trądzik sferoidalnego powinny myć dwa razy dziennie z mydłem antybakteryjnym i uniknąć trudnych szorowania. Torbiele nie powinna być odprowadzana w domu, ponieważ może to pogorszyć trądzik i powodować blizny.

Jak leczyć dorosłych trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest chorobą skóry twarzy, że nie ma lekarstwa. Trądzik różowaty jest zapalny w naturze, i to jest problem dla aż 14 milionów Amerykanów. Zgodnie z Mayo Clinic, ludzie w wieku od 30 do 60 są najbardziej podatni na to. Trądzik różowaty może wytrącić wypełnione ropą czerwone guzki przypominające trądzik na twarzy, bo twarz osoby wziąć na kolor czerwonawy, lub sprawić, że skóra na twarzy grubszej w niektórych obszarach. Objawy zwykle wybuchają, a następnie znika, by pojawić.

Instrukcje

1 Dbaj o siebie. Unikaj wyzwalaczy, co może spowodować nagłe pogorszenie trądziku różowatego. Podczas gdy dokładna przyczyna trądziku różowatego, który występuje jeszcze nieznane, może być znacznie gorzej, gdy przepływ krwi do powierzchni zwiększa się. Oznacza to, że rzeczy takie jak pikantnych potraw, gorących napojów i alkoholu może nasilać objawy trądziku różowatego. Należy ich unikać, jeśli nie możesz się takich objawów w przeszłości.

2 Wykorzystaj ochrony przeciwsłonecznej, gdy będą na zewnątrz. Bezpośrednie światło słoneczne jest kolejnym z tych wyzwalaczy, które mogą sprawić różowaty gorzej. Należy również zachować na ekstremalne temperatury lub ciężką zimno; oba te warunki mogą wpływać na trądzik różowaty negatywnie. Nie idź w saunie lub wziąć gorących kąpieli.

3 Trzymaj się z dala od wszelkich produktów do twarzy, które zawierają alkohol lub innych potencjalnych czynników drażniących skórę. Te substancje drażniące obejmują takie związki jak ściągające, mentol i kamfory. Przeczytaj etykietę przed zakupem czegokolwiek na twarzy dokładnie.

4 stosuje się miejscowo leki do twarzy w leczeniu objawów trądziku różowatego. Używaj produktów, takich jak Nicomide T, który łączy witaminy z cynkiem i jest w postaci kremu. Nicomide łagodzi stan zapalny poprzez hamowanie układu odpornościowego. Inne kremów do stosowania miejscowego, zawierające nadtlenek benzoilu, antybiotyki i kwas azelainowy, może również być stosowane.

5 Zapytaj lekarza o Izotretynoina przypadku ciężkiej trądzik różowaty. Jest to silny lek, który przyjmuje się doustnie. Jest to lek na receptę z efektów ubocznych, i stosuje się go tylko wtedy, gdy inne metody leczenia trądziku różowatego nie są w stanie przynieść rezultaty. Inne leki - takie jak antybiotyki, minocyklina, tetracyklina i erytromycyna - są wykorzystywane w mniej ekstremalnych przypadkach trądziku różowatego u dorosłych.

Wskazówki:

  • Przed przystąpieniem do leczenia stanu, takich jak trądzik różowaty zawsze skonsultować się z lekarzem.

Naturalne trądzik leczenie dieta

Naturalnych dieta na trądzik wykorzystuje żywności i suplementów w leczeniu trądziku zamiast tradycyjnych leków i narkotyków. Naturalne diety mogą obejmować unikanie żywności, szczególne lub stosowania niektórych witamin, minerałów i ziołowych suplementów diety. Ludzie, którzy zdecydują się traktować ich trądzik z diety należy pamiętać, że związek pomiędzy dietą i trądzik jest kontrowersyjna i nie wszystkie suplementy okazały się być bezpieczne lub skuteczne.

Trądziku

Trądzik jest chorobą zapalną, która powoduje zatkane pory, zaskórniki i pryszcze z powodu nadprodukcji naturalne oleje i gromadzeniu się bakterii. Czynniki ryzyka dla trądzik to zmiany hormonalne, miesiączka, ciąża, leki, narażenie na substancje tłuste lub tłustej i genetyki. Tradycyjne metody leczenia trądziku obejmuje miejscowo leki, antybiotyki, doustne środki antykoncepcyjne i zabiegi kosmetyczne. Naturalnych metod leczenia trądzik obejmują interwencje dietetyczne i suplementy.

Dieta

Związek pomiędzy dietą i trądzik spierali się, przez wiele lat. Jedna z teorii za diety jako przyczyna trądziku jest, że niektórych pokarmów mlecznych i cukier powodują uwalnianie niektórych hormonów, które zwiększają trądzik. Popularnych produktów spożywczych, które ludzie winić za trądzik to tłuste pokarmy, orzechów i czekolady, chociaż nie ma dowodów naukowych jest dostępna do obsługi tego. Krajowa Służba zdrowia (NHS) zaleca leki zamiast zmiany diety w leczeniu stanu. Z drugiej strony zgodnie z centrum na alergie pokarmowe w USA, alergie pokarmowe mogą pogorszyć stan zapalny i powodować trądzik i inne choroby skóry. CFA mówi, że nabiał jest najczęściej alergia żywności związane z trądzikiem. Innych wspólnych alergie pokarmowe obejmują jaj, pszenicy, soi, ryb, skorupiaków, orzeszki ziemne i orzechy. Jeśli to jest w rzeczywistości jedną z przyczyn trądziku, jedynym sposobem, aby zminimalizować lub zapobiec objawy alergii pokarmowej jest całkowicie uniknąć żywności wyzwalacza.

Witamina A

Witamina A jest istotnym Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Wykorzystuje się w leczeniu trądziku, bo ma takie same właściwości jak retinoidy. Retinoidy są recepty leki pochodną witaminy A, które działają do Oczyść porów i zmniejszenia stanu zapalnego. Witaminy suplementy mają mniej skutków ubocznych niż retinoidy, ale mogą być toksyczne, gdy podjęte w dużych dawkach. Naturalne diety źródeł witaminy a mają mniejsze ryzyko toksyczności niż suplementy i obejmuje mleko, jaja, wątroba i zielony lub pomarańczowy warzyw.

Cynk

Cynk jest istotne mineralnych. Mayo Clinic w USA mówi cynk odgrywa rolę w gojeniu się ran i może zmniejszyć stan zapalny i poprawić trądzik. Działania niepożądane suplementy cynku to nudności i odpychające smak. Cynk może być spożywany przez jedzenia ostryg, czerwone mięso, drób, fasola, orzechy, owoce morza, całe ziarna i wzbogacane płatki zbożowe.

Zioła

Zioła są dostępne jako kapsułki, tabletki i kremy, ale ich skuteczność nie została jeszcze zostać udowodnione. Może być również parzona jak herbata. Zioła, które zostały wykorzystane w leczeniu trądziku zawiera olejek z drzewa herbacianego, guggul i Ayurvedic leków takich jak imbir i kurkuma. Ludzie, którzy rozważają podjęcie ziół w leczeniu trądziku należy skonsultować się z lekarzem. Ziołowych suplementów diety nie są regulowane jak leki i może mieć nieznane skutki uboczne.

Zabiegi OTC na trądzik różowaty

Różowaty jest warunkiem, który powoduje przewlekłe zapalenie skóry. Skażoną skórę na twarzy może pojawić się czerwony. Ponadto, czerwone guzki z ropą może być obecny. Trądzik różowaty może się stopniowo gorzej, jeśli nie jest leczone. Większość osób z doświadczeniem różowaty zaostrzeń, gdy stan skóry się pogorszy, a następnie czas, kiedy skóra będzie poprawić. Oprócz zabiegów na receptę na trądzik różowaty, nad-counter (OTC) zabiegi są dostępne.

Kremy na trądzik różowaty OTC

Liczne kremy OTC sprzedawany do leczenia trądzika różowatego. Różowaty Ltd jest krem ​​nonprescription, który pomaga zmniejszyć zaczerwienienie twarzy, zmniejszając rozmiar drobnych kapilarach w twarz. Posiada również składniki, które pomagają w celu zabicia bakterii i wirusów występujących na powierzchni i działa jak przeciwzapalne. Kolejny krem, który może pomóc osobom z trądzikiem różowatym jest Vanicream. Prosacea różowaty Leczenie Gel może pomóc kontrolować zaczerwienienie i nierówności spowodowane przez trądzik różowaty. Osoby z trądzikiem różowatym czasami trzeba spróbować te i inne kremy, zanim znajdziesz taki, który pracuje dla nich.

Delikatne Mydło

Osoby z trądzikiem różowatym powinni używać niedrażniący mycia takich jak Cetaphil lub Dove. W szczególności, Cetaphil Gentle Cleansing Bar to dobry wybór dla osób z trądzikiem różowatym, ponieważ nie ma żadnych składników, które mogą podrażniać lub wysuszają skórę. Według Międzynarodowej Fundacji różowaty, bar oczyszczanie Cetaphil jest najłagodniejszy bar mycia na rynku.

Leki na trądzik

OTC trądzik leki mogą zmniejszyć stan zapalny twarzy i nierówności spowodowane przez trądzik różowaty. Proactiv Rozwiązanie może pomóc z zapalenia spowodowanego wypryski na twarzy. Inne leki, takie jak trądzik i Clearasil Neutrogena może również być skuteczne.

Kremy kortyzonu

Osoby z trądzikiem różowatym mogą uzyskać ulgę z wykorzystaniem OTC kremy hydrokortyzonu, które pomagają zmniejszyć stan zapalny i ból. Cortizone-10 jest wspólnym OTC kortyzon krem ​​dostępne w większości aptek i sklepów spożywczych.

Kremy na antybiotyki

Antybiotyk kremy mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zakażenia dla osób z trądzikiem różowatym. Neosporin jeden antybiotyk krem, który może być pomocny. Jednak często potrzebne są antybiotyki recepty wytrzymałości.

Krem do opalania

Noszenie ochrony przeciwsłonecznej może pomóc złagodzić objawy trądziku różowatego. Ochrony przeciwsłonecznej powinny być noszone codziennie, aby uniknąć oparzenia. Ochrony przeciwsłonecznej powinna być co najmniej SPF 15; Jednak osoby z szczególnie wrażliwe na słońce skóra może trzeba korzystać z ochrony przeciwsłonecznej SPF znacznie wysokie.

Drażniący Składniki

Według Międzynarodowej Fundacji różowaty, osoby z trądzikiem różowatym nie powinny używać produktów z każdego rodzaju kwasów. Należy również unikać produktów zawierających retinol lub witaminy A i C. Ponadto, nadtlenek benzoilu może być drażniący dla niektórych, ale mogą być przydatne dla innych. Nadtlenek benzoilu jest znaleźć w wielu OTC metod leczenia trądziku.

Jak wyczyścić trądzik szybko

Jak wyczyścić trądzik szybko


Trądzik dotyka większość ludzi w takim czy innym czasie w trakcie ich życia. Niektóre z bardziej niefortunne wśród nas nigdy nie pozbyć się trądziku, chociaż okres dojrzewania już dawno zakończony. Leki na receptę mają ograniczoną skuteczność, a to trudne do sortowania setek trądzik środków na rynku. Oto szybki przegląd wszystkich środków na trądzik do wyboru, które pomogą jasne trądzik.

Instrukcje

1 Pobierz receptę na antybiotyk. Antybiotyki są chyba najszybszy sposób, aby usunąć trądzik, ale nie wymaga recepty. Doksycyklina i tetracyklina są najczęściej przepisywane leki trądzik. Zakładając, że można dostać receptę dość szybko spodziewać się poprawy w skórę w ciągu zaledwie kilku dni. Jedz jogurt zapakowany z probiotyków lub wziąć probiotyczny suplement biorąc antybiotyki, aby zapobiec zakażeniu C. Diff, co może prowadzić do stosowania antybiotyków.

2 Użyj rozwiązania trądzik, który zawiera zarówno kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu. Ponieważ nadtlenek benzoilu może podrażniać skórę, wybrać środki czyszczące z 2,5% nadtlenku benzoilu i zacząć działać do wyższych stężeń w czasie. Przełącz się do preparatu kwasu salicylowego, jeśli skóra jest podrażniona przez nadtlenek benzoilu. Aktywne, na przykład, nadtlenek benzoilu, wykorzystuje jako substancję czynną. Zarówno kwas salicylowy i nadtlenek benzoilu zapobiec wyprysków i zmniejszenia stanu zapalnego. Muszą być stosowane konsekwentnie, bez wątpienia, dla uzyskania optymalnych rezultatów. Przykłady produktów trądzik zawierających albo nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy to Clearsil, Neutrogena i Oxy 10.

3 Wybierz krem leczenie trądziku lekarstwo. Jeśli to możliwe, poprosić o receptę na antybiotyk krem ​​od lekarza. Najczęściej przepisane maści antybiotykowe są albo żel erytromycynę lub clindymiacin żel. Erytromycynę mogą czasami spalić skórę, więc jeśli masz wrażliwą skórę najpierw zapytać zacząć z bardziej łagodnym clindamyacin. Przez licznik leczenia trądziku użyć kwas salicylowy, nadtlenek benzoilu lub siarkę, jako składnik czynny. Nadtlenek benzoilu jest najskuteczniejszym lekarstwem trądzik, często nawet bardziej skuteczne niż leki na receptę trądzik. Na receptę i ponad-the-counter trądzik środki mogą być używane razem, lecz zwrócić się do lekarza, w jaki sposób to zrobić, jak to jest czasami zaleca się stosowanie jednego rano i druga po południu.

4 Weź dodatek cynku. Cynk jest doskonałym rozwiązaniem trądzik, ponieważ ma taki sam efekt, choć słabsze, na skórę, jak antybiotyk, a większość osób z niedoborem cynku. Weź od 30 do 50 mg na dobę. Wyniki powinny być widoczne w ciągu kilku tygodni, zwłaszcza jeśli są niewystarczające. Nie się cynk w tym samym czasie, co antybiotyki może przeszkadzać w absorpcji antybiotyku. Dodatkową korzyścią suplementacji cynku jest to, że wzmacnia system odpornościowy.

5 Użyj produkty do pielęgnacji skóry, takich jak trądzik opartego kwas glikolowy w jednej twarzy do dwóch razy w tygodniu. Kwas glikolowy jest jednym z najlepszych metod leczenia trądziku do zapobiegania i leczenia następstw wybuchu. Kwas glikolowy odrywa trądzik przebarwienia i oczyszcza skórę, aby jeszcze bardziej zmniejszyć częstość występowania wyprysków. Służy także jako trądzik blizny leczenie trądziku scars.There do powierzchownego kilka produktów kwasu glikolowego na rynku, ale nie za wiele dostępnych w lokalnych sklepach narkotyków tak wyglądać kupić ten online. Maseczki kwasu glikolowego wymagają użycia produktu kwasu glikolowego, a następnie środek zobojętniający - mieć pewność, w zależności od tego produktu można kupić, że zawiera środek zobojętniający. W spa, zabiegi na twarz kwasu glikolowego zaczynają się słabszej sile, a następnie budować na wyższym stężeniu kwasu. Twój dom kwas glikolowy twarzy powinien zrobić to samo. Zaczynać się od 5 do 10% roztworu kwasu i działa aż do 30 do 40% w czasie. Wskazówek dokładnie jak podano na opakowaniu i mieć świadomość, że skutki uboczne kwasu glikolowego może obejmować zaczerwienienie i złuszczanie skóry. Peelingu skóra jest dobry znak, ponieważ oznacza to, stary, nudny, trądzikowej spadając. Na zaczerwienienia i podrażnienia, następnym razem użyć produkt kwas glikolowy, nie zostawiaj go na tak długo i że należy zmniejszyć stan zapalny

6 Spróbuj skórki kwasu salicylowego, który można znaleźć w Internecie lub możesz stworzyć własną maskę trądzik aspiryna twarzy (patrz Zasoby dla linków). Kwas salicylowy trądzik skórka jest znacznie silniejszy niż to, co znajduje się w produktach w drogerii. Stosować 1 do 2 razy w tygodniu, wyższe stężenia kwasu salicylowego może skutecznie wyjaśnić cystic trądzik i zapobiec w przyszłości ognisk. Jest to na pewno warto spróbować, jak poprawy trądziku mogą być dramatyczne.

7 skonsultować się z lekarzem w sprawie leczenia Accutane jako ostateczność. Accutane może być skutecznym lekiem trądzik, ale jest silnym lekiem i ma poważne efekty uboczne. Ponadto jest on skuteczny tylko około połowę czasu tak Accutane jest utwardzanie wszystkich. Niestety, jedynym sposobem, aby zaatakować trądzik jest łączyć ze sobą różne produkty trądzik i trądzik leki.

8 Unikaj cukru, jak żywi ognisk. Jedz dieta bogata w warzywa i chude białko z niewielką ilością owoców, jak leczenie trądziku. Spodziewaj się, aby zobaczyć różnicę w skórę w ciągu 1 do 4 tygodni.

Wskazówki:

  • Nadtlenek benzoilu wykazano w badaniach medycznych być bardziej skuteczne niż środków korekcyjnych. Problemem jest to, że podrażnia skórę i wymaga konsekwentnego stosowania. Jeśli masz wrażliwą skórę, jak wspomniano, start z 2,5% roztworu i korzystać może od 1 do 2 razy w tygodniu. Jeśli rozwinąć tolerancję na niego, a następnie rozpocząć korzystanie dziennie i pracować aż do 5%, a następnie 10% roztworu.
  • Alternatywny nadtlenek benzoilu Roztwór olejek z drzewa herbacianego. To jest tak samo skuteczne, ale mniej irytujące. Zobacz zasób do łącza, aby uzyskać więcej informacji.

Objawy i lekarstwem na trądzik Torbiel na Back

Torbiele trądzik są pod skórą guzki wypełnione ropą i są spowodowane przez bakterie. Takie torbiele z tyłu są szczególnie obciążające, ponieważ sprawiają, że trudno usiąść i położyć się na plecach. Są bolesne, i są trudne do leczenia ze względu na ich położenie. W leczeniu trądziku na twarzy, to jest tak proste, jak wprowadzenie na krem, ale gdy mamy do czynienia z tyłu lub na innych częściach ciała, masz do czynienia z odzieży, która ściera torbiel i powoduje dodatkowy ból i dyskomfort.

Torbiele w leczeniu trądziku Leki

Torbiele trądzik mogą być traktowane z leków na receptę, takich jak Accutane, który zwalcza bakterie powodujące torbiele, pomoc w otwieraniu zatkane pory, które rozwijają się torbiele i zmniejsza stan zapalny. Lekarz lub dermatolog może przepisać również antybiotyki, takie jak erytromycyna i doksycyklina wyjaśnić istniejące torbiele i zatrzymać nowych od rozwoju. Torbiele mogą być traktowane z sterydowych zastrzyków, które wysychają ropę w torbieli, zapobiegając tym pęknięcie uniknąć infekcji.

Troska o torbieli trądzik

Regularnie Oczyścić teren z mydłem antybakteryjnym i przetrzyj powierzchnię wacikiem nasączonym oczaru wirginijskiego, alkohol lub olej z drzewa herbacianego, który można kupić w sklepie z ziołami. Witamina E Krem można również nabyć w sklepie z ziołami i stosowane bezpośrednio do torbieli pomóc wysychają torbiel.

Procedura usunąć chirurgiczne torbieli

Jeśli torbiele są duże i daje wiele bólu, mogą być usuwane chirurgicznie, co wiąże się z lekarzem lub dermatologa cięcia otwarta torbieli i usunięcie wszystkich ropy i bakterii. Nacięcie musi być utrzymywane w czystości i będzie leczyć na własną rękę. W większości przypadków jest niewiele ma blizny, które nie będą widoczne, chyba że masz na sobie strój kąpielowy lub będzie topless.

Antybiotyki stosowane w leczeniu zakażeń układu moczowego

Antybiotyki stosowane w leczeniu zakażeń układu moczowego


Zakażenie dróg moczowych (zwany również zakażenie pęcherza lub zakażenie dróg moczowych) to zapalenie układu moczowego wywoływane gdy bakterie zwykle występują na skórze lub w przewodzie pokarmowym dostanie się do wnętrza. Są one bardzo popularne i prawie każdy doświadczy co najmniej jednego w życiu, zwłaszcza osób starszych, niemowląt i kobiet w ciąży. Chociaż objawy mogą być bolesne i niewygodne, są stosunkowo łatwe do leczenia za pomocą wielu rodzajów antybiotyków.

Trimetoprim

Trimetoprim jest prawdopodobnie najbardziej przepisany antybiotyk na infekcje dróg moczowych. Jest tak, ponieważ ma najmniejszą szansę szczep bakteryjny jest odporne. Jest sprzedawany pod nazwami Proloprim, Monotrim i Tripim. Trimetoprim należy przyjmować doustnie bez pożywienia. Jeśli pacjent przyjmuje dofetylid, metotreksat lub cyklosporyna, należy unikać podejmowania trimetoprim. Połączenie będzie powodować poważne efekty uboczne. Nigdy nie należy przyjmować w dużych dawkach przez długi okres, ponieważ może to powodować poważne zaburzenia komórek krwi.

Trimetoprim / sulfametoksazol

Połączenie trimetoprim i sulfametoksazol zapobiega bakterie powodujące zakażenia dróg moczowych z reprodukcji. Niektóre z tych marek można znaleźć Trimetoprim / sulfametoksazol sprzedawany jako to Bactrim, Septra i Cotrim. Ten konkretny antybiotyk można podawać doustnie lub jako wstrzyknięcie w niektórych przypadkach. Działa on szybko, co często prowadzi do poprawy po około 24 godzinach. Jednakże, nie należy przyjmować z warfaryną, prokainamid lub sulfonylomocznika. Jeśli nie łączą Trimetoprim / sulfametoksazol z tymi lekami, może wystąpić niebezpieczne skutki uboczne.

Amoksycylina

Amoksycylina jest z rodziny penicyliny leków i jest stosowany do leczenia dowolnej liczby infekcji, w tym infekcji rzeżączka i uszu. Jest on przyjmowany doustnie w postaci tabletki lub cieczy nośnej. Mimo, że działa lepiej na pusty żołądek, można go zabrać z jedzeniem, jeśli trzeba. W przypadku przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych, amoksycylina może zmniejszać skuteczność nich, więc trzeba będzie korzystać z innych środków antykoncepcyjnych podczas przyjmowania go. Leki takie jak methotreate, probenecyd lub tetracykliny mogą źle reagować z amoksycyliną więc unikać stosowania ich razem.

Nitrofurantoina

Macrobid i Macrodantin są dwie marki nitrofurantoinę, antybiotyk stosowany w leczeniu zakażeń układu moczowego. Rozbraja to bakterie uniemożliwiając im tworząc strukturę ścian komórkowych i prawidłowo funkcjonować. Chodzi w ciekłej zawiesiny, które należy przyjmować doustnie, z jedzeniem lub mlekiem. Częstym skutkiem ubocznym nitrofurantoinę odbarwiony mocz. Więcej niż jedna osoba została wstrząśnięty, aby znaleźć, że ich mocz staje się ciemny brąz lub pomarańczowy podczas ich stosowania tego antybiotyku. Jeśli pacjent przyjmuje probenecyd lub sole magnezowe, Twój lekarz nie przepisze nitrofurantoina ponieważ może powodować działanie niepożądane.

Ampicylinę

Ampicylinę jest antybiotykiem, który jest lepiej znany pod marką ampicylinę sodu i Principen. Hamuje on ważnym procesem, który pozwala bakterii syntezy ścian komórkowych i działają prawidłowo. Jest przyjmowany doustnie, na czczo, jeśli to możliwe. Ampicylinę będzie doustne środki antykoncepcyjne nie działają, więc jeśli przyjmuje je trzeba znaleźć inne antykoncepcji aż zakażenie dróg moczowych jest wyleczona. Ampicylinę również nie powinny być podejmowane z allopurynol, atenolol lub tetracykliny, aby uniknąć skutków ubocznych.

Trimoksazol i trądzik

Możesz próbowałem wszystkie rodzaje możliwych sposobów na trądzik --- różnych myje, kremy, witaminy --- i nie uzyskano zadowalających wyników. Dermatolog może mieć jeszcze jedną sztuczkę w rękawie: antybiotyki. Niektóre rodzaje trądziku reaguje dobrze na leczenie antybiotykami. Jeden antybiotyk, że dermatolodzy często przepisują, gdy inni nie pracują jest cotrimoxazol (trimetoprim / sulfametoksazol).

Antybiotyki na trądzik

Antybiotyki działają na bakterie, które drażnią skórę i powodować jego nadprodukcji sebum (olej sprawia, że ​​skóra czuje tłuste). Antybiotyki mają również właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć objawy trądziku. W połączeniu z miejscowo retinoidy lub nadtlenek benzoilu, antybiotyki często dostarczają zadowalających wyników, gdzie miejscowe zabiegi same nie udało. Tetracyklina, doksycyklina, minocyklina, erytromycyna i cotrimoxazol są dermatolodzy przepisują antybiotyki na trądzik.

Cotrimoxazol na trądzik

Dermatolodzy przepisują cotrimoxazol odporne na tetracyklinę trądzik. Ze względu na ryzyko wystąpienia oporności na antybiotyki lub innych działań niepożądanych, cotrimoxazol jest zalecane tylko wtedy, gdy inne antybiotyki zawiodły. Trądzik nie jest jeszcze wymienione jako od-umieszczonej na etykiecie dla leku w przepisującego informacji o Drugs.com. Cotrimoxazol przeznaczony jest do niektórych rodzajów zakażeń dróg moczowych, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i biegunki podróżnych. Off-label zastosowań wymienionych na Drugs.com to cholera i gruczołu krokowego.

Dawkowanie

Istnieje kilka różnych preparatów z ko-trimoksazolu na rynku, a dawka waha się między nimi. Ponieważ lek nie jest specjalnie do leczenia trądziku, dermatolog będzie musiał określić najlepszą dawkę dla Ciebie i dostosować go w zależności od odpowiedzi. Dermatolodzy zazwyczaj przepisują antybiotyki na trzech do sześciu miesięcy.

Ostrzeżenia

Należy poinformować lekarza, jeśli wystąpi gorączka, wysypka skórna, ból gardła lub nietypowe siniaki lub krwawienie. Uważaj na objawy zakażenia, takie jak gorączka, zapalenie pochwy lub kandydozy jamy ustnej. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce lub stosowania ochrony przeciwsłonecznej i odzieży ochronnej, jak antybiotyki, może sprawić, że wrażliwe na światło. Objawy nadmiernej dawki obejmują zaburzenia świadomości, brak apetytu, kolki, dezorientacja, depresja, zawroty głowy, senność, ból głowy, gorączka, żółtaczka, nudności i wymioty. Nie należy stosować tego leku w późnym okresie ciąży lub podczas karmienia piersią.

Zawsze należy rozważyć

Dermatolog będzie wiedzieć, jeśli masz chorobę nerek lub wątroby lub jeśli układ odpornościowy jest osłabiony --- raka lub AIDS, na przykład. Lekarz będzie również wiedzieć, jeśli masz niedobór kwasu foliowego, który jest powszechny w alkoholików. Powiadom swojego dermatologa o wszystkich leków i suplementów, które zażywasz, ponieważ istnieje wiele leków, które oddziałują z ko-trimoksazolu. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent jest uczulony na jakikolwiek antybiotyk. Jeżeli trądzik nie poprawi się, upewnij się, że dermatolog wie.

Naturalny antybiotyk na zapalenie zatok

Zapalenie zatok występuje, gdy puste przestrzenie czaszki zostać zainfekowany przez wirusy, grzyby lub bakterie. Infekcje zatok zwykle śledzić walkę wspólnego zimnej lub alergicznego nieżytu nosa i mogą obejmować objawy takie jak ciśnienie zatok, bóle głowy, zatkany nos, zawroty głowy, ból gardła i gorączka. Podczas gdy podawanie antybiotyku leków jest tylko sprawdzony wyleczenia zakażenia zatok, istnieje różnorodność naturalnych środków, które można złagodzić objawy i pomagają odzyskiwania prędkości.

Ziołowe leki antybiotyki

Naturalne preparaty antybiotyk może być stosowany w różnych postaciach, w tym suplementy doustne, wdychanie mieszaniny pary wodnej i stosowania miejscowego. Podawanie doustne jest najbardziej bezpośrednim i nadaje się tylko do ziół, które nie są toksyczne, gdy stosowane wewnętrznie.

Czosnek jest jednym z najbardziej popularnych doustnych środków infekcji zatok. Według MedHerb.com, allicyny - substancji czynnej w czosnku - ma najszerszy zakres właściwości przeciwbakteryjnych jakiegokolwiek związku znanego, zabija pasożyty, bakterie, grzyby, wirusy i pierwotniaki podobne. Papryka ostra jest doskonałym zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa, a olej z oregano może być stosowany wewnętrznie na jego silne właściwości antybiotyczne i przeciwgrzybicze.

Jeśli pary lub pary jest wybranej metody olejów drzew administracji, eukaliptusa i herbaty są dwie doskonałe wyborów. Z drzewa herbacianego ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, natomiast eukaliptus jest dobre dla otwarcia nosowych i łagodzący ból gardła. Aby ziołowe wdychania pary z tych ziół, rozpuścić dwie krople olejku z drzewa herbacianego, ¼ łyżeczki rub pary z eukaliptusa i ½ ząbek czosnku w przegotowanej wody i wdychać przez trzy minuty.

Olej z drzewa herbacianego, mogą być również dodane do lotionów lub kremów ciała i stosowane miejscowo, jak można CaYEnnE proszku. Cayenne zawiera kapsaicynę zabijania bólu substancji, które mogą złagodzić bóle, które często towarzyszą zakażenia zatok.

Dodatkowa pomoc

Tak szybko, jak to możliwe i całkowicie wyleczyć infekcję zatok, ważne jest, aby zwiększyć odporność jednak można. Cel przez co najmniej osiem godzin snu każdej nocy i drzemki jak potrzebne, dopóki nie są dobrze. Jedz jak zdrowy, jak to możliwe, i podjąć codziennie multiwitaminowy plus dodatkowe witaminy C, dla swoich właściwości stymulujących odpornościowego. Unikaj alergenów i substancji drażniących, takich jak formy, jak dym papierosowy, wypłukać nosa z neti puli lub podobnym urządzeniu codziennego.

Względy bezpieczeństwa

Zapalenie zatok jest poważną chorobą, która może prowadzić do posocznicy, zapalenia mózgu lub śmierci, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Jedynym lekarstwem na zapalenie zatok jest leczenie antybiotyk leków. Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli uważasz, że masz infekcję zatok.

Trądzik i ochrony przeciwsłonecznej

Trądzik i ochrony przeciwsłonecznej

Dla wielu osób cierpiących na trądzik, powyższego ochrony przeciwsłonecznej może wydawać się pomysłem dźwięku, biorąc pod uwagę doradztwa wypływającego z rodziny lekarzy i dermatologów: unikać produktów na bazie oleju, dotykać twarzy jak najmniejszym i unikać mocno pachnące kremy. Osób cierpiących na trądzik może wahać się stosowanie ochrony przeciwsłonecznej tłuste już podrażnioną skórę, ale wszystkie zabezpieczenia potrzeb skóry od szkodliwe promienie słońca, bez względu na jej stan. Na szczęście istnieją produkty, które chronić skórę przed słońcem bez zatykania porów.

Trądzik i niedz ekspozycji

Niektórzy ludzie wierzą, ekspozycji na słońce poprawia trądzik i umożliwia to factoid uzasadnić skimping na ochrony przeciwsłonecznej. W rzeczywistości jest nie dowód światło słoneczne może zmniejszyć pojawienie się trądziku i radzi przed narażeniem na nadmiar słońca jako forma leczenia trądziku. Aby uniknąć raka skóry i przedwczesnego starzenia się, ludzie z trądzikiem skóra trzeba używać ochrony przeciwsłonecznej. WebMD zaleca stosowanie ochrony przeciwsłonecznej SPF 15 lub wyższy, co najmniej 20 minut przed opalaniem.

Trądzik leki i wrażliwości na słońce

Za pomocą niektórych leków i miejscowego leczenia osób cierpiących na trądzik skóry, która jest wyjątkowo wrażliwe na światło słoneczne i trzeba być bardzo czujni ze stosowania ochrony przeciwsłonecznej ochrony. Lekarze przepisują forma witaminy A do niektórych pacjentów (kwasu retinowego) aby zapobiec wyprysków i może również przepisać antybiotyki jak erytromycyna, aby pomóc w kontroli głębokie zakażeń wywołanych przez bakterie trądzik. Jeśli jesteś na jednej z tych leków, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego i slather na ochrony przeciwsłonecznej co kilka godzin. Inne leki na receptę trądzik może również zwiększać wrażliwość słońce. Zapytaj swojego lekarza o dodatkowe wskazówki i porady.

Syntetycznych środków chemicznych

Trądzikowej skóry najlepiej toleruje filtrów przeciwsłonecznych z mniej związków chemicznych. Niektóre filtry zawiera związek o nazwie Helioplex, który używa reakcji chemicznej do odbijania promieni słonecznych z powierzchni skóry. Według WebMD tej reakcji można utworzyć ciepła guzki na skórze wrażliwej i jest szczególnie problematyczne dla osób z trądzikiem. Unikaj Helioplex, jeśli Twoja skóra ma skłonność do wyprysków i szukać ochrony przed słońcem, która zawiera mniej substancji chemicznych w postaci, takich jak tlenek cynku. Mocno pachnące produkty mogą podrażniać skóry trądzikowej, więc poszukaj na zapachu ochrony przeciwsłonecznej do uniknięcia problemów skóry, dodatkowe.

Filtry noncomedogenic

Wiele filtrów przeciwsłonecznych są na bazie oleju i może wywołać wyprysków, ale istnieją preparaty wykonane specjalnie dla osób z tłustej i trądzikowej skóry. Szukać na pewne słowa kluczowe zakupy dla produktów do pielęgnacji skóry, w tym ochrony przeciwsłonecznej. Ponieważ nadmiar oleju na powierzchni skóry przyczynia się do trądziku, poszukaj filtrów przeciwsłonecznych, które są oparte na wodzie a nie na bazie oleju. Jeśli masz skłonność do trądziku, poszukaj filtrów przeciwsłonecznych posiadających "noncomedogenic." Te preparaty są specjalnie nie blokują porów.

Zaleca się

Jeśli masz kłopoty znalezienie sunscreen ów prace rezygnować twój zmysłowy, trądzikowa, WebMD ma kilka sugestii. Liniowej SPF 30 naturalnych filtrów przeciwsłonecznych jest proszek ochrony przeciwsłonecznej, że pędzel na skórę, gdzie potrzebujesz ochrony. Sprzedaż detaliczna w 18 zl na 0.397 g (0,14 oz), ten filtr opiera się na powierzchni skóry i obejmuje uszkodzenia bez blokowania porów. Jeśli chcesz leczyć trądzik, podczas gdy chronisz swoją skórę, spróbuj Neutrogena widoczny nawet Moisturizer SPF 15 na £7,70 / 50.3 ml (1,7 uncji). Ten krem zawiera kwas salicylowy, aby pomóc oczyścić pory i pozbywanie martwy komórek skóry.