adcov.com

leczenie bliznowcow etapy

Etapy Leczenie czerniaka złośliwego

Etapy Leczenie czerniaka złośliwego


Czerniak jest bardzo niebezpieczna forma raka skóry wywołanego przez niekontrolowany wzrost melanocytów, komórek odpowiedzialnych za produkcję pigmentu. Leczenie choroby zależy od jego stadium rozwoju.

Fakty

Lekarze i naukowcy rak klasy w zależności od jego nasilenia. Nowotworów we wczesnym stadium są zwykle ograniczone do głównego obszaru lub narządu, a później nowotwory etap może rozprzestrzeniać się do innych części ciała.

Leczenie we wczesnym stadium

Zgodnie z Mayo Clinic, najlepszy sposób leczenia wczesnego stadium czerniaka jest, aby to usunąć chirurgicznie. W niektórych przypadkach, cała Rak może być wyeliminowane podczas biopsji procedurę stosowaną do wstępnego potwierdzenia obecności czerniaka.

Później-Etap Leczenie

Późnego stadium czerniaka można leczyć sposobami, w tym chirurgiczne, chemioterapię (leczenie lekiem) i radioterapii. Przypadki te mogą być również traktowane z immunoterapii (terapii biologicznej), który wykorzystuje naturalne substancje lub przez człowieka w celu zwiększenia zdolności do walki z rakiem w organizmie.

Dodatkowe zabiegi

Dodatkowe zabiegi dostępne poprzez badania kliniczne obejmują Chemioimmunoterapia, zabiegi terapii genowej i szczepionek. Mogą one być stosowane w różnych stadiach choroby.

Perspektywy

Sukces w leczeniu czerniaka zależy od czynników, które obejmują etap choroby, jej lokalizację, ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz obecność krwawienia lub owrzodzeń w głównym miejscu raka.

Marskość wątroby Leczenie

Marskość wątroby jest przewlekłą chorobą wątroby, w którym organ zostaje bliznami w odpowiedzi przewlekłym uszkodzeniem. Wątroba ma wiele funkcji organizmu, w tym składników odżywczych produkcyjnych, oczyszczania krwi i odtruwa organizm. Blizny spowodowane marskością wątroby nie jest odwracalna, więc stan w końcu spowodować, że wątroba nie powiedzie się. Przyczyny marskości to przewlekłe stosowanie alkoholu, mukowiscydoza, zapalenie wątroby typu B i C, stłuszczenie wątroby i problemy z dróg żółciowych. Leczenie zależy od przyczyny, ale kiedy jest to spowodowane innym stanem medycznym, kontrolując stan jest kluczem.

Unikanie alkoholu

Jedną z najczęstszych przyczyn marskości wątroby w Stanach Zjednoczonych jest alkoholizm, zgodnie z National Institutes of Health. Ciężki alkoholu zaczyna uszkodzić wątrobę, ponieważ jest zmuszony pracować ciężko. Ilość spożycia alkoholu, który powoduje marskość wątroby waha się od osoby do osoby, ale ludzie, którzy są z rozpoznaniem marskości trzeba przestać pić całkowicie. Jeśli pacjenci nie mogą przestać pić na własną rękę, ich lekarz może zalecić leczenie program do walki z nałogiem.

Zarządzanie Powikłania

Ponieważ marskość jest chorobą i uszkodzenia wątroby jest nieodwracalne, leczenie w wielu przypadkach koncentruje się na zarządzaniu i leczenia powikłań. Jeden częstym powikłaniem jest nagromadzenie płynu w organizmie, zwany obrzękiem. W łagodnych i umiarkowanych przypadkach, leki moczopędne mogą być przewidziane lub dieta o niskiej zawartości sodu będą zalecane. W ciężkich przypadkach może być nadmiar płynu ma być odprowadzana. Inne powikłania obejmują infekcje, które mogą być leczone antybiotykami, a wzrost ciśnienia krwi u niektórych żyłek, która może być kontrolowana z zastosowaniem leków, ciśnienia krwi. Większość pacjentów marskość będzie również wyświetlany na raka wątroby, ponieważ stan zwiększa ryzyko osoby na nim.

Przeszczep wątroby

Gdy marskość osiąga zaawansowane etapy i wątroba zaczyna się niepowodzeniem, u niektórych pacjentów może być umieszczony na liście oczekujących na przeszczep wątroby. W przeszczepu wątroby chorych wątroby pacjenta jest usuwana i zastępowana zdrowej wątroby od dawcy narządów lub fragmentu wątroby od żywego dawcy. Marskość nie wszyscy pacjenci będą się kwalifikować do przeszczepu, jednak. Na przykład osoby, które nadal nadużywają alkoholu, nie będzie w stanie otrzymać przeszczep.

Etapy opieki dla dziecka

Etapy opieki dla dziecka


Zrozumieć etapy opieki dla Twojego dziecka, aby przystosować się do szybko zmieniającego się jego rozwojem. W ciągu pierwszego roku, Twoje dziecko będzie rozwijać się szybko, a zrozumienie tych zmian przygotować się do obsługi wahania karmienia, zajmować się sprawami zdrowia szybko ustalić, czy dziecko jest na tyle śpi w ciągu dnia i podjęcia decyzji, czy jego umiejętności motoryczne rozwijają się stałej stopy. Nauki o tych etapach pomoże Ci czuć się swobodnie i kontroli, jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie dziecka.

Karmienie

Etapy karmienia niemowląt 'zmieni każdy do czterech miesięcy. Zgodnie z Clemson University, w ciągu pierwszych czterech miesięcy, noworodki muszą tylko mleko matki lub wzoru. Między miesiąca czterech do sześciu, można rozłożyć w bzdurny żywności, takich jak zboża, takie jak ryż i płatki owsiane. Na sześć do siedmiu miesięcy, można wprowadzić puree owoce i warzywa. Między miesięczną siedmiu do dziewięciu, dziecko może zacząć pić sok bez cukru i jeść nabiału, takie jak twaróg. Między miesięczną ośmiu i dziewięciu, można rozpocząć podaniem dziecku jedzenie dla dzieci z mięsem, a przez jeden rok, dziecko zacznie jeść przetworzonej żywności, takich jak pieczywo i makarony.

Problemy zdrowotne

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem na temat problemów zdrowotnych Twojego niemowlęcia. Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych niemowląt doświadczenia jest gorączka. Według Zdrowia Mad, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli dziecko doświadcza gorączki w wieku poniżej sześciu miesięcy. Wiele dzieci wystąpić żółtaczka. Dziecko będzie miało żółty odcień jego skóry, która występuje, gdy nadmiar bilirubiny zalewa się do krwiobiegu. Grzybica inną powszechną chorobą, powstaje w wyniku infekcji grzybowych, często występuje po dziecko miał leczenie antybiotykami.

Harmonogram uśpienia

Możesz czuć noworodka śpi cały dzień i rzadko w nocy, a może być poprawne. Większość noworodków spać 18 godzin dziennie, ale to nie oznacza, że ​​noworodek będzie spał 18 godzin w spokoju. Większość dzieci budzą się co kilka godzin. O jeden miesiąc, dziecko może spać 16 do 18 godzin w ciągu dnia i nocy. O trzy miesiące, to czas zmniejszy się o jedną godzinę. O dziewięć miesięcy, większość dzieci spać czternaście godzin na dobę, a przez jeden rok, większość dzieci będą spać 13 do 14 godzin dziennie.

Zdolności motorycznych

Niemowlęta powinny osiągnąć pewne etapy kwalifikacji silnik w ciągu kilku tygodni od zalecanych czasów. Choć większość dzieci osiągnie te umiejętności motorycznych w ramach sugerowanej wieku, wszystkie dzieci rozwijają się w różnym tempie i należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania informacji, czy twoje dziecko nie rozwija się w zalecanej dawki. Na jeden miesiąc, dziecko powinno wykonać spontaniczny wokalizy. Oznacza to, że dziecko powinno coo, płakać i rozmawiać bez zewnętrznej stymulacji. Według internetowej MD, "na trzy miesiące, dziecko powinno przesunąć głowę w górę, kiedy jest na brzuchu." Przez cztery miesiące dziecko powinno wyświetlić odpowiedzi wokalne, takie jak gadać, śmiechu lub gruchaniem, po pojawieniu się monitu.

Ostatnio Etapy niewydolności nerek

Ostatnio Etapy niewydolności nerek


Nerki odpowiadają filtrowania i eliminuje odpady ciała. W ostatnich stadiach niewydolności nerek, nerki nie są w stanie wykonać tej funkcji. To może prowadzić do innych komplikacji w organizmie. Zgodnie z Mayo Clinic, ostatnie stadium niewydolności nerek wymaga szybkiego i spójnego traktowania zapewnienie szans na przeżycie.

Funkcja

Ludzie mają dwie nerki i, podczas gdy optymalna wydajność jest z dwóch nerek, ludzie mogą żyć tylko z jednej czynnej nerki. Nerki utrzymać równowagę płynów, elektrolitów i produktów przemiany w organizmie. Przez filtrowanie i wydalanie tych elementów, odpowiednie funkcje organizmu są zachowane. W przypadku uszkodzenia nerki są niebezpieczne poziomy tych pierwiastków, może gromadzić się w organizmie. W przypadku wystąpienia niewydolności nerek, potrzebna jest interwencja medyczna, aby pomóc organizmowi w wykonywaniu tych funkcji.

Zagrożenia

Czynnikami ryzyka niewydolności nerek należą: starszy wiek, przewlekłe infekcje, zaburzenia immunologiczne, choroby nerek lub wątroby, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego. Właściwa diagnoza i zarządzanie tymi czynnikami ryzyka, postępując zgodnie z instrukcjami lekarza może złagodzić niektóre z ryzykiem, że znajdzie się na te warunki.

Objawy

Objawy niewydolności nerek naśladować inne komplikacje i może łatwo pozostać niezauważone. W przypadku czynników ryzyka uszkodzenia nerek występuje, ważne jest, że funkcja nerek jest monitorowana jako część rutynowej badanie przedmiotowe. Główne objawy niewydolności nerek mogą obejmować zmniejszone oddawanie moczu, drgawki, stan splątania i zmęczenie. Jako płyn gromadzi się w organizmie, skrajne pęcznienie może być zauważone, w szczególności na końcu. W ostatnich etapach, zapalenie osierdzia mogą być zdiagnozowane jako nadmiar płynu miejscach zwiększające presję na mięsień sercowy.

Leczenie

, Podczas gdy uszkodzenie nerek i niewydolność mogą być odwracalne z natychmiastowego leczenia, gdy pacjent osiągnie ostatnie etapy niewydolność nerek, uszkodzenie jest prawdopodobnie trwały. Dla pacjentów w ostatnim stadium niewydolności nerek, dializa musi być uruchomiony do czasu nerki dawcy mogą być zlokalizowane na przeszczep. Po dializie uruchamiany jest końcowym stadium niewydolności nerek, jest stały plan leczenia aż przeszczep może być zakończone. Większość pacjentów przechodzą zabiegi dializy trzy do czterech razy w tygodniu.

Zapobieganie

Jeśli istnieje ryzyko niewydolności nerek, Mayo Clinic zaleca unikanie alkoholu i narkotyków, w tym ponad-the-counter leków. Regularne nadużywanie tych substancji może uszkodzić nerki i ostatecznie doprowadzić do niewydolności nerek. Obejmuje to uniknięcie nadmiaru stosowanie acetaminofen, aspiryna i ibuprofen.

Wszy Leczenie dzieci

Wszy są bezskrzydłe owady, które lubią żyć w włosy. Te pasożytnicze owady żywią się małe ilości krwi i mogą szybko przenosić się z człowieka na człowieka. Trzy etapy wszy można znaleźć w włosów - gnid, nimf i dorosłych. Nitów są wszy jaja, larwy są nowo urodzony wszy, a dorośli są dorosłego wszy. Jeśli dzieci są zarażone wszami, będą drapać skóry głowy często. To może powodować zaczerwienienie i podrażnienie.

Wykrywanie i leczenie

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma wszy, dokładnie zbadać włosy i skórę głowy. Nitów, najprostszy wszy wykryć, wygląda jak łupież. W przeciwieństwie do łupieżu, nie może być usunięta za pomocą pędzla lub wstrząsając je. Nimfy i dorośli są bardziej trudne do zauważenia w dziecka włosy. Dorośli są o wielkości nasiona sezamu i pojawiają tan lub szaro-biały. Nimfy są jeszcze mniejszą. Nimfy i dorośli poruszają się szybko i łatwo uciec palce.

Aby wykonać test wszy na dziecko, część jego włosy na małe części i zbadać zarówno skórę głowy i kosmyki włosów. Spójrz na obszarach za uszami, przy szyi i na skórze głowy. Są to popularne miejsca jak wszy i gnidy się ukryć. Jeśli nadal jesteś pewien, czy Twoje dziecko ma wszy, należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym, pielęgniarką szkolną lub wydziałem zdrowia w celu uzyskania pomocy.

Leczenie początkowe

Wszy zakażenia jest traktowana, zarówno przez receptę lub over-the-counter leków. Lek ten może być zakupiony w postaci szamponu, kremu płukania lub płynu. Po pierwsze, dziecko musi usunąć jej ubrania. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami na temat leków, które wybrałeś. Lek może być odpowiednio stosowany w celu skuteczności. Dzieci z długimi włosami mogą wymagać dwie butelki leków. Po zabiegu dziecko może umieścić na czystej odzieży. Nie należy pozwolić, żeby umyć włosy, aż dwa dni po leczeniu. Leki do zabijania wszy nigdy nie powinien być stosowany na dziecko 2 lat lub młodszych. Zamiast rodzicami musi usunąć wszy oraz gnid przy pomocy grzebienia drobnych zębów.

Usuwanie wszy grzebień

Nawet po leczeniu dziecko wszy leków, może być nadal konieczne, aby korzystać z cienkimi ząbkami, aby usunąć wszy i gnid z włosów dziecka. Jest tak dlatego, wszy mogą czasami być odporne na leki. Po usunięciu wszy grzebieniem najpierw mokre włosy dziecka tak, że jest łatwiejsze do usunięcia owadów. Woda tymczasowo zmniejsza ruchliwość wszy. Kontynuuj ten proces, co trzy dni przez dwa tygodnie po ostatnim martwych wszy zauważono.

Pościel i odzież

Zbierz pościel i odzież dziecko używa w celu wyeliminowania wszy od tych pozycji. Pierwsze pranie pościeli i odzieży w cyklu ciepłej wody z pralki. Po przemyciu, można wkładać w suszarce w ciągu 20 minut. Wysyłamy rzeczy, które nie są zmywalne do pralni chemicznej. Inną opcją dla elementów, które nie mogą być prane jest uszczelnienie je w plastikowym worku przez dwa tygodnie. Szczotki i grzebienie namoczyć przez godzinę w alkoholu lub umyć je wodą z mydłem i ciepłą wodą. Wreszcie, dokładnie odkurzyć meble i dywany.

Etapy Chemioterapii

Etapy Chemioterapii

Co to jest?

Chemioterapia jest zabieg chemiczny, który zabija komórki - czy to dobre, czy złe - w celu ataku mikroorganizmów lub guzy nowotworowe. Różne rodzaje leków są często stosowane do leczenia niektórych chorób, takich jak leki przeciwnowotworowe do nowotworu lub antybiotyków do obsługi infekcji. Leczenie koncentruje się na komórki, które dzielą się szybko w organizmie człowieka, takich jak rak, ale także szkodzą obszarach gdzie występuje w sposób naturalny w takich pęcherzyków szpiku kostnego, przewodu pokarmowego i włosów. Stąd częste działania niepożądane dla chemioterapii są zmniejszone wytwarzanie krwinek, zapalenie przewodu pokarmowego okładzin oddechowych i wypadanie włosów. Celem leczenia jest do leczenia choroby, a jeśli to możliwe, należy przedłużyć życie pacjenta lub złagodzenie objawów.

Etapy Chemioterapii

Rak i chemioterapia są podzielone na etapy. Utajona etap dotyczy nowotworów pierwotnych ustaleń w próbce, takie jak plwocina pacjenta, gdzie potrzebna jest tylko operacja w celu usunięcia guza. Etap zerowy oznacza raka w jednym obszarze lokalnym, ale nieinwazyjne. Etap I kiedy nowotwór osiągnie wyższe warstwy narządu, ale nie do węzłów chłonnych, więc operacja jest wciąż głównym kierunkiem działania, chyba że guz nie został całkowicie usunięty - wówczas zaleca chemioterapii. Etap II stanie jak choroba rozszerza się w węzłach chłonnych i wymagają operacji, ale gdy choroba nie działa, to lekarzy pod promieniowaniem i chemioterapii. W etapie III raka rozciąga się poza narządu lub innych węzłów chłonnych, a tym samym połączenie radioterapii i chirurgii i / lub chemioterapii są konieczne. Wreszcie, etap IV kiedy choroba przerzuty do innych części ciała; Chemioterapia z kombinacji leków, wraz z innymi lekami, o ile są stosowane u pacjenta jest za chore.

Następstwa Survival

Pacjenci, którzy przeżyją chorobę z powodu chemioterapii mogą wystąpić pewne zmiany w swoim ciele. Na przykład, suszarka odrasta po końcowa obróbka jest podawana, a w niektórych przypadkach może zmieniać kolor. Człowiek odzyskuje siły, ale jest szansa, że ​​zmęczenie będzie utrzymywać się po chemioterapii. Drętwienie i mrowienie w dłoniach i stopach są również możliwe, skutkiem ubocznym nerwów raz końcach leczenia. Dla kobiet, chemioterapia wpływa na jajniki i może spowodować wczesne menopauzy uderzenia gorąca; za niektóre szkody są trwałe, podczas gdy dla innych jajniki odzyskać i powraca płodność.

Wścieklizna Leczenie zgryzu

Wścieklizna Leczenie zgryzu


Wirus wścieklizny jest często przekazywane z jednego do drugiego ssaka przez ukąszenie zakażonej zwierzęcia. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) informuje, że w większości przypadków występuje u dzikich zwierząt i że mniej niż 10 procent przypadków występuje u zwierząt domowych.

Objawy

Wścieklizna jest śmiertelną chorobą wirusową, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy ssaków. Wskazania wirusa obejmują takie objawy grypopodobne, jak gorączka, ból głowy i / lub melancholijnej zachowania. Inne objawy to ból w miejscu ukąszenia, splątanie, bezsenność, pobudzenie i halucynacje. Według CDC, gdy pojawią się objawy wirusa, infekcja jest często śmiertelna w ciągu siedmiu dni. Dlatego zaleca się, aby uzyskać natychmiastową pomoc lekarską po ugryzieniu przez zwierzę.

Testy

Według CDC, w celu zdiagnozowania wścieklizny u ludzi, kilka testów muszą być wykonywane, w tym pęcherzyków śliny, surowicy, płynu mózgowo-rdzeniowego i włosów. Podczas izolacji wirusa oceniano w ślinie, osocze, płyny rdzeniowe są testowane na obecność przeciwciał przeciw wirusowi. Aktualnie badania zwierząt --- bezpośredniego testu immunofluorescencji --- mogą być wykonywane tylko po śmierci.

Leczenie

Leczenie po ekspozycji na wściekłych zwierząt najczęściej obejmuje szczepienia i oczyszczenie rany; Przebieg leczenia zależy od stopnia kontaktu z zakażonym zwierzęciem. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), etapy te można zapobiec wystąpieniu wirusa w prawie każdym przypadku. W tych przypadkach, które wynikają w niczym od drobnych zadrapań na kontakt, który łamie skórę, WHO zaleca szczepienia przeciwko wściekliźnie, jak tylko to możliwe i że przeciwciała przeciwko wściekliźnie należy podawać osobom z osłabionym układem odpornościowym.

Zapobieganie

Aby zapobiec przeciwko wściekliźnie, Mayo Clinic zaleca szczepienia wszystkie zwierzęta przed wirusem. Równie ważne jest unikanie dzikich zwierząt, utrzymując nietoperze z domu --- większość przypadków wścieklizny USA zostały spowodowane przez nietoperze, zgodnie z CDC --- i zgłaszania wszelkich bezpańskich zwierząt do odpowiednich władz. Ponadto, po ataku, ważne jest wychwytywanie zwierzęcia, jeśli to możliwe, w celu określenia, czy zwierzę jest wirusem wścieklizny.

Zagrożenia

Mayo Clinic donosi, że tych, którzy podróżują lub mieszkają w krajach rozwijających się są bardziej mogą być narażone na kontakt z wirusem wścieklizny. Ponadto rany głowy lub szyi pomaga wirusa rozprzestrzeniania się szybciej do mózgu.

Leczenie opryszczki zmian

Zmiany chorobowe opryszczki, występują w dwóch różnych formach: opryszczki 1 jest doustna postać wirusa opryszczki 2 i jest wersja narządów. Pierwsze objawy opryszczki zwykle wiąże swędzenie, mrowienie uczucie, że zamienia się wysypka. Obszar stanu zapalnego, a następnie rozwija się małe pęcherzyki, które wybuchają i stają się otwartą ranę, a potem strup, który ostatecznie leczy. Opryszczka Wybuch może trwać tak długo, jak dwa tygodnie. Jednak istnieją pewne leki, które mogą ograniczy ogniska i czynią poszczególne etapy wirusa opryszczki bardziej znośne.

Leki na receptę

Zovirax (acyklowir) i Valtrex (valacyklowiru) są zarówno leki na receptę, które pomagają w wykrywaniu i leczeniu ognisk wirusa opryszczki.

Czystość

Czy leczenie opryszczki pospolitej 1 lub 2, ważne jest, aby ten obszar czyste i suche. W przypadku owrzodzenia są bolesne, należy zanurzenie w gorącej kąpieli, a następnie umieszczenie na maść, tak jak Zovirax do łagodzenia bólu.

Suszenie

Nie obejmuje obszar, ale pozwalają na zainfekowany obszar do wyschnięcia na powietrzu, jak to tylko możliwe, aby przyspieszyć gojenie. Bądź ostrożny, aby dotknąć zainfekowanego regionu w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się wirusa. Pamiętaj, aby nosić luźne ubrania, które pozwalają obszar oddychać. Jeśli ból jest na wardze, niech powietrza jak to możliwe, lub przykryć światła gazy.

Ból

Jeśli obszar powoduje silny ból, weź over-the-counter lek przeciwbólowy zawierający ibuprofen lub paracetamol do tępego bólu.

Ciepła lub na lodzie

Albo Icepack zawinięte w myjki, lub myjki zwilżoną i umieścić w kuchence mikrofalowej przez kilka minut, pomoże nudny ból tymczasowo.

Suplementy

Wziąć witaminę zawierający L-lizyny i witaminy z grupy B aminokwasowych. L-lizyna okazał się pomóc hamować objawy opryszczki i może przyspieszyć powrót do zdrowia, i B6 i B12, jak pomóc organizmowi przezwyciężyć stres, który przyczyni się do czasu naprawy.

Jak działa opryszczkę Quantum lizyna Leczenie Pracuj

Wyniki kliniczne

Betsy Singh, dziekan Badań na Uniwersytecie Południowej Kalifornii Nauk o Zdrowiu poinformował, że formuła opracowana zmniejszyła czas trwania objawów o 50 procent, w porównaniu do nieleczonych opryszczkę. Przeciętny czas leczenia odnotowano w czterech dni. Korzyści dla lekarstw, według respondentów, zawarte brak spalania i jego niewidzialność.

Etapy

W początkowych stadiach ból opracowanej podczas zimna, człowiek zauważy, swędzenie lub pieczenie tuż pod skórą, zazwyczaj wokół nosa i ust. Po dwóch do trzech dni pojawi się pierwsze pęcherze. Etap następuje zaraz po wrzodu, jak otwiera blister. To jest najbardziej zaraźliwe stadium. Po pięciu do ośmiu dni, parch będzie tworzyć i inne strupy nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni, jak zaczyna się ran. Cykl zazwyczaj trwa dziewięć do 14 dni.

Opryszczka Objawy

Opryszczka wystąpić z wirusa herpes simplex, wirusa występującym w tkance nerwowej. Podczas opryszczka są odmianą opryszczki jest wirusem opryszczki narządów płciowych, a w przeciwieństwie do nie wskazuje na obecność wirusa opryszczki narządów płciowych. Te rany tworzą jako małe, wypełnione płynem pęcherze, które tworzą się na lub wokół ust. Opryszczka może być wywołane przez alergie pokarmowe, światło słoneczne, zmiany hormonalne, czekolady i stres.

Około 80 procent populacji doświadczyło opryszczkę. Wirus ten jest zaraźliwa i rozprzestrzenia się poprzez kontakt. Typowe sposoby rozprzestrzeniania się wirusa są dzieląc potrzeby żywieniowe, ręczniki, przybory toaletowe, takie jak szczoteczki do zębów i golarki i całując.

Zapobieganie

Nie ma lekarstwa na wirus herpes simplex. Najlepszą formą profilaktyki jest zrozumienie przyczyn i wyzwalaczy. Aby uniknąć zamawiającemu opryszczki: Powstrzymaj się od bezpośredniego lub pośredniego kontaktu z każdym, kto ma do czynienia z aktywną wybuchu Nie udostępniać osobiste przedmioty, takie jak ręczniki i naczynia, ponieważ wirus może żyć na tych przedmiotów na pewien okres czasu.

Gdy dana osoba ma już zakontraktowane opryszczki, unikanie wyzwalaczy pomoże uniknąć lub zminimalizować w przyszłości ognisk. Niektóre z głównych przesłanek obejmują ekspozycję na słońce, pokarmy zawierające argininę (orzeszki, czekolady i żelatynę), a za pomocą starej szczoteczki do zębów w przypadku wybuchu.

Prawidłowe odżywianie i higiena również pomoc w redukcji wybuchu opryszczka. I trwa leczenie z produktu podobnego Quantum lizyna Opryszczka Leczenie pomogą zminimalizować objawy i przyspieszyć gojenie, zwłaszcza jeśli lek jest stosowany w najwcześniejszych stadiach opryszczki wybuchu.

Etapy Reflux Disease

Podstawy

Uczucie pieczenia w gardle, a następnie kwaśny smak w ustach po spożyciu potraw charakteryzuje choroby kwasu refluks, często określane jako zgaga. Refluks często jest prekursorem bardziej poważnej choroby zwanej choroba refluksowa przełyku, lub GERD. Refluks tworzą wstecznego przepływu soku żołądkowego do przełyku może nastąpić z wielu powodów. Otyłość jest jednym z głównych przyczyn refluksie z kwasem. Refluks często jest wyzwalany przez tłuszczowego smażone żywności, czekolady i przypraw. Napoje takie jak kofeina i alkohol mogą powodować łagodne epizody zgagi. Poważniejsze objawy występują w miarę postępu choroby i obejmują wymioty, nudności lub problemów połknięcia.

Przewlekłe

Kiedy człowiek doświadcza zgagi, szanse zwiększyć, że stan przewlekły, czy będzie zmiana stylu życia nie są wykonane. Amerykańska Akademia rodziny Physicians szacuje, że od 25 do 35 procent dorosłych w Stanach Zjednoczonych cierpi z powodu chronicznej choroby refluksu. Większość osób cierpiących na GERD może być zdiagnozowane przez objawy zgagi, jakie stwarzają. Wiele osób traktuje łagodne ataki zgagi z ponad-the-counter leków zobojętniających i zaprzestanie zachowania, które stworzyło warunki, takie jak przejadanie się, spożywanie smażonych potraw lub leżącej bezpośrednio po jedzeniu. Jeżeli zachowanie, które spowodowały zgaga trwa, może wystąpić uszkodzenie trwałe w przełyku i wymagają bardziej inwazyjne leczenie w celu złagodzenia dyskomfortu choroby.

Komplikacje

Przełyku, krwawienia wrzody w gardle i przełyku Barretta są poważne powikłania, które mogą wystąpić po dłuższym historii nieleczonej choroby refluksowej. Blizny po wielokrotnym uszkodzenia ścian przełyku może opierać się i dokonać połykania trudne. W czasie, gdy uszkodzone komórki może okazać nowotworowych. Nieleczona GERD jest związany z ciężkim kaszlu, zwłóknienie płuc i astma. Wcześniej objawy zgagi zaczynać i już idą dalej, tym większa szansa, że ​​długoterminowe powikłania mogą wystąpić. Naturalne mechanizmy obronne w przełyku, które są przeznaczone do neutralizacji kwasów naruszające się w podziale i nieskuteczne, tworząc jeszcze więcej komplikacji. Zwieracza, który utrzymuje żółć i kwas z kopii zapasowej jest uszkodzony i może nie działać prawidłowo. Podobnie jak choroba refluksowa przechodzi przez coraz trudniejszych etapach rozwoju, więc leczenie należy wykonać te same etapy. Wszystko leczenie, włącznie operację naprawy uszkodzonego zwieracza, wymaga włączenia pacjentów do zmiany stylu życia w swoim życiu, aby zapobiec nawrotom choroby.

Etapy Substance Abuse Treatment

Nadużywanie substancji jest niebezpieczne stosowanie substancji psychoaktywnych, które mogą zmienić nastrój użytkownika, osobowość i postrzeganie. Substancje molestowane m.in. alkoholu, tytoniu i narkotyków. Nadużywanie substancji często prowadzi do uzależnienia od narkotyków i narkomanii. Gdy dana osoba osiągnęła stadium uzależnienia, negatywne skutki stają się widoczne przez jego codziennych interakcji w pracy i szkole, a także z rodziną. Zmieniający się stan zdrowia osoby, w zależności od substancji, jest przerażające dla bliskich i trudne do leczenia.

Leczenie medyczne

Opieka medyczna jest pierwszym krokiem w leczeniu uzależnień. Ponieważ nadużywanie substancji jest stan, który wymaga leczenia, lekarze najpierw rozwiązać go medycznie i społecznie. Leczenie polega na obecności lekarzy i ekspertów medycznych, instrumentów medycznych i prawidłowego leczenia. Detoksykacji jest pierwszym etapem w leczeniu. Jest to proces, w którym ciało będzie usunąć się szkodliwych substancji. Ten etap obróbki obejmuje etap wycofania, gdy zły toksyny uwolnienia do organizmu. Ten etap jest najtrudniejszy dla pacjenta. Po detoksykacji, pacjent powinien podjąć dodatkowe leki w zależności od stopnia uzależnienia lub uzależnienia.

Leczenie psychospołeczne

Odnosi się do psychologicznego psychospołecznego rozwoju jednostki, w związku z jego otoczeniem społecznym. Ten etap następuje leczenie. Nadużywanie substancji w znacznym stopniu wpływa na arenie społecznej jednostki, więc leczenie psychospołeczne jest wymóg, żeby wrócić powoli do jego rodziny, przyjaciół i współpracowników. Psychospołeczne leczenie uzależnień wymaga hospitalizacji i leczenia ambulatoryjnego.

Leczenie szpitalne lub Domy

Leczenie szpitalne lub mieszkalnych może być długoterminowe lub krótkoterminowe. Ten etap zwykle dzieje się w warunkach szpitalnych lub społeczności. Długotrwałe leczenie naturalnie występuje w ciągu sześciu miesięcy do 12 miesięcy, podczas gdy podawanie następuje krótkotrwałe przez maksymalnie tylko sześć tygodni. Metody stosowane przez długotrwałego leczenia i krótkotrwałego leczenia różnią. Długotrwałe leczenie wykorzystuje program dłuższy, który obejmuje członków społeczności, w której pacjent jest rehabilitacja. Leczenie krótkoterminowe wykorzystuje krótszy program, który nazywany jest często podejście 12-Step. 12-Krok podejście jest leczenie spopularyzował Anonimowi Alkoholicy.

Leczenie ambulatoryjne

W przeciwieństwie do leczenia szpitalnego, leczenie ambulatoryjne jest również dostępna dla pacjentów, którzy nie mają wystarczających środków, aby wprowadzić zabiegi mieszkalnych, lub tych, którzy nie potrzebują leczenia szpitalnego. Pacjenci, którzy przechodzą przez ten etap już zakończono detoksykacji i mieszkalnych etapy leczenia. Innym powodem, pacjenci mogą zwrócić się do leczenia ambulatoryjnego jest to, że ich ubezpieczenie medyczne obejmuje jedynie leczenie ambulatoryjne. Jednak istnieje bezsporne między szpitalnych i ambulatoryjnych zabiegów. Zarówno stosowanie metody 12-Step i zarówno obejmować jeden-na-jednego i poradnictwa grupowego. Leczenie ambulatoryjne jest zwykle prowadzone wewnątrz klinik lub biurze doradców.

Etapy zależność Grupy Chemicznej

Etapy zależność Grupy Chemicznej


W celu uruchomienia udanej grupy zależności chemiczne, wiele czynników musi wchodzić w grę. Klienta lub pacjenta dobrobytu i zdrowia jest zawsze priorytetem i musi być stale pod czujnym okiem. Przez następujące modele ludzkich zachowań i zmian, grupy zależnościami chemiczne są w stanie tworzyć skutecznych programów, aby wspierać tych, którzy chcą pokonać nałogi chemiczne.

Kroki do odzyskania

Narodowy Instytut Narkomanii, że narkomania dotyka użytkowników w różnych sposobów, a ponieważ takiego zróżnicowania samo leczenie uzależnień może różnić się od użytkownika do użytkownika. Narkomani, którzy wchodzą chemiczne grupy zależność lub rehabilitacji powinien być przygotowany, aby zrobić kilka ciężkiej pracy psychicznie i emocjonalnie. Rehabilitacji uzależnienia chemicznego będzie również ciężko fizycznie na organizm jako użytkownik przechodzi detox i wprowadzając odwyk z tym, że "czyszczenie" jest łatwe nie jest korzystne dla użytkownika. Przechodząc przez etapy grupy zależności Jednak zmiana jest możliwa i może być skuteczne.

Rozpoczęciem leczenia

Kiedy osoba z uzależnienia chemicznego decyduje, że chciałby, aby otrzymać pomoc, on skutecznie rozpoczął ciąg wydarzeń na wychodzenie z uzależnienia. Tylko użytkownik może rozpocząć ten proces --- po uczestnictwie w spotkaniu lub grupę zależności chemicznego, lub wizyty u lekarza, który zaleci grupę wsparcia. Zmuszając użytkownika narkotyków na spotkanie nigdy nie będą tak skuteczne, jak, kiedy on sam podejmuje decyzję, do udziału, jak wyjść z uzależnienia to osobisty wybór, a użytkownik nie może bez entuzjazmu być inwestowane w procesie. W pierwszym etapie "docierania" użytkownik może nie być w pełni przekonany, że może faktycznie powstrzymać się od leku. Odmowa może jątrzyć w umyśle użytkownika. Jest to normalne i będzie się koncentrować na dalszym w sesjach grupowych.

Wczesne Abstynencja

Gdy użytkownik uznał, że lek nie jest uzależnienie, musi uczyć się do powstrzymania się od chemicznych jest ona zależna od. Wczesne stadia abstynencji może być brutalne dla narkomana. Fizyczne i psychiczne objawy abstynencyjne zacznie wpływać na jej. Ważne w tym etapie grupy zależności jest upewnienie się, jest mnóstwo wsparcia, zarówno osobistego i zawodowego, dostępny dla uzależnionego, jak ona wychodzi z wycofaniem. Uzależniony poznają mechanizmy radzenia sobie, gdy atak pragnienia, a także to, co wywołuje te pragnienia na pierwszym miejscu. W otoczeniu grupy, członkowie mogą oddziaływać poprzez uczestnictwo w zajęciach jak dzielenie czasu. Uczestnicy po kolei dzieje wokół sali szczegółowo sytuację, że walczyć. Inni uczestnicy będą mieli okazję do uzyskania informacji w jaki mogą one mieć do czynienia z podobnymi sytuacjami, oraz sposób ich pokonać tę szczególną walkę. Posiadanie wspólnej więzi z innymi członkami grupy zachęca uczestników do kontynuowania swojej podróży z pobytu trzeźwy.

Abstynencja maintaning

Narodowy Instytut Narkomanii ustaliła, że ​​na początku trzeciego etapu rozpoczyna się, gdy uzależniony jest abstynentem przez 90 dni z rzędu. Uzależniony będzie dowiedzieć się, jak kontynuować swoją abstynencję przez różne aleje. Terapia grupowa będzie wciąż źródłem wsparcia. Poprzednie uzależnionych może dostarczyć wskazówek i informacji na podstawie doświadczenia. Uzależniony może być również wizyty u lekarza lub psychologa w tym samym czasie, w celu zapewnienia, że ​​wszystkie aspekty jego zdrowia zostały skierowane. Jeśli nie było innych problemów w życiu uzależnionej, teraz będzie czas, aby rozwiązać te problemy. On może być zachęcane do poszukiwania pracy, czy naprawić złamane relacje. Istotne jest, że utrzymuje wszystko wokół zdrowego stylu życia w celu uniknięcia nawrotu.

Odzyskiwanie zaawansowane

Ostatnim etapem odzyskiwania uzależnień nie nastąpi szybko. To trwa lata grup wsparcia i poradnictwa dla narkoman, aby dotrzeć do ostatniego etapu odzysku. Jeśli uzależniony był trzeźwy dłużej niż 5 lat, może ona być w zaawansowanym odzysku. W tym momencie, ona będzie żyć zdrowego życia. Odzyskane uzależniony będzie mieszkać więcej niezależnie, bez konieczności stałego lekarza lub sesji grupowej. To jest zawsze zalecane, jednak, że jeśli w danym momencie uzależniony odzyskania wierzy ona powraca z powrotem do swoich starych sposobów, powinna ona uczestniczyć grupę spotkanie lub zobaczyć jej doradcę o pomoc i poradę.

Behawioralna Leczenie problemów z hazardem

Behawioralna Leczenie problemów z hazardem


Program poznawczo-behawioralna terapia jest jeden sprawdzonych specjalistów uzależnień skuteczna metoda używać w leczeniu nałogowego hazardu. Ponieważ hazard jest wciągająca zachowanie, gracze często używają wymówki, aby uniknąć leczenia, lub nie widzi problemów, ich straty montażowe przyczyny.

Etapy Problem Gambling

Nałogowych hazardzistów przejść przez trzy odrębne fazy: "zwycięski" fazę, w której gracz wygrywa pieniądze, "utraty", gdzie gracz fazy zaczyna tracić i "gonić" fazę, gdy zakłady hazardzista bardziej starać się odzyskać co straciła.

Dlaczego roboty behawioralne Terapia

Terapia behawioralna nie tylko w leczeniu objawów uzależnienia od hazardu. Ten styl leczenia wygląda na życia hazardzisty jako całości, i obejmuje ocenę stylu życia hazardzisty i zmieniając swoje postawy wobec hazardu.

Cechy problematyczne Hazardzistów

Oceniając styl życia hazardzisty i który etap hazardu pacjenta jest zaangażowana w, lekarz patrzy również objawy innych chorób, które są często obecne w nałogowych hazardzistów, takich jak choroby afektywnej dwubiegunowej, depresji i uzależnienia od substancji. Jeżeli stwierdzi, każda taka choroba występuje, lekarz traktuje zarówno problematycznego hazardu i inne choroby podstawowej.

Wspólne Leczenie Metody Korzystanie behawioralnej

Lekarz będzie korzystać z niektórych aspektów terapii niechęci, która uczy pacjenta, aby uniknąć niebezpiecznej aktywności. Ona również rozpocząć proces psychoterapii, która pozwala lepiej zrozumieć karciarz jej motywacji za jej problemu. Lekarz będzie również starać się zapewnić alternatywny rynek zbytu dla kompulsywnych zachowań konkurencyjnych pacjenta, takich jak sporty zespołowe lub gier wideo. Wreszcie, lekarz może kontaktować członków rodziny lub znajomych z hazardzisty, aby pomóc wzmocnić leczenie.

Lokale i problematyczne stosunki społeczne

Jedną cechą terapii behawioralnej jest ocenić, jak wpływa na społeczne naciski problematyczny hazardzistę. Często, członek rodziny lub przyjaciel będzie działać jako "umożliwiającego". Osoba ta zazwyczaj daje pieniądze hazardzisty lub innej pomocy, która pozwala hazardzistą kontynuować utraty pieniędzy. Lekarz będzie starał się rozwijać tę relację w bardziej pozytywnym kierunku poprzez terapię. Jeśli nie jest to możliwe, że lekarz może poprosić pacjenta Unikać kontaktu ze swoim "umożliwiającego".

Etapy raka wątroby

Diagnostyka i Survival ceny

Ogólny wskaźnik przeżycia dla raka wątroby jest mniej niż 10 procent po pięciu latach od pierwszej diagnozy. Znak pięcioletni jest standard stosowany przez lekarzy do prognozowania większości nowotworów. Oznacza to, że średnio ogólny wskaźnik przeżycia dla wszystkich pacjentów z rakiem żywych dłużej niż pięć lat jest mniejsza niż 10 procent, z lub bez obróbki, w zależności od stadium choroby.

Rak wątroby jest zdiagnozowany w etapach, tak jak w większości nowotworów. Jeśli wcześnie wykryty, przeżywalność jest 30-60 procent, i może być traktowane z chirurgii. Zaawansowane stadia raka wątroby przynoszą ze sobą diagnozę mniej niż pięć procent szans na przeżycie, z prawdopodobną śmierć w ciągu kilku miesięcy.

Lekarze używać etapy, aby określić jak daleko zaawansowany rak jest, czy marskość wątroby występuje i jakie rodzaje leczenia, jeśli w ogóle, będą potrzebne. Badania krwi, skanowanie CAT, ultradźwięki i MRI są używane aby określić etapy i jeśli rak jest uleczalny.

Etapy raka wątroby

Etap 1: Zlokalizowane obszar. Tylko jeden guz został wykryty i rak nie rozprzestrzenił się Jakiekolwiek pobliskie tkanki lub naczyń. Który można leczyć przez usunięcie.

Etap 2: Rozprzestrzenianie się do więcej niż jednego obszaru. Jeden lub więcej guzów nie większych niż pięć centymetrów, a nie marskość wykryty. Chemioterapia, przeszczep lub leczenie chirurgia.

Etap 3: Zaawansowane. Wiele guzów większych niż pięć centymetrów, a nowotwór rozprzestrzenił się zarówno do dużych naczyń krwionośnych, pęcherzyka żółciowego lub węzłów chłonnych. Nie będzie również utwardzeniu marskość wątroby, gdy jest obecny. Leczenie w tym stadium raka zależy od których nowotwór rozprzestrzenił się na marskość wątroby i ile jest obecny. Operacja nie może być opcja, jeśli nie będzie wystarczająco wątroba zdrowe lewej do prawidłowego funkcjonowania. Etap 3 ma substages które zostaną określone przez lekarza. Ponownie, chemioterapia, chirurgia, promieniowanie lub przeszczepy są możliwości leczenia.

Etap 4: Zaawansowane. To stadium raka wątroby rozprzestrzenił się do kości i płuc lub innych organów życiowych. Ten etap nie mogą być traktowane z operacją. Agresywne leczenie chemioterapii i radioterapii są stosowane jako dodatek do opcji narządów.

Wniosek

Objawy zwrócić uwagę na zaawansowane stadia będzie nudności, senność, ospałość, dezorientacja, ból w okolicy wątroby, obrzęk i plamy wątrobowe lub małe naczynia serii na różnych obszarach skóry. Od funkcją wątrobie jest odfiltrowanie zanieczyszczeń z ciała i oczyścić krwi jeśli istnieje wiele nowotworów lub marskość wątroby występuje, krew nie może płynąć przez wątrobę w pełnym zakresie. Gdy to nastąpi, wątroba twardnieje i krwi będzie zmierzać do siebie w różnych naczyniach krwionośnych, powodując naczyń wybrzuszenia. Jak choroba postępuje, zbiorniki staną się do powiększenia wątroby jest trudniejsze, a w niektórych przypadkach może powodować krwawienie, ponieważ większe statki pęknie. To jest bardzo ważne, aby mieć czynności wątroby badania krwi w rocznym egzaminie spróbować złapać jakieś problemy na początku.

Etapy choroby dziąseł

Etapy choroby dziąseł


Choroby dziąseł lub chorobę przyzębia jest poważnym zapalenie dziąseł, które mogą prowadzić do utraty zębów, jak i negatywnych skutków dla zdrowia. Zgodnie z National Institute of Dental Research, 80 procent dorosłych Ameryki znajdują się w jednej z dwóch głównych etapach choroby dziąseł.

Etapy

Twoje dziąsła są ważne do zębów, bo trzymać je w miejscu i chronić korzenie. Gdy masz choroby dziąseł, dziąsła otaczające ząb zaczynają się zapełniać z kieszeni bakterii, które zaczynają się spuchnięte i pozwalają zębów na próchnicę i się uwolnić w ustach. Dwa główne etapy choroby dziąseł jest zapalenie dziąseł i choroby przyzębia, ale zanim to nastąpi jest płytki i kamienia nazębnego stadium próchnicy.

Tablica, Tatar i dziąseł

Plaque formularze naszych zębów na co dzień, ale usunąć go przez szczotkowanie i nitkowanie zębów. Jeśli nie myć się tablica lub nici, to twardnieje w kamień nazębny, że tylko asystent dentystyczny można usunąć w swoich regularnych wizyt stomatologicznych. Jeśli nie iść do dentysty, tatarski zamienia się zapalenie dziąseł. Zapalenie dziąseł pierwszym stadium choroby dziąseł.

Zapalenie dziąseł może być odwrócone pod opieką lekarza stomatologa z właściwych nawyków higieny jamy ustnej i ewentualnie specjalną pastą do zębów i płukania jamy ustnej. Będziesz musiał kilka czyszczeń stomatologicznych porysować kamienia nazębnego off. Szczotki i nici zębów dwa razy dziennie, aby pozbyć się płytki nazębnej i kamienia nazębnego zatrzymać tworzeniu.

Choroby przyzębia

Zapalenie dziąseł może rozwinąć się drugi etap choroby dziąseł, który jest chorobą przyzębia. Choroby przyzębia mogą mieć wpływ na jedną lub wszystkie zęby. Twoje dziąsła staną się czerwone, rozpalone podpuchnięte kieszeni bakterii wokół zęba. Wkrótce twoje zęby będą się uwolnić w dziąsła i wypaść, lub muszą być usunięte przez dentystę.

Czynniki ryzyka i objawy

Do czynników ryzyka, które zwiększają szanse na uzyskanie choroby dziąseł są biedni dentystycznych nawyki higieniczne, palenie tytoniu, cukrzyca, biorąc antydepresyjne, genetyka, stres i zmiany w swojej równowagi hormonalnej.

Objawy choroby dziąseł są zaczerwienienie, obrzęk, krwawienie z dziąseł, puffy ropa między zębami, luźne zęby, przerwy między zębami, które nie były tam wcześniej, stała nieświeży oddech lub wrażliwych zębów i dziąseł. Można również zauważyć zmiany w swoim ukąszeniu lub jaki jesteś w stanie żuć, ponieważ zęby są przesunięcia i coraz luźne.

Zapobieganie

Aby zapobiegać chorobom dziąseł, należy szczotkować i czyścić zęby nicią dentystyczną zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem. Idź do dentysty co 6 miesięcy na czyszczenie i sprawdzanie zębów. Nie pali.

Leczenie

Przed stracić wszystkie zęby i trzeba protezy lub implanty, konserwatywne podejście do leczenia będzie głębokie czyszczenie korzeni zwanych Skaling. Po zabiegu strugania root, frytki żelatynowych z leków są wprowadzone w celu zapisania zęby. Recepty na leki przeciwbakteryjne wypłukać usta będą wykorzystywane jak zwykły płyn do płukania ust. Idź do dentysty, w tym leczenia regularnie.

Ile Etapy rozedmy są dostępne?

Jedną z głównych przyczyn zgonów u ludzi jest typem choroby płuc zwanej rozedma. Część przewlekłe obturacyjne choroby płuc (COPD) grup chorób, rozedmy płuc jest chorobą płuc, która ma wpływ na czynności układu oddechowego. Leczenie tej choroby określa się w zależności od stopnia uszkodzenia spowodowane do płuc. Studia będą wahać się od łagodnego do jednego poziomu, który jest na tyle poważne, aby doprowadzić do śmierci.

Fakty

Palenie tytoniu jest jedną z głównych przyczyn rozedmy; inny jest regularny oddech w toksycznych oparów z chemikaliów. Rozedma płuc jest obturacyjna choroba, która ogranicza przepływ powietrza do i z płuc, co utrudnia oddychanie pacjenta prawidłowo.

Znaczenie

Płuca są niezbędne narządy oddechowe w organizmie człowieka. Istnieją dwa płuca, jedno umieszczone na każdej stronie klatki piersiowej. Powietrze jest zasysane z atmosfery przez nos albo usta do płuc; tlenu jest zasysane i przesyłane do krwiobiegu i dwutlenek węgla nie jest uwalniany z krwi, wychodząc przez nos lub usta. Tiny tworzą komórki tkanki płuc, które rozszerzają i spuścić powietrze w procesie oddychania. Kiedy wprowadzane są toksyny niebezpieczne dla płuc, niszczy małe komórki i przepływ powietrza jest zablokowany, co prowadzi do trudności z oddychaniem i rozwój rozedmy płuc.

Etapy

Lekarz decyduje o ciężkości rozedmy przez pacjenta testów, a następnie decyduje, po analizie wyników, na jakim etapie choroby podlega.
Istnieją cztery etapy rozedmę. Pierwszy nazywa się "zagrożone", w której pacjent ma łagodny przewlekły kaszel, trudności w oddychaniu i produkcję śluzu. Testy pacjent poddawany nie pokaże wystarczająco dużo dowodów, rozedmy płuc, ale wyniki te są wystarczające, aby rozważyć ci kandydata na choroby.
Drugi etap jest łagodny rozedmę płuc, przy czym pacjent wykazuje te same objawy zagrożonej etapie, lecz badanie oddychanie pokazują, że strumień powietrza jest ograniczona.
Umiarkowane rozedma, trzeci etap, etap jest często u pacjentów iść do lekarza. Pacjent stwierdzi, że oddycha z normalnej działalności nagle staje się trudne i jest zaniepokojony. Na tym etapie, stan pacjenta jest w zaawansowanym poziomie, jest sposób leczenia.
Czwarty i ostatni etap to ciężka rozedma płuc, gdzie nawet niewielkie ruchy fizyczne powoduje trudności w oddychaniu. Na tym etapie, uszkodzenie funkcji płuc jest ciężka i niewydolność oddechowa lub niewydolność serca jest wysoce prawdopodobna.

Rozważania

Po długotrwałe wdychanie dymu z papierosów lub toksycznych oparów występuje w płucach, układ oddechowy jest uszkodzony i powoduje rozedmę płuc. Rozedma jest postępującą chorobą, która zaczyna się łagodne objawy eskalacji do ciężkiej i zagrażającej życiu choroby.

Zapobieganie

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rozedmę z rozwijających się w płucach jest unikanie palenia. Uszkodzenie płuc w ciężkich przypadkach jest nieodwracalne i tylko leczenie objawów wynikających z rozedmą można podawać, ale te metody leczenia nie będzie w stanie w leczeniu choroby bezpośrednio.

Jod Leczenie raka prostaty

Człowiekiem zdiagnozowano raka prostaty, gdy komórki nowotworowe powstają w tkance gruczołu krokowego, w systemie reprodukcyjnym, który jest poniżej pęcherza. Istnieje wiele różnych metod leczenia dla pacjenta z rakiem prostaty. Niektóre z tych zabiegów obejmować zastosowanie jodu.

Etapy

Leczenie można rozpocząć wcześniej, musi być ustalona co etap raka prostaty w. Etapy I do IV wskazuje, jak daleko rozsiewu nowotworu, w stadium I, wskazując, że komórki nowotworowe są ledwo wykrywalne.

Promieniowanie

Istnieją dwa typy radioterapii stosowane na raka prostaty. Pierwszy (zewnętrzny) obejmuje zastosowanie dużej energii X zasobnika wskazano w miejscu nowotworu. W drugi (wewnętrzny) substancję promieniotwórczym (często zwane "ziarna") umieszczono w zamkniętych substancji w pobliżu nowotworu. Jod jest często używany jako materiał radioaktywnego promieniowania wewnętrznego.

Suplementy

Niedobór jodu została wymieniona jako możliwa przyczyna raka prostaty. Leczenie suplementów jodu może pomóc pacjentom lub ewentualnie zapobiec chorobie.

Skutki uboczne

Promieniowanie wewnętrzny jodem może powodować wiele efektów ubocznych takich samych jak zewnętrzne promieniowanie, w tym impotencja, nietrzymanie jelit i problemów. Istnieje również możliwość, że "nasiona" jodu można przenieść na inne części ciała, co powoduje dodatkowe problemy.

Rozważania

Jod może być bardzo szkodliwe dla kobiet w ciąży i małych dzieci. Pacjent w trakcie leczenia raka prostaty jodu są zwykle powiedział z dala od każdego, kto może być zagrożony.

Jakie są Leczenie opryszczki narządów płciowych u mężczyzn?

Opryszczka narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową. Najczęstszą przyczyną opryszczki narządów płciowych wirusem herpes zwane typu II, chociaż opryszczki typu I jest również odpowiedzialny za niektórych przypadkach opryszczki narządów płciowych. Choroba może wpływać na płeć, a gdy dana osoba jest zakażona wirusem opryszczki, nie ma lekarstwa. Większość ludzi dotkniętych doświadczenie epidemii opryszczki na penisie, mosznie lub okolicy odbytu. Jeśli jesteś mężczyzną zarażony opryszczką, można zarządzać i leczenia choroby, a także może podjąć kroki w celu uniknięcia epidemii.

Leczenie przez Stage

Odpowiednie leczenie człowieka z opryszczką zależy od etapu wirusa. Wirus herpes przechodzi przez kilka etapów, rozpoczynających się z pierwotnym etapie. Zaczyna 7:58 dni po pierwotnym zakażeniu, chociaż w niektórych przypadkach może być w stanie uśpienia przez dłuższy czas. W trakcie początkowego stadium, blistry są widoczne na opryszczki narządów płciowych i / lub odbytu -powierzchni zwłaszcza na penisa i moszny. Pęcherze mogą być bardzo małe i prawie niezauważalne, lub zaczerwieniona i podrażniona, lub mogą złamać i stać się większe otwarte rany. W tym stadium, leczenie koncentruje się na opanowywaniu objawów i bóle związane z ranami.

Utajone etap następuje główny etap. W tym etapie, wirus przemieszcza się od skóry człowieka do jego komórek nerwowych. Podczas utajonej fazie, leczenie koncentruje się na unikaniu ognisk i nawrotom opryszczki.

Gdy wirus osiąga swoje komórki nerwowe, faza rzuca zaczyna, w której komórki wirusów mnożyć i wejść w jego cielesnych płynów.

Nawroty może występować w dowolnym punkcie i cykl zaczyna się ponownie etapy. Opryszczka może rozprzestrzeniać się do swoich partnerów seksualnych na każdym etapie, nawet w ukrytych i wydzielały etapach, które są bezobjawowe.

Leczenie i Zarządzanie Ogniska

Gdy pęcherze i rany są obecne, leczenie koncentruje się na zarządzaniu ból związany z pęcherze i rany. Letni kompres nakłada się na penisa lub okolicy narządów płciowych, lub letnią kąpiel może pomóc złagodzić ból związany z ranami. Potrafi zastosować lek o nazwie acyklowir, który jest krem, do rany, aby skrócić ich żywotność i zmniejszyć ból. Noś luźne ubrania z bawełny; unikać ciasnej bielizny na rzecz luźniejsze bokserki. I utrzymanie rany czyste. Gorączka i / lub ból podczas oddawania moczu może towarzyszyć rany. Stosować NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen) do zarządzania bólu.

Drug Therapy, aby zminimalizować Outbreak

Ponieważ nie ma lekarstwa na opryszczkę, leczenie koncentruje się na próbach, aby zminimalizować ognisk pęcherze. Mężczyźni mogą brać formę ustną acyklowiru, aby uniknąć epidemii. Valtrex, najbardziej znany lek opryszczka, może pomóc zmniejszyć liczbę nawrotów, które prowadzą do wybuchów, a potencjalnie może pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się opryszczki narządów płciowych do partnerów seksualnych. Wreszcie lekarze przepisują famcyklowir do niektórych ludzi, aby zmniejszyć liczbę ognisk.

Leczenie czerniaka skóry głowy

Czerniak jest nowotworem złośliwym, który wywodzi się z melanocytów. Melanocyty są komórki skóry, które produkują melaninę, pigment, który obdarza kolor naszej skóry, włosów i oczu. Czerniak jest jednym z najbardziej niebezpiecznych form raka skóry, a nie leczone mogą zakażać innych części ciała, w których leczenie jest często problematyczne i może okazać się śmiertelne. Jednakże, jeżeli choroba jest diagnostyki i leczenia we wczesnych etapach, zwykle uleczalne.

Objawy

Wszyscy ludzie są w pewnym ryzykiem czerniaka, ale możliwość ta wzrasta ze wzrostem ekspozycji na słońce i obecności moli. One rodzaj skóry i jego rodziny, może również zwiększać ryzyko czerniaka. Czerniak skóry głowy jest uważany za ukryty typu nowotworu, a uszkodzenie nie może być łatwo zauważony i jest również trudne do kontroli. Objawy nie rozwijają, aż rak zaawansowany, a więc niemal śmiertelne. Dlatego ważne jest, aby sprawdzać w regularnych odstępach czasu głowy do wszelkich nietypowych objawów.

Metoda detekcji ABCD

Zmiany czerniaka obserwuj to co nazywa się ABCD wykrywania czerniaka. Zmiana jest asymetryczna, Border jest nieregularny, zmiana koloru jest obecny i średnica jest większa niż 6 mm. Ostateczny znak jest dowolny obszar pigmentowy, który niedawno zmienił się w górę lub w wyglądzie, lub które rozpoczęło się krwawienie lub owrzodzenie.

Rokowanie

Ostatnie badania przeprowadzone przez dr Nancy Thomas i innych badaczy związanych z Archiwum Dermatologii stwierdziła, że ​​czerniak skóry głowy i szyi jest bardziej zabójcza niż czerniak na innych częściach ciała. Osoby z tej konkretnej lokalizacji czerniaka były prawie dwa razy częściej umierają w ciągu pięciu lat, jak inni, którzy mają zmiany w ramieniu, nodze lub innych miejscach.

Zabiegi diagnostyczne i wspólne

Diagnoza jest zwykle wykonywane za pomocą biopsji. Ta procedura wymaga usunięcia uszkodzeń i część otaczającą tkankę do badań laboratoryjnych.

Leczenie zależy od etapu, na którym wykryto chorobę. Jeżeli choroba jest wykrywany we wcześniejszych etapach rokowanie jest doskonała. Rak skóry na skutek ekspozycji na słońce jest traktowany przez laserowy lub stosowania Efudex śmietaną. Ten rodzaj raka można również leczyć przez kwas trójchlorooctowy (TCA) skórki skóry, o czystości medycznej skórki chemicznych znany jest wystarczająco bezpieczne dla użytku domowego.

Leczenie poważnych przypadkach

W przypadku poważniejszych przypadkach zmiana jest usunąć chirurgicznie i odzysku może być całkowita. Jeśli uszkodzenie jest grubszy i istnieje możliwość, że inne narządy mogą być zainfekowane lub zagrożone, wtedy potrzebna jest bardziej skomplikowana procedura leczenia, obejmujący badanie fizykalne, obrazowanie i szczegółowe badania laboratoryjne. Jeżeli nie ma objawów przerzutów (rozprzestrzeniania się nowotworów innych oddalonych lokalizacjach), to operacja polega na wycięciu guza, a nawet usunięcie węzłów chłonnych w obszarze szyi, które mogą być zagrożone. W bardziej zaawansowanym stadium czerniaka, chemioterapia jest stosowany w formie zastrzyków, leków lub niszczą komórki rakowe. Ostatnie etapy dyktują stosowanie terapią biologiczną i promieniowania.

Najnowsze Leczenie raka prostaty

Prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty wzrasta wraz z wiekiem mężczyzn. Kiedy rak jest znaleźć i lekarz ustalił, jak daleko choroba rozprzestrzeniła pacjent wejdzie do programu leczenia do wyeliminowania zagrożenia. W dzisiejszym szybko rozwijającej się nauki medyczne, badania rak postępuje w zawrotnym tempie. Ale to, co nowe zabiegi są dostępne dla osób, u których zdiagnozowano raka prostaty? Czytaj dalej i odkryć niektóre z najnowszych technik, począwszy od roku 2009, do walki starego przeciwnika.

Co to jest rak prostaty

Rak prostaty jest niekontrolowanego wzrostu i replikacji w komórkach nowotworowych gruczołu krokowego. Rak gruczołu krokowego składa się zwykle z licznych małych guzów w obrębie prostaty. Choroba jest podzielone na etapy, od jednego do czterech, w zależności od tego jak daleko nowotwór rozprzestrzenił. W etapach jeden i dwa, choroba nie wykroczyły poza prostaty. W trzecim etapie, że przeniósł się do otaczających tkanek. W końcu, w czwartym etapie, choroba postępuje do układu limfatycznego węzła w całym ciele.

Objawy

Zewnętrzna objawy raka prostaty koncentrują się na wpływu na proces oddawania moczu. Te objawy to trudności z oddawaniem moczu, często z oddawaniem moczu, słaby lub ścięty przepływ moczu, pieczenie lub ból podczas oddawania moczu lub krwi w moczu (lub nasienia). Inne objawy to: ból podczas wytrysku lub uporczywy ból zlokalizowany w biodrach lub pleców.

Jeśli którykolwiek z tych objawów lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Na szczęście, gdy wykryty wcześnie, rak prostaty ma stopę zwrotu 90 proc.

Nowe zabiegi

Oczywiście, zawsze są nowe metody leczenia testowane do walki z rakiem prostaty. Jedną z takich leczenie jest kriochirurgia, który obejmuje zamrażanie nieprawidłową tkankę w celu wyeliminowania komórek nowotworowych. Jest to zwykle wykonywane przy użyciu ciekłego dwutlenku węgla lub ciekły azot. Efekty uboczne obejmują możliwość emisji impotencji lub niekontrolowanego pęcherza lub kału.

Kolejny zabieg badane jest terapia biologiczna. Składa się ponownie inżynierii układ odpornościowy pacjenta rozpoznać raka jako zagrożenie. Dzięki wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych chemicznych i zabiegów, naturalne mechanizmy obronne organizmu można poprawić.

Chemioterapia i USG

Zna leczenie, ale taki, który jest nowo przyjęte do walki z rakiem prostaty, jest chemioterapia. Chemioterapia jest wykonywana poprzez pacjentowi wstrzykuje się trujących narkotyków i substancji chemicznych z zamiarem, że komórki nowotworowe będą bardziej uszkodzony niż organizm gospodarza. Chemioterapia może być przeprowadzane w ogólnym (całe ciało) lub regionalne (miejscowe) obszarze, w zależności od rozprzestrzeniania się tej choroby.

Fale ultradźwiękowe są badane do stosowania w raku walki. Leczenie podawano przez sondę do odbytu, który następnie wyrzuca guz (-y) z fale dźwiękowe o dużej częstotliwości.

Rozważania

Oczywiście, konwencjonalne metody, takie jak chirurgia nadal istnieją w leczeniu raka prostaty. Chociaż istnieje wiele skutecznych sposobów walki z tą chorobą, najsilniejszymi broni obecnie wykorzystywane do walki z rakiem są czas i energię. Poprzez nieprzerwane finansowanie badań medycznych, jeden rak dzień będzie niczym więcej niż coś wspomniano mimochodem podczas lekcji historii.