adcov.com

krwawienie z twarzy

Jak leczyć twarzy krwawienie

Leczenie krwawienia powierzchowne twarzy jest podstawową formą pierwszej pomocy, że każdy powinien wiedzieć, jak to zrobić. Użyj czystej ściereczki zatamować przepływ krwi, a następnie oczyścić ranę. Udać się do lekarza, jeśli podejrzewasz, że są połamane kości lub jeżeli wymagane są szwy.

Instrukcje

1 Za pomocą czystej ściereczki do wywierania nacisku na ranę. Należy uważać, aby naciskać bez powodują więcej szkody, zwłaszcza do składania ofert obszary w pobliżu świątyni i wokół oczu.

2 Trzymaj czystą ściereczkę do rany, aż można uzyskać pomoc lekarską, albo aż do zatrzymania krwawienia.

3 Przechyl głowę do tyłu, aby zatrzymać przepływ krwi z nosa.

4 Upewnij się, że krew nie płynie do ust poszkodowanego. Drogi oddechowe muszą pozostać jasne, więc pacjent może swobodnie oddychać.

5 Opatrunki ran twarzy sterylnym bandażem z zestawu pierwszej pomocy, aby pomóc zatrzymać krwawienie i zabezpieczyć ranę przed zabrudzeniem lub zakażony.

6 natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli uważasz, że ofiara ma złamanych kości, czy rana jest głęboka lub wystarczająco długo, aby wymagać szwów. Im szybciej skontaktować się z lekarzem, mniej uszkodzeń i blizn wystąpi krwawienie z twarzy.

Wskazówki:

 • Ponieważ żyły krwionośne znajdują się tuż pod skórą, wiele twarzy i głowy rany silnie krwawić. Śledź podstawowej pierwszej pomocy i skontaktować się z lekarzem w przypadku poważnych urazów.

Jak usunąć pajączki z twarzy

Jak usunąć pajączki z twarzy

Spider veins są małe żylaki, które może występować naturalnie od zmiany chemii ciała, ekspozycji na słońce lub urazów. Jeśli masz pajączków na twarzy, możesz usunąć je, zwłaszcza jeśli oni samoświadomość. Można spróbować usunąć pajączki z twarzy przy użyciu metody miejscowe, ale jeśli to nie zadziała, być może trzeba skonsultować się z lekarzem i poddać się drobnych operacji pozbyć się swojego pajączki.

Instrukcje

• Stosować kremy, które są bogate w witaminy A i K do twarzy rano i wieczorem przez okres dwóch miesięcy. Tych witamin są dobre dla skóry i może powodować zmniejszenie pojawienie się pajączków na twarzy. Jest to świetny sposób, aby próbować usuwanie pajączków z twarz bez operacji lub widząc lekarza.

• Spróbuj skleroterapia, dostępne w dermatologa. Twój lekarz będzie Wstrzyknąć roztwór soli do żyły pająk, który może spowodować, że się kurczyć lub rozjaśnić, usunięcie go z twarzy. Procedura ta jest znana być bolesne, więc tylko należy podjąć próbę wykonania tych z ból wysokiej tolerancji.

• Zapytaj dermatologa o Asclera. Food and Drug Administration zatwierdziła Asclera do leczenia pajączków w 2010 roku. Lekarz będzie musiał wstrzyknąć lek bezpośrednio do Twojej twarzy i może wystąpić siniaki lub krwawienie na twarzy, a przebicie leczy.

• Podejście lekarza lub spa o terapii laserowej. Trzeba będzie wziąć udział czterech do sześciu zabiegów usunięcia żyły pająk z twarzy, ale zabiegi laserowe są często skuteczne i zostawić cię ze skóry, pragnienie.

• Unikać ekspozycji na słońce, schudnąć, jeśli masz nadwagę, regularnych ćwiczeń i pić dużo wody, aby zapobiec przyszłym pajączki pojawiające się na twarzy i zachować, które pozostają z spalania się i staje się zauważalne.

Jakie powinny być wykorzystywane do wypłukać otwarta rana?

Gdy mamy do czynienia z otwartymi ranami cel jest dwojaki: powstrzymać utratę krwi i stabilizacji ciała. Po to zrobisz, you''ll potrzeba, aby zapobiec zakażeniu, zmywając swoje otwartą ranę. Dla celów niniejszego artykułu będziemy rozważać wszystkie otwarte rany stosunkowo powierzchowne i nie zagrażające życiu. Pracownicy służby zdrowia są jedynymi, zakwalifikowanych do leczenia poważnych cięć w ciele. Poniżej kilka wskazówek, co do wykorzystania do mycia się, otwartą ranę.

Mydło i woda

Podczas gdy wszystkie dopuszczone ciekłe roztwory do mycia otwarte rany zawierające głównie woda, to nie uważa się za dostatecznie sterylne do stosowania w lecznictwie. Faktycznie przemyciu otwartą ranę wodą może przyczynić się do nagłej utraty krwi. Po wywierała bezpośrednie naciski, aby zatrzymać krwawienie, zaczerwienienie twarzy z wodą może działać w celu rozrzedzenia krwi, powodując krwotok ponownie. Woda z mydłem towarzyszy pomoże tymczasowo, dopóki więcej środków zawodowe są dostępne.

Roztwór soli fizjologicznej

Roztwór soli fizjologicznej (zwłaszcza chlorek sodowy) medycznego punktu widzenia jest mieszaninę woda / sól porównywalne do zawartości soli w organizmie człowieka. Ponieważ ilość osoba potrzebuje może się różnić w zależności od wielkości ciała, wagi i innych czynników, najlepiej jest podawać tylko przez pracownika służby zdrowia. Saline jest skuteczny w otwartą ranę, bo o jakości nazwie ciśnienie osmotyczne, co oznacza zawartość soli dosłownie wysysa bakterie wody, powodując zarazki na śmierć. Tarcie soli w rany jest eufemizm, ale również to, że zasolenie pomaga w walce z infekcją.

Antybakteryjne Pielęgnacja twarzy

Choć antybakteryjne jest catch-all zdanie, korzyści lecznicze w większości produktów, które wykorzystują termin jest związany z antyseptycznych właściwości. Środki ochrony pracy do dezynfekcji i leczenia zapalenia. Typowe środki antyseptyczne obejmują alkohol, kwas borowy i nadtlenek wodoru. Podczas korzystania z tych substancji chemicznych w formie koncentratu jest szkodliwy sam w sobie, antybakteryjne mydła i rozwiązania zawierają rozwodniony zysk, który można bezpiecznie stosować na otwartą ranę. Antybakteryjny do mycia - minus zapachy i aromaty - zaleca się normalnego mydła, ponieważ gazy, jak tekstury maści ma lepkość, aby pomóc powolne krwawienie.

Jak zminimalizować Stłuczenie po zabiegach Twarzy

Jak zminimalizować Stłuczenie po zabiegach Twarzy


Zdecydowałeś się mieć kosmetycznych procedury twarzy, i czy jest to wyciąg oka lub praca nos, jednym z najczęstszych skutków ubocznych dla każdej operacji twarzy ma siniaki. Podczas gdy jest to nieuniknione, że są rzeczy do zrobienia przed i po zabiegu, które pomogą zminimalizować siniaki i jak długo to trwa. Z dodatkiem kilku ziołowych suplementów i witamin, a także odpowiedniej opieki pooperacyjnej, twój siniaki mogą być zmniejszone i twój proces gojenia się łatwiejsze.

Instrukcje

1 Nie należy brać aspirynę, ibuprofen lub suplementów witaminy E przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegu twarzy. Leki te działają jako rozcieńczalnik krwi i może zwiększać ryzyko wystąpienia siniaków.

2 Weź tysiąc miligramów witaminy C, począwszy trzy dni przed zabiegiem i przez siedem dni po zabiegu twarzy. Witamina C w pomoce i uzdrowienia. Odporności

3 Wykonaj trzy lub cztery granulki Arnica Montana suplementów pod językiem początku trzy dni przed zabiegiem chirurgicznym twarzy, zaleca SurgicalArt.net. Wziąć te cztery razy dziennie i kontynuować stosowanie ich przez pięć dni po zabiegu. Jest to zioło homeopatyczne przeznaczone do zmniejszenia siniaków.

4 Weź tysiąc miligramów suplementów bromelaina do pięciu dni po zabiegu, mówi dr Scott M. Goldstein z TriCountyEye.com. Jest to lek homeopatyczny zaprojektowane, aby zminimalizować zasinienie twarzy.

5 Zastosuj zimny kompres na twarzy obszarze siniaki co 20 minut przez 2 do 3 dni po zabiegu.

6 Sen z głową podniesiony pod kątem 45 stopni. To pomaga zmniejszyć obrzęk i zasinienie obszaru twarzy, zgodnie z Aspen Rehabilitacji.

Wskazówki:

 • Unikać aspiryny i ibuprofenu przed zabiegiem, aby zminimalizować siniaki.
 • Kontynuować przyjmowanie suplementów wcześniej procedurę co najmniej tydzień po zabiegu.
 • I siniaków łatwo, i przysięgam żelu arniki. Można go znaleźć w sklepie ze zdrową żywnością i sprawia, że ​​każdy rodzaj siniak znika niezwykle szybko.
 • Możesz wziąć witaminę C przed zabiegiem, ale pamiętaj, aby pić dużo wody, jeśli to zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych.
 • Nigdy nie stosować prawo ciepła po zabiegu. To powoduje obrzęk tkanek, które może zwiększyć krwawienie i pogorszyć siniaka.
 • Niektórzy ludzie reagują negatywnie na witaminę K. przetestować płyny zawierające ten składnik w niewidocznym miejscu przed użyciem na twarzy.

Lekarstwem na twarzy Burns z Depilacja

Oparzenia twarzy może wystąpić podczas wielu metod depilacji. Ludzie mogą doświadczać oparzenia twarzy po goleniu, podczas gdy kobiety mogą być poddawane spalania po wykorzystaniu kremy do usuwania włosów na skórze twarzy. Skóra może stać się bardzo czerwony, stan zapalny, ból, a nawet krwawienie z oparzeniami twarzy po użyciu metody depilacji. Na szczęście, można łatwo leczyć łagodne oparzenia twarzy, które zostały spowodowane przez usuwanie włosów z kilku niedrogich przedmiotów.

Zidentyfikuj nasilenia twarzy Burns

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, "oparzenia pierwszego stopnia są zazwyczaj postrzegane jako łagodny ból i czerwony jak w kolorze, który po prostu mieć wpływ na górną warstwowanie skóry, natomiast drugi stopień oparzenia twarzy mogą wykazywać pęcherzy i sączący się płyn." Zanotuj wszelkich pęcherzy na skórze. Jeśli ból jest nie do zniesienia i trzeba pęcherzy lub sączenie, a następnie zgłosić się do lekarza jak najszybciej, do leczenia, aby zapobiec blizny swojej tkanki skórnej. Drugi stopień oparzenia, podobnie jak trzeciego stopnia oparzenia, może spowodować trwałe blizny.

Potrzebne rzeczy

Kupić butelkę aloe vera żel lub krem, butelkę do pojemnika ibuprofenu i żelowych kapsułek witaminy E w lokalnej aptece. Zgodnie z Wilkes University, "aloes ma reputację łagodzi podrażnienia i oparzenia. Aloes może przyspieszyć odzyskanie trzeciego stopnia spala sześć razy szybciej niż w przypadku innych leków medycznych, które są powszechnie wykorzystywane."

Zadanie

Przeczytaj wskazówki na odwrocie butelki swojego ibuprofen. Weź ibuprofen, aby zmniejszyć stan zapalny i ból zgodnie z instrukcjami ze szklanką wody. Zastosuj aloes do dotkniętych i okolic na twarzy. Pozwól Aloes zanurzyć się w maksymalnie 15 minut. Złamać jeden z kapsułki witaminy E i rozmaz cieczy całym swoim oparzenia twarzy. Zastosuj aloesu i witaminy E dwa do trzech razy dziennie, aż twarz płonie z wykorzystaniem metody depilacji są rozpraszane. Zgodnie z University of Texas Southwestern Medical Center w Dallas, "witamina E zapewnia znaczącą rolę w gojeniu się ran."

Dodatkowe Pielęgnacja

Pij dużo wody, aby utrzymać nawilżona skóra, zdrowy i promowanie gojenie swojej tkanki skórnej. Pobierz 8 do 10 godzin snu na dobę. Brak snu ma niezdrowy piętno na układ odpornościowy i spowalnia proces leczenia organizmu. Trzymaj się z dala od płynów, produktów perfumeryjnych i kosmetycznych do makijażu zapobiec infekcji do oparzeń twarzy. Wznowić makijaż kosmetyczny i inne produkty kosmetyczne po skórnych całkowicie. Jeśli oparzenia twarzy zaczynają wyciekać dziwne płyny lub stać się o wiele gorzej, wygląd, zasięgnąć porady lekarza rodzinnego lub dermatologa.

Jak zapobiec twarzy blizny i rany od Cuts

Blizny to włóknista tkanka wypełnienie stracony skóry. Infekcje, oparzenia, skaleczenia, przebicia, inne rany, nacięcia chirurgiczne, trądzik, zapalenie i inne problemy czasami powodować blizny. Blizny mogą wynikać z cięcia lub rany na twarzy. Właściwa pielęgnacja redukuje ryzyko i pomaga zminimalizować blizny, ale nie ma gwarantowaną sposób zapobiec. Również, niezależnie od tego, co można przeczytać na opakowaniach krem, nie można całkowicie wyeliminować blizny; istnieją sposoby, aby uczynić je mniej oczywiste, ale są trwałe.

Rozważania

Wpływ wiele czynników, czy cięcia lub rany na twarzy i blizny będą widoczne blizny, jak skończy się. Głębokość i rozmiar materii urazu, tak jak sposób, w jaki jest on leczeni. Jeśli rana jest duża, rozszczelnienie lub postrzępione, to przynajmniej wymaga bandaże motyl i zwykle szwów. Blizny spowoduje, ale powinna być znacznie mniejsza niż byłoby, gdyby te środki do pielęgnacji nie były używane. Twój ogólny stan zdrowia i stan zdrowia skóry odgrywają również do tego, czy i jak blizny tworzą oczywiste są.

Wstępne leczenie ran

Po pierwsze, zatrzymać krwawienie z rany cięte twarzy lub. Skompresować go czystą szmatką na 10 do 30 minut przy umiarkowanie mocne, spójne ciśnienia. Nie wielokrotnie podnieść szmatki, aby zobaczyć, jeśli krwawienie jest zatrzymane, ponieważ hamuje krzepnięcie. Pozostać w pozycji siedzącej lub stojącej, tak że twoja twarz jest powyżej poziomu serca. Gdy zatrzymuje krwawienie, oczyścić ranę. Przepłukać wodą i czyszczenia się, ale nie, to mydła. Wysterylizować pęsety w alkoholu izopropylowym i używać ich, aby dokładnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia lub ciała obce w ranie. Następnie, stosuje się warstwę kremu lub maści antybiotyku w miejscu urazu, aby go wilgotne i aby zapobiec infekcji.

Chroń Wytnij lub Wound

Aby zminimalizować ryzyko powstawania blizn, ochronę twarzy lub rany cięte od podrażnień i infekcji, które to znacznie zwiększyć ryzyko powstawania blizn. Oni spowolnić proces gojenia, zapalenie wyzwalania, przyczyna swędzenie lub dyskomfort z prośbą do zera lub w inny sposób drażnią ranę i ogólnie pogorszyć szkody. Przykryć wycięty lub ranę bandażem, aby utrzymać się brud, bakterie i inne czynniki drażniące i źródeł zakażenia. Zmiana opatrunku co najmniej raz dziennie, a każdej chwili robi się brudne lub mokre. Nałóż nową warstwę maści lub kremu na antybiotyki przy każdej zmianie opatrunku. Nie dotykać, weź się lub usuń strup na uszkodzenia.

Jedz dla zdrowej skóry

Zdrowe, dobrze wyważona dieta bogata w witaminę C wspomaga ogólny stan zdrowia i skóry, a to pomaga zapobiegać i zminimalizować blizny. Jedz całej żywności, a nie przetworzonej żywności i sztucznych. Oprzeć swoją dietę na całe ziarna, chudego białka, warzyw, owoców, tłuszczów nienasyconych, a niektóre o niskiej zawartości tłuszczu lub beztłuszczowe mleczarni. Ograniczenie cukru, sodu, cholesterolu i tłuszczów nasyconych i trans. Biotyna i witaminy A, C i E, są szczególnie przydatne dla zdrowia skóry. Witamina C jest szczególnie korzystne w zapobieganiu powstawania blizn z twarzy lub rany cięte, jak promuje lepsze gojenie się ran i tkanek bardziej sprężysty, chrząstki i mięśnie. Wiele świeże owoce i warzywa są bogatym źródłem witaminy C i innych niezbędnych witamin i minerałów.

Wskazówki:

 • Nigdy nie zniechęcaj się! Czas leczy wszystko !!
 • Artykuł Copyright 2010 by Hummingbirdee. Nie kopiuj

Ból szczęki i twarzy dwa tygodnie po ekstrakcji zęba mądrości

Ból szczęki i twarzy dwa tygodnie po ekstrakcji zęba mądrości


Ekstrakcja zęba mądrości jest wspólne doświadczenie dla nastolatków i młodych dorosłych. Ekstrakcji zęba mądrości ogranicza ryzyko zakażenia do otaczających tkanek dziąseł i zębów, ponieważ zęby mądrości często pozostają częściowo pokryte tkanki dziąseł. Pomaga też uniknąć przeludnienia zębów. Większość ekstrakcji zębów mądrości są bez problemów, ale jeśli wystąpi ból w dwa tygodnie po operacji jamy ustnej, należy skontaktować się z dentystą lub chirurgiem oralny dla dalszych nominacji.

Czas przywrócenia normalnego

Normalny czas powrotu do ekstrakcji zęba mądrości jest 48 do 72 godzin. Krwawienie może się spodziewać do 10 godzin po zabiegu; mieć świadomość, że trochę krwi może się wydawać dużo, gdy miesza się ze śliną. Ból i obrzęk, które trwają od kilku dni są normalne skutki uboczne ekstrakcji zęba mądrości.

Objaśnienia do długotrwały ból

Ból pojawia się więcej niż kilka dni po operacji może być spowodowane przez gniazdo suchym, w których nie jest normalny krzepnięcia krwi w miejscu wydobycia. Mogłeś opóźniony obrzęk czy sterydy dożylne zostały wykorzystane podczas operacji. W pobliżu zęba lub napięte mięśnie szczęk może powodować długotrwały ból.

Rzadkie powikłania

Inne możliwe przyczyny długotrwałego bólu szczęki i twarzy po zabiegu obejmują zainfekowany gniazdo, złamania lub osłabiony szczękę, lub wtargnięcie na jamy zatok.

Objawy zakażenia

W uzupełnieniu do ust lub ból szczęki, objawy infekcji obejmują gorączkę 100 stopni lub więcej, obrzęk i słony smak w ustach.

Zapobieganie

Upewnij się, że harmonogram i uczestniczyć uzupełniającą wizytę u stomatologa lub chirurga jamy ustnej kilka dni po usunięciu zęba mądrości złapać żadnych komplikacji w wczesnym stadium i zapobiec ból długotrwały. Zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa o jedzenie, picie i czyszczenie miejsca wydobycia, aby uniknąć komplikacji.

Leczenie

Twój dentysta może proponuję użyć lodu i przeciwzapalne leki złagodzić obrzęk i ból. Można również zmniejszyć ból z obrzęki poprzez podniesienie głowy podczas snu. Dentysta może leczyć gniazdo stosując opatrunek suchy chirurgiczne i znieczulenie zlokalizowaną w celu zmniejszenia bólu. Unikaj żucia lub szlifowania zębów, jeśli ból jest spowodowany przez napięcie mięśni szczęki i używać przeciwzapalnych lub leków zwiotczających mięśnie.

Jak zatrzymać krwawienie z nosa Naturalnie

Jak zatrzymać krwawienie z nosa Naturalnie


Większość nosa są nieszkodliwe i nie są prawdziwym powodem do alarmu. Występują one, gdy maleńkie naczynia krwionośne w przed wybuchem nosa, zwykle, gdy błony nosa staje się sucha i podrażniona. Urazy twarzy może również powodować krwawienia z nosa. Proste techniki pierwszej pomocy może pomóc, aby zatrzymać krwawienie z nosa w sposób naturalny, a proste metody zapobiegania pomogą uniknąć przyszłych krwawienia z nosa.

Zatrzymać krwawienie

Siedzieć lub stać, tak szybko, jak można zauważyć, nos krwawi. Nie kłaść się do leczenia krwotok z nosa. Pochylić się lekko do przodu, i szczypta nozdrza razem. Będzie to presję na pękniętych naczyń krwionośnych i zatrzymanie krwi spada do gardła. Utrzymać stały nacisk na nos na około 10 minut. Oprzeć się pokusie często zwolnić ciśnienie i sprawdzić na krwawienia - potrwa to dłużej, aby zatrzymać krwawienie z nosa w ten sposób. Po 10 minutach, upewnić się, że krwawienie jest zatrzymane; w przeciwnym razie, utrzymywać ciśnienie na nos przez dodatkowe 5 minut.

Zapobieganie Ponowne krwawienie

Unikać dmuchanie nosa zaraz po krwawienie z nosa, ponieważ może to znowu pęknięcie naczyń krwionośnych. Nie wydmuchać nos lub wybrać go na co najmniej 24 godziny po zakończeniu krwawienia z nosa. Trzymać głowę nad swoim sercem, i uniknąć schylania się, wysiłku lub zginanie przez kilka godzin. Spowoduje to zmniejszenie ciśnienia krwi w tych delikatnych naczyń nosa, dając im większą szansę na całkowicie wyleczyć.

Zapobieganie krwawienie z nosa

Zawsze wydmuchać nos delikatnie do tkanek miękkich, a nie używać nadmiernej siły, która podrażnia nosa. Przechowywać błony śluzowe nosa, jak wilgotne, jak to możliwe przy użyciu nawilżacza w domu. Inne możliwości obejmują stosowanie soli fizjologicznej krople lub wazeliny na wewnętrznej stronie nosa do utrzymania błon wilgotne. Nie należy również wybrać swój nos, ponieważ paznokcie mogą dodatkowo podrażniać błony śluzowe nosa.

Znaki ostrzegawcze

Krwawienie z nosa, które trwają dłużej niż 20 minut może być objawem poważniejszego problemu, więc natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli krwawienie nie ustępuje. Jeżeli krwawienie z nosa jest wynikiem urazu głowy, skontaktować się z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma żadnych innych problemów, takich jak wstrząs mózgu i złamania. Jeśli występują częste krwawienia z nosa, należy skonsultować się z lekarzem. Jest możliwe, że twoje leki rozrzedzenie krwi, takich jak aspiryna lub warfaryna, może przyczyniać się do problemu.

Jak mogę usunąć brodawki na twarzy?

Jak mogę usunąć brodawki na twarzy?


Brodawki twarzy może być kłopotliwe, bolesne i kosztowne do usunięcia przy wyborze bardziej inwazyjnych zabiegów, takich jak elektrochirurgii. To ważne, gdy mamy do czynienia z brodawkami na twarzy, że z dala od produktów, z agresywnych środków chemicznych, jak to może powodować pieczenie lub blizny. Wiele naturalnych środków są dostępne choć mogą trwać dłużej, aby zobaczyć wyniki. Naturalne środki są często preferowane, ponieważ zmniejszają one ryzyko powstawania blizn i w dużej mierze składają się z produktów, które już masz w domu. Omijaj na brodawki, ponieważ może to spowodować krwawienie i obszar wielu nie tylko blizny, ale może to spowodować rozprzestrzenianie się brodawek na innych obszarach.

Instrukcje

Leki naturalne

1 Namoczyć wacik w oleju rycynowego. Natrzeć na brodawkę noc przez kilka minut do uzyskania stanu nasycenia. Sposób ten może trwać od trzech do 10 tygodni, w zależności od wielkości i głębokości brodawki.

2 plasterek ziemniaka na pół. Może to być dowolnego rodzaju ziemniaków, a rodzaj nie ma znaczenia. Wycierając części ziemniaczanej brodawki przez 3 do 5 minut kilka razy dziennie. Metoda ta ma również około dwóch tygodni, a blizny są mniej prawdopodobne niż w przypadku zabiegów chemicznych.

3 Cut otworzyć surowego cebuli. Wycierając część cebuli nad brodawką przez kilka minut. Metoda ta może być lekko bolesne jak cebula może podrażniać brodawki i wywoływać przepływ krwi do obszaru. Jednak metoda ta jest w dużej mierze sukces i wyniki są widoczne od razu, według ekspertów w WartsTreatmentHelp.com.

Profesjonalne chemiczne i środki zaradcze

4 Upewnij się na spotkanie z lekarzem rodzinnym. Wielu lekarzy będzie zamrozić brodawkę poprzez rozpylenie ciekłego azotu. To powoduje, że brodawkę do utwardzenia i blister. Zwykle brodawka spada o siebie w ciągu jednego tygodnia. Sposób ten rozwiązuje problem względnie szybko, ale może powodować powstawanie blizn.

5 Zakup over-the-counter brodawek leczenia krem lub zestaw. Można je znaleźć w większości aptek i ogólnych sklepach. Produkty te zawierają kwas salicylowy, który może skutecznie pozbyć mniej poważnych lub mniejszych brodawek. Każdy zabieg różni się więc postępować zgodnie z instrukcjami, które są dołączone do produktu.

6 Porozmawiaj z lekarzem o elektrochirurgii. Wybierając tę ​​metodę, lekarz znieczulić obszar i następnie nagrać brodawkę się wysyłając prąd elektryczny za pomocą igły. Metoda ta może pozostawić blizny i powinny być stosowane w ostateczności, choć brodawki mogą nawet wrócić z tej metody.

Łyżeczkowanie jest czasami stosowany w uzupełnieniu do, lub zamiast Electrosurgery. Lekarz będzie używać skalpela zeskrobać brodawkę i korzeni z Twojej skóry. Metoda ta powoduje również blizny, ale jest w dużej mierze sukces, gdy w połączeniu z Electrosurgery.

Czy mogę dostać rozstępów na mojej twarzy?

Rozstępy są nieestetyczne blizny na ciele, które wynikają z szybkiego przyrostu masy ciała, szybciej niż normalnie powodujące skórę rozciągnąć. Rezultatem mogą być katastrofalne. Rozstępy mogą pojawić się w dowolnym miejscu, z tylnym końcu uda się do żołądka i --- tak --- twarzy, jak również.

Co powoduje rozstępów na twarzy?

Rozstępy można znaleźć na każdej części ciała, która ma potencjał do zwiększenia masy ciała, w tym twarzy. Rzeczywista rozstępów występuje, gdy środkowa warstwa skóry jest rozciągnięty do tego stopnia, że ​​nie ma już żadnych elastyczność. Według Wszystko o rozstępy stronie, krwawienie występuje na poziomie mikroskopowym i to jest to, co powoduje, że podniesione purpurowe ślady, które można znaleźć w nowych rozstępów. Jak leczy uszkodzenia, pozostawia w tyle tradycyjne podniesionych rozstępów.

Pozbyć twarzy rozstępy

Wiele osób z rozstępami trzymać się nadziei na tym natychmiastowego leczenia. Choć nie są to produkty kosmetyczne, które mogą sprawić, rozstępy gładsza i mniej widoczne, nie ma czegoś takiego jak natychmiastowe poprawki do rozstępów. Metody chirurgiczne są jedyną metodą, która może naprawdę mieć coś blisko natychmiastowy wpływ na rozstępy.

Dokonywanie rozstępy mniej widoczne

To jest łatwe do ukrycia rozstępy na piersiach, pośladkach i nogach z odzieży. Ale rozstępy na twarzy może być trudniejsza do ukrycia. Rozważyć inwestowanie w siebie balsam do opalania, jak można przyciemnić kolor skóry i sprawiają, rozstępy mniej widoczne.
Wiele osób uważa, że ​​ich rozstępy znikną z czasem. Jeśli gra nie działa, czeka na Ciebie, są jeszcze inne opcje.

Dermabrazja na rozstępy na twarzy

W zależności od budżetu, dermabrazja, peelingi chemiczne i chirurgii laserowej mogą być wykorzystane, aby pozbyć się niechcianych rozstępów na twarzy lub w innym miejscu na ciele.

Z dermabrazja, skóra jest zamrożone i instrument jest używany do "piasku" w dół rozstępów i innych niedoskonałości. Jest to często stosowane dla pockmarks na trądzik, a także inne blizny na korpusie, ale można go stosować do rozstępów na powierzchni, jak również.

Peelingi chemiczne na rozstępy

Ideą peelingów chemicznych jest bardzo blisko do idei dermabrazji. Przy tym sposobie postępowania chemicznej nakłada się na powierzchni, co powoduje, że jest pęcherzy skórki. Nowa skóra, która rośnie pod pęcherzami warstwy jest zazwyczaj o wiele gładsza i napięta niż oryginalny skóry. To może pomóc rozstępy i inne wady znacznie mniej widoczne.

Over-the-Counter Zabiegi Stretch Mark

Te same produkty bez recepty stosowane do leczenia rozstępów całego ciała może być stosowany na powierzchni. Pamiętaj, aby upewnić się, że produkt nie zatyka porów i powodować breakout. Lekarz może być w stanie polecić dobry produkt do stosowania na swoich rozstępów. Kremy i balsamy wszystkich typów są dostępne, a masło kakaowe od dawna reklamowany jego stosowania w zapobieganiu i leczeniu rozstępów. Ciało każdego człowieka jest inny, więc różne metody pracy dla różnych osób.

Krwawienie z nosa Rozwiązanie

Krwawienie z nosa Rozwiązanie


Nikt nie lubi się krwawienia z nosa. Poza tym, że bałagan, krwawienie z nosa może być bolesne i żenujące, ostatnio przez dłuższy czas lub wrócić regularnie, jeśli nie traktuje poprawnie. Istnieje wiele sposobów na leczeniu krwawienia z nosa, ale być może bardziej istotne, że leczenie ich jest unikanie ich całkowicie.

Środki zaradcze

Ogólnie rzecz biorąc, pierwsza reakcja kogoś, kto zdaje sobie sprawę, że mają krwawienia z nosa jest pochylić głowę do tyłu, aby zachować krew z wydaniem dalej. Ta i inne odruchowo do krwawienia z nosa może być błędem.

Siadając i odchylając głowę lekko do przodu utrzymuje krew spływała do gardła, co może spowodować zadławienie i gorsza ogólna. Ponadto, w pozycji leżącej nie jest taki świetny pomysł, ponieważ to najlepszy sposób, aby spowolnić przepływ krwi jest utrzymanie występ krwawienia powyżej serca.

Pinch wszystkie miękkie części nosa razem i do twarzy, aby zatrzymać przepływ krwi i pomaga złamane naczyń krwionośnych bliska. Oddychaj regularnie przez usta, ponieważ zbyt mało tlenu, a zazwyczaj nie jest dobre, jest niebezpieczne w sytuacji, krwawienie z nosa.

Ciśnienie na karku może spowolnić przepływ krwi do nosa, więc dociskana szyi ręcznik lub lód pakiet może przejść długą drogę, aby zatrzymać przepływ krwi z nosa.

Tuż pod nosem i nad wargą leży w naczynie krwionośne, które mogą przyczynić się do nosa krwawienia. Z tego powodu, wprowadzenie palca zwinięte gazy lub innego materiału, pomiędzy górnym brzegiem i dziąseł może również pomóc zatrzymać przepływ krwi.

Po Krwi

Gdy krew przestała płynąć, stosować antybiotyk maść na wewnętrznej stronie nosa z wacikiem, aby rozpocząć proces gojenia i utrzymać nos wilgotny, aby zapobiec dalszemu krwawienie.

Głowa domu, jeśli nie już tam i reszta, ale pamiętaj, aby utrzymać głowę podwyższone 30 do 45 stopni, aby utrzymać nos nieco powyżej serca. (Pamiętaj, że nie tylko po zatrzymaniu krwawienia.)

Nie wydmuchać nos, przez co najmniej 24 godzin po krwawienie zatrzymuje od ten sposób można usunąć skrzep krwi, który jest najprawdopodobniej gospodarstwa powrotem dalej płynąć. Te skrzepy w końcu działać jak strupy pomagają leczyć złamane skórę lub błonę, że krew wyszła.

Nie pali po krwawienia z nosa. Znalezione w dymie papierosowym substancje chemiczne mogą podrażniać kanały nosowe.

Wreszcie, należy unikać leki rozrzedzenie krwi, takie jak aspiryna czy ibuprofen. Jeśli leki te są sugerowane z przepisane przez lekarza, skonsultować go przed zaprzestaniem stosowania.

Aktywny Zapobieganie Dalsze krwawienia z nosa

Krwawienia nos może być spowodowana przez szereg czynników, takich jak brak wilgoci, fizycznego uderzenia do powierzchni, albo surowy. Pobyt z dala od sytuacji, w których można trafić nos mocno i uprawiania właściwej higieny, aby uniknąć przeziębienia są oczywiste sposoby, aby zapobiec krwawieniu z nosa, ale kontrolowanie wilgotności nie jest tak łatwy w zależności od tego, gdzie dana osoba mieszka.

Wewnątrz domu, utrzymanie temperatury niskie i używanie nawilżacza powietrza w pokoju, w którym śpisz, jeśli mieszkasz w suchym klimacie. Regularne prysznice lub sprayu do nosa roztworem soli może również zachować nozdrza wilgotne.

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, spożycie owoców cytrusowych może również pomóc w zapobieganiu krwawienia z nosa, ponieważ są bogate w bioflawonoidy, które wzmacniają naczynia krwionośne.

Ostrzeżenia

Krwawienie z nosa może być czasem objawem poważniejszego stanu zdrowia. Skontaktować się z lekarzem lub zadzwonić pod numer 911, gdy krew płynie mocno z obu nozdrzy, krwawienie nie zatrzyma się po 30 minutach ciśnienie, krew spływa do gardła, nawet, gdy głowa jest przechylona do przodu, a nos jest ściągnięty, lub jeśli wystąpią nos krwawi regularnie (kilka razy w ciągu dnia kilka razy z rzędu).

Objawy raka skóry na twarzy

Objawy raka skóry na twarzy


Rak skóry może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, ale kiedy na twarzy pojawia rak skóry może być kłopotliwe i przerażające. Kiedy złapany na tyle wcześnie, rak skóry może być bardzo leczyć, więc ważne jest, aby zrozumieć objawów raka skóry na twarzy.

Powtarzające się krwawienie

Obszary powierzchni które regularnie krwawienia, na przykład w molach lub w obszarach czerwonych, może wskazywać na obecność raka skóry twarzy.

Duże Krety

Każdy mol na powierzchni, które jest tak duże, albo większy, niż koniec gumki ołówka potencjalnie może obracać nowotworowych. Wielu lekarzy usuwania dużych moli jako środek zapobiegawczy.

Obszary sączące

Obszary skóry twarzy lub moli na twarzy, że wyciek płynu może być nowotworowych. Obszary te mogą Lukier na wielokrotnie.

Zapiekanka-Tarcica Krety

Twarzy moli, które mają nieregularne krawędzie mogą stać nowotworowych w czasie. Wielu lekarzy usunąć zapiekanka-krawędzie moli.

Multi-kolorowe Krety

Komórki rakowe mogą powodować normalny pieprzyk na twarzy stać się plamki lub dostrzeżone. Należy poinformować lekarza, jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany kolorów w swoich moli twarzy.

Jak bandażem na twarzy

Jak bandażem na twarzy


Bandażowanie twarz jest konieczne, jeśli czyjaś twarz zostało rannych, a ty jesteś daleko od opieki medycznej. Jednak trzeba bandaż twarz prawidłowo lub nie zrobi wiele dobrego. Tylko bandaż twarz, jeśli wiesz, odpowiedniej metody, lub zostały poddane podstawowe szkolenie pierwszej pomocy. Upewnij się, że każdy sprzęt pierwszej pomocy jest czysty, aby uniknąć zakażenia rany na twarzy.

Instrukcje

1 Otwórz swoje sterylizowane gazę, a następnie naciśnij go do rany na twarzy. Użyj siły, aby zatrzymać krwawienie, jak najwięcej. Użyj kilku warstw, jeśli cięcie jest ciężka, aby uniknąć przesiąknąć. Masz kogoś innego przytrzymać gazik w dół, jak przygotować się bandaż.

2 Rozwinąć kilka centymetrów bandaż i umieścić go pod palcami osoby przytrzymanie gazę. Można je trzymać go w miejscu podczas owijania.

3 gazy owinąć wokół twarzy w sposób, który pozwala uniknąć utrudnienia w oczy, nos, usta i uszy. Na przykład, iść pod uszami kilka razy, a następnie przejść wyżej.

4 owinąć wokół palców posiadacza Gaza jest, dopóki nie jest na swoim miejscu. Następnie mogą usunąć swoje palce.

5 Zmień kąt jesteś zawijania, aby pomóc zastosowanie równomiernego nacisku na ranę. Gaza powinna być zatrzymanie krwawienia i bandaż powinien być na swoim miejscu. Poproś osobę, jeżeli bandaż jest wygodne podczas zawijania, aby uniknąć otoczenie go zbyt mocno.

6 Rip koniec swojej gazy z rolki i umieścić go w dowolnym miejscu na bandaże. Użyj taśmy trzymać mocno w dół do końca.

Jak zatrzymać Łagodne krwawienie podczas pierwszej pomocy

Jak zatrzymać Łagodne krwawienie podczas pierwszej pomocy


Pierwszym i najważniejszym leczenie otwartej ranie jest, aby zatrzymać krwawienie. Najbardziej krwawienie może być sterowany za pomocą połączenia bezpośredniego nacisku na ranie i elewacji.

Instrukcje

Przygotowanie

1 Myć ręce przed rozpoczęciem leczenia dokładnie.

2 Założyć rękawice lateksowe przed dotknięciem osobę poszkodowaną. Jeśli krew tryskała, założyć okulary ochronne i maski.

Wysokość ciśnienia oraz

3 Zapakuj otwarcie rany sterylną gazą, jeśli rana jest duża i szeroka.

4 Zastosuj bezpośredniego nacisku na ranę, naciskając palcami i kawałek sterylną gazą. Jeśli nie masz gazę, wykorzystanie złożone tkaniny, takie jak chustą.

5 Utrzymać stały nacisk na ranę przez 5 minut, a następnie zwolnić ciśnienie powoli i sprawdzić krwawienie. Większość krwawienie zatrzyma w ciągu 2 do 5 minut.

6 Elevate kończynę powyżej serca przy zastosowaniu ciśnienia, jeśli rana jest w opałach i nie podejrzewasz złamania.

7 sterylne bandaże dodatkowe warstwy na górze bandaże nasączone krwią. Nie należy usuwać gazy, który jest już na miejscu, gdyż może to zakłócić proces krzepnięcia.

8 Docisnąć punktów nacisku, jeśli krwawienie nie ustępuje po 15 lub 20 minutach bezpośredniego ciśnienia (patrz "Jak leczyć ciężkie krwawienie podczas pierwszej pomocy").

Opieka postpenitencjarna

9 unieruchomić kończynę za pomocą szyny, w przypadku poważnego krwawienia z kończyn, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu krwawienia.

10 Czyste i ubierać ranę po krwawienia była kontrolowana w celu uniknięcia zakażenia (patrz "Jak Oczyścić ranę Podczas pierwszej pomocy" i "Jak zamknąć ranę Podczas pierwszej pomocy").

Wskazówki:

 • Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej, mają poszkodowany zastosowania bezpośredniego nacisku na ranę w miarę możliwości.
 • Choroby zakaźne, takie jak AIDS i zapalenie wątroby są transmitowane przez wymianę płynów ustrojowych. Chroń siebie i nosić rękawiczki i maski chirurgiczne. Nosić okulary ochronne lub okulary do ochrony przed tryskające krwią lub płynami. Jeśli nie masz rękawiczki, maski chirurgiczne i okulary, improwizować, umieszczając ręce w plastikowej torbie, obejmujące usta z chustą i nosi okulary przeciwsłoneczne.
 • Dokładamy wszelkich starań, aby zatrzymać krwawienie natychmiast, jak poważne krwawienie może prowadzić do zgonu w ciągu kilku minut (patrz "Jak przeprowadzić podstawowy Badanie Osobę ranny podczas pierwszej pomocy").
 • Ewakuacji bezpośrednio do jednego z następujących warunków: Przepływ krwi nie może zostać przerwana; opaska została zastosowana; rana jest duża lub rozszczelnienie szeroko; Rana wymaga wspólnego, stóp, dłoni lub twarzy; Rana obejmuje osadzonego obiektu; skóry lub części ciała zostały częściowo lub całkowicie zerwane.
 • Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut dla profesjonalnych porad medycznych lub leczenia.

Jak zamrozić twarzy brodawki

Jak zamrozić twarzy brodawki

Brodawki na twarzy są brzydkie nierówności na powierzchni skóry. Brodawki są spowodowane przez wirus brodawek. Brodawki na twarzy są trudne do pokryć i leczeniu z bandaże i usuwania brodawek. Najskuteczniejszym sposobem usunięcia i leczeniu brodawek twarzy jest zamrożenie brodawki zabić wirusa. Zamrażanie brodawki pomoże je wysusza, więc mogą one być ociera od powierzchni skóry. Zamrażanie brodawki mogą być bolesne i pozostawić blizny na skórze, ale można zatuszować blizny i brodawki, których nie ma. Brodawek zamrożenie zestawy mogą być drogie, ale to jest bardziej przystępne niż chodzenie do lekarza.

Instrukcje

• Pocierać brodawek w dół z padem alkoholu tarcie oczyścić i zapobiec infekcji. Sting będzie trochę alkoholu.

• Weź różdżki zamrożenie aplikator i umieścić ją w kontenerze rozwiązanie krioterapia i trzymać go w 15 sekund.

• Usuń różdżki zamrożenie aplikator z pojemnika i umieścić koniec go bezpośrednio na twarzy brodawek i przytrzymaj go tam przez 10 sekund. Powtórz ten krok trzy razy, aż brodawek staje się biały i puszysty. Krioterapia rozwiązanie będzie żądło i palić brodawki i skóry, ale te odczucia znikają w ciągu 2 minut.

• Umyć i delikatnie przetrzyj powierzchnie gdzie twarzy wart był ciepły, mokry twarz tkaniny i mydła aby usunąć suszone biały łuszcząca się skóra i brodawek od. Nie trzeć zbyt dużo lub mogą spowodować krwawienie i zakażenia.

• Wacika i zastosować maść pierwszej pomocy na to. Stosuje maść do obszaru, który był wart i zatuszować z przepaską aby utrzymać go w czystości i umożliwić obszaru leczyć się. Brodawek powinny być usunięte i skóry powinien zacząć leczyć się w ciągu tygodnia, ale będzie blizna.

Strona główna zadośćuczynienie za usuwanie kurzajek twarzy

Strona główna zadośćuczynienie za usuwanie kurzajek twarzy

Brodawki na twarzy może spowodować cierpienie fizyczne i emocjonalne. Brodawki są nieestetyczne narośle, które można wszędzie tworzą na skórze, w tym na twarzy. Brodawki mogą różnić się wielkością i mogą być swędzące i szorstka w dotyku. Wiele produktów kosmetycznych marki można usunąć te formacje skóry, ale te leki potencjalnie może pogorszyć skóry i zwiększyć szanse na przebarwienia, ciemnienie skóry z powodu uszkodzenia skóry. Możesz również zdecydować się na stosowanie jednego z kilku naturalnych środków. Czy można połączyć niektóre z tych metod zwalczania raka.

Korzeń mniszka

Wyciąć Korzeń mniszka lekarskiego i pocierać root na brodawkę, aż mleczny substancji obejmuje wzrost całkowicie. Czy to dwa do trzech razy dziennie, aż do brodawek kurczy się i znika. Korzeń mniszka zawiera witaminy A, B, D, żelaza, magnezu, cynku, potasu, sodu, wapnia i krzemu, które sprawiają, że ten potężny ziół w leczeniu problemów skórnych.

Sok ananasowy

Stosuje się sok z ananasa, pozostawić na noc, a następnie umyj twarz rano. Powtórzyć proces, dopóki nie zniknie brodawek. Alternatywną metodą jest zastosowanie plasterek świeżego ananasa do obszaru dotkniętego i pozostawiając go na noc. Ananas jest pełen enzymów i składników odżywczych, które mogą pomóc rozpuścić brodawek.

Sody oczyszczonej

Mix łyżeczka sody oczyszczonej z pięcioma kroplami oleju rycynowego. Zimnica miksturę na brodawkę, za pomocą wacika. Zostawić na noc, a następnie zmyć rano. W razie potrzeby powtórz. Sody oczyszczonej i olej rycynowy powinny wysychać brodawek.

Nasiona kminka

Mielenia nasion kminku. Zastosowanie tego okład do brodawek i zabezpieczyć go kawałkiem taśmy dół Gazy. Mieszanina ta będzie odwodnić brodawek i należy zmniejszyć swędzenie. Ta metoda służy przez kilka tygodni aż do brodawek nie ma. Nasiona kminku ziemi również pomoże zatrzymać krwawienie otwarte brodawek, który doświadczył pewnego rodzaju uraz.

Aloe Vera Gel

Umożliwia zastosowanie żelu aloe vera na brodawkę wacikiem. Pozostaw żel w miejscu przez kilka godzin, aż skóra jest wilgotny to. Następnie zastosować więcej żelu aloe vera. Powtarzać codziennie aż do zniknięcia brodawek, zwykle w ciągu kilku tygodni.

Temat przyczyn krwawienie z odbytnicy u mężczyzn

Temat przyczyn krwawienie z odbytnicy u mężczyzn

Istnieje wiele przyczyn krwawienie z odbytnicy u mężczyzn. Większość z tych chorób i warunków również powodować krwawienie z odbytnicy u kobiet. Istnieje jednak kilka przyczyn, które wpływają na tylko mężczyźni. Większość przypadków krwawienie z odbytnicy, zarówno mężczyzn jak i kobiet, są nie zagrażających życiu i zazwyczaj wyjaśnić bez leczenia. Innych przypadkach mogą być bardzo poważne.

Rysy twarzy od odbytnicy krwawienie

Krwawienie z odbytnicy występuje wtedy, gdy krew przechodzi przez odbyt, który znajduje się tuż powyżej odbytnicy. Dwie najczęstsze przyczyny krwawienie z odbytnicy są szczeliny odbytu, które mogą być spowodowane przez zaparcia i hemoroidy. Inne przyczyny to infekcje, uchyłkowatości, Polipy jelita grubego, wrzody trawienne, choroby zapalne jelit, brak dopływu krwi do jelita grubego i raka jelita grubego lub odbytnicy. Wszystkie te warunki mogą powodować krwawienie z odbytnicy u mężczyzn i kobiet. U mężczyzn krwawienie z odbytnicy może wystąpić w wyniku leczenia raka prostaty. Powszechnie stosowane leczenie, radioterapii, często powoduje powikłania wystąpić by doprowadzić do odbytnicy krwawienie. Homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn są na znacznie większe ryzyko zachorowania na raka odbytu, co może spowodować krwawienie z odbytnicy.

Identyfikacji, krwawienie z odbytnicy

Krwawienie z odbytnicy mogą zaprezentować się na kilka sposobów. To może najpierw zaistnieć jako jasny czerwony krwi w lub na taboret, taborety bordowy, czarne, smoliste stolce, plamy krwi na papier toaletowy lub krwi w muszli klozetowej. Ból może lub nie może być skojarzona z odbytnicy krwawienie, w zależności od jego przyczyny. Krwi może być również okultystycznych, lub ukryte, w stolcu. Testowanie może odbywać się na stołek do znalezienia we krwi, który nie jest widoczny gołym okiem.

Rak odbytu i odbytnicy krwawienie

Mimo, że rak odbytu nie jest częstą przyczyną krwawienie z odbytnicy, to ma tendencję do występuje częściej u ludzi z osłabionym układem immunologicznym. Ludzki wirus niedoboru odporności (HIV) i wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) zwiększa ryzyko zachorowania na raka odbytu u mężczyzn. W związku z tym gejów i osób biseksualnych mężczyzn są bardziej narażone na rozwój raka odbytu, ponieważ są one bardziej narażone na choroby związane z HIV i HPV.

Metody wykrywania

Wiele wystąpień odbytnicy krwawienie przystanek bez leczenia i są nie zagrażające życiu. Jednak bo krwawienie z odbytnicy może wskazywać to poważny stan, jest ważne, aby określić pochodzenie krwawienie. Typowe metody wykrywania są przez badanie i przegląd lekarski, Kolonoskopia, anoscopy, elastyczne sigmoidoskopia, angiograms narządów wewnętrznych, skanuje radionuklidu, przesiewowe kału i badania krwi.

Ostrzeżenie dla chorych na raka gruczołu krokowego

Mężczyźni, którzy były leczone z powodu raka prostaty trzeba szczególnie uważać określić pochodzenie wszelkie krwawienie z odbytnicy. Leczenie promieniowaniem często powoduje krwawienie z odbytnicy, ale że oczekiwanie nie powinny kolidować z znalezienie i leczeniu inne warunki, które mogą być również odpowiedzialne za krwawienie.

Nerwoból twarzy, co jest?

Nerwoból twarzy, co jest?


Wszystkie nerwobóle twarzy wynikają z uszkodzenia lub awarii nerwu trójdzielnego. Jest nerwów czaszkowych (piąty lub V), który rozgałęzia się na jednej stronie szyjki. Nerw ten, podobnie jak wszystkie nerwów czaszkowych, wpływa na odczucia w głowie i twarzy, jak temperatura, ciśnienie i ból. Nerwobóle twarzy wpływa więcej osób starszych. Istnieje kilka typów z różnych przyczyn i objawów. Wszystkie mogą być zarządzane, ale niekoniecznie utwardzona.

Rodzaje

Nerwoból nerwu trójdzielnego (TN) jest najgorsze nerwobóle twarzy, według Facial nerwobóle Associates, ale także ten, który w najmniejszym stopniu mają. Około 150 milionów osób rocznie diagnozuje się go. Atypowy ból twarzy (ATFP) to zbiorowa kategoria dla nerwobóle twarzy.

Zespół ten jest zazwyczaj mniej poważne niż TN, ale ból z nim jest bardziej stała. Nerwoból po przebytym półpaścu następujący epizod półpaśca (więcej niż 30 dni po pojawieniu się wysypki według New England Journal of Medicine), zwłaszcza dla tych starszych niż 50 lat, twierdzi, twarzy Zasoby nerwobóle. Wreszcie, znieczulenie Dolorosa jest nieuleczalna Neurochirurgia powikłaniem gdzie uszkodzenia nerwu trójdzielnego.

Przyczyny

Prawda TN jest spowodowane: nowotwory, dentystycznych lub kosmetyczne powikłań chirurgicznych, stwardnienie rozsiane i urazy nerwów ciśnieniem. Środki neuralgii twarzy, że przyczyną nie może być rozumiane w niektórych przypadkach. Do znieczulenia dolorosa, człowiek miał alkoholu lub gliceryny zastrzyki, uciskanie balonu lub innych zabiegów chirurgicznych, które poszło nie tak. Na nietypowy ból twarzy, infekcje zatok twarzy lub spowodować, tak jak urazy twarzy.

Objawy

Jednostronny ból twarzy jest wspólny dla nerwobóle. Ból może być przeszywający, strzelanie, pieczenie, szczypanie, szokujące, ciągłe lub przerywane, według Facial Zasobów nerwobóle. TN produkuje najbardziej dotkliwy ból często jako rozdzierający i spazmatyczny. Objawy TN są wywoływane przez działania, takie jak mówienie, jedzenie niektórych pokarmów, dotykając twarzy i stres. Drętwienie występuje w znieczuleniu dolorosa. Ból jest najczęstszym zarzutem dla nerwobóli TN.

Leczenie

Leki i chirurgii są najczęstsze zabiegi dla prawdziwego TN. Cabamazepine (Tegretol) jest pierwszym wyborem według Facial Zasobów nerwobóle. Operacja zwykle nie działa na nietypowy ból twarzy, ale leki nie. Dla nerwobóli TN, antydepresyjne zmniejsza ból. Więc może lidokaina łatki. Do znieczulenia dolorosa, zabiegi takie jak akupunktura, ciepła i zimna i terapii zalecane są jednostki TENS (przezskórna elektryczna stymulator nerwu).

Zarządzanie ból

Nerwobóle twarzy zdecydowanie powodować przewlekły ból, który dotyka cię fizycznie i psychicznie. Niektóre techniki zarządzania ból fizyczny obejmują techniki relaksacyjne i biofeedback sugeruje Invisible Niepełnosprawnych Stowarzyszenie Kanadzie, ćwiczenia, jak joga lub tai chi i masażu. Aby zarządzać skutki psychologiczne, uczestniczyć obsługuje grupy z innych dotkniętych warunkiem, skonsultować zdrowia psychicznego, lub znaleźć działalności lub hobby, aby odciągnąć cię od bólu.

Twarzy i oczu Objawy Od uszkodzenia nerwów czaszkowych

Twarzy i oczu Objawy Od uszkodzenia nerwów czaszkowych


VII nerwu czaszkowego lub nerw twarzowy, odgałęzia pnia mózgu między mostu i rdzenia przedłużonego. Jego głównym zadaniem jest kontrola mięśni twarzy stosowane w ekspresji, a także przenoszenia smak z językiem i usta. Kiedy tylko ten konkretny nerw jest uszkodzony, jego skutki mogą być najczęściej widoczne i odczuwalne w twarz i oczy. Wszystko z powodu komplikacji procedur medycznych do guzów do zakażenia są wszystkie możliwe przyczyny uszkodzenia nerwów czaszkowych.

Zniekształcenia twarzy (porażenie Bella)

W prawie 75 procentach przypadków, zniekształcenia twarzy jest spowodowana zapaleniem nerwu twarzowego. Zapalenie wywołane przez bakterie, jest powszechnie nazywany porażenie Bella. Jest to dość powszechne, zwłaszcza u osób cierpiących na cukrzycę. Zniekształceń twarzy, z jednej strony jest na ogół naruszone, chociaż rzadko może być dwustronny. Opadające z ust, ślinotok i nadmierne łzawienie z jednego oka są najczęstsze formy zniekształceń. Ponadto, utrata smaku w przedniej części wypustu i w chorym na powierzchni mogą występować. W większości przypadków zakłócenia usuwa się z leczeniem, chociaż około 20 procent doznają deformacji stałego. U niektórych pacjentów, zwłaszcza seniorów, są mniej prawdopodobne, aby w pełni odzyskać.

Czułość światła

Światłowstręt mogą być spowodowane słonecznej pogody, alergie, migreny i inne drobne choroby. Jest również częścią naturalnego procesu starzenia. Jeśli stan utrzymuje się dłużej niż dzień lub dwa, może być objawem poważniejszego problemu. Zakażenie albo nerwu czaszkowego VII lub nerwu wzrokowego może powodować światłoczułość, a także zbiór innych problemów w oczy. Zazwyczaj zakażenie będą związane z obrzękiem oczu, zaczerwienienie i nadmierne łzawienie. Jeśli objawy te występują razem z czułością światła, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Im wcześniej skonsultować się z lekarzem, leczenie będzie łatwiejsze, a szansa nawrotu będzie mniej.

Zmiany smaku

Nerwów czaszkowych posiada więcej niż połowę receptorów smaku na języku i w jamie ustnej. Z tego powodu, gdy szkoda powstała z nerwu twarzowego, smaku postrzeganie może być zmienione lub utracone. Najczęściej, słodkie, pikantne lub inaczej przyprawione jedzenie smakuje mdłe. W innych przypadkach sensie utraty całkowicie na przednich dwóch trzecich języka. Ten szczególny efekt uboczny jest najczęściej związane z porażenie Bella, i rzadko jest pierwszym objawem uszkodzenia nerwów.

Problemy miga

Gdy droga nerwu twarzowego jest zablokowane, wszystkie mięśnie ostatnich blokady nie będzie działało poprawnie. Bez tego połączenia nienaruszonym, częstym skutkiem ubocznym jest to, że jedna powieka nie będzie w pobliżu. To może zdarzyć się w całości, w którym nie ma migać, lub w części, w której będzie go zamknąć w połowie drogi. Oba są zwykle wskazuje zakażeniu nerwów lub udar. Nieleczony, uszkodzony nerw twarzowy może stać się poważnym i niekiedy zagrażające życiu.

Objawy, przyczyny i zabiegi na drętwienie twarzy

Objawy, przyczyny i zabiegi na drętwienie twarzy


Twarzy drętwienie jest utrata dowolnej ruchu mięśni w powierzchni. Doświadczenie drętwienie twarzy może być bardzo przerażające, jak człowiek nie może wiedzieć, dlaczego stracił czucie lub kontroli w twarz. Jeśli podejrzewasz, udar lub inne poważne problemy, zadzwoń pod numer 911 natychmiast.

Objawy

Objawy drętwienie twarzy to brak uczuć, paraliż lub mrowienie twarzy i warg. Drętwienie twarzy może wystąpić w jednej lub obu stronach twarzy. Czasami, drętwienie twarzy towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub uczucie pieczenia.

Przyczyna: Urazy

Twarzy drętwienie może być spowodowane przez uszkodzenia nerwów. Urazy twarzy, szyi lub kręgosłupa mogą powodować drętwienie, mrowienie lub paraliż mięśni twarzy, gdy szkoda upośledza nerw, który rozciąga się w twarz. Urazy mogą być poważne, ale nie musi. Nawet drobne urazy, takie jak napięcie mięśni od dźwigania lub mniejszym znaczeniu, może spowodować wybrzuszenie dysku, który prowadzi do drętwienia twarzy.

Przyczyna: Skok

Uszkodzenie mózgu z powodu udaru mózgu może także powodować drętwienie twarzy. Gdy udar rozwija tlen i krew nie dociera do mózgu, uszkodzenia nerwów, które wpływa czuły na twarzy i innych części ciała. Twarzy drętwienie jednej stronie, zwłaszcza, jeśli towarzyszy paraliż ręki lub nogi na tej samej stronie korpusu, może być jednym z pierwszych wskaźników osoba cierpi z powodu udaru.

Przyczyna: Stan medyczne lub leki

Stany chorobowe, takie jak neuropatia cukrzycowa, nowotwór mózgu, sarkoidoza, choroba z Lyme, zapalenie, stwardnienie rozsiane oraz porażenie Bella może powodować drętwienie twarzy. Mogą one również powodować drętwienie w innych częściach ciała. Osoby cierpiące na migrenę odnotowano również drętwienie twarzy jako jeden z objawów w czasie kulminacji bólów głowy. Niektóre leki powodują również drętwienie twarzy, jeśli koliduje z neuroprzekaźników.

Leczenie

Leczenie zależy od zdiagnozowanej przyczyny drętwienie twarzy. Często, drętwienie twarzy jest objawem poważniejszego problemu lub choroby, która wymaga opieki. W związku z tym, sam drętwienie twarzy nie zawsze jest sam bezpośrednio obróbce. Jeśli drętwienie twarzy jest zdeterminowana, aby być przyczyną urazu lub udaru mózgu, a następnie lekarz przeprowadzi egzaminy neurologiczne, takie jak skanowanie lub elektromiografii MRI, CT, do określenia stopnia uszkodzenia nerwów. Uszkodzenie nerwów w twarz może być traktowane z fizycznego, mowy i terapii zajęciowej lub kombinacji powyższych. Chirurg plastyczny może również przyczynić się do rekonstrukcji twarzy i naprawy funkcji twarzy.