adcov.com

krwawienie po menopauzie przyczyny

Krwawienie po menopauzie przyczyny

Gdy kobieta nie miała okresu przez ponad rok, a następnie zaczyna doświadczać krwawienie, który wygląda jak okres, nie powinien ignorować. Chociaż krwawienie po menopauzie może być objawem raka, większość przyczyny nie są zagrażające życiu. Ona powinna odwiedzić swojego lekarza, aby mógł zbadać i znaleźć konkretną przyczynę jej krwawienia.

Brak równowagi hormonów

Postmenopausal krwawienia dowolna krwawienia, które ma miejsce po upływie 12 miesięcy bez pełnego okresu. Choć większość przyczyny nie są poważne, to powinno być sprawdzone przez kobiety ginekologa, kiedy to się stanie. Jednym z bardziej powszechnych przyczyn krwawienia po menopauzie jest zmiana hormonów lub zaburzenia równowagi. Według Marcy Holmes, zdrowia kobiet pielęgniarki-lekarza, to może się zdarzyć, kiedy przestaje przy hormonalnej terapii zastępczej, zmiany w nowym HTZ lub dodaje nowy HTZ. Jeśli ona ma gromadzeniu się tkanki w macicy, może ona wystąpić pewne plamienie raz zaczyna nową terapię (progesteronu lub progestynowy). Te preparaty HRT dozwolony macicy zrzucić tkankę; oni nie powodować krwawienie.

Polipy

Jeśli kobieta ma polipy wewnątrz macicy lub na błony śluzowej macicy, może ona wystąpić krwawienie po menopauzie. Ogólnie rzecz biorąc, te wzrosty nie są nowotworowe; jednak 1 w 8 kobiet, które doświadczają krwawienia po menopauzie otrzymać diagnozę raka. Wcześnie rozpoznane, to rak może być skutecznie leczone.

Zanik endometrium

Brak estrogenu w układzie kobiety mogą spowodować rozcieńczenie (atrofia) błony śluzowej macicy. Gdy tak się stanie, małe naczynia krwionośne w wyściółce macicy rozbić i doświadcza krwawienia po menopauzie, według adwokata zdrowia kobiet Świt Olsen.

Odżywianie / Waga

Długoterminowy niedobór odżywcze w substancje odżywcze, które wspierają równowagę hormonalną może powodować kobieta przeżyć ten niedobór krwawienia po menopauzie. Według Marcy Holmes, jeśli ona poprawia jej dietę i zaczyna przyjmować codziennie multiwitaminy, może ona poprawić swoją równowagę hormonalną. Podobnie, jeśli kobieta doświadczył drastycznego spadku masy ciała, estrogenów w jej tkanki tłuszczowej uwalnia się do jej krwiobiegu, jak ona nadal schudnąć. Jak to się dzieje, może ona wystąpić krwawienie po menopauzie. Estron polega na tłuszczu istnieć; jak kobieta traci na wadze, równowagę między zmianami estrogenów i progesteronu. To jeden z powodów lekarze zalecają, że kobiety starają się stracić zbędne kilogramy powoli.

Stres emocjonalny

Kobieta po menopauzie, gdy przechodzi wysokim stopniu stres, ona może zacząć ponownie krwawienia. Według Marcy Holmes, widziała większą liczbę krwawienia po menopauzie w ciągu 6 miesięcy po atakach na World Trade Center i Pentagon nie widziała od. Ten rodzaj krwawienia związane emocji jest możliwe z powodu nieprzewidzianych zrywu hormonów.

Przyczyny Krwawienie po Menopauza

Przyczyny Krwawienie po Menopauza

Okołomenopauzalnym

Czasami pojawia się krwawienia lub plamienia po menopauzie nie jest całkiem pełna. Przed cyklem kobiety zatrzymuje całkowicie, może ona pominięcia jednej lub więcej miesięcznych cykli menstruacyjnych i myśleć menopauza wystąpiła, ale jej ciało ciągle się zmienia. W tym przypadku, kobieta może być bardzo lekki i bardzo ciężkich cyklu i nie mają innego cyklu przez kilka miesięcy lub może nie nigdy. Wskazanie, że to, co wydaje się być krwawienie po menopauzie jest naprawdę okołomenopauzalnym jest wiek kobiety i jej czas od ostatniego okresu. Kobiety w wieku 40 często doświadczają menopauzy dla 4 lub więcej lat przed menopauzą jest kompletny. Jeśli brakowało tylko jeden lub dwa okresy przed rozpoczęciem krwawienia, może to być okołomenopauzalnym.

HRT

A kobiety lekarza, aby złagodzić problemy związane z menopauzą w tym uderzenia gorąca, nocne poty i wahania nastroju, może zalecić hormonalną terapię zastępczą (HTZ). Jednak HTZ może stymulować narządy rozrodcze tej kobiety i powodują wyściółki macicy do złuszczeniu - naśladując miesiączki. Jeśli to nastąpi, lekarz może zmniejszyć siłę leków, albo może przerwać program HRT.

Utrata masy ciała

WomenToWomen.com przypomina, że ​​znaczna utrata wagi w krótkim okresie może zainicjować krwawienie po menopauzie, jak kobiety delikatnej równowagi między estrogenów i progesteronu wahać. Jeden rodzaj estrogenu, E1, działa poprzez wykorzystanie zapasów tłuszczu w organizmie. Jeśli kobieta traci dużą część tkanki tłuszczowej szybko, hormon E1 może odpowiedzieć przez wyzwalanie krwawienie. Po kobiece hormony w dostosowaniu się do swojego nowego, szczuplejsze ciała, krwawienie zatrzyma.

Stres

Krwawienie po menopauzie czasami występuje u kobiet, które znalazły się w sytuacji stresowej. Śmierć w rodzinie, ruch lub zmiana kariery może spowodować krótki cykl menstruacyjny. Ponadto, kobiety po menopauzie, które nagle w bliskim kontakcie z młodszym miesiączkujących kobiet może wystąpić krwawienie z nieznanych przyczyn, według WomenToWomen.com.

Rak

Niestety, rak może się pojawić nawet po zakończeniu miesiączki kobiety. WebMD donosi, że prawie zawsze towarzyszy krwawienie raka macicy. Na szczęście wielu kobiet, informuje o problemie i umożliwia ich lekarza w leczeniu raka w wysokim stopniu sukces. Rak szyjki macicy może powodować krwawienie po menopauzie.

Środki ostrożności

A kobiety ginekolog powinien sprawdzić wszystkie krwawienie po menopauzie. Chociaż większość przypadków nie są zagrażające życiu i mogą być korygowane za pomocą leków lub zmian stylu życia, ponieważ istnieje niewielka możliwość wystąpienia raka należy wykluczyć natychmiast przez lekarza.

Dlaczego mam krwawienie po menopauzie?

Definicja

Lekarze uważają kobietę po menopauzie, gdy nie miesiączkować przez 12 kolejnych miesięcy. Jest to normalne i typowe dla kobiety mieć wypryskami okresy i wyłączanie się podczas stanu tkanek menopauzy, termin do menopauzy. Peri-menopauza może trwać do 10 lat, w tym czasie okresy mogą być lekkie, krótkie lub bardzo ciężki i może być również cykle pomijane. Zmiany te są spowodowane przez produkcję jaj, ale nie ciało produkuje wystarczającej ilości progesteronu powoduje ciało rzucić wyściółki macicy, powodując tym samym okresie. Jeśli kobieta doświadcza krwawienia po 12 miesiącach bez krwawienia, ona doświadcza krwawienia po menopauzie.

Hormony

Hormony mogą odgrywać rolę w krwawienia po menopauzie w obu kobiet poddawanych hormonalnej terapii zastępczej i tych, którzy tego nie robią. Kobiety, które nie zdecydują się na hormonalnej terapii zastępczej cierpią z powodu skrajnego braku estrogenów w ich ciałach. Ten brak estrogenów powoduje zanik błony śluzowej macicy. Atrofii podszewka powoduje, że naczynia krwionośne w wyściółce rosnąć coraz bardziej kruche, aż pękają i krwawią. Jednak kobiety, które są poddawane hormonalnej terapii zastępczej mają nadmiar estrogenu, który promuje endometrium. Endometrium jest hormonem, który jest obecny w normalnej przed menopauzą cyklu rozrodczego. To może oszukać ciało w ponownie przechodzi typowy cykl rozrodczy, pełna kobiecego krwawienia.

Przyrosty

Kobiety w fazie po menopauzie może wystąpić zarówno łagodne (nienowotworowe) lub nowotworowe rozrosty w obrębie układu rozrodczego, które powodować krwawienia. Polipy są łagodne wzrostu, który rozwija się w jamie macicy i powoduje lekkie, nakrapiany krwawienia. Mięśniaki macicy to kolejny łagodnego wzrostu, który wiąże się ze znacznie większe krwawienie. Najczęstszym z rakowym wzrostem w jamie macicy jest "rozrost", który jest przerost samego macicy. Prawie 20% wszystkich przypadków krwawień u kobiet po menopauzie jest spowodowane rakiem błony śluzowej macicy.

Ostrzeżenia

Chociaż krwawienie po menopauzie jest częste u kobiet, to nie jest normalne dla ciała doświadczyć. Sygnalizuje, że coś jest nie tak z ciałem, i każdy doświadcza krwawienia po menopauzie powinien zobaczyć lekarz, aby wykluczyć poważniejsze przyczyny, w tym raka.

Krwawienie po menopauzie z Hormonalna terapia zastępcza

Kobiety, które zdecydują się wziąć hormonalnej terapii zastępczej (HTZ), gdy są w okresie menopauzy mogą wystąpić krwawienie po menopauzie.

Identyfikacja

Jeśli nie miały miesiączki przez sześć miesięcy lub dłużej z powodu menopauzy, a nie z powodu jakiegoś innego czynnika, jeśli wznowić krwawienia, uznaje się to za krwawienia po menopauzie.

Wpływ

Hormony, że pacjent będzie stymulować podszewce moczu w taki sam sposób, że twoje naturalne hormony, jak przed tobą osiągnęły menopauzy. To może spowodować krwawienie. Ile i jak często krwawią zależy od osoby.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dostosowanie dawkowania podczas HTZ może zatrzymać krwawienie po menopauzie, według Menopauseatoz.com.

Expert Insight

Dr Mary Gallenberg z Mayo Clinic zauważa, że ​​terapia hormonalna, który zawiera estrogen i progestagen zarówno jest w stanie spowodować miesięczne krwawienie po menopauzie.

Rozważania

Są też inne przyczyny krwawienia po menopauzie, które nie są związane z HTZ, w tym mięśniaków macicy lub polipów; szyjki macicy lub zapalenie błony śluzowej macicy, które są macicy infekcje; nieprawidłowy wzrost błony śluzowej macicy, który jest nazywany rozrost śluzówki macicy; oraz raka endometrium. Twój lekarz musi dokonać ustalenia, co jest przyczyną krwawienia po menopauzie.

Jak zdiagnozować Krwawienie po menopauzie

Krwawienie po menopauzie lub po menopauzie krwawienia (PBM), jakiekolwiek krwawienie z pochwy, który występuje co najmniej 6 miesięcy po ostatniej miesiączki. Istnieje wiele przyczyn PBM tym terapii hormonalnej, ścieńczenie błony śluzowej macicy, polipy, przerost endometrium, zakażenia macicy lub szyjki macicy, niektóre leki i raka.

Instrukcje

1 Upewnij się na wizytę do ginekologa, jeśli wystąpią jakiekolwiek krwawienia z pochwy po menopauzie. Podczas przechodzenia przez menopauzy może wystąpić spowolnienie okresów i nieregularnych krwawień, ale jeśli nie miały miesiączki przez co najmniej 6 miesięcy i rozpoczyna się krwawienie z pochwy, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem.

2. Pomyśl o swojej historii medycznej. Jeśli pacjent przyjmuje hormony, jest prawdopodobne, lekarz będzie znaleźć im być przyczyną krwawienia. Jeśli włączeniu lekarzy i lekarz nie ma pełnej historii medycznej, należy powiedzieć mu, jeśli masz historii polipów czy mięśniaków macicy.

3 Poinformuj swojego ginekologa o wszystkich przyjmowanych leków, w tym ziół i witamin. Informacje te są niezbędne do ustalenia, czy krwawienie jest skutkiem ubocznym leku.

4 Pobierz dokładne badanie miednicy włącznie z rozmazem pap. Badanie swojej sromu, pochwy i szyjki macicy można zidentyfikować lub wykluczyć problemy związane z niższym rodnych.

5 Wykonanie biopsji macicy lub USG, zgodnie z zaleceniem lekarza, jeżeli przyczyną jest jeszcze ustalona. Obie te procedury mogą pomóc określić grubość błony śluzowej macicy, a także szukać polipów i mięśniaków.

6 Rozważmy histeroskopii. Małe teleskop jest umieszczona w macicy, aby lekarz mógł widzieć i usuwania polipów mięśniaków i innych podejrzanych obszarów, które mogą być następnie biopsji raka.

Wskazówki:

  • Jeśli nadal masz miesiączki, a nie przeszły menopauzę w wieku lat 55, umówić się na spotkanie, aby zobaczyć swojego ginekologa.

Krwawienie i Menopauza

Po zaczyna menopauza, wszystkie wystąpienia krwawienia z pochwy są nieprawidłowe. Hormon odpowiedzialny za miesiączki, estrogenów, zaczyna podupadać 7:58 lat przed zaczyna menopauza. W tym stadium (okołomenopauzalnym) będzie jeszcze cykle miesiączkowe. Jest to tylko premenopauzalny etap, w którym krwawienie jest uważane za normalne.

Krwawienie z pochwy

Krwawienie z pochwy w normalnych przypadkach pochodzi z krwi zebranej w macicy. W okresie menopauzy, spadek estrogenów powoduje pochwy skrócić, ściany stają się cieńsze i pochwy, by stać się suche. Krwawienie z pochwy w okresie menopauzy jest zwykle ze względu na stan zwany atrofii pochwy. W tym stanie wyściółki pochwy się tak cienkie, że powoduje, że naczynia krwionośne wewnątrz słabnąć rozerwanie spontanicznie. Powoduje to, że krwawienie, które mogą zmieniać się pod względem wielkości przepływu. Niektóre kobiety krwawienie z pochwy obwieszczeniu zanik tylko po stosunku płciowym.

Krwawienie z macicy

Krwawienie macicy w okresie menopauzy wynika z tworzenia się polipów macicy. Polipy macicy w kształcie żarówki są wzrosty, które tworzą się w łonie matki. Mayo Clinic, że naukowcy nie są pewni, co tak naprawdę ich przyczyny, ale mogą wynikać z nieprawidłowości w estrogenu. Polipy macicy w zakresie wielkości od tak małe jak nasiona sezamu, do tak dużych jak piłki do golfa.

Niewyjaśnione krwawienie

Nieprawidłowe krwawienie z macicy (DUB) to wszelkie niewyjaśnione krwawienia z pochwy, że dzieje się bez kontuzji. Zgodnie z National Institutes of Health, ten typ krwawienia występuje u 40 procent kobiet w wieku powyżej 40. Naukowcy uważają, że DUB może być powiązany z braku równowagi hormonalnej, w szczególności w hormonów estrogenów i progesteronu. Ten problem zdrowia nie jest bezpośrednio związane z menopauzą, ale raczej emocjonalny stres, nadmierne ćwiczenia lub otyłości. Krwawienie jest tylko jednym z wielu objawów związanych z DUB. Inne objawy to zmiany nastroju, uderzenia gorąca i tkliwość pochwy.

Krwawienie Dzięki HTZ

Większość przyczyny krwawienia w menopauzie mogą być korygowane poprzez zastosowanie w hormonalnej terapii zastępczej (HTZ). Zabieg ten wykorzystuje syntetyczny estrogen, aby pomóc równowagi spadł poziom. Przez ponowne zrównoważenie estrogenów, najbardziej problematyczne objawy menopauzy rozwieje. Jak na ironię, HTZ może również powodować krwawienia. W okresie menopauzy macicy staje się cieńsza, ale jeśli wziąć zamienniki hormonów, estrogenów w nich może stymulować podszewka gęstnieć. To nie wszystkie okładziny razu rzucić jak normalnie w okresie miesiączki, więc mogą wystąpić okresowe wypryskami krwawienie.

Rozważania

Krwawienie w każdym stadium menopauzy mogą być przerażające, ale większość przypadków są łagodne. W rzadkich przypadkach krwawienie w okresie menopauzy może być objawem stanu bardziej problematycznych, takich jak macicy, jajnika lub raka szyjki macicy. Twój lekarz musi wykonać kilka testów, aby dokładnie określić, co dokładna przyczyna nie jest. Badania te mogą obejmować badania krwi (stosowane do pomiaru poziomu hormonów), pochwy lub macicy biopsja i badanie USG (pozwala przeglądać macicy lub jajników).

Suchość pochwy krwawienie po menopauzie i

Epizody krwawienia po wystąpieniu menopauzy, znanym jako menopauzie pocztowych krwawienia (PMB), nie są niczym niezwykłym, ani nie są oznaki poważnych problemów z konieczności. Zmiany występujące w organizmie kobiety w tym czasie mogą stanowić objawów, które powodują niewielkie czasowego krwawieniem z pochwy i najczęściej są związane endometrium macicy. Tylko około 20% kobiet, które doświadczają PMB ma objawy bardziej poważnych problemów.

Przyczyny PMB

Zgodnie z J. Glenn Bradley, MD, w większości przypadków, krwawienie z pochwy spowodowane hormonu terapii zastępczej, które są często przepisywane do kobiet po menopauzie z uwagi na zmiany w produkcji hormonów, które występują w wyniku menopauzy. Brak równowagi hormonów, zwłaszcza między poziomem estrogenów i progesteronu, wpływa na podszewka macicy (endometrium), która może stać się wrażliwa i podrażniona przez nierównowagę, w wyniku sporadycznego krwawienia. Brak wystarczającej estrogenów, które powoduje zanik błony śluzowej macicy powoduje naczyń krwionośnych stają się kruche i krwawienie.

Inne przyczyny PMB

Niezwykłe wzrosty w macicy, takie jak polipy i mięśniaki macicy, może również powodować krwawienia z pochwy. Według American College Położnictwa i Ginekologii polipy są bardziej powszechne z tych dwóch wzrostów i normalnie spowoduje jedynie plamienie lub światło, sporadyczne krwawienia. Wzrost mięśniaków, ale spowoduje większe krwawienie z pochwy, ze względu na ich wpływ na wyściółce macicy. Rozrost śluzówki macicy, przerost błony śluzowej macicy, powodują większe krwawienie i może spowodować wzrost komórek rakowych, nieleczony.

Suchość pochwy związany z menopauzą

Zmiany, które mają miejsce w okresie po menopauzie może także prowadzić do wysychania błony śluzowej pochwy. Brak równowagi hormonalnej, zwłaszcza związane z brakiem estrogenów, mogą powodować podszewka śluzówki pochwy, aby stać się cienka, sucha i mniej elastyczna. Według Abimbola Famuyide MBBS obrębie tkanki pochwy stanie się wówczas bardziej podatne na zapalenie i rozpadu, często prowadzi do epizodów krwawień. Stosunek płciowy lub egzamin miednicy może również prowadzić do krwawienia z pochwy związane z menopauzą zmian.

Diagnoza suchość pochwy PMB i

Obawy o PMB można rozwiązać poprzez cykle plamienia, barwienia lub krwawienia śledzenia. Informacje o tym, kiedy występuje krwawienie, jak długo to trwa i częstotliwość krwawienia będą pomocne w diagnostyce klinicznej, jak również wszelkich sterydów i hormonów, które są podejmowane. Lekarz może wykonać miednicy egzaminu i testu PAP, a także szukać oznak wzrostu polipów lub objawy atrofii pochwy, które mogą być przyczyną krwawienia.

Dalsze Egzamin

Mogą być potrzebne Badania kontrolne, jeśli bardziej poważne objawy krwawienia występują. Biopsja błony śluzowej macicy i ewentualnie szyjki macicy zostaną wykonane w warunkach ambulatoryjnych. Rozszerzenie i łyżeczkowanie (D i C), procedura może być przepisywany dokładniej weryfikować stan macicy i endometrium. Jeśli te testy nie łatwo wskazać przyczynę krwawienia, procedura USG może być zobowiązany do uzyskania szerszego obrazu stanu macicy.

Ciężki i przedłużone krwawienie przed menopauzą

Krwawienie w dowolnym momencie po swoich cykli menstruacyjnych zakończył może być niepokojące i niepokojące. Większość przyczyny krwawienia przed wystąpieniem menopauzy są łagodne i uleczalne. W rzadkich przypadkach może to być oznaką poważnego schorzenia. Najlepiej jest mieć wszystkie wystąpienia krwawienia poza cyklu miesiączkowego badanych przez świadczeniodawcę, aby się upewnić.

Co to jest okołomenopauzalnego?

Peri-menopauzy, zwany także przejście menopauzy, występuje 7:58 lat przed zaczyna menopauza. Podczas tego pierwszego etapu menopauzie, poziom żeńskiego estrogenu, który jest odpowiedzialny za menstruacji zaczyna spadać. Będziesz jednak cykle miesiączkowe, ale mogą być nieregularne, powodując, że stają się sporadyczne, lżejsze lub cięższe. Ta nieprawidłowość miesiączki, może również powodować ciągłe silne krwawienie.

Krwawienie z macicy

Jednym z objawów spadku estrogenów w okołomenopauzalnego jest zmniejszenie grubości błony śluzowej macicy. Macicy lub endometrium, podszewka jest podawany przez gwałtowny wzrost estrogenu, co powoduje, że co miesiąc zagęścić. Gdy poziom zmniejsza się lekko, podszewka jest rzucić w miesięcznym cyklu miesiączkowego. Jak zmniejszyć poziom dalej, podszewka nie zgęstnieje, powodując zanik macicy. Wyściółka staje się tak cienka, z tym warunkiem, że mieści się w naczynia krwionośne i spontanicznie, że osłabi wybuch. Powoduje to, że krew do ucieczki i może przypominać menstruacji-type.

Krwawienie z pochwy

Najczęstszą przyczyną krwawienia z pochwy w fazie przed menopauzą jest atrofia pochwy. Zmniejszające się poziom estrogenów powoduje ściany pochwy na cienkie i stają się suche. Działa to w taki sam sposób, jak zanik macicy, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, które są umieszczone za ścianami zostać rozładowany na skutek braku stałej ochrony. Krwawienie z powodu atrofii pochwy jest zwykle lekkie i wypryskami, ale w niektórych przypadkach może być ciężkie. Tylko niektóre kobiety zauważyć zanik krwawienia z pochwy po stosunku płciowym.

Inne przyczyny

Inną przyczyną krwawienia przed menopauzą jest polipy macicy. Polipy macicy w kształcie żarówki są wzrosty, które rosną od i dołączyć do ściany macicy (endometrium). Wynikają one z przerostu komórek w błonie śluzowej macicy spowodowane przez nieprawidłowości w estrogenów i progesteronu. Mogą rosnąć tak duże jak piłka golfowa lub być jeszcze większa i może wahać się w szereg.

Specjalne Ostrzeżenie

Wszystko krwawienie przed lub w czasie menopauzy i zewnętrznej miesiączki jest uważany za nieprawidłowe, aż diagnoza zostanie podana. Badanie jest wymagane przez lekarza w celu ustalenia, czy którykolwiek z wymienionych przyczyn jest to, co się sygnalizacji krwawienie. W rzadkich przypadkach może to być objawem raka szyjki macicy lub macicy.

Menopauzie Przyczyny bólu stawów

Menopauzie Przyczyny bólu stawów


Ból jest tak powszechne w okresie menopauzy, że lekarze nazywają to menopauzie zapalenie stawów, kiedy występuje. Podczas gdy niektóre bóle stawów pochodzi od urazu lub kontuzji, to nie zawsze tak jest przy omawianiu ból stawów menopauzy.

Identyfikacja

Kobiety zauważyć nieprawidłowości w ich cyklu menstruacyjnego, jako jeden z pierwszych objawów menopauzy. To przychodzi z powodu hormonów wahania.

Wpływ

Brak równowagi hormonów, zwłaszcza zmniejszenie poziomu estrogenów, odgrywają rolę w tworzeniu ból stawów. Podczas gdy lekarze są pewni, dlaczego brak równowagi tworzy ból, ale wiem, że jest głównym czynnikiem powodującym ból stawów w okresie menopauzy.

Zapalenie

Zapalenie powoduje ból stawów. Występuje u wielu kobiet przed menopauzą, ale wyższe poziomy estrogenu utrzymać zapalenie minimum. Jak spadek poziomu estrogenów, zwiększa się stan zapalny. Zapalenie stawów pochodzi z diety, stresu i alergie pokarmowe, oprócz szkody i uszkodzenia tkanki.

Osteoporoza

Poziom estrogenów również pomóc w zapobieganiu osteoporozie. Osteoporoza powoduje utratę masy kostnej, a także bóle stawów.

Rama czasowa

Zużycie i utratę napięcia mięśniowego ze starzenia zachodzi w tym samym czasie co menopauzie powoduje ból stawów.

Inne przyczyny

Zmiany w organizmie i wahania nastroju menopauzy powoduje także dodatkowy stres, który nasila ból stawów. Normalnie, waga wzrasta po menopauzie położenie większego nacisku na stawy.

Informacje na temat Krwawienie przed menopauzą

Premenopauza, zwany także okołomenopauzalnym występuje 07:58 lat przed początkiem menopauzy. Wiek, w którym kobiety odczuwają ten etap menopauzy zmienia, chociaż zgodnie z Mayo Clinic, to jest bardziej prawdopodobne w latach 40-tych. Krwawienie w premenopauza jest częstym zjawiskiem i może wynikać z wielu różnych rzeczy.

Zmiany hormonalne

Jak Twój organizm zaczyna przygotowania do menopauzy, poziom hormonu odpowiedzialnego za regulację miesięczne cykle miesiączkowe (estrogen) zaczyna rosnąć, a spadek. To może spowodować, że wahania cyklu stać się sporadycznie, cięższe, lżejsze i skąpe. Może również spowodować, aby w między krwawieniem, zwane plamienie.

Zmiany w macicy

Później w premenopauza, wyściółka macicy zaczyna się przerzedzać powodu spadku estrogenów. Ponieważ ścianki stają się coraz cieńsze, naczynia krwionośne wewnątrz zaczyna słabnąć, a następnie przełamać. Nazywany jest zanik macicy i powoduje lekkie i sporadyczne krwawienia.

Zmiany pochwy

Pochwa przechodzi zmiany, tak jak jajniki i macicę robić podczas premenopauza. Pochwy staje się sucha i pochwy podszewka zaczyna pojedynkować. Powoduje to, że niektóre kobiety krwawić i uczucia dyskomfortu w trakcie i po stosunku.

Zmiany jajników

Podczas menstruacji egg tworzy się pęcherzyków jajnikowych i jest uwalniane podczas owulacji. Gdy poziom hormonów wahać, jaja nie mogą tworzyć, powodując pęcherzyk wypełnić płynem tworząc torbiel. Torbiele jajników może powodować objawy takie jak ból, nieprawidłowych krwawień i wzdęcia.

Specjalne Rozpatrzenie

Mimo, że krwawienie nie występuje w tej wczesnej fazie menopauzy, wszystkie wystąpienia krwawienia należy uznać za nieprawidłowe, aż badana prawidłowo przez zdrowia lekarza.

Menopauza i krwawienie

Krwawienie pomenopauzalnej jest różny od sporadycznych okresów, które występują podczas menopauzy. Występuje u kobiet po rozpiętości 12 miesięcy bez okresu. Krwawienie po menopauzie może być symptomem poważnego schorzenia lub zmiany stylu życia. Krwawienie po menopauzie jest nienormalne i każdy stopień plamienia lub krwawienia, powinno być traktowane jako znak i podane do wiadomości kobiecej lekarza.

Identyfikacja

Krwawienie po menopauzie jest, gdy kobieta nie ma okresu 12 miesięcy i zaczyna krwawić. Średnio od 20 do 30 procent mężczyzn wystąpić pewne postaci krwawień u kobiet po menopauzie. Nagłe plamienie oraz ciężkie przepływu są uważane za formę pomenopauzalnym krwawienia. Diagnoza zidentyfikować przyczynę krwawienia po menopauzie jest określana przez konsultacji z lekarzem. Wymaz szyjki macicy lub miednicy zbadania są wstępne badania w celu ustalenia, czy konieczne są dalsze badania.

Fakty

Zachwianie równowagi hormonalnej, żywienie i oporność na insulinę, utrata masy ciała i stres są główną przyczyną krwawienia po menopauzie. Kobiety mogą wystąpić krwawienia, kiedy zmienić, dodać lub zacząć odzwyczaić się od zastąpienia hormonalnej terapii (HTR). Odżywianie jest bardzo ważne w kobiet po menopauzie, ponieważ obsługuje cykl równowagi hormonalnej. Krwawienia mogą występować w przypadku niedoboru składników odżywczych. Dramatyczny spadek masy ciała w przeciągu krótkiego okresu mogą powodować krwawienie stopniowy ubytek masy jest najlepsza. Jest estrogenu przechowywane w tkankach tłuszczowych i w kobieta traci na wadze, estrogen uwalnia się do krwiobiegu, które mogą powodować krwawienie. Nieoczekiwany zryw hormonów podczas stresujących i emocjonalnych czasach może również powodować krwawienia.

Zapobieganie

Jeżeli krwawienie po menopauzie jest spowodowany przez coś bardziej poważnego, krwawienie jest nieuniknione. W leczeniu i zapobieganiu bardziej poważne przyczyny krwawienia po menopauzie, ważne jest, aby kobiety mają roczny egzamin cytologiczne. Aby zapobiec krwawienie, które jest związane z brakiem równowagi hormonalnej, kobiety powinny poświęcić się do zdrowego stylu życia poprzez utrzymanie zdrowych nawyków żywieniowych, żyć jak bezstresowo jak to możliwe, stopniowo zyskać lub stracić na wadze i wziąć witaminy lub suplementy diety. Przed menopauzą, jest to pomocne dla kobiet w celu poprawy ich odżywiania i suplementów w celu zmniejszenia ryzyka krwawienia po menopauzie.

Rozważania

HTR (hormonalna terapia zastępcza) jest częstą przyczyną krwawienia po menopauzie. Chociaż estrogenów w terapii zastępczej zmniejsza ryzyko osteoporozy i zmniejsza objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, ale również ma potencjał stymulowania macicy rośnie. To jest, gdy występuje krwawienie po menopauzie. Wiele kobiet na HTZ ma również progesteronu z estrogenem. Miesięczne krwawienia z odstawienia nie wymaga leczenia i jest to normalny efekt uboczny.

Ostrzeżenie

Krwawienie po menopauzie jest traktowana jako anormalna, dopóki przyczyna nie zostanie ustalona. Chociaż krwawienia po menopauzie występuje częściej u kobiet, powinna być traktowana jako sygnał, że coś jest nieprawidłowe w organizmie. Ponieważ przyczyny mogą wahać się od niewielkiej lub braku równowagi hormonalnej łatwe w leczeniu nieprawidłowości macicy poprzez bardziej poważnych, takich jak jawnej raka macicy, wczesne rozpoznanie jest zawsze lepiej. Rak rachunków macicy dla 20 procent krwawienia po menopauzie. Krwawienie pomenopauzalnego nie zawsze z macicy, może występować w przypadku rozdarcie ściany pochwy lub cewki moczowej.

Jakie są przyczyny krwawienia po menopauzie?

Jakie są przyczyny krwawienia po menopauzie?


Krwawienie po menopauzie nie jest niczym niezwykłym. Od okołomenopauzalnym, krwawienie do pomenopauzalnym suchość pochwy, jedynym sposobem, aby być pewnym, co powoduje krwawienie jest zobaczyć swojego ginekologa. Krwawienie w tym czasie zawsze wskazuje na problem, choć przyczyny są na ogół łagodne.

Suchość pochwy

Estrogen odgrywa główną rolę w funkcjonowaniu jajników oraz smarowania pochwy. Z niskim poziomem estrogenów po menopauzie, smarowanie może mieć wszystko, ale zniknął. Wiele kobiet skarży się na suchość pochwy w tym czasie, który może towarzyszyć światłem krwawienia, świąd, pieczenie lub palenie. Większość z tych objawów są odczuwalne po stosunku płciowym. Zakup ponad-the-counter smary mogą pomóc zmniejszyć ten dyskomfort.

Wahania hormonalne

Na etapie przechodzenia do menopauzy, zwany okołomenopauzalnym, poziom estrogenu zaczyna spadać. W tym czasie będzie jeszcze cykle miesiączkowe, ale ze względu na brak równowagi estrogenów, staną się bardzo nieregularne i skąpe w wielu przypadkach ze sporadycznym, plamienia między cyklami. Okołomenopauzalnym odbywa się zwykle około dwóch do ośmiu lat, zanim cykl menstruacyjny całkowicie kończy. Krwawienie podczas innych etapów menopauzy może odbywać się, chociaż nie są one związane z menstruacji i zwykle wskazuje na problem zdrowotny.

Polipy macicy

Polipy macicy są zwykle łagodne przerosty które tworzą się w macicy. Polipy macicy wynikać z nadmiernego wzrostu komórek w endometrium. Powoduje to polipa do formy. Polipy macicy kształcie cebulowe małe przyrosty, które wyrastają z błony śluzowej macicy i są przymocowane za pomocą cienkiej łodygi lub zasadą. Naukowcy doszli do wniosku, że brak równowagi hormonalnej odgrywają istotną rolę w tworzeniu tych wzrostów, a są one częściej występuje u kobiet w wieku pomiędzy 40 i 50. Objawy polipów macicy waha się od bezobjawowych (bez objawów) do nieprawidłowych krwawień z macicy i skurcze.

Atrofia

Atrofii pochwy i macicy jest spowodowana zmniejszoną estrogenu. Daje to w rezultacie spontaniczną pękania naczyń krwionośnych, które są umieszczone za wyściółki pochwy i macicy. W związku z czym tak cienka podszewka, naczynia krwionośne tracą poparcie i stać się słaby. Krwawienie z pochwy może być zaniki spontaniczne lub poprzez stosunek seksualny, spowodowane przez suchość pochwy.

Uwagi specjalne

Istnieje wiele zmian zachodzących w ciele i umyśle w okresie menopauzy, a dla niektórych, te zmiany są problematyczne. Krwawienie po menopauzie jest zwykle nieszkodliwe ale mała część kobiet może wskazywać na poważne stany takie jak jajnika, raka szyjki macicy lub macicy. Każde krwawienie w okresie menopauzy powinny być zbadane przez lekarza ginekologa w celu wykluczenia poważnych warunków.

Menopauza objawy i krwawienie Długoterminowy

Menopauza objawy i krwawienie Długoterminowy


Zgodnie z Mayo Clinic, średni wiek dla kobiety przechodzą menopauzę w Stanach Zjednoczonych jest 51, choć może wystąpić w terminie wcześniejszym lub późniejszym wieku. Okołomenopauzalnym zaczyna się w późnych latach 30., kiedy to produkcja hormonu spowalnia. Po kobieta upadł na 12 miesięcy bez miesiączki, jest ona uważana menopauzie. Po menopauzie krwawienia z pochwy nie jest uważane za "normalne".

Okołomenopauzalnym

W kobiecych późnych latach 30., kilka objawy wskazują, że menopauza jest bliski. Zwykle regularne miesiączki mogą stać się nieregularne. Tłuszcz zaczyna wzrastać w obszarze brzucha, włosy cienki i piersi zaczynają tracić pełnię. Dyskomfort w tym suchość pochwy, zaburzenia snu, zmiany nastroju i gorąca mogą być obecne. Są one podobne do spowolnienia w produkcji hormonów. Jajniki produkują nie taką samą ilość estrogenu i progesteronu produkcji jaj i wywołania owulacji, a po owulacji wzrost spadków progesteronu. Zmiany te stają się bardziej wyraźne w latach 40., aż jajniki przestają jajka produkujących całości i okresy przestanie.

Klimakterium

Po 12 miesiącach bez okresu, kobieta uważa się za osiągnięte menopauzy. Koncepcja nie jest już możliwe. To nie sygnalizuje, że do końca życia jest bliski lub że kobiety nie mogą lub nie powinny angażować się w aktywność seksualną.

Menopauza może być wywołane przez innych problemów medycznych. Kobiety, które otrzymały histerektomii, w których tylko macicę usunięto zasadniczo nie doświadczają menopauzy natychmiast. Jajniki kontynuować uwalnianie jaja i wytwarzają hormony. Po całkowitym usunięciu macicy, która jest usunięcie obu jajników i macicy, menopauza rozpoczyna się natychmiast. Chemioterapia i radioterapia leczenie może wywołać menopauzę. Jeśli objawy zaczynają, to zwykle w trakcie leczenia lub w ciągu sześciu miesięcy od leczenia zaniechaniem. Kobiety, które doświadczają przedwczesną menopauzę (przed 40 r.ż.), często więc w wyniku niedoboru jajnika, w których nie ma wystarczającej hormony są wytwarzane.

Postmenopauza

Według dr Mary Gallenberg "Krwawienie z pochwy po menopauzie nie jest normalny i powinny być oceniane przez lekarza. Przyczyną krwawienia może być całkowicie nieszkodliwe. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że krwawienie po menopauzie liczba poważnych przyczyn, w tym cancer. " Inne potencjalne powikłania, takie jak choroby układu krążenia, nietrzymania moczu, osteoporozę i przyrost masy ciała.

Warunki, które powodują krwawienie z macicy

Tkanki wyściełające macicę może cienka podczas menopauzie. Jest najbardziej powszechny problem, który powoduje plamienie i krwawienie i potraktowano pochwy estrogenu. Terapia hormonalna i niektóre leki rozrzedzające krew może również powodować krwawienia.

Mięśniaki macicy, nienowotworowych growths wewnątrz macicy, mają skłonność do kurczenia się po menopauzie, gdy poziom estrogenu spadnie, chociaż czasem rosnąć i powodować krwawienie. Muszą być usunięte z powodu potencjalnych zmian nowotworowych może powodować krwawienia. Polipy powodować krwawienie z macicy i zawsze powinny zostać usunięte, jeśli obecne. W rzadkich przypadkach, mogą one być witryna gospodarzem nowotworowych narośli.

Krwawienia związane z rakiem

Dr Rosalina Abboud z Mayo Clinic mówi, że "jedna na 10 kobiet z krwawieniem po menopauzie ma przerost endometrium, a drugi na 10 ma raka endometrium."

Kobiety z przerostem endometrium wyściółki macicy (pogrubione) może wystąpić krwawienie. Jest to najczęściej u kobiet otyłych, kobiet z estrogenem, długotrwałego narażenia chorych z zespołem policystycznych jajników, którzy zaczęli okresy w młodszym wieku, kobiety w okresie menopauzy, którzy doświadczyli opóźnień i tych, którzy nigdy nie mieli dzieci. Należy go traktować szybko (z operacją lub leku), ponieważ zwiększa ryzyko raka trzonu macicy.

Mayo Clinic identyfikuje raka endometrium, jak najczęściej raka macicy. Otyłość jest największym czynnikiem ryzyka, podnosząc ryzyko wystąpienia go od trzech do 10 razy wyższe niż w kogoś zdrowej wagi. Biały lub różowy wodnista wydzielina może poprzedzać krwawienie, trwające od kilku tygodni do kilku miesięcy. Kobiety powinny przynieść ten absolutorium uwagę lekarza od razu. Krwawienie występuje zwykle w najwcześniejszych stadiach raka, kiedy wyleczenie jest najwyższa.

Menopauza i krwawienia hemoroidy

Menopauza to czas w życiu kobiety, kiedy miesiączka dobiegła końca. Pracownicy służby zdrowia określają menopauzę jako 12 miesięcy od ostatniej miesiączki kobiety. Niestety menopauza często przychodzi z niektórych niekorzystnych cech, z których jeden jest hemoroidy. Obrzęk i rozszerzenie wokół żyłach okolicy odbytu powoduje hemoroidy. W niektórych okolicznościach, hemoroidy mogą krwawić. Ze względu na zwiększoną podatność zachorowania hemoroidy w okresie menopauzy, kobiety mają większe ryzyko wystąpienia hemoroidy krwawienie.

Przyczyny

Chociaż hemoroidy mogą wystąpić w każdym wieku około pół wszystkich kobiet wystąpić je w wieku 50 lat, według menopauserx.com, który jest wokół średniej wieku menopauzalnym początku w Stanach Zjednoczonych. Kobiecy podatność na doświadczanie hemoroidy krwawienie w okresie menopauzy może być zwiększona od różnych warunków w tym wcześniejszym porodem, przewlekłe zaparcia, długotrwałego siedzenia i procesu starzenia się, który obejmuje przejście przez menopauzę. Silnym teorią przyczyny hemoroidów żylaki, które również są wynikiem procesu starzenia.

Rodzaje

Istnieją dwa rodzaje hemoroidów: zewnętrzne i wewnętrzne. To wewnętrzne hemoroidy, które są najczęstszą przyczyną krwawienia. Hemoroidy wewnętrzne usytuowane powyżej linii grzebieniastej, która oddziela kanał analny z odbytnicy. Są one zazwyczaj bezbolesne z wyjątkiem przypadku, żyła jest zakłócany w trakcie przemieszczania jelit. Mimo, że mieszczą się w kanał odbytniczy, mogą one rozwijać się stanu zapalnego i w powiększeniu na tyle wystawać przez otwór odbytu. Hemoroidy wewnętrzne też często opuszczają osoby z uczuciem, które nie są całkowicie puste ich wnętrzności podczas wypróżnienia. Hemoroidy zewnętrzne, które leżą poniżej zakręcie linii, mogą spowodować bardzo silny ból. Sporadycznie, zakrzepica - zakrzep tworzy powiększeniem żyły - może wystąpić na hemoroidy zewnętrzne. Gdy to nastąpi, hemoroidy zewnętrzna staje się twarda i może być owrzodzenie produkować krwawienia.

Objawy

Objawy różnią się w zależności od rodzaju hemoroidy kobieta ma. Hemoroidy krwawienie wewnętrzne są połączone z odbytnicy krwi, pojawia się intensywnie czerwono i pozostawia smugi papieru toaletowego podczas wycierania w muszli klozetowej w następstwie przemieszczania jelit. Stolca mogą mieć również krwawe, konsystencję śluzu. Hemoroidy wewnętrzne krwawienie, które stają się podrażniona i stan zapalny przyczyną poczucia konieczności przejścia stolca nawet po zaistnieniu wypróżnienia. Typowe objawy zewnętrzne hemoroidy krwawienia obejmują silny ból i krwi plamy w bieliźnie.

Leczenie

Leczenie krwawienia hemoroidy w okresie menopauzy zmienia. Czopki, kremy, środki naturalne i chirurgii są wszystkie możliwości leczenia. Duży wybór kremów można kupić bez recepty, które mają być używane na zewnętrzne hemoroidy krwawienie. Czopki są wykorzystywane do wewnętrznych hemoroidy krwawienia, ale zazwyczaj tylko leczyć ból i swędzenie, nie krwawi. Niektóre kobiety decydują się korzystać z naturalnych środków, takich jak miejscowych ziół. Średnio metody naturalne dłużej być skuteczne, ale są tak samo skuteczne, jak inne metody leczenia. Nadmierne krwawienie hemoroidy mogą wymagać chirurgiczne metody leczenia. Banding jest najbardziej popularną techniką chirurgiczną. W tym sposobie, zespół gumowy stosowany do wiązania się z zanieczyszczoną żyłę, tym samym zapobiegając dopływu krwi z jej osiągnięciem. Bez odpowiedniego dopływu krwi, hemoroidy kurczą się i umierają. Inna popularna technika chirurgiczna jest chirurgii laserowej. W tym sposobie, żyła jest poddana kauteryzacji, aby uniknąć przepływu krwi do hemoroidy.

Częstym błędem

Podczas początku menopauzy i przed całkowitym ustaniem miesiączki, wiele kobiet doświadcza sporadycznie krwawienie miesiączkowe. Często powoduje to myląc hemoroidalnej krwawienia do krwawienia miesiączkowego. Konieczne jest, aby wszystkie kobiety, aby wiedzieć, gdzie ich krwawienie pochodzi z uznania istnienia hemoroidy krwawienia. Natomiast krwawienia miesiączkowe pochodzi z pochwy, krew z hemoroidów pochodzi z kanału odbytu. Istnieje jeszcze wiele innych możliwych przyczyn krwawienia w okresie menopauzy, z których niektóre mogą być zagrażające życiu. W żadnym wypadku, kobieta powinna odwiedzić swojego lekarza, czy ona doświadcza krwawienia jakiegokolwiek rodzaju.

Ciężki okres po menopauzie

Silne krwawienie po menopauzie nie jest normalne i jest problemem medycznym. Po rozpoczęciu menopauzy, estrogenu zmniejszyła się znacząco i zatrzymuje się cykle miesiączkowe. Dlatego silne krwawienie następuje po zdiagnozowano z menopauzą jest nie z miesiączki i powinny być zgłaszane do lekarza.

Etapy Menopauza

Menopauza ma trzy etapy: okołomenopauzalnym, menopauzy i po menopauzie. W okresie menopauzy, jajniki nadal wystarczająco dużo estrogenu nadal produkować cykle miesiączkowe. W większości przypadków, te cykle będą nieregularne, powodując lekkie, ciężkie, długie lub krótkie miesiączki. Ciężkie krwawienia w tej fazie menopauzy jest powszechne. W okresie menopauzy, poziom estrogenu spadły na tyle, aby zatrzymać cykle miesiączkowe. Krwawienie w tym etapie nie jest powszechne i jest zwykle spowodowane przez hormony nieprawidłowości. Po menopauzie jest etap menopauzy, że znaki 12 miesięcy nieodebranych cykli menstruacyjnych. Ten etap trwa w całym życiu. Krwotoków w tym etapie nie jest normalny.

Narośla macicy

W fazie menopauzy, niektóre kobiety rozwijać polipy macicy. Naukowcy nie są pewni, co powoduje to, ale okazało się, że rozwój nich jest związana z czynnikami hormonalnymi, zgodnie z Mayo Clinic. Polipy są żarówki-jak narośla, które wystają do łona z macicy. Polipy macicy może być wielkość nasion sezamu, ale mogą rosnąć tak duże jak piłki golfowe. Są one na ogół łagodne, a w niektórych przypadkach może się skurczyć na własną rękę.

Dysfunkcyjne krwawienie z macicy

Nieprawidłowe krwawienie z macicy stanowi 40 procent nieregularne krwawienia u kobiet przypadków powyżej 40 roku życia, zgodnie z Medline Plus. Ten typ krwawienia mogą być spowodowane brakiem równowagi estrogen hormonów i progesteronu podczas menopauzy. Objawy nieprawidłowych krwawień z macicy są krwawienia z pochwy (czasami ciężkie), uderzenia gorąca, wahania nastroju, tkliwość w pochwie i hirsutyzm (męski wzór wzrostu włosów).

Przyczyny podwzgórza

Podwzgórze zaburzenia wynika z problemu w podwzgórzu znajduje się w mózgu. Podwzgórze controsthe przysadki mózgowej, a kontrole przysadki nadnerczy, jajników (które kontrolują produkować estrogen) i tarczycy. Przyczyny dysfunkcji podwzgórza są jadłowstręt, krwawienie, bulimia, nowotwory, urazy głowy, niedożywienie, promieniowanie, chirurgii i zbyt dużo spożycie żelaza.

Uwagi specjalne

Wiele innych problemów może powodować krwawienia w okresie menopauzy, ale są one rzadko zagrażające życiu. Niektóre z nich torbiele jajników, macicy mięśniaki macicy, raka szyjki macicy lub macicy, pochwy i macicy zanik zanik.

O krwawienia miesiączkowego po menopauzie

Jeśli kobieta już 12 kolejnych miesięcy bez miesiączki, jest ona uważana za całkowicie menopauzy. Jednak może ona wznowić krwawienie po tym czasie, a kiedy robi to często ze względu na zmiany hormonalne, według kobiet do kobiet, grupy medycznej, która specjalizuje się w zdrowiu kobiet. Zmiana lub przerwanie hormonalną terapię zastępczą, na przykład, może przynieść nieoczekiwane krwawienia na. Ale krwawienie po menopauzie może mieć inne przyczyny, jak również.

Insulin Resistance

U kobiet po menopauzie, które są odporne na insulinę uruchomić ryzyko krwawienia po menopauzie, według kobiet do kobiet. Z insulinoopornością kobiety zwykle wytwarzają zbyt dużo estrogenów, wyrzucając równowagi między estrogenami i progesteronem. Te dwa hormony odgrywają integralną rolę w menstruacji, a także nadmiernych ilości mogą powodować krwawienie po menopauzie. Właściwa dieta i ćwiczenia mogą złagodzić sytuację.

Nieprawidłowości macicy

Krwawienie po menopauzie może być wynikiem polip macicy, która może być usunięta, rozwiązanie tego problemu. Krwawienie po menopauzie może również wskazywać na raka szyjki macicy lub macicy, ale dlatego, krwawienie służy jako początku heads-up, nowotwory mają wysoki odsetek wyleczeń. Inną przyczyną może być krwawienie z pochwy ściany spowodowane przerzedzone zmniejszone stężenie estrogenów. Cieńsze ściany są bardziej prawdopodobne, aby odpowietrzyć.

Progesteron Cream

Niektóre menopauzie używać krem ​​progesteronu jako sposób przywrócenia ważny hormon z powrotem do ciała. Ten krem ​​prosi macicę, aby pozbyć się istniejących wcześniej nagromadzonych krwi, w wyniku tymczasowego krwawienia.

Sytuacje, zmieniając życie

Stres może mieć silny wpływ na organizm kobiety. Jeśli ona przeżywa poważny złych czasach i przeżywa zmienia życie okoliczności, to może być tak głębokie, że może skłonić jej miesiączki, aby wznowić. Gdy to nastąpi, lekarze odnoszą się do niego jako spontaniczny przypadku krwawienia wywołanego nadmiernym stresem.

Złe odżywianie

Jeśli kobieta ma jeść mało lat i cierpi na deficyt witamin i składników odżywczych w wyniku, może to spowodować krwawienie po menopauzie, według kobiet do kobiet. Ciała kobiet, w tym system hormonalny, który jest w ruchu w okresie menopauzy, nie może działać właściwie, jeśli nie zostały one odżywiona. Szanse, że ciało kobiety będą miały jeszcze poważniejsze problemy na przechodzenie do wzrostu menopauzy, czy ona jest odżywczo pozbawiony.

Drastyczne Odchudzanie

Jeśli zdecyduje się kobiety w okresie menopauzy schudnąć, powinna być mądry o tym i nie zrobić zbyt szybko. Szybka utrata masy ciała może spowodować krwawienie, aby wznowić, mówi Kobiety dla kobiet, ponieważ powoduje zmiany w równowadze hormonalnej.

Co to jest post Menopauza?

Lata po menopauzie odnoszą się do lat po kobieta przeszła menopauzę. Jest to w tym czasie, że kobieta będzie miała spadek jej objawów menopauzy. Jej wzorce hormonów będzie znacząco się zmieniły, ponieważ jej jajniki, nie będzie już produkcji estrogenu lub progesteronu. Jest to również w tym czasie, który znika kobiecy możliwość zajścia w ciążę. Siedemdziesiąt procent kobiet doświadcza objawów po menopauzie. Dla niektórych objawy potrwa do kobiety jest w jej połowie lat 50-tych. Do innych może trwać przez resztę życia.

Definicja

Jeśli kobieta nie miała jej cykl menstruacyjny w ciągu roku, to ona byłaby uważana za pomenopauzalnym. Dla dokładniejszego potwierdzenia, lekarz może sprawdzić kobiety hormon folikulotropowy (FSH) poziomy. Przysadka mózgowa produkuje hormon FSH. Gdy jajniki zaczynają zamknięty, poziom FSH zacznie znacząco zwiększyć. Badanie krwi jest używany do pomiaru poziomu FSH kobiecie.

Inne Objawy

Poza tym kobieta nie o cykl menstruacyjny, może ona wystąpić inne objawy, gdy jest ona w fazie po menopauzie. Niektóre z tych objawów są świąd i suchość pochwy, infekcje pęcherza lub, cewki moczowej i wysokie ciśnienie krwi. Niektóre kobiety mogą być również podatne na bóle kości lub stawów, złamania i skurcze nóg. Wskaźnik znak po menopauzie dla niektórych kobiet byłoby zakończenie uderzenia gorąca i nocne poty.

Krwawienie po menopauzie

Krwawienie po menopauzie występuje co najmniej sześć miesięcy po miesiączki kobiece zostały przerwane z powodu menopauzy. Wiele kobiet po menopauzie będzie doświadczyć krwawienie. Może być objawem ciężkiego schorzenia. Niektóre przyczyny będzie to rak szyjki macicy, szyjki macicy, rak śluzówki macicy, endometrium polipy, rak jajnika, macicy i nowotwory. Najczęstszą przyczyną byłoby hormonalnej terapii zastępczej. Jeśli kobieta doświadcza każdy rodzaj krwawienia po menopauzie, powinny natychmiast zobaczyć jej lekarzem.

Hormonalna terapia zastępcza

Niektóre kobiety, które są w wieku pomenopauzalnym może rozważyć Hormonalna terapia zastępcza (HTZ). HTZ jest leczenie hormonem, który jest przepisywany przez lekarza. Celem konieczności HTZ jest zastąpienie poziom estrogenów i progesteronu, które są spadające z powodu menopauzy. Mogą one być określone jako kremy, żele, implanty, postacie iniekcyjne, plastry i pigułek. Kobiety mogą brać HTZ po prostu biorąc sam estrogen, sam lub progesteronu, albo kombinacji obu.

Jak zachować zdrowie

Ważne jest, aby prowadzić zdrowy styl życia po menopauzie. Kobiety, które są w wieku pomenopauzalnym muszą być gotowi do pewnych zmian w życiu. Jedną ze zmian, które muszą być wykonane jest rozpoczęcie zdrowego odżywiania. Najlepiej jest mieć dietę, która jest bogata w błonnik i niską zawartość tłuszczu. Staraj się jeść dużo produktów pełnoziarnistych oraz owoców i warzyw. Również dostać dużo wapnia i witaminy D dla mocnych kości i zębów. Ćwiczenia średnio co najmniej trzy razy w tygodniu, aby pozostać aktywnym fizycznie.

Nieregularne krwawienia i Menopauza

W okresie poprzedzającym menopauzy, czyli zaprzestania miesiączki raz na zawsze, może wystąpić nieregularne krwawienia. Wynika to z przemianami hormonalnymi, że organizm przeżywa, jak przechodzi z regularnego cyklu miesiączkowego, aby żadne. Okołomenopauzalnego, który jest prekursorem dla menopauzy, może trwać kilka miesięcy lub lat. Jest to czas, kiedy mogą wystąpić nieprawidłowe krwawienia. Wyrażenie "około-menopauza" oznacza "wokół menopauzy." Średni wiek menopauzy jest 51, ale może być bardzo różna. Definicja menopauzy jest, gdy kobieta poszła jeden pełny rok bez miesiączki.

Zmiany rowerowe

W tym okresie swojego życia, możesz przegapić okresy lub mają wyjątkowo ciężkich lub odwrotnie, błysków. Niektóre kobiety odczuwają krwawienie w połowie cyklu. Jest to typowe dla większości, ale nie wszystkich, kobiety w tamtych latach prowadzących do menopauzy.

Hormony

Powodem Twoja miesiączka nie przewidywalne jest to ze względu na zmiany, które mają miejsce w waszych poziomu hormonów. Te dwa hormony, które są instrumentem miesiączki są estrogenów i progesteronu. Kiedy kobieta przestaje owulacji --- co do zapłodnienia komórki jajowej, że przestanie produkcji --- progesteron i, w rezultacie, hormony się z równowagi. To wpływa na miesiączki, jak również ogólny nastrój, i określa, jak bardzo krwawi, czy też w ogóle krwawią w danym miesiącu. Możesz zatrzymać owulację, ale nadal mają miesiączki.

Brak owulacji

Według American College Położnictwa i Ginekologii, kobiety, które w latach poprzedzających menopauzę nie uwolnienie komórki jajowej co miesiąc, jak zwykle wtedy gdy młodszy. Jest to jeden z powodów, dla kobiet w wieku 40, które chcą zajść w ciążę mają trudności. Owulacja staje się sporadyczne. Jeśli nie ma owulacji, jest brak owulacji według Menopauserx.com. Gdy jajo nie jest zwolniony, to znaczy, że jajniki powstaje wystarczająco progesteronu do sygnalizowania macicy przelana jego fragmentu (co skutkuje okresie). Gdy zmniejsza się progesteron, ciało utrzymuje produkcję estrogenów (które mogą prowadzić do dominacji estrogenu lub zbyt dużo estrogenu) i to czyni endometrium lub macicy podszewki, uzyskać grubsze. Gdy wyściółka jest zbyt gruba, może to spowodować, aby mieć plamienie lub nieregularne krwawienia, w połowie cyklu. Dzieje się tak, ponieważ wyściółka nie pozbył kiedy to miało być.

Całkowicie menopauzy

Jeśli jesteś w pełni menopauzie, co oznacza, że ​​masz już rok od ostatniej miesiączki, krwawienia i rozpocząć ponownie, może to oznaczać, że masz polipy nowotworowe, które są wzrosty lub zanik błony śluzowej macicy występują, na zmniejszenie grubości błony śluzowej macicy. Jeśli jesteś w trakcie terapii hormonalnej, może to doprowadzić do krwawień. Kolejny warunek, który może powodować krwawienie po menopauzie występuje wtedy, gdy śluzówka macicy zbytnio się zwiększa, który nazywany jest rozrost endometrium. Jeśli nie jest leczona, może prowadzić do raka. Po menopauzie kobieta, która ma raka endometrium będzie krwawić.

Przyczyny

Dodatkowe warunki, które mogą powodować krwawienia w okresie menopauzy obejmują różne nowotwory, niektóre leki, problemy z tarczycą i zakażenia szyjki macicy lub macicy.

Zobacz swoje Doc

Jeśli jesteś w pełni menopauzie, ale zaczęłam krwawić ponownie udać się do lekarza. Krwawienie pomenopauzalnego spowodowane endometrium rozrzedzającym można leczyć z estrogenem. Jeśli endometrium rośnie zbyt wiele, lekarz może zalecić podjęcie progesteron.

Po menopauzie Spotting

Krwawienie, które pojawia się po menopauzie może być niepokojące, zwłaszcza że jeden jest przyzwyczaić się do nie mając krwawienie. Może to prowadzić do obawy, że nie jest to normalny i oznacza, że ​​jest źle. Krwawienie po menopauzie, choć często nie oznacza żadnej choroby, w niektórych przypadkach może to oznaczać, że coś jest nie tak. W związku z tym, należy zawsze traktowane ostrożnie.

Definicja

Krwawienie po menopauzie, według Marcy Holmes, biegłego lekarza, który pisze menopauzy dla womentowomen.com, jakiekolwiek krwawienie, które występuje z kobietą, która nie miała żadnego krwawienia miesiączkowego do poprzednich dwunastu miesięcy.

Częstotliwość

Około dwudziestu do trzydziestu procent kobiet doświadcza krwawienia po menopauzie.

Wspólna Sprawa

Krwawienie po menopauzie jest zazwyczaj spowodowane przez zmiany hormonalne zachodzące po menopauzie rozpoczął.

Rozważania

Postmenopausal krwawienie może być również spowodowane przez wzrost komórek nieprawidłowych w macicy, co może prowadzić do raka macicy.

Wskazania

Każde krwawienie po menopauzie powinny spowodować wizytę u lekarza, by upewnić się, że nic nie jest źle.

Co się dzieje z endometrium po menopauzie?

Gdy kobieta jest w okresie pomenopauzalnym, które oznacza pełną menopauzy (brak miesiączki okresy roku) wyściółki macicy, który jest nazywany endometrium, nie powinna być grubsza niż 4 do 5 mm, zgodnie z everydayhealth.com.

HTZ i endometrium

Biorąc hormonalnej terapii zastępczej może zagęścić endometrium. Jeśli nie jesteś na hormonalnej terapii zastępczej a endometrium jest powyżej 4 do 5 mm, lekarz może chcieć wykonać biopsję.

Rozrost

Jeśli jesteś w pełni menopauzy, a jednak doświadcza krwawienia (po przejściu przez rok lub więcej, bez miesiączki), to może być powód do niepokoju. Zagęszczony endometrium można wskazanie nieprawidłowego wzrostu komórek, który jest nazywany krokowego. Przerost jest nadmierne lub nietypowe wzrost komórek w wewnętrznej gruczołowej błony śluzowej macicy, według womentowomen.com. Może to być oznaką raka endometrium.

Nie należy ignorować tego warunku

Uznania, że ​​brak równowagi i zmiany hormonalne zachodzące w okresie menopauzy może spowodować rozrost. Ten stan może się pogorszyć i doprowadzić do stanów przedrakowych zmian komórkowych.

Rozważania

Należy pamiętać, że grubość endometrium tylko znaczenie w wykrywaniu raka lub rozrost rok po menopauzie ustawił się lub po roku od ostatniej miesiączki, według dr Ronald Barentsen, Holandia, przewodniczący położniczy i ginekologiczny. netto Menopauza Rada Doradcza.

Estrogen i jej wpływ

Dr J. Glenn Bradley OBGYN.net wyjaśnia, że ​​większość krwawienie po menopauzie może być wynikiem hormonalnej terapii zastępczej, bo endometrium jest dość wrażliwe na estrogen, który jest podstawowym składnikiem swojej terapii hormonalnej. Estrogen powoduje wzrost błony śluzowej macicy. Jeśli nie jesteś na hormonalnej terapii zastępczej i są menopauzie, to prawdopodobnie nie masz wystarczająco dużo estrogenów, a to może spowodować atrofię podszewki. Gdy nastąpi zanik, naczynia krwionośne w błonie śluzowej macicy staje się krucha i złamać, a to może spowodować krwawienie.

Zapalenie

Innym czynnikiem jest to, że może zostać endometrium zapalnym w trakcie menopauzy, powodując stan zwany zanikowe zapalenie pochwy. Jest to spowodowane niskim poziomem estrogenu i mogą prowadzić do krwawienia.

Zmiany macicy

Według changeoflife.com, po menopauzie, macica kurczy się, podobnie jak wszelkich istniejących mięśniaków. Macicy kończy się za porównywalne do wielkości małego gruszki.

Powiadomić lekarza

Jeśli jesteś menopauzy i przeżywa niespodziewane nieregularne lub obfitego krwawienia trzeba wnieść to do wiadomości lekarza.