adcov.com

korzeń żywokostu nalewka

Korzeń żywokostu vs. Liście żywokostu

Roślin żywokost zawiera wiele właściwości lecznicze, zarówno w jej liści i korzeni. Ważne jest, aby zrozumieć, właściwego wykorzystania tej rośliny w celu wykorzystania korzyści.

Żywokost

Żywokost, znany również jako Knitbone, jest znany ze swojej zdolności do leczenia mięśni, uszkodzenia kości i otarcia skóry. Zarówno jej urlopu i jego korzenie są stosowane zewnętrznie w postaci olejów i okładów do leczenia ran i obolałe lub złamanych kości.

Składniki odżywcze

Te same rodzaje składników odżywczych znajdują się w całym zakładzie, ale niektóre jego właściwości są bardziej skoncentrowane w pewnych obszarach. Z tego powodu ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jak wykorzystać żywokost w leczeniu konkretnej dolegliwości.

Liść korzeń vs.

Istnieją różnice w poziomie toksyny żywokost liści i korzeni, co niebezpieczne, jeśli niewłaściwie używane. Toksyny te, zwane alkaloidy pirolizydynowych, są w większym stopniu koncentruje się w katalogu głównym, niż liści, co korzeń bardziej niebezpieczne do spożycia. Leki ziołowe żywokost strona sugeruje, że może być stosowany wewnętrznie w małych dawkach, aby złagodzić takie dolegliwości jak artretyzm i choroby wrzodowej.

Korzystanie z zewnętrznego

Żywokost jest powszechnie stosowane zewnętrznie, a obie korzeni i liści są korzystne w kontrolowanych dawkach.

Badania

Pamiętaj, aby wykonać wiele badań przed użyciem żywokost, jak jest to potencjalnie szkodliwe skutki są nadal badane.

Co to jest Korzeń żywokostu ekstrakt?

Żywokost lekarski (Symphytum officinale) to roślina należąca do rodziny ogórecznika, zwykle znaleźć rośnie w okolicach łzawienie miejsca. Z liści i korzeni tej rośliny wyciągi zostały wykorzystane od czasów średniowiecza do łagodzenia wielu dolegliwości. Dr Nicholas Culpeper - Nadworny lekarz królowej Elżbiety I - pochwalił tę roślinę i jej właściwości lecznicze ziół intensywnie w jego książce.

Ból pleców

Wyciąg z korzenia żywokostu jest instrumentem łagodzenia dolnych i górnych pleców, jak w przypadku przedarł płyt.

Obrzęk

Ekstrakt z korzenia żywokostu w postaci maści może być również stosowany w celu zmniejszenia obrzęku, skręcenia i mięśni rannych. Może także zmniejszyć obrzęki stawów znacznie.

Stan zapalny skóry

Powierzchowne zapalenie skóry lub małą ranę może być utwardzana przy zastosowaniu ekstraktu z korzenia żywokostu.

Broken Bones

Ekstrakty korzenia żywokostu są stosowane od czasów starożytnych do naprawiania złamanych kości i mięśni leczyć rannych.

Wrzody goleniowe

Płaczące rany i wrzody żylaki można wyleczyć przez miejscowego stosowania ekstraktu z korzenia żywokostu do zapalnej części do wyciągnięcia "złe humory."

Jak zrobić własną Nalewka Żywokost Korzeń

Zielarze od dawna wiadomo, że żywokost ma uzdrawiającą moc. Liści, kwiatów i korzeni wszystkie zawierają różne substancje lecznicze. Korzeń zawiera alantoinę, która pomaga leczyć rany, złamania i blizny. Przy stosowaniu na skórę, ale także szybko rozprzestrzenia się do tkanki bazowego, dzięki czemu zmniejsza zapalenie i przyspieszać gojenie. Możesz zrobić własną nalewkę z korzenia żywokostu, który jest wyciąg alkaloidów leczniczych oraz olejków eterycznych z korzeni, podobnie jak ekstrakt waniliowy. Należy używać alkoholu, ponieważ substancje lecznicze w katalogu głównym nie rozpuszczają się w wodzie.

Instrukcje

1 Grind żywokost korzeń na tyle, aby 1/2 filiżanki ziemi żywokost.

2 Umieść korzeń mielony żywokost w dużym szklanym słoju.

3 Wlać wódkę. Jeśli wódka nie obejmuje korzeń o jedną czwartą cala, wlać więcej, dopóki nie robi. Uszczelnić słoik.

4 Niech słoik usiąść w chłodnym, ciemnym miejscu na co najmniej dwa tygodnie.

5 Odcedzić płyn do małego słoika i szczelnie zamknąć.

Wskazówki:

 • Możesz kupić korzeń żywokostu w sklepach ze zdrową żywnością i sklepach zielarskich medycyny, a także on-line.
 • Gin lub rum może być stosowany zamiast wódki.
 • Korzeń żywokostu zawiera substancje, które mogą być szkodliwe, jeśli stosowane wewnętrznie. Używaj tylko zewnętrznie nalewki i nie używać w oczach.

Jak zrobić Nalewka z łopianu Korzeń

Nalewki są przez moczenie roślin w alkoholu. Wynik jest wyciąg lub nalewka. Nalewki trwać długo i są bardziej skoncentrowane niż herbat. Można wypić filiżanki i kubki z herbaty ziołowej, aby uzyskać ten sam efekt, gwarantowanego przez parę łyżek nalewki tego samego zioła. Łopian (Artium lappa) jest wysoki, duży liściach roślin z łodyg pokrytych lepkimi zadziorów. Długi korzeń rośliny mogą być spożywane jak warzywo, przesiąknięta na herbatę lub wykonane w nalewki, które było używane jako środek moczopędny, oczyszczania krwi lub złagodzić ból bóle stawów.

Instrukcje

1 Dig korzeń rośliny łopianu. Łopian ma bardzo długi korzeń, więc trzeba kopać głęboko, aby całą rzecz. Umyj je dokładnie, szorowania, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Pozostawić do wyschnięcia.

2 Obierz korzeń łopianu i posiekać na kawałki około 1 cal kwadratowy. Umieścić elementy do dużego szklanego słoja. Stary marynowane słoik działa dobrze.

3 Przykryć pokrojoną korzeń z 100 stopniach wódki. Umieścić pokrywkę na słoiku i odstawić w ciemnym pomieszczeniu lub szafie.

4 wstrząsnąć słoik raz w tygodniu lub tak dla następnych sześciu do ośmiu tygodni.

5 Odcedzić płyn z słoika przez gazę i przelać do mniejszych butelek. Etykieta na butelkę "Korzeń łopianu nalewki" i zwrócić uwagę na datę na etykiecie. Wyrzuć korzeń łopianu.

Wskazówki:

 • Możesz użyć ocet jabłkowy cydr lub brandy zamiast wódki. Wersja jabłkowy nie będzie tak silny, ale niektórzy wolą go dla dzieci.

Jak zrobić Dandelion Nalewki: Receptura i Zastosowań

Jak zrobić Dandelion Nalewki: Receptura i Zastosowań


Korzeń mniszka jest powszechnie stosowany do przygotowania nalewki. Nalewki są leki ziołowe stosowane w celu przedłużenia żywotności zioła. Nalewki są przygotowywane przez ekstrakcję korzyści lecznicze zioła na alkohol. Korzeń mniszka nalewka może być stosowany do leczenia następujących warunków zdrowotnych:

Alkoholizm
Zakażenie pęcherza
Mgła mózgu
Zapalenie oskrzeli
Cholesterol
Przeziębienia
Indegestion
Dolegliwości wątroby
Zespół jelita drażliwego
Problemy z oddychaniem
Osteoporozy
Powikłania menstruacyjne

Instrukcje

1 świeży lub suszony korzeń mniszka może być używany do przygotowania nalewki. Grind 1/2 szklanki świeżego korzenia mniszka lekarskiego lub 1/4 szklanki korzenia mniszka lekarskiego. Można użyć robota kuchennego lub młynka do mielenia korzeń mniszka lekarskiego.

2 Umieść korzenie w sterylnym słoju ze szczelną pokrywą montażu.

3 Jeśli użyto świeżego korzenia mniszka lekarskiego, dodać 1 szklankę wódki do słoika.
Jeśli używany suszony korzeń mniszka, dodać 1/2 szklanki wódki i 1/2 szklanki wody do słoika.

4 Przykryć słoik z pokrywką i dobrze wymieszać.

5 Etykieta z treścią i datą sporządzenia.

6 wstrząsnąć słoik raz dziennie przez dwa tygodnie.

7 Po dwóch tygodniach przecedzić korzeń mniszka z ziołowej nalewki.

8 miejsce ziołowe nalewki w ciemnych szklanych butelkach kolorowych z kroplomierzem.

9 korzeń mniszka nalewka może być podjęta na następnej dawki dla dorosłych:
10 do 15 ml, 3-4 razy dziennie.

Jak zrobić Kava Nalewka

Korzeń kava kava jest stosowany w ziołowych i alternatywnych kręgach medycznych jako leków przeciwlękowych. Naturalny korzeń jest używany na relaks mięśni i promować snu. Według "Zioła Kobiet, Zdrowia Kobiet", książce Christopher Hobbs i Kathi, kava kava Keville może wywołać łagodne uczucie euforii, drętwienie języka i ciężkości kończyn. Jednym z popularnych sposobów, aby cieszyć się zioło jest przez napoju jak herbata, zwanej nalewki. Korzystanie z tych czynności, podstawowe nalewka może być wykonane w domu.

Instrukcje

Jak zrobić nalewkę kava

1 Wymieszać składniki
Ciepłe 2 szklanki wody w kuchence mikrofalowej przez 1 minutę. Nie gotować wodę. Połączyć 1 szklankę suchej ziemi, korzeń kava z 2 szklanki ciepłej wody w dużej misce. Wymieszać. Wygrzewania mieszaniny przez co najmniej 30 minut. Dodać 1 łyżka lecytyny i mieszać do rozpuszczenia. Mieszania płynu, zgodnie z nakamalathome.com będzie aktywować kavalactones lub substancję czynną z ziół.

2 Ściśnij
Warstwa dwie torby z nylonu filtr. (Rajstopy będzie działać, jeśli nie masz torby nylon filtr.) Scoop ciekłej mieszaniny do torby nylonowe sita. Wycisnąć płyn do czystej miski, umieszczonej pod torby nylonowe sita. Wycisnąć jak dużo cieczy z mieszaniny, jak to możliwe. Pamiętaj, aby zachować korzeń kava w workach, a jedynie pozwalają płyn do miski.

3 Mieszanka
Mieszaninę po ściśnięciu zmiksować korzeń w workach nylon sita z soku w misce. Dodaj Remixed płyn do blendera. Mieszać przez 30 sekund.

4 mieszaniną Squeeze ponownie
Torby strainer wyczyścić pod bieżącą wodą lub użyć świeżych. Scoop mieszaniny, jeden garść wielkości kadzi w czasie, z powrotem do torby sita, i wycisnąć do czystej miski. Ścisnąć się tak dużo cieczy jak to tylko możliwe. Według nakamalathome.com, piana powinna tworzyć na płyn wiedzieć, że jest wyciskany dokładnie.

5 Spożywać
Wciśnięty płynu może być wykorzystana bezpośrednio jako napój. Lód może być dodany do smaku. Według nakamalathome.com, uważa się za kultur Południowego Pacyfiku mieć korzyści, gdy popijał z halved kokosa.

Wskaźnik 6 Nalewka
Według Kona Kava Farm, opartej na Hawajach kava kava producenta na korzeń, Kava Nalewka powinna zawierają 5 uncji korzenia kava kava dla każdej uncji płynu. Ten barwnik można dodać do dowolnej cieczy.
W "Kobiet Zioła, Zdrowia Kobiet", Hobbs i Keville pamiętać, że produkty, które zawierają Kawalaktony zawartość 40 procent lub mniej, powinny być "bezpieczne". Nie doradzamy korzystanie z Super-kava kava produktów skoncentrowany, ponieważ podwyższone stężenie może zwiększyć możliwość wystąpienia działań niepożądanych.

Wskazówki:

 • Zgodnie z nakamalathome.com, dodając do mieszaniny lecytyna pomoże do emulgowania i aktywacji kavalactones w mieszaninie głównego. Składnik dodaje również siłę do mieszaniny kava kava.
 • Było wiele spraw sądowych z udziałem śmierć kava kava użytkowników. Często śmierć jest spowodowana przez uszkodzenie wątroby. Skonsultuj się z lekarzem do dawkowania i porady użytkowania przed konsumentami.
 • Według "Herb kobiet, zdrowie kobiet," wykorzystania kava kava wykazały mieć jakiś negatywny wpływ na wątrobę. Osoby, które spożywają alkohol, stosować środki uspokajające lub mają chorobę Parkinsona nie powinni spożywać kava nalewkę z powodu tych efektów.
 • Najlepiej jest skonsultować się zielarza lub osobistej opieki z lekarzem przed rozpoczęciem nowego suplementu ziołowego. Korzeń kava kava nie została zatwierdzona do użytku przez Federal Drug Administration, a jej skutki mogą produkować różne wyniki w poszczególnych osób.

Efekty uboczne korzeni żywokostu

Żywokost lekarski (Symphytum officinale) jest Eurasian bylina z ogórecznika lub Boraginaceae rodziny roślin (co obejmuje również rzepa). Oferuje on duże, owłosione liście, skupiska dzwonkowatych kwiatach i gruby, ciemny korzeń. Niektóre osoby uważają, że korzeń żywokostu jest korzystne, ziół leczniczych i używać go zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, zarówno w formach naturalnych lub przetworzonych. Jednakże można comfrey potencjalnie toksyczne i mogą powodować szereg skutków ubocznych.

Uszkodzenie wątroby

Korzeń żywokostu zawiera alkaloidy pirolizydynowych, które --- według raysahelian.com --- może powodować szereg problemów z wątrobą. Należą do marskości, która charakteryzuje się zapaleniem tkanki, zagęszczający i degeneracji komórek, żółtaczka, charakteryzujących się żółknięcie białych oczu i skóry, jak również z ostrą niewydolnością wątroby. Według healthline.com, korzeń żywokostu może również powodować rzadką Zakrzepica żył wątrobowych, w którym bloki zakrzep krwi żyły wątrobowej, że głównym skończy się z wątroby.

Uszkodzenie płuc

Oprócz uszkodzenia wątroby, korzeń comfrey również związane z uszkodzeniem płuc. Zgodnie z healthline.com, główny stan związany z korzenia (gdy chodzi o płucach) jest ostra płuc lub zapalenie płuc. Stan ten powoduje kaszel i trudności w oddychaniu, i zazwyczaj pojawiają się szybko, po kontakcie z korzenia żywokostu.

Problemy skórne

Według online-health-care.com, używając korzeń żywokostu w krem ​​lub innych form zewnętrznego może spowodować intensywne, szerokie swędzenie, znany medycznie jak świąd. Ponadto pierwiastek może powodować skóry czerwone. Aby uniknąć tych problemów, należy szczególnie unikać korzeń na złamanym lub w inny sposób uszkodzoną skórę.

Działanie rakotwórcze

Alkaloidy pirolizydynowych znaleziono w korzeniu żywokostu, znane są również w celu wywołania skutków rakotwórczych lub nowotworowe. Zgodnie z raysahelian.com w badaniach na zwierzętach stwierdzono głównego powoduje raka wątroby, a także nowotworów komórek łuskowatych, raka skóry, które są znane z ich sprężystością i zdolność do regeneracji (nawet po leczeniu).

Problemy z brzucha

Według online-health-care.com, korzeń żywokostu może również powodować bóle brzucha i obrzęk, które mogą być również towarzyszyć nudności, biegunka i / lub wymioty. Ponadto główny jest połączony z stan zwany wodobrzusze, w której płyny ustrojowe gromadzą się w jamie brzusznej. To może spowodować, że brzuch czuć ciężki i może utrudnić, aby oddychać.

Problemy sinusoidalne

Sinusoid które znajdują się w wątrobie i innych narządach, takich jak te, które tworzą układ hormonalny naczyń krwionośnych. Zgodnie z healthline.com, korzeń comfrey może powodować inwazyjną szczątków komórkowych przenikać sinusoid, co z kolei może doprowadzić do uszkodzenia ścian komórkowych naczyń krwionośnych.

Jak Dodać imbir Nalewki: Receptura i Zastosowań

Imbiru ziołowe nalewki można przygotować za pomocą świeżego korzenia lub suszony korzeń. Nalewki są leki stworzone w celu zwiększenia trwałości korzyści leczniczych ziół. Nalewki mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej przez kilka lat. Imbiru ziołowe nalewki jest stosowany w leczeniu następujących warunków zdrowotnych:

Artretyzm
Cholesterol
Przeziębienia
Trawienie
Fibromialgia
Dna
Zespół jelita drażliwego
Nudności

Instrukcje

1 Chop 1/2 szklanki świeżego korzenia imbiru lub 1/4 szklanki suszonych korzeń imbiru. Root może być posiekane za pomocą robota kuchennego lub młynka.

2 Umieść imbiru do sterylnego szerokim słoju usta z pokrywką.

3 Jeśli użyto świeżego imbiru, dodać 1 szklankę wódki do słoika.
Jeśli używany suszony korzeń imbiru, dodać 2/3 szklanki wódki i 3/1 szklanki wody do słoika.

4 Zamknąć słoik z pokrywką. Wytwórnia słoik z zawartością i daty sporządzenia.

5 oraz wstrząsnąć słoik codziennie przez 2 tygodnie.

6 Na koniec 2 tygodnie, przecedzić imbiru z ziołowej nalewki, używając ściereczki ser.

7 miejsce ziołowe nalewki w ciemnym kolorze szklanej butelce z kroplomierzem. Etykiety na butelki nalewki "root" i imbir z dnia sporządzenia.

8 dawka dla dorosłych z korzenia imbiru ziołowej nalewki jest 3 ml dodanych do ogrzania wody, ile potrzeba.

9 imbiru ziołowe nalewki potrwa kilka lat.

Żywokost korzeń ostrzeżenia

Żywokost korzeń ostrzeżenia

Żywokost, znany również jako knitbone, knitback, bruisewort i boneset, jest herb, który był używany w zachodniej tradycji ziołowych zarówno miejscowo, jak i wewnętrznie. Jako preparat miejscowo okłady z żywokostu są zazwyczaj stosowane do stłuczenia, skręcenia, oparzenia i obrzęk. Wewnętrznie, herbaty wykonane z korzeni i liści--które zawierają ten sam aktywnych składników w różnych stężeniach--są podejmowane w leczeniu wrzodów żołądka, hemoroidy i biegunka. Duże ilości niektórych związków w żywokoście sprawiają, że potencjalnie niebezpieczne jest używanie jako zioło lecznicze i zasięgnięciu opinii lekarza wykwalifikowanych zdrowia jest wskazane.

Toksyczność wątroby

Korzeń żywokostu zawiera związki toksyczne, znany jako pyrrolizidine alkaloidy, które są znane znacznie upośledzać czynności wątroby. Korzenie roślin żywokostu, często spożywana jako herbata, zawiera największe ilości szkodliwych alkaloidów, które mają łączny wpływ na wątrobę. Ogniska choroby wątroby związane z zbóż z żywokostu miały miejsce w Jamajka, Afganistan i Indie. Dokładny mechanizm działania toksycznego nie jest w pełni zrozumiałe, ale wydaje się mieć coś wspólnego z przemiany alkaloidów przez aktywności enzymów wątrobowych, w wyniku produkcji pirolu wysoko reaktywne cząsteczki, które mają ogromny wpływ czynniki--typ reakcji chemicznej.

Choroba zarostowa

Część wątroby toksyczne działanie żywokostu mają do czynienia z niedrożnością tętnicy wątrobowej i żyły, co prowadzi do nadciśnienia wrotnego--wzrost ciśnienia w żyle wrotnej, który prowadzi krew z narządów układu pokarmowego do wątroby, jak również martwicy krwotocznej lub śmierć komórki z powodu zablokowania przepływu krwi. Sprawy zgłaszane w Dzienniku Gastroenterologii i Hepatologii, opublikowane online czerwca 2008, opisuje śmierć, z żywokostu wywołane zarostowa choroby wątroby, 23-rok stary indywidualnej. Inna sprawa, opublikowany w lipcu 1987 r. British Medical Journal, poinformował pacjenta choroby Crohna 13-rok stary, który został zdjęty z medycyny konwencjonalnej i biorąc pod uwagę korzeń żywokostu. Pacjenta opracowana powiększenie wątroby, lub obrzęk wątroby i wodobrzusze lub brzucha nagromadzenie płynu, wraz z okluzji naczyń krwionośnych.

Rakotwórczy

Badania na szczurach wykazały efekt genotoksycznych prowadzi do mutacji genetycznych, które powodują raka. W lutym 2005 r. British Journal of Cancer zawartych w badaniu efekty diety składa się z 2, 4 i 8 procent korzeń żywokostu, że alkaloidy pyrrolizidine były odpowiedzialne za obserwowane widma defektów mutacji. Jednakże sprzeczne dowody odnotowano w grudnia 2007 dziennik medycznych opartych na dowodach uzupełniający i medycyna alternatywna. Tych naukowcy odkryli, że wyciąg z żywokostu miał działanie ochronne przed nowotworowych zmian przez hamowanie rozmnażania komórek i tłumienia wyrażenie mutacji komórek. Przygotowanie ekstraktu 10 procent została nadana szczury trzy razy w tygodniu przez okres jednego do dwóch miesięcy.

Korzyści zdrowotne wynikające z nagietka

Korzyści zdrowotne wynikające z nagietka


Calendula officinalis, zwany także nagietka, ma długą historię korzyści zdrowotnych. Calendula służył jako części wspólnej medycynie ludowej w Europie w średniowieczu. W latach 1600, brytyjski zielarz Nicholas Culpeper zalecane nagietek na warunkach ciepła, takich jak związane z gorączką, a włoski uzdrowicieli używany kwiat w myjniach oczu, okładów i płukanek. W czasach nowożytnych, nagietek pojawia się w homeopatycznych kremów do leczenia oparzeń i w różnych innych preparatów leczniczych.

Właściwości ogólne

Encyklopedia Roślin Leczniczych wskazuje, że kaczeńce poprawić krążenie krwi i przyspiesza zdolność organizmu do samoleczenia. Dodatkowo, nagietka olej ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Kiedy spożywane świeże - na przykład, dodając je do sałatki wiosennej - płatki oferują źródło witaminy C i flawonoidów.

Tajne Treatment

Zgodnie z University of Maryland, nagietki w balsam lub postaci nalewki dokonać skutecznego leczenia oparzeń. Aby utworzyć nalewki, po prostu zaparz łyżeczkę płatków nagietka organicznych w filiżance ciepłej wody, dopóki nie okaże przezroczyste. Delikatnie zimnica na spalonego obszaru bólu.

Dodawanie korzeń żywokostu w Marigold poprawia kojące maści na oparzenia i jakość sprawia mieszankę odpowiednią do leczenia drobnych ran, zbyt.

Przeciwzapalne

Suhaila Mohamed, profesor nauki o żywności i technologii, listy nagietek w swoim wykładzie na zrozumieniu korzyści dla zdrowia i bezpieczeństwa żywności jako zioło przeciwzapalne. W tym użytkowania, olej z nagietka działa najlepiej, poprzedzone testem miejscu, aby zapewnić przeciwko reakcji alergicznej. Olej z nagietka pomaga siniaki i egzemy oraz.

Ból

National Library of Medicine USA informuje, że olejek z nagietka zmniejsza ból, gdy stosowane miejscowo do obszaru wrażliwego. Olej okazuje się szczególnie przydatne dla zmian podeszwowe w nogach, pod warunkiem, że jest to prawda, a nie olejek syntetyczny lub perfumowane.

Cera tłusta

University of Maryland Medical Center zaleca nalewki nagietka w leczeniu trądziku i cery tłustej. Zastosuj świeże kwiaty namoczone w ciepłej wodzie bezpośrednio na skórę raz na dobę; pozostawić na 10 minut, a następnie dokładnie spłukać.

Cykl miesiączkowy Relief

Massachusetts College of Pharmacy i Nauk o Zdrowiu, mówi, że filiżanka herbaty nagietka siedem dni przed spożywane kobiecego cyklu miesiączkowego może złagodzić ból.

Korzyści zdrowotne wynikające z kwiatów nagietka lekarskiego

Korzyści zdrowotne wynikające z kwiatów nagietka lekarskiego

Calendula officinalis, zwany także nagietka, ma długą historię korzyści dla zdrowia. Nagietek służył jako wspólną częścią medycyny Ludowej w Europie w średniowieczu. W 1600 brytyjski zielarz Nicholas Culpeper zalecane Nagietek dla ciepła związane warunki, takie jak gorączka, podczas gdy włoski uzdrowicieli używane kwiat w urządzenia do przemywania oczu, kompresuje i gargles. W czasach nowożytnych Nagietek pojawia się w homeopatycznych kremy do leczenia oparzeń i różne inne preparaty lecznicze.

Właściwości ogólne

Encyklopedia roślin leczniczych wskazuje, że nagietki poprawić krążenie krwi i przyspieszyć zdolność organizmu do leczyć się. Ponadto Nagietek olejek ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Jeżeli jest spożywany świeży--na przykład dodając je do sałatek wiosna - płatki oferują źródłem witaminy C i flawonoidy.

Leczenie poparzeń.

Zgodnie z University of Maryland nagietki w formie balsam lub nalewki należy palić skuteczne leczenie. Aby utworzyć nalewki, po prostu strome łyżeczka płatków nagietka organicznych w szklance ciepłej wody, dopóki nie przezroczyste. Delikatnie zimnica na obszarze spalony na uśmierzenie bólu. Dodanie korzeń żywokostu Nagietek maści poprawia jakość kojący na oparzenia i sprawia, że mieszanka nadaje się do leczenia drobne rany, zbyt.

Działanie przeciwzapalne

Suhaila Mohamed, profesorem nauki o żywności i technologii, wymienia Nagietek w swoim wykładzie na zrozumienie korzyści dla zdrowia i bezpieczeństwa żywności jako zioło przeciwzapalne. W ten sposób użycia olej z nagietka działa najlepiej, poprzedzone miejscu badania zapewniające przeciwko reakcji alergicznej. Olej z nagietka pomaga siniaki i egzema, jak również.

Ból

US National Library of Medicine raportuje, że Nagietek zasadnicze Olej redukuje ból, gdy stosowane miejscowo do wrażliwy. Olej okazuje się szczególnie przydatne dla objaw uszkodzenia w stopy, pod warunkiem, że jest to prawdziwa olejku i nie syntetycznych lub perfumowane.

Cery tłustej

University of Maryland Medical Center zaleca Nagietek nalewki, w leczeniu trądziku i tłustą cerę. Stosowane świeże kwiaty moczy się w ciepłej wodzie bezpośrednio na skórę raz dziennie; pozostawić na 10 minut, następnie dokładnie spłukać.

Cyklu miesiączkowego ulgi

Massachusetts College of Pharmacy i nauk o zdrowiu mówi, że Nagietek herbaty spożywane siedem dni przed rozpoczęciem cyklu miesiączkowego kobiety może złagodzić ból.

Slippery Elm dla dziecka egzemy

Slippery Elm dla dziecka egzemy


Egzema to rodzina chorób skóry, które powoduje, że skóra staje się opuchnięta, podrażniona, swędząca i sucha. Wyprysk jest najczęściej u niemowląt i trwale usuwa od wieku trzech lat u około połowy chorych niemowląt, według MedicineNet.com. Wiązu mogą być stosowane jako miejscowego leczenia możliwością zapewnienia zwolnienia dla niemowląt cierpiących z powodu niewygodnego podrażnionej skóry.

Znaczenie

Szacuje się, że 85 procent osób z początkiem w wieku pięciu przed wypryskiem, według medicinenet.com. Wyprysk występuje u dzieci wszystkich ras, jest nieznacznie częściej u dziewcząt niż u chłopców i tych z kondycją skóry często cierpią z powodu alergii lub astmy.

Funkcja

Wiązu jest ziołowy, które mogą być stosowane do leczenia ran, czyraki, oparzenia i stany zapalne skóry, takich jak egzema. Może to również być przyjmowane doustnie, aby złagodzić kaszel, ból gardła, biegunka i problemy żołądkowe, zgodnie z University of Maryland Medical Center.

Mycie skóry naturalne

W celu zmniejszenia stanu zapalnego skóry, połączyć 1 łyżeczka. z wiązu, 1 łyżeczka. korzeń żywokostu, 1 łyżeczka. biały dąb kora i 2 szklanki wody i ciepła na średnim ogniu, aż zacznie się gotować. Gotować na wolnym ogniu przez 30 minut, następnie przecedzić substancji stałych od cieczy i pozostawić do całkowitego ostygnięcia przed użyciem umyć skórę dziecka, według strony internetowej Natura matek.

Bezpieczeństwo

Chociaż nie ma żadnych udokumentowanych badań naukowych na temat stosowania wiązu u niemowląt i dzieci, to jest ogólnie uważane za bezpieczne, zgodnie z University of Maryland Medical Center.

Ostrzeżenie

Wiązu nie powinny być stosowane do skóry lub zepsuty otwartą ranę. Skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia lub certyfikat zielarza, aby omówić wszystkie możliwe zagrożenia i efekty uboczne związane ze stosowaniem śliski wiąz w leczeniu egzemy.

Jak zrobić stłuszczenie wątroby zdrowsze

Nieleczone stłuszczenie wątroby, które jest możliwe objawem choroby wątroby może prowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby. Stłuszczenie wątroby jest niezdrowe i może przystąpić do wątroby, stan zapalny, stwardnienie lub bliznowacenie wątroby lub cirhossis. Ale przy odpowiednim leczeniu i opiece, zdrowsza wątroba może się regenerować.

Instrukcje

Zrób Fatty zdrowszego

1 Diagnozowanie faktyczną przyczynę choroby. We wszystkich przypadkach pacjenci muszą przestać pić alkohol. Mimo, że nie wszystkie warunki wątroby tłuszczowe są związane z alkoholem, uszkodzona wątroba nie może przetwarzać alkoholu. Alkohol z pewnością przyspieszy proces w kierunku pogorszenia czynności wątroby. W drodze do zdrowszego wątroby, jeśli nic nie robić innego, musi przestać pić.

2 Odchudzanie jest w centrum co zdrowsze stłuszczenie wątroby. Nagromadzenie tłuszczu w wątrobie zaczyna się zmniejszać z powodu utraty masy ciała. Jako tłuszczu zmniejsza się od ciała. To zmniejsza się również z wątroby.

3 Unikaj narkotyków i innych leków. Jest to ważne w leczeniu stłuszczenia wątroby. Ponieważ uszkodzona wątroba jest osłabiona, leki, niektóre witaminy, zioła, a nawet środków chemicznych na środowisko, takie jak farby i chloru, może spowodować dodatkowe obciążenie narządu.

4 Zmień swoją dietę i wyborów żywieniowych, aby zdrowsze stłuszczenie wątroby. Wątroba ciężko pracuje na niszczenie toksyn, oczyszcza krew i usuwanie produktów przemiany materii. Stan zapalny wątroby potrzebuje odpoczynku. Jeść mniej tłuszczu, takie jak kawałki tłuszczowych mięsa i smażonych potraw, daje wątroby dodatkową resztę potrzebuje.

5 Jedz więcej żywności ekologicznej. Zawierają one mniej pestycydów, dla których wątroba musiałyby metabolizowania. Zakres wolnego jedzenia mięsa jest także korzystne dla tworzenia zdrowszego stłuszczenie wątroby.

6 Należy istotnych aminokwasów, takich jak N-acetylocysteina i Sam-e, w celu przywrócenia stanu zdrowia na stłuszczenie wątroby. Te dodatki chronić wątrobę i zapobiec zapalenie.

7 Spożywać współpracowników białka promować prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Należy jednak pamiętać, czerwone mięso powinno być ograniczone jedynie raz na tydzień. Kurczaka i indyka są zalecane, ale największym źródłem białka pochodzi z tłustych ryb, takich jak łosoś, halibut, śledź i makrela.

Wskazówki

 • Wybór dobrego wielu witamin jest niezbędna do prawidłowego zdrowego żywienia.
 • Nadmierne ilości niektórych witamin i składników mineralnych może zniszczyć wątrobę. Strzeż się przy znacznie następujące suplementy: witamina A, witamina D, niacyna i żelaza.
 • Niektóre z ziół są toksyczne dla wątroby, którego należy unikać. Należą do nich; chapparrel, korzeń żywokostu, germander, chmielu, kava, mate herbata, jemioła, jarmułka, waleriana i Yohimbe.
 • Czego unikać: rafinowane oleje roślinne, orzechy, produkty mleczne, cukier, przetworzonej żywności i substytutów cukru. Unikanie lub drastycznie zmniejszenie na tych pokarmów może pomóc przywrócić zdrowie do stłuszczenia wątroby.

Jak zrobić Sitz Bath na nacięciu krocza

Jak zrobić Sitz Bath na nacięciu krocza


Według American Organizacji ciąży, nacięcie krocza jest nacięcie chirurgiczne stosowane w celu powiększenia otworu pochwy, aby pomóc w realizacji dziecka. To wyleczyć w ciągu kilku tygodni. Ran można przyśpieszyć i dyskomfort zmniejszone przez użycie kąpieli SITZ.

Instrukcje

1 Kup przenośny kąpieli Sitz. Można je znaleźć w każdej aptece za około 15 dolarów. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na to, można również korzystać z nowego, czystego wiadra. Inną opcją jest po prostu korzystać z wanny.

2 Dokładnie wyczyścić i zdezynfekować kąpieli Sitz, wiadro lub wannę przed użyciem. Ważne jest, aby zachować bakterie w miejscu rany.

3 Napełnij wannę ciepłą wodą. Powinien mieć wystarczającą ilość wody, aby pokryć biodra i pośladki. Choć ciepła woda jest skuteczna i pocieszające, zimne kąpiele Sitz może być jeszcze bardziej uzdrowienie. Marta Barry, RN i certyfikowane pielęgniarka położna w szpitalu masońskim Illinois, informuje, że w zimnych działa jako lek przeciwbólowy. W badaniach porównawczych, że zgłoszone w zimne i ciepłe kąpiele Sitz, naukowcy odkryli, że ludzie, którzy używali zimnej wody było mniej bólu potem.

4 Użyj ziołowe pranie. Maria Bove, lekarz i położna naturopatyczną z Brattleboro Naturopathic Clinic w Vermont, sugeruje użyć kwiatów nagietka, korzeń żywokostu, krwawnik kwiaty i liście rozmarynu. Umieścić garstkę każdy z nich we wrzącej wodzie. Strome je w wodzie przez kilka minut, a następnie naciągnięcia cieczy. Użyj schłodzonej cieczy w kąpieli Sitz. To może uspokoić i złagodzić stan zapalny.

5 Powtórz ten proces trzy do czterech razy dziennie. Używać kąpiel do 20 minut, w czasie. Kąpieli Sitz jest łatwy, niedrogi sposób, aby przyspieszyć gojenie i zmniejszyć dyskomfort w tej najważniejszej chwili w życiu Twojego i Twojego dziecka.

Alternatywne leki Zdrowie i ziołowe z Slippery Elm

Wiązu jest ziołowy pochodzi z kory drzew wiąz. Suszy się i miele do postaci proszku, który może być wykonany w herbat, wprowadzonych do kapsułek, dodaje się do ekstraktów lub formować w postaci czopków. Śliski wiąz proszek ma wiele zastosowań leczniczych.

Trawienie

Wiązu staje się gruba i opuchnięta po dodaniu wody, dając mu galaretowatą konsystencję. W tej formie jest on idealny dla osób cierpiących na zespół jelita drażliwego, choroby Crohna lub rozstrój żołądka. Powłoki żelowe śluzowej żołądka i łagodzi stan zapalny tkanki dolegliwości związane z takimi. Śliski żel elm może być utworzony przez dodanie 10 ziarenek proszku 1 uncji wody. Zrobić lewatywę, aby złagodzić zaparcia przez zmieszanie ¼ oz. śliski wiąz proszku z 1 uncja cukru, ½ kwarty ciepłe mleko i 1 uncji oliwy z oliwek.

Ból gardła i kaszel

Wiązu czyni kojący ból gardła i kaszel pomocy. Zrób swój własny syrop na kaszel przez zmieszanie dwóch części każdego z wiązu, waleriana, korzeń żywokostu i korzenia lukrecji; jedna część każdego dziki kora czereśni, imbiru i cynamonu kora; Nasiona kopru cztery części; i 1 / 8th część skórki pomarańczowej. Użyj 2 uncje ziół do 1 qt. wody. Dusić na małym ogniu, aż woda jest zmniejszona o połowę. Odcedzić płyn i wymieszać z miodem do smaku (do 1 szklanki).

Urazy skórne

Wiązu maść jest dobre dla cięcia, oparzenia, owrzodzenia i obszarów objętych stanem zapalnym. Wiąz proszku wymieszać z gorącą wodą do postaci pasty i używać czystych bawełnianych wacików w celu zastosowania do obszarów dotkniętych katastrofą. Starych ran antyseptyczne mieszanina równych części, sproszkowanego piołunu wiąz i wody z niewielką ilością węgla drzewnego mogą być używane. Zwalnia achy stawów z maścią równych części sproszkowane wiąz, gorący ocet i otręby.

Naturalne środki zaradcze dla Zapomnienia i menopauzy

Wiele naturalnych środków są dostępne w leczeniu zapomnienie i menopauzy. Można kupić te naturalne środki zaradcze w każdym sklepie ze zdrową żywnością lub w Internecie. Zioła, suplementy i zmiany stylu życia mogą wszystko zmniejszyć objawy menopauzy i poprawić swoją pamięć.

Leki naturalne

Biorąc dziurawca pomoże kobietom, które w wyniku menopauzy cierpią na depresję. Następujące witaminy, suplementy i leki naturalne są korzystne dla tych, którzy z objawów menopauzy: acetylo-L-karnityna, Agnus castus, witamina A, witamina B6, witamina B12, witamina C, czarny Cohosh, wapnia, koenzym Q10, witamina D, witamina E, kwas foliowy, witamina K, bor, magnez, fosfatydyloseryny, i selenu.

Zwiększenie ilości owoców i warzyw ekologicznych, które można jeść każdego dnia pomoże złagodzić objawy menopauzy. Według Richarda Gordina, Ph.D., profesor wychowania fizycznego w Utah State University w Logan, "Regularne ćwiczenia poprawiają przepływ krwi do mózgu, a poprawa przepływu krwi często oznacza lepszą myślenie i pamięć."

Zwiększając poziom naturalnego estrogenu pomoże zmniejszyć skutki menopauzy. Homemademedicine.com zaleca jeść jedną z następujących czynności: kiełki lucerny, soi, kiełki sojowe, zmiażdżonych nasion lnu, czosnek, fasola szparagowa, nasiona sezamu, pszenicy, bataty, nasiona dyni, ogórki, kukurydza, jabłka, nasiona anyżu, kapusta, buraki nasiona, olej z oliwek, oliwki, papaja, owies, groch, i słonecznika. Dodatkowo, biorąc olej z wiesiołka trzy razy dziennie będzie również złagodzić objawy menopauzy.

Ludzie często cierpią z powodu utraty pamięci dla różnych powodów: choroba Alzheimera, nadużywanie alkoholu, amnezja, demencja, starość, zmęczenie, uszkodzenia mózgu, palenie tytoniu, stres, uraz lub napięty harmonogram. Oto wiele naturalnych środków i witamin, które można podjąć, aby pomóc w utracie pamięci: bacopin, beta-karoten, wapń, DMAE (dimetyloaminoetanol), kwas foliowy, ginko biloba, Gotu Kola, głóg, kwasów tłuszczowych omega-3, czarna lub zielona herbata, rozmaryn i Schisandra i witaminy B12.

Kobiety przechodzące menopauzę mogą cierpieć z powodu gorąca. Aby pomóc zwalczać uderzenia gorąca, spróbuj wszystkich następujących środków naturalnych: Cohosh korzenia głównego nalewkę, dong quai Sarsaparilla nalewki nalewki, korzeń lukrecji, nalewki, czystego drzewa korzeń żeń-szeń i nalewki nalewki.

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek naturalnych środków.

Jak zrobić emulsja do pielęgnacji skóry

Definicji technicznej emulsji jest łączenie substancji oleistej z substancją wodną i zmusza ich do roztworu razem jako homogenizacji. W przypadku produktów do pielęgnacji skóry, to otrzymaną emulsję byłby jakiś krem ​​lub balsam. Emulsje są dość łatwe do tworzenia w kuchni domowej. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy rozpocząć od małych partiach i nagrywać dokładnych receptur zapisać do powielania i poprawy w przyszłości. Po wymyślić przepis naprawdę chcesz, możesz zrobić większe partie dać w prezencie lub używać na całym ciele.

Instrukcje

1 Wybierz oleju w zależności od potrzeb pielęgnacji skóry. Zawierać bit stopionego wosku w ogrzanym oleju służyć jako składnika tłuszczowego i zapewnia sztywniejszą strukturę i trwalszej końcowy produkt podobny do śmietanki, gdy część wodną przeniesiono w. Ilości substancji, które można dodawać wodny może przekształcić ten olej w gęsty krem ​​lub balsam cienkiego.

2 Wymieszać swoją tłustą substancję tłuszczową wraz z wodnistej substancji wodnym (takich jak woda różana). Użyj miksera lub energicznie wymieszać i ubić dwa składniki przez wiele minut do tworzenia emulsji.

3 Działanie 1 szklanka oleju i stopić 1 uncji wosk pszczeli. Roztopić wosk pszczeli w mikrofalówce lub podwójne kotła, ogrzewając swoje filiżankę oleju. Jeśli wlać stopiony wosk pszczeli do zimnego oleju, to natychmiast twardnieje i nie będzie mógł mieszać w wodnych składników, chyba że ponownie stopić część tłuszczową. Zmianie mieszaniny olej / wosk pszczeli do emulsji, składnik wodny o wzorze należy energicznie miesza się, kropla po kropli, zanim mieszanina maść podobne twardnieje. Jeśli dodać część wodną zbyt szybko nie będzie homogenizacji.

4 Mieszanka swoich składników olejowych i wodnych. Umieść ciepłą rozpuszczoną combo wosk / olej w blenderze i powoli mżawka w wodę różaną lub inną wodnisty komponent. Ten cupful kombinacji olej / wosk pszczeli będzie wyjątkiem 1/3 do 1 filiżanki substancji wodnistej, w zależności od grubości gotowego produktu. Na krem ​​pod oczy, na przykład, może chcesz zachować emulsji dość grube, więc można go używać oszczędnie pod oczami. W tym przypadku dodać tylko 1/3 filiżanki wodnisty komponentu. Dla płynu, jednakże, dodanie większej ilości wodnego składnika.

5 Dodaj upiększeń. Zamiast używać zwykłego oleju roślinnego, używać ziołowe olej. Olej z żywokostu, olej St .Johnswort, lub olej z nagietka to klasyczne zioła skóry dostępne w sklepach zielarskich. Można także zastąpić 1 łyżka. witaminy E olej do filiżanki pełne oleju. Lub wybrać niektóre z droższych olejów skóry. takie jak olej z nasion dzikiej róży, olej z pestek moreli, lub olej z rokitnika.

Zastąpić niewielką ilość oleju, tak 1 łyżka., 1 łyżka. stopionego masła kakaowego lub stopionego masła z orzechów shea. To będzie produkować grubszą, tłuste części, które będą przyjmować większą ilość części wodnej przed coraz katar.

Bądź mocny napar, aby służyć jako wodnej części. Rumianek leczy stan zapalny i korzeń żywokostu łagodzi suchość, Dodaj krwawnik za wazeliniarstwo i trądzik. Możesz zastąpić Sok z liści aloesu, lub żel z aloesu do części lub całości lub w części wodnej. Użyj tej wersji na oparzenia słoneczne lub naprawić uszkodzone słońcem skóry.

6 eksperymentować z małymi ilościami tłustej i wodnych porcje. Gdy jesteś zadowolony z prostych olejów i wody, rozgałęzia się do droższych składników. Dostosować przepisy do Twoich indywidualnych potrzeb. Tworzyć własne oleje roślinne w dużych partiach i kupić profesjonalnie wyglądających Salve pojemników lub butelek balsam w którym do przechowywania kreacje. Drukuj fantazyjne etykiety na domowym komputerze, aby upiększyć swoje kreacje. Dodaj kilka kropli olejków eterycznych do zapach swoje produkty w ostatniej chwili procesu mieszania. Recepty rekord więc możesz odtworzyć swoje sukcesy.

7 Wypełnij pojemniki z emulsją. Raz cała część składnika wodnego powoli zabrany i bity do składnika tłuszczowego, skrobania lub wlać uzyskany krem ​​lub tonik z mieszarki i mieszanie miski do małych pojemników. Małe butelki do wyciskania są najlepsze dla krótkich squat płyny i pojemniki są najlepsze dla kremów.

Przepisy na ziołowy odparowalnik

Zioła były jednymi z pierwszych leków. W liście, kwiaty, owoce i kora z wielu roślin są znane od dawna, aby zapewnić terapeutyczną ulgę. Olejki eteryczne, pochodzące z ziół, są popularne w wielu zastosowaniach aromaterapii. I te same oleje i zioła mogą być stosowane w parowników, a następnie wdychany przez ich korzyści leczniczych. Używaj ziół lub olejków eterycznych zgodnie z zaleceniami Twojego ziołowych wbudowaną zamrażarką w.

Niektóre z popularnych wyborów

Korzystanie z wbudowaną zamrażarką ze swoim zioła nie zmienia skuteczności Herba. Podstawową receptą jest proste: Dodaj w kilka kropli ulubionego olejku, lub wymieszać więcej niż jeden olej, na naczyniu z wodą. Ciepła i wzrost pary wykonuje całą pracę. Zawsze pamiętaj, aby wyczyścić urządzenie po zakończeniu jako oleje mogą zostawić pozostałości. W niektórych parowników, może być w stanie używać świeżych ziół dodać bezpośrednio. Należy przeczytać wskazówki urządzenia dla tego, aby uniknąć zatkania się mechanizm.

Chociaż można używać ziół chcesz, oto kilka popularnych wyborów. Rumianek jest uznawany za jego długi uspokajające efekty i wiele pić rumianku przed snem. Zioła można stosować w parowniku, jak również do pomocy przy bezsenność uspokojenia rozstrój żołądka. Sage jest dobre zioło na uspokojenie nerwów. Łagodzi również zatory płuc i pomaga w redukcji kaszlu. Mięta i eukaliptus pomaga zrelaksować ogólnej. Są one używane do łagodzenia bólów głowy i eukaliptus to kolejny dobry zioło na otwarcie płuc i zatok, aby pozbyć się zatorów. Do zwalczania depresji, spróbuj ziele dziurawca. I tymianek jest dobre dla wzmocnienia układu odpornościowego podczas łagodzenia objawów kaszlu i bólu gardła. Echinacea i Astragalus są inne dobre immunologiczne zwiększenie ziół. Chickweed to kolejny dobry zioło dla zmniejszenia gromadzenia się śluzu w płucach. Korzeń żywokostu jest ogólnie czyszczenia krwi, które jest korzystne dla astmy i kaszlu. Jeśli czujesz się zmęczony, mięty pieprzowej, aby zapewnić swoim gościom miły próbują cię. Rozmaryn jest dobry aby stymulować umysł i pomaga w stanach depresyjnych. Bazylia, też jest dobry stymulator psychiczny, który przywraca czujności. Bergamotka ma historię używany dla skóry tłustej, ale jest również dobre dla stabilizacji nastrojów. I za to, że coś ostro uplifting i rewitalizacji, spróbuj ząbek.

Kwiaty i owoce

Lemon może pomóc poczuć Uplifted, stymulowane i odświeżony. Słodki zapach ylang ylang może pomóc zmniejszyć uczucie stresu, napięcia, złości, a nawet depresji. W łagodzeniu niepokoju i napięcia, lawenda jest popularny. To jeden z powodów, dla lawendy jest takie popularne mydła do kąpieli. Wiele esencje kwiatowe może produkować podniosłe uczucia. Jasmine jest używane, aby pomóc ludziom czuć się bardziej pewni siebie. Olej z wiesiołka jest dobre dla kobiet zaburzeń skóry, skurcze i może pomóc obniżyć wysokie ciśnienie krwi. I drzewo sandałowe, też może pomóc w zwalczaniu stresu i depresji.

Nigdy nie lekceważ korzyści słodki zapach kwiatów dla ogólnego uspokojenia i relaksu. Rozważ użycie istotę róża, lilia, gardenia, plumeria, Groszek, fiołków i innych kwiatów można znaleźć szczególnie pocieszające.

Jak do leczenia infekcji oczu z ziołowe środki

Jak do leczenia infekcji oczu z ziołowe środki


Infekcje oka w ludzi i zwierząt może być wyjaśniona w domu przy użyciu prostych środków ziołowych. Ukoić bólu, leczenia infekcji i zmniejszyć obrzęk spowodowany pinkeye i innych infekcji oczu z tych leków ziołowych.

Instrukcje

1 Weź nalewki z echinacei wewnętrznie codziennie zgodnie z zaleceniami na butelce. Jeżówka nalewka można kupić w większości sklepów ze zdrową żywnością.

2 Złóż przemywania oczu ze słabym, dobrze napięte infuzji 10 gramów rzepik liści lub kwiatów do 500 ml wody.

3 Kąpać się w oczy przemywania oczu wody z 5 do 10 kropli świetlik lub nagietek nalewki.

4 Utwórz słaby napar z 1 ½ szklanki wody i ½ łyżeczki korzenia Goldenseal. Doprowadzić mieszaninę do toczenia wrzenia, zdjąć z ognia i umieścić obcisły pokrywkę garnka. Odstawić na około 10 do 15 minut. Następnie należy przecedzić mieszaninę za pomocą collander i filtr do kawy i pozostawić do schłodzenia do temperatury pokojowej. Mieszaninę umieścić pod zakraplacza i ścisnąć 2 do 3 kropli do zakażonej oka.

5 Użyj korzeń łopianu nalewka, tonik wątroby i limfatyczny do mycia, aby pomóc wyjaśnić szkodliwe bakterie i zmniejszyć obrzęk. Gotować ośmiu uncji wody z 1 kroplomierzem pełnej korzeni łopianu czyszczącego. Pozwalają na nalewki i wodę gotować przez 1 minutę, aby spalić alkohol w nalewki. Niech mieszaninę fajne i zanurzyć myjkę w nim. Zastosuj się do chorego oka.

Co powoduje, że granie w paznokcie?

Zdrowie

Lekarze z Mayo Clinic donoszą, że podczas gdy grzbiety w paznokcie nie mogą być bardzo atrakcyjne, ale nie muszą oznaczać problemy zdrowotne. Wyboiste grzbiety, które rozciągają się od naskórka do końcówki gwoździa są wspólne boczne wpływają na proces starzenia się skóry suchej wynik rozproszenia od palców, na naskórku i na gwoździe, jak rosną. Prążkowane paznokcie są genetyczne i powszechne zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Podczas pionowe grzbiety są bardziej kłopotliwe, niż cokolwiek, grzbiety, które działają poziomo na paznokciach mogą być oznaką poważniejszego problemu. Złe odżywianie może objawić się w nierównych grzbietów poziomych. Od paznokcie wykonane są z białka, to niezbyt często grzbiety mogą wskazywać na niedobór białka i witaminy. Kiedy grzbiety poziome nadal pojawiają, należy wspomnieć o tym z lekarzem, który może zalecić witaminę i sprawdzić za niedokrwistości.

Zapobieganie

Utrzymanie ścisłego schematu nawilża naskórek, aby zapobiega grzbiety. Wraz ze starzeniem się organizmu, oleje znikają szybciej niż można je wymienić. Dobre oleje jakości i maści, takie jak maści strony opracowany przez Burta Bees może być stosowany w celu zmniejszenia grzbiety paznokci. Maść ręka zawiera migdałów, eukaliptusa i oliwek oleje, wosk pszczeli, korzeń żywokostu i lanoliny. Oleje, które zawierają witaminę E i jojoba może pomóc złagodzić brzydkich grzbiety, ale muszą być stosowane co najmniej trzy razy dziennie. Użyj balsam po każdym umyciu dłoni ręki. Wcierać olejek w Twoje ręce przed snem i bawełniane rękawiczki do uszczelniania w balsam. Nowy, bardziej płynne wzrost paznokci powinno zacząć się po około sześciu miesiącach regularnego nawilżania. Kontynuować codziennej skórek oliwienia utrzymać gładkie paznokcie.

Środki zaradcze

Lekko buff paznokcie, aby usunąć drobne grzbiety. Uważaj, aby nie polerować zbyt dużo lub utworzyć paznokcie, które są zbyt cienkie i nie może wytrzymać codzienne użytkowanie. Trzymaj skórki przesunięte do tyłu, kiedy stosowania balsamu. Rub dobry olej naskórka do krawędzi paznokci po złożeniu. Zastosuj lakier do paznokci zatuszować grzbiety podczas pracy na pozbycie się ich. Usuń lakier acetonem-darmo, na bazie oleju Lakiery do paznokci, aby uniknąć wysychania skórek nawet więcej.