adcov.com

konwalie na bielactwo

Jak rozpoznawać oznaki bielactwo

Bielactwo jest powszechnie uznawany warunek, którego najbardziej charakterystyczną cechą jest całkowity brak pigmentacji skóry. Tak dobrze znany jako ten warunek, jednak może być tak szeroko rozumiany lub nawet się obawiać. Wiedząc, jak zidentyfikować specyficzne cechy bielactwo, jakkolwiek, bielactwo można odpowiednio traktować jako stan chorobowy jest.

Instrukcje

1 Sprawdź pigmentację skóry. Mimo, że bielactwo jest najbardziej znanym na skórze prawie mleka-biały, bielactwo może spowodować w wielu odcieniach skóry, od białego do prawie normalny. Produkcja melaniny może również zwiększyć poprzez dzieciństwa i dojrzewania, ciemnienie skóry. Ekspozycja na słońce, w międzyczasie, może wyprodukować piegi, pieprzyki, plamy wątrobowe i garbniki.

2 Zapoznaj się z kolorem włosów. Bielactwo może produkować kolor włosów, które waha się wszędzie od Stark białe aż do brązowo - choć nigdy nie czarny. Wśród mieszkańców Afryki lub Azji środowisk, bielactwo często może skutkować czerwonawy lub żółty włosy. Jak z koloru skóry, jednak może zmienić kolor włosów od wczesnej dorosłości.

3 Rozważmy kolor oczu. Bielactwo może spowodować oczu, które mogą wahać się od prawie przezroczystego jasnoniebieskim na drodze do prostego brązu. Te oczy mogą również pojawić się w niektórych czerwone światło, ponieważ przejrzystość pozwala światło odbijało się od tylnej części oka i poprzez tęczówki - jak efekt czerwonych oczu w fotografii błyskowej. Jak kolor skóry i włosów, kolor oczu może się zmieniać w czasie.

4 Ocenić oczy nie tylko kolor, ale również dla funkcji. Bielactwo może powodować szereg problemów ze wzrokiem, z oczopląs (rapid eye movement, z powrotem iz powrotem), zeza (niezdolność oczy skupić lub przenieść unisono), krótkowzroczność lub dalekowzroczności ekstremalne i wrażliwość na światło. Problemy te o rozpoznaniu odpowiednich oftalmologów, które prawdopodobnie prowadzącym testu elektroretinogramu, który ocenia przetwarzane jak światło przez mózg.

5 Określić bielactwo na pewno z badań genetycznych. Jako cechy genetyczne, dokonane geny można zidentyfikować z próbki krwi z dokonanych jednostki i ich rodziców (jeśli są dostępne). Bielactwo jest również powszechne w pewnych określonych subpopulacji; Indian Hopi z plemienia American Southwest posiada 0,5% występowania na bielactwo, lub 1 na 200 osób.

Wskazówki

  • Leczenie bielactwa ma złagodzić objawy, takie jak ochrona skóry i oczu od surowych promienie słońca.
  • Bielactwo jest szeroko rozumiany stan, który może prowadzić do powszechnego ostracyzmu społecznego, a nawet morderstwa. W Tanzanii, części ciała albinosów są uważane za cenne składniki do tworzenia magicznych mikstur.

Jak zarządzać bielactwo

Z biegiem lat, bielactwo jest coraz więcej uwagi przez hollywoodzkich filmów, takich jak "proszek", "Matrix" i "Kod Da Vinci". To zdenerwowany wielu z tych, którzy mają warunek, ponieważ filmy nie dokładnie przedstawić to, i, w większości przypadków, ludzie obrażają, którzy naprawdę mają z tym żyć. & # XD, Bielactwo jest w rzeczywistości grupa schorzeń genetycznych, które powodują brak pigmentu. Może to dotyczyć tylko do oczu, które są znane jako oka bielactwo, lub obu oczu i skóry, który jest znany jako oculocutaneous bielactwo. & # XD; Oto niektóre podstawowe informacje na temat, jak zarządzać bielactwo.

Instrukcje

1 Nosić okulary. To jest koniecznością dla każdego, kto ma oka bielactwo, gdzie mogą pojawić się w dowolnym miejscu z niebieskie oczy na ciemnoszary lub czerwonawo-różowe dla tych z mniejszym pigmentacji. Czułość na światło jest dużym problemem dla osób, które oka bielactwo.

2 Zastosuj krem do opalania, gdy wychodząc z domu. To jest koniecznością dla każdego z oculocutaneous bielactwo. Brak pigmentu powoduje, że skóra łatwo spalić, która może okazać zabójczy, ponieważ nie ma ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV.

3 Nosić pełną ochronę ciała, gdy jest to możliwe. Podobnie jak w przypadku ochrony przeciwsłonecznej, to ważna jest ochrona skóry podczas zewnątrz. Nawet jeśli masz na sobie ochrony przeciwsłonecznej, należy również chronić się przez noszenie koszulki i spodnie pełne, a nawet duże kapelusze.

4 Test Hermansky-Pudlaka (HPS), tak wcześnie, jak można zauważyć, bielactwo. HPS jest rzadki typ bielactwo, które powoduje skłonności do krwawień i choroby płuc.

5 Zezwalaj ktoś z bielactwo zrobić wszystko, co wszyscy inni, w tym sportowe i szkoły.

Wskazówki

  • Dobry typ okulary dla osoby z bielactwo są na całą twarz lub "peryferyjne" okulary, które owijają się wokół celu ochrony boki oczami.
  • Ślepota i słaba wizja wiąże się z bielactwo, więc możesz ćwiczyć z użyciem psa osób niewidomych i uczenie umiejętności niewidomych.
  • Ludzie z bielactwo są jak wszyscy inni i powinny być traktowane jako takie.

Leczenie homeopatyczne na bielactwo

Bielactwo jest chorobą skóry charakteryzującą się białymi plamami na skórze, gdzie komórki pigmentowe zostały zniszczone lub osłabione. Nie jest znana przyczyna dla warunku, ale zaburzenie jest powszechnie uznane za zaburzenie autoimmunologiczne. Homeopatia traktuje cały korpus jako całość, gdy stanem lub zaburzeniem jest leczona. Pozwala to na indywidualne plany leczenia dla każdego cierpienia pacjenta z bielactwem.

Analiza przypadku homeopatia

W leczeniu bielactwa, homeopatyczny lekarz podejmie szczegółową historię medyczną, która obejmuje swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Informacje te są wykorzystywane do znalezienia poprawnego homeopatyczne leki na podstawie swojej ogólnej kondycji. Leki homeopatyczne traktuje pacjenta jako całości, a nie tylko w leczeniu objawów bielactwa.

Bielactwo jest postrzegany jako zaburzeń układu odpornościowego, a układ immunologiczny musi być traktowany, traktując się z zaburzenia skóry. Istnieje kilka metod leczenia tej choroby i jednej wybranej przez Ciebie będzie specjalnie odpowiadają stanu psychicznego i fizycznego.

Leczenie homeopatyczne

Różne metody leczenia bielactwa w medycynie homeopatycznej to bacillinum, grafitowe, arsen album, solubilis Mercurius, natrum muriaticum, kwas azotowy, Nux vomica, fosfor, sepia, silecia, siarki i Thuja occidentalis.

Homeopatyczny Lekarz określi, jakie leczenie jest dla Ciebie. Na przykład, bacillinum jest przepisywany, jeśli przedstawi się z bielactwem i stracił na wadze i apetyt. Kandydaci na bacillinum również historię zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc.

Pacjenci, którzy są podane grafitowe na bielactwo także bywają otyłe, ostrożny i nieśmiały. Osoby, które przedstawiają z bielactwem, żółtaczką i powiększeniem wątroby otrzyma solubilis Mercurius.

Ogólne Leczenie homeopatyczne

Homeopatyczne leczenie bielactwa nabytego zależy również od Twojego stylu życia i diety. Dawka leku będzie zwykle niska i zaczynają wzrastać kiedy poprawa występuje. Tylko wtedy, gdy lek homeopatyczny jest prawidłowy natychmiast znany będzie wysoka dawka lub moc wam dane.

Leczenie homeopatyczne nie powodują skutków ubocznych, ponieważ działają one wspierać naturalne mechanizmy obronne i lecznicze mechanizmy organizmu. Konwencjonalne leki są używane do stłumienia objawów, w większości przypadków.

Należy przestrzegać pewnych ogólnych wytycznych jeśli wziąć leki homeopatyczne. Nie należy nic jeść ani pić przez dziesięć do dwudziestu minut przed i po zażyciu lekarstw. Obejmuje to wszystko, co można umieścić w ustach, nawet szczoteczki do zębów. Spróbuj zmniejszyć ilość kofeiny, którą spożywamy, biorąc leki. Trzymaj się z dala od kamfory i produktów zawierających kamforę. Mentol i dym papierosowy należy unikać podczas korzystania z tych leków i surowego czosnku nie powinny być spożywane.

Leki homeopatyczne są bezpieczną alternatywą dla konwencjonalnych metod leczenia bielactwa. Skuteczność leczenia w dużej mierze zależy od tego, jak dobrze postępować zgodnie z wytycznymi i jak długo leczenie podaje się do pracy. Warunkiem, że nie miałem od wielu lat nie może się wyleczyć z dnia na dzień z każdego planu leczenia.

Bielactwo Leczenie laserowe

Bielactwo to choroba skóry, która dotyka jeden do dwóch milionów Amerykanów obu płci i wszystkich ras, zgodnie z National Institute of Arthritis i mięśniowo-szkieletowego oraz chorób skóry. Podczas jej przyczyny są znane, naukowcy dotychczas stwierdzono, że jest bardziej prawdopodobne, bielactwo występuje u pacjentów z pewnymi chorobami autoimmunologicznymi, takich jak nadczynność tarczycy, a także w rodzinach historii choroby skóry. Ultrafamous gwiazdy Michael Jackson miał ten stan skóry, wyjaśniając widoczną transformację jego skórę z jego ciemnym kolorze afro-amerykańskiej wszystko jej białej tonacji. Na szczęście, leczenie laserem, a na przełomie tysiącleci, można skutecznie leczyć tę chorobę.

Stan skóry Bielactwo

Bielactwo powoduje białe plamy pojawiają się na skórze, zwykle począwszy od obszarów skóry najbardziej narażonych na działanie promieni słonecznych, takich jak twarz, ramion, szyi, klatki piersiowej, stóp i ust, a później na inne części ciała. Jest to stan odbarwienia, co oznacza, że ​​komórki odpowiedzialne za pigmentację skóry (naturalny kolor), zwane melanocyty, są niszczone. Zniszczenie tych komórek rozprzestrzenia, zwiększenie wielkości i ilości białych plam.

Funkcja Leczenie laserowe

Laserowe leczenie wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową i technikę kierować uszkodzonych komórek skóry. Wiązki laserowe wysokiej intensywności penetracji powierzchni skóry w obszarach dotkniętych, pozbywając się starych, niepotrzebnych komórek i stymulację wzrostu nowych komórek pigmentowych. Nowe komórki coraz zapełnić białe plamy, przywrócenie pacjenta oryginalny, naturalny kolor skóry.

Znaczenie

Przed zabiegiem, kremów, leków doustnych i ultrafioletowe (UV), leczenie światłem zostały wykorzystane do skorygowania łatki bielactwo skóry, zmierzające do zaprzestania jego rozprzestrzenianiu się i przywrócić naturalne zabarwienie. Jednak według stycznia 2009 CBS Broadcast artykule dr Maxa Gomez, "Propozycje Leczenie laserowe Nadzieja Dla bielactwo pacjentów", te zabiegi nie wykazały istotnego wpływu na przywrócenie komórek barwnikowych skóry. Do najbardziej skutecznych rozwiązań na umiarkowane do ciężkich przypadkach wybielania wszystkie zaangażowane bielactwo skóry pacjenta (co w przypadku Michaela) tak, że pacjent może przynajmniej osiągnąć jednolity odcień barwy skóry. Laserowe leczenie rzeczywiście ma na celu pozbyć się białych plam i przywrócić pacjenta oryginalny pigmentację skóry.

Skuteczność

Obróbka laserowa jest wysoce skuteczny. Dr Bruce Katz, od Juva Skin Laser Center w Nowym Jorku, poinformował w "Laserowe leczenie daje nadzieję na bielactwo pacjentów" CBS Broadcast, że jego pacjenci bielactwo odnotowały wskaźnik sukcesu 70 procent do 80 procent z powrotem się ich kolor z laserem leczenia. "Medical News Today" poinformował o skutkach leczenia laserowego na bielactwo w 2004 roku, mówiąc, że badania przeprowadzone we Francji wykazały, 100 procent skuteczności terapii laserowej w połączeniu z maścią na leczeniu 23 pacjentów z umiarkowanymi zmianami bielactwem; podczas gdy leczenie laserem bez dodatku maści pokazał przywrócenie pigmentacji u 85 procent pacjentów w badaniu.

Koszt

2.009 CBS Broadcast Dr Max Gomez informuje, że leczenie laserem na bielactwo może kosztować ponad 1000 dolarów, w zależności od stanu w surowości. Wiele zabiegów jest zazwyczaj konieczne, i do 10 zabiegów mogą być wymagane w celu przywrócenia oryginalnego pigmentację skóry. Chociaż może wystąpić nowe miejsca bielactwo, leczenie laserem, który przywraca kolor na białe plamy tworzy trwałe efekty.

Bielactwo Łysienie & Joint Pain

Bielactwo, łysienie i stawów są trzy autoimmunologiczne warunki. Każdy z nich może występować samodzielnie jako schorzenie, które leczy. Każdy z nich może być również objawem innego nadającego się do leczenia lub skutku ubocznego przepisywanych leków. Lista chorób autoimmunologicznych jest szeroki, ale każdy zaburzenie jest wynikiem układ odpornościowy mylnie inne komórki dla obcych najeźdźców i ich atakuje. Możliwe jest, aby jedna osoba ma więcej niż jeden autoimmunologicznego, zwłaszcza w przypadku podatności na choroby autoimmunologiczne przebiega w rodzinie.

Łysienie

Łysienie opisuje oczywisty stan łysienia i wypadania włosów. Występuje on w równym stopniu mężczyzn i kobiet. Wypadanie włosów w łysieniu występuje na wyższym niż normalne stawki i naraża bardziej głowy niż jest uważane za bezpieczne. Większość specjalistów uważa utratę 15 włosów każdego dnia, aby być normalne. Wszystko ponad 15 powinno być powodem do niepokoju. Sytuacja ta może być wynikiem choroby podstawowej lub stanu.

Istnieją dwie formy łysienia: łysienie androgenowe oraz łysienie plackowate. Łysienie plackowate może być trwała utrata włosów, lecz zazwyczaj jest stan przejściowy. Inna forma utraty włosów, łysienie androgenowe, ataki głównie nastolatków i dorosłych. Łysienie androgenowe wypadanie włosów z łączy wzorców rodziny łysienia. Doświadczenia pacjentów wzorów wypadanie włosów pomóc określić prędkość, wiek i ilość łysienia prawdopodobne.

Bielactwo

Bielactwo jest utrata pigmentacji skóry. To jest najbardziej zauważalny, gdy wpływa na ciemne skórze osoby, chociaż nie jest on ograniczony do tej populacji. Przyczyną tego stanu jest nieuchwytny. Naukowcy uważają, bielactwo jest chorobą autoimmunologiczną. Posiada wyzwalacze, takie jak stres, uraz, uszkodzenia ciała lub ciężkiego oparzenia słoneczne u osób podatnych genetycznie. Charakterystykę tego stanu obejmują utratę pigmentacji skóry i pojawienie się surowy białych rozpowszechnionych plastrów na skórę. Około 30 procent osób z bielactwem donoszą, że inni członkowie rodziny mają tego warunku. Uważa się, że będzie przesyłany genetycznie zaburzenia. Mężczyźni i kobiety doświadczają bielactwo jednakowo; jednak wpływ kosmetyczne napędza kobiety do poszukiwania pomocy medycznej. Kobiety zatem zapewnić większość informacji dostępne już dziś.

Ból stawów

Pacjent z bólem stawów trwa nieznośny dyskomfort, które mogą ostatecznie obezwładnienia pacjenta. W zależności od lokalizacji wspólnych, możliwych przyczynach zakresie bólu z przerw, szczepów i zwichnięciach do chorób, takich jak zapalenie stawów. Ból stawów może być także skutkiem ubocznym od leków lub objawem nierozpoznanej choroby podstawowej. Jest również objawem kilku chorób i stanów autoimmunologicznych.

Związek

Przy czym każdy z tych warunków niezależnie od drugiego, zabieg jest łatwiejszy do ustalenia. Jednakże możliwe jest, że pacjent może mieć bielactwo, łysienie i stawów w tym samym czasie. Jeden lub więcej wspólnych wątków, może przynieść je ze sobą. Zaburzenia tarczycy i łysienie plackowate często występują razem. Podobnie, łysienie plackowate pacjenci mają wysoką częstotliwość bielactwo. Krewni chorych na łysienie plackowate wykazują zwiększoną częstotliwość cukrzycą insulinozależną. Bóle stawów wybucha na wybór powodów, począwszy od obrażeń choroby. Ból po kontuzji najłatwiej zidentyfikować i leczyć. Jednak ból stawów na chorobę, stan lub na receptę efektem ubocznym, jest trudniejsza do identyfikacji i leczenia. Jednakże, jest prawie zawsze objawem zaburzenia autoimmunologicznego.

Wspólny wątek

Jest jedna wspólna nić, która łączy bielactwo, łysienie i stawów razem. Trzy warunki wynikają z aktywnych autoimmunologicznych tendencji systemu. Nie wiadomo, co by spowodować reakcję układu odpornościowego przeciwko sobie, ale jedna z teorii jest rodzinna połączenie genetyczne. Długiej listy chorób autoimmunologicznych jest powiązane w sposób podobny zawartości tych trzech chorób. Dlatego też osoba może mieć więcej niż jedną substancję zaburzenie autoimmunologiczne w tym samym czasie.

Wypadanie włosów jest często związane z chorobą tarczowego zwanego tarczycy Hashimoto, chorobom autoimmunologicznym. Reumatoidalne zapalenie stawów - kolejny warunek autoimmunologiczne - to tylko jeden z wielu autoimmunologicznych zaburzeń charakteryzujących się bólem stawów. Odbarwienia skóry jest objawem bielactwa - również choroba autoimmunologiczna. Zabieg łagodzi niektóre objawy autoimmunologiczne, ale nie ma kuracji.

Strona główna Środki zaradcze na bielactwo

Bielactwo jest chorobą, w której segmenty tracą pigmentację skóry. Zaburzenie może być widoczne w kilku miejscach na skórze, na terenie dużych łatek lub na całym ciele. Traktować ich bielactwo, pacjenci zwykle szukać pomocy u dermatologa, który może przepisać kremy, terapia ultrafioletowe lub inne zabiegi. Jednak możesz traktować bielactwo z naturalnych środków domu, samodzielnie lub w połączeniu z lekarzem.

Strona główna zadośćuczynienie

Kilka naturalnych środków, mogą być pomocne podczas próby zmniejszenia depigmentację że pochodzi z bielactwem. Kurkuma i gorczycy może być dobrym mieszanka leczenia bielactwa w domu. Obie te substancje pomocy pobudzania układu odpornościowego. Zmieszać 5 łyżeczki kurkumy 250 mililitrów oleju musztardowego. Zastosuj tę pastę do odbarwień obszary skóry dwa razy dziennie. Jeśli trzymać się tego przez rok, powinieneś zobaczyć powrót do koloru powierzchni.

Dziki rzęsa pomaga również dodać pigment z powrotem na białe plamy na skórze. Rzęsa, znany również jako Lemna minor, rośnie w okresie letnim, więc zebrać jak najwięcej jak można w tym sezonie. Zmyć rzęsy, a następnie szlifować go na pastę. Dodać jedną część pasty do części miodu. Wypić łyżeczkę dwa razy dziennie po jedzeniu.

Wielu ludzi, którzy chcą spróbować środków domu do bielactwa kolei do dziurawca. Dziurawiec zwiększa reaktywność skóry na działanie promieni słonecznych, które mogą doprowadzić kolor do Twojej skóry. Weź dziurawiec jako dodatek w postaci miejscowego, lub możesz wybrać wymieszać z innymi składnikami, aby się napić. Jednakże, jeśli jesteś w ciąży lub karmiące, nie stosować ziele dziurawca. Aktualna forma dziurawca polega addng łyżkę liści na jedną filiżankę wrzącej wody. Niech to wysoka na pół godziny, a następnie odcedzić liście. Rub to w skórę, gdzie melanina, minęło, dwa razy dziennie.

Aby pić, wymieszać jedną część dziurawiec zioło, jedna część oregano zioła, jedna część kwiatów nagietka i jedna część kwiatów rumianku. Weź łyżeczkę tej mieszaniny, a następnie dodać szklankę wrzącej wody i niech strome przez co najmniej 15 minut, ale nie więcej niż 20 minut. Pić pół szklanki to dwa razy dziennie przez miesiąc.

Babchi, khella i czerwona glina również są używane do leczenia domowego bielactwo. Zastosuj pastę wykonaną z babchi nasion do odbarwień obszarów skóry, a następnie wystawiać obszar do początku porannym słońcu przez 20 minut. Khella powinny być spożywane codziennie, w dawce 120 do 160 mg. Można mieszać proszek do żywności. Z sokiem imbirowym, czerwona glina może także przynieść pigmentację do Twojej skóry. Połączyć jedną część czerwonej gliny z jednej części soku imbirowego, następnie pocierać mieszanki do swoich obszarów odbarwień codziennie.

Zmiany w diecie

Istnieją inne sposoby leczenia bielactwa, że ​​zmieniając swoją dietę zaangażowania nieco. Pokarmy, których należy unikać z bielactwem obejmują napoje, mango, produkty mleczne, czerwonego mięsa i owoców cytrusowych. Jedzenie ogórek codziennie powinny pomóc z bielactwem. Inne substancje, które mogą być korzystne dla Ciebie jest oliwa z oliwek, pieprz i zieloną herbatę.

Możesz mieć niedobór witaminy B-kompleks, w systemie w związku z bielactwem. Jeśli tak, upewnij się, że to dużo żywności z witamin z grupy B w diecie. Na przykład, mleko i całe ziarna produkty zawierają duże ilości B2. B2 jest ważne witaminy - jeśli go brakuje, możesz tworzyć choroby skóry. Oprócz jedzenia produktów bogatych w witaminy z grupy B, możesz wziąć tabletkę witaminy suplement codziennie przez najlepszych wyników.

Czy Bielactwo Pomoc niedobór cynku?

Bielactwo to choroba skóry, w której skóra traci melaninę, pigment, który nadaje skórze i oczy koloru. Nie jest znana przyczyna lub lekarstwa.

Objawy

Białe plamy pojawiają się zwykle w miejscach nasłonecznionych skóry na ludzi cierpiących na bielactwo. Plamy te pojawiają się zwykle na twarzy, rąk, stóp i rąk ciała.

Braki

Według Krajowej Fundacji bielactwo, ludzie z bielactwem są zazwyczaj niedobór cynku, miedzi, kwasu foliowego, witaminy B12 i witaminy C. badacza, VG Kolyandinko z Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Kijowie, Ukrane, że pacjenci bielactwo zmniejszyło ilości cynku i miedzi w skórze.

Terapie eksperymentalne

Badacz Kolyandinko zastosowano miedź i cynk miejscowo do skóry 12 pacjentów bielactwem. Po użyciu ultrafioletowe ekspozycji światła, okazało się, że schemat produkowane normalizacji pigmentacji skóry.

Jakie są zabiegi na bielactwo?

Bielactwo to przewlekła choroba skóry, która występuje, gdy komórki skóry odpowiedzialne za matrycę pigmentacji lub są w jakiś sposób w stanie funkcjonować. Estetycznie i psychicznie szkodliwe w przeciwieństwie do fizycznego, są różnego sposobu leczenia bielactwa nabytego, z których niektóre okazały się bardziej skuteczne niż inne.

Jaki jest Bielactwo?

Po prostu, bielactwo jest chorobą autoimmunologiczną, która pozornie dotyka melaniny, pigmentu, który wpływa na kolor skóry, włosów i oczu. To dotyczy ludzi w każdym wieku i rasy, choć jest oczywiście bardziej widoczne u osób z ciemniejszą skórą.

Leczenie immunosupresyjne

Biorąc pod uwagę, że bielactwo jest powszechnie uważany za zaburzenie autoimmunologiczne, jeden z korzystnych sposobów leczenia jest zatrudnienie immunosupresyjne. W przypadku, gdy stosowane są środki immunosupresyjne, kortykosteroidy, to zaleca się leczenie, ponieważ okazały się skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie bielactwo, a nawet mogą prowadzić do repigmentation, zwłaszcza gdy schemat rozpoczyna się na wczesnych etapach choroby.

Jeśli przypadku bielactwa jest zlokalizowana w małych obszarach, mogą być stosowane miejscowo lub do zmiany chorobowej kortykosteroidami.

W przypadku bielactwo universalis, poważnym aspektem w stanie, w którym niewiele do pigmentu pozostanie stosowane są kortykosteroidy. Nie jest jednak pewne kontrowersje dotyczące stosowania kortykosteroidów w wyniku rzekomych poważnych skutków ubocznych. Krótkoterminowe skutki uboczne to bezsenność, zwiększenie apetytu i zmiany nastroju i zachowania, podczas gdy długoterminowe skutki uboczne są choroby serca, jaskra i osteoporoza, między innymi.

Fototerapia / fotochemioterapii

Uważane za najbardziej popularne leczenie bielactwa, udowodniono, że wiele źródeł światła UV może stymulować odrost pigmentacji. W połączeniu z PUVA (psoralenem powiększonej ultrafioletowym A) leczenia, w którym ekstrakt z rośliny Psoralea Linnaues corylifolia i Ammi majus Linnaeus są stosowane albo miejscowo lub doustnie w celu zwiększenia wrażliwości na światło, poddanie naturalnego światła słonecznego (PUVASOL) i promieniowanie UV sztucznego (PUVA) stosuje się do stymulowania pigmentacji odrost.

Alternatywą dla PUVA wąski pasmem ultrafioletu B leczenie (NUVB), który pracuje bez pomocy miejscowego terapię psoralen śmietany. Stosowany jest przede wszystkim w tych, z koncentratu lub zlokalizowanych obszarach bielactwo i prace koncentrując wąską wiązkę lasera lub innego źródła intensywnego światła bezpośrednio na obszarze zagrożonym. Choć coraz bardziej popularne ze względu na szybkość i skuteczność, jego bezpieczeństwo długoterminowe nadal przesłuchiwany.

Efekty uboczne to oparzenia słoneczne, pęcherze i przebarwienia, z których ostatni jest tymczasowy i słabnie z zaprzestaniem leczenia.
Istnieje wiele innych form fototerapii, które nie wiążą uwrażliwiające na światło substancji chemicznych, a także wykorzystanie światła UV w mniejszych długościach fali (290-320 mm). Nie jest jednak pewne wątpliwości odnośnie skuteczności tego leczenia.

Fenyloalanina

Fenyloalanina to aminokwas stosowany w leczeniu lekkich sans bielactwo uczulających substancji chemicznych. Sugeruje się, że osoby cierpiące na bielactwo mają problemy metabolizujące L-fenyloalaniny, sam prekursor melaniny poprzez L-tyrozyny. Leczenie polega na podaniu miejscowym i doustnym spożyciu fenyloalaniny w połączeniu z regularnej ekspozycji na światło słoneczne, połączenie, które okazały się skuteczne w 83 procent pacjentów, zgodnie z stronie Davidson College klasy Biology.

Leczenie chirurgiczne

Chirurgia jest kolejnym skutecznym sposobem leczenia, które polega na ekstrakcji i szczepienia plamy zdrowej skóry na obszarach dotkniętych. Istnieją dwa rodzaje: minigrafting i ssania blister szczepienia, były z co wiąże wszczepiania pomostów pełnej grubości skóry z obszarów, takich jak pośladki. Po szczepione, służy obserwacji leczenie fototerapii. Minigrafting ma o wskaźnik sukcesu 67 procent, w zależności od strony internetowej Davidson College w klasie biologii.

Ssanie blister szczepienie polega na tworzeniu się pęcherzy na skórze pigmentowych, szczyty, które są następnie usuwane i przeszczepione do obszaru, gdzie blister w równej wielkości został utworzony. Chociaż ta metoda leczenia ma mniejszą możliwość powodowania powstawania blizn, nie ma szans na repigmentation nie występujące.

Tatuaże

Dla tych z tylko małe plamy bielactwa, zazwyczaj wokół ust, wstrzykiwanie pigment ze specjalnego narzędzia chirurgicznego może być zalecane. Podczas gdy atrament nie znikną, może nie pasować do koloru skóry idealnie.

Wybielanie

Uznawane za metody stosowane przez Michaela Jacksona (jakby stanowczo zaprzeczył tym), to jest często stosowane przez ludzi dotkniętych bielactwem Universalis, bardzo postępowej i ciężką postać bielactwa, które powodują odbarwienie skóry na większości ciała. Chociaż nie ma żadnych fizycznych skutków ubocznych, to ma potencjał, aby spowodować poważne psychiczne działania niepożądane, zwłaszcza w tych, którzy byli ciemnoskóry.

Depigmentacja

Depigmentacja jest inna metoda leczenia stosowane w leczeniu bielactwa Universalis i obejmuje całkowite usunięcie pigmentowych skóry, aby dopasować dotkniętych obszarów skóry. Lek o nazwie eter monobenzene hydrochinonu jest stosowany do obszarów nie dotkniętych dwa razy dziennie i trwa aż ciemniejsze skóra ma taki sam kolor jak odbarwień skóry.

Ta metoda leczenia nie jest bez skutków ubocznych, jednak. Może wystąpić zaczerwienienie lub obrzęk, a najlepiej unikać kontaktu z nikim przez około dwie godziny po lek jest stosowany, ponieważ może to zetrzeć i uszkodzenie skóry, których nie dotyczy osoby. To także stały i skutkuje kształcenia wrażliwości na działanie promieni słonecznych.

Leczenie Sunlight na bielactwo

Bielactwo jest stanem, w którym rozwijać się białe plamy na skórze. Komórki barwnikowe są zniszczone i produkcji melaniny jest zatrzymany u osób z chorobą. Poprawki mogą pojawić się na twarzy, klatce piersiowej, rąk, wokół nozdrzy, ust, genitaliów, i oczy, i pod pachami i krocze. Bielactwo często towarzyszy przedwczesne siwienie włosów. Często leczenie światło słoneczne może odwrócić ten stan.

Światło słoneczne metody leczenia

W Recepta na ziołolecznictwa, autor Phyllis A. Balch opisuje światło słoneczne na odpowiednie leczenie bielactwa. Standardowe leczenie polega na codziennej ekspozycji na słońce dla krótkich okresów w ciągu roku lub więcej. Leczenie powinno być prowadzone przez co najmniej 6 miesięcy, ale może trwać aż 18 miesięcy, aby uzyskać pełne wyniki. Osoba cierpi na bielactwo powinien dostać od 15 do 20 minut ekspozycji na światło słoneczne każdego dnia, najlepiej we wczesnych godzinach porannych lub wieczornych, aby uniknąć najpotężniejszych ciepła i intensywne ultrafioletowe promienie słońca. Stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej sugeruje gdy występuje ekspozycja na słońce, a także odzieży ochronnej zaleca się.

Krem do opalania i ochrony UV

Należy nosić przeciwsłonecznych z SPF (współczynnik ochrony nasłonecznienie) od 8 do 10 w ciągu 20-minutowego okresu ekspozycji, aby chronić swoją skórę, a jednocześnie coraz leczenie ultrafioletowe światło, które potrzebujesz. We wszystkich innych przypadkach należy używać kosmetyków lub płynów zawierających filtry przeciwsłoneczne z SPF 15 do 30. odzieży Wear, który chroni skórę przed nadmierną ekspozycję na słońce, gdyż coraz oparzenia jest łatwiejsze, gdy masz bielactwo.

L-fenyloalanina z zabiegów Sunlight

Oprócz codziennych zabiegów ekspozycji słońca, należy wziąć L-fenyloalaniny codziennie. Dawka dla dzieci jest 1000 mg na dzień. Dorośli powinni przyjmować 3000 mg na dobę. Za najlepszą absorpcję L-fenyloalaniny, należy przyjąć ją między posiłkami. Zabieg ten jest najlepiej, gdy łączy się z leczenia światłem słonecznym lub ekspozycji na światło ultrafioletowe. Suplement pomaga przyciemnić białe plamy na skórze, zwłaszcza na twarzy.

Jaka jest różnica między bielactwo i bielactwo?

Jaka jest różnica między bielactwo i bielactwo?


Bielactwo jest rzadką chorobą skóry, która powoduje brak pigmentacji skóry. Efekty 0,5 do 1 procent światowej populacji stanu. Bielactwo, z drugiej strony, jest nieco bardziej powszechne, wpływając 1 na 20,00 urodzeń według stronę Genetics Home odniesienia.

Przyczyny

Przyczyny bielactwa nie są znane. Teorii twierdzą, że stres, genetyka i choroby autoimmunologiczne wszystko może zwiększyć prawdopodobieństwo indywidualny rozwój bielactwa. Najbardziej powszechnie przyjęte teorii, bielactwo jest wynikiem komórek skóry atakują siebie. Bielactwo, z drugiej strony, jest genetycznie odziedziczony i recesywne genów.

Rodzaje

Bielactwo i albinizm występuje jednakowo zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Bielactwo ma trzy różne wzory wyglądu. To może być skoncentrowane na ograniczonej liczbie obszarów, może rozwijać się tylko na jednej stronie ciała, lub, najczęściej, rozwija się równo po obu stronach ciała, Narodowego Instytutu zapalenia stawów i chorób mięśniowo-szkieletowego i raportów skóry. Bielactwo obejmuje całe ciało lub tylko oczy. Jeśli stan ma wpływ na oczu, skóry i włosów, to się nazywa oculocutaneous bielactwo; jeśli to ma wpływ tylko na oczy, to się nazywa oczne bielactwo.

Identyfikacja

Z bielactwo, pojawienie się białych plam często prowadzi do identyfikacji zaburzenia. Wywiad rodzinny chorób autoimmunologicznych i uraz skóry są brane pod uwagę przy rozpoznawaniu bielactwo. Wreszcie, badając próbkę skóry na poziomie mikroskopowym może ujawnić, czy utrata pigmentu jest spowodowane bielactwem lub jakiegoś urazu. Najprostszym sposobem identyfikacji bielactwo jest badanie oczu i skóry pigment. Czasami, bielactwo może być bardzo minimalne, a jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno, jeśli istnieje, jest poddać się badaniom genetycznym.

Nieporozumienia

Pomimo błędne, bielactwo i bielactwo zarówno czarno-białe wpływają populacji jednakowo. Powodem jest to, że bielactwo błędnym jest bardziej widoczne u osób z ciemnej skóry i nie może być zauważalne w ogóle w tym ze światłem skóry.

Efekty

Niezależnie od płci, tożsamości rasowej jest często jednym z pierwszych sposobów, że dzieci identyfikują się z grupami rówieśników. Ze względu na bezpośredni związek między rasy i koloru skóry, zarówno bielactwo i albinizm może mieć negatywny wpływ na samoocenę. Osoba, która przedstawia się jako Afroamerykanie mogą czuć Zakazana jeśli jego skóra brakuje pigmentu.

Leczenie

Istnieją dwie podstawowe opcje do leczenia bielactwa. Pierwsza opcja to zmniejszyć pigment ciemniejszej skóry. Inną opcją jest, aby przyciemnić światła skóry plamy. Przebieg leczenia zależy od stopnia bielactwa. Jeśli istnieje wiele plamy jasnej skórze, to może być najlepszy, aby rozjaśnić resztę skóry. Osiąga się to laserowej pealing lub kremów, które są wciera się w skórę. Jeśli istnieje tylko kilka plamy jasnej skórze, może być najlepiej przyciemnić światła poprzez tatuażu poprawki. Leczenie albinizmem generalnego skupia się na leczeniu skutków psychologicznych. Terapia, doradztwo, a nawet hipnozy są wszystkie opcje, które pomogą uporać się z chorobami, które wpływają na wygląd.

Bielactwo Choroby dziedziczne

Bielactwo powoduje niejednolity utraty pigmentacji skóry. Stan wpływa jedynie około 0,75 procent populacji; jednak, dotkniętych około jedna trzecia cierpią z powodu dziedzicznych postaci choroby. Podczas bielactwo może powodować psychiczne i emocjonalne cierpienia na jego wpływ na wygląd skóry, większość pacjentów bielactwo są inaczej w dobrym zdrowiu fizycznym.

Początek

Większość osób z bielactwem zaczynamy doświadczać objawów przed 40 rokiem życia; jednak połowa będzie objawy przed swoje 20 urodziny. Podczas bielactwo jest bardziej widoczne u osób z ciemnej cerze, wpływa ras i płci w równym stopniu. Wyzwala takie jak zaburzenia autoimmunologiczne lub uraz fizyczny często poprzedzają wystąpienie.

Objawy

Melanocyty są specyficzne komórki produkujące melaninę, pigment, który nadaje kolor skóry, oczu i włosów. Gdy melanocyty przestają produkować melaninę, charakterystyczne białe plamy zaczynają się pojawiać bielactwo. Najczęstsze obszary obejmują utraty pigmentacji skóry na górnej części tułowia, rąk i twarzy i wokół otworów ciała, takich jak usta, oczy i nos, a także sutki, genitalia i pępka. Bielactwo może również wpływać na skórę w obszarach, gdzie szkody wystąpiły, wokół mola, w fałdach ciała, takich jak pachwiny, pachy i zgięć kolan i łokci. Na koniec, brak przebarwienia mogą powodować przedwczesne szarzenie na włosy.

Diagnoza

Bielactwo rozpoznaje się na podstawie historii medycznej i badanie fizyczne, a także na podstawie wyników testów laboratoryjnych. Biopsji lub próbki skóry, mogą być podjęte w celu potwierdzenia diagnozy. W bielactwo, komórki obserwowano pod mikroskopem powinny wykazywać całkowity brak melanocytów, natomiast obecność stanu zapalnego w komórkach może oznaczać, że inny stan powoduje utratę pigmentu.

Progresja

Postęp i stopień objawów zależy w każdym przypadku z osobna, a jednocześnie nie ma lekarstwa na bielactwo, niektóre epizody doświadczenie z przebarwienia skóry następnie okresy, w których nie ma postępu w ogóle. Osoby o jasnej skórze często zauważyć bardziej poważne straty pigmentacji pod wpływem promieni słonecznych, a osoby z ciemną skórą wydają się obserwowanych objawów, które są niezależne od ekspozycji na słońce.

Zabiegi miejscowe

Steroidowe kremy lub kortykosteroidy mogą pomóc skórze powrócić do swojego naturalnego koloru, w szczególności, jeśli leczenie rozpoczyna się na wczesnym etapie bielactwa. Ta forma leczenia jest długi, biorąc co najmniej trzech miesięcy, aby pokazać wyniki. Psoralen fotochemioterapia, kombinacja leków i terapii światłem, jest najbardziej skuteczną metodą leczenia bielactwa w danym momencie. Podczas gdy w trakcie leczenia światłem ze specjalnych lamp UV, pacjenci wziąć psoralen wewnętrznie lub zewnętrznie. Psoralen powoduje reakcję chemiczną, gdy skóra jest narażona na działanie promieni UV, co powoduje przyciemnienie skóry. Wreszcie, dla osób z utratą pigmentu ponad 50 procent lub więcej z ich ciał, odbarwienia może pomóc rozjaśnić nienaruszone części ciała tak, aby lepiej dopasować dotknięte obszary. Dla depigmentacji pacjenci muszą stosować albo eter hydrochinonu lub monobenzyloPEG niezmienionych obszarów krem ​​dwa razy dziennie aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegi chirurgiczne są zwykle uważane za ostatnie możliwości kurortu; jednak mogą one zawierać szczepienie niezmienionej skóry w miejscu chorobowo skórę, tatuaż na stałe pokrycie białe plamy lub przeszczep normalnych melanocytów do odbarwień obszarach.

Bielactwo leki

Bielactwo to choroba, która powoduje białe plamy na skórze Afroamerykanów. Choć Narodowy Instytut stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skóry informuje, że lekarze nie są w pełni zrozumieć jego przyczyny, są zabiegi, które pomagają z chorobą.

Kortykosteroidy

Kiedy złapany na początku, Mayo Clinic informuje, że kortykosteroidów kremy mogą przywrócić normalne pigmentację skóry. Powikłania kortykosteroidów obejmują przerzedzone lub kolorowe smugi skóry.

Immunomodulatory

Kremy immunomodulujące w leczeniu bardzo małe płaty bielactwo, ale jest mniej skutków ubocznych związanych z nimi.

Fotochemioterapia

Fotochemioterapia jest lekarzem, stosowane leczenie, które sprawia, że ​​skóra przyciemnić światła w promieni UVA. Choć to może powrócić do normalnej pigmentacji skóry, może to spowodować poważne oparzenia słoneczne lub nadmierne ciemnienie.

Terapia UVB

Terapia UVB sprawia, że ​​skóra wrażliwa na światło ultra fioletowe, a nie typu B A. wymaga mniej aplikacji kremu przed ekspozycją na słońce niż fotochemioterapii, ale jej skutki długoterminowe nie są znane.

Depigmentacja

Odbarwienia stosuje krem ​​do skóry, która nie jest dotknięty bielactwo, oświetlenie to do tego samego koloru jak obszary bielactwa nabytego. Krem może powodować zaczerwienienie i obrzęk, a jego stosowanie jest spychany do przypadków bielactwo obejmuje ponad 50 procent ciała.

Informacje na bielactwo u dzieci

Informacje na bielactwo u dzieci


Bielactwo to choroba, w której skóra przestaje produkować melaninę, pigment, który określa kolor skóry, włosów i oczu. Małe, nieregularne białe plamy pojawiają się na skórze. Z biegiem czasu, mogą rosnąć większe i rozprzestrzenianie. Ponad połowa wszystkich przypadków bielactwem pojawić w wieku pomiędzy 10 a 30, ale może rozwijać się u niemowląt, a czasem dzieci rodzą się z niego, zgodnie z American bielactwo Research Foundation.

Objawy

Głównym objawem bielactwa jest mlecznobiałe plamy, które tworzą na skórze z powodu utraty pigmentu, który występuje, gdy komórki produkujące melaninę umrzeć lub zaprzestać produkcji pigmentu. Inne objawy mogą obejmować przedwczesnemu wybielania włosów, utratę koloru tkanek wyściełających wnętrze jamy ustnej lub utraty koloru - lub zmiana barwy - siatkówki w oku. Tekstury skóry i uczucie zwykle pozostaje normalny.

Przyczyny

Dokładna przyczyna bielactwa jest nieznany, ale wydaje się być chorobą dziedziczną, który jest uruchamiany przez stres, ekspozycja na fenoli (chemiczne obecne w wielu produktach konsumpcyjnych), lub wystawienie na inne czynniki środowiskowe dotychczas znany. Bielactwo często występuje w przypadku innych chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzycę typu 1, niedokrwistość złośliwą oraz problemy tarczycy. Według bielactwo Wsparcia International Inc., około 20 procent pacjentów ma członka rodziny, z bielactwem, ale tylko 5 procent do 7 procent dzieci będzie bielactwo, nawet jeśli jeden z rodziców ma.

Leczenie

Chociaż nie & rsquo; s nie ma lekarstwa na bielactwo, jest kilka zabiegów, które skupiają się na zatrzymanie rozprzestrzeniania się choroby oraz na przywrócenie pigmentację. Leczenie rozpoczyna się wcześniej, to jest bardziej skuteczne, a dzieci zazwyczaj reaguje bardzo dobrze.

Pewne terapie stosowane u dzieci obejmują stosowanie maści Protopic nazwie stosowanie steroidami i wykorzystanie światła ultrafioletowego. Protopic tłumi układ immunologiczny, pozwalając komórki wytwarzające melaninę powrotu. To & rsquo; s dostępny w sile 0,03 procent dla dzieci.

Steroidy do podawania miejscowego może być również określony, i może być stosowany samodzielnie lub razem z terapią światłem. Wąskopasmowy UVB jest uważane & ldquo; Gold Standard & rdquo; leczenia w przypadkach, w których ponad 20 procent ciała ulega zmianie. UVB wąskopasmowy wykorzystuje światło ultrafioletowe w celu zwiększenia produkcji komórek wytwarzających melaninę. Według bielactwo Wsparcia International Inc., terapia światłem może & rsquo; t być stosowany u niemowląt, ale może być stosowany u dzieci, które są na tyle stary, aby stać w miejscu i trzymać gogle.

Znalezienie lekarza

Niemowlęta powinny być postrzegane przez dermatologa, lekarza, który specjalizuje się w leczeniu chorób skóry. , Aby wybrać się do lekarza z odpowiednim doświadczeniem, trzeba zadać pytania przed umówić. Zapytaj lekarza, jak wiele bielactwo pacjentów HE & rsquo; s traktowani i jak wielu z jego pacjentów stanowiły dzieci. Jeśli mieszkasz na odludziu, nie może być w stanie znaleźć lekarza, który nigdy nie traktuje tej choroby. W tym przypadku, należy zwrócić się do lekarza, jeśli & rsquo; s chętnych do pracy z tobą, jeśli przyniesie mu informacji.

Dowiedzieć się, co bielactwo zabiegi oferuje lekarz. Jeśli nieprawdaż & rsquo; t przepisując obecne zabiegi, don & rsquo; t umówić. Zamiast szukać innego lekarza. Według bielactwo Wsparcia International Inc., należy również upewnić się, że lekarz ma lampę Wooda, który jest lampa, która wykorzystuje światło ultrafioletowe, aby pomóc zdiagnozować problemy skórne, takie jak bielactwo.

Kształcić się

To & rsquo; s ważne, aby kształcić się na temat bielactwa, ponieważ wielu lekarzy don & rsquo; wiem o tym zbyt wiele. Musisz być dziecko & rsquo; s adwokata. Testowane s tarczycy bo bielactwo jest często związana z problemami tarczycy, poprosić dziecko & rsquo. Zażądać lekarz używać Wood & rsquo; s światło, aby pomóc postawić diagnozę. Wood & rsquo; s światła ujawni białe plamy, w tym te, które mogą & rsquo; t być jeszcze widoczne w zwykłym świetle. Jeśli lekarz ISN & rsquo; t pewni diagnozy bielactwem, zapytać o biopsji wykonanej. Jeśli lekarz nie zaleca się szczególnego traktowania, zapytać o możliwe skutki uboczne. Uzyskać pisemne instrukcje. Leczenie S w kogoś innego & rsquo;; Don & rsquo; t zostawiaj dziecka & rsquo s ręce.

Bielactwo & Łysienie Ból

Bielactwo i łysienie są warunki, które wpływają na skórę. Jednak ich objawy, przyczyny i leczenie są zupełnie inne. Wiele osób, które mają bielactwo także łysienie. W wielu przypadkach pacjenci nie można wyleczyć. Oba nie są zagrożeniem życia, i nie mogą powodować bólu w ogóle. Ludzie z łysienia są bardziej podatne na podrażnienia spowodowane przez stan, lecz nie należy martwić się o zły stan zdrowia.

Bielactwo Defintion

Medicinenet.com wyjaśnia, bielactwo jest zaburzenie pigmentacji, w których komórki wytwarzające pigment są uszkodzone lub zniszczone. Kiedy pigmentów nie są produkowane, prowadzi to do poprawionych białej formowania na skórze w organizmie. Biały Naprawione mogą również tworzyć w błony śluzowej jamy ustnej, nosa i wewnętrznej warstwy gałki ocznej. Istnieje wiele teorii, dlaczego występuje ten stan, ale to nadal nie jest pewne, wyjaśnia medicinenet.com. Oparzenie słoneczne może powodować w obszarach, może być genetyczne, może być chorobą autoimmunologiczną lub organizm może wytwarzać białka, które zabijają komórki pigment.

Objawy bielactwo

Pacjenci, u których ten stan będzie zauważyć białe plamy tworzące się na wszystkich częściach ciała. Bielactwo jest podzielone na trzy wzory, stwierdza medicinenet.com: ogniskowej (ograniczone do jednego lub dwóch obszarach), segmentowe (łata na tylko jedną stronę ciała) i uogólnione (plamy tworzą symetrycznie po obu stronach ciała). Osoby z bielactwem mogą również rozwijać siwienie włosów na ich ciałach. Chociaż bielactwo może być drażniący ze względu na charakter fizyczny, bólu nie jest związana z tą chorobą.

Łysienie Definicja

Łysienie po prostu oznacza utratę włosów. Łysienie jest podzielone na dwie kategorie: plackowate łysienie (wypadanie włosów na skórze głowy) i universalis łysienie (wypadanie włosów na pełne ciała). Łysienie może wpływać zarówno u kobiet jak i mężczyzn i zazwyczaj występuje z powodu nieprawidłowości w układzie odpornościowym. Białe krwinki atakują komórki w mieszkach włosowych i uszkodzić je do punktu, w którym zatrzymuje wzrost włosów. Nie jest jasne, dlaczego tak się dzieje; być może jest to genetyczne. Naukowcy uważają, że wirus w tych predyspozycje do tej choroby może wywołać białych krwinek do ataku komórek mieszka włosowego.

Objawy łysienie

Nie ma fizycznego bólu związanego z łysieniem. Podrażnienie, jest jednak możliwe, te z universalis łysienie. Pacjenci z tego typu łysienia traci włosy w nosie i uszach, a także może stracić rzęsy. Jest to niebezpieczne, ponieważ pozwala na obce cząsteczki, aby wejść do oczu, uszu i nosa, które mogą powodować alergie lub podrażnienie ogólne. Jednak pacjenci powinni zrozumieć, że łysienie nie jest zagrożeniem życia, a pacjenci są poza tym zdrowi.

Rozważania

Nie wiadomo, czy wszystkie leki mogą pomóc w leczeniu łysienia. Jest szansa, że ​​włosy mogą rosnąć z powrotem, ale jest też szansa, że ​​spadnie ona ponownie. Miejscowe terapie są dostępne w leczeniu bielactwa i wielu, takich jak kremy do sterydów, które pomogły kolor z powrotem na skórę. Pacjenci głównie muszą poradzić sobie z bólem emocjonalnym związanym z tymi warunkami, jak to może być kłopotliwe i irytujące mieć poprawki i utratę włosów. Jednak żaden z tych warunków powoduje bólu fizycznego, co jest pozytywne.

O bielactwo

O bielactwo


Bielactwo to choroba skóry, w której, gdy pigment zatrzymanie produkcji na niektórych obszarach skóry, w wyniku czego białe plamy. Około 1 miliona do 2 milionów osób w Stanach Zjednoczonych ma bielactwo, zgodnie z National Institute of Arthritis i mięśniowo-szkieletowego oraz chorób skóry. Choroba jest zwykle postępujące, ale istnieje kilka zabiegów mających na celu przywrócenie pigmentu skóry.

Identyfikacja

Melanocyty, czyli komórki produkujące pigment skóry, rzucić pigment, kiedy masz bielactwo. Choroba zazwyczaj zaczyna się od wpływu na małe płaty skóry, ale rozwija się w czasie, aż kolejne obszary ciała są zaangażowane. Chociaż zdrowi ludzie mogą rozwijać bielactwo, jest bardziej powszechne u osób z zaburzeniami układu odpornościowego, takich jak niedokrwistość złośliwą, nadczynność tarczycy, niewydolność kory nadnerczy lub łysienie plackowate. W niektórych przypadkach, bielactwo może być dziedziczone i są bardziej narażone na rozwój choroby, jeśli bliski krewny ma.

Objawy

Może najpierw zauważyć plamy na obszarach skóry, które są narażone na słońce, takich jak twarzy, ust, ramion, rąk i stóp. Gdy występuje bielactwo na twarzy, plamy mogą rozwijać wokół nozdrza, oczy i usta. Można również znaleźć białe plamy wokół pępka, odbytu, narządów płciowych, pachwin i pod pachami. Włosy w brwi, rzęsy, brody i skóry głowy może przedwcześnie szary jeśli masz bielactwo. Jeśli skóra jest ciemna, może stracić kolor we wnętrzu jamy ustnej.

Rodzaje

Ogniskowa wzór odbarwienia występuje, gdy rozwijają się białe plamy tylko kilka obszarów ciała. Uogólniony wzór, najczęściej wzór, może rozwinąć się po obydwu stronach korpusu w konfiguracji symetrycznej. Segmentowe wzór odbarwienia, z drugiej strony, pojawia się tylko na jednej stronie ciała.

Diagnoza

Lekarz określi diagnozę bielactwo na podstawie historii medycznej, badania fizycznego i biopsji skóry w obszarze zagrożonym. Jeśli masz bielactwo, test pokaże, że nie ma melanocyty produkujące pigment w obszarze biopsji. Lekarz może zalecić wykonanie badania krwi w celu wykluczenia innych chorób i sprawdzić na niedobór witaminy B12. Niektórzy pacjenci z bielactwo również anemia złośliwa, stan, w którym nie jest wystarczająco B12 jest absorbowana. Można również trzeba egzamin oczu, jeśli lekarz uzna, możesz mieć zapalenie błony naczyniowej oka, zapalenie oczu, który może wystąpić u osób, które mają bielactwo.

Leczenie

Lekarz może zalecić miejscowe kortykosteroidy wrócić pigment na małe odcinki yourskin. Inne leczenie, zwany psoralen i ultrafioletu leczenie (PUVA) wykorzystuje również kombinację promieniowania ultrafioletowego i specjalnego chemiczną, która czyni skórę wrażliwą na działanie światła, aby spowodować repigmentation na małych obszarach. Według Narodowego Instytutu zapalenia stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skóry, przechodzi wyniki PUVA w 50 procent do 70 procent szans na odzyskanie przebarwienia na twarzy, tułowia, ramion i górnej części nóg. Leczenie trwa zwykle co najmniej jeden rok. Wąskie pasmo UVB wykorzystuje również specjalną światło do powrotu pigmentację, ale jest stosowany rzadziej niż PUVA. W niewielkiej liczbie osób, przeszczep skóry z jednego obszaru do drugiego ciała może poprawić wygląd, chociaż szczepienie nie jest wspólne dla bielactwo.

Odżywianie i Bielactwo

Odżywianie i Bielactwo


Bielactwo słowo pochodzi od łacińskiego "Witeliusza cielca", co oznacza, w odniesieniu do miejsc cielęcia. Bielactwo jest chorobą skóry, która występuje, gdy osoba traci komórki wytwarzające pigment. Efektem jest białe plamy na skórze. Bielactwo może wystąpić u osób w każdym kolorze skóry, a często pojawia się najczęściej na twarzy, ramionach i nogach. Niektórzy twierdzą, że niektóre diety i terapie żywieniowe mogą zatrzymać lub odwrócić bielactwo.

Jedzenie i napoje

Dwie szkoły istnieją w odniesieniu do "bielactwo diety." Niektórzy utrzymują, że ponieważ skóra jest żywą częścią ciała, choroby, które wpływają na to może i będzie reagować na spożywanie pewnych pokarmów i unikanie innych. Inna teoria mówi, że podczas gdy trzymanie się zdrowej diety może zrobić nic, by naprawienie szkód spowodowanych bielactwem, jest nadal zalecane. Wynika to z faktu, że jedzenie dieta bogata w żywieniu uczyni ciało zdrowsze ogólnie pomaga to szybciej reagować na wszelkie aktualne lub leczniczych zabiegów bielactwem. W obu przypadkach produktów, które powinny jeść osoby cierpiące na bielactwo to zdrowe podstawy, jak warzywa, owoce, białka roślinne i oleje, produkty pełnoziarniste, orzechy i dużą ilością wody.

Co należy unikać

Podczas gdy lekarze zrozumieć proces w organizmie, który powoduje plamy bielactwa - utrata komórek barwnikowych produkujących przyczyną tej utraty komórek w niektórych ludzi, a nie innych wciąż jest tajemnicą. Samo to wystarczy motywacja dla niektórych osób cierpiących na bielactwo wziąć "lepiej dmuchać na zimne" podejście do żywienia. Pokarmy, których należy unikać, to wszystkie mięsa, zwłaszcza czerwonego mięsa, a wszystko mlecznych. Teoria dla uniknięcia nich to, że powodują zmiany w krwi, przepływ krwi w organizmie, co wpływa na przepływ wpływ kolor skóry i pigmentacji.

Witaminy

Według Centrum Badań Żywienia, bielactwo pojawia się w około 2 procent osób, z czego połowa z tych przypadków zachorowania przed ukończeniem 20. Niektórzy dietetycy uważają, że schemat witamin, w towarzystwie zdrowej diety, może pomóc w leczeniu bielactwa i powinien być uruchomiony tak szybko, jak to możliwe, w przypadku pojawienia się objawów. Lekarze, którzy leczą osoby cierpiące na bielactwo obserwuje się brak witaminy C, B12 i kwas foliowy w swoim pacjentom, według badania pt bielactwo: Nutritional Therapy dr Leopoldo Montes. Badania takie jak to doprowadziły dietetyków polecić te suplementy witaminowe dla osób z bielactwem.

Zioła

Ludzie, którzy cierpią na bielactwo starali zabiegi ziołowe na wiele lat. Podobnie jak w przypadku zdrowej diety, zioła nie mogą bezpośrednio wpływać na plastry lub ich przyczyny, ale mogą przyczynić się do zwiększenia własnego układu odpornościowego. To może być użyteczne w zwalczaniu każdą przewlekłą chorobę. Ziołowe takie jak Ginkgo biloba zostały wykorzystane do różnych poziomów sukcesu. Uważa się jednak, że Ginkgo biloba wspomaga układ krążenia organizmu. To może być powodem, że pomaga powstrzymać postęp bielactwa.

Jaki jest Bielactwo Choroba?

Bielactwo jest chorobą skóry, która powoduje, że obszary na korpusie, aby całkowicie tracą swój pigment. To często pojawiają się jako białe plamy na ciele. Komórki odpowiedzialne za pigmentu zwane melanocyty i komórki to te, które są zniszczone przez tych którzy tej choroby. W niektórych przypadkach, tkanki uszkodzenie błony może być ograniczona. Nie wiele wiadomo na temat bielactwa, ale są dostępne metody leczenia, aby pomóc utrzymać objawy tego zaburzenia w zatoce.

Przyczyny bielactwa

Niestety, przyczyny bielactwa nie są bardzo znane. Wiemy, że nie ma aktualnych badań odbywa się, czy jest to choroba autoimmunologiczna, ponieważ jest zniszczenie komórek skóry melanocytów, które tworzy białe plamy. Genetics może mieć również rolę. Inne potencjalne przyczyny to emocjonalne i oparzenia słoneczne.

Diagnozowanie Vitiligo

Jeśli podejrzewasz, że masz bielactwo, lekarz przeprowadzi serię testów i zadać kilka pytań, aby diagnozy. Po pierwsze, może on zrobić biopsję danego obszaru do badania pod mikroskopem. Wtedy mógłby zapytać, czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny ma chorobę autoimmunologiczną, jeśli jesteś w dużo stresu, oparzenia słoneczne łatwo, nie miałem problemu skóry niedawno, i tak dalej. Po dokonaniu oceny wyników badań, diagnoza zostanie wykonany.

Objawy bielactwa

Najbardziej oczywistym objawem bielactwa jest pojawienie się białych plam na skórze. Można zauważyć, te plamy pojawiają się na obszarach, które są narażone na słońce częściej, podobnie jak rąk, nóg, rąk, stóp i twarzy. Jednak mogą one również pojawić się pod pachami, w nozdrza, w pobliżu narządów płciowych i jamy ustnej lub warg.

Zabiegi na bielactwo

Istnieje kilka metod leczenia dostępnych dla osób z bielactwem, choć nie ma lekarstwa. Najczęstszym rozwiązaniem jest stosowanie kremów leczenie do dotkniętych obszarów. Te kremy mogą zawierać steroidy, aby pomóc przywrócić pigment. Sterydy doustne mogą być również przewidziane. Ultrafioletowego światła może być stosowana do leczenia skóry. W niektórych przypadkach, przeszczepy skóry mogą być wykorzystane do pokrycia się obszary, które straciły pigment. Kosmetyki lub barwniki są czasami stosowane w celu czasowego zmiany koloru skóry. W ciężkich przypadkach pigment można usunąć z reszty skóry, aby uzyskać bardziej równomierny wygląd.

Czynników ryzyka rozwoju Vitiligo

Bielactwo jest uważane za rzadkie zaburzenie, ponieważ wpływa od 1 mln do 2 mln ludzi w USA może pojawić się w obu mężczyzn i kobiet wszystkich ras. Jedynymi czynnikami ryzyka mają prawdziwy członek rodziny, który został zdiagnozowany z chorobą lub cierpi na chorobę autoimmunologiczną.

Bielactwo Cure

Bielactwo Cure


Bielactwo jest odbarwienia (wybielanie), zaburzenia spowodowane utratą melanocyty (komórki zawierające pigment) w skórze. Odbarwienia mogą wystąpić w zlokalizowanych obszarów lub po jednej stronie ciała i te łaty zwykle nie dalej rozprzestrzeniać. Jednak, jeśli masz symetryczne plamy na obu stronach, to zazwyczaj nadal rozprzestrzeniać. Może być także odbarwienie błon śluzowych wewnątrz jamy ustnej i nosa, a na włosach w dotkniętych obszarach.

Leki i zabiegi ultrafioletowe

Sterydy miejscowe (kortyzon) oraz miejscowe immunomodulatory (takrolimus, pimekrolimus) może naprawić obszar odbarwień czy zaczął się wcześnie, według MedicineNet. Miejscowe psoralen oraz ultrafioletowe (PUVA) obejmuje powlekanie skórę psoralenem zwiększyć czułość i leczeniu ultrafioletem A. To może być skuteczne, jeśli masz plamy na mniej niż jedną piątą swojego ciała. Jeżeli plamy są bardziej rozległe, mogą wziąć psoralen przez usta przed zabiegiem ultrafioletowego. Z zabiegów ultrafioletowe, skóra zmienia kolor na czerwony, a następnie znika w bardziej normalnej skóry. Wąskopasmowych światło ultrafioletowe jest używane bez psoralenem i może traktować małe obszary z dobrymi wynikami.

Jeśli zmiany są rozległe i nie reagują na leczenie, można rozważyć odbarwienie swojej pozostałej skóry zastosowania środków wybielających, takich jak eter Monobenzon czy hydrochinonu.

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegi chirurgiczne na bielactwo to przeszczepy skóry, w którym twoje chirurg normalnie pigmentowane przeszczepy skóry z jednego obszaru ciała, aby pokryć obszar odbarwień, ale jest to przydatne tylko do małych powierzchni i może powodować blizny, zgodnie z Mayo Clinic. Blister szczepienie - w którym ssący tworzy małe pęcherze tkanki do przeszczepu - tworzy mniejsze blizny, ale nie zawsze jest skuteczne. Można również zdecydować się na tatuaż na wypełnienie odbarwień z koloru skóry, aby dopasować otoczenie, ale to jest najbardziej skuteczne, jeśli Twoja skóra jest ciemna i na małych obszarach, takich jak o usta.

Nowsza jest eksperymentalne leczenie autologicznego (self) przeszczep melanocytów w którym chirurg usuwa część swoich normalnych melanocytów i wykorzystuje je do wzrostu więcej komórek do przeszczepu do odbarwień obszarach.

Inne opcje

Zmiany w organizmie obrazu może być stresujące i może korzystać z dołączeniem do grupy wsparcia innych osób z bielactwem lub uzyskania porady. Możesz także użyć specjalnego makijażu ukrywającą na obszary odbarwień, a nawet na kolor skóry. Twój stan może pogorszyć lub być bardziej oczywiste z ekspozycji na słońce, więc należy używać filtrów przeciwsłonecznych i unikać ekspozycji na rozszerzoną słońca.

Skąd Bielactwo start?

Jaki jest Bielactwo?

Bielactwo jest chorobą autoimmunologiczną, w której białe plamy lub odbarwienia pojawiają się na skórze. Jest to spowodowane, gdy komórki skóry zwane melanocytów albo są atakowane i niszczone przez choroby lub ewentualnie autodestrukcji. Każdy jest podatny na bielactwo, bez względu na pochodzenie etniczne i płeć, choć stan jest znacznie bardziej widoczne na ludzi o ciemnej skórze. Nie istnieje jedna możliwa przyczyna choroby. Dowolna liczba przyczyn - takie jak predyspozycje genetyczne, które mogą być dziedziczone lub urazów lub zdarzeń związanych ze stresem - może ewentualnie sygnał wystąpienia choroby.

Początek bielactwo

Pierwsze pojawienie się lub wystąpienie bielactwa występuje na dłoniach, stopach i twarzy. Warunkiem jest progresywny, zwykle zaczynając przed strapionych ma 20 lat. Warunkiem jest również prawdopodobne, aby pojawić się w dziedzinach, których dotyczy drobnych urazów i oparzeń słonecznych. Raz stan postępuje, rozciąga się na cały organizm. Pojawia się często na stan obszarów ciała, które są narażone na słońce - jak dłoni, stóp, ramion, twarzy i warg. Inne dotknięte obszary mogą pojawić się na pachy i pachwiny. Może również pojawić się wokół ust, oczu, nosa, pępka, genitaliów i obszarów odbytnicy.

Wygląd wzorów

Bielactwo może pojawić się w trzech różnych wzorach. Jeden wzór, ogniskowej, zlokalizowane jest tylko jednym lub kilku obszarach ciała. Segmentowe wzór, wytwarza się tylko na jednej stronie ciała. Uogólniony wzór jest proporcjonalna na obu stronach korpusu. Uogólniony wzór jest najbardziej powszechne dla tych dotknięty bielactwa nabytego.

Jakie części ciała Czy Bielactwo Affect?

Bielactwo to choroba skóry dotyczy wszystkich ras, że zmiany pigmentu skóry, powodując białe plamy. Melanina sprawia kolorytu skóry, ale gdy korpus zwalnia tworząc barwnik lub pigment komórki umierają, skóra traci kolor. Nie ma lekarstwa na bielactwo, ale są dostępne metody leczenia, z których większość wymaga nadzoru lekarza.

Narażonej skóry

Pierwsze objawy bielactwo wpływają obszary skóry, które się najwięcej ekspozycji, takie jak twarzy, szyi, rąk, ramion i nóg.

Objęte obszary skóry

W czasie, gdy bielactwo rozprzestrzenia, nawet pokryte obszary jak tułowia i tylnej rozwijać białe plamy.

Włosy

To jest mniej powszechne, ale wpływa również na bielactwo włosy, rzęsy, brwi i brodę. Włosy okazuje przedwcześnie szary lub biały.

Wewnątrz Mouth

Choroba wybiela także tkanki wyściełające usta, zwany błon śluzowych. Jest to również niezbyt często objawem.

Oczy

Barwa siatkówki może zmieniać kolor powodu bielactwa. Jest to rzadki objaw.