adcov.com

kolor woskowiny

Co wpływa na kolor woskowiny

Co wpływa na kolor woskowiny


Earwax, znany również jako woskowiny, jest wytwarzana przez gruczoły skóry ucha zewnętrznego. Woskowina chroni ucho przed uszkodzeniem i infekcje i działa jako środek odstraszający wody. To naturalnie waha się w kolorze żółtym i pomarańczowym do brązowego.

Cechy

Kolor woskowiny jest częściowo zależny od jego wieku. Świeże woskowiny jest zazwyczaj miękkie i żółte, i to staje się biały i łuszcząca się z upływem czasu. Starsze woskowina, który gromadzi się w głąb ucha bierze na ciemniejszy brązowawy kolor.

Rozważania

Uszy niektórych ludzi produkują nadmierną ilość wosku, co prowadzi do tworzenia-up. Wosk może znajdować się już w uchu, aż można go bezpiecznie usunąć. Ponieważ woskowiny łapie kurzu i brudu, które mogłyby wejść do ucha, wosk, który nabywa dużo kurzu może być bardziej odbarwione i może pojawić się zupełnie ciemno - ciemny brąz, szary lub czarny - gdy jest bezpiecznie usunąć.

Ostrzeżenie

Większość uszy oczyścić się. Czyszczenie uszu z świec do uszu, gaziki lub nawet palcem może prowadzić do suchych, swędzenie uszu i problemów zdrowotnych, takich jak perforacja błony bębenkowej i zakażenia. Aby bezpiecznie usunąć nagromadzenie utwardzonego wosku, poszukaj krople do uszu w lokalnej aptece. Alternatywnie, włóż dwie do trzech kropli oleju mineralnego do ucha. Olej mięknie wosku, co pozwala na przepływ z kanału łatwiej.

Jak zatrzymać woskowiny nagromadzenie

Jak zatrzymać woskowiny nagromadzenie


Integralną część naturalnego mechanizmu obronnego organizmu, wosk ucha pułapek gruzu i szkodliwych bakterii z wejściem do kanału słuchowego. Woskowiny tworzyć występuje, gdy wosk znany w medycynie jako woskowiny, gromadzi się na tyle, aby uniemożliwić naturalnego usuwanie przez organizm. Nadmierne korzystanie z gaziki i zwiększone wytwarzanie woskowiny może spowodować zator. Powszechnie określa się jako zatrzymania, zablokowania lub uderzeniu woskowiny, objawy to ból ucha, słuchu i zmniejszył uczucie pełności w zakażonym ucha.

Instrukcje

1 Zmiękczyć woskowiny z ucha na licznik spada. Stosuje się zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, zazwyczaj jedną lub dwie krople na uchu kilka razy dziennie. Krople pomóc złagodzić wosku, aby pomóc ciała naturalny olej go, jak wpływ wosk pozostaje twarde i nieruchome.

2 Spuścić ucho z nadtlenkiem wodoru. Przechylić głowę na bok i powoli wlać kilka kropel nadtlenku do chorego ucha. Nadtlenek produkuje ciche trzaski w uchu. Leżał z głową pochyloną, aby uniknąć wycieków, aż trzaski przestaje. Pochyl głowę w przeciwną stronę i spuścić nadtlenek wodoru do tkanek w uchu. Wysysa to niektóre z wosku do tkanki i zmiękcza resztę w uchu dla naturalnego usuwania.

3 Odwiedź lekarza, aby wypłukać z ucha. Lekarz wypełnia dużą strzykawkę z ciepłą wodą, aby strzelać do zainfekowanego ucha. Prędkość, temperatura wody i płynnych siły trudno wosk z ucha. Możesz czuć lekki ból z ciśnieniem.

4 Wykonaj kolor ucha w domu. Zamiast odwiedzić gabinet lekarski, wosk przemyj do uderzenia w domu. Kup strzykawkę, dostępnego w lokalnej aptece lub zdrowia sklepu, i wypełnić ciepłą wodą. Przechyl głowę w stronę chorego ucha i umieścić końcówkę strzykawki w otworze słuchowym. Wycisnąć bulwiasty koniec strzykawki, aby zanurzyć się w wodzie kanału.

5 z nadmiernego zeskrobać wosk w gabinecie lekarskim. Nie należy próbować wykonać to samemu. Korzystanie z zakrzywioną narzędzie znane jako łyżeczką, lekarz może miarka się nadmierne wosk.

Wskazówki

  • Unikaj używania wacików lub inne przedmioty w uchu jak to popchnąć wosk dalej do infekcji ucha kanał powoduje.

Kolor pasków moczu ketozy

Kolor pasków moczu ketozy


Ketonowa występuje, gdy organizm przebiega z węglowodanów na energię. W rezultacie, korpus zaczyna przetwarzać tłuszczy i ciała do przeprowadzenia niezbędnych funkcji; Obecność ketonów w moczu wskazuje zatem na metabolizm tłuszczu. Paski testowe ketonowe ocenić obecność i stężenie ketonów, stosując próbki moczu. Ketoza jest dowodem reakcji chemicznej na klawiaturze badania, które będzie zmieniać kolory na podstawie stężenia ciał ketonowych.

Obecność ketonów

Obecność ketonów w moczu można przypuszczać, przez proste próby moczu. Niektóre Paski testowe dalszą ocenę obecności glukozy, białek i innych substancji w moczu. Jednakże, w badaniach w ketozy, taśmy potrzebny jest tylko do badania na obecność ketonów.

Korzystanie z paska testowego

Paski testowe ketonowe w moczu (odczynniki) lub paski są proste w użyciu. Podkładka testowania, na jednym końcu paska testowego, jest narażona na mocz; może być przepuszczana przez strumień moczu lub zanurzane w próbce moczu. Podkładka testowania zawiera związek chemiczny, który wchodzi w reakcję w obecności ketonów, zmienia kolor w zależności od stężenia.

Odczyty ketonowe

Za najwyższą dokładnością, odczyty ketonowe powinny być prowadzone dokładnie 15 sekund po ekspozycji na mocz. Na butelce testowej będzie mały wybór kolorowych kwadratów przedstawiających (w kolejności rosnącej) jakie kolory pad test Natomiast w przypadku, ketony są obecne.

Odczyty paska testowego

Ketonowe paski testowe mają zwykle pięć kategorii związanych z koncentracją ketonowych we krwi. Ujemne odczytu wskazuje brak ketony są obecne w moczu. Śladowych (5 mg / dl), niewielkie (15 mg / dl), średni (40 mg / dl) i duże (80 do 100 wraz mg / dl) są cztery pozytywne zakresy, oznaczone blado różowy (śladowego) przez głębokie bordo (duży) kolor na podkładce próbnej.

Dokładność

Podkładka badania nie muszą odzwierciedlać dokładnie stężenie ketonów w moczu. Różne warunki - takie jak odwodnienie lub zmian diety - mogą zmieniać wyniki testu odczynnikiem moczu. Podczas ketonowa jest ogólnie bezpieczna dla zdrowego osobnika, może wystąpić kwasica, jeśli ketony zbudować system cukrzyka w.

Taboret Kolor i diagnostyki medycznej

Diagnoza medyczna może być określona poprzez kolor stolca. Stolec jest zazwyczaj brązowy, ale kolory wypróżnienia mogą się różnić. Jednak tylko dlatego, że czyjeś stołek brązowy kolor nie jest, nie oznacza, że ​​nie jest zdrowy.

Kolory ruchu jelit

Wypróżnienia może być czerwony, czarny, żółty, zielony i białawy / jasne. Czarny, czerwony i żółty są mniej zdrowe kolory kału.

Stołek Kolor czerwony

Odcień czerwonego stolcu określa diagnozy. Jasnoczerwony jest wskaźnikiem krwawymi; Prostym typem krwawienie z odbytu. Ciemniejszy czerwony poważniejsze diagnoza medyczna może być. Ciemny czerwony stolec może wskazywać żołądka lub raka jelita grubego.

Ruchy jelit czarny

Taboret, który pojawia się czarny jest bardzo krwawe stolce. Czarny stolec będzie prawdopodobnie prowadzić do diagnostyki medycznej z wrzodu krwawienia.

Zmiany żółty jelit

Żółte wypróżnienia mogą wskazywać celiakia, dziedziczną nietolerancją żywności z glutenu. Gluten jest białkiem występującym w ziarnach, takich jak pszenica, jęczmień i żyto, które są stosowane w ciast, pieczywa i babeczki. Żółty, oleiste wypróżnienia wskazują ciało nie jest właściwie trawienie tłuszczów.

Kolory w stosunku do Sejmu

Zielonym i żółtym kału kolor może być połączone z dietą. Żółty kolor stolca wskazuje zbyt dużo tłuszczu w diecie. Zielone wypróżnienia mogą być spowodowane przez jedzenie zielone żywności, takich jak szpinak i sałata lub żywności z zielonymi barwnikami jak Popsicles. Dodatkowo, zielone wypróżnienia może być spowodowane podróży przez przewód pokarmowy zbyt szybko.

Leki

Kolor stolca może wpływać jakiegokolwiek leku osoba jest z natury. Leki mogą zmniejszyć ilość żółci (płyn, który trawi tłuszcze) w odpadach. W rezultacie, podstawa może okazać się białawy kolor.

Woskowiny narastanie dzieci

Woskowiny narastanie dzieci


Czy Twoje dziecko wydaje się być ignorowanie Cię podczas rozmowy? Jest on z prośbą do powtarzania rzeczy, które mówią do niego? Czy on narzeka na ból ucha lub pocieranie ucha dużo? Wizyta lekarza może powiedzieć, czy te problemy są spowodowane przez ucho wosku narastania.

Przyczyny

Woskowina nagromadzenie u dzieci może się zdarzyć z powodu nadmiernej produkcji woskowiny lub z powodu pozycji umieszczonych w uszach, zagęszczania woskowiny.

Efekty

Niektóre dzieci mogą skarżyć się na ból ucha lub dzwonienie w uszach, czy mają woskowiny narastaniu. Można również zauważyć pewną utratę słuchu u dziecka.

Nieporozumień

Nie ma potrzeby, aby oczyścić normalne woskowiny z ucha dziecka. Woskowiny pomaga zapobiegać infekcjom poprzez wychwytywanie kurzu i zanieczyszczeń, które dostaje się do kanału słuchowego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jeśli Twoje dziecko jest podatne na woskowiny budować, można zapobiec lub opóźnić je, uniemożliwiając lub zniechęcając go od wprowadzenia palców lub innych przedmiotów do jego ucha. Możesz również skorzystać z zestawu do czyszczenia domu lub udać się do lekarza, aby usunąć wosk ucha nadmiernego gromadzenia się.

Ostrzeżenie

Świecowanie ucha, proces wkładania rurki w uchu i zapalając drugi koniec, może spowodować poważne uszkodzenie ucha wewnętrznego. Podobnie, za pomocą wacików do czyszczenia ucha wewnętrznego może kompaktowy woskowiny i dodać do problemu nadmiernego woskowiny narastania.

Wpływ kolorów na emocje człowieka

Wpływ kolorów na emocje człowieka


Ludzie już dawno zauważyli, że różne kolory mają ogromny wpływ nad naszymi emocjami. Czasem efekt jest naprawdę kolor ma fizjologiczne, a innym razem jest to psychologiczny, oparty na współpracy z obiektami w naturze lub z najstarszych i szeroko rozumianych symboli. Czasami stowarzyszenia kolor może różnić się od kraju do kraju, ale na ogół są one zaskakująco uniwersalny.

Kolorów, które spokój

Zielony jest znany jako uspokajającego koloru. Tak łatwy w oczy, że może faktycznie poprawić widzenie, zielony jest związane z naturą, młodzieży i bezpieczeństwa. Szpitale często malują ściany zielone, aby pomóc uspokoić swoich pacjentów. Jego siostra, niebieski, będzie powolny metabolizm, jeśli spojrzeć na to wystarczająco długo. Jest ona związana z naturą z nieba i wody oraz z pomysłów chłodu, spokoju i intelektu. Innym uspokajający kolor to różowy, kolor romans, który może oznaczać przyjaźń, łagodność, wrażliwość i bierność.

Kolory, które stymulują

Nie kolor jest bardziej stymulująca niż śmiałym czerwonym kolorze. Czerwony sprawia, że ​​wzrost tętna i ciśnienia krwi. Bardzo symboliczny kolor, to wiąże się z krwi, ogień, niebezpieczeństwo, pasji, odwagi i gniewu na raz. Zwiększa on również apetyt. Żółty, z drugiej strony, wzbudza radość i czujność. Znany jest sposób stymulowania aktywności psychiczne, ale przy nadużywanym może się drażniące. Łącząc zalety obu kolorach, pomarańczowy zwiększa dopływ tlenu do mózgu i może sprzyjać twórczości. Jest to związane z słońca, zdrowia i energii.

Black and White

Słyną symboliki dobra i zła, te przeciwstawne odcienie są najbardziej neutralne z wszystkich kolorów w ich zdolność do łączenia i ruszył żadnego innego koloru. Czarny to kolor elegancji, tajemnicy i śmierci. To może znaczyć smutek, prestiż lub siły. Jego przeciwieństwem, biały, oznacza czystość i prostota, niewinność. Niektórzy ludzie nie lubią biały, skojarzenie go z lekarzami i sterylności. Inne podłączyć go do idei dobra --- aniołów, na przykład, noszą białe --- i wiarę.

Inne kolory

Pojawiają się rzadko w przyrodzie, fioletowy dawna uważane kolor tajemnicy i królewskiej. To ma zarówno zalety chłodzenia, takie jak niebieski, i stymulowanie cech, jak czerwona. Fioletowy jest ulubieńcem dzieci i choć teraz związane z kobiecością, ale tradycyjnie związane jest z bogactwa, mocy, mądrości i magii. Brązowy to kolor ziemi; ulubiony kolor mężczyzn, to na ogół kojarzy stabilność i wytrzymałość, ale także od czasu do czasu smutek.

Jak leczyć opryszczki z woskowiny

Jak leczyć opryszczki z woskowiny


Opryszczka to bolesne i nieestetyczne. Biorąc leki na receptę do zapobiegania lub leczenia opryszczki może prowadzić do skutków ubocznych. Istnieje kilka naturalnych lekarstw na opryszczkę, z których jeden jest tanie, za darmo, i zazwyczaj dostępne w obfitości: woskowiny. Wiem, że pomysł leczenia opryszczki z woskowiny wydaje trochę brutto, ale jeśli kiedykolwiek były nękane przez opryszczkę, byłbyś w stanie zrobić niemal wszystko, by się ich pozbyć.

Instrukcje

1 skuteczność leczenia opryszczki wszystko zależy od jednej rzeczy, wczesnego wykrywania. Zazwyczaj można powiedzieć, gdy opryszczka nadchodzi, bo na tym terenie będzie palić i swędzieć kilka godzin do pełnego dnia przed wybuchem. To swędzenie, czas nagrywania jest najlepszy czas do leczenia opryszczki, zanim się one pojawią.

2 Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy pozostawić woskowina na opryszczkę na noc. Jeśli czujesz ból przychodzi na zimno w ciągu dnia, jednak wtedy opuścić woskowina na opryszczki tak długo, jak to możliwe.

3 Leczenie opryszczki z woskowiny jest niezwykle proste. Trzeba wydobywać własne uszy dla woskowiny. Nie trzeba będzie mnóstwo, więc nie trzeba go crazy.

4 Zastosuj woskowina bezpośrednio opryszczkę. Pocierać woskowina w jak najwięcej jak można. Jeśli opryszczka już złamane powierzchnię, wtedy trzeba być ostrożnym podczas pocierania. Opryszczka może być bardzo bolesne i przetargu w dotyku.

5 Pozostawić woskowiny na co najmniej kilku godzin. Woskowina może wyleczyć opryszczkę, lub może po prostu zmniejszyć jego rozmiar i czas to jest widoczne. Istnieje wiele innych opryszczki dostępne środki zaradcze, ale jest to zdecydowanie najtańszy i najbardziej naturalne.

Jak Prześlij zdjęcie do Wybierz kolor włosów

Jak Prześlij zdjęcie do Wybierz kolor włosów


Jeśli szukasz nowego koloru włosów, ale nie jesteś pewien, jak wybrać jeden, to może warto wybrać obrazek, aby zobaczyć ekspertów fryzjerskich, które mogą Ci pomóc. Ważne jest, aby wybrać najlepszy obraz, który pozwoli stylista do dokonania wyboru koloru włosów do własnego koloru skóry i kości struktury. Po wybraniu obrazu, można go przesłać albo cyfrowo lub bezpośrednio do fryzjera.

Instrukcje

1 Wybierz niedawny obraz. Zdjęcie, które zostało zrobione całkiem niedawno pomoże stylista włosów pasuje Państwu doskonały kolor włosów, w przeciwieństwie do obrazu, który może być kilka lat.

2 Upewnij się, że obraz pokazuje swoją twarz od przodu. Zdjęcia profilowe i zdjęcia, które pokazują tylko część twarzy może być mylące, ponieważ nie pokazują się wszystkie cechy twarzy. Zdjęcie przedstawiające całą twarz będzie najlepszy w wyborze najlepszego koloru włosów dla Ciebie.

3 Wybierz zdjęcie, które jest zbliżenie twarzy, a także ujawnia swój odcień skóry i kolor oczu. Będzie to pomoc w wyborze koloru włosów dla Ciebie, dopasowując go do swoich oczu i skóry kolorach.

4 Prześlij zdjęcie na stronie internetowej fryzur. Istnieje wiele stron internetowych, które pozwalają na przesyłanie cyfrowego lub zeskanowany obraz siebie, a następnie eksperci znaleźć idealny kolor włosów dla Ciebie. Spójrz w sekcji zasobów poniżej kilka świetnych stron internetowych do stylizacji włosów.

5 Podać zdjęcia do fryzjera. Po wybraniu dobry obraz siebie, można go zabrać na swój fryzjerskiego następnym razem decydują się na zmianę koloru lub nowym kolorem.

Wskazówki

  • Wybierz wysokiej jakości zdjęcie, które nie jest rozmyte lub out-of-focus. Wybierz zdjęcie w kolorze, a nie w czerni i bieli.

Jak kupić Obiektywy Kolor Kontakt

Jak kupić Obiektywy Kolor Kontakt


Kolor soczewki kontaktowe są o krok dalej niż makijażu. Robią oświadczenie, że jest subtelna, ale taki, który może zmienić wygląd osoby zauważalnie. Kontakty można nosić kolor większości osób zdrowych oczu, czy mają jakieś problemy ze wzrokiem.

Instrukcje

1 Znajdź optyka, że można zaufać. Uzyskać pełne badanie wzroku, aby upewnić się, że nie masz problemów, które uczynią noszących soczewki kontaktowe kolor trudne. Lub, jeśli nie mają problemów ze wzrokiem, jest wciąż możliwe, aby poprosić o receptę na kolorowych soczewek.

2 Get przystosowany do kontaktów. Niech pracownicy okulisty za przetestować oczy z ich maszyn klejących, aby uzyskać idealne dopasowanie.

3 Zapytaj swojego optyka o receptę dla kontaktów, jeśli masz jakiekolwiek problemy ze wzrokiem. Dostać receptę, który zawiera dokładne pomiary oczu, nawet jeśli nie ma problemu wizji.

4 Zakup kolor soczewki chcesz albo biura okulista lub online. W przypadku zakupu w Internecie, będziesz potrzebował recepty od okulisty. Spójrz na kartach kolorów dla każdej marki soczewek kontaktowych, aby wybrać odpowiedni kolor.

5 Spróbuj na stykach, jeśli zakup ich z gabinetu okulisty za. Czasami lekarz będzie miał próbki kolorowych kontaktów można przymierzyć. Upewnij się, że styki czuć przed zakupem więcej, i że kolor wygląda tak, jak chcesz.

6 Zadbaj o swoje kontakty z zalecanych rozwiązań kontaktowych producenta.

Wskazówki

  • Jeśli już nosić kontakty i chcesz spróbować kolorowe soczewki, skontaktuj się optyka i zapytać, czy byliby w porządku, aby nosić. Można zamówić je od niego, czy można dostać receptę aktualnego polu soczewki kontaktowe i zamówić je online.
  • Rozejrzeć, aby uzyskać najlepszą cenę. Ceny różnią się znacznie od kontaktu biur i sklepów internetowych.
  • To nie jest dobry pomysł, aby kupić kontakty z witryny, która twierdzi, ich kontakty pasuje nikomu. Kontakt mieć rozmiary; jak odzieżowe mają rozmiary i jest bardzo ważne, aby mieć odpowiednie rozmiary.
  • Nie nosić kogokolwiek innego kolorowego soczewki kontaktowe je wypróbować. Styki mogą przenosić chorób oczu i pożyczone obiektywy najprawdopodobniej nie być odpowiedniej wielkości i recepty.
  • Nigdy nie zastąpi czystej wody do roztworu kontaktowego. Tylko poprawne rozwiązanie kontakt powinien być stosowany.

Jak Założyć kolorów Kontakt

Tak, kupiłeś nowy zestaw styków koloru, ale nie wiesz jak wstawić soczewki. Po raz pierwszy osób noszących szkła kontaktowe często trudny czas. Dotykając gałki ocznej nie jest normalne. Jednakże, nie jest bolesne, a większość ludzi może umieszczać soczewkę w ciągu kilku sekund.

Instrukcje

1 Przed przystąpieniem do wprowadzenia w kolorze styku obiektywu, należy umyć ręce. Twoje oczy są wrażliwe, a jeśli masz coś na rękach, takich jak perfumy, balsam lub produktów do pielęgnacji włosów, oczy mogą spalić. Woda nie wystarczy. Umyć ręce wodą z mydłem przez co najmniej 10 sekund i dokładnie wysuszyć.

2 Usuń kolorów kontakty z opakowania lub wypadku. Musisz powoli otworzyć opakowanie lub sprawy. Otwarcie opakowania lub przypadek zbyt szybko może spowodować soczewka wypaść.

3 Uchwyt obiektywu opieki. Kontakty kolorów są delikatne. Po otwarciu opakowania soczewek lub sprawy, wyjąć soczewki po jednym na raz. Zbadaj obiektywu. Upewnij się, że obiektyw nie jest w środku-z. Nieprawidłowo wkładając soczewki może powodować ból i dyskomfort. Ponadto sprawdzić obiektyw dla łez lub szarpie.

4 Zakładanie soczewek kontaktowych kolor jest prosta. Że obiektyw po prawej lub lewej stronie palca. Drugą ręką, palcem wskazującym i kciukiem, aby trzymać oko otwarte.

5 Włóż pierwszy soczewek kontaktowych kolor. Jeśli wstawienie soczewki kontaktowe po raz pierwszy, będziesz prawdopodobnie miga kilka razy, a może to potrwać kilka minut, aby umieścić na obiektywie. Starać się mieć oczy otwarte szeroko. Patrząc w lustro, delikatnie położyć soczewki koloru na swojej gałki ocznej.

6 Sprawdź, czy komfort. Po włożeniu pierwszej soczewki, miga kilka razy, aby zapewnić komfort i dobre dopasowanie. Nie powinien czuć się obiektyw. Jeśli jesteś zadowolony, włóż drugą soczewkę.

O kolorów Kontakt astygmatyzm

Astygmatyzm oka zachodzi, gdy istnieje krzywiznę soczewki i rogówki oka. Tych z astygmatyzmem mogą mieć problemy z widzeniem drobnych szczegółów. Astygmatyzm można klasyfikować jako nieregularne, co wynika z blizny rogówki lub regularny, czyli gdy nie ma krzywiznę. Krzywizna jest korygowane soczewki torycznej, która ma kształt piłki nożnej.

Opcja kolorze Kontakt

W jednym czasie, tych z astygmatyzmem nie mają możliwość kolorowym kontaktu. Te dni, istnieje wiele różnych marek na rynku, które mogą zwiększyć lub zmienić kolor swoich oczu.

Miękkie kolorowe soczewki

Zwykle soczewki dla astygmatyzmu są miękkie lub sztywne (gaz przepuszczalna). Kolorowe toryczne są jednak z miękkiej.

Soczewki kontaktowe na zamówienie

Jednym z głównych marek na rynku astygmatyzm z kolorem jest Freshlooks Colorblend. Można uzyskać na zamówienie wykonane kolorowe soczewki kontaktowe, które wymagają wymiany, a więc roczne wydają się być bardziej kosztowne.

Soczewki toryczne koszt

Toryczne soczewki mają tendencję do uruchomienia więcej cenowo niż zwykłe soczewki ze względu na koszty produkcji do ich produkcji (ze względu na nieregularny kształt). Kolorowe soczewki toryczne kosztować od 25 do 30 procent więcej niż obiektywy bez koloru.

Wymiana

Na wykonanych kolorowych soczewek torycznych receptę, tradycyjny czas wymiany 1 rok. Freshlook ColorBlends wymaga miesięcznej wymiany. W każdym przypadku, barwione soczewki nie może być noszony przez ponad okres 8 do 10 godzin.

Przyczyny kolorów Zmiany w skrócie

Przyczyny kolorów Zmiany w skrócie


Mimo, że niektórzy ludzie rodzą się z wadami wzroku lub ogólnym kolor ślepota barw, inni nabywają tę nieuleczalną wadę wzroku w trakcie ich eksploatacji. Istnieją cztery podstawowe przyczyny zmian postrzeganie kolorów.

Statystyki

Zgodnie z Mayo Clinic, jednym z 12 mężczyźni z Europy Północnej pochodzenia rodzi się z pewnym niedoborem czerwono-zielony kolor. Mniej niż 1 procent kobiet pochodzi od tego samego regionu cierpią na tym samym niedobór. Dla innych populacji, liczba ta jest jeszcze niższa. Niebiesko-żółty kolor występuje niedobór genetycznie w mniej niż jeden na 10.000 osób na całym świecie, i całkowity brak widzenia kolorów jest przekazywana genetycznie do mniej niż jednego na 30.000 ludzi na całym świecie. Liczby te stanowią około 5 procent do 8 procent mężczyzn i 0,5 procent kobiet, które urodziły colorblind do pewnego stopnia.

Przyczyny

Kolor zmienia percepcję i degradacja może wystąpić naturalnie wraz z wiekiem. Starcze zwyrodnienie plamki żółtej powoduje problemy ze wzrokiem, w tym deficytu widzenia barw. Choroby, w tym choroby Alzheimera, cukrzyca, przewlekła białaczka, alkoholizmu i może powodować wady widzenia barw. Leki są również odpowiedzialne za niektóre przypadki zmian postrzeganie kolorów. Leki takie jak antybiotyki, leki na nadciśnienie i barbituranów, mogą powodować zmiany w postrzeganiu koloru. Toksyczne związki chemiczne, takie jak tlenek węgla, nawozów, styrenu i dwusiarczku węgla, mogą powodować pewne zmiany postrzegania kolorów, a często zmiany mogą być zbyt subtelne do zawiadomienia. Rzadziej wspomniano, uraz oka jest również przyczyną deficytów widzenia barw. Kresek i przypadkowy uraz oka może uszkodzić siatkówkę lub części mózgu i prowadzić do ślepoty barw.

Objawy

Nabyte zmiany percepcji kolorów mogą być łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Czasami zmiany są subtelne, a zmiany te mogą być widoczne dopiero po zachodzi nieporozumienie. Na przykład, poszkodowany może mieć problem identyfikujące zmiany w kolorach sygnalizacji świetlnej. Ludzie, którzy pracują na całym chemicznych, które mogą powodować utratę wzroku kolor powinien mieć ich wizja sprawdzane okresowo, tak, że wszelkie zmiany mogą być wykryte i odpowiedniej opieki przepisane.

Leczenie

Nie ma leczenia, aby zapobiec dziedziczone kolorów deficytu wzroku. W przypadku nabytych wad widzenia barw, niektóre mogą być kolor odzyskał wzrok, gdy zaburzenia, które jest leczone. Istnieją również wyspecjalizowane kolorowe soczewki okularowe, soczewki kontaktowe, które mogą zwiększać percepcję noszącego kontrastów - jednak nie będą one zwiększać zdolność widzenia kolorów.

Rozważania

Osób dotkniętych zmianami postrzegania kolorów zostały potwierdzone przez twórców komputerowych. Deweloperzy GNOME stworzyli aplet, który pozwala użytkownikom modyfikować wygląd ich kolory stacjonarnych i tematów do dostosowania zdolności wizualne. Dodatkowo, projektanci stron internetowych, dostęp do Vischeck, strony internetowej, która prowadzi dwa algorytmy. Jeden algorytm, Vischeck, pozwala użytkownikom zobaczyć, jak wyglądają zdjęcia i strony internetowe dla widzów, którzy nie odróżniają kolorów. Inny algorytm, Daltonize, pozwala użytkownikom zmieniać cyfrowo obrazów tak, że są one bardziej dostępne dla ludzi, którzy mają pewien stopień złej ostrości widzenia barw.

Kolor Vision Testing Made Easy

Daltonizm jest bardziej formalnie dalej niedoboru widzenie kolorów. Jest to stan, zwykle dziedziczone, który uniemożliwia poprawne odróżnienie osoby określone kolory. Zdecydowana większość osób cierpiących na ślepotę barw --- jakiś 99 procent --- nie są w stanie odróżnić czerwonego od zielonego i na odwrót.

Test

Najprostsze testy do oceny koloru ślepota użyć serię zdjęć, które zostały zaprojektowane z kolorowymi przekładkami. Pacjent patrzy na obraz, który ma szereg kół, kolorowe z poszczególnych tonów. Tło może być seria lekkich i ciemne zielenie. Obiekt, który człowiek nie powinien widzieć ślepota barw może być zabarwione brązy i opalenizny z innego obiektu w żółci. Rozróżniają użytkownik nie będzie w stanie wykryć brązowy obiektu, ale powinno być widoczne na żółto. Ktoś z normalnego widzenia powinien być w stanie zobaczyć oba.

Przeprowadzenie testu

Administrator Test przeprowadza się test, który składa się z szeregu tych wzorów obrazu za pomocą kropek. Zostaniesz poproszony, aby zidentyfikować, jeśli możesz, symbole na zdjęciach. W innej części testu, pojawi się pytanie, do pokrycia jednego oka podczas egzaminatorem posiada płytkę testową z przodu twarzy. On lub ona rozpocząć w 14 cali i wyciągnij płytkę testową z powrotem podczas prób identyfikacji symbolu zasięgu. Test widzenie kolorów jest podobny do normalnego badania wzroku --- tylko główną zmianą jest to, że jesteś proszony do identyfikacji obiektów wyróżnionych przez kolor, w przeciwieństwie do kształtu.

Przygotowanie do testu

Wiedząc, czego się spodziewać, może pomóc Ci czuć się bardziej zrelaksowany podczas testu. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, które mogą być niespokojny lub czują presję, aby wykonać "poprawnie". Porozmawiaj z lekarzem i testowego administratora przed datą testu i opisz dokładnie, co się stanie. Jeśli nosisz okulary, dostosowania ich do badania i korzystania z nich, podczas gdy do egzaminu. "Color Vision Testing" jest strona internetowa, która może pomóc Ci przygotować się do rodzajów zdjęć, które będą częścią testu (patrz "Referencje"). Małe dzieci mogą mieć inny rodzaj testu, takie jak wybranie czerwony kapsel z grupy non-czerwone kapsle. Można "praktyka" to w domu, aby pomóc dziecku czuć się bardziej komfortowo, biorąc badania.

Jak zdać test Kolor ślepota

Jak zdać test Kolor ślepota


Kolor ślepota odnosi się do stanu, w którym nie można zobaczyć, czy mają problemy z widzeniem, poszczególne kolory. Medycznego może wykryć stan za pomocą testu ślepoty barw. Test składa się z szeregu okręgów zawierających kolorowe kropki w układzie diagnostycznym. Kolory kropek w postaci okręgu cyfry, litery lub kształty. Obraz powstał w kręgu wydaje jeden sposób dla tych, którzy nie odróżniają kolorów, a inaczej do tych, którzy są daltonistami. Jeśli jesteś ślepa na kolory, widać tylko ograniczone kształty i kolory. Jednakże, jeśli nie odróżniają kolorów, możesz nadal mieć trudności z identyfikacją kształty i wzory, pod pewnymi warunkami. Jeżeli nie jesteś daltonistą można przejść test poprzez zapewnienie, aby podjąć próbę w warunkach optymalnych.

Instrukcje

1 Zobacz wzór testu diagnostycznego na drukowanych kart, a nie na ekranie komputera. Różne ekrany komputerowe pokazują kolory z różnych poziomów intensywności i dokładności.

2 Widok z optymalnej odległości. Badanie wymaga, aby znaleźć wzorce w zakresie punktów i jest zbyt blisko lub zbyt daleko zmniejsza postrzeganą jasność kropki. Optymalna odległość wynosi 2 pół metra od karty.

3 Zobacz w optymalnym oświetleniu. Standardowe oświetlenie fluorescencyjne lub światło dzienne jest optymalny. Zmieniony kolor światła, takich jak światło sączy się przez kolorowe pokrywy lampy, może upośledzać zdolność do odróżniania kolorów kropek.

4 Widok z optymalnym kątem. Oczy powinny znajdować się na wysokości środka koła kropki i koła powinny być bezpośrednio przed tobą.

5 Sprawdź, każdy okrąg ostrożnie. Numery lub litery osadzone w kręgu kropek może nie być oczywiste na pierwszy rzut oka. Czas nie jest czynnikiem mierzona za pomocą testu, więc nie spiesz się.

Jak zmienić kolor oczu Z Biokinesis

Biokinesis jest wykorzystanie energii kinetycznej do kontrolowania lub zmienić geny i struktur wewnątrz ciała. Zmiana koloru oczu z biokinesis polega manipulowanie ciała z umysłem. Uważa się za niebezpieczne praktyki, jeśli nie jesteś ostrożny lub rzucić pomiędzy rozpoczęciem procedury i jej ukończeniu. To wymaga czasu, praktyki i nauczyć się doceniać siebie.

Instrukcje

1 Połóż się na wygodnej, miękkiej powierzchni, w czasie tuż przed pójściem spać. Zrelaksować i skupić się na spokojnej pustki, która jest obecna za swoimi zamkniętymi oczami.

2 Wizualizuj swoje ciało w stan relaksu. W wizualizacji, oczy powinny być zamknięte. Zobacz, jak twoje ciało otwiera oczy i obserwować kolor oczu zmiany cieniu pragnienie. Głęboko koncentrują się na określonej barwie oczu.

3 Wyobraź organizmowi nowe-kolorowe oczy są wchłaniane przez Ciebie i staje ci. Wyobrazić sobie otwarcie te oczy i patrząc w lustro. W tej refleksji, zobaczyć swój kolor oczu jako nowego, pożądanego jednego.

4 Ponownie wprowadź stan świadomości. Refleksji na temat ćwiczeń, co zrobił i co widziałeś. Skupić się na zmiany, której szukasz.

5 Powtórz ten proces co noc przez okres jednego miesiąca. Każdym razem, gdy patrzysz w lustro, wizualizacji oczy jak nowy kolor oczu. Przekonaj się sam, że twoje oczy są pożądany kolor.

6 Zobacz, jak twoje oczy zaczynają się zmieniać. Z czasem, twój umysł będzie widać zmianę koloru oczu do pożądanego koloru.

Wskazówki

  • Należy być bardzo ostrożnym, gdy robi biokinesis. Niektórzy donoszą przeżywa utratę wzroku, gdy próbuje zmienić swój kolor oczu. Możesz określić ryzyko nie jest warte.

Jakie są przyczyny czerwony kolor zielony Blindness?

Kolor ślepota nie jest niemożność zobaczyć kolory, jak sama nazwa wskazuje, ale zaburzenia widzenia, że ​​wpływa na to jak widać kolory. Według strony internetowej Colblindor, czerwony-zielony colorblindness lub Deuteranopia, jest najbardziej popularny rodzaj daltonizmu, dotykają 6 procent męskiej populacji. Ludzie z Deuteranopia mają trudności z rozróżnieniem czerwieni i zieleni. Istnieją dwie główne przyczyny: genetyczne i zaburzenia stożek lub brak.

Genetyka

Czerwono-zielony kolor ślepota może być zaburzenie wrodzone. Jest to cecha związana z płcią, obecny na chromosomie X recesywny, zazwyczaj przekazywana z matki nośnej do jej syna. Kobiety mają mniej niż 1 procent szans na bycie daltonizm, ponieważ prowadzą one dwa chromosomy X; na kolor ślepota stać oczywistym, zarówno jej chromosomów X musiałaby być ograniczona.

Stawki Genetic Passage

Jeśli oboje rodzice są nienaruszone, to jest niemożliwe, ich potomstwo jest daltonizm. Jeśli oba są dotknięte, ich synowie będą daltonizm; jest to również jedyny scenariusz, w którym córka może mieć wpływ. Jeśli ojciec jest zagrożone, a matka nie jest przewoźnikiem, synowie nie będzie daltonizm, ale córki staną się nosicielami. Jeśli ojciec nie ma wpływu, a matka jest nosicielką, synowie mają 50 procent szans, że jest daltonizm.

Szyszki

Czasami czerwony-zielony ślepota spowodowane nieprawidłowością czopków siatkówki. Szyszki są komórki receptorowe czytać kolory dzięki długości fal światła, co pozwala nam zobaczyć całe spektrum kolorów. Niebieskie szyszki przeczytać krótkie długości fal; Medium odczytywane przez zielone i długości na czerwono. Nieprawidłowości lub brak niektórych stożków powodować różne formy ślepoty barw.

Nieprawidłowości stożek

Dichromats są ludzie, którzy są ślepi na zielono; nie mają zielone szyszki i można odróżnić tylko 02:58 odcienie w spektrum kolorów. To nie są ludzie, którzy są zielone słabe, co trudno im odróżnić różnych odcieniach zieleni. Siedemdziesiąt pięć procent przypadków Deuteranopia spowodowanych wadami lub braku zielony wrażliwych stożków średniej długości fali w siatkówki oka.

Rozważania

Jak wiek, stopień zużycia na oczy i mózg może spowodować pogorszenie widzenia barw, a niektóre choroby mogą powodować uszkodzenie siatkówki, w wyniku ślepoty barw. Przykłady obejmują chorobę Parkinsona, zaćmy i zespół Kallmana. Lek Tiagabina, stosowany w leczeniu napadów, zmniejsza widzenie kolorów. Leber dziedziczna neuropatia nerwu wzrokowego jest chorobą dziedziczną, dotyka głównie mężczyzn, które mogą powodować zakłócenia w kolorze czerwono-zielonej wizji.

Testy na widzenie kolorów

Kolor ślepota lub niedobór widzenia kolorów jest stan wpływa głównie białych mężczyzn, w których oko nie jest w stanie dokładnie wziąć w odcieniach niektórych kolorów. Największa liczba chorych mają kolor czerwony / zielony ślepotę, choć niektórzy cierpią na niebieski / żółty, lub w jeszcze bardziej rzadkie prawdziwej ślepoty barw, w którym człowiek może zobaczyć tylko w odcieniach czerni, bieli i szarości. Test na ślepotę barw color jest ważna, ponieważ jest często stosowany w celu wskazania, czy czymś jest dobra (zielony) i niebezpieczne (czerwone). Nie jest w stanie przeczytać oznaczenia na obiektach może prowadzić do wypadków i niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Cechy

Kolor ślepota jest błędna oznaczać niezdolność danej osoby, aby zobaczyć kolor. Prawda, daltonizm, widząc tylko w kolorze czarnym, białym i szarym, jest niezwykle rzadkie. Większość daltonistą lub, bardziej precyzyjnie, widzenie kolorów niedoborem osoby nie są w stanie tylko z widzenia niektóre kolory uzupełniające, takie jak czerwony i zielony (najczęściej typu) lub niebieski i żółty (rzadziej). Chociaż nie jest to test na czerwony / zielony kolor ślepota, nie ma łatwo dostępny test na niebieski / żółty (patrz odniesienia 1).

Przyczyny

Zazwyczaj przyczyną niedoboru widzenie kolorów jest dooczną. Problemy z oczami powoduje problemy ze zdolnością do wykrywania zakresy koloru dokładnie. Normalnie, nie ma nic złego w mózgu człowieka. Jednakże, niektóre ślepoty kolor może być spowodowany przez uszkodzenie mózgu. Mózgowe achromatopsia jest rodzaj ślepoty barw, w której osoba nie może sobie wyobrazić, lub zapamiętać kolory. Bliski kuzyn do mózgu achromatopsia jest przemijające achromatopsia, czasowa utrata widzenia kolorów z powodu problemów z przepływem krwi w korze potylicznej (patrz odnośnik 1). Typowe wyniki testów na ślepotę barw, nie mają na celu wskazywać, czy błąd w oku albo w mózgu; Tak więc, badania te muszą zostać zweryfikowane przez lekarza.

Dlaczego?

Zdolność do rozróżnienia kolorów jest ważne tam, gdzie kolory wykorzystywane są do rozróżnienia znaczenie. Dobrym przykładem jest sygnalizacja świetlna. Oni są sortowane tradycyjnie jak czerwony, żółty i zielony. Jeśli osoba ma kolor czerwony / zielony ślepotę, to nie można powiedzieć, które z lampek jest czerwony lub zielony, stworzenie możliwości do wypadku drogowego. Piloci musieli być w stanie powiedzieć, czy światła na ich pokładzie są czerwone lub zielone, ponieważ czerwony wskazuje na problem.

Płyty Isihara

Stworzenie wspólnej test daltonizm jest dobro Shinobu Isihara, japońskiego okulisty. On stworzył test do identyfikacji nieprawidłowości w widzeniu barw dla wojska. Dzięki wsparciu colorblind lekarza, on stworzył to, co nazywa się teraz Płyty Isihara.

Płytki Isihara są zdjęcia utworzone z różnych kolorowych kropek. Podstawowym kolorem jest czerwony lub zielony, z liczbą wykonanych w kolorze przeciwnika. Jeśli osoba ma normalne widzenie kolorów, liczba będzie czytelny. Jednakże, jeśli niedobór występuje, pacjent będzie miał problemy z odczytaniem ukrytego numeru. Pozwala to na szybkie, nieformalne diagnozy niedoboru widzenie kolorów; Jednakże, nie jest on przeznaczony do użycia w miejsce rozpoznania przez profesjonalistów.

Isihara Updated

City University of London jest aktualizacją koncepcji Plate Isihara dla określonego zastosowania w Internecie. Wideo posiada kolorowy kwadrat, który porusza się i zmienia kolor w całym. Uczelnia podjęła to nowe testy dostępne do pobrania na stronie internetowej www.city.ac.uk/avrc/colourtest.hmtl. To jest długa 90 sekund i plac posiada kolor dwie do trzech sekund na raz.

Jak wybrać kolor soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są używane do skorygowania różne problemy ze wzrokiem, w tym krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Ludzie noszą soczewki kontaktowe przez zamontowanie ich bezpośrednio na ich oczach. Para dobrze wyposażonych soczewek kontaktowych może pozwolić ludziom zobaczyć wyraźnie. Soczewki kontaktowe są w wielu różnych kolorach. Wybierz kolor, który pasuje do Twoich potrzeb i osobowości.

Instrukcje

1 Popatrz uważnie na własne oczy. Studiować kolor oczu w lustrze przed wyłowić soczewki kontaktowe. Większość ludzi ma jeden dominujący kolor oczu i podpowiedzi innych kolorów w ich oczach. Pomyśl o dopasowanie soczewek kontaktowych na dominującego koloru oczu. lub gra się bity bazowych w różnych kolorach, które można zobaczyć.

2 Zdecyduj, jakiego koloru oczy wolisz mieć. Spójrz na swój odcień skóry, kolor włosów i rysy twarzy, aby określić, który kolor wygląda najlepiej na ciebie.

3 Wybierz z odcieni dla różnych okazjach. Rozważ zakup więcej niż jedną parę kolorowych soczewek kontaktowych. Nosić je w różnych dniach, aby wyrazić swoje uczucia i nastroje.

4 soczewki za pomocą efektu teatralnego. Nosić parę, która sprawia, że ​​oczy wyglądają przekrwione, gdy jesteś zmęczony lub szczególnie pary, które z kolei oczy żółty grać cudzoziemca w sztuce.

5 Wybierz kolor, aby naśladować ulubionej gwiazdy filmu lub telewizji osobowość. Elizabeth Taylor znany jest ze swych ciemnych fioletowych oczu. Wybierz parę z odcieniem fioletu, jako hołd dla jej długiej kariery filmowej.

Wskazówki

  • Niebieskie kontakty mogą uzupełniać ludzi, którzy są ocieplane i mają sprawiedliwy lekkie kolorowe oczy. Ciemniejszych odcieni może dobrze współpracować z ludźmi, którzy mają ciemniejsze odcienie skóry. Wybierając kolor światła, takie jak zielony lub niebieski mogą być dość zaskakujące i ciekawe, jeśli masz ciemną skórę. Jaśniejszy kontakty mogą zwrócić uwagę na wielkość oczu i rzęs. Jeśli masz ciemną skórę i duże oczy i rzęsy, które są dłuższe niż zwykle uwagę wybierając parę kontaktów niebieski lub zielony.

Jak wyjaśnić widzenie kolorów i ślepoty barw

Według amerykańskiego National Library of Medicine, kolor ślepota dotyka około 8 procent populacji mężczyzn i 0,5 procent populacji kobiet w Stanach Zjednoczonych. Daltonizm może wynosić od łagodnego problemu rozróżniające kolorów do całkowitej niezdolności zobaczyć kolor. Wyjaśnić widzenie kolorów i jej brak, są tylko cztery proste kroki.

Instrukcje

1 Wyjaśnij, szyszki. Zgodnie z Medline Plus, szyszki są komórki nerwowe w siatkówce tym sensie i określenia koloru.

2 Wyjaśnij photopigments. Photopigments lub tylko pigmenty znaleźć wewnątrz stożków; różnicować pomiędzy różnymi kolorami.

3 Wyjaśnić rodzajów ślepoty barw. Ludzie, którzy nie jeden rodzaj pigmentu nie można odróżnić czerwony i zielony. Innym brakuje pigmentu powoduje problemy z niebieski i żółty. Trzeci rodzaj ślepoty barw jest bardzo rzadkie, wpływając jedynie 1 w 30.000 ludzi, według US National Library of Medicine. To się nazywa achromatopsia; oznacza to, że osoba nie może zobaczyć kolor w ogóle.

4 Wyjaśnić przyczyny. US National Library of Medicine stanowi kolor ślepoty jest spowodowana przez mutacje w genach, które czynią pigmenty. W związku z taką mutacją, pigmentów nie można.

Zielony i czerwony kolor Ślepota

Zielony i czerwony kolor Ślepota


Colorblindness dotyczy niezdolności zobaczyć kolor. Prawda colorblindness jest rzadkie, jak większość ludzi jest w stanie zobaczyć pewien stopień koloru. Jednak są tacy, którzy wystąpią słabe widzenie kolorów, lub niezdolność do odróżniania niektórych kolorów. Czerwono-zielony jest najbardziej rozpowszechnioną formą niedoborem barw i zgodnie z Mayo Clinic, dotyka jedną na 12 mężczyzn północnej pochodzenia europejskiego. Choroba ta może również wpływać na samice, ale znacznie mniej powszechne, występują u mniej niż 1 procent.

Jak roboty ubogie widzenie kolorów

Oko jest podobnie do aparatu i siatkówki jest jak powłoki. Kolorowy film ma specjalnych środków chemicznych, które przekształcają światło w kolorze obrazu. Czasami chemia pogorszyć, lub zużyć, a otrzymany obraz jest zniekształcony. Siatkówka działa w ten sam sposób. Siatkówki ma stożki, które reagują na różne kolory. Ze słabym wzroku czerwono-zielone czerwone i zielone szyszki brakuje, lub nie są wystarczające, aby obraz wygląda zniekształcony.

Objawy

Istnieją różne stopnie biednego widzenia barw. Osób z łagodnym przypadku może być w stanie zobaczyć czerwony i zielony, ale nie jest w stanie rozróżnić różne odcienie każdego koloru. Na przykład, myśliwy zielony mogą wyglądać identycznie na Chartreuse. Ktoś z ciężkim przypadku może nie patrz móc zobaczyć czerwony lub zielony w ogóle, zarówno występujące w odcieniach brązu i szarości. Rodzice nie mogą zrozumieć, że dziecko jest ślepa na kolory, aż zaczyna kolory nauki i ma problem ze zidentyfikowaniem czerwieni i zieleni, lub ma problemy z rozróżnieniem tych dwóch.

Badanie i diagnoza

Najczęstszym testem dla ubogich czerwono-zielony kolor wizji wykorzystuje wielobarwne wzory kropek. U osób z prawidłową wizją, zielony obraz na polu czerwone kropki jest widoczna. U osób o słabej czerwono-zielony kolor wizji, wzory mogą pojawić słabe lub nijakie plamy.

Przyczyny

Choroba, uraz i starzenia, mogą wpływać na widzenie kolorów, ale biedny czerwony-zielony kolor wizja jest najczęściej dziedziczna. Gen jest przekazywany na chromosomie X i jest bardziej powszechna u mężczyzn. To dlatego, że matka zapewnia tylko chromosomy X, podczas gdy ojciec zapewnia albo X albo Y - dziewczęta i chłopcy XX XY. Jeśli matka przechodzi gen do jej syna, Y od ojca nie będzie zrezygnować z genu na chromosomie X. Jeśli ona przechodzi gen do jej córki, chyba że ojciec ma słabe widzenie kolorów siebie, X on zapewnia, że ​​będzie zrezygnować z gen. Córka będzie przewoźnik, ale nie będzie miał słabe widzenie kolorów.

Zalety i wady

Ludzie z biednych widzenia barw prowadzenia zdrowego, produktywnego życia, ale mogą mieć problemy z wykonywania niektórych zadań. Nie zawsze mogą wskazać pewne produkty żywnościowe lub produkty jest powiedzieć, kiedy dojrzałe przez sam widok. Mogą lub mają problemy z sygnalizacją świetlną --- zwłaszcza pojedynczych świateł, które mogą być czerwone lub żółte. Przez ludzi prawa o słabej czerwono-zielony wizji nie może posiadać pewne miejsca pracy w branży transportowej i może być wykluczone z połączenia sił zbrojnych. Brak leczenia za stan, ale ludzie mogą nosić przyciemniane soczewki wyostrzyć swoją wizję. Soczewki nie pozwalają im zobaczyć kolor, ale mogą pomóc obiekty wyróżniać się lepiej.

Co ciekawe, badania przeprowadzone przez University of Calgary Szkoły Antropologii wykazały, że zwierzęta z biednej widzenia barw może mieć jedną dużą zaletę: są lepiej widząc przez camouphlage niż zwierzęta z szerokim widzenia barw.

Symulowanie Słabe widzenie kolorów

Oko wymaga odpowiedniego światła tłumaczyć kolor. W sytuacjach słabego oświetlenia, kolory wydają się wyciszony i może nawet patrzeć szary lub brązowy. Aby poczuć, jak to jest mieć słabe widzenie kolorów, spróbuj poszukać w kolorowych obiektów pod światło księżyca lub w ciemnym pomieszczeniu.