adcov.com

kolor oczu dziedziczenie

Kolor oczu Dziedziczenie u ludzi

Kolor oczu Dziedziczenie u ludzi


Kolor oczu jest cechą charakterystyczną dla ludzi. Jest niesamowita różnorodność tonów i odcieni w ramach podstawowych kategorii brązowym, niebieskim, zielonym, szarym i leszczyny, czasami co trudno sklasyfikować tylko jaki kolor czyjeś oczy. Najczęstszym kolorem całego świata jest brązowy.

Geny i Kolor oczu

Kolor oczu człowieka jest określony przez połączenie kilku genów. Istnieją trzy główne geny związane z kolorem oczu, ale inne geny przyczyniają się do procesu. Naukowcy obecnie mają dobre zrozumienie dwóch z tych trzech.

Znaczenie

Każda osoba ma dwa komplety genów - jeden od każdego z rodziców. Tradycyjna teoria mówi brązowy kolor oczu pochodzi od dominującego genu, co oznacza, że ​​trzeba jedną kopię genu tylko na to, aby wystąpić. Niebieski jest recesywny gen, co oznacza, że ​​potrzebne są dwie kopie genu dla dziecka mieć niebieskie oczy.

Efekty

Dziecko rodzi się z rodzicami, gdzie jeden ma brązowe oczy, a drugi niebieski prawdopodobnie mają brązowe oczy. Dla dzieci mieć niebieskie oczy, musi mieć rodziców, którzy oboje mają albo niebieskie oczy lub jedno z niebieskimi oczami, a drugi recesywny gen niebieskich oczach.

Teorie / Spekulacje

Rick Sturm University of Queensland zaproponował niedawno, że ilość melaniny w skórze danej osoby ma silny wpływ na kolor oczu człowieka.

Rozważania

To też sugeruje się, że gen, który tworzy czerwone włosy odgrywa również rolę w kolor oczu dla tych osób, które mają go.

Jak zmienić kolor oczu Z Biokinesis

Biokinesis jest wykorzystanie energii kinetycznej do kontrolowania lub zmienić geny i struktur wewnątrz ciała. Zmiana koloru oczu z biokinesis polega manipulowanie ciała z umysłem. Uważa się za niebezpieczne praktyki, jeśli nie jesteś ostrożny lub rzucić pomiędzy rozpoczęciem procedury i jej ukończeniu. To wymaga czasu, praktyki i nauczyć się doceniać siebie.

Instrukcje

1 Połóż się na wygodnej, miękkiej powierzchni, w czasie tuż przed pójściem spać. Zrelaksować i skupić się na spokojnej pustki, która jest obecna za swoimi zamkniętymi oczami.

2 Wizualizuj swoje ciało w stan relaksu. W wizualizacji, oczy powinny być zamknięte. Zobacz, jak twoje ciało otwiera oczy i obserwować kolor oczu zmiany cieniu pragnienie. Głęboko koncentrują się na określonej barwie oczu.

3 Wyobraź organizmowi nowe-kolorowe oczy są wchłaniane przez Ciebie i staje ci. Wyobrazić sobie otwarcie te oczy i patrząc w lustro. W tej refleksji, zobaczyć swój kolor oczu jako nowego, pożądanego jednego.

4 Ponownie wprowadź stan świadomości. Refleksji na temat ćwiczeń, co zrobił i co widziałeś. Skupić się na zmiany, której szukasz.

5 Powtórz ten proces co noc przez okres jednego miesiąca. Każdym razem, gdy patrzysz w lustro, wizualizacji oczy jak nowy kolor oczu. Przekonaj się sam, że twoje oczy są pożądany kolor.

6 Zobacz, jak twoje oczy zaczynają się zmieniać. Z czasem, twój umysł będzie widać zmianę koloru oczu do pożądanego koloru.

Wskazówki

  • Należy być bardzo ostrożnym, gdy robi biokinesis. Niektórzy donoszą przeżywa utratę wzroku, gdy próbuje zmienić swój kolor oczu. Możesz określić ryzyko nie jest warte.

Jaki jest dominujący kolor oczu?

Jaki jest dominujący kolor oczu?


Sam Darwin był zdezorientowany o jednym aspekcie dziedziczenia. Gdy jedno z rodziców ma brązowe oczy, a druga ma niebieskie oczy, dlaczego nie wszystkie dzieci mają ciemne niebieskie oczy? Dlaczego nie geny mieszać atrybuty? Podczas gdy niektóre z dzieci będą miały brązowe oczy niebieskie oczy i kilka, można mieć zielone oczy. Aby zrozumieć ten proces, musimy wiedzieć o dominacji i recesywnych genów.

Historia

Gregor Mendel mieszkał i pracował w tym samym czasie, co Darwin. Pracował z podstawowych idei dziedziczenia genów i opublikował swoje wyniki w 1866 roku, tylko siedem lat po Darwin opublikował "O pochodzeniu gatunków". Prace Mendla był nierozpoznane w trakcie jego trwania, ale została ponownie odkryta w 1900 roku, 16 lat po jego śmierci. Dziś jest uważany za ojca genetyki.

Budownictwo

Każdy człowiek ma dwa geny - jeden od matki i jeden od ojca - dla każdej lokalizacji genów. U ludzi, jest lokalizacja gen zwany EYCL3 że może mieć gen brązowych oczu lub gen niebieskich oczach. Gen brązowych oczu jest preferowana; jeśli jeden z miejsc mają gen brązowych oczach, właściciel he genów będzie miał brązowe oczy. Tylko wtedy, gdy oba geny w EYCL3 są niebieskie będzie właścicielem genów mają niebieskie oczy.

Mieszania

Oto co Mendel wiedział, że mógł wyczyszczone rzeczy do Darwin: geny działają w kombinacji, a że nie są pomieszane, są one wybrane. Jeśli dwa rodzice mają jeden gen brązowych oczach i jeden gen niebieskich oczach w lokalizacji EYCL3, jest jedna szansa na cztery, że jeden z tam dzieci będą miały dwa geny niebieskich oczach. Innymi słowy, oboje rodzice mają brązowe oczy, ale jedna czwarta ich dzieci (średnio) będzie miał niebieskie oczy.

Dominacja

Natura zawsze ma dwa wyjścia, z których gen (matki lub ojca) do używania, a natura woli korzystać z niektórych genów nad innymi. Na EYCL3 jeśli gen brązowej Obecnie zostaną wykorzystane. Tylko w ten sposób gen niebieski będzie wykorzystywany jest, jeśli jest to tylko wybór, ponieważ obydwa geny są gen niebieski. Genetycy opisać tę sytuację, mówiąc, że ma oczy brązowe dominują genu i niebieskie oczy to gen recesywny.

Nieporozumienie

Działania genów może stać się bardzo skomplikowane, gdy kilka genów działają razem tworząc pojedynczy atrybut. Jest to błędne przekonanie, myśleć o genach jako przełączników, że włączanie i wyłączanie poszczególnych atrybutów. Może to się zdarzyć w pewnych atrybutów organizmów prostych, ale dla większości ludzkich cech nie jest zwykle bardzo proste.

Innych genów

Poza EYCL3 istnieje EYCL2 i EYCL1. EYCL2 działa w podobny sposób jak EYCL3 wyjątkiem, że EYCL2 może być brązowe, niebieskie lub zielone. Brown jest dominować nad zarówno niebieski i zielony i zielony dominuje nad niebieskim. EYCL1 jest bardziej skomplikowane. Te trzy geny, a może inni jeszcze odkryte wszystkie prace razem.

Irysy

Kolor oczu jest spowodowane przez różnych agentów pracujących na irysów (kolorowe części) oka. Każdy z EYCL1, EYCL2 i EYCL3 mieć wpływ na tęczówek. Różne kombinacje tych trzech genów mogą wytwarzać wszystkie różne kolory oczu, że ludzie mogą mieć.

O krople do oczu, które zmieniają kolor oczu

O krople do oczu, które zmieniają kolor oczu


Jest jedna kategoria leków w postaci kropli do oczu, które mogą zmienić kolor oczu; Kategoria ta jest znana jako analogi prostaglandyn. Analogi prostaglandyn m.in. LUMIGAN, XALATAN i travatan. Wszystkie te krople do oczu są stosowane w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów, którzy mają, lub są zagrożone, na rozwój jaskry. Substancja czynna Lumigan, znany jako bimatoprostu, również sprzedawane jako Latisse jego zdolności do zwiększania wzrostu rzęs.

Kolor oczu

Oko staje się jego kolor z tęczówki. Tęczówka posiada przednią i tylną warstwę. Warstwa powrotem składa się z czarnego pigmentu w prawie wszystkich. Przednia warstwa tęczówki, bliżej rogówki, gdzie twój kolor oczu jest określany. Więcej pigment, że komórki w przedniej warstwie tęczówki produkcji, ciemniejszy kolor oczu.

Krople do oczu na komórki barwnika w tęczówce

Krople do oczu prostaglandyny analogowe mogą powodować komórki pigmentu w tęczówce, aby zwolnić więcej pigmentu. Ten wzrost pigmentu powoduje ciemnienie koloru oczu osoby z jaśniejszy oczu, takich jak niebieski lub zielony. Zmiany te nie występują u wszystkich ludzi, którzy korzystają z kropli do oczu. Jednakże, gdy nie występuje, zmiana koloru jest stały.

Prevelance z zmiana koloru oczu

Ściemnienie koloru tęczówki jest sklasyfikowany jako efekt uboczny analogu prostaglandyny krople do oczu. Jako takie, oczu nie wpływa tych kropli do oczu u wszystkich ludzi. Ci, z niebieskimi oczami i zielone oczy mają większe ryzyko zmiany koloru oczu, jak ich oczy mają większy potencjał, by stać się ciemniejsze. Według RxList, zakres ryzyko zmiany koloru oka we wszystkich analogów prostaglandyn jest między 1 procent i 15 procent.

Używać tylko w jednym oku

Ponieważ zmiana koloru oczu z analogów prostaglandyn jest stały, trzeba być ostrożnym przy użyciu kropli do oczu tylko w jednym oku. Jeśli jedno oko wykazuje zmianę koloru, pacjent może zostać z dwóch różnych kolorach oczu. Jeśli analog prostaglandyny jest wymagany tylko do jednego oka i koloru oka jest zmieniany przez osoby oka kolor może być usunięty za pomocą kolorowej soczewki kontaktowej.

Zmiana koloru powiek

Analog prostaglandyny krople do oczu, zwłaszcza Latisse, może spowodować, że kolor skóry wokół oczu rzęsy być zmienione. Najczęściej ludzie z ciemno zabarwionego skóry powiek może wystąpić rozjaśnienie skóry na powiekach. Zmiany te są również trwałe.

Kolor oczu Zmiana Informacja

Kolor oczu Zmiana Informacja


Kolor oczu zazwyczaj rozwija się u ludzi w wieku 3. Chociaż można zauważyć niewielkie zmiany w naszym kolorze oczu, w zależności od naszego stanu emocjonalnego lub co nosimy, nasz kolor oczu na ogół pozostaje taka sama przez całe nasze życie. Jeśli kolor oczu nie zmienia - takie jak niebieskie oczy rozwijających brązowy pierścień, lub brązowe oczy żółte - to może być objawem rozwijającej stanu zdrowia wymagającego pomocy medycznej.

Zmiana koloru oczu niemowląt

Wielu białych dzieci rodzą się z neutralnym szaro lub jasnoniebieskim kolorem oczu, które mogą zmienić lub przyciemnić jak oczy są narażone na działanie promieni słonecznych. Melanina, związek, który powoduje pigmentację oczu, włosów i skóry, rozwija, aż do osiągnięcia plateau. Dzieci urodzone z niebieskimi oczami może skończyć się zielone, piwne, brązowe lub nawet fioletowe oczy według wieku 3. Dzieci z ciemnej cerze są ogólnie urodzonego z ciemnymi oczami, które pozostaną w ten sposób.

Heterochromia

Rzadka nieprawidłowość genetyczna może spowodować, że niektóre dzieci nie rodzą się z dwóch różnych oczy - stan zwany heterochromia - które mogą wskazywać na istnienie problemu zdrowotnego, takich jak zespół Hornera. Jeśli heterochromia rozwija u dorosłego, często oznacza, że ​​część procesu chorobowego w miejscu pracy, i ważne jest, aby mieć badania oka do określenia przyczyny.

Zespół Hornera

Dzieci urodzone z różnobarwność może mieć zespół Hornera. Ten stan, który może rozwinąć się w każdej chwili, jest rezultatem urazu nerwów współczulnych, które sterują oczu i twarzy. Typowe objawy są opadające powieki (opadanie powiek), zmniejszyła się wielkość źrenicy dotkniętego (czarna dziura w środku oka), zmniejszyła się pocić w chorym twarzy i, w niektórych przypadkach, heterochromia. Nie ma specyficznego leczenia zespołu Hornera, ale lekarze chcą znaleźć przyczyny, takie jak uszkodzenie rdzenia kręgowego, i traktują to.

Fuchsa Heterochromic Zapalenie błony naczyniowej oka

Jedną z przyczyn różnobarwność jest Fuchsa heterochromic zapalenie błony naczyniowej oka (FHU), zwany także Fuchsa heterochromic i ciała rzęskowego. Zmiana koloru oczu zazwyczaj ma wpływ na jedną, ale może mieć wpływ na oba oczy. Zmiana koloru oczu może być Twoje pierwsze wskazanie, że coś jest nie w porządku. Inne objawy to zmniejszona lub niewyraźne widzenie i pływające plamki w polu widzenia. Jeżeli wykrywa się FHU, ważne jest, aby rutynowe badania oczu, jaskra lub zaćma, ponieważ można opracować i wymagają interwencji medycznych lub chirurgicznych.

Jaskra pigmentowe

Powszechne w białych mężczyzn w wieku 30 czy 40 lat, jaskrą barwnikową może się zdarzyć każdemu. Polega ona na granulki pigmentu zerwania tył tęczówki i zatykanie naturalnego odwodnienia oka. Może to wywierać presję na wewnętrznej stronie oka i ból przyczyna i wizja utraty.

Jak określić kolor oczu

Jak określić kolor oczu


Kolor oczu jest cechą genetyczną, która jest przekazywana z rodziców. Wiele geny są odpowiedzialne za określenie koloru oczu, z czym bardziej brązowy kolor dominujący w stosunku do niebieskiego lub zielonego. Jeśli są częściowo daltonizm, to może być trudne do prawdziwie powiedzieć, jakiego koloru oczy są. Ponadto, czasami kolor oczu jest trudne do określenia, ponieważ zmienia się nieznacznie w odpowiedzi na światło, kolor ubrania masz na sobie lub innych czynników. Określanie koloru oczu można osiągnąć przy odrobinie badań i jakąś formę pomocy.

Instrukcje

1 Poproś znajomego, aby spojrzeć na swoje oczy i powiedzieć, jaki kolor wydają się być, gdy stoisz w naturalnym świetle, ubrany w białą koszulę.

2 Sprawdź wykres kolorów i porównać go do oczu, aby wybrać kolor, który najbardziej pasuje do koloru oczu.

3 Sprawdź żadnych dokumentacji medycznej w aktach. Kolor oczu często jest wliczone w cenę i można dostać oficjalną diagnozę dotyczącą swojego koloru oczu.

Albinos może nosić soczewki kontaktowe lub zmienić ich kolor oczu?

Albinos może nosić soczewki kontaktowe lub zmienić ich kolor oczu?


Bielactwo jest chorobą genetyczną, która hamuje zdolność organizmu do podejmowania melaniny, ciemnego pigmentu, który chroni skórę i oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ludzie z bielactwo, zwany też czasami po prostu albinosów, mogą korzystać kontakty, aby pomóc poprawne problemy z widzeniem, chronić oczy przed światłem UV i blasku, a czasem zmienić kolor oczu.

Rodzaje

Istnieją różne klasyfikacje bielactwo. Najbardziej znanym typem jest Oculocutaneous bielactwo (OCA2) i cechy mogą obejmować różowawe oczy, białe włosy i bladą skórę. Oczne Bielactwo jest typ tej choroby, która głównie wpływa na oczy.

Cechy

Mimo, że niektóre osoby z bielactwo ma czerwonawe lub fioletowe oczy, większość z nich ma niebieskie oczy, a niektóre mają piwne lub brązowe oczy. Pojawienie się różowe lub czerwone oczy na kogoś z bielactwo jest w rzeczywistości złudzeniem optycznym. Ze względu na brak pigmentu w oczach, światło odbija się od siatkówki. To ma taki sam wygląd jak "efekt czerwonych oczu" na zdjęciach flash.

Bielactwo i wizja

Oprócz tworzenia inny wygląd oczu, bielactwo zaburzeń widzenia na wiele sposobów.
Osoby z tą dolegliwością, może mieć łagodną do umiarkowanej problemy ze wzrokiem, ponieważ plamka, część oka gdzie widzenie centralne i najlepiej znajduje się na siatkówce mogą być słabo rozwinięty.
Bielactwo może również powodować zeza lub zez i oczopląs lub mimowolne ruchy oczu.

Światłowstręt lub nadwrażliwość na światło, jest jednym z najczęstszych problemów wzroku dla osób z bielactwo. Ponieważ tęczówka nie ma wystarczającej ilości koloru oczu nie można kontrolować ilość światła w najbliższych do siatkówki i blask może być duży problem.

Soczewki korekcyjne

Soczewki kontaktowe są często iz powodzeniem stosowane w celu rozwiązania problemów związanych z widzeniem z bielactwo. Natomiast ostrości widzenia lub ostrości, może być znacznie ulepszony ze stykami, wizja rzadko można skorygować do 20/20 powodu nieprawidłowości genetycznych w rozwoju siatkówki.

Zez i oczopląs czasami pomógł noszenia soczewek kontaktowych. Przyciemniane soczewki kontaktowe mogą pomóc w czułość na światło.

Kolor oczu

NewColorIris jest implant soczewki wewnątrzgałkowe procedura odbywa się w Panamie, które mogą zmienić kolor oczu na światło zielone lub jasnoniebieski i polega na wprowadzeniu soczewki do oczu pod miejscowym znieczuleniem. Według NewColorIris.com, procedura może poprawić wygląd pacjentów z oczną bielactwo.

Firmy takie jak Przygody w kolorach oferują kontakty protetyczne i zrobić ręcznie malowane tęczówki soczewki na bielactwo.

Jak można Kolor oczu Zmiana Z Spragnieni?

Jak można Kolor oczu Zmiana Z Spragnieni?

Wprowadzenie

Kolor oczu nie zmienia się nastrój. Co zmian jest sposób światło odbija się od tęczówki, tworząc wrażenie, że kolor oczu zmieniły. Aby zrozumieć to zjawisko, spojrzeć na czynniki, które przyczyniają się do koloru oczu i wpływają na jakość światła odbitego.

Iris Skład

Przesłona jest usytuowany pomiędzy rogówki i soczewki oka. To składa się z podścieliska i śródbłonka, warstwy nabłonka. Przysłona jest podzielony na przedniej i tylnej przedziałów. Komora przednia przylega do rogówki, a komora tylna leży względem soczewki. Koloru oka określona przez ilość pigmentu według tęczówki. Melaniny pigmentów i lipochrome są głównymi czynnikami przyczyniającymi się do koloru oczu. Melanina wywołuje skutki czarne i brązowe, a lipochrome wywołuje skutki żółtawe.

Jak odbija światło oczu

Światło jest biały, ale w rzeczywistości składa się z pasm koloru w widmie ultrafioletowym. Pasma światła ultrafioletowego różnej długości, z czerwonym światłem produkcji najdłuższe pasma i niebieskie światło produkcji najkrótsze pasma. Jak światło uderza przysłonę, koncentracja pigmentów określa wygląd kolor oczu. Gdy wysokie stężenie melaniny są obecne, irys absorbuje światło i oczy wydają się być brązowy lub czarny. Jeśli wysoki poziom lipochrome są obecne, irys absorbuje niektóre dłuższe pasma światła, podczas gdy krótsze zespoły odbijać się jaśniejszy pigment, a oczy zielone lub piwne. Niski poziom zarówno lipochrome i melaniny powoduje prawie wszystkie zespoły mają być wchłaniane przez nabłonek, pozwalając tylko niebieskie światło do refleksji. W rezultacie, oczy są niebieskie lub szare. Absolutny brak pigmentu ujawnia naczynia krwionośne w obrębie tęczówki, powodując oko pojawiać się na różowo.

Kilka czynników ustalić, jak oko odbija światło w tym, czy jest światło naturalne lub sztuczne, pory dnia, warunków atmosferycznych, ubranie i makijaż oczu. Mięśnie w oku i mięśnie wyraz twarzy są również czynniki.

Uczniowie

Przysłona składa się z elastycznych zespołów, które rozszerzają się i kurczą, aby dostosować ilość światła docierającego do siatkówki. Choć światło wpływa siatkówki, siatkówki nastrój wpływa również skurcz. Pod wpływem stresu, kontrakty siatkówki, co uczeń mniejsze i ujawniając więcej tęczówki na światło. W lżejszych oczu lub oczu, które odzwierciedlają więcej światła, może to spowodować, że oczy wydają się zmienić kolor.

Te mięśnie twarzy

Twarz ciągle sprawia dobrowolne i mimowolne wyrażeń. Podczas zmiany nastroju, mięśni wokół oczu lub zrelaksować się umowy, które zmienia kształt otwarcia oczu. Chociaż niektóre z tych zmian są bardzo małe, nawet minuty zmiany wpływają na wysokość i kąt światła padającego na oko. Te małe efekty zmienić sposób światło odbite, a w niektórych przypadkach, oczy wydają się zmienić kolor.

Rzeczywista zmiana koloru

Możliwe jest, aby zmienić kolor oczu w czasie. Wiele kaukaskich dzieci rodzą się z "neutralnego" koloru oczu. W miarę upływu czasu, ekspozycja na światło aktywuje pigmenty w oku, powodując oczy przyciemnienia. To dlatego wiele osób ma niebieskie oczy jak niemowlęta lub małe dzieci, ale ciemnych oczach, gdy są starsze. Przejściowe i chwilowe zmiany oczu, są jednak zwykle złudzenie optyczne, bezpośrednio związane z odbicia światła.

Jak zmienić kolor oczu łatwo

Optycy zdecydowanie odradzamy pacjentów z chirurgicznie zmiana koloru oczu, jak niebezpieczne procedury te mogą powodować poważne powikłania i ślepota. Obecnie jest tylko bezpieczny sposób zmienić kolor oczu nosząc kolorowe soczewki kontaktowe. Najbardziej kolorowe kontakty są w odmianach barwnych a nieprzezroczystym się naśladować naturalny oko kolorach, choć można też kupić teatralne soczewki by wyglądały jak kot oczy, oczy jaszczurka i tak dalej.

Instrukcje

• Umów się na wizytę z oczu lekarza, aby uzyskać zamontowane na soczewki kontaktowe. Czy nie trzeba kontaktów, aby poprawić swoją wizję, prawo wymaga udać się do Okulisty i dostać receptę przed można nosić soczewki kontaktowe. U lekarza oko będziesz miał możliwość przedstawienia w parę kontaktów i optyka będzie przejść przez właściwej opieki i procedur czyszczenia.

• Wybierz kolor, który pasuje do Twojej naturalnej funkcji. Jeśli twój kolor naturalny oko ale chciałbym uczynić go bardziej intensywne, zapytaj swojego specjalistę o wzmocnienie tinty. Jeśli chcieliby Państwo spróbować kolor zupełnie inny oczu, poprosić o odcieni kolorów nieprzezroczyste. Jeśli masz zamiar uzyskać naturalny wygląd, pamiętaj, że wzmocnienie odcienie są bardziej nadaje się do jasnych kolorach, co oczy, a nieprzezroczystym odcienie są lepsze dla ciemnych oczu.

• Zakup swoje kolorowe soczewki kontaktowe okulista lub za pośrednictwem witryny online soczewek kontaktowych. W zależności od receptę, okulisty i może mieć soczewki trzeba dostępna tego samego dnia pobytu. Jeśli masz niezbyt receptę, to może trwać do tydzień aby uzyskać kontakty, czego potrzebujesz.

Co powoduje zmiany w kolor oczu?

Co powoduje zmiany w kolor oczu?

Tęczówka jest w części oka, która jest barwiona w pigmentacji. Brązowy, niebieski i zielony są najbardziej popularne kolory w oczach ludzi, z wyjątkiem kolorowe soczewki kontaktowe, które tylko zmienić kolor oczu, gdy nosisz je. Choroby, problemy z oczami, wiek i nawet niektóre leki mogą również zmienić kolor oczu.

Albinizm

Osoba, która ma bielactwo jest brak produkcji melaniny pigmentu. Jest to zauważalne w skóry i kolor oczu. Oczy mogą pojawić się przezroczyste ze względu na brak pigmentu w tęczówce. Oczy mogą zmienić kolor w oświetlenie, nawet pojawiające się czerwone światło, a to odbija się oka. Ktoś cierpi na bielactwo może mieć oczy o dowolnym kolorze i może zmieniać się z wiekiem.

Heterochromia

Heterochromia faktycznie występuje więcej psów niż ludzi. Odnosi się to do zmiany koloru jednego oka. Heterochromia może być spowodowane przez uraz lub chorobę. Niektóre z najczęstszych przyczyn tego zespołu są jaskry, krwawienia i stan zapalny w jednym oku, podobnie jak w przypadku zakażenia. Heterochromia może również wystąpić, jeśli oka otrzymuje bezpośrednie szkody lub jeśli jest obce złożony w nim.

Leki

Leków stosowanych w okolicach oczu może zmienić jego kolor. Latisse jest na receptę, który został zatwierdzony przez Food and Drug Administration, aby pomóc rozwijać rzęsy. To jest szczotkowane na rzęsy codziennie przez okres 16 tygodni. Latisse spowodował wzrost w pigmentacji tęczówki brązowe w niektórych użytkowników. Twórcy Latisse ostrzegają, że ta zmiana koloru oczu może być trwałe.

Wieku

Dzieci zazwyczaj rodzą się z niebieskimi oczami, chociaż większość nie pozostanie w ten sposób. W ciągu pierwszych trzech lat najbardziej oczy przyciemnić melaniny, brązowy pigment, który zwykle nie jest obecna w chwili urodzenia, rozwija. Zmiany koloru oczu również odbywają się w małej liczby ludzi w ich wieku. To jest bardziej prawdopodobne, z epoki, którzy wydają się mieć jaśniejsze oczy. Według badań poinformował "The New York Times" zmienić kolor oczu jak ty wiek wiąże się z genetyki.

Ostrzeżenie

Jeśli zauważysz zmiany w twój kolor oczu, skonsultować się z lekarzem. Tylko wyszkolonymi można zdecydować, czy różnica jest coś być zaniepokojone. Jeśli zmiana jest nagłe, po kontuzji do oka lub towarzyszą dodatkowe objawy fizyczne takie jak silny ból głowy, iść na pogotowie lub zadzwonić pod numer 911, więc możesz może być wyewidencjonowane natychmiast.

Jaki kolor oczu makijaż powinien dziewczyny z wykorzystaniem brązowe oczy?

Jaki kolor oczu makijaż powinien dziewczyny z wykorzystaniem brązowe oczy?

Zgodnie z poradnikiem okulisty więcej niż połowa świata ma brązowe oczy. Gdy masz najczęściej oka kolor wokół, to tylko naturalne chce zrobić swoje barwy ziemi pop i zauważone.

Koło barw

Koło barw pokazuje relacje między kolorami. Podstawowe kolory to czerwony, niebieski i żółty. Spadek kolory wtórne między każdego podstawowego koloru jako przykłady utworzone zmieszane kolory pierwotne kolory: fioletowy, zielony i pomarańczowy.

Brązowy Wariacje

Jaki kolor oczu makijaż powinien dziewczyny z wykorzystaniem brązowe oczy?

Brązowy kolor zazwyczaj mieści się w kategorii Orange, ale brązowe oczy wydają się mieć różne barwy od złoto-żółtej do granatowy, co czyni je bardzo wszechstronny z prawie wszystkie kolory makijażu. Rozróżniania jeśli Twoje oczy są cieplejsze (odcienie żółte lub czerwone) lub chłodnicy (odcienie niebieskie lub zielone) pomoże Ci zrobić makijaż indywidualne wybory.

Wybory uzupełniające kolor

Jaki kolor oczu makijaż powinien dziewczyny z wykorzystaniem brązowe oczy?

Jeśli już zdecydowałeś, gdzie twój kolor oczu najlepiej pasuje na kole kolorów, można znaleźć kolory uzupełniające makijaż aby oczy wyróżniają się. Kolory komplementarne są po przeciwnych stronach o koło barw i będzie stanowić silny kontrast.

Najlepiej pasuje

Znalezienie kolory, które najlepiej ze skóry i kolor włosów będzie również pomoc można odróżnić jakie kolory będą najlepiej wyglądają ogólnie. Na przykład jeśli masz światło skóry i włosów, przy użyciu kolorów pastelowych makijaż będzie trudno być zauważalne na Ciebie.

Sugestie

Jaki kolor oczu makijaż powinien dziewczyny z wykorzystaniem brązowe oczy?

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, stop przez lokalnej drogerii i wypróbować niektóre z wiodących kosmetycznych marki nazwy linii oczu wzmacniacze z konkretnych cienie, tusze do rzęs i kredki do oczu szykuje się wydobyć kolor oczu.

Można albinos nosić soczewki kontaktowe lub zmienić ich kolor oczu?

Można albinos nosić soczewki kontaktowe lub zmienić ich kolor oczu?

Bielactwo jest chorobą genetyczną, która hamuje zdolność organizmu do melaniny, ciemny pigment, który chroni skórę i oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym. Osób dotkniętych albinizmem, czasami nazywane po prostu albinos, może używać kontakty, pomoc problemy prawidłowego widzenia, chronić oczy przed UV światło i blask, a czasem zmienić kolor oczu.

Typy

Istnieją różne klasyfikacje bielactwo. Najbardziej znany typ jest Oculocutaneous bielactwo (OCA2) i cechy mogą zawierać różowawy oczy, białe włosy i bladą skórę. Oczne Albinizm jest typem tej choroby, która głównie wpływa na oczy.

Funkcje

Chociaż niektóre osoby albinizmem mają czerwone lub fioletowe oczy, większość ma niebieskie oczy i niektóre z nich Leszczyna lub brązowe oczy. Pojawienie się różowe lub czerwone oczy w kogoś z Albinizm jest faktycznie złudzenie optyczne. Ze względu na brak pigmentu w ich oczach światło odbite wycofać siatkówki. Ma to taki sam wygląd jako efektu "czerwonych oczu" w zdjęcia flash.

Bielactwo i wizji

Oprócz tworzenia różnych wygląd oczu, bielactwo może wpłynąć na wzrok na wiele sposobów. Ludzi z tym zaburzeniem mają łagodne lub umiarkowane zaburzenia widzenia, bo plamki żółtej, części oka, gdzie centrum i Najlepsza wizja znajduje się na siatkówce, może być słabo. Albinizm może być także przyczyną zeza, lub skrzyżowane oczy i oczopląs lub mimowolne ruchy oczu. Światłowstręt, lub wrażliwość na światło, jest jednym z najczęstszych problemów wizji dla ludzi z bielactwo. Bo tęczówki nie mają wystarczająco dużo koloru, oko nie może kontrolować ilość światła wpadającego do siatkówki i olśnienie może być duży problem.

Soczewek korekcyjnych

Soczewki kontaktowe są często i pomyślnie używany do prawidłowego widzenia problemy związane z bielactwo. Podczas gdy ostrość wzroku, lub ostrości, można znacznie poprawić kontakty, wizja rzadko mogą być skorygowane do 20/20 z powodu genetycznych nieprawidłowości w rozwoju siatkówki. Zez i oczopląs są czasami pomógł nosząc soczewki kontaktowe. Przyciemniane soczewki kontaktowe może pomóc z wrażliwości na światło.

Kolor oczu

NewColorIris jest soczewki wewnątrzgałkowe implantu procedura odbywa się w Panamie, że można zmienić kolor oczu na światło niebieskie zielony lub lekki i polega na włożeniu soczewki na oczy w znieczuleniu miejscowym. Według NewColorIris.com procedura może poprawić wygląd chorych na bielactwo oka. Takich firm jak przygody w kolorach oferta protez kontakty i zrobić ręcznie malowane przesłony na bielactwo.

Jak zmienić kolor oczu bez operacji

Jak zmienić kolor oczu bez operacji

Chociaż niektórzy ludzie mogą tylko chce zaakcentować naturalny kolor oczu, inni rzeczywiście chcą zmienić ich kolor oczu. Zamiast iść na trasie inwazyjny zabieg trwale zmienić kolor oczu, istnieje alternatywa bezpieczniejsze i mniej kosztowne. Czy od razu zmienić kolor Twoich oczu nosząc soczewki kontaktowe kolor. Kolorowe soczewki są niedrogie i łatwe sposób dać oczy różnych jeszcze naturalne barwy.

Instrukcje

• Harmonogram umówiony z oko-służby, jak recepta jest wymagana dla kolorowych soczewek kontaktowych czy nie masz problemy ze wzrokiem. Choć kolor kontakty są dostępne dla ludzi, którzy mogą mieć doskonały wzrok, soczewki nadal trzeba być zamontowane prawidłowo. Okulista musi się upewnić, że kontakty noszenie nie spowoduje żadnych przyszłych problemów z oczami. Kolorowe soczewki kontaktowe są jeszcze dostępne dla tych, którzy mają astygmatyzm lub potrzebujesz dwuogniskowych.

• Dokonać własnego oka kolor bardziej intensywne nosząc akcesoriów przyciemniane soczewki kontaktowe. Półprzezroczysty odcień zmienia kolor oczu poprzez zwiększenie naturalny kolor oczu. Ponieważ tego typu soczewki nie naprawdę zmienić kolor Twoich oczu, wzmocnienie odcienie zwykle działa najlepiej dla osób z jasną oczy, którzy tylko chcą pogłębić ich kolor naturalny oko. Powiększenie soczewki, które są dostępne w odcienie niebieskiego, zielonego lub szary, można zrobić swój własny kolor oczu wyglądać jaśniejsze lub po prostu dać oczy subtelniejszy, nieco inny odcień.

• Zmienić swój kolor oczu całkowicie z nieprzezroczystych przyciemniane soczewki kontaktowe. Mimo, że osoby, które mają jasne lub ciemne oczy mogą nosić soczewek nieprzezroczyste, ludzi, którzy mają oczy brązowe zwykle nosić tego typu soczewki kolorowe. Nieprzezroczystej soczewki są zazwyczaj dostępne w kolorach niebieski, zielony, szary lub brązowy.

• Zapytaj swojego specjalistę do przepisywania jednorazowe kolor soczewek, szczególnie, jeśli nie jesteś pewny o kolor. W ten sposób, można zastąpić je w ciągu kilku tygodni i spróbuj inny odcień, jeśli kolor okazuje się nie może być właśnie dla Ciebie. Powiększenie soczewki i kontakty nieprzejrzystość koloru przyjść jako tygodniowe lub miesięczne jednorazowe, w zależności od marki. Niektóre kontakty kolor jak Acuvue 2 kolory, produkowane przez Johnson & Johnson, są zatwierdzone przez FDA i może być noszony stale na tydzień, nawet podczas snu. Jednorazowe kolor kontakty mogą być również zdrowsze dla oczu niż tradycyjny kolor soczewki ponieważ zastępujesz je częściej.

Jak zmienić kolor oczu

Jak zmienić kolor oczu

Kilka lat temu, pomysł zmienia swój kolor naturalny oko wydawałoby się nie do pomyślenia. Dzisiaj jeśli chcesz wypróbować nowy wygląd lub po prostu pragną poprawić swój naturalny kolor, istnieją jednak produktów i procedur dostępnych zmienić kolor Twoich oczu. Jak idziesz na temat zmienia swój kolor oczu znacznie zależy od tego, czy szukają Państwo stałe lub tymczasowe rozwiązanie.

Instrukcje

• Odwiedzić okulista i poinformować go o swój zamiar zmienić kolor oczu. Jeśli szukasz rozwiązanie tymczasowe, poprosić o kolor soczewki kontaktowe. Zgodnie z prawem wszystkie osoby, które muszą zostać poddane Badanie okulistyczne do noszenia soczewek kontaktowych, chociażby nawet oni są tylko kosmetyczne.

• Zmienić swój kolor oczu z akcesorium tinty. Podobne do soczewki kontaktowe, wzmocnienie tinty można uzyskać z lekarzem okulistą. Nie będzie radykalnie zmienić kolor Twoich oczu, ale zwiększy swój kolor naturalny oko tymczasowo.

• Dowiedzieć tęczówki chirurgii jeśli chcesz trwale zmienić kolor Twoich oczu. Iris zabiegu polega na włożeniu kolorowe soczewki na oczy, nad swoimi Irysy. Wyniki wyglądają zupełnie naturalne; Jednak w każdej chwili możesz poddać się operacji, istnieje ryzyko. Skonsultuj się z medycznym dotyczące ryzyka powikłań przed biorąc pod uwagę takie stałe zmiany.

Co to jest najrzadszy kolor oczu?

Co to jest najrzadszy kolor oczu?

Tęczówka jest mięśni przepony wokół źrenicy. Kontroluje ilość światła wchodzące do oka. Kolor oczu zależy od ilości i rodzaju pigmentów w tęczówce oka. Fioletowy jest najbardziej rzadki kolor oczu. To jest uważane za brak wystarczającej ilości pigmentu w tęczówce dotyczyć naczyń krwionośnych. Warunek ten powoduje fioletowe gdy światło odbite. Po fiolet zielony jest najbardziej rzadki kolor oczu.

Identyfikacja

Genetyka wpływa na kolor oczu i istnieje kilka genów zaangażowanych w wyniku kolor oczu. Geny matki i ojca wpływa na prawdopodobieństwo kolor oczu dziecka. Kolory oczu głównych zmniejszenie wspólności są brązowy, niebieski, szary i zielony. Poza głównym kolory są wariant odcienie kolorów i kombinacji kolorów. Należą do nich Leszczyna, bursztyn, fioletowy i czarny (ciemny brąz).

Historia

Zmiany w kolorach oczu są od mutacji genetycznych. Niektórzy naukowcy uważają, że niebieskie oczy rozpoczęła się jedna osoba mieszka w pobliżu Morza Czarnego. Stosunek kolorów na całym świecie oko zmieniło się przez cały czas. Wynika to z różnych grup zmieszaniu. Nawet w ciągu ostatnich 100 lat wskaźnik zmienił się zauważalnie.

Geografia

Ludność zachodniej Rosji, krajach wokół Morza Bałtyckiego i niektórych północnej części krajów skandynawskich obejmują znaczną część ludzi z niebieskimi oczami. Te kraje również zawierają znaczną ilość szarych oczach ludzi. Niebieskie oczy znajdują się głównie w Europie i Ameryce Północnej. W Azji, Ameryce Południowej i krajach Bliskiego Wschodu brązowy to kolor dominujący oczu. Zielone oczy są jednym z najrzadszych kolory oczu. Zielonooki ludzie znajdują się głównie w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Europy kontynentalnej. Jednak w Islandii, zielony jest najczęściej kolor oczu po niebieski.

Nieporozumień

Oczy wydają się różnić w zależności od jakości światła i intensywności. Kolory pokoju i odzież osoba może zrobić oczy wydają się być w innym kolorze. Makijaż ma również wpływ, co oczy wyglądają jak. Kolory oczu można zmieniać z wiekiem i ktoś, kto ma brązowe oczy mogą rozwijać oczy w czasie.

Teorie/spekulacji

Genetycy zostały zidentyfikowane niektórych genów z niektórych kolorów oczu. Jednak są nadal głównymi czynnikami nieznany w zrozumieniu zabarwienie oczu. Niektóre co jest zrozumiałe jest, że co najmniej dwa geny są główne czynniki w tworzeniu kolor oczu osoby. Również geny wpływające na kolor oczu również wpływ na inne aspekty wyglądu osoby. Zupełnie inne geny są skojarzone z zielony szary i niebieski oczy brązowe inkluzji. Definicje dla oka kolory są czasami używane w bardziej ogólne warunki, które mogą powodować zamieszanie. Definicja koloru oczu oczy zazwyczaj oznacza połączenie zielony, niebieski, złoty i brązowy, z nieregularnych modeli. Jednakże Leszczyna służy również na inne kolory oczu, które nie mogą być zdefiniowane gdzie indziej.

Jak dopasować kolor oczu na soczewki kontaktowe

Jak dopasować kolor oczu na soczewki kontaktowe

Podczas gdy to jest możliwe, aby zmienić swój kolor oczu z soczewkami kontaktowymi, musisz mieć recepty z okulista lub okulista aby uzyskać kolorowe soczewki kontaktowe - nawet jeśli nie wymagają soczewki do prawidłowego widzenia. Tu są kilka rzeczy o których warto pamiętać przy wyborze przyciemniane soczewki kontaktowe do meczu lub poprawić swój kolor oczu.

Instrukcje

• Rozpocząć badanie okulistyczne, który obejmuje soczewek kontaktowych. Nawet jeśli nie potrzebujesz soczewki kontaktowe aby zmienić swoją wizję, okulisty pomiaru oka, aby określić, jeśli można nosić kontaktów i typ, który zmieści się najlepiej. Prawo 2005 zmienił sposób soczewki kontaktowe są klasyfikowane: przyciemniane soczewki, nawet tych bez recepty, są uważane za wyroby medyczne zgodnie z US Food and Drug Administration (FDA).

• Przejdź na subtelny wygląd poprzez wzmocnienie własnych naturalnych kolorach. Soczewki z odcieniem Ulepsz są tego samego koloru co tęczówki oka, kolorowe części oka. Niebieskie oczy Ulepsz niebieski odcień będzie pogłębiać ale nie dramatycznie zmienić swój wygląd. Soczewki szare i zielone odcienie będą również zwiększyć, ale nie drastycznie zmienić swój wygląd. Brązowe oczy mogą być wzbogacone o obiektyw Leszczyna.

• Spróbuj dramatyczny wygląd wybierając kolor klosza, która kontrastuje koloryt skóry i kolor włosów. Jeśli Twoje oczy, skóry lub włosów są brązowe, spróbuj kolorowe soczewki jak zielony, niebieski lub fioletowy. Jeśli są niebieskie lub green eyed lub jasnej karnacji lub jaśniejsze włosy, spróbuj Leszczyna lub brązowe soczewki.

• Spróbuj na różne kolorowe soczewki, aby zobaczyć, co działa najlepiej z Twojej cery i wygląd, który próbujesz osiągnąć. Większość praktyków opieki oko masz próbne soczewki należy przetestować przed zakupem obiektywów. Powinny być w stanie przymierzyć różne kolory podczas swoje soczewki kontaktowe montażu mianowania.

Nieprawidłowy Ludzki Kolor oczu

Nieprawidłowy Ludzki Kolor oczu


Kolor oka określona przez rozkład i stężenia melaniny w tęczówce i w oparciu o czynniki genetyczne. Podczas gdy typowe kolory oczu wahają się od ciemnego brązu w szafir niebieski, niektórzy ludzie mają nieprawidłowe wzorce barwiące.

Heterochromia

Heterochromia do oczu jest stanem, w którym obiekt dwa różne kolory. Istnieją dwa rodzaje ujęte w oczy: różnobarwność kompletne i sektorowe.

Kompletna różnobarwność

W pełnej różnobarwność, oczy są różne kolory. Zaburzenia autosomalnie jak Choroba Hirschsprunga i Zespół Waardenburga może spowodować całkowite różnobarwność.

Sektorowy różnobarwność

Sektorowe heterochromia, znany również jako częściowy heterochromii jest znacznie rzadziej niż całkowite heterochromii. W różnobarwność sektorowym, część tęczówki ma inny kolor niż reszta, z kolorów występujących w sekcjach, zazwyczaj jedną dużą i jedną małą część sekcji. To jest bardziej powszechne u kotów i psów niż u ludzi.

Centralny różnobarwność

Centralny heterochromia jest rodzaj różnobarwność sektorowym, w którym pierścień koloru otacza ucznia, który jest inny kolor od reszty tęczówki. Stan ten często określa się jako "cat oczy" i jest spowodowane przez małe ilości melaniny.

Nabyte różnobarwność

Heterochromia jest zazwyczaj genetyczne, ale może to być spowodowane przez zapalenie, kontuzji i choroby. Złoża żelaza w tkance lub pylicę, może prowadzić do różnobarwność, jak warunki do puszek, które powodują nadmierną stymulację syntezy melaniny, która może przyciemnić oko. Nowotwory, takie jak nowotwory również mogą powodować zaburzenia oka barwy.

Jak pozbyć się szybko czarne Kolor oczu

Jak pozbyć się szybko czarne Kolor oczu


Zszokowany się? A może po prostu czujesz się w dół po schodach. Tak czy inaczej, czarne oko może utrudniło życia społecznego. Chociaż nie ma lekarstwa natychmiast podbite oko, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc zmniejszyć wygląd podbitym okiem i pozbyć się go trochę szybciej. Oto kilka wskazówek, jak pozbyć się z podbitym okiem.

Instrukcje

1 Unikaj Tylenol natychmiast po uruchomieniu oko puchnąć. Tylenol został znany cienką krwi, które zapobiec krzepnięciu krwi żyły tak szybko, dzięki czemu więcej czasu na przepływ krwi do skóry.

2 Zastosuj zimny lód pakiet do oka. Pomoże to spowolnić przepływ krwi w dół i zmniejszają ilość krwi, która wypełnia skórę - powodując podbite oko - z rozbitych naczyń krwionośnych. Naciśnij zimno lodzie przed okiem tak szybko, jak to możliwe. Zrób to z przerwami przez następne kilka dni, aby zmniejszyć obrzęk i "czarny wygląd".

3 Sen z głową podwyższone o kilka poduszek. Zapobieganie nadmiar przepływu krwi do oka pomoże również zmniejszyć ilość krwi, która wylewa się skóry poprzez rozbitych naczyń krwionośnych.

4 Po kilka dni minęło, a naczynia krwionośne nie miałem czasu, aby uzdrawiać, delikatnie masować czarny obszar wokół oka ciepłą szmatką mycia. , Delikatnie masując skórę, pomagasz ciało wypłukać i usunąć zaschniętą krew pod skórą poprzez promowanie krążenie.

O krople do oczu, które zmienić kolor Twoich oczu

O krople do oczu, które zmienić kolor Twoich oczu

Ma jednej kategorii leków w postaci kropli oko, że można zmienić kolor oczu; jest to kategoria znany jako analogi prostaglandyn. Analogi prostaglandyn obejmują Lumigan, Xalatan i Travatan. Te krople do oczu są wykorzystywane do obniżenia ciśnienia w oku u pacjentów, którzy mają, lub są narażone na ryzyko rozwoju jaskry. Aktywny składnik Lumigan, znany jako bimatoprost, również został wprowadzony na rynek jako Latisse na jego zdolność do zwiększenia wzrostu rzęs.

Kolor oczu

Oka dostaje jego kolor tęczówki. Tęczówka posiada z przodu i tyłu warstwy. Powrotem warstwy składa się z czarnego pigmentu w prawie każdy. Przedniej warstwie tęczówki, bliżej rogówki, jest gdzie twój kolor oczu jest ustalona. Więcej pigmentu, które produkują komórki w warstwie przednie tęczówki, ciemniejszy kolor oczu.

Oko spadek wpływ na komórki barwnikowe Iris

Krople do oczu analogicznego prostaglandyn mogą powodować komórek barwnikowych w tęczówki do wydania więcej pigmentu. Ten wzrost pigmentu powoduje ciemnienie koloru oczu osoby lżejsze kolorowe oczy, takie jak niebieski lub zielony. Zmiany te nie występują u wszystkich ludzi, którzy używają krople do oczu. Jednak kiedy one wystąpią, zmiana barwy jest stałe.

Prevelance zmiana koloru oczu

Przyciemnienie koloru tęczówki jest klasyfikowany jako efekt uboczny kropli do oczu analogicznego prostaglandyn. Jako taki kolor oczu nie dotyczy tych kropli do oczu u wszystkich ludzi. Te oczy niebieskie lub zielone oczy mają większe ryzyko dla zmiana koloru oczu, jak ich oczy mają większą szansę stać się ciemniejsze. Według RxList gamę ryzyko zmiany koloru oczu na wszystkie analogi prostaglandyn jest między 1% i 15 procent.

Wykorzystanie w tylko jednym okiem

Bo zmienić kolor oczu od analogi prostaglandyn jest stały, trzeba być ostrożnym, gdy za pomocą oka krople w tylko jednym okiem. Jeśli jedno oko ma zmienić kolor, pacjent może pozostać z dwóch różnych oka kolory. Jeśli analogowe prostaglandyn jest wymagane tylko jedno oko, i zmienia się kolor oczu, kolor oczu osoby można skorygować za pomocą kolorowych soczewek kontaktowych.

Zmiana koloru powieki

Krople do oczu analogicznego prostaglandyn, szczególnie Latisse, może powodować kolor skóry wokół rzęsy ma zostać zmieniony. Najczęściej ludzie z powiek ciemno ubarwionej skóry może wystąpić rozjaśniania skóry powiek. Zmiany te są również stałe.

Dziedziczenie Wzory cecha u ludzi

Dziedziczenie Wzory cecha u ludzi


Prace Gregora Mendla z roślin grochu pomógł stworzyć podstawę, jak cechy są dziedziczone na podstawie dominującego-recesywny relacji między dwoma allelami. Jego odkrycia pomogły również obalić dwa powszechnie posiadane rodzaje dziedziczenia: teorię mieszania, opisane przez dziedziczenie cech z dwóch rodziców ze sobą zmieszane genotyp potomka i teorii cząstek, w których cechy dominującej pozostaje bez zmian w potomstwo. Chociaż prace Mendla jest nadal niezbędna do zrozumienia dziedziczenia i nadal wykorzystywane do opisania dziedziczenia pewnych cech, dodatkowe odkrycia znacznie poszerzył obszar dziedziczenia, gdyż znany jest dzisiaj.

Prawa Mendla

Dominujące recesywne wzór, jak opisano przez Mendla odnosi się do ekspresji co najmniej jednego genu na inny dla dwóch różnych alleli na jednym locus genu oparte na dominacji. Oznacza to, że dla konkretnej cechy, która wyświetla ten rodzaj dziedziczenia wzór zostanie wyświetlony tylko jeden allel (dominujące), jeśli są one różne. Istnieje kilka cech u ludzi, które pojawiają się do tej Mendla dominującą-recesywne wzór i obejmują piegi, obecność lub brak szczytu wdowiej na linii włosów i bezpłatne lub dołączony płatku ucha.

Niekompletne Dominacja

Poza zakresem odkrycia Mendla jest niekompletna dominacja dziedziczenia wzór. Ten rodzaj dziedziczenia następuje, gdy jeden z dwóch alleli w jednym locus genu nie jest całkowicie dominuje nad drugim, jak w prostej dominujące recesywny rodzaju spadków. Zamiast tego, oba allele przyczyni się do wyrażonej genotypu potomstwa, zamiast wyłącznie allelu dominującego.

Wiele Allele dla pojedynczego Trait

Wiele rodzajów genów może mieć kilka różnych alleli, które mogą przyczyniać się do wyrażanego genotypu potomstwo, a nie tylko dwie, w wyniku różnych stosunkach dominujące recesywne. Ten typ dziedziczenia jest postrzegany w ludzkiej typowania krwi, w których istnieje kilka różnych alleli, które mogą opisać grupę krwi danej osoby, w tym typu A, typu B, typu O, i typ AB. Istnieje prosty związek dominujący recesywnej porównując typu A lub typu B i typu O krwi, jako A i B są dominujące do typu O i będzie wyrażona jako takie. Jednakże Kodominacja występuje pomiędzy i B, z obydwu alleli zostały wyrażone w przypadku osoby typu AB krwi.

Cechy poligenową

Wielogenowych cechy szczególne cechy są sterowane przez więcej niż jednym locus genu, w przeciwieństwie do prostu dwa allele pojedynczego locus genu. To sprawia, że ​​bardzo trudno cechy poligenową na studia z powodu różnych możliwych wzorów dziedziczenia, które mogą być wyświetlane w różnych alleli w różnych genów loci. Dwa przykłady wielogenowe dziedziczenia u ludzi są przebarwienia skóry i kolor oczu. Dodatkowe czytanie o tym bardziej skomplikowany typ dziedziczenia jest w sekcji zasobów.