adcov.com

kolonoskopia u starszych osob

Jakie powinny być sprawdzane na badanie wzroku w podeszłym wieku?

Pełne badanie wzroku jest przydatna w wykrywaniu chorób oczu związanych z wiekiem i inne problemy z oczami w podeszłym wieku. Wczesne leczenie może zapobiegać, lub co najmniej spowolnić utraty wzroku z powodu jaskry, zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma i.

Znaczenie

Z wiekiem ryzyko wystąpienia choroby wzrasta oka. Pierwsze pełne badanie wzroku przez okulistę na bieżąco może złapać problemów, zanim staną się nie do opanowania.

Częstotliwość

Począwszy od 65 roku życia, osoba powinna uzyskać badanie wzroku co rok lub dwa.

Funkcje

Oprócz zewnętrznych badań oczu, dokładne widzenie Egzamin dla osób starszych powinna zawierać następujące elementy: badanie ostrości wzroku, refrakcji, test oceny pola widzenia i badania jaskry.

Rozważania

Starszych osoba powinna być doprowadzona do i od lekarza urzędu do badania wzroku. Kompletny egzamin powinny obejmować zarówno soczewki i siatkówki, co wiąże się rozszerzenie oka. W rozszerzeniu kropli podane może powodować niewyraźne widzenie przez nawet kilka godzin później.

Nieporozumienia

Okulista i optyk nie są takie same. W przeciwieństwie do optyka, okulista jest okulista, który również został przeszkolony jako lekarz i dlatego jest lepiej przygotowana do leczenia chorób oczu związanych z wiekiem.

Jak rozpocząć Home Agencję Zdrowia w Atlancie

Jak rozpocząć Home Agencję Zdrowia w Atlancie


Agencji zdrowia domu zapewniają usługi, które zastąpi opieki szpitalnej dla wielu osób. Rynek docelowy obejmuje pacjentów, którzy preferują ustawienie startowej nad szpitalu lub starszej generacji, która potrzebuje opieki niż alarmowy w domu. Wraz z rozwojem nauk medycznych, możliwe jest, aby dbać o wszystkich chorych w ich własnych domach, a nawet przeprowadzić kilka testów w razie potrzeby. Aby uruchomić biuro w Atlancie, trzeba będzie uzyskać licencję opieki domowej z Gruzji.

Instrukcje

1 Napisz biznesplan organizować swój biznes, planować na dłuższą metę i uzyskać finansowanie. Dołącz całokształtu działalności gospodarczej, badania rynku od koniunktury w przemyśle w Atlancie, szczegóły konkurentów, planu marketingowego, podstawowych informacji o Tobie i Twoich pracowników, prognoz finansowych, źródła finansowania oraz umów lub porozumień.

2 Tworzenie struktury przedsiębiorstw i nazwę domeny. Sprawdź, czy nazwa jest unikalna i atrakcyjne dla starszego pokolenia. Pobrać formularze z Gruzji Sekretarz Stanu stronie internetowej sos.ga.gov, je wypełnić i złożyć. Zarejestruj nazwę firmy z powiatu clerkâ biurze € ™ s od Superior Court w Atlancie.

3 Zastosuj i uzyskać swój numer identyfikacyjny pracodawcy federalnego lub FEIN. Jest to konieczne, ponieważ będziesz mieć pracowników. Przesłać formularz SS-4 na IRS.gov. Możesz również zadzwonić pod 800-829-4933 IRS i uzyskać swój FEIN przez telefon.

4 Rejestracja dla państwa potrącania podatku dochodowego, odwiedzając stronę internetową Departamentu Georgia Skarbowego w dor.ga.gov. Nie będzie minimalne opłaty dla tej rejestracji podatkowej.

5 Uzyskanie licencji opieki domowej z Departamentu Zasobów Ludzkich Gruzji w dhr.Georgia.gov. Uzyskać licencję na opiekę towarzysz, jak również osobistej opieki w Gruzji. Musisz być zarejestrowanym pielęgniarka lub lekarz pielęgniarka licencji na rozpoczęcie agencji. Spotkania z klientami i opracowania planu działalności medycznej, w tym zmian nietrzymania moczu i pielucha. To może kosztować około 500 dolarów (stan na wrzesień 2010). Trzeba będzie wziąć udział w obowiązkowym czterogodzinny klasę licencji.

6 Uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności rozpocząć działalność w Atlancie. Wybierz miejsce, w dzielnicy mieszkalnej, tak aby uzyskać zauważony przez docelowego rynku. Uzyskiwanie informacji o położeniu z zatwierdzonych Strefowego Enforcement Division. Opłata wynosi 75 dolarów lub więcej (od września 2010 roku) w zależności od konkretnej lokalizacji.

7 Wynajem tylko licencjonowanego personelu. Sprawdź swoje tła i zapewnienia, że ​​posiadają ważną licencję na wykonywanie zawodu. Uzyskanie workerâ ubezpieczenia odszkodowania € ™ s, sprawdzając Georgia State Board of Workerâ € ™ s stronie internetowej Wynagrodzeń w sbwc.Georgia.gov.

8 Wypełnij formularz DOL-1A z Wydziału Georgia Pracy w celu uwzględnienia zasiłków dla bezrobotnych.

9 Promuj swoją stronę przez umieszczenie tablicy w pobliżu lokalizacji i spotkać ludzi starszych osobiście w wykładach lub zdarzeń, aby zapytać, czy potrzebują usług domu zdrowia.

Kolonoskopia Zagrożenia dla Starszych

Od tradycyjnej nazwy "starszych" został ustalony na 65 lat, a od kolonoskopii wytyczne protokołu wskazują pierwsze kolonoskopia badania na obu wieku 50 lub 55, a następnie w odstępach 10-letnich, większość kolonoskopie wykonywane są na osoby, które w pewnym sensie jakości jako "starszych". W związku z tym, ryzyko kolonoskopii dla osób starszych jest uważany pierwsze pod względem zagrożeń istotnych dla kolonoskopii pacjentów w każdym wieku, a następnie o tym, czy nie to ryzyko zwiększa się wraz z wiekiem lub nowe zagrożenia mogą być również przypisane do wieku. Niewystarczające dostępne informacje na temat zagrożeń i tendencyjnego komunikacji pomiędzy lekarzami i pacjentami przedstawić własne ryzyko z kolonoskopii protokołu. Istnieje również wiele zagrożeń, które mogą wynikać w każdym wieku od kolonoskopii w trzech etapach: podczas przygotowania wstępnego testu, w trakcie samego kolonoskopii i po protokołów zdarzeń niepożądanych. Niektóre z nich, o ile nie wszystkie, z tych czynników przynajmniej potencjalnie zwiększa się z wiekiem.

Kolonoskopia Zagrożenia: Nieodpowiednie Komunikacji i Informacji

W artykule "ryzyka i korzyści Kolonoskopia starszym Ppatients" autorzy zauważają, że nie ma "dużo danych, które będzie wspierać dobre odpowiedzi" na pytania dotyczące kolonoskopii ryzyka w odniesieniu do osób starszych. Jednym z podstawowych ogólnych ryzyka kolonoskopii w rzeczywistości to właśnie ten brak danych.

Rzeczywiście, z powodu ich zdaniem, że kolonoskopia jest niezwykle ważne badanie przesiewowe niektórzy lekarze odmawiają rozpoznania jakiegokolwiek uznania ryzyka badania. Jednak dla niektórych pacjentów, nawet tych, którzy nie są w podeszłym wieku, ryzyko może przewyższać korzyści.

Ten rodzaj niewłaściwych informacji i komunikacji między lekarzem a pacjentem jest ryzyko samo w sobie, gdyż utrudnia pacjentowi dokonanie świadomego wyboru kompromis korzyści / ryzyka protokołu.

Ryzyko kolonoskopii: Ogólne

Ryzyko kolonoskopii sam to krwawienie (potencjalnie mocno), perforacja jelita i działań niepożądanych do wymaganych leków stosowanych w procedurze.

Ponadto, mogą wystąpić działania niepożądane rozwiązań stosowanych na etapie przygotowania wstępnego protokołu. Niektórzy pacjenci mogą mieć poważne reakcje w fazie przygotowawczej, tak jak poprzez słabe słabe i w wyniku połączenia na czczo, roztwory konsumowane i oczyszczeniu jelita się.

Kolonoskopia jako inwazyjnym

Podczas gdy ryzyko kolonoskopii może wydawać się mała w porównaniu do znaczenia wczesnego wykrywania raka jelita grubego, jako procedury inwazyjne, kolonoskopia może spowodować śmierć. Choć jest to bardzo rzadko (u mniej niż 1 procent pacjentów poddanych protokołu), ludzie umierają w czasie kolonoskopii, lub po nich, jako bezpośredni wynik kolonoskopii. Jest to szczególnie ważne w przypadkach związanych z perforacja jelita, ale u osób z tendencją do leków wrażliwości, śmierć może wynikać z niepożądanych działań leków i środków oczyszczających jelita.

Należy rozważyć korzyści kontra ryzyka protokołów z co najmniej dwóch przypadkach, w których sam protokół potencjalnie może prowadzić do śmierci. Ponieważ w większości przypadków jest to tylko w kontekście inwazyjnej procedury, że uspokajający / leki znieczulenia ogólnego podano, zarówno kolonoskopia elementy, które przenoszą ryzyko spowodowania śmierci są związane ze statusem Protokołu jako procedury inwazyjnej. Osobista historia choroby mogą mieć wpływ własnej prognozy w odniesieniu do prawdopodobieństwa wystąpienia jednego lub więcej z tych zagrożeń.

Age-Related Wzrost Czynniki ryzyka

Informacje dostępne na czy ryzyko kolonoskopia wzrasta z wiekiem odbiega dziko. Niektórzy eksperci twierdzą, że ryzyko pozostanie taki sam, inni, że zwiększają one nieznacznie jako indywidualny wieku, a inni mówią, że ryzyko dla tych, 70 i starszych doświadcza poważnych zdarzeń ze strony przewodu pokarmowego są "znacznie podwyższone." W szczególności, niektórzy eksperci wskazują, że ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacja wzrost w wieku od 80 do 84 aż o 75 procent w stosunku do osób w wieku poniżej 70. Niektórzy eksperci sugerują również, że ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, do oczyszczania jelit również rozwiązań zwiększenie u pacjentów powyżej pewnego wieku, począwszy od wieku 70 lat w dowolnym miejscu do życia 85.

Po kolonoskopii Wydarzenia: szczególnie niebezpieczne dla osób starszych

Istotnym problemem w odniesieniu do kolonoskopii ryzyka w podeszłym wieku jest to, że niektóre dowody wskazują na wyraźny wzrost ryzyka po kolonoskopii niepożądanych. Niektórzy badacze odkryli, że u młodszych pacjentów żołądkowo-jelitowe działania niepożądane, w tym nakłucie jelita, zwykle występuje w trakcie lub bezpośrednio po kolonoskopii, u starszych pacjentów kolonoskopii może wystąpić takie działania niepożądane nawet 30 dni po zabiegu.

Aktualne trendy

Podczas gdy istnieje znaczna brak porozumienia wśród ekspertów na ten temat, istnieje tendencja do ponownego wartość kolonoskopii protokołu dla starszych pacjentów otrzymujących potencjalny wzrost ryzyka protokołu. US Preventive Services Task Task Force zaleca przed kolonoskopii dla osób powyżej 85. Inni eksperci sugerują, że korzyści z badań przesiewowych spadek z wiekiem, podczas gdy ryzyko zwiększyć, i sugerują wiek odcięcia 75 dla tego protokołu.

Porównanie osobiste dla osób starszych Systemów Alarmowych

Porównanie osobiste dla osób starszych Systemów Alarmowych


Jak twoi bliscy wiekiem, można martwić się więcej o ich zdolności do życia w pojedynkę. Jeśli się pokrzywdzona i nie są w stanie dotrzeć do telefonu, aby zadzwonić po pomoc, mogą stracić życie. Indywidualne systemy alarmowe dla seniorów umożliwić im wezwania pomocy, jeśli są chore lub boli. Alarmy te mogą być w postaci naszyjnika lub bransoletki, które seniorów nosi, z przyciskiem on naciska, gdy potrzebna jest pomoc.

Alarm Centrum Pomocy

Gdy starszy naciśnie przycisk alarmowy na jej bransoletki alarmowego, firmy call center jest powiadamiany za pośrednictwem swojej linii telefonicznej w domu. Pracownicy call center mogą dzwonić policji, straży pożarnej lub ratowników dla klienta. Mogą też dzwonić do znajomych klienta lub członków rodziny, aby jej pomóc. Jeśli klient jest w pobliżu jednostki bazowej systemu, potrafi rozmawiać z pracownikiem call center; jeśli nie, pracownik będzie zadzwonić do kogoś, aby pomóc klientowi.

Co najmniej jedna firma oferuje usługi tłumaczenia, które pomogą pracownicy komunikują się z klientami, którzy nie mówią po angielsku. Wyposażony jest również w certyfikowanych pracowników medycznych, awaryjnego wysyłek, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu wezwanie pogotowia ratunkowego i dostarczyć instrukcje, a klient czeka na personel ratunkowy przyjeżdżać.

Inna firma twierdzi, że jej wisiorek może wykryć, że spadły i wezwać pomoc, nawet jeśli nie nacisnąć przycisk alarmu.

Jednostka Zakres i czas pracy akumulatora

Alarm bransoletki i naszyjniki musi znajdować się w pewnej odległości od centrali bazowej do pracy. Dla niektórych alarmów, odległość ta wynosi od 400 do 600 metrów; inne systemy zastrz pracować w 1000 nogi urządzenia.

Indywidualne systemy alarmowe mogą działać nawet wtedy, gdy zgaśnie światło, dzięki ich akumulatorów. Jedna firma twierdzi, że jej układ ma 32 godzin na bateriach w przypadku awarii zasilania. Inna firma szczyci się 90-godzinny czas pracy baterii.

W niektórych systemach, aby powiadomić firmę alarmu w przypadku, gdy na wyczerpaniu baterii lub moc wyszła.

Akcesoria opcjonalne

Firmy pozwala na zakup dodatkowych bransoletki monitorowania, które mogą być przydatne, gdy dwie lub więcej osób starszych mieszka w tym samym domu. Istnieją również jednostki naścienne alarmowe, które mogą być umieszczone w łazienkach i korytarzach i oferują kopii zapasowej dla tych, którzy mogą zdejmują bransoletka lub wisiorek.

Klienci mogą zakupić okna "blokady", gdzie mogą przechowywać klucz, który pozwoli opiekunów lub personel ratunkowy na łatwy dostęp do ich domu w nagłych wypadkach.

Jedna z firm oferuje monitorowane czujniki dymu, które mogą być związane z jego systemu alarmowego.

Usługi dodatkowe

Klienci mogą zarejestrować się w usłudze przypomnienia skutkujący pracownika nazywając je raz lub kilka razy dziennie i przypominając im przyjmowania leków lub sprawdzić poziom cukru we krwi. Połączenia można także ustawić, aby po prostu upewnij się, że starszy obywatel jest mobilny i dobrze każdego dnia.

Jednorazowa i bieżących kosztów

Istnieją dwa podstawowe koszty dla tych, którzy nie korzystasz z usługi systemu alarmowego osobistej: Sprzęt i call center wsparcia. Sprzęt można nabyć bezpośrednio lub dzierżawionymi miesięcznie. Usługi monitorowania można również nabyć z góry na całe życie ubezpieczenia, lub mogą być rozliczane miesięcznie, kwartalnie lub rocznie.

Jedna firma pobiera 199 dolarów na zakup swojego sprzętu i 16 dolarów miesięcznie za usługę monitoringu. Kolejna firma oferuje wynajem sprzętu z usługi monitorowania za 300 lat.

Przypomnienie lub dobrostanem rozmowy może kosztować $ 8 miesięcznie plus 20 centów za połączenie. Ceny cytowane tutaj były dokładne, jak maja 2010.

Kiedy należy Osoba Pobierz kolonoskopii?

Kiedy należy Osoba Pobierz kolonoskopii?


Kolonoskopia to badanie lekarskie jelita grubego. Podczas zabiegu colonoscope - malutka kamera podłączona do elastycznej rurki - jest wprowadzany do odbytu i zapewnia lekarzy z ważnych informacji na temat zdrowia okrężnicy. Istnieje wiele powodów, dlaczego człowiek powinien uzyskać kolonoskopii.

Wiek

American Cancer Society i wielu innych organizacji zaleca rutynowe kolonoskopii dla osób z normalnym ryzykiem raka jelita grubego, którzy mają 50 lat i starszych. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia, jak często należy wykonywać kolonoskopię po kolei 50.

Rodzina Medical History

Osoby z wywiadem rodzinnym w kierunku raka jelita grubego i innych chorób jelit może wymagać kolonoskopii przed ukończeniem 50 lat. Rak w rodzinie stawia osobę na wyższym ryzykiem zachorowania na raka też. Kolonoskopie są ważnym sposobem na lekarzy, aby złapać raka we wczesnym stadium, gdy leczenie jest koniecznością sukces.

Choroba monitoring

Kolonoskopie pozwalają na monitorowanie stanu zdrowia jelita grubego u pacjentów cierpiących na różne warunki. Chorych z chorobami zapalnymi jelit, takie jak wrzodziejące zapalenie okrężnicy lub choroba Crohna, mogą mieć co kilka lat kolonoskopii dla oceny ich stanu. Zastosowanie kolonoskopii w badaniach przesiewowych na raka okrężnicy i odbytnicy jest szczególnie ważne w tych grupach, tak jak mogą być bardziej narażeni na rozwój tej choroby. Dodatkowo, osoby, które miały raka mogą wymagać kolonoskopii w celu zapewnienia rak nie rozprzestrzenił się do jelit.

Inne objawy jelitowe

Kolonoskopie dostarczyć lekarzom użyteczne narzędzie do oceny stanu jelit pacjentów. Kolonoskopie są często zalecane dla osób z krwawe stolce, czarne stolce, przewlekłe biegunki, bóle brzucha, niedokrwistość niewyjaśnionych lub nagłej utraty wagi. Kolonoskopie często może doprowadzić lekarzy do diagnozowania nieprzyjemne, niewygodne i bolesne warunki, ustawienie chorych na drodze do przetwarzania i odzysku.

W jaki sposób muzyka wpływa na sposób osoba śpi?

W jaki sposób muzyka wpływa na sposób osoba śpi?

Muzyka jest ważną częścią codziennego życia wielu ludzi przebudzenia; jednak muzyka może odgrywać znaczącą rolę na sen. Muzyka wpływa na ludzi poprzez teksty i dźwięki, ale także wpływa na mózg na poziomie podświadomości, dzięki czemu łatwiej iść spać, radzić sobie z bólem, lepiej spać lub uspokoić rozstrój niemowlę. Chociaż muzyka może wydawać się tylko planowany-hałas, może to mieć poważne pozytywny wpływ na zdrowie.

Zasypianie

Wiele osób ma trudności z zasypianiem, zwłaszcza osób powyżej 65 lat. Według Centrum Bastyr for Natural Health, 50 procent osób starszych walce z bezsennością. Słuchanie łagodnej muzyki i leżącego w miłej i wygodnej pozycji ułatwia zaśnięcie i pobyt w sen. Muzyka pomaga się zrelaksować umysł w spokojnej i cichej stanu, który ułatwia sen. Podczas regularnych sen, leki i unikanie używek może pomóc niektórzy ludzie zasypiają, łagodna muzyka może pomóc szczególnie trudnych przypadków.

Pain Relief

Muzyka może znacznie wpłynąć na sposób osoba zajmuje się bólu, czy przewlekłe lub pooperacyjne, stany eMedExpert. Po poważnej operacji lub poważnych problemów, takich jak zapalenie stawów lub osteoporozy, pacjenci często mają problemy ze snem i coraz dobry sen. Miękkie, relaksująca muzyka i pacjenta szczególnie ulubiony rodzaj muzyki kieruje umysł na relaks, odrywa go od bólu i pomaga utrzymać spokojny sen. Oprócz leków przeciwbólowych i wygodne łóżko, muzyka może być różnica między bolesnym sen i spokojny sen jest dla wielu pacjentów.

Poprawa jakości snu

Dla osób zapracowanych lub gorączkowy harmonogramów, często wydaje się, że nie są w dzień tyle godzin spać. Kiedy ludzie są stale podkreślał, zajęty lub pracy, ich jakość snu cierpi również. Słuchanie muzyki podczas zasypiania i podczas snu może znacznie poprawić jakość snu, co skutkuje mniejszym stresem, większą wydajność pracy i dobrego zdrowia. National Library of Medicine w USA Pub Med, że słuchanie muzyki klasycznej, podczas gdy miękkie lub spania walczy także depresji i poprawia zdrowie psychologiczny.

Niemowlęta

Większość ludzi wie, że dzieci mogą być uśpione z utworu lub buczenie, ale muzyka może także poważnie pomóc niemowlęta zrelaksować, zasnąć i pobytu w sen, zwłaszcza tuż po urodzeniu. Urzędowy noworodków Pielęgniarstwa twierdzi, że miękkie, muzyka średniej objętości stawia większość zdenerwowany niemowlęta w cichej, spokojnej okolicy, która promuje państwa spania i powoduje ich do pozostania śpi dłużej niż gdy po prostu zasnąć.

Jakie są przyczyny starszych zawroty głowy i utrata przytomności?

Jakie są przyczyny starszych zawroty głowy i utrata przytomności?


Zawroty głowy jest częstym problemem wśród osób starszych. W przypadku wystąpienia zawrotów głowy z utratą przytomności, może to być oznaką poważnego bazowego stanu zdrowia.

Identyfikacja

Zawroty głowy to uczucie wirowały w głowie. Zawroty głowy mogą występować samodzielnie lub z nudnościami. Czasami ludzie mogą cierpieć na utratę przytomności (znany również jako blokowanie) po okresie zawroty głowy.

Zawroty głowy centralne

Centralny zawroty głowy mogą wystąpić po udarze mózgu lub może poprzedzać poważny stan udziałem pnia mózgu i móżdżku. Ten rodzaj zawrotów głowy jest często znakiem ostrzegawczym bardziej poważnego wypadku przyjść.

Vertigo padaczkowego

Napady ogół nie powodują zawroty przed utratą przytomności. Jednak, zawroty głowy mogą powodować epilepsję osoba doświadczać krótkich, intensywnych doznań przędzenia przed utratą przytomności. Stan ten zwykle dobrze reaguje na leki.

Testy diagnostyczne

Chociaż często jest trudno określić przyczynę zawroty istnieją pewne testy diagnostyczne, które mogą być wykonywane. U pacjentów w podeszłym wieku, które występują zawroty głowy z utratą przytomności, elektroencefalogramu może pomóc, aby uzyskać prawidłową diagnozę.

Rozważania

Zawroty głowy jest powszechne w starszym wieku dorosłym, często pozostaje nierozpoznana. Jeśli występuje również utrata przytomności, ważne jest, aby starać leczenia w celu określenia przyczyny. To może być objawem poważnego schorzenia.

Jakie są przyczyny nadciśnienia tętniczego u osób starszych?

Opublikowanym przez American Medical Association podkreśla, że ​​lekarze mogą zobaczyć więcej ludzi z problemami zdrowotnymi związanymi z wysokim ciśnieniem krwi w najbliższych latach. Badania wskazują, że co najmniej jeden na czterech Amerykanów ma wysokie ciśnienie tętnicze krwi, czynniki ryzyka zwiększa się jeszcze bardziej po 50 roku życia z narodu starzenia się ludności, aż dwóch na trzech dorosłych w wieku 70 lat lub starszych może mieć wpływ wysoki krwi Ciśnienie w przyszłości. Ponieważ nie jest rzadkością w przypadku osób do rozwoju nadciśnienia tętniczego, ponieważ z wiekiem, to pomaga zrozumieć przyczyny.

Izolowane nadciśnienie skurczowe (ISH)

ISH jest najczęstszą postacią wysokiej krwi znaleźć w podeszłym wieku. Chociaż ciśnienie rozkurczowe może pozostać normalny, stwardnienie tętnic podnosi ciśnienie skurczowe. Przepływ krwi przez naczynia na skutek wysokiego ciśnienia osadzaniu się kamienia zawężając wewnątrz tętnic. Ponieważ osoby z wiekiem, tętnice tracą elastyczność naczyń krwionośnych, co bardziej podatne na uszkodzenia. Jest to przypadek, gdy wiek przyczyną wysokiego ciśnienia krwi.

Cukrzyca

Diabetycy mają zwiększone ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego. Ponieważ cukrzyca może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, osoby starsze, które mają choroby są bardziej narażone na miażdżycę tętnic, co może powodować wysokie ciśnienie krwi. Miażdżyca stawia również osoby w podeszłym wieku w grupie podwyższonego ryzyka choroby wieńcowej. W broszurze opublikowanej przez National Kidney Foundation, wysokie ciśnienie krwi jest podświetlona, ​​jak poważnym problemem zdrowotnym. Diabetycy mają zazwyczaj, aby utrzymać niższe ciśnienie krwi, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu, zarówno częstych powikłań nadciśnienia tętniczego. Lekarze zwykle polegają na klasę leków określanych jako inhibitory ACE w leczeniu nadciśnienia tętniczego u starszych pacjentów. Leki generyczne, takie jak benazepryl, enalapryl, chinapril fosinopril i moeksypryl to tylko niektóre z inhibitorów ACE lekarze przepisują do obniżenia ciśnienia krwi. Leki te działają poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych. Inhibitory ACE mogą również opóźniać postęp choroby nerek u ludzi chorych na cukrzycę. Choroba nerek jest inny główną przyczyną wysokiego ciśnienia krwi. Chociaż choroba nerek może powodować wysokie ciśnienie krwi, wysokie ciśnienie krwi z kolei może doprowadzić do trwałego uszkodzenia nerek.

Leki

Pewne receptę i ponad-the-counter leki mogą powodować wysokie ciśnienie krwi. Dla osób w podeszłym wieku, którzy mają już wysokie ciśnienie krwi, może to stworzyć poważne powikłania, jeśli ciśnienie krwi wzrasta do bardzo wysokiego poziomu. Inne leki osoba ma może zakłócać skuteczności leków ciśnienia krwi. Over-the-counter przeciwbólowe, takie jak aspiryna i ibuprofen, oba leki, które są powszechnie używane przez osoby starsze, aby zmniejszyć ból związany z zapaleniem stawów mogą wywoływać zatrzymywania płynu ciała. To kładzie nacisk zarówno serca i nerek, co powoduje ciśnienie krwi wzrasta. Przed podjęciem jakichkolwiek leków OTC w połączeniu z lekami na receptę zawsze skonsultować się z lekarzem. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić, aby wziąć paracetamol na ból, a nie kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen. Leki stosowane w leczeniu ciężkich bólów głowy lub migreny mogą powodować ciśnienie wzrośnie do niebezpiecznego poziomu. Te leki są przeznaczone do zwężenia naczyń krwionośnych w głowicy, ale zwężenie naczyń krwionośnych w innych częściach ciała, jak również.

Wirus opryszczki

Najnowsze badania opublikowane w wydaniu PLoS patogenów maja 2009 sugeruje, że wirus cytomegalii (CMV), członkiem rodziny wirusów opryszczki, może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi. Naukowcy twierdzą, że większość dorosłych zarazić się wirusem przez do czasu osiągnięcia wieku 40; Jednakże osoby często nie wykazują objawów, gdy są zakażone wirusem. Po początkowym zakażeniu wirusem zwykle pozostaje w uśpieniu o ile układ immunologiczny jest zagrożony. Wirusa CMV podejrzewa zwiększenie wydzielania pewnych enzymów uczestniczących w powstawaniu nadciśnienia tętniczego. Podobnie jak w innych szczepach wirusa opryszczki, wirusa CMV jest transmitowany przez płyny ustrojowe, w tym krew, ślinę, mocz, nasienie, łzy, mleko matki. Poprzednie badania wykazały istnienie związku między wirusem a rozwojem miażdżycy.

Zapobieganie

Starsze osoby mogą zapobiec wysokie ciśnienie krwi poprzez spożywanie dobrze zbilansowanej diety i utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Ciśnienie krwi ma tendencję do wzrostu, jak ludzie umieścić na większej wagi. Osoby starsze powinny pozostać aktywne fizycznie, ponieważ są one w stanie, jak również łagodne ćwiczenia pomagają utrzymać ciśnienie krwi w dół. Ogranicz spożycie alkoholu do nie więcej niż jeden drink dziennie dla kobiet i dwa dla mężczyzn. Palacze powinni rzucić palenie. Nikotyna powoduje serce bić szybciej, podnosząc ciśnienie krwi. Zmniejszenie spożycia soli nie więcej niż w sumie sześć gramów, lub równowartość jednej łyżeczki dziennie. Można znaleźć liczbę gramów w porcji żywności na etykiecie danego produktu. Jeść diety o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i cholesterolu.

Przestroga

Uważaj, ciśnienia krwi, stosowanie leków jest wymagane w podeszłym wieku. Jednym z powodów jest ze względu na możliwość interakcji z innymi lekami. Świadczeniodawcy zazwyczaj ściśle monitorować pacjentów starszych, jak często należy dostosować dawkę leku. Gdy potrzebne jest leczenie, lekarze zazwyczaj zaczynają poprzez określenie minimalnej dawki, a następnie stopniowo zwiększać dawkę, gdyż może to być niebezpieczne dla starszych obniżyć ciśnienie krwi pacjenta zbyt wiele.

Odczyty ciśnienia krwi

Ponieważ osoby starsze zwykle mają wahania ciśnienia krwi w ciągu dnia, odczyty ciśnienia krwi często muszą być podejmowane w różnych czasach, gdy podejrzewa się nadciśnienie. Niedociśnienie tętnicze, stan, w którym człowiek może mieć niskie ciśnienie krwi w pozycji stojącej, to kolejny warunek powszechne wśród osób starszych. Do dokładnej diagnozy, odczyty ciśnienia krwi należy podjąć w sytuacji, siedział, a leżącej pozycji.

Celem podawania witaminy B12 zastrzyków do Starszych

Witamina B12 jest w wielu zwykłych środkach spożywczych i jest niezbędna do wytwarzania czerwonych ciałek krwi i komórek nerwowych. Starsi ludzie często wymagają zastrzyki witaminy B12 dla wielu powodów, począwszy od diety na uraz do warunków, które czynią je w stanie wchłonąć witaminy B12 normalnie.

Niebezpieczeństwa związane z niedoboru witaminy B12

Osoby z niedoborem witaminy B12, są podatne na problemy w tym osłabienie, zmęczenie, duszność i drętwienie rąk. W ekstremalnych przypadkach może prowadzić do niedokrwistości, gdy nie jest wystarczająco B12 w organizmie do wytwarzania czerwonych ciałek krwi.

Przyczyny

Starsi ludzie często potrzebują zastrzyków B12, ponieważ ich ciała nie są w stanie produkować czynnik wewnętrzny, enzymu potrzebnego do absorpcji B12. Zła dieta oraz warunki, takie jak choroba Crohna, hamują również absorpcji witaminy B12.

Znaczenie

Nawet jeśli osoba starsza nie cierpi z powodu jednego z warunków wymienionych powyżej, są bardziej podatne na cierpią z powodu niedoboru witaminy B12, ponieważ zdolność ludzkiego organizmu do wchłaniania witaminy B12 zmniejsza się z wiekiem, w dużej mierze do redukcji kwasu żołądkowego.

Ramy czasowe

Ponieważ ludzkie ciało zazwyczaj przechowuje tyle B12 do ostatnich trzech lat, daje zastrzyk witaminy B12 większość starszych ludzi wystarczająco witaminy, aby mógł je od miesięcy, a nawet lat.

Rozważania

Osoby starsze mogą potrzebować B12 zastrzyki regularnie, jeśli cierpią z powodu anemii złośliwej, stan, który powoduje niezdolność do wchłaniania witaminy B12 z żadnej żywności jedzą.

Zapobieganie

Niektórzy lekarze zalecają starsi ludzie przyjmują witaminy i suplementy witaminy B12, aby zmniejszyć ryzyko stają się niewystarczające, zgodnie WebMD.com. Zmiany w diecie mogą również pomóc w niektórych przypadkach.

Wysokiego ryzyka HPV Umorzenie w starszych samic

Wysokiego ryzyka HPV Umorzenie w starszych samic


Kobiety nabywają wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) poprzez kontakt skóry i narządów płciowych lub pochwy lub odbytu podczas seksu. HPV jest wspólna chorobą przenoszoną drogą płciową. Każdy, kto jest aktywny seksualnie może rozwijać HPV, a co najmniej 50 procent aktywnych seksualnie populacji nabędzie HPV w ciągu swojego życia. Istnieją typy HPV niskiego ryzyka oraz wysokiego ryzyka, a jest ich ponad 100 szczepów. Starsze kobiety powinny być badane na HPV podczas corocznych egzaminów ginekologicznych. Nawet jeśli HPV przechodzi w remisji, kobieta może się zarazić ponownie.

Typów HPV

HPV niskiego ryzyka mogą powodować brodawki narządów płciowych u kobiet i mężczyzn. Brodawki może powodować dyskomfort ze względu na świąd i pieczenie, choć większość ludzi nie ma żadnych objawów. Czasami brodawki narządów płciowych może stanowić tygodni, miesięcy lub lat po HPV jest zakontraktowane. HPV niskiego ryzyka może odejść na własną rękę i zwykle nie stwarzają żadnego ryzyka dla zdrowia. Typy wysokiego ryzyka HPV mogą powodować raka szyjki macicy, a także inne rzadkie nowotwory. Zwykle nie ma objawów z rakiem szyjki macicy.

HPV wysokiego ryzyka, u starszych kobiet

HPV jest często u kobiet w wieku poniżej 30. Kobiety, które pozytywny test na HPV wysokiego ryzyka po wieku 30 lat więcej niż prawdopodobne, miał wirusa przez dłuższy czas, a system odpornościowy nie może się go pozbyć. HPV wysokiego ryzyka, że ​​zamieszka w ciele kobiety przez wiele lat może być przyczyną zmian komórkowych szyjki macicy, które mogą prowadzić do raka. Nawet jeśli HPV wysokiego ryzyka idzie do umorzenia, kobieta może się zarazić ponownie z innym szczepem wirusa HPV.

Leczenie

Zdrowy układ odpornościowy może naturalnie zapobiec wirusa HPV. HPV nie ma lekarstwa; Tylko te objawy mogą być leczone. Brodawki narządów płciowych wywołane przez HPV niskiego ryzyka można usunąć chirurgicznie lub leczonych miejscowo leków; Jednakże, nawet po usunięciu wirusów może nadal. Nieleczone brodawki mogą marudzić, mogą pojawić się większe rosnąć lub więcej brodawki. HPV wysokiego ryzyka może powodować zmiany komórkowe lub stany przednowotworowe w szyjce macicy. Nieprawidłowej tkanki może zostać usunięta z wykorzystaniem różnych sposobów.

Czynniki ryzyka

Osoba, która ma kilku partnerów seksualnych, ma seks bez zabezpieczenia lub w młodym wieku lub ma osłabiony układ odpornościowy jest bardziej narażone na zakażenia HPV. Chociaż HPV wysokiego ryzyka jest główną przyczyną raka szyjki macicy, inne czynniki mogą pomóc w jego rozwoju, takich jak palenie tytoniu, pigułki antykoncepcyjne, diety o niskiej zawartości owoców i warzyw, o pełnym okresie ciąży, zanim w wieku 17 lat, więcej niż trzech ciąż donoszonych lub zakażenie chlamydią.

Zapobieganie

Rak szyjki macicy jest zapobiec. Kobiet poniżej 30 roku życia powinny mieć regularne badania cytologiczne i kobiet powyżej 30 roku życia powinny mieć regularne badania cytologiczne wraz z przesiewowych HPV, które może wykryć zmiany komórek szyjki macicy i raka szyjki macicy. Nienormalne zmiany komórki raka szyjki macicy, a nawet mogą być traktowane z sukcesem, gdy zostanie wykryty wcześnie. Istnieją szczepionki HPV, które zapewniają ochronę przed niektórymi szczepami wirusa HPV wysokiego ryzyka. Kobiety mogą jeszcze bardziej zmniejszyć swoje ryzyko nabywania HPV będąc w monogamicznym związku seksualnie, lub prezerwatywy.

Substance Abuse zapobiegania nawrotom dla osób starszych

Substancja zapobieganie nadużycie nawrotom u osób starszych może być większym wyzwaniem niż u młodszych dorosłych. Samotność i brak wsparcia rodziny to tylko niektóre z największych przeszkód, gdy starszy dorosły stara się utrzymać trzeźwość. Starszych dorosłych jest bardziej prawdopodobne, aby być przepisane narkotyki, aby pomóc w bólu i niepokoju, że czasami przychodzą wraz z procesem starzenia się. Z planu zapobiegania nawrotom, który uwzględnia wszystkie te problemy, mają większe szanse na pobyt z dala od ich istoty wyboru.

Community Mental Health - Doradztwo indywidualne i grupy

Jeśli starsi dorośli zakwalifikowani do programu zdrowia psychicznego społeczności i ma komunikacji w postaci zarówno poradnictwa i terapii grupowej jeden na jednego, jej szanse na pozostałe trzeźwy wzrost znacznie. O miejsce, w którym czuje się odpowiedzialny za swoje czyny jest ważnym aspektem odzysku, w stosunku do młodszej populacji. Zapisaniem starszej dorosłych w indywidualnych porad pozwoli jej działać niektóre z bardziej osobistych sprawach, które doprowadziły ją do konkretnej ścieżki.

Indywidualne doradztwo zapewnia również edukację. Doradca może polecić starszą osobę, dlaczego jej zachowania, nadużywanie substancji, może być niebezpieczne, i dać jej zrozumienie, dlaczego ona może być angażowanie się w tych zachowaniach. Indywidualne doradztwo promuje więź między klientem a doradcą, i starszych dorosłych będzie bardziej prawdopodobne, aby uznać, że więź przed nawracającym. Zaufanie, które zostały zbudowane między klientem a doradcą jest odstraszający dla starszej osoby dorosłej wobec robić coś, żeby go złamać, jak w nawracającej.

Łączenie terapii grupowej dla profilaktyki uzależnień nawrotów jest kolejnym ważnym elementem do ożywienia starszych. Są one coraz korzyści socjalizacji, coś, czego nie może mieć gdzie indziej. Są one obecnie w grupie osób, które doświadczają podobnych problemów, które wywołują poczucie przynależności. Po raz kolejny, jest poczucie odpowiedzialności wobec innych w warunkach terapii grupa; i dla starszych dorosłych, korzyść ta będzie często zniechęca do nawracającej.

Komunikacja z - a wśród - Lekarze

Podczas opieki nad klientem przy społeczności centrum zdrowia psychicznego, linia komunikacji ze wszystkimi zewnętrznymi dostawcami, takimi jak lekarzy podstawowej opieki, jest bardzo ważne. Na przykład, wszystkie pacjenta opieki zdrowotnej mają współpracować ze sobą, aby monitorować całkowitą ilość leków, które starszy dorosły może być przepisany. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, wraz z innymi specjalistami, którzy traktują starszych dorosłych, są na bieżąco informowani o postępach w ich pacjenta. Poprzez ustanowienie tej linii komunikacji, lekarze ochrony przed nad-recepty leków uzależniających. Jeśli starsza dorosłych nie musi być na leki, które ma skłonność do uzależnienia, że ​​jest ściśle monitorowane od wszystkich, którzy są zaangażowani. To jest szkodliwe w ochronie przed uzależnień nawrotu.

Alkohol & Substance Abuse w populacji osób starszych

Alkohol & Substance Abuse w populacji osób starszych


Lekarze mogą podejrzewać uzależnień u pacjentów w podeszłym wieku, które przedstawiają z niewyjaśnionych urazów, trudności poznawczych i ruchowych, zmiany osobowości, niski poziom higieny i zaburzenia snu i apetytu. Po diagnoza prowadzi do nadużywania chemicznej obróbce, wielu seniorów czerpać dobre wyniki, które mogą być związane z jej dojrzałości, doświadczeń życiowych, motywacji i dobrych umiejętności radzenia sobie.

Częstość

Według specjalnego raportu Johns Hopkins Medicine, nadużywanie substancji przez osoby starsze nadal rośnie. Statystyki rządowe sprawozdanie 12 procent osób powyżej 50 dopuszczonych do upijania się w ciągu miesiąca na początku 2009 roku.

Znaczenie

Osób starszych często zwiększyć ich stosowanie leków lub alkoholu w czasie przejścia na emeryturę. Problem może pogorszyć podczas choroby współmałżonka lub po śmierci współmałżonka, pozwalając pić lub stosowanie leków seniora iść zaznaczone.

Przyczyny

Osoby starsze mogą włączyć się do alkoholu lub leków, gdy przeżywa smutek, nuda, samotność, depresja, zmiany życia, utratę dochodów, problemów zdrowotnych lub trudności ze snem.

Wychodzący

Lekarze i członkowie rodziny mogą pominąć oznaki nadużywania substancji w starszej osoby, przypisując objawy do warunków zdrowotnych lub podeszłego wieku. Osoby w podeszłym wieku mogą uciekać się do podstęp w celu ukrycia ich picia lub zażywania narkotyków.

Pomaga

Odwiedź starszego krewnego lub przyjaciela, aby wyrazić troskę o jego dobre samopoczucie oraz omówienie bezpiecznego stosowania leków i alkoholu. Unikać głosząc, skupiając się na coraz względną pomoc on musi żyć zdrowo.

Pokonanie

Program leczenia starsza osoba powinna zawierać inne seniorów lub mieszankę wieku tak, że nie stało się niewygodne z programem i wypadają. Stoi doskonałą szansę przezwyciężenia destrukcyjnych nawyków jeśli regularnie uczestniczy w Anonimowych Alkoholików lub innego programu 12 kroków.

Kolonoskopia Procedura Opis

Kolonoskopia pozwala lekarz wyraźnie zobaczyć wnętrze jelita grubego i odbytnicy, aby sprawdzić, schorzeń i nieprawidłowości. Kolonoskopie zaleca się w niektórych przypadkach, gdy we krwi znajduje się w stolcu, dla osób z wywiadem rodzinnym w kierunku raka jelita grubego i dla osób starszych.

Rodzaje

Istnieją dwa główne rodzaje kolonoskopii. Podczas tradycyjnej kolonoskopii, rurka jest wkładana do odbytu dla lekarza w celu wyświetlenia i zbadać wewnątrz. Podczas wirtualnej kolonoskopii, CAT lub CT skaner jest używany do oglądania okrężnicy z zewnątrz, podczas gdy mniejsza rura jest włożona do pompowania gazu.

Ramy czasowe

Pacjenci zaczynają przygotowania do ich kolonoskopii 24 godzin przed egzaminem. Lekarz może stanowić potężne recepty środek przeczyszczający do opróżnienia jelit, okrężnicy i odbytnicy wszystkich stołku. Musisz zatrzymać się w pobliżu łazienki. Sam egzamin trwa 20 minut do godziny.

Cechy

W tradycyjnej kolonoskopii, pacjent otrzyma środek uspokajający, a lekarz będzie włożyć rurkę do odbytu. Rurka zawiera światła, kamery i miejsca na narzędzia, w przypadku lekarz musi usunąć polipa. Powietrze jest wdmuchiwane przez rury.

W VC, pacjent nie będzie sedacji, chyba że zostaną polipami. Mała rurka jest umieszczona w odbycie dla lekarza do pompowania gazu, podczas skanowania CT tworzy obraz okrężnicy od zewnątrz. Jeśli zostaną wykryte polipy, pacjent może mieć standardową kolonoskopię, aby je usunąć.

Rozważania

Ze względu na środki uspokajające, trzeba będzie kogoś do kierowania do domu po zabiegu.

Nieporozumień

Kolonoskopie nie są na ogół bolesne, ale może być niewygodne. Wielu pacjentów znaleźć przewidywanie jest o wiele gorsza niż na egzaminie.

Ostrzeżenie

Jeśli stołek pozostaje w jelicie grubym, lekarz nie może uzyskać pełną spojrzenie na środku, a wyniki nie mogą być rozstrzygające. Wirtualne kolonoskopie może nie być tak dokładne jak tradycyjne kolonoskopii, i mniejsze polipy mogą uniknąć wykrycia.

Dwukropek Czyścić vs. Kolonoskopia Prep

Zdrowia okrężnicy jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia, ponieważ wpływa on na wchłanianie kluczowych składników odżywczych w organizmie. Czasami oczyszcza jelita i kolonoskopie są potrzebne w celu utrzymania dwukropek normalnie funkcjonować i aby wykryć problemy fizyczne, takie jak nieprawidłowe polipów. Przygotowanie do dwukropek czyścić i kolonoskopii są różne, więc osoba, która rozważa jedną z procedur musi być świadomy, które procedury.

Dieta

Jeśli zamierzasz się dwukropek czyścić zrobić, to nie martw się o modyfikację diety. Możesz zwiększyć błonnika trochę pomóc masz dobre wypróżnienia przed zabiegiem, jeśli chcesz, ponieważ zmniejszy to ilość materii, że procedura musi usunąć z jelita grubego. W przeciwnym razie, może jeść normalnie.

Jeśli zamierzasz mieć kolonoskopię, trzeba będzie przewinąć lub przejść do płynnej diety co najmniej dzień przed zabiegiem. Żywności, takich jak bulion z kurczaka i jasnych napoje są dozwolone. Jedzenie żywności włókniste pomoże z jelit prawidłowości w normalnych warunkach, ale również stworzyć solidne stołki. Rozwiązania myjące stosowane przez kolonoskopii, jednak pracować jako skrajne leki moczopędne, które produkują bardzo luźne stolce, więc to stwarza konflikt w organizmie procesów fizycznych tworzenia stolca i wydalenia. Tak trzymać się na włókna.

Rozwiązania oczyszczania

Jeśli potrzebna jest dwukropek czyścić, a nie używać żadnych over-the-counter leki lub zioła, aby oczyścić jelita grubego przed zabiegiem. To naprawdę nie są potrzebne, jeśli twoja dieta jest już wystarczająco dobry, aby ułatwić dobre ruchy jelit i mogą cię odwodnić.

Musisz mieć rozwiązanie oczyszczania jelita grubego, jeśli decyduje się na kolonoskopii. Rozwiązanie polega zazwyczaj substancje, które działają jako środki przeczyszczające, cytrynian magnezu często pije. Zwykle lekarz będzie miał przynajmniej dwa razy pić rozwiązanie (raz na wieczór przed kolonoskopii i innym rano procedury). Jest to typowe dla tych rozwiązań, aby poczuć się jak wymioty, więc to, w połączeniu z koniecznością deficate, będzie wymagać, aby mieć łazienkę w pobliżu.

Cel

Cel każdej procedury w pamięci zachować. Celem dwukropek czyścić jest usunięcie kału sposób i toksyn z jelita grubego. Odbywa się to, kiedy ludzie doświadczają zderzanie okrężnicy lub poczuć się jak dwukropek nie jest tak czyste i efektywne, jak to może być. Kolonoskopia, z drugiej strony, nie jest przeznaczony do usuwania odpadów kału. Jego celem jest uzyskać obraz okrężnicy znaleźć żadnych nieregularne wzrosty lub objawy choroby. Czyszczenia jelita grubego jest, lepiej badanie lekarz może dać na ten cel. Kolonoskopie wykonuje się również wtedy, gdy biopsja lub usunięcie polipa należy zrobić.

Co powoduje duszność u starszych ludzi?

Co powoduje duszność u starszych ludzi?


Duszność jest stanem, w którym dana osoba ma trudności z oddychaniem w czasie, i mogą czuć się tak, jakby się dusił. Starszych doświadczenie warunek z różnych przyczyn, obejmujących proces starzenia i choroby.

Serce

Starzenie się powoduje zmiany fizjologiczne w sercu. Niektóre z tych zmian to usztywnienie w zastawek serca i zagęszczanie serca. Ze względu na te zmiany serca nie jest w stanie pompowania wystarczającej ilości utlenowanej krwi do reszty organizmu, a pacjent może rozwijać hipoksemia, co powoduje trudności w oddychaniu.

Naczyń krwionośnych

Jako indywidualny wieku, naczynia krwionośne stają się węższe z powodu braku elastyczności. Tętnice prowadzące do serca mogą zostać zablokowane przez akumulację płytki nazębnej. Warunek ten hamuje przepływ krwi do narządów, które mogą objawiać się dusznością.

Płuca

Z normalnego starzenia, drogi oddechowe zmniejszają rozmiary, a płuca stają się sztywne i mniej elastyczna. Te zmiany powodują płuc posiadać mniej powietrza, co oznacza, że ​​mniej tlenu dla organizmu, i może wystąpić duszność.

Otyłość

Osoby w podeszłym wieku, którzy mają nadwagę lub otyłość może mieć trudności z oddychaniem i doświadczenie duszność. Otyłość zmniejsza zdolność płuc do rozszerzania i zwiększa zapotrzebowanie organizmu na tlen. Duszność występuje, ponieważ płuca nie mogą zaspokoić potrzeby tlenu w organizmie z powodu otyłości.

Zakażenia płuc

Jako osoba, ludzie się starzeją, mięśnie potrzebne do oddychania się słabszy. Oprócz tego, rzęsek w drogach oddechowych, które są odpowiedzialne za przetacza się śluzu i innych zanieczyszczeń z płuc mniej korzystny z starszych dorosłych. Te dwa warunki mogą powodować gromadzenie się śluzu w płucach, i umieścić starsza dorosłych na ryzyko infekcji płuc, takich jak zapalenie płuc, które może powodować zadyszkę, wśród innych objawów.

Najwyższe przyczyn upadków u osób starszych

Najwyższe przyczyn upadków u osób starszych


Zrozumienie przyczyn upadków u osób starszych jest pierwszym etapem zapobiegania im dzieje. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, upadki są najczęstszą przyczyną hospitalizacji i główną przyczyną szkody śmierci u osób powyżej 65 lat. Falls powodować wiele urazów. Złamań, urazów głowy i mózgu i połamane kończyny może powodować wiele powikłań, które ograniczają niezależność i niższą jakość życia.

Sprawność fizyczna

Jedne z najwyższych przyczyn upadków u osób starszych obejmują słabą siłę mięśni i koordynację. Zaburzenia równowagi, zapalenie stawów, dreszcze, złe odżywianie i uogólnione osłabienie wszystkie zwiększyć ryzyko upadków. Jak wiek, mięśnie stają się słabsze, a organizm staje się mniej elastyczna. Korzystanie z urządzeń wspomagających, takich jak walker może pomóc utrzymać równowagę i zmniejszyć ryzyko upadku.

Leki

Niektóre leki, zwłaszcza leki ciśnienie krwi i serca, może powodować zawroty głowy lub zawroty głowy. To może zdarzyć się w ciągu 30 minut do jednej godziny po ich wykonaniu. Jeśli wziąć te rodzaje leków, należy zachować szczególną ostrożność podczas wstawania z pozycji siedzącej. Można dostosować dawki leków, w niektórych przypadkach, aby uniknąć tych skutków ubocznych. Jeśli rozpoczynasz nowy lek, być bardzo ostrożnym podczas pierwszych dwóch tygodni leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do niego. Niektóre over-the-counter leki powodować senność. Może to zwiększyć ryzyko upadków. Przejrzyj wszystkie leki z lekarzem lub farmaceutą, aby zmniejszyć skutki uboczne, co obniży ryzyko upadku.

Wizja

Słabe wizja jest inna częstą przyczyną upadków. Starzenie oczy mogą pogorszyć szybko. Warunki takie jak cukrzyca może powodować zaburzenia widzenia i zaćma mogą spowodować utratę wzroku. Regularne wizyty u okulisty może pomóc zachować wzrok i zapobiega upadkom.

Zagrożenia w domu

Bałagan na podłodze, rzucać dywany i słabe oświetlenie może spowodować nawet najbardziej zwinny osobę stracić grunt pod nogami. Dla osób starszych, zagrożenia domowe może doprowadzić do utraty niepodległości z powodu złamania kości i innych urazów. Uwolnienie poza chodniki śniegu i lodu i instalacji dobrego oświetlenia utrzymuje poza bezpieczniejsze dla osób starszych. Używanie świateł w nocy i czujniki ruchu wewnątrz może zaoferować bezpieczeństwo po zmroku. Krzesła prysznicowe i ręczne głowice prysznicowe zapewnić bezpieczne środowisko łazienki. Zmniejszenie lub wyeliminowanie zagrożeń dla środowiska może pomóc w zapobieganiu upadkom w populacji osób starszych.

Kolonoskopia Procedury egzaminacyjne

Kolonoskopia Procedury egzaminacyjne


Kolonoskopia jest procedura zastosowana do badania wewnątrz okrężnicy (lub jelita grubego jelita grubego) przez zastosowanie elastycznej rurki z małym kamery telewizyjnej, zamontowanego na końcówce. Kolonoskopie są zazwyczaj przeprowadzane przez gastroenterologa, lekarza, który specjalizuje się w układzie pokarmowym, w celu zdiagnozowania objawów, lub jako środek zapobiegawczy u osób starszych lub chorych skłonności genetyczne w kierunku raka jelita grubego. Sama procedura jest poprzedzone okresem przygotowania jelita, a po nim następuje okres powrotu do zdrowia.

Przygotowanie

Preparat jest zdecydowanie najbardziej nieprzyjemnego części kolonoskopii doświadczenia. Aby egzaminatora aby mieć jasny obraz jelita grubego, to musi być czyste. Nie podawano pożywienia powinny być spożywane w dniu kolonoskopii, często bez jedzenia pozostawiono na 24 godziny przed kolonoskopii. Lekarz może przepisać ograniczoną dietę, bo aż cztery dni poprzedzających procedury.

Oprócz bez spożycia pokarmu, będzie wymagane, aby wypić dużej objętości środka przeczyszczającego, zazwyczaj jeden galon, w krótkim okresie czasu. Aromaty mogą być świadczone, aby to ułatwić, ale można spodziewać się trudności w coraz to wszystko. Korzystanie z słomy zamiast pić ze szkła mogą być pomocne. Oprócz głodu i ewentualnie jakiś nudności, płynny stolec produkowane przez przeczyszczający będzie drażnić odbytu. Wazelina lub hemoroidy lek może być stosowany w leczeniu tego. Siedząc w ciepłej kąpieli również pomaga.

Procedura

Sama kolonoskopia wymaga trochę więcej o tobie niż obecności. Dostaniesz leki i płyny przez kroplówkę z IV (dożylnie), aby pomóc Ci się zrelaksować. Podczas sedacji lekarz wprowadza elastyczny ½ cala rura z małym aparatem dołączonym do swojego odbytu. Rury i kamery, zwane endoskopu lub colonoscope, powoli rozszerzone przez jelito grube, podczas gdy aparat wyświetla i zapisuje to, co widzi. W celu poprawy widoczności niewielka ilość powietrza może być stosowany do jelita. W trakcie badania, jeżeli lekarz uzna to jest możliwe, małych polipy mogą być usunięte i próbki tkanek mogą być zbierane przez endoskop.

Po zakończeniu badania, lekarz powoli usuwa się endoskop. Procedura ta zwykle zajmuje od 30 minut do godziny.

Post-procedura

Gdy procedura zostanie zakończona, zostaniesz przeniesiony do obszaru odzyskiwania odzyskać i czekać na lek mijać. Nie może być krótki okres skurcze i rodzaj bólu związany z wzdęcia. Ze względu na leki, nie należy prowadzić pojazdów i musi mieć do prowadzenia odpowiedzialnego dorosłego cię do domu. Możesz natychmiast wznowić normalną dietę, ale alkohol i jazda i obsługa maszyn Należy unikać przez co najmniej 24 godzin. Należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez lekarza.

Jak dbać o starszych z utratą pamięci

Niestety, jeden z twardych realiów starzenia się jest utrata własnej pamięci. Każdego roku, geriatryczne opiekunowie muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za opiekę nad osobami starszymi, którzy mają jakąś formę utraty pamięci, czy to krótkotrwałe, długi okres lub wystąpienia pewnego stopnia otępienia lub nawet choroby Alzheimera. Jeśli opiekujesz się osobą starszą z utratą pamięci, może to być trudne, ale odpowiednia informacja może pomóc w radzeniu sobie z trudnościami związanymi z tym zadaniem.

Instrukcje

1 Bądź cierpliwy z ukochaną osobą. Jako opiekun, trzeba pamiętać, że nie pamiętam, więc może to być frustrujące, gdy prosi o to samo w kółko, jak: "Co dzień, co?" lub "Gdzie są moje skarpetki?" lub "Kim jesteś?" kiedy już odpowiedział na to samo pytanie osiem razy przed śniadaniem.

2 Czy jakieś badania, aby dowiedzieć się więcej na temat przyczyn utraty pamięci u osób starszych, tak, że można spróbować interweniować (z ukochaną osobą) na początku. Im wcześniej podejść do problemu i uczynić ją świadomi nadchodzących objawów demencji jej dolegliwości (, Alzheimera, łagodne zaburzenia poznawcze), tym mniej prawdopodobne będzie, że należą do zaprzeczenia i nie chcą otrzymać pomoc, będzie ona musiała później.

3 Zrób swoją ukochaną osobą w podeszłym wieku zobaczysz regularnie geriatrycznej lekarza specjalisty. Specjaliści mogą rozpoznać wczesne objawy i może zdiagnozować utraty pamięci, a nawet przepisać leki, takie jak Aricept (Donepezil), aby pomóc spowolnić utratę pamięci przyszłego. Geriatria lekarz będzie w stanie zapewnić najbardziej dokładnych diagnoz podane jego specjalność studia medyczne.

4 spędzić czas z ukochaną osobą. Wiele starszych osób są sami, i brak partnera lub towarzysz może prowadzić do depresji. Bodźce psychiczne, takie jak gry mózgu, takich jak krzyżówki i sudoku może pomóc zachować ich umysłowe, opóźnienie utraty pamięci lub wystąpienia choroby Alzheimera i demencji. Oglądaj Jeopardy lub grać Trivial Pursuit razem. Nawet zachęcić ją zapisać w niektórych kursach uniwersyteckich.

Wskazówki:

  • Aricept (Donepezil) wykazano, że powodują poważne skutki uboczne, w tym śmierci, u niektórych pacjentów. Ważne jest, aby omówić ewentualne skutki uboczne z lekarzem pacjenta.

Opieka zdrowotna dla osób starszych Amerykanów

Ten artykuł obejmuje podstawy opieki zdrowotnej dla osób starszych, w tym krótki przegląd dostępnych opcji ubezpieczenia i lokalizacji oczyszczalni zdrowotnej, rutynowej opieki dla osoby starszej, unikalne wyzwania stojące populacji osób starszych i najnowszych badań w dziedzinie geriatrii.

Opcje Insurnace

Wielu z naszych starszych obywateli szczęście mieć prywatne ubezpieczenie zdrowotne albo przez Health Maintenance Organization (HMO), planu lub programu, w jakich mogą oni zobaczyć żadnego lekarza, że ​​wyboru. Wszystkich osób starszych, którzy zapłacili w ZUS są uprawnione do Medicare. Większość tradycyjnych plany ubezpieczeniowe pozwalają korzystać zarówno Medicare i tradycyjną politykę wspólnie, więc każdy co płaci nieobjętych jeden będzie odbierany przez innych. Mimo to, wiele osób w podeszłym wieku nie ma opieki zdrowotnej w ogóle albo trzeba płacić z własnej kieszeni. Ci ludzie polegać na ośrodkach zdrowia społeczności i pomieszczeń awaryjnych w celu zapewnienia opieki.

Sugerowane rutynowej opieki dla osoby starszej

Jako osoba wieku, będą mieli częstszych rutynowych wizyt z ich rodzinnego lekarza do monitorowania ich stanu zdrowia. Podręcznik Aetna medycyna sugeruje, jak często osoby starsze powinny odwiedzić lekarza dla rutynowej opieki. W wieku pomiędzy 65 a 70, przewodnik sugeruje, skontaktować się z lekarzem, aby uzyskać pełną egzaminu raz w roku. W wieku pomiędzy 70 i 80, przewodnik sugeruje, skontaktować się z lekarzem co sześć miesięcy. W wieku 80, zgodnie z instrukcją, osoby starsze bez poważnych zaburzeń zdrowotnych należy odwiedzić lekarza, raz na trzy miesiące. Rutynowa opieka medyczna będzie bardziej dogłębne i zaangażowani, a badania krwi jest zwykle zawarte w tych częstszych wizyt. Ponadto, wszelkie badania lekarskie potrzebne są włączone.

Unikalne Wyzwania

Jako osoba, ludzie się starzeją, odkryją wyjątkowe wyzwania zdrowotne, które mogą być nowe. Wizja i słuch może zmniejszyć, wymagające częstszych wzrok i słuch pokazy. Kwestie związane ze starzeniem się serca i cholesterolu również poważnym problemem. Płuca mogą ulec uszkodzeniu lub stać się tygodnie, w wyniku problemów z oddychaniem, takich jak rozedma płuc. Ponadto, osoby starsze doświadczają utraty gęstości kości, co prowadzi do większej liczby złamań. Rak jest również ryzyko dla osób starszych, jak wiek komórek. Wszystkie z tych dodatkowych wyzwań zdrowotnych prawdopodobnie spowoduje osoby starszej widząc dodatkowych specjalistów w leczeniu ich specyficzne problemy. Choroba Alzheimera i ochrona zdrowia psychicznego również obawy dotyczące osób starszych.

Ciąg dalszy Badania i obawy

Według ostatnich informacji, badań przez Światowy Kongres gerontologii i geriatrii, profilaktyka staje się głównym celem w starszym lub podeszłym wieku opieki zdrowotnej. Zamiast leczenia złamań szyjki kości udowej, zapewniając odpowiednie projekcje gęstości kości i dostarczanie leków na wzmocnienie kości są sposoby uniknięcia złamań. Zamiast leczenia udarów, lekarze powinni skupić się na osiągnięciu lepszej kontroli swoich pacjentów ciśnienia krwi.

Wniosek

Ten news jest zachęcające dla tych z nas starzeje. Po tym wszystkim, pierwszy z wyżu demograficznego osiągnie wiek emerytalny. Nasze numery będzie nadal rosnąć w nadchodzących latach, wzrost liczby osób starszych potrzebujących opieki zdrowotnej.

Activities of Daily Living dla osób starszych

Activities of Daily Living dla osób starszych


Karen Henderson, doświadczony opiekun osób starszych i mówcą na opiece nad osobami starszymi, wyjaśnia, że ​​istnieją dwie klasyfikacje codziennych czynności: czynności życia codziennego lub ADLs, które są niezbędne umiejętności do samodzielnego prowadzenia życia, a Instrumental Activities of Daily Living, lub IADLs, które są umiejętności, które są ważne dla samodzielnego życia, ale nie jest to konieczne dla osób starszych, aby pozostać w domu sam.

Higiena i pielęgnacja

Pływanie, jest w stanie ubrać i zdolność, aby przejść do toalety są uznawane ADLs. Są to niezbędne funkcje, które starsza osoba musi być w stanie wykonać samodzielnie, aby być niezależnym. Aby pomóc te zadania łatwiejsze dla starzenia bliskich, można wprowadzać zmiany do domu. Poprzez dodanie poręczy do wc i prysznicem, umieszczając w ich podłogi antypoślizgowe toalety i prysznic krzesło nabycia za ich wanną dać im wsparcie fizyczne niezbędne do oczyszczenie niezależnie. Jest to także dobry pomysł, aby pomóc im wybrać ubrania, które ma duże przyciski lub rzepy, aby opatrunek łatwiejsze.

Jedzenie i Picie

Każdy musi być w stanie jeść i pić, by utrzymać ich ciało karmi, dlatego to również jest uważany ADL. Ta umiejętność jest taki, który staje się szczególnie trudne dla osoby w podeszłym wieku, w wieku 85 lat i starszych. Aby wspierać koordynację ręka-oko, że jedzenie i picie wymaga, porozmawiać z ukochaną osobą o udział w starszych grupach obywatel ćwiczeń. Instruktorzy ćwiczenia dla seniorów pracować na wytrzymałości, siły, równowagi i elastyczności. Pozostając aktywnym fizycznie, starsza osoba zachowuje większość swoich umiejętności motorycznych.

Posiłek Przygotowanie

Skutki starzenia wpływa wzrokowy z oczu i czujność, dlatego gotowanie może być potencjalnie niebezpieczne zajęcie dla osoby starszej. Posiłek przygotowanie i sprzątanie są uważane za część grupy IADL. Jeśli twoi bliscy nie są w stanie zrobić tego sama, mogą być nadal uważane za niezależne. Oddziały domu opieki zdrowotnej są dostępne, aby pomóc w oczyszczeniu domu starszego, a organizacje, takie jak posiłki na kółkach preparowane żywności może dostarczyć.

Zarządzanie Życie

Jedną z najtrudniejszych rzeczy dla osób w podeszłym wieku do zaakceptowania jest ich niezdolność do zarządzania ich własne pieniądze, jechać, iść na zakupy samodzielnie lub pamiętać, przyjmowania leków. Te IADLs mogą być załatwione przez profesjonalną organizację opieki starszych, ale te obowiązki są często delegowane do zaufanego członka rodziny. Gdy stanie się to Twoim obowiązkiem, należy pamiętać, aby zastanowić się, jak chciałbyś być traktowany. Dobrą praktyką jest, aby poświęcić konkretne dni tygodnia, aby pomóc uporządkować swoje leki, wziąć je na zakupy i pomóc im płacić rachunki.