adcov.com

klejace zeby i sucha jama ustna

Skutki Micro wodzie zdemineralizowanej w Dental Health

Skutki Micro wodzie zdemineralizowanej w Dental Health


Liczba świadczeń zostały przypisane do mikro wodzie zdemineralizowanej, chociaż nie jest ograniczone badania ustalenia prawdziwych korzyści. Właściwości tego rodzaju wody nie są mowa; wodzie dejonizowanej nie jest kwasowy jako normalną wodę pitną, a jest bogata w jony tlenu. Mniej kwaśne, zmineralizowana woda ma korzyści teoretycznych dla zdrowia zębów.

PH alkaliczny

Większość osób korzysta z kwaśnych napojów, w tym napojów gazowanych i picia wody zjonizowanej mikro-teoretycznie może pomóc przywrócić pH jamy ustnej do poziomu bardziej zasadowym. Micro-woda dejonizowana jest również nazywany alkalicznych woda dejonizowana, co wskazuje, że poziom pH nie jest kwasowy jako normalną wodę pitną. Ustami przy wyższym pH, zęby są mniej podatne na próchnicę zębów.

Remineralize rozpoczynającej się ubytków

Dostawa wody zjonizowanej mają mikro-minerałów, w tym wapnia dodanych. Jak wapnia jest jednym z elementów niezbędnych do remineralize szkliwa, jego obecność w wodzie może teoretycznie pomóc w obronie organizmu przed bardzo małych ubytków. Ponadto fluoridated wody pomaga zapobiegać próchnicy zębów, ponieważ fluor nie tylko właściwości antybakteryjne, ale odgrywa również rolę w remineralizujące szkliwo.

Walcz ustnej bakterie

Micro-woda jonizowana jest bogata w jony tlenu, które teoretycznie mogą mieć działanie przeciwbakteryjne. Jama ustna zawiera bakterie tlenowe i beztlenowe, z poprzednim tlen, która na przetrwanie i drugi kwitnącą w nieobecności tlenu. Obecność dodatkowych jonów tlenu mogą zaszkodzić bakterii beztlenowych, które są odpowiedzialne za rozwój choroby dziąseł i nieświeżego oddechu.

Niepewność korzyści

Food and Drug Administration nie ocenia wszystkich zgłoszonych korzyści mikro wodzie zdemineralizowanej. W związku z tym, wyżej wymienione korzyści teoretycznych, potencjalne korzyści, na podstawie właściwości tego rodzaju wody. Dalsze badania są niezbędne do zbadania praktycznych korzyści z mikro wodzie zdemineralizowanej.

Rodzaje dentystów

Rodzaje dentystów


Dentyści oferują ważną usługę w naszym społeczeństwie. Spędzają swoje kariery oceny stanu zdrowia jamy ustnej, leczenia różnych problemów oraz pomoc milionom ludzi utrzymać zdrowe usta. Jama ustna jest jednym z najważniejszych i skomplikowanych części ciała ludzkiego. Dentysta może pomóc w jego pacjent zapobiec wielu chorób i zaburzeń, które mogą pojawić się w ustach.

Historia

Stomatologia istnieje od 7000 roku pne. Rzemieślników były znane do pracy na pacjentów korzystających z codziennych narzędzi. Próchnica zębów jest bardzo powszechne w czasach przed pasty do zębów. Wiele społeczeństw po prostu wyciągnąć zepsute zęby za pomocą pęsety. Egipcjanie od najdawniejszych czasów były pierwsze ćwiczyć chirurgii szczękowej i protetyce. Współczesna stomatologia opracowany z 17 wieku Europy. Charles Allen napisał książkę o stomatologii w 1685, co doprowadziło do badań Pierre Fauchard Francji. Fauchard, który znany jest jako wiodący pionierem nowoczesnej dziedzinie stomatologii, jako pierwszy używać wypełnień stomatologicznych i odkrył substancje chemiczne, które powodują próchnicę.

Rodzaje

W dziedzinie stomatologii, można uzyskać tytuł Master of Science in Dental Zdrowia Publicznego. Nieklinicznych to specjalność zajmuje się kwestiami takimi jak fluoryzacji wody pitnej publicznego i korzyści z korzystania płukanki handlowych. Endodontów są dentyści, które specjalizują się w pracy na korzeniu zęba, takie jak chirurgia kanałowego. Szczękowo-Twarzowej patologów, radiologów oraz lekarzy wszystkich czynienia z chorobami jamy ustnej i szczękowo. Doustne chirurdzy zajmują się operacji twarzy, implanty i ekstrakcji zębów. Ortodonci Specjalizujemy się w leczeniu wad zgryzu, krzywe zęby i overbites. Na przykład, są one odpowiedzialne za wstawianie szelki stomatologicznych oraz uchwyty. Periodontists Specjalizujemy się w leczeniu chorób przyzębia, jak zapalenia dziąseł i przyzębia, recesji. Pedodontists specjalizują się w pracy z dziećmi, a prosthodontist specjalizuje się w kontaktach z implantów i chirurgii rekonstrukcyjnej.

Funkcje

Najczęstszym funkcją dentystę jest utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Dentyści często wypełnienie ubytków z amalgamatu dentystycznego lub kompozytu w celu utrzymania żywotności zęba. Dentyści zapewnić pacjentom z produktów do pielęgnacji jamy ustnej, doradztwo i rentgenowskie. Dentyści są ważne, ponieważ rozpowszechniania wiadomości o znaczeniu dobrej higieny jamy ustnej. Często uczą pacjentów jak prawidłowo szczotki, nici i polskiej zęby.

Nieporozumienia

Jednym z głównych nieporozumienie dotyczące stomatologii jest, że wszystkie prace stomatologiczne obejmuje ból. W rzeczywistości, prawie wszystkie prace stomatologiczne powinny być wolne od dyskomfortu. Jeśli czujesz bólu, u dentysty, ostrzec swojego dentystę. Często dentysta jest nieświadomy bólu i może podjąć kroki w celu złagodzenia dolegliwości. Innym nieporozumieniem jest wysoki koszt uzyskania pracy dentystyczny zrobić. Rodzina może być objęte ubezpieczeniem dentystycznym za bardzo rozsądną cenę, zwłaszcza w porównaniu do zwykłego ubezpieczenia medycznego.

Korzyści

Coroczne badania kontrolne stomatologiczne zostały sprawdzone w celu zapewnienia zdrowia jamy ustnej. Szczególnie w rozwijających się dzieci, regularne wizyty u dentysty są niezbędne do diagnozowania problemów na początku, zanim wymkną się spod kontroli. Badania wykazały również, że niewłaściwa higiena jamy ustnej może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych w innych częściach ciała, zwłaszcza serca.

Co to jest średnia wynagrodzenia, ortodontyczne dentysta może zrobić?

Co to jest średnia wynagrodzenia, ortodontyczne dentysta może zrobić?

Ortodontyczne dentysta, bardziej znany jako lekarzami-dentystami, są dentystyczne specjalistów, którzy traktują wyrównane zęby i JAMA ustna nieprawidłowości. Projektowanie i wstawić stomatologiczne lampy jak Szelki i uchwyty do wyrównać pacjentów zębów i szczęk. Według raportu wynagrodzenia przez USA biura z pracy statystyki (BLS) były 5500 Ortodoncia pracy w Stanach Zjednoczonych w maju 2008 roku. Zarobków z lekarzami-dentystami są jednymi z najwyższych każdego zawodu w kraju.

Przeciętnego wynagrodzenia

Według raportu maja 2008 przez BLS średnia pensja na info w Stanach Zjednoczonych było £126,704. To przekłada się na średnią godzinową £60.90. Badanie wynagrodzeń 2009 listopad przez prywatną firmę Salary.com miejsc mediana wynagrodzenie za lekarzami-dentystami w £79,013. Według raportu środkowy 50 procent okupacji przywieźć między £64,912 i £95,805.

Porównanie wynagrodzeń

W wielu państwach stomatologów, którzy chcą praktyki w ortodoncji potrzebujesz dodatkowej nauki w celu uzyskania koncesji. Jako taki jest zaskakujące, że lekarzami-dentystami zarobić wyższe pensje to ogólne dentysta. BLS średnia pensja dla stomatologów ogólnych był £100,275. Liczba ta jest równa £48.20 co godzinę. Trzech zawodów specjalistyczne stomatologiczne sklasyfikowane przez BLS są ortodonta, chirurg szczękowo- twarzowa i prosthodontist. Z wszystkich trzech specjalności ortodoncja jest najbardziej dochodowe.

Doświadczenie w pracy

Zarobki ortodonta mają tendencję do wzrostu wraz z doświadczeniem zawodowym. Według raportu wynagrodzenia kwietnia 2010 przez Payscale.com mediana oczekuje, że wynagrodzenie ortodonta z mniej niż jeden rok doświadczenia zawodowego przypada między £52.000 i £99,193. Lekarzami-dentystami z od jednego do czterech lat pracy doświadczenie mają szeroki mediana oczekiwane wynagrodzenie od £63,434 do £100,219. Zakres wynagrodzenia zwiększa się między £63,434 i £113,736 na info z od pięciu do dziewięciu lat doświadczenie w pracy. Lekarzami-dentystami z od 10 do 19 lat doświadczenia, że między 104,233 a 130.000 zł. Z ponad 20 lat doświadczenia zawodowego można oczekiwać, aby zarobić od £91,892 i £153,290.

Korzyści

Opłacanych specjalistów dentystycznych zazwyczaj korzystają korzyści świadczone przez ich pracodawców. Obejmuje to ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie dentystyczne, malpractice ubezpieczenia i świadczenia emerytalne, według BLS. Dentystów pracujących na własny rachunek i lekarzami-dentystami trzeba zorganizować i funduszy własnych korzyści. To można pokroić na zarobki znacznie. Niektórzy dentyści pensję mogą otrzymywać premie oparte na liczbie godzin pracowała lub ilość nowych klientów przynoszą one w praktyce. Według Payscale.com mediana oczekuje, że roczna premia zakres Ortodoncia jest £1,202 do £11,375.

Samozatrudnienie

Mimo, że dentyści, osoby samozatrudnione muszą zapewnić własnych korzyści, w ogóle, ich dochody są wyższe niż wynagrodzenie lekarzy dentystów, zgodnie z BLS. Dotyczy to zarówno lekarzy dentystów, którzy są wyłącznym właścicielem praktyki, lub uruchomić biuro z innych stomatologów. Zarobki dentystów pracujących na własny rachunek są zależne od wielu czynników, takich jak reputacji zawodowej i liczbę przepracowanych godzin. Położenie geograficzne i zamożności ich bazy klientów może również wpływ zarobków.

Ziołowe Leczenie suchość w jamie ustnej

Ziołowe Leczenie suchość w jamie ustnej


Suchość w jamie ustnej ma wiele przyczyn, w tym skutków ubocznych użycia leków i choroby. Poza tym jest uciążliwe dla chorego, suchość w jamie ustnej mogą także wskazują na możliwość warunkach odwadniania, takich jak uszkodzenie nerwu i cukrzycy. Brak odpowiedniego leczenia tej choroby może prowadzić do zmian w jamie ustnej, nieświeży oddech i próchnicy. Na szczęście istnieją zabiegi ziołowe dostępne, aby zapobiec suchość w ustach od zniszczenia zdrowia jamy ustnej.

Instrukcje

1 skonsultować się ze stomatologiem dla zaleceń i pełnej ocenie. Chociaż wiele ziołowe zabiegi są sprzedawane jako produkty "wszystkich naturalnych", należy zachować ostrożność, aby uniknąć przedawkowania i szkodliwych interakcji z innymi lekami. Niech lekarz wie o wszystkich receptę i OTC (over-the-counter) leków i suplementów jesteś obecnie biorąc, w celu zmniejszenia tych zagrożeń. Obecność niektórych schorzeń może ograniczyć bezpiecznych ziołowych możliwości leczenia.

2 stymulują gruczoły ślinowe z zielonej herbaty. Składniki aktywne w chińskiej i japońskiej zielonej herbaty może dostarczyć ulgę napady suchość w ustach. Zielona herbata jest zalecane z powodu jego poziom utlenienia, który polifenole kontrastuje efektów suszących innych typów herbat. Zielona herbata może być spożywana jako napój, swished jako płukanka, albo stosuje się w postaci roztworu do płukania gardła. Użyj zielonej herbaty raz lub dwa razy na dobę przez wyraźne pogorszenie objawów suchości w ustach. Zielona herbata może być zakupione mieszaną, luźne, w poszczególnych pakietach. Strome zielonej herbaty według instrukcji, aby otrzymać pakiet maksymalne korzyści dla zdrowia.

3 Użyj imbir leczyć suchość w ustach. Imbir jest powszechnie stosowanym sposobem leczenia choroby lokomocyjnej i mdłości i produkuje suchość w ustach, jako skutek uboczny. Imbir jest dostępna w wielu postaciach, w tym korzenie, kapsułek, oleje i ekstraktów. Weź kilka łyków Ginger Ale kiedy pojawia się suchość w ustach. Strome 30 ml (2 TBPS) z imbiru w 6 do 8 uncji wody do suchej usta walki drinka lub spłukać. Unikaj więcej niż 4 g imbiru dziennie. Zasięgnąć profesjonalnej porady, jeśli bierzesz leki rozrzedzenie krwi przed rozpoczęciem korzystania z Ginger.

4 pić rumianek na ulgi w ustach sucho. Chociaż rumianek jest powszechnie znany ze swoich uspokajających efektów, to zioło jest również opcja suche usta leczenie. Pić 1 do 2 filiżanek rumianku codziennie zmniejszyć objawy suchości w ustach. Rumianek w postaci zakupu nalewki dodać do napojów takich jak zielona herbata dla silniejszego efektu. Powiadomić lekarza, jeśli przyjmuje leki przeciwzakrzepowe przed rozpoczęciem leczenia z rumianku. Alergia na pyłki ambrozji może przeciwwskazania stosowanie rumianku.

5 Spróbuj kolczasty popiołu ziołową nalewkę. Kłujący popiołu nalewki jest dla kory zioła powodzeniem stosowany jako suchość w ustach i leczeniu ból zęba. Take 1 łyżeczka. nalewki, do 3 razy dziennie przez zapobieganie suchości w ustach. Powiadomić lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub mają warunki trawienne, takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego przed użyciem tego zabiegu. Kłujący popiołu ma wpływ funkcji przewodu pokarmowego i może być również związane z poronienia u kobiet w ciąży.

Wskazówki

  • Zwrócić się do lekarza lub stomatologa o dodanie wiązu do suchego schematu leczenia ćma. Slippery Elm można nawet kupić w pastylkach i spraye gardła dla szybkiej ulgi. Odwiedź sklep naturalne zioło, aby wyświetlić szczegółowe informacje na temat środków zaradczych suchość w ustach. Może się okazać, do płukania jamy ustnej lub sprayu, który spełnia Twoje oczekiwania.
  • Nigdy nie zakładaj, wszelkie zabiegi ziołowe są bezpieczne przed poszukujących profesjonalnej porady.

O przewlekłej suchość w jamie ustnej

O przewlekłej suchość w jamie ustnej


Ślina jest kluczowym składnikiem w utrzymaniu prawidłowych funkcji jamy ustnej, gardła, a nawet zębów. Przewlekłe suchość w ustach, znany oficjalnie w medycynie jak suchość w jamie ustnej, może spowodować wiele poważnych problemów oprócz tylko nieznaczne podrażnienie lub trudności w żucia ze względu na brak łatwo płynącej cieczy w ustach.

Funkcja

Ślina jest wytwarzana z trzech gruczołów znajdujących się w jamie ustnej, i składa się prawie całkowicie z wodą. Pozostałe części śliny są wykonane z białkami i enzymami. Ślina przepływa przez usta i gardło, aby utrzymać zęby, język i policzki wolne od obiektów, które mogą rozwijać się szkodliwe bakterie. Przewlekłe suche usta zmniejsza lub całkowicie hamuje wytwarzanie śliny w ustach okresowo w ciągu dnia i w długim okresie czasu.

Cechy

Enzymy zawarte w ślinie zapewnić takie same korzyści dla twoich ust, że przeciwciała zapewnienia krwi. Śliny obniża poziom kwasowości w płytce nazębnej, która gromadzi się w jamie ustnej, aby spowolnić naturalny proces rozkładających zębów. Obniża to również szansa, że ​​dostaniesz zakażenia w jamie ustnej, niszcząc obcych bakterii lub mikroorganizmów. Ciecz konsystencji śliny wspomaga również trawienia pokarmu. Suchość w jamie ustnej zapobiega śliny od wykonywania zamierzonych funkcji i zwiększa szanse, że będzie rozwijać choroby lub dostać próchnicy.

Identyfikacja

Można powiedzieć, jeśli cierpi na przewlekłą suchość w ustach, szukając konkretnych objawów. Najczęstsze objawy to częste uczucie pieczenia na języku, rany na policzkach lub języka, szybkiego rozwoju próchnicy zębów lub wnękach, nieświeży oddech, który pozostaje nawet po umyciu, niezdolność do smaku jedzenia i problemy połykania jedzenia.

Rozważania

Przewlekła suchość w jamie ustnej może być oznaką znacznie poważniejszych problemów, takich jak cukrzyca, zespół Sjogrena, uszkodzenie gruczołów śliny lub uszkodzenie zakończeń nerwowych od ciosu w głowę. Uszkodzenie gruczołów śliny może spowodować trwałe suchość w ustach, które nie lek jest w stanie leczyć. Setki różnych leków na receptę powodować suchość w ustach, jako efekt uboczny, więc należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi stan po przepisany nowy lek.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zmniejszyć prawdopodobieństwo przejmującej przewlekłej suchości w jamie ustnej przez szczotkowanie zębów trzy razy dziennie, a zmniejszenie ilości kofeiny i cukru ciebie dolotowego, substancje te mogą uszkodzić gruczoły ślinowe. Możesz zachować ślinę płynących w przypadku wystąpienia suchości w ustach trzymając landrynki bez cukru w ​​ustach lub przez zmieszanie sodę w wodzie i płukania mieszaniny co kilka godzin. Suplementy ziołowe, takie jak goldenseal są zgłaszane, aby móc pomagać w produkcji śliny, ale nie zostały one zatwierdzone przez FDA, więc ich skuteczność nie może być zagwarantowana.

Środki zaradcze na suchość w jamie ustnej

Kserostomia jest terminem medycznym suchość w ustach, które są możliwe do leczenia stanu, które mogą powodować objawy, takie jak popękane ustach, zmniejszoną smak i zwiększoną próchnicy zębów i zagłębień. Mimo, że leki na receptę są dostępne w leczeniu suchości jamy ustnej, środki do domu, takie jak zwiększenie konsumpcji niektórych rodzajów żywności i napojów, oraz zmianę nawyków osobistych podczas snu i ćwiczeń, może również pracować. Rozważ te informacje z Mayo Clinic na temat sposobów na suchość w ustach.

Guma

Guma do żucia może zwiększyć wytwarzanie śliny w ustach; Typy bez cukru może być bezpieczniejsze dla zębów.

Cukierki twarde

Ssanie cukierków twardych może zwiększyć przepływ śliny w jamie ustnej, i cukierki bez cukru, nie będzie tak szkodliwe dla diety lub zębów.

Nawodnienie

Biorąc częste łyków wody może utrzymać usta dobrze nawilżona bez zużywania dodatkowego cukru ani zbędnych kalorii.

Nos Oddychanie

Oddychanie przez nos, a nie przez usta, zwłaszcza podczas ćwiczeń i w nocy, może złagodzić suchość w ustach.

Nawilżacze

Korzystanie z ciepłą lub zimną nawilżacz powietrza w swoim domu podczas snu jest naturalnym lekarstwem na suchość w jamie ustnej, które mogą poprawić suchą skórę i włosy.

Przyprawy

Ostre przyprawy, takie jak pieprz cayenne lub chili może stymulować przepływ śliny w jamie ustnej, jak również wytwarzanie łez w oczach.

Paski do oddychania

Używając taśmy oddechowy na noc, aby zapobiec chrapaniu jest środek do zapobiegania suchość w ustach, i może również zmniejszyć zakłócenia snu.

Objawy suchość w jamie ustnej

Objawy suchość w jamie ustnej


Suchość w jamie ustnej, zwany także suchość w jamie ustnej, mogą być bardzo poważne. Po prostu, wyniki suchość w ustach z niemożności wytworzenia wystarczającej ilości śliny, aby utrzymać usta wilgotne. Nie tylko hamują zdolność do korzystania z produktów spożywczych, ale suchość w jamie ustnej może mieć wpływ na zdrowie zębów i dziąseł.

Objawy

Objawy suchości w jamie ustnej mogą obejmować problemy z funkcji, takich jak degustacja, żucia, połykania i mówienia; Kontynuacja lub suchość w jamie ustnej; pragnienie; nieświeży oddech; pieczenie w jamie ustnej i gardła; suche usta i język i owrzodzenia jamy ustnej. Nasilenie objawów może wahać się od bycia utrapieniem jest bolesne.

Przyczyny

Wiele czynników może powodować suchość w ustach, takie jak nerwowość i stres. Leki mogą powodować suchość w ustach, szczególnie te, które w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i depresja. Radioterapię, chemioterapię lub obrażenia głowy lub szyi może także powodować objawy suchości w ustach.

Znaczenie

Zdolność śliny w celu hamowania wzrostu bakterii i zmyć żywności i płytki nazębnej pomaga zapobiegać próchnicy. Enzymy znajdujące się w ślinie również pomóc rozbić żywności i pomoc w trawieniu. Próchnica zębów może wynikać z nie produkuje wystarczającej ilości śliny przez dłuższy czas.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Suchość w jamie ustnej wywołane przez leki można leczyć przez dostosowanie dawkowania lub zmianę recept. Unikaj tytoniu, alkoholu i napojów zawierających cukier lub kofeinę.

Rozważania

Jeśli objawy suche usta są częste i uporczywe, porozmawiać z lekarzem lub dentystą. Często leki mogą być stosowane w leczeniu suchości jamy ustnej i ochrony zdrowia zębów i dziąseł.

Stres i lękowe suchość w jamie ustnej leki

Stres i lękowe suchość w jamie ustnej leki


Stres i niepokój mogą mieć wpływ na każdą osobę fizyczną - dorosłych i dzieci podobnie. Jeśli stres i niepokój wpływają na ciebie, można zauważyć pewne problemy fizyczne, które nie miały wcześniej. Jednym z tych problemów jest suchość w ustach. Suchość w jamie ustnej występuje, ponieważ osoby, które cierpią z powodu lęku zaczynają oddychać inaczej. Istnieje kilka sposobów, aby wyleczyć ten stan.

Ćwiczenia oddechowe

Stres i niepokój mogą spowodować oddychać inaczej. Może nawet nie zauważyć, ale twoje ciało. Przez pracę na niektórych ćwiczeniach oddechowych można nie tylko zatrzymać swoje usta z coraz suche, ale uspokój się w dół, jak również. W ten sposób można postępować w przypadku stresu i suchość w ustach, w tym samym czasie. Upewnij się, że jesteś w pokoju, bez hałasu i usiąść na krześle lub kanapie. Weź głęboki oddech i przytrzymać go przez 10 sekund, a następnie powoli wypuścił. Nie pozwól, to wszystko na raz. Powtórz to cztery lub pięć razy, a potem zrobić sobie przerwę. Jeśli robisz to dłużej, niż można dostać w głowie. Sztuką jest zrobić to raz na kilka godzin w ciągu dnia i w każdej chwili, że zaczynają się niepokoić. Ostatecznie będzie oddychał normalnie ponownie a suchość w ustach odejdzie.

Wilgotność

Trzymaj usta wilgotne. Ważne jest, że jesteś picia ośmiu szklanek wody każdego dnia, jak odwodnienie może nasilać suchość w ustach. Przez cały dzień, ssać twarde cukierki, aby utrzymać usta wilgotne. Inną sztuczką jest wziąć prysznic, pierwszą rzeczą, w godzinach porannych i upewnij się, że jest na tyle gorący, aby spowodować pary. Oddech parowy w nosie i do gardła. To złagodzeniu dowolnego suchości powstałych podczas nocy.

Rzeczy, których należy unikać

Niektóre rzeczy mogą powodować suchość w ustach i czy zrobić suchość w ustach gorzej. Zarówno alkohol, napoje gazowane powodują odwodnienie. Pozostawi ustach sucho. Należy ich unikać. Należy również trzymać z dala od żywności, które są kwaśne lub ostre i mogą prowadzić do refluksu kwasu. Refluks może powodować suchość w ustach, a. Wiadomo także, że te typy pokarmów powoduje poziomy lękowe wzrasta również.

Profesjonalna pomoc

Jeśli nie są w stanie kontrolować poziom stresu i niepokoju, nie może być w stanie pozbyć się suchość w ustach. Kiedy już bezskutecznie próbował leczyć suchość w ustach się, czego potrzebujesz, aby profesjonalny zaangażowanie. Przeszkolony doradca będzie w stanie pomóc z korzeniem problemu. Przez czynienia z pochodzenia lękowych, można przyczynić się do zmniejszenia i ostatecznie wyeliminować niepokój. Twój suchość w ustach będzie nadal mniejszy problem, aż zostanie całkowicie utwardzona.

Jak Uwolnić suchość w jamie ustnej po wymiotach

Po wymioty, to jest bardzo powszechne doświadczenie suchość w ustach. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu do łagodzenia tego warunku.

Instrukcje

Jak Uwolnić suchość w jamie ustnej po wymiotach

1 miejsce jedna kostka lodu w ustach. Nie należy żuć go; prostu pozostawić do naturalnego rozpuszczenia. Po tym kostka lodu topi, można powtórzyć tyle razy, ile chcesz, ale nigdy nie należy umieszczać więcej niż jednego kostki lodu w ustach na raz. To pomoże przywrócić niektórych płynów utraconych w ustach od wymiotów.

2 Połóż jeden kawałek landrynki w ustach, gdy skończysz z lodu. Cukier w cukierków pomoże zwiększyć wydzielanie śliny w ustach, które pomogą złagodzić suchość w ustach od wymiotów. Możesz powtórzyć, ale znowu tylko umieścić jeden cukierka w ustach w czasie, aby zapobiec zadławienia.

3 Wypij szklankę 8-uncji Gatorade. Zawiera płyny i elektrolity, które są tracone z wymiotami. Po wymianie płyny, Twój suchość w ustach odejdzie.

4 śmigać niewielką ilość wody wokół w ustach. Twoje usta będą absorbować część wody, co pomoże złagodzić suchość w ustach od wymiotów.

Wskazówki

  • Pamiętaj, aby pić dużo płynów podczas wymiotów, aby uniknąć ciężkiego odwodnienia. Suchość w jamie ustnej jest objawem łagodnego odwodnienia.
  • Jeśli nadal masz suche usta lub wymioty i nie są w stanie utrzymać się płynów, należy skontaktować się z lekarzem lub natychmiast udać się do lokalnego pogotowia.

Lekarstwo na suchość w jamie ustnej i Kolczasta toungue

Suchość w jamie ustnej charakteryzuje się brakiem dostatecznej śliną w jamie ustnej. Z medycznego punktu widzenia, to się nazywa suchość ust. Wśród swoich widocznych objawów, suchość w jamie ustnej może powodować uczucie kłucia, chropowatości na języku. Mimo, że niektóre przypadki tej choroby są tymczasowe i nieistotne, inni mogą oznaczać obecność bardziej poważne choroby podstawowej. Potencjalne środki na suchość w ustach, różna w zależności od źródła objawów.

Zrozumienie Dry Mouth

Czasowe suchość w jamie ustnej, nie jest niczym niezwykłym, i może być uruchamiane przez wspólne takich czynników jak stres lub aktywności fizycznej. Jednakże, jeśli jest suchość w ustach przez większość czasu jego przyczyna może być bardziej poważne. Według National Institute of Dental i twarzoczaszki Research, jeśli cierpią z powodu suchości w ustach znaczącej medycznie, objawy mogą również zawierać lepkie i pieczenie w ustach, suche uczucie w gardle, popękane usta i owrzodzenia jamy ustnej lub zakażenia. Może także wystąpić trudności żucia, mówienia, degustacji lub połykania. Potencjalne przyczyny objawów należą skutki uboczne leku; Choroby takie jak cukrzyca, choroby Parkinsona i zakażenia HIV; uszkodzenia nerwów; radioterapia i chemioterapia.

Leczenie medyczne

Leczenie za suchość w ustach będzie zależeć od jego przyczyny. Jeśli objawy są spowodowane przez leki na receptę, lekarz może dostosować swoje codzienne dawki lub przepisać inny lek. Jeśli objawy są spowodowane przez niewłaściwe funkcji swoich gruczołów ślinowych, lekarz może przepisać leki, aby poprawić swoją produkcję śliny. Zgodnie z Mayo Clinic, potencjalne możliwości leczenia tutaj m.in. Cewimeliny (Evoxac) i pilokarpiny (Salagen). Jako alternatywę lekarz może zalecić sztuczny produkt śliny, która zawiera hydroksyetylocelulozę lub karboksymetyloceluloza.

Self-care środków zaradczych

Podjąć szereg kroków w celu złagodzenia skutków swojej suchość w ustach i ciernisty języka. Aby utrzymać usta nawilżona, pije wodę lub inny płyn bez cukru w ​​regularnych odstępach czasu w ciągu dnia. Podczas posiłku sip małe ilości wody lub innej cieczy, aby uczynić łatwiejszym do żucia i połykania. Aby stymulować naturalny przepływ śliny, cukierki bez cukru ssać lub żuć gumę bez cukru. Produkty o smaku mięty, cytrusów lub cynamonu mogą być szczególnie efektywne.

Trzymaj się z dala od płynów, które mogą pogorszyć suchość w jamie ustnej, w tym elementów zawierających kofeinę, takich jak kawa, herbata i napoje gazowane. Tytoń i alkohol są znane powodować suchość w ustach. Jeśli palisz i nie pić, ograniczając spożycie może poprawić objawy. Jeśli zwyczajowo oddychać przez usta, spróbuj oddychać przez nos tak często, jak to możliwe. Regularne szczotkowanie pastą z fluorem może złagodzić objawy suchego swoje usta. Ponadto, przed pójściem do łóżka, przepłukać usta płynem zawierającym fluor fluorek lub użyć żelu. Również rozważyć użycie nawilżacza, aby nawilżyć powietrze w domu, szczególnie w nocy. Zasięgnąć opinii lekarza lub stomatologa o dodatkowe porady w sprawie zwalczania skutków suchość w ustach i ciernisty języka.

Jak leczyć suche oczy i usta Obserwuje histerektomii

Jeśli histerektomia udział usunięcie jajników, mogą wystąpić niektóre lub wszystkie z objawów związanych z menopauzą, w tym suchość oczu i jamy ustnej. Zmiany poziomów hormonów po histerektomii może stanowić na sucho, bólem zapalnym oczu i suchość w ustach, niektóre kobiety doświadczają, ponieważ efekty estrogenów smarowego spadły. Chociaż twoje suche oczy i usta może być irytujące i bolesne, istnieje kilka sposobów, aby poradzić sobie z tymi objawami.

Instrukcje

Suche oczy

1 Należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Dla niektórych kobiet, suchość oczu i ust sygnału zespół Sjogrena, zaburzenie, w którym komórki odpornościowe atakują gruczołów łzowych i ślinowych. Lekarz może wyjaśnić, czy objawy są spowodowane zmianami hormonalnymi, czy coś więcej, i rozwiązuje wszelkie inne warunki, które istnieją.

2 Nasmarować sztucznymi łzami. Wiele doskonałych krople over-the-counter oczu i mgły są dostępne w leczeniu suchej, podrażnione oczy. Lekarz może zalecić, który jest właśnie dla Ciebie.

3 nosić specjalne okulary. Zatrzymujące wilgoć okulary lub gogle są dostępne od wielu specjalistów pielęgnacji oczu, aby pomóc zmniejszyć suchość oczu.

4 Alter środowiska. Unikaj siedzenia w pobliżu fanów i wszędzie tam, gdzie wiatr wieje gorącym powietrzem lub na Ciebie. Rozważ użycie nawilżacza, zasłony lub lekko spryskać wodą, aby pomóc nawilżają powietrze. Zadymionych lub cząstek z ładunkiem powietrza jest także najlepiej unikać, ponieważ jest prawdopodobne, aby jeszcze bardziej podrażniać oczy.

5 Zawiera soję i kwasów tłuszczowych w diecie. Jedzenie 05:56 porcji produktów sojowych, takich jak tofu lub mleka sojowego, za kilka miesięcy może pomóc. Omega-3 kwasy tłuszczowe, występujące w łososia, tuńczyka, sardynek i innych tłustych ryb, może również poprawić wysuszanie. Kapsułki oleju z ryb wykazano, aby pomóc niektórych chorych suche oko.

6 Rozważmy hormonalnej terapii zastępczej. Chociaż niektóre kobiety odczuwają ulgę, gdy przepisane hormony bioidentical otrzymujących estrogen wydaje się mieć suche oczy gorzej dla innych. Współpracować z lekarzem, aby zdecydować, co jest najlepsze dla Ciebie.

7 Porozmawiaj ze swoim okulistą możliwość zatykania się przewodów łzowych. Małe otwory na swoich górnych i dolnych pokrywkami w narożnikach wewnętrznych oczu są co łzy spłynąć. Małe, stałe Zaślepki mogą być umieszczone w tych kanałach do zmniejszania suchości.

Suchość w ustach

8 Zapytaj swojego lekarza o leki na zwiększenie wydzielania śliny. Lek Salagen zwiększa naturalną produkcję śliny, a Evoxac mogą być przepisane dla tych, którzy zdiagnozowano zespół Sjogrena.

9 Używaj produktów sztucznej śliny. Te płukanki lub spreje uzupełnienia wydzielanie śliny. Pasty do zębów, płyny do płukania ust i laski wymazy dostępne dla osób cierpiących na suchość w jamie ustnej są także. Tradycyjnych płynów do płukania ust zawierające alkohol lub nadtlenek nasilać objawy suchości w jamie ustnej, a najlepiej unikać.

10 zasysania na lodzie lub bezcukrowych twardych cukierków, aby stymulować wytwarzanie śliny. Żucie gumy bez cukru może również pomóc.

11 Pij wodę. Pobyt uwodniony pomoże zwalczać suchość w ustach, więc mają swoją butelkę wody pod ręką, gdziekolwiek jesteś.

12 zmień dietę. Jedz pokarmy chłodne, wilgotne i unikać słonych, suchych. Produkty spożywcze i napoje, które zawierają wysokie stężenia cukru lub kwasowości, kofeina lub alkohol powinny być wyeliminowane, aby zmniejszyć lub zapobiec suchość w ustach.

Oznaki i objawy Nadmierna suchość w jamie ustnej

Oznaki i objawy Nadmierna suchość w jamie ustnej


Suchość w jamie ustnej jest chorobą, która charakteryzuje się bardzo mało śliny w ciągu zarówno w jamie ustnej i gardle. Warunkiem jest również powszechnie znane albo jako "pasty" lub "bawełny ustach." Różnorodność przyczyn może prowadzić do stanu, od palącego starzenia. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem.

Suchość

Jak sama nazwa wskazuje, określa się stan, jednym z podstawowych objawów suchości w jamie ustnej jest zbyt suche lub lepkie uczucie w ustach. Obok tylko wewnątrz jamy ustnej, to suchość i kleistość typowo rozciąga się na obszarze gardła, jak również. Zachrypnięty i ból gardła może być także objawy suchości w ustach, jak można wysuszyć nosowych.

Mrowienie i nagrywanie

Suchość w jamie ustnej często powoduje, że usta mają niezwykłe uczucie mrowienia lub pieczenia, a czasem jedno i drugie. Mrowienie i pieczenie są szczególnie widoczne na języku.

Przykry zapach z ust

Osób doświadczających suchość w ustach może również zauważyć, że mają one wyjątkowo nieświeży oddech, nawet jeśli nie jadłem nic niezwykłego.

Spragniony

Uczucie niezwykle spragniony, bez względu na to, ile wody zużywają, może również wskazywać na złe przypadku suchości w ustach.

Ślina

Ludzie, którzy podejrzewają, mogą mieć suche usta powinny zwrócić uwagę na spójność śliny. Jeżeli wydaje się, że ślina niezwykle włóknistą lub gęstą strukturę, to może być wynikiem suchości w ustach.

Smak

Suchość w jamie ustnej mogą także mieć wpływ na smakowe ludzi. Jeśli zmysł smaku wydaje się nieznacznie, to może być spowodowane chorobą. Stan może również przejawiać się w objawy, takie jak trudności z przełykaniem, do żucia, a nawet mówić.

Owrzodzenia

Nieprzyjemne wrzody mogą być spowodowane suche usta. Jeśli masz rany wewnątrz jamy ustnej lub na rogach ustach jest, mogą być z suchość w ustach. Również zwrócić uwagę na podzielonym skórę i popękane usta.

Problemy stomatologiczne

Niektóre problemy związane zęby-może także oznaczać nadmierną suchość w jamie ustnej, w tym próchnicy zębów i zwiększenia ilości płytki nazębnej.

Jak uniknąć suchość w jamie ustnej

Suchość w jamie ustnej powstaje, gdy gruczoły wewnątrz jamy ustnej, które sprawiają, ślina nie produkują wystarczająco dużo, aby utrzymać usta wilgotne. Czasami pojawia się jako efekt uboczny do niektórych leków. Na przykład, wiele leków do wysokiego ciśnienia krwi lub depresji powodują usta suchą. Są też choroby, które sprawiają, że suchość w ustach. Cukrzyca i choroba Parkinsona są wśród tych chorób, które powodują suchość w ustach. Podobnie, chemioterapia ma gęstą śliny, co sprawia uczucie suchości w ustach.

Instrukcje

1 pić wodę często. Carry butelkę wody z wami przez cały dzień. Weź małymi łykami kilka razy na godzinę, aby utrzymać usta wilgotne. Jeśli musisz pić coś innego niż woda, upewnij się, że napój nie ma w niej cukru.

2 Nie pij kofeiny. Wszelkie napoje, które mają kofeinę ---- takie jak herbata, kawa i cola ---- naturalnie czynią usta czują się bardziej suche. Osoba, która ma problem z suchość w ustach, w pierwszej kolejności miałyby jeszcze większy problem, jeśli pije kofeinę.

3 żuć gumę bez cukru. Aktywne żucia wytwarza przepływ śliny w jamie ustnej. Podobnie, twarde cukierki bez cukru dąży do tego samego. Gumy lub cukierki, że jest o smaku cytrusowym, cynamon lub smaku smaku mięty może pomóc osobie uniknąć suchość w ustach.

4 Użyj nawilżacza w domu lub w biurze. Nawilżacz jest szczególnie korzystne jest, aby używać w miejscach, które są zazwyczaj suche. Nawilżacz powietrza sprawia, że ​​powietrze bardziej wilgotne, co pozwala pozostać wilgotne usta również.

5 Zapytaj lekarza o zmianę leku, jeśli lek bierzesz powoduje suchość w ustach. Lekarz może być w stanie albo zmienić lek lub dostosować dawkę jesteś biorąc.

Wskazówki

  • Lekarzy i lekarzy dentystów są czasem w stanie przepisać leki, które pomagają gruczoły śliny działać lepiej.
  • Trzymaj się z dala od alkoholu i tytoniu. Obie substancje powodują usta suchą.

Suche usta i zabiegi przyczyny

Problemy suchość w ustach może wahać się od łagodnego i drażniąco na tyle poważne, aby zakłócać funkcji codziennych. Istnieją różne przyczyny suchość w ustach, wynikające z chorób i alergii na leki i urazów, które mogą być zwalczane z wielu zabiegów, aby dopasować (i zmniejszenia) każdy. Jeśli obawiasz się o negatywnych skutkach warunki suche usta można mieć i jak leczyć lub nawet zapobiec problem, te spostrzeżenia poprowadzi do lepszego zdrowia jamy ustnej i spokój.

Skutki uboczne leków

Jednym z najczęstszych przyczyn suchości w jamie ustnej pochodzi z skutków ubocznych niektórych leków. Rozluźniające mięśnie, uspokajające i ponad-the-counter leki na alergie są często winowajcą.
Jeśli wystąpi suchość w ustach po uruchomieniu na lek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu omówienia innych możliwości. Jest czasami dostosować dawkę leku lub zmiany całkowitego rozwiązania problemu. Jeden lek przepisany walczyć suchość w ustach spowodowaną przez leki jest Salagen, ale jest ponad-the-counter leków, które działają dobrze także. Można je znaleźć w większości sklepów z narkotykami.

Zabiegi medyczne, które zostawiają cię z suchość w jamie ustnej

Jeśli jesteś w trakcie leczenia raka, takich jak radioterapia lub chemioterapia, to może być narażone na suchość w ustach. Zabiegi te, zwłaszcza promieniowania do głowy lub szyi, może spowodować uszkodzenie gruczołów ślinowych i zmniejszenie wilgoci w ustach.
Spróbuj zwiększyć spożycie wody, jeśli to możliwe, aby utrzymać usta dobrze nawodniony. Ssanie na landrynki bez cukru może również stymulować produkcję śliny.

Gdy winowajcą jest Ci

Złe nawyki są często przyczyną suchości w ustach. Jeśli "dip" lub żuć tytoniu, prawdopodobnie spotkać suchość w ustach. To jeszcze gorzej, jeśli palisz papierosy lub cygara. Alkoholu i kofeiny może również powodować problemy suchość w ustach.
Rozwiązaniem tych przyczyn suchości w jamie ustnej jest prosta: Zamknij używania tytoniu. Zmniejszenie ilości kofeiny i alkoholu można konsumować.

Choroby, które prowadzą do suchości w ustach

To nie jest rzadkością w przypadku chorób, takich jak choroba Alzheimera, aby spowodować problemy usta suche dla jego ofiar. Inne powszechne choroby i stany, takie jak choroba Parkinsona i HIV, zespołem Sjogrena, oraz anemii można prowadzić w tym stanie. Jednym z objawów lekarze szukają u pacjentów podczas ustalania cukrzycy jest objawem suchości w ustach i nadmierne pragnienie.
Nowy lek na scenie, że niedawno otrzymanego FDA do walki suchość w ustach spowodowaną przez zespół Sjogrena jest Evoxac. W przeciwnym razie, należy poprosić farmaceutę o lek bez recepty, aby złagodzić objawy suchości w ustach.

Kontuzje i Chirurdzy

Jeśli niedawno doznał kontuzji szyi lub miał operację szczęki lub szyi, można szybko sobie sprawę, że twoje gruczoły śliny zostały uszkodzone. Środki odwoławcze są ograniczone do leków bez recepty i utrzymanie dobrze nawodniony. Inną sztuczką jest uruchomienie nawilżacza w nocy, kiedy może być podatne na oddech przez usta, jeszcze bardziej irytujący problem.

Naturalne leki na suchość w jamie ustnej

Twoje usta są suche przez większość czasu, ponieważ gruczoły ślinowe, znajdujące się po obu stronach ust, nie produkują wystarczającej ilości śliny. Twoje usta potrzebuje śliny, aby pomóc pozbyć się go z płytki nazębnej, kamienia nazębnego, cukru i gromadzenie się cząstek żywności. Bez wystarczającej śliny, masz więcej próchnicy zębów i choroby przyzębia mogą dostać i zapalenia dziąseł.

Co powoduje suchość w jamie ustnej?

Suchość w jamie ustnej lub suchość ust, stan jest prawie zawsze spowodowane przez inne choroby lub schorzenia. Mogą one obejmować, anemia, reumatoidalne zapalenie stawów, zespół Sjogrena, toczeń rumieniowaty i zakażenie gruczołów ślinowych. Skutki uboczne niektórych leków, a efekty radioterapii może również powodować suchość w ustach. Trwa depresja, jak i leki brane na depresję, może przyczynić się do suchości w ustach. Starzenie się jest inna przyczyna suchości w ustach.

Co można zrobić na suchość w jamie ustnej?

Lekarz może przepisać to, co nazywane jest "sztuczna ślina", który pomaga utrzymać usta mniej suche. Może również sprawdzić swoje leki i zobacz, czy możesz zostać przełączony do jednego, który nie powoduje suchość w ustach. Ale istnieje również szereg prostych i naturalnych sposobów leczenia suchość w jamie ustnej, które można łatwo zrobić samemu.

Naturalne sposoby na Ease suchość w ustach

Z suchość w ustach, nie pić wody tak często, jak to możliwe. Trzymaj pod ręką butelkę wody i wypić z nim, kiedy Twoje usta czuje się suche. To również pomaga pozbyć się jedzenia gromadzącego i między zębami. Skrzypienie kawałki lodu jest również świetny sposób, aby złagodzić suchość w ustach i czyszczenia zębów.

Trzymaj się z dala od alkoholu - to wysusza usta. Więc nie pije kawy, herbaty i herbaty miętowej. Zamiast pić ziołowe herbaty owocowe, takie jak czarna porzeczka, malina i żurawina. Sok owocowy jest dobry aby stymulować ślinę, ale uważaj na zawartość cukru.

Można również żuć gumę bez cukru, aby pobudzić wydzielanie śliny. Bezcukrowe gumy do żucia jest najlepsze owoce, jak guma mięta będzie suche usta. Możesz też od czasu do czasu ssać twarde cukierki bezcukrowe, ale uważaj - zbyt wiele z nich może mieć działanie przeczyszczające.

Dieta na suchość w jamie ustnej

Unikać pikantne, słone, słodkie i zbyt kwaśnych pokarmów. Pikantne i słone pokarmy są trudne do jedzenia, jeśli masz suchość w ustach. Słodkie żywności przyczyniają się do próchnicy zębów, a także do sucha. I kwaśne pokarmy mogą atakują szkliwo. Napoje gazowane, a zwłaszcza cola, również nie są zalecane.

Jedz pokarmy, które wymagają intensywnego żucia, takie jak marchew, jabłka i seler. Żuć wszystko jedzenie powoli i dokładnie, jak do żucia pomaga stymulować wydzielanie śliny. Trzymaj się z dala od żywności, które fragmenty łatwo i wpada między zębami, takich jak orzechy i popcorn.

Keep Your Teeth Clean

Ponieważ z suchość w ustach ślinę nie oczyścić usta prawidłowo, masz więcej próchnicy i płytki nazębnej, szczególnie między zębami. Szczotki i nici tak często, jak jest to możliwe, na pewno po każdym posiłku. W latach regularnego szczotkowania, mokre palca, zanurzyć go w soli i delikatnie masować dziąsła przez minutę lub tak. Dokładnie spłukać ciepłą wodą morską. Ponadto, nie dentysta nauczy Cię, jak złom język czysty i to zrobić regularnie.

Zamiast do płukania jamy ustnej miętowy po szczotkowaniu, spróbuj wypłukać usta z szałwii, tymianku i rozmarynu. Dodaj 1 łyżeczka. każdego z dzbankiem wody i pozwalają wrzenia przez kilka minut. Przecedzić mieszaninę do dużej butelki wody, ostudzić i używać do płukania; ma właściwości antybakteryjne, które pomagają utrzymać higienę jamy ustnej.

Olej lub sok Lekarstwo na suchość w jamie ustnej

Suchość w jamie ustnej jest często objawem cukrzycy, który przeszedł niezauważony. To coś więcej niż tylko uczucie dyskomfortu wewnątrz jamy ustnej. Może powodować bolesność, owrzodzenia, zakażenie i próchnicy. Suchość w jamie ustnej oznacza, że ​​osoba nie ma wystarczającej ilości śliny w jego ustach. Ślina pomaga kontrolować wzrost bakterii w jamie ustnej. Zarazki i bakterie, co powoduje próchnicę.

Sok bez cukru

Pije nic, że nie zawiera cukru pomoże z suchość w ustach. Poszukaj soków, które są bez cukru i pić w niewielkich ilościach. Pijąc sok powoli, organizm wchłonie płyn prawidłowo. Picie zbyt wiele zbyt szybko spowoduje, że usta stają się bardziej suche, ponieważ pozbywa się śluzu w jamie ustnej. Ponadto, upewnij się, że są do żucia jedzenie całkowicie. Punkt żucia jedzenie jest tak, że miesza się ze śliną, która wspomaga prawidłowe trawienie żywności.

Unikaj alkoholu i kofeiny

Zarówno alkohol i kofeina może wysuszyć usta się więcej. Kawa, herbata, napoje gazowane i napoje energetyczne mogą wnieść suchość w ustach gorzej. Plus, napoje energetyczne, często zawierają dużo cukru. Inne napoje, których należy unikać to te, które są bardzo kwaśne, takie jak sok pomarańczowy, napoje i lemoniady. Wszystkie te napoje mogą zakłócić naturalny przepływ produkcji śliny w ustach i należy ich unikać. Również szukać bezcukrowych gum, cukierków i innych smakołyków. Mennica naturalnie zwiększa przepływ śliny, więc szukać dziąseł mięty i cukierki. Może to również pomóc w zapobieganiu podrażnienie jamy ustnej i owrzodzenia.

Olej Usta Leczenie

Użyj witaminę E olej w ustach przed snem. Możesz kupić witaminę E olej lub zakupić kapsułki witaminy E złamać, tak, że można usunąć olej. Rub oleju witaminy E w całej wewnętrznej stronie języka i policzków. Oleju witamina E pomaga utrzymać wilgotne usta podczas snu. Będzie również leczyć wszelkie rany, które możesz mieć w ustach.

Olej słonecznikowy i olej lniany to kolejne zabiegi olejowe dla suchość w ustach. Pocierać w ten sam sposób będzie można użyć oleju witaminy E w całym wnętrzu ust, za pomocą jednej z tych dwóch olejów zamiast. Olej słonecznikowy może być najsmaczniejsze. Pobaw się z innymi olejami nawilżające, takie jak olej z pestek winogron i oliwy z oliwek i znaleźć taki, który działa dobrze dla Ciebie.

Naturalny środek na suchość w jamie ustnej i nieświeży oddech

Lizać rękę, a następnie powąchać ślinę. W ten sposób można stwierdzić, czy masz nieświeży oddech, według układu krążenia chirurg, autor i gospodarz talk-show, Mehmet Oz, MD Jeśli masz suchość w ustach, co prowadzi do nieświeżego oddechu, nie jesteś wystarczająco dużo śliny, która produkuje może wskazywać poważny stan zdrowia lub choroby. Suchość w ustach może mieć wiele przyczyn. Praktyka naturalnych sposobów produkować więcej śliny, eliminują nieświeży oddech i przywrócić organizm do zdrowia.

Higiena

Suchość w jamie ustnej może pochodzić z nie picie wystarczającej ilości wody. Pić połowę masy ciała w uncjach wody dziennie, aby utrzymać usta wilgotne przez cały czas. Na przykład, jeśli ważysz 160 funtów, pić 80 uncje wody w ciągu doby. Ponadto, oddychać przez nos, a nie usta.

Używać skrobaczki do języka wzdłuż języka codziennego. To usuwa wiele bakterii powodujących nieprzyjemny zapach z językiem. Wypłukać usta z płukania jamy ustnej bezalkoholowy. Alkohol powoduje suchość w ustach, pozostawiając usta otwarte dla szkodliwych bakterii. Myć zęby miękką szczoteczką do zębów rano, po każdym posiłku i przed snem. Flossbetween zęby codziennie, w tym między dziąseł i zębów.

Dieta

Dodaj więcej ciemno-zielone warzywa w diecie każdego dnia, podobnie jak sałata rzymska, jarmuż i szpinak, aby oczyścić ciało wewnętrznie. Chlorofil daje zielone warzywa ich zielony kolor i jest naturalnym dezodorant do ciała, co eliminuje nieprzyjemny zapach. Dodawanie kolejnych zielone warzywa również zwiększa zasadowość lub pH swojej śliny i ciała. Suchość w ustach i nieświeży oddech pochodzi z bardziej kwaśnym organizmie, przyciąga szkodliwe bakterie i choroby.

Suplementy chlorofil każdego dnia, aby oczyścić swoje ciało od wewnątrz i zapobiega nieświeży oddech. Zakupić chlorofilu w tabletce, kapsułce, proszku, i w postaci ciekłej, naturalnej lub sklepach ze zdrową żywnością online.

Chew na sprężynach pietruszki, aby utrzymać świeży oddech. Ponadto, żuć gumę bez cukru guma bez cukru (zawiera cukier), aby stymulować wydzielanie śliny w ustach.

Dodaj pieprz cayenne do posiłków, a nawet posypać trochę na języku. Pieprz cayenne naturalnie stymuluje przepływ śliny. Pij zieloną herbatę lub wziąć ekstrakt z zielonej herbaty, aby zmniejszyć suchość w ustach.

Pobudzają wydzielanie śliny również picie herbaty imbir. Ruszt 1 łyżeczka. z imbiru i mieszać go w filiżance gorącej wody. Pić po namoczeniu przez dwie minuty. Sprzedam torebki herbaty imbir w sklepie ze zdrową żywnością lub online. Sip wiązu herbaty również w celu zwiększenia przepływu śliny, znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością w luźne lub torebek.

Środowisko

Używać nawilżacza w domu. Powietrze może stać się bardzo suche z powodu ogrzewania w zimie, przyczyniając się do suchości w ustach. Latem, klimatyzatory również tworzyć suchym środowisku.

Ostrzeżenia

Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz suchość w ustach. Suchość w jamie ustnej może wskazywać na poważne choroby, działanie leków na receptę lub śliny po stronie urazu, choroby gruczołów nazwie Sjogren'a.

Należy unikać stosowania leki obkurczające błonę śluzową, jak wyschły usta.

Unikaj cukru rafinowanego, alkoholu, papierosów i napojów zawierających kofeinę - przyczyniają się do suchości w ustach i nieświeży oddech.

Alternatywne suche Remedies Usta

Suchość w jamie ustnej jest warunkiem wie również, jak suchość w jamie ustnej. Objawy obejmują suche usta i sucha lepkie uczucie usta i język, popękane usta, trudności w żuciu i połykaniu, trudności w degustacji lub rozmowy, owrzodzenia jamy ustnej, nieświeży oddech i często protezy, które nie pasują właściwie. Są rzeczy, osoba z suchość w ustach może zrobić w domu, aby złagodzić te objawy.

Cukier Elixir

Główną przyczyną suchości w jamie ustnej jest odwodnienie. Jeśli odwodnienie jest przyczyną suchości w ustach, to ważne jest, aby przywrócić elektrolitów w organizmie. Eliksir cukru może pomóc przez zmieszanie 1 łyżeczka. sól, ½ łyżeczki. sody oczyszczonej i 1 łyżka. cukru w ​​szklance wody i dodać cytrynę lub miód do smaku.

Seler

Seler jest podmokły i mlaskanie na nich na przekąskę może pomóc złagodzić suchość w ustach, przywracając śliny w ustach.

Płyn Żywność

Gdy mamy do czynienia z suchości w jamie ustnej, nie będzie się znacznie w ślinie w jamie ustnej. Spróbuj dodać płyny do żywności, takich jak sos, sos, bulion, masło i jogurt.

Pietruszka

Jeśli masz problemy z nieświeżego oddechu związane z suchość w ustach, pietruszka może pomóc złagodzić zarówno. Pietruszka działa jako odświeżacz oddechu i ma żelazo, wapń i witaminy A i C, aby pomóc złagodzić suchość w ustach.

Woda

Pij co najmniej 8 8-oz. szklanek wody każdego dnia, aby radzić sobie z suchość w ustach i zapobiec jej coraz gorzej. Nie ma znaczenia, jeśli pić wody z kranu lub mineralną. Cofać się na kawę, herbatę i napoje gazowane i trzymać się wody, aby pomóc złagodzić suchość w ustach.

Alternatywne Cure Usta suche

Suchość w jamie ustnej, znany również jako kserostomii jest wynikiem braku wytwarzania śliny. Ślina jest odpowiedzialny za pomoc rozmawiać i pluć. Pomaga nam żuć, smaruje żywności i wysyła składniki odżywcze do zębów. Walczy również ubytków, ponieważ zmywa resztki jedzenia i płytkę nazębną. Suchość w jamie ustnej może powodować zakażenia zębów i dziąseł i próchnicy. Może również by Ci cieszyć jedzenie w najszerszym ponieważ smak jest zagrożona. Inne objawy związane z suchością jamy ustnej są skrajne pragnienie, suchy język, owrzodzenie warg, spierzchnięte usta, ból gardła, nieświeży oddech i ochrypły głos.

Przyczyny suchość w jamie ustnej

Nawodnienie jest to konieczne do utrzymania gruczoły ślinowe pracy, tak odwodnienie jest główną przyczyną suchości w ustach. Inną częstą przyczyną suchości w jamie ustnej jest bez recepty i na receptę, leki; często jest to efekt uboczny leków wymienione na etykietach. Radioterapia, menopauza, chirurgiczne usunięcie gruczołów ślinowych i palenie może być przyczyną suchości w ustach.

Seler

Seler jest pełna wody i jest doskonałą przekąską dla osób z suchość w ustach. Nawilża usta i dostaje ślinę płynącą,

Zioła

Pietruszka jest naturalnym słodzikiem oddech i balsam. Ta popularna ozdoba jest mnóstwo witaminy A i C, wapnia i żelaza. Dendrobian jest chińskie zioło, które jest znane z wywoływania śliny niesamowite korzyści. Jest to często do herbaty. Ekstrakt z żeń-szenia amerykańskiego Ciecz jest inny herb, stosowany w leczeniu suchości w ustach naturalnie. 10 albo tylko obracać się wokół tak spada w jamie ustnej.

Przyprawy

Odpowiedź na suchość w ustach można znaleźć w szafie przypraw. Papryka ostra jest znany stymuluje gruczoły ślinowe i uzyskać kubki smakowe pracy. Rozmaryn, koper włoski i anyż można wykorzystać do odwrócenia złe oddech i stymulują wydzielanie śliny. Walczą również bakterie i są często wykorzystywane w płynie. Imbir może być drobno posiekane i żuć lub wykonane w pikantnym herbaty promowanie produkcji śliny.

Inne alternatywne środki zaradcze

Oddychanie przez usta może powodować suchość w ustach, więc jest to dobry pomysł dla tych, którzy się z tym problemem do pracy w oddychaniu przez nos. Joga jest formą ćwiczeń, które mogą pomóc, aby to przejście. Odparowywacz można również stosować w celu dodania wilgoci do atmosfery, zwłaszcza w czasie, gdy w jamie ustnej ze złożem może stać się szczególnie do sucha.

Suchość w jamie ustnej Leczenie Opcje

Suchość w jamie ustnej Leczenie Opcje


Suchość w ustach jest bardzo częste, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mają aż powoduje poważniejszych problemów stomatologicznych. Może ona zmienić wygląd zębów i dziąseł, a w niektórych przypadkach powodować ból i obrzęk w ustach lub nawet próchnicy. Nieleczony, suchość w jamie ustnej może doprowadzić do chorób przyzębia. Istnieje wiele różnych opcji i produktów dostępnych na suchość w ustach leczenia.

Objawy

Pierwszym krokiem do leczenia suchości w ustach jest wiedzieć, co to jest. Typowe objawy to nadmierne płytki, ubytki, nieświeży oddech, krwawienie z dziąseł, popękane usta i stałą suchą uczucie w ustach.

Przyczyny

Suchość w jamie ustnej może być spowodowane przez wiele rzeczy. Musisz określić przyczynę swojej suchość w ustach, aby wybrać najlepsze leczenie. Często jest to spowodowane sytuacji zdrowotnych, który może być zmieniany, tak jak lek. Jeśli pacjent przyjmuje jakieś leki powinny skonsultować się z lekarzem, aby można sprawdzić, czy suchość w jamie ustnej może być jednym z efektów ubocznych. Jeśli to jest, lekarz może być w stanie zmienić swoje leki, a dalsze leczenie nie będzie konieczne. Jeśli suchość w jamie ustnej jest spowodowana istniejącego stanu zdrowia, które nie mogą być zmienione trzeba będzie rozpocząć leczenie.

Oral Hygiene Products

Jedną z najprostszych metod leczenia jest stosowanie produktów do higieny jamy ustnej stworzone specjalnie dla obróbki suchość w ustach. Można kupić pastę do zębów, płyn do płukania jamy ustnej lub sprayu w niemal każdej aptece. Produkty te zawierają składnik aktywny ksylitol, która naturalnie stymulującego wytwarzanie śliny. Wielu z nich również korzystać z systemu enzymu rozbić płytkę nazębną i fluorku aby zapobiec próchnicy. W miarę upływu czasu, przy ciągłej pracy, produkty te okazały się znacznie zmniejszyć skutki suchości w ustach.

Leki bez recepty

Możesz spróbować recepty leki, czy stosowanie doustnych produktów higieny nie wystarczy. Najczęstszą formą leczenia na suchość w ustach jest pastylki do ssania, które rozpuszczają się w ustach. Są one skuteczne, ponieważ pozostają one w ustach przez dłuższy okres czasu i daje więcej składników czasu pracy. Średnio, jedna pastylka może trwać od jednego do trzech godzin. Możesz również spróbować użyć sztucznego substytutu śliny, która może być również zakupione w aptece.

Zabiegi na receptę

Możesz zdecydować, że leczenie recepta będzie najlepsza dla Ciebie po konsultacji z ustnej higienistki. Są dwie opcje. Jednym z nich jest środkiem pobudzającym elektryczny, który stosuje się do stymulowania gruczoły ślinowe w ustach, a drugi jest farmakologiczne pobudzający, która jest przyjmowana doustnie. Przed przystąpieniem do badania jednej z tych opcji jest zawsze najlepiej skonsultować się z dentystą.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Po rozpoczęciem leczenia, należy utrzymywać dobre nawyki higieny jamy ustnej, aby zapobiec objawy suchości w ustach z powrotem. Regularnie pić wodę. Unikaj słodkich potraw i słodyczy. Jeśli żuć gumę, wybierz cukru. Nie palić tytoniu. Unikaj napojów zawierających kofeinę, a nie stosować płukanki zawierających alkohol.