adcov.com

kiedy sprawdzic glukometr kontrolnym

Glukometr Zastosowania

Glukometr Zastosowania


Glukometry są urządzenia służące do pomiaru ilości glukozy lub cukru w ​​próbce krwi. Glukometr odgrywają bardzo ważną rolę dla osób z cukrzycą. Kiedy pracuje, glukometr używa jednorazowy pasek testowy i małą kroplę krwi w celu określenia poziomu glukozy w próbce, która jest następnie wyświetlany na pacjenta. Bardziej zaawansowane glukometry mogą mieć również dodatkowe funkcje.

Testowanie

Najbardziej podstawowe użycie glukometru jest sprawdzenie aktualnego poziomu cukru we krwi danej osoby. Odbywa się to poprzez uzyskanie małą kroplę krwi, zazwyczaj poprzez nakłucie palca z lancetem. Niektóre nowsze glukometry umożliwiają również próbki krwi, aby uzyskać z "alternatywnych miejsc testowych", takich jak przedramię, co jest mniej bolesne. Krew umieszcza się na pasek testowy jednorazowego użytku, który został uprzednio wprowadzony do glukometr. Po obróbce próbki krwi, glukometr wyświetla poziom glukozy we krwi pacjenta.

Funkcja Dane historyczne

Nowoczesne glukometry zatrudniają funkcję pamięci, która pozwala na wyniki badania z wielu wcześniejszych badań, które należy przechowywać i przypomniał. Funkcja pamięci jest ważna, gdyż pozwala pacjentom monitorować siebie i odkryć trendy i wzorce, które mogą powodować problemy - lub diagnozowania skutków ubocznych, które wcześniej były przemyślane, aby nie być związane z poziomem glukozy we krwi. Oprócz prowadzenia historii wyników badań, wiele glukometry również wyświetlić średni odczyt glukozy do ostatnich wyników badań.

Transfer danych

Dane historyczne, przy pomocne dla pacjenta jest jeszcze bardziej cenne dla lekarzy. Wyższe glukometry końcowi mogą przechowywać nawet dłuższe okresy danych testowych, w górę od roku. Droższe modele glukometry mogą mieć również możliwość pobrania tych danych do komputera przez podczerwień lub kabel. To historyczne dane badania, wraz z dokładną datą i czasem każdego testu, mogą być podane do lekarza pacjenta. Lekarz może następnie określić wzory biologiczne i zmiany, które w inny sposób zostać niezauważone podczas swoich krótkich wizyt w gabinecie.

Przyszłość Glukometr

W przyszłości tradycyjne glukometry mogą być zastąpione systemów ciągłego monitorowania glikemii CGMS lub. Te małe urządzenia będą umieszczone pod skórą i stale monitorować poziom glukozy u pacjenta. Oni przekazują te dane do odbiornika noszonego na bransoletę, zegarek, pager lub urządzenie przypominające co kilka minut. Zaletą tego systemu jest to, że użytkownik może ustawić alarm, który ostrzega użytkownika, gdy wysoki lub niski poziom glukozy są naruszone, co pozwala użytkownikowi na podjęcie działań, zanim objawy są jeszcze obecne.

Jak sprawdzić glukometr

Glukometr lub glukometrów, są urządzenia do monitorowania diabetyków używać ich poziom cukru we krwi. Kiedy glukometry działa prawidłowo, to będzie odczyty cukru we krwi w zakresie plus minus 20 procent lektury testu laboratorium, według amerykańskiego Diabetes.com. Możesz sprawdzić dokładność swojego glukometru za pomocą roztworu kontrolnego, który zawiera glukozę. Sprawdzanie miernika z roztworem kontrolnym jest tak proste, jak sprawdzanie własnej próbki krwi.

Instrukcje

1 Włącz glukometru. Większość glukometrów włączyć po włożeniu paska testowego. Włóż pasek testowy tak daleko, jak to jest z barów kontaktowe na zewnątrz. Należy uważać, aby nie zgiąć pasek testowy. Po włożeniu paska testowego, glukometr włącza się i świeci się.

2 Poczekaj na sygnał. Każdy glukometr ma inny symbol lub symbole do sygnalizacji, że glukometr jest gotowy do użycia. Zazwyczaj symbol kropli krwi. Gdy glukometr zasygnalizował, że jest gotowy, można użyć roztworu kontrolnego.

3 Umieść bary kontaktowe paska testowego w stosunku do roztworu kontrolnego jakbyś sprawdzenia własnej próbki krwi. Słupki kontaktowe wyciągnie w roztworze kontrolnym i daje odczyt w ciągu pięciu sekund.

4 Porównaj odczyt z fiolki pasków testowych lub pasków testowych pojemniku. Z fiolki z paskami testowymi, jest etykieta, który ma zakres kodu. Jest on zwykle drukowane w dolnej części etykiety małymi literami. Jeśli wyniki nie mieszczą się w zakresie, miernik lub paski testowe mogą nie działać prawidłowo.

5 Sprawdź datę ważności pasków testowych waszych. Przeterminowane paski testowe nie dają dokładnych odczytów. Jeżeli data sprzedaży straciła ważność, należy użyć innego paska testowego z nowej fiolki i sprawdzić ponownie. Sprawdź datę ważności na rozwiązanie sterowania, jak również. Po roztwór kontrolny jest otwarta, musi ona zostać wykorzystane w ciągu trzech miesięcy do dokładności. Jeżeli paski testowe i roztwór kontrolny nie wygasła lub zakażenie, może być niedokładny miernik.

Wskazówki:

  • Przechowywać miernika, pasków testowych i roztworu kontrolnego, w chłodnym, suchym miejscu, w temperaturze 86 stopni C. Upewnij się, że licznik, Twoje paski testowe i rozwiązanie są w temperaturze pokojowej przed badaniem.
  • Nie przechowywać w lodówce pasków testowych lub roztworu kontrolnego.
  • Zakres roztwór kontrolny wydrukowany na fiolce pasków testowych nie jest oferta dla poziomu glukozy we krwi. Powinien być stosowany tylko w celu sprawdzenia dokładności miernika.

Jak działa krwi Glukometr działa?

Cukrzyca dotyka miliony Amerykanów i może prowadzić do innych chorób. Jeden z najlepszych metod leczenia cukrzycy profilaktycznych dla pacjenta być świadomi tego, jak żywność spożywa wpływa jego poziomu cukru we krwi. Obecnie jest przydatna maszyna nazywa miernik glukozy we krwi chorych na cukrzycę, które pozwala, zarówno typu 1 i typu 2, do badania poziomu cukru we krwi w wygody ich domu, biurze lub szkole. Kiedy osoba zna jego odczyt stężenia glukozy we krwi może dokonać lepszego wyboru żywności i zachować jego cukrzycy pod kontrolą.

Pierwsze kroki

M glukozy działa poprzez pomiar ilości glukozy w małej porcji krwi, a następnie prezentowania że czytanie pacjentowi. Pierwszą rzeczą, którą pacjent musi zrobić, to zakupić system glukozy we krwi z jej wyboru. Następnie kalibruje się urządzenie zgodnie z instrukcjami tego urządzenia. Większość z nich posiada standardowy pasek, który wstawia do maszyny, co powoduje, że urządzenie włączyć i pokazać odczyt na twarzy. Ta lektura musi dopasować kij próbki. Jeśli tak, to maszyna jest gotowa na egzamin na żywo.

Finger ukłucie

Większość glukometrów działa poprzez lancet i przebiciu palca. Następnie mała kropla krwi w postaci palca. Następnie pacjent wstawia pasek testowy do swojej maszyny, glukozy we krwi, który automatycznie włącza urządzenie. Urządzenie emituje sygnał dźwiękowy i pokazać obraz kropli krwi, co oznacza, że ​​jest gotowy do zastosowania we krwi. Palec jest następnie pomóc do paska testowego i pasek testowy zwraca krew. Kiedy pasek zwraca wystarczającej ilości krwi w, urządzenie wygeneruje dźwięk i rozpoczęciem testu. Sygnału dźwiękowego ponownie sygnalizuje, że test jest zakończony i wyświetla wyniki na powierzchni czołowej maszyny. Pacjent powinien nagrać ten odczyt wraz z datą i czasem objął go.

Przedramię

Ponieważ palce rosną wrażliwy i zrogowaciałej, niektóre firmy producenci maszyn glukozy we krwi, które biorą krew z przedramienia zamiast palca. To działa w ten sam sposób, jak palec kutas maszyn wyjątkiem, że lancet przebija przedramię zamiast palca. Ponieważ skóra jest mięsisty w tej dziedzinie, to rodzaj testu jest praktycznie bezbolesny, a wielu chorych na cukrzycę preferują ten typ glukometru.

Wybierz najlepszy miernik glukozy we krwi

Wybierz glukometru, który działa najlepiej dla swoich szczególnych warunków (patrz źródła poniżej). Wiele nadają się do przenoszenia ze względu na małość wielkości. Niektóre blask w ciemności, aby odczyty nocne łatwiej podjąć bez włączania światła. Sprawdź zarówno koszt metra i koszt pasków testowych przy podejmowaniu decyzji o których stężenie glukozy we krwi metr do uzyskania.

Glukometr Instrukcje

Glukometr jest doskonałym narzędziem dla osób z cukrzycą, hiperglikemię lub hipoglikemię. Kontrola własnej poziom glukozy we krwi może być wykonane kilka razy dziennie, w zależności od stanu i poziomu kondycji. Narzędzia te szybko sprawdzić poziom glukozy we krwi w celu oceny zapotrzebowania na insulinę. Istnieje wiele postęp w technologii w odniesieniu do takich urządzeń, dzięki czemu łatwiejsze i mniej bolesne dla użytkowników. Dla osoby, która dopiero zaczyna używać glukometru, nadal ważne jest, aby wykorzystać je poprawnie mimo nowej łatwości użytkowania.

Przygotowanie

Przed użyciem glukometru, kilka rzeczy powinny być pod ręką. Upewnij się, że glukometr ma zainstalowane baterie pracy i że jest na płaskiej powierzchni. W większości modeli, pasków testowych i lancet są zaangażowane; konieczne będzie także notatnik i długopis dla notował wyniki. Aby za każdym razem łatwiej utrzymać wszystkich tych materiałów w jednym miejscu.

Weź jeden pasek testowy z pojemnika i umieść go w glukometru. Jeden koniec taśmy, zwykle koniec z linią na to, napotka górną część urządzenia. Ta część jest, gdy krew ma być umieszczone.

Przeprowadzenie testu

Kiedy pasek testowy znajduje się w glukometru, może włączać się automatycznie. W przeciwnym razie, teraz jest czas, aby ją włączyć. Używać lancet do nakłuwania czubek palca w celu otrzymania krwi. Na przemian palce dla wielu testów zapobiega czubki palców z coraz ból. Bardziej zaawansowane glukometry umożliwiają indywidualne pobrać krew z innych miejsc w organizmie.

To krew jest pobierana na pasku testowym. Istnieją instrukcje co do ilości krwi, która jest potrzebne. Glukometr zostanie następnie przetworzyć próbkę i będzie sygnał dźwiękowy po zakończeniu testu. Zapisz wyniki w notatniku dla odniesienia albo dla siebie lub dla lekarza.

Glukometr Porady

Zawsze dodatkowe baterie z glukometru oraz dodatkowych pasków testowych i innych materiałów eksploatacyjnych. Rozgrzać ręce przed użyciem lancet do kutas boli trochę mniej i stworzyć lepszy przepływ krwi. Po nakłuwania palca, należy użyć ręcznika papierowego lub chusteczki do stosowania nacisku na ukłucie rany, aby zatrzymać przepływ.

Znając normalny zakres poziomów glukozy we krwi jest kluczowym elementem zapewniającym wysoki poziom osobnika. Normalny zakres wynosi od 3.6 i 5.8mm. Lekarz daje rady, jak leczyć poziom glukozy we krwi, które są wyższe lub niższe niż to.

Kiedy, aby sprawdzić poziom cukru we krwi Kiedy przedcukrzycowym

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy sprawdzić poziom cukru we krwi, gdy wcześniej cukrzycę. Pre-cukrzyca często pozostaje nierozpoznana, a szacuje się, że jeden na czterech dorosłych osób w Stanach Zjednoczonych ma warunek. Diagnoza przedcukrzycowym jest, gdy poziom glukozy we krwi jest podwyższony, ale nie osiągnęła jeszcze progu rozpoznania cukrzycy. Mając przedcukrzycowym zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, ale można temu zapobiec z monitorowania stężenia glukozy, zmiany diety i ćwiczeń i odchudzania.

Przed śniadaniem

Badanie cukru we krwi przed śniadaniem rano. To daje odczyt poziomu glukozy we krwi na czczo. Numer powinien być pod 126 dla pre-cukrzyków. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli ten poziom jest zawsze wyższy. Wyższe ilości mogą wskazywać na rozwój cukrzycy typu 2 lub utajoną autoimmunologiczną cukrzycę u dorosłych. Normalny zakres czczo wynosi od 80 do 100. Prace, aby uzyskać poziom powrotem do normy.

Po posiłku

Nie jest konieczne, aby sprawdzić poziom cukru we krwi po posiłku po każdej wstępnie cukrzycę. Test dwie godziny po jedzeniu posiłków wyższe w węglowodany, albo czy są jakieś objawy hiperglikemii. Badanie stężenia glukozy we krwi powinien być poniżej 200 na przedcukrzycowym po posiłku. Badania ponad 140 wskazują przedcukrzycowym. Postaraj się, aby poziom glukozy we krwi niższy poprzez dietę i ćwiczenia. Konieczne jest, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli stężenie cukru we krwi wzrasta powyżej 200.

Testowanie

Pre-diabetycy powinni sprawdzić poziom glukozy we krwi, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia cukrzycy. Chyba że zmiany w stylu życia są, w większości chorych na cukrzycę rozwija pre-cukrzycy typu 2 w ciągu 10 lat. Należy regularnie sprawdzać poziom cukru we krwi, aby znać swoje postępy. Jest to narzędzie, które pomogą Ci sprawdzić, czy zyskują kontrolę stężenia glukozy we krwi i dać ostrzeżenie, jeśli są coraz gorsze. Testowanie daje również wyobrażenie jakie pokarmy powodują wzrost stężenia glukozy we krwi. Unikaj tych produktów, lub zjeść je w ograniczonych ilościach.

Jak testować

Aby sprawdzić poziom cukru we krwi, trzeba będzie glukometr oraz paski testowe. Przeczytaj instrukcję, w jaki sposób kodować licznik i sprawdzić go pod kątem dokładności. Po zakończeniu tego włożyć czystą pasek testowy do licznika. Upewnij się, że kod pasuje pasek. Użycie lancetu, zazwyczaj zawarty w zestawie monitora, do nakłucia palca czyste i umieścić próbkę krwi w wyznaczonym miejscu na pasku. Wszystko to powinno być wykonane stosunkowo szybko poprawia celność. Rekordowe wyniki wszystkich badań i prowadzić rejestr wszelkich produktów, które zostały zjedzone.

Jak porównać Home Glukometr

A środki glukometr domu lub glukozy we krwi glukometrem w kropli krwi. Glukometru wykorzystuje pasek testowy chemicznych, które reagują z glukozą w próbce, a zapewnia szybkie informacji zwrotnych na temat poziomu cukru we krwi. Czynniki porównać przed zakupem to koszt początkowy, koszty dostaw i funkcji.

Cechy

Większość modeli posiada pamięć wewnętrzną, aby śledzić ponad 200 wyników. Inni mają funkcje, takie jak kodowania automatycznego rozpoznawania pasek testowy, korzystanie z małej wielkości próbki krwi i zdolność do analizy próbek z obszarów mniej wrażliwych niż palców.

Zaawansowane funkcje

Specjalistyczne funkcje obejmują pracę w temperaturze wyższej niż 110 F i oprogramowanie do pobrania wyniki do programu komputerowego do użytku lekarza. Emedsimulation informuje, że niektóre modele mogą przyjąć inne dane zarządzania cukrzycy, takie jak liczba węglowodanów, dawkowania insuliny lub ilości ćwiczeń.

Akcesoria

Można kupić glukometr domu samodzielnie lub w zestawie, który często obejmuje akcesoriów, takich jak etui, dzienniku dla wyników nagrywania, pasków testowych, lancetów i pojemnik do bezpiecznego usuwania zużytych lancetów. Zakup więcej pasków testowych i lancetów, kiedy pierwszy komplet się skończy.

Koszt

Glukometr może być wolne po rabaty producenta lub sklepu zniżek lub ubezpieczenie może za to zapłacić. Każdy glukometr wykorzystuje specyficzny rodzaj paska testowego. Zgodnie z American Diabetes Association koszt pasków testowych dodaje się. Aby zaoszczędzić pieniądze, określić, które paski są pokryte przez ubezpieczenie i wybrać glukometr, który wykorzystuje te paski.

Protokoły glukometr

Protokoły glukometr


Glukometr protokoły działają na cukrzycę chroni przed, w trakcie i po badaniu, oraz w celu zapobiegania przenoszeniu patogenów krwiopochodnych. Według ascp.com, jednostek, zakładów opieki zdrowotnej, opieki zdrowotnej i służby ratunkowe powinny czytać dokumentacji dołączonej do glukometru na jego stosowania i właściwych technik czyszczenia.

Kontrola Zakażeń

W artykule online w Diabetes Care procedur i technik, Centers for Disease Control ustawić różne protokoły związane z czyszczeniem i używania glukometrów, urządzeń palec trzymać i lancetów, w celu zminimalizowania ryzyka pacjenta do pacjenta zanieczyszczenia Borne krwi patogeny. Glukometr należy regularnie odkazić i kiedy organizacja podejrzewa zanieczyszczenia krwią lub płynami ustrojowymi.

Czyszczenie i dezynfekcja Glukometr

Podsumowanie ASCP w wytycznych czyszczenia glukometru, z lutego 2010 roku, zauważył, że długoterminowe zakłady opieki może być cytowany przez nieodpowiednio czyszczenia lub dezynfekcji glukometrów używanych przez wielu mieszkańców. ASCP również zbadane zalecenia czyszczenia poszczególnych producentów glukometru ", wraz z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), Agencja Ochrony Środowiska (EPA) i American Diabetes Association (ADA) wytycznych. CDC sugeruje wprowadzenie oddzielnych Glukometr do każdego pacjenta.

Zakup Glukometr

Glukometr odczyty mogą być mniej dokładne, jak drenaż baterii. Narodowe Centrum Spraw Weteranów stronie sugeruje, że protokoły VA na zakup glukometrów powinny zawrzeć specyfikacje identyfikujących luki. Szpitale i inne organizacje powinny zakupić Glukometr z firm medycznych, które projektują swoje urządzenia za pomocą systemowego podejścia i prowadzenia testów użyteczności. Wyposażenie VA ma przeprowadzić przed zakupem, aby upewnić, że urządzenia są zgodne z VA informacji o pacjencie i komputerowego systemu dokumentacji medycznej. Pomaga to zapewnić, że identyfikatory pacjenta i wyniki badań są rejestrowane skutecznie.

Jak skalibrować Ascencia Elite glukometr

Glukometr jest urządzeniem służącym do pomiaru poziomu glukozy we krwi osoby .. Jeden typ glukometru jest Ascencia Elite Glukometr. W celu, aby uzyskać dokładny odczyt na Twoim glukometrem i prawidłowego dawkowania insuliny, trzeba regularnie kalibrować lub zakodować swój glukometr. Zadbany glukometr pomoże utrzymać Ciebie i Twojego lekarza, o swoim stanie i ostrzec potencjalnych problemów zdrowotnych.

Instrukcje

1 usunąć pas wyboru z opakowania. Z zakładki wskazujące prawo, włóż ją do Ascensia Elite miernika. Poczekaj na drugiego sygnału z licznika i na wyświetlaczu, aby pokazać się znak wyboru, a następnie zwrócić uwagę na odczyt. To powinno być w zakresie wymienionym w Włóż pakietu. Kiedy skończysz, wróć pasek wyboru do opakowania.

2 Tear jasną, otwartą plastikową pakiet z paska kodu ostrożnie. Uchylenie pakiet i przechowywać w nim pasek kodu po testach. Języczka powinno być na górnej stronie taśmy, gdy jest ona umieszczona w liczniku. Słuchaj w drugim sygnale. Po sygnale, numer funkcji pokaże się na wyświetlaczu. Porównaj liczbę wyświetlania z wykresu, który jest dołączony do zestawu.

3 oddzielne pojedynczy pakiet z kartonu pasków testowych i otwórz go starannie, aż można zobaczyć cały pasek testowy. Ustaw pakiet bok. Następnie przytrzymaj okrągły koniec paska i włóż pasek pełni do miernika.

4 Delikatnie wycisnąć kroplę roztworu kontrolnego wewnątrz folią od kroku 3.

5 Przytrzymaj koniec testu pasa w kroplówce i czekać na sygnał dźwiękowy miernika. Oznacza to, że część roztworu została zaabsorbowana do listwy i 29 odliczania rozpoczął się czasomierza licznika.

6 Popatrz na wyświetlacz znaleźć wynik. Porównaj odczyt z informacji wydrukowanej na opakowaniu pasków testowych.

7 Zawiń tkanki wokół paska testowego, aby wyciągnąć go i wyrzucić. Miernik wyłączy się, i jesteś gotowy, aby sprawdzić swój poziom glukozy.

Wskazówki:

  • Pasek wyboru pamiętam lub usunąć wyniki badań pamięci miernika.
  • Uruchom test sterowania, kiedy sprawdzić, że licznik działa prawidłowo.
  • Przy każdym otwarciu nowego opakowanie pasków testowych, reset kodu na metr.
  • Funkcja pamięci glukometr pozwala oznaczyć test kontrolny z "C", aby nie mieszać go z własnych wyników badań.
  • Nie zginaj pasek wyboru.

Rodzaje Jeden dotykowych glukometrów

Rodzaje Jeden dotykowych glukometrów


Samokontroli poziomu cukru we krwi z glukometru jest ważnym elementem zarządzania cukrzycy pomiędzy wizytami u lekarza. Linia Lifescan w jednej glukometrów dotykowe są w różnych rozmiarach i stylach, z opcjami do swoich indywidualnych potrzeb. Są to zarówno modeli małych tyle zmieścić się w kieszeni do modeli kompleksu wystarczy wykres i zinterpretować wyniki kilka tygodni lub bezprzewodowo komunikować się z pompy insulinowej. Paski testowe do glukometrów OneTouch różnić w zależności od modelu i są sprzedawane oddzielnie.

Ultra

Miernik jest bardzo średnie, z dużym wyświetlaczem. To wymaga tylko niewielkiej ilości krwi i dostarcza wyniki badań w ciągu pięciu sekund. Ultra jest przeznaczony do testowania zarówno na przedramieniu i palców.

UltraMini

UltraMini jest prosta glukometr przeznaczony do monitorowania on-the-go. Wystarczająco małe, aby zmieścić się w kieszeni lub torebce i dostępna w różnych kolorach mody, UltraMini posiada pamięć 500-test i dwukierunkowe przyciski przewijania do nawigacji.

Ultra 2

Ultra 2 posiada duży, podświetlany wyświetlacz z dużymi cyframi. Inne funkcje obejmują wyniki w pięciu sekund, zdolność do prowadzenia siedmio-, 14- i 30-dniowe średnie monitorowanie trendów cukru we krwi i możliwość dodawania "flagi posiłek" z okazji skutki żywności na odczyty stężenia glukozy.

UltraSmart

UltraSmart automatycznie organizuje odczyty glukozy do wykresów i diagramów, informacji pomiarowych, takich jak pora dnia, kiedy zostało zrobione, odczyt wyników, które mieszczą się poniżej 70 mg / dl, a wyniki, które są ze swojego normalnego zakresu. UltraSmart daje również możliwość wprowadzania informacji na temat diety, ćwiczeń, leków i ogólny stan zdrowia. Funkcje obejmują duży wyświetlacz i przycisk "" Smart łatwo oglądania dla wykresów i diagramów.

ULTRALINK

ULTRALINK jest specjalnie dla użytkowników pomp insulinowych MiniMed Paradigm. Miernik komunikuje się bezprzewodowo z pompy insulinowej, aby wyeliminować błędy wprowadzania danych i uproszczenia procesu dozowania insuliny. Wyniki dostarczane są w ciągu pięciu sekund. Ultralink oferuje także przed i po posiłku uśrednianie.

Wybierać

OneTouch Select jest dostępna tylko dla klientów wysyłkowej. Przeznaczony jest dla uproszczenia, z dużym wyświetlaczem i pamięcią 350-test. Select wymaga tylko niewielkiej ilości krwi i dostarcza wyniki w ciągu pięciu sekund. Inne funkcje obejmują siedmio-, 14- i 30-dniowe średnie oraz możliwość przetestowania ręki, dłoni i przedramion.

Jak zrozumieć numery na glukometr

Jak zrozumieć numery na glukometr


Jeśli pacjent choruje na cukrzycę, wiesz, jak ważne jest regularne monitorowanie stężenia glukozy we krwi z glukometru. Twoje odczyty mogą się znacznie różnić, w ciągu kilku godzin, i to właśnie te odczyty, które ujawniają, jak również aktualna dieta i leki działa kontrolować poziom cukru we krwi. Po przeprowadziła test, glukometr zapewnia Ci numer, który wskazuje na poziom glukozy we krwi. Prawidłowa interpretacja tej liczby jest kluczowe dla utrzymania kontroli nad cukru codziennie.

Instrukcje

1 Wykonaj test glukozy we krwi, kiedy każdego ranka budzisz się. Sprawdź numer na ekranie Twojego glukometru. Według American Diabetes Association (ADA), liczba ta powinna wynosić od 70 do 130 mg / dl.

2 Wykonaj test glukozy we krwi przed posiłkiem. Zanotuj numer na ekranie. ADA zaleca, aby liczba ta powinna wynosić od 70 do 130 mg / dl.

3 Wykonaj test glukozy we krwi dwie godziny po posiłku. Zanotuj numer na ekranie. Korzystna liczba po posiłku powinna być niższa niż 180 mg / dl.

Jak wiedzieć, kiedy poziom cukru Wypada

Jak wiedzieć, kiedy poziom cukru Wypada

Glukozy, określana jako cukier jest głównym źródłem energii organizmu. Bez glukozy organizm nie może funkcjonować i wyłącza. Gdy stężenie cukru spadnie, złego samopoczucia i zauważy różnice w swoim wyglądzie i zachowaniu. Osoby z cukrzycą mają dodatkową wyzwaniu bilansowania ich poziom cukru, ponieważ ich ciała nie naturalnie wchłaniać cukru. Wiedząc, kiedy spadek poziomu cukru we krwi jest niezbędne, ponieważ jeśli spadnie zbyt nisko, można przejść do drgawek i zemdleć.

Instrukcje

1 monitor, jak się czujesz, ponieważ niektóre warunki mogą wskazywać niski poziom cukru we krwi. Jeśli masz bóle głowy lub czujesz się nastrojowy, drażliwość, senność lub zawroty głowy, może być wywołane przez spadek poziomu cukru.

2 Rozpoznaj fizyczne objawy niskiego poziomu cukru. Jeśli widzisz podwójnie lub mają niewyraźne widzenie, niski poziom cukru może być winien. Szybkie bicie serca i blada, wilgotna skóra są także wspólne, kiedy poziom cukru jest niski.

3 Śledzenie zachowania snu. Koszmary i nadmierne pocenie się podczas snu, mogą być objawy niskiego poziomu cukru we krwi, zgodnie z National Institute of Diabetes i przewodu i chorób nerek.

4 Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wziąć leki przeciwcukrzycowe, takie jak insulina lub cukrzycą pigułki. Pewne leki cukrzyca może powodować niski poziom cukru we krwi.

5 Sprawdzić oznaki głodu. Jeśli twój żołądek burczy z powodu głodu cukru we krwi może spadły. Zadaj sobie pytanie, kiedy ostatnio miał coś do jedzenia. Pomijanie posiłków lub nie jeść wystarczającą ilość żywności, może obniżyć poziom cukru we krwi.

6 Sprawdź, czy poziom cukru we krwi z monitora glukozy, aby zobaczyć, czy jest on niski. Glukozy monitory użyć niewielkiej próbki krwi do pomiaru poziomu cukru we krwi. Wynik jest przedstawiony w ilości, którą można przełożyć na łagodną, ​​umiarkowaną i ciężką cukru we krwi. Normalny zakres cukru we krwi od 70 do 100 mg / dl; łagodne niski zakres cukru we krwi wynosi 60 lub 65 mg / dl; umiarkowany zakres cukru we krwi wynosi 50 lub 55 mg / dl; ciężkie zakres stężenia cukru we krwi 40 lub 30 lub nawet do 20 mg / dl.

Kiedy należy zmierzyć spoczynku Pulse?

Kiedy należy zmierzyć spoczynku Pulse?

Kiedy należy zmierzyć puls spoczynkowy? National Institutes of Health stwierdza, ciało powinno być w spoczynku przez co najmniej 10 minut wcześniej. Noworodki, dzieci, dorośli i sportowcy mają różne stawki spoczynku serca. Odchylenia od cen standardowych impulsów, ustanowionego przez NIH, może być oznaką poważnych problemów zdrowotnych.

W godzinach porannych

Amerykańskiej Radzie Ćwiczeń zaleca sprawdzenie tętna przed wyjść z łóżka po pełnym przespanej nocy. Umieścić palców na stronie szyi, w tętnicy szyjnej lub na przegubie w celu pomiaru impulsu obrotowego. Monitorować tętno na minutę przed ruchu. Ze względu na nieznaczne wahania są normalne zewnętrznych czynników stresogennych. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli tętno stale zwiększać. Może to oznaczać, odwodnienie lub infekcji.

W ciągu dnia

Monitorowanie tętna spoczynkowego po okresie relaksacji trwający dłużej niż 10 minut. Czytaj literaturę, pić bezkofeinową napój i odpocząć. Słuchać kojącej muzyki. Nie angażują się w każdej aktywności fizycznej, w tym okresie czasu. Według National Institutes of Health, odpoczynku tętno podjęte w ten sposób jest równie wiarygodne jak stopy monitorowanych rano. Niektórzy mogą mieć trudności na relaks w ciągu dnia i bodźce zewnętrzne mogą być rozpraszające.

Podczas szkolenia

Sprawdzić tętno spoczynkowe podczas treningu fitness, aby określić efektywność programu. Zgodnie z Mayo Clinic, dobrze wyszkoleni zawodnicy mają wolniejsze tętno, jak ich ciała zaczynają przetwarzać więcej tlenu z mniejszym wysiłkiem. Skuteczne treningi powodują stopniowy spadek odpoczynku impuls serca. Przeciętny Amerykanin ma spoczynkowe tętno od 70 do 80 uderzeń na minutę. Tiger Woods ma tętno spoczynkowe w latach 50-tych. Spoczynku puls Lance Armstrong został nagrany w niskich 40s.

Podczas zwężająca

Zabierz swoje tętno spoczynkowe podczas zwężający, lub bezpośrednio zmniejszyć sesje treningowe przed dużych imprez sportowych. Zawodowi sportowcy zwężać raz lub dwa razy w roku, aby pozostać w dobrym stanie i zapobiec zmęczeniu. Zmniejszyć ich treningi według stawek impulsowych. Publikacje styl życia zalecane jest utrzymanie stopy impulsów niskie dla maksymalnej wydajności. Wysokie tętno skutkować złym wynikiem.

Kiedy użyć miękkiej kołnierzem szyjnym

Miękki pierścień szyjki pozwala na stabilizację kręgosłupa szyjnego i szyi, gdy występuje uszkodzenie niedawno, bólu lub chirurgii. Niektórzy neurochirurdzy i specjaliści kręgosłupa uniknąć wdrożenie kołnierza szyjnego w leczeniu bólu kręgosłupa i zastosowaniu miękkiego kołnierza szyjnego jest omawiany przez specjalistów. Miękkie Ortezy nie powinny być używane przez dłuższy okres czasu, ponieważ unieruchomienie może mieć działań niepożądanych, takich jak utrata mięśni i sztywności.

Szyjki macicy radikulopatia

Uszkodzenie korzeni nerwowych szyjki macicy często powoduje ból, drętwienie i osłabienie. Objawy te zazwyczaj stanowią warunki, takie jak dyski zwyrodnieniowych, zwężenie kręgosłupa lub przepuklina dysku, i promieniuje od szyi do innych kończyn. W celu ograniczenia działania, leczenie kręgosłupa szyjnego mogą obejmować ograniczenie ruchu złagodzić szczypanie nerwów. W tym przypadku kołnierz szyjki macicy może być zalecane przez krótki okres czasu, w celu ograniczenia ruchu.

Kołnierz szyjny i Opieka pooperacyjna

W zależności od rodzaju zabiegu, lekarz może zalecić, aby założyć miękki kołnierz szyjki do stabilizacji kręgosłupa szyjnego na początku procesu gojenia. Fizykoterapeuta lub chirurga zapewni podstawy na kiedy używać obroży lub nawias. Klamra sprawia, że ​​szyja nieruchoma podczas procesu gojenia, tak szyi jest prawidłowo obsługiwany.

Whiplash

Kołnierze szyjne są często stosowane w leczeniu bólu po kręgów szyjnych, z wypadku samochodowego lub innego problemu. Bicz jest uraz tkanek miękkich kręgosłupa szyjnego, gdzie mięśnie i ścięgna są napięte w wyniku nagłego ruchu szyjki. Zwykle występuje z powodu wypadku samochodowym, uderzając na hamulce lub nagłego ruchu jerkowania. Pacjenci z urazami kręgów szyjnych często ból przez kilka tygodni. Kołnierz szyjny jest zwykle używany przez dwa do trzech tygodni po kontuzji.

Dlaczego Sweat Kiedy nerwowego?

Dlaczego Sweat Kiedy nerwowego?


Pocenie się, lub spocony, jest zwolnienie słony płyn z ciała poprzez gruczoły potowe. Pocenie się jest naturalną, podstawową funkcją, która pomaga regulować temperaturę ciała. Ludzie z różnych powodów potu oraz ćwiczenia, upałów i ostre jedzenie, a także lęku, stresu i nerwowości.

Współczulnego układu nerwowego

Współczulny układ nerwowy (SNS) jest jedną z dwóch układów, które wysyłają sygnały do ​​regulacji wytwarzania potu. Po aktywacji SNS, uwalnia adrenalinę. Adrenalina wiąże się z receptorami i powoduje reakcję "walcz lub uciekaj". Zwiększone pocenie się jest objawem tej odpowiedzi.

Nerwowość

Nerwowość jest emocji, które pomaga dostrzec i zrozumieć zagrożenia. Kiedy człowiek staje się nerwowy, mózg uruchamia gruczoły potowe --- ponownie, uruchamiając "walki lub ucieczki" reakcji. Pot pomoże ochłodzić jednostkę. Tymczasem, pocenie smaruje takie obszary, jak pachy, gdzie skóra szczotki na skórę i powoduje tarcia. Proces ten może być aktywowana nawet jeśli nie ma rzeczywistego zagrożenia.

Uspokajający nerwy

Istnieją różne sposoby, aby uspokoić nerwy. Przed mówiąc przed tłumem lub spotkania wielki dzień, nerwowy indywidualny może zająć kilka minut, aby myśleć o czymś niezwiązanym, że ma szczególne znaczenie w życiu człowieka. Rodzina i wiara są przykłady. Według badań UCLA, jak podano w John Tesh "Intelligence dla twojego życia" artykuł, ten rodzaj refleksji wcześniej "obniża hormony stresu i wyłącza reakcję stresową organizmu, jak drżenie lub spoconych rękach." (Zobacz Odniesienia 2) Bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy, osoba powinna wziąć kilka głębokich oddechów i przytrzymać je przez jedną sekundę każdego.

Kiedy do lekarza

Chociaż pocenie może być niewygodne i nieestetyczne, ważne jest, aby pamiętać, że jest normalny. Jednakże możesz skontaktować się z lekarzem, jeśli znajdziesz się pocić dużo więcej lub mniej niż zwykle, można zauważyć zmianę w zapachu ciała, nocne poty występują bez wyraźnego powodu lub pocenie efekty codziennej rutyny. Lekarz może przepisać silny antyperspirant lub zwiedzanie przyczyn.

Jak się nie zmęczyć, kiedy robisz podciągnięć

Jak się nie zmęczyć, kiedy robisz podciągnięć


Podciągnięć, obciążania i wzmocnienie mięśni ćwiczenia, wymaga dużo siły górnej części ciała. Jak wyciągnąć masy ciała do usunięcia paska, jesteś opodatkowania systemy mięśni w kilku obszarach ciała w tym samym czasie, w tym ramion, pleców, ramion i klatki piersiowej. Podciągnięć może być męczące dla wielu ludzi, zwłaszcza tych, którzy są nowe ćwiczenia górnej części ciała. Właściwa technika może zapewnić bezpieczeństwo i uniemożliwić męczące, kiedy robisz podciągnięć. Jeśli to było dawno już wykonane, należy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem.

Instrukcje

1 zjeść przekąskę lub mały posiłek z białka i węglowodanów złożonych godzinę lub dwie, zanim zrobisz podciągnięć. Białko jest ważnym elementem budowania mięśni i utrzymania energii. Bary białka, Turcja, ser i pełnoziarniste krakersy lub grecki jogurt są pokarmy, które nie są prawdopodobnie zdenerwowany żołądek i będzie utrzymywać was dzieje podczas pracy na zewnątrz. Mayoclinic.com informuje, że ćwiczenia na czczo może prowadzić do zmęczenia.

2 Soda z wody i napojów sportowych przed, podczas i po pull-up i innych aktywności fizycznej. Gotowanie dwóch do trzech filiżanek wody przed treningiem, jedna filiżanka czasie i dwa lub trzy więcej później, aby zapobiec odwodnieniu. Odwodnienie może prowadzić do uczucia zmęczenia.

3 Dowiedz się właściwą formę pullup uniknąć stosując jakąkolwiek więcej energii niż jest to konieczne dla każdego powtórzenia. Grab bar z twoich ramionach o rozstawionymi na szerokość barków i dłońmi stojących z dala od ciała. Trzymaj nogi wciąż jako podnośnika swoje ciało w górę - kopiąc i kołysanie będzie męczyć cię szybko.

4 Napnij ramiona, jak wyciągnąć w kierunku baru. Bodybuilding.com wyjaśnia, że ​​relaks stres za dużo stawia na swoje barki. Mięśnie, które są nad podkreślił może jesteś zmęczony i obolały.

5 Czy pull-up na dość stałym tempie. Wisi w powietrzu, czekając wezwać wystarczająco dużo energii, aby kontynuować w rzeczywistości prawdopodobnie będzie zrobić odwrotnie, i sprawi, że zbyt zmęczony, aby kontynuować. (Patrz odnośnik 1)

6 Rozważmy odmiany tradycyjnej pullup jeśli wytrzymałość górnej części ciała brakuje. Negatywne podpięte może być łatwiejsze i pozwala na swój sposób pracy do wyższego poziomu sprawności. Stań na stołku tyle duży, aby pozwolić Ci brodą nad poprzeczką. Przesuń stołek tak, aby stopy nie dotykają ziemi i opuść się z użyciem siły ramienia.

Kiedy korzystać z ciepłej i zimnej Kciuk ścięgna Home leczenia?

W dosłownym tłumaczeniu, ścięgna lub zapalenie ścięgna, zapalenie ścięgna. To bolesny uraz często jest spowodowane przez powtarzające się, stresujących czynności, takich jak rzucanie lub łopatą. Charakteryzuje się silny ból w dotkniętym obszarze, który może być nagłe lub może pogarszać się z czasem. Poszkodowany może stracić mobilności w obszarze zagrożonym. At-home leczenia zapalenia ścięgna, w tym zabiegi na ciepło i zimno, może pomóc złagodzić objawy.

Lód vs ciepła

Zastosuj okład z lodu do podstawy kciuka lub stronie kciuka nadgarstka tak szybko, jak to możliwe. Można po prostu zawinąć kostki lodu w ręcznik lub zakupić profesjonalny okład z lodu od sklepu zdrowia lub wygody. Lód zmniejsza stan zapalny, który jest to, co powoduje ból i osłabienie ścięgien. Stosuje się opakowanie z lodem przez 20 minut, a następnie pozostawić ją przez co najmniej 10 minut. Powtórzyć co najmniej trzy razy dziennie lub w razie potrzeby w ciągu dnia, kiedy objawy nasilają.

Stosując lodu obrzękiem lub zapalnym ogranicza ścięgna przepływu krwi do obszaru, który zapobiega obrzęk i stan zapalny.

Używaj tylko lód na tym terenie przez co najmniej pierwszych 72 godzin po urazie. Nie stosować ciepło podczas tej delikatnej czasu, ponieważ ciepło rozluźnia mięśnie i zwiększa przepływ krwi do obszaru, który zwiększa stan zapalny. Zwiększenie stanu zapalnego może prowadzić do pogorszenia bólu i dłuższy czas odzyskiwania.

Nie należy również stosować ciepło bezpośrednio do obszaru, jeśli istnieje jakiekolwiek uszkodzenia powierzchni, takie jak zadrapania czy cięcia. Ciepła zwiększa krwawienia i spalić wrażliwą skórę.

Po obrzęk i ból są zarówno zaczęły ustępować, podgrzewać na tym samym obszarze, aby rozluźnić mięśnie i pozwala im leczyć lepiej. Użyj małego poduszki lub szmatkę nasączoną ciepłą wodą w taki sam sposób zastosowany pakiet lód, 20 minut, 10 minut off. Po schematu lodu z ciepła zapewnia najlepszy relaks i czas gojenia dla ścięgna jednocześnie ograniczając ból i obrzęk.

Inne porady

Najważniejszym krokiem w pozwalając ścięgna leczyć jest dać odpocząć ścięgna do. Z kciukiem ścięgna, ból najczęściej pojawia się w stronę kciuka nadgarstka i czasem mogą podróżować do przedramienia. Pisanie, pisanie lub skręcanie obiektów zwiększa ból. Powstrzymania się od tego rodzaju działań, aby dać odpoczynek i ścięgna do czasu, aby uzdrawiać.

Powyżej recepty lek przeciwzapalny, taki jak ibuprofen, można zmniejszyć ból ścięgien przez zmniejszenie obrzęku. Weź te leki zgodnie z zaleceniami.

Jeżeli ból i obrzęk nie zniknął po tygodniu leczenia w domu, skonsultować się z lekarzem. Ciężkie przypadki mogą wymagać steroidowe ścięgna strzały, fizykoterapia, a nawet operacji w celu łagodzenia objawów. Skontaktować się z lekarzem, zanim zwiększy problem i było jeszcze gorzej.

Jak sprawdzić kiedy owulacja Występuje

Jak sprawdzić kiedy owulacja Występuje


Owulacja jest, gdy jajko opuszcza jajnik i spada przez jajowodów i poprzez macicy. Jest to czas, kiedy kobieta jest najbardziej prawdopodobne, aby zajść w ciążę. Istnieje kilka objawów ciało daje się wskazywać owulacja wystąpiła lub ma wystąpić. Istnieją również badania, które można kupić bez recepty, aby wykryć, kiedy występuje owulacja.

Instrukcje

1 Sprawdź szyjki macicy śluzu. Podczas owulacji, gdy kobieta jest najbardziej płodne śluzowej macicy staje się grubsza i stretchier ułatwia transport plemników do jaja.

2 Uważaj na wzrost podstawowej temperatury ciała - temperaturę organizmu, gdy nie jesteś aktywny, podejmowane przez specjalny termometr podstawnokomórkowego ciało pierwszą rzeczą, w godzinach porannych. Jeśli temperatura wzrasta, zwykle około 0,4 stopni Celsjusza, owulacja faktycznie nastąpiło kilka dni wcześniej. Jeżeli jest to pierwsza temperatura miesięcy biorąc, nie jest dobrze predykcyjnym, tak dobry wskaźnik jego wystąpieniu.

3 Uwaga: wszelkie skurcze. Wiele kobiet czuje się skurcze na jednej lub obu stronach swojego brzucha, kiedy owulacja. Uważa się, że jest jaj uwalniania z jajników.

4 Sprawdzić wszelkie plamy krwi. Plamienie lub krwawienie również często pojawia się, gdy kobiety owulacja.

5 Użyj kalendarz owulacji internetowego, lub odnosić się do wykresów poprzednich miesięcy ", jeżeli zostały zachowane. Będzie to wspólne objawy owulacji miesiąca na miesiąc, co wykrycie w tym miesiącu dużo łatwiejsze, jeśli są regularne.

6 Wskazówki każdy wzrost pożądania seksualnego. Owulacja to kobiety najbardziej płodna czas i naturalną odpowiedzią organizmu jest pragnienie impregnacji.

7 Za pomocą detektora owulacji. Dwa przykłady czujników owulacji są badania moczu i badania śliny. Badanie moczu jest bardzo podobny do testu ciążowego i wykrywa owulacji na krótko przed ich występowania przez badanie dla konkretnego hormonu. Badanie śliny polega na mikroskop z światła, które jest albo lizały lub ślina jest wprowadzany. Bezpośrednio przed owulacją śliny przedstawia wzór paproci pod mikroskopem.

Jak zdecydować, kiedy zajść w ciążę

Jak zdecydować, kiedy zajść w ciążę


Wiele czynników odgrywa rolę w, czy to jest odpowiedni czas w życiu człowieka, aby mieć dziecko. Dojrzałość osoby lub osób, które będą z rodziców dziecka, wraz z wielu kwestie finansowe są ważne, aby przyjrzeć.

Instrukcje

1 Zdecyduj, czy obecne nawyki sprzyjają dziecko. Nawyki, takie jak palenie tytoniu, picia alkoholu i nielegalnych narkotyków muszą być podane przed zajściem w ciążę, aby zapewnić zdrowie dziecka zarówno podczas ciąży, jak i niemowlęcia. Ktoś jeszcze mieszka w tym samym domu, powinny również rzucić palenie, ponieważ jest duże ryzyko dla ciąży, jak również (Sudden Infant Death Syndrome) SIDS po doprowadzeniu do domu dziecka.

2 Analiza budżetu. Czy jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby dodać dziecko? Nie tylko praca i dostawa zazwyczaj mocny koszt, ale po dziecko przychodzi, jest opieka nad dziećmi, wizyty u lekarza i potrzeb, takich jak pieluchy i ubrania.

3 Spójrz na ubezpieczenia. Opieka prenatalna jest bardzo kosztowne, więc jest potrzebne ubezpieczenie. Zdecydować, czy obecne sytuacje pieniądze pozwalają na wypłatę co ubezpieczenie nie obejmuje.

4 Pobierz pełną sprawdzanie od lekarza. Zabieraj swoje problemy zdrowotne w ramach kontroli przed zajściem w ciążę. Sprawdź, czy Twoje obecne leki są bezpieczne do podjęcia w czasie ciąży, a jeśli nie, decyduje, co można zrobić, aby dostać się z nich, lub je wymienić.

5 Spójrz w polityce urlopu macierzyńskiego Twoim zadaniem jest. Sześć tygodni jest wymagane do normalnej dostawy, ośmiu na cesarskie cięcie. Czy firma oferta zostawić? Są wypłacane? Twoje stanowisko pracy będzie nadal będzie tam, kiedy wrócisz? FMLA wymaga, by przedsiębiorstwa na bieżąco płacić, ale nie rzeczywiste stanowisko osoby urlopu.

6 Zobacz, jak firma traktuje innych rodziców w pobliżu miejsca pracy, a także kobiety w ciąży. Prenatalnych terminy, spotkania dla dzieci, chore dni, i inne nagłe sytuacje awaryjne stają się rzeczywistością. Konieczne jest, aby pracować dla firmy, która to rozumie.

Kiedy jest dobry czas, aby zajść w ciążę?

Decyzja mieć dziecko jest duży. Po przywieźć dodatek do twojej rodziny, sobie sprawę, że jest trwałym. Poza podając swoje dziecko do adopcji, wybór ciążę to taka, która będzie miała wpływ na resztę życia. Jeśli myślisz o stara się zajść w ciążę, może warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą Ci wiedzieć, czy jest to najlepszy czas dla Ciebie.

Zdrowy wybór

Jeśli planujesz ciążę, będziemy chcieli, aby upewnić się, że dokonywanie zdrowych wyborów stylu życia. To dobry czas, aby zajść w ciążę, będzie po odwiedzeniu swojego ginekologa, aby upewnić się, że są zdrowe. Dodatkowo, należy rozpocząć biorąc prenatalnych witamin przed zajściem w ciążę, aby upewnić się, że dziecko otrzymuje wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje, co jest szczególnie klucz w początkowej fazie rozwoju. Zdrowo się odżywiać i mieć świadomość rzeczy, których należy unikać, takich jak alkohol, duże ilości kofeiny, surowe ryby i produkty z azotany, takie jak hot dogi i wędlin.

Wsparcie systemowe

Będziesz potrzebować dużo wsparcia, gdy jesteś w ciąży. Jak twoje ciało zmienia się z rosnącego dziecka, staniesz się zmęczony i prawdopodobnie emocjonalne od czasu do czasu. Zrozumienie i wsparcie małżonka, i przyjaciele lub członkowie rodziny, które mogą zaoferować wsparcie, porady i zrozumienia będą niezwykle cenne w czasie ciąży.

Wiek

Najlepszy czas w swoim życiu, aby zajść w ciążę, jest, kiedy ma mniej niż 35 lat. Mimo, że jest wiele osób, które urodziły zdrowe dzieci po 35 roku życia, istnieje zwiększone ryzyko, że dziecko może mieć problemy rozwojowe, takie jak zespół Downa.

Finanse

Posiadanie dziecka jest drogie. To byłoby mądre, aby mieć swoje finanse w porządku przed zajściem w ciążę. Będzie to szczególnie ważne, jeśli planujesz zostać w domu z dzieckiem, podczas gdy współmałżonek pracuje, więc wiesz, czy możesz sobie pozwolić, aby żyć tylko z jednej pensji. Dodatkowo, jeśli masz zamiar nadal pracować, trzeba będzie czynnik w kosztach opieki nad dziećmi.

Gdy jesteś gotowy,

Na koniec dnia, najlepiej raz dla kobiety do zajścia w ciążę kiedy jest ona gotowa. Wszystko w jej życiu może pojawić się w miejscu dla niej mieć dziecko, ale jeśli ona nie jest emocjonalnie gotowe do ofiary potrzebne, aby stać się matką, ona powinna czekać.

Jak sprawdzić, kiedy jesteś owulacji

Wiedząc, kiedy jesteś owulacji pomaga w planowaniu ciąży lub w zapobieganiu niechcianej ciąży. To również może być korzystne wiedzieć cyklu lepiej, aby pomóc w planowaniu działań i wydarzeń specjalnych. Kilka użytecznych metod mogą pomóc określić, kiedy występuje owulacja.

Instrukcje

1 Użyj kalendarza, aby sprawdzić, kiedy Twój następny okres jest należny. Liczyć z powrotem 12 do 16 dni, co daje prawdopodobny ramę czasową okresie owulacji. Metoda ta jest prosta i zazwyczaj dokładne, cykl organizmu mogą ulec zmianie z przyczyn takich jak dieta lub stres, dzięki czemu metoda kalendarz mniej dokładne.

2 zmiany monitora w swoim śluzu szyjkowego. Podczas owulacji, tekstury śluz będzie przypominać białka i ilość wzrośnie. Jest to spowodowane dodatkowym estrogenu obecnego w systemie niezbędnych do zwiększonej płodności.

3 Za pomocą termometru do monitorowania temperatury ciała. Owulacja zwykle pokazuje, jak gwałtowny wzrost temperatury na skutek wzrostu hormonów związanych z wydaniem w jaja. Będziesz najbardziej płodna dwa do trzech dni przed lub dwa dni po skoku temperatury. Wykres codziennych temperatury ciała na kilka miesięcy, aby znaleźć zauważalny wzór dla większej dokładności.

4 Zwróć uwagę na zmiany ustrojowe. Niektóre kobiety odczuwają dyskomfort w obrębie jamy brzusznej lub mniejszą przetargu piersi całym czasie owulacji. Uczucie może być łagodne lub ciężkie i może trwać kilka chwil, lub do kilku godzin.

5 Sprzedam zestaw owulacji predykcyjnych. Zestaw zaleci badania moczu na co dzień, aby określić, kiedy masz owulację. Asortyment zestawów są dostępne w sprzedaży od drogeriach i supermarketach.

Wskazówki

  • Cykle miesiączkowe nie zawsze są regularne, więc za pomocą informacji owulacji jako metoda kontroli urodzeń może być zawodne i spowodować przypadkową ciążę.