adcov.com

kiedy komary gryzą najbardziej denga

Jak zrobić dobry komary dla Indian denga?

Jak zrobić dobry komary dla Indian denga?


Gorączka denga jest poważne i potencjalnie śmiertelne choroby tropikalne przenoszone przez komara Aedes, które rodzi się w stojącej wodzie. W wielu częściach Indii, ryzykowny czas dla denga i innych chorób przenoszonych przez komary jest po monsunów, odpowiadającej jesienią w Ameryce Północnej, chociaż w przypadku podróży na subkontynent, dobrze jest nosić komary cały rok. Objawy pojawiają się zwykle trzy do pięciu dni po użądleniu i to wysoka gorączka, wysypka, bóle głowy, nudności i ciężkie bóle mięśni i stawów. Ponieważ nie ma szczepionki, a tylko objawy, a nie sama choroba, może być traktowane, zniechęcanie komarów z gryzienie jest to jedyna ochrona. Repelenty zawierające DEET lub Picaridin są skuteczne, ale nie każdy chce korzystać z syntetycznych substancji chemicznych. Jednak badania wykazały, że olejki eteryczne pochodzące z niektórych roślin, w tym drzewa neem, krewnego mahoń macierzystym do Indii, również komary podkręcić swoje żądła na ciebie. W Indiach, lecznicze i pestycydów właściwości drzewa neem były znane i stosowane w tradycyjnych ajurwedyjskich i Unani leków przez tysiąclecia.

Instrukcje

Jak zrobić komary Buzz Off

1 Wykonaj test alergiczny. Masaż odrobiną oleju w skórę nadgarstka i odczekać 24 godziny. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, spróbuj inny rodzaj oleju.

2 Upewnij się, że można żyć z zapachem. Indianie znaleźć zapach neem jest czysty, "zielone" i orzeźwiający, ale jeśli nie zależy na tym, można uniknąć stosując lub ponownie zastosować środek odstraszający, jak poradził, pokonując w tym samym celu. Można dostosować zapach przez zmieszanie w innym rodzaju olejem roślinnym.

3 Wlać składniki do słoika lub butelki i dobrze wymieszać, aż roztwór emulguje.

4 Rub lub rozpylać na czystą, wolną od zapachu skóry i odzieży. Repelenty botaniczne działa przez oszukiwanie komary, wierząc, że są gatunki roślinności Kowalski nieznośny. Z drugiej strony, są one przyciągane przez pachnących kosmetyków, takich jak mydła, szampony, dezodoranty, wody kolońskiej, wody po goleniu - nawet pachnących środków do zmiękczania tkanin i arkuszy suszarka. Nie wysyłać sprzeczne sygnały.

5 Trzymaj głowę pokrytą w obszarach niebezpiecznych. Upewniając się, że kapelusz jest dobrze przesiąknięty rozwiązania eliminuje potrzebę pocierać odstraszający do włosów i skóry głowy, ale nie zaniedbywać linii włosów skórę.

6 nie kusić losu. Komar jest najbardziej niebezpieczne zwierzę na ziemi, odpowiedzialny za więcej rocznych zgonów ludzkich niż wszystkie inne razem wzięte. Kiedy w Indiach, jeśli uważasz, że jest zbyt wiele komarów wokół, nie dać im szansę przeniknąć swoją obronę - wydostać się z dala od niebezpieczeństwa.

Wskazówki

 • Pozostałe oleje roślinne znane z właściwości odpychające komary to cytryny, eukaliptus, bazylia, rozmaryn, cynamon, cytronellal i trawy cytrynowej.
 • Neem kosmetyki, w tym mydła, szampony, kremy do skóry, nawet pasty do zębów są dostępne w całych Indiach, tam gdzie takie produkty są sprzedawane.
 • Kobiety w ciąży lub karmiące nie powinny stosować jakichkolwiek środek odstraszający owady bez zgody lekarza.
 • Ponownie zastosować środek odstraszający częściej, co dwie godziny, po spocony ciężko. W przeciwnym razie, powinny być dobre na około sześć godzin ochrony.
 • Przechowywać w ciemnej butelce z dala od ciepła i bezpośredniego światła słonecznego.
 • Nie daj się odstraszający w pobliżu oczu.
 • Kobiety w ciąży lub karmiące nie powinny stosować jakichkolwiek środek odstraszający owady bez zgody lekarza.

Naturalne komary dla dzieci

Naturalne komary dla dzieci


Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, "środki odstraszające owady mogą zmniejszyć narażenie na ukąszenia komara, które mogą przenosić wirusy, takie jak wirus Zachodniego Nilu, który może spowodować poważną chorobę, a nawet śmierć." Choć eksperci zalecają repelenty z DEET chemicznej, rodzice szukający naturalnej kontroli owadów mają opcje, począwszy od spraye do działań zapobiegawczych.

Naturalne Repelenty

Naturalne repelenty dla dzieci są dostępne i często używać olejów, takich jak geranium, trawy cytrynowej i rozmarynem. Według Planet Green, "Zazwyczaj, naturalne środki odstraszające owady używać olejków eterycznych z roślin jako podstawa."

Skuteczność

Testy wykazują naturalne środki odstraszające owady są mniej skuteczne niż preparaty z DEET na utrzymanie komarów na długie okresy. Zalecenia są dla użytkowników, aby zastosować naturalne repelenty często.

Odzież

Stosować odzież dla ochrony dzieci przed ukąszeniami. Zdrowe Dziecko Zdrowa Światowy zaleca, aby dzieci "nosić koszule z długimi rękawami, długie spodnie, skarpety, buty lub buty zamknięte. Spodnie Tuck do skarpetek ... W ciągu dnia, nosić ubrania kolorowe światła, która ogrzewa skórę mniej, minimalizując insect- przyciągając pot ... "

Produkty zapachowe

Używaj tylko produktów do pielęgnacji ciała, które nie mają zapach na dzieci. Zdrowe Dziecko Zdrowa Świat radzi, "mydła zapachowe oraz inne produkty zapachowe ... może przyciągnąć błędów."

Pora dnia

Komary są najbardziej żywe wczesnym rankiem i wczesnym wieczorem. KidsHealth sugeruje, że dzieci "starają się pozostać w pomieszczeniach o zmierzchu i świcie, kiedy komary są najbardziej aktywne."

Ochrona w domu

Zapobiec komary przychodzić wewnątrz umieszczając ekrany na okna i drzwi. Pusty stoi woda, czyste rynny i zmienić wodę w birdbaths często zatrzymać owady z hodowli.

Domowy środek na komary kontroli

Domowy środek na komary kontroli

Komary mogą zniszczyć najbardziej fantastyczne wycieczki. Ich ukąszenia powodują świąd i pręgi. Dla ludzi tyle niefortunne być alergiczne, ukąszenia komara może spowodować obrzęk, niski stopień gorączka i stan zapalny i zasinienie wokół ukąszenia. Komary prowadzą również wirus zachodniego Nilu, które mogą sprawić, że ludzie bardzo chory i w niektórych przypadkach nawet spowodować śmierć. Wiosna i lato są sezony na świeżym powietrzu, takich jak grill, camping i po prostu cieszyć się wielki na zewnątrz. Te miesiące są również miesięcy Kiedy komary są najbardziej aktywne.

Kryte środki zaradcze

Pozbawienie domu komarów jest trudne zadanie. Gdy te irytujące szkodniki się wewnątrz, znalezienie i ich eliminacji jest prawie niemożliwe. Po prostu kiedy myślisz, że ich nie ma, buczący frajerów krwi uderza ponownie. Drzwi i okna zamknięte, naprawy dziur i łzy w ekrany i opróżniania wszystkie wody z tacki roślin jest początek. Utrzymanie śmieci wiaderek czyste i pokryte przyczyni się do kontroli populacji komarów. Jednakże komary będzie znaleźć sposób, aby wejść do domu, nawet z wszelkie środki ostrożności podejmowane. Świece citronella kryty można nabyć w domach towarowych, jak można mosquito pułapki, które mogą być umieszczone na szczycie tabeli lub licznika.

Zewnątrz środki zaradcze

Na zewnątrz może stanowić nawet trudniejsze walki, gdy chodzi o pozbycie się komarów. Istnieje kilka no-nonsense rzeczy, które można zrobić, aby pomóc utrzymać populację komarów w zatoce. Opróżnianie wody stojącej w obszarze jest jednym z najważniejszych kroków, które można wykonać, jak to jest, gdzie komarów jaj wylęgają. Zmieniać wodę w kąpieli ptaków kilka razy w tygodniu i zachować pewien pieścić wody miski wypełnione świeżą wodą przez cały czas. Naprawić wszelkie zawory, które mogą być przyczyną przecieków i upewnij się, że nie stare opony lub kontenery mają wody stojącej w nich. Komary wymagają bardzo mało wody w której składają swoje jaja. Citronella pochodnie rozmieszczone wokół stoczni są dość skutecznie pomaga zmniejszyć populacji komarów. Nietoperz domy są również doskonałe pomysły bo bat zjada jego masy ciała w komary każdej nocy. Olejek czosnkowy rozpylany na trawniki, pokładów, podjazdy i krzewy mogą być bardzo silne odpychający, nie tylko na komary, ale również muchy, mrówki i komarów. Gotować 8-10 ząbki czosnku w około 2 szklanki wody przez pięć minut. W każdej pompy styl trawnik opryskiwacza wymieszać płyn z czosnkiem i 2 łyżki mydła w płynie 1 galon wody i sprayu od. Zapach będzie silna w pierwszym ale rozwieje szybko. Błędów uniknąć obszaru przez kilka dni.

Naturalnie spożycia odstraszające

Komary rasy i składają jaja w wodzie, ale krwi jest ich główne żywności źródła. Podejmowania krwi mniej pożądane można osiągnąć przez zmianę lub dodanie do naszej codziennej diety. Apple cider ocet działa jako naturalny owady jak samica komara znajdzie zapach obraźliwe i pozostanie jasne. Czosnek działa w ten sam sposób. Obie te są w postaci kapsułek lub mogą być spożywane w ich naturalnej postaci. Rozmaryn, mięty pieprzowej i ząbki mogą przechowywać komarów w zatoce, jak również. Witamina B-1 jest inny naturalny środek odstraszający, jednak zajmie to dwa do trzech tygodni do przyjęcia do systemu.

Jak rozpoznać Objawy wirusa Zachodniego Nilu

Jak rozpoznać Objawy wirusa Zachodniego Nilu


Wirusa West Nile jest zakaźną chorobą, która przekazywana jest na ludzi przez niektóre rodzaje komarów. Wirus pierwotnie osiada na zainfekowanych ptaków - i gdy komary są w kontakcie z tych ptaków, ich zarazić też i przenieść go na ludzi. Osoby z wirusem może przekazywać ją innym w wyniku transfuzji krwi lub przeszczepu narządu. Ponieważ wirus atakuje organizm, osoba może wystąpić drobne do żadnych objawów. Jednakże, w rzadkich przypadkach, wirus Zachodniego Nilu można nakładać na chorobę zagrażającą życiu dla niektórych ludzi, takich jak zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego.

Instrukcje

Łagodne objawy wirusa Zachodniego Nilu

1 Weź temperaturę. Po wirus atakuje osobę, to zajmie około 3 do 14 dni przed ustawieniem jej objawy w. (Lub niewielka gorączka Gorączka Zachodniego Nilu), który często pojawia się przy nagłym początku, jest jednym z mniejszych objawów wirusa Zachodniego Nilu. To jest czasami towarzyszy obrzęk węzłów chłonnych.

2 Przestrzegać jeśli kiedykolwiek poczujesz ból. Łagodne bóle mięśni i bóle są często związane z niewielkimi objawami wirusa Zachodniego Nilu. Możesz czuć lekkie bóle głowy, bóle kręgosłupa, łagodne bóle oczu i bóle mięśni w trakcie swojego niskiego stopnia gorączki.

3 Sprawdź swoją skórę do wysypki. Istnienie niektórych wysypki na skórze jest jednym z typowych drobnych oznak wirusa Zachodniego Nilu. Takie wysypki są często postrzegane na całym obszarze brzucha, klatki piersiowej i pleców.

4 Sprawdź inne drobne dolegliwości. Niektóre osoby z łagodnym wirusem Zachodniego Nilu mogą wystąpić bóle brzucha i biegunka - wraz z nudności, wymioty i brak apetytu.

Ciężkie objawy wirusa Zachodniego Nilu

5 Miej oko na temperatury. Jeśli temperatura jest wyższa niż 102 stopni, a następnie mogą doświadczać zaawansowaną formę wirusa Zachodniego Nilu. Gorączka wysokiej jakości jest często postrzegana wśród osób z ciężkimi objawami wirusa. Może to być związane ze wstrząsami i drgawki.

6 Należy wziąć pod uwagę w przypadku wystąpienia dowolnego typu intensywnego bólu. Bóle mięśni i bóle są bardziej intensywne, gdy cierpią z powodu ciężkich objawów wirus Zachodniego Nilu. Mogą wystąpić silne bóle głowy, sztywność karku, bóle i ból za oczami (który jest zazwyczaj z powodu swojej zwiększonej wrażliwości na światło).

7 Uwaga, jeśli czujesz żadnych niezwykłych wrażeń i zmian w sile ciała. Po dotknięte ciężką wirusa Zachodniego Nilu, może czuć się trochę drętwienie na niektórych częściach ciała. Nagłe osłabienie mięśni może również wystąpić, co może potencjalnie prowadzić do częściowego paraliżu. Czasem może również wystąpić objawy, które są podobne do choroby Parkinsona, takie jak sztywność mięśni lub sztywność mięśni i utratę autonomicznych ruchów takich jak miganie lub uśmiechem.

8 Monitorowanie stanu psychicznego. To jest typowe dla stanu psychicznego być osłabiona, jeśli jest poważnie zainfekowany przez wirusa Zachodniego Nilu. Możesz czuć się bardzo senny lub stuporous większość czasu. Twoja koordynacja jest również wpływ i może również pojawić się mylić i zdezorientowany. W niektórych przypadkach, utrata przytomności lub śpiączką, może mieć miejsce.

Wskazówki:

 • Jeśli którykolwiek z wyżej wymienionych objawów obserwuje, czy to łagodne lub ciężkie, należy skontaktować się z lekarzem.
 • Kiedy idziesz na zewnątrz, zastosowanie środków odstraszających owady i silnych składników wracać mosquitoes-- takich jak DEET lub cytryny eukaliptusa dla maksymalnej ochrony.
 • Oczyścić otoczenie domu - oczyść rynny, puste wszystkie obszary stojącej wody, takich jak stary basen lub ogród mini fontanny i pozbyć się wszystkich możliwych obszarach lęgowych komarów, takich jak puste opon, doniczek lub wiadra.
 • Dołącz ochronnych ekranów okien i drzwi, aby zapobiec przedostawaniu się komarów do domu.
 • Aby uniknąć napotkania komary, nie pozostają na zewnątrz w wcześnie rano (o świcie) i wczesnym wieczorem (zmierzchu) - to są dni, kiedy komary są najbardziej aktywne.

Koń skóry świerzb idealna wypadanie włosów

Koń skóry świerzb idealna wypadanie włosów

Problemy ze skórą i wypadanie włosów na konie można przypisać niczego od podstawowych swędzenie skóry na poważne choroby, które mogą powodować konie do zadrapanie obsesyjnie, wynikające w strupy skóry i wypadanie włosów. Aby w pełni zrozumieć przyczyny dolegliwości skóry konia, skontaktuj się z lekarzem weterynarii o wykonywanie biopsji skóry.

Trafna diagnoza

Problemy ze skórą i wypadanie włosów może być spowodowane przez alergie, infekcje grzybicze i szkodników. W celu dokładnego zdiagnozowania problemu, skontaktuj się z lekarzem weterynarii przed rozpoczęciem leczenia.

Swędzenie skóry

Świąd skóry jest jedną z najczęstszych przyczyn strupki skóry i wypadanie włosów u koni. Gdy ich skóra swędzi, konie będzie podstaw i pocierać grzybica stale.

Ukąszenia komara

Wiele koni są uczuleni na ukąszenia komara, które mogą przyczynić się do utraty włosów i strupy. Przynosić żyrować koni w godzinach wieczornych, kiedy komary są najbardziej prawdopodobne, aby ugryźć.

Wszy

Wszy atakują konie w ten sam sposób atakują ludzi. Wszy to typowe przyczyny problemów skóry i włosów u koni. Leczeniu koni z zawartością substancji leczniczych, zabijania wszy szamponem.

Liszaj obrączkowy

Grzybica, grzybica, charakteryzuje się owalny kształt zmian i niepełne wypadanie włosów. Cały sprzęt wykorzystywany na koniu grzybicy zakażenie musi być sterylizowane, a koń powinny być odizolowane, dopóki infekcja czyści.

Choroby skóry

Nowotworów łagodnych skóry może spowodować utratę włosów i strupy w konie; w związku z tym biopsja skóry może być konieczne wykluczyć raka.

Gorączka denga Objawy Choroby

Gorączka denga, znany również jako "gorączka przerwać ości", to tropical choroby powodowane przez wirusa dengi. Komary gryzą ludzi, którzy mają choroby, a następnie przekazuje go, kiedy ugryzł niezakażone ludzi. Istnieją dwa typy choroby, łagodniejsze formy i cięższym krwotocznej gorączki denga. Gorączka krwotoczna denga może być śmiertelne.

Profil choroba

Denga jest zwykle przekazywane przez komara Aedes aegypti. Jest jedną z najczęstszych chorób przenoszonych przez moskity na świecie, wpływając milionów ludzi na świecie. Wcześniejsze wysiłki zwalczania koncentrowały się na wyeliminowaniu komara przez masowych wysiłków fumigacji oraz programów edukacyjnych zachęcających ludzi do nie przechowywać zbiorniki wód stojących, które są naturalne tereny lęgowe dla komarów. Obecnie nie istnieje żadna szczepionka przeciw wirusowi.

Geografia

Mimo, że jest to choroba tropikalna, nie było przypadków dengi w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza w obszarach subtropikalnych południowych stanach. Na całym świecie przypadki dengi są najbardziej rozpowszechnione w tropikalnych regionach na południowym Pacyfiku, Azji Południowo-Wschodniej, na Karaibach, w Ameryce Łacińskiej i Afryce.

Objawy

Gorączka denga zazwyczaj powoduje wysoką gorączkę, bóle mięśni i stawów (stąd nazwa "gorączka złamania kości"), nudności i wymioty oraz ból głowy (szczególnie odczuwalne za oczami). Czasami pacjenci wysypki. Te objawy zwykle trwa około tygodnia, ale okresy odzysku są często długie.

Ostrzeżenie

Niektórzy pacjenci dalej rozwijać denga gorączkę krwotoczną. Objawy pojawiają się, gdy gorączka zaczyna odchodzić. Pacjenci z gorączki krwotocznej denga się ospały i mniej elastyczne, mają problemy z utrzymaniem ich ciśnienie krwi, a może iść w szoku. Są również problemy z krwawieniem, w wyniku krwotoku z błon śluzowych, takimi jak gum i przewodzie pokarmowym. Nieleczona ta forma dengi mogą być śmiertelne.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Leczenie za łagodniejszą postać choroby obejmuje biorąc dużo płynów, aby uniknąć odwodnienia i paracetamol na ból i gorączkę. Kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki, należy unikać, ponieważ mogą one pogarszać krwawienia związanego z atomem krwotocznej choroby. Na gorączki krwotocznej denga, wczesnego rozpoznawania, leczenia i monitorowania agresywnych w warunkach intensywnej terapii jest konieczne, aby zapobiec szok i śmierć.

Jeśli niedawno udał się do miejsca, gdzie gorączka denga jest obecny i wystąpi którykolwiek z objawów, skontaktować się z lekarzem. Wiele tropikalnych dolegliwości mają podobne objawy i tylko lekarz może stwierdzić, czy masz denga. Jeśli to możliwe, szukać lekarza, który specjalizuje się w chorobach tropikalnych.

Jakie rodzaje Chorób Czy Komary Carry?

Jakie rodzaje Chorób Czy Komary Carry?


Komary mogą przenosić ponad 100 wirusów, które infekują ludzi i wiele innych, które infekują zwierzęta. Prowadzą one również różnorodne pasożytów, które przechodzą przez te można na ich ukąszenia zwierzęciu lub człowiekowi. W terminologii naukowej, kiedy komary przechodzą na czynniki zakaźne, są one nazywane "wektor" choroby.

Zapalenie mózgu przenoszone przez komary

Według Margaret Hunt, profesor wirusologii na Uniwersytecie Południowej Karoliny School of Medicine, komary nosić wiele wirusów, które powodują zapalenie mózgu, lub obrzęk mózgu, u ludzi i zwierząt. St Louis i wirusy zapalenia mózgu zachodniego Nilu, na przykład zainfekować zarówno ptaków i ludzi. Osób najbardziej zainfekowane, nie pokaże żadnych objawów, ale dla tych z osłabionym układem odpornościowym, zakażenia mogą być poważne lub śmiertelne. Wirusy te występują na całym świecie w regionach zamieszkanych przez komary.

Gorączka denga

Począwszy od 2010 roku, wirus gorączki denga przenoszone przez komary były szeroko rozpowszechnione w strefach tropikalnych i subtropikalnych na całym świecie. Według Medicine Net, lekarze zidentyfikować denga przez zestaw objawów zwany "denga triada": gorączka, wysypka i bóle głowy. Denga powoduje silny ból mięśni i stawów. W skrajnych przypadkach, denga może być gorączki krwotocznej, powodując tkanki ciała rozbić. Objawy krwotoku obejmują zaczernione obszary skóry - wynik krwawienia podskórne - i krwawienie z dziąseł lub nosa.

Malaria

Pasożyta o nazwie Plasmodium, przenoszona przez komary Anopheles, powoduje malarię. Afryki Subsaharyjskiej widzi największą liczbę zgonów z powodu malarii na świecie, według Światowej Organizacji Zdrowia. Osoby zakażone malarią wykazywać objawy gorączka, dreszcze, bóle głowy i wymioty około dwóch tygodni od ich ukąszenia komara zainfekowany. Niektóre rodzaje Plasmodium utrzymywał się w wątrobie, więc ludzie mogą się lepiej, tylko cierpieć nawrotu kilka tygodni lub miesięcy później. Dzieci są najbardziej narażone na poważne choroby lub śmierci z malarią.

Gorączka doliny Rift

Gorączki doliny Rift to kolejna choroba wirusowa przenoszona przez komary, w Afryce subsaharyjskiej. Występuje ona przede wszystkim u owiec i bydła, a także mogą zakażać ludzi. Wiele osób zakażonych nie ma żadnych objawów, podczas gdy inni doświadczają łagodne skutki grypopodobne. Osoby z słabszych systemach immunologicznych, takich jak osoby starsze, mogą cierpieć żółtaczka i gorączkę krwotoczną. Uszkodzenie siatkówki i mózgu też rozwijać się w bardziej poważne przypadki.

Żółta gorączka

Żółta gorączka jest tzw, ponieważ jeden z jej głównych objawów jest żółtaczka, zażółcenie skóry, które wynika z zaburzeniami czynności wątroby. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, większość ludzi cierpi na objawy grypopodobne u boku żółtaczki za trzy lub cztery dni przed odzyskaniem. U niektórych osób, jednak infekcja się powtarza, a narządy wewnętrzne rozbicie. Żółta gorączka jest przenoszony przez komary, w Ameryce Południowej i Afryce Subsaharyjskiej. Starsze osoby są bardziej narażone na ryzyko poważnych infekcji.

Filaria

Filaria to pasożyt, który infekuje psy. Powstał w Ameryce Północnej, ale rozprzestrzenił się w wielu miejscach na całym świecie. Komary jeść niedojrzałe heartworms z zakażonych psów, a następnie przejść na robaki zdrowych psów. Heartworms rozwijać się po prawej stronie serca psa, gdzie wziąć składników odżywczych z krwi psa. Nieleczona, nicień może być śmiertelne. Ontario Veterinary Medical Association informuje, że zapobiegawcze leczenie jest dostępne u lekarza weterynarii.

O Komary

Komary przeniesienia pasożytów i chorób, które zabijają miliony ludzi każdego roku. Podczas gdy Afryka cierpi obecnie najwięcej ofiar śmiertelnych z chorobami komary malarii (przede wszystkim), reszta świata nie jest odporny na choroby i komary smutek może przynieść.

Fakty

Większość samic komarów rodzaje zwierząt i cieszyć ludzką krew. Gdy komary gryzą (za pomocą igły występ podobny - komary nie mają zębów), uwalniają śliny do krwiobiegu ofiary. Ślina komara zawiera substancje rozrzedzające krew, a także substancje, które powodują znany obrzęk i swędzenie. To wydanie śliny nie tylko powodować dyskomfort - jest to również jak pasożyty i choroby przenieść z komarami dla ludzi lub zwierząt.

Czynniki ryzyka

Ukąszenia komarów umieścić wielu ludzi na ryzyko malarii, wirusa zachodniego Nilu, dengi, żółtej febry, kilka odmian zapalenia mózgu i innych chorób. Malaria i żółta febra nie są obecnie problemem w Ameryce Północnej, ale obie choroby są płodne w Afryce i części Ameryki Południowej. W Ameryce Północnej, komary czasami nosić La Crosse zapalenie mózgu, końskiego zapalenia mózgu wschodniego, zachodniego końskiego zapalenia mózgu, zapalenia mózgu St. Louis, czy wirus Zachodniego Nilu. Mniej powszechne w Ameryce Północnej, ale nadal w trosce o niektórych południowych stanach, jest gorączka denga.

Ludzie nie są jedynymi stworzeniami cierpią na choroby przenoszone przez komary - zwierzęta mogą dostać Filaria od komarów zakażonych pasożytem. Niektóre leki miejscowe pchła zapewniają pewną ochronę przed komarami --- jednak tylko preventatives robaczycy serca oferują pełną ochronę przed nicienia. Zdarzały się również przypadki zapalenia mózgu i wirus Zachodniego Nilu w zwierząt i innych zwierząt, ugryziony przez komary.

Identyfikacja

Istnieje około 3000 odmian komarów na całym świecie. Komary Anopheles są odpowiedzialni za przekazywanie malarii. Culex komary są głównymi nosicielami wirusa Zachodniego Nilu. (Patrz Zasoby dla zdjęć.)

Rama czasowa

W ciągu kilku minut do kilku godzin po ukąszeniu komara, ukąszenie swędzi pojawia się i stan zapalny. Jeśli komary przeniósł Zachodniego Nilu lub innej choroby, objawy mogą również pojawić się w ciągu zaledwie kilku godzin, choć zazwyczaj kilka dni przejść zanim pojawią żadnych objawów.

Geografia

Komary wolą ciepłe temperatury i muszą mieć dostęp do wody stojącej w celu rozmnażania. Żyją wszędzie, że dostaje tyle ciepła co najmniej raz w roku. Minimalna temperatura na komary do rozwoju jest około 50 stopni Celsjusza. Obszary, które nie sięgają powyżej tej temperatury, każda pora roku, rzadko mają problem komarów. Większość świata, w związku z tym, jest domem dla komarów.

Znaczenie

Jeśli temperatura na świecie nadal rośnie, jak niektórzy naukowcy przewidują, komary będzie większy problem niż już są. Może być konieczne w kilku regionach czujni kontrola komarów i osobiste środki ochronne, aby zapobiec wspólnych chorób przenoszonych przez komary. Korzystanie moskitier i komary, i unikanie świeżym powietrzu o zmierzchu i świcie to tylko niektóre z podstawowych sposobów można uniknąć ukąszeń komarów i chorób oni przekazują.

Jak uniknąć denga

Jak uniknąć denga


Jeśli robisz żadnych podróże, że to dobry pomysł, aby sprawdzić alarmy resortu podróży, na ogniskach denga. Denga jest coraz bardziej powszechne w obszarach tropikalnych, w tym wielu popularnych miejsc turystycznych. Chociaż tylko mały procent zakażeń dengi z ofiarami śmiertelnymi, sama gorączka jest bardzo nieprzyjemne. Jedynym sposobem na uniknięcie denga uniknąć ugryzienia przez zakażonego komara. Oto, jak ich uniknąć:

Instrukcje

1 Stosuj środki odstraszające owady z 20-30% DEET. Mniej jest nieefektywny i więcej może powodować działania niepożądane. Zastosowanie na każdej odsłoniętej skóry, szczególnie podczas wczesnych godzin porannych i wieczornych, gdy komary są najbardziej aktywne. Spray aerozol na zewnątrz i w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, aby uniknąć wdychania.

2 nosić długie rękawy i spodnie, jeśli jesteś na zewnątrz w ciągu dnia i wieczorem godzin. Jest to szczególnie ważne w przypadku podróży do wilgotnych obszarach, takich jak rzeki, jeziora, bagna i mokradła.

3 Spray odstraszający owady na odzież. Komary mogą przegryźć cienkiej odzieży. Pamiętaj, aby spryskać ubranie w godzinach wieczornych.

4 Użyj moskitierę. Zawiesić moskitierę nad łóżkiem podczas snu. Upewnij się, że sieć obejmuje całe łóżko i nie ma luki w pokryciu.

5 Wyeliminować źródła wody stojącej. Puste wiadra i garnki zawierające jeszcze wodę. Okładka kanalizacji i studni. Jeśli woda nie może być odprowadzana, dodać trochę wybielacza zabić jaja komarów.

6 spędzić czas na plaży. Ocean Breeze zajmuje większość komarów. Najbardziej niebezpieczne i zagrożone obszary są te obszary gęsto zaludnione w środowisku miejskim.

Wskazówki:

 • Jeśli uważasz, że masz denga, weź paracetamol i skonsultować się z lekarzem.

Jak sprawdzić kiedy owulacja Występuje

Jak sprawdzić kiedy owulacja Występuje


Owulacja jest, gdy jajko opuszcza jajnik i spada przez jajowodów i poprzez macicy. Jest to czas, kiedy kobieta jest najbardziej prawdopodobne, aby zajść w ciążę. Istnieje kilka objawów ciało daje się wskazywać owulacja wystąpiła lub ma wystąpić. Istnieją również badania, które można kupić bez recepty, aby wykryć, kiedy występuje owulacja.

Instrukcje

1 Sprawdź szyjki macicy śluzu. Podczas owulacji, gdy kobieta jest najbardziej płodne śluzowej macicy staje się grubsza i stretchier ułatwia transport plemników do jaja.

2 Uważaj na wzrost podstawowej temperatury ciała - temperaturę organizmu, gdy nie jesteś aktywny, podejmowane przez specjalny termometr podstawnokomórkowego ciało pierwszą rzeczą, w godzinach porannych. Jeśli temperatura wzrasta, zwykle około 0,4 stopni Celsjusza, owulacja faktycznie nastąpiło kilka dni wcześniej. Jeżeli jest to pierwsza temperatura miesięcy biorąc, nie jest dobrze predykcyjnym, tak dobry wskaźnik jego wystąpieniu.

3 Uwaga: wszelkie skurcze. Wiele kobiet czuje się skurcze na jednej lub obu stronach swojego brzucha, kiedy owulacja. Uważa się, że jest jaj uwalniania z jajników.

4 Sprawdzić wszelkie plamy krwi. Plamienie lub krwawienie również często pojawia się, gdy kobiety owulacja.

5 Użyj kalendarz owulacji internetowego, lub odnosić się do wykresów poprzednich miesięcy ", jeżeli zostały zachowane. Będzie to wspólne objawy owulacji miesiąca na miesiąc, co wykrycie w tym miesiącu dużo łatwiejsze, jeśli są regularne.

6 Wskazówki każdy wzrost pożądania seksualnego. Owulacja to kobiety najbardziej płodna czas i naturalną odpowiedzią organizmu jest pragnienie impregnacji.

7 Za pomocą detektora owulacji. Dwa przykłady czujników owulacji są badania moczu i badania śliny. Badanie moczu jest bardzo podobny do testu ciążowego i wykrywa owulacji na krótko przed ich występowania przez badanie dla konkretnego hormonu. Badanie śliny polega na mikroskop z światła, które jest albo lizały lub ślina jest wprowadzany. Bezpośrednio przed owulacją śliny przedstawia wzór paproci pod mikroskopem.

Jak Pozbyć komary

Jak Pozbyć komary


"Mozzy" jest australijski termin komara. Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się komary. Dorosłe komary mają cykle życia czterech dni do jednego miesiąca. Według American Mosquito Organizacji Kontroli, około 1 milion osób umiera na choroby związane z komarów, co roku. Niektóre choroby przenoszone przez komary jest malaria, denga, żółta febra i wirus Zachodniego Nilu. Jest to tym bardziej powód, aby zapobiec, odpychają, i pozbyć się komary, jak szybko i efektywnie, jak to możliwe.

Instrukcje

Repelenty

1 Spray skórę z zawierających DEET-środek odstraszający owady. DEET (N-dietylo-3-metylobenzamidu) pozbywa komary do 09:58 godzin.

2 Traktuj swoje ubrania, buty i pościel z produktów zawierających permetryna,. Permetryna jest bardzo skuteczny w zabijaniu lub pozbycie się komary.

3 Światło świecy, który zawiera olej z geranium. Pary z dymu pozbywa komary.

Likwidacja

4 Umieść Bug Zapper przed drzwiami swojego domu. Bug Zapper przyciągają komary z czarnym światła i prądem je.

5 Przetrzyj i spuścić niepotrzebne źródła wody. Samice komarów składają jaja w wodzie stojącej. Usunięcie źródeł wody wyeliminuje obszary w celu złożenia jaj.

6 Dodaj metopren do zewnętrznych źródeł wody. Metoprenu jest toksyczny dla komarów. Metoprenu jest bezpieczny dla ryb, ptaków i ssaków. Stosować tylko zgodnie z zaleceniami.

7 Podłącz rozwiązanie cyflutrynę do węża. Spray obszary, w których występują duże populacje komarów. Cyfluthrin jest toksyczny dla komarów.

Wskazówki:

 • DEET lub Permetryna są toksyczne związki chemiczne i nie powinna być spożywana.

Kiedy Dobermany Pinscher pełny urósł?

Kiedy Dobermany Pinscher pełny urósł?

Doberman nadal rośnie w wysokości aż do jednego roku życia. Jeden letni Doberman jest uważany za dorosłego psa dorosłego. Jednak pies będzie nadal dojrzewać i wypełnić aż dwa. Podczas gdy kobieta Doberman osiągnie jego premiera od dwóch do trzech lat, mężczyzna jest w jej premiera po osiągnięciu wieku trzech lat. Dobermany żyją średnio 9,6 roku. Fazie dorosłych jest od jednego do siedmiu lat, kiedy pies jest najbardziej aktywnych.

Opieki i karmienia

Dobermany rodzą się z zamknąć oczy i mieć pognieciony uszy. Szczenięta pielęgniarki przynajmniej co dwie godziny, podczas których biorą małe ilości mleka do utrzymania ich metabolizm i wzrostu. Kiedy szczenięta są trzy do pięciu dni, ich ogony są zadokowane i dewclaws usunięte. Przyszyte są wypadkową rany. Jednak nie wszystkie pieścić właściciele stacji dokującej ogony ich pieszczochy. W 4 tygodnie szczenięta mogą zostać wprowadzone do pokarmów stałych. To jest, gdy można zobaczyć "zęby dziecka" pojawiające się w ich ustach. Dobermany może być odstawieni od po sześć tygodni życia, kiedy zaczynają jeść bryły niezależnie. Zacząć rosnąć wyższy i cięższy po tej fazie.

Przycinanie uszu

Przycinanie uszu jest częstym zabiegu u tej rasy psów. To jest wykonywane przez lekarza weterynarii, gdy szczenię jest siedmiu do 10 tygodni. W tej operacji część zewnętrzna część uszu jest odcięte i następnie przyszyty i taśmą nad głową. Trwa około 10 dni leczyć. Po zakończeniu procesu gojenia uszy są walcowane i taśmą do pociągu nie stać wyprostowany. Jednak przycinanie uszu nie jest wykonywane na wszystkie Dobermany, ponieważ zależy to od ten pieścić właściciel.

Ząbkowanie

Procesu ząbkowania zaczyna się, gdy szczenięta są około 12 tygodnia życia i trwa około trzech miesięcy. W tym czasie tracą zęby dziecka i rozwijać te stałe. To jest normalne dla nich do przełknięcia zęby dziecka. Zapewnić jadalne i bezpiecznych elementów, takich jak świnia uszy, prawdziwe kości i rawhide, dla nich do gryzienia. Upewnij się, że nie połknąć je. Zaplanować trzy posiłki każdego dnia podczas procesu ząbkowania.

Rozwoju organizmu

Dobermany jeść tylko dwa razy dziennie po stają się 6 miesięcy. Jednak można dać im herbatniki przekąski między dwa posiłki. W tym czasie uważnie obserwować psa, jak powinno być ani zbyt cienkie, ani za gruby. Jeśli czujesz żebra po naciśnięciu boki, twój pies jest prawo wagi. Będzie można oszacować wysokość psa na tym etapie. Zwykle pewien szczeniak dobermana jest około połowę wysokości na 6 miesięcy, które to będzie jak dorosłego psa.

Doberman wysokość

Samice dotrzeć do ich ostateczna wysokość, gdy są one rocznie stary, podczas gdy mężczyźni nadal rosną na jeden rok więcej. Na odpowiedniej wysokości dla dorosłego samca jest 27 1/2 cala w kłębie, a dla kobiet, 25 1/2 cala. Uwiąd jest w najwyższym punkcie barku. Wysokość jest mierzona od tego punktu do ziemi.

Co można umieścić w wodę, żeby zabić komary?

Co można umieścić w wodę, żeby zabić komary?

Komary są częstym szkodnikami, szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich. Aby uniknąć ukąszenia cholerny błąd i możliwość chorób przenoszonych przez komary, jest najbardziej skuteczne zabić larwy komara w ich najmłodszym. Najlepszą metodą zapobiegania jest ograniczyć ilość wody baseny dostępne dla jaj komary w swoim podwórku przez opróżniania starych wiadra, opony i posiadaczy roślin. Na małe stawy i inne wszechobecne wód oczyszczanie wody może być następnym najlepszym rozwiązaniem.

Bacillus Thurigiensis Israelensis (WIT)

Bacillus thuringiensis israelensis lub wit, jest związek znajduje się w większości komarów wsadów produktów, które są w formie pączka i są sprzedawane w większości sprzętu i centrów ogrodniczych. Wit jest również w niektórych komara granulatu produktów, które mogą być rozproszone niewielki zbiornik wodny. Związek ten jest bezpieczny do innych przyrody i ekologii i naturalnych bakterii, które zaraża i zabija larwy komara w źródle wody. Dawki są następująco: Dunks: 1 dunk/100 m² wody; Trwa 30 dni lub więcej. Granulki: 1 łyżeczka na 25 m2 lub 1 łyżka na 75 metrów kwadratowych. Co dwa tygodnie.

Methoprene

Methoprene można znaleźć w postaci granulatu i jest hormonem wzrostu nieletnich. A nie zabić larwy methoprene powoduje, że larwy pozostaną w stanie aresztowanych juvenalia, tym samym uniemożliwiając im rośnie na komary. Methoprene służy również w małych dawkach w niektórych środkach spożywczych do pomóc w kontroli, możliwość zarażenia błędów i jest używany w leki pcheł i kleszczy.

Mosquito ryb

Mosquito ryby są najbardziej naturalnym sposobem złagodzenia komara szkodników w małych zbiorów wody. Pierwotnie wprowadzone w Kalifornii w 1922, ryby te stały się popularne metody kontroli szkodników błędów wodny wzdłuż południowej i wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Ryby można jeść larwy komara tak szybko, jak są one produkowane, a także dać żywych urodzeń do ich potomstwa ryb, po co te młodsze ryb może również rozpocząć karmienie. Ryby te mają być stosowane tylko w zawarte zbiorników wodnych, a nie w naturalnym środowisku, bo one okazały się ewentualnie zniszczyć jaja płazów w naturalnych zbiorników wodnych jezior i stawów.

Naturalne środki zaradcze gospodarstwa domowego

Oliwa z oliwek ma dusi wpływ na larwy w małych zbiorników wodnych i raz dodał, będzie unosić się na powierzchni wody. Wlewając tyle oleju do pokrycia powierzchni wód, larwy nie będą mogli mieć dostęp do powietrza i w związku z tym przestanie rosnąć. Technika ta może być korzystniejsze dla małych wody zamknięcia.

Nadtlenek wodoru zabić komary na rośliny

Nadtlenek wodoru zabić komary na rośliny

O komary stale buzz wokół twarzy może prowadzić osoba szalony. Kiedy komary są zakażenia roślin, szkodniki irytujące będzie szybko wypełnić obszar i włączyć raz relaksujący Strona główna do lokalizacji stresujące. Na szczęście można usunąć komary naturalnie z nadtlenkiem wodoru. Przy użyciu nadtlenku pozwala kontrolować komarów bez użycia toksycznych substancji chemicznych w domu.

Komary

Zazwyczaj komary latają doniczkowe są komary grzyba, które są również znane jako skrzydlaty ciemności grzyb komary. Larwy szkodników żyje w glebie rośliny doniczkowe i żywi się grzyby, korzenie rośliny i glony. Dorosłych, jednakże nie bite lub żywią się roślinami, a są tylko uciążliwości. Larwa komara grzyb jest stała karmienia może powodować więdnięcie, żółknięcie, utrata liści i zahamowania wzrostu. Jednakże grzyby gnat i jego larwy nie są szkodliwe dla ludzi lub zwierzęta.

Nadtlenek wodoru

Znaleźć w sekcji zdrowia i urody Departamentu i sklepy spożywcze, nadtlenek wodoru jest uniwersalny płyn z wielu korzyści. Nadtlenek wodoru wyleczy rany małe--takich jak skaleczenia i zadrapania--i jest to bezpieczna alternatywa dla trudnych Rozjaśniacze. Zawierających wody i tlenu, nadtlenku wodoru będzie również naturalnie wyeliminować komary grzyba z roślin pokojowych bez napełniania domu z toksycznych związków chemicznych. Jednak według magazynu Rosebud, nadtlenek wodoru może zabić korzystne bakterie w hydroponicznych roślin; zważyć pozytywne i negatywne skutki, przed rozpoczęciem leczenia roślin.

Leczenie

Aby zabić komary grzyba na rośliny, ty musi traktować przyczynę, która jest larwy owadów. Napełnić butelki z rozpylaczem z jednej strony nadtlenku wodoru i cztery części wody. Jedzenie grade nadtlenek wodoru - czyli 3 procent--usunie komarów bez przytłaczający roślin. Za pomocą wydajniejszego nadtlenku wodoru naraża się na ryzyko robi więcej szkody niż pożytku do zakładu. Nałóż miksturę do gleby, aż płyn skończy się od dołu otworów puli lub plantator. Nadtlenek będzie przedostaje się do gleby, zabijając Larwa komara.

Względy

Zachować roślin i gleby jako suche, jak to możliwe stworzyć otoczenie, który jest wrogo nastawieni do komarów. Powstrzymać się z podlewania roślin. Co kilka dni, Włóż palec do gleby w celu sprawdzenie odporności na wilgoć. Jeśli gleba jest suche, wody odpowiednio. Utrzymywać rośliny doniczkowe w doniczkach, które wyposażone są w otwory spustowe na dole. O garnku bez otworów spustowych może być przyczyną porażenia komar. Do czynienia z dorosłych grzyb komary, użyj over-the-counter owadobójczy przeznaczony na owady latające. Zawsze wykonuj wszystkie wskazówki i ostrzeżenia wydrukowana na etykiecie owadobójczy. Ponadto umieszczenie lepkie pułapek w pobliżu roślin pomoże pozbyć domu dla dorosłych komarów.

Różne rodzaje ukąszeń komarów

Różne rodzaje ukąszeń komarów


Istnieje ponad 2500 gatunków komarów, każdy z różnych cech i tym samym różnych ugryzienia. Chociaż komary gryzą tylko samice, to jest bardzo prawdopodobne, że ludzie mogą być narażeni na komary podczas zmierzchu i świcie godzin. Samica komara przebija skórę ludzi i zwierząt z jej trąba lub jej ust i zwraca krew, jednocześnie wydzielając niewielką dawkę jej ślinę w skórę. Białka w tej śliny powodować świąd, obrzęk i zaczerwienienie, choć niektóre gatunki komarów mogą przenosić śmiertelne choroby przez ich ukąszenia.

Ukąszenia komara Aedes

Choć tylko komary Aedes rasy powodzeniem kiedy rozlewiska są obecne w ich środowisku, mogą podróżować na długich dystansach, czasem do 75 kilometrów od ich miejsca urodzenia. Mają tendencję do paszy na ssaków, zwłaszcza ludzi. Ukąszenia z rodzaju Aedes może spowodować żółtej febry i gorączki denga, dwie śmiertelne choroby. Te komary, znane są również spowodować Słoniowacizna.

Ukąszenia komara Anopheles

Rodzaju Anopheles rodzi powodzeniem w jezior słodkowodnych, choć hoduje w słonej wodzie nie jest niespotykane. Te komary są znane z ich oznaczeniami. Mają czarne i białe paski na ich ciała i nóg. Ludzie, którzy są ugryziony przez komara Anopheles mają duże szanse zachorowania na malarię ze względu na rodzaj śliny osadzają podczas rysowania krew. Unikanie te ukąszeń komarów znacznie zmniejsza ryzyko zgonu z malarii.

Culex ukąszenia komara

Culex rodzaj woli rozmnażają się w stojącej wodzie, takich jak stawy, bagna, a nawet wody w pobliżu kolekcji domów. Culex ukąszenia komarów są jednymi z najbardziej bolesna, choć preferują krew ptaków nad krwią człowieka. Choć te komary wolą pozostać w lub w pobliżu wody szlifowania, ukąszenia z nich rozprzestrzenia śmiertelnych chorób, takich jak ptasia malaria, wirus Zachodniego Nilu i zapalenie mózgu.

Filaria

Komary mogą również rozprzestrzeniać się chorób na psy przez ich ukąszenia. Kiedy psy są ukąszony przez komary, robaki pasożytnicze przenikać serca i naczyń krwionośnych. Pasożyty są rozłożone, gdy komary gryzą jednego psa z robaków, a następnie zdeponować pasożyta do drugiego psa ofiary. Choć nie wszystkie ukąszenia komarów mogą zainfekować psy, większość nadal będzie podrażniać skórę.

O ukąszenia komara

O ukąszenia komara


Komary są wspólne szkodniki znalezione głównie w okresie letnim, w obszarach o znacznym stojącej wody i po ulewne deszcze. Z przyczyn nie jest dobrze rozumiane, mężczyźni są bardziej narażone na ugryzienia przez komary, jak są osoby z nadwagą oraz te z Type O krwi. Większość ukąszenia komarów są tylko swędzące przykrości, ale poważne choroby mogą rozwijać i rozprzestrzeniać.

Efekty

Łagodne żądło lub ukłucie może być zauważony, gdy a ukąszenia komarów, ale większość ukąszeń niezauważone aż zakończeniu karmienia komarów i odleciał. W ciągu kilku minut, mały guz rozwija się w miejscu, w otoczeniu czerwonej plamki, która jest zwykle około pół cala średnicy. Świąd może trwać od dwóch do 10 dni, ale staraj się unikać zarysowania, ponieważ może nasilić swędzenie i czasami prowadzą do infekcji.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Populacje komarów można zmniejszyć poprzez eliminację stojącej wody w rynnach, baseny dla dzieci brodzenia, Birdbaths i innych miejscach. Korzystanie repelenty owadów, które zawierają DEET lub picaridin może zapobiec większości ukąszeń i ubranie, które zakrywa jak najwięcej skóry, jak to możliwe będzie oferować dodatkową ochronę. Komary są najbardziej aktywne wczesnym rankiem i wieczorem; czas spędzony na świeżym powietrzu w tych czasach ograniczenie może znacznie zmniejszyć ryzyko ukąszenia. Wiele over-the-counter kremy i balsamy są dostępne w celu złagodzenia swędzenie i obrzęk wywołane przez ukąszenia komara; przeciwhistaminowe tabletki są również skuteczne, ale mogą powodować senność.

Ostrzeżenie

Komary w dużym stopniu przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wielu niebezpiecznych chorób, w tym wirusa Zachodniego Nilu, malaria, denga i żółtej febry. Objawy są różne, ale często obejmują objawy grypopodobne towarzyszą nudności, wymioty, silny ból głowy, wysypka, żółtaczka (zażółcenie skóry), a czasem zamieszanie. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów następujących ugryzienie komara, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Geografia

Komary są obecne w wielu częściach świata, ale choroby rozprzestrzenią się znacznie różnić od regionu. W Stanach Zjednoczonych, wirus Zachodniego Nilu jest najbardziej niepokoju. Zdarzały się przypadki tej choroby w całym USA, ale najczęściej występuje w Kalifornii. Gorączka denga jest rozprzestrzeniania przez komary w tropikalnych obszarów Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Dzieje się tak również w częściach Australii, Meksyku obszarach przybrzeżnych oraz w dolinie Rio Grande w Teksasie. Malaria jest najczęściej w strefach tropikalnych w Ameryce Południowej, Afryce, Azji i wysp Pacyfiku. Przypadki komary malarii odnotowano również w części Meksyku.

Funkcja

Komary gryzie ludzi i inne ssaki, ponieważ jest to niezbędne dla przeżycia ich gatunkami. Samica komara wymaga aminokwasów znajdujących się w krwi do produkcji jaj. Muszą pić krew za każdym razem składają jaja; samice komarów produkować kilka zestawów około 250 jaj podczas dwóch do trzech tygodni życia. Samce komarów nie spożywać krwi; utrzymują się one całkowicie na kwiat nektar.

O Aedes aegypti

O Aedes aegypti


Aedes aegypti jest naukowa nazwa konkretnego gatunku komara. Nazwa pospolita jest żółta gorączka komar, ponieważ jest to najbardziej znany wektor transmisji dla tej choroby. Aedes aegypti komarów mają szczególne znaczenie, ponieważ są one wspólne dla kilku wektorów poważnych chorób całego świata.

Znaczenie

Komara Aedes aegypti jest najczęstszą wektora do trzech poważnych chorób, które atakują ludzi: żółta febra, gorączka denga oraz wirus Zachodniego Nilu. Oni również rolę w rozprzestrzenianiu się wirusa Ross i mózgu Doliny Murray w ludzi i heartworms u psów i kotów. Większość gatunków komarów w Stanach Zjednoczonych nie rozprzestrzeniają chorobę, która sprawia, że ​​komary Aedes aegypti dość niezwykłe.

Geografia

Komar Aedes aegypti występuje głównie w klimatach tropikalnych i subtropikalnych; wymaga bardzo łagodnej zimy, aby przetrwać. Jednak komara jest czasami w chłodniejszym klimacie w miesiącach letnich. Obszary świecie zarażonych tego gatunku należą Azji Południowej, wysp Pacyfiku, północno-wschodnią Australię, południową część Afryki, północną część Ameryki Południowej i przybrzeżnych regionów Meksyku. Aedes aegypti jest również w południowej części Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza na Florydzie i Rio Grande Valley w Teksasie.

Identyfikacja

Komar Aedes aegypti jest mniejszy i ciemniejszy niż większość komarów; najłatwiej jest identyfikowane przez jego jasnymi białymi znaczeniami, szczególnie na nogach. Okazuje się, najczęściej w miesiącach letnich, kiedy to aktywnie hodowli. Aedes aegypti larwy komarów nie są w przeciwieństwie do innych larw komarów; są one małe i białe z tan z brązowym głowy. Larwy są widoczne w kałuże stojącej wody, w którym poruszać się podobnie jak mikroskopijne kijanki.

Efekty

Ugryzienie komara Aedes aegypti początkowo pozostawia małą białą pręgę, która rozrasta się kilka godzin. Ten ściągacz może towarzyszyć okrągłym obszarze zaczerwienionej skóry. Swędzi intensywnie, jak wszystkie komary i może produkować spłaszczony obszar obrzęk. Nietypowe objawy następujące ukąszenie komara tym należy zgłosić się do lekarza, zwłaszcza jeśli występuje wysoka gorączka lub silne bóle głowy. Objawy te mogą wskazywać na zakażenie przekazywane przez komara.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aedes aegypti komary składają jaja w stojącej wodzie; Najbardziej skuteczną metodą kontroli jest wyeliminowanie ich lęgowisk. Birdbaths, brodząc baseny i zatkane rynny są wspólne wylęgarnią tego komara. Komary są najbardziej aktywne o zmierzchu i świcie, a ugryzienia występują najczęściej w tych czasach. Korzystanie z środek odstraszający owady zawierające DEET lub permetrynę zmniejszy ryzyko pogryzienia.

Jak leczyć zarażonego komara Bites

Jak leczyć zarażonego komara Bites


Lato i komary iść w parze z ciepłem sezonu. Latać one grubą pobliżu wody pomiędzy zmierzchem a świtem. Kobieta potrzebuje krwi dla jej jaja, by przetrwać, i zwykle jesteśmy nieszczęśliwe cele jej posiłek. Komary przenoszą choroby przenoszone przez krew, takie jak gorączka denga, żółta gorączka, malaria, zapalenie mózgu i wirus Zachodniego Nilu, więc środek odstraszający komary zawierających DEET dobre należy rozpylać na odsłoniętej skórze, zanim wyruszą w porannych i wieczornych godzinach, kiedy karmić te brzydkie zwierzaki , Często ugryzienie komara może stać się tak uciążliwe, że mamy go zarysować, a nieświadomie drapać go we śnie, dopóki nie zostanie zainfekowany. Zainfekowane komary musiały być leczone natychmiast.

Instrukcje

Leczenie zainfekowanych ukąszenia komara

1 Umyć czerwony, czasem płacz, komary gryzą dokładnie wodą z mydłem i wytrzeć do sucha czystym ręcznikiem papierowym. Chociaż może masz ochotę porysować przekonujące zainfekowanego komara gryzą jak szalony, nie próbować jak paznokcie siedliskiem wszelkiego rodzaju bakterii i może doprowadzić do wtórnego zakażenia.

2. Nałożyć cienką warstwę maści antybiotykowej potrójnego takich jak Neosporin do zainfekowanego komara ugryzienie i przykryć pomocy taśmy, aby zapobiec puka już bolesny obszar.

3 Weź lek przeciwhistaminowy, takich jak Benadryl stłumić swędzenie i zmniejszyć zaczerwienienie lub pręgi, szczególnie w nocy, kiedy może wystąpić nieprzytomny drapanie zainfekowanego komara ugryzienie. Caladryl mogą być stosowane po infekcja zaczęła się leczyć, aby złagodzić swędzenie i zmniejszyć obrzęk.

Błędy, które powodują swędzenie

Błędy, które powodują swędzenie


Pieczenie, obrzęk i zaczerwienienie są wszystkie objawy zwykle związane z ugryzienia. Jednak swędzenie niewątpliwie jest jednym z najbardziej irytujących objawów. Kiedy osoba pada ofiarą wywołujących świąd ukąszenia błędów, trudno oprzeć się pokusie, aby drapać mocno i często, co często prowadzi do bardziej swędzenie i podrażnienia. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego cyklu jest, aby uniknąć błędów.

Fire Ants

Zazwyczaj znajdują się w cieplejszym klimacie, mrówki ognia znane są roi i zadając użądlenia, które powodują swędzenie i pieczenie. Mrówki ogień ugryźć zakotwiczyć się, Jab szpikulec do ofiary i wstrzyknąć toksyczny jad. Wstawić również feromon, który powoduje inne mrówki ognia do ataku. Jad powoduje pieczenie i uczucie swędzenia osób kojarzą się z ogniem mrówki żądło.

Aby zapobiec infekcji, nie rysuje ogień ant żądło. Zamiast tego, należy natychmiast zmyć z alkoholem i używać leku, aby zmniejszyć swędzenie i pieczenie. Pasta z sody oczyszczonej i wody zmniejsza ból i podrażnienia, jeśli stosowane są natychmiast po ukąszony. Biały pryszcz może stanowić dzień po początkowym żądło. Jednak to w końcu odejść.

Aby uniknąć użądlenia mrówek ognia, należy omijać i nosić gumowe rękawice i buty w proszku z talku podczas pracy w pobliżu mrówek. Jeśli czujesz, mrówkę gryzie cię szybko odświeżyć ją, zanim ma szansę nadania jej jad.

Komary

Większość osób, które doświadczyły irytujące objawy ukąszenia komara w pewnym momencie lub innego. Kobieta komary gryzą, aby napędzać swoje ciała na rozrodczość. To wstrzykuje swój igłę pod skórę ofiary i używa go do krwi. Swędzenie, pieczenie i obrzęk spowodowane są odpowiedzią organizmu na ślinę Bugu w.

Komary przyciąga ciemnym kolorze odzieży i dwutlenek węgla, ludzie i zwierzęta produkują. Ponadto, mogą one również skłaniają się ku pewnych zapachów, takich jak perfumy, pot i detergentów. Jeśli jesteś ofiarą ukąszenia komara, traktują go z balsamem lub innego miejscowego galmanu anty-swędzenie leki. Ukąszenia mogą trwać kilka dni, aby uzdrawiać i zatrzymać swędzenie.

Komary składają jaja w wodzie stojącej. Aby zmniejszyć liczbę komarów, usunąć elementy zatrzymujące wodę. Aby uniknąć ukąszeń komarów, użyj repelent, który zawiera DEET, pokrycie z ubioru w jasnym kolorze, gdy w miejscach porażonych i ograniczyć czas przebywania na zewnątrz o świcie, o zmierzchu i wczesnym wieczorem.

Bed Bugs

Pluskwy żywią się krwią ludzi i zwierząt i są najbardziej aktywne w nocy. Błędy używać wydłużony dziób przebić skórę i wyciągnąć krew z ofiar nasennych. Gryzą objawy to swędzenie i obrzęk czerwone pręgi i występują zwykle wokół kostek i na obszarach, które są narażone podczas snu.

W celu ustalenia, czy masz inwazji pluskiew, patrzeć na znaki, jak i ciemne plamienia barwienia ekskrementami Bugu w okolicy materac. Również szukać jaj, jaj i brązowe skóry hangarów i rozmazów krwi z pokruszonych czerwono engorged błędów. Choć wiąże się z łóżka, jeśli wolno utrzymywać, pluskwy mogą panować inne obszary sypialni i rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia. Dodatkowo zarażenia może również wystąpić w kinach, szpitalach, budynkach biurowych i akademikach.

Aby zapobiec inwazji, unikać Curbside meble i dokładnie zbadać elementy oszczędności dla oznak zarażenia. Jeśli to możliwe, należy umieścić elementy w suszarce na dużym ogniu, jak tylko przynieść je do domu.

Czy naprawdę muszę nosić jasną odzieżą w obszarach Mosquito?

Czy naprawdę muszę nosić jasną odzieżą w obszarach Mosquito?


Komary brzęczące wokół może być denerwujące, zwłaszcza w lecie, gdy chcesz spędzić trochę czasu kąpielach słonecznych lub zorganizować grilla z rodziną. To właśnie samice komarów, które gryzą, jak potrzebują krwi do produkcji jaj. Jednakże komary mogą być nosicielami chorób, takich jak gorączka Zachodniego Nilu, zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowych, dengi i filariozy.

Chociaż są aerozole, które działają jako środki odstraszające, niektórzy zastanawiają się, czy noszenie jasnych ubrań może zapobiec komary.

Kolor ubrań

Możliwość komary atakują cię mniej podczas noszenia w jasne ubrania, a jasne kolory mają tendencję do zastanowienia się ciepło. Komary używać zarówno ciepła i ich zdolność do wykrycia obiektu, aby znaleźć swoją ofiarę. Ciemne ubrania nie tylko pochłaniają więcej ciepła, ale są również zauważyłem łatwiej przez komary.

Wzory

Wzór ubrania odgrywa również ważną rolę w przyciąganiu komary. Więcej kwiatowy lub wzorzyste kawałek ubrania, mniejsza szansa komary są przyciągane do niej. Ciemne ubrania przyciągają komary stałe. Dlatego wskazane jest, aby nosić lekkie, kolorowe wzory, jeśli są na zewnątrz.

Ubrania bawełniane lub syntetyczne

Najlepiej jest nosić luźne i lekkie ubrania, najlepiej kolorowe bawełny. To minimalizuje szanse na pocenie się. Zwiększa pocenie się, gdy osoba nosi ubrania obcisłe i / lub syntetyczne. Ubrania bawełniane pochłaniają pot i zapobiega pozostawaniu na ciele. Komary przyciąga do niektórych zapachów, pocenie się jest jednym z nich.

Inne metody kontroli

Najlepszym sposobem, aby zachować kontrolę populacji komarów jest zapewnienie, aby usunąć możliwe źródła wód stojących, gdzie te owady rozmnażają się i składają jaja. Upewnij się, że masz odpowiedni, zamkniętej kanalizacji. Sprawdź wszystkie rynny zarówno w stoczni i je regularnie czyścić, aby zapobiec stagnacji wody.

Upewnij się, że wszystkie rowy w stoczni są wypełnione, aby woda nie stagnacji. Ponadto, należy śmietniki i kosze recyklingu objęte. Jeśli znajduje się staw w ogrodzie, trzymać pewnych ras ryby, które żywią się larwami komarów.

Regularnie sprawdzaj, kwiaty, aby zapobiec gromadzeniu się wody pod garnki, jeżeli są one umieszczone na potraw. Spuścić naczynia.

Regularnie czyścić kąpiele ptaków i zmieniać wodę co trzy do czterech dni. Umyć domowych potraw wodnych umieszczonych na zewnątrz każdego dnia i uzupełnić świeżą wodą.

Trzymaj basen chlorowana i gazowane, aby zapobiec komary z hodowli w wodzie. Gdy nie jest używany, obejmuje basen. Możesz spuścić wody w basenie, jeśli nie są za przykrycie.

Zastosowanie środków odstraszających komary, gdy idziesz na zewnątrz o świcie, o zmierzchu lub wczesnym wieczorem, jak komary są najbardziej aktywne w tych okresach. Repelenty, które zawierają DEET, N, N-dietylo-m-toluamid lub N, N-diethly-3-methylbenamide są bardzo skuteczne, według NBII przyrody informacyjnego węzła. Przeczytaj instrukcje na etykiecie produktu przed nałożeniem odstraszający ostrożnie.