adcov.com

kernicterus poziom bilirubiny

Kernicterus Diagnoza

Kernicterus uszkodzeń mózgu spowodowanych żółtaczka. To ma miejsce, gdy poziom bilirubiny (żółta substancja wytwarzana przez czerwone krwinki podczas rozkładania) jest tak wysoka, że ​​przemieszcza się krew z tkanki mózgowej. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, 60 procent dzieci ma żółtaczkę, ale tylko tych, którzy nie są właściwie leczone rozwijać kernicterus.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Objawy Kernicterus obejmować zażółcenie skóry w ciągu 24 godzin od urodzenia, zażółcenie oczu, trudności budzi, letarg, słaby lub bezwładne wygląd, ostry i piskliwy krzyk, i gorączkę. Inną oznaką stanu jest dziecko, które wygina ciało w górę, leżąc w łóżku na plecach. Którykolwiek z tych objawów wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.

Czynniki ryzyka

Dziecko z następujących czynników ryzyka należy bardziej uważnie obserwować kernicterus: brat, który miał żółtaczkę, siniaki od urodzenia, przedwczesny poród, problemy z podawaniem lub przejściu do łazienki w ciągu pierwszych kilku dni po urodzeniu i żółtaczka występuje w pierwszej 24 godzin po urodzeniu. Dzieci z Azji Wschodniej lub pochodzenia śródziemnomorskiego i tych urodzonych przez matki z typów O krwi lub z czynnikiem RH-ujemne są również bardziej podatne na choroby.

Diagnoza

Test żółtaczka bilirubiny jest wykonywane na noworodków w celu kontroli poziomu bilirubiny we krwi. Światłomierz umieszczony na głowie dziecka mierzy przezskórnej stężenia bilirubiny. Jeśli poziomy są wysokie, badania krwi są sortowane. Małą próbkę krwi będą pobierane z pięty dziecka do mierzenia poziomów bilirubiny lub stężenia bilirubiny całkowitej w surowicy krwi w krwi. Badania krwi będą powtarzane, aby sprawdzić stężenie podczas stosowania, aby zapewnić ich stężenie spada do normy.

Leczenie

Kernicterus mogą być leczone terapią światłem (fototerapii), w którym kolor niebieski w świetle widzialnym zmienia toksycznego poziomu bilirubiny nietoksyczne w krwi całkowitej eliminacji z organizmu. Transfuzja wymienna, można również usunąć toksyczne stężenia bilirubiny z krwi.

Ostrzeżenie

Kernicterus.org stwierdza, że ​​nigdy nie powinno się pozwolić lekarze opóźnić leczenie przerobić badanie krwi. Leczenie należy rozpocząć, gdy nowe testy są uruchamiane. Możesz również nie powinien pozwolić im, aby opóźnić lub przerwać leczenie do określenia ryzyka terapii wymiany. Zamiast tego, są testy zrobić, gdy dziecko jest w światła do fototerapii. Strona mówi też konieczne jest, aby lekarze sprawdzić dziecko na oznaki kernicterus i postawić diagnozę na podstawie całkowitego poziomu bilirubiny w surowicy krwi, poziomy nie pośrednie. Lekarze powinni również zmierzyć i porównać poziom do specyficznych norm godzin, ponieważ różne poziomy są odpowiednie dla konkretnych wieku dzieci. Jest o wiele łatwiej zapobiegać kernicterus niż go leczyć.

Wysokie stężenie bilirubiny u dorosłych

Wysokie stężenie bilirubiny u dorosłych


Wysoki poziom bilirubiny u dorosłych powodować stan zwany żółtaczka. Żółtaczka charakteryzuje się żółtymi oczami i żółtej skóry. Setki schorzenia mogą powodować wysoki poziom bilirubiny u dorosłych. Jednakże, niektóre z tych schorzeń są stosunkowo powszechne i większość z nich może być leczone lub co najmniej zarządzania. Bilirubina jest związek, który stanowi żółta przy hemoglobiny z czerwonych krwinek rozpada.

Wirusowe zapalenie wątroby typu

Wirusa zapalenia wątroby typu występuje podczas zapalenia wątroby, i może to spowodować wysoki poziom bilirubiny u dorosłych. Istnieje pięć typów zapalenia wątroby: zapalenie wątroby typu A, B, C, D i E. Wirusy, zanieczyszczona woda i jedzenie, uraz i nadużywanie alkoholu to najczęstsze przyczyny wszelkich form zapalenia wątroby. Jednakże, nie wszystkie z tych przyczyn doprowadzi do wszystkich form zapalenia wątroby. Wszystkie formy zapalenia wątroby mogą być zarządzane i rokowanie jest często dobre - choć zakażenie może być poważne - jeśli zostanie złapany w czasie i odpowiednio zarządzane. Wirusowe zapalenie wątroby typu A jest uleczalna i często rozwiązuje się bez interwencji medycznej.

Krwiak

Krwiak występuje, gdy krew gromadzi się w określonym obszarze i może powodować podwyższony poziom bilirubiny u dorosłych. Najczęściej doświadczony krwiak jest siniak. Jak siniak zaczyna leczyć, bilirubina, pomnoży w miejscu siniaka i jak fioletowy lub czarny kolor siniaka zaczyna zanikać siniak nabierze koloru żółtego momentu całkowitego wygojenia. Krwiaki są najczęściej spowodowane przez uraz. Mogą być bardzo poważne, zwłaszcza gdy mają one wpływ na mózg i może wymagać leczenia przez lekarza.

Mononukleoza

Mononukleoza, zwany także gorączki gruczołowej jest zakaźną chorobą wirusową, która może spowodować wysoki poziom bilirubiny u dorosłych. Choroba ta jest dość powszechne i jest przekazywana z jednej osoby na drugą poprzez zakażoną śliną. Ta choroba nie ma konkretnego schematu leczenia i większość pacjentów odzyskać poprzez spożywanie dużej ilości płynów i uzyskanie odpowiedniego wypoczynku. Jednakże, jeśli pacjent doświadcza dotkliwie opuchnięte migdałki lub poważnie obrzęk gardła, rodzaju leków o nazwie kortykosteroidy mogą być konieczne, aby złagodzić obrzęk. Większość pacjentów, aby w pełni odzyskać od mononukleozy.

Sepsa

Sepsa jest zakażenie krwi i następuje po zakażeniu mikroorganizmami, aby przedostać się do krwiobiegu. Ponieważ posocznica wpływa krew może prowadzić do wysokich poziomów bilirubiny u dorosłych. Sepsa może być śmiertelne, jeśli nie jest leczone prawidłowo i terminowo antybiotykami. W cięższych przypadkach, pacjent może potrzebować każdy ropa odprowadzana chirurgicznie. Jeżeli sepsa jest złapany i traktowane w czasie większość pacjentów będzie w pełni odzyskać.

Anemia sierpowata

Anemia sierpowata jest chorobą dziedziczną krwi. Pacjentów z anemią sierpowatą będzie miał czerwone krwinki, które są w kształcie sierpy, a nie w kształcie pączka. Ponieważ niedokrwistość sierpowata wpływa krew, pacjenci mogą doświadczyć wysoki poziom bilirubiny. Warunek ten ma tendencję do zmniejszania długość życia większości pacjentów, ale leczenie takie jak przeszczepy szpiku kostnego może pomóc poprawić jakość i długość życia dla niektórych pacjentów.

Jak leczyć podwyższonym stężeniem bilirubiny

Jak leczyć podwyższonym stężeniem bilirubiny


Podwyższony poziom bilirubiny oznacza problem z wątroby, narządu, który oczyszcza organizm z toksyn. Wątroba noworodka nie może być w stanie przetworzyć wszystkich starych krwinek czerwonych (bilirubiny), i żółty odcień skóry, aby rozwija. Narażenie dziecka do naturalnego światła słonecznego był historycznie, co zostało zrobione, aby poprawić kondycję i jest nadal zalecany przez niektórych, jeśli żółtaczka jest łagodny. Obecne sposoby leczenia obejmują fototerapii, terapii lekowej i transfuzji krwi.

Instrukcje

1 Rozważmy usingg fototerapię, najmniej procedury inwazyjne. Zabieg ten jest podawany przez Bili-koc, urządzenia przepisanej przez neonatologa lub pediatry. Sprzęt składa się z światłowodowej koc, okablowanie i pole, które służy jako źródło światła. Koc jest umieszczone na dziecko, które jest korzystnie ubrane tylko w pieluchy, tak że aż skóra narażona jest na powierzchni koca, jak to możliwe. Unikać obejmujące oczy dziecka z podkładką. Koc można nosić pod ubraniem, jeśli to konieczne.

2 Należy rozważyć leczenie dziecka z immunoglobuliny dożylnej. Immunoglobuliny są wytwarzane przez białe krwinki do zwalczania infekcji, niedoborów immunologicznych i samochodów i są skuteczne w leczeniu hiperbilirubinemii. Procedura ta będzie odbywać się w warunkach klinicznych pod kierunkiem lekarza.

3 Zbadaj leki, takie jak fenobarbital, cholestyramina, agar i klofibratu. Fenobarbital jest najszerzej stosowane leczenie lekiem, ale nie jest to zalecane, gdy żółtaczka jest ostry ze względu na charakter wolno działającego leku. Cholestyramina i pracy agar i umożliwienia bilirubiny do mocowania na kwasy żółciowe, które są następnie wydalane. Klofibrat to bardzo obiecującą terapię z powodu jego niskiej częstości występowania skutków ubocznych, a w połączeniu z fototerapią, zmniejsza objawy żółtaczki szybciej niż sam fototerapii.

4 Zbadanie możliwość transfuzji krwi, co może być konieczne, jeżeli żółtaczka niemowlęcia jest ciężka. Ta procedura będzie odbywać się w warunkach szpitalnych. Krwi dziecka będzie całkowicie transfuzji (wymieniane) z typem dopasowania krwi.

Referencyjne Metody bilirubiny całkowitej

Referencyjne Metody bilirubiny całkowitej


Bilirubina, co daje czerwonych krwinek barwę, może być mierzony za pomocą testu skórnego lub badanie krwi. Może trzeba przetestowaniu bilirubiny, jeśli wystąpi żółtaczka lub lekarz podejrzewa zaburzenia czynności wątroby lub choroby wątroby. Lekarz może również sprawdzić poziom bilirubiny, by sprawdzić na dowolnym leki bierzesz i jego wpływ na wątrobę.

Co to jest bilirubina?

Bilirubina jest produktem krwi. To ciemnego koloru żółtawego znaleźć w hemoglobinie czerwonych krwinek, pomagając im barwę. Bilirubina można znaleźć w żółci i moczu jako stare czerwone krwinki rozpadają się i komórki krwi są tworzone. To nadaje kolor do moczu i kału, jak bilirubina jest usuwana z organizmu.

Dlaczego Test na obecność bilirubiny?

Wątroby czyści krew i wszelkie w nim znaleźć bilirubiny. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​problemy z wątrobą, pomiar stężenia bilirubiny może pomóc sprawdzić, czy wątroba jest w stanie nadążyć za czyszczenie krwi i stężenia bilirubiny. Wysokie poziomy może oznaczać wątroby nie usuwa bilirubinę prawidłowo lub może oznaczać problem medyczny z nadmiernym podziałem czerwonych krwinek. Żółtaczkę wywoływane przez nadmiar bilirubiny, że trafia na skórę i oczy, co powoduje charakterystycznego żółte zabarwienie.

Badanie skóry

Testy skórne poziomów bilirubiny odbywa się przez pomiar gęstości optycznej na skórę pewnych długościach fal. Jednak pomiar musi współczynnika porównania, więc badanie poziomu bilirubiny skóra nie jest bardzo dokładne i zawsze niezawodny, więc powinny być używane tylko jako narzędzie do badań przesiewowych. Ponadto, testy skórne musi być przeprowadzana kilka razy, tak średnią wyników można stosować w celu określenia poziomu bilirubiny.

Badanie krwi

Istnieje kilka sposobów, aby przetestować krew dla poziomu bilirubiny, w zależności od urządzenia fotometrycznych lub odczynnikiem chemicznym używanym do wykrycia. Gaz we krwi może być sprawdzana metodami ultradźwiękowymi bez użycia reagenta chemicznego, chemiczna lub reagent mogą być wykorzystywane, które wiąże się do bilirubiny. Sposób Powell wykorzystuje odczynnika diazowego roztworem benzoesan sodu, mocznik. Sposób Jendrassik i Gróf wykorzystuje kofeiny w połączeniu z octanem sodu, benzoesan sodu i odczynnika diazowego. Metoda Król i Coxon używa sulfamatu amonu, azydek sodu i etanolu z odczynnikiem dwuazowego.

Wyniki metody Vary na

Wszystkie metody, aby wykryć stężenie bilirubiny różnić i może dać niedokładne wyniki, które są zbyt wysokie lub zbyt niskie. Obecnie, nie ma nikogo, precyzyjny i dokładny sposób, aby całkowicie określić dokładną poziom bilirubiny we krwi. Wszystkie badania przedstawia szacowaną wartość i jest wystarczające do określenia funkcji wątroby lub z zaburzeniami wątroby usuwania bilirubiny z krwi.

Co wysoki poziom wątroby oznacza?

Podwyższony poziom enzymów wątrobowych mogą być oznaką uszkodzenia wątroby. Uszkodzenie wątroby może mieć wiele możliwych przyczyn, więc porozmawiać z lekarzem o wszelkich podwyższonych wyników na swoim badaniu enzymów wątrobowych.

Badania krwi

Standardowe testy krwi może być przeprowadzane w celu oceny pamięci wątroby, metabolizmu oraz inne funkcje wspomagane przez te enzymy.

ALT i AST

Podwyższony poziom aminotransferazy alaninowej (AlAT) i aminotransferazy asparaginianowej enzymów (AST) wątrobowych we krwi może być objawem uszkodzenia wątroby, według LiverFacts. Enzymy te mogą wyciekać do krwi wskutek uszkodzenia wątroby.

PT

Czas protrombinowy (PT) jest miarą człowieka czasu krzepnięcia krwi. Może powodować uszkodzenie wątroby poziom PT danej osoby być podwyższone, co wskazuje na większe prawdopodobieństwo wystąpienia krwawień.

GGT i ALP

Transpeptydaza gamma-glutamylo (GGTP) i fosfatazy alkalicznej (ALP) nazywane są enzymy wątrobowe cholestatyczna, według Sieci Danych leczenia AIDS. Podwyższone poziomy mogą być spowodowane przez chorobę pęcherzyka żółciowego, chorobę wątroby, alkoholowe lub bliznowacenia żółciowych.

Bilirubina

Podwyższony poziom bilirubiny może być wynikiem wirusowego zapalenia wątroby, bliznowacenie wątroby lub zablokowanych dróg żółciowych, zgodnie z AIDS poddanych terapii sieci. Podwyższony poziom bilirubiny może spowodować żółtaczkę.

Guillian Barrégo i podwyższonym stężeniem bilirubiny

Zespół Guillain-Barre i podwyższony poziom bilirubiny nie są w jakikolwiek sposób związane. W rzeczywistości, podwyższone poziomy bilirubiny są związane z chorobą Gilberta, choroby wpływają na sposób bilirubiny jest przetwarzany przez wątrobę.

Definicje

Zespół Guillain-Barre jest określona przez Medicine sieci jako "zaburzenia, w których układ odpornościowy atakuje częścią obwodowego układu nerwowego". Obwodowy układ nerwowy łączy mózg i rdzeń kręgowy z resztą organizmu. Zgodnie z Medline Plus, uszkodzenie tych nerwów "sprawia, że ​​trudno im do transmisji sygnałów. W rezultacie mięśnie mają problemy reaguje do mózgu."

Zgodnie z błędna diagnoza bilirubiny jest zdefiniowana jako "produkt z podziałem starych czerwonych ciałek krwi i jednym ze składników żółci. Bilirubina miesza się żółci przez wątrobę i ma żółtawy kolor. Bilirubina jest przeprowadzane do układu pokarmowego, w żółciowego i miesza z kałem i wydzielany ".

Podwyższona bilirubina Następnie definiuje się jako wyższy od normalnego poziomów bilirubiny.

Przez samą definicją, te dwa warunki nie są powiązane.

Objawy

Objawy na zespół Guillain-Barré to słabość zwykle zaczynają się w nogach, parestezje lub zmniejszyć uczucie, niezdolność do pracy odruchów, jak kiedyś, a jak medycyna notatek netto, oddech może mieć wpływ w najcięższych przypadkach. Inne objawy to nudności, wymioty, utrata apetytu, ból brzucha, migreny, niski stopień gorączki i dreszczy.

Podwyższone stężenie bilirubiny może prowadzić do choroby Gilberta. Objawami tej choroby są zmęczenie, żółtaczka lub żółknięcie skóry.

Przyczyny

Nie są znane przyczyny zespół Guillain-Barré. Jednak według Medicine Net, naukowcy uważają, układ odpornościowy organizmu atakuje się. Medycyna strona netto stwierdza, że ​​w zespół Guillain-Barré, "system immunologiczny zaczyna niszczyć osłonkę mielinową, która otacza aksony wielu nerwów obwodowych, a nawet samych aksonów."

Leczenie

Podczas gdy nie jest znane lekarstwo na zespół Guillain-Barre, jest terapia, która może zmniejszać nasilenie choroby. Na przykład, nie jest plazmaferezy, zwany także wymianę osocza i dużych dawek immunoglobulin.

Zgodnie z Mayo Clinic, plazmaferezy jest "rodzaj oczyszczania krwi, w którym usuwane są szkodliwe przeciwciała z krwi. Plazmafereza polega na usunięciu części płynnej krwi (osocza) oraz oddzielenie go od rzeczywistych komórek krwi. Komórki krwi są następnie umieścić z powrotem do ciała, która produkuje więcej plazmy w celu uzupełnienia tego, co zostało usunięte. "

Przy dużych dawkach immunoglobuliny, lekarze dają IV zastrzyki białek. Niewielkie ilości tych białek pozwala na naturalny system odpornościowy organizmu atakuje inwazji.

Zgodnie z Medline Plus, nie ma potrzeby dla leczenia choroby Gilberta.

Rokowanie

Ze względu na jego nagłym początku, zespół Guillaina-Barrégo może być katastrofalne choroby. Osób dotkniętych osiągnąć największą słabość w ciągu kilku dni do kilku tygodni po rozpoczęciu. Odzyskiwania może trwać miesiące lub lata. Według Medicine Net, o trzy procent "może ponieść nawrotu słabości i mrowienie mięśni wrażeń wiele lat po pierwszym ataku."

Z chorobą Gilberta, rokowanie jest dobre. Chociaż żółtaczka może przyjść i odejść jak przeziębienie, nie będzie powodować trwałe problemy zdrowotne.

Bilirubiny Żółtaczka Leczenie

Bilirubiny Żółtaczka Leczenie


Podwyższony poziom bilirubiny we krwi (hiperbilirubinemii) powoduje żółtaczki noworodków. Jest to częste schorzenie, które na ogół nie wymaga leczenia. Częste karmienie może zmniejszyć żółtaczka, ale w niektórych przypadkach lekarz może zalecić fototerapii, który jest również znany jako terapii światłem.

Bilirubina nagromadzenie

"Żółtaczka" odnosi się do żółtego odbarwienie skóry, która wynika z nagromadzonych bilirubiny we krwi. Bilirubiny jest wytwarzany przez normalne rozkładu czerwonych ciałek krwi. Zwykle jest przetwarzany przez wątrobę. Jednakże wątroba noworodka czasami nie jest wystarczająco dojrzałe przetwarzać bilirubinę, co prowadzi do żółtaczki.

Częste karmienie

Częste karmienie - co dwie do trzech godzin - zazwyczaj rozwiązać problem. Jeśli żółtaczka utrzymuje się, konieczne jest terapia światłem, zwane również "fototerapia".

Światłolecznictwo

Fototerapia jest najczęstszym sposobem leczenia utrzymującego żółtaczka.

Ciało dziecka absorbuje światło, pomaga podział i wyeliminować bilirubiny. W przeszłości, dziecko zostało umieszczone pod jasne światło; teraz, biliblanket jest bardziej powszechne.

Biliblanket

Biliblanket jest światłowodowy pad, który jest umieszczony bezpośrednio na skórę dziecka, aby zapewnić światło. Biliblanket może być używany 24 godziny na dobę. To jest zwykle używany przez kilka dni, aż wątroba noworodka jest wystarczająco dojrzałe, aby poradzić sobie z przetwarzaniem bilirubiny samodzielnie. W niektórych przypadkach leczenie może trwać dłużej.

Skutki uboczne

Dzieci otrzymujące fototerapii będą częste, luźne i zielonkawe wypróżnienia. Jest to zupełnie normalne działanie niepożądane i należy przerwać, gdy leczenie kończy.

Terapia enzymatyczna redukcja stężenia bilirubiny we Dorosłych

Terapia enzymatyczna redukcja stężenia bilirubiny we Dorosłych


Początek objawów żółtaczka, w których pojawiają się skóra i oczy żółte, jest jedną z pierwszych wskazówek, że liczba bilirubiny dorosłego może być podwyższony. Bilirubina jest brązowo-żółta substancja znajduje się w żółci stworzonego przez rozpad hemoglobiny lub starych czerwonych krwinek. Obecność podwyższony poziom bilirubiny może sygnalizować poważne problemy, takie jak pancreatis lub wirusowe zapalenie wątroby i wymaga oceny przez lekarza.

Diagnoza

Spożycie alkoholu, zakaźne zapalenie wątroby, niekorzystne interakcje leków i zaburzenia układu autoimmunologicznego może podnieść bilirubiny. Proste badanie moczu i badanie stężenia bilirubiny w surowicy krwi może określić, czy poziom jest powyżej normy. Lekarze będą również uruchomić badania krwi, aby wykluczyć inne poważne problemy, takie jak zapalenie wątroby lub choroby wątroby. Niezależnie od rokowania przyczyna żółtaczki podyktuje formę leczenia.

Enzymatycznej terapii Suplement

Organizm naturalnie produkuje enzymy, które umożliwiają trawienie i normalne funkcjonowanie organizmu. Jednak złe odżywianie lub środowiskowe toksyny mogą osłabić układ odpornościowy pacjenta; suplementy mogą pomóc. Suplementy enzymatyczne zawierające bromelaina może poprawić pracę wątroby poprzez wzmocnienie systemu odpornościowego i zwalczania zapalenia tkanek. Inne enzymy takie jak papaina, trypsyna i chymotrypsyna również wzmocnić układ odpornościowy i trawienie pomocy. Ulepszona funkcja wątroby może z kolei powrócić do normalnego poziomu bilirubiny. Poszukaj suplementów zawierających różne mieszanki tych enzymów, ale przed dodaniem jakichkolwiek suplementów do codziennej rutyny, to omówić z lekarzem.

Zapobieganie

Aby utrzymać prawidłowy poziom bilirubiny, nieobecnych w zaawansowanej choroby lub zaburzenia genetyczne, zdrowego trybu życia jest pierwszą linią obrony. Nadmierne i długotrwałe stosowanie alkoholu uszkodzenia wątroby, które może prowadzić do marskości wątroby. Utrzymać zdrową wątrobę z odpowiedniej diety i żywienia oraz poprzez unikanie długotrwałego stosowania alkoholu i narkotyków.

Co to jest Hiperbilirubinemia?

Co to jest Hiperbilirubinemia?


Hiperbilirubinemia jest diagnoza podane, gdy organizm ma za dużo bilirubiny we krwi i innych tkanek ciała. Bilirubina powstaje w organizmie, gdy czerwone krwinki podziału. W zależności od tego, co jest przyczyną hiperbilirubinemii, może okazać się, przy urodzeniu lub w dowolnym momencie w życiu człowieka. Zażółcenie skóry lub żółtaczka, jest częstym objawem hiperbilirubinemią.

Przyczyny u niemowląt

Noworodki mogą mieć hiperbilirubinemię po prostu dlatego, że ich ciała nie są w stanie wydalać bilirubiny wystarczająco szybko w pierwszych dniach życia. Dziecko może również dostać to, co nazywa się mleko matki żółtaczka. To jest, kiedy niemowlę pobiera hiperbilirubinemii po pierwszym tygodniu życia. Zwykle jest to wynik jest noworodek odwodniony lub o niskim spożyciem kalorii. Choroby Rh może powodować hiperbilirubinemii, podobnie jak krwawienia i zbyt wielu czerwonych krwinek. Dziecko, które ma nieprawidłową czynnością wątroby ze względu na stan zdrowia lub zakażenie może się rozwinąć również hiperbilirubinemię. Niemowlęta, które są urodzone przez matki z cukrzycą są bardziej narażone na rozwój choroby.

Powoduje u dorosłych

Podczas hiperbilirubinemii jest bardziej powszechne u dzieci, dorośli mogą rozwijać warunku dla dowolnej liczby powodów. Należą do nich takie jak mające infekcji wirusem zapalenia wątroby typu A, B, C, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe stosując alkohol mający wątroby i trzustki problemy / zaburzenia i inne.

Diagnoza / Obróbka

Czerwonych krwinek może pomóc lekarzom zdiagnozować hiperbilirubinemii, a także pisanie krwi i badanie na niezgodności Rh, który jest znany jako przetestować Coombsa jest. Leczenie może obejmować fototerapii, która obejmuje wystawianie skóry na specjalne światła niebieskiego widma lub która wprowadza światłowodowy koc pod jednostki. Światła i zbiorcze mogą być stosowane oddzielnie lub w połączeniu ze sobą. Jeśli warunek ten jest spowodowany przez stan bazowym będzie leczony. Niemowlęta, które mają mleka matki żółtaczka będzie musiał zaprzestać karmienia piersią i wziąć ze wzoru na około dwa dni, więc poziom bilirubiny dziecka może obniżać.

Dotyczy

Kiedy duże ilości bilirubiny krążą w organizmie mogą iść do mózgu. Może to prowadzić do stanu zwanego kernicterus i może powodować drgawki i uszkodzenia mózgu. Z tego powodu rodzice powinni dokładnie monitorować ich skóry noworodka, szczególnie po biorą swój nowy dom dziecka, i szukać żółknięcie. Zażółcenie skóry jest częstym objawem hiperbilirubinemią. Na ogół zaczyna się na powierzchni, a następnie przemieszcza się do dołu na korpusie. Dzieci mogą także wydawać się ospały i mieć problemy z podawaniem.

Zapobieganie

Nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec hiperbilirubinemię. Jednakże, uznając je i uzyskanie leczenia możliwie szybko może się znacznie zgodnie stan z zagrożenie. Kobiety, które mają swoje dzieci w domu, powinny mieć swojego dziecka sprawdzane przez pediatrę dzień urodzenia.

Jaki jest powód dla oczu żółtaczka?

Jaki jest powód dla oczu żółtaczka?


Żółtaczka jest żółtawy odcień skóry, oczu lub błon śluzowych, które pojawia się, gdy masz wyjątkowo wysoki poziom bilirubiny we krwi. Bilirubina jest pigment, który jest utworzony przez czerwone krwinki. Ludzie z żółtaczką prawie zawsze mają żółte przyciemniane oczy; może to być pierwszym objawem żółtaczki.

Żółtaczka fizjologiczna

Większość dzieci doświadczyć żółtaczka w pierwszym tygodniu. Jest to znane jako fizjologiczny żółtaczka.

Patologiczny Żółtaczka

Żółtaczka jest żółtaczka nałogowy że stanowi zagrożenie dla zdrowia. Może to nastąpić z powodu chorób krwi, zapalenie wątroby, marskość wątroby, niedrożności dróg żółciowych, wątroby, innych chorób lub zakażeń.

Zespół Gilbert

Zespół Gilberta jest dziedziczną chorobą, w której niski poziom enzymów w wątrobie powodować łagodne żółtaczka. Stan ten nie stwarza żadnych zagrożeń dla zdrowia.

Rozważania

Leczeniu żółtaczki początku będą zapobiegać kernicterus, który występuje, gdy poziom bilirubiny toksyczne gromadzą się w mózgu.

Ostrzeżenie

Żółtaczka należy zawsze medycznie ocenie.

Działania niepożądane doustnych na płód

Doustne środki antykoncepcyjne, gdy podjęte prawidłowo, są jednym z najbardziej skutecznych metod zapobiegania ciąży. Kobiety, które biorą je odpowiednio na wyznaczonym okresie czasu mają tylko 1/200 szans na zajście w ciążę w pierwszym roku stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, i że szansa zmniejsza się z czasem.

Kobiety, które nie są prawidłowo używać środków antykoncepcyjnych, jak i kobiety, którzy nie realizują swoich antykoncepcyjne zostały zagrożone przez inne leki, może zajść w ciążę i nadal przy ich tabletki nie wiedząc. Ryzyko uszkodzenia płodu, nadal brać leki antykoncepcyjne są niewielkie, ale potencjalne działania niepożądane mogą być poważne.

Hermafrodytów

Samica rodzi się kobietą, przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych w czasie ciąży mogą urodzić się hermafrodyta, zarówno męskich i żeńskich narządów rozrodczych, chociaż dominują żeńskie narządy. To dlatego, że płód jest wystawiony na działanie wysokich poziomów syntetyczne progestageny, takie jak norethidrone i hydroksyprogesteronu. Chłopców zazwyczaj nie urodziło się z pseudohermaphrodotism ponieważ poziomy estrogenów stosowanych w doustnych środkach antykoncepcyjnych, są znacznie niższe niż poziomy progestagenu. Szanse żeński dziecko rodzi się hermafrodyta to 0,03%.

Uszkodzenie wątroby

Doustne środki antykoncepcyjne mogą powodować uszkodzenia wątroby do płodów narażonych na nich w trakcie rozwoju. Testy wykazały, że niektóre niemowlęta zwiększyła poziomy bilirubiny we krwi. Bilirubina jest produkt uboczny utworzony przez czerwone krwinki. Po jest wydzielany z komórek, do wątroby, gdzie jest dodawana do żółci, wykonane rozpuszczalny w wodzie i jest wydalana. Wysoki poziom bilirubiny może wskazywać, że wątroba nie jest prawidłowo absorbowania tego produktu ubocznego. Dziecko może być również żółtaczkę po urodzeniu.

Zwiększona Możliwość stanu przedrzucawkowego

Niektórzy lekarze uważają, że dalsze stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych w czasie ciąży może prowadzić do stanu zwanego stanu przedrzucawkowego. Stan przedrzucawkowy jest to stan, w którym wzrasta ciśnienie krwi i mogą z kolei mieć wpływ na zdrowie matki, jak i płodu. Podczas stan przedrzucawkowy, nie jest niczym niezwykłym, doustne środki antykoncepcyjne które wiążą się ze wzrostem ciśnienia krwi u nieciężarnych kobiet. Niektórzy lekarze uważają, że doustne środki antykoncepcyjne w trakcie ciąży może wywołać lub zwiększyć możliwość przedrzucawkowego, choć nie formalne długoterminowe badania zostały przeprowadzone, aby udowodnić lub odrzucić tę teorię.

Nieprawidłowy rozwój płodu

W rzadkich przypadkach, długotrwałe stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych może powodować płód rozwijać nieprawidłowo, co powoduje problemy z serca, przełyku, nerek, odbytu i kończyn. Lekarze są pewni, dlaczego hormony w doustnych środków antykoncepcyjnych powoduje te problemy rozwojowe.

Przerywać stosowania doustnych

Jeśli okaże się, jesteś w ciąży, należy natychmiast przerwać przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Jeśli nie wiesz, że jesteś w ciąży i nadal podejmuje się tabletki, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza lub ginekologa. Ona będzie w stanie pomóc w określeniu, co, jeśli w ogóle, miał skutki tabletki na płód, i będzie w stanie monitorować rozwój dziecka ściśle przez cały okres ciąży.

Wpływ etanolu na Bilirubina Metabolism

Wpływ etanolu na Bilirubina Metabolism


U ludzi, 250-400 mg bilirubiny jest wytwarzany codziennie, głównie w wątrobie. Wysoki poziom bilirubiny są obserwowane w chorobie wątroby, który jest przyczyną żółtaczki. Kiedy alkohol jest spożywany, wątroba produkuje więcej bilirubiny przetwarzania alkoholu. Podwyższony poziom może spowodować zapalenie wątroby i uszkodzenia.

Metabolizm bilirubiny

Formularze bilirubiny w krwinkach czerwonych. Krwinki czerwone krwi pozostaje w organizmie, do momentu uzyskania stare i zniszczone. Kiedy te stare krwinki są zniszczone, hemoglobina zostaje zwolniony i chemiczny, który pozostaje nazywa bilirubiny. Bilirubina ma żółtawy pigment znajduje się w żółci, która jest wydzielana z wątroby. Bilirubina może być także w procesie leczenia siniaków, gdy skóra wokół żółtych siniec.

Etanol Fakty

Etanol, który zwie się alkoholu, zazwyczaj spożywane przez ludzi w celach rekreacyjnych. Po spożyciu alkoholu jest wchłaniany w przewodzie pokarmowym. Wątroba odgrywa kluczową rolę i filtruje niechciane substancje toksyczne z organizmu. Alkohol utlenia się w wątrobie i nadużywania alkoholu może spowodować zapalenie wątroby i powodować trwałe uszkodzenie. Etanol może uszkodzić wszystkie części układu pokarmowego, w tym trzustki, wątroby i żołądka.

Wpływ na bilirubiny

Alkoholu zwiększa ilość bilirubiny, które znajduje się w krwiobiegu. Gdy wzrasta stężenie bilirubiny we krwi i nie jest metabolizowany w odpowiedni sposób, osoba staje żółtaczkę. Objawy żółtaczki obejmować zażółcenie skóry i białek oczu. Ludzie, którzy mają objawy żółtaczki nie powinny pić alkoholu, ponieważ stawia dodatkowy stres na wątrobę. Ciąg dalszy spożycie alkoholu może powodować zapalenie wątroby, marskość wątroby, a nawet może prowadzić do śmierci u osób z niewystarczającą metabolizmu bilirubiny.

Preventions

Aby zapobiec negatywnym skutkom alkoholu na metabolizm bilirubiny, człowiek powinien ograniczać jego spożycie alkoholu lub unikać alkoholu razem. Osoba, która już cierpi na chorobę wątroby, i wykazuje oznaki żółtaczka lub zapalenie wątroby, należy unikać alkoholu. Jeśli żółtaczka występuje, poszkodowany powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdyż jest oznaką zaburzeń czynności wątroby i może prowadzić do niewydolności wątroby, lub w niektórych przypadkach, śmierć.

Żylno-okluzyjnej wątroby

Choroby zarostowej żył (VOD), znany też jako wątroby, choroby zarostowej żył jest stanem medycznym, który jest znamienny przez blokowanie żył wątroby. W związku z tym zablokowania, przepływ krwi w wątrobie zmniejsza się o kilka fałd i tym samym może w końcu prowadzić do marskości wątroby, w wielu przypadkach. Choroba ta występuje we wszystkich grupach wiekowych; Jednakże osoby, niedożywionych są najczęściej osoby dotknięte tą chorobą.

Przyczyny chorobę zarostową żył

Najczęstszą przyczyną, która prowadzi do rozwoju choroby zarostowej żył jest wysoka dawka chemioterapii, która jest podawana w trakcie procesu transplantacji szpiku kostnego. Jednak dokładna relacja pomiędzy chemioterapii i VOD nie jest jeszcze znany wyraźnie, mimo prób na przestrzeni lat przez naukowców z całego świata.
Inne powszechne przyczyny prowadzące do rozwoju VOD u osobników obejmują ekspozycję na pewne toksyczne substancje, takie jak tetrachlorek węgla (CCI4), który jest głównym składnikiem odpadów przemysłowych. Rzadkie choroby metaboliczne, takie jak choroby Wilsona czasami prowadzić do VOD w osób.

Najczęstszym objawem VOD: Encefalopatia

Jednym z najczęstszych objawów, które są związane z chorobą zarostową żył jest gąbczasta. Jest to stan chorobowy, który charakteryzuje się uszkodzeniem układu nerwowego, jak również ze względu na uszkodzenia mózgu spowodowanego do wątroby. Typowe objawy związane z encefalopatią to zapomnienie, senność, częste zmiany nastroju i trudności w ruchu z powodu mięśni sztywność mięśni.

Inne typowe objawy VOD

Inne objawy, które są często związane z chorobą zarostową żył u osobników obejmują nadmiernemu przybieraniu na wadze; podwyższony poziom bilirubiny we krwi, która w ten sposób powoduje żółtaczkę w większości przypadków; niekontrolowane wymioty, które w większości przypadków obejmują krew, i czarniawy i cuchnące stołek.

Techniki leczenia

Chociaż nie ma specyficznego leczenia formy, które są dostępne do leczenia VOD lekarze starają się wyeliminować różne przyczyny, które prowadzą do rozwoju VOD. Ogólnie, stosowanie kwasu ursodeoksycholowego korzystne jest przez lekarzy na całym świecie, ponieważ kwas ten pomaga w zapobieganiu rozwojowi choroby zarostowej żył, które spowodowane wysoką dawką chemoterapii po przeszczepieniu komórek macierzystych.
Innym powszechnym leczenie obejmuje aortalno wątroby, która jest wykonana w taki sposób, aby zapewnić alternatywną drogę do przepływu krwi z powodu zatkania żył w wątrobie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Istnieją pewne środki zapobiegawcze, które jednostka może podjąć. Niektóre z tych środków zapobiegawczych obejmują dietę o niskiej zawartości soli, ponieważ pomaga w zapobieganiu gromadzenia się płynu w jamie brzusznej. Innym powszechnym środkiem zapobiegawczym obejmuje konsumpcję narkotyków, takich jak paracetamol bardzo dokładnie jak przedawkowania tych leków bardzo często prowadzą do różnych zagrożeń dla zdrowia, w tym chorobę zarostową żył w wielu osób.

Oznaki i objawy marskości

Marskość wątroby jest przewlekłą chorobą, która jest spowodowana przez szkody dla wątroby, a charakteryzuje się pogorszeniem i nieprawidłowego funkcjonowania wątroby. Blizny zastępuje normalne zdrowe tkanki wątroby, a częściowo blokuje przepływ krwi przez wątrobę. Marskość jest zasadniczo spowodowane przez czynniki, takie jak nadmierne alkoholizmu i pewnych stanów chorobowych, takich jak zapalenie wątroby typu B i C. Jednakże, w niektórych przypadkach jest idiopatyczna marskość charakteru, bez konkretnej przyczyny jej występowania.

Żółtaczka

Żółtaczka jest jednym z objawów, które są często związane z marskością wątroby. Wątroba pomaga uzyskać i utrzymać poziom bilirubiny w organizmie; Jednakże, u pacjentów cierpiących z marskością wątroby, całkowicie lub częściowo traci swoje zdolności do pełnienia jej funkcji. W efekcie duże ilości bilirubiny gromadzą się w strumieniu krwi osobnika, powodując żółknięcia skóry lub żółtaczki.

Łatwy siniaki

Innym objawem, który jest związany z marskością wątroby jest łatwe siniaki. Jedną z głównych funkcji wątroby ludzkiej jest produkcja czynników krzepnięcia krwi, które odgrywają istotną rolę w pomocy w procesie krzepnięcia krwi w ran lub urazów. Jednakże, w przypadku marskości wątroby traci swoją zdolność do wytwarzania czynników krzepnięcia krwi. To zmniejszenie ilości czynników krzepnięcia krwi może indywidualnie bardziej podatne na innych zagrożeń dla zdrowia i nie powoduje komplikacji związanych z opóźnionego gojenia ran i ran.

Ból brzucha

Ból brzucha jest kolejnym objawem, że osoby cierpiące na marskość wątroby może wystąpić. Stan ten występuje głównie z uwagi na nagromadzenie się płynu w jamie brzusznej, co zmniejsza przepływ krwi w różnych narządach, co powoduje silny ból.

Inne częste objawy

Inne częste objawy, takie jak nudności, skrajne osłabienie, uczucie zmęczenia, nawet gdy siedzi bezczynnie, swędzenie i nadmiernej utraty wagi często są związane z marskością wątroby.

Innych powikłań związanych z marskością

Pewne komplikacje, takie jak obrzęk nóg i rąk, powiększenie śledziony, rozwój oporności na insulinę i kamienie żółciowe są często związane z zaawansowanym stadium marskości. Nieleczone przez długi okres czasu, poszczególne osoby mogą również stworzenie warunków, takich jak rak wątroby i encefalopatii wątrobowej, do stanu, w którym gromadzą się toksycznych odpadów w mózgu, ponieważ nie są one filtrowane krwi przez wadliwego funkcjonowania wątroby. Może to prowadzić do śpiączki, a nawet śmierci.

Co powoduje zażółcenie oczu?

Istnieje wiele przyczyn tej zażółcenie oczu lub żółtaczka i wszystkie one wymagają szybkiej diagnostyki i leczenia. Żółtaczka jest znakiem bazowym problem medyczny lub reakcja na leki, które mają wpływ na wątrobę. Podłożem żółknięcie oczu powinna być odpowiednio rozpoznany i leczony. Wysoki poziom bilirubiny i żółciowe są głównymi przyczynami zażółcenie oczu. Jednakże, leki i inne problemy medyczne są przyczyna żółtaczki.

Wysoka bilirubina i Żółć

Najczęstszą przyczyną zażółcenie oczu jest wynikiem żółtaczki, spowodowane wysokim poziomem bilirubiny we krwi. Bilirubina jest chemiczny hemoglobiny, które przenosi tlen w czerwonych krwinkach. Krwinki zazwyczaj rozkładają się w organizmie, a nowe komórki je zastąpić. Wątroba przetwarza komórki krwi, wątrobę, ale jeśli nie jest w stanie ich łamania się, gromadzi się bilirubiny w organizmie, przez co skóra kolor na żółty.

Żółtaczka lub zażółcenie może również wystąpić z powodu zatkania przewodu żółciowego. Zdarza się to często, gdy zmiany w moczu i jelit ruchy. Żółć zwykle wydalane z organizmu, ale w niektórych przypadkach może zmieniać barwę z powodu zwiększającego się bilirubiny w organizmie.

Reakcja na leki i substancji

Istnieje wiele leków i substancji, które powodują zażółcenie skóry. Zatrucie rtęci, niektóre antybiotyki, takie jak erytromycyna i Sufa, leki przeciwdepresyjne i leki raka często mają negatywny wpływ na czynność wątroby.

Choroby wątroby

Choroby wątroby mogą obejmować szereg chorób, infekcji i innych dolegliwości. Choroby wątroby często wpływa na komórki, tkanki, struktury wątroby i zdrowych funkcji wątroby. Wątroba jest organem, który jest odpowiedzialny za produkcję żółci, filtrowanie krwi, tłuszczów przetwarzania, produkcji białek, metabolizm, magazynowania witaminy, transportu cieczy i recyklingu krwinek czerwonych. Choroba wątroby może być spowodowane przez zakażenia wirusowe i bakteryjne, przesunięcia chemiczne w organizmie i zmian fizycznych. Może to być również spowodowane niedożywieniem i alkoholizm.

Marskość

Marskość wątroby jest, gdy pogarsza się z powodu urazu. Blizny przejmuje zdrowych częściach wątroby i blokuje przepływ krwi. Zdrowie ciała jest następnie w sposób niezakłócony i nie można kontrolować zakażenia, ponieważ nie jest w stanie do usuwania toksyn z krwi. Kiedy wątroba jest zdrowa, to zwykle regeneruje komórki. Jednak podczas marskości wątroby, organizm nie jest już w stanie produkować zdrowe, nowe komórki.

Hemoliza

Hemoliza (zwany także hemoliza) jest wtedy, gdy czerwone krwinki w organizmie rozkładają. Hemoglobina jest następnie uwalniane do osocza krwi. Hemolityczna żółtaczka jest spowodowane tym, że korpus zaczyna produkować do znacznie bilirubiny powodu zwiększonej destrukcji erytrocytów lub czerwonych krwinek.

HCV

Zapalenie wątroby typu C jest chorobą, która dotyka wątroby z powodu wirusowego zakażenia, które może doprowadzić do wystąpienia uszkodzenia wątroby i bliznowacenie. Jednym z podstawowych objawów ostrego zapalenia wątroby obejmuje żółtaczka powodu zapalenia wątroby. Stan zapalny może spowodować nieodwracalne szkody i utrudniają pracę wątroby.

Co to jest Koniec Stage Liver Disease?Choroby wątroby, schyłkowej występuje, gdy powikłań związanych z chorobami wątroby, nie może być już sterowane przez leczenie. Najbardziej realną opcją dla osób cierpiących na choroby wątroby schyłkową jest przeszczep wątroby.

Znaczenie

Gdy szkodliwe skutki choroby wątroby stają się nieodwracalne, jak w przewlekłym alkoholizmem i poważnych infekcji wątroby, lekarz może zdiagnozować choroby wątroby schyłkową. Charakteryzuje się nadmierną marskości lub bliznowacenie, wątroby, która dzieli narządu nieprawidłowych wysp, aż w końcu następuje całkowite uszkodzenie wątroby.

Poziomów ciężkości

Ciężkość choroby wątroby schyłkowa jest najlepiej monitoruje się i określa za pomocą modelu choroby wątroby, schyłkowej (meldunku). Lekarze wykorzystywać wyniki meldunku do priorytetowego traktowania pacjentów cierpiących tak, że ci, z najmniejszą ilością pozostałych lat życia może być przemieszczane w górę na liście transplantacji oczekiwania. Wyniki łączą się w zakresie od 6 (najdłużej oczekiwanej długości życia) do 40 (najkrótsza oczekiwanej długości życia). Oni oblicza poziom bilirubiny pacjenta (pomiar, jak dobrze jest wydalanie żółci z wątroby), czas protrombinowy (który mierzy, jak szybko skrzepów krwi) i poziom kreatyniny (miara funkcji nerek).

Leczenie

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, choroby przewlekłe i marskości wątroby były XII-główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku Ponieważ alkohol jest metabolizowany głównie w wątrobie, kontynuował picie powoduje dodatkowe uszkodzenia zdrowych tkanek i wytrącać schyłkowej choroby wątroby. Abstynencja od alkoholu może być największym krok ratunkowy pacjentów z chorobą wątroby może.

Badania

Ostatnie wysiłki w inżynierii tkankowej, próbując zapewnić zastępczą tkankę wątroby u pacjentów z chorobą wątroby schyłkowa. Powodzeniem zastępując uszkodzone tkanki wątroby umożliwiłoby pacjentom odzyskać wykorzystanie narządu. Niestety, badania zostały utrudnione przez niemożność zapewnienia stabilnych dostaw krwi sztuczne, które są niezbędne do symulacji wymiany niezbędnych składników odżywczych i gazów.

Brak dawców

Z powodu braku dawców wątroby, około 1500 osób oczekujących na przeszczep umiera każdego roku będzie. Z szacowanych 17000 osób na liście oczekujących przeszczepu wątroby w 2005 roku, tylko w 5000 otrzymał przeszczep tego roku.

Dlaczego Kamienie żółciowe rozrastać?

Jakie są Kamienie żółciowe

Kamienie żółciowe są twarde zbiory płynu trawiennego z pęcherzyka żółciowego. Pęcherzyka jest narząd po prawej stronie brzucha, poniżej wątroby w organizmie człowieka. To jest cel pęcherzyka żółciowego do przytrzymaj żółć, płyn używany przez organizm, aby pomóc w trawieniu. Kamienie żółciowe rozkładają się na dwie kategorie: cholesterolowych kamieni żółciowych i kamicy żółciowej pigmentu. Kamienie żółciowe pigmentu są utworzone przez nadmiar bilirubiny w organizmie. Kamienie żółciowe cholesterolu obejmują zbyt dużo cholesterolu.

Przyczyny kamieni żółciowych

Przyczyny kamieni żółciowych nie są jasne. Zgodnie z Mayo Clinic, kamienie żółciowe mogą być spowodowane niesprawnym pęcherzyka żółciowego, wysokim poziomem cholesterolu w żółci i wysoki poziom bilirubiny w żółci. Bilirubina jest produkt uboczny utworzony podczas ciało ludzkie rozkłada czerwonych krwinek. Styl życia jest kolejnym źródłem, że lekarze uważają, mogą być przyczyną kamicy żółciowej. Otyłość i siedzący tryb życia może prowadzić do wysokich ilości tłuszczu i cholesterolu, co może prowadzić do tworzenia się kamieni żółciowych.

Objawy

Objawy kamieni żółciowych obejmować skurcze bóle w prawej górnej żołądka. Te bóle pojawiają się nagle i rosnącą intensywnością. Ból pojawia się również w prawym ramieniu i w środku obszaru brzucha. Takie bóle mogą trwać od kilku minut do kilku godzin. Obecność kamieni żółciowych może powodować gorączkę, dreszcze i zażółcenie skóry i białek oczu. Lekarz może uruchomić zestaw testów, w tym USG jamy brzusznej, MRI, test tuszu do sprawdzenia dla żółci blokady i badania krwi, aby sprawdzić, powikłań z kamieni żółciowych, zgodnie z Mayo Clinic.

Dlaczego Kamienie żółciowe rozrastać?

Kamienie żółciowe mogą być tak małe jak cząstki brudu lub piasku i osiągają rozmiary piłki golfowej. Jak stwierdził Lekarze Gastroenterologii z Jackson & Siegelbaum, ponieważ kamienie żółciowe składają się z kryształów, mogą nadal gromadzić razem z cholesterolu i żółci. Kamienie żółciowe mogą tworzyć, powiększa się poprzez proces zwany kamicy żółciowej. Szybka utrata masy ciała może powodować kamienie żółciowe rosnąć, jeśli ciało odczuwa brak równowagi w cholesterol, który kończy się w pęcherzyku żółciowym, stając się kamieni żółciowych. Ponadto ekstremalne diety może prowadzić do niedostatecznego odżywiania, co może prowadzić do zmniejszenia aktywności poprzez pęcherza żółciowego, co prowadzi do wzrostu żółciowej.

Leczenie kamicy żółciowej

Kamienie żółciowe, które powodują ból cierpiącego są usuwane poprzez zabiegu zwanego cholecystektomia. W tej procedurze, rzeczywista pęcherzyka jest usuwany. Leki mogą być stosowane do rozpuszczania kamieni w przypadkach, gdy nie jest potrzebna chirurgia, czy też nie może być wykonana. Niektóre kamienie żółciowe są niezauważalne dla ciała i zostawić w spokoju.

Jakie leki są wykonania dla wątroby, które nie działa poprawnie?

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządach organizmu, ponieważ ułatwia trawienie, ułatwia usuwanie toksyn z organizmu oraz syntezuje białka. Istnieje wiele chorób, które zatrzymują się na prawidłowe funkcjonowanie wątroby, ale w większości przypadków leki mogą pomóc.

Choroba Wilsona

Choroba Wilsona jest choroba genetyczna, gdzie miedź gromadzi się w wątrobie i innych narządach. Normalnie, wątroby pochłania i wydala miedzi. Osoby z chorobą Wilsona wziąć leki chelatujące, takie jak Cuprimine i Syprine który uwalnia do krwi miedzi dla nerek do filtrowania.

Crigler-Najjar zespół

Zespół Crigler-Najjar jest rzadką chorobą, w której wątroba nie prawidłowo przetwarzać bilirubiny, coś wątroba wytwarza podczas postępowania z odpadami. Osoby z zespołem Crigler-Najjar będą musiały podjąć ustnej fosforan wapnia, a także poddane transfuzji krwi oraz fototerapii, aby przetrwać.

Zespół Gilbert

Zespół Gilberta jest łagodną chorobą wątroby, gdy wątroba nie może prawidłowo przetworzyć bilirubiny. Objawy zespołu Gilberta są zwykle łagodne i nie wymagają leczenia. Czasami ludzie z zespołem Gilberta cierpi na łagodną żółtaczką. Jeśli lekarz zdecyduje się traktować żółtaczka, barbiturany fenobarbital pomaga obniżyć poziom bilirubiny.

Dubin-Johnsona

Zespół Dubin-Johnsona jest podobny do zespołu Gilberta, ale wątroba przetwarza tylko częściowo bilirubiny. Fenobarbital pomaga osobom z zespołem Dubin-Johnsona również.

Wirusowe zapalenie wątroby typu

Wirusowe zapalenie wątroby typu jest spowodowane przez infekcje wątroby. Leki przeciwwirusowe pomagają ludzie z zapaleniem wątroby, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu wątroby.

Jaki rodzaj badań krwi są używane do marskości wątroby?

Jaki rodzaj badań krwi są używane do marskości wątroby?


Marskość wątroby jest chorobą przewlekłą, charakteryzuje nieodwracalnego uszkodzenia wątroby, często spowodowane przez alkohol i wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Badania krwi są używane do wykrywania marskość i określić jej nasilenie.

Znaczenie

Badania krwi określić poziom w wątrobie funkcjonalności lub nieprawidłowości, a wątroba jest odpowiedzialna za odtruwa krew, zapewnienie właściwej konsystencji i produkcję ważnych białek, które wpływają na krew.

Wirusowe zapalenie wątroby typu badanie krwi

Przed rozpoczęciem leczenia ma kluczowe znaczenie dla pacjentów z marskością testować na wirusowe zapalenie wątroby. Badanie krwi wykrywa się zakażenia wirusowego zapalenia wątroby typu i określa typ wątroby (A, B lub C).

Testy enzymatyczne

Podwyższone poziomy specyficznych enzymów nie tylko wskazywać na uszkodzenie wątroby, ale może także oznaczać inne warunki wątroby związanych lub spowodowanych marskości. Nieprawidłowy poziom enzymów może wskazywać niedrożność żółci z wątroby, zapaleniem wątroby lub zniszczenie niektórych form raka wynikające z marskością wątroby.

Typy enzymów

Enzymy do najważniejszych testów czynnościowych wątroby u pacjentów z marskością krwi są transaminazy asparaginianowej, aminotransferazy alaninowej, gamma-glutamylotranspeptydazy, dehydrogenazy mleczanowej i fosfatazy alkalicznej.

Bilirubiny i albumin

Stężenie bilirubiny i albuminy są mierzone, aby wskazać poziom uszkodzenia wątroby. Wysoki poziom bilirubiny (który mierzy wydzielanie żółci) i niski poziom albuminy (głównego białka krwiobiegu, produkowanego przez wątrobę) oznaczać poważne szkody marskością wątroby.

Czas testu protrombiny

Test czasu protrombiny jest innym sposobem oceny uszkodzenia marskość wątroby. Więcej czas potrzebny na krzepnięcie krwi, gorsze obrażenia.

Funkcja amoniaku i wątroby

Funkcja amoniaku i wątroby


Istnieje wiele czynników, które mogą powodować zmniejszenie funkcji wątroby, od uszkodzeń fizycznych do choroby. Jeden z produktów ubocznych, zaburzenia czynności wątroby jest niezdolność wątrobie do czyszczenia amoniaku z krwiobiegu. Wątroby jest niezbędna do usuwania toksyn z organizmu, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak wątroba ma swoje zadania, aby chronić swoje zdrowie, a nawet życie.

Prawidłowego funkcjonowania wątroby

Gdy działa prawidłowo, wątroby ma wiele ważnych funkcji. Niektóre z tych funkcji to podział tłuszczów do transportu więc organizm może użyć ich jako energii, przetwarzania i magazynowania żelaza, przekształcania glukozy w glikogen do przechowywania i usuwania leków i trucizn z krwiobiegu. Wątroba przetwarza również amoniak, który jest trujący, w mocznik w moczu o dopuszczenie i kontroluje krzepnięcie krwi. Według Szpitala Dziecięcego Lucile Packard w Stanford, "wątroba posiada około 13 procent ciała ukrwienie w danym momencie."

Zaburzeniami czynności wątroby

Kiedy wątroba nie działa prawidłowo, istotne problemy. Wątroby może być w stanie przekształcić glukozę lub jasnych toksyn we krwi, co prowadzi do niebezpiecznego i czasem narastania śmiertelnej w krwiobiegu. Zaburzeniami czynności wątroby może także powodować niekontrolowane krwawienie, ponieważ wątroba nie jest w stanie produkować zasadniczych czynników krzepnięcia krwi. Ponadto, ze zmniejszoną czynnością wątroby wątroba może utracić możliwość konwersji amoniaku, dzięki czemu ta trująca substancja pozostać w krwiobiegu zamiast prawidłowo wyrzucony jak mocznik w moczu.

Wpływ amoniaku

Skutki niezdolność wątroby do konwersji i usunięcia amoniaku z krwi może mieć niszczycielski wpływ na zdrowie. Niektóre z objawów zatrucia amoniakiem to wymioty, trudności z oddychaniem, zmęczenie, dezorientacja i drgawki. Efekt amoniaku w mózgu jest stan zwany encefalopatia wątrobowa, co może spowodować uszkodzenie mózgu, śpiączkę, a nawet śmierć.

Przyczyny zaburzenia czynności wątroby

Istnieje wiele możliwych przyczyn, które można znacznie zmniejszyć wątroby. Gdy wątroba jest uszkodzona w takim stopniu, że nie mogą konwertować i usuwania amoniaku z krwi, stan jest ostra niewydolność wątroby. Zgodnie z Mayo Clinic, "Zastosowanie zbyt dużo acetaminofen (Tylenol, inne) jest najczęstszą przyczyną ostrej niewydolności wątroby w Stanach Zjednoczonych." Inne przyczyny to rak wątroby, chorób wirusowych, takich jak zapalenie wątroby, uszkodzenie wątroby, stosowanie leków na receptę, a nadmierne używanie narkotyków i alkoholu.

Prób wątrobowych

Lekarz może przeprowadzić testy w celu sprawdzenia czynności wątroby problemów. Badania prowadzone są przez pobranie próbki krwi i mogą obejmować sprawdzanie spowolnienie krzepnięcia krwi lub wyższe niż normalne poziomy ważnych enzymów w wątrobie w metabolizmie białek. Dodatkowe badania mogą obejmować sprawdzanie niskim poziomem albumin, białka instrumentalnej w zwalczaniu infekcji, lub wysoki poziom bilirubiny, co powoduje żółtaczkę.