adcov.com

kapsaicyna a pecznienie ust usta

Jak Zatrzymać ciepło z Kapsaicyna

Jak Zatrzymać ciepło z Kapsaicyna


Kapsaicyna jest związek, który sprawia, że ​​papryka chili gorący. Cząsteczka pasuje do receptorów bólowych na skórę, włączając w jamie ustnej i gardle. Niewielka ilość daje przyjemnie pikantny poncz do żywności, a niewielkie pobudzenie receptorów bólowych wyzwala produkcję endorfin, substancji chemicznych, które powodują uczucie euforii. Przy dużych dawkach, jednakże, kapsaicyna jest silny czynnik drażniący --- jest składnik aktywny w aerozolu pieprzu. Stymulacja receptorów bólowych drażni nerwów, co powoduje, że organizm reaguje produkując wodę w postaci łez, śliny i potu. Choć należy unikać nadmiernej ekspozycji na kapsaicynę, raz występuje, są pewne sposoby łagodzenia dolegliwości.

Instrukcje

1 mleko pić. Kazeiny w mleku rozpuszcza kapsaicyny i pomóc, aby usunąć go z ust. Oleje w tłustych mieć podobny efekt. Oleje i tłuszcze również działa zapobiegawczo przez podszewka usta tak, że kapsaicyna nie może dotrzeć do receptorów bólowych. Jeśli nie jest kapsaicyna palić w ustach, moczyć tym terenie w produktach naftowych lub mlecznych. 1987 roku badania przeprowadzone przez New Mexico Poison Information Center i Leków stwierdził, że moczenie oparzenie kapsaicyny w oleju roślinnym jest najbardziej skuteczne leczenie domu na podrażnienia. Można również użyć mleka lub kicz okłady na grubszych produktów mlecznych.

2 Pij piwo. Alkohol również rozpuścić kapsaicynę, choć zawartość w piwie jest tak niska, że ​​stanowi trochę ulgi. Coś mocniejszego, jak płukania z wódką, pomoże bardziej. Jeśli oparzenie kapsaicyna jest na skórę, przetrzyj ją roztworem etanolu.

3 pić wody z lodem. Kapsaicyna nie rozpuszcza się w wodzie, więc nie będzie wody pitnej bezpośrednio wpływa na spalanie. Temperatura jest ważnym czynnikiem. Kiedy organizm odczuwa ból z kapsaicyny, inicjuje reakcję zapalną. Zimne przeciwdziała obrzęk, w tym zapalenia wywołane przez chemikalia spalić od kapsaicyny. W ciągu pierwszej godziny po ekspozycji kapsaicyny, moczenie się palić w zimnej wodzie może zapewnić komfort, ale ból powraca jak najszybciej usunąć oparzenie z kąpieli.

Wskazówki:

  • Umyć ręce wodą z mydłem po kontakcie z papryki chili.
  • Nigdy nie należy dotykać obszarów wpływu, szczególnie oczu, skóry, który został wystawiony na kapsaicyny. Oparzenie przeniesie.

Jak działa Usta Tajne występuje?

Jak działa Usta Tajne występuje?

Wprowadzenie

Usta spalić może wystąpić z różnych sytuacjach, ale w większości przypadków to się dzieje po dotknięciu żywności, które są zbyt gorąca do wnętrza jamy ustnej, zanim ostygnie, albo z jedzenia żywności, które są wystarczająco ostre, aby wpływać na kubki smakowe i błon jamy ustnej.

Ciepło

Usta palić spowodowane temperatury żywności jest najczęściej, gdy pospiesznie wkładać jedzenie do ust przed pozwalając jej schłodzić do odpowiedniej temperatury. Gdy to zrobisz, gorące jedzenie spala tkankę na języku, wewnątrz swojego policzka lub podniebienia, uszkadzając go. Jeśli ciepło jest na tyle duże, może to również spowodować obrzęk, a nawet pęcherze i inne rany w spalonej na obszar tkanki.

Usuwanie ciepła

Jeśli palą usta przez coś, co jadłem, najlepiej zrobić to ssać kostkę lodu. Niska temperatura sześcianu naturalnie zmniejsza pęcznienie uszkodzenia tkanek, a także działa jako łagodny środek paraliżujący na ból. Jeśli ból jest na tyle poważne, możesz również skorzystać z miejscowego agenta usta anestezyny. To znieczulić obszar całkowicie od bólu przez okres do kilku godzin. Możesz także unikać ostrych potraw, takich jak frytki lub zboża na co najmniej kilka dni po oparzeniu.

Przyprawa

Usta oparzenie może również wystąpić z jedzenia potraw o wysokim poziomie przypraw. Jest to szczególnie ważne z pokarmów zawierających ostrą papryką. Papryka naturalnie nosić substancję o nazwie kapsaicyna, która podrażnia delikatnych tkanek ciała, takich jak usta. Jest to również powód, wdychając gorące powietrze po krojenie papryki sprawia, że ​​dusić z podrażnieniem tkanki gardła, a także dlaczego woda oczy i palić, jeśli wejdą w kontakt z pikantnym miąższu pieprzem. Ilość kapsaicyny w pieprzu odnosi się bezpośrednio do jego ciepła. Zbyt dużo kapsaicyna może faktycznie powodować ból z ognia, a nawet mogą uszkodzić tkanki jamy ustnej. Jednak większość ludzi może budować tolerancję do kapsaicyny w czasie.

Spice Rozwiązanie

Gdy Twoje usta zaczyna palić, pierwsza reakcja jest zwykle pić coś. Jednak płyn rzeczywiście rozprzestrzenia kapsaicyny przez resztę twoich ust, co palić nawet gorzej. Lepiej jest bezpośrednio spożywać pokarmów, które mają wpływ na chłonność kapsaicyny, takich jak chleb lub ryż, w celu łagodzenia spalania. Niektóre płyny, takie jak mleko może również pomóc poprzez częściowe zneutralizowanie działania kapsaicyny.

Jak zatrzymać Usta Tajne Od Hot Peppers

Jak zatrzymać Usta Tajne Od Hot Peppers


Niektóre pikantne żywności i ostra papryka, aby Twoje usta poczuć się jak to jest w ogniu. Czy to jest ostre meksykańskie jedzenie z Chili Peppers czy klasycznego włoskiego Fra Diavolo, papryka palić! Nie należy sięgnąć po szklankę wody, aby umieścić ten ogień. Woda i inne napoje rozprzestrzeni tylko palić aktywnego składnika, kapsaicyny, wokół ust. Aby zatrzymać oparzenie istnieje kilka skutecznych środków odwoławczych.

Instrukcje

1. Jedz produkty mleczne, takie jak sery, jogurty, mleko lub lody. Produkty mleczne pochłoną chemiczny, który powoduje uczucie pieczenia w ustach.

2 wypłukać usta leków zobojętniających kwas solny cieczy takich jak Mylanta lub Maalox. Płynne leki zobojętniające szybko schłodzić oparzenie z ostrą papryką i innymi przyprawami. Można żuć leków zobojętniających w postaci tabletek, ale potrwa to dłużej niż ciecz uspokoić usta.

3 Jedz szczyptę soli lub 2. Sól szybko przeciwdziałać palić w ustach z gorących pikantne papryki. Sól nie brzmi bardzo apetycznie, ale to działa.

4 Chew biały chleb, chleb semoliny lub zwykłe krakersy. Te pokarmy chleb oparty pochłoną chemiczny, kapsaicynę, która powoduje pieczenie w ustach.

Naturalny sposób leczenia pęknięty kącikach ust

Naturalny sposób leczenia pęknięty kącikach ust


Nagła zmiana pogody, za pomocą nowego produktu twarzy lub zmiany w swoich hormonów może kąciki ust suche i popękane. Gdy tak się dzieje, to jest konieczne uzyskanie odpowiedniego leczenia lub innego infekcji może powierzchniowych. Chociaż istnieje wiele leków do stosowania miejscowego i wewnętrznych, które mogą zostać podjęte, rozwiązywaniu problemów z substancji naturalnych i witamin jest możliwe. Przed udaniem się do lekarza, wypróbuj kilka leki homeopatyczne i praktyki, aby zobaczyć, czy możesz pomóc kąciki ust.

Instrukcje

1 Upewnij się, zdrowych wyborów żywieniowych. Wybierz żywności, które są bogate w witaminy i minerały, kolorowe i świeże. Zdrowe węglowodany są owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i fasoli, a niezdrowe węglowodany posiadają białej mąki i cukru rafinowanego. Żywność z jednonienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak olej z oliwek i awokado, oprócz produktów bogatych w Omega-3 i Omega-6 kwasów tłuszczowych, są niezbędne dla zdrowej skóry.

2 Dodaj do swojej diety suplementów, takich jak multiwitamina lub ryboflawina B-2. Ryboflawina pomaga w ochronie komórek za szkody tlenu i wspiera energię komórkową. Jednym z objawów jest niedobór w ryboflawiny jest pęknięta skóra na rogach jamie ustnej.

3 Użyj kojące maści na twoich ustach iw kącikach ust. Zastosować ochronny balsam do ust z olejkiem z drzewa herbacianego, olejek jojoba, masło shea i oleju kokosowego dwa razy dziennie. Gdy w słońcu, stosować produkt z tlenkiem cynku, aby chronić szkodliwe promienie słoneczne.

4 W obszarze, czyste i suche. Powstrzymać się od gryzienia paznokcie, lizanie wargi lub jedzenia tłustych potraw. Nawyki, takie jak gryzienie przerwa kapsle z piór lub ssania palców. Wilgoć, takich jak ślina, irytuje pęknięcia i uniemożliwia gojenie.

5 Zastosuj miód do szczeliny za pomocą wacika. Trzymaj usta jeszcze przez 30 sekund, aby ustawić miodu. Zanurzyć świeżego wacik w wazeliny i stosować na wierzchu miodu. Pozostawić na pół godziny. Zastosuj ciepłe myjkę do ujścia. Wytrzeć starannie usunąć miodu i wazeliny.

6 skonsultować się z lekarzem. Uporczywe pęknięcia w ustach to choroba zwana kątowe zapalenie warg. Zmiany zapalne pojawiają się w kącikach ust i może prowadzić do owrzodzeń. Należy poinformować lekarza, co używali i czy ona zaleca coś mocniejszego.

Wskazówki

  • Jeśli masz aloe vera, złamać łodygę i nałożyć kroplę na rogach ustach.
  • Mają kilka balsamy dostępne; jeden w samochodzie, domu, w plecaku, torebce i biurze, na przykład.
  • Jeśli Twoje usta są gorsze 24 godzin po zastosowaniu naturalny środek, należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Środki zaradcze na spierzchnięte usta

Środki zaradcze na spierzchnięte usta


Spierzchnięte usta są brzydkie, bolesne i często trudne do złagodzenia. Kiedy twoje usta są spierzchnięte, dobrze jest zająć się problemem od wewnątrz jak i od wewnątrz, aby zapewnić całkowite wyzdrowienie i zniechęcać suchość i pękanie od powrotu.

Woda

Pić kilka uncji wody co kilka godzin. Utrzymanie ciała prawidłowo nawilżona pomoże w zwalczaniu suche, spierzchnięte usta.

Przechowywać nawilżacze działa w domu i biurze podczas zimowych miesięcy do walki suche powietrze i swoje kolejne suche usta.

Niedobory wewnętrzne

Brak żelaza, witaminy B i kwasów tłuszczowych w organizmie, może odegrać ważną rolę w wardze pękanie i skalowania. Witamina A jest niezbędna do naprawy skóry i zaleca się również, aby bronić się przed spierzchnięte usta.

Pamiętaj, aby wziąć suplement multiwitaminowy / mineralnych na co dzień w celu ochrony przed braków wewnętrznych, które mogą być przyczyną Twoje spierzchnięte usta. Można również włączyć witaminę B, witaminę A, żelaza i kwasu tłuszczowego jedzenie bogate w diecie.

Pokarmy bogate w witaminę A są zielone warzywa liściaste, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste, marchew i pomidory. Pokarmy bogate w witaminę B są mięso, chleb, kukurydza, ryż brązowy, drożdże i jagody.

Żelazo znajduje się w tych środkach spożywczych, jak małże, małże, krewetki, sardynki, indyka, wołowiny, ostrygi, wątroba wieprzowa, ziemniaki, nasiona dyni, fasoli, soczewicy puszkach i blackstrap melasy.

Orzechy włoskie, nasiona lnu i łosoś są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3.

Mokrych ścierek

Zastosuj fajne mokrej szmatki spierzchnięte usta, a następnie zastosować balsam do ust z co najmniej SPF 15, aby chronić usta przed dalszym uszkodzeniem słonecznym. Ponownie zastosować balsam co 1 do 2 godzin.

Alergie

Alergia na pastę do zębów i płukania jamy ustnej Twojego może być przyczyną problemu spierzchnięte usta. Umówić się z lekarza rodzinnego lub alergologa w celu ustalenia, czy jest to przypadek.

Buff

Buff usta miękką szczoteczką do zębów, aby usunąć martwe komórki, które ostatecznie doprowadzi do łuszczenia i suszenia.

Tlenek cynku

Jeśli ślinić w nocy, chroni usta przed pierzchnięciem z maści tlenku cynku. Maści tlenku cynku są zazwyczaj dostępne w aptekach.

Nabiał

Przez kilka dni, stosować krem ​​mleko lub masło klarowane do ust przed pójściem do łóżka, aby sprawdzić, czy ta metoda czyści swoje spierzchnięte usta.

Co powoduje opryszczkę w Usta dziecka?

Co powoduje opryszczkę w Usta dziecka?


Kiedy pojawi się bąbel wypełniony płynem lub wokół ust dziecka, że ​​ma opryszczkę, który jest czasem nazywany gorączka blister. Oznacza to, że dziecko ma zakontraktowane wirusa opryszczki. Typ 1 zwykle powoduje opryszczkę, choć typ 2 - zazwyczaj związane z opryszczką narządów płciowych - może również. Wirus ten może powodować opryszczkę tylko raz, a potem drzemią na resztę jej życia, czy dziecko może cierpieć z powodu epidemii do końca jej życia.

Pocałunek

Twoje dziecko może zaraziły się wirusem, który powoduje opryszczkę z pocałunkiem na ustach. Ludzie, którzy noszą się wirusa herpes simplex przekazać wirusa wzdłuż przez fizyczny kontakt z ból. Więc jeśli przyjaciel lub członek rodziny przeżył epidemię opryszczki i pocałowała dziecko w usta, że ​​człowiek mógł dać jej wirusa. Wirus może być jeszcze aktywna w osobie, która nie doświadcza widocznej wybuchu. Jeśli wirus jest w stanie uśpienia lub nieaktywne, osoba nie może przekazać go na inną osobę.

Pochwy

Dziecko może również zarazić się wirusem na opryszczkę w trakcie porodu. Jeśli matka ma opryszczkę narządów płciowych w jej pochwy podczas porodu, może ona przekazać wirusa na jej dziecko. Typu 2 może powodować owrzodzenia w okolicy narządów płciowych lub ustach. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Społecznego Heath, matki są bardziej prawdopodobne, aby zarazić swoje dziecko z wirusem opryszczki, jeśli umowy są późno w ciąży, ponieważ matka nie zbudował przeciwciał przeciwko wirusowi jeszcze. Matki potrzebują tych przeciwciał do ochrony swoich nienarodzonych dzieci z wirusem. Jednak matki, że opryszczka narządów płciowych zakontraktowane przed zajściem w ciążę mają już przeciwciała potrzebne do ochrony dziecka, więc są mniej prawdopodobne, aby przekazać wirusa na ich dzieci.

Naczynia

Twoje dziecko może doświadczać opryszczkę w ustach, bo shared naczynie, na przykład łyżką lub widelcem lub filiżance z osobą aktywnie nosicielami wirusa Herpes simplex. Zakażenie następuje podobnie jak pocałunkiem. Nawet jeśli opryszczka nie włamał się na obszarze ustach osoby dorosłej, wciąż może dać dziecku wirusa poprzez jego zakażonej śliny.

Zabawki

Twoje dziecko może zarazić się wirusem opryszczki dzieląc zabawki z innego dziecka, które niesie wirusa. Niemowlęta i małe dzieci często umieścić zabawki w ustach. Jeśli dziecko lub dziecko ma epidemii opryszczki lub wirus jest aktywny w ich ślinie, mogą przekazać wirusa poprzez umieszczenie zabawki w ustach, dając dziecku zabawkę do innego dla niego, aby umieścić w ustach.

Jak leczyć suche oczy i usta Obserwuje histerektomii

Jeśli histerektomia udział usunięcie jajników, mogą wystąpić niektóre lub wszystkie z objawów związanych z menopauzą, w tym suchość oczu i jamy ustnej. Zmiany poziomów hormonów po histerektomii może stanowić na sucho, bólem zapalnym oczu i suchość w ustach, niektóre kobiety doświadczają, ponieważ efekty estrogenów smarowego spadły. Chociaż twoje suche oczy i usta może być irytujące i bolesne, istnieje kilka sposobów, aby poradzić sobie z tymi objawami.

Instrukcje

Suche oczy

1 Należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Dla niektórych kobiet, suchość oczu i ust sygnału zespół Sjogrena, zaburzenie, w którym komórki odpornościowe atakują gruczołów łzowych i ślinowych. Lekarz może wyjaśnić, czy objawy są spowodowane zmianami hormonalnymi, czy coś więcej, i rozwiązuje wszelkie inne warunki, które istnieją.

2 Nasmarować sztucznymi łzami. Wiele doskonałych krople over-the-counter oczu i mgły są dostępne w leczeniu suchej, podrażnione oczy. Lekarz może zalecić, który jest właśnie dla Ciebie.

3 nosić specjalne okulary. Zatrzymujące wilgoć okulary lub gogle są dostępne od wielu specjalistów pielęgnacji oczu, aby pomóc zmniejszyć suchość oczu.

4 Alter środowiska. Unikaj siedzenia w pobliżu fanów i wszędzie tam, gdzie wiatr wieje gorącym powietrzem lub na Ciebie. Rozważ użycie nawilżacza, zasłony lub lekko spryskać wodą, aby pomóc nawilżają powietrze. Zadymionych lub cząstek z ładunkiem powietrza jest także najlepiej unikać, ponieważ jest prawdopodobne, aby jeszcze bardziej podrażniać oczy.

5 Zawiera soję i kwasów tłuszczowych w diecie. Jedzenie 05:56 porcji produktów sojowych, takich jak tofu lub mleka sojowego, za kilka miesięcy może pomóc. Omega-3 kwasy tłuszczowe, występujące w łososia, tuńczyka, sardynek i innych tłustych ryb, może również poprawić wysuszanie. Kapsułki oleju z ryb wykazano, aby pomóc niektórych chorych suche oko.

6 Rozważmy hormonalnej terapii zastępczej. Chociaż niektóre kobiety odczuwają ulgę, gdy przepisane hormony bioidentical otrzymujących estrogen wydaje się mieć suche oczy gorzej dla innych. Współpracować z lekarzem, aby zdecydować, co jest najlepsze dla Ciebie.

7 Porozmawiaj ze swoim okulistą możliwość zatykania się przewodów łzowych. Małe otwory na swoich górnych i dolnych pokrywkami w narożnikach wewnętrznych oczu są co łzy spłynąć. Małe, stałe Zaślepki mogą być umieszczone w tych kanałach do zmniejszania suchości.

Suchość w ustach

8 Zapytaj swojego lekarza o leki na zwiększenie wydzielania śliny. Lek Salagen zwiększa naturalną produkcję śliny, a Evoxac mogą być przepisane dla tych, którzy zdiagnozowano zespół Sjogrena.

9 Używaj produktów sztucznej śliny. Te płukanki lub spreje uzupełnienia wydzielanie śliny. Pasty do zębów, płyny do płukania ust i laski wymazy dostępne dla osób cierpiących na suchość w jamie ustnej są także. Tradycyjnych płynów do płukania ust zawierające alkohol lub nadtlenek nasilać objawy suchości w jamie ustnej, a najlepiej unikać.

10 zasysania na lodzie lub bezcukrowych twardych cukierków, aby stymulować wytwarzanie śliny. Żucie gumy bez cukru może również pomóc.

11 Pij wodę. Pobyt uwodniony pomoże zwalczać suchość w ustach, więc mają swoją butelkę wody pod ręką, gdziekolwiek jesteś.

12 zmień dietę. Jedz pokarmy chłodne, wilgotne i unikać słonych, suchych. Produkty spożywcze i napoje, które zawierają wysokie stężenia cukru lub kwasowości, kofeina lub alkohol powinny być wyeliminowane, aby zmniejszyć lub zapobiec suchość w ustach.

Trwałe spierzchnięte usta i Problemy Lekarskie

Trwałe spierzchnięte usta i Problemy Lekarskie


Spierzchnięte usta są zazwyczaj z odwodnienia. Są one częściej w zimie od ciepła i powietrza suszącego wieje wiatr. Ale czasami spierzchnięte usta wskazują na problem medyczny. Jeśli masz je, sprawdzić te możliwe przyczyny.

Choroby skóry

Rozważmy choroby skóry jak łuszczyca lub liszaj płaski. Jeśli pękanie jest naprawdę gruba, to prawdopodobnie jeden z nich.

Choroby jamy ustnej

Sprawdź, czy choroby przyzębia lub ropnie. Może masz infekcję candida (drożdży). Powiększone migdałki, migdałki lub bezdech senny powoduje dużo powietrza, aby przejść przez usta podczas snu, co może powodować te popękane Kissers.

Inne Choroby

Zastanów się, czy twoje oczy i usta są zarówno na sucho. Możesz mieć stan autoimmunologicznej znany jako zespół Sjogrena. Toczeń lub choroba autoimmunologiczna może powodować reakcje fototoksyczne, który wygląda jak spierzchnięte usta. Nawet rak jest możliwość: Chelitis granulomatosa i przednowotworowe zmiany znane jako rogowacenie chelitis (chelitis oznacza spierzchnięte usta) to dwa przykłady.

Alergeny

Spójrz na alergie. Owoców cytrusowych i figi, galusan propylu w szminki i salicylan fenylu (krystaliczna) stosowane w produktach do pielęgnacji ust i pasty do zębów zawierające guaiazulene lub laurylosiarczan sodu może być przyczyną pękanie. Czerwone barwniki lub cynamoniany (dla smaku cynamonu) stosowane w cukierki, pastylki, gumy, pasty do zębów i płukania jamy ustnej są także potencjalni winowajcy.

Leki

Analizować leki przyjmowane przez inną chorobę. Nastoletnie kremy trądzik, litu, busulfan, aktynomycyna, D-penicyloaminy, izoniazyd i fenotiazyny, inderal, prochlorperazyna, zbyt dużo witaminy A i kobaltu z przyjmowania suplementów witaminy B12 może prowadzić również do obierania usta.

Co powoduje opryszczkę na usta?

Co powoduje opryszczkę na usta?

Opryszczka Czy Zakażenia

Opryszczka to infekcja wirus opryszczki. Zazwyczaj wirus opryszczki pospolitej typu 1 jest przyczyną wspólnej opryszczki i wirus opryszczki pospolitej typu 2 jest przyczyną opryszczki narządów płciowych - chociaż zarówno wirus może być odpowiedzialne zarówno ust lub narządów płciowych rany. Jeśli masz wirusa opryszczki zwykłej typu 1, nie muszą mieć wirusa opryszczki typu 2. Gdy masz opryszczkę spowodowanych przez wirusa opryszczki, to mogą mieć inny.

Czy Opryszczka zaraźliwe?

Tak, opryszczka jest zaraźliwa. Można je dostać poprzez dzielenie się coś, co wchodzi w kontakt z opryszczki na zarażonej osoby, w tym balsam do ust, kubki, widelce i ręczniki. Można również uzyskać je całuje osoby z opryszczka lub wykonując seks oralny na kogoś z aktywnych opryszczka narządów płciowych. Dotknięcie własne rany Opryszczka narządów płciowych, a następnie dotykając usta bez uprzedniego myte ręce mogą również przekazywać infekcję.

Leczenie opryszczki

Istnieje wargowe balsamy i maści, które można leczyć opryszczkę. Jeśli masz częste opryszczki lub opryszczkę, które trwają dłużej niż normalnie (siedem do 10 dni), lekarz może przepisać lek w celu powstrzymania wirusa i zapobiec epidemii.

Czy istnieje lekarstwo na opryszczkę?

Gdy masz wirusa opryszczki, nie ma sposobu, aby usunąć go z systemu. Wirus pozostaje w komórkach nerwowych, czy masz aktywną ból zimno, czy nie. Można zapobiec poprzez unikanie więcej ognisk tych rzeczy, które wydają się przyczyną opryszczki pojawiają. Dla niektórych osób, ekspozycja na słońce, coraz chory lub skrajnego stresu może spowodować wybuch.

Jak działa Usta Wrzód Develop?

Wybuch!

Nie ma zbyt wielu rzeczy bardziej irytujących niż wrzód w ustach lub guzka ból. Używasz usta jeść, mówić i oddychać. Mając coś bolesnego wokół ustach tylko sprawia, że ​​wszystkie z tych działań znacznie trudniejsze. Ale wiedząc, jak owrzodzenie jamy ustnej tworzą, można nauczyć się je rzadziej. Ten artykuł zbada korzenie owrzodzenia jamy ustnej.

Rak wrzody i Herpes

Wargi ustach są chronione przez cienką błonę śluzową. Membrana pomaga w absorpcji wilgoci i utrzymuje usta się zbyt suchy wiatr. Istnieją drobne tętnice w twoich ustach, które są odpowiedzialne za krążącej krwi. Zawsze, gdy jest przerwa w błonie, twoje wargi mogą tworzyć wrzód trawienny. Ponieważ jest to bardzo trudne do unieruchomienia wargę, wrzody mogą uzyskać większe i głębiej w ciągu kilku dni.

Większość owrzodzenie jamy ustnej znane są jako owrzodzenia. Mogą one stanowić jeśli masz cięcie na wardze lub w jamie ustnej. Ale nadmierną reakcją układu odpornościowego organizmu może wywołać ból rak formacje. Stres i zmiany hormonalne są również znane powodować owrzodzenia. Jeśli niedawno rzucić palenie, możesz również uzyskać ból rak.

Inne mniej popularny rodzaj owrzodzenia jamy ustnej jest skurcz opryszczki. Zarówno wirus Herpes simplex 1 i 2 są znane powodować opryszczkę wokół ust i innych nie-tak-narażonych obszarach. Z wrzodami opryszczki jamy ustnej, formacje są trwałe i mogą szybko powrócić w małych ognisk w całym swoim życiu. Opryszczka jest zaraźliwa, tym bardziej w czasie wybuchu.

Leczenie i zapobieganie

Zapobieganie owrzodzenia jest bardzo trudne, ale można pomóc uzdrowić je raz zaczną. Unikanie pasty siarczanem sodowolauretowy może spowolnić formacje. Jeśli są podatne na infekcje bakteryjne, płukania dwa razy dziennie może pomóc w utrzymaniu owrzodzenia od formowania. Zapobieganie może się zdarzyć, jeśli zapewniają układ odpornościowy ma mnóstwo witamin z grupy B, C i cynk.

Jeśli chodzi o leczenie idzie, większość z nich jest do stosowania miejscowego. Leki, takie jak Orajel może czasowo złagodzić ból, ale takie leki, nie może naprawdę wyleczyć rak ból. Jeśli masz opryszczkę, leczenie może obejmować leki przeciwwirusowe, takie jak acyklowir. Utrzymanie poziomu płynów spożycie może utrzymać usta wilgotne, co wrzody mniej bolesne. Naturalne środki zaradcze obejmują picie rumianku do bólu.

Tłusta skóra Suplementy Diety

Tłusta skóra Suplementy Diety


Tłusta skóra jest spowodowane przez gruczoły łojowe w skórze produkcję zbyt dużo sebum. Sebum jest wykorzystywane przez organizm do smarowania skóry i włosów. Nadmiar sebum może wygląd skóry i czuć tłuste i powodować przebarwienia. Twoja najlepsza droga do zdrowej skóry jest dużo wody i zrównoważona dieta składająca się z owoców, warzyw i chudych źródeł białka. Nikt dodatek udowodniono, by objąć konkretne skóry tłustej. Ale biorąc suplementy, które promują zdrową skórę w ogóle może pomóc poprawić wygląd tłustej cery.

Jak sprawdzić, czy Twoja skóra jest tłusta

Skóra tłusta charakteryzuje się wyglądem i błyszczące obecności oleju na skórę. Olej może być widoczne około 20 minut po tym, jak umyć i wysuszyć twarz. Twoje czoło, policzki, nos i broda może być najbardziej dotknięte obszary. Wiele razy, nadmiar sebum prowadzi do zatkania porów i niedoskonałości, które powodują trądzik, chociaż stan skóry może mieć inne przyczyny.

Witaminy dla skóry tłustej

Zgodnie z Mayo Clinic, witamina C może pomóc, aby dać Ci zdrowsze cerę i zmniejszyć przebarwienia. B-kompleks witamin, cynk, miedź oraz witaminy E mogą również być korzystne dla Twojej skóry poprzez wspieranie produkcji elastyny ​​w komórkach skóry. Elastyna jest głównym składnikiem wytwarzania komórek skóry zdrowej. Zdrowa skóra może mieć lepszą równowagę produkcji sebum i mniej podatne na wazeliniarstwo. Witamina pomaga naprawy i wzrostu komórek skóry.

Kwasy tłuszczowe

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) pomaga zapewnić skórę naturalny smarowania potrzebuje. Bez odpowiedniej ilości NNKT w organizmie, skóra może produkować więcej sebum, starając się je zastąpić. Nadmiar sebum może powodować tłustej skóry i wypryski. EFA zawierają omega-3 i omega-6 olejków eterycznych. Można znaleźć EFA w oleju z ryb lub suplementów oleju z pierwiosnka wieczorem.

Jak uniknąć żołądka Nagraj kapsaicyną

Jak uniknąć żołądka Nagraj kapsaicyną


Razem, kapsaicyna i dihydrokapsaicyna są odpowiedzialne za 80 procent do 90 procent ciepła w pieprzu chili. Jeśli jeść ostra papryka, kapsaicyna zawarta może pomagać w trawieniu poprzez zwiększenie płynu trawiennego w żołądku i przez bakterie walczą. To działa jako przeciwutleniacz, chroni przed chorobami serca, obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, a może zapobiec krzepnięciu i stwardnienie tętnic. Kapsaicyna rozrzedza śluz i pomaga także usunąć go z płuc. Jednakże, może potrzebować pomocy coraz obok pieczenie przed czerpanie korzyści z kapsaicyny.

Instrukcje

1 Używaj tylko małe ilości kapsaicyny podczas gotowania. Jest możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na kapsaicynę, więc należy używać tylko bardzo niewielkie ilości podczas gotowania lub jedzenia świeżych papryki chili. Zwiększyć ilość, jak twoje ciało pozwala.

2 Usuń nasiona z papryki przed gotować lub jeść je zmniejszyć ciepło. Można również usunąć białą część wewnątrz pieprzem zwanego żebra, łodygi i błony wewnętrznej. Aby usunąć te części, pokroić paprykę w dół centrum z nożem do cięcia go na pół. Następnie uruchom nóż wzdłuż wewnętrznej krawędzi połówek papryki pokroić się błony i usunąć nasiona.

3 Jedz banany z papryki, ponieważ kombinacja pomaga zmniejszyć uczucie pieczenia. Picie mleka jest inny sposób, aby złagodzić uczucie pieczenia.

Wskazówki

  • Po pracy z kapsaicyny, zapewnienia masz czyste ręce, ponieważ nie chcesz, aby rozłożyć ciepło do oczu, nosa lub ust. Używać octu lub mydła do mycia rąk.
  • Nie jeść kapsaicyny, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi.
  • Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz zamiar wziąć kapsaicyny jako suplement.

Czy Płyn do płukania ust Listerine Flossing i pozbyć się złych bakterii w zęby?

Czy Płyn do płukania ust Listerine Flossing i pozbyć się złych bakterii w zęby?


Zdrowie jamy ustnej ma wpływ na zdrowie jamy ustnej i ogólne. Jeśli pozostały do ​​końca szalonej, bakterie jamy ustnej może prowadzić do wszystkiego z nieświeżym oddechem i chorobami dziąseł do powikłań chorób serca i cukrzycy. Dobrą wiadomością jest to, że czynności w zakresie higieny jamy ustnej, takich jak nitkowanie zębów i płukania jamy ustnej może pomóc pozbyć usta złych bakterii.

O Listerine

Listerine płyn do płukania ust jest antyseptycznym, który zabija bakterie. Istnieje kilka rodzajów Listerine antyseptyczne, w tym oryginalny Cool Mint i zaawansowane Listerine. Wszystkie produkty Listerine zawiera mentol, eukaliptol, salicylan metylu i tymolu, olejki eteryczne, które redukują ilość bakterii. American Dental Association przyznała także Listerine antyseptyczne ADA Pieczęć Akceptacji dla płytki nazębnej i leczenia zapalenia dziąseł.

Nicią dentystyczną

Nitkowanie fizycznie usuwa złe bakterie i resztki pokarmu, które siedzą między zębami. Nicią dentystyczną również pozbywa blaszki nagromadzonych bakterii i śluzu, który tworzy lepką substancję na dziąseł i zębów. Codzienne nitkowanie usuwa płytkę nazębną, nie tylko, ale także zapobiec lepkie płytki nazębnej z hartowania i kształtowania kamienia nazębnego. Płytka nazębna i kamień nazębny przyczynić się do zapalenia dziąseł choroby dziąseł. Dla osób, które są wrażliwe na nici dentystycznej, międzyzębowe do czyszczenia może dokonać odpowiedniego zamiennika. ADA, jednak zaleca, by konsumenci skonsultować się z dentystą na temat użytkowania. Niewłaściwe wykorzystanie środków czyszczących międzyzębowych mogą uszkodzić dziąsła.

Płukanie jamy ustnej

Listerine płyny występują bakterie i resztki z jamy ustnej. Płyny do płukania ust Listerine nosić jak składniki, które zabijają bakterie, redukując bakterie jamy ustnej. Składniki, które zmniejszają liczbę bakterii zawierają fluor, alkohol i olejki eteryczne. Zwykle te płukania jamy ustnej są oznaczone jako środkiem antyseptycznym, przeciwbakteryjnej, przeciw zapaleniu dziąseł, płytki nazębnej lub anty-anty-zagłębienia. Konsumenci powinni szukać uszczelki ADA do płukania ust, że pozbyć się bakterii. Uszczelnienie ADA zapewnia produkt jest bezpieczny i działa skutecznie przeciw bakteriom. Listerine i inne płyny należy stosować po zęby nicią dentystyczną i szczotkowanie. Ludzie śmigać płukanki w ustach przez co najmniej 30 sekund.

Szczotkowanie

Aby kontrolować bakterie, nitkowanie zębów i płukanie jamy ustnej powinno być zawsze połączone z szczotkowanie zębów. Szczególnie, że ludzie ADA zaleca myć zęby dwa razy dziennie pastą do zębów zawierającej fluor. Urząd Zdrowia Kobiet zaleca ponadto wymianie szczoteczki co trzy miesiące, ponieważ nowsze szczoteczki usunięcia płytki nazębnej lepsze niż starsze szczoteczki do zębów. Ponieważ bakterie żywi się cukrem, ludzie powinni myć zęby po spożyciu słodkich pokarmów, takich jak ciasta, słodycze, pączki, barów granola i słodzone płatki zbożowe.

Skutki płyny do płukania ust

Jeśli używasz do płukania jamy ustnej w ramach swojej normalnej rutyny higieny, może warto rozważyć. Średnia płukania jamy ustnej z lokalnym supermarkecie są rzeczywiście aż do 26% etanolu. Innymi słowy, jesteś rzeczywiście płukania z produktu, który zawiera więcej alkoholu niż ostatniego kieliszka wina.

Nadużywanie

Nadużywanie płukania jamy ustnej jest coś, co powinno się unikać za wszelką cenę. Jeśli znajdziesz się swishing nieprzerwanie przez cały dzień, zatrzymać. Możesz robić więcej szkody niż pożytku, a konsekwencją może być przerost bakterii. Artykuł wyjaśnia, że ​​płyn do płukania ust Newsweek nie faktycznie zabić bakterie w jamie ustnej, jak niektórzy mogliby sądzić. Faktycznie, do płukania jamy ustnej może powodować przerost bakterii. Alkoholu w płukania jamy ustnej może powodować stan znany jako "suchy", gdy płyn do płukania jamy ustnej jest nadużywane. Powoduje to, że ilość bakterii w jamie ustnej wzrasta.

Twoje zęby

Mało znany fakt o płyny na bazie alkoholu jest to, że mogą one poplamić zęby. Nie tylko to, ale twoja ulubiona płukania jamy ustnej mogą być w rzeczywistości odpowiedzialne za powodując próchnicę. Wielka Zasoby dentystyczne z Krety, Illinois ostrzega, że ​​właściwości rozpuszczalnika alkoholu może rzeczywiście rozpuścić wypełnień, uszczelniacze, wiązania i cement używany do mocowania klamry do zębów. Podział każdy z nich może opuścić drzwi otwarte próchnicy zębów.

Recepty

Płyny na receptę często zawierają więcej alkoholu niż over-the-counter marek. Ale jest jeszcze inny produkt w płyny na receptę, które jest wielkim problemem. Chlorheksydyny antyseptyczne związane jest z kilku skutków ubocznych, zgodnie z Uniwersytetu Świętego Marcina z Lacey, Waszyngton. Są to uczucie pieczenia w jamie ustnej, a nawet działanie rakotwórcze.

Toksyczność

Płyny należy przechowywać z dala od dzieci, ponieważ spożycie zbyt wiele może być toksyczny. W rzeczywistości, Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) wykonuje zagrożenie toksyczności płukania jamy ustnej, tak na poważnie, to wymaga producentów płynów do płukania ust zawierające trzy lub więcej gramów etanolu włączyć czapki przed dziećmi w ramach ich opakowań.

Coś do przemyślenia

Rodzina Gentle Dental Pielęgnacja Gering, Nebraska tłumaczy, że jest to bezpieczny sposób, aby oczyścić usta bez użycia płyny handlowych, które zawierają alkohol. Na przykład płukanie roztworem soli z pół łyżeczki soli w połączeniu z ośmioma uncji wody jest zdrowsza alternatywa. Sody oczyszczonej może być równie skuteczne, a pół łyżeczki mieszane osiem uncji wody tworzy orzeźwiający żel do mycia jamy ustnej.

Leki na Cracked przestrzeni wokół ust

Bolesne popękana skóra wokół ust są winowajcami odwodnienia, pogody i diety. Jak twoje usta potrzebują nawilżenia, alkoholu i kawy bezwodny. Jeśli pogoda jest zbyt gorący lub zbyt zimny, powoduje pękanie. Trzymając usta nawilżona i chroniona zmniejszają bolesne pęknięcia i rany wokół ust. Lizanie usta mogą pogorszyć sytuację, dodając do procesu suszenia-out.

Środki zaradcze

W przeciwieństwie do reszty naszych zdolności skóry do produkcji oleju jako ochrona, usta nie mają tego zasobu. Obciążenia pić wody, aby pomóc nawilżają powierzchnię. Zawierają witaminy z grupy B, E i C w diecie; to pomaga zwiększyć odporność organizmu. Użyj warg i skóry balsamy, które mają zarówno antyseptyczne i nawilżające. Wymieszać sok z limonki z gliceryny i wody różanej i stosować go do ust. Albo, wymieszać masło z gałki muszkatołowej i kurkumy w proszku i umieścić ją na ustach. Kurkuma działa jako środek antyseptyczny, a masło leczy pękanie. Oliwa z oliwek lathered na skórę wokół ust nawilża obszary. Aloe Vera na swoim obszarze leczy pęknięte i odżywia. Miód jest naturalny balsam, który hydratów popękane obszary skóry. Masło kakaowe działa jak naturalny opiekuna i balsam. Weź kawałek ogórka i pocierać ją na popękane obszarach.

Witamina A pomaga w naprawie skóry, więc jeść marchewki, pomidory i zielone warzywa liściaste. Wymieszać sok pomidorowy z rzeżuchy, szpinaku, marchwi, olej z kiełków pszenicy i drożdży odżywczych. Sok ten wzmacnia układ odpornościowy, podczas gdy dodanie witaminy dla zdrowych warg. Cal leczy mąki pękanie i spierzchnięte usta. Calendula sprzyja skóry i gojenie się ran. Rumianek pomaga zmniejszyć ból krakingu skóry.

Utrzymać dom wilgotne używać nawilżacza, zwłaszcza podczas snu.

Przyczyny

Czynniki takie jak wiatr czy prześwietlenie na zimno lub słońce, alergie na kosmetyki, zakażenia, zespół Sjögrena, niedobory witamin, palenie, odwodnienie, choroba Kawasaki, niedobór ryboflawiny i stosowania chemikaliów i mydła to tylko niektóre z przyczyn szkody dla skóry i usta. Lecznicze preparaty do ust może spowodować więcej szkód i może spowodować reakcję alergiczną. Nie używać pasty do zębów o smaku, który może być suszenie do Twojej okolicy warg.

Jak zrobić proste płyny do płukania ust

Jak zrobić proste płyny do płukania ust


Jeśli chcesz, zdrowe zęby i dziąsła i kissably świeży oddech, nie jest konieczne, aby wydać górę dolara na drogie płyny do płukania ust, które są ładowane z chemikaliami, a nawet może nie być skuteczne. Rozejrzyj się wokół własnej kuchni i prawdopodobnie okaże się składniki do prostych płynów do płukania ust.

Instrukcje

Proste Sól do płukania jamy ustnej

1 Napełnij szklanki lub kubka z 8 uncji ciepłej wody i wymieszać z 1 łyżeczka. soli.

2 i mieszaninę mieszano aż do całkowitego rozpuszczenia soli.

3 świst z płukania jamy ustnej w ustach przez 30 sekund, aby pozbyć się złych chleba i promować zdrowe zęby i dziąsła.

Odświeżający Spearmint Płyn do płukania ust

4 Mix 1 szklanka wody destylowanej z trzech uncji wódki.

5 Wymieszać 6 łyżeczek. płynnej gliceryny i 2 łyżeczki. aloe vera żel.

6 Gotować mieszaninę, ostudzić nieco, i wymieszać z 15 do 20 kropli olejku z mięty zielonej.

7 do płukania jamy ustnej miętowy przechowywać w szczelnym butelki i wstrząsać przed każdym użyciem.

Rosemary i Anyż płukania jamy ustnej

8 Włóż 4 szklanki wody destylowanej w rondelku i dodać 1 łyżeczka. świeżych liści rozmarynu, 1 łyżeczka. nasion anyżu i 1 łyżeczka. sproszkowanego mirry.

9 Przynieś go do wrzenia, a następnie zmniejsz temperaturę i niech mieszaniny gotować przez 20 minut.

10 Ostudzić i przecedzić do płukania jamy ustnej anyż rozmaryn w szczelnie zamkniętym słoiku lub butelce.

Miód i Mint Płyn do płukania ust

11 Put 1 szklanka wody destylowanej w kubka pomiarowego szkła i dodać 1 łyżeczka. miodu, 2 krople ekstraktu z mięty pieprzowej, 2 krople ekstraktu z mięty zielonej i 1 łyżeczkami. świeżych nasion anyżu.

12 Wstrząsać mieszaninę dokładnie przez około 30 sekund.

13 wypłukać usta mieszaniny przez około 1 minutę.

Straż i bezdechu usta

Straż i bezdechu usta


Bezdech senny jest zaburzeniem, w którym pacjent przestaje oddychać wielokrotnie podczas snu w czasie od kilku sekund do jednej minuty. To może powodować zaburzenia oddychania poziom tlenu we krwi spadnie, a pacjent się dusić, parsknięcie lub głośno chrapać przed wznowieniem normalnej wlot powietrza. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Szczękowo-Twarzowej (AAOMS), strażnik usta są skutecznej terapii bezdechu.

Wyposażenie ustne

AAOMS informuje, że sprzęt ustne hamować łagodne lub umiarkowane przypadki bezdechu sennego i są podstawowym terapii dla pacjentów, którzy nie mogą korzystać z urządzeń do pomiaru ciśnienia w drogach oddechowych. Istnieją dwa główne rodzaje urządzeń doustnych do bezdechu sennego. Urządzenia język repozycjonowania formowane na zamówienie, aby dopasować pacjenta żuchwę i trzymać język blokowaniu dróg oddechowych. Urządzenie przynosi języka do przodu i podnosi podniebienie miękkie. Żuchwy urządzenia repozycjonowania stworzyć więcej miejsca z tyłu języka i gardła rozliczyć dróg oddechowych w czasie snu. Pacjenci z urządzeń doustnych trzeba regularne wizyty u lekarza w celu monitorowania funkcji urządzenia i dopasowanie.

Skuteczność

Urządzenie doustne jest uważane za bardziej aktualne metody leczenia bezdechu podczas snu w porównaniu do urządzeń do pomiaru ciśnienia w drogach oddechowych lub operacji. Według badań w Journal of American Dental Association, urządzenia ustne złagodzić nasilenie zaburzeń oddychania związanych ze snem o około 60 procent.

Skutki uboczne

Po pierwszym użyciu, pacjenci mogą narzekać Aparat nazębny powoduje ból żuchwy lub ból zęba. Te działania niepożądane zwykle ustępują w ciągu dwóch do trzech miesięcy. W czasie, jeden na trzech pacjentów przy użyciu urządzenia żuchwy repozycjonowania rozwijać jakiś ruch w szczęce i korzystają z badania stomatologicznego.

Kandydaci

Idealny kandydat na urządzenia ustnej ma łagodne do umiarkowanego bezdechu sennego z objawami, nie wywołanych przez otyłość. Te trwają bezdech powodować zaburzenia snu, co najmniej trzy razy w tygodniu, gdy pacjent przestaje oddychać przez 10 do 20 sekund, aż do 30 razy na godzinę podczas snu. Chrapania nie zawsze jest objawem bezdechu sennego, lecz stanowi część większego zbioru objawów, które składają się na zaburzenie snu. Inne objawy bezdechu to skrajne uczucie senności w ciągu dnia, drażliwość i budzi się z bólem lub suchym gardle.

Terapia

Najlepszy ogólny leczenie bezdechu sennego jest ustalana na podstawie oceny badań snu. O ile urządzenia doustne mogą pomóc łagodniejszych przypadków bezdechu sennego, niektóre z tych pacjentów nie wymaga operacji z powodu zapychania w nosie lub gardle.

Najlepszym lekarstwem na spierzchnięte usta

Identyfikacja spierzchnięte usta jest stosunkowo łatwe. Najczęstsze objawy stanu obejmują bolesne pęknięcia, które mogą przekształcić się w pęcherze, otwarte rany, a nawet stać się poważnie zainfekowany, jeśli nie traktuje. Możesz również cierpią z suchą, łuszczącą się skórę na i wokół ust, wraz z ogólną suchą uczucie. Objawy te często pojawiają się lub nasilają pierwszy, gdy powtarzane narażenie na suche powietrze, wiatr, słońce i zimnego powietrza wystąpić.

Najlepszych sposobów na spierzchnięte usta

Najlepszym lekarstwem na spierzchnięte usta jest użycie albo wosk pszczeli, kremy na bazie oleju lub wargi balsamy zawierające jedną z wyżej wymienionych. Pomagają usta odzyskać wilgoć i nadal utrzymać wilgoć i uniknąć dalszego pękaniu powstawaniu. Jeśli żaden z nich nie są łatwo dostępne i jesteś w między wycieczki do sklepu, można użyć wazeliny, aby pomóc uszczelki w wilgoci.

Podczas letnich i zimowych miesięcy jest to szczególnie ważne, aby chronić usta. Należy szukać produktów, które zawierają również ochrony przeciwsłonecznej, lub SPF, ponieważ promienie UV wpływa na usta przez cały rok, nawet podczas pochmurnych miesięcy. Promienie UV przyczyniają się nie tylko do uszkodzenia skóry na twarzy i ciele, ale również skóry na ustach. Płaszcz usta w warstwę balsamu lub wosku pszczelego do ochrony przed zimnem, suchego powietrza w zimie.

Wreszcie, pić dużo wody i pobyt uwodniony. Zainwestuj w nawilżacz w miesiącach zimowych do walki suche powietrze w domu, które mogą przyczynić się do spierzchnięte usta, nawet jeśli chroni usta, kiedy wychodzisz z domu.

Zapobieganie

Aktywnie chroni usta przez cały rok.

Jeśli spierzchnięte usta stają się powszechne Powtórzenie i masz po drodze na metod zapobiegawczych, może trzeba szukać gdzie indziej, w swoim życiu, aby znaleźć przyczynę. Odwodnienie, zła dieta, kontakt z alergenami lub wielokrotnie lizanie usta może również powodować spierzchnięte usta.

Jeśli zmiana diety, prawidłowego nawodnienia lub usunięcie alergenów nie leczyć swoje spierzchnięte usta, a następnie być może nadszedł czas, aby udać się do lekarza. W niektórych przypadkach, spierzchnięte usta mogą być oznaką poważniejszej choroby podstawowej. Na szczęście zdarza się to rzadko, a większość problemów wyczyści się z wyżej wymienionych środków.

Czego spierzchnięte usta wskazać?

Spierzchnięte usta mogą być nieprzyjemne, a nawet bolesne dla wszystkich grup wiekowych. Spierzchnięte usta są spowodowane sucha, a stan może wskazywać na szereg problemów, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Jeśli Twoje spierzchnięte wargi nie poprawi się po samo-leczenia, należy rozważyć widząc dermatologa.

Odwodnienie

Spierzchnięte usta mogą być oznaką odwodnienia. Upewnij się, pić dużo płynów w ciągu dnia, aby utrzymać ciało i usta nawilżona.

Pogoda

Zarówno zimna i gorąca pogoda może spowodować, aby stać się spierzchnięte wargi. Ostre wiatry powodować wysuszanie i prześwietlenia usta na działanie promieni słonecznych może spowodować bolesne oparzenia słoneczne i spękanie. Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej i balsam do ust, i starać się utrzymać usta pokryte w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Leki

Spierzchnięte usta może być skutkiem ubocznym niektórych leków. Leki na trądzik często powodują spierzchnięte usta. Jeśli leczenie jest konieczne, jak najlepiej, aby utrzymać usta wilgotne wargi produktów zawierających wazelinę.

Produkty wargowe

Niektóre produkty kosmetyczne takie jak szminka i błyszczyk zawierają substancje chemiczne, które niektórzy ludzie mają reakcje. Zaprzestać używania produktu do ust, jeśli masz spierzchnięte usta, gdy go nosić. Należy także unikać produktów smakowych wargi. Mogą one spowodować lizać usta częściej, powodując wysuszanie.

Kosmetyki do twarzy

Spierzchnięte usta mogą oznaczać negatywnej reakcji niektórych twarzy mydła, płyny i kosmetyki. Zaprzestać korzystania z jakichkolwiek produktów do twarzy, które powodują suche, popękane usta.

Jak Cure Zapalenie kątów ust

Zapalenie kątów ust to stan, w którym rogi usta stają się popękane i mogą krwawić. To może stać się bolesne i prawdziwe utrapienie. Istnieje wiele czynników, które mogą spowodować Zapalenie kątów ust. Na przykład, jeśli mieszkasz w suchym miejscu, suchość może powodować pękanie wokół ust. Inne czasy kątowe zapalenie warg może być spowodowane brakiem witamin.

Instrukcje

1 Użyj przeciwgrzybicze leki w leczeniu Zapalenie kątów ust. Kątowe warg może być spowodowane infekcjami drożdży. Należy uważać, aby podczas korzystania z przeciwgrzybiczne leki jak można ją połknąć, gdy jesz.

2 Użyj facet trzyma się leczyć Zapalenie kątów ust spowodowanego suchości. Możesz także zatrzymać lizanie oraz usta. Prowadzi to do wyschnięcia powierzchni.

3 Weź witaminy w leczeniu Zapalenie kątów ust. Można wziąć suplementy witaminy B12 lub można jeść żywności, które zawierają tę witaminę. Na przykład, można jeść więcej mleka, jaj i sera.

Wskazówki:

  • Dla naturalnego i trwałego wyleczenia Zapalenie kątów ust, patrz rozdział zasobów.