adcov.com

kalifornia urodzenie dziecka

Skutki Palenie w czasie ciąży na rozwój dziecka w łonie matki

Jako matka, Twoim zadaniem jest chronić i dbać o swoje dziecko, więc nie byłoby niczego, co mogłoby ją zranić zrobić. Niestety, jeśli palić w czasie ciąży, może być trwałe szkody dla nienarodzonego dziecka. Rozumiejąc powagę skutków natychmiastowe i długoterminowe palenia w czasie ciąży na rozwój dziecka, jak również ich przyczyn i sposobów zapobiegania tym skutkom, może pomóc zaoszczędzić Twojego malucha życie.

Fakty

Dym papierosowy zawiera ponad 2500 substancji chemicznych. Jeśli palisz w czasie ciąży, substancje chemiczne w dymie, w tym nikotyny i tlenku węgla, dostać się do nienarodzonego dziecka przez łożysko, tkanki, która łączy Cię do Twojego dziecka. Głównym narzędziem organizm wykorzystuje do transportu substancji odżywczych i tlenu do nienarodzonego dziecka, łożysko, prowadzi również tych szkodliwych substancji chemicznych z krwiobiegu do ciała dziecka podczas palenia. To nie tylko zmniejszy się tlen i substancje odżywcze, które dziecko otrzymuje, ale również naraża swoje maleństwo do substancji chemicznych, które mogą mieć wpływ na jego rozwój na stałe.

Skutki natychmiastowe

Palenie w czasie ciąży ma bezpośredni wpływ na rozwój dziecka w łonie matki. Krisa Van Meurs, MD, profesor pediatrii na Stanford University School of Medicine, stwierdza, że ​​średnia masa urodzeniowa z dzieckiem kobiety, która pali się 200 gramów mniej niż w NONSMOKING ciąży Woma. (Patrz odnośnik 1). W rzeczywistości, jeśli palić w czasie ciąży, twoje szanse na urodzenie dziecka z niską masą urodzeniową (definiowany jako dziecko ważące mniej niż 2500 g lub 5 funtów, 8 uncji) są prawie dwukrotnie.

Długoterminowe skutki

Oprócz wpływu na rozwój dziecka w czasie jej pobytu w macicy, palenie podczas ciąży idzie wpływać na rozwój dziecka w inny sposób, w późniejszym życiu. Niska masa urodzeniowa, w połączeniu z przedwczesnym porodem (inny znaczący efekt uboczny palenia w czasie ciąży, które występuje, gdy dziecko rodzi się przed 37 tygodniem ciąży), zwiększa szanse Twojego dziecka rozwinięcia poważnych problemów zdrowotnych w późniejszym okresie życia, w tym opóźnienia umysłowego i mózgowym porażeniem dziecięcym oba stany związane z niewłaściwą rozwój mózgu i wzrostu.

Przyczyny

Chociaż naukowcy odkryli wyraźny związek między paleniem w czasie ciąży i zmniejszenie wzrostu dziecka w łonie matki, dokładny sposób, w jaki palenie wpływa wzrost Twojego dziecka jest nadal nieco niejasne. Jednak badania przeprowadzone w lutym 2009 roku przez duńskich naukowców z Zakładu Biochemii Klinicznej Szpitala Uniwersyteckiego Gentofte w Danii wskazuje, że palenie w czasie ciąży zmniejsza produkcję w organizmie tlenku azotu, substancji chemicznej odpowiedzialnej za relaks naczyń krwionośnych (Zobacz też: 2). To obniżenie podatków zmniejszony dopływ krwi do dziecka i towarzyszący jej spadek wagi, długości i obwodu głowy.

Zapobieganie

Ponieważ naukowcy nie byli w stanie dokładnie określić, co czas, w czasie ciąży, że palenie najbardziej wpływa na rozwój dziecka w swoim łonie, unikanie palenia w czasie ciąży jest całkowicie najbezpieczniejszą opcję swoją. Liczba papierosów palisz podczas ciąży determinuje prawdopodobieństwo urodzenia dziecka o niskiej masy urodzeniowej. Tak więc, jeśli jesteś już w ciąży i palenie, zatrzymując natychmiast potencjalnie może zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować swoje szanse na urodzenie dziecka o niskiej masy urodzeniowej, zgodnie z marca Dimes (patrz odniesienia 3).

Cztery praktyczne pytania, które należy odpowiedzieć podczas planowania rodziny

Cztery praktyczne pytania, które należy odpowiedzieć podczas planowania rodziny


Jeśli myślisz o założeniu rodziny, jest więcej do rozważenia niż termometry, podstawowych terminach i potencjalnych malutkie skarpetki. Mając dziecko będzie całkowicie zmienić swoje życie w sposób, jakiego nigdy nie mógł się spodziewać. Większość ludzi wie (lub myślą, że wiedzą) o koszty, nieprzespane noce i skrócone podróży, ale są inne rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, kiedy i jak zacząć swoją rodzinę.

Long View

Czy jesteś gotów podjąć innej pracy w pełnym wymiarze godzin? Zaczyna się tylko o dziecko; dziecko będzie rozwijać się dziecko, a następnie do nastolatka. Będzie w pełni odpowiedzialny za drugiego człowieka co najmniej przez najbliższych 18 lat. Nawet jeśli masz rodzinę, przyjaciół, opiekunki i nauczycieli do pomocy, buck zatrzymuje się z tobą, bez względu na to, co jeszcze robisz, jak trudne zadanie i ile chcesz odpocząć. Rodzicielstwo może być bardzo satysfakcjonujące, ale jest wiele prostych ciężkiej pracy dzień i nie uczestniczy-wakacje.

Pieniądze

Można sobie pozwolić na założenie rodziny? Posiadanie dziecka jest drogie, a koszty nie kończą się na urodzenie dziecka. Według Departamentu Stany Zjednoczone Rolnictwa w 2009 raport na temat wydatków na dzieci z rodzin, roczne koszty dziecko-wsparcia zwiększa się wraz z wiekiem dziecka, a szacowany koszt dla rodziny o średnich dochodach, aby wychować dziecko do 18 roku życia jest 286.050 dolarów. Ta liczba nie obejmuje opieki prenatalnej, wydatki uczelni, dodatkowe zajęcia lub lekcje gry na fortepianie. Koszty różnią się w zależności od dochodu, w którym mieszkasz i czy masz jednego rodzica, ale nie tanie.

Partnerstwo

Czy twój związek stały? LuAnn Pierce z Selfhelp Magazine twierdzi, że znak dwuletni i znak pięcioletni znaczące osiągnięcia w małżeństwie lub innym partnerstwa; wiele z nich nie będzie go w przeszłości tego miejsca, mówi, więc należy poczekać do momentu razem przynajmniej, że na długo przed założyć rodzinę. Rodzice dziecka powinny mieć tę samą podstawową filozofią wychowania dzieci i powinno się z dyscypliny i istotnych kwestii. Posiadanie dziecka zajmie większość uwagę od swojego związku i umieścić go na dziecko w ciągu najbliższych dwóch lat, więc oba muszą być popełnione do oglądania go przez.

Zdrowia i Opieki Społecznej

Czy jesteś fizycznie gotowy na wychowywanie dzieci? Jest to zadanie, które wymaga siły, elastyczności i wytrzymałości. Ciąża i poród są trudne na ciele kobiety, a oboje rodzice muszą być zdrowe, aby upewnić się będą wokół dopóki dzieci są uprawiane. Jeśli masz problemy z narkotykami lub alkoholem, radzenia sobie z uzależnieniami przed dodaniem do mieszanki dziecka; a jeśli masz nierozwiązane problemy psychiczne lub małżeńskie, zasięgnąć najpierw porady. W ten sposób rodzina raczkujący będzie wysiąść na dobry start.

Jak działa Cigarette Smoke Afekt płodu?

Jak działa Cigarette Smoke Afekt płodu?

Instrukcje

Dym papierosowy Udostępnia Substancji Toksycznych płodu

1 Gdy kobieta w ciąży pali, ryzyko poronienia, a jej negatywny wpływ na zdrowie przez całe życie jej nienarodzonego dziecka. Kobiety w ciąży powinny unikać palenia papierosów i biernego palenia. Dym papierosowy naraża płód na 1000 i rakotwórczych związków chemicznych, w tym tlenku węgla, ołowiu, nikotyny i cyjanowodoru. Tlenek węgla i nikotyna sama spowodować znaczne ryzyko uszkodzenia płodu. Ekspozycja tlenku węgla zmniejsza dopływ tlenu do płodu. Płód i płyn owodniowy utrzymać wyższe poziomy nikotyny niż ciała matki. 1999 Badania związane podobieństwo liczby poronień z powodu zażywania kokainy i wykorzystania papierosów. Niektóre 34,6 procent palących kobiet w ciąży poroniła w porównaniu do 28,9 procent kobiet w ciąży, które stosowały kokainę.

Dym z papierosów przyczynia się do poronienia i przedwczesnego porodu

2 kobiety w ciąży, które palą się w grupie wysokiego ryzyka poronień wczesnego i późnego określony, poronień i porodów przedwczesnych. Do poronienia są często spowodowane spontanicznych aborcji i łożyska. Nikotyna, co zmniejsza przepływ krwi do macicy i łożysku, mogą być istotnym czynnikiem śmierci płodu. Ontario Śmiertelność okołoporodowa Studium z 1960 i 1961 wykazały, że palenie przyczyniło się do komplikacji łożysko i poród martwego płodu. Oczekującej matki, które wędzone doświadczonych 33,4 procent więcej poronień z powodu problemów łożysku niż dla niepalących kobiet z uczestników badania 1000.
Dym papierosowy może prowadzić do łożyska abruption, wczesnym rozdzieleniu łożysko z macicy z powodu zmniejszonego przepływu krwi do macicy może prowadzić do śmierci tkanki w obszarze, gdzie łożysko mocuje się do macicy. Pracy mogą wystąpić u wcześniaków lub śmierć płodu, gdy łożysko oddziela się od macicy, bo płód nie może odbierać składników odżywczych. Palenie zwiększa ryzyko łożysko przodujące, które występuje, gdy bloki łożysko kanał rodny, ponieważ tlenek węgla zmniejsza narażenie przepływ tlenu do płodu przez łożysko i powiększa. Łożysko abruption i łożysko przodujące to główne przyczyny nagłych cesarskich sekcji dla wcześniaków.

Niska waga urodzenia

3 Palenie podwaja szansę matki oczekującej na urodzenie dziecka o niskiej masie urodzeniowej. Powodem palenia zmniejsza waga urodzeniowa przez 200 gramów jest nieznany. Dym papierosowy zmniejsza ciężar i długość noworodka, prawdopodobnie z powodu zmniejszonego przepływu krwi macicy i tlenu w czasie rozwoju płodowego.

Dym papierosowy powoduje Konsekwencje zmiany życia dla dziecka

4 dzieci narażonych na dym tytoniowy w okresie rozwoju płodowego są bardziej narażone na poważne problemy zdrowotne, takie jak choroby nowotworowe u dzieci, astmy i nadpobudliwości psychoruchowej. W rzeczywistości, palenie papierosów w okresie prenatalnym prowadzi do częstszego występowania zespołu nagłej śmierci niemowląt, wad wrodzonych i upośledzeniem umysłowym. Ekspozycja dym papierosowy podczas rozwoju płodowego może określić kształcenia zdrowia dziecka.

Co to jest bakteryjne Vaginosis?

Bakteryjne zapalenie pochwy jest uważane za choroby przenoszone drogą płciową, chociaż dokładna przyczyna bakteryjnego zakażenia pochwy jest znane. Chociaż jest pospolitym zakażeniu u kobiet, jest potencjalne ryzyko dla zdrowia związane z chorobą. To ważne dla kobiety, aby móc rozpoznać objawy, tak że może ona uzyskać leczenie.

Definicja

Bakteryjne zapalenie pochwy jest chorobą pochwy, które jest spowodowane przez bakterie. Bakterie będące przyczyną są zwykle organizmy, które normalnie znajdują się w pochwie. W przypadku pochwy, istnieje przerost tych bakterii. Bakteryjne zapalenie pochwy (BV) są najczęściej zakażenia pochwy u kobiet w wieku rozrodczym.

Objawy

Prawie połowa wszystkich kobiet, które mają bakteryjne zapalenie pochwy nie ma żadnych objawów. Dla tych, którzy, najczęściej jest biała lub odbarwienie rozładowania lub rozładowania rybi zapachu. Niektóre kobiety z bakteryjnym zakażeniem pochwy może wystąpić swędzenie i / lub ból obszar pochwy i pieczenie podczas oddawania moczu.

Zagrożenia

BV z reguły nie mają powikłań u zdrowych kobiet, ale o BV w czasie ciąży mogą umieścić kobietę na ryzyko powikłań ciąży, takich jak wczesne dostawy lub urodzenie dziecka o niskiej masie urodzeniowej. Dodatkowo, mając BV może zwiększyć podatność kobiety na zakażenie HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową, a także zwiększyć jej ryzyko infekcji po operacji w obrębie miednicy. HIV-pozytywna kobieta z BV zwiększa również szansę przekazywania wirusa HIV swojego partnera seksualnego.

Przyczyny

Dokładna przyczyna bakteryjnego zapalenia pochwy nie jest znana. Naukowcy nie byli w stanie dokładnie określić, co powoduje normalnej flory pochwy, aby nie udać. Trzy działania znane zwiększyć ryzyko kobiety coraz BV są douching, o nowego partnera seksualnego lub mające wielu partnerów seksualnych.

Leczenie

Leczenie BV przez leki doustne, takie jak metronidazol, klindamycyna lub lub dopochwowego żelem, który eliminuje zakażenia. Istotne jest to, że pacjenci zastosować lub wykorzystać wszystkie leki, jak to jest wymagane, czy ustąpienia objawów w początkowym okresie leczenia, czy nie. Nie ma over-the-counter leków, które będą leczyć BV.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ponieważ dokładna przyczyna nie jest pewne bakteryjne zapalenie pochwy, nie istnieje skuteczna metoda zapobiegania im. Nawet kobiety, które nie są aktywne seksualnie mogą uzyskać BV. Środki ochronne, takie jak dobrej higieny osobistej, ograniczenie partnerów seksualnych, unikając Bicze i intymne dezodoranty, następujące zrównoważonej diety i widząc do lekarza raz w roku do egzaminu miednicy są ostrożne.

Zastrzeżenie

Informacja ta nie ma na celu zastąpienia porady z lekarzem.

Jak działa Palenie Affect płodu?

Jak działa Palenie Affect płodu?

Jak działa Palenie Affect płodu?

Palenie w czasie ciąży nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może poważnie wpływać na nienarodzone dziecko. Nikotyny w papierosach może powodować skurcze tętnicy. Ponieważ krew jest wysyłane do łożyska za pomocą tych tętnicach Skurcze te mogą zmniejszyć ilość tlenu i składników odżywczych, które dziecko otrzymuje. W wyniku niedoboru składników odżywczych i tlenu, dziecko jest bardziej narażone na niską wagę urodzeniową. W rzeczywistości, kobiety, które palą mocno są dwukrotnie bardziej narażone na urodzenie dziecka ważącego mniej niż 5 i pół kilo. Dodatkowo, palenie może zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu, co może prowadzić do warunków zdrowotnych, takich jak opóźnienia metalu, porażeniem mózgowym, a nawet śmierć. Dobrą wiadomością jest jednak to, że kobiety, które rzucić palenie pod koniec drugiego trymestru drastycznie zmniejszyć ryzyko urodzenia wcześniaka lub dziecka o niskiej masy urodzeniowej.

Ryzyko powikłań

Dodatkowo do przedwczesnego porodu i niskiej wagi urodzeniowej, palenie jest również okazały spowodować komplikacje ciążowe. Kobiety, które palą w czasie ciąży dwa razy częściej spotkać silne krwawienie podczas ich realizacji. Ten ciężkie krwawienia jest zwykle wynikiem łożyska abruption, który występuje, gdy łożysko oddziela się od macicy przedwcześnie. Tlenu i składników odżywczych dostaw dziecka jest odcięte w wyniku tej separacji, co może prowadzić do poważnych problemów, zarówno dla matki jak i jej dziecka. W celu zminimalizowania ryzyka dla obu pacjentów, lekarze często wybierają do wykonania cesarskiego cięcia, jeśli uważają, matka przeżywa Przedwczesne odklejenie łożyska.

Wpływ tlenku węgla

Tlenku węgla w dymie papierosowym znaleźć można również zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Kiedy osoba pali, on lub ona wdycha tlenek węgla, który zastępuje atom tlenu, a następnie jest prowadzony poprzez strumień krwi poprzez czerwonych ciałek krwi. W rezultacie, płód nie otrzymuje żadnego tlenu i będzie więcej czerwonych krwinek w celu zwiększenia dopływu tlenu. Jeśli płód sprawia, że ​​zbyt wiele czerwonych krwinek, jednak jego krew może stać się zbyt gęsta i odciąć dopływ krwi do narządów nienarodzonego dziecka, w wyniku czego śmierć.

Długoterminowe skutki

Chociaż niektóre kobiety, które palą może urodzić zdrowe dziecko, z powodu długotrwałych skutków palenia, dziecko może rozwinąć się problemy zdrowotne w przyszłości. Ostatnie badania wskazują, że dzieci, które były narażone na papierosy w czasie ciąży są bardziej narażone na trudności w uczeniu się i zaburzenia rozwojowe mózgu. Więc nawet, jeśli dziecko rodzi się bez wad, w przyszłości mogą pojawić się problemy zdrowotne.

Jak znaleźć lekarza kobieta

Jak znaleźć lekarza kobieta


Czy planujesz na urodzenie dziecka, ciąży, lub po prostu potrzebują opieki medycznej, ważne jest, aby znaleźć lekarza kobieta są wygodne. Niektóre czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze lekarza kobieta, oprócz dogodnej lokalizacji biurowej, to czy wy są kompatybilne, co jej medyczne poglądy są, co historia Ob / Gyn jest, jak długo ona była ćwiczenia i jak wygodne jesteś z nią.

Instrukcje

1 Sporządź listę cech szukasz w lekarki. Mogą to być płeć lekarza, liczbę lat spędzonych ona ćwiczyć, jak daleko jesteś gotów do jazdy na spotkania, obszary zainteresowania dotyczące twojego zdrowia kobiet, które chciałbyś mieć skierowana i jaki rodzaj powiązań wolisz że lekarz ma, takie jak ćwiczenia w centrum wrzosowatych, szpitalu lub prywatnej praktyki. Ponadto, jeśli posiadają ubezpieczenie, może warto rozważyć, które lekarze plan akceptuje.

2 Sprawdź, czy opcje z firmy ubezpieczeniowej. Sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie wymaga podstawowej lekarz samochodu zapewni Ci skierowanie do OB / Gyn, czy można wybrać z listy zatwierdzonych lekarzy.

3 Uzyskanie skierowania. Porozmawiaj z pracownikami służby zdrowia, takich jak pielęgniarki czy swojej podstawowej opieki zdrowotnej na temat zalecanych kobiet lekarzy. Również mówić kobiet członków rodziny, przyjaciół i współpracowników, zwłaszcza tych, w tym samym przedziale wiekowym, a te same potrzeby jak ty ginekologicznych w celu poznania ich opinii na temat lekarzy, takich jak, którzy lubią i kim nie polecam.

4 Zapytaj nazwy OB / Gyn-tych w Twojej okolicy dzwoniąc do powiatowego urzędu lekarza. Wtedy będziesz w stanie określić, czy kobieta, lekarz jest pokładzie certyfikat, co oznacza, że ​​posiada wszystkie certyfikaty niezbędne i wymagane w jej dziedzinie, czy ona jest po prostu deska-kwalifikowalne, co oznacza, że ​​nie uzyskał niezbędne kwalifikacje lub ona ma nie zda wymagane egzamin certyfikacyjny.

5 Badania twoja kobieta wybiera lekarza. Odwiedź American College Położnictwa i Ginekologii (ACOG) "strony i wyszukiwania nazwy lekarzy lub lekarza zostały określone w bazie danych online. Tutaj będzie można dowiedzieć się, czy lekarz jest członkiem optyczny i różne informacje o swojej praktyce, takie jak przynależność, używanych języków i godzin pracy.

6 Zaplanuj spotkanie. Będziesz w stanie natychmiast określić środowiska urzędu przez pierwszego połączenia telefonu. Niezależnie od tego czy są zawieszone przez długi okres czasu i jak daleko wizytę zaplanowano wskaże, jak zwykle zajęty biurowych jest i jak długo trzeba będzie czekać w między spotkaniami. Podczas planowania, zapytaj w recepcji o typowym czasie rutynowych wizyt w planowaniu wizyt biurowych kontra awaryjnych.

7 Napisz na listę pytań, aby zwrócić się do lekarza kobieta i przynieść je ze sobą do swojej pierwszej wizyty. Poproś o spotkanie wstępne z lekarzem, w którym można zadać wszystkie pytania, co chcielibyście odpowiedzieli przed egzaminem, a przed podjęciem decyzji, czy ona jest tuż lekarza dla Ciebie.

Jakie są rozrodczym lat?

Jakie są rozrodczym lat?


Dla wielu kobiet, cud życia jest coś chcieliby doświadczyć w życiu. Kobiety w krajach zachodnich - w tym USA - często może zniechęcić do zajścia w ciążę do dynamicznych możliwości kariery i małżeństwa w późniejszym życiu. W rezultacie, Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wynika, że ​​średni wiek matki po raz pierwszy nadal rośnie i zbliża się do 30 w wielu stanach. Mimo to, kobiety rozrodczym lat pozostają takie same.

Optymalne rozrodczym Lata

"Medycyna Nowa Dziś" wskazuje, że najlepszy wiek na urodzenie dziecka wynosi od 20 do 35. To jest, gdy kobiety są biologicznie w sile wieku, aby urodzić dziecko. Kobiety są najbardziej płodne w ciągu tych lat. Kobiety w tej grupie wiekowej są bardziej odpowiedzialni za opiekę nad dzieckiem, w przeciwieństwie do porodu jako nastolatek.

Opóźnione rozrodczym

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wynika, że ​​wiek kobiety posiadające jej pierwsze dziecko nadal rośnie. W wielu krajach kobiety mają pierwszy urodzony w wieku około 30. To ma wpływ na liczbę dzieci kobieta będzie miała w swoim życiu, jak i ogólnej populacji Stanów Zjednoczonych. Po 35 roku życia, wynikiem zarówno mama i dziecko staje się uboższy. Dzieci urodzone przez starsze matki są bardziej narażone na rozwój zaburzeń genetycznych. Starsze matki są też bardziej narażone na trudnych ciąż.

Miesiączka

Miesiączka jest uważany za największy wskaźnik, że fizyczna młoda dziewczyna staje się kobietą. Nemours Fundacja twierdzi, że dziewczyny zazwyczaj rozpoczyna okres dojrzewania w wieku 8 i 13. Zwykle zaczyna się od rozwoju piersi. Jakieś dwa lata po to nastąpi, dziewczyna zazwyczaj doświadczają jej pierwszej miesiączki. Miesiączka występuje, gdy jajo nie przywiązuje się do ściany macicy - ciąża - i rzuca dodatkowe wyściółki macicy z organizmu. Gdy dziewczyna zaczęła miesiączki, ona jest w stanie zajść w ciążę.

Klimakterium

Menopauza oznacza definitywny koniec kobiecych rozrodczym lat. Menopauza oznacza koniec miesiączki, jak również na płodność kobiety. Menopauza zazwyczaj trwa rok. Mayo Clinic wynika, że ​​menopauza występuje na około 51 lat. Menopauza towarzyszy nieregularne i ostatecznego końca cykli miesiączkowych, uderzenia gorąca, wahania nastroju, brak płodności i wzrost tkanki tłuszczowej. Menopauza może również wystąpić już w wyniku wycięcia macicy lub rak terapii, takich jak chemioterapii i radioterapii. Gdy kobieta przeszła menopauzę, nie jest w stanie urodzić dziecko.

Informacje na temat rozszczepu kręgosłupa

Rozszczep kręgosłupa jest typu wrodzonej, który wpływa na rozwój rurkę, która stanowi do mózgu niemowlęcia i rdzenia kręgowego. Zgodnie z rozszczepem kręgosłupa Association (SBA), istnieje około 70.000 osób z rozszczepem kręgosłupa w samych Stanach Zjednoczonych.

Rodzaje

Rozszczep kręgosłupa zmienia nasilenie, donosi Mayo Clinic. W najmniej ciężkich przypadków rozszczepu kręgosłupa, tworzą małe odstępy między kręgami kręgosłupa, które zwykle niezauważone przez lekarzy. Więcej rzadkie i ciężkie postacie rozszczepu kręgosłupa w wyniku dziecka rdzenia kręgowego pozostała otwarta i narażając nerwów i tkanek.

Przyczyny

Zgodnie z Mayo Clinic, lekarze nie są pozytywne od przyczyny rozszczep kręgosłupa. Podejrzewa się, że kombinacja czynników genetycznych i środowiskowych są winni.

Czynniki ryzyka

Mayo Clinic informuje, że matki z pewnych warunkach są bardziej narażone na urodzenie dziecka z rozszczepem kręgosłupa, w tym: niedobór kwasu foliowego, cukrzycy, otyłości i wzrostu temperatury ciała.

Leczenie

W zależności od stopnia danego przypadku, rozszczep kręgosłupa można leczyć prenatalnym i poporodowej operacji. Dzieci z uszkodzeniem nerwów zwykle wymagają fizykoterapii do czynienia z powikłaniami, takimi jak utrata mięśni i paraliż.

Zapobieganie

Kobiety, które planują ciążę powinny spożywać 400 do 800 mikrogramów kwasu foliowego dziennie, przez co najmniej jeden miesiąc przed zajściem w ciążę i przez cały okres ciąży, mówi Mayo Clinic. Kwas foliowy zmniejsza ryzyko rozszczepu kręgosłupa i innych wad wrodzonych cewy nerwowej.

Rodzenia Metoda urodzenia

Rodzenia poród metoda obejmuje zajęcia edukacyjne dla matki, jak i partnera, przygotowanie ich do naturalnego porodu doświadczenia. Dodatkowe techniki dodano ze sposobem postęp medycznego przeprowadzono, jednak lezy pozostawały stałe na przestrzeni lat. Wynik końcowy, idealnie, jest zdrowe dziecko i szybkie odtwarzanie matki.

Historia

Rodzenia Sposób Birth został opracowany przez dr Fernand rodzenia w 1940 jako metoda kontrolowanego oddychania zmniejszenia bólu w czasie porodu. Metoda stał się popularny w Stanach Zjednoczonych po Marjorie Karmel napisał książkę "dziękuję, dr rodzenia" w 1959 roku metoda zmieniła w 1980 roku od kontrolowanego oddychania, aby tylko to więcej funkcji po zaawansowaniu znieczulenia zewnątrzoponowego do leczenia bólu.

Funkcja

Sposób rodzenia następuje kilka kroków do pomocy w zdrowym urodzenia za pomocą filozofię porodzie jest normalne i naturalne dla kobiety. Sposób współpracuje z organizmem matki i zmysłów, przy użyciu naturalnych funkcji porodowe już obecne w organizmie. Niepotrzebne interwencje spowolnić proces rodzenia, zwiększenie bólu u matki, i powodują dodatkowe obciążenie na dziecko.

Funkcje

Cechy metody rodzenia prowadzone są w klasach dostępnych w całych Stanach Zjednoczonych. Etapy obejmują konieczności matka chodzić i poruszać się w czasie porodu do pomocy w umieszczeniu dziecka do urodzenia, kontrolowany oddech na zmniejszenie bólu, o administratorem lub autokar podczas porodu, unikanie niepotrzebnych interwencji medycznych lub leków. Metoda promuje również utrzymanie dziecka z was po urodzeniu do klejenia i karmienia piersią.

Techniki

Nowe techniki dodano do sposobu rodzenia w 1980, aby działać w połączeniu z technikami oddychaniem. Trener lub partner uczy masażu i aromaterapii, wraz z trenerem matkę do pozycji, które pozwalają na komfort podczas pracy. Piłka urodzenia, stabilność piłka ćwiczenia, to często w czasie pracy, jak to jest relaks podczas skurczów. Niektóre kobiety również zdecydować się rodzić w kucki lub pionowej pozycji, a nie leży na łóżku.

Korzyści

Urodzenie dziecka jest procesem naturalnym i pozwalając organizmowi śledzić jego naturalną zdolność do rodzenia to powoduje szybszy powrót do zdrowia dla matki i zdrowszego dziecka. Sposób rodzenia kształci matki przygotowanie ich do procesu narodzin. Metoda uczy również matkę, gdy interwencja medyczna jest niezbędna dla bezpieczeństwa i zdrowia dziecka i matki. Kontrolowane oddychanie do leczenia bólu pozwala na łatwiejsze komunikacji między matką, trenera i personelu medycznego.

Przyczyny i czynniki ryzyka z porażeniem mózgowym

Większość osób z mózgowym porażeniem dziecięcym (CP), zaburzenia neurologiczne, rodzą się z niepełnosprawnością. Powikłania porodowe i uszkodzenia płodu są najczęstsze przyczyny CP. Po urodzeniu, pewne czynniki ryzyka może zwiększyć ryzyko wystąpienia CP, za Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Udaru Mózgu.

Nieprawidłowy rozwój

Porażenie mózgowe spowodowane jest przez nieprawidłowego rozwoju mózgu, co powoduje pewien stopień uszkodzenia mózgu. Ciężkość uszkodzenia mózgu waha się od przypadku do przypadku.

Komplikacje porodowe

Jeśli dziecko nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu w procesie narodzin, może spowodować porażenie mózgowe. Przypadki CP spowodowane brakiem tlenu są często diagnozowane w ciągu pierwszych kilku lat życia dziecka, choć lekarze teraz, że te przypadki są rzadkie, za Mayo Clinic.

Uszkodzenie płodu

Płód jest szczególnie podatny w pierwszych 20 tygodniach rozwoju. Płodowej uszkodzenia mogą być spowodowane zakażeniami, takimi jak zapalenie opon mózgowych lub różyczki, gorączki lub płodu mózgu.

Rozwijanie CP

W niektórych przypadkach, dziecko otrzymuje porażenie mózgowe po urodzeniu. Zazwyczaj jest to spowodowane przez molestowanie dzieci lub wypadku drogowego.

Czynniki ryzyka

Matki, które są upośledzone umysłowo lub mają napady są bardziej narażone na urodzenie dziecka z CP. Dzieci urodzone z niedowagą (5,1 kg lub mniej) i wcześniaki są bardziej narażone na rozwój porażenie mózgowe.

Proste Leki na rozstępy

Rozstępy są brzydkie uciążliwe, że większość kobiet (i wielu mężczyzn, zwłaszcza sportowców i kulturystów) mają do czynienia. Rozstępy są wynikiem szybkiego wzrostu ciała, czy to z przybraniem na wadze w okresie dojrzewania lub urodzenie dziecka. Rozstępy są powszechnie spotykane na brzuchu, biodrach i udach wewnętrznych i zewnętrznych, chociaż można je znaleźć w dowolnym miejscu na ciele. Na szczęście istnieje kilka prostych środków do zarówno zapobiegania i zmniejszenia wygląd rozstępy na ciele.

Rodzaje

Rozstępy dojść ze skóry rozciąganie tak, że włókna sprężyste złamać, co skutkuje jasnymi czerwonymi liniami (do białego, które zanikają po czasie). Istnieje wiele różnych typów dermatologicznego leczenia rozstępów, takich jak skórki chemicznych, miejscowego leczenia retinoidów i barwnika impulsów terapia laserowa. Inne sposoby zmniejszenia rozstępy są przez tarcie masła kakaowego na nich, a nawet oleje z witaminą E i witaminy A.

Rozważania

Wykonując regularnie jest dobrym sposobem, aby zapobiec powstawaniu rozstępów. Jest tak, ponieważ pracuje pomaga tonowi mięśni ciała, utrzymania sztywności ciała, co sprawia, że ​​o wiele trudniej rozstępy rozwijać się na skórze.

Potencjał

Wiele kobiet w ciąży, które starają się zapobiegać i eliminować rozstępy lubią pocierać masła kakaowego na całym brzuchu rozwijających się. Masło kakaowe jest uważana zarówno zapobiegać i pozbyć się rozstępów, czy są one obecnie stan zapalny lub wyblakły kolor na biały. Witamina E są oleje oliwy z oliwek są również oba uważane za skuteczne w zmniejszaniu rozstępom wygląd.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Innym sposobem, aby pomóc zmniejszyć swoje szanse mając do czynienia z rozstępami jest mieć zdrową dietę. Dieta bogata w białko i pełna witaminy E i witaminy C jest doskonałym sposobem na utrzymanie rozstępy w zatoce. To dlatego, że pokarmy bogate w te witaminy umożliwić dobry wzrost tkanek, dzięki czemu skóra mniej podatne na uszkodzenia elastycznego włókna.

Teorie / Spekulacje

Inne proste sposoby utwardzania rozstępów obejmują pije dużo wody (woda zwiększa elastyczność skóry) i masażu na rozstępy regularnie. Aby pomóc w masażu z rozstępami, że to dobry pomysł, aby masować skórę stosując olej z wątroby dorsza lub olej lniany.

Expert Insight

Najlepszym sposobem, aby pozbyć się rozstępów jest odwiedzając dermatologa i po operacji. Procedury takie jak peelingi chemiczne (promuje gładką powierzchnię skóry, wyrównuje koloryt skóry i zmniejsza wygląd blizn), chirurgii laserowej (laser redukcji blizn) i dermabrazji (zmniejszyć przebarwienia, nierówności skóry i widoczność blizn) są najbliższymi sposoby na stałe wyeliminować odcinek znaki. Jednak sukces tych operacji będzie zależeć od pewnych czynników, takich jak wiek, nasilenia rozstępów, swojego rodzaju skóry, a nawet diety.

Efekty

O dziwo, plastyka brzucha (chirurgiczne usunięcie dodatkowego tłuszczu z mięśni) jest znany, aby zmniejszyć rozstępy, mimo że nie jest to celem tej procedury. Jednakże, nie jest uważane za dobry pomysł, aby mieć tę operację wykonaną wyłącznie w celu leczenia swoich rozstępów.

Diagnoza choroby przyzębia

Gdy masz choroby przyzębia, usta pozwoli Ci coś jest nie tak. Wiedzieć, jakie objawy chorób przyzębia są i regularnie sprawdzać swoje zęby i dziąsła, aby upewnić się, że są one w dobrym stanie. Umówić się z dentystą, aby potwierdzić swoje podejrzenia choroby przyzębia, jeśli wystąpi którykolwiek z objawów tej choroby.

Fakty

Choroby dziąseł lub paradontoza, to zakażenie, które atakują dziąsła i, w ciężkich przypadkach, kości, które posiadają zęby w miejscu. Wielu dorosłych mają choroby dziąseł, a niektóre tracą zęby, gdy nie uda się podjąć kroki w celu rozwiązania problemu. Naukowcy prowadzi badania, czy choroby przyzębia stawia jeden na ryzyko chorób serca, udaru mózgu, urodzenie dziecka z niedowagą, i dla diabetyków, poziom cukru we krwi niekontrolowany.

Znaczenie

Zęby są ważną częścią ciała, tak ważne jest, aby dbać o nich jak najlepiej potrafimy. Żuć, że nasze jedzenie i poprawić nasz wygląd. Musimy utrzymać nasze zęby przez całe życie, jeśli to możliwe. Znając objawy choroby przyzębia poprosi o podjęcie działań, zanim będzie za późno. Bystre oko na oznaki choroby dziąseł mogą pomóc uratować zęby i swój piękny uśmiech.

Rodzaje i przyczyny

Zapalenie dziąseł jest chorobą przyzębia w najłagodniejszym formie. Atakuje dziąsła. Zapalenie przyzębia jest zapalenie dziąseł ignorowane, a ta postać choroby dziąseł powoduje powstawanie zainfekowanych kieszeni i powoduje gum do oddzielania się od zębów. W czasie, kości i tkanki pogarsza i zęby poluzować, jeśli choroba dziąseł nie jest leczona. Choroby przyzębia mogą być spowodowane przez palenie tytoniu, cukrzyca, zmiany hormonalne, stres, genetyka, choroby, leki, zaniedbania higieny jamy ustnej i problemów strukturalnych, z zębów, wypełnień i mostów.

Identyfikacja

Objawy, które mogą mieć choroby przyzębia to uporczywe cuchnący oddech, dziąsła, które pojawiają się czerwone i / lub obrzęk, delikatne dziąsła, które mogą krwawić, ból podczas żucia żywności, czułość zębów, zęby, które są luźne, separacja dziąseł od zębów, nieprawidłowego montażu zęby, gdy pysk jest zamknięty, zmiana w sposobie twoje protezy częściowe dopasowanie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Właściwa higiena jamy ustnej jest najlepsza obrona przed chorobami przyzębia. Aby zachować swoje usta i zęby w zdrowym państwa użycia pasty do zębów zawierającej fluor i myć zęby dwa razy dziennie. Użyciu nici dentystycznej na koniec dnia, aby uwięzione jedzenia z pomiędzy zębów. Przechowywać tytoniu z ust i jeść zdrowo. Dołącz zbilansowanych posiłków w diecie. Zawsze upewnij się, że twoje zęby czyszczone i sprawdzane w gabinecie stomatologicznym nie mniej niż jeden raz w roku. Sprawdź w zasobach poniżej klinik, które oferują opiekę stomatologiczną po obniżonych cenach, jeśli czujesz, że nie masz pieniędzy, aby zapłacić za opiekę stomatologiczną.

Czynniki wpływające na wysokość ludzka

Czynniki wpływające na wysokość ludzka


Wysokość jest fizyczna cecha, która ma wiele czynników, które wpływają i zmieniają go. Chociaż prawdą jest, że genetyka jest ważnym elementem ludzkiego wzrostu i rozwoju, inne czynniki mogą ograniczyć lub zwiększyć wysokość, które są związane z genetyką, takie jak odżywianie. Wiele czynników powoduje ludzkie ciało, aby urosnąć nawet po normalnym okresie dojrzewania.

Genetyka

Podczas gdy genetyka nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na wysokość, jest głównym czynnikiem, który decyduje wysokość. Genetyczny kodujący uczestniczy hormonów ustrojowych, takich jak hormony wzrostu i receptorów hormonów, a także proporcje genetycznej kości i określania, kiedy rozpoczyna się okres dojrzewania.

Środowisko prenatalne

Prenatalne środowisko jest kolejnym czynnikiem decydującym o wysokości człowieka. Matka, która ma prawidłowe odżywianie, unika palenia, nie pić alkoholu i ma zdrowy styl życia zapewni najlepsze czynniki środowiskowe dla wyższych dzieci. Z drugiej strony, kobieta, który pali, napojów lub niedostateczne odżywianie ma podczas ciąży często kończy się przy niższym ciężarze urodzenie dziecka i dziecko będzie w końcu krótszy wyniku.

Odżywianie Przez wzrostu

Odżywczej jest jednym z podstawowych czynników środowiskowych, wpływającym na wzrost i wysokość. Dobrze zbilansowana dieta pełna zdrowych, pożywne spowoduje wyższych wysokościach, podczas gdy zła dieta spowoduje krótszy wzrostu. W okresie dzieciństwa i dojrzewania, gdy dzieci rosną najbardziej, dobre odżywianie może mieć znaczący wpływ na wzrost i rozwój.

Lek

Dzieci, które biorą leki regularnie w okresach wzrostu może zakończyć się krótsza, chociaż wiele zależy od rodzaju leczenia. Leki często wpływają hormony w organizmie, zwłaszcza leków dla zdrowia psychicznego, co skutkuje krótszymi wysokościach.

Używaną Wpływ dymu na ciężarnych

Wszyscy wiemy, że palenie w czasie ciąży nie jest dobrym pomysłem, ale przebywanie z innymi, którzy palą może być również szkodliwe zarówno dla matki i dziecka. W rzeczywistości, bierne palenie jest tak samo źle, jak palenie papierosów samodzielnie.

Niska masa urodzeniowa

Według Centrum Kontroli Chorób (CDC), kobiety narażone na bierne palenie w czasie ciąży mają 20 procent wyższe ryzyko urodzenia dziecka z niską masą urodzeniową. To może mieć liczne konsekwencje dla rozwoju dziecka.

Fetal Demise

Kobiety w ciąży, które są narażone na bierne palenie mają wyższe ryzyko miscarrying lub urodzenie dziecka, który zmarł w macicy.

Wpływ na dzieci

Dzieci, które urodziły się z matek, które wdychane bierne palenie w czasie ciąży są w grupie podwyższonego ryzyka zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS) i może spadły funkcję płuc. Słabo rozwinięte płuca są szczególnie problematyczne dla dzieci, które urodziły się przedwcześnie.

Zużycie toksyn płodu

Ważne jest, aby pamiętać, że większość przedmiotów, że spożywa matka są przekazywane wraz przez pępowinę do rosnącego płodu. Obejmuje to wszystkie toksyny zawarte w dymie tytoniowym, jak smoły, nikotyny i tlenku węgla. Każdy z tych toksyn ma możliwości wywierania wpływu na wzrost i rozwój dziecka.

Wpływ na Matki

Matka, oczywiście, zasysa dymu tytoniowego przed przejściem wzdłuż toksyn do jej dziecka, więc matka jest na ryzyko chorób, jak również. Jeśli matka zapada na chorobę związaną z bierne palenie w trakcie ciąży, która stawia zarówno na jej życie oraz ryzyko dziecka. Na przykład, jeśli matka jest narażona na bierne palenie całe życie, może ona rozwijać rozedma płuc lub zapalenie oskrzeli, co stawia jej zdrowiu w czasie ciąży. Wszystko, co stawia matkę na ryzyko stawia także na płód na ryzyko.

Skutki palenia na kobiety w ciąży płód

Palenia w okresie ciąży jest związany z licznymi negatywnych skutków ubocznych dla dziecka przed, jak i po porodzie.

Niska waga urodzenia

Dzieci urodzone przez matki, które palą, mają od 2 do 4 razy większe ryzyko wystąpienia niskiego urodzenia wagę (mniej niż 5,5 kg). Według Baby Center.com, matka który pali pół paczki dziennie może zmniejszyć ciężar dzieckiem o pół funta. Przez palenie jedną paczkę dziennie, waga urodzeniowa może być zmniejszona nawet o pół kilograma.

Trudności w oddychaniu

Niska waga urodzeniowa często towarzyszy niedojrzałej rozwoju płuc. Ponadto, u noworodków matek palących mają większą szansę na rozwój astmy, jak podrosną.

Wady wrodzone

Matki, które palą w czasie ciąży są bardziej narażone na dzieci urodzonych z wadami wrodzonymi. Wady te obejmują porażenie mózgowe, upośledzenie umysłowe i problemy z sercem.

Zwiększone ryzyko SIDS

Colorado Departament Zdrowia Publicznego i Środowiska twierdzi, że matka, która pali ma większe szanse na urodzenie dziecka z predyspozycją do zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS). Ryzyko urodzenia dziecka cierpi z powodu SIDS jest 2 do 3 razy wyższe dla matek, które palą.

Ryzyko związane z problemami w nauce

Palenie w czasie ciąży jest związany z problemami w nauce u dzieci. Te dzieci są bardziej podatne na nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), a nawet niższe IQ.

Skutki pigułek antykoncepcyjnych na rozwój płodu

Skutki pigułek antykoncepcyjnych na rozwój płodu


Pigułki antykoncepcyjnej kobiety trzyma jajko z dopuszczeniem każdego miesiąca, a także sprawia, że ​​trudno dotrzeć do żadnych plemników jaj, które mogły zostać wydane. Pary mogą wystąpić przypadkowe ciążę podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych. Gdy to nastąpi, wiele kobiet są zaniepokojeni potencjalnym wpływem pigułki może mieć na rozwijający się płód.

Rozważania

Pigułki antykoncepcyjnej jest 92 do 99,7 procent skuteczności, zgodnie z antykoncepcyjne Technology. Głównym powodem ciąży występuje z pigułka jest, ponieważ dawki są pomijane.

Żeńskie narządy płciowe

Problemy rozwojowe mogą pojawić się w narządach płciowych niemowlęcia płci żeńskiej, jeśli matka wzięła pigułki antykoncepcyjne w czasie ciąży, według MayoClinic.com.

Waga urodzenia

Jednym z problemów związanych z pigułki w czasie ciąży jest to może mieć wpływ na urodzenie dziecka wagi. Nie może być związek między pigułek antykoncepcyjnych i zwiększonym ryzykiem przedwczesnego porodu i niskiej masy urodzeniowej, według MayoClinic.com.

Prostaty i pęcherza moczowego

University of Missouri w Columbia odkryli, że przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych może prowadzić do deformacji w prostaty z rozwijających się zarodków. Może to zwiększyć ryzyko dziecka rozwoju pęcherza lub prostaty problemów w późniejszym życiu.

Expert Insight

Według MayoClinic.com osoba, która podjęła pigułki antykoncepcyjne w czasie ciąży nie należy panikować. Nie ma dowodów, że przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych w czasie ciąży powoduje poważne wady wrodzone, w większości przypadków.

Ostrzeżenie

Najlepszym rozwiązaniem jest zaprzestanie wykorzystywania pigułki jeśli podejrzewasz ciążę. Skonsultować się z lekarzem na temat ewentualnych zagrożeń.

Jak mieć zdrowe dziecko w wieku 45 lat

Jak mieć zdrowe dziecko w wieku 45 lat


Choć ryzyko wad wrodzonych i powikłań dla matki i dziecka z wiekiem wzrost, można mieć zdrowe dziecko w wieku lat 45. Jeśli jesteś w ciąży lub planuje ciążę, umówić się na spotkanie, aby omówić to z lekarzem. Twoje szanse na posiadanie zdrowego dziecka jest najlepiej, jeśli są w dobrym stanie zdrowia przed zajściem w ciążę, choć nie są to środki, które można podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową ciążę.

Instrukcje

1 Upewnij się, wizytę ze swoim ob-ginekologicznej, jak tylko to możliwe. Pobierz dokładne fizyczne i omówienia medycznych historii i czynników ryzyka dla ciąży. Kobiety powyżej 45 roku życia mają większe ryzyko urodzenia martwego płodu, poronienia, nadciśnienia i cukrzycy w czasie ciąży. Dzieci urodzone przez kobiety wieku 45 lat mają ryzyko 6 do 8 procent posiadania jakiegoś urodzenia wady, takie jak zespół Downa.

2 Weź prenatalnych witaminy na co dzień. Zapewni to, że organizm otrzymuje odpowiednią ilość witamin i minerałów, zwłaszcza kwas foliowy, wapń i żelazo, które są niezbędne dla zdrowej ciąży. Suplementy wapnia są szczególnie ważne w wieku lat 45, ponieważ poziom wapnia w organizmie zmniejszyła się z powodu spadku estrogenów. Kwas foliowy redukuje ryzyko nieprawidłowości płodu.

3 zdrową dietę, aby zapewnić dziecko dostaje prawidłowe odżywianie i zapobiec uzyskaniu zbyt dużo czekać podczas ciąży. Kobiety w wieku 45 lat mają większą tendencję do tycia z powodu utraty masy mięśniowej i nie jest w stanie spalić tyle kalorii w wyniku.

4 Get dużo odpoczynku. Kobiety w ciąży, zwłaszcza te lata 35 do 45 wieku, powszechnie mają problemy ze snem z powodu częstego oddawania moczu, stres, dyskomfort i senność w ciągu dnia. Kobiety w ciąży, jednak potrzebują więcej snu niż osoby, które nie są w ciąży. Spać przez 8 do 10 godzin dla optymalnych korzyści zdrowotnych.

5 Ćwiczenie umiarkowanie warunkiem przyjęcia przez lekarza. Ćwiczenia sprawia, że ​​czujesz się lepiej, wyglądać lepiej i przygotowuje ciało do porodu. Zmniejsza również prawdopodobieństwo, że 45-latek będzie uzyskać zbyt dużej wagi. Omów swoje plany ćwiczeń z lekarzem przed rozpoczęciem reżimu treningowego.

Wskazówki:

  • Zaleca się, aby kobiety ponad 35 lat badań prenatalnych są oferowane, takich jak biopsja kosmówki (CVS) lub amniopunkcja, zdiagnozować lub wykluczyć nieprawidłowości chromosomowe. Większość kobiet, które decydują się na to znaleźć ich dziecko nie ma wad.
  • Szanse na urodzenie dziecka z zespołem Downa jest 1 w 30 w wieku 45 lat, według statystyk przedstawionych przez March of Dimes. Zarówno biopsja kosmówki i amniopunkcja niosą niewielkie ryzyko dla poronienia.

Skutki Palenie w czasie ciąży

Skutki Palenie w czasie ciąży


Wiele osób zastanawia się na temat skutków palenia tytoniu w czasie ciąży. Paczki papierosów zawierają ogólne ostrzeżenie, że palenie w czasie ciąży może być niebezpieczne, ale ostrzeżenie nie określa wiele poważnych zagrożeń dla zdrowia, które mogą wyniknąć. Kobiety, które decydują się palić w czasie ciąży umieścić swoje nienarodzone dzieci na wielkie ryzyko i konsekwencje zdrowotne może być przez całe życie wyzwania dla dziecka.

Znaczenie

Palenie w czasie ciąży jest niebezpieczne dla rozwijającego się płodu. Dym papierosowy pozbawia płód potrzebnego tlenu, które mogą mieć wpływ na rozwój płodu. To jest potencjalnie szkodliwe dla serca i płuc dziecka. Palenie może pozbawić dziecko tlenu potrzebnego do przetrwania narodziny, w wyniku porodu martwego płodu. Palenie w czasie ciąży jest również związane z długoterminowych skutków zdrowotnych, które dziecko musi zarządzać całym swoim życiu, takich jak astma czy wad wrodzonych serca.

Efekty

Dzieci urodzone przez kobiety, które paliły w czasie ciąży uruchomić większe ryzyko rozwoju astmy. Astma jest chorobą przewlekłą, bez utwardzania. To może być zarządzane. Dziecko może wymagać, aby pozostać na cały rok leków w celu zapewnienia, że ​​może oddychać. Palenia w okresie ciąży jest również związane z zaburzeniami z deficytem uwagi (ADHD), który jest stanem, który utrudnia dziecku aktywny. Wiele dzieci z ADHD potrzebują leków przez cały rok, aby mieć możliwość skupienia się i kontrolować swoje impulsy.

Rozmiar

Palenia w czasie ciąży może mieć wpływ na wielkość płodu, wywołując dziecko rodzi się przedwcześnie albo o niskiej masie urodzeniowej. Dzieci urodzone do palaczy uruchomić większe ryzyko zgonu podczas porodu. Wiele z tych dzieci rodzi się z większymi głowami proporcjonalnym do ich ciał. To dlatego, że korpus skupia się na zapewnienie wystarczającej ilości tlenu do rozwoju mózgu kosztem kończyn. Kończyny dogonić po dziecko ma lepszy dostęp do tlenu po urodzeniu. Niskie waga urodzeniową dzieci uruchomić większe ryzyko zachorowania na szereg problemów zdrowotnych.

Rozważania

Nawet jeśli kobieta została palenia w pierwszych częściach ciąży, rzucenie palenia będzie miało pozytywny wpływ na rosnący płód. Rzucenie palenia przed trzecim trymestrze znacznie zmniejsza szanse na urodzenie dziecka o niskiej masy urodzeniowej. Ponadto, zmniejszenie liczby wypalanych papierosów dziennie potencjalnie zmniejszyć negatywny wpływ na płód.

Ostrzeżenie

Palenie w czasie ciąży powoduje, że dziecko się być o wiele bardziej podatne na zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS). Nawet jeśli dziecko przeżyje proces rodzenia i nie ulegają SIDS, dziecko może być w obliczu trwania walk, w tym kwestie serca astma, ADHD. Kwestie te są trudne zarówno dla dziecka i rodzica, ponieważ w dzieciństwie, rodzic musi zarządzać wszystkich leków do tych kwestii zdrowotnych. Dziecko płaci wysoką cenę za palenie matki podczas ciąży.

Żony wyboru płci Tales

Żony wyboru płci Tales


Podczas gdy każdy chce urodzić zdrowe dziecko, niektóre pary mają serce ustawione na posiadanie chłopaka, podczas gdy inni marzą dziewczyny. Wiele babskie opowieści nadal utrzymują, że twierdzenia, że ​​podejmowanie pewnych działań lub okoliczności pod uwagę, pary mogą rzeczywiście zwiększyć szanse na uzyskanie płci chcą. Podczas gdy niektórzy szydzą z tych metod, inni przysięgają nich.

Historia

Pragnienie, aby zwiększyć szanse na urodzenie dziecka o określonej płci sięga wieków i próby selekcji płci sięgają do starożytnych kultur. Na przykład, słynny grecki filozof Arystoteles (384 do 322 pne) zaleca mężczyzn, którzy chcieli mieć chłopców do tie lewe jądro, gdy kochać. W XIII wieku ne Chińczycy stosowali wykres koncepcję, że używany astrologia przewidzieć płeć dzieci w oparciu o dniu ich poczętego.

Funkcje

Czas koncepcja jest jedną cechą tych żon opowieści, przeważnie w Azji folkloru: wyobrazić na nieparzystej dzień dla chłopca, parzyste dni dla dziewczyny; podczas księżyca dla dziewczyny i malejącym księżycu dla chłopca.

Rodzaje

Większość Zachodnia doradztwo wybór płci kręci się wokół praktyk żywieniowych i stanowisk miłości. Metody te są uważane ułatwić plemników zakodowanych z pożądanym płci osiągnąć jaj. Porady dietetyczne obejmuje matka jeść więcej mięsa czerwonego i słonych pokarmów dla chłopca, a ojciec jeść więcej słodyczy. Dla dziewczyny, oboje rodzice powinni jeść więcej owoców morza i warzyw, a matka powinna jeść dużo czekolady. W uprawiania miłości, seksu w pozycji misjonarskiej, lub pozwolić, aby osiągnąć orgazm matki, aby zwiększyć szanse pierwsza z posiadania dziewczyny. Seks w pozycji stojącej lub ma głowy twarzy matki Północna ma zapewnić chłopca.

Nieporozumienia

Większość technik selekcji płci są skierowane do matki, ale jest plemnik ojca, który przenosi chromosom, który określa płeć dziecka. Jeśli plemnik niesie chromosomu Y, dziecko będzie chłopcem; jeśli niesie chromosom X, to będzie dziewczynka. Innym nieporozumieniem jest to, że próby selekcyjne być przez cały okres ciąży, a przynajmniej pierwszy trymestr. Sex dziecka jest uwarunkowane genetycznie w momencie zapłodnienia, w przeliczeniu na chromosomie przenoszonego przez spermy zapładnia jaja.

Expert Insight

Według pregnancy-info.net, istnieją sposoby na zwiększenie szans na rodziców coraz płci chcą (patrz źródła). Te sposoby obejmują interwencji medycznej: sortowanie plemników, które różnicują sposoby chromosomu X spermy i plemników z chromosomem Y, lub badań genetycznych na zapłodnionych jaj. Według lekarzy wywiad dla webmd.com, uprawiania babskie opowieści o diecie lub seksualnych pozycji nie dają więcej niż 50 procent kursów, które już daje natura (patrz źródła). Choć zazwyczaj nieszkodliwe, aby spróbować, są one żadnej gwarancji, a niektóre metody mogą rzeczywiście zrobić poczęciu trudniejsze.

Skutki rozszczepu kręgosłupa

Rozszczep kręgosłupa jest najczęstszą wadą, która dotyka urodzenia noworodków, ze jedna na 1000 dzieci rodzi się z chorobą. Dosłowne tłumaczenie na rozszczep kręgosłupa jest "otwarty kręgosłupa." W tym stanie, grzbiet nie jest w pełni rozwijać zanim dziecko rodzi się i rdzenia kręgowego może dosłownie wystaje z dolnej tylnej niemowlęcia. Location and stopniu wady określenia stopnia każdego przypadku.

Każdy z kręgów w naszym kolce kontroli różnych funkcji życiowych, na zasadzie związanych nerwy. Ze słabo rozwiniętej dolnej kręgów, dzieci urodzone z rozszczepem kręgosłupa najczęściej napotykają trudności w kontrolowaniu funkcji pęcherza moczowego i jelit, a także z mobilności.

Chirurgia

W ciągu kilku minut po urodzeniu, dzieci urodzone z rozszczepem kręgosłupa może być zabrany do operacji w celu zabezpieczenia rdzenia kręgowego z powrotem do ciała.

Osoby o najmniej ciężkich przypadkach mogą mieć trudności z wydalaniem moczu i konieczności wypróżnienia, ale pozostaje w stanie chodzić bez pomocy. W najcięższych przypadkach, osoby nie nabywają zdolność chodzenia bez szelek nóg lub może ograniczać się do inwalidzkie dla życia.

Rodzaje rozszczepu kręgosłupa

Istnieją trzy rodzaje rozszczepu kręgosłupa. Najłagodniejszy forma jest rozszczep kręgosłupa occulta. Rozszczep kręgosłupa meningocele jest umiarkowana postać, podczas gdy rozszczep kręgosłupa przepukliną oponowo-rdzeniową jest najcięższą postacią.

Osoby urodzone z rozszczepem kręgosłupa occulta nie wytrzymać długo względem skutków dwóch innych cięższych postaciach. W rozszczep kręgosłupa meningocele, opon przepchnięcia brakującej części kręgosłupa, tworzące cysty w tylnej części kręgu dotkniętych, ale cyst nie wystaje przez skórę.

W rozszczep kręgosłupa przepukliną oponowo, część rdzenia wystaje przez skórę, pozostawiając otwarty "kręgosłup". Przewód podlega narażone na zakażenie.

Wodogłowie

Większość dzieci urodzonych z rozszczepem kręgosłupa przepukliną oponowo-rdzeniową są również urodzony z wodogłowiem ("woda na mózg"), w którym płyny ustrojowe fail odfiltrować mózgu. Płyn zbiera się w kruchej niemowlęcia mózgu może spowodować poważne uszkodzenia mózgu, jeśli nie pod opieką natychmiast. Bocznik jest włożona do głowy dziecka wkrótce po urodzeniu. Po założeniu zastawki pozostaje integralną częścią jednostki przez całe życie.

Zastawki należy wymienić gdy występuje blokada. Kiedy bocznik przestaje działać, płyn ponownie gromadzą się w mózgu. Osoba doświadczy rozdzierający ból głowy z ciągłą presją, dopóki nowy bocznik zostanie wprowadzony.

Nietrzymanie moczu

Dolny koniec kręgosłupa jest integralną częścią naszych możliwości do kontroli pęcherza i jelit wydaliny. Ze względu na niezabudowanej kręgosłupa, większość ludzi, którzy rodzą się z wyzwaniami rozszczep kręgosłupa twarzy nietrzymania moczu.

Ograniczonej mobilności

W zależności od stopnia każdym przypadku, upośledzenie mobilność może mieścić się w zakresie od mających nieco nieuporządkowany chodu jest wspomagana klamrami etapy lub na wózku.

Efekty emocjonalne

Ze względu na jej niezdolność do osiągnięcia wstrzemięźliwość, dziecko mieszka z rozszczepem kręgosłupa może znieść drażni od innych dzieci, które nie rozumieją tego niefortunne okoliczności. Jeżeli dokuczanie jest wydłużony do lat, może to potrwać emocjonalne piętno na dziecko, który może walce niepewność, niskie poczucie własnej wartości i depresji, które może przenieść do dorosłego życia, jeśli nie są uznane i traktowane.

Rodzice mogą skontaktować nauczycieli swoich dzieci każdego roku przed rozpoczęciem zajęć, tak, że nauczyciele będą w pełni świadomi sytuacji dziecka. Razem mogą one być w stanie opracować plany w celu zapewnienia, że ​​dziecko może odnieść sukces w szkole.

Świadomość i profilaktyka

Brak badań udało się potwierdzić to, co powoduje, rozszczep kręgosłupa i nie ma lekarstwa w tym czasie. Jednak ponad dwadzieścia lat badań w dziedzinie coraz pomógł przedłużyć długość życia osób żyjących z chorobą. Tylko dwadzieścia lat temu, 80 procent dzieci urodzonych z rozszczepem kręgosłupa nie dożyje swoich piątych urodzin. Obecnie oczekuje się, że 75 procent lub więcej dzieci z rozszczepem kręgosłupa najcięższych żyć aż do dorosłości, choć opieka dla tych osób jest wyzwaniem.

Badania wykazały, że kobiety w ciąży, które biorą codziennie suplementy kwasu foliowego może zmniejszyć ich szanse na urodzenie dziecka z rozszczepem kręgosłupa nawet o 70 procent.