adcov.com

johimbina retencja wody

Jak leczyć retencji wody

Retencja wody może być spowodowane zmianami hormonalnymi, spożycie soli, niektóre leki, nie pić tyle wody, problemy z nerkami i zastoinowej niewydolności serca. Leczenie zatrzymanie moczu może być proste lub skomplikowane. Zatrzymanie moczu może powodować wzdęcia, opuchnięte stopy i kostki, podpuchnięte oczy, a ból i obrzęk palców. Trzeba traktować retencyjnego oraz przyczyny, ponieważ istnieje ryzyko sercowe lub nerek problemy, jeśli nie. Istnieje kilka kroków, które można podjąć w leczeniu retencji wody.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z lekarzem. Potrzebny jest badanie fizykalne więc lekarz może wykluczyć poważne przyczyny zatrzymywania wody, takich jak choroby nerek lub choroby serca. Lekarz może zbadać kostek, brzuch i palce, aby sprawdzić objawów obrzęku lub obrzęk. Lekarz może zalecić dalsze badania lekarskie, takie jak badania krwi, badania serca lub rentgenowskie nerek.

2 Zapytaj o leki moczopędne. Lekarz może przepisać leki moczopędne lub "pigułki wody", aby pozbyć się nadmiaru retencji płynów. Jeśli wziąć moczopędne leki można oddawać mocz częściej. To leczeniu retencji wody i zmniejszyć obrzęk.

3 Pij dużo wody. Kiedy nie pić tyle wody, organizm się odwadnia. Gdy twoje ciało czuje się zagrożony przez odwodnienie, zaczyna trzymać się każdej kropli płynu robi się, co powoduje zatrzymywanie wody. Kiedy pić tyle wody, organizm nie będzie trzymać się płynów.

4 Jedz zdrowe. Dieta bogata w owoce i warzywa promowania odpowiedniej eliminacji. Kiedy nie dostać wystarczająco dużo owoców i warzyw, stajesz się nadęty i zatrzymywania wody.

5 wypić filiżankę kawy. Kawa zawiera kofeinę, która jest naturalnym diuretykiem i promowania utratę wody. Nie pij za dużo, bo kawa może powodować nerwowość, kołatanie serca i bezsenność.

Wskazówki

 • Przyjmować suplement magnezu. Biorąc magnez pomaga w leczeniu retencji wody. Nie należy przyjmować magnez, jeśli twój ma problemy z sercem lub nerkami. Weź 200 do 400 mg. dziennie. Przed suplementacja magnezu z lekarzem.
 • Jeśli puchnąć, lub ból doświadczenie w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu lub kaszel, uzyskać pomoc medyczną w nagłych wypadkach. Może to wskazywać, zastoinowej niewydolności serca i trzeba szybkie leczenie, aby pozbyć się nadmiaru płynów ciała, które mogą być w płucach i okolic serca.

Jak zwalczać retencji wody

Z retencją wody, znany również jako zatrzymanie płynów i obrzęk, można zauważyć, że niektóre obszary was ciała czuć się mocno lub puffier. Na przykład, pierścienie na palcach może czuć mocniej niż zwykle, lub nie może być obrzęk w brzucha, nóg, kostek lub wokół twarzy. Można również zauważyć, że obrzęk spowodował wgniecenie z gumek swoich skarpety na nogach. Retencja wody może być skutkiem ubocznym leków na receptę lub oznaką bardziej poważnego stanu, takich jak schorzenia nerek lub serca. To również może być wynikiem nadmiernego spożycia alkoholu, spożycie soli lub przedłużonej aktywności. Jeśli jesteś kobietą, obrzęk może być wynikiem ciąży lub miesięcznych zmian hormonalnych. Istnieją sposoby na walkę z retencji wody.

Instrukcje

Jak zwalczać retencji wody

1 Zwiększ spożycie wody i herbaty. Unikać cola, soki i napoje gazowane, ponieważ zawierają trochę soli. Zamiast pić czystą wodę. Gdy woda przechodzi przez nerki i pęcherza moczowego, może rozcieńczyć moczu. W rezultacie, woda ułatwia nerki wypłukać sól i moczu, zgodnie z wytycznymi Zdrowia.

Zwiększyć aktywność fizyczną. Regularne ćwiczenia mogą zwalczać retencji wody. Podczas pracy na zewnątrz, twoje ciało wydalić nadmiar wody i soli za pośrednictwem potu. Ponadto, ćwiczenia mogą tworzyć zwiększony przepływ moczu i wyższy oddychanie, które może wypłukać obrzęk. Na przykład, jeśli masz siedzieć lub stać przez dłuższy czas, zrobić sobie przerwę i iść po schodach raz na godzinę. Skieruj swoje palce w dół, zanim podniesie je jak najwyżej. To ćwiczenie pomoże twoje mięśnie stóp i łydek.

Inną opcją jest do wykonywania w basenie. Ciśnienie wody może zmusić nadmiar wody z tkanek i do pęcherza. Upewnij się, że woda w basenie jest 80-90 stopni. Jeśli jesteś w ciąży, upewnij się, że woda w basenie nie jest powyżej 100 stopni.

2 Reszta z nogami podniesiony. Kiedy leżeć z nogami do góry, płynów, którzy osiedlili się w kostek, stóp lub nóg do tyłu.

3 Unikaj żywności o wysokiej zawartości soli, takie jak pizze i hot dogi, zwalczaniu retencji wody. Mimo, że twoje ciało może pozbyć się normalnego spożycia soli, zbyt wiele może budować w organizmie i pozostają tam aż do nerek może wydalić nadwyżkę, która może potrwać co najmniej 24 godziny, w zależności od Poradniku Zdrowia.

Wskazówki

 • Skontaktować się z lekarzem, aby upewnić się, że retencja wody nie jest spowodowany zaburzeniami czynności nerek lub serca. Również skontaktować się z lekarzem, jeśli pit obrzęki, czyli zagłębienia, które pozostają po naciśnięciu na skórze.
 • Unikać diuretyki jeśli nie przepisane przez lekarza. Leki moczopędne, stosowane nieprzerwanie, w rzeczywistości może aktywować wody i soli hormony i powodować zatrzymywanie płynów, gdy przestał. Ziołowe leki moczopędne, takie jak zielona herbata lub mniszka lekarskiego, jednak czasami są stosowane w leczeniu obrzęków, powodując, aby częściej oddawać mocz. Nie ma naukowych dowodów skuteczności tych zioło ", jednakże, zgodnie z Mayo Clinic.

Jak zmniejszyć Retencja wody w tkankach i pęcherza

Zatrzymanie wody w tkankach pęcherza moczowego i pęcherza może spowodować presję, obrzęk i zwiększenie masy ciała. Jednakże, istnieją pewne techniki, aby pomóc zmniejszyć zatrzymywanie płynu. Dieta pozostałych wyborów dotyczących stylu życia i może przyczynić się do dodatkowego wody i tkankę pęcherza. Ale nawet jeśli nie można wskazać dokładnej przyczyny, należy rozważyć prostych sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Instrukcje

1 Ditch sodu. Nadmierne sodu prosi zatrzymanie płynów. Obniżenia spożycia soli w celu zmniejszenia retencji wody. Zgodnie z Mayo Clinic, zdrowe zakres sodu wynosi od 1500 do 2300 mg dziennie. Celuj w mniejszej ilości.

2 leki przełącznika. Jeśli zatrzymanie wody zaczął po rozpoczęciu nowego leku, należy poprosić lekarza o alternatywnych leków lub niższe dawki, które pomogą zmniejszyć ilość wody w pęcherzu i tkanki.

3 Drink dodatkowych płynów. Zużywają dużo wody (osiem szklanek dziennie), aby stymulować oddawanie moczu i zwolnienia dodatkowej wody w organizmie.

4 Sweat go. Ćwiczenie 30 minut dziennie (jazda na rowerze, bieganie, spacery, sport lub aerobik) zmniejszenie retencji wody poprzez pocenie.

5 zmniejszyć obrzęk. Aby zaradzić obrzęk lub płyn w swoich dolnych, położyć i unieść nogi z poduszki.

6 Weź moczopędne. Powyżej recepty leki moczopędne lub diuretyki złagodzić ilość wody w organizmie. Przedyskutować swoje opcje z lekarzem i wziąć tabletki z wodą zgodnie z instrukcją.

Stała Pragnienie i retencji wody

Stała Pragnienie i retencji wody


Wyniki retencji wody z gromadzenia nadmiaru wody w organizmie. Stan ten jest typowa jeśli korpus się odwodnić. Ze względu na niskie spożycie płynów, organizm zaczyna przechowywania wody. Stwarza to dodatkowy ciężar ciała. Ponadto, jest odwodniony ogół wytwarza spragniony uczucia.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Oprócz zauważyć wzrost masy ciała i jest spragniony, objawy retencji wody obejmują wzdęcia brzucha i obrzęk. Obrzęk może wystąpić w każdym obszarze ciała, takie jak nóg, ud i twarzy.

Efekty wodne

Zwiększenie spożycia płynów (zwłaszcza wody) pomaga zwalczać stałe pragnienie i retencji wody. Mayo Clinic zaleca ośmiu szklanek wody dziennie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Sól sodową lub odgrywa również rolę w stałej pragnienia i zatrzymywania płynów. Spożywanie świeżej żywności i ograniczenie spożycie produktów pakowanych lub przetwarzanych zwalcza odwodnienie i zatrzymanie płynów. Dążyć do nie więcej niż 1500 mg sodu na dobę.

Ostrzeżenie

Kofeina z umiarem jest naturalnym diuretykiem, który wypłukuje nadmiar płynów z organizmu. Jednak zbyt dużo kofeiny powoduje odwodnienie, w którym organizm zaczyna przechowywania płynów.

Expert Insight

Mayo Clinic zaleca również zwiększenie spożycia niektórych owoców i warzyw takich jak arbuz, cebuli i ogórków. Te produkty mają wysoką zawartość wody, co pomaga ugasić pragnienie i promuje oddawanie moczu, aby pozbyć się nadmiaru płynów.

Jakie są przyczyny przepona retencji wody?

Jakie są przyczyny przepona retencji wody?


Wody lub zatrzymanie płynów odnosi się do gromadzenia się nadmiaru płynów w organizmie. Retencji może również wystąpić w dowolnej części ciała, takich jak ramion, nóg i ud. Jednak wspólne miejsce do zawiadomienia dodatkowy ciężar wody jest w brzuchu lub brzuchem. Na szczęście istnieją szybkie i skuteczne sposoby, aby usunąć nadmiar wody z organizmu i smukłą swojej środkowej części. Znając przyczynę zatrzymywania wody jest kluczem do walki z tym problemem.

Zbyt dużo sodu

Główną przyczyną zatrzymywania płynów w brzuszna jest nadmierne spożycie sodu. Sodowy lub sól, przyprawy, która jest wspólna stosować do wytwarzania różnych produktów spożywczych. Żywność o wysokiej sodu zawierają przetworzone lub żywności pakowanej żywności i podawane w większości restauracji fast food i okazjonalnych zakładów gastronomicznych.
Zbyt dużo sodu odwadnia organizm, co podpowiada ciało do przechowywania dodatkowej wody. To powoduje zatrzymanie płynów i dodatkowy ciężar ciała. Szybko odwrócić retencji wody przez ograniczania wydatków na sód (nie więcej niż 1500 mg na dobę) i picie ośmiu szklanek wody dziennie.

Brak aktywności fizycznej

Regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna szybko przekształca swoje ciało. Brak ruchu odgrywa rolę retencji płynów. Zbyt mało ćwiczenia mogą również powodować zatrzymanie wody w brzuszna powodu niezdolności organizmu do uwolnienia przechowywane wody poprzez pocenie. Ćwiczenie koniecznie pozbawienie organizmu z toksyn i nadmiaru wody. Brak ruchu krążenie krwi i zmniejsza pocenie się, co zmusza toksyn i wody do akumuluj.

Leki na receptę

Niektóre leki, takie jak kortykosteroidy i rachunki antykoncepcyjne mogą powodować zatrzymanie wody. Te specyficzne leki zazwyczaj zwiększa apetyt i łaknienie na żywności. Przyjmowanie tych leków zwiększa prawdopodobieństwo spożywania niezdrowej żywności i produktów bogatych w sód. Dodatkowo, te leki mogą zmienić sposób organizm metabolizuje wody. Picia dodatkowych płynów, aby pobudzać nerki i zmniejszenie spożycia sodu może zmniejszyć retencję wody.

Zespół pre-miesiączkowy

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) może powodować zatrzymywanie wody w przepony, zwykle skierowana do wzdęć. W tym przypadku zmiany hormonalne wpływają na sposób i przechowuje ciała metabolizuje wody, co wywołuje ucisk lub ciężkości wokół brzucha. Over-the-counter leki przed miesiączkowego, suplementy wapnia (1200 mg na dobę) i suplementy magnezu pomaga retencji wody sterowania związane z PMS.

Retencja wody i odwodnienie

Retencja wody i odwodnienie


Odwodnienie i retencji wody są poważne problemy zdrowotne, które, jeśli nie leczyć lub zapobiegać prawidłowo, mogą prowadzić do bardziej wyniszczające choroby w dół drogi.

Odwodnienie

Odwodnienie występuje, gdy ilość płynów w organizmie zmniejsza się z powodu powikłań biegunki, wymioty, nadmierne pocenie się lub wysokiej gorączki. Najbardziej skutecznym sposobem leczenia tej choroby jest, aby pić więcej wody, zwłaszcza podczas pracy lub wykonywania na zewnątrz w lecie. Jednak, jeśli masz dziecko, które cierpi z powodu odwodnienia, lekarz może sugerować DPN takich jak Pedialyte, w zależności od nasilenia lub utrzymywania stanu.

Retencji wody

Retencja wody występuje, gdy wyciek płynów w tkankach organizmu z krwi powoduje obrzęk kończyn, takich jak ręce i nogi. Tak jak w przypadku odwodnienia, pić więcej wody jest najbardziej skutecznym sposobem leczenia tej choroby. Ponadto, istnieje wiele naturalnych środków do retencji wody, w tym suplementy witaminy B.

Powikłanie

Najczęstszą komplikacją związane z odwodnieniem i zatrzymywania wody jest ostra niewydolność nerek, co może w końcu doprowadzić do śpiączkę, a nawet śmierć. Odwodnienie powoduje również osłabienie mięśni, nudności i wymioty.

Jak Zwolnić retencji wody

Jak Zwolnić retencji wody


Retencja wody, znany również jako zatrzymanie płynów, wiąże się z podwyższonym i nieprawidłową ilością wody i płynów w organizmie, najczęściej w sercu, płucach i nerkach w nogach. Uwalniając nadmiar wody jest praca nerek. Ciało używa bardzo zaawansowanych technologicznie grupę hormonów zwanych prostaglandyn, aby utrzymać poziom płynów w organizmie. Jeśli nie pić dużo płynów w ciągu dnia, organizm zachowuje płyn i nie będzie mocz tyle powoduje zatrzymywanie wody.

Instrukcje

1 picie od sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie. Może się to wydawać dziwne, ponieważ staramy się zwolnić zatrzymanie wody zamiast wypełniania na nim, ale kiedy pić więcej wody, ciało będzie zwolnić więcej wody i nie przechowywać tyle. Zużycie jakiegokolwiek innego płynu może zwiększyć spożycie sodu, powodując obrzęki, by stać się gorzej.

2 Wytnij żywności wysokiej sodu z diety. Zbyt dużo soli powoduje nadciśnienie tętnicze, co prowadzi do obrzęk rąk i stóp. Wycinanie na sód jest bardzo trudne do zrobienia, ponieważ większość żywności mają w rzeczywistości zawierają sód, ale są niskie żywności sodu dostępne w lokalnym sklepie spożywczym. Unikać przygotowanych potraw, takich jak zupy w puszkach, kolacje telewizyjnych i pizzy, które często zawierają dużo sodu.

3 Podnieś swój spożycie owoców i warzyw. Niektóre produkty mają właściwości moczopędne, które pomagają przy zwolnieniu zatrzymywanie wody, niektóre z tych środków zawierają seler, cebula, czosnek, kapusta, kukurydza i winogron.

Jak zmniejszyć Retencja wody dla Zdrowia

Jak zmniejszyć Retencja wody dla Zdrowia


Retencja wody, znany również jako obrzęku jest nagromadzenie zbyt płynu w systemie. Obrzęk jest czasami zlokalizowane w jednej określonej strefie, takie jak kostki lub może powodować pęcznienie w całym ciele. Obrzęk może stworzyć dyskomfort, a nawet ból. Przyczyny zatrzymywania wody są bardzo zróżnicowane, w tym urazu, choroby, leki, ciąża, oparzenia i reakcji alergicznych. Leki na receptę, środki do domu i styl życia zmienia wszystko może zmniejszyć retencję wody, ale problem może się powtarzać, chyba że lekarz zidentyfikować przyczyny obrzęku.

Instrukcje

1 umówić się z lekarzem. Retencja wody może być oznaką poważnego problemu medycznego, takich jak zaburzenia tarczycy, wątroby lub nerek, niewydolność serca, zakrzepów i. Lekarz może sprawdzić ciśnienie krwi, słuchać swojego serca i pobrać krew w celu sprawdzenia, zaburzeń i chorób. Lekarz może przepisać pigułki moczopędne lub wody, w celu zmniejszenia retencji wody. Jeśli problem jest efektem ubocznym leków na receptę, lekarz może przejdziesz do innego leku.

2 Spróbuj ziołowe leki moczopędne skoro masz zielone światło od lekarza. Over-the-counter leki ziołowe, takie jak mniszek lekarski i imbiru czasem stworzyć moczopędne w organizmie. Wiele sklepów spożywczych, zniżki i sklepy ze zdrową żywnością oferują takie pigułki lub środków zaradczych w postaci kropelek.

3 Zmniejsz sól. Nadmiar sodu może doprowadzić do zatrzymywania płynów ciała. Unikaj dodawania soli do dodatkowych posiłków przy stole, i nie zawierają soli podczas gotowania. Sprawdzić niskiej zawartości sodu lub bez-soli dodanej produktów podczas zakupów.

4 Jedz więcej świeżych owoców i warzyw. Melony, ogórki i seler w szczególności pomoc organizmowi wyeliminować płynu i zmniejszenia retencji wody.

5 ćwiczeń. Ćwiczenia są ważne dla ogólnego stanu zdrowia i pomaga zmniejszyć nadmiar płynu ciała. Pamiętaj, aby zastąpić płyny utracone podczas wysiłku przez picie wystarczającej ilości wody. Choć brzmi to sprzeczne, wody pitnej wypłukuje toksyny z tkanek i pomaga zmniejszyć obrzęk.

Wskazówki

 • Postępuj zgodnie z instrukcjami recept ostrożnie.
 • Zwrócić się do lekarza przed użyciem preparatów ziołowych dla retencji wody, ponieważ niektóre środki mogą być sprzeczne z leków na receptę lub istniejących warunków medycznych.
 • WebMD wskazuje, że niewiele dowodów naukowych świadczy o skuteczności ponad-the-counter ziołowych leków moczopędnych.

Jakie są zabiegi dla retencji wody?

Istnieje wiele powodów do zatrzymywania wody lub masy wody. Ale na szczęście, rzuca masy wody jest proste, gdy masz zidentyfikować przyczynę. Zachowując płyn może spowodować dodatkowe wagi - zwłaszcza w żołądku i ud. Masa wody jest często mylony z tkanki tłuszczowej. Jednakże, można schudnąć wody szybciej niż tkanki tłuszczowej. W rzeczywistości, to jest możliwe, aby rzucić kilka kilogramów masy wody w ciągu kilku dni.

Ogranicz spożycie sodu

Dieta bogata sodu jest główną przyczyną zatrzymywania wody. Jednak, zmieniając swoje nawyki żywieniowe i wybór żywności o niskiej zawartości sodu może odwrócić retencję płynów. Według badania CDC, przeciętny człowiek zużywa około 3500 miligramów sodu dziennie - czasem więcej. Aby zapobiec lub zmniejszyć ciężar wody, najlepiej jest spożywać około 1500 miligramów dziennie. Wybierz swoje potrawy i czytać uważnie etykiety opakowania. Przetworzona żywność i mrożonych zazwyczaj mają wysoką zawartość sodu. Zamiast wybierać świeże owoce i warzywa. Jeśli zakup warzyw w puszkach, wypłukać warzywa w wodzie przed gotowaniem lub wybrać alternatywne o niskiej zawartości soli.

Zwiększyć spożycie płynów

Picia niewystarczające ilości wody może spowodować zatrzymanie wody. Do szybkiego zwalczania choroby, zwiększyć spożycie wody i innych napojów, które promują wydalenie nadmiaru płynów w organizmie. Piję od ośmiu do 10 szklanek wody dziennie. Doskonale płyny obejmują również herbatę i sok żurawinowy, które działają jak naturalne środki moczopędne. Ponadto, umiarkowane spożycie napojów zawierających kofeinę stymuluje nerki i pozbywa dodatkowej wody w organizmie.

Zmodyfikować Leki

Niektóre leki wpływać na zdolność organizmu do utraty wody. Są to leki na receptę, takie jak sterydy (prednizon) i niektórych pigułek antykoncepcyjnych. Zmiana lub zwężający dawkę można pozbyć retencji wody. Jeśli nie, należy porozmawiać z lekarzem na temat alternatywnego leku. Over-the-counter i recepty leki moczopędne są również skuteczne środki zaradcze. Diuretyki - nazywane również pigułki wody - zwiększenie częstotliwości oddawania moczu, co pozwala wyeliminować nadmiar sodu i płynów z organizmu.

Jak w Feet Kontrola Retencja wody

Retencja wody lub obrzęk obrzęk spowodowane nagromadzeniem nadmiaru płynu w przestrzeniach między komórkami organizmu. Obrzęki często wpływa na niższe nogi, kostek i stóp, ale może również wpływać na każdą część ciała. Istnieją niezliczone przyczyny zatrzymywania wody. Niektóre z najczęstszych przyczyn to brak ruchu, niektóre leki, nadmierne soli i wysoki poziom toksyn w organizmie. Przez zastosowanie środków zaradczych poniżej, można skutecznie kontrolować zatrzymywanie wody w nogach.

Instrukcje

1 skarpetki wsparcia zakupu. Noszenie tych może zmniejszyć obrzęk nóg i poprawić krążenie krwi. Skarpetki może zmniejszyć dyskomfort i ból związany z retencją wody. Można kupić wysokiej jakości skarpety wsparcia w lokalnym sklepie zaopatrzenia medycznego.

2 Ćwiczenie na co najmniej godzinę dziennie. Wykonując może poprawić krążenie krwi, utrzymywanie płynów regulowane w tkankach. Czy ruchów nóg, wysokość stóp w górę iw dół. Robi ten rodzaj ćwiczeń będzie drastycznie zmniejszyć obrzęk związane obrzęk w nogi, kostek i stóp.

3 Zmiana pozycji często. Siedząc lub stojąc na przedłużenie okresu czasu może zwiększyć poziom płynu w nogach i stopach. Chodzić, flex, obracać lub przenieść swoje nogi w górę iw dół (w pozycji siedzącej) przez 15 minut dziennie. Pomoże to cyrkulację krwi i zapobiec zatrzymanie płynów w nogach i stopach.

4 regularnie podnieść swoje nogi i stopy. Podnoszącym swoje nogi i stopy powyżej poziomu swojego serca poprawi krążenie krwi i pomaga spuścić płyn z nóg. Leżeć płasko na plecach i umieść 02:58 poduszki pod nogi i stopy, upewniając się, że są powyżej poziomu klatki piersiowej. Dodaj więcej poduszki w razie potrzeby. Czy to przez piętnaście minut, dwa razy dziennie.

5 Noś wygodne, przestronne i wyściełane buty. Na sobie wygodne buty będzie zawierać narastaniu zatrzymywania wody i zapobiec gromadzeniu się wody do rozprzestrzeniania się. Spójrz na buty, które mają zdejmowaną wewnętrzną podeszwą, sztywnym trzonie, firmy licznika pięty i szeroki nosek. Unikaj noszenia sandały lub kapcie, ponieważ otwarte typy obuwiu może powodować zatrzymanie wody rozprzestrzeniać.

Retencja wody i Odchudzanie

Różne czynniki mogą utrudniać swoje wysiłki odchudzania. I chociaż większość dietetyków dążyć do zmniejszenia ich spożycie tłuszczu i kalorii, to zapomnij woda odgrywa rolę w utracie wagi. Waga wody lub zatrzymywania wody jest powszechnym problemem. Jeśli szukasz szybkiego spadku kilka kilogramów, pomaga ocenić swoje diety i stylu życia, nawyków, oraz określenie czynników, które przyczyniają się do retencji płynów.

Żywność o wysokiej zawartości sodu

Twoja dieta odgrywa ogromną rolę w utracie wagi. Jeśli jeść żywności o wysokiej zawartości sodu, takie jak mrożone posiłki, pakowanych mięs i innych produktów żywnościowych przetworzonych, jesteś prawdopodobnie zużywa więcej niż zalecana dawka dobowa - 2400 mg. Spożywanie nadmiernej ilości sodu powoduje twoje ciało, aby zachować płyn, albo kilka kilogramów wody. Zmniejszyć spożycie soli do utraty masy wody.

Retencja płynów i węglowodanów

Węglowodany to makarony, pieczywo, ryż i zboża. Twój organizm potrzebuje węglowodanów na energię. Ale jeśli nie jesteś aktywny, twój organizm nie może spalić węglowodany. A ponieważ węglowodanów wiążą się z wody, nadmierne spożycie węglowodanów, zwiększa retencję wody i wagi. Trzymać się diety niskowęglowodanowej, jeśli starasz się stracić płynu i wagę - od 20 do 30 gramów węglowodanów dziennie.

Owoce i warzywa

Liczne owoce i warzywa mają zawartość wody wysokiej. I regularne spożywanie jest prosty sposób, aby schudnąć wody i stracić kilka kilogramów. Idealnym rozwiązaniem m.in. sałata, cukinia, arbuzy, jagody, jabłka, cantaloupes i grejpfruta. Banany są niskie w wodzie, ale są bogate w potas. Potasu równoważy poziom płynu w organizmie oraz zwiększenie spożycia potasu jest murowany sposób, aby odwrócić retencji wody.

Pij dużo wody

Jako naturalny uzdrowiciel, korzyści z wody są obfite. Oprócz odtruwania organizmu i poprawę stanu skóry, woda może wspomóc swoje wysiłki utrata masy ciała i pomagają organizmowi pozbyć się nadmiaru płynów. Pić co najmniej osiem szklanek wody dziennie, aby powstrzymać retencji wody. Jeśli leki przyczyniają się do masy wody, zwrócić się do lekarza o pigułki wody lub diuretyków.

Ćwiczenia i Weight Loss

To nic dziwnego, regularne ćwiczenia często powoduje utratę wagi. Ale oprócz spalania tłuszczu i kalorii, codzienne ćwiczenia oczyszcza organizm z nadmiaru płynów. Ćwiczenie poprawia również krążenie, co jest kolejnym lekarstwem na zatrzymanie wody. Tworzenie harmonogramu treningu i plan na co najmniej 30 minut aktywności dziennie. Wybierz z gamy wysokich lub niskich treningi skutków, takich jak aerobik, pływanie, bieganie, chodzenie i jazda na rowerze.

Jak zatrzymać Retencja wody w jednej nodze

Retencja wody, nazywane również obrzęk, często występuje w nogach i jest zazwyczaj wynikiem stanu podstawowego, infekcji lub alergii. Może być również spowodowane przez siedzącej lub stojącej przez dłuższy czas, otyłość, wiek i ciąży (patrz odniesienia 1). W leczeniu objawów, trzeba będzie ustalić, dlaczego płyn gromadzi się w okolicy. Skonsultować się z lekarzem przed wyborem kursu leczenia, ale istnieje kilka kroków, które można podjąć dzisiaj, które pomogą zmniejszyć ogólny obrzęk.

Instrukcje

1 Ogranicz spożycie sodu. Dietę o niskiej zawartości soli zmniejsza obrzęki i zatrzymywania płynów.

2 Pić więcej wody. Woda pomaga flush toksyn z systemu i pomaga przenieść składniki odżywcze po całym organizmie.

3 Podnieś nogi. Jeśli to możliwe, podnieść nogi powyżej twojego serca, siedząc lub leżąc hamuje gromadzenie się płynu w swoich dolnych.

4 poćwiczyć. Siedzącej lub stojącej przez dłuższy czas może być przyczyną gromadzenia się płynu do nóg lub kostek. Jeśli siedzisz przy biurku lub stać w miejscu, w swojej pracy, wstać na spacer tak często, lub trochę ćwiczeń raz dziennie.

Wskazówki

 • Skonsultować się z lekarzem, jeśli obrzęk jest ciężki lub nie odejdzie na własną rękę. Może to być oznaką poważnego stanu i wymagają leczenia i / lub operacji.

Sposoby łagodzenia retencji wody

Sposoby łagodzenia retencji wody


Zatrzymywania wody może być związane z jedzeniem niewłaściwych pokarmów, w niewłaściwych ilościach; lub może być napędzany przez bazowego stanu chorobowego lub lek efekt uboczny. Niezależnie od tego, dlaczego woda jest zachowana, obrzęk kończyn i ogólne złe samopoczucie związane z zbyt dużej ilości płynu w organizmie powinna być skierowana. Próbuje różnych sposobów, aby złagodzić retencji wody najlepiej wykonać po sprawdzeniu z podstawowej lekarza, aby upewnić się objaw nie jest coś, co wymaga natychmiastowej uwagi.

Zmniejszenie spożycia sodu

Soli lub sodu jest jednym z głównych winowajców związanych z retencją wody. Spożycie zbyt dużej ilości soli powodują tendencję do zatrzymywania wody. Ciało odwadnia gdy zbyt dużo sodu jest wykrywany i z tego powodu, jedzenie nadmiar sodu powoduje twoje ciało do przechowywania wszystkich płynów, jako środek zapobiegawczy. Jeśli chcesz pomóc w retencji wody, zmniejszyć sodu z diety jak najwięcej.

Ćwiczenie

Wykonania zostały pokazane, aby nie tylko obsługiwać ogólnie dobre zdrowie, ale może być również stosowany jako sposób zmniejszenia retencji wody. Choć może czuć się słaby, zachowując wodę, po prostu wstać i ruchu może pomóc objawy problemów. Podczas ćwiczeń organizm wykorzysta przechowywane wody do celów nawadniania i można otrzymać wszystko płynie w twoim ciele, jak twoje mięśnie pracują ciężej i pomp krwi więcej tlenu w całym.

Zwiększenie spożycia owoców i warzyw

Utrzymanie zdrowej diety jest bardziej zapobiegawczy zwalczania retencji wody. Poprzez zmniejszenie i wyeliminowanie tłustych, przetwarzane i smażone pokarmy z diety, zaczniesz widzieć zmniejszenie retencji wody ataki. Zwiększenie spożycia świeżych owoców i warzyw jest także inny sposób złagodzić obrzęk związany z retencją wody. Zrównoważona dieta jest kluczem do dobrego zdrowia dla wielu warunków.

Wysokość

Dla stóp i nóg, które mają tendencję do zatrzymywania wody pęcznieje, gdy, jeden z najszybszych i najprostszych sposobów, aby zmniejszyć obrzęk i ciśnienie jest podnieść teren. Usiądź lub połóż się z poduszki, koce podparte pod walcowanych nogami do zniesienia obrzęk obszary. Musisz mieć obrzęk obszary podniesione do poziomu, który jest tak wysoka lub wyższa niż sercem. Grawitacja pomoże wyciągnąć wodę z powrotem z obrzękniętych obszarów i tym samym złagodzić dyskomfort.

Pomoc pończosznicze

Jeśli cierpisz na ataki retencji wody z specyficzny obrzęk nóg, rozważyć inwestowanie w parę wsparcia pończoszniczych. Skarpetki, pończochy i nawet nylony zbudowane do kompresji są dostępne. Większość z nich jest oznaczona jako pończoszniczych cukrzycowej i łatwo można znaleźć w sklepach spożywczych, ogólnych i farmacji. Noszą te odzieży według potrzeb w celu pchania płynów z kończyn dolnych i ponownie do góry przez reszty ciała.

Leki

Jednym sposobem szybkiego łagodzenia retencji wody jest stosowanie tabletek wody. Te tabletki są diuretyki ukierunkowane pomaga organizmowi wydalić przechowywane wody i płynów. Pielęgnacja musi być stosowane, gdy nadużywanie przyjmujących leki moczopędne, ponieważ może doprowadzić do odwodnienia. Pigułki wody można kupić albo na ladzie w sklepie spożywczym lub aptece do sporadycznego użytku lub na receptę dostępne są opcje wytrzymałości od lekarza. Retencji wody, jeśli jest związane z rutynowych leków, poproś o wersję leku, który zawiera środek moczopędny. Zdarza się to często za pomocą leków ciśnienie krwi, środki moczopędne, jak niektóre części z całkowitej ilości związku.

Jak rozwiązać retencji wody

Jak rozwiązać retencji wody


Obrzęk, retencji wody, może spowodować obrzęk lub wzdęć w różnych obszarach ciała, takich jak brzuch, udo i twarzy. Zachowując kilka kilo wody nie jest niczym niezwykłym, a nerki ostatecznie wypłukać wodą. Retencja wody ulega podczas cyklu miesiączkowego, albo jako efekt uboczny przy leki, takie jak prednizon. Jednak istnieją sposoby, aby rozwiązać zatrzymanie płynów i wrócić do swojej normalnej wagi.

Instrukcje

1 Zmniejsz wzdęcia, jedząc owoce i warzywa. Arbuz, melon, sałata i ogórki mają wysoką zawartość wody. Przekąska na tych produktach, które pomogą pozbyć się retencji wody.

2 picie ośmiu szklanek wody, aby zatrzymać retencję płynów. Im więcej płynów pijesz, tym bardziej będziesz mocz i usunięcia dodatkowej wody z organizmu. Napoje wolny od sodu, takie jak woda, naturalne soki owocowe i herbaty ziołowe pomagają pozbyć retencji wody.

3 Wybierz alternatywy SOLI. Ogranicz spożycie soli do mniej niż 2500 mg na dzień, i używać przypraw SOLI podczas przygotowywania posiłków.

4 picie umiarkowane ilości kofeiny do wywołania oddawanie moczu. Kofeina jest naturalnym diuretykiem i spożywanie napojów zawierających kofeinę (soda, kawa i herbata) z umiarem może tymczasowo obniżyć masę wody.

5, spowodować zatrzymanie potu retencji wody. Organizm traci wodę poprzez pocenie. Regularnie ćwiczyć, 30 do 60 minut dziennie, aby zmniejszyć retencję wody.

6 zmień swoje leki. Pigułki antykoncepcyjne i sterydy na receptę mogą powodować zatrzymanie płynów. Zwrócić się do lekarza w celu rozważenia alternatywnych leków lub zwężać dawkę, jeśli to możliwe. Zmiany te mogą pomóc w odwróceniu ciężaru wody.

7 Użyj diuretyki zmniejszyć nadmiar płynu. Pigułki wody lub diuretyki są dostępne na receptę, aby pomóc w walce masy wody. Powyżej recepty lub diuretyki bez recepty mogą powodować działania niepożądane, takie jak tkliwość piersi u kobiet.

Jak usunąć retencji wody

Jak usunąć retencji wody


Ciało wyrzuca wodę przez oddawanie moczu. W przypadku przechowywania wody, korpus posiada na wodę, co często prowadzi do dodatkowego zwiększenia masy ciała. Istnieje wiele przyczyn wody lub zatrzymanie płynów i niektóre leki, takie jak sterydy na receptę i hormonalnych pigułek antykoncepcyjnych, może wywołać masy wody. Podczas nadęty uczucie może stać się stałym rozdrażnienie, istnieją sztuczki, aby wypłukać dodatkowej wody i odwracalne zatrzymanie płynów.

Instrukcje

1 Sprawdź swoje leki. Jeśli zatrzymanie wody zaczyna po rozpoczęciu nowego typu leków, należy skonsultować się z lekarzem i poprosić o receptę na alternatywny lek, jeśli to możliwe.

2 Zwiększenie aktywności fizycznej, radzi MotherNature.com. Stymulują krążenie krwi i potu poprzez regularny program ćwiczeń. Jogging, spacery moc, jazda na rowerze i aerobik produkują pot i pomagają organizmowi tracić dodatkowej wody.

3 pić więcej. Mało płynów może wywołać zatrzymywanie wody z powodu odwodnienia. Kiedy odwodnione, ciało przechodzi w tryb przetrwania i zachowuje płynów. Zwiększyć spożycie wody, soków owocowych i innych napojów bezkofeinowa, takich jak herbaty ziołowe.

4 Włącz do diety sodu. Usuń soli lub sodu z diety całkowicie lub cofać się do nie więcej niż 1500 mg dziennie, aby pomóc zatrzymać retencji wody, zgodnie z Mayo Clinic.

5 Snack na owoce i warzywa. Te zdrowej żywności mają większą-zawartości wody, który stymuluje nerki i promowania częste oddawanie moczu. Dobry wybór to winogrona, arbuzy, sałaty i cantaloupes.

Jak stracić retencji wody

Jak stracić retencji wody


Siedemdziesiąt procent masy ciała pochodzi z wody. Retencja wody może czujesz się nadęty i dłoni, nadgarstków, stóp, kostek i wygląd twarzy spuchnięte. Retencja wody może być spowodowane przez niektóre leki, brak ruchu, zła dieta lub odwodnieniem. Retencja płynów może być rozwiązany poprzez wprowadzenie pewnych drobnych zmian w stylu życia.

Instrukcje

1 Zmniejsz spożycie sodu, obserwując to, co jesz i jak przygotować się do jedzenia. Soli w żywności można konsumować może spowodować twoje ciało się trzymać wody. Według American Heart Association osoba powinna spożywać 1000 mg sodu na każde 1000 kalorii, aby nie przekroczyć 3000 mg. Czytaj etykiety żywności i unikanie fast foodów, takie jak pizza i frytki mogą pomóc w ograniczeniu retencji wody.

2 Jedz pokarmy, które mają wysoką zawartość wody, w tym warzyw, takich jak szparagi, kapusta, marchew, sałata i ogórki. Wody w żywności pomoże uwodnienia ciała, co sprawia, że ​​istnieje mniejsze prawdopodobieństwo chce trzymać płynów.

3 Pij zioła i żywności, które są naturalne leki moczopędne. Niektóre naturalne środki moczopędne obejmują jabłko ocet jabłkowy, seler, nasiona selera, sok żurawinowy, mniszka lekarskiego i zielonej herbaty.

4 Zwiększenie aktywności fizycznej. Ćwiczenia takie jak bieganie, chodzenie i jazda na rowerze pomóc zmniejszyć nadąć w nogach i kostkach.

5 Pij dużo wody przez cały dzień. Twoje ciało może być gospodarstwa do wody, ponieważ jest odwodniona.

6 Weź witaminę B6, wapnia i witaminy D. Witaminy te pomagają organizmowi pozbyć się nadmiaru napięcia przedmiesiączkowego masy wody.

7 Skonsultuj się z lekarzem, aby sprawdzić, czy jakieś leki pacjent przyjmuje powodować zatrzymanie wody. Pewne ciśnienie krwi i cukrzyca leki powodują retencję płynów. Zapytaj swojego lekarza, czy są jakieś alternatywne leki.

Jak pić więcej wody, aby pozbyć się retencja wody

Jak pić więcej wody, aby pozbyć się retencja wody


Retencja wody występuje, gdy organizm jest posiadania zbyt dużej ilości wody w przestrzeniach pomiędzy komórkami i tkankami. To może być bezobjawowa, lub powodować takie objawy jak wzdęcia i obrzęki, zwłaszcza na twarzy, brzucha, nóg, kostek i nóg. Retencja wody może również powodować nieprzyjemne uczucie ciężkości. Chociaż wydaje się logiczne założenie, że nadmierne picie wody, co powoduje, że nadmiar wody w tkance ciała, zatrzymywanie wody w rzeczywistości może wystąpić w wyniku suszenia. Oznacza to, że do picia większej ilości wody może zapobiec retencji wody.

Instrukcje

Zidentyfikować Ile wody jest potrzebne

1 Odważyć się za pomocą skali, który pokaże swoją wagę w funtach.

2 Pomnóż swoją wagę o połowę, jeśli nie są aktywne, a przez dwie trzecie jeśli jesteś osobą aktywną, która traci wodę z uwagi na pocenie się regularnie.

3 Weź numer od kroku 2, w uncjach, aby dowiedzieć się, ile wody należy pić w ciągu jednego dnia. Na przykład, aktywne osoba waży 150 funtów musiałyby 150 x 2/3 = 100 uncji wody.

4 Sprawdź, czy mocz. Jeśli mocz jest bezbarwny lub lekko żółty, pijesz zdrowe ilości wody. Jeśli mocz jest ciemny żółty, należy zwiększyć spożycie wody.

Zrób plan zwiększenia poboru wody

5 Upewnij się, że woda jest dostępne gdziekolwiek jesteś. Picia przez cały dzień jest bardziej korzystne niż gulping cały dzień spożycie w jednym posiedzeniu.

6 Kup wielokrotnego napełniania butelka wody aluminium, jeśli chcesz uniknąć wydając duże sumy pieniędzy na wodę mineralną.

7 Przynieś przenośnego urządzenia do filtracji wody do biura, jeśli nie lubisz smaku wody z kranu. Te filtry do wody nie są drogie i można je znaleźć w sekcji "domu" w wielu dużych domach towarowych.

8 Miłego wiedzę, gdzie toalety są. W pierwszym tygodniu zwiększonego poboru wody, znajdziesz się potrzeby częściej oddawać mocz.

Wskazówki

 • Jeśli jesteś przyzwyczajony do picia ilość wody, która jest znacznie mniejsza (mniej niż połowa) swojego idealnego ujęcia, zaczynają się mniej niż idealnego ujęcia (ale więcej niż aktualnie się) i swój sposób pracy do idealnego ujęcia na Oczywiście od jednego do dwóch tygodni.
 • Istnieje wiele potencjalnych przyczyn zatrzymywania wody nie odwodnienia. Jeśli retencja wody jest spowodowane ciążą, stan zdrowia lub leków, po prostu ekstra wody pitnej nie mogą pomóc. W tych przypadkach zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem.
 • Przed drastycznie zmiana diety, w tym spożycie wody zawsze skonsultować się z lekarzem.

Jak pozbyć się wzdęć i retencji wody

Jak pozbyć się wzdęć i retencji wody


Wzdęcia jest nagromadzenie się powietrza lub gazu w żołądku i jelitach spowodowanego dietą, stresem lub stanów chorobowych. Retencja wody występuje, gdy płyny gromadzą się w organizmie, a nie został zwolniony przez układu moczowego, które mogą być spowodowane przez czynniki stylu życia, diety, niektórych leków i poważnych schorzeń, takich jak choroby serca. Wzdęcia i zatrzymanie wody spowodowane czynnikami diety i stylu życia, może być zwykle ulgę poprzez kilka prostych zmian w tych dziedzinach. Jednak przedłużające się objawy powinny być oceniane przez lekarza, aby wykluczyć przyczyny medyczne.

Instrukcje

Wzdęcia

1 Identyfikacja wzdęcia wyzwalacze, takie jak lęk lub jedzenia tłustych, niektórych węglowodanów, sztucznych substancji słodzących lub napojów gazowanych.

2 Jedz powoli i starać się posiłków zrelaksowany okazji w miarę możliwości. Jedzenie zbyt szybko lub gdy jesteś zestresowany, mogą zakłócać trawienie, powoduje wzdęcia.

3 Zmniejsz ilość tłuszczu w diecie. Tłuszcz spowalnia trawienie, umożliwiając żywności więcej czasu fermentacji oraz zwiększenie ryzyka wzdęcia według Mayo Clinic.com.

4 Ćwicz regularnie. Ćwiczenia pomagają przenieść żywności poprzez układu pokarmowego szybciej, więc krótki spacer po posiłku może pomóc zmniejszyć wzdęcia.

5 Porozmawiaj z lekarzem, jeśli nie poprawi się wzdęcia z diety i stylu życia zmiany. Wzdęcia mogą oznaczać poważne schorzenia, takie jak choroby trzewnej, nietolerancję laktozy lub innej ciężkiej choroby przewodu pokarmowego, według Mayo Clinic.com. Poinformować lekarza o objawy, w tym zaparcia, biegunka, nudności lub wymiotami, ciężką lub nawracające bóle brzucha, krwawe stolce, utrata masy ciała, gorączka lub ból w klatce piersiowej.

Retencji wody

6 Określić wyzwalacze zatrzymywania wody. Mogą to być zespół napięcia przedmiesiączkowego, schorzeń lub leki, niezdrową dietę, odwodnienie lub brak ruchu.

7 Ogranicz ilość soli w diecie, unikając żywności przetworzonej, a nie dodanie dodatkowej soli do żywności. Pokarmy bogate w sód przyczynia się do zatrzymywania wody.

8 Gotowanie minimum 6 do 8 szklanek wody lub innych płynów dziennie. Prawidłowe nawodnienie pomaga usunąć nadmiar sodu i toksyn z organizmu, które mogą przyczynić się do zatrzymywania wody. Ponadto, dietę bogatą w owoce i warzywa o dużej zawartości wody, takich jak arbuz, ogórki, seler i cebulę.

9 Ćwiczenie przez 30 minut przez większość dni w tygodniu. Ćwiczenie pobudza układ limfatyczny organizmu, pomaga regulować równowagę płynów w organizmie i łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego surowość, takich jak retencja wody.

10 Weź 1200 mg wapnia i od 200 do 400 mg magnezu dziennie, aby złagodzić retencji wody. Skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek suplementów, aby uniknąć szkodliwych skutków ubocznych lub interakcji lekowych.

11 Porozmawiaj z lekarzem, jeśli retencja wody nie poprawia z diety i stylu życia zmiany. Lekarz może określić przyczynę swojej retencji wody i polecam opcji leczenia.

Jak Zwolnić Retencja wody w CHF pacjentów

Jak Zwolnić Retencja wody w CHF pacjentów


Zastoinowa niewydolność serca występuje, gdy osłabione serce staje w stanie pompować krwi odpowiednio. Zamiast poruszania się układu krążenia, jak powinna, krew cofa się i kładzie nacisk na naczynia krwionośne. Płyn jest wypychany z komory i do innych tkanek ciała, powodując obrzęk i zatrzymywania wody. Zgodnie z Ohio State University Medical Center College of Medicine, około 90 procent hospitalizacji związanych z niewydolnością serca są związane z retencją wody. Liczba środków mogą być podjęte w celu uwolnienia płynu.

Instrukcje

1 Weź leki moczopędne dokładnie zgodnie z zaleceniami, aby pomóc nerki produkują więcej moczu i wypłukać nadmiar płynów i sodu. Przyjmować suplement potasu, zbyt, jeśli wymagane, jak leki moczopędne, może wyczerpywać potas do niebezpiecznie niskiego poziomu.

2 Przestrzeganie zaleceń lekarskich dla twojego podaży płynów. Ograniczyć je, jeśli zalecane. Być przygotowany do pomiaru Każda porcja płynów można konsumować.

3 Zmniejsz spożycie soli przez unikanie przygotowane potrawy i przyprawy jedzenie z ziół i przypraw zamiast soli. Zapytaj, że posiłki restauracji otrzymać bez dodatku soli i podawane bez sosu i sera, z których oba są często bogate w sód.

4 Odpoczynek i ćwiczenia według zaleceń lekarza. Nie uczestniczy w programie ćwiczeń bez zgody swojego lekarza.

5 Reszta z nogami do góry, kiedy Twoje stopy i nogi są ​​spuchnięte.

6 Waż się codziennie rano przed śniadaniem. Zapytaj swojego lekarza o tym, co stopień przyrostu masy trzeba zgłosić - Milton S. Hershey Medical Center College of Medicine sugerują, 3 funty tygodniowo. Nagły przyrost masy ciała jest to znak, że jesteś zachowaniu płynu i należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Wskazówki

 • Zapiski z codziennych ważenie, aby można było szybko zidentyfikować przyrost masy ciała.
 • Zgłoś trudności w oddychaniu natychmiast, ponieważ może to być objawem obrzęku płuc lub wodobrzusze - nagromadzenie płynu w jamie brzusznej.

Jak zmniejszyć Retencja wody w ciele

Jak zmniejszyć Retencja wody w ciele


Retencja wody może być spowodowane przez wiele rzeczy, po prostu z ciążą odstaniu przez dłuższy okres czasu. Gorąca pogoda może spowodować zatrzymanie wody, podobnie jak oparzenia słoneczne. W zakresie diety, spożywanie zbyt dużej ilości soli i nie picie wystarczającej ilości wody może również przyczynić się do zatrzymywania wody.

Instrukcje

1 Zmniejszenie spożycia soli. Spożywanie zbyt dużej ilości soli jest przyczyną góry retencji wody, zgodnie z Mayo Clinic. Uniknąć solniczka na stole lub użyć jako substytut soli. Ponadto, większość soli zjadamy pochodzi z przetworzonej żywności, takich jak zupy, sosy, płatki, pieczywo i krakersy. Czytaj etykiety wszelkich produktów przetworzonych, które kupujesz i wybierz opcje niższego sodowe.

2 Jedz dużo owoców i warzyw. Owoce i warzywa wydają się być bogaty w wodę, i zużywa się ich będzie mocz częściej, co z kolei zmniejsza zatrzymywanie wody. Wybieraj owoce i warzywa, które są szczególnie wysokie w wodzie, takie jak arbuz i ogórek.

3 Pij dużo wody. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale podobnie jak w przypadku owoców i warzyw, pić więcej wody, zwiększa wydalanie moczu, co zmniejsza wody w organizmie. Dążyć do ośmiu szklanek wody dziennie. Pamiętaj, że napoje alkoholowe i kofeiną odwadniają organizm i dlatego nie liczą się jako ujęcia wody.

4 Spacer lub uzyskać inne ćwiczenia, zwłaszcza jeśli zauważysz obrzęk nóg i stóp. Ruch pomogą organizmowi wyeliminować wodę, i jest to również dobre dla Ciebie w ogóle.