adcov.com

jak wspierać chorego na raka

Jak wspierać chorych na raka

Jak wspierać chorych na raka


Jak wspierać chorych na raka. Rak to choroba, która może dotknąć każdego w każdym wieku - i kiedy to robi - to może mieć katastrofalne skutki dla nowo zdiagnozowanych pacjentów, ich rodziny i przyjaciół. Rak może również umieścić ogromny nacisk i wyzwania, zarówno emocjonalnie jak i finansowo, na opiekunów. Znalezienie bezpieczne i wspierające sieć składa się z ludzi kochających i rodzaju jest bardzo ważne w tych czasach przytłaczających wyzwań. Obciążenia emocjonalne i finansowe mogą zbierać swoje żniwo na bliskich i przyjaciół, jak również. Ten artykuł daje kilka wskazówek dla budowania środowiska wsparcia dla chorego na raka.

Instrukcje

1 Znajdź lokalne grupy wsparcia raka lub raka sieciowych serwisów społecznościowych w Internecie. Świetna organizacja rak jest białaczki i chłoniaka Społeczeństwo, w którym można znaleźć wiele zasobów i informacji odnoszących się do tych nowotworów. (Odwiedzić www.leukemia-lymphoma.org). Inna grupa non-profit, jest rzeka z Fundacji Nadzieja, którego misją jest szerzenie orędzia nadziei, wiary i siły do ​​tych, którzy zmagają się z wyzwaniami walczy z rakiem. Te oraz innych witrynach raka non-profit działających na rzecz zwiększenia świadomości społecznej na temat poszczególnych chorób i aby zdobyć pieniądze na finansowanie badań naukowych i badań biomedycznych w celu znalezienia lekarstwa i do tworzenia programów społecznych i szkoleń edukacyjnych. (Patrz źródła poniżej).

2 Prowadzić dziennik lub czasopismo z tobą tak, że można zapisywać swoje myśli i obawy. Będzie to pomóc Tobie i Twoim opiekunki do zarządzania choroby.

3 Koszty finansowe mogą być niezwykle trudne, zwłaszcza, jeśli diagnoza jest przewlekłe lub wymaga wielu zabiegów i skomplikowanych zabiegów. Istnieją różne programy pomocy finansowej i usługi, które są oferowane do pacjentów chorych na raka i opiekunów, aby pomóc w niektórych obciążeń finansowych. Strony internetowe, American Cancer Society i Cancer Foundation są dobre Pielęgnacja środki na dalsze informacje (patrz linki w Resources).

4 Pomoc chorych na raka wsparcie poprzez organizowanie lub udział w charytatywnej zbiórki pieniędzy raka lub wydarzeń. Dokonać darowizny na rzecz lokalnych fundraiserów raka i organizacji charytatywnych. Są one ważne dla wspierania przyczynę i utrzymaniu misji i celów żyje.

5 Wolontariat swój czas w lokalnych klinikach raka lub szpitali. Te instytucje oferują także programy edukacyjne i informacyjne mające na celu wzmocnienie pozycji dla osób dotkniętych rakiem, jak również wsparcie i zasoby dla opiekunów i członków rodzin.

6 Bądź rzecznikiem raka i dodać swój głos poprzez umieszczenie presję na Kongres do uchwalenia ustawy i usługi wspierające badania na raka i problemy do opracowania nowych leków i metod leczenia. Prawodawstwo wsparcie zarówno na poziomie lokalnym i krajowym. Być aktywne i wypowiadać się na lek na raka.

7 sponsora lub uczestniczyć gale, bale i inne imprezy raka społeczność. Przejdź do stron z rakiem do informacji na temat nadchodzących wydarzeń i działań (patrz źródła).

8 Wyszukaj programy i usługi zasobów w celu wspierania pacjenta raka. Istnieje wiele stron internetowych, które dostarczają informacji i telefonów zaufania. Najważniejsze jest, aby znaleźć sposoby zarządzania doświadczenie raka, mają pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących możliwości leczenia i zebrać poparcie lekarzy, dostawców usług medycznych i pracowników socjalnych.

Wskazówki

 • Ten artykuł nie może być substytutem dla poszukujących pomocy medycznej z własnym lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia.

Jak wspierać chorzy na raka jajników

Jak wspierać chorzy na raka jajników


Rak jajnika jest nowotwór znajduje się w jajnikach. Gdy ukochana osoba, która została zdiagnozowana z rakiem jajnika, to jest wspólne czują się bezradni. Raka jajnika pacjent nie musi przechodzić przez to sam, ale dlatego, że są rzeczy, które można zrobić, aby zaoferować swoje wsparcie, które pozwoli jej życie trochę łatwiejsze.

Instrukcje

Chorzy na raka jajnika wsparcia poprzez uczenie się o chorobie

1 Bądź wiedzę na temat raka jajnika. Czy badania, aby wiedzieć, co się dzieje z pacjentem raka jajnika biologicznie i może zrozumieć, dlaczego ona przeżywa pewne objawy i skutki uboczne.

2. Porozmawiaj z ukochaną osobą w lekarzy. Podczas gdy pacjent jest poufne informacje, lekarz może powiedzieć, co raka jajnika pacjent doświadcza, dzięki czemu łatwiej można zapewnić opieki będzie ona potrzebować.

Wspierać ją przez całe schematy leczenia

3 Należy pamiętać o jej komfort. Jeśli mieszkasz z kimś walczy raka jajnika, jak najlepiej zaplanować posiłki, że wiesz, ona może jeść. Unikać przypominając jej o rzeczach, które nie może już zrobić.

4 Komunikacja z pacjentem raka jajnika. Ustanowienie systemu oceny, tak aby można zrozumieć powagę jej objawy i ból lub udzielić pomocy, jeśli to możliwe.

Być emocjonalnie i fizycznie Dostępne

5 Wsparcie ukochanej fizycznie. Niech Zastrzegamy jej siłę przetrwania zabiegi. Oferta robić prace domowe i biegać na posyłki, który mógłby zabrać energię, której potrzebuje.

6 Pokaż wsparcia emocjonalnego dla kogoś z rakiem jajnika. Mieć świadomość, jeśli chce rozmawiać o swojej chorobie lub raczej zwracam się do was jako ucieczki od życia w szpitalu, i odpowiednio na nie reagować. Możesz poprosić ją bezpośrednio, co ona potrzebuje, dzięki czemu są w stanie zapewnić pomoc jak najszybciej.

7 Dołącz do raka jajnika grupy wsparcia dla rodzin lub przyjaciół. Często nie są określone grupy dla rodziców, dzieci i małżonków chorych na raka jajnika.

Wskazówki:

 • Zapytaj swojego lekarza ukochanej o dostępnych zasobach, jeśli masz trudny czas dbając o nią na własną rękę.
 • Wiedzieć, że choć może być dobro pacjenta na uwadze, pacjenta sama ma prawo do określenia, co kuracja będzie ona ulegać. Obejmuje to prawo do zakończenia leczenia.
 • Zwróć uwagę na zdrowie psychiczne pacjenta z rakiem jajnika, jak do czynienia z zabiegów i życia z rakiem może czasami powodować depresję. Wiele osób uważa, specjalistów od zdrowia psychicznego kluczowych i członków zespołu opieki zdrowotnej.

Jak wspierać chorzy na raka gardła

Jak wspierać chorzy na raka gardła


American Cancer Society szacuje, że każdego roku ponad 40.000 osób z rozpoznaniem raka gardła. Chorych na raka gardła często odczuwają ból w gardle i trudności z oddychaniem, jedzenia i mówienia. Pacjenci z nowotworami potrzebują silnego wsparcia od swoich lekarzy, rodziny i przyjaciół, aby pomóc im lepiej radzić sobie z ich choroby i utrzymać pozytywne nastawienie do życia.

Instrukcje

1 Mówmy o raka gardła. Rak może wpłynąć nosogardzieli tył nosa, jamy ustnej i gardła, lub w środku gardła i gardła dolnego, lub dolnej części gardła. Rak krtani lub skrzynki głosowej jest również uważane raka gardła. Zrozumienie różnych typów raka gardła ułatwi wspieranie pacjentów.

2 chorych na raka gardła Pomoc rzucić palenia tytoniu i picia alkoholu. Nałogowych palaczy i pijących są uważane za około 35 razy bardziej narażone na raka gardła niż ci, którzy powstrzymują się. Jeśli przyjaciel lub członek rodziny jest radzenie sobie z rakiem gardła i zmaga się z uzależnieniem od alkoholu lub tytoniu, zaoferować mu pomóc rzucić palenie.

3. Porozmawiaj z ukochaną osobą o decyzji terapeutycznych i być gotowy prosić lekarzy do wykonywania tych decyzji powinna pacjent nie jest w stanie. Musisz i pacjent wypełnić odpowiednie formularze uprawnień z wyprzedzeniem.

4 Sprawdź czas w swoim życiu, aby oferować wsparcie emocjonalne poprzez słuchanie i obecną. Pacjenci z nowotworami mogą doświadczyć uczucia depresji i lęku po diagnozie i podczas leczenia. Rozmowa z kimś, może zdziałać cuda dla pacjenta przechodzi trudny okres.

Wskazówki:

 • Rozważyć pomoc chorzy na raka gardła uzyskać drugą opinię. Często pacjenci są zbyt podkreślił o swoich diagnoz martwi się o obrażanie ich lekarzy do poszukiwania sekund opinie. Zaoferować pomoc, ale niech pacjent zrobić własną decyzję.
 • To może być przerażające mieć znajomego lub członka rodziny zdiagnozowano raka gardła. CancerCare.org zapewnia miesięczne grupy wsparcia dla tych, którzy pomagają chorym na raka, w tym przyjaciół, rodziny i opiekunów. Odwiedź witrynę sieci Web, aby uzyskać więcej informacji o ich internetowym, telefonem i grup wsparcia twarzą w twarz (patrz "Zasoby" poniżej).

Jak Darowizna kapelusze ofiary raka

Chemioterapia jest dobrze znany jako "lekarstwo tak źle, jak choroby." Jeśli Ty lub ktoś blisko Ciebie przeszedł tej próby, wiesz, że wypadanie włosów, które często towarzyszy zabiegom chemioterapii tylko dodaje do próby. Łatwy sposób, aby wyrazić swoje współczucie dla chorych na raka jest przez dotacje lub kapelusze być dystrybuowane bezpłatnie do osób poddawanych chemioterapii.

Instrukcje

1 Przejdź przez swoich szafach i wszelkie pudełka stare ubrania znaleźć lekko robaka kapelusze podarować ---
kapelusze wciąż w dobrym stanie i atrakcyjne, ale, które nie noszą już. Pamiętaj raka nie ma limitu wieku, więc to stare nakrycia głowy swoich dzieci, zbyt.

2 Dodać kapelusz podarować. Grupy takie jak HeadHuggers.org i ChemoCaps.com zapewnić Ci wzory na drutach, szydełkować, lub uszyć czapkę dla chorego na raka. Te wzorce brać pod uwagę specjalne potrzeby pacjentów Nakrycia głowy: kapelusz, który nie jest wykonany siedzieć na głową pełną włosów, czapkę z materiałów, które nie swędzenie przed nagim czaszki, nakrycia głowy przeznaczone na pokrycie z tyłu głowy jak również.

3 Zlokalizuj charytatywną organizację, która będzie obsługiwać podając swoje wpłat kapelusz (s) do chorych na raka. Twój lokalny szpital lub American Cancer Society może zbierać czapki w tym celu, lub może być w stanie wskazać stronę renomowanego lokalnej agencji, że to działa.

4 Pobierz wszystkie informacje potrzebne, w jaki organizacja kapelusz dystrybucja chce cię wysłać kapelusze darować. Dowiedz się, czy są pakowania i etykietowania specjalne życzenia, które pozwoli łatwiej ich praca.

Jak zidentyfikować ryzyka dla raka krtani

Krtani jest strukturą rurową o długości około 2 cm szerokości i 2 cm znajduje się w tylnej części gardła. Jest znany także jako "skrzynki głosowej." Rak krtani jest spowodowana nieprawidłowym wzrostem zniekształcone lub uszkodzonych komórek w gardle. Znany również jako raka krtani, stan większości dotyka mężczyzn w wieku powyżej 40, ale kobiety mogą rozwijać się choroby, jak etapy well.Early raka krtani często wykazują żadnych objawów, ale w miarę postępu stan, jednostki mogą rozwijać głębsze i bardziej szorstkie głos. Osoby często skarżą się na trudności w połykaniu lub z ciągłym uczuciem ściśniętym gardle.

Instrukcje

1 papierosów jest główną przyczyną rozwoju raka krtani i jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka łagodzących związanych z tą chorobą. Jeśli palisz, przestań.

2 Spójrz na spożycie alkoholu. Czy jesteś pijący społecznej, umiarkowany pijący czy jesteś alkoholikiem? Zagrożenia dla wzrostu raka krtani zamawiający powodu nadmiernego nadużywania alkoholu.

3 Osły swoje genetyczne ryzyko dla zamawiających raka krtani. Czy jesteś Kaukaski, African-American, Native American lub Azji? Badania wykazały, że Afroamerykanie są na zwiększone ryzyko zachorowania na raka krtani.

4 Spójrz na swój wiek. Badania wykazały również, że osoby powyżej 55 roku życia stoją większe ryzyko zachorowania na raka tego typu, szczególnie jeśli jesteś mężczyzną.

5 Ocenić swoje środowisko pracy. Czy jesteś narażony na działanie substancji chemicznych i toksyn, które mogą mieć wpływ na ogólny stan zdrowia? Substancje, takie jak azbest są głównych czynników ryzyka w rozwoju rodzajów dróg oddechowych raka.

6 Czy cierpisz na choroby refluksowej przełyku (refluks) gastroesophegeal? Osoby, które cierpią z powodu tej choroby są również głównymi kandydatami do rozwoju raka krtani.

Wskazówki

 • Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka krtani, nie palić i ograniczyć napoje alkoholowe do jednego lub dwóch dni. Unikać ekspozycji na żrących lub toksyn bez stosowania masek ponownego odpowietrzające lub urządzenia ochronnego.
 • Komplikacje związane z rakiem krtani mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się raka w całym ciele. Na pierwszych oznak problemów, udać się do lekarza i uzyskać szybką pomoc.

Jak działa kostnego Rak start?

Pierwotne Rak kości

Pierwotne nowotwory kości jest stosunkowo rzadkie. Zgodnie z Mayo Clinic, mniej niż 2.500 nowych przypadków pierwotnego raka kości rozpoznaje się każdego roku. Spośród tych przypadkach większość będą dzieci, w dużej mierze dlatego, że ta forma występuje w raku rosnącej tkanki kości lub chrząstki, który obserwuje się u młodzieży bardziej niż u dorosłych. Naukowcy wciąż nie wie, jak to się zaczyna. Ale, jak w każdej postaci raka, jest coś do powiedzenia na temat genetyki danej osoby, co oznacza, że ​​rak kości może mieć coś wspólnego z dziedzicznością. Chociaż rzadko, niektórzy ludzie są bardziej predysponowane do rozwoju raka kości niż inne.

Wtórne Rak kości

Charakterystycznie, raka kości rozpoczyna się w innej postaci raka całkowicie, co przerzutowego raka lub nowotworu, który ma przerzuty i rozprzestrzeniania się do kości. Jest to znacznie bardziej powszechne niż rak, który rozpoczyna się w kości. Powiedział, że nie jest to technicznie rak kości, ponieważ jest to rak gdziekolwiek nieprawidłowych komórek pochodzi. Gdyby ktoś miał raka żołądka i rozprzestrzenił się na jego miednicy kości, wciąż jest rak żołądka, choć może mieć przerzuty do tego obszaru ciała, stąd określenie "przerzutowym rakiem kości."

Rak szpiku kostnego

Rak szpiku kostnego, co będzie widoczne w białaczce nie powinny być mylone z rakiem kości. Podobnie jak średnim lub przerzutowego raka kości, są to dwie różne postacie nowotworów. Rak szpiku kostnego wpływa na szpik lub rdzeń kości, gdzie naczynia krwionośne pochodzą. Rak kości wpływ na szkielet. Jak w przypadku każdego raka kości, rak szpiku rozpoczną z nieprawidłową komórką, który mnoży na poziomie wyższym, niż zdrowe komórki. To nie oznacza, że ​​ktoś rak szpiku kostnego nie ma raka kości; oznacza to po prostu, że są różne choroby.

Objawy

Gdy ktoś cierpi na raka kości, będzie więcej niż prawdopodobne, wystąpić pewien poziom bólu w okolicy guza. Może cierpieć z czułością i obrzęk, przerw i złamań, zmęczenie i utrata masy ciała. Ludzie, którzy mają raka kości będą na ogół uważają, że zawarła na zarówno kości rąk i kości nóg, ale może mieć wpływ na każdą kość w ciele.

Jakie są skutki uboczne raka szyjki macicy?

Rak szyjki macicy odnosi się do raka znajduje się w dolnej części macicy, zwany szyjki lub szyjki macicy. Szyjka łączy górną część macicy, w których wzrost i rozwój płodu, w kanał rodny. Istnieją dwie części szyjki macicy: exocervix (część szyjki usytuowana najbliżej do pochwy), a endocervix (część szyjki usytuowana najbliżej macicy). Obie części szyjki są połączone "strefy transformacji." Większość szyjki macicy pochodzą w tej "strefie transformacji."

Rak szyjki macicy jest zwykle wolno rosnący nowotwór, który zajmuje dużo czasu, aby się rozwijać. Ponieważ nie ma żadnych objawów raka szyjki macicy rozpoznaje pojawienie nietypowych komórek pod mikroskopem. Przedrakowe zmiany komórkowe, które mogą prowadzić do raka zwykle nie mają skutków ubocznych i często znika bez leczenia. Gdy komórki przednowotworowe rozwijać do guza, rak jest wciąż w dużej mierze bez objawów i ma stosunkowo niewiele skutków ubocznych. Jednakże, leczenie raka mogą mieć skutki uboczne a postępem nowotworu, efekty uboczne mogą rozpocząć się rozwijać.

Objawy / skutki uboczne

Kiedy rak rośnie i staje się inwazyjna, (czyli rozciąga się tkanki otaczającej szyjki macicy), jego działania niepożądane mogą obejmować nietypowe upławy; nieprawidłowe krwawienia (krwawienie po menopauzie, pomiędzy okresami, czy podczas seksu); ból podczas stosunku; Problemy układu moczowego; ból w obrębie miednicy; ból pleców; ból nóg; utrata masy ciała; krwawienie z pęcherza moczowego; krwawienie z odbytu; niedokrwistość z powodu nieprawidłowego pęcherza lub pochwy, krwawienie z odbytnicy; i / lub utrata masy ciała.

Przez nowotwór szyjki macicy czasu rozpoczyna się w celu wywołania skutków ubocznych lub objawów, to zwykle stosunkowo zaawansowany i trudne do leczenia. Ze względu na brak wczesnych objawów, regularne wymazów są niezbędne. Do przednowotworowe zmiany komórkowe, które ostatecznie prowadzą do raka szyjki macicy może być zidentyfikowany na podstawie badań cytologicznych i oczyszczane przed postępem nowotworu.

HPV Side Effects

Ponieważ HPV może powodować raka szyjki macicy, zrozumienie HPV może pomóc zapobiec HPV. Niestety, podobnie jak we wczesnym stadium raka szyjki macicy samego HPV zwykle nie ma skutków ubocznych lub objawów. HPV może być przenoszony przez kontakt narządów płciowych; Seks nie jest wymagane. Może pozostać uśpiony w organizmie przez wiele lat, więc jest to możliwe, osoba może mieć HPV i nie wie. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą się HPV i przekazuje wirusa do każdego, z którymi mają kontakt narządów płciowych.

HPV, ponieważ nie ma żadnych skutków ubocznych to schorzenie diagnozuje się za pomocą testu HPV. Generalnie, testy HPV są wykonywane jednocześnie z wymazów cytologicznych, choć nie wszyscy pracownicy służby zdrowia test na HPV regularnie.

W wielu zdrowych kobiet, HPV znika na własną rękę, bez leczenia.

Skutki uboczne późnym stadium raka

Etap IV, lub ostateczne stadium, rak szyjki macicy jest bardzo zaawansowany rak szyjki macicy. Na tym etapie, rak może powodować działania niepożądane, ponieważ przerzuty lub rozprzestrzenia się do innych narządów w dolnej części brzucha. Gdy rak rozprzestrzenia się na innych narządach, połączenia, może wystąpić między pochwy, odbytnicy i pęcherza, powodując mocz i kał wychodzić z pochwy. Jeśli rak rozprzestrzenia się do pochwy, może wystąpić ciężkie krwawienie z pochwy, a jeśli skutków nowotworowych układu nerwowego, kobieta może czuć straszny ból. Rak może również rozprzestrzeniać się uterers (rur, które transportują moczu z nerki do pęcherza), powodując, kolkę bólu. Zazwyczaj, gdy śmierć powoduje raka oba moczowody bloki, powodując niewydolność nerek.

Leczenie i skutki uboczne

Gdy rozwija się rak szyjki macicy wcześniej, może być ogólnie traktowane stosunkowo niewiele działań niepożądanych. Wczesne leczenie zwykle obejmuje usuwanie komórek rakowych za pomocą metalowej pętli włożoną w szyjce, która ogrzewa tkanki i usunięcie komórek nowotworowych. Odparowania laserowego lub zamrażania komórek nowotworowych może być także rozwiązaniem. Zazwyczaj te zabiegi powodują żadnych trwałych skutków ubocznych, szyjka macicy pozostaje nienaruszona, a płodność kobiety pozostaje nienaruszone.

Bardziej zaawansowany rak szyjki macicy, charakteryzuje się większym wzrostem komórek nowotworowych jest traktowany przez usunięcie stożkową częścią tkanki. Zabieg ten może mieć jednak także negatywne efekty zmniejszenia możliwości udanej ciąży.

Najbardziej rodnik leczenia zazwyczaj obejmuje usunięcie macicy, otaczających węzłów chłonnych i w tkance otaczającej macicę. Ta procedura powoduje niepłodności, jak również potencjalne problemy z oddawaniem moczu i ewentualnych problemów seksualnych. Jednakże, jeżeli rakowe są do węzłów chłonnych pacjentów, którzy tego zabiegu na ogół 90 procent to odzysku. Jeśli jest w węzłach chłonnych, szanse na wyleczenie spada do około 50 do 60 procent.

Do późnego stadium raka szyjki macicy radioterapia jest jedyną metodą leczenia z jakiejkolwiek szansy na sukces w wydłużaniu czasu przeżycia. Jednak szanse na przeżycie późnym stadium raka szyjki macicy wynosi około 30 procent. Skutki uboczne radioterapii to niepłodność, wczesną menopauzę i pęcherza moczowego, jelit i problemy pochwy.

Zapobieganie

Ponieważ nie ma żadnych skutków ubocznych lub objawów wczesnego raka szyjki macicy, profilaktyki i profilaktycznej opieki jest kluczem do ochrony siebie od tej choroby. Kobiety powinny unikać ekspozycji na wirusa HPV, minimalizując zachowań seksualnych wysokiego ryzyka i przy użyciu prezerwatywy. Jest to także możliwe do szczepiony HPV.

Jak leczyć chorych na raka

Jak leczyć chorych na raka


Rak jest wyniszczającą chorobą, która może wpływać na każdy w dowolnym momencie. Rak jest nieprawidłowy wzrost komórek, a komórki te mogą atakować prawie dowolnej części ciała. Pacjenci mogą raka piersi, raka płuc, raka skóry, raka trzustki, raka kości, raka jelita grubego, żeby wymienić tylko kilka. Możliwości leczenia dla każdego rodzaju nowotworu jest inna; jednak istnieją wspólne możliwości leczenia należy zapoznać się z, jak się uczyć, jak leczyć chorych na raka.

Instrukcje

1 rozważyć chemioterapię. Chemotherapy, zwany w skrócie chemo jest schemat lek pacjent przyjmuje przed lub po operacji. Leki stosowane w chemioterapii poruszać się po całym ciele pacjenta, do zabijania komórek nowotworowych na drodze. Połączenie więcej niż jednego leku w trakcie leczenia chemioterapii jest powszechny, ponieważ różne leki działają razem, aby zabić więcej komórek nowotworowych.

2 Patrz na radioterapię, która zapewnia wysokie dawki promieniowania specyficznie do komórek nowotworowych. Uszkodzenia radiacyjne lub zabija komórki, więc przestań się rozwija.

3 Sprawdź, czy operacja jest realną opcją. Operacja jest opcją leczenia raka, aby usunąć komórki nowotworowe przed rozłożone w innych obszarach organizmu. Podczas gdy niektóre chirurgiczne leczenie raka nadal wymaga, aby nacięcie w pacjenta, dostępne są inne opcje chirurgiczne. Można rozważyć chirurgii laserowej, kriochirurgii, chirurgii laparoskopowej Mohs'a i chirurgii.

4 Zastosowanie terapii inhibitorów angiogenezy, który odcina dopływ krwi do rosnących komórek nowotworowych i guzów. Ponieważ komórki nowotworowe i nowotwory rosną, tworzą nowe komórki krwi, aby pozostać przy życiu. Leki stosowane w terapii inhibitorów angiogenezy zapobiegać nowotworom i komórki nowotworowe od podejmowania nowych naczyń krwionośnych, których potrzebują, aby przetrwać, więc umiera guza.

5 zważyć zalety i wady terapii fotodynamicznej, która wykorzystuje pewne leki, które współdziałają ze specjalnym światłem, aby zabić komórki rakowe. Wadą jest to, że terapia fotodynamiczna to działa tylko do walki z rakiem w miejscach, gdzie światło może dotrzeć.

6 Atak na raka z terapii ukierunkowanej. Stosunkowo nowy na scenie leczenia raka, terapia celowana pozwala lekarzom na wybór leków przeciwnowotworowych do walki z rakiem. Jednak leki te nie mają takiego samego negatywnego wpływu na zdrowe komórki, jak niektóre inne leki, leczenie raka zrobić.

7 Niech własny system obronny pacjenta leczyć raka w immunoterapii. Immunoterapia dzieła pobudzania układu odpornościowego pacjenta i / lub pacjenta dając wersje produkowane normalnych części jego układu odpornościowego. Projekty American Cancer Society, że immunoterapia pobudzi wielu przyszłych postępów w walce z rakiem.

8 podgrzać do guza po leczeniu z hipertermii. Hipertermia wymaga zastosowania ciepła do komórek nowotworowych, aby je zabić. Istnieją dwie opcje dla hipertermii. Lekarze mogą korzystać zlokalizowaną powierzchnię wysokiej temperatury zabić małą grupę komórek nowotworowych. Lub lekarze mogą używać hipertermii w celu podniesienia temperatury nieco w obszarze otaczającym komórki rakowe, co umożliwia leczenie, takie jak napromienianie, chemioterapia i immunoterapii do pracy lepsze.

9 Badanie szpiku kostnego i krwi obwodowej komórek macierzystych. Przeszczep komórek macierzystych może pomóc przywrócić ciała pacjenta po niszczących skutków ubocznych samego raka, a także metod leczenia, takich jak promieniowanie i chemioterapii.

10 Myśl nieszablonowo z medycyny komplementarnej i alternatywnej. Medycyna komplementarna i alternatywna nie zastąpi tradycyjnej opieki medycznej, ale może zaoferować korzyści dla pacjenta w trakcie leczenia raka. Leczenie pacjentów umysłu, ciała i ducha podczas procesu leczenia raka może działać najlepiej dla niektórych pacjentów.

Jakie są Leczenie zapalenia raka piersi?

Zapalny rak piersi jest rzadkim i agresywną postać raka piersi. Zgodnie z Mayo Clinic, "zapalny rak piersi, gdy komórki nowotworowe blokować naczynia chłonne w piersi." Zapalny rak piersi jest często mylony z infekcją piersi. Zgodnie z Mayo Clinic, każdy z infekcją piersi, które nie goją się leczeniu antybiotykami należy odwiedzić lekarza jak najszybciej. Zapalny rak piersi występuje częściej u kobiet powyżej 50 roku życia, ale zdiagnozowano u kobiet w każdym wieku.

Objawy

Objawy stanu zapalnego raka sutka są różne od tych, o regularnym raka sutka. To może mieć wpływ tylko jedną pierś. Piersi może być czerwona i gorąca. Piersi mogą puchnąć i przypominać skórę pomarańczowej skórki. To może swędzieć i czuć ciężkie, a może także wystąpić ból i wrażliwość na dotyk. Sutek może się spłaszczyć lub odwrócony. Każdy z tych objawów wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Diagnoza

Rozpoznanie stanu zapalnego raka sutka często rozpoczyna się badanie fizykalne następnie przez biopsję piersi. Tkance piersi może określić zapalnego raka sutka przez badanie komórek rakowych oraz określenie, czy są one ciasno dzianych klastrami. Jeśli zapalny rak piersi zostanie potwierdzona, lekarz może zlecić dodatkowe badania, takie, jak CAT (CT) lub scyntygrafia kości, czy nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała.

Leczenie

Zgodnie z Mayo Clinic, leczenie zapalnego raka sutka należy rozpocząć chemioterapii próbując utrzymać raka wzrost i rozprzestrzenianie dalej. Następnym krokiem jest interwencja chirurgiczna. Łączna mastektomii następnie więcej chemioterapii zaleca się również, zgodnie z Mayo Clinic. Zaleca się również, że leczenie promieniowaniem rozpoczyna się, w celu zniszczenia wszelkich pozostałych komórek rakowych.

Badania kliniczne

Według National Cancer Institute, nowe terapie farmakologiczne są testowane w badaniach klinicznych. Osoby zainteresowane udziałem lub otrzymaniu informacji o zapalnym badań raka piersi można uzyskać tę informację przeglądając zasoby dla szlaków klinicznych wymienionych na końcu tego artykułu.

Rokowanie

Według zapalenia piersi Cancer Research Foundation, przeżywalność trzyletni dla pacjentów z rozpoznaniem raka piersi jest zapalna 42 procent.

Jak wspierać Autonomia życia wspieranego w

Jak wspierać Autonomia życia wspieranego w


Badania takie jak te prowadzone przez Długoterminowego Pielęgnacja Wspólnoty Koalicji, dowiodły, że jest to istotne dla osób starszych i niepełnosprawnych mieszkańców wspierana żywych cieszyć pewną autonomię w ich codziennych czynnościach. Czy to się dzieje na zewnątrz każdego dnia, aby cieszyć się świeżym powietrzem, utrzymanie własnego mieszkania lub pokoju w obiekcie, a nawet gotowania posiłków dla siebie lub znajomych, działania te wszystkie pomocy do wzmocnienia własnego poczucia jaźni, gdy pogodzić się z głównym stylu życia zmienia, że ​​przeprowadzka do wspomaganych żywych obiektów często wymagają.

Instrukcje

Jak wspierać autonomię w Assisted Living dla zwierząt

1 Dowiedz się do kompromisu. Choć może przedstawić większe wyzwania menedżerskie, ważne jest wspierana żywych do zaoferowania tak wiele wolności i możliwości niepodległości do ich mieszkańców, jak to możliwe. Jak Długoterminowego Pielęgnacja Wspólnoty Coaltion (LTCCC) i Koalicji zinstytucjonalizowanych Wieku i Osób Niepełnosprawnych (CIAD) odkryto w trzyletnich badań, istnieje duża różnica pomiędzy tym, jak dużo niezależności pomagali mieszkańcy placówki, że powinniśmy mieć i jak bardzo czują się ich Facility Management i jej pracownicy przyznają się do nich. W celu zlikwidowania tej luki, słuchać mieszkańców i starają się szanować racjonalnych wniosków o większej niezależności. Choć może to oznaczać konieczność więcej pracowników na rękę lub tworzenie możliwości na wycieczki, trzymając mieszkańców szczęśliwy jest, ostatecznie, najlepsza decyzja biznesu opieki, może.

2. Zachęcanie do aktywności fizycznej. Pomaganie wspomaganych mieszkających pozostać aktywny i sprawny fizycznie, jest jedną z najlepszych dróg, poprzez które kierownictwo placówki i pracownicy mogą pomóc im utrzymać pewien poziom niezależności. Spróbuj zorganizować spacery, wędrówki i zajęcia na świeżym powietrzu, aby w miarę możliwości i utrzymania ruchu mieszkańcy swoją siłę. Wysiłek fizyczny uwalnia też substancji chemicznych w mózgu, które wzmacniają pozytywne myślenie, które doprowadzi do szczęśliwszych mieszkańców i lepszego środowiska życia.

3 pracowników Szkolenia wspierać niezależność. Choć organizowanie działań i wycieczki dla mieszkańców wspierana żywych może wymagać znacznej ilości pracy dla pracowników placówki, wykonując taką pracę jest udowodnione korzyści dla jakości życia mieszkańców. Jeśli zarządzanie podnosi na narzekania pracowników o takiej pracy, to jest zadanie zarządzania zdusić to w zarodku i pracowników kolejowych, aby zobaczyć znaczenie i korzyści z organizacji tych możliwości dla mieszkańców. Prowadzenia warsztatów zawodowych z pracownikami w celu wzbogacania pomóc im rozwijać pomysły na działalność i zatrudniać pracowników o wysokiej energii z historii organizowania zajęć i wycieczek dla grup w poprzednich miejsc pracy.

Jak rozpoznać początek raka skóry

Jak rozpoznać początek raka skóry


Rak skóry jest zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj wszystkich nowotworów. Występuje, gdy komórki skóry dzielą nienormalnie i poza kontrolą. Istnieją trzy główne typy raka skóry: rak podstawnokomórkowy komórek i raka płaskonabłonkowego - które są wspólne formy raka skóry i czerniaka - złośliwy i bardzo agresywny typ raka skóry. W większości przypadków raka skóry jest spowodowane nadmierną ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe (UV) promieni słonecznych. Prześwietlenie do kabin opalających lub wysokim poziomem promieniowania X może być także wśród jego przyczyn. Poniżej znajdują się znaki, które pomogą zidentyfikować raka skóry.

Instrukcje

Jak rozpoznać początek raka podstawnokomórkowego

1 Miej oko na każdej małej masie zaokrąglonym podwyższonego tkanek na skórę. Ten typ raka skóry rozpoczyna się zazwyczaj małym zaokrąglonym guz, który wydaje się być gładkie i błyszczące; i jest najczęściej postrzegane wokół twarzy, uszu, szyi, czy barków.

2 Należy przestrzegać pewnych naczyń krwionośnych w wstrząsami skóry. Które rozwijają się guzki na skórze może pojawić się przezroczyste i małe naczynia krwionośne zwane telangiectases widać aż po jego wewnętrznej powierzchni.

3 Sprawdź, czy masz jakieś brązowe zmiany. Płaskie płaty flesh kolorze, które są zwykle formowane na piersi lub z tyłu widać u pacjentów z rakiem podstawnokomórkowym. Takie plamy mogą mieć depresje w centrum, składające się z suchą skorupą skóry, gdzie owrzodzeń lub krwawienia mogą rozwijać. Zmiany te stopniowo rośnie w ciągu miesięcy lub lat i jak zwykle pomylić wrzodów niegojących.

Jak rozpoznać początek raka płaskonabłonkowego

4 Poszukaj nietypowych czerwonych węzłów na skórze. Szorstkie i czerwone guzki, które można zobaczyć wokół głowy, twarzy, uszu, szyi, ramionach i grzbietowej (z tyłu) powierzchnia ręce są najwcześniejsze objawy raka płaskonabłonkowego. Ten rodzaj wypukłości, znany również jako rogowacenie (słoneczne) rogowacenie, może stać się ból i delikatne w dotyku - i nieleczona może zaatakować głębsze części skóry, które mogą rozwijać się w pełni rozwiniętego raka płaskonabłonkowego.

5 Zbadaj swoje usta do wszelkich nietypowych przebarwień. Zaczerwienienie i skalowanie dolnej wargi, znany jako aktynicznego warg jest jednym z wczesnych objawów raka płaskonabłonkowego. Tego rodzaju zabarwienie czyni granicę pomiędzy dolną wargę i otaczającej skóry niewyraznych.

6 Skontroluj swoje obszary narażone słońcem łuszczących dla niektórych zmian. Inne wczesne objawy raka płaskonabłonkowego są płaskie Crusted płaty skóry, które zazwyczaj są widoczne wokół kończyn i tułowia. Tego typu plamy są również nazywane Choroba Bowena lub raka płaskonabłonkowego in situ. In situ łaciński termin, który odnosi się do raka, która obejmuje jedynie naskórek lub wierzchniej warstwy skóry.

Jak rozpoznać początek czerniaka

7 Przestrzegać asymetrię swojej mol lub dowolny niezwykły wzrost na skórze. Normalne mola są symetrycznie po obu stronach. Jednak dla wczesnych objawów czerniaka, molami i przerost skóry pojawia asymetrycznym - w połowie jego powierzchni jest nierówne z drugiej strony.

8 Spróbuj sprawdzić, czy istnieje jakaś nieprawidłowość granicy wokół mola lub skóry projekcji. To kolejny wczesnym objawem czerniaka, w którym marginesy wzrostu mola lub skóry może pojawić ząbkowane lub postrzępione.

9 Warto przyjrzeć się, czy są jakieś zmiany w kolorze swoich moli lub wzrostu skóry. Innym wczesnym objawem czerniaka jest obecność przebarwień. Niezwykła mieszanka pigmentacji może rozwijać - od odcieni czarny lub brązowy do śladów czerwonych białych lub niebieskich kolorach. Wszystkie te kreski kolorów może rozsiane po całym jego krawędzi, co kret lub wzrost skóry pojawiają się nienormalnie cętkowane.

10 Należy zwrócić uwagę, czy jest jakakolwiek zmiana średnicy swojej mol lub zgrubienia skóry. Wczesnym objawem czerniaka może obejmować nieprawidłowy wzrost moli lub występy skóry większych niż 6 mm.

11 Sprawdź, czy kret jest coraz bardziej podwyższone niż normalnie. Czerniak rozwija mogą wykazywać znaczącą zgrubienia i podnoszeniu powierzchni zwykle płaską mol.

12 Zbadaj powierzchnię swojej mol. Mole lub jakiekolwiek prognozy skóry, które rozwijają się objawy czerniaka może pokazać łuszczenie lub kondycjonowaniu. Jego powierzchnia wydaje się również erozji, który często towarzyszy sączące lub krwawienia.

13 Sprawdź jakiegoś zaburzenia pigmentacji lub plamy wokół mola. Małe czerwone plamy na skórze, które są odcięte od większej zmiany (przebarwienia satelitarne) mogą rozwijać podczas czerniaka. Zmiany czerniaka nie tylko wpływa na mole ciała, mogą również rozwijać się w nieoznakowany skórę. Zmiany te najczęściej pojawiają się na głowy, tułowia i szyi dla mężczyzn; i w górnych i dolnych dla kobiet.

14 Monitorowanie pewne zmiany w konsystencji swojego mola, a jeśli nie ma żadnych niezwykłych wrażeń wokół niego. Krety są zwykle małe i kompaktowe wypukłości. Ale gdy czerniak zestawy, dotknięte mol może pojawić wyjątkowo miękkie lub jej powierzchnia jest tak krucha, że ​​łatwo się kruszy lub zrywa. Odczucia, takie jak pieczenie, świąd lub mrowienie są również wśród nieprawidłowych zmian zachodzących z powstawaniem czerniaka.

Wskazówki:

 • Unikaj zbyt wiele ekspozycji na słońce w celu zapobiegania raka skóry. Jeśli nie możesz pomóc, ale być pod słońce na chwilę, przynajmniej chronić się przy użyciu filtrów przeciwsłonecznych z współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) 15 lub wyższym. Przy wprowadzaniu ochrony przeciwsłonecznej, należy często ponownie ubiegać się, aby zapewnić optymalną ochronę.
 • Spróbuj jakiejś samokontroli skóry, zwłaszcza gdy masz liczby moli lub znamiona na ciele. Sprawdź, czy nie ma żadnych zmian w wielkości, koloru, faktury, ani żadnych oznak owrzodzeń. A jeśli nie zauważysz jakieś nietypowe zmiany, szczególnie, gdy chodzi o ból i obrzęk okolicy, skontaktuj się z lekarzem.
 • Większość komórek i raka płaskonabłonkowego komórek podstawnych można łatwo zarządzać, ale może również spowodować poważne deformacje terenu dotkniętego nieleczona. Więc skontaktuj się z lekarzem od jakiegoś leczenia, jeśli pacjent zauważy jakieś nieprawidłowości w swoich moli lub skórą.

Jak taksanu Leki Pomoc Rak

Leki taksanowe

Taksany są chemioterapeutyki, które zatrzymują, co jest znane jako podziału komórek lub mitozie. W organizmie, co jest znane jako microtubles. Microtubles to rodzaj struktury komórkowej, odpowiedzialny za przenoszenie swoich chromosomów podczas podziału komórki. W chemioterapii, taksany są znane jako inhibitory mitozy. Istnieją dwa główne rodzaje taksanów; paklitaksel i docetaksel.

Paklitaksel

Według National Cancer Institute, paklitaksel jest pochodną Yew Tree Pacyfiku. Zbioru paklitakselu z kory cisu drzewa Pacyfiku stało skomplikowane zadanie, które spowodowało wysokich wydatków na próbuje wydobyć nawet niewielkiej ilości związku paklitakselu. W rezultacie, korporacji, takie jak National Cancer Institute i Bristol-Myers Squibb udało się wytworzyć nieco syntetyczną postać paklitakselu.

Zastosowania paklitaksel

Nowa pochodna paklitakselu wynika teraz z Europejskiego lub Himalajów cisa. Według National Cancer Institute, FDA zatwierdziła nową formę paklitakselu w 1995 roku jako forma leczenia raka. Paclitaxel został zatwierdzony do stosowania w leczeniu raków, takich jak jajnika, sutka i raka płuca, jak również wiele innych rodzajów nowotworów.

Paklitaksel Side Effects

Podobnie jak wiele zabiegów chemioterapii, paklitaksel może powodować działania niepożądane. Płukanie twojej skóry, zwłaszcza na twarzy jest jednym z najczęstszych skutków ubocznych. Wysypki skórne i duszność może się rozwijać. Możliwe jest opracowanie uszkodzeń szpiku kostnego, które mogą powodować sinienie, anemią i rozwój infekcji. Inne działania niepożądane to biegunka, nudności i wymioty.

Docetaksel

Docetaksel jest także pochodna europejskiego cisu. Docetaksel jest powszechnie stosowany w leczeniu nowotworów, takich jak piersi, jajnika i raka płuc. Docetaksel jest silny lek chemioterapeutyczny, który powoduje szybką śmierć komórek nowotworowych, a także zapobieganie wzrostu komórek nowotworowych. Jednakże, zgodnie z Mayo Clinic, docetaksel może również wpływać na wzrost normalnych komórek, które będą prowadzić do skutków ubocznych, które mogą stać się poważnym.

Docetaksel Side Effects

Docetaksel może powodować zatrzymanie płynów i przyrost masy ciała. Jeżeli lekarz zalecił docetaksel jako forma leczenia, może być przepisane leki moczopędne, aby zmniejszyć swoje zatrzymanie płynów. Inne działania niepożądane mogą obejmować nieprawidłowe stolce (ciemne stolce), zawroty głowy, kołatania serca, wysypka, dreszcze, świszczący oddech i ból pleców. Jeśli objawy te stają się gorsze, albo zaczniesz odczuwać ból w klatce piersiowej lub duszności, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach, docetaksel może powodować reakcję alergiczną, takiego jak świąd i ból w miejscu wstrzyknięcia. Powiadom lekarza, jeśli to nastąpi.

Jak szybko jąder Rak Rozprowadzić?

Rak jądra występuje wtedy, gdy wcześniej zdrowe komórki zaczynają rosnąć w znacznie szybszym tempie w jednym lub obu jąder. W czasie, komórki te zbudować w guzach i mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Dokładna prędkość, przy której rak jąder rozprzestrzenia zależy od każdego indywidualnego przypadku. Mimo to, lekarze technik oceny, jak daleko i szybko, rak jąder danej osoby rozprzestrzenił, których używają do określenia możliwości leczenia. Jest to znane jako postoju. Dobra wiadomość dla ludzi dbających o raka jądra jest to, że choroba występuje rzadko, wpływając jedynie około 1 procent wszystkich mężczyzn. Można skutecznie leczyć nawet w zaawansowanych stadiach.

Jak szybko jąder Rak Rozprowadzić?

Inscenizacja jednostki raka zależy od zdrowia danej osoby, genetyki, ochrony środowiska i innych ekspozycji. Zgodnie z rakiem jąder Resource Center, w etapie I, rak pozostaje w jądrze i nie rozprzestrzenia. W etapie II, nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne w pobliżu zajętego narządu i mogą rozprzestrzeniać się do nerek. W etapie III, rak osiągnął innych narządów, takich jak płuca, wątroba i mózg. Wyższy etap, dalej raka wzrosła, a trudniej jest leczyć.

Jak rozprzestrzenia się raka jądra mierzona?

Według Resource Center raka jąder, raka jąder zazwyczaj rozprzestrzenia się najpierw do węzłów chłonnych, a następnie do płuc, a następnie w wątrobie, mózgu i innych narządach. Ta przewidywalna ścieżka jest ważne, ponieważ pozwala lekarzom ocenić postępy choroby i zaplanować sposób powolny jej wzrost. Węzły chłonne najprawdopodobniej mieć wpływ są znane jako "węzły chłonne przestrzeni zaotrzewnowej." Znajdują się one za wszystkich głównych narządów w brzuchu, pomiędzy nerek, wzdłuż głównych naczyń krwionośnych serca.

Jak Rozwój raka jądra zostać zatrzymany?

Według Urological Institute of New Orleans, leczenie raka jąder polega na usuwaniu dotkniętych jąder i niszczenia jakichkolwiek nowotworowych węzłów chłonnych, radioterapią i chemioterapią. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić procedury znanej jako "zaotrzewnowego rozwarstwienie węzłów chłonnych", bardzo inwazyjnych rozliczającą dotkniętych węzłów chłonnych z tyłu jamy brzusznej.

Jak rozpoznać wczesne objawy raka jajnika

Jak rozpoznać wczesne objawy raka jajnika


Kobiety, które mają którykolwiek z objawów raka jajnika na dłużej niż kilka tygodni, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Ludzie się, że ten typ raka nie daje żadnych sygnałów ostrzegawczych, aż zostało przyspieszone. Obecnie, nie jest to już możliwe, ponieważ objawy zostały zidentyfikowane.

Instrukcje

Jak rozpoznać wczesne objawy raka jajnika

1 Uważaj na wzdęcia, ból w obrębie miednicy lub brzucha, trudności lub pełne jedzenia i szybko uczucie nagłego lub częstego parcia na mocz.

2 uwzględniając którykolwiek z tych problemów codziennego dla więcej niż dwóch lub trzech tygodni powinien zobaczyć ginekologa od razu. Objawy raka jajnika naśladować wiele innych chorób, takich jak problemy układu pokarmowego i pęcherza moczowego.

3 doświadczeniu innych objawów takich jak utrzymująca się gazu lub niestrawność, nudności, niewyjaśnione zmiany w funkcjonowaniu jelit, w tym biegunki lub zaparcia, niewyjaśniona utrata masy ciała lub przyrost, w dolnej części pleców są również wskaźniki, które mogą wskazywać na raka jajnika.

Wskazówki:

 • Wczesne wykrycie zwiększa szanse na przeżycie w bardzo dużych ilościach.
 • Większość czasu, choroba już zaawansowana zanim zostanie rozpoznane.

Jak wspierać kogoś z depresji poporodowej

Jak wspierać kogoś z depresji poporodowej


Depresja jest chorobą wyniszczającą, które mogą powodować u pacjenta przerodzić się myśli samobójcze. Istnieją pewne czynniki, które działają jak życie wyzwalaczy o depresji poporodowej, a brak wsparcia jest jednym z nich. Aby pacjenta do radzenia sobie z tą chorobą pomyślnie, będzie ona musiała tyle wsparcia, jak to możliwe. Istnieje kilka sposobów, aby pomóc nowy matkę przez depresję poporodową. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wspierać kogoś z depresji poporodowej.

Instrukcje

1 Zachęcanie nową matkę, aby przyłączyć się do grupy wsparcia. Jednym z czynników, który przyczynia się do depresji poporodowej to uczucie nieadekwatności jako matki. Będąc w stanie usłyszeć, jak inne osoby w grupie mają do czynienia z bycia nowych rodziców może pomóc jej uporać się z tym aspektem depresji poporodowej.

2 Zachęcaj ukochanej, aby porozmawiać o swoich uczuciach. W dawnych czasach, depresji poporodowej nie został uznany przez środowiska medycznego, powodując opinii publicznej, aby go zignorować. Brak uznania spowodowane również ofiarami tej choroby butelkować swoje emocje, które pogorszyły objawy depresji poporodowej.

3 Oferta pomoc w codziennych czynnościach lub sprawunki, że nowa mama czuje się w dół. Dwa z objawami depresji poporodowej, brak motywacji i skrajne zmęczenie, utrudniają ofiarami tej choroby do czynienia z regularnych działań.

4 Pomoc nową matkę z opieką nad dzieckiem. Nowe niemowlęta wymagają wiele uwagi, coś, co ktoś o depresji poporodowej może mieć trudności świadczenia. Oferujemy pomoc przy karmieniu w nocy, tak że matka może uzyskać dobry sen w nocy. Jednym z objawów depresji poporodowej jest problem ze spaniem.

5 Upewnij się, że twój ukochany jest patrząc po sobie. Ona będzie musiała podejmować żadnych leków przepisanych dla niej. Jeśli ona jest do wizyt w poradni lub uczestniczyć terapię grupową, ona również trzeba zachować terminów.

6 Uzyskanie "To nie to, co się spodziewałem: Pokonanie depresji poporodowej" Karen Kleiman i Valerie Raskin dostępny na Amazon. Zobacz sekcję poniżej Resources dla łącza. Czytania na depresję poporodową może pomóc zrozumieć i wspierać swoją ukochaną osobę.

Wskazówki:

 • Jeśli ktoś, kogo kochasz jest wykazujące objawy depresji poporodowej, zachęca ją, aby zobaczyć się z lekarzem do natychmiastowego leczenia.

Jak szybko sie powiekszal raka jajnika?

Jak szybko sie powiekszal raka jajnika?

Co to jest rak jajnika?

Jajniki zawierają komórki, które odtwarzają do utrzymania zdrowia tkanki. Jeśli te komórki doświadczenie niekontrolowanego wzrostu, dzieląc zbyt szybko na zbyt wiele komórek, tworzy się guza. Czasami że guz pozostanie mieszczące się w obrębie małej powierzchni jajnika. Jest to łagodny nowotwór, który można usunąć chirurgicznie. Jeśli to rozprzestrzenia się wokół narządów, tkanek jest uważany za złośliwe i nowotworowych.

Etapy raka

Rak jajnika ma cztery etapy: Etap 1, gdy komórki nowotworowe znajdują się tylko w jajnikach; etap 2, gdy komórki raka rozprzestrzeniły się z jajników do otaczających tkanek jak jajowodów lub macicy; etap 3, gdy komórki raka rozprzestrzeniły się poza obszarem miednicy lub do węzłów chłonnych i etap 4, gdy komórki nowotworowe przerzuty do tkanek od miednicy i brzucha, wątroby lub płuc.

Jak szybko ma raka postępów?

Wiele czynników będzie grać w jak szybko rozwija się rak w poszczególnych. Niektóre z tych czynników są w rodzinie, stres, dieta i czy pacjent przechodzi zabieg, czy nie. Rak może wydawać szybciej rośnie, bo to raczej nie jest diagnozowana dopiero w późniejszych etapach. Ważną rzeczą jest mieć regularne egzaminy, które zwiększą szanse na znalezienie śladów nowotworowych najwcześniej jak to możliwe.

Jak wspierać partnerem raka prostaty

American Cancer Society szacuje, że amerykańscy mężczyźni opracuje 192.280 nowych przypadków raka prostaty w 2009 roku, a 27.360 ludzi umrze z nim. Wsparcie partnera pomaga pacjentowi odzyskać od choroby skuteczniej i daje człowiek lepszą jakość życia w trakcie leczenia i powrotu do zdrowia. Ponieważ leczenie raka prostaty może obejmować operacji, chemioterapii lub radioterapii, lub kombinację wszystkich trzech, mężczyzna z rakiem prostaty potrzebuje fizycznego, emocjonalnego i psychicznego wsparcia ze strony swojego partnera.

Instrukcje

1 Weź udział wizyt lekarskich i zabiegów z partnerem. Weź kalendarz i spotkania w celu koordynacji harmonogramu i notatnik zapisać to, co mówi lekarz. Przypomnij swoim partnerem o tym, co wydarzyło się w powołaniu i zanotować wszelkie pytania dwaj z was myśleć po powrocie do domu.

2 Chronić zaktualizowaną listę leków i świadczeniodawca przydatne w każdej chwili w przypadku hospitalizacji w nagłych wypadkach lub działań niepożądanych leczenia. Poinformuj szpitala i personel apteki wszystkich leków, alergie i aktualnych metod leczenia. Zapytaj lekarza jakie skutki uboczne na oczekiwać w czasie leczenia i których reakcje są wystarczająco poważne, aby zgłosić.

3 Niech twój partner wie, że jesteś w stanie mówić o swoich uczuciach, ale uniknąć obracając każdą rozmowę na raka. Pozwól sobie i Twój partner na przerwę z rakiem od czasu do czasu, wychodząc razem i zobowiązań społecznych. Pomoc w szukaniu swojego partnera w grupach wsparcia innych mężczyzn z rakiem prostaty, i dołącz do grupy wsparcia dla partnerów mężczyzn z rakiem prostaty.

4 Wyraź swój popęd seksualny do partnera bez ciśnienia. Po operacji prostaty, twój partner może mieć trudności w uzyskaniu erekcji i wytrysku. Problemy te mogą zmniejszać się w czasie. Roku lub po leczeniu promieniowaniem do okolicy narządów płciowych, człowiek może stać się impotentem. Znaleźć alternatywne sposoby pozostałe intymne z partnerem poprzez zabawę seksu i romansu. Używać prezerwatyw podczas seksu, jeśli twój partner jest ukierunkowane koraliki radioterapii w miejscu. Ponieważ niektóre promieniowanie może być wydzielana z nasienia, zapytaj lekarza, jak długo trzeba będzie używać prezerwatyw.

5 Daj swojemu partnerowi przestrzeń do odzyskania niepodległości w okresie wychodzenia z rakiem prostaty. Chirurgia, radioterapia i chemioterapia przyczyną zmęczenia. Rozpoznanie raka prostaty może spowodować człowiek depresję lub lęk. Pozwól partnerem do pracy przez swoich tymczasowych lub stałych niepełnosprawnych, a dając mu znać, jesteś tam, aby pomóc. Może chcesz, aby ubierać się na spacer lub na własną rękę, nawet jeśli jest to trudne. Interweniować tylko wtedy, gdy wskazuje, że chce Ci się lub, gdy wkłada się w niebezpieczeństwie.

Jak wspierać żonę, która ma raka piersi

Jak wspierać żonę, która ma raka piersi


Rak piersi jest chorobą, która wysyła fale uderzeniowe przez całą rodzinę. Jeśli twoja żona jest z rozpoznaniem stanu, ona potrzebuje twojej pomocy i rady. Czas i otwarte serca są najlepsze prezenty można dać jej.

Instrukcje

1 Bądź obecny w całym procesie medycznym. Towarzyszyć żonie spotkań lekarskich, nawet jeśli proces jest dla was trudne logistycznie i emocjonalnie. Jeśli twoja żona nie chce cię tam, pozostanie zaangażowany przez zadawanie pytań bez szturchając ją ujawnić niczego dowiaduje się nieswojo.

2 Pomoc w obowiązkach domowych. Możesz być całkowicie nieświadomi, jeśli chodzi o włączenie pralki lub gotowania spaghetti, ale można się nauczyć. Ważną rzeczą jest to, że można usunąć stres niektórych obowiązków domowych z porządku obrad żony. Jednak nie przesadzaj. Niech zrobić tyle, ile jest w stanie, żeby nie stać się siedzący tryb życia.

3 Czy małe rzeczy. Są szanse, że znasz kilkanaście małe rzeczy, które rozjaśnić dzień swojej żony. Robić te rzeczy, nawet jeśli nie będą produkować wesoły reakcję kiedyś.

4 Traktuj ją jako osobę, a nie pacjentów. Pamiętaj, że ona jest tą samą osobą, ona zawsze była. Część traktując ją jako osobę, ona jest środkiem słuchając jej problemów i uczuć, a nie ciągle starają się ją pocieszyć.

Jak powiedzieć komuś, masz raka

Rak jest bardzo poważna choroba, a wiele osób uważa, że ​​trudno jest poradzić sobie z samą chorobą. Dlatego ważne jest, aby powiedzieć swoim bliskim o swojej diagnozie raka, więc może dać Ci emocjonalnego wsparcia i zachęty, które potrzebujesz. Chociaż dobrze jest otworzyć się na ludzi, dużo chorych na raka trudno opowiedzieć swoją rodzinę i znajomych o ich chorobie. Na szczęście, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić, aby powiedzieć komuś, masz raka.

Instrukcje

1. Zastanów się, co chcesz powiedzieć rodzinie i znajomym w odniesieniu do diagnozy raka. Na przykład, może chcesz podzielić się z nimi, gdy dowiedział się o raka, objawy, leczenie i leki youâ € ™ re przy (lub planują podjąć) oraz informacje o swojej perspektywy i prognozy.

2 Zrób listę osób, które chcesz porozmawiać o swojej chorobie. Należy spróbować rozmawiać z ludźmi, którzy są blisko ciebie i tych, którzy będą wspierać i zrozumienie. Mogą to być twój małżonek, dzieci, najlepszych przyjaciół, rodziców, rodzeństwa i członek kleru (na przykład pastor lub ministra w kościele). Nie musisz powiedzieć wszystkim wiesz o swojej diagnozy, więc nie czują się zobowiązani do poinformowania wszystkich w pracy, kościele, w Twojej okolicy lub organizacji społecznej na temat stanu chorobowego.

3 Zdecyduj, gdzie i kiedy chcesz rozmawiać ze wszystkimi. Możesz rozmawiać z każdym indywidualnie lub w małych oddzielnymi grupami. Albo można wybrać się mówić do swoich bliskich w tym samym czasie, jak na rodzinny obiad lub zgromadzenia. Upewnij się, czy wybrać lokalizację, która jest prywatna (jak w domu) i miejscu, w którym są wygodne, z dala od zakłóceń i szumów.

4 Poinformuj innych o swojej diagnozie raka. Pamiętaj, aby zapewnić im jak najwięcej informacji, na temat choroby. Na przykład, powiedzieć im konkretny typ raka masz i niech wiedzą, jak się rozwinął go (jak się raka szyjki macicy od wirusa brodawczaka ludzkiego). Spróbuj być szczery z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli naprawdę chcesz ich poparcie, to trzeba im ufać i dona € ™ t bój się otworzyć się na nich.

5 Omów swoje możliwości leczenia i niech wiedzą, harmonogram. Istnieją różne rodzaje opcji leczenia dla pacjentów cierpiących na raka, takim jak chemioterapia, immunoterapia, chirurgii i radioterapii. Niech Twoja rodzina i przyjaciele wiedzą, typ metody leczenia lub przyjmowanych leków i powiedzieć im, co harmonogram będzie wyglądać w ciągu najbliższych kilku miesięcy (m.in. sesje wizyt lekarskich i leczenia).

6 Zaproś wszystkich do zadać pytania. Powinien być przygotowany do udzielenia odpowiedzi na pytania rodziny i przyjaciół o swojej diagnozie raka. Może chcą wiedzieć takie rzeczy, jak, jak długo masz zamiar być w szpitalu, jak wiele sesji leczenia idziesz potrzebować i kosztów leczenia i leków. Mogą też chcą wiedzieć, jak się czujesz o swojej diagnozie.

7 Poproś o pomoc, gdy jej potrzebujesz. Wielu chorych na raka znajdują się potrzeby dodatkowej pomocy z rzeczy, takich jak sprawunki, sprzątanie, gotowanie i opiekę nad dziećmi. To jest w porządku, aby zwrócić się do rodziny i przyjaciół o pomoc w czasie robienia swoich metod leczenia raka i będzie do wizyt lekarskich. Twoi bliscy mogą nawet na ochotnika do pomocy, więc należy wziąć się na ich ofertę i dona € ™ t zapomnij im podziękować.

8 Zapewnij rodzinie i znajomym, że masz zamiar zrobić wszystko, że można lepiej. Dobrze jest nadal pozytywne i niech każdy wie, że nie zamierza się poddawać. Zawsze należy pamiętać, że jeśli pojawiają się w dół i depresji, może to pozwoli im poczuć się tak samo, też. Tak, trzymać głowę do góry i spróbuj utrzymanie uśmiech na Twojej twarzy.

Jak wspierać przyjaciela z rakiemIstnieje wiele sposobów można wspiera swojego przyjaciela z rakiem. Ile czasu można popełnić zależy wiele na głębokości relacji. Rozumiemy, że ludzie różnie reagują, gdy zdiagnozowano raka. Pozostają wrażliwe na sytuację swojego przyjaciela i starać się zrozumieć poziom wsparcia twój przyjaciel jest w stanie zaakceptować. Wszystko z wysłaniem przemyślane kartę do wniesienia cotygodniowe obiady zostaną docenione.

Instrukcje

1 Oferta jechać znajomego do lekarza, zwłaszcza gdy są one otrzymania zabiegi.

2 Pomoc z opieki nad zwierzętami. Zorganizować zwierzę rodzina, aby przejść do RATRAKI lub zaoferować spacer z psem.

3 Assist z posiłkami przez podniesienie artykuły spożywcze lub przynosząc kolacje.

4 zabawiać dzieci na wycieczkę do parku.

5 Wynajem śmieszne filmy i upuść je wyłączyć lub zatrzymać i obserwować. Dzielenie prostych czynności jak śmiech przez zabawny filmu może wrócić poczucie lub normalność i tymczasowo zmienić ostrość od spraw medycznych. Przestań z powrotem kilka dni później odebrać filmów i zwrócić je do sklepu wideo.

6 wspólnie spędzać czas tylko mówić i jest dobrym słuchaczem. Czasami słuchając znajomego może zapewnić najbardziej potrzebne wsparcie. Powspominać zabawnych zdarzeń z przeszłości, aby przywrócić dobre wspomnienia.

7 Wyślij prezent kwiatów lub kosz pełen pachnących balsamów i mycia ciała.

Wskazówki:

 • Chorzy na raka otrzymują wiele informacji i porad. Niektórzy pacjenci nie mogą wziąć to wszystko tak, by szanować ich tolerancji informacji.
 • Proste gesty od serca może mieć tak wielki wpływ, jak dużych.
 • Nie należy unikać mówienia o raku znajomego. Jeśli twój przyjaciel chce rozmawiać, a następnie słuchać bez osądzania lub zajmowania stanowiska.