adcov.com

Jak usunac drzazge spod paznokcia

Jak usunąć drzazgę

Jak usunąć drzazgę


Ten artykuł jest dla Ciebie, jeśli masz skrawek drewna lub innego materiału tkwi pod skórą.

Instrukcje

1 Zanim wyjaśnię, jak usunąć drzazgę, myślę, że jest to konieczne, aby dać pewne ważne informacje na temat drzazgi. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że głównym problemem jest zakażenie się drzazgi. Zakażenia można uniknąć, jeśli obszarem zainteresowania jest czysty. Po drugie, chyba drzazga jest bardzo duży lub bardzo głęboko pod paznokciem lub paznokieć, prawie wszystkie z nich mogą być usunięte ze środków samopomocy.

2 Nie próbuj usunąć lub głęboko osadzone duże drzazgi. Porozmawiaj z lekarzem na temat usuwania, dzięki czemu można uniknąć dalszego uszkodzenia i lub zakażenia.

3 Jeśli drzazga wykonana jest z drewna, nie dostaniesz obszar mokry. Woda powoduje pęcznienie drewna drzazga i stają się miękkie co znacznie trudniejsze do usunięcia.

4 Jeśli odłamek jest mała, to może być usunięta za pomocą sterylnej pincety i ostrą igłę. Umyj ręce i wysterylizować pęsety i igły przed próbą usunięcia drzazgę. Gotować pincety i igła jest woda lub zanurz je w alkoholu przed użyciem. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na chłodzenie. Po pincety są gotowe, próbują złapać drzazgę. Jeśli się nie uda, próbować podnosić drzazgę z igły. Nie uporczywie grzebać w obszarze, jak stanie się czerwone i bolesne.

5 Po usunięciu drzazgę zmyć wodą z mydłem. Zastosuj krem ​​z antybiotykiem i owiń obszar w bandaż. W ciągu najbliższych kilku dni, poszukaj zaczerwienienie, obrzęk, gorączka i ropy, co to jak objawy zakażenia. Umyć i bandaż obszar w ciągu najbliższych 5 dni, aby uniknąć zakażenia.

6 Jeśli drzazga jest bardzo mały i nie boli lub wpływać na codzienne życie, możesz poczekać, aż wyjdzie na własną rękę. Ponownie, należy obszar bardzo czyste, aby uniknąć zakażenia.

7 Poniżej przedstawione są różne sposoby o Unikaj się drzazgi. Nosić podczas chodzenia lub kapcie na drewniane podłogi lub do pokładów i porad dzieciom zrobić to samo. Nie trzyj powierzchni drewnianych pod prąd. Próżnia czyszczenia podłogi i dywan natychmiast, jeśli złamiesz obiekt ze szkła lub porcelany.

Jak usunąć drzazgę z boczkiem tłuszczu

Jak usunąć drzazgę z boczkiem tłuszczu


Odłamki są spowodowane, gdy bardzo mały kawałek obcego obiektu, takich jak drewno czy szkło, utknie w skórze. Podczas gdy wiele osób próbuje wycisnąć lub kopać drzazgi pęsetą, jest jedna prosta metoda można spróbować, że wykorzystuje słoniny wyciągnąć drzazgę się. Więc jeśli masz drzazgę i stało się również boczek składowana w kuchni, ucząc się, jak można użyć tłuszczu na boczku usunąć drzazgę bezboleśnie może pomóc złagodzić sytuację.

Instrukcje

1 Umyć obszar drzazga z jakimś antybakteryjnym mydłem i ciepłą wodą, aby zapobiec zakażeniu. Delikatnie osuszyć powierzchnię za pomocą miękkiej szmatki.

2 Wytnij kawałek wielkości groszku z białego tłuszczu kawałek surowego boczku za pomocą noża lub mięsnych nożyczki. Umieść kawałek słoniny bezpośrednio na drzazgi i zawinąć go na szczycie drzazga, trzymając go w miejscu, z klejem banda.

3 Niech tłuszczu boczek na noc. Usuń bandaż i tłuszczu w nocy. Jeśli nadal drzazga pod skórą i nie pojawił się jeszcze, wyciąć kolejny mały kawałek słoniny i umieścić go nad obszar z bandażem na dodatkowy dzień. Tłuszczu boczek powinien wyciągnąć drzazgę w ciągu kilku dni.

Wskazówki:

 • Dla dodatkowej pomocy, rozgrzać kawałek słoniny na nie więcej niż 10 sekund w kuchence mikrofalowej. Ciepło pomoże dalej ciągnąć drzazgę do powierzchni, ale od tłuszczu boczek nagrzewa się dość szybko, uniknąć ogrzewania na dłużej niż 10 sekund.
 • Jeśli drzazga jest duża i głęboka, może trzeba użyć słoniny po prostu doprowadzić go do głowy, a następnie użyć sterylnych pincety wyciągnąć go spod skóry. Dla mniejszych odłamków, tłuszczu boczek powinien wyciągnąć drzazgę i trzymać się go łatwo.
 • Jeśli drzazga pogarsza lub zakażenie występuje usunąć słoniny, zmyć dokładnie i skonsultować się z lekarzem w celu usunięcia. Niektóre odłamki mogą być zakaźne lub szczególnie trudne do usunięcia, dlatego pomoc lekarska konieczna.
 • Nigdy nie stosować gorącej słoniny do rozbitej powierzchni, ponieważ może to spowodować poważne oparzenia.

Jak usunąć drzazgę z ręki niemowlęcia

Jak usunąć drzazgę z ręki niemowlęcia


Czerepu nie tylko powoduje dyskomfort do niemowlęcia, ale może również prowadzić do infekcji, takich jak tężca. Jeśli nie usunąć drzazgę, może stać osadzone pod skórą, zatrzymując go. To może być potencjalnie szkodliwe dla dziecka, zwłaszcza jeśli nie ma on up-t-daty szczepienia. Możesz użyć metody z taśmą lub pęseta wyodrębnić drzazgę. Jednak Sutter Zdrowia zaleca się metodą taśmy przed uciekania się do pęsety. Zobacz pediatrą dziecka, jeśli drzazga zrywa, starając się go usunąć.

Instrukcje

Metoda taśmy

1 Wytnij tyle celofan taśmy na pokrycie drzazgę. Zostaw wystarczająco dużo taśmy na końcu użyć jako końcówką.

2 Zastosuj taśmę w kierunku Splinter został osadzony. Szybko wyciągnąć taśmę od strony twojego niemowlęcia.

3 Umyj ręce twojego niemowlęcia wodą z mydłem. Cienką warstwę maści z antybiotykami obszarze zagrożonym i pokrycie go z bandażem.

Pęseta do usuwania

4 Oczyść swoje ręce i umyć ręce twojego niemowlęcia. Wysterylizować swoje pęsety przez czyszczenie końcówki z wacikiem zamoczonym w alkoholem.

5 Pinch drzazgę ze swoimi pęsetą. Delikatnie wyciągnij drzazgę z. Pociągnięcie za mocno można przerwać odłamek o połowę, co usuwanie reszty odpryskiwania trudne.

6 Twoje dziecko umyć rękę znowu. Zastosować antybiotyk maści i przykryć bandażem.

Wskazówki

 • Śpiewa kołysankę dla swojego dziecka może pomóc ułatwić proces.
 • Nigdy nie należy używać taśmy izolacyjnej na niemowlę. Klej może spowodować uszkodzenie skóry Twojego dziecka.
 • Nie moczyć rękę twojego niemowlęcia w wodzie przed wyjęciem drzazgę. Moczenie może Splinter trudne do usunięcia, zauważa, Sutter zdrowie.
 • Ostrzegać się z pediatrą, jeśli Twoje dziecko rozwija sączenie, zapalenie, które jest czerwone i gorące w dotyku lub, jeśli gorączka rozwija.
 • Unikaj za pomocą igły, aby usunąć drzazgę. Wriggling Twojego niemowlęcia może spowodować przypadkowe grzebie.

Jak usunąć Drzazgi z włókna szklanego

Jak usunąć Drzazgi z włókna szklanego


Czasami, gdy jesteś w pracy z włókna szklanego, można odchodzić z drzazgi z włókna szklanego lub drzazg. Z włókna szklanego jest czasami trudne do usunięcia ze skóry z powodu tendencji światłowodu przełamania gdy ciśnienie jest przykładane do nich. Jednakże, istnieje kilka innych sposobów, oprócz pincety, aby spróbować usunąć drzazgi z włókna szklanego.

Instrukcje

1 Dotknij obszaru delikatnie bardzo taśmą klejącą, takich jak taśmy do pakowania. Zimnica obszar z taśmą, aby zobaczyć czy szkieletów z włókna szklanego trzymać się go i wyjdź.

2 Rozgrzać wosk z zestawu do depilacji woskiem na 10 sekund w kuchence mikrofalowej. Nałóż warstwę wosku na obszarze, gdzie są odłamki z włókna szklanego i pokrycie go z paskiem tkaniny z zestawu. Pozostawić do wyschnięcia na obszarze 5 minut i wyciągnąć ściereczkę i wosk się, usunięcie drzazgi z włókna szklanego, jak również.

3 Nałóż warstwę ogólnego białego kleju na powierzchni szkieletów z włókna szklanego. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia kleju i obrać klej się o skórę. Szkieletów powinna wyjść z klejem.

Jak usunąć drzazgę z palca

Jak usunąć drzazgę z palca


Drzazga jest cienka, obcy obiekt, takich jak drewno, szkło, metal lub tworzywa sztucznego, które staje się częściowo lub całkowicie osadzone w skórze i może powodować ból lub krwawienie. Chociaż czasami drzazgi sposób ich pracy z skóry na własną rękę, należy usunąć drzazgę od razu, aby uniknąć infekcji i zapobiec drzazgę z ruchu w głąb skóry. Możesz usunąć drzazgę z palca w domu, ale zgłosić się do lekarza, jeśli drzazga jest pod paznokciem, zbyt głęboko, aby usunąć siebie lub wygląda zainfekowany.

Instrukcje

1 Umyj ręce wodą z mydłem, w tym obszarze palca zawierającej drzazgę.

2 Użyj czyste pęsety chwycić wystającą końcówkę drzazga i wyciągnij go w tym samym kątem, że poszedł. Jeśli drzazga jest w pełni osadzony w skórze lub nie jest wystarczająco wystający chwycić pęsetą, sterylizować mały, czysty igłę alkoholem, a następnie oczyścić wpływ powierzchnię palca z antyseptyczne. Za pomocą igły delikatnie przerwać skórę nad drzazga i podnieść czubek drzazgi się tak, że wystaje na tyle, aby chwycić pęsetą, następnie usunąć drzazgę w pełni z pęsetą.

3 Umyj zabrudzone miejsce wodą z mydłem i osuszyć. Zastosować antybiotyk maść na obszarze, który został usunięty z drzazga ale tylko pokryć ją bandażem, czy jest prawdopodobne, aby uzyskać brudne, jako obejmujące to wydłużyć czas gojenia.

Wskazówki:

 • Odłamki mogą być pokryte bakteriami, więc zwrócić uwagę na objawy zakażenia, takie jak ropa, wzrosła ból, zaczerwienienie, obrzęk i / lub czerwone smugi, w obszarze zagrożonym.
 • Zgłosić się do lekarza, jeśli drzazga jest osadzony pod paznokciem lub zbyt głębokiego usuwania lub jeśli na tym terenie jest stan zapalny lub zakażenie. Nie próbuj usunąć drzazgę siebie.
 • Zgłosić się do lekarza, jeśli ciężkie krwawienie występuje podczas lub po usunięciu drzazg lub jeśli były tylko w stanie usunąć częścią drzazga (patrz Referencje 1 i 2). Należy również zgłosić się do lekarza, jeśli występuje stan zapalny lub zakażenie po usunięciu drzazgę, gdyż może to być znak, że fragment drzazga wciąż osadzone w skórze i będą musiały być usunięte przez lekarza (patrz odnośnik 2).

Jak usunąć drzazgę wbudowanego w Heel

Jak usunąć drzazgę wbudowanego w Heel


Jeśli chodzić boso, łatwo jest podnieść drzazgę z drewnianym tarasem lub deptaku. Możesz usunąć większość drzazg w domu. Jednak głęboko osadzone drzazgi pięty lub odłamki towarzyszą obfite krwawienia wymaga pomocy lekarza. Usuwanie drzazgę tak szybko, jak można zauważyć, że to pomoże zapobiec zakażeniu.

Instrukcje

1 Oczyść ręce, aby usunąć brud i zarazki. Delikatnie zmyć piętę, zwracając szczególną uwagę na to, gdzie jest osadzony drzazga.

2 Zdezynfekuj pincety i igły przecierając końce z nasączonym alkoholem. Weź pęsetę i wyciągnąć drzazgę się pod tym samym kątem, że udał się, sugeruje strona MedlinePlus. Użyj tej metody tylko wtedy, gdy drzazga wystaje z pięty.

3 Użyj wysterylizowanej igły delikatnie przerwać skórę, gdy drzazga jest osadzony, zaleca Mayo Clinic. Metoda ta działa, gdy drzazga jest pod skórą i nie można go łatwo chwycić pęsetą waszych. Po drzazga jest narażona, użyj końcówki Twojego igły, aby podnieść drzazgę częściowo się; następnie użyć pincety, aby go usunąć.

4 Umyj ranę i pat suchym miejscu. Nanieść cienką warstwę maści antybiotykowej nad raną. Użyj gaza na pokrycie rany i taśmę medycznej zachować gazę w miejscu.

Wskazówki:

 • Skonsultować się z lekarzem, jeśli tylko częściowo usunąć drzazgę. Jeśli jakakolwiek część drzazga pozostaje osadzony, może to prowadzić do infekcji.
 • Udać się do lekarza, jeśli wystąpi zaczerwienienie, obrzęk, ból, sączenie lub czerwone smugi w miejscu dotkniętym problemem.
 • Jeśli Twoje dziecko ma drzazgę w pięcie, może wolisz, aby zobaczyć jej lekarza do usunięcia, a nie stara się powstrzymać ją i usunąć drzazgę w tym samym czasie.

Jak się drzazgi z palca

Jak się drzazgi z palca


Pierwsze drzazgę może wydawać się nieznaczna przypadku, ale stały dokuczliwy tej maleńkiej, ostrymi przedmiotami pod skórą jest obciążające. Poza efektem drzazgę w nastroju, może to doprowadzić do zakażenia, jeśli osadzony dość głęboko i pozostać tam zbyt długo. Podczas usuwania drzazgi z własnego palca lub palca innej osoby, należy podjąć środki ostrożności, aby być bezpieczne i higieniczne.

Instrukcje

1 Umyj ręce wodą z mydłem, a następnie dokładnie je osusz.

2 Oczyść miejsce z antyseptyczne, takie jak Betadine lub alkoholu.

3 Dodać małe nacięcie w miejscu z igłą. Nacięcie powinno być płytkie, na tyle głęboko, aby drzazgę grzebać się skóry. Jeśli drzazga jest częściowo wystaje skóry, pomiń ten krok.

4 Chwyć koniec drzazgi z pęsetą i ostrożnie wyciągnąć.

5 Sprawdź na stronie dla pozostałych zanieczyszczeń. Spróbuj usunąć cały drzazgę, aby zapobiec przyszłym infekcji. Oczyścić miejsce ponownie wodą z mydłem.

Wskazówki:

 • Jeśli strona z drzazga jest stan zapalny lub ma ropy lub innych płynów pochodzących z niego, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Twoje drzazga spowodował zakażenie i powinny być traktowane przez profesjonalistę.

Jak rysować Drzazgi z Salve

Jak rysować Drzazgi z Salve


Drzazgi, według strony internetowej emedicinehealth, są "obce ciała, które są częściowo lub całkowicie osadzone w skórze." Mogą one należeć do prawie wszystkich materiałów, ale są one zazwyczaj z drewna. Odłamki może powodować zaczerwienienie i bolesność, zwłaszcza jeżeli nie są one traktowane jak najszybciej. Nie tylko, że odłamki są Germy. Jeśli nie są one traktowane i usunięte, mogą się zarazić. Twoje ciało może nawet rozwijać reakcji alergicznej drzazga. Rysunek maść może pomóc wyodrębnić je.

Instrukcje

1 zmyć powierzchnię skóry z antybakteryjnym mydłem. Pat suchym czystym ręcznikiem.

2. Nałożyć niewielką odrobiną rysunek maść bezpośrednio na drzazgi i obszaru bezpośrednio wokół niego. Maść zmiękczy skórę i pomaga doprowadzić drzazgę na powierzchnię.

3 Pokrywa maść z bandażem, zgodnie z "Jak usunąć Splinter" (patrz odnośnik 1). W obszarze, suche i wolne od kurzu i innych zanieczyszczeń.

4 Wyjmij bandaż następnego dnia. Możesz znaleźć drzazgę dołączony do bandażem. Albo, drzazga może wyjść na powierzchnię na tyle daleko, aby można pobrać go z pęsety. Jeśli nie, powtórz kroki 1, 2 i 3 i dać go następnego dnia.

Wskazówki:

 • Rysunek maść można łatwo znaleźć w drogeriach.
 • Jeśli nie można wyciągnąć drzazgę się z maścią, to musi być w skórze zbyt głębokie. Zasięgnąć porady lekarza specjalisty.

Jak usunąć drzazgę Z Childs Foot

Jak usunąć drzazgę Z Childs Foot


Odłamki są ciała obce, które się zepchnięte w głąb skóry. Drzazga może pochodzić z kawałka drewna, metalu, szkła lub tworzywa sztucznego, nawet. Ludzie, którzy chodzą boso może być narażony na drzazgi. Jeśli Twoje dziecko dostaje drzazgę w jego stopy, nie martw się. Można bezpiecznie usunąć drzazgę w domu.

Instrukcje

1 Umyj ręce wodą z mydłem. Chcesz mieć czyste ręce, wolne od brudu i bakterii.

2 Wyjmij drzazgę z pęsety. Umieść pincety na drzazgi wystające i delikatnie.

3 Przerwa skórę nad osadzonym drzazga. Jeśli nie ma części drzazga wystająca z uchwytem z pęsetą, wziąć igłę i wysterylizować je alkoholem. Oczyścić stopę. Zimnica alkoholu tarcie na drzazgi z wacikiem lub użyć mydła i wody. Przebić skórę igłą. Naciskać na drzazgi z igły podnieść go do góry. Użyj pęsety, aby wyciągnąć drzazgę z stóp.

4 Moczyć stopy. Może to działać w głęboko osadzonych odłamków, które nie mogą być usunięte z igłą. Wlej ciepłą wodę do miski i dodać 1 łyżkę. sody oczyszczonej. Umieść stopę dziecka w roztworze i niech moczyć przez 10 minut. Zrób to dwa razy dziennie. Według WebMD, może powoli wcisnąć drzazgi do powierzchni skóry po kilku dniach.

Wskazówki:

 • Umyć stopy wodą z mydłem i nałożyć maść z antybiotykiem po usunięciu drzazgi.
 • Skonsultować się z lekarzem, jeśli powierzchnia staje się stan zapalny.
 • Zadzwoń do lekarza, jeśli widzisz ropa wychodzi z obszaru rozbitej.
 • Udać się do lekarza, jeśli nie można usunąć drzazgę w domu z powyższych zabiegów. Głębokie odłamki mogą wymagać opieki lekarskiej.

Jak dbać złamanego paznokcia na ludzi

Jak dbać złamanego paznokcia na ludzi


Złamanie paznokieć może być bardzo bolesne i stworzyć ryzyko infection.Understanding kroki i metody opieki nad złamanym paznokieć może pomóc uzdrowić szybciej i zmniejszyć potrzebę poszukiwania lekarza.

Instrukcje

1 Podnieś stopkę tak paznokieć przestanie krwawić. Paznokcie mają tendencję do krwawień przez długi czas po ich zostać ranny. Podnosząc stopę pomoże zmniejszyć czas potrzebny do zatrzymania przepływu krwi.

2 Tapicerka złamany paznokieć, aby uniknąć szkód w przyszłości. Użyj czystych obcinacz do paznokci do wykończenia paznokci z powrotem do krawędzi kontuzji. Jeśli kawałek paznokcia jest przemieszczane lub wiszące pod kątem, przyciąć go, aby uniknąć go złapać w bandaż lub na skarpety i spowodować dalsze szkody lub bólu. Przycinanie także zapewnić lepszą bazę do płukania i leczeniu obrażeń.

3 Dotknięte palec i paznokci z roztworem antyseptycznym. Pamiętaj, aby go spłukać całkowicie. Pozwól paznokieć i palców do całkowitego wyschnięcia przed nałożeniem jakichkolwiek bandaż na palcu. Umieszczanie opatrunku na kontuzjowanej paznokci przed wyschnięciu zwiększa ryzyko infekcji.

4 dotkniętych owinąć palec i paznokieć z czystą, suchą gazą bandażem. Jeśli nie ma gaza, stosować duże opakowaniach jednostkowych i pre-taśmą bandaż. Owiń go wystarczająco mocno, aby zatrzymać się, ale nie tak mocno, że naciska na rannych paznokieć.

5 Zdejmij opatrunek raz dziennie i moczyć palec z antyseptyczne na kilka minut. Przerwać ten krok, gdy paznokieć spada lub pozostaje na miejscu bez bólu.

Wskazówki:

 • Nosić otwarte palcami buty lub buty z obszernej nosek dla pierwszych kilku dni po urazie paznokieć pozwalający uniknąć wcierać przez buta.
 • Jeśli palce wokół paznokcia zmienia jasnoczerwony, pęcznieje, albo wypełnia ropą, zasięgnąć porady lekarza.

Jak usunąć drzazgi, które nie powierzchni

Jak usunąć drzazgi, które nie powierzchni


Drzazga może być bolesne i prowadzić do zakażenia, jeśli nie jesteś ostrożny. Niektórzy są nawet uczulony na materiał drzazgę w - czy jego drewna, metalu, szkła lub tworzywa sztucznego osadzone w skórze. Nie przejmuj się jednak. Większość odpryski można usunąć w zaciszu własnego domu. Jeśli cała drzazga jest pod skórą, można je dostać na powierzchnię i natychmiast usunąć go, jeśli jesteś ostrożny i nie spiesz się.

Instrukcje

1 starannie umyć ręce, aby usunąć brud i bakterie. Nie zapomnij, aby oczyścić się z tyłu rękami i pod paznokcie. Umyj ręce z dużą ilością mydła, na wysokości od czasu potrzebnego śpiewać "Happy Birthday" piosenkę dwukrotnie - aby umożliwić wystarczająco dużo czasu zabijania zarazków. Przemyć ręce i osusz je czystym ręcznikiem papierowym.

2 sterylizować igły. Wlać alkoholem ponad wacikiem. Następnie przetrzeć wacikiem na igły, aby usunąć wszelkie zarazki i bakterie. Umieść igłę na czystym ręcznikiem papierowym do wyschnięcia.

3 Oczyść obszar, w którym zostało złożone drzazga. Wlać alkoholem ponad wacikiem. Następnie przetrzeć wacikiem po skórze, aby oczyścić powierzchnię i usunąć wszelkie bakterie i zarazki.

4 Delikatnie nakłuć powierzchnię skóry, gdzie drzazga jest złożony. Umieszczenie igły pod końcówką odpryskiwania i wyciągnąć igłę w ruch do góry aż odłamek wystaje ze skóry.

5 Zdezynfekuj pęsety z alkoholem. Wlać alkohol na wacikiem. Następnie zimnica wacikiem ciągu pincety, aby usunąć brud i bakterie.

6 Pociągnij drzazgę z skóry, za pomocą pęsety. Po prostu zrozumieć drzazgę z pęsetą i delikatnie go wyciągnij.

7 myć w miejscu, gdzie został osadzony drzazga, przy użyciu ciepłej wody i mydła, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i bakterie usuwany z drzazga.

8 Zastosuj maść over-the-counter antybiotyk na miejscu drzazg. To zabijają bakterie, które mogą być obecne i zapobiegać infekcji.

Wskazówki:

 • Jeśli drzazga pozostaje wbudowane, spróbować innej metody, aby to powierzchnia. Umieść stronę Splinter w misce z ciepłą wodą i 1 łyżka. sody oczyszczonej. Moczyć przez 5 minut, aby zmiękczyć skórę. Wygrzewania powierzchnię dwa razy dziennie przez trzy dni. Drzazga może pracować drogę na powierzchnię za pomocą tej metody.
 • Udać się do lekarza, jeśli nie jesteś w stanie usunąć drzazgę w domu.
 • Zadzwoń do lekarza, jeśli witryna drzazga zostanie zapalny lub wypełnione ropą. Może to być objawem zakażenia.

Jak usunąć drzazgę "łatwo"

Mieszka sam może stanowić w obliczu usuwania drzazgę w trudnej sytuacji. Oto prosty sposób usunąć drzazgę, samemu w domu.

Instrukcje

1 Umyj zabrudzone miejsce wodą z mydłem i osuszyć. Upewnij się, że zewnętrzne obszary nie mają zabrudzenia, że ​​albo. Zlokalizuj gdzie drzazga jest przed rozpoczęciem leczenia.

2 Zastosuj liberalne kwoty, wiele kropli, kleju Elmer na tym terenie. Gruba warstwa nie jest dobre. Użyj wystarczająco gruba warstwa widać, a więc nie ma skóry wykazuje w ogóle. Pozwól, że klej całkowicie wyschnie. Nie pokrywa z każdym zespołem pomocy. Gdy jest całkowicie sucha, usunąć klej Elmer. Zobaczysz klej Elmer wyciągnął drzazgę z skóry

3 Jest to szczególnie przydatne dla osób z wadami wzroku. Znajdziesz to łatwe do zrobienia, nawet jeśli ręce są zbyt niestabilny. Odłamek można usunąć na drodze tej metody przez jedną osobę.

Jak usunąć drzazgi z klejem

Usuwanie drzazgi drewna wniesionych w pod skórą jest procesem często przerażające dla dzieci igieł fobii. Usuwanie drzazgę pęsetą lub igłą zwykle powoduje więcej cierpienia niż sam drzazga. Jeśli drzazga jest tuż pod powierzchnią skóry, to dlaczego nie spróbować innej metody przed bicia, że ​​zestaw do szycia? Biały klej jest wielka szkoła na wyciągając odłamki drewna znajdujących się tuż pod skórą, szczególnie jeśli kawałek drzazga jest szturchanie.

Instrukcje

1 delikatnie umyć powierzchnię wodą z mydłem, uważając, aby nie dysk drzazga w głąb skóry. Pat suchym ręcznikiem.

2 Kobiece wytryski dość grubą warstwą białego szkoły kleju na drzazgi, rozłożenie go równomiernie na skórze. Pozostawić klej do wyschnięcia (powinno to zająć od 5 do 10 minut).

3 Peel warstwę kleju od skóry powoli, w następstwie kierunku odpryskiwania. Sprawdź spód klejem i skóry, aby upewnić się wszystkie drzazga została usunięta.

4 obszar umyć ręce mydłem i wodą i całkowicie wysuszyć ręcznikiem. Rub antybiotyk maści na skórę i bandaż.

Wskazówki:

 • Zawsze upewnij się, że wszystkie drzazga została usunięta ze skóry. Odłamków drewna mogą powodować infekcje, gdy pozostaje w skórze.

Jak uzyskać Głębokie Drzazgi z ręki

Jak uzyskać Głębokie Drzazgi z ręki


Odłamki występuje, gdy ciało obce, często kawałek drewna, zostaje umieszczony pod powierzchnią skóry. Choć głębokie odpryski mogą być bolesne, że zazwyczaj nie stanowią natychmiastowej pomocy medycznej. Z biegiem czasu, twoje ciało będzie naturalnie odrzucenia drzazgę i zmusić go. Ale jeśli nie chcesz wytrzymać dyskomfort, istnieje kilka kroków, które można podjąć w domu, aby uzyskać głęboki drzazgę z ręki.

Instrukcje

1 Zanurz obszar, na którym spoczywa głęboko drzazga w mieszaninie ciepłej wody plus łyżka sody oczyszczonej. Jeśli zrobisz to dwa razy dziennie, drzazga powinien zacząć zbliżyć się do powierzchni skóry.

2 Umyj ręce, jak również części ciała, gdzie drzazga jest. Używać ciepłej wody i mydła, aby upewnić się, że powierzchnia jest wolna od bakterii i zarazków.

3 Prep małe igły do szycia, zanurzając go w alkoholem. Etap ten jest niezwykle ważne, gdyż sterylizuje igły, utrzymując ją z powodując infekcję. Należy również prep skóry przecierając antyseptyczne (alkohol tarcie działa dobrze) na terenie przy użyciu wacika.

4 Za pomocą jałowej igły do piłki poza skórę, aż głęboko drzazga zostaje wystawiona powyżej powierzchni skóry. Kontynuacja tego, aż okaże się na tyle, aby być wyciągnięta.

5 Zrób pincety i usunąć drzazgę. Jeśli jakieś fragmenty drzazga pozostanie głęboko w skórę, sterylizować igły do ​​szycia i kolejny rozpocznie ponownie.

Jak rozpoznać Nail Grzyby

Jak rozpoznać Nail Grzyby


Zakażenia grzybicze paznokci (paznokci lub paznokcie) występuje, kiedy grzyb atakuje jeden lub większą liczbę gwoździ. Zakażenia te zwykle pojawiają się na paznokciach stale narażonych na ciepłym, wilgotnym środowisku, takich jak podłogi spocone buty lub prysznic. Ten artykuł opisuje, jak rozpoznać, czy masz zakażenie grzybicze wpływających na paznokcie.

Instrukcje

Jak zidentyfikować grzyba paznokci

1 Spójrz na swoje paznokcie. Zakażenie grzybicze paznokci może rozpocząć się białym lub żółtym miejscu pod końcówką paznokciem lub paznokieć. Gdy ta infekcja rozprzestrzenia się, rośnie w głąb paznokcia. Na jego miejscu może spowodować odbarwienie paznokci, zagęścić i rozwijać rozpadające krawędzie. Może to być nieestetyczne i potencjalnie bolesne problem. Paznokcie mogą być również zniekształcony kształt, matowe, bez połysku i blasku, a ciemne z powodu budynku gruzu się pod paznokciem. Zainfekowane paznokcie mogą oddzielić się od łożyska paznokcia. . Może nawet wykryć nieco nieprzyjemny zapach.

2 Zadzwoń i umów się na spotkanie z lekarzem medycyny lub podiatry. Na spotkanie, należy omówić objawy i wyniki badań z lekarzem. Lekarz najprawdopodobniej zbadać swoje paznokcie. Aby potwierdzić rozpoznanie grzyba paznokci, lekarz może zeskrobać trochę gruzu spod paznokcia do analizy. Szczątki zostaną zbadane pod mikroskopem lub hodowane w laboratorium, aby ustalić, co jest przyczyną infekcji. Znając przyczynę infekcji pomaga ustalić najlepszy przebieg leczenia.

3 Rozpocznij kurację dla infekcji grzybiczej paznokci zgodnie z zaleceniami lekarza. Grzybem paznokci może być trudny do leczenia, wielokrotne infekcje i są wspólne. Leki na grzyba paznokci pomóc nowy paznokci rosną wolne od zakażenia, powoli zastępując zainfekowaną część paznokcia. Te leki są pobierane od sześciu do 12 tygodni. Nie będzie widać efekt końcowy leczenia aż do paznokci odrastają całkowicie. Może upłynąć czterech miesięcy, dłuższe wyeliminować zakażenie.

Wskazówki

 • Zachować swoje paznokcie suche i wolne od dłuższych okresach ciepła, aby zapobiec dalszej infekcji.
 • Leki przeciwgrzybicze mogą powodować wysypki skórne lub uszkodzenie wątroby. Poinformować lekarza, jeśli masz problemy z wątrobą, zastoinową serca faliure, lub jeśli pacjent przyjmuje inne leki.

Jak usunąć kleszcza Z Stuck szefa

Kiedy kleszcz ugryzie cię, to wstawia haczyki, które przypominają odwrotnej harpuny w skórę bezpiecznie dołączyć się. Aby zapewnić bezpieczne mocowanie, kleszcze również wydzielają lepką, substancję klejącą. Z tych powodów, często może być trudne do usunięcia kleszcza całkowicie i gębowy może być pominięty. Kiedy te gębowy pozostaje w tyle, mogą spowodować zakażenie wtórne według miasta Departamentu Zdrowia i Higieny Psychicznej w Nowym Jorku. Ważne jest, aby usunąć całą kleszcza - ciała i głowy - gdy jest mocno przytwierdzone się.

Instrukcje

1 Wyciągnij skórę napięta wokół ukąszenia przez kleszcza.

2 Chwyć kleszcza delikatnie parę drobnych końcówką pęsety lub specjalnych usuwających kleszcza pęsetą, a bliskich do skóry, jak to możliwe. Należy być bardzo ostrożnym, aby nie ściskać głowę lub ciało kleszcza.

3. Nałożyć niewielką ilość ciśnienia na kleszcza i powoli wyciągnij ją jednym płynnym ruchem. Nie wolno skręcać kleszcza, ponieważ może to spowodować gębowy pozostać w tyle.

4 Umieść kleszcza w małym pojemniku i szczelnie zamknąć pokrywę. Oznakować pojemnik z daty usunięcia kleszcza i miejsca, w którym zostały ugryziony.

5 Umyj dobrze ręce. Używać alkoholu tarcie do dezynfekcji pincety i ukąszenia kleszcza.

6 Jeśli chodzi o potencjalne kleszczowego choroby, weź pojemnik z kleszcza do lokalnego ośrodka zdrowia lub lekarza weterynarii do badań i identyfikacji.

Wskazówki:

 • Jeśli gębowy kleszcza pozostają po usunięciu kleszcza, masz dwie opcje, według Mary M. Gottesman, Ph.D., RN, CPNP, faan z Ohio State University. Możesz albo czekać na gębowy w naturalny sposób ich pracy z skóry, utrzymując obszar dezynfekowane, lub można je usunąć za pomocą czystej igły w taki sam sposób, jak usunąć drzazgę. Tak czy inaczej, należy zachować w czystości i uważać na wszelkie objawy zakażenia lub objawów choroby kleszczowego.
 • Sprawdź sam często kleszczy, gdy na zewnątrz; dłużej kleszcz żywi, bardziej prawdopodobne jest to, aby przekazywać chorób przenoszonych przez kleszcze.
 • Nigdy nie stosować wazeliny do kleszcza, próbując go udusić. To nie tylko nie działa, ale to sprawia, że ​​usunięcie kleszcza trudne.
 • Nie wolno palić kleszcza lub umieścić mecz pobliżu skóry.

Jak usunąć Bad Splinter

Jak usunąć Bad Splinter


Odłamki są małe ciała obce, które się złapać w skórze. Mogą one powodować wiele bólu i może prowadzić do zakażenia, jeśli nie jest prawidłowo usunięte. Podczas gdy niektóre drzazgi wystaje ze skóry i może być odbierany z łatwością, źli uwięzione pod skórą może być trudniejsze. Wiedząc, jak usunąć drzazgę wniesionego złe głęboko w skórę może pomóc złagodzić ból i zachować zakażenia w zatoce.

Instrukcje

1 Umyć obszar, w którym znajduje się drzazga z ciepłą wodą i mydłem antybakteryjnym. Nie naciskaj na szczycie drzazga, jak nie chcesz, aby przesunąć go w dalej. Wytrzeć powierzchnię miękką, czystą ściereczką do wyschnięcia.

2 Trzymaj czystą ściereczkę pod ciepłą wodą przez 20 sekund. Zastosuj gorącą szmatkę na obszarze drzazga za minutę. To pomoże zmiękczają skórę i wyciągnąć drzazgę i się trochę.

3 namoczyć wacik w alkoholu. Pocierać wacikiem przez cienką igłę do szycia kilka razy zabić zarazki i wysterylizować igłę.

4 Delikatnie włożyć końcówkę igły w skórę, która obejmuje drzazgę, aby maleńką przerwę w skórze. Powoli pracy końcówki igły w skórę i manewrowania je na jednym końcu obiektu obcego.

5 Wyciągnąć igłę z powrotem powoli ciągnąć do końca obiektu zagranicznej i się przez skórę już przeniknął. Użyj pęsety, aby mocno spiczaste uchwycić koniec drzazgi, która grzebie się, a następnie wyciągnąć drzazgę.

6 Umyj miejsce dzięki antybakteryjnym mydłem, i niech wyschnięcia na pięć minut. Nakładać cienką warstwą antybakteryjną śmietany, i obejmują obszar bandaża. Kontynuować pranie i ponownie bandaging codziennie przez tydzień lub do czasu, obszar jest uzdrowiony.

Wskazówki:

 • Jeśli zauważysz objawy zakażenia, takie jak żółty wyładowania, czerwone linie tworzące wokół drzazga lub silny ból, do lekarza do leczenia.
 • Jeśli masz drzazgę wniesionego w lub w pobliżu oka, skonsultować się z lekarzem dla właściwego usunięcia.

Tick ​​Usunięcie z meczu

Tick ​​Usunięcie z meczu


Kleszcze i wynikające stąd ich ukąszenia mogą powodować wszelkiego rodzaju problemów, w tym chorób. Jednak ukąszenia są prawie bezbolesne, więc może nie zauważyć, jeśli masz jeden. Ryzyko choroby zwiększa się 24 godziny po ukąszeniu i przywiązania i ponownie wzrasta po 48 godzinach. Dlatego trzeba, aby skutecznie usunąć kleszcza jak najszybciej.

Rozumowanie

Niektórzy ludzie myślą, że mogą usunąć kleszcze zapalając zapałkę, wieje go i dotykając gorącej końcówki meczu na kleszcza. Ludzi uznał, że ciepła meczu w zaszkodzi kleszcza, zmuszając go do wycofania się skóry. Jednakże, personel medyczny ostrzega przed usunięciem kleszcza z meczów.

Niebezpieczeństwa

W teorii, usunięcie kleszcza z meczu brzmi dobrze. Jednakże, to nie działa i może nawet pogorszyć problem. Metoda ta może prowadzić do kleszczy do kopania głębiej do skóry. Podrażnienie meczu może spowodować błąd lub zwolnić do regurgitate śliny, co może zwiększać ryzyko zakażenia lub choroby. Ponadto spotkania można spalić skórę.

Właściwego usunięcia

Aby prawidłowo usunąć kleszcza, oczyścić skórę wokół obszaru zapowietrzonego, jeśli to możliwe. Używaj delikatnych pincety uchwycić kleszcza jak najbliżej skóry, jak możesz. Nie dotykać kleszcza rękami. Zadbać, aby uniknąć ściskania jego ciała. Ostrożnie usunąć kleszcza ze skóry. Jeśli głowa kleszcza pozostaje zakopane w skórze, traktować go jak chcesz drzazgę i usunąć go w ten sam sposób. Zmyć. Jeśli podejrzewasz, że choroby, zachować szkodników w małym pojemniku alkoholu tarcie i zgłosić się do lekarza specjalisty w celu przetestowania. Personel medyczny może pomóc na wszelkie pytania na temat kleszczy lub jeśli masz dalsze wątpliwości.

Inne ostrzeżenia

Należy unikać stosowania innych substancji, takich jak zmywacz do paznokci, alkohol, wazelina lub benzyny do kleszcza. Znowu te mogą podrażniać szkodnika. Uważaj, aby nie grzebać kleszcza ostrym przedmiotem. Być delikatny w trakcie usuwania bez szarpania lub skręcanie kleszcza.

Korzysta z ichthammol Maść

Korzysta z ichthammol Maść


Ichthammol maść jest wszechstronny, ale tani, produkt, który przydaje się w każdej apteczce. To może przynieść ulgę w wielu typowych, drobnych podrażnień skóry.

Korzysta z ichthammol

Ichthammol maść ma wiele zastosowań. Sama baza maść zawiera wosk i łupków, który jest wysoko w swojej zawartości siarki. Apteki i zwykli ludzie przysięgają na jego mocy, a badania wykazały, niewiele ma skutków ubocznych stosując maść. Jednak alergików siarki powinien być ostrożny. Ze względu na wysoką zawartość, może znaleźć się z lekkim reakcji alergicznej.
Maść można stosować do różnych podrażnień skóry, najczęściej będących odpryskami, użądlenia, ukąszenia gotuje i drobnych pająków. Jest on określany jako "maść rysunku", co oznacza to "wyciągnąć" z zakażenia skóry. I choć zapach i wygląd w maści nie może być najbardziej przyjemne, nie pozwól, aby cię oszukać.

Drzazgi:
Praca na zewnątrz i wewnątrz robi jakąś pracę? Prawdopodobnie dostał drzazgę wcześniej, i wiedzą, że mogą być bardzo bolesne, zwłaszcza gdy się zarazić. Po pierwsze, przemyj wodą z mydłem, a miejsca na drzazgi i okolice powinny być utrzymywane w czystości, aby uniknąć infekcji, lub zachować go z coraz gorzej. Stosować maści bezpośrednio na powierzchni z odłamkiem i pokrywą z odpowiednim sosem. W dzień lub dwa, należy zobaczyć drzazgę wyjść na powierzchnię, ale może trzeba pincety, aby go rozpakować.

Ukąszenia owadów
Jak drzazgi, użądlenia owadów mogą być bardzo bolesne i rozdrażnienie. W miesiącach letnich, kiedy ludzie są na zewnątrz więcej, wystąpią ukąszenia owadów. Ichthammol może pomóc z infekcją z tych ukąszeń, ale tylko wtedy, gdy nie jest poważnie uczulony na pszczoły, osy, itd Jeśli jesteś, Epi-pen będzie najlepiej dla Ciebie. Zastosuj ichthammol tak samo jak do drzazgi. Wyjąć żądło, jeśli jest nadal. Okładka z bandażem. Powinno to pomóc złagodzić ból i wyciągnąć zakażenia.

Czyraki
Sprowadza to najczęściej podrażnienie skóry, która jest stosowana w maści do leczenia. Większość ludzi lubi stosować maści, ponieważ jest znacznie bardziej higieniczna niż nacinania i działa dość szybko, by złagodzić ból. Czyrak jest czerwony, Puss wypełnione zazwyczaj tworząc guz w mieszku włosowym. Może to być z wrastanie włosów lub innego typu zakażenia. Po użyciu gorącej kompres lub kąpieli w wannie z hydromasażem, osuszyć teren otaczający gotować, i zastosować ichthammol. Okładka z bandażem i pozostaw na noc. Gotować po przebudzeniu powinny być zwolnione lub które przychodzą do głowy.

Jak usunąć ciało obce spod paznokci

Najczęstszym ciało obce, że utknie pod paznokciem jest prosta drewniana drzazga. Odłamki są łatwe do usunięcia, kiedy są one w ciele człowieka lub w dolnej części stopy. Gdy odłamek drewna jest wciśnięta pod paznokciem, choć to inna historia. Jak usunąć ciało obce spod paznokci

Instrukcje

1 Klip gwóźdź w dół tak blisko do drzazga lub obcy przedmiot, jak możesz. Jest to łatwiejsze, jeśli wycięcie paznokcia zamiast próbować wyciąć prosto.

2 Użyj pęsety imieniu lub kleszcze do uchwycenia drzazgę tak blisko skóry, jak to możliwe.

3 Delikatnie wyciągnij drzazgę się. Użyj stały naciąg i unikać wszelkich ruchów szarpanie.

4 Oczyść powierzchnię dobrze wodą z mydłem.

5 Zastosuj maść Betadine lub inny środek antyseptyczny.

6. Skontaktować się z lekarzem, jeśli nie można usunąć całą drzazgę lub jeśli obiekt jest większy niż małe drewniane drzazgi.

Wskazówki:

 • Splinter kleszcze są bardzo krótkie i mają małe szczypce, które są idealne do usuwania przedmiotów uwięzionych pod paznokciem.
 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli rana staje się zaczerwieniona i podrażniona, jeśli formy ropa w lub wokół niego, lub, jeśli nie jest obrzęk pod pachą lub w pachwinie.