adcov.com

jak sprawdzic czy ma sie zlamany nos

Jak sprawdzić, czy masz złamany nos

Posiadanie złamany nos jest bardzo bolesne, w większości przypadków --- nie wspominając potencjalnie szpecące. Przerwa może powodować nos stać się zniekształcone, jeśli nie otrzyma odpowiedniej opieki. Kiedykolwiek utrzymać potężny cios w nos, jest możliwe do złamania przegrody nosa lub kości, powodując nosa oderwać się od kotwicy do czaszki. Następnie może "ślizgać" po jednej stronie. Jest w stanie stwierdzić, czy nos jest złamany jest pierwszym krokiem do właściwego leczenia.

Instrukcje

Jak sprawdzić, czy masz złamany nos

1 Rozpoznaj hałas, który towarzyszy szkody. Słysząc "przystawki", kiedy utrzymać ostry cios w twarz i nos, a także doświadczają dużej ilości intensywnego bólu i / lub krwi z nosa, jest dobrym wskaźnikiem może złamali nos.

2 Zegarek dla zasinienie wokół oczu lub wokół nosa siniaki ścieka w okolicy oczu. Siniaki towarzyszy ból w nosie lub na grzbiecie nosa jest kolejnym dobrym wskaźnikiem, że twój nos jest odpadł.

3. Spójrz w lustro, lub inna osoba studiować twarz od przodu. Jeśli nos wydaje "krzywe" i towarzyszy ból, prawdopodobnie złamany nos.

4 Zobacz lekarza czy nos czuje się "duszno", prowadzi śluz, które mogą lub nie mogą być krwawe, pęcznieje i staje się bardziej czuły, szczególnie dotknąć. Nawet gdyby to było kilka dni od szkody poniesione, wizyty u lekarza jest ważne dla najlepszej możliwej windykacji.

Jak sprawdzić, czy złamałeś nos po upadku

Twój nos może być uszkodzony po upadku lub uderzeniu ciężko powierzchni. Musisz natychmiast zmniejszyć obrzęk w nosie. Ból kiedyś może być tak poważne i obrzęk może wyglądać krzywy nos, ale może nie koniecznie złamany nos. Jeśli nie ma poważne krwawienie, obrzęk ro pozwalają zmniejszyć przed widząc lekarza, aby w pełni ocenić, czy złamałeś nos. Jednak konieczne jest natychmiastowe leczenie, jeśli jest duża ilość krwi lub nosebleed, że nie można zatrzymać.

Instrukcje

1 Wskaż swój hałas delikatnie, aby zobaczyć, jeśli czujesz więcej bólu podczas poruszania obszar nosa. Po upadku, należy natychmiast umieścić worek lodu na nos, aby zredukować obrzęk i pomóc uśmierzyć ból.

2 Spójrz w lustro na obrzęk lub przebarwienia. Nadal próbuje pozwalają zmniejszyć obrzęk przez zastosowanie lodu i brać leki przeciwzapalne, aby pomóc w bólu.

3 Sprawdź jeszcze raz i dokładniej, czy silny ból nadal nos. Spójrz na każdym są niedopuszczalne. Należy także sprawdzić, czy nie jest siniak pobliżu obszaru bólu.

4 Kontynuuj sprawdzanie objawy złamanego nosa, takich jak stały wyciek z nosa, krwawienia z nosa, a zgrzytem, ​​gdy dotknąć nosa i zablokowanego przejścia nosa. Inne powikłania mogą obejmować deformacji, trudności w oddychaniu, trwały drenaż i zakażenia nosa, zatok lub kości twarzy.

5 Zobacz z lekarzem, jeśli objawy nie ustępują po opuchlizna zmniejszyła. Ma badanie fizykalne i prześwietlenie. Będzie to jedyny sposób, aby w pełni rozpoznać złamany nos.

Jak sprawdzić, czy złamałeś nos

Jak sprawdzić, czy złamałeś nos


Złamany nos jest bardzo bolesne. Może nawet nie wiedzieć, że masz złamany nos na początku, ponieważ niektóre objawy nie pojawiają się aż trzy dni później. Często, choć objawy złamanego nosa są oczywiste. Kiedy złamany nos potwierdza, leczenie można rozpocząć. Leczenie może być tak proste, jak pakowanie nos i czeka na to, aby uzdrawiać, lub tak skomplikowane, jak o kilka operacji.

Instrukcje

1 Zegarek dla obrzęku. Jeśli nos jest złamany, będzie puchnąć. Cały nos może być opuchnięte, lub może po prostu być spuchnięte z jednej strony. To zależy od tego, gdzie przerwa jest.

2 Miej oko na siniaki. Złamane nosy często pozostawiają paskudne wyglądające siniaki wokół nosa i pod okiem.

3 Poszukaj krwi. W przypadku złamania nosa, to jest wysoce prawdopodobne, będziesz krwawić z nosa.

4 Dotknij nosa i zobaczyć, czy to wywołuje ból. Czy składania ofert w tym obszarze? Jeśli tak, możesz złamać go.

5 Sprawdź, kształt nosa. Czy zmieniła kształt, czy też patrzeć krzywo? Jest doskonałym wskaźnikiem, że nos jest złamany.

6 Spróbuj oddychać przez nos. W przypadku trudności z oddychaniem, prawdopodobnie złamał nos.

7 Pobierz rentgenowskie, jeśli masz wyżej wymienione objawy. Jest to jedyny sposób, aby potwierdzić, że nos jest złamany. Twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może zamówić prześwietlenie, lub możesz odwiedzić na pogotowie i robić to.

Wskazówki:

 • Umieść okład z lodu lub kilka mrożonego groszku na nos, jak tylko, że można złamać go. Pomoże to z obrzękiem, aż można uzyskać pomoc.
 • Get zbadane przez lekarza. Jeśli nie, i złamany nos jest tak źle, że trzeba zabiegu, może masz problemy z oddychaniem przez resztę swojego życia.

Jak stwierdzić, czy mięsień łydki jest pęknięta

Pęknięcie mięśni pojawia się, gdy mięśnie umieszcza w zbyt duże obciążenie, a łez wskutek obciążenia. Łzy są często częściowo, jednak w ciężkich przypadkach może pęknąć mięsień w całości. Zerwanie mięśni jest bardzo bolesne urazy i jeden, który musi być traktowany przez lekarza, aby zapewnić, że leczy prawidłowo. Pierwszym krokiem w uzyskaniu właściwego leczenia jest ustalenie, czy rzeczywiście jest pęknięcie.

Instrukcje

1 Sprawdź, czy ból, podczas gdy mięsień łydki jest statyczny. Pęknięcie jest bardzo bolesne urazy i często powodować bolesność w okolicy, nawet w spoczynku.

2 Zapytaj, czy poszkodowana osoba może umieścić na wadze na łydki. Częściowe pęknięcie łydki powoduje łagodny ból, gdy waga znajduje się na niej i poważne pęknięcie prowadzi do ostrego bólu.

3 Spróbuj rozciągnąć rannych cielę łagodnie. Łagodny ból jest oznaką potencjalnej szczepu, podczas gdy ostry ból od rozstępów prawdopodobnie oznacza, osoba ta pękła nogę.

4 Zbadać zewnątrz mięśni łydki. Często w pełni pęknięcia, uszkodzenie będzie na zewnątrz widoczne. Sprawdź rannych cielę przed jednostki nieuszkodzonego łydki, i pamiętać, żadnych drastycznych różnic w kształcie mięśni.

5 Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli dana osoba nie wykazuje żadnych potencjalnych oznak pęknięcia wymienionych powyżej. Badanie lekarskie jest wymagane zarówno w celu potwierdzenia szkody oraz w celu zapewnienia właściwego leczenia kontuzji.

Jak sprawdzić, czy masz Przewlekłe spadów Nose

Krwawienia nos może wystąpić na skutek urazu nosa mocno wieje lub w wyniku wysokiego ciśnienia krwi. Czasami krwawienia z nosa pojawia się spontanicznie. Nosa są powszechne w miesiącach zimowych ze względu na suche powietrze gdy ciepło jest zawsze w domu. Ludzie, którzy żyją na obszarach suchych klimatu może również cierpią z powodu tej choroby częściej. Klimatyzacja może również powodować nosa do wyschnięcia i krwawienie z nosa może wystąpić. Przeziębienia i alergie mogą produkować podobne wyniki.

Instrukcje

Jak sprawdzić, czy masz Przewlekłe spadów Nose

1 Ustalenie, czy pacjent cierpi na przewlekłe krwawienie z nosa, zależy w dużej mierze od częstości krwawienia z nosa i czasie, w którym miały miejsce. Przewlekłe krwawienie z nosa może wystąpić samorzutnie od 3 do 4 razy w tygodniu przez okres czasu.

2 Za pomocą pióra i klawiatury, aby zapisać częstotliwość każdego krwawienia z nosa i jak długo objawy ostatnio. Weź tę listę do lekarza.

3 Lekarz powinien być w stanie określić przyczyny. Jeśli przyczyna takich jak istnieje nadciśnienie, leki mogą być stosowane w leczeniu tej choroby. Jeśli nie przyczyna zostanie znaleziona, dostosowania stylu życia może zmniejszyć częstość występowania przewlekłych nosa.

Wskazówki

 • Używać nawilżacza w sypialni, aby utrzymać powietrze wilgotne.
 • Zachowaj ustawienia ciepła i klimatyzator na odpowiednim poziomie, a nie zbyt gorący lub chłodny.
 • Użyj okłady z lodu, aby pomóc zatrzymać krwawienie.
 • Pochyl głowę do przodu i szczypta miękką część nosa, aż zatrzymuje krwawienie.
 • Jeżeli krwawienie nie ustępuje w ciągu 15 minut z porady lekarza.
 • Jeśli cierpisz na przewlekłą i ciężką krwawienie z nosa może być spowodowany bazowego stanu zdrowia. Skontaktować się z lekarzem.

Jak połączyć Czego unikać niedoborem witaminy

Witaminy i minerały są pojedyncze cząsteczki, które wykonują określone funkcje, takie jak utrzymanie zdrowej skóry, poprawa gęstości kości i pomagają nasze ciała stworzyć energii z pożywienia. Są one niezbędne do życia i może być spożywany, ponieważ organizm nie może się albo w ilości wystarczającej do dobrego stanu zdrowia. Witaminy i składniki mineralne rzadko pracować samodzielnie. Niektórzy pracują w parach w celu poprawy absorpcji, podczas gdy inni pracują ze sobą, rywalizując lub wzajemnie znosić. Zrozumienie, jak połączyć żywności do maksymalizacji absorpcji może zmniejszyć szansę na witaminy, niedobór minerałów.

Instrukcje

Ważne Kombinacje

1 witaminy D jest konieczne do wchłaniania wapnia mineralnej. Niektóre witaminy D może być wykonane przez skórę, ale filtry przeciwsłoneczne, zanieczyszczenia, ciężki odzież i wahań sezonowych wymaga zużycia od żywności, jak również. Wzmacniane mleko, sok pomarańczowy, płatki i margaryna są dobrym źródłem witaminy D, wapnia i fosforu, a także łosoś, niskotłuszczowego jogurtu i sera. Na przykład, 1 filiżanka mleku w 30% wartości dziennej (DV) na wapń, witaminę D, 25% i 20% fosforu w tym samym szkłem. Wszystkie trzy są zdrowe połączenie dla mocnych kości i zębów.

2 Witamina C zwiększa wchłanianie żelaza. Witamina C pomaga w zwalczaniu infekcji i naprawy rany, podczas gdy tlen żelazo zapewnia bogate, czerwone krwinki nosić składniki odżywcze odżywiają komórki i adiutanta w uzdrowienie. Dobrą praktyką jest, aby zdrowie wypić szklankę witaminę C bogate soku pomarańczowego z żelaza obronny zbóż rano. Dodatkowe połączenia witaminy C i żelaza to: dodanie mandarynki i truskawki na sałatki szpinak i chude czerwone mięso podawane z ziemniakami i szparagami.

3 bogate w potas dieta zachęca nerki, aby pozbyć się nadmiaru sodu. Jest to przydatne dla osób, które cierpią z powodu wysokiego ciśnienia krwi. Pokarmy bogate w potas to pomarańcze, ziemniaki, pomidory i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu. Te produkty są również naturalnie niższe niż w przetworzonej żywności sodu, który jest głównym źródłem sodu w naszej diecie.

Wskazówki

 • Food Guide Pyramid zachęca nas, aby wybrać owoce i warzywa, które są różne kolory. Więcej kolorów oznacza więcej składników odżywczych. Czerwone pomidory, różowy grejpfrut i arbuz zawierają likopen, który jest badany w celu zmniejszenia ryzyka chorób serca i raka. Zielone warzywa zawierają zawdzięczają które wstrzymują, zapobiegania lub zmniejszenia choroby. Pomarańczowe owoce i warzywa, takie jak ziemniaki, mango, marchew i morele są bogatym źródłem beta-karotenu formę witaminy A. Niebieskie owoców i warzyw, takich jak jagody zawierają antocyjany, które są badane w walce z rakiem i właściwości są bogate w fitochemiczne, błonnik, kwas foliowy Kwas, witamina C i potas.
 • Podczas multiwitamina może wydawać się dobrym ubezpieczenia, są fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Suplementy witaminowe i mineralne tradycyjnie nie obejmują zawdzięczają, błonnik i wiele innych wspaniałych kombinacji naturalnie występujące w prawdziwym jedzeniem. Zła dieta uzupełniona pigułki jest nadal zła dieta.

Jak rozpoznać Przyczyna naczynioruchowy nieżyt nosa

Naczynioruchowy nieżyt nosa to stan nie-alergiczną, która prezentuje objawy prowadzenie stałej nosa, kichanie i przekrwienie błony śluzowej nosa. Jest wiele rzeczy, które mogą powodować naczynioruchowy nieżyt nosa, a wyniki mogą być krótkotrwałe lub przewlekłe.

Instrukcje

Jak rozpoznać Przyczyna naczynioruchowy nieżyt nosa

1 Rozumiem, że naczynioruchowy nieżyt nosa występuje, gdy rozszerzają naczynia krwionośne nosa lub rozwinąć, powodując nadmiar krwi i płynu do wprowadzenia wyściółki nosa. Kiedy podszewka nosa zapalenie wynik może być naczynioruchowego nieżytu nosa. Ta nieprawidłowość prezentuje objawy katar, kichanie i zatory, ponieważ obszar jest już ograniczony obrzęk i zatłoczone.

2 Wiem, że rozumowanie dedukcyjne i badanie lekarskie (konieczne do wykluczenia bardziej poważnych chorób o podobnych objawach) jest głównym sposobem zarządzania to krótkotrwałe uciążliwości lub długoterminowej irytację (w zależności od częstotliwości i czasu trwania objawów). Naczynioruchowy nieżyt nosa nie jest zagrożeniem życia, ale może mieć wpływ na styl życia. Rozumowanie dedukcyjne jest ważne, ponieważ przyczyną naczynioruchowy nieżyt nosa nie jest w kamieniu, ponieważ istnieje wiele wyzwalaczy. Jednym z wielu sposobów zarządzania tej choroby jest, aby uniknąć możliwych wyzwalaczy.

3 wydedukować co może być w katalogu głównym naczynioruchowy nieżyt nosa z lub bez udziału lekarza, gdy główne problemy zostały wykluczone. Zakażenie od zwykłej grypie zimno lub może wywołać naczynioruchowy nieżyt nosa i zwykle rozprasza się w czasie. Nadużywanie od recepty sprejów do nosa może być również przyczyną zapalenia błony śluzowej nosa, jak mogą rozpalać membranę, jeśli stosuje się zbyt wiele kolejnych dni. Leki, które przepływu krwi może spowodować efekt naczynioruchowego nieżytu nosa. Wszystko, od aspiryny do leków ciśnienie krwi zaburzenia erekcji leki mogą powodować mnóstwo krwi, aby wejść do wyściółki nosa. Spicy żywność i napoje alkoholowe są znane przyczyny, ponieważ organizm reaguje na nich, powodując obrzęk nosa. Zmiany hormonalne od ciąży, miesiączki i antykoncepcyjnych może powodować naczynioruchowego nieżytu nosa. Stres, zmiany pogody i narażenie na czynniki drażniące środowiska może również powodować naczynioruchowego nieżytu nosa.

4 Idź do lekarza i mieć go lub ją wykluczyć poważne problemy. Następnie dowiedzieć, co z tych możliwości wyzwala swój naczynioruchowego nieżytu nosa. Być może tylko jeden lub wiele czynników do objawów. Wytnij je i sprawdzić, czy jest poprawa. W przypadkach, gdy objawy przewlekłe prześladują was, istnieją metody leczenia, takie jak leki obkurczające błonę śluzową jamy ustnej, aerozole soli (aby wypłukać z nosa), leków przeciwhistaminowych i kortykosteroidów sprayów do nosa.

Jak sprawdzić, czy masz Fluid na kolana

Kolano jest największy wspólny w ludzkim ciele i jest zawieszona w złożoną sieć więzadła, ścięgna, chrząstki i mięśni. Można go obracać, zginać, skręcać, flex, Push, obracanie i wzdłużne. Ze względu na naprężenia to trwa, kolano jest podatne na uszkodzenia. Jednym z najczęstszych objawów uszkodzenia kolana "woda w kolano" lub obrzęk całego stawu kolanowego. Wiedząc, jak sprawdzić, czy masz płyn w kolanie może pomóc w podjęciu decyzji o leczeniu.

Instrukcje

1 Zacznij od stojąc przed lustrem z kolan wyraźnie w świetle. Upewnij się, że obie nogi są zablokowane w dokładnie tej samej pozycji.

2 Sprawdź odbicie uważnie, i szukać obrzęk lub obrzęk wokół rzepki lub wokół stawu kolanowego.

3 Usiądź na łóżku z lekko ugiętymi kolanami i stopami płasko na podłodze. Upewnij się, że kolana są narażone na widok. Sprawdźcie partner w kolana i porównać je i pamiętać żadnego opuchliznę lub obrzęk.

4 Przesuń kolano iz powrotem, a następnie przenieść cało kolano iz powrotem. Jeśli jest płyn w dotkniętych kolana, ruch będzie czuć się słaby i nie może być poczucie drętwienia lub grubości spoiny.

5 Naciśnij palcem na podejrzanego obszaru obrzęku. Jeśli jest płyn w kolanie, nie będzie niewielkie Wcięcia na chwilę po zwolnieniu nacisku, podczas gdy na normalne wspólne skóry odbija się natychmiast.

Wskazówki:

 • O drugą osobę, aby pomóc Ci z tym badaniem jest ogromny plus.
 • Jeśli wystąpią ostre strzelanie, bóle w kolanie podczas ruchu, trzeba skontaktować się z lekarzem od razu.

Jakie zabiegi Czy Podiatra Użyj do Bunions?

Jakie zabiegi Czy Podiatra Użyj do Bunions?


Medyczna nazwa bunions palucha lub jest koślawego palucha abducto koślawego. Bunions pojawiają się jako guz z boku dużego palca; ten guz może faktycznie zmienić kościstą formalności stopy. Zamiast punktu prosty, duży palec u nogi pochyla się w stronę drugiego palca. Kształtu stopy i noszenia butów tłumu palców może spowodować bunions. Podiatrę może polecić jakieś zabiegi chirurgiczne lub nie chirurgiczne tej choroby.

Zmiana Your Shoes

Jeśli znajdziesz się często na sobie obcisłe buty dopasowane, to jest czas, aby je zmienić. Podiatrist zaleci nosić wygodne buty, które dają palcach mnóstwo miejsca. Jeśli musisz nosić buty sukienka do pracy, wybrać buty, które ma zaokrąglony lub kwadratowy palec. Buty z pointy palec dodatkowo pogorszyć bolący guz. Trampki są zalecane alternatywą dla butów, czy można je nosić w pracy.

Wyściółka i Tapping

Podiatrę może zalecić umieszczenie podkładki na obszarze swojego bolący guz. Niektóre chorób stóp będzie pad i przyklej swoje bunions dla Ciebie. Pomaga to utrzymać palce w miejscu, złagodzenia bólu związanego z bunions. To również pomaga utrzymać je w normalnej pozycji, więc palce nie dalej poruszać wewnątrz z czasem. Można znaleźć nóżki w lokalnej aptece lub z podiatry.

Receptę lub over-the-Counter Leki

Jeśli odczuwasz ból w swoim bunions, podiatrę może przepisać leki. Leki przeciwbólowe, takie jak te z paracetamolem, może zmniejszyć ból czasowo. Podiatrę może również zalecić przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ-flammatories), takie jak ibuprofen lub naproksen, aby pomóc złagodzić ból i stan zapalny. Inne farmakoterapia może obejmować zastrzyki kortyzonu do strefy bolący guz. To może pomóc w leczeniu zapalenia kaletki sac (wypełnione płynem) na bolący guz.

Zmiana stylu życia

Podiatrę może poprosić, aby zmienić niektóre z codziennych czynności. Może to obejmować nie robi czynności, które wymagają do odstania przez długie okresy czasu. Jeśli masz pracę, która wymaga, że ​​być może trzeba będzie szukać pracy biurowej lub pozycji, która pozwala, aby usiąść. Należy również umieścić IcePack nad bolący guz kilka razy dziennie. To pomaga zmniejszyć stan zapalny i ból, i jest naturalną alternatywą dla przyjmowania leków lub kortyzon strzałów.

Chirurgia

Jeśli nie chirurgiczne zabiegi nie pomagają ból i dyskomfort, a następnie podiatrę zaproponuje operację. Podiatrę polecam chirurga stopy i kostki, dzięki czemu można omówić najlepsze rozwiązania dla Ciebie. Istnieją różne metody chirurgii bolący guz, w tym usunięciu obrzęk tkanek wokół dużego stawu palca, prostowania duży palec u nogi przez usunięcie części kości, stałe połączenie kości dotkniętych stawów lub ujednolicaniu nogę. Inne operacja może obejmować usunięcie bolący guz całkowicie. Chirurg stopy i kostki określi rodzaj zabiegu w oparciu o stopę zniekształceń i poziomu aktywności.

Jak sprawdzić, czy jest potrzebne Protezy

Według orawave.com, 57% Amerykanów, którzy są w wieku od 65 do 74 protez zużycia; 51% Amerykanów w wieku 55 do 64 mają albo pełne lub częściowe protezy
GO
Dwadzieścia dziewięć procent Amerykanów w wieku 45 do 55 protez zużycia; 16% Amerykanów w wieku od 35 do 44 mają albo pełne lub częściowe protezy, a 3% Amerykanów w wieku od 18 do 34 protezy zużycia. Denturewearers.com mówi szacunkowo 20 milionów Amerykanów nosić protezy. Minusem jest to, protezy nie zawsze są łatwe do noszenia. Ponad 50% użytkowników protez mają problemy z ich fałszywych zębów. Decydując się dostać protezy jest stałym decyzji nie ma już odwrotu. Musisz zrobić swoją pracę domową, zanim zdecydujesz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy trzeba protezy.

Instrukcje

1 Złóż wizytę u dentysty i mają zęby, dziąsła i szczęki zbadane. On lub ona będzie mieć rentgen zębów, aby określić, co się dzieje poniżej linii dziąseł.

To dobry pomysł, aby uzyskać drugą opinię od innego dentysty. Podobnie jak lekarze, dentyści nie zawsze daje takie same
diagnoza.

2 Skonsultuj się z lekarzem na temat stanu zębów i dziąseł, aby ustalić, czy potrzebne protezy. Jeśli masz miękkie zęby, które są zepsute, nie może posiadać plomby. Jeśli masz nieuleczalną chorobę dziąseł, próbuje zapisać swoje naturalne zęby prawdopodobnie będzie kosztowne, jeśli w ogóle możliwe.

3 Określ, jakie opcje są dla przywrócenia i utrzymania swoje naturalne zęby, jeśli to możliwe. Jeśli potrzebujesz mieć jakieś zęby wydobyte, możesz być w stanie uzyskać częściowe protezy. Ponieważ partials są mocowane do naturalnych zębów, łatwiej je nosić. Jedzenia i mówienia są łatwiejsze do zrobienia.

4 Określ, ile by to kosztowało, aby zapisać swoje naturalne zęby, jeśli możesz. Zakup protezy jest kosztowne, ale o swoje naturalne zęby stałe i utrzymane może kosztować dużo, dużo więcej. Bez ubezpieczenia dentystycznego, brak funduszy może pomóc w podjęciu decyzji, że trzeba protezy.

Wskazówki:

 • Utrata zębów i coraz protez ze względu na wiek nie jest faktem.
 • Jeśli masz mocne kości szczęki i można sobie na nie pozwolić, może być w stanie uzyskać implantów stomatologicznych zamiast protez.
 • UWAGA DO NASZEGO: Nie trzeba mocnych kości szczęki być kandydatem do implantów stomatologicznych.
 • Nie zakładaj, protezy po prostu dbać o wszystkich swoich problemów stomatologicznych. Krzywe zęby można wyprostować, a zęby z ubytków może być wypełniona. Nawet źle zepsute zęby mogą być często zapisane przez coraz kanałów korzeniowych i koron.
 • Protezy nie są bezobsługowe. Nadal musisz regularne kontrole, aby upewnić się, że protezy pasowały. Muszą być wyrównywana co 2 lata. Rzućcie protezy (lub w inny sposób je uszkodzić), i trzeba, aby je naprawić lub wymienić.

Jak wiedzieć, czy masz Mono

Jak wiedzieć, czy masz Mono


Mono lub Mononukleoza jest choroba spowodowana przez wirus Epsteina-Barr. Może być rozłożona przez takie rzeczy jak śliny lub śluzu z nosa. Ponieważ mono może być przenoszona przez całowanie, jest często nazywany "całowanie choroby". Mono ma wiele objawów i może opuścić czujesz się chory przez kilka tygodni lub nawet miesięcy. Spójrz na poniższej liście, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy masz mono.

Instrukcje

1 Najczęstsze objawy mono obejmują wysoką gorączkę (zwykle 101 do 104 stopni), osłabienie i zmęczenie, poważny ból gardła i powiększone migdałki i gruczoły.

2 Objawy zwykle zaczynają się w czasie od 4 do 6 tygodni po skontaktowaniu się z wirusa Epsteina-Barr.

3 Wraz z ciężkim bólem gardła, można często mają białe plamy na swoim migdałków, które przypominają anginy.

4 Gruczoły lub węzły chłonne znajdujące się w szyi są najczęściej dotknięte.

5 Mono może powodować pęcznienie śledziony do 2 do 3 razy jego normalnej wielkości. Można to zauważyć, jak ból w lewej górnej części brzucha. Jeśli ból jest ostry, skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to oznaczać, że śledziona jest pęknięty. Unikaj podnoszenia ciężkich lub szorstką fizycznego kontaktu, jeśli masz powiększoną śledzionę, ponieważ działania te mogą pęknąć swoją śledzionę.

6 Mono jest zwykle rozpoznawana na gruntownej fizycznego badania przez lekarza. Badanie krwi może być również wykonywana w przypadku badanie fizykalne jest niejednoznaczny.

7 Mono zazwyczaj odchodzi na własne dużą ilością odpoczynku i ponad-the-counter leki przeciwbólowe dla złagodzenia bólu.

8 Po zarazić się wirusem Epsteina-Barr będzie go nosić zawsze. Chociaż objawy znikną po początkowy kupił mono, wirus może stać się ponownie aktywne, nie powodując objawów. W trakcie tych okresów aktywnego wirus może rozprzestrzeniać się z innymi.

Jak rozpoznać, czy mam wyciągnął mięśni w My Shoulder

Jak rozpoznać, czy mam wyciągnął mięśni w My Shoulder


Istnieje około 700 mięśni w organizmie człowieka, często z urazu. Chociaż prawie każdy mięsień może być napięte lub "wyciągnął" jeśli to overexerted niektóre mięśnie są bardziej podatne na uszkodzenia. Są to mięśnie w dolnej części pleców, bioder, nóg, szyi i barku. Jeśli uważasz, że możesz mieć Naciągnięty mięsień barku, są pewne objawy, które mogą potwierdzić to bez oczywistej etapie wizyty u lekarza.

Instrukcje

1 Zlokalizuj dokładnie obszar bólu. Czy to w mięśniach, czy jest to ból fotografowania lub podróży, które mogą być skupione w innym pobliskim obszarze, takich jak plecy czy ramię? Czasem ból może być zwodnicze, początkowo skupiając się na jednym obszarze przed przejściem lub rozprzestrzenianie.

2. Ocena, czy już doznał kontuzji, które mogły spowodować Naciągnięty mięsień naramienny. Czy w jakiś sposób przeciążać mięśni lub zrobić coś innego, że to mogło napięte? Mięsień naramienny ciągnie nie występują samoistnie. Są one spowodowane przez konkretne działanie lub szereg działań, które przemęczać mięśni.

3 Sprawdź swoje ramię lub ktoś inny go bada, aby szukać objawów Naciągnięty mięsień. Są to bolesność i obrzęk. Nie może być nawet kilka siniaków, jeśli uraz jest poważny i spowodował krwawienie wewnętrzne w obszarze przyciągania mięśni.

4 Przesuń ramię, aby zobaczyć, czy jest jakieś upośledzenie w zakresie ruchu. Naciągnięty mięsień naramienny może ograniczyć ruch z powodu bólu i stanów zapalnych.

Jak usunąć Ciała obce z nosa

Jak usunąć Ciała obce z nosa


Czasami ciała obce mogą wprowadzić otwarte fragmenty jak uszu, nosa i gardła, albo przypadkowo lub celowo. Szturchanie lub zbieranie nos lub tkanki farsz do nosa, aby zatrzymać odpływ są sposoby, które można wprowadzić obce przedmioty i utknąć, powodując niedrożność i ból. Dzieci i małe dzieci są na największe ryzyko takiego zdarzenia.

Ten artykuł będzie oferować wskazówki i porady na temat jak usunąć ciała obce z nosa lub nosowych.

Instrukcje

Jeden świetny sposób, aby usunąć obiekt z obcego fragmentu nosa jest, aby spróbować i dostać ofiarą kichać. Zapytaj go powąchać trochę czarnego pieprzu lub łechtać wewnętrznej wyściółki przejście rhe nosa z lekkim piórem. To zachęci ofiarę do mocno kichasz i pomóc wydobyć obiekt w tym samym czasie.

2 Za pomocą pincety i spróbować wyodrębnić obiekt ostrożnie z nosa. Użyj mini latarkę więc można mieć jasne wizualnej obiektu przed wejściem na przejście do nosa z pęsetą. Procedura ta musi być wykonane powoli i ostrożnie, aby uniknąć zakwaterowanie lub naciskając obiekt w głąb nosa.

3 Poproś osobę delikatnie dmuchać do tkanek, jednocześnie naciskając w dół i ściskając niezmieniony nozdrza. Mamy nadzieję, że zwiększona presja utrudniania niezmieniony nozdrza zmusi obiekt z nosa.

4 Gdy obiekt zostanie pomyślnie usunięty, nozdrza, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych oznak krwi lub uszkodzenia spowodowane przez obiekt. Myć i płukać nozdrza z ciepłą wodą. Jeśli nie ma krwawienia występują od szkód wyrządzonych przez obiekt, natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Wskazówki:

 • Nie poddawaj maluchy i niemowląt lub małych obiektów zabawki.
 • Nie próbuj usunąć obcy przedmiot z nosa malucha lub dziecka. To musi być wykonane przez lekarza, aby uniknąć obrażeń.
 • Nie należy próbować usunąć obiekt samodzielnie, jeśli osoba doświadcza bólu i krwawienia z nosa. Są to oznaki możliwych poważnych obrażeń nosa, więc należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
 • Ten artykuł nie jest substytutem dla poszukujących pomocy medycznej z własnego lekarza lub służby zdrowia.

Jak rozpoznać, czy Pyłek jest problem dla Ciebie

Jak rozpoznać, czy Pyłek jest problem dla Ciebie


Około 10 procent Amerykanów cierpi z powodu alergii na pyłki, zwanej również alergiczny nieżyt nosa lub katar sienny. Traw, drzew i chwastów uwalniają cząsteczki pyłku wiosną, latem i jesienią. Ludzie, którzy mają alergię na pyłek może wystąpić przekrwienie, kichanie, katar, łzawienie oczu i swędzenie w gardle po wdychaniu pyłków. Over-the-counter leków na alergie lub na receptę, w tym leki obkurczające błonę śluzową oraz leki przeciwhistaminowe, może złagodzić objawy alergii na pyłki. Jednak niektórzy ludzie mylą objawy reakcji alergicznej na zimne. Mimo, że niektóre alergie pyłku można rozpoznać tylko przez lekarzy, może być w stanie określić, czy masz alergie, czy nie.

Instrukcje

1 Ustal, czy występują grube nosa wydzieliny, ból gardła lub gorączki. Objawy te są zwykle związane z przeziębieniem, a nie reakcje alergiczne.

2 Śledzić, jak długo występują symptomy. Alergie mogą trwać kilka tygodni lub miesięcy, podczas przeziębienia zazwyczaj ustępują w ciągu około 10 dni.

3. Zastanów się, czy zwykle doświadczają objawów w pewnym momencie roku. Na przykład, jeśli zawsze się zatłoczone w kwietniu, objawy są prawdopodobnie spowodowane alergią na pyłki wiosną.

4 Poproś lekarza o testy alergiczne. Badania te, albo badania krwi i testy skórne, może zdiagnozować konkretne alergie.

Wskazówki:

 • Zmniejszyć narażenie pyłków przez utrzymywanie zamknięte okna w swoim domu i samochodu, a pobyt w środku, kiedy pyłków jest wysokie.
 • Nie stosować over-the-counter spraye zmniejszający przekrwienie nosa dłużej niż trzy dni. Nie będzie się uzależniony, ale nie mniej skuteczne.

Jak poznać, czy świeże grzyby mają zepsute

Jak poznać, czy świeże grzyby mają zepsute

Świeże grzyby można dodać teksturę i smaku danie gotowane lub sałatka. Ważne jest, aby rozpoznać oznaki świeży grzyb z jednym, który ma zepsute - zwłaszcza kiedy gotować potrawy które zawiera grzyby. Czy grzyby nadal owinięte w kontenerze przyszedł, lub są otwarte w lodówce, może pójść źle. Dojrzałości grzyby przed użyciem sprawdzić je gotować posiłek.

Instrukcje

• Zbadanie grzyby. Wygląd śluzu lub posiniaczone miejsca na grzyby. Usunąć je, jeśli są jakieś.

• Przytrzymaj grzyby do nosa. Zapach je dla ziemisty aromat. Wyrzucić je jeśli ich zapach zjełczałego.

• Dotknij grzyby palcami. Czuć ich tekstury i odrzucić grzyby, które są bzdurny lub miękkie w dotyku.

• Patrzeć na rozmiar grzyb. Identyfikowania grzybów, które są pomarszczone lub zwiędły. Odrzucić je jako niezdatny do użytku.

Jak dołączyć Chainmail ramiona

Jak dołączyć Chainmail ramiona

Kiedy są łącząc garnitur średniowiecznych zbroi dla produkcji teatralnej lub nosić festiwalu średniowiecza, możesz również utworzyć kolor chainmail do noszenia pod nią. Podczas dokonywania chainmail, może być trudne dowiedzieć się, jak połączyć na obszarze, gdzie spotyka się ramię ramię. Jednak przez curling drut wokół poszczególnych łańcuchów w określony sposób, można skutecznie połączyć kawałki bez to jest zauważalne.

Instrukcje

• Położyć kawałki ramię obok kawałki ramię na licznik lub na stole.

• Linii krawędzi dokładnie jak chcesz je mają zostać połączone.

• Pocięte kawałki drutu do pomiaru do cięcia drutu długi, przy użyciu 1/4 cala.

• Włóż Drut do jednego z łańcuchów na skraju kawałek ramienia, a następnie do jeden z łańcuchów na skraju kawałek ramię.

• Zegnij drut w okręgu przy użyciu igły, szczypce.

• Powtórzyć ten proces z każdej sieci wzdłuż krawędzi części ramion i po obu stronach Zbroja chainmail do przyłączenia się do nich całkowicie.

Jak zrobić domowe naszyjniki, które nosił rdzennych Amerykanów

Jak zrobić domowe naszyjniki, które nosił rdzennych Amerykanów

Naszyjnik można zrobić podobne do tych, które nosiły rdzennych Amerykanów w domu. Wiele plemion indiańskich, takich jak Hopi wykorzystać naturalne materiały, takie jak rośliny i kamienie w ich tworzenia biżuterii. Kukurydza naszyjniki są doskonałym miejscem na rozpoczęcie. Kukurydza jest ważnym symbolem dla wielu różnych narodów Native American. Naszyjnik kukurydza jest łatwe do wykonania i będziesz miał domowe kawałek biżuterii, która jest bogata w Native American historia.

Instrukcje

• Zakup Indian corn z lokalnym supermarkecie lub kwiaciarni. To jest najbardziej łatwo dostępne podczas jesieni.

• Zdecydować na kolor swój naszyjnik. Barwy zmieniają się w Indian corn. Możesz wybrać solidny czerwony naszyjnik, który będzie wyglądał jak granat czy można mieszać kilka różnych kolorach kukurydzy całkowicie niepowtarzalny naszyjnik.

• Cięcie Kłosów na pół za pomocą ostrego noża lub przerwy je od siebie za pomocą rąk. Będą one łatwiej pracować w ten sposób.

• Delikatnie oddzielić pestki z kolby. Należy uważać, aby nie uszkodzić jądra, ponieważ one będą służyć jako paciorki i chcesz je jak nienaruszone, jak to możliwe.

• Umieścić jąder do dużej miski wody i pozwolić im się moczyć w jeden dzień. Jądra należy zmiękczyć więc może ciąg wątku za ich pośrednictwem.

• Suche ziarna kukurydzy z ręcznikiem papierowym. Wyciąć kawałek Mocna nić na żądaną długość naszyjnik. Włóż wątku igły.

• Ciąg każdego jądra kukurydzy na wątku za pomocą igły. Nadal wątków aż naszyjnik jest na wymaganą długość.

• Związać dwa luźne końce wraz z silnym węzeł i będziesz miał wspaniały Native American corn naszyjnik.

Jak połączyć rury do wody do domu?

Rury do wody o nazwie dostaw linie nosić wodę z wodomierza lub do domu. Każda Strona ma jeden zasilający podłączony do niego. Budowanie lokalnych kodeksów określić rodzaje rur dla linii zasilających i linii kryty instalacyjnych. Fajki wodne używane wewnątrz domów są często inny materiał niż linie zaopatrzenia.

Materiały

Większość linii zasilających w gminach są wykonane z metalu miedzią lub ocynkowaną, chociaż polichlorku winylu (PVC) zyskuje coraz szersze zatwierdzenia. Domy w obszarach wiejskich, które łączą do systemów wodnych Wspólnoty może używać miedzi, ocynkowana, PVC lub polietylenu linie zaopatrzenia, w zależności od lokalnych budynku kodów. Domy, które się wody ze studni zazwyczaj korzystać z PVC lub polietylenu. Wiele domów mają rury miedziane instalacyjne wewnątrz. Chlorowane polichlorku winylu (CPVC) rury są rzadsze. Usieciowany polietylen (PEX) jest uzyskanie akceptacji i kod identyfikacyjny w wielu dziedzinach. Za pomocą złączki połączyć wszystkie te do wszelkiego rodzaju zasilania.

Identyfikacja

Rury miedziane mają gładką powierzchnię, nawet wtedy, gdy są one stare. Możesz pocierać miedzi z kawałkiem papieru ściernego do usuwania przebarwień powierzchniowych i ujawnić jego prawdziwego koloru miedzi. Rura ocynkowana ma nierówną powierzchnię i jest srebrno szary. PVC jest plastikowe białe, gładkie. Polietylen jest czarny, gładki z tworzywa sztucznego. Często znajdziesz rubowe gdzie są okucia na rur polietylenowych.

Rozmiar

Hydraulicy Wybierz rozmiary fajkę wodną, które spełniają wymagania wody w domu w objętości i ciśnienia. Przeciętnym domu ma 3/4-cala zasilania. Instalatorów systemu za pomocą linii 1-calowy lub większy dla domów, które wymagają dużej wody wszystkie na raz, na przykład gdy system nawadniania jest powiązany z domu instalacyjnych.

Połączenia

Rodzaj wody do domu, a także rodzaj rur używanych w domu system kanalizacji, wodociągu wspólnie ustalić, jak podłączyć rury. Miedzi nawiązywanie połączenia miedziane lutowane. Ocynkowanej nawiązywanie ocynkowanej używa gwintowane kształtki. Większość kodów budynku nie pozwalają PVC do domu do linii wody gorącej lub zimnej. Linie zaopatrzenia PVC z łączniki gwintowane połączyć do domu instalacyjnych. Polietylen jest dostosowany z łączniki gwintowane, i w większości kody budynku nie jest to zatwierdzone do użytku wewnątrz domów.

Względy

Miedzi i ocynkowanej zasilające podróży do domu i połączyć się z kanalizacji w domu w pobliżu podgrzewacz ciepłej wody. Polietylen i linie zaopatrzenia PVC zazwyczaj połączyć tylko poza ściany płyty lub piwnicy i nie iść do domu. Linie zaopatrzenia pochowani są daleko poniżej stopnia zachować je od zera. Kopać ostrożnie z łopatą, jeśli stara się je znaleźć, więc nie można przeciąć je. Skontaktuj się z lokalną usługą narzędzie lokalizowania przed kopania.

Jak wstawić L w kształcie nosa Stud

Jak wstawić L w kształcie nosa Stud

Kiedy możesz przebić nos masz kilka różnych biżuterii możliwości do wyboru. Oprócz niewoli pierścienie, podkowy, prosto stadniny i brzan możesz zdecydować się na "L" w kształcie nosa pin lub stud, dla wygody. "L" w kształcie nosa, stadniny są popularne, bo one nie wypaść i zgubić jak proste szpilki zmierzać wobec czynić. Wiedząc, jak wstawić "L" w kształcie nosa stadniny zajmuje trochę praktyki, ale gdy pojawi się zawiesić go staje się drugą naturą.

Instrukcje

• Trzymaj, trzymaj w kształcie litery "L" nos stadninie z twardą ręką o cal od piercing. Trzymać go do końca kolcami.

• Celem kształcie litery "L" koniec pin dół, wskazując go bezpośrednio na miejsca przekłucia.

• Doprowadzić dłoń w dół, wyrównywanie koniec sworznia z otworem. Łatwość go delikatnie dopóki czuję końcówki na końcu w kształcie litery "L" przechodzą na drugą stronę piercing.

• Plandeka nabijanie końca nosa pin górę, która przynosi drugi koniec jest skierowana w dół. Slide stadniny przekłuwania otwór przelotowy powoli jak nadal celem nabijanie koniec górę. Czy to aż do nosa pin slajdy komfortowo piercing i jest ułożone pionowo i w ten sposób.

Jak odłączyć uszy, gdy jesteś chory

Jak odłączyć uszy, gdy jesteś chory

Jest chory przychodzi z swój własny zestaw problemów, takich jak zmęczenie, kichanie, ból ciała i Katar. Ale często, walki przeziębienie czy zapalenie zatok prezentuje inne kwestie zatłoczenie ucha. Zatkane ucho może powodować szum w uszach i osłabić słuch. Na szczęście zatory w uchu nie jest stały stan, i uszy zwykle pop jak śluz spływa. Jeśli nie chcesz czekać na przeciążenia wyczyścić samodzielnie, są naturalne i produkty do oferuje szybką ulgę.

Instrukcje

• Cofanie zatory z over-the-counter leki. Drenażu śluzu można szybko Oczyść lub usunąć przekrwienie ucha. Wziąć leki zimnej lub zatok z dodatkową decongestant za szybką ulgę. Stosowanie zgodnie z zaleceniami.

• Poluzować śluzu w uchu ze steamem. Gorącym, wilgotnym szmatką lub ręcznikiem umieszczona zatkane ucho może pomóc cienkich śluzu i przestać zatorów, kiedy jesteś chory.

• Weź długi, gorący prysznic. Wilgoć zaprodukowali zaparowany łazienka prysznic promuje drenaż śluzu i pomaga odłączyć zatkane uszy.

• Użyj nawilżacza powietrza, gdy jesteś chory. Włączam nawilżacz do usunąć przekrwienie nosa, klatki piersiowej i uszy. Wykorzystanie nawilżacza schłodzić mgła.

• Pić przez słomkę lub ssać cukierek. Wdychanie powietrza i ruchu ssania na cukierki lub gumy do żucia może pomóc pop uszy i zmniejszyć tłok.

• Jasne nosa Aby odłączyć uszy. Wydmuchać nos zerwać i pozbyć się uwięziony śluzu z przeziębieniem lub zatok problemów. Dmuchanie można szybko pop uszy i przywrócenie słuchu.